Ik weet het niet, maar wat mensen zeggen die in een gewelddadige dictatuur leven en wat ze echt vinden daar zit soms wel wat ruimte tussen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:58 schreef Ulx het volgende:
[..]
Heb je de indruk dat de bevolking tegen is? Als dat zo zou zijn zou men niet met een Russische vlag om het hoofd gewikkeld juichend naar het front rennen. Pas als men daar is is men ineens niet zo enthousiast meer.
En de burgers hebben behalve inflatie en andere economische shit en vertragingen op het vliegveld weinig last van de oorlog omdat Oekraïne de burgers ontziet. Dus waarom zouden ze tegen zijn?
Dat zal best. Maar ik zie nergens protesten ontstaan. Geen interne sabotage. Niks. De Russen dragen braaf hun steentje bij. En als je denkt dat dat komt doordat de Russische overheid alles goed in de gaten houdt heb ik nog wel een container met drones voor je.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:59 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik weet het niet, maar wat mensen zeggen die in een gewelddadige dictatuur leven en wat ze echt vinden daar zit soms wel wat ruimte tussen.
Oorlogsmisdaad.quote:🔞❗️Sumy was hit by a long-range MLRS with cluster munitions. 4 arrivals were recorded in different areas.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1929802927389937860
Aggregaat... Ook het Russische leger is gewoon zelfvoorzienend hoor mbt stroom. Die zijn echt niet afhankelijk van de "walspanning".quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:52 schreef Ulx het volgende:
De Russen gebruiken nogal wat huis- tuin- en keukenspul, dat is al sinds 2022 bekend. Dus last gaan ze er zeker van krijgen, al is het maar doordat ze hun telefoons/radio's niet kunnen opladen.
Daar hebben ze het civiele stroomnet niet voor nodig.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:36 schreef MaxMark het volgende:
Maar dat zei ik toch ook niet? Het maakt de communicatie van de Russen ter plaatse er ongetwijfeld niet makkelijker op = meer kans.
Kom jij wel eens buiten?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:52 schreef Ulx het volgende:
[..]
De Russen gebruiken nogal wat huis- tuin- en keukenspul, dat is al sinds 2022 bekend. Dus last gaan ze er zeker van krijgen, al is het maar doordat ze hun telefoons/radio's niet kunnen opladen.
Het begint nu zelfs de lickspittles van de GOP op te vallen dat Trump wel erg veel waardering voor de Russen toont.quote:https://bsky.app/profile/(...)l/post/3lqovvtkoqk2y
Its remarkable how protective Trump is being of Russia. Now Speaker Johnson has publicly admitted that he wants the toughest possible sanctions on Russia. The Senate has a strong majority in favor. However, Trump refuses to act. https://nypost.com/2025/0(...)-strongly-as-we-can/
Een powerbank van 100 piek kun je al een V8 mee starten en je telefoon 500x mee opladen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:00 schreef Ulx het volgende:
Ik waardeer jullie vertrouwen in de uitrusting van het Russische leger. Ik heb daarover gewoon mijn twijfels.
Het is anecdotal, maar dit is wat de bekende gevluchte russen zelf zeggen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 08:26 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hoe weet je hun eerlijke mening zo zeker?
Weinig mensen zijn echt eerlijk lijkt me, plus mensen zijn in het algemeen heel gevoelig voor groepspsychologie en absorberen wat hun sociale omgeving vindt of wat ze denken dat hun sociale omgeving van ze verwacht.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:19 schreef oheng het volgende:
[..]
Het is anecdotal, maar dit is wat de bekende gevluchte russen zelf zeggen.
Natuurlijk is de kremlin propaganda ook alweer 3,5 jaar bezig.
Dat is een leuke verklaring, maat wat maakt het uit als het effect is dat ze meewerken aan wat Poetin doet?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:22 schreef Perrin het volgende:
[..]
Weinig mensen zijn echt eerlijk lijkt me, plus mensen zijn in het algemeen heel gevoelig voor groepspsychologie en absorberen wat hun sociale omgeving vindt of wat ze denken dat hun sociale omgeving van ze verwacht.
Effectief niet veel, maar Poetin en de Russische autocratie wegzetten als 'dit is wat de Russen nu eenmaal willen' is ook niet zo productief en het is maar de vraag of het echt zo is.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:27 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat is een leuke verklaring, maat wat maakt het uit als het effect is dat ze meewerken aan wat Poetin doet?
Indrukwekkende aantallen.quote:🇺🇦🐝🦅 Ukraine plans to produce 2.5 million drones in 2025. This is two and a half times more than in 2024, when about a million drones were produced, - Bloomberg
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1929826281744429130
Pak een spiegel.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:27 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat is een leuke verklaring, maat wat maakt het uit als het effect is dat ze meewerken aan wat Poetin doet?
Als ze allemaal op hobbelpaarden en in Fred Flinstone vrachtwagens reden zaten ze niet voor het 3e jaar langzaam kleine stukjes terrein af te snoepen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:00 schreef Ulx het volgende:
Ik waardeer jullie vertrouwen in de uitrusting van het Russische leger. Ik heb daarover gewoon mijn twijfels.
Het is toch niet relevant voor de oorlog? Feit is dat Russen Poetin helpen door hem niet tegen te werken.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:28 schreef Perrin het volgende:
[..]
Effectief niet veel, maar Poetin en de Russische autocratie wegzetten als 'dit is wat de Russen nu eenmaal willen' is ook niet zo productief en het is maar de vraag of het echt zo is.
Feit is dat mensen nogal gevoelig zijn voor propaganda leugens zolang de media maar lang genoeg onzin herhalen geloven grote groepen geindoctrneerden deze onzin. En zelfs in dit topic slingeren recalcitranten rond die hier deze door iedereen verfieerbare leugens mogen blijven verspreiden.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 12:39 schreef Ulx het volgende:
[..]
Het is toch niet relevant voor de oorlog? Feit is dat Russen Poetin helpen door hem niet tegen te werken.
Kun je leuke oorzaken voor zoeken, maar daar hebben de slachtoffers in Sumy weinig aan.
Tuurlijk, het is allemaal koffiedik kijken.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:22 schreef Perrin het volgende:
[..]
Weinig mensen zijn echt eerlijk lijkt me, plus mensen zijn in het algemeen heel gevoelig voor groepspsychologie en absorberen wat hun sociale omgeving vindt of wat ze denken dat hun sociale omgeving van ze verwacht.
JC wtf? Echt, iedere dag weer beelden waar je met je ogen bij staat te knipperen. Wat een land. Man man man.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:48 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Ik snap wel dat de Oekraïners niet onder dit bewind willen leven en liever tot de dood doorvechten.
Ik ben tegen overmatig politiegeweld en wil dit zeker niet goedpraten, maar als je in Rusland woont moet je toch weten dat je geen politieagent moet bitchslappen?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:48 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Ik snap wel dat de Oekraïners niet onder dit bewind willen leven en liever tot de dood doorvechten.
quote:Op dinsdag 3 juni 2025 13:36 schreef nixxx het volgende:
Zag net op IG filmpje van Ukraine defense.. ze hebben onderwater bij de Kerch brug 1100 kg explosief geplaatst en een of meerdere pijlers instabiel gemaakt.
https://www.telegraph.co.(...)a-unit-kremlin-ties/quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:02 schreef Ulx het volgende:
[..]
Het begint nu zelfs de lickspittles van de GOP op te vallen dat Trump wel erg veel waardering voor de Russen toont.
Trump probeert het ook nauwelijks te verbergen met de mensen die hij kiest. Wel bijzonder hoe je de wappen dan weer nooit hoort wanneer het allemaal zo overduidelijk gebeurt en de villa van Zelensky hebben we nog steeds niet gezien.quote:A senior official who dismantled the US government’s Russian disinformation unit is married to a Russian woman with links to the Kremlin, The Telegraph can reveal.
Darren Beattie has provoked alarm within the State Department since being appointed in February for his ardent pro-Russian views and focus on destroying the agency tasked with tackling Kremlin propaganda.
Naja, er waren sterke aanwijzingen dat Rusland afgelopen weekend een mega-raketaanval op Oekraïne had gepland, om zo hun onderhandelingspositie gisteren te versterken. In plaats daarvan heeft Oekraïne hun die mogelijkheid afgenomen door het aanvallen van die vliegtuigen. Vandaar de timing.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:46 schreef LXIV het volgende:
Bijzonder, zoveel gelijksoortige spectaculaire acties gelijktijdig. En dat tijdens de vredesbesprekingen Dit soort acties worden op politiek strategisch niveau geïnitieerd, ben benieuwd wat de gedachte erachter is en waarom ze dus uitgerekend nu plaatsvinden.
Misschien om te laten zien dat ondanks de tegenvallende resultaten aan de Frontline Oekraïne zelf nog lang niet verslagen is, en zo dus gunstigere voorwaarden voor de vrede besprekingen af te dwingen
Er was veel meer voorbereidingstijd nodig om dit zo ‘even’ te doen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:49 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Naja, er waren sterke aanwijzingen dat Rusland afgelopen weekend een mega-raketaanval op Oekraïne had gepland, om zo hun onderhandelingspositie eergisteren te versterken. In plaats daarvan heeft Oekraïne hun die mogelijkheid afgenomen door het aanvallen van die vliegtuigen. Vandaar de timing.
Goed punt, maar ze hadden het ook niét kunnen doen, omdat er onderhandelingen waren. Ze wilden het juist wel, voornamelijk omdat Rusland op het punt stond hun met die vliegtuigen aan te vallen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er was veel meer voorbereidingstijd nodig om dit zo ‘even’ te doen.
Het opvallende vind ik juist dat er drie van dit soort grote acties in dezelfde week plaatsvindenquote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:55 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Goed punt, maar ze hadden het ook niét kunnen doen, omdat er onderhandelingen waren. Ze wilden het juist wel, voornamelijk omdat Rusland op het punt stond hun met die vliegtuigen aan te vallen.
Of zou het kunnen dat Oekraine veel minder zwak is dan russische trol campagnes ons doen willen geloven?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:46 schreef LXIV het volgende:
Bijzonder, zoveel gelijksoortige spectaculaire acties gelijktijdig. En dat tijdens de vredesbesprekingen Dit soort acties worden op politiek strategisch niveau geïnitieerd, ben benieuwd wat de gedachte erachter is en waarom ze dus uitgerekend nu plaatsvinden.
Misschien om te laten zien dat ondanks de tegenvallende resultaten aan de Frontline Oekraïne zelf nog lang niet verslagen is, en zo dus gunstigere voorwaarden voor de vrede besprekingen af te dwingen
quote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:58 schreef MaxMark het volgende:
Er rookt in ieder geval iets, dat is dan niet die eerste explosie die onder water was:
[ x ]
Rusland herhaalt elke ronde hetzelfde onhaalbare riedeltje. Dat is geen onderhandelen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 14:46 schreef LXIV het volgende:
Bijzonder, zoveel gelijksoortige spectaculaire acties gelijktijdig. En dat tijdens de vredesbesprekingen Dit soort acties worden op politiek strategisch niveau geïnitieerd, ben benieuwd wat de gedachte erachter is en waarom ze dus uitgerekend nu plaatsvinden.
Misschien om te laten zien dat ondanks de tegenvallende resultaten aan de Frontline Oekraïne zelf nog lang niet verslagen is, en zo dus gunstigere voorwaarden voor de vrede besprekingen af te dwingen
Oekraïne was niet bijzonder sterk, maar de Russen dachten even naar de hoofdstad te rollen, en daar Zelensky te vervangen, wat er gebeurde was dat de Amerikanen ze exact de plannen hadden vertelt, bijvoorbeeld de landing van de special forces op het vliegveld die volledig werd afgeslacht, of herinner je dat convoy aan materiaal dat is afgeschoten? Die hadden nauwelijks dekking omdat ze dat niet nodig vonden.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:05 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Of zou het kunnen dat Oekraine veel minder zwak is dan russische trol campagnes ons doen willen geloven?
Vergeet niet, Oekraine was eigenlijk al te zwak en verloren, 2 dagen voor de start van de Oorlog. Maar telkens blijkt dat ze zeer inovatief zijn en totaal niet met hun handen gebonden zijn en zelfs, de mogelijkheid hebben om de accenten van deze oorlog constant verschuiven.
Beide kunnen en zullen waarschijnlijk waar zijn.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:05 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Of zou het kunnen dat Oekraine veel minder zwak is dan russische trol campagnes ons doen willen geloven?
Vergeet niet, Oekraine was eigenlijk al te zwak en verloren, 2 dagen voor de start van de Oorlog. Maar telkens blijkt dat ze zeer inovatief zijn en totaal niet met hun handen gebonden zijn en zelfs, de mogelijkheid hebben om de accenten van deze oorlog constant verschuiven.
Die moet je mij uitleggen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:11 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Beide kunnen en zullen waarschijnlijk waar zijn.
Het is een doorontwikkeling van al bestaande theoretische basis aangaande interactie tussen staten. Er valt prima kritiek te leveren op de theoretische basis en er zijn wel degelijk problemen, maar de persoon in de youtube video snapt de theoretische basis van het denksysteem eigenlijk niet eens.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet maar zijn benadering is wat mij betreft wel laakbaar en intellectueel lui.
van https://www.cambridge.org(...)F70B8E59609BE7FEE7A4quote:Offensief realisme, een theorie over internationale betrekkingen, stelt dat staten geneigd zijn tot concurrentie en conflict omdat ze eigenbelang nastreven, macht willen maximaliseren en bang zijn voor andere staten. Bovendien stelt het dat staten verplicht zijn zich zo te gedragen omdat dit de overleving in het internationale systeem bevordert. Het debat over de vraag of moderne staten zich daadwerkelijk zo gedragen, of zouden moeten gedragen, blijft voortduren, maar we worden geconfronteerd met een andere vraag. In dit artikel onderzoeken we of de drie kernaannames over gedrag in offensief realisme – zelfredzaamheid, machtsmaximalisatie en angst voor outgroups – gebaseerd zijn op wetenschappelijke kennis over de evolutie van menselijk gedrag. We stellen vast dat deze specifieke kenmerken niet alleen evolutionair adaptief zijn, maar ook empirisch veel voorkomen in het dierenrijk, met name in primaten- en menselijke samenlevingen. Op basis van deze bevindingen veronderstellen we dat staten zich gedragen zoals offensief realisme voorspelt, niet alleen vanwege anarchie in het moderne internationale systeem, maar ook vanwege de erfenis van onze evolutie. Kortom, offensief realisme beschrijft mogelijk eerder de aard van de menselijke soort dan de aard van het internationale systeem. Als onze hypothese klopt, biedt de evolutietheorie het volgende: (1) een nieuwe, ultieme oorzaak van offensief realistisch gedrag; (2) een uitbreiding van offensief realisme naar elk domein waarin mensen concurreren om macht; en (3) een verklaring voor waarom individuele leiders zelf, en niet alleen staten, macht nastreven. Een belangrijk inzicht uit de evolutietheorie is echter dat het primaat van zelfredzaamheid, machtsmaximalisatie en angst voor outgroups individuen of groepen niet per se veroordeelt tot concurrentie en conflict; deze eigenschappen kunnen juist op zichzelf aanleiding geven tot samenwerking en allianties.
Dit is gewoon ee n heel conservatief nationalistisch wereldbeeld. het beeld wat miljoenen keren is ontkrachtigd, en ook wordt bevestigd in incidenten.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:19 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het is een doorontwikkeling van al bestaande theoretische basis aangaande interactie tussen staten. Er valt prima kritiek te leveren op de theoretische basis en er zijn wel degelijk problemen, maar de persoon in de youtube video snapt de theoretische basis van het denksysteem eigenlijk niet eens.
Toft en Layne hebben een aantal intressante kritiekpunten, zoals het gedrag van Duitsland in de moderne politiek.
De basis van het system zit geworteld in de biologie en is daarom erg interessant om toe te passen op de mens als soort:
[..]
van https://www.cambridge.org(...)F70B8E59609BE7FEE7A4
Denk ik ook, alle hoge piefen die niet meer in de buurt van ramen durven te komen, geen boottochtjes meer durven te maken en passen voor exotische gezondheidsbehandelingen, zullen elkaar toch wel een keer vinden.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 07:37 schreef descon het volgende:
[..]
Neuh, als je Putin vermoord weet je niet wat je ermee voor terug krijgt. Daarnaast kan dat de gemiddelde Rus alleen maar meer steun geven voor de oorlog in Oekraïne.
Denk dat van binnenuit vermoord worden door tegenstanders een groter risco is voor Putin.
Dit heeft niks met nationalisme of conservatief te maken. Het is juist een system gebaseerd op gedragsbiologie en menselijk groepsgedrag wat we terug zien in de existentie van staten.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:21 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Dit is gewoon ee n heel conservatief nationalistisch wereldbeeld. het beeld wat miljoenen keren is ontkrachtigd, en ook wordt bevestigd in incidenten.
Frans de waal heeft deze extreme al eens ontkrachtigd. Omdat er primaat soorten zijn die dit gedrag laten zien en soorten zijn die dit gedrag niet hebben.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:27 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit heeft niks met nationalisme of conservatief te maken. Het is juist een system gebaseerd op gedragsbiologie en menselijk groepsgedrag wat we terug zien in de existentie van staten.
Maar dat ontkrachtigd de theorie niet, het laat enkel zien dat er nog zaken toegevoegd dienen worden en ook niet hetgeen wat hierboven staat aangezienquote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:32 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Frans de waal heeft deze extreme al eens ontkrachtigd. Omdat er primaat soorten zijn die dit gedrag laten zien en soorten zijn die dit gedrag niet hebben.
Net als mensen, er zijn mensen die samenwillen werken in internationale betrekkingen en dit bover de natie stellen(D66) vs mensen die vinden dat de natie het ultieme orgaan is en er niks boven mag staan of binnen mag komen en de macht absoluut moet zijn (FvD)
Het is een verklaring voor een gedeelte van menselijk gedrag.
We zien dit toch ook nu in oorlog; mensen die andere helpen (ondanks helpen strafbaar was, en eigen leven kon kosten) vs mensen die extra hard gingen zoeken naar bijv. joden, omdat dit de wet was.
; dus niet altijd.quote:maar ook empirisch veel voorkomen in het dierenrijk[
Zoals vrijwel altijd bij theoretische modellen, zijn er een aantal uitzonderingen waardoor dit soort theoriën doorontwikkeld dienen worden. Toch is dit model wel degelijk voor honderden historische voorbeelden van toepassing en dus relevant.quote:Toft en Layne hebben een aantal intressante kritiekpunten, zoals het gedrag van Duitsland in de moderne politiek.
Zie hierboven.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:45 schreef BlaZ het volgende:
Er is overigens een aanval op de krimbrug geweest.
quote:https://bsky.app/profile/tendar.bsky.social/post/3lqpd3o2duk2u
Ukrainian planes using AASM glide bombs completely wiped out the primary Russian base of operations in Tjotkino, Kursk region, in Russia.
Coordinates:
51°16'45"N 34°16'58"E
Ik zeg ook nergens dat het niet waar is, ik bedoel met ontkrachtigen dat meerdere verklaringingsmodellen dus terug te vinden zijn in de natuur. zowel het helpen van alleen de eigen soort of juist zoveel interacteren met andere soorten en hiermee samen werken.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Maar dat ontkrachtigd de theorie niet, het laat enkel zien dat er nog zaken toegevoegd dienen worden en ook niet hetgeen wat hierboven staat aangezien
[..]
; dus niet altijd.
Dit valt onder de kritiek van Toft en Layne aangaande Duitsland die ik al opmerkte.
[..]
Zoals vrijwel altijd bij theoretische modellen, zijn er een aantal uitzonderingen waardoor dit soort theoriën doorontwikkeld dienen worden. Toch is dit model wel degelijk voor honderden historische voorbeelden van toepassing en dus relevant.
Het gedrag van individuën staat in deze overigens los van het gedrag van staten als actoren.
Waarom zou het niet van toepassing op Macron of Rutte zijn? Frankrijk is bij uitstek een land wat als het er op aan komt altijd voor het eigen belang gaat.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:59 schreef Korenfok het volgende:
Het is dus een verklaring... Poetin is een heel goed voorbeeld waar jou verklaring naadloos op aanslaat, Macron etc zijn hele goede voorbeelden dat die verklaring niet op slaan, en andere modellen beter bij passen. Een Rutte paste in geen van beide verklaringen goed.
quote:Kleine staten kunnen bondgenootschappen sluiten, militaire hulp vragen van grootmachten of andere strategieën hanteren om hun macht en veiligheid te vergroten in een concurrerende omgeving.
Ja, er zullen vast wel wat drones hebben rondgevlogen om het in HD vast te leggen. Ik pak de popcorn vastquote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:45 schreef MaxMark het volgende:
2 A-50's zou wat zijn. We wachten de beelden af
[ x ]
Nog wat verdere informatie van de Oekraïnse pers:quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:45 schreef MaxMark het volgende:
2 A-50's zou wat zijn. We wachten de beelden af
[ x ]
Ook al zijn het er 20, het gaat zeker impact hebben op de Russische slagkracht. Ik vraag me alleen af of die toestellen vervangen/gerepareerd kunnen worden, en hoe lang dat zou duren.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:22 schreef MaxMark het volgende:
Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt zelf 41 vliegtuigen. Beetje propaganda-saus eraf, nog steeds een stuk of 30?
[ afbeelding ]
Het gaat om de gelijktijdigheid die me verbaast.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 15:05 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Of zou het kunnen dat Oekraine veel minder zwak is dan russische trol campagnes ons doen willen geloven?
Vergeet niet, Oekraine was eigenlijk al te zwak en verloren, 2 dagen voor de start van de Oorlog. Maar telkens blijkt dat ze zeer inovatief zijn en totaal niet met hun handen gebonden zijn en zelfs, de mogelijkheid hebben om de accenten van deze oorlog constant verschuiven.
Zou kunnen dat het ook tonen van kracht is met het oog op de onderhandelingen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat om de gelijktijdigheid die me verbaast.
Hangt af van het type, bij sommige vliegtuigtypen is de productie slechts 1 of 2 per jaar.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:27 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ook al zijn het er 20, het gaat zeker impact hebben op de Russische slagkracht. Ik vraag me alleen af of die toestellen vervangen/gerepareerd kunnen worden, en hoe lang dat zou duren.
Dit helemaal.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 11:22 schreef Perrin het volgende:
[..]
Weinig mensen zijn echt eerlijk lijkt me, plus mensen zijn in het algemeen heel gevoelig voor groepspsychologie en absorberen wat hun sociale omgeving vindt of wat ze denken dat hun sociale omgeving van ze verwacht.
Euh....okay? Ik dacht dat Rusland inmiddels op een oorlogseconomie liep? Heb ik wat gemist?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:39 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Hangt af van het type, bij sommige vliegtuigtypen is de productie slechts 1 of 2 per jaar.
Vliegtuigen zijn een beetje uit de mode, het gaat eerder om de droneproductie tegenwoordig.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:46 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Euh....okay? Ik dacht dat Rusland inmiddels op een oorlogseconomie liep? Heb ik wat gemist?
Hmm, strategische bommenwerpers lijken me nog steeds relevant in dit conflict.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:49 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Vliegtuigen zijn een beetje uit de mode, het gaat eerder om de droneproductie tegenwoordig.
Omdat ze die toch nog hebben liggen. Maar ik denk dat het veel meer value for money is om bijvoorbeeld 500.000 drones te kopen dan één zo'n bommenwerper. In de toekomst zullen ze, denk ik als tanks, steeds minder relevant worden. Of misschien helemaal niet vervangen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:57 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Hmm, strategische bommenwerpers lijken me nog steeds relevant in dit conflict.
Voor zover ze ballistische raketten en gleibommen afwerken is dat zo. Wellicht spelen de sancties hierin mee? In de zin dat bepaalde wapens makkelijker te produceren zijn dan anderen?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 16:57 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Hmm, strategische bommenwerpers lijken me nog steeds relevant in dit conflict.
Daar gaan we uiteindelijk wel naar toe denk ik ja. Zwermen drones aangestuurd vanuit een bunkertje honderden kilometers verderop, en uiteindelijk volledig autonoom...quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Omdat ze die toch nog hebben liggen. Maar ik denk dat het veel meer value for money is om bijvoorbeeld 500.000 drones te kopen dan één zo'n bommenwerper. In de toekomst zullen ze, denk ik als tanks, steeds minder relevant worden. Of misschien helemaal niet vervangen.
Er was een paar jaar terug al zo'n filmpje over een groot vliegtuig, model B-52, die boven het conflictgebied vloog en duizenden losse drones losliet. Die gingen zelfstandig naar beneden, op zoek naar prooi. Als ze die gevonden hadden werd die uitgeschakeld. Bunkerdeuren opgeblazen, voertuigen vernietigd. Daar gaan we gewoon naar toe. Een hel op aarde. Wie de meeste en beste drones produceert wint. Ik denk dat dit China wordt.
Dat zou zomaar kunnen, die bommenwerpers zijn waanzinnig duur natuurlijk en vragen veel meer kennis en materieel dan bv 1000 drones.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:02 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Voor zover ze ballistische raketten en gleibommen afwerken is dat zo. Wellicht spelen de sancties hierin mee? In de zin dat bepaalde wapens makkelijker te produceren zijn dan anderen?
Zouden ze echt het verkeer weer laten rijden zonder eerst alle overige pijlers te checken op explosieven? Laat staan de schade/scheuren van de getroffen pijler te bekijken?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:16 schreef TweedeKlum het volgende:
https://www.nu.nl/spannin(...)eactie-oekraine.html
Rusland meldt dat het verkeer op de Krimbrug weer rijdt nadat het twee uur had stilgestaan. Eerder op dinsdag hebben de Oekraïense veiligheidsdiensten naar eigen zeggen bij meerdere pijlers van de brug explosieven tot ontploffing gebracht.
Oekraïne heeft de afgelopen maanden verschillende explosieven bij de pijlers van de Krimbrug geplaatst, meldt de Oekraïense veiligheidsdienst SBU. Dat gebeurde onder water. Het zou om 1.100 kilo aan explosieven gaan. De eerste explosieven zijn dinsdagochtend tot ontploffing gebracht.
![]()
![]()
Stel je aan, het is nota bene het account van het ministerie van defensie en ik geef ook al aan dat er uiteraard propaganda-saus overheen zit.quote:
Ok, bedankt Hansquote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:20 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Stel je aan, het is nota bene het account van het ministerie van defensie en ik geef ook al aan dat er uiteraard propaganda-saus overheen zit.
Op dit moment hebben drones nog wel een groot strategisch voordeel maar de tegenmaatregelen worden ook steeds beter. Zodra de laser en EW systemen wat beter worden zijn drones straks totaal niet meer zo effectief.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Omdat ze die toch nog hebben liggen. Maar ik denk dat het veel meer value for money is om bijvoorbeeld 500.000 drones te kopen dan één zo'n bommenwerper. In de toekomst zullen ze, denk ik als tanks, steeds minder relevant worden. Of misschien helemaal niet vervangen.
Er was een paar jaar terug al zo'n filmpje over een groot vliegtuig, model B-52, die boven het conflictgebied vloog en duizenden losse drones losliet. Die gingen zelfstandig naar beneden, op zoek naar prooi. Als ze die gevonden hadden werd die uitgeschakeld. Bunkerdeuren opgeblazen, voertuigen vernietigd. Daar gaan we gewoon naar toe. Een hel op aarde. Wie de meeste en beste drones produceert wint. Ik denk dat dit China wordt.
In tegenstelling tot jouw "Nee", onderbouw ik nog iets. Dat ontbrak nogal in jouw post. Je mag me graag aanspreken op fout nieuws - ik post ook graag snel, ben dan ook geen journalist die verantwoording af hoeft te leggen. Maar kom dan met iets meer dan "Nee". Komt nogal autistisch over.quote:
Je onderbouwt niets. Je verzint iets.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:23 schreef MaxMark het volgende:
[..]
In tegenstelling tot jouw "Nee", onderbouw ik nog iets. Dat ontbrak nogal in jouw post. Je mag me graag aanspreken op fout nieuws - ik post ook graag snel, ben dan ook geen journalist die verantwoording af hoeft te leggen. Maar kom dan met iets meer dan "Nee". Komt nogal autistisch over.
Beeldvorming is belangrijker dan wat mensenlevens.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:19 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Zouden ze echt het verkeer weer laten rijden zonder eerst alle overige pijlers te checken op explosieven? Laat staan de schade/scheuren van de getroffen pijler te bekijken?
Wat verzin ik dan? Dat ze minder vliegtuigen hebben vernietigd dan ze zeggen? Denk jij dat het er meer zijn dan?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:25 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
Je onderbouwt niets. Je verzint iets.
Klopt.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:30 schreef PluggieOD het volgende:
Tot nu toe zijn beelden van een toestel of 14 voorbij gekomen welke geraakt zijn.
Varierend van rookpluimen in de verte (Tu-160 lijn) tot daadwerkelijke close range ontploffende vliegtuigen (Tu-95 lijn).
Dus? Pictures or it didn't happen?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:30 schreef PluggieOD het volgende:
Tot nu toe zijn beelden van een toestel of 14 voorbij gekomen welke geraakt zijn.
Varierend van rookpluimen in de verte (Tu-160 lijn) tot daadwerkelijke close range ontploffende vliegtuigen (Tu-95 lijn).
Als je het weet, waarom verzin je 30 dan?quote:
Wat is nu de bedoeling van dit getrol eigenlijk?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:34 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dus? Pictures or it didn't happen?
Zijn er bewegende beelden van de Moskva die onder water verdwijnt?
Omdat het een combinatie is van bevestigd op beelden + niet alles zal zijn opgenomen/uitgebracht + er komen misschien nog twee A-50's bij + Als zij 41 zeggen is het sowieso minder en ja + een beetje wishful thinking.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:37 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
Als je het weet, waarom verzin je 30 dan?
Blijkbaar niet prima.quote:[..]
Als jij 30 of 100 of 41 wilt verzinnen prima.
Ik vraag gewoon of je van elke claim een geverifieerd plaatje wil zien voordat je kunt accepteren dat het heeft plaatsgevonden.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 17:37 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
Als je het weet, waarom verzin je 30 dan?
[..]
Wat is nu de bedoeling van dit getrol eigenlijk?
Als jij 30 of 100 of 41 wilt verzinnen prima.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |