BNN VARA is een sektequote:Op zaterdag 3 mei 2025 19:21 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
om het goed te maken met de NAVO is Grunberg morgenmiddag te gast bij BNNVARA
[..]
https://www.vpro.nl/buite(...)ding/2025/4-mei.html
Dat is niet zo gek.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 21:33 schreef Jojoke het volgende:
maar mensen vertrouwen Joost Eerdmans gewoon niet zo.
Het doel van de wet was om middeninkomens meer kans op een betaalbare woning te geven. Hebben middeninkomens nu meer kans op een betaalbare woning dan vóór invoering van Lex Hugo?quote:Op vrijdag 2 mei 2025 18:53 schreef Hanca het volgende:
Het is geen elitair gedoe en jij quote duidelijk dat er geen doel was om meer huurhuizen te krijgen. Dat was gewoon niet het doel van de wet, simpel. Moet je het daar dus ook niet aan afrekenen.
Nee, het doel van de wet was om uitbuiting in de huursector te stoppen. Dat was het doel. En de kans op uitbuiting is inderdaad afgenomen.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 21:50 schreef nostra het volgende:
[..]
Het doel van de wet was om middeninkomens meer kans op een betaalbare woning te geven. Hebben middeninkomens nu meer kans op een betaalbare woning dan vóór invoering van Lex Hugo?
Nee, dat leeft in jouw hoofd, omdat dat aansluit bij jouw visie op wat moreel en immoreel is. Het doel van de wet staat gewoon in de memorie van toelichting duidelijk omschreven en wat ik opschreef is een letterlijk citaat daarvan (waarin 2) het gevolg is van ("Hierdoor") 1) en dus het primaire doel).quote:Op zaterdag 3 mei 2025 21:51 schreef Hanca het volgende:
Nee, het doel van de wet was om uitbuiting in de huursector te stoppen. Dat was het doel.
Dat leeft niet in mijn hoofd, dat is wat de minister tijdens de wetsbehandeling meldde. En het is punt 1: excessieve huur = uitbuiting. De hoofdreden, namelijk de eerste reden, van de wet dus volgens de memorie van toelichting. Je bewijst mijn gelijk. Want ja, de wet slaagt er in om excessieve huren aan te pakken.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 21:57 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee, dat leeft in jouw hoofd, omdat dat aansluit bij jouw visie op wat moreel en immoreel is. Het doel van de wet staat gewoon in de memorie van toelichting duidelijk omschreven en wat ik opschreef is een letterlijk citaat daarvan (waarin 2) het gevolg is van ("Hierdoor") 1) en dus het primaire doel).
[ afbeelding ]
Je verwart middel met doel. Het doel van de wet, zoals in de memorie omschreven, is een middel te creëren (het tegengaan van excessieve huren) om een doel te behalen (het verbeteren van de kans van middeninkomens op een betaalbare woning). Je kan niet dat tweede, meest essentiële onderdeel - wat dus volstrekt niet behaald is, niet zal worden en dat weet jij ook - volstrekt negeren en vervolgens concluderen dat de wet is geslaagd.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 22:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat leeft niet in mijn hoofd, dat is wat de minister tijdens de wetsbehandeling meldde. En het is punt 1: excessieve huur = uitbuiting. De hoofdreden, namelijk de eerste reden, van de wet dus volgens de memorie van toelichting. Je bewijst mijn gelijk. Want ja, de wet slaagt er in om excessieve huren aan te pakken.
Maar het is prima, we zullen het nooit eens worden over deze wet. Omdat het een wet is die de zwakkeren in de samenleving wil beschermen tegen de sterken. Een linkse wet dus. Dan is het logisch dat ik enthousiast ben en jij niet en dat we elkaar nooit gaan overtuigen.
Jij verwart eerste doel met middel en doet vervolgens alsof dat eerste en meest belangrijke doel er niet toe doet. En negeert dat al in het debat werd gezegd dat dit een wet was waarvan je het effect op de lange termijn moet zien, dat het een wet is voor de komende 50 en niet de komende 5 jaar.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 22:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Je verwart middel met doel. Het doel van de wet, zoals in de memorie omschreven, is een middel te creëren (het tegengaan van excessieve huren) om een doel te behalen (het verbeteren van de kans van middeninkomens op een betaalbare woning). Je kan niet dat tweede, meest essentiële onderdeel - wat dus volstrekt niet behaald is, niet zal worden en dat weet jij ook - volstrekt negeren en vervolgens concluderen dat de wet is geslaagd.
Het gaat er om dat het over een x aantal jaar niet meer voorstelbaar is dat iemand wordt uitgebuit via de huur, zoals nu ook niemand meer onder het minimumloon werkt. Dat is de essentie van de wet.quote:Maar je hebt gelijk dat we het daar nooit over eens zullen worden, omdat dat essentieverschil uitstekend markeert waar links zo vaak de plank misslaat: de uiteindelijke effectiviteit van wetgeving wordt genegeerd, omdat in de uitvoering iets wél wordt behaald waar een morele overwinning wordt geboekt; in casu de huisjesmelkers die aangepakt zouden worden [wat ze overigens óók niet worden, want ze ponden gewoon uit en cashen rechtsom in plaats van linksom].
In dat debat stelt De Jonge juist precies het tegenovergestelde:quote:Op zaterdag 3 mei 2025 22:47 schreef Hanca het volgende:
Jij verwart eerste doel met middel en doet vervolgens alsof dat eerste en meest belangrijke doel er niet toe doet. En negeert dat al in het debat werd gezegd dat dit een wet was waarvan je het effect op de lange termijn moet zien, dat het een wet is voor de komende 50 en niet de komende 5 jaar.
quote:Van 2022 tot en met 2030
moeten er 981.000 woningen worden bijgebouwd. De vraag naar
betaalbare woningen is het grootst, waardoor twee derde van de te
bouwen woningen betaalbaar moet zijn. Het gaat dan om huurwoningen
in het lage segment, middenhuurwoningen en betaalbare koopwoningen.
Dit is een oplossing voor het verminderen van schaarste op de lange
termijn. Veel mensen ondervinden echter nu problemen bij het vinden van
een betaalbare woning. Het kabinet zet in op een breed pakket aan
maatregelen waar dit wetsvoorstel een belangrijk onderdeel van is.
Het wetsvoorstel betaalbare huur moet er op korte termijn voor zorgen
dat meer mensen een betaalbare huurwoning krijgen en een huurprijs die
past bij de kwaliteit van de woning
De Jonge dan maar weer in dat debat:quote:Op vrijdag 2 mei 2025 15:57 schreef Hanca het volgende:
Alles over aantal huurwoningen heeft niks met het doel van deze wet te maken.
quote:Nee, het aannemen van de wet leidt tot meer betaalbare huurwoningen. Ik
zal dat ook schetsen, niet in het eerstvolgende blok, maar in het blok
daarna, ook aan de hand van de getallen. Er zijn natuurlijk verschillende
scenario’s mogelijk, met hoeveel er wordt bijgebouwd en hoeveel er
wordt uitgepond. We hebben alle scenario’s op een rij gezet. Dan kun je
zeggen dat er in vrijwel alle scenario’s over tien jaar meer betaalbare
huurwoningen overblijven met het aannemen van de wet dan zonder het
aannemen van de wet.
Ik heb dat heel uitvoerig vanaf bladzijde 136 van de eerste nota naar
aanleiding van het verslag onderbouwd, ook omdat de Raad van State
daar kritisch over was.
NSC komt helemaal niet voort uit het CDA het was een nieuwe partij opgericht door Omtzigt.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 21:33 schreef Jojoke het volgende:
Het viel mij op dat recent WNL/De Telegraaf pushen dat Coenradie de partijleider van de NSC wordt. Dat vond ik zo raar. Want NSC komt voor uit het CDA, dus die hebben misschien discussie of Van Vroonhoven een verkiezing kan winnen (duidelijke nee), maar die maken dan iemand anders uit hun geledingen de partijleider, bijvoorbeeld Van Huijm, Uitermark of Veldkamp. Hoezo zouden ze een staatssecretaris die zich een keer leuk profileert plots in het zadel helpen. Ik denk absoluut dat Coenradie haar politieke ambities verder moet verkennen, maar eerder bij een JA21. Die had nu eigenlijk groter moeten zijn, maar mensen vertrouwen Joost Eerdmans gewoon niet zo.
Ik ben dus benieuwd welke spindoctor ervoor zorgt dat WNL/De Telgraaf nu de Coenradie-NSC link maakt.
Mede opgericht door Omtzigt* En hoe komt het dat we Omtzigt kennen? Door het CDA.quote:Op zondag 4 mei 2025 16:42 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
NSC komt helemaal niet voort uit het CDA het was een nieuwe partij opgericht door Omtzigt.
Ze hebben dat baantje toch, in die zin zijn ze op het juiste moment ingestapt. Misschien weten ze zich ook weer snel ergens anders in te likken. Veel talent heb je overduidelijk niet nodig in onze politiek.quote:Op zondag 4 mei 2025 18:00 schreef Hexagon het volgende:
Nouja bij NSC zitten veel CDA'ers die dachten daar een mooier baantje te scoren. Maar dat loopt een beetje dood.
Nouja de meesten willen wel meer dan alleen een paar jaar in de kamer zitten en dan in een gat vallen. Aangezien de NSC een soort zombiepartij is geworden, hebben die geen uitzicht meer op een netwerk voor andere interessante bestuurlijke baantjes zoals gevestigde partijen wel hebben. Dat is gewoon een mislukte gok geweest.quote:Op zondag 4 mei 2025 18:06 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ze hebben dat baantje toch, in die zin zijn ze op het juiste moment ingestapt. Misschien weten ze zich ook weer snel ergens anders in te likken. Veel talent heb je overduidelijk niet nodig in onze politiek.
Hiermee geef je vrij duidelijk toe dat je een soort ideaalbeeld van de wet zoals jij hem graag zou zien aan het verdedigen bent in plaats van de daadwerkelijke bedoeling en uitkomst van de wet. Alleen maar uit een soort rancune tegen zogenaamde huisjesmelkers (die door deze wet niet eens echt benadeeld worden maar juist keihard uit kunnen cashen). Een hele vreemde manier om over politiek te denken.quote:Op zaterdag 3 mei 2025 22:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar het is prima, we zullen het nooit eens worden over deze wet. Omdat het een wet is die de zwakkeren in de samenleving wil beschermen tegen de sterken. Een linkse wet dus. Dan is het logisch dat ik enthousiast ben en jij niet en dat we elkaar nooit gaan overtuigen.
Ik heb dan ook nooit gezegd dat ik rancune heb tegen die huisjesmelkers en het een wet tegen hen vindt. Ik wil wel dat de huurders beschermd worden en dat gebeurt dan ook door deze wet. Het is een wet vóór huurders, niet tegen huisjesmelkers. En dat is exact de bedoeling van de wet, de wet is er om huurders te beschermen tegen excessieve huren, dat is het letterlijke doel. Daar draait de hele wet om.quote:Op maandag 5 mei 2025 00:13 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hiermee geef je vrij duidelijk toe dat je een soort ideaalbeeld van de wet zoals jij hem graag zou zien aan het verdedigen bent in plaats van de daadwerkelijke bedoeling en uitkomst van de wet. Alleen maar uit een soort rancune tegen zogenaamde huisjesmelkers (die door deze wet niet eens echt benadeeld worden maar juist keihard uit kunnen cashen). Een hele vreemde manier om over politiek te denken.
Daarnaast snap ik die drang om Hugo de Jonge constant te verdedigen niet. Je zat er ook al naast wat betreft de koppeling huurverhoging aan de inflatie en nu dit weer. Laat staan zijn ronduit rampzalige optreden tijdens corona, waarna hij sowieso verbannen had moeten worden van enige machtspositie.
De tekst van Freriks en diverse andere sprekers bij de nationale herdenking in de Nieuwe Kerk was ook duidelijk anti-PVV. En ja, dat is terecht.quote:Op maandag 5 mei 2025 00:51 schreef Bluesdude het volgende:
[ x ]
leuk toch .....op 4 mei met modder gooien
Onze eigen hollandse bully voelt zich kennelijk aangesproken in het verhaal van Timmermans
Zie hier de hele tekst.
En inderdaad kun en moet je het als kritiek op het drammen van Wilders zien.
Naast de voorzichtige kriitiek op de Israelische terreur, waar Wilders aanhanger van is
Maar in een goedwerkende democratie .... pareer je die kritiek op een beschaafde wijze.
Met argumenten ... niet zo de persoon zelf neersabelen.
Doe je dat niet op hun hoog politiek niveau, dan geef je een heel slecht voorbeeld naar je fans.
Zo verpest je de samenleving.
Zie de speech van Freriks. Lees zijn tekst.quote:Op maandag 5 mei 2025 07:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
De tekst van Freriks en diverse andere sprekers bij de nationale herdenking in de Nieuwe Kerk was ook duidelijk anti-PVV. En ja, dat is terecht.
De man die dacht mooi even te kunnen scoren door een paar vrijwilligers te schofferen mag wel even zijn gore muil houden.quote:Op maandag 5 mei 2025 00:51 schreef Bluesdude het volgende:
[ x ]
leuk toch .....op 4 mei met modder gooien
Onze eigen hollandse bully voelt zich kennelijk aangesproken in het verhaal van Timmermans
Zie hier de hele tekst.
En inderdaad kun en moet je het als kritiek op het drammen van Wilders zien.
Naast de voorzichtige kriitiek op de Israelische terreur, waar Wilders aanhanger van is
Maar in een goedwerkende democratie .... pareer je die kritiek op een beschaafde wijze.
Met argumenten ... niet zo de persoon zelf neersabelen.
Doe je dat niet op hun hoog politiek niveau, dan geef je een heel slecht voorbeeld naar je fans.
Zo verpest je de samenleving.
De enige narcist die ik hier zie is Wildersquote:Op maandag 5 mei 2025 00:51 schreef Bluesdude het volgende:
[ x ]
leuk toch .....op 4 mei met modder gooien
Onze eigen hollandse bully voelt zich kennelijk aangesproken in het verhaal van Timmermans
Zie hier de hele tekst.
En inderdaad kun en moet je het als kritiek op het drammen van Wilders zien.
Naast de voorzichtige kriitiek op de Israelische terreur, waar Wilders aanhanger van is
Maar in een goedwerkende democratie .... pareer je die kritiek op een beschaafde wijze.
Met argumenten ... niet zo de persoon zelf neersabelen.
Doe je dat niet op hun hoog politiek niveau, dan geef je een heel slecht voorbeeld naar je fans.
Zo verpest je de samenleving.
Nou ja goed, we weten inmiddels dat dit onzin is, dus je hoeft het niet te blijven herhalen. Als meerdere posters met allerlei directe bronnen meerdere keren aantonen dat dit niet het geval is kun je beter je ongelijk toe geven in deze. Maar ik snap dat dat moeilijk is juist omdat je een positie inneemt vanuit rancune en er een moreel sausje over gooit. Dan zijn daadwerkelijke bedoeling en resultaat niet meer relevant.quote:Op maandag 5 mei 2025 07:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb dan ook nooit gezegd dat ik rancune heb tegen die huisjesmelkers en het een wet tegen hen vindt. Ik wil wel dat de huurders beschermd worden en dat gebeurt dan ook door deze wet. Het is een wet vóór huurders, niet tegen huisjesmelkers. En dat is exact de bedoeling van de wet, de wet is er om huurders te beschermen tegen excessieve huren, dat is het letterlijke doel. Daar draait de hele wet om.
Leuk geprobeerd, maar dat trucje trap ik niet in. Ik schop niet tegen het coronabeleid, ik heb kritiek op Hugo de Jonge's optreden in die periode. Dat verschil snap je best. Hij heeft zich in die tijd al als totaal incapabel bewezen en het is een gotspe dat hij daarna ook nog even de huurmarkt verder mocht verpesten. Allemaal zonder ook maar één moment van reflectie.quote:En het Nederlandse coronabeleid is waarschijnlijk het beste coronabeleid van de hele wereld geweest. Ik snap die neiging tot schoppen daar tegen totaal niet.
Wilders, zogenaamd fan van vrijheid, VVMU en openlijk tegenstander van de rechtsstaat, moet iemand persoonlijk aanvallen na een stuk over vrijheid en dodenherdenking. Valt mij nog mee dat ie dit niet om 20.00 uur ging tweeten.quote:Op maandag 5 mei 2025 00:51 schreef Bluesdude het volgende:
[ x ]
leuk toch .....op 4 mei met modder gooien
Onze eigen hollandse bully voelt zich kennelijk aangesproken in het verhaal van Timmermans
Zie hier de hele tekst.
En inderdaad kun en moet je het als kritiek op het drammen van Wilders zien.
Naast de voorzichtige kriitiek op de Israelische terreur, waar Wilders aanhanger van is
Maar in een goedwerkende democratie .... pareer je die kritiek op een beschaafde wijze.
Met argumenten ... niet zo de persoon zelf neersabelen.
Doe je dat niet op hun hoog politiek niveau, dan geef je een heel slecht voorbeeld naar je fans.
Zo verpest je de samenleving.
https://www.nporadio1.nl/(...)s-onthutsend-actueelquote:Pamflet uit jaren '30 dat waarschuwt voor populisme is 'onthutsend actueel'
A.M. de Jong was tussen de jaren '30 en '60 één van de meest gelezen auteurs in Nederland. Hij schreef toen onder andere het pamflet De Dans op de Vulkaan. Daarin waarschuwt de schrijver tegen opkomend populisme en fascisme. "Het is onthutsend actueel als je dat nu leest", zegt auteur en De Jong-kenner Dirk van de Glind in De Nieuws BV.
A.M. de Jong zegt een jongere generatie op dit moment niet heel veel. Maar in de jaren '30, '40 en '50 was de schrijver razend populair. Zijn boeken over Merijntje Gijzen werden door de VARA succesvol verwerkt tot een televisieserie. Met een inwonersaantal van 13 miljoen, keek meer dan de helft van de Nederlanders (7,3 miljoen) naar die uitzendingen, kortom: een waar kijkcijferkanon.
Socialist A.M. de Jong
Zelf werkte A.M. de Jong voor de VARA en schreef hij voor het socialistische dagblad Het Volk. "[Hij was] een socialist. En dat is ook geen wonder als je ziet waar hij vandaan komt", zegt auteur en De Jong-kenner Van de Glind.
A.M. de Jong werd eind 19e eeuw geboren in een straatarm arbeidersgezin met 13 kinderen. Van die 13 werden alleen De Jong zelf en twee van zijn broertjes ouder dan vijf jaar. "Hij heeft zelf ook gezegd, 'ik moest wel socialist worden om op te komen voor de minder bedeelden en mensen die zijn achtergesteld en worden uitgebuit'", aldus Van de Glind.
Falende democratie 'onthutsend actueel'
In 1938 schreef A.M. de Jong de brochure De Dans op de Vulkaan. Daarin bespreekt hij de politieke toestand in Italië, Duitsland en Spanje. Oftewel: de dictatoriale regimes van Mussolini, Hitler en Franco. "Hij maakte zich ernstig zorgen over wat er in die landen aan het gebeuren was. Hij vond dat de democratie faalde", vertelt Van de Glind. "En dat het hard tijd werd om het oprukkende fascisme en populisme een halt toe te roepen."
"Het is onthutsend actueel als je dat nu leest", vervolgt Van de Glind. "Hoe hij waarschuwt en ook oproept om pal te staan voor de democratische rechtsstaat." Zo schrijft hij: 'Democratie en christendom, in theorie de twee machtige pijlers van de Westerse beschaving, hebben in de praktijk gefaald en falen nog iedere dag. Zij falen omdat zij onvoldoende geleid worden, omdat hun leiders heersers willen zijn en blijven'. Volgens Van de Glind is het onmogelijk om deze passage niet naar de huidige tijd te verplaatsen.
Vriendschap van en kannibaal
Daarnaast beschrijft A.M. de Jong ook pogingen om vrede te sluiten met Hitler: 'Wie de vriendschap van een kannibaal koopt kan er nooit zeker van zijn dat hij niet toch wordt opgegeten.' Van de Glind: "Hij had een ongelofelijk scherpe pen. (...) Ik moest aan die quote denken toen ik hoorde dat Trump eigenlijk vriendschap gesloten had met Poetin."
300 exemplaren van de heruitgave van De Dans op de Vulkaan zijn naar de Eerste- en Tweede Kamer gestuurd. Van der Glind hoopt dat asielminister Faber daarom nu ook kennis heeft gemaakt met de brochure. Want, A.M. de Jong gaat in het boekje ook in op het asielbeleid van toen. De waarschuwing die hij daarover afgeeft is volgens Van de Glind nog altijd actueel.
A.M. de Jongmuseum
A.M. de Jong heeft zijn kritiek op het fascisme met de dood moeten bekopen. In 1943 kwamen een stel NSB'ers onder valse voorwendselen bij hem thuis langs en vermoordden hem. Dat was het einde van de persoon A.M. de Jong, zoals Van de Glind zegt: maar niet van zijn woorden en zijn oproep op de democratie te beschermen en daar ook naar te handelen.
In zijn geboorteplaats Nieuw-Vossemeer is er een A.M. de Jongmuseum waar nog veel meer over hem te leren en te lezen is.
Merijntje heeft ook op de voorpagina van dagblad De Stem gestaan, maar dat zal nu wel meer dan tien jaar geleden voor het laatst zijn geweestquote:Op dinsdag 6 mei 2025 07:14 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Een goed idee om de heruitgave van De Dans op de Vulkaan maar de eerste en tweede kamer te sturen. Hopelijk zullen dan politieke partijen als VVD en PVV een keer wel de parallellen zien tussen nu en de aanloop naar de WO2 en hun gedrag daarom normaliseren. Maar dat zal wel ijdele hoop zijn.
[..]
https://www.nporadio1.nl/(...)s-onthutsend-actueel
Je bedoelt de Kamer (nav een motie van VVD en CU) en regering die de Israëlische ambassadeur op het matje hebben geroepen?quote:Op dinsdag 6 mei 2025 09:52 schreef Bluesdude het volgende:
Lukt het met het recht op moordzuchtige etnische zuivering via het smoesje van zelfverdediging?
En zal het de Nederlandse politiek lukken dit te blijven steunen ?
Tot het bittere einde van 100.000 Palestijnen dood ?
Btw de nazi's zagen hun etnische zuivering van Joden ook als zelfverdediging
Het is toch mogelijk om Israël net zoals Rusland te boycotten of ligt dat niet zo eenvoudig?quote:Op dinsdag 6 mei 2025 10:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je bedoelt de Kamer (nav een motie van VVD en CU) en regering die de Israëlische ambassadeur op het matje hebben geroepen?
https://www.trouw.nl/buit(...)e-doorslag~b63665f2/
Veel zwaardere maatregel kan een regering niet nemen. Ja, de ambassadeur er uit smijten, maar dat heeft nogal gevolgen voor de inwoners met een Israëlisch paspoort.
Dat kan alleen met de EU compleet. Net als andere sancties. Nederland alleen kan niet veel meer dan wat met de ambassadeur.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 11:00 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Het is toch mogelijk om Israël net zoals Rusland te boycotten of ligt dat niet zo eenvoudig?
Dank je wel, ik wist niet precies hoe dat werkte, en ja een Israël boycot ligt gevoeliger dan een Rusland boycotquote:Op dinsdag 6 mei 2025 11:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat kan alleen met de EU compleet. Net als andere sancties. Nederland alleen kan niet veel meer dan wat met de ambassadeur.
Verder is helemaal boycotten inderdaad minder makkelijk dan bij Rusland.
In theorie zou Nederland misschien wel iets alleen kunnen, maar aangezien de EU geen grenzen heeft werkt dat natuurlijk niet echt. Het kan dan altijd via Italië of Hongarije, landen die niks tegen willen houden. Dan heb je echt een theoretische boycot.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 11:28 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Dank je wel, ik wist niet precies hoe dat werkte, en ja een Israël boycot ligt gevoeliger dan een Rusland boycot
Natuurlijk is dat mogelijk. Slaat natuurlijk nergens op om ze nu op het matje te roepen, dat is allemaal veel en veel te soft. Direct eruit smijten en alle communicatie met dat regime verbreken. Laat ze Netanyahu in Den Haag brengen, daarna kunnen we weer praten. We zouden ook moeten kijken waar we nog meer bondgenoten kunnen vinden om Israel te boycotten en te isoleren. We weten al tijden dat Israel een fascistische, terroristische apartheidsstaat is, beetje zoals Zuid-Afrika tijdens apartheid maar dan imperialistischer. Dat we ze meer dan een jaar laten begaan in hun genocide voor we ze op het matje roepen is van de zotten, zulke symboolpolitiek past totaal niet.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 11:00 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Het is toch mogelijk om Israël net zoals Rusland te boycotten of ligt dat niet zo eenvoudig?
Blijkbaar ligt het toch gecompliceerder volgens @Hancaquote:Op dinsdag 6 mei 2025 11:34 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat mogelijk. Slaat natuurlijk nergens op om ze nu op het matje te roepen, dat is allemaal veel en veel te soft. Direct eruit smijten en alle communicatie met dat regime verbreken. Laat ze Netanyahu in Den Haag brengen, daarna kunnen we weer praten. We zouden ook moeten kijken waar we nog meer bondgenoten kunnen vinden om Israel te boycotten en te isoleren. We weten al tijden dat Israel een fascistische, terroristische apartheidsstaat is, beetje zoals Zuid-Afrika tijdens apartheid maar dan imperialistischer. Dat we ze meer dan een jaar laten begaan in hun genocide voor we ze op het matje roepen is van de zotten, zulke symboolpolitiek past totaal niet.
Voor de Christenunie zeker, die hadden tot voor kort nog banden met organisaties die wapens voor kolonisten in illegale nederzettingen sponsorden.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 12:05 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Blijkbaar ligt het toch gecompliceerder volgens @:hanca
Ik ben de CU niet. Helemaal niet. En de CU is dan ook nog eens die organisatie niet. Ja, er waren mensen die bij allebei functies hadden, maar het is niet dat je weet van alle ins en outs van alle activiteiten die iemand buiten zijn werk voor jou uit voert. En die sponsoring van illegale nederzettingen was niet algemeen bekend (en inmiddels stopgezet, als het goed is).quote:Op dinsdag 6 mei 2025 12:25 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Voor de Christenunie zeker, die hadden tot voor kort nog banden met organisaties die wapens voor kolonisten in illegale nederzettingen sponsorden.
Maar Nederland kan bijvoorbeeld al beginnen met Palestina erkennen als land. Israel op de lijst terroristische organisaties zetten, dat zal de hulp vanuit maatschappelijke organisaties bemoeilijken en het zaken doen ermee.
Ik zeg toch niet dat jij de Christenunie bent of dat jij XYZ support. Ik zeg dat voor CU het lastiger is om Israel te veroordelen. Omdat er dus klaarblijkelijk ook mensen bijzitten die Israel eigenlijk onvoorwaardelijk steunen. Zelfs als die mensen nu meer in het gareel zijn dan voorheen lijkt me niet dat de tweedeling, waar sommigen misschien wat feller tegen genocide willen optreden en anderen hopen op het einde der tijden als Judea en Samaria in Joodse handen zijn opeens verdwenen is.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 12:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ben de CU niet. Helemaal niet. En de CU is dan ook nog eens die organisatie niet. Ja, er waren mensen die bij allebei functies hadden, maar het is niet dat je weet van alle ins en outs van alle activiteiten die iemand buiten zijn werk voor jou uit voert. En die sponsoring van illegale nederzettingen was niet algemeen bekend (en inmiddels stopgezet, als het goed is).
Maar wat ik zeg klopt toch gewoon, dat zulke sancties niet werken als je ze niet EU breed neemt? Ik ken ook geen enkel land waar een deel van de EU sancties heeft genomen en een ander deel niet.
Als je hier naar sancties zoekt, dan zie je ook dat die met de VN of de EU worden genomen: https://www.rijksoverheid(...)ernationale-sancties
Dat is ook logisch, want normaal leggen we ook sancties op tegen landen via welke sancties omzeild worden: https://www.rijksoverheid(...)23/wat-zijn-sancties
Maar wil je dan Nederlandse sancties tegen Italië opleggen als Meloni niet mee doet? Of tegen Duitsland, waar Israëlkritiek nog veel gevoeliger ligt?
Je kunt niet voorbij gaan aan het feit dat de grootste partij, met de meeste stemmen, in NL simpelweg zwaar pro Israël is. Daar hebben mensen voor gestemd.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 13:07 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ik zeg toch niet dat jij de Christenunie bent of dat jij XYZ support. Ik zeg dat voor CU het lastiger is om Israel te veroordelen. Omdat er dus klaarblijkelijk ook mensen bijzitten die Israel eigenlijk onvoorwaardelijk steunen. Zelfs als die mensen nu meer in het gareel zijn dan voorheen lijkt me niet dat de tweedeling, waar sommigen misschien wat feller tegen genocide willen optreden en anderen hopen op het einde der tijden als Judea en Samaria in Joodse handen zijn opeens verdwenen is.
Ik zeg toch ook dat Nederland moet lobbyen voor meer steun voor een boycot, dat onderschrijft toch wat je zei dat het voornamelijk symbolisch is als Nederland dit alleen zou doen. Maar Nederland dat symbolisch Israel veroordeelt is al beter dan nu, waar ze veel te laat op het matje geroepen worden, dat doet uiteraard geen centje pijn. Nog minder dan Nederland dat boycot maar Italie niet. Uiteindelijk is een gedeeltelijke boycot ook beter dan niets. Laat Israel in Europa lekker aangewezen zijn op topbondgenoten Italie en Hongarije.
Dat Duitsland een nog idioter pro Israel politiek voert dan wij, is zeker iets waar we ze op moeten aanspreken ze censureren daar veel te veel het geluid tegen de genocide. Hun holocausttrauma zorgt ervoor dat ze nu genocide faciliteren. Dan nog hoeven we uiteraard niet teveel naar andere landen te kijken of te wijzen, eerst de eigen zaakjes op orde brengen voordat je gaat preken lijkt mij het devies.
Als we kijken naar de erkenning van Palestina hebben de meeste niet Westerse landen dat al gedaan Spanje en Ierland ook, dus er is al precedent. Dat is een kleine beweging die we kunnen maken zonder dat het íets kost.
Klopt.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 13:22 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Of je nou voor of tegen Israel bent, erkenning van de staat Palestina slaat natuurlijk nergens op om vele redenen (zoals bijvoorbeeld wat is de staat Palestina, wie heeft de leiding over de staat Palestina).
Spanje heeft Palestina onder de Palestijnse autoriteit erkend, volgens mij. Geen Hamas dus.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 13:22 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Of je nou voor of tegen Israel en/of Israel haar uitvoering van de oorlog bent, erkenning van de staat Palestina slaat natuurlijk nergens op om vele redenen (zoals bijvoorbeeld wat is de staat Palestina? wie heeft de leiding over de staat Palestina? erken je niet een terroristenstaat? je kan niet iets erkennen zonder dat je een kader hebt over wat je dan erkent en dat kader is er niet.).
* Ambassadeur er uit smijtenquote:Op dinsdag 6 mei 2025 10:53 schreef Hanca het volgende:
Veel zwaardere maatregel kan een regering niet nemen. Ja, de ambassadeur er uit smijten, maar dat heeft nogal gevolgen voor de inwoners met een Israëlisch paspoort.
Boycot opstarten kan dus niet, dat heb ik niet uitgelegd. Dat gaat gewoon niet.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 14:28 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
* Ambassadeur er uit smijten
* Politieke en militaire steun blokkeren
* Economische en culturele boycot opstarten
Duidelijk stellen dat de huidige Israelische regering misdadig is...
Een spijtbetuiging voor meer dan 75 jaar steun aan zionistisch terreur en landjatten zal wel te veel gevraagd zijn.
Ook een centrumkabinet zal dit niet doen.
Een plan Netanyahu ontvoeren en in Den Haag berechten zit er ook niet in
We erkennen inderdaad een terroristenstaat. We erkennen namelijk Israel, daar zouden we mee kunnen stoppen. 147 van 193 landen in de VN erkennen Palestina maar volgens jou kan dat niet?quote:Op dinsdag 6 mei 2025 13:22 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Of je nou voor of tegen Israel en/of Israel haar uitvoering van de oorlog bent, erkenning van de staat Palestina slaat natuurlijk nergens op om vele redenen (zoals bijvoorbeeld wat is de staat Palestina? wie heeft de leiding over de staat Palestina? erken je niet een terroristenstaat? je kan niet iets erkennen zonder dat je een kader hebt over wat je dan erkent en dat kader is er niet.).
Hier is toch ook helemaal geen meerderheid voor in NL.quote:Op dinsdag 6 mei 2025 14:28 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
* Ambassadeur er uit smijten
* Politieke en militaire steun blokkeren
* Economische en culturele boycot opstarten
Duidelijk stellen dat de huidige Israelische regering misdadig is...
Een spijtbetuiging voor meer dan 75 jaar steun aan zionistisch terreur en landjatten zal wel te veel gevraagd zijn.
Ook een centrumkabinet zal dit niet doen.
Een plan Netanyahu ontvoeren en in Den Haag berechten zit er ook niet in
Natuurlijk kan dat welquote:Op dinsdag 6 mei 2025 14:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Boycot opstarten kan dus niet, dat heb ik niet uitgelegd. Dat gaat gewoon niet.
De massamoorden 50-80 duizend schat men met nu 80% van de bebouwing kapotgeschoten.quote:De ambassadeur er uit gooien is echt wel bijna een oorlogsverklaring. Er wordt hier wel heel laconiek gedaan over zeer zware diplomatieke zaken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |