Ik begrijp de cijfers prima. Feit is dat asiel naar 0 brengen (wat niet eens mogelijk is zonder vol Noord-Korea style te gaan) geen significante invloed heeft op de wachtlijsten voor een sociale huurwoning en al helemaal geen invloed op de rest van de woningmarkt.quote:Op maandag 9 juni 2025 09:53 schreef quo_ het volgende:
[..]
Lekkere bron zeg. Het downplayen en vaag doen over de bronnen straalt er van af.
Het is duidelijk wat de missie van deze club is.
[..]
Dus binnen een paar posts zit je al 5% mis
[..]
Letterlijk vanuit de bron die je zelf aandraagt:
De ervaring van het COA is dat er gemiddeld 1,7 statushouders per woning worden gehuisvest. Volgens dat gegeven zouden er over de periode 2015-2021 (jan-juni) gemiddeld 13.888 woningen per jaar beschikbaar zijn gesteld voor statushouders die zijn gehuisvest.
Dat is al bijna 100% anders dan wat je eerder postte.
Als je zo onhandig met getallen en lukraak dingen plakt die je het beste uitkomen hou dan op met de pogingen anderen de les te lezen op basis van cijferbrij die je zelf niet begrijpt.
Het heeft vooral 2 redenen:quote:Op maandag 9 juni 2025 09:54 schreef Fred_B het volgende:
Het probleem met de woningmarkt is dat het tekort aan woningen al decennia speelt. Het is al jarenlang beleid om bewust schaarste te creëren, om zo de prijzen op niveau te houden (en als het niet bewust was, dan is dat de logische uitkomst).
Maar je gaat gewoon serieus geen voorbeelden of uitleg geven? Lekker als mod gewoon het irrationele angstgezaai rond Timmermans verder aanwakkeren en dan verder te beroerd zijn dat te beargumenteren?quote:
Timmermans pakt je shag af en komt je wijf neuke jonguh!!quote:Op maandag 9 juni 2025 10:03 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Maar je gaat gewoon serieus geen voorbeelden of uitleg geven? Lekker als mod gewoon het irrationele angstgezaai rond Timmermans verder aanwakkeren en dan verder te beroerd zijn dat te beargumenteren?
Als mensen niet welgevallen cijfers negeren dan krijg je dat ja.quote:Op maandag 9 juni 2025 08:57 schreef Monolith het volgende:
Als mensen cijfers wegwuiven met een beroep op 'gezond verstand', dan weet je ook wel hoe laat het is.
Keihard gelachen.quote:Op maandag 9 juni 2025 08:43 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Eind 2022 waren er 2,1 miljoen corporatiewoningen, waarvan ruim 46.000 (2,1 %) bewoond werden door een statushoudersgezin. Inclusief voormalig statushouders was dat bijna 161.000 woningen (7,5 %). Als we terugkijken naar het woningtekort, dan is dat dus 161.000/279.000 * 100% grofweg 57%.
Dat zou ik significant noemen.
Als je in 2025 nog terug grijpt op de kredietcrisis (begonnen in 2007) denk ik dat je zeker niet moet nalaten om ook het bombardement op Rotterdam in 1940 en de watersnoodramp van 1953 mee te nemen in je "analyse" van het woningtekort.quote:Op maandag 9 juni 2025 10:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het heeft vooral 2 redenen:
- de bouwstop tijdens de kredietcrisis, als er toen gewoon was doorgebouwd en niet allerlei bouwbedrijven failliet waren gegaan, waardoor allerlei bouwvakkers zich hebben omgeschood, dan hadden we nu zo'n 250.000 woningen meer.
- er is gebruikt van verkeerde modellen. Modellen uit de jaren 90 zijn niet snel genoeg aangepast om langer alleen wonen (pas samenwonen na je 32e), scheiden (elk gezin heeft tegenwoordig 2 huizen nodig, kinderen hebben een slaapkamer bij pappa en bij mamma) en langer thuis wonen (ouderen gaan minder snel naar een verzorgingstehuis) op te vangen. Daardoor is het aantal benodigde woningen structureel te laag ingeschat.
Dat is dus niet bewust. Doorbouwen tijdens de kredietcrisis en miljarden in woningbouw gooien om geen bedrijven failliet te laten gaan, had gegarandeerd een Motie van Wantrouwen en een decimering tijdens de verkiezingen opgeleverd. Die modellen zijn voor zover bekend ook niet bewust verkeerd gehouden.
We zitten met een opeenstapeling van die beide fouten, daardoor hebben we nu een probleem op de woningmarkt.
Het toen niet bouwen van zo'n 200.000 woningen en het failliet gaan van bijna alle bouwbedrijven waardoor we nou een tekort aan bouwvakkers hebben is gewoon een belangrijke basis van het huidige woningtekort. Dat snapt toch iedereen die minstens de kleuterschool heeft doorlopen?quote:Op maandag 9 juni 2025 10:14 schreef quo_ het volgende:
[..]
Als je in 2025 nog terug grijpt op de kredietcrisis (begonnen in 2007) denk ik dat je zeker niet moet nalaten om ook het bombardement op Rotterdam in 1940 en de watersnoodramp van 1953 mee te nemen in je "analyse" van het woningtekort.
Maar het is toch, in elk geval in het lagere segment, al zo lang als ik me kan herinneren zo dat het moeilijk is om een (huur)woning te vinden? 30 jaar terug had je ook al lange wachtlijsten. Dat er dan even een dipje in zat in de kredietcrisis is mooi, maar in die tijd zijn de mensen zelf niet verdwenen.quote:Op maandag 9 juni 2025 10:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het heeft vooral 2 redenen:
- de bouwstop tijdens de kredietcrisis, als er toen gewoon was doorgebouwd en niet allerlei bouwbedrijven failliet waren gegaan, waardoor allerlei bouwvakkers zich hebben omgeschood, dan hadden we nu zo'n 250.000 woningen meer.
- er is gebruikt van verkeerde modellen. Modellen uit de jaren 90 zijn niet snel genoeg aangepast om langer alleen wonen (pas samenwonen na je 32e), scheiden (elk gezin heeft tegenwoordig 2 huizen nodig, kinderen hebben een slaapkamer bij pappa en bij mamma) en langer thuis wonen (ouderen gaan minder snel naar een verzorgingstehuis) op te vangen. Daardoor is het aantal benodigde woningen structureel te laag ingeschat.
Dat is dus niet bewust. Doorbouwen tijdens de kredietcrisis en miljarden in woningbouw gooien om geen bedrijven failliet te laten gaan, had gegarandeerd een Motie van Wantrouwen en een decimering tijdens de verkiezingen opgeleverd. Die modellen zijn voor zover bekend ook niet bewust verkeerd gehouden.
We zitten met een opeenstapeling van die beide fouten, daardoor hebben we nu een probleem op de woningmarkt.
Beetje flauw om alles op rechts te projecteren. Ook onder de PvdA stemmers (waar ik er zelf één van ben) is er veel weerstand tegen de fusie met GL.quote:Op maandag 9 juni 2025 00:39 schreef -XOR- het volgende:
Klopt, op rechts projecteren ze hun eigen fascistische trekken op GroenLinks en pushen dat narratief dwars door alles heen.
In die periode daarna hadden we dus geen bouwvakkers, na de kredietcrisis is het bouwvakkerstekort nooit opgelost. Voor de kredietcrisis bouwden we 100.000 huizen per jaar, daarna maar 70.000. Omdat er niet meer mensen waren om die huizen te bouwen.quote:Op maandag 9 juni 2025 10:21 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Maar het is toch, in elk geval in het lagere segment, al zo lang als ik me kan herinneren zo dat het moeilijk is om een (huur)woning te vinden? 30 jaar terug had je ook al lange wachtlijsten. Dat er dan even een dipje in zat in de kredietcrisis is mooi, maar in die tijd zijn de mensen zelf niet verdwenen.
Er zal toen vast wat angst zijn geweest dat veel mensen met een te duur gekocht huis waren komen te zitten als er fanatiek was gebouwd, maar met het huidige alternatief dat een doorsnee rijtjeshuis in Zoetermeer een half miljoen kost, gaat er toch heel wat meer mis. En dat is in de periode erna bepaald niet aangepakt.
Maar waarom dan? Omdat er klimaatactivisten bij beide partijen zitten (of zijn Thijssen en Samsom plots geen PvdA meer)? Of omdat beide partijen exact hetzelfde verkiezingsprogramma hebben, al meer dan 15 jaar? Of omdat ze al 35 jaar exact hetzelfde denken over inclusiviteit? Waar komt die weerstand richting GL vandaan? Ik vind het echt totaal onverklaarbaar.quote:Op maandag 9 juni 2025 10:22 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Beetje flauw om alles op rechts te projecteren. Ook onder de PvdA stemmers (waar ik er zelf één van ben) is er veel weerstand tegen de fusie met GL.
Een paar fossielen en has-beens in een wanhopige poging om weer relevant te worden.quote:Op maandag 9 juni 2025 10:22 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Beetje flauw om alles op rechts te projecteren. Ook onder de PvdA stemmers (waar ik er zelf één van ben) is er veel weerstand tegen de fusie met GL.
Omdat theorie en praktijk niet hetzelfde zijn. De PvdA is in haar opvattingen veel gematigder dan GL, en een stuk minder hypocriet, wereldvreemd en elitair bovendien...quote:Op maandag 9 juni 2025 10:36 schreef Hanca het volgende:
Maar waarom dan? Omdat er klimaatactivisten bij beide partijen zitten (of zijn Thijssen en Samsom plots geen PvdA meer)? Of omdat beide partijen exact hetzelfde verkiezingsprogramma hebben, al meer dan 15 jaar? Of omdat ze al 35 jaar exact hetzelfde denken over inclusiviteit? Waar komt die weerstand richting GL vandaan? Ik vind het echt totaal onverklaarbaar.
Op basis van CBS data heeft chatgpt een grafiekje gemaakt over de groei van de woningvoorraad tussen 2000 en 2024.quote:Op maandag 9 juni 2025 10:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het toen niet bouwen van zo'n 200.000 woningen en het failliet gaan van bijna alle bouwbedrijven waardoor we nou een tekort aan bouwvakkers hebben is gewoon een belangrijke basis van het huidige woningtekort. Dat snapt toch iedereen die minstens de kleuterschool heeft doorlopen?
Ja, Lisa Westerveld is hypocriet, wereldvreemd en elitair? Of Tom van der Lee, Suzanne Kröger, Laura Bromet zijn dat? Echt waar? Hoe kom je daar bij?quote:Op maandag 9 juni 2025 11:06 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Omdat theorie en praktijk niet hetzelfde zijn. De PvdA is in haar opvattingen veel gematigder dan GL, en een stuk minder hypocriet, wereldvreemd en elitair bovendien...
GL en PvdA stemde voor de fusie al 97,5% hetzelfde, derhalve is het volgens mij meer de achterban, het beeld en het gevoel dat verschilt dan dat het de ideeën zijn. Toch hoor ik het vaker en is het volgens mij een beetje zo’n claim als Timmermans dat is pas erg.quote:Op maandag 9 juni 2025 11:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, Lisa Westerveld is hypocriet, wereldvreemd en elitair? Of Tom van der Lee, Suzanne Kröger, Laura Bromet zijn dat? Echt waar? Hoe kom je daar bij?
Tja, uiteindelijk zorg je als partij toch zelf welke poppetjes je daar neerzet. Mede daardoor zitten we nu ook met de huidige situatie in Amerika.quote:Op maandag 9 juni 2025 12:26 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
GL en PvdA stemde voor de fusie al 97,5% hetzelfde, derhalve is het volgens mij meer de achterban, het beeld en het gevoel dat verschilt dan dat het de ideeën zijn. Toch hoor ik het vaker en is het volgens mij een beetje zo’n claim als Timmermans dat is pas erg.
Ik denk het niet.quote:Op maandag 9 juni 2025 13:20 schreef Faraday01 het volgende:
Is er in de Nederlandse politiek al aandacht voor de stakingen bij de NS? De partijen liggen heel ver uit elkaar en in totaal wordt er 4+1 dag gestaakt zoals er nu voor staat. En daar hebben heel veel mensen last van, zeker omdat ze ook op dinsdag en donderdag (deze week) en maandag (volgende week) gaan staken
De NS lijdt verlies dus kan dit niet oplossen, het ministerie heeft geen minister en waarschijnlijk ook geen geld. Dus dit kan wel eens een heet hangijzer gaan worden.
Ironisch genoeg was de fusie een idee en aanbeveling van Mark Rutte.quote:Op maandag 9 juni 2025 12:26 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
GL en PvdA stemde voor de fusie al 97,5% hetzelfde, derhalve is het volgens mij meer de achterban, het beeld en het gevoel dat verschilt dan dat het de ideeën zijn. Toch hoor ik het vaker en is het volgens mij een beetje zo’n claim als Timmermans dat is pas erg.
Dat van GroenLinks was natuurlijk al veel langer bekend. Daarvoor hoef je alleen maar naar Amsterdam te kijken.quote:Op maandag 9 juni 2025 13:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ironisch genoeg was de fusie een idee en aanbeveling van Mark Rutte.
Het is inderdaad weer een nieuwe stok die de Telegraaf heeft gevonden om mee te slaan. Een paar maand geleden was Timmermans nog een extremist die nooit aan de knoppen mocht komen anders zou Nederland in Venezuela aan de Noordzee zou veranderen, nu iedereen inziet dat dat totale onzin is, is Frans opeens niet meer zo'n verkeerde kerel maar omdat je GroenLinks er nu in een combideal bij krijgt je opeens met allemaal extremisten zou worden opgescheept zonder ooit met concrete voorbeelden aan te kunnen komen.
De wet van -XOR- gaat ook deze keer weer op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |