Staal? Heb in een woning gewoond met stalen kozijnen. een complete disaster:quote:Op maandag 28 april 2025 21:38 schreef 2172619626795 het volgende:
Als je budget het toelaat, ga altijd voor aluminium of nog beter: staal.
Trap geen kozijnen in.quote:Op maandag 28 april 2025 21:38 schreef 2172619626795 het volgende:
Trap niet in kunststof kozijnen. Enkel het hoogste segment van de hoogste en duurste kwaliteit gaan langer dan 20-25 jaar mee. Van de iets mindere kwaliteit kunststof kozijnen lost het weekmiddel na loop van tijd op, waardoor je haarscheurtjes krijg in en rondom de vleugels (draaidelen), waarna deze langzaam van binnenuit naar buiten toe verpulveren.
Als je budget het toelaat, ga altijd voor aluminium of nog beter: staal.
Dan weet ik niet welke beunhaas je het erin hebt laten zetten, maar dan heb je veel pech gehad, voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten, of je hebt ongeïsoleerde stalen kozijnen genomen.quote:Op maandag 28 april 2025 22:59 schreef blomke het volgende:
[..]
Staal? Heb in een woning gewoond met stalen kozijnen. een complete disaster:
1) Koud,
2) Condensatie binnenkant,
3) Roest, waardoor spanningsbreuken in het glas.
4) Moeilijk te onderhouden,
5) Je kan er niks aan / op monteren.
Ik zie niet dat aluminium veel beter dan staal is, als het om bovengenoemde 1) - 5) gaat.
Heb de hemel op m'n blote knieën gedankt toen er Meranti inkwam.
Staal en aluminium niet meer dan deze tijd? Ik krijg steeds meer het idee dat je een hoop zegt maar geen idee hebt waarover je praat. En niet alleen in dit topic.quote:Op maandag 28 april 2025 23:08 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Trap geen kozijnen in.
Maar wat dacht je van hardhout, daar gaat niks boven. Zeker niet qua uiterlijk en degelijkheid.
(Alleen wel onderhouden)
Goede kunststof is ook gewoon wel goed.
Staal en aluminium is juist niet meer van deze tijd .
Hoe schat jij Schüko profielen in? A- of B-merk?quote:Op dinsdag 29 april 2025 06:36 schreef 2172619626795 het volgende:
Als je voor een lange levensduur wilt gaan, kom je bij kunststof kozijnen alleen uit bij het hoogste segment, omdat het weekmiddel in de B-merken te snel oplossen, waardoor je bij vleugels haarscheurtjes krijgt.
Ik ben geen kozijnenboer nee. En nee ik heb er “niet echt verstand van”quote:Op dinsdag 29 april 2025 06:36 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Dan weet ik niet welke beunhaas je het erin hebt laten zetten, maar dan heb je veel pech gehad, voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten, of je hebt ongeïsoleerde stalen kozijnen genomen.
In alle tientallen jaren heb ik de klachten die jij noemt nog nooit gehoord. Waren het toevallig Janisol of Janssen profielen?
[..]
Staal en aluminium niet meer dan deze tijd? Ik krijg steeds meer het idee dat je een hoop zegt maar geen idee hebt waarover je praat. En niet alleen in dit topic.
Aannemers die villa’s bouwen kiezen steeds vaker voor staal, omdat je vanwege de stijfheid van het materiaal een heel dun profiel kunt toepassen. Hierdoor heb je als architect een grote keuzevrijheid in je ontwerp voor landelijk of modern. Niet voor niets dat de grootste nieuwbouw- en renovatieprojecten tegenwoordig met staal worden uitgevoerd (VN gebouw Genève, Bestseller Copenhagen, Plaza Zwitserland, Shell Nederland, Aspen Amerika, Villa Horn Ijsland).
De thermische eigenschappen doen niet meer onder voor hout en daarnaast zijn er aanbieders waarbij de kozijnen meerdere generaties(!) meegaan. De coating worden gemoffeld (tenzij je voor natlak kiest), waardoor je er ook geen onderhoud meer aan hebt. Tot slot zijn stalen kozijnen volledig recyclebaar, wat ook júist helemaal aansluit bij de tijd van nu.
@:jogy je vroeg om advies van een expert. @:lospedrosa is dit overduidelijk niet. Ik ben dit wel, maar uiteindelijk valt over smaak niet te twisten. Het blijft een persoonlijke keuze, ongeacht wat experts of “experts” erover kunnen vertellen.
Als je voor een lange levensduur wilt gaan, kom je bij kunststof kozijnen alleen uit bij het hoogste segment, omdat het weekmiddel in de B-merken te snel oplossen, waardoor je bij vleugels haarscheurtjes krijgt.
Hout gaat net zo lang mee onder voorwaarde dat je het goed onderhoud, maar dan blijf je zitten met onderhoud.
Aluminium maar vooral staal gaan verreweg het langste mee, maar gezien @:blomke zijn verhaal kun je daar kennelijk ook bij een cowboy terecht komen die rommel levert (als het al onlangs geplaatst is en hij zijn ervaring niet baseert op kozijnen uit het jaar 0).
Veel succes en wijsheid gewenst! Voor (technische) vragen staat mijn PM altijd open.
quote:. Zodra we daar de nadelen tegenover zetten, zien we dat die eigenlijk schril afsteken tegen de genoemde voordelen.
- Duurder in aanschaf dan kunststof of hout.
- Minder duurzaam dan de meest duurzame houtsoorten, dus altijd nog wel duurzamer dan de gemiddelde houten deur of kozijn.
- De plaatsing is, vanwege het gewicht van het staal, moeilijk zelf te doen.
Projecten die ik gegoogled heb?quote:Op dinsdag 29 april 2025 06:58 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik ben geen kozijnenboer nee. En nee ik heb er “niet echt verstand van”
Toch was mijn advies niet gek, neem het betere kunststof of hardhout. Hout is nog steeds duurzamer dan staal.
Staal is veel duurder, zwaarder.
Het is dan wel weer slanker en sterker waardoor je mooie ramen maakt van boven naar onder in een slank design.
Lijkt mij echt iets voor een woonboerderij, een verbouwing onder architectuur die wel wat mag kosten.
Ipv een één op één vervanging van een doorsnee huis. Je ziet dat ook nooit.
Omdat het te duur is.
Zie je ook wel terug aan de voorbeeld projecten die je gegoogled hebt.
Ik ken het merk (of eigenlijk het profiel) bij naam, maar ik heb er geen persoonlijke ervaring mee, dus over dit merk specifiek kan ik moeilijk iets zeggen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 06:53 schreef r_one het volgende:
[..]
Hoe schat jij Schüko profielen in? A- of B-merk?
Ik heb nu hardhouten kozijnen met achterstallig schilderonderhoud en 'dubbel glas' van 30 jaar oud en overweeg te investeren in kunststof kozijnen met triple glas (past niet in mijn huidige kozijnen). Maar ik schrik nu best wel van de korte levensduur en het gaat om een forse investering (>20k inclusief triple; schilderen met HR++ kost me de helft of minder).
Elke kozijnenboer die ik hier heb gehad om te offreren komt met Schüko kunststof , geen enkele repte over aluminium.
Wat is wijsheid?
Volgens mij verkoop je stalen kozijnen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:16 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Projecten die ik gegoogled heb?Volgens mij doe je een beetje aan projectie nu.
Stalen (of alu) kozijnen zijn prijzig ja, maar in vergelijking met A-klasse kunststof kozijnen of A-klasse hardhouten kozijnen wordt dit verschil steeds kleiner. En ook bij een koophuis kan dit het waard zijn. Smaken en eisen verschillen.
1) Duurder in aanschaf klopt inderdaad.quote:Op dinsdag 29 april 2025 06:58 schreef Lospedrosa het volgende:
Duurzaamheid. (Wat ik lees)
https://www.wonen.nl/verb(...)elzijdig-en-tijdloos
[..]
Ik verkoop geen van allen en baseer mijn kennis op basis van algemene ervaring binnen de sector.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:18 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Volgens mij verkoop je stalen kozijnen.![]()
Nou ben nog niet overtuigd.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:22 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
1) Duurder in aanschaf klopt inderdaad.
2) M.i. echt dom gelul. (Goed) staal gaat generaties lang mee en kun je omsmelten tot nieuw bronmateriaal. Hoe wil je dit doen met hardhout?
3) Ook onzin. Het zwaarste kozijn wat ik er hier heb ingetild was 65kg. Nu hebben wij (echte) vakverdeling, maar als hier 1 lap triple glas in moest had die ongeveer 85kg gewogen. En dat triple glas was even zwaar geweest als het in een houten kozijn had gemoeten.
Ik zou je willen adviseren om je wijsheden iets minder van google te vissen en contact op te nemen met experts. Er zijn zat tussenleveranciers die alle 4 de smaken verkopen en je dus belangeloos qua materiaal een eerlijk verhaal kunnen geven.
Moet jij wetenquote:
Dat is geen verrassing dat je je niet laat overtuigen door iemand doe er duidelijk wél ervaring mee heeftquote:
Nja oké Alu en staal zijn ook een optie. Weer wat geleerd.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:26 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Moet jij weten
Ik zit hier niet voor jou, ik zit hier zonder enig belang kennis en ervaring te delen om de zin van de onzin te onderscheiden.
Condensatie aan de buitenkant vindt plaats bij élk kozijn waar (goed) triple glas in zit. Dit komt door de hoge isolatiewaarde van dit type glas dat hierdoor eerder het dauwpunt aantikt. Omdat er in staal en alu meestal triple glas zit, zul je dit statistisch gezien vaker zien bij dit type kozijnen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:33 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nja oké Alu en staal zijn ook een optie. Weer wat geleerd.
Ik zie het alleen in oude zooi met in de winter water wat condenseert, dat zal vast enorm verbeterd zijn.
Maar ik sloop dus wel (goede) hardhouten kozijnen eruit, is dat dan niet een beetje kapitaalvernietiging?quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:16 schreef 2172619626795 het volgende:
Dan nog kunnen kunststof kozijnen een prima keuze zijn: voor 20-25K je hele huis rondom in de nieuwe kozijnen is relatief weinig geld. Daar heb je bijvoorbeeld echt geen hardhouten kozijnen voor en bovendien heb je er geen onderhoud aan.
Zie mijn post hierboven voor een kort ,,schema”. Je kan nu 2 keer zoveel voor alu of staal uitgeven, maar als dat 3-4 keer zolang meegaat, dan ben je “goedkoper” uit. Het is maar net hoe je het bekijkt.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:56 schreef r_one het volgende:
[..]
Maar ik sloop dus wel (goede) hardhouten kozijnen eruit, is dat dan niet een beetje kapitaalvernietiging?
Voor de isolatiewaarde hoef ik het niet te doen: er is tegenwoordig HR++ 0.9 (triple heeft 0.7), de subsidie op triple is sinds dit jaar heel hoog (4x zoveel als op HR++) en ik bespaar op om de x jaar schilderen.
Nadelen zijn er ook: kunststof is draai/kiep en draait naar binnen (kan m'n rolgordijnen in de dag wegflikkeren), eenmaal een kleur gekozen kun je niet na x jaar een andere kleur erover schilderen, je mag er niet in boren en tenslotte de significant hogere prijs (en die verdien je met de subsidie niet terug).
Kortom, de kogel is nog niet door de kerk. Maar ik begrijp dat alu nog beduidend duurder is dan kunststof, welke factor moet ik dan aan denken?
Aparte manier van reageren...... waren stalen kozijnen die, na de oorlog door een bombardement, in de woning waren gezet. Zaten er dus al 40 jaar in toen ik het huis kocht. Met alle ellende van dien.quote:Op dinsdag 29 april 2025 06:36 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Dan weet ik niet welke beunhaas je het erin hebt laten zetten, maar dan heb je veel pech gehad, voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten, of je hebt ongeïsoleerde stalen kozijnen genomen.
In alle tientallen jaren heb ik de klachten die jij noemt nog nooit gehoord. Waren het toevallig Janisol of Janssen profielen?
Dan zijn dat sowieso ongeïsoleerde kozijnen, want thermisch onderbroken stalen of alu kozijnen bestaan pas sinds de jaren 80.quote:Op dinsdag 29 april 2025 08:11 schreef blomke het volgende:
[..]
Aparte manier van reageren...... waren stalen kozijnen die, na de oorlog door een bombardement, in de woning waren gezet. Zaten er dus al 40 jaar in toen ik het huis kocht. Met alle ellende van dien.
Een gebrek in isolatiewaarde ja. Iedereen die een beetje verstand van Lambda's heeft, weet dat staal een zeer goede warmtegeleider is en daardoor condensatie aa de binnenzijde veroorzaakt. Staal, vocht en zuurstof .... roest.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:36 schreef 2172619626795 het volgende:
Condensatie tussen het glas of aan de binnenkant van het kozijn is altijd een teken van een gebrek.
Ja. Ik zou er HR++ inzetten en met een goede epoxyverf afwerken.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:56 schreef r_one het volgende:
[..]
Maar ik sloop dus wel (goede) hardhouten kozijnen eruit, is dat dan niet een beetje kapitaalvernietiging?
Nee, dan lees je niet goed of je hebt hier te weinig kennis van.quote:Op dinsdag 29 april 2025 08:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Een gebrek in isolatiewaarde ja. Iedereen die een beetje verstand van Lambda's heeft, weet dat staal een zeer goede warmtegeleider is en daardoor condensatie aa de binnenzijde veroorzaakt. Staal, vocht en zuurstof .... roest.
Voor mij het mooiste wat er is. Ik ga vandaag een haardhouthok bouwen. Van scratch af aan.quote:Op dinsdag 29 april 2025 08:34 schreef Chandler het volgende:
Tis dat ik geen geld genoeg heb om een echt huis te bouwen (wel een zomerhuis met kunststofkozijnen) anders zou ik zeker voor alu/ staal gaan aangezien onderhoud aan je huis/kozijnen echt wel het minst leuke werk is wat ik mij kan bedenken (ga nog liever 200m2 omspitten)
bouwen ok. Maar steeds weer moeten schuren en verven.. nee dank je wel.quote:Op dinsdag 29 april 2025 08:56 schreef blomke het volgende:
Voor mij het mooiste wat er is. Ik ga vandaag een haardhouthok bouwen. Van scratch af aan.
Dat laatste heb ik nu bij mijn Reynaards profielen (uit 2000).quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:36 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Condensatie aan de buitenkant vindt plaats bij élk kozijn waar (goed) triple glas in zit. Dit komt door de hoge isolatiewaarde van dit type glas dat hierdoor eerder het dauwpunt aantikt. Omdat er in staal en alu meestal triple glas zit, zul je dit statistisch gezien vaker zien bij dit type kozijnen.
Maar dit komt enkel door het glas vanwege de hoge isolatiewaarde. Als je in stalen of alu kozijnen dubbel glas zou zetten, dan heb je dit niet.
Condensatie tussen het glas of aan de binnenkant van het kozijn is altijd een teken van een gebrek.
Vind je condensatie aan de buitenkant ook vervelend? Opzich kun je gewoon voor dubbel glas gaan om dit te voorkomen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 15:46 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dat laatste heb ik nu bij mijn Reynaards profielen (uit 2000).
In mijn nieuwbouw krijg ik hardhouten kozijnen maar de kwaliteit van hardhout is de afgelopen 30 jaar fors achteruit gegaan en ik heb gene zin om te schilderen.
Dus zit er aan te denken om mijn kozijnen gelijk te vervangen door aluminium. Maar dan wel zonder de condensatie die ik nu binnen heb.
Stalen kozijnen...quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:16 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Projecten die ik gegoogled heb?Volgens mij doe je een beetje aan projectie nu.
Stalen (of alu) kozijnen zijn prijzig ja, maar in vergelijking met A-klasse kunststof kozijnen of A-klasse hardhouten kozijnen wordt dit verschil steeds kleiner. En ook bij een koophuis kan dit het waard zijn. Smaken en eisen verschillen.
Er is niets mis met kunststof kozijnen. Maar kunststof kozijnen gaan geen 50 jaar mee, ook de A-merken niet. De meeste kunststof kozijnen gaan na 15 jaar ernstige problemen vertonen rondom de vleugels en anders dan bij hout of bij staal kun je deze problemen bij kunststof vaak niet herstellen.
Wil je voor de langste levensduur, dan ga je inderdaad voor hardhout of staal/alu. Wil je voor een lange levensduur en onderhoudsarm (=alleen schoonhouden + evt kitwerk vervangen), dan blijven staal en aluminium over. Wil je voor een korte tot medium levensduur maar onderhoudsarm en goedkoop, dan ga je voor kunststof.
Op dit moment is dat wat het is.
[..]
Ik ken het merk (of eigenlijk het profiel) bij naam, maar ik heb er geen persoonlijke ervaring mee, dus over dit merk specifiek kan ik moeilijk iets zeggen.
Over het algemeen kun je er vanuit gaan dat kunststof kozijnboeren die al een staat van dienst hebben van 30 jaar doorgaans goed zijn. Zeker als dit een profieltype is die door meerdere partners wordt gebruikt in hun productie. Dan zal de levensduur ongetwijfeld richting de 20-25 jaar gaan.
Wat ik alleen probeer te zeggen, is dat het bij alle kunststof kozijnen dan ook wel zo’n beetje stopt. Vaste delen daargelaten: draaiende delen zijn door de spanning op de scharnieren gevoelig voor materiaalmoeheid wat bij kunststof kozijnen wordt voorkomen door weekmiddelen. Maar deze weekmiddelen vervliegen door de jaren.
Het zegt niet alles natuurlijk, maar het eerste kunststof kozijn van zeg 25 jaar oud zonder deze problemen moet ik nog tegenkomen.
Dan nog kunnen kunststof kozijnen een prima keuze zijn: voor 20-25K je hele huis rondom in de nieuwe kozijnen is relatief weinig geld. Daar heb je bijvoorbeeld echt geen hardhouten kozijnen voor en bovendien heb je er geen onderhoud aan.
Dus dan heb je 20-25 jaar lang kozijnen waar je geen omkijken naar hebt. Dat is m.i. geen weggegooid geld en ook een goede investering.
Het is echt wat je wilt... hout is betaalbaar, duurzaam, gaat lang mee mits goed onderhouden. Maar je moet het dus wel structureel onderhouden. Voordeel is dat beschadigingen bij te werken zijn.quote:Op maandag 28 april 2025 21:34 schreef jogy het volgende:
Help, onze kozijnen en ramen laten het huis eruit zien alsof we crack roken dus moeten ze vervangen worden.
Nu heb ik altijd gedacht te weten dat aluminium kozijnen qua levensduur een stuk langer meegaan dan kunststof maar internet is verwarrend en nu weet ik het niet meeer. De ene site zegt dat kunststof 20/30 jaar meegaat en aluminium 50/75 en de andere dat kunststof 75 jaar meegaat en aluminium nog steeds die 50/75.
Dus het internet vertrouw ik niet meer behalve fok.nl en ik hoop dat er kozijnexperts zijn die antwoord kunnen geven. 50 jaar voor kunststof kozijnen zou al prima zijn maar 20 jaar vind ik veel te kort. Wat is de ervaring?
Precies, het is 2025. Misschien moet jij eens meegaan in je tijdquote:Op dinsdag 29 april 2025 16:04 schreef Alloch87 het volgende:
[..]
Stalen kozijnen...![]()
Gast, het is 2025.
Even een disclaimer, ik ging er vanuit dat TS de gevelkozijnen bedoelde!quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:12 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Precies, het is 2025. Misschien moet jij eens meegaan in je tijd
Ik heb inmiddels genoeg argumenten gegeven. Aan je simpele reactie te zien heb je niets daarvan gelezen.
Ik heb het ook over stalen kozijnen voor buitengevels.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:14 schreef Alloch87 het volgende:
[..]
Even een disclaimer, ik ging er vanuit dat TS de gevelkozijnen bedoelde!
Ik denk dat ik niet goed gelezen heb...![]()
Nee het zit nu aan de binnenkant. Hele plassen water en het aluminium is ook ijskoud.quote:Op dinsdag 29 april 2025 15:57 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Vind je condensatie aan de buitenkant ook vervelend? Opzich kun je gewoon voor dubbel glas gaan om dit te voorkomen.
Bij ons is het beetje dauw bij de eerste zonnestralen echter al snel weer weg. In de schaduwkant duurt het wel wat langer. Verder heb je er geen last van.
O, in dat geval kom ik terug op mijn vorige reactie.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:16 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Ik heb het ook over stalen kozijnen voor buitengevels.
Zonde. Dat is een ernstig gebrek en binnen de industriestandaarden van nu genoeg reden voor vervanging of schadeloosstelling. Misschien heel oud?quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nee het zit nu aan de binnenkant. Hele plassen water en het aluminium is ook ijskoud.
Als in: je bent dan nog steeds van mening dat stalen kozijnen niet meer van deze tijd zijn?quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:18 schreef Alloch87 het volgende:
[..]
O, in dat geval kom ik terug op mijn vorige reactie.
Nee dat interesseert mij niet.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:19 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Zonde. Dat is een ernstig gebrek en binnen de industriestandaarden van nu genoeg reden voor vervanging of schadeloosstelling. Misschien heel oud?
Maar mijn vraag was eigenlijk: vind je condensatie aan de buitenkant hinderlijk? Want dat is inherent aan triple glas, ongeacht het type kozijn.
Dat scheelt, want dan heb je veel meer keuze.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nee dat interesseert mij niet.
Zijn van rond 2000.
Je hebt prima gelezen; het gaat om buitenkozijnen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:14 schreef Alloch87 het volgende:
[..]
Even een disclaimer, ik ging er vanuit dat TS de gevelkozijnen bedoelde!
Ik denk dat ik niet goed gelezen heb...![]()
Precies het probleem bij mijn (voormalige) stalen kozijnen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nee het zit nu aan de binnenkant. Hele plassen water en het aluminium is ook ijskoud.
Bij ongeïsoleerde stalen of alu kozijnen is dit een logisch gevolg.quote:Op dinsdag 29 april 2025 16:57 schreef blomke het volgende:
[..]
Precies het probleem bij mijn (voormalige) stalen kozijnen.
Ja ik vind het inderdaad een logische optie, omdat ik (kennelijk) als een van de weinigen op de hoogte ben van de mogelijkheden. Juist met staal kun je alle kanten op, van een simpel vast deel tot aan dutch doors en getoogd glas, juist omdat het zoveel ontwerpvrijheid heeft.quote:Op dinsdag 29 april 2025 17:28 schreef Lospedrosa het volgende:
Maar je doet nog steeds alsof staal een heel logische keuze is voor de vervanging van kozijnen in een doorsnee huis.
Volgens mij is het een echte nichemarkt.
Ik heb wat rondgekeken op internet en vind alleen luxe uitgebouwde woonboerderijen met zwarte “staldeuren” en grachtenpanden en luxe winkels.
Een gewoon wit kozijn met draaibaar raam en dauwlufter zie ik op geen enkel plaatje.
In nederland is Duitsland al enige tijd de grootste speler in de kozijnenmarkt.quote:Op dinsdag 29 april 2025 17:33 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Ja ik vind het inderdaad een logische optie, omdat ik (kennelijk) als een van de weinigen op de hoogte ben van de mogelijkheden. Juist met staal kun je alle kanten op, van een simpel vast deel tot aan dutch doors en getoogd glas, juist omdat het zoveel ontwerpvrijheid heeft.
Als jij een valraam, draaikiep of simpele openslaande vleugels wilt hebben, dan kan dat gewoon.
Staal gaat simpelweg het langst mee van allemaal. De enige reden waarom het geen logische keuze voor een standaard huis is, is omdat de aanschafwaarde het hoogst is. Maar zoals ik al eerder zei, als een stalen kozijn dat 2 keer zo duur is als kunststof 3-4 keer zo lang mee gaat, dan is het (economisch gezien) de beste keuze.
Misschien dat het komt omdat weinig mensen in een huis wonen waarin ze oud willen worden. Als ik verwacht binnen 10 jaar te verhuizen, dan zou ik ook voor kunststof of hout gaan en niet voor staal, want dat voordeel ga ik dan nooit terugzien.
Een kozijn is letterlijk altijd op maat gemaakt. De vormgeving ervan kent gewoon veel beperkingen die vallen of staan met het type profielsysteem. Kunststof beperkt (m.i.) wel snel daarin.quote:Op dinsdag 29 april 2025 17:37 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
In nederland is Duitsland al enige tijd de grootste speler in de kozijnenmarkt.
Ik snap dat er dan een product wordt gemaakt wat wel in eigen huis en op maat gemaakt kan worden.
Voordeuren zijn inderdaad een stuk duurder, hiermee heb je gelijk de uiterste vergelijking te pakken. Dat heeft ermee te maken dat het gewicht dan een grote rol speelt, aangezien dat 1 grote vleugel is. Daarnaast speelt hierbij ook het sluitsysteem een grote rol: hier is (nog) veel minder standaardisering dan bij hout, kunststof of zelfs aluminium.quote:Is de prijs niet eerder 3 tot 4 keer hoger dan een schuko deur/kozijn?
Ik lees prijzen van 6000-8000 euro voor 1 buitendeur.
Aluminium is heel erg kwetsbaar. Als je daar een deuk of kras op krijgt is het heel moeilijk te herstellen. Daarnaast hebben geïsoleerde aluminium profielsystemen een (veel) lagere isolatiewaarde dan geïsoleerde stalen profielsystemen.quote:En waarom is het duurzamer dan goed behandeld aluminium? Daar gebeurt toch ook niks mee?
En is toch weer goedkoper dan staal, terwijl aluminium ansich duurder is dan staal.
Blomke, wat wil je hier nou mee zeggen? Je kan prima een stalen kozijn in rechthoek verband nemen met 1 grote lap glas erin, in de kleur wit.quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:48 schreef blomke het volgende:
Moet ik dit nou mooi vinden:
[ afbeelding ]
Ik associeer het toch met een gevangenis, tuchtschool of erger...
[ afbeelding ]
Dat is het, die stijl, vaak gecombineerd met die zwarte binnendeuren tot het plafond.quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:48 schreef blomke het volgende:
Moet ik dit nou mooi vinden:
[ afbeelding ]
Ik associeer het toch met een gevangenis, tuchtschool of erger...
[ afbeelding ]
En bij deze ben ik klaar met dit topic.quote:Op dinsdag 29 april 2025 20:52 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat is het, die stijl, vaak gecombineerd met die zwarte binnendeuren tot het plafond.
Die mensen nemen buiten ook staal. Wat dan is het profiel veel slanker en kun je van die gevangenis deuren nemen.
Ik denk nog steeds dat er geen enkele goede reden is voor stalen kozijnen buiten behalve als je dat mooi vind.
Meranti is duurzamer, aluminium sterker en lichter, kunststof goedkoper.
Het is gewoon een niche markt itt tot onze verkoper graag doet geloven.
Maar laten we eerlijk zijn, als onze vrouwen / vriendinnen het ineens mooi vinden moet het er gewoon komen.![]()
Ja sorry maar een eerlijke mening is beter dan iets ophemelen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 21:08 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
En bij deze ben ik klaar met dit topic.
In deze post geef ik duidelijk een neutraal beeld van de opties. Zoals ik al eerder heb gezegd: er zijn geen slechte keuzes. Elk materiaal heeft zijn voor- en nadelen en uiteindelijk komt het neer op smaak. Zolang je je verwachtingen maar in lijn hebt met wat je daadwerkelijk aan kwaliteit krijgt.
Het enige wat ik tot nu toe heb gedaan, is belangeloos mijn kennis en ervaring delen om iemand die een goede keuze wilt afwegen, verder te helpen.
Het enige wat jij en je maatje @:blomke tot nu toe hebben gedaan, is aantoonbaar verkeerde informatie verspreiden en wanneer de feiten uitgekauwd gepresenteerd worden, jezelf in vreemde bochten wurmen om je ego en kleine piemel te beschermen, waarbij zelfs de concentratiekampen uit de tweede wereldoorlog erbij worden gehaald om deze trieste vertoning “kracht” bij te zetten.
Het is een bijzonder treurige vertoning. Als ik niet beter zou weten, zou ik denken dat ik op 4chan zou zitten.
Nogmaals: kennelijk is dit je niveau en ik heb verder geen problemen met mijn ego of zelfvertrouwen om mij tot dat niveau te verlagen. Ik denk dat ik succesvol een goede poging heb gedaan om hier mijn kennis te delen en zonder tussen de regels door te hoeven lezen zal men de feitelijke informatie wel kunnen scheiden van de onjuiste onderbuikbraaksels.
Hopelijk heb je nu je zin, want bij deze ben ik weg uit dit topic!
@:jogy Succes met het maken van je keuze. Nogmaals: niets mis met kunststof kozijnen als een probleemloze levensduur van 20-25 jaar geen probleem voor je is. Rondom je huis in de kunststof kozijnen zonder er in die periode naar om te hoeven kijken voor relatief weinig geld is ook een prima investering.
Ik heb 2 jaar kunststof en alu kozijnen geplaatst. Deels was het houten kozijnen vervangen (die vaak ook nog gewoon prima waren). Meestal oude kunststof of alu vervangen die vaak zo'n 20 jaar max oud waren en helemaal naar de gedver. De belofte is dat het huidige kunststof beter is en dan 30 jaar gelelden en dan helemaal mooi blijft zonder enig onderhoud, maar in de kleine letters is er toch onderhoud. Dat gaan we over 30 jaar zien maar ik heb er heel weinig vertrouwen in.quote:Op maandag 28 april 2025 21:38 schreef 2172619626795 het volgende:
Trap niet in kunststof kozijnen. Enkel het hoogste segment van de hoogste en duurste kwaliteit gaan langer dan 20-25 jaar mee. Van de iets mindere kwaliteit kunststof kozijnen lost het weekmiddel na loop van tijd op, waardoor je haarscheurtjes krijg in en rondom de vleugels (draaidelen), waarna deze langzaam van binnenuit naar buiten toe verpulveren.
Als je budget het toelaat, ga altijd voor aluminium of nog beter: staal.
Hoe zit het met de mogelijkheid om triple glas in een (evt. nieuw) houten kozijn te plaatsen? Waar op te letten??quote:Op dinsdag 29 april 2025 21:14 schreef borbit het volgende:
Hout is veel beter, je moet het onderhouden ja. Als je hout niet verft is het na 30 jaar verrot. Maar als je het gewoon (laat) onderhouden gaat het echt véél langer mee. Prima houten kozijnen van een timmerfabriek zijn ook nog eens goedkoper dan een plastic kozijn.
Bedenk je ook dat "kunststof" gewoon de Nederlandse vertaling is van "plastic". Bij ieder bedrijf waar ik voor gewerkt heb is het te strengste verboden om de term plastic te gebruiken als installateur, maar dat is wel gewoon wat het is.
En plastic is prima prachtig materiaal voor veel dingen. Ik zou geen houten schroeftol willen hebben. Maar voor kozijnen is het gewoon bagger.
Wat kan een mens zich toch druk maken om een paar kritische alinea's/afbeeldingen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 21:08 schreef 2172619626795 het volgende:
Het enige wat jij en je maatje @:blomke tot nu toe hebben gedaan, is aantoonbaar verkeerde informatie verspreiden en wanneer de feiten uitgekauwd gepresenteerd worden, jezelf in vreemde bochten wurmen om je grote ego en kleine piemel te beschermen, waarbij zelfs de concentratiekampen uit de tweede wereldoorlog erbij worden gehaald om deze trieste vertoning “kracht” bij te zetten.
Het is echt bijzonder treurig. Als ik niet beter zou weten, zou ik denken dat ik op 4chan zou zitten.
Nogmaals: kennelijk is dit je niveau en ik heb verder geen problemen met mijn ego of zelfvertrouwen om mij tot dat niveau te verlagen. Ik denk dat ik succesvol een goede poging heb gedaan om hier mijn kennis te delen en zonder tussen de regels door te hoeven lezen zal men de feitelijke informatie wel kunnen scheiden van de onjuiste onderbuikbraaksels.
De dikte van het kozijn. Triple glas is dikker, die passen doorgaans niet in de oude houten kozijnen:quote:Op dinsdag 29 april 2025 21:43 schreef blomke het volgende:
[..]
Hoe zit het met de mogelijkheid om triple glas in een (evt. nieuw) houten kozijn te plaatsen? Waar op te letten??
Vis Vacuümglas een optie?quote:Op dinsdag 29 april 2025 21:57 schreef r_one het volgende:
[..]
De dikte van het kozijn. Triple glas is dikker, die passen doorgaans niet in de oude houten kozijnen:
[ afbeelding ]
Ik heb van mijn schilder begrepen dat vacuümglas tweeëneenhalf keer zo duur is (en eigenlijk daarom in monumentale panden gebruikt wordt, waar geen kunststof in mag).quote:Op dinsdag 29 april 2025 22:02 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Vis Vacuümglas een optie?
Dat is vaak net zo dik als bestaand dubbelglas. Wel duurder, maar je "bespaart" op bestaande kozijnen blijven gebruiken.
Heel graag gedaan!quote:Op woensdag 30 april 2025 00:06 schreef jogy het volgende:
@:2172619626795 Bedankt voor het delen van je kennis in deze. Veel sites op het internet blaten elkaar maar na en als ik dan ook nog sites zie die durven te beweren dat veredeld plastic sterker is en langer meegaat dan metaal dan is dat gevaarlijk dicht tegen valse reclame aan wmb. Maar ik heb nu genoeg om over na te denken wat betreft voor en nadelen tussen de materialen. Nogmaals dank.
Welke profielen zou je aanraden?quote:Op woensdag 30 april 2025 05:46 schreef archito het volgende:
Als architect heb ik echt met irritatie dit topic gelezen. Vooral hoe een deskundige user zo wordt weggezet door Lospedrosa, Blomke en Alloch.
Staal en aluminium niet meer van deze tijd? Dan heb je gewoon echt geen idee en klets je maar wat. En dan ook nog de arrogantie hebben om iemand die er wel verstand van heeft belachelijk te maken en als verkoper weg te zetten.
Ja, staal is duur en wordt niet vaak toegepast in standaard rijtjeshuizen, maar als we alle opties willen vergelijken hoort die er gewoon bij. Denk aan een MHB of Jansen Janisol of Arte, volledig geïsoleerde profielen.
De uitstraling is een kwestie van smaak, maar vergelijken met een concentratiekamp is smakeloos. Bovendien kent een stalen kozijn vele verschijningsvormen dus is je associatie wel erg beperkt tot 1 type toepassing. Het wordt bijvoorbeeld ook vaak toegepast juist als vervanging van ongeisoleerde stalen kozijnen in monumenten.
En met aluminium kun je echt mooie kozijnen laten maken, qua budget vriendelijker dan staal en een veel hoogwaardigere uitstraling dan kunststof. Wij werken regelmatig met Reynaers maar er zijn veel leveranciers met eigen profielen.
Er is nog een optie: lange levensduur van aluminium, maar wel de look van kunststof zonder de hoofdprijs te betalen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 07:52 schreef 2172619626795 het volgende:
Om te voorkomen dat de inhoud ondersneeuwt, hier naar mijn ervaring even kort samengevat:
- Lange levensduur maar niet onderhoudsarm:
(Hard)houten kozijnen
Relatieve prijs: gemiddeld
- Korte tot middellange levensduur maar wel onderhoudsarm:
Kunststof kozijnen
Relatieve prijs: goedkoop
- Zeer lange levensduur én onderhoudsarm:
Aluminium of staal
Relatieve prijs: duur
Zijn kunststof kozijnen dan weggegooid geld? Naar mijn mening absoluut niet: als je voor 25K je huis rondom in de kunststof kozijnen kan zetten, dan is dat geen geld gezien de levensduur. Je moet er alleen wel vanuit gaan dat ze maximaal 20-25 jaar probleemloos meegaan (de A-merken dan) en daarna gebreken gaan vertonen die moeilijk of niet zijn te herstellen.
Om dit te voorkomen kun je voor staal of aluminium gaan, maar dan ben je 2x zoveel kwijt. De levensduur is (bij A-merken) dan wel weer 3 tot soms 4x zo lang.
Er is geen goed of fout, het is een persoonlijke afweging. Het kent allemaal z’n voor- en nadelen.
Bedankt voor de toevoeging. Klinkt mij als een ideale optie voor TS!quote:Op woensdag 30 april 2025 08:16 schreef Seven. het volgende:
[..]
Er is nog een optie: lange levensduur van aluminium, maar wel de look van kunststof zonder de hoofdprijs te betalen.
Wij hebben vorig jaar via Creon aluminium kozijnen met triple glas (zelf) gezet. Daar zit ook een dubbele tuindeur bij. En we doen dit in onze aanbouw weer, daar komen dan ook weer 2 buitendeuren in. In totaal komt het dan op:
3 deuren
2 dubbele openslaande ramen
2 enkel openslaande ramen
9 vaste ramen, waarvan 3 echt serieus grote ramen.
Wel maar 1 met ventilatieroosters want we hebben een WTW unit (en triple glas en ventilatieroosters is natuurlijk ook wel een beetje tegenstelling, über isolatie ga je niet tegenwerken met ventilatieroosters).
Dit kost 18 a 19 duizend euro. Als we het hadden laten plaatsen, dan was dat zo'n 6 of 7 duizend euro.
Dus het hoeft niet kneitersduur te zijn. Maar Creon doet niet aan slanke profielen en omdat we voor wit gekozen hebben, krijgen we wel eens de vraag of we kunststof kozijnen hebben.
Mooi!quote:Op zaterdag 3 mei 2025 14:09 schreef jogy het volgende:
Er zijn een paar mensen langs geweest en we krijgen een offerte voor aluminium en kunststof (a merk) kozijnen. Eentje kwam er zelfs mee dat schuiframen een optie zijn dus dat lijkt me wel fijn.
Nee, aluminium het liefst. Maar liever ook geen plastic aan mijn huis. Het is geen lego.quote:
Interessant, kende ik nog niet! In projecten wordt dit wel steeds vaker toegepast in een vliesgevelsysteem waarbij de stijlen aan de binnenzijde van hout zijn en de kliklijsten aan de buitenkant van aluminium.quote:Op maandag 5 mei 2025 11:11 schreef 2172619626795 het volgende:
Een kennis van mij (die met plaatsvervangende schaamte dit topic doorlas) kwam nog aanzetten met deze interessante optie:
[ afbeelding ]
Dit zijn kozijnen die voor aan de buitenkant de onderhoudsvriendelijkheid van aluminium hebben, en aan de binnenkant de rustiek van hout.
Onder anderen hier te verkrijgen:
https://halu-kozijnen.nl/producten/#basic
Schijnt volgens hem veel te worden toegepast in Scandinavië. Ik weet verder niet welke merken hier een goede staat van dienst hebben, dat zou je even zelf moeten navragen.
Ik kende dit zelf ook niet, maar vond het wel de moeite waard om deze bijdrage ten behoeve van de inhoud van dit topic, nog te delen. @:jogy
Succes!
Dus drie aluminium draai-kiepramen, als schuifpui uitgevoerd, komen op ¤15000??quote:Op maandag 12 mei 2025 14:19 schreef jogy het volgende:
Lekker dan.
De ene negeert me gewoon en stuurt enkel een kunstof draai-kiep optie maar is in totaal rond de 6000 euro en de ander stuurt alleen de duurste optie en als ik het zo lees krijg ik dan gewoon 3 aluminium schuifpuien als kozijnen daar vliegt het meteen naar 15000 euro. Onthoud even dat het allemaal ramen moeten zijn en op de eerste etage zit maar als ik het lees krijg ik er ook meteen sloten op want ja het is een mini schuifpui
. Eigenlijk alleen maar minder veilig lijkt me, als het slot ook aan de buitenkant zit.
Zou je niet ook hardhouten kozijnen aanvragen bij een gerenommeerde partij?quote:Op maandag 12 mei 2025 14:19 schreef jogy het volgende:
Lekker dan.
De ene negeert me gewoon en stuurt enkel een kunstof draai-kiep optie maar is in totaal rond de 6000 euro en de ander stuurt alleen de duurste optie en als ik het zo lees krijg ik dan gewoon 3 aluminium schuifpuien als kozijnen daar vliegt het meteen naar 15000 euro. Onthoud even dat het allemaal ramen moeten zijn en op de eerste etage zit maar als ik het lees krijg ik er ook meteen sloten op want ja het is een mini schuifpui
. Eigenlijk alleen maar minder veilig lijkt me, als het slot ook aan de buitenkant zit.
edit: Ah een beetje gegoogled en het is niet zo ernstig als dat, slot zit alleen aan de binnenkant en ze worden ook als raam gebruikt en gemaakt op basis van dat gebruik. Even op de site gekeken van de aluminium kozijn fabrikant en ze zijn sowieso ook 2,5 keer duurder dan de andere offerte dus daar word ik geen oor bij aangenaaid iig.
edit: voor het kunststof kiep/draai kozijn is het Schüco Verdiept 15° en voor de schuifraam optie: Aluprof MB-59 Slide, kunststof heeft wel betere isolatie van deze twee opties overigens (0,7 tegenover 1,9 van aluminium)
Ik ken Schüco alleen maar van aluminium kozijnen en in die tak behoren ze wel tot het hogere segment. Ik wist niet eens dat ze ook kunststof kozijnen maakten maar afgaande op de merknaam is het geen rommel.quote:Op maandag 12 mei 2025 14:19 schreef jogy het volgende:
Lekker dan.
De ene negeert me gewoon en stuurt enkel een kunstof draai-kiep optie maar is in totaal rond de 6000 euro en de ander stuurt alleen de duurste optie en als ik het zo lees krijg ik dan gewoon 3 aluminium schuifpuien als kozijnen daar vliegt het meteen naar 15000 euro. Onthoud even dat het allemaal ramen moeten zijn en op de eerste etage zit maar als ik het lees krijg ik er ook meteen sloten op want ja het is een mini schuifpui
. Eigenlijk alleen maar minder veilig lijkt me, als het slot ook aan de buitenkant zit.
edit: Ah een beetje gegoogled en het is niet zo ernstig als dat, slot zit alleen aan de binnenkant en ze worden ook als raam gebruikt en gemaakt op basis van dat gebruik. Even op de site gekeken van de aluminium kozijn fabrikant en ze zijn sowieso ook 2,5 keer duurder dan de andere offerte dus daar word ik geen oor bij aangenaaid iig.
edit: voor het kunststof kiep/draai kozijn is het Schüco Verdiept 15° en voor de schuifraam optie: Aluprof MB-59 Slide, kunststof heeft wel betere isolatie van deze twee opties overigens (0,7 tegenover 1,9 van aluminium)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |