Ik denk niet dat ik kan duidelijk maken wat ik bedoelquote:Op woensdag 7 mei 2025 15:49 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Paulus zegt hier en daar dat sommige wettische teksten hebben afgedaan. Jezus zegt iets totaal anders. Het is maar net wie je gelooft.
[..]
Dan heb je het niet goed begrepen. Niet voor niets worden in veel kerken nog wekelijks de 10 geboden opgelezen.
Het NT kan niet zonder het OT. Andersom wel, maar dat is hier offtopic.
Ik heb op dit moment een te vermoeide verbeeldingskracht om een vierde versie uit te werkenquote:Op woensdag 7 mei 2025 15:44 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Er zijn een aantal zaken opnieuw geïnterpreteerd en uitgelegd, en zodoende hebben ze dus een aantal zaken uit het Oude Testament losgelaten... maar het is als geheel nog steeds van waarde!
En vervolgens ging Islam er verder mee aan de haal.
Maar eeh, liever had ik dat je reageerde met een complete uitwerking van versie 4
Misschien in één zin: Je hebt gewandeld met de wet, je liet jezelf raken door de liefde, en je hebt gebogen in overgave en nederigheid. Vergeet nu alle namen, laat alle angsten los, en ontwaak tot de Ene die altijd al door jouw ogen keek, als jezelf.
Of als eerste vers:
Uit het Vierde Boek
Vers 1
Je hebt gewandeld met de Wet,
zoals een kind de hand van een ouder vasthoudt,
in een onbekend land.
Je liet jezelf raken door de Liefde,
niet als bezit, maar als fluistering in de wind,
zacht, open, ontwapenend.
Je hebt gebogen in Overgave en Nederigheid,
niet uit angst, maar uit eerbied,
voor het Grote dat jou omvatte.
Vergeet nu alle namen.
Laat alle angsten los.
Leg het laatste masker neer.
En ontwaak,
tot de Ene
die altijd al keek
door jouw eigen ogen,
als jezelf.
Ik heb het ook niet over “iedereen”, ik nuanceer dat een paar zinnen verder. Zelfs als je de kindersterfte buiten beschouwing laat leefden mensen in armoede in de middeleeuwen korter dan mensen vandaag de dag door slechte voeding, ziekte, hygiëne, zware arbeid, gebrek aan medische zorg, enz.. Dus zelfs als iemand de kinderleeftijd overleefde had je in de middeleeuwen een kleinere kans om heel oud te worden dan vandaag de dag. Daarnaast zijn er meer factoren die meespeelden waardoor men jong huwde en moest werken.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:26 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit is een enorme denkfout. De gemiddelde leeftijd lag zo laag omdat meer dan de helft van de kinderen onder de 5 jaar stierf. Tel daarbij op dat een flink percentage van de vrouwen tussen de 18 en 29 de pijp uitging door alle gevaren die bij bevallingen kwamen kijken. Dus het was of heel jong of een stuk ouder dan die 35 jaar. In het kort: haalde je de 35, dan haalde je de 60 ook.
Het was dus niet zo dat de biologische klok bij iedereen afliep rond de 35.
En weer gaat het over mij als persoon, waarmee je weer duidelijk maakt dat het te lastig voor je wordt. Je kan echt niet reageer zonder op de man te spelen. Dit is daarom ook mijn laatste reactie op jou. En nee, zo “simpel” is het niet. Het zijn de gebruikelijke ad hominems, stromannen en rookgordijnen zodra het een beetje inhoudelijk wordt. Ik kan ook zeggen dat je een religie of overtuiging te verkopen hebt, wat niks met de inhoud te maken heeft. De realiteit is dat al die seculiere historici geen religie te verkopen hebben noch aan apologia doen of gebonden zijn aan een religie. Maar je kan niet dealen met de realiteit. Het creëert cognitieve dissonantie.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:27 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je hebt een religie te verkopen, en dus te verdedigen.
Zo simpel is het. Het is dan ook erg koddig dat uitgerekend jij met 'rookgordijnen' komt, al was het maar vanwege je tig useraccounts and chronische lafbekkerij wanneer het, inderdaad, écht lastig wordt.
Het is ook frappant, en weinig verrassend, dat je in je zoveelste pseudo-genuanceerde bij elkaar geflanst stuk apologia nergens psychologie en biologie noemt, maar je beperkt tot 'sociaal-historisch-cultureel' gewauwel om het onverdedigbare te blijven verdedigen (en ja, dat doe je).
Biologisch en psychologisch gezien weten we namelijk al een tijdje dat een kind niet kan kiezen voor seksuele betrekkingen, laat staan met volwassenen, en dat het op kinderlijke leeftijd confronteren hiermee op latere leeftijd tot gigantische persoonlijke en psychische problemen leidt. En zelfs biologische en fysieke.
Daarom hebben de meeste mensen (de 'massa damnata', het boertige plebs dat niet, zoals jij, in staat is tot al die spiritueel-intellectuele exercities om 'de wereld' te begrijpen) niet zoveel woorden nodig om iets als kindhuwelijken af te wijzen. Die zijn niet, zoals jij, gebonden aan religie en religieuze waarheden waaraan niet getornd mag worden.
Serieus: kinderen moeten naar school, laten we dat gelijktrekken aan kinderen moeten trouwen.
Alleen religie is in staat om met dergelijk gezwam te komen en daarmee nog te denken een punt te maken ook.
Wat dit topic vooral helder aangeeft, is dat de doorsnee religieus beter kan zwijgen over moraal, ethiek, het goede en de 'smalle weg' (die ik niet veroordeel, ik veroordeel jouw steentijdinterpretatie ervan), als je ziet in wat voor bochten deze oh zo verlichte zielen zich moeten bewegen om iets als kindhuwelijken op te leuken voor massa consumptie, zodat de salonfähigheid van religie nog even overeind blijft.
Waarvan akte, en tot je volgende account.
Je reageert op de inhoudelijke argumenten met een stroman en een voorbeeld waarmee je op de emoties speelt. Je kijkt naar het onderwerp vanuit het heden, wat niks met de realiteit van toen te maken heeft, wat presentisme is. Het is heel simplistisch om zo te kijken en zaken te veroordelen waar je je niet in bevindt. Je voorbeeld is hetzelfde als ik het huwelijk tussen volwassenen veroordeel op basis van het bestaan van gewelddadige relaties, of het baren van kinderen door volwassen vrouwen op basis van gevallen waarin de vrouwen overlijden tijdens de bevalling of omdat het gepaard gaat met veel pijn.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 18:33 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Oja nee dan is het goed!
![]()
Naar school moeten gaan vergelijken met uit je huis gesleurd worden door een te oude kerel die je kinderlijfje met een baby volstampt om daarna half te sterven bij de bevalling![]()
Misschien dat jij er minder akelige gevoelens bij voelt omdat je man bent.
En ik benoemde niet exclusief religie. Ik begrijp dat jij het zo las, ik bedoelde gewoon: maakt niet uit vanuit welke hoek.
En dan nu de belangrijkste kwestie: hoe kan het dat deze achterhaalde praktijken gecodificeerd zijn in bepaalde islamitische wetgeving, de onveranderlijke en onfeilbare leidraad van God zodat er heden ten dage nog steeds meisjes van 9 of zelfs nog jonger volgens deze wetgeving legaal kunnen trouwen in bijvoorbeeld Jemen en Iran?quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:16 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
Ik heb het ook niet over “iedereen”, ik nuanceer dat een paar zinnen verder. Zelfs als je de kindersterfte buiten beschouwing laat leefden mensen in armoede in de middeleeuwen korter dan mensen vandaag de dag door slechte voeding, ziekte, hygiëne, zware arbeid, gebrek aan medische zorg, enz.. Dus zelfs als iemand de kinderleeftijd overleefde had je in de middeleeuwen een kleinere kans om heel oud te worden dan vandaag de dag. Daarnaast zijn er meer factoren die meespeelden waardoor men jong huwde en moest werken.
Kinderen moeten naar school, kinderen moeten trouwen.quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:16 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
En weer gaat het over mij als persoon, waarmee je weer duidelijk maakt dat het te lastig voor je wordt. Je kan echt niet reageer zonder op de man te spelen. Dit is daarom ook mijn laatste reactie op jou. En nee, zo “simpel” is het niet. Het zijn de gebruikelijke ad hominems, stromannen en rookgordijnen zodra het een beetje inhoudelijk wordt. Ik kan ook zeggen dat je een religie of overtuiging te verkopen hebt, wat niks met de inhoud te maken heeft. De realiteit is dat al die seculiere historici geen religie te verkopen hebben noch aan apologia doen of gebonden zijn aan een religie. Maar je kan niet dealen met de realiteit. Het creëert cognitieve dissonantie.
Ik denk dat mensen in die tijd weinig aan je biologie en psychologie lessen hebben, tenzij je met eten op tafel komt. Daarnaast als het gaat om kinderen die keuzes maken, mag je dat gaan uitleggen aan de overheid anno 2025 die kinderen op jonge leeftijd seksualiseert en keuzes laat maken over geslachtsverandering en daar gevaarlijke medicatie voor laat geven, vanaf 8 jaar. Blijkbaar kunnen kinderen wel keuzes maken als het gaat om zoiets ingrijpends. Verder kunnen zelfs volwassen vrouwen biologische of psychologische problemen ondervinden door seksuele betrekkingen of ervaren pijn bij geslachtsgemeenschap. Feit is dat kindhuwelijken, millennia, breed voorkwamen en wereldwijd geaccepteerd werden. Daar kan je met je biologie en psychologie lessen weinig aan veranderen. En je laat weer heel makkelijk buiten beschouwing dat God, waarin je gelooft, Maria, waar je kaarsjes bij opsteekt, op jonge leeftijd een kind liet baren.
Ik gaf bij de vergelijking van kinderen die naar school ‘moeten’ en kinderen die ‘moeten’ trouwen al aan dat dat niet hetzelfde is en dat het gaat om het ‘moeten’ van zaken. Maar net als Lenny77 maak je er een stroman van.
Je bedoelt “religie”, die je zogenaamd haat, maar waar je de kathedralen en rituelen en leringen zoals ‘geloof en werken’ van bewonderd, die ze hebben behouden en doorgegeven hebben. Zonder religie had je dat niet.
Wat het topic wederom helder aangeeft is dat je terug naar de basisschool moet om begrijpend te leren lezen. Leer normaal een eerlijke discussie te houden zonder steeds gebruik te maken van drogredenen. Wat jij wil is dat men jouw interpretaties van religie als waarheid aanneemt en daarom wil je ook dat anderen “zwijgen” als ze je mening niet delen. Je gedraagt je als een middeleeuwse inquisiteur. En je veroordeelde wel degelijk de smalle weg, daarom verwijt je mij dat ook steeds in topics, wat off-topic is.
Tot je volgende post, waar ik geen interesse meer in zal hebben om te lezen, met je valse aantijgingen, stromannen en andere drogredenen.
Eigenlijk zeg jij heel weinig, leest zelf niet goed en gooi je vooral veel met termen als stroman enz. En als er iemand hier op de man speelt dan ben jij het op dit moment wel..quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:17 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
Je reageert op de inhoudelijke argumenten met een stroman en een voorbeeld waarmee je op de emoties speelt. Je kijkt naar het onderwerp vanuit het heden, wat niks met de realiteit van toen te maken heeft, wat presentisme is. Het is heel simplistisch om zo te kijken en zaken te veroordelen waar je je niet in bevindt. Je voorbeeld is hetzelfde als ik het huwelijk tussen volwassenen veroordeel op basis van het bestaan van gewelddadige relaties, of het baren van kinderen door volwassen vrouwen op basis van gevallen waarin de vrouwen overlijden tijdens de bevalling of omdat het gepaard gaat met veel pijn.
Je benoemde enkel ‘religie’ (“Van welke religie dan ook”), terwijl kindhuwelijken veel breder voorkwamen. Maar prima dat je het nu wat breder ziet.
Ik ben wel blij juist dat dit soort posts verschijnen; het laatste wat ik wil is dit soort figuren het zwijgen op leggen. Integendeel, laat maar zien waar je echt voor staat. Graag zelfs.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:44 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Eigenlijk zeg jij heel weinig, leest zelf niet goed en gooi je vooral veel met termen als stroman enz. En als er iemand hier op de man speelt dan ben jij het op dit moment wel..
Je valt ook in herhaling.
Maar he, gelukkig zitten we in 2025 in een nog iets of wat vrij land, dus jij mag verkondigen wat je wil
Oh jawel, heb je helemaal gelijk inquote:Op woensdag 7 mei 2025 18:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik ben wel blij juist dat dit soort posts verschijnen; het laatste wat ik wil is dit soort figuren het zwijgen op leggen. Integendeel, laat maar zien waar je echt voor staat. Graag zelfs.
Ja, je moet loslopende gekken kunnen identificeren om ze zo nodig onmiddellijk en ingesnoerd in een dwangbuis naar het gekkenhuis te vervoeren.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik ben wel blij juist dat dit soort posts verschijnen; het laatste wat ik wil is dit soort figuren het zwijgen op leggen. Integendeel, laat maar zien waar je echt voor staat. Graag zelfs.
Ik begrijp heel goed wat jij bedoelt. Ik ben er in grootgebracht maar heb deze standpunten door voortschrijdend inzicht (lees bereidheid tot objectief "onderzoek") losgelaten.quote:Op woensdag 7 mei 2025 16:57 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Ik denk niet dat ik kan duidelijk maken wat ik bedoel
Heb het eens gevraagd aan ChatGPT (4o), blijkbaar zit het ongeveer zo:quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
En dan nu de belangrijkste kwestie: hoe kan het dat deze achterhaalde praktijken gecodificeerd zijn in bepaalde islamitische wetgeving, de onveranderlijke en onfeilbare leidraad van God zodat er heden ten dage nog steeds meisjes van 9 of zelfs nog jonger volgens deze wetgeving legaal kunnen trouwen in bijvoorbeeld Jemen en Iran?
Jij zei zelf ook dat t over naar binnen kijken gaat, ik vind t bijzonder sterk als je een dogma/doctrine los kunt laten, en daarna met een andere blik ernaar kunt kijken, dat is véle malen moeilijker dan als atheist/agnost hierin stappen, dus chapeau.quote:Op donderdag 8 mei 2025 07:54 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ik begrijp heel goed wat jij bedoelt. Ik ben er in grootgebracht maar heb deze standpunten door voortschrijdend inzicht (lees bereidheid tot objectief "onderzoek") losgelaten.
Inderdaad, en het rendement daarvan is vrij significant! Ben ook heel benieuwd waar je dan als mens doorheen gaat. Zal best aardig ploeteren zijn. Atheisten/agnosten groeien op met de vrijheid van: Ontdek het maar! Maar via dogma/doctrine? Probeer eerst maar eens die rigiditeit los te laten (potentieel zelfs je omgeving), voordat je uberhaupt in staat bent om het te ontdekken!quote:Op donderdag 8 mei 2025 11:33 schreef Mijk het volgende:
[..]
Jij zei zelf ook dat t over naar binnen kijken gaat, ik vind t bijzonder sterk als je een dogma/doctrine los kunt laten, en daarna met een andere blik ernaar kunt kijken, dat is véle malen moeilijker dan als atheist/agnost hierin stappen, dus chapeau.
Grazie. Dat is dan ook niet van de ene op de andere dag gegaan.quote:Op donderdag 8 mei 2025 11:33 schreef Mijk het volgende:
[..]
Jij zei zelf ook dat t over naar binnen kijken gaat, ik vind t bijzonder sterk als je een dogma/doctrine los kunt laten, en daarna met een andere blik ernaar kunt kijken, dat is véle malen moeilijker dan als atheist/agnost hierin stappen, dus chapeau.
Dat klopt, ik had ook het gevoel dat ik iets verlaten had, zoiets als een familieband of gevoel van geborgenheid.quote:Op donderdag 8 mei 2025 12:11 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Inderdaad, en het rendement daarvan is vrij significant! Ben ook heel benieuwd waar je dan als mens doorheen gaat. Zal best aardig ploeteren zijn. Atheisten/agnosten groeien op met de vrijheid van: Ontdek het maar! Maar via dogma/doctrine? Probeer eerst maar eens die rigiditeit los te laten (potentieel zelfs je omgeving), voordat je uberhaupt in staat bent om het te ontdekken!
Hier komt heel vaak een vorm van cognitieve dissonantie into play, waarheden die opgelegd zijn vanaf geboorte/zeer-vroege-jeugd, waar men niet aan durft te twijfelen omdat ze hard zijn ingeprent. Dus losbreken daarvan, en zélf nadenken daarover is zeer knap. Want zelf nadenken over iets waar niet aan getwijfeld mag worden, is buiten de boekjes van de doctrines.quote:Op donderdag 8 mei 2025 12:11 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Inderdaad, en het rendement daarvan is vrij significant! Ben ook heel benieuwd waar je dan als mens doorheen gaat. Zal best aardig ploeteren zijn. Atheisten/agnosten groeien op met de vrijheid van: Ontdek het maar! Maar via dogma/doctrine? Probeer eerst maar eens die rigiditeit los te laten (potentieel zelfs je omgeving), voordat je uberhaupt in staat bent om het te ontdekken!
bron:quote:Op woensdag 7 mei 2025 16:25 schreef Jeo_Boden het volgende:
Ik vind het zeer ernstig wat er gebeurt met de Palestijnen, en dit schrijf ik niet licht. Ik heb een grondige hekel aan dat Israël. Maar ik wil ze liever beiden niet in Europa. Geen Islam en geen zionisme. De zionisten faciliteren namelijk de Islam als bezem door Europa voor hun eigen 'tikkun olam' agenda. En jonge Palestijnse kinderen zijn al reddeloos verloren. Ze maken snijbewegingen naar westerse journalisten toe, dit wil je dus never binnen je eigen grenzen betrekken.
Leave us alone.
Dit is overigens een paraphrase. De daadwerkelijke tekst was iets als;quote:Op donderdag 8 mei 2025 12:16 schreef Mijk het volgende:
Buddha zei; "Question EVERY teaching, even mine". Als je dit zegt, dan begrijp je waar t over gaat.
Kalama Sutta (Anguttara Nikaya)quote:"Geloof niets zomaar, alleen omdat je het gehoord hebt. Geloof niets omdat het wordt gezegd door een leraar, traditie of schrift. Geloof alleen dat wat je zelf hebt onderzocht en als waar en heilzaam hebt ervaren."
Niet alleen buddha..quote:Op donderdag 8 mei 2025 12:16 schreef Mijk het volgende:
[..]
Hier komt heel vaak een vorm van cognitieve dissonantie into play, waarheden die opgelegd zijn vanaf geboorte/zeer-vroege-jeugd, waar men niet aan durft te twijfelen omdat ze hard zijn ingeprent. Dus losbreken daarvan, en zélf nadenken daarover is zeer knap. Want zelf nadenken over iets waar niet aan getwijfeld mag worden, is buiten de boekjes van de doctrines.
Eigenlijk, als je heel objectief kijkt, is het "niet mogen twijfelen aan zaken" natuurlijk al direct een red BLACK-Flag. Want áls het dan waar is wat de doctrine zegt, dan kom je daar óók vanzelf achter als je er wél aan twijfelt. Dit is een direct bewijs dat elke leer die zegt dat aan bepaalde zaken niet getwijfeld mag worden, onjuist is.
Buddha zei; "Question EVERY teaching, even mine". Als je dit zegt, dan begrijp je waar t over gaat.
Ja, mijn boodschap is dan niet dat enkel Buddha gelijk heeft, voor mezelf weet ik dat elke religie gelijk heeft, zolang je maar snapt hoe deze symbolisch te lezen. Zodra je letterlijk gaat aanhouden wat er in die leren staat, dan ben je tekst aan het gebruiken als waarheid, de échte waarheid speelt zich af buiten tekst, buiten taal, buiten je analytisch vermogen.quote:Op donderdag 8 mei 2025 13:16 schreef ImFinkelstein het volgende:
[..]
Niet alleen buddha..
Soera 17:36 (Al-Isra / De Nachtreis)
"En volg niets waarvan je geen kennis hebt. Voorwaar, het gehoor, het gezichtsvermogen en het hart – over die alle zal men ondervraagd worden."
(Koran 17:36)
Dit vers moedigt aan om niet blindelings iets te volgen zonder kennis of bewijs. Het benadrukt verantwoordelijkheid voor je waarnemingen, je verstand en je keuzes — dus ook in religieuze overtuiging.
Ander verzen:
Soera 39:9
"...Zeg: Zijn zij die weten gelijk aan degenen die niet weten? Alleen de bezitters van verstand laten zich vermanen."
Soera 3:190-191 verwijst ook naar mensen die reflecteren en nadenken over de schepping van de hemelen en aarde.
Dus hoewel de Koran geloof aanmoedigt, doet het dat via de weg van reflectie, begrip en bewustzijn — niet blind geloof.
Ook hier zegt hij; kijk uit voor de "Robe of Words", en doelt daarmee op religieuze geschriften. Die geschriften zijn pointers náár de waarheid, geen waarheid.quote:Those who don't feel this Love
pulling them like a river,
those who don't drink dawn
like a cup of spring water
or take in sunset like supper,
those who don't want to change,
let them sleep.
This Love is beyond the study of theology,
that old trickery and hypocrisy.
I you want to improve your mind that way,
sleep on.
I've given up on my brain.
I've torn the cloth to shreds
and thrown it away.
If you're not completely naked,
wrap your beautiful robe of words around you,
and sleep.
Vergeet deze niet:quote:Op donderdag 8 mei 2025 13:16 schreef ImFinkelstein het volgende:
[..]
Niet alleen buddha..
Soera 17:36 (Al-Isra / De Nachtreis)
"En volg niets waarvan je geen kennis hebt. Voorwaar, het gehoor, het gezichtsvermogen en het hart – over die alle zal men ondervraagd worden."
(Koran 17:36)
Dit vers moedigt aan om niet blindelings iets te volgen zonder kennis of bewijs. Het benadrukt verantwoordelijkheid voor je waarnemingen, je verstand en je keuzes — dus ook in religieuze overtuiging.
Ander verzen:
Soera 39:9
"...Zeg: Zijn zij die weten gelijk aan degenen die niet weten? Alleen de bezitters van verstand laten zich vermanen."
Soera 3:190-191 verwijst ook naar mensen die reflecteren en nadenken over de schepping van de hemelen en aarde.
Dus hoewel de Koran geloof aanmoedigt, doet het dat via de weg van reflectie, begrip en bewustzijn — niet blind geloof.
Maar ja, hoe beproef je dat he?quote:Op donderdag 8 mei 2025 14:43 schreef Hallulama het volgende:
Geliefden, gelooft niet een iegelijken geest, maar beproeft de geesten, of zij uit God zijn; want vele valse profeten zijn uitgegaan in de wereld.
Iedereen die iets doet dat tegen de wet is, pleegt een strafbaar feit. Jood, christen, moslim, boeddhist, agnost, atheïst, lid van de lokale bridgevereniging, supporter van FC Watdanook, het maakt niet uit.quote:Op donderdag 8 mei 2025 15:10 schreef Kreator het volgende:
Ik heb nog even een vraag over punt 4.
Hoe zit het dan met alle moslims die aanslagen plegen zoals 9/11. Zijn dat geen massamoordenaars?
Je antwoord slaat nergens op in relatie tot punt 4. Daarin geeft TS aan dat seriemoordenaars, massamoordenaars en pedo's eigenlijk nooit moslim zijn. Ik weerleg dat met een simpel feit en jij komt met een warrig lulverhaal eromheen.quote:Op donderdag 8 mei 2025 15:41 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Iedereen die iets doet dat tegen de wet is, pleegt een strafbaar feit. Jood, christen, moslim, boeddhist, agnost, atheïst, lid van de lokale bridgevereniging, supporter van FC Watdanook, het maakt niet uit.
Maar het is dan niet logisch om vervolgens te zeggen dat ALLE supporters van FC Watdanook criminelen zijn, of dat FC Watdanook een criminele boevenbende is (het is en blijft een voetbalclub).
Aan de andere kant heeft FC Watdanook misschien wel verschillende supporter-organisaties, en sommige van die supporter-organisaties steunen of verdedigen wellicht het criminele handelen van een aantal supporters van FC Watdanook. Dat kan dan vervolgens aanleiding zijn om sommige supporter-organisaties als criminele of terroristische organisaties te bestempelen en om deze te verbieden, hun leden te arresteren en te ondervragen, of gewoon hun hoofdkwartier te bombarderen.
En dan nog de nuance dat de terrorist voor de ene de vrijheidsstrijder voor de andere is, en andersom. Behoor je tot de ene, dan hoor je alleen de verhalen van de ene. Behoor je tot de andere, dan hoor je alleen de verhalen van de andere. Beide claimen het bij het rechte eind te hebben. En behoor je niet tot de ene en ook niet tot de andere, dan mag je daar zelf chocolade van zien te maken, maar zowel de ene als de andere zal ook hen die nergens toe behoren proberen te beïnvloeden ter verdediging of bevordering van hun doelstellingen.
Geen enkele religie geeft vanuit de primaire bronnen (Tenach, NT, Koran, Gita, enz. waarvan aangenomen wordt dat die goddelijk geïnspireerd zijn) een duidelijke richtlijn, als in: een getal of minimumleeftijd, voor wanneer je kan huwen. Het laat het over aan wat cultureel gangbaar is waar meerdere factoren (zoals economische) mee kunnen spelen. De Koran geeft dan ook geen specifieke leeftijd aan, maar voorwaarden, zoals dat een persoon getest moet worden op rijpheid/volwassenheid voor de huwbare leeftijd. Veel islamitische geleerden interpreteren dit dat het huwelijk pas gepast is bij mentale en fysieke volwassenheid, niet puur op basis van een leeftijdscijfer. En de shariawetgeving, die per rechtsschool/streek verschilt, geeft ook geen minimumleeftijd aan. In alle scholen is het consumeren van het huwelijk zonder fysieke geschiktheid verboden en geldt de algemene sharia principe van: “Er mag geen sprake zijn van schade toebrengen of wederkerige schade.”quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
En dan nu de belangrijkste kwestie: hoe kan het dat deze achterhaalde praktijken gecodificeerd zijn in bepaalde islamitische wetgeving, de onveranderlijke en onfeilbare leidraad van God zodat er heden ten dage nog steeds meisjes van 9 of zelfs nog jonger volgens deze wetgeving legaal kunnen trouwen in bijvoorbeeld Jemen en Iran?
Ik vind dat je zelf heel weinig, of eigenlijk helemaal niets, zegt. Ook met deze post reageer je niet op de inhoud van mijn post. Ik zie alleen emoji’s en emoties, terwijl andere users met informatie, bronnen, historische feiten en andere argumenten komen.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:44 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Eigenlijk zeg jij heel weinig, leest zelf niet goed en gooi je vooral veel met termen als stroman enz. En als er iemand hier op de man speelt dan ben jij het op dit moment wel..
Je valt ook in herhaling.
Maar he, gelukkig zitten we in 2025 in een nog iets of wat vrij land, dus jij mag verkondigen wat je wil
Ik wil je mond helemaal niet snoeren.quote:Op donderdag 8 mei 2025 21:38 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
Ik vind dat je zelf heel weinig, of eigenlijk helemaal niets, zegt. Ook met deze post reageer je niet op de inhoud van mijn post. Ik zie alleen emoji’s en emoties, terwijl andere users met informatie, bronnen, historische feiten en andere argumenten komen.
Wat je doet is dit:![]()
![]()
“een man sleurt zijn volwassen vrouw bij de haren en slaat haar bont en blauw en ze baart met veel pijn een kind en daarom zijn relaties tussen volwassenen fout. Seks en relaties moeten verboden worden”. Dit zeg je niet, maar is wel je redenering.
Dat je het dan gooit op de vrijheid die we nog hebben en ik daarom mag zeggen wat ik wil, alsof je me anders de mond had willen snoeren (net als onze huis-inquisiteur), spreekt ook niet in je voordeel. Het is niet dat ik iets ongewoons zeg: het is wat seculiere historici standaard zeggen in boeken of artikelen.
Oh, neem me niet kwalijk. Misschien is het dan handig om TS even te vragen om een definitie van massamoordenaars/seriemoordenaars, om te zien of hij terroristen daar ook onder schaart.quote:Op donderdag 8 mei 2025 18:21 schreef Kreator het volgende:
[..]
Je antwoord slaat nergens op in relatie tot punt 4. Daarin geeft TS aan dat seriemoordenaars, massamoordenaars en pedo's eigenlijk nooit moslim zijn. Ik weerleg dat met een simpel feit en jij komt met een warrig lulverhaal eromheen.
Er zijn veel misvattingen en onwaarheden over de islam die blijven circuleren, vaak gevoed door media en verkeerde aannames. Dit stuk laat zien dat geweld en zelfmoordaanslagen juist verboden zijn binnen de islam, en dat de meeste slachtoffers van terreur wereldwijd juist moslims zelf zijn. De boodschap is dat moslims vaak onterecht worden weggezet als daders, terwijl de feiten een ander beeld schetsen.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 09:12 schreef ImFinkelstein het volgende:
Lieve mensen,
We leven in een tijd waarin informatie binnen één seconde beschikbaar is, maar waar waarheid desondanks vaak verdwaalt. Daarom dit pleidooi – niet uit emotie, maar uit feiten, logica en gerechtigheid.
1. Islam verbiedt geweld tegen onschuldigen én zelfmoord
“Wie één onschuldig leven doodt, is alsof hij de hele mensheid heeft gedood.”
(Koran 5:32)
“Dood uzelf niet. Allah is voor u Barmhartig.”
(Koran 4:29)
Zelfmoordaanslagen – vaak gelinkt aan "moslimterrorisme" – zijn keihard verboden in de islam. De profeet Mohammed (vrede zij met hem) verbood zelfs het vernietigen van bomen tijdens oorlog, laat staan het vermoorden van kinderen en vrouwen. Wie dit doet, overtreedt de islam – punt.
2. De meeste slachtoffers van terreur zijn… moslims zelf
Volgens internationale data (Global Terrorism Index, 2023) vindt 91% van alle terreurslachtoffers plaats in islamitische landen – vaak gepleegd door extremisten tegen hun eigen geloofsgenoten. Dus wie zijn eigenlijk de échte slachtoffers?
3. Mediahysterie vs. realiteit
Als een moslim een misdrijf pleegt, wordt z’n geloof breed uitgemeten. Als een christen, jood of atheïst hetzelfde doet? Dan is het ‘een psychische stoornis’. Zien we het dubbele moraal al?
4. Bekendste massamoordenaars en pedofielen: géén moslims
Hier een paar wereldbekende seriemoordenaars en hun overtuiging:
Ted Bundy – christelijk gezin, atheïstisch later
Jeffrey Dahmer – opgegroeid christelijk
Anders Breivik – cultureel christen
Richard Ramirez – satanist
John Wayne Gacy – katholiek
Albert Fish – christen
Grote pedoschandalen in de media?
Katholieke kerk wereldwijd – duizenden slachtoffers
Jeffrey Epstein – joodse achtergrond
Jimmy Savile – geen religieuze overtuiging
BBC, Hollywood, sportwereld: atheïstisch, seculier of christelijk
Vraag jezelf dit af: hoe vaak hoor je van een "moslimpedofiel"?
Ze bestaan – net als in elke groep – maar niet in het extreme, structurele patroon zoals we zien bij anderen. Waarom? Omdat islam seksuele grensoverschrijding beschouwt als een van de grootste zonden. Verkrachting kan in sommige interpretaties zelfs de doodstraf rechtvaardigen.
5. De waarheid over Gaza en propaganda
Verkrachtingen door Hamas? Tot nu toe geen enkel onafhankelijk bewijs. Zelfs Westerse journalisten erkennen dit inmiddels.
Zionistische soldaten dáárentegen zijn betrapt op oorlogsmisdaden, martelingen en verkrachtingen – toegegeven door Israëlische ministers zelf (o.a. Orit Strook in 2023).
Kinderen in ovens? Nepnieuws.
Kinderen verbrand door fosforbommen? Bewezen. Gedocumenteerd. Bekritiseerd door Amnesty en Human Rights Watch.
De doden in Gaza zijn geen geruchten – ze zijn geteld, gelokaliseerd, gegraveerd. Het is geen geloofskwestie. Het is de realiteit.
6. De bijdrage van de islam aan de mensheid
Wist je dat de basis van moderne wetenschap en geneeskunde voortkomt uit moslimgeleerden?
Al-Khwarizmi – grondlegger van de algebra (→ algoritme = zijn naam)
Ibn Sina (Avicenna) – medische encyclopedieën die Europa 600 jaar heeft gebruikt
Al-Zahrawi – uitvinder van chirurgisch gereedschap
Ibn al-Haytham – pionier van de optica (grondslag voor de camera)
Moslims introduceerden: het getalsysteem (0–9), navigatie, cartografie, de kalender, farmacie, ziekenhuizen, universiteiten...
Moslims hebben letterlijk het pad geëffend voor de Verlichting waar het Westen zo trots op is. En nog steeds zie je wereldwijd moslimartsen, ingenieurs en wetenschappers die bijdragen aan de vooruitgang van de mensheid.
7. Vooroordelen komen niet altijd uit feiten, maar uit persoonlijke pijn
Sommigen haten de islam niet om de islam zelf – maar omdat:
Hun vriendin wegliep met een moslim
Ze één nare ervaring hadden
De media hen jarenlang heeft gevoed met angst
Ze vasthouden aan oude denkpatronen
Zelfs met een hoog IQ kun je emotioneel vastzitten in vooroordelen. Intelligentie is geen garantie voor waarheid. Openheid wel.
Conclusie: Stop het generaliseren. Begin met begrijpen.
Islam is niet het probleem. De islam is niet "gewelddadig". Moslims zijn geen pedo’s, verkrachters of terroristen.
Er is meer geweld, onderdrukking en misbruik gepleegd door atheïsten, christenen en zionisten dan door moslims.
Toch blijven moslims het makkelijkste doelwit. Waarom? Omdat angst verkoopt. Want haat is een business.
Maar de waarheid blijft bestaan – voor wie wil kijken.
“O mensen, Wij hebben jullie uit man en vrouw geschapen en tot volkeren en stammen gemaakt, opdat jullie elkaar zouden leren kennen.”
(Koran 49:13)
Shout-out naar de zelfdenkenden. Aan de rest: reflecteer – of blijf stil. De feiten spreken voor zich.
Ja, maar dat er geleerden zijn die moslim zijn dat heeft niets met de religie zelf te maken, en dat is wat je nu doet laten lijken.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 01:03 schreef Fightagainstlife het volgende:
[..]
Er zijn veel misvattingen en onwaarheden over de islam die blijven circuleren, vaak gevoed door media en verkeerde aannames. Dit stuk laat zien dat geweld en zelfmoordaanslagen juist verboden zijn binnen de islam, en dat de meeste slachtoffers van terreur wereldwijd juist moslims zelf zijn. De boodschap is dat moslims vaak onterecht worden weggezet als daders, terwijl de feiten een ander beeld schetsen.
Daarnaast wordt ingegaan op hoe de islam door de geschiedenis heen heeft bijgedragen aan wetenschap, geneeskunde en technologie. Moslimgeleerden hebben fundamentele ontdekkingen gedaan die de basis vormen van veel dingen die we vandaag als vanzelfsprekend beschouwen, zoals algebra en optica. Het idee dat islam achterloopt of niets bijdraagt, is dus simpelweg niet juist.
Wat het conflict in Gaza betreft, wordt erop gewezen dat er veel propaganda en misinformatie rondgaat. Er zijn beschuldigingen tegen Hamas zonder onafhankelijk bewijs, terwijl er wel documentatie is over misstanden begaan door Israëlische soldaten. Dit laat zien hoe verhalen soms worden verdraaid om een bepaalde agenda te dienen.
De kern van het pleidooi is dat onwetendheid het echte probleem is. Mensen generaliseren vaak op basis van vooroordelen in plaats van feiten. De oproep is dan ook om verder te kijken dan de oppervlakkige verhalen en een eerlijker beeld te vormen op basis van wat er echt bekend is. Uiteindelijk gaat het om begrijpen en niet zomaar anderen veroordelen zonder kennis van zaken. Dat is iets wat in elke discussie geldt, ongeacht het onderwerp.
Moslims zijn zowel daders als slachtoffers. Dat is hier ook meedere malen herhaald.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 01:03 schreef Fightagainstlife het volgende:
[..]
Er zijn veel misvattingen en onwaarheden over de islam die blijven circuleren, vaak gevoed door media en verkeerde aannames. Dit stuk laat zien dat geweld en zelfmoordaanslagen juist verboden zijn binnen de islam, en dat de meeste slachtoffers van terreur wereldwijd juist moslims zelf zijn. De boodschap is dat moslims vaak onterecht worden weggezet als daders, terwijl de feiten een ander beeld schetsen.
Ten eerste: vraag jij je nu niet af waarom dit stukje over Gaza er bij wordt gesleept in een topic over de islam? Als we het dan over vooroordelen hebben: dit soort onzin geeft behoorlijk de indruk dat er onevenredig veel en vanuit een vooroordeel naar Israël gekeken wordt door mensen met een islamitische achtergrond. Dat stukje alleen al "dat er beschuldigingen tegen Hamas zijn zonder onafhankelijk bewijs maar wel documentatie over misstanden van Israëlische soldaten" geeft die tunnelvisie goed weer. En opnieuw: wat doet dit in een beschouwelijk topic over islam? Wat voor link heeft dit met het onbegrepen zijn van die godsdienst?quote:Daarnaast wordt ingegaan op hoe de islam door de geschiedenis heen heeft bijgedragen aan wetenschap, geneeskunde en technologie. Moslimgeleerden hebben fundamentele ontdekkingen gedaan die de basis vormen van veel dingen die we vandaag als vanzelfsprekend beschouwen, zoals algebra en optica. Het idee dat islam achterloopt of niets bijdraagt, is dus simpelweg niet juist.
Wat het conflict in Gaza betreft, wordt erop gewezen dat er veel propaganda en misinformatie rondgaat. Er zijn beschuldigingen tegen Hamas zonder onafhankelijk bewijs, terwijl er wel documentatie is over misstanden begaan door Israëlische soldaten. Dit laat zien hoe verhalen soms worden verdraaid om een bepaalde agenda te dienen.
quote:De kern van het pleidooi is dat onwetendheid het echte probleem is. Mensen generaliseren vaak op basis van vooroordelen in plaats van feiten. De oproep is dan ook om verder te kijken dan de oppervlakkige verhalen en een eerlijker beeld te vormen op basis van wat er echt bekend is. Uiteindelijk gaat het om begrijpen en niet zomaar anderen veroordelen zonder kennis van zaken. Dat is iets wat in elke discussie geldt, ongeacht het onderwerp.
Apart dan wel dat je toch naar de users MET bronnen, argumentaties,enz gooit met woorden als stroman, emotioneel, geen inhoud,...quote:Op donderdag 8 mei 2025 21:38 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
Ik vind dat je zelf heel weinig, of eigenlijk helemaal niets, zegt. Ook met deze post reageer je niet op de inhoud van mijn post. Ik zie alleen emoji’s en emoties, terwijl andere users met informatie, bronnen, historische feiten en andere argumenten komen.
Wat je doet is dit:![]()
![]()
“een man sleurt zijn volwassen vrouw bij de haren en slaat haar bont en blauw en ze baart met veel pijn een kind en daarom zijn relaties tussen volwassenen fout. Seks en relaties moeten verboden worden”. Dit zeg je niet, maar is wel je redenering.
Dat je het dan gooit op de vrijheid die we nog hebben en ik daarom mag zeggen wat ik wil, alsof je me anders de mond had willen snoeren (net als onze huis-inquisiteur), spreekt ook niet in je voordeel. Het is niet dat ik iets ongewoons zeg: het is wat seculiere historici standaard zeggen in boeken of artikelen.
Trollen zijn van alle tijden op internetforumland.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 11:14 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Apart dan wel dat je toch naar de users MET bronnen, argumentaties,enz gooit met woorden als stroman, emotioneel, geen inhoud,...
De users die drogredenen gebruiken komen juist niet met die zaken en ik onderbouw in mijn posts waarom het drogredenen zijn. Op die posts van mijn ben je verder ook niet inhoudelijk op ingegaan. De users waar ik op doel en die met bronnen en argumenten komen zijn o.a. TS, ik zelf, Hallulama, enz. Ik zie jou alleen reageren met emotie en emoji’s, of het kinderachtig verdraaien van wat iemand zegt (zoals nu). Kom eens met historische bronnen die zeggen dat in de middeleeuwen het 'niet' normaal en wijdverspreid was om te huwen zodra je puberteit bereikte en dat daar geen verschillende factoren achter zaten.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 11:14 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Apart dan wel dat je toch naar de users MET bronnen, argumentaties,enz gooit met woorden als stroman, emotioneel, geen inhoud,...
Hij heeft wel gelijk dat moslims toentertijd gedreven en gemotiveerd werden door hun religie om wetenschap te bedrijven, er wordt daarom ook gesproken van een islamitische gouden tijdperk. Er zijn veel verzen in de Koran die moslims aanmoedigen om na te denken over het leven, de schepping, de zelf, de natuur, geschiedenis, enz. en dat daarin tekenen zitten voor het bestaan voor God. Ook in de ahadith (overleveringen van Mohammed) vonden ze die motivatie, denk aan uitspraken als:quote:Op vrijdag 9 mei 2025 01:11 schreef Mijk het volgende:
[..]
Ja, maar dat er geleerden zijn die moslim zijn dat heeft niets met de religie zelf te maken, en dat is wat je nu doet laten lijken.
Euh... Jij leest duidelijk niet. Ik heb nergens gezegd dat het niet normaal was toen, of niet wijdverspreid.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 18:51 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
De users die drogredenen gebruiken komen juist niet met die zaken en ik onderbouw in mijn posts waarom het drogredenen zijn. Op die posts van mijn ben je verder ook niet inhoudelijk op ingegaan. De users waar ik op doel en die met bronnen en argumenten komen zijn o.a. TS, ik zelf, Hallulama, enz. Ik zie jou alleen reageren met emotie en emoji’s, of het kinderachtig verdraaien van wat iemand zegt (zoals nu). Kom eens met historische bronnen die zeggen dat in de middeleeuwen het 'niet' normaal en wijdverspreid was om te huwen zodra je puberteit bereikte en dat daar geen verschillende factoren achter zaten.
Natuurlijk waren er toen overal kinderhuwelijken. Vooral onder de adel.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 18:51 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
De users die drogredenen gebruiken komen juist niet met die zaken en ik onderbouw in mijn posts waarom het drogredenen zijn. Op die posts van mijn ben je verder ook niet inhoudelijk op ingegaan. De users waar ik op doel en die met bronnen en argumenten komen zijn o.a. TS, ik zelf, Hallulama, enz. Ik zie jou alleen reageren met emotie en emoji’s, of het kinderachtig verdraaien van wat iemand zegt (zoals nu). Kom eens met historische bronnen die zeggen dat in de middeleeuwen het 'niet' normaal en wijdverspreid was om te huwen zodra je puberteit bereikte en dat daar geen verschillende factoren achter zaten.
Over drogredenen gesproken. Geen hond ontkent dat kindhuwelijken niet vookwamen in de geschiedenis. Dat is ook totaal niet het punt.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 18:51 schreef -Kerelx het volgende:
[..]
De users die drogredenen gebruiken komen juist niet met die zaken en ik onderbouw in mijn posts waarom het drogredenen zijn. Op die posts van mijn ben je verder ook niet inhoudelijk op ingegaan. De users waar ik op doel en die met bronnen en argumenten komen zijn o.a. TS, ik zelf, Hallulama, enz. Ik zie jou alleen reageren met emotie en emoji’s, of het kinderachtig verdraaien van wat iemand zegt (zoals nu). Kom eens met historische bronnen die zeggen dat in de middeleeuwen het 'niet' normaal en wijdverspreid was om te huwen zodra je puberteit bereikte en dat daar geen verschillende factoren achter zaten.
Wat is het punt dan wel? Misschien kun je dat even samenvatten? Brengt de boel weer een beetje in het gareelquote:Op vrijdag 9 mei 2025 19:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Over drogredenen gesproken. Geen hond ontkent dat kindhuwelijken niet vookwamen in de geschiedenis. Dat is ook totaal niet het punt.
Maar blijf preken.
Okay, dus misschien eerst dit:quote:Op woensdag 7 mei 2025 11:01 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ja maar dat gaat nooit gebeuren en al helemaal niet omdat het zo leuk is een film te maken. Er zijn overigens een paar goede films en docu's.
[..]
In het huidige klimaat van verharding gecombineerd met de zendingsdrang vanuit de Golfstaten en de groeiende invloed van de Moslimbroederschap en dergelijke bewegingen en afsplitsingen kun je dat op je buik schrijven.
De discussie wordt misschien wel gevoerd maar niet op grond van twee gelijkwaardige kampen. Het idee is niet bespreekbaar. We hebben het over een klimaat waarin slavernij, eerder nog een obscure dode letter die alleen in de marge zoals in Mauretanië nog wat werd ingezet, nu actief wordt goedgepraat naar aanleiding van wat er met de Yezidi's en andere minderheden gebeurde, zie hierboven, een tijd waarin er actief gedemonstreerd wordt voor de oprichting van een kalifaat en eerder als steun voor IS, inclusief jihadvlaggen waar Jozias van Aartsen niet zo'n probleem in zag.
Deze elementen hebben zich de openbare ruimte in geïntimideerd en rekken de grenzen steeds verder op, en dat is voor ons als buitenstaanders al zichtbaar, maar zorgt voor een ramp in de islamitische gemeenschappen zelf.
Dus nee, er komt geen breed gedragen film over Mohammed in full close up.


Filmpjes op YouTube met titels als deze (WATCH: Entire Muslim Crowd IN SHOCK When Politician Exposes Islam Live!) dragen wat mij betreft weinig bij aan het dichter bij elkaar brengen van verschillende mensen of groepen met verschillende opvattingen. Ze leiden eerder tot het nog verder uit elkaar te spelen van alles en iedereen.quote:
Dat is wat ik vanaf het begin zeg: dat het toentertijd normaal en wijdverspreid was, zelfs buiten religieuze context. En dat het met verschillende factoren te maken had, die ook NU kunnen voorkomen en dat er daarom nu nog landen zijn, waar het misschien zelfs verboden is, maar toch voorkomt. Maar je komt ineens met een slechte voorbeeld, zoals nu weer, over uit het huis gesleurd worden en dwang, alsof relaties tussen volwassenen allemaal pais en vree zijn, of vrouwen die volwassen zijn niet te maken krijgen met pijn bij bevalling of kunnen sterven, of allerlei psychologische ellende of pijn kunnen ervaren bij geslachtsgemeenschap.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 19:15 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Euh... Jij leest duidelijk niet. Ik heb nergens gezegd dat het niet normaal was toen, of niet wijdverspreid.
Ik heb gezegd dat we NU daar afkeurend over moeten zijn, over hetgeen vroeger normaal was. En niet gewoon onze schouders erover op moeten trekken. Want daardoor zijn er nog steeds plaatsen waar het normaal is om meisjes van 9 jaar gedwongen te laten trouwen.
Maar ok, we hebben onze bingokaart weer vol met afblokkende woorden van de mening van een ander: kinderachtig, drogreden, niet inhoudelijk, emotie,..
Het gaat niet om het wel/niet zien van de adel als ‘bijzonder’. Daarmee bekijk je het alsnog presentistisch. Kindhuwelijken werden toentertijd inderdaad gezien als normaal, ook onder het gewone volk. Dit was ook zo in de oudheid onder het Romeins recht of onder de KK. Zodra je puberteit bereikte kon je huwen, omdat je als volwassen werd gezien, en dit voor millennia. Er is daarmee geen tegenstelling met de cultuur op het Arabisch Schiereiland of Mohammed. De islam gebiedt niet om vanaf een bepaalde (jonge) leeftijd te huwen, maar laat het over aan de culturele en sociale gebruiken die in een streek heersen. Er is alleen de voorwaarde dat de persoon die wil huwen getest wordt op fysieke en mentale geschiktheid.quote:Op vrijdag 9 mei 2025 19:25 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Natuurlijk waren er toen overal kinderhuwelijken. Vooral onder de adel.
Het verschil is echter dat niemand nog die adel als bijzonder ziet. Het zijn vooral vergeten figuren uit een ver verleden.
Dit in tegenstelling tot Mohammed wiens daden, leven en verkondigingen met de koran samen de basis vormen van de Islam. En dat is toch wel bijzonder. Een man op leeftijd die sex heeft met een klein kind die nu nog steeds als een groot voorbeeld wordt gezien. Om van te walgen.
Wat het nog zieker maakt is dat Allah het op 1 of andere manier niet duidelijk aan Mohammed heeft gemaakt dat het mensonterend is en het leven van het kleine meisje totaal verwoest heeft. En achter zo'n nepgodje lopen dan miljoenen mensen aan. Bizar.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |