SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat toestel is gewoon weg, samen met nog twee.quote:Op maandag 2 juni 2025 18:09 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Heel lastig te zien, maar het lijkt alsof Ukrainka toch geraakt is... (dat was waar die vrachtwagen die ontplofte te zien was)
Pffft, slappe hap weer.quote:https://bsky.app/profile/maks23.bsky.social/post/3lqnf5xbqac2e
🤔🇺🇸 Trump's reaction to the SBU operation is that this war must end, the White House said.
https://nos.nl/artikel/25(...)kinderen-overhandigdquote:Gesprekken Rusland en Oekrane klaar, lijst met ontvoerde kinderen overhandigd
De gesprekken tussen delegaties van Rusland en Oekrane in Istanbul over een staakt-het-vuren zijn beindigd. Er zijn in Turkije geen afspraken gemaakt over een wapenstilstand. Het onderhoud van vandaag duurde ruim een uur.
President Zelensky zegt dat de Oekraense delegatie een lijst heeft overhandigd met 400 namen van kinderen die naar Rusland zijn ontvoerd. Rusland zou in tien gevallen medewerking hebben toegezegd.
Verder is er opnieuw een uitruil van krijgsgevangenen afgesproken. Deze keer gaat het volgens Zelensky om duizend mensen, met mogelijk een uitbreiding naar 1200. Vooral gewonde en jonge militairen worden uitgeruild. Het repatriren van 6000 gesneuvelde militairen maakt ook deel uit van de afspraak.
Geen onvoorwaardelijk staakt-het-vuren
Oekrane bracht drie hoofdpunten ter tafel: een onvoorwaardelijk staakt-het-vuren, de terugkeer van krijgsgevangenen en de terugkeer van kinderen die door Rusland zijn ontvoerd uit bezet gebied in Oekrane.
Volgens Oekrane heeft Rusland opnieuw een onvoorwaardelijke wapenstilstand afgewezen. De stafchef van Zelensky stelde dat Rusland er alles aan doet om de oorlog voort te zetten en riep op tot nieuwe sancties om de druk op Rusland op te voeren.
Wensenlijst Rusland
Rusland ziet de terugtrekking van Oekraense troepen uit Russisch grondgebied - en uit de bezette Oekraense regio's Donetsk, Loehansk, Zaporizja en Cherson - als een van de manieren om tot een bestand te komen, staat volgens staatspersbureau Interfax in de memo die Rusland heeft overhandigd. Ook zouden deze regio's, net als de Krim, moeten worden erkend als Russisch grondgebied.
Verder zouden alle economische sancties tegen Rusland moeten worden opgeheven. Ook zouden de economische banden met Oekrane moeten worden aangehaald, met een afspraak over de doorvoer van gas. Rusland wil verder dat er verkiezingen komen in Oekrane en daarna zou een vredesverdrag moeten worden getekend.
Voorts zou volgens Moskou het aantal Oekraense troepen en wapens moeten worden beperkt en moet de niet-nucleaire status van Oekrane worden vastgelegd. Andere landen mogen volgens Rusland geen militairen handelingen uitvoeren op Oekraens grondgebied.
Hoop op overleg Poetin-Zelensky
De Oekraense delegatie stond onder leiding van minister van Defensie Oemerov. De Russen werden vertegenwoordigd door de belangrijkste adviseur van president Poetin, Medinski. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken Fidan was gespreksleider in het Ciraganpaleis, een historisch pand waarin nu een luxehotel is gevestigd.
De Turkse president Erdogan sprak na afloop de hoop uit dat Zelensky en Poetin binnenkort in Turkije zullen spreken in aanwezigheid van de Amerikaanse president Trump. Minister Oemerov zei dat Oekrane van mening is dat alle belangrijke kwesties alleen op het hoogste niveau kunnen worden opgelost. Hij stelde voor een volgende bijeenkomst te houden voor het eind van de maand.
Tweede gesprek in korte tijd
Vorige maand spraken de landen elkaar na ruim drie jaar voor het eerst weer rechtstreeks. Ook toen werden er geen afspraken gemaakt over een wapenstilstand. De gesprekken in Istanbul leidden toen alleen tot een ruil van duizend gevangenen. Het gesprek duurde twee uur.
Voorafgaand aan de gesprekken van vandaag waren de verwachtingen laag. Gisteren slaagde Oekrane er naar eigen zeggen in om met een grote droneaanval diep in Rusland tientallen bommenwerpers te beschadigen of te vernietigen. Ook Rusland voerde recent een grote droneaanval uit, het grootste offensief met drones sinds het begin van de oorlog.
Rusland heeft gewoon het bekende eisenpakket herhaald, dus.quote:Op maandag 2 juni 2025 20:31 schreef Momo het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)kinderen-overhandigd
Hopelijk komen de ontvoerde kinderen weer terug bij hun familie
Waarom Maersheimer volgers?quote:Op maandag 2 juni 2025 21:52 schreef icecreamfarmer_NL
het volgende:
Lange video maar het is het waard.
Zeker voor de Maersheimer volgers hier.
Bekijk deze YouTube-video
Omdat die onzin ook door hem weerlegd wordt.quote:
en dan vinden mensen mijn posts niet te begrijpenquote:Op maandag 2 juni 2025 22:20 schreef Candymannetje het volgende:
@:Achja de cijfercombinatie...
Iets met interne fatale gebeurtenis, hoogste alertheid, gevaar van binnenuit en verhoogde dreiging?
Je vergeet de verkiezingen om een Russische puppet in het zadel te helpen.quote:Op maandag 2 juni 2025 22:25 schreef oheng het volgende:
In Istanbul zijn weer dezelfde eisen ongeveer van de russen, als in 2022.... Geef grote delen van je land op, ontwapen je leger, en een verbod op enige militaire samenwerking met andere landen.
Heb je topic in BNW gesloten of zo?quote:Op maandag 2 juni 2025 22:23 schreef sp3c het volgende:
[..]
en dan vinden mensen mijn posts niet te begrijpen
neequote:Op maandag 2 juni 2025 22:47 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Heb je topic in BNW gesloten of zo?
Welke onzin, Mearsheimer volgt simpelweg een andere theoretische benadering. Het offensieve realisme is niet even met een youtubevideo te weerleggen.quote:Op maandag 2 juni 2025 22:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Omdat die onzin ook door hem weerlegd wordt.
quote:De belangrijkste punten uit het Russische memorandum, dat de Russische delegatie tijdens de gesprekken in Istanbul aan de Oekraense delegatie overhandigde:
— Het Russische memorandum over de regeling in Oekrane omvat drie delen met twee opties voor de voorwaarden van het staakt-het-vuren en 31 punten;
— De eerste optie voor het staakt-het-vuren in Kiev is de volledige terugtrekking van de Oekraense strijdkrachten uit de regio's DPR, LPR, Cherson en Zaporizja;
— De volledige terugtrekking van de Oekraense strijdkrachten uit het Russische grondgebied, inclusief de Donbass en Novorossja, moet 30 dagen vr het staakt-het-vuren plaatsvinden;
— Internationale erkenning van de Krim, Donbass en Novorossja als onderdeel van Rusland;
— Neutraliteit van Oekrane;
— De Russische voorstellen voor de regeling van de Oekraense crisis omvatten het houden van verkiezingen in Oekrane en vervolgens het ondertekenen van een vredesverdrag. Kiev moet de datum van de presidents- en Rada-verkiezingen bekendmaken, die uiterlijk 100 dagen na de opheffing van de staat van beleg moeten plaatsvinden;
— het staakt-het-vuren impliceert een verbod op de herinzet van de Oekraense strijdkrachten, met uitzondering van bewegingen om troepen terug te trekken tot een overeengekomen afstand;
— een verbod op de ontvangst en inzet van kernwapens in Oekrane;
— bij een staakt-het-vuren is de levering van westerse wapens aan Oekrane uitgesloten; dit geldt ook voor het verstrekken van inlichtingen;
— een vredesverdrag tussen Rusland en Oekrane moet worden goedgekeurd door een juridisch bindende resolutie van de VN-Veiligheidsraad;
— Oekrane moet "politieke gevangenen" amnestie verlenen en gedetineerde militairen en burgers vrijlaten om het vuren te kunnen staken;
— voor een definitieve regeling in Oekrane is het noodzakelijk de volledige rechten, vrijheden en belangen van Russischtaligen te waarborgen;
— een afstand van wederzijdse vorderingen met Oekrane in verband met schade door militaire acties.
Als dat de eisen zijn dan hebben ze tenminste een handreiking gedaan, het opheffen van de sancties staat er niet meer tussen..quote:Op maandag 2 juni 2025 23:31 schreef BlaZ het volgende:
Het Russische memorandum lijkt me volledig onhaalbaar:
[..]
quote:This time the Russian delegation behaved a little calmer, although still brazen. Maybe a few more measures are needed and they will try to behave like humans.
Als Oekrane aan de onderhandelingstafel voor de gein zou reageren met "oke, we gaan akkoord" dan krijgen die Russische pipo's daar spontaan een hartverzakking volgens mijquote:Op maandag 2 juni 2025 23:31 schreef BlaZ het volgende:
Het Russische memorandum lijkt me volledig onhaalbaar:
[..]
Uiteraard, het is eigenlijk al bij dit punt waar het onhaalbaar wordt:quote:Op maandag 2 juni 2025 23:53 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Als Oekrane aan de onderhandelingstafel voor de gein zou reageren met "oke, we gaan akkoord" dan krijgen die Russische pipo's daar spontaan een hartverzakking volgens mijzo onredelijk en onhaalbaar is het.
Verstandige uitspraak. De meeste agressieve klojo's blijken vaak maar te bluffen over hun eigen kracht als je ze met een honkbalknuppel in hun ballen slaat. Helemaal als je ze daarna nog een peut op de voortanden geeft. Meestal binden ze dan wel in.quote:
Daar zal wel chaos ontstaan, want:quote:https://bsky.app/profile/(...)l/post/3lqnpvcepgs26
🚨 Ukraine took out an electrical substation in occupied Melitopol, causing a complete blackout in the entire occupied portion of Zaporizhia region - the "land bridge" from Russia to Crimea.
Benieuwd wat de resultaten zijn. Door de blackout verwacht ik weinig nieuws tot de stroom het weer doet. ~150 dorpen en steden zonder stroom, meerdere belangrijke installaties in het donker.quote:Hundreds of Ukrainians drones are now flying toward their targets in occupied Zaporizhia and Crimea.
The Russian fascists are blind and bracing given the electrical blackout.
Appears to be a larger-than usual coordinated operation.
Maybe missile strikes after air defenses are exhausted by drones?
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3lqnq3uzgks26
Da's deze:quote:Op maandag 2 juni 2025 23:56 schreef Divje het volgende:
Ondertussen voert Oekrane een grote drone-aanval uit rond de Krim.
https://x.com/Megatron_ron/status/1929647175065014535
Mja, ik begrijp dat Poetin boos is en er nu geen rode lijnen meer zijn. Als die er al waren.....quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:35 schreef Ulx het volgende:
[..]
O jee, dus toen Oekrane een Tu-22M3 uit de lucht schoot nadat die een appartementencomplex had beschoten was dat eigenlijk ook heel gevaarlijk? Het is veel veiliger als Oekrane die raketten maar blijft incasseren?
Onder jouw leiderschap zou Nederland dat doen?
Bij de verklaring van Oekrane stond duidelijk dat het om vliegtuigen ging waarmee Oekrane is aangevallen. Vliegtuigen zijn nooit zomaar geladen met kernwapens.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:30 schreef Viesdik het volgende:
Levensgevaarlijke escalatie. Om andere reden dan de meesten denken. Rusland MOCHT deze vliegtuigen. Met nucleair capacity, niet verbergen.
By the way, stel je voor dat deze Tu's van de strategical fleet waren geladen met atoomwapens. Geldt ook voor die kernonderzeer.
De totale krankzinnigheid. Heel Rusland, Oekraine en de EU had in de straling kunnen zitten nu.
Van wie niet? Heb je een bron hiervoor?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:30 schreef Viesdik het volgende:
Rusland MOCHT deze vliegtuigen. Met nucleair capacity, niet verbergen.
Hij doelt waarschijnlijk op het verdrag waar Rusland in 2023 zelf is uitgestapt:quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:44 schreef SillyWalks het volgende:
[..]
Van wie niet? Heb je een bron hiervoor?
quote:No, New START does not require bombers to be parked in full view. Flynn is just wrong.
The US sometimes parks its bombers in shelters and even before this attack there have been calls to invest in more hardened aircraft shelters.
Also Russia suspended participation in New START in March 2023.
This one needs a community note.
De Russen zaten vanmiddag braaf aan tafel in Instanbul. Zo rood zal de lijn niet zijn geweest.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:41 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Mja, ik begrijp dat Poetin boos is en er nu geen rode lijnen meer zijn. Als die er al waren.....
Dat was een verdrag tussen de VS en de SU/Rusland. Wat heeft Oekrane daarmee te maken?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:45 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Hij doelt waarschijnlijk op het verdrag waar Rusland in 2023 zelf is uitgestapt:
[ x ]
[..]
Er schijnt internationaal een afspraak te zijn dat vliegtuigen die de capaciteit hebben om kernwapens te dragen, altijd buiten in het zicht moeten staan. zodat ze vanuit de ruimte te zien zijn.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:43 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Bij de verklaring van Oekrane stond duidelijk dat het om vliegtuigen ging waarmee Oekrane is aangevallen. Vliegtuigen zijn nooit zomaar geladen met kernwapens.
"schijnt". Kom eens met een bron.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:47 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Er schijnt internationaal een afspraak te zijn dat vliegtuigen die de capaciteit hebben om kernwapens te dragen, altijd buiten in het zicht moeten staan. zodat ze vanuit de ruimte te zien zijn.
Aansluitend is er een afspraak dat zolang dit gebeurt, ze ook niet aangevallen/vernietigd mogen worden.
Dat staat los van het gegeven of ze wel of niet zijn ingezet natuurlijk.
Nee hoor. Onze F-35's kunnen ook nukes afgooien. Toch staan ze op Volkel in een bunker geparkeerd.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:47 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Er schijnt internationaal een afspraak te zijn dat vliegtuigen die de capaciteit hebben om kernwapens te dragen, altijd buiten in het zicht moeten staan. zodat ze vanuit de ruimte te zien zijn.
Aansluitend is er een afspraak dat zolang dit gebeurt, ze ook niet aangevallen/vernietigd mogen worden.
Dat staat los van het gegeven of ze wel of niet zijn ingezet natuurlijk.
Dit gaat enkel om vliegtuigen die niet ingezet zijn in de oorlog met Oekrane. Indien Oekrane vliegtuigen die om deze reden buiten staan geraakt heeft die niet in de oorlog met Oekrane ingezet zijn, zou dit kloppen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:47 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Er schijnt internationaal een afspraak te zijn dat vliegtuigen die de capaciteit hebben om kernwapens te dragen, altijd buiten in het zicht moeten staan. zodat ze vanuit de ruimte te zien zijn.
Aansluitend is er een afspraak dat zolang dit gebeurt, ze ook niet aangevallen/vernietigd mogen worden.
Dat staat los van het gegeven of ze wel of niet zijn ingezet natuurlijk.
Wie?quote:
En heeft Oekrane dat verdrag (welk verdrag) getekend?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit gaat enkel om vliegtuigen die niet ingezet zijn in de oorlog met Oekrane. Indien Oekrane vliegtuigen die om deze reden buiten staan geraakt heeft die niet in de oorlog met Oekrane ingezet zijn, zou dit kloppen.
Maar dit is daarom dus ook specifiek aangegeven door Oekrane.
"Schijnt" is ook niet een bijzonder sterk argument.
werd besproken in forum inside vandaagquote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit gaat enkel om vliegtuigen die niet ingezet zijn in de oorlog met Oekrane. Indien Oekrane vliegtuigen die om deze reden buiten staan geraakt heeft die niet in de oorlog met Oekrane ingezet zijn, zou dit kloppen.
Maar dit is daarom dus ook specifiek aangegeven door Oekrane.
"Schijnt" is ook niet een bijzonder sterk argument.
Nee, nu is het wel een sterk argument.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:53 schreef Viesdik het volgende:
[..]
werd besproken in forum inside vandaag
Oh ja, dat zijn de experts op oorlogsgebied.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:53 schreef Viesdik het volgende:
[..]
werd besproken in forum inside vandaag
Oh, die tussen de Rusland en de VS. Wat heeft Oekrane daarmee te maken?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:57 schreef Viesdik het volgende:
Het gaat om het strategic arms reduction treaty
Start dus. Helemaal niet van toepassing op Oekrane n Rusland heeft zichzelf teruggetrokken uit het verdrag. Is je ook al een aantal keer door meerdere users hier verteld. Hou je nu op met desinformatie te verspreiden?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:57 schreef Viesdik het volgende:
Het gaat om het strategic arms reduction treaty
Het wordt inderdaad tijd dat Vlad eens uit zijn bunkertje kruipt, want zo schiet het niet op.quote:https://bsky.app/profile/kyivindependent.com/post/3lqnrx3g6t22n
⚡️Zelensky says he's ready to meet with Putin, Trump in Turkey.
"I told (Turkish President Recep Tayyip Erdogan) that I support a meeting at the level of leaders, because I have the impression that there will be no ceasefire without our meeting," Zelensky said on June 2.
Gevallen sigaretje.quote:💥 Russia: A truck arrived at military engine supplier Zavolzhye Engine Factory in Nizhny Novgorod region and proceeded to explode. Factory itself caught fire as a result.
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3lqnuv2hpmk2d
Wanneer en door welke users is dit verteld, en waar staat dat rusland uit het verdrag is teruggetrokken?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:00 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Start dus. Helemaal niet van toepassing op Oekrane n Rusland heeft zichzelf teruggetrokken uit het verdrag. Is je ook al een aantal keer door meerdere users hier verteld. Hou je nu op met desinformatie te verspreiden?
https://en.wikipedia.org/wiki/New_START#Suspension_and_aftermathquote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:05 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Wanneer en door welke users is dit verteld, en waar staat dat rusland uit het verdrag is teruggetrokken?
Drie seconden googlen..quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:05 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Wanneer en door welke users is dit verteld, en waar staat dat rusland uit het verdrag is teruggetrokken?
Wie beweert bewijst, en jij hebt nog niet veel bewezen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:05 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Wanneer en door welke users is dit verteld, en waar staat dat rusland uit het verdrag is teruggetrokken?
MaxMark in NWS / Oorlog in Oekrane #1189 41, 100, 8, 13...quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:05 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Wanneer en door welke users is dit verteld, en waar staat dat rusland uit het verdrag is teruggetrokken?
Als dat klopt, 24 uur na de aanval de luchtmachtcommandant afmaken, dan is de aangerichte schade behoorlijk groot. Anders doe je dat niet.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:01 schreef cosmosis het volgende:
Ramen zijn gevaarlijker dan auto rijden, only in Russia...
[ x ]
dat gaat om New Start flappie:quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:09 schreef Ulx het volgende:
[..]
https://en.wikipedia.org/wiki/New_START#Suspension_and_aftermath
Wat heeft Oekrane daarmee te maken? Omdat de VS en Rusland wat ondertekenen is het geldig voor elk land ter wereld? Zoiets?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:13 schreef Viesdik het volgende:
[..]
dat gaat om New Start flappie:
Hier wat info over de verificatietools van Start:
De verificatieregimes in wapenbeheersingsverdragen bevatten veel instrumenten om partijen verantwoordelijk te houden voor hun acties en schendingen van hun verdragsafspraken. De verificatiebepalingen van het START-verdrag waren destijds de meest ingewikkelde en veeleisende van alle overeenkomsten, doordat ze twaalf verschillende soorten inspecties boden. Gegevensuitwisselingen en verklaringen tussen partijen werden vereist en omvatten exacte hoeveelheden, technische kenmerken, locaties, bewegingen en de status van alle offensieve nucleaire dreigingen. De bepaling over nationale technische verificatiemiddelen (NTM) beschermde satellieten en andere informatieverzamelsystemen die door de verifirende partij werden beheerd, omdat ze hielpen bij het verifiren van de naleving van internationale verdragen. De bepaling over internationale technische verificatiemiddelen beschermde de multilaterale technische systemen die in andere verdragen waren gespecificeerd. Er werden samenwerkingsmaatregelen vastgesteld om de verificatie door de NTM te vergemakkelijken, waaronder het in het zicht tonen van items en het niet verbergen ervan voor detectie. De nieuwe bepalingen over inspecties ter plaatse (OSI) en perimeter- en portaalcontinue monitoring (PPCM) hielpen de integriteit van het verdrag te behouden door te voorzien in een regelgevingssysteem dat te allen tijde werd beheerd door een vertegenwoordiger van de verifirende partij. Bovendien was toegang tot telemetrie van ballistische raketvluchtproeven vereist, inclusief uitwisseling van banden en een verbod op encryptie en encapsulatie door beide partijen.
Ja dat is de opvolger van START aangezien dat verdrag in 2009 afliep flappie.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:13 schreef Viesdik het volgende:
[..]
dat gaat om New Start flappie:
Hier wat info over de verificatietools van Start:
De verificatieregimes in wapenbeheersingsverdragen bevatten veel instrumenten om partijen verantwoordelijk te houden voor hun acties en schendingen van hun verdragsafspraken. De verificatiebepalingen van het START-verdrag waren destijds de meest ingewikkelde en veeleisende van alle overeenkomsten, doordat ze twaalf verschillende soorten inspecties boden. Gegevensuitwisselingen en verklaringen tussen partijen werden vereist en omvatten exacte hoeveelheden, technische kenmerken, locaties, bewegingen en de status van alle offensieve nucleaire dreigingen. De bepaling over nationale technische verificatiemiddelen (NTM) beschermde satellieten en andere informatieverzamelsystemen die door de verifirende partij werden beheerd, omdat ze hielpen bij het verifiren van de naleving van internationale verdragen. De bepaling over internationale technische verificatiemiddelen beschermde de multilaterale technische systemen die in andere verdragen waren gespecificeerd. Er werden samenwerkingsmaatregelen vastgesteld om de verificatie door de NTM te vergemakkelijken, waaronder het in het zicht tonen van items en het niet verbergen ervan voor detectie. De nieuwe bepalingen over inspecties ter plaatse (OSI) en perimeter- en portaalcontinue monitoring (PPCM) hielpen de integriteit van het verdrag te behouden door te voorzien in een regelgevingssysteem dat te allen tijde werd beheerd door een vertegenwoordiger van de verifirende partij. Bovendien was toegang tot telemetrie van ballistische raketvluchtproeven vereist, inclusief uitwisseling van banden en een verbod op encryptie en encapsulatie door beide partijen.
Nee, het eindigt in 2026quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:15 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Ja dat is de opvolger van START aangezien dat verdrag in 2009 afliep flappie.
START I?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:13 schreef Viesdik het volgende:
[..]
dat gaat om New Start flappie:
Hier wat info over de verificatietools van Start:
De verificatieregimes in wapenbeheersingsverdragen bevatten veel instrumenten om partijen verantwoordelijk te houden voor hun acties en schendingen van hun verdragsafspraken. De verificatiebepalingen van het START-verdrag waren destijds de meest ingewikkelde en veeleisende van alle overeenkomsten, doordat ze twaalf verschillende soorten inspecties boden. Gegevensuitwisselingen en verklaringen tussen partijen werden vereist en omvatten exacte hoeveelheden, technische kenmerken, locaties, bewegingen en de status van alle offensieve nucleaire dreigingen. De bepaling over nationale technische verificatiemiddelen (NTM) beschermde satellieten en andere informatieverzamelsystemen die door de verifirende partij werden beheerd, omdat ze hielpen bij het verifiren van de naleving van internationale verdragen. De bepaling over internationale technische verificatiemiddelen beschermde de multilaterale technische systemen die in andere verdragen waren gespecificeerd. Er werden samenwerkingsmaatregelen vastgesteld om de verificatie door de NTM te vergemakkelijken, waaronder het in het zicht tonen van items en het niet verbergen ervan voor detectie. De nieuwe bepalingen over inspecties ter plaatse (OSI) en perimeter- en portaalcontinue monitoring (PPCM) hielpen de integriteit van het verdrag te behouden door te voorzien in een regelgevingssysteem dat te allen tijde werd beheerd door een vertegenwoordiger van de verifirende partij. Bovendien was toegang tot telemetrie van ballistische raketvluchtproeven vereist, inclusief uitwisseling van banden en een verbod op encryptie en encapsulatie door beide partijen.
Bron dat START I eindigt in 2026?quote:
Op 8 april 2010 werd het vervangende New START -verdrag in Praag ondertekend door de Amerikaanse president Barack Obama en de Russische president Dmitri Medvedev . Na ratificatie door de Amerikaanse Senaat en de Federale Vergadering van Rusland trad het verdrag op 5 februari 2011 in werking, waardoor de verregaande vermindering van Amerikaanse, Sovjet- of Russische strategische kernwapens werd verlengd tot februari 2026.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:17 schreef SillyWalks het volgende:
[..]
START I?
"The treaty expired on 5 December 2009"
https://en.wikipedia.org/wiki/START_I
quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:18 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Op 8 april 2010 werd het vervangende New START -verdrag in Praag ondertekend door de Amerikaanse president Barack Obama en de Russische president Dmitri Medvedev . Na ratificatie door de Amerikaanse Senaat en de Federale Vergadering van Rusland trad het verdrag op 5 februari 2011 in werking, waardoor de verregaande vermindering van Amerikaanse, Sovjet- of Russische strategische kernwapens werd verlengd tot februari 2026.
Van de wikipagina. Bronnen staan erbij.quote:On 21 February 2023, during the Presidential Address to the Federal Assembly, Vladimir Putin announced the suspension of Russia's participation in the New START treaty, saying that Russia would not allow the US and NATO to inspect its nuclear facilities. He claimed the United States was continuing to develop new nuclear weapons, and warned that any nuclear weapons tests conducted by the Americans would be countered by Russia developing and testing its own.[10][101] Putin also complained that French and British nuclear weapons are not covered by the treaty. Sergei Markov, director of the Russian Institute for Political Studies, said, "If Washington does not listen to Moscow now, this is Putin's warning that he may withdraw [altogether] from the treaty. In a few years, there could be a colossal change that would catastrophically reduce U.S. nuclear security."[102]
On 21 February, U.S. Secretary of State Antony Blinken said that the Russian president's decision "is both really unfortunate and very irresponsible," while Jens Stoltenberg, the Secretary General of NATO said, "I strongly encourage Russia to reconsider its decision and to respect existing agreements."[102]
On 22 February, a senior defence official from Russia announced that Russia would stick to agreed limits on nuclear missiles and keep informing the United States about changes in its deployments.[103]
On 29 March, Sergey Ryabkov announced the discontinuation of the notification process: "There will be no notifications at all... All notifications, all kinds of notifications, all activities under the treaty will be suspended and will not be conducted regardless of what position the U.S. may take."[104] The same day the Russian Ministry of Defence reported that it "has begun exercises with its Yars intercontinental ballistic missile system and several thousand troops".[105][106]
On 30 March, Sergey Ryabkov announced that "Moscow would continue to notify the United States of any intercontinental or submarine ballistic missile launches despite suspending the last remaining nuclear arms control treaty between the two countries" based on the Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty from 1988: "Ryabkov said Russia, despite the suspension, had pledged to stick to the warhead limits and would also continue to implement a 1988 agreement on the exchange of missile launch notifications".[107]
On 2 June, the United States revoked visas of Russian nuclear inspectors, describing this step as a "lawful countermeasure" to Russia's "ongoing violations" of the treaty.[108]
Je noemt zelf een user 'flappie' omdat hij het over New START had, terwijl jij het over START had.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:18 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Op 8 april 2010 werd het vervangende New START -verdrag in Praag ondertekend door de Amerikaanse president Barack Obama en de Russische president Dmitri Medvedev . Na ratificatie door de Amerikaanse Senaat en de Federale Vergadering van Rusland trad het verdrag op 5 februari 2011 in werking, waardoor de verregaande vermindering van Amerikaanse, Sovjet- of Russische strategische kernwapens werd verlengd tot februari 2026.
Dat is dus niet START I, waar je het eerst over had. Dat is New START, dat Rusland heeft opgeschort.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:20 schreef Viesdik het volgende:
[..]
https://www.state.gov/new-start-treaty
Dus de VS houd zich aan een verdrag die het alleen met zichzelf heeft?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:31 schreef Viesdik het volgende:
Dit is een heel interessant stuk. Hierin staat bijvoorbeeld dat Amerika zich wel houdt aan NEW start, maar inderdaad Rusland is teruggetrokken.
Maar als Amerika erin zit, dan kunnen we dus concluderen dat Amerika niet achter deze aanval stond of niet genformeerd was. Wellicht dat dat de reden is dat Trump (nog) niks van zich heeft laten horen?
Dit zet de relatie tussen NAVO-landen dan wellicht ook op scherp.
https://www.csis.org/anal(...)reases-nuclear-risks
Dat staat er:quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:39 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Dus de VS houd zich aan een verdrag die het alleen met zichzelf heeft?
Niemand die ze weerhoudt om te doen wat ze goed achten maar dat verdrag is natuurlijk wc papier geworden.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 01:40 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Dat staat er:
In een directe reactie op de Russische opschorting van New START legde minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken uit : "Ik denk dat het belangrijk is dat we ons op dit gebied verantwoordelijk blijven gedragen. Dat is ook iets wat de rest van de wereld van ons verwacht." Dit suggereert dat de Verenigde Staten zich zullen blijven houden aan de New START-limieten en wapenbeheersing en andere risicobeperkende maatregelen zullen blijven nastreven, zelfs zonder een bereidwillige partner in Moskou.
Ok. Wat stel je voor?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 05:02 schreef -Deluzion- het volgende:
Ik las dat Noord Korea 7 miljoen granaten aan Rusland heeft geleverd, en nu is er ook nog een brug gebouwd op de grens tussen Rusland en Noord Korea om de wapenleveringen te versnellen. Daarnaast stuurt Iran weer drones. De oorlog wordt alleen maar bloederiger en destructiever. Daarbij dient gezegd te worden dat de Russen zich vaak smeriger opstellen door burgerdoelen te raken terwijl Oekraine zich voornamelijk blijft richten op militaire doelen.
Niets, ik bekijk alles vanaf de zijlijn. Ik ben bang dat de oorlog nog verder escaleert. En het is te Hopen dat Rusland niet zo gek is om daadwerkelijk kernwapens in te zetten.quote:
Ze hoeven nog net geen slaven te worden van de Russen. Die Poetin is het echt helemaal kwijt.quote:Op maandag 2 juni 2025 22:25 schreef oheng het volgende:
In Istanbul zijn weer dezelfde eisen ongeveer van de russen, als in 2022.... Geef grote delen van je land op, ontwapen je leger, en een verbod op enige militaire samenwerking met andere landen.
Putin is geobsedeerd, die stopt nooit, tenzij hij gestopt wordt. Zou mij niet eens verbazen als hij eerdaags door een Oekraense drone aanval wordt omgelegd.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 06:46 schreef Chadi het volgende:
[..]
Ze hoeven nog net geen slaven te worden van de Russen. Die Poetin is het echt helemaal kwijt.
Er is ook een afspraak dat de VS, GB en Rusland de grenzen en veiligheid van Oekrane garanderen. Die is wel echt in tegenstelling tot jouw verzinsels. Bovendien wat heeft Oekrane te maken met afspraken tussen andere landen?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:47 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Er schijnt internationaal een afspraak te zijn dat vliegtuigen die de capaciteit hebben om kernwapens te dragen, altijd buiten in het zicht moeten staan. zodat ze vanuit de ruimte te zien zijn.
Aansluitend is er een afspraak dat zolang dit gebeurt, ze ook niet aangevallen/vernietigd mogen worden.
Dat staat los van het gegeven of ze wel of niet zijn ingezet natuurlijk.
Neuh, als je Putin vermoord weet je niet wat je ermee voor terug krijgt. Daarnaast kan dat de gemiddelde Rus alleen maar meer steun geven voor de oorlog in Oekrane.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 07:05 schreef -Deluzion- het volgende:
[..]
Putin is geobsedeerd, die stopt nooit, tenzij hij gestopt wordt. Zou mij niet eens verbazen als hij eerdaags door een Oekraense drone aanval wordt omgelegd.
Je krijgt een machtsstrijd in het Kremlin. De verschillende bloedgroepen gaan elkaar proberen de strot af te snijden. En wat de Russische burgers daarvan vinden boeit niet. ~70% staat achter de oorlog.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 07:37 schreef descon het volgende:
[..]
Neuh, als je Putin vermoord weet je niet wat je ermee voor terug krijgt. Daarnaast kan dat de gemiddelde Rus alleen maar meer steun geven voor de oorlog in Oekrane.
Denk dat van binnenuit vermoord worden door tegenstanders een groter risco is voor Putin.
Hoe weet je hun eerlijke mening zo zeker?quote:
Gaat het over de alertstate of over UVB-76 "The Buzzer" (4625/kHz)?quote:Op maandag 2 juni 2025 22:20 schreef Candymannetje het volgende:
@:Achja de cijfercombinatie...
Iets met interne fatale gebeurtenis, hoogste alertheid, gevaar van binnenuit en verhoogde dreiging?
Alertstate in Rusland na de drone aanval.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 08:57 schreef AchJa het volgende:
[..]
Gaat het over de alertstate of over UVB-76 "The Buzzer" (4625/kHz)?
Hoezo meer overlevingskans? Alsof de EOV/LUVERD hun stroom uit een stopcontact haalt...quote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:29 schreef MaxMark het volgende:
[..]
Da's deze:
[ x ]
En zo te zien heeft Oekrane het hele gebied rond Melitopol zonder stroom gezet. Dat geeft de drones meer overlevingskans:
Maar dat zei ik toch ook niet? Het maakt de communicatie van de Russen ter plaatse er ongetwijfeld niet makkelijker op = meer kans.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoezo meer overlevingskans? Alsof de EOV/LUVERD hun stroom uit een stopcontact haalt...
En verder Oorlog-Monitor...
De Russen gebruiken nogal wat huis- tuin- en keukenspul, dat is al sinds 2022 bekend. Dus last gaan ze er zeker van krijgen, al is het maar doordat ze hun telefoons/radio's niet kunnen opladen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 09:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoezo meer overlevingskans? Alsof de EOV/LUVERD hun stroom uit een stopcontact haalt...
En verder Oorlog-Monitor...
Dat zeg ik niet maar zijn benadering is wat mij betreft wel laakbaar en intellectueel lui.quote:Op maandag 2 juni 2025 23:23 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Welke onzin, Mearsheimer volgt simpelweg een andere theoretische benadering. Het offensieve realisme is niet even met een youtubevideo te weerleggen.
Zijn theorie zet hij duidelijk uiteen in: The Tragedy of Great Power Politics by John J. Mearsheimer (2001), en zijn huidige zicht op de oorlog is simpelweg een toepassing van deze theorie. Dit is dus verre van propagandistisch.
Als ze nu nog ff wakker worden en snappen dat al je allies tarrifs opleggen ook niet helptquote:Op dinsdag 3 juni 2025 00:57 schreef cosmosis het volgende:
De VS begint eindelijk door te hebben, om China tegen te gaan kunnen ze het beste UKR supporten...
[ x ]
Heb je de indruk dat de bevolking tegen is? Als dat zo zou zijn zou men niet met een Russische vlag om het hoofd gewikkeld juichend naar het front rennen. Pas als men daar is is men ineens niet zo enthousiast meer.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 08:26 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hoe weet je hun eerlijke mening zo zeker?
Is van de serie lost.quote:Op maandag 2 juni 2025 22:20 schreef Candymannetje het volgende:
@:Achja de cijfercombinatie...
Iets met interne fatale gebeurtenis, hoogste alertheid, gevaar van binnenuit en verhoogde dreiging?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |