SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Spelcomputers, beeldschermen, draadmateriaal, batterijen, geheugen- en CPU chips bijvoorbeeld zijn daarmee NIET excpliciet uitgesloten en vallen daarmee formeel gewoon onder de 125% heffing.
Ik vermoed dan ook dat China zich op maatregelen zal blijven gaan bezinnen omdat zij niet zal toestaan dat voor de bühne consumententelefoons worden ontzien."On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Meer dan 90% minder leveren dan beloofd, zo kennen we Musk. Dat heeft hem de rijkste man ter wereld gemaakt. Beloof veel lever weinig tot niets.quote:Op zaterdag 12 april 2025 22:12 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Toch een pluspuntje, Elon Musk heeft de raming voor Doge bijgesteld van mogelijk 2 biljoen snijden in kosten naar 150 miljard.
Ook deze video.
Bekijk deze YouTube-video
Het lijkt er op dat de voorgenomen bezuinigingen van de baan zijn maar het tekort en dus ook de schuld gaan flink hoger worden.
quote:Op zaterdag 12 april 2025 23:15 schreef Vallon het volgende:
Ik heb het decreet van de uitzondering van bepaalde chinese producten nog 's doorgenomen (op de invoerlijst) en denk dat menigeen nog van een koude kermis gaan thuiskomen. Tal van hoogwaardige en vooral specialistische producten uit China, worden formeel nog steeds belast met die absurde 125%.
Samengevat worden met het decreet, alleen smartphones, routers/switches en sommige halfgeleiders (zoals dioden/transistors/triacs/ssds) naar gereduceerde tarief van 10% gebracht. De rest uit China staat nog volop in de invoerwind van 125%.
Het maakt mij duidelijk dat vooral een 'Tim Cook' , zal hebben gebeld met Trump om geen hoge invoerrechten in China gefabriceerde Apple telefoons & ssd´s te heffen.
De rest daar omheen, van allerlei electronica zooi zoals halfgeleiders, is alleen maar een rookgordijn om een belangenverstrengeling te verhullen.
In de spoiler, de lijst van artikelgroepen die Vrijdag 11apr25 van 125% naar 10% zijn gegaan:Goede post. Kleine bedrijven die afhankelijk zijn van materialen kunnen dus ook mooi de tering krijgen terwijl grote bedrijven zoals Apple nu vrijstelling hebbenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Spelcomputers, beeldschermen, draadmateriaal, batterijen, geheugen- en CPU chips bijvoorbeeld zijn daarmee NIET excpliciet uitgesloten en vallen daarmee formeel gewoon onder de 125% heffing.
Ik vermoed dan ook dat China zich op maatregelen zal blijven gaan bezinnen omdat zij niet zal toestaan dat voor de bühne consumententelefoons worden ontzien.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
Ik vind dit altijd zo een gatachterlijke redenering. Je begrijpt dat de componenten van de Webb telescope gemaakt zijn door commerciële bedrijven? Onder de vorm van overheidscontracten? En ondanks de vertragingen is dat een technisch en wetenschappelijk meesterwerk. De waarde van de waarnemingen zal de investering ruimschoots goedmaken. Niet in de zin van goedkopere eieren, maar als het duidelijker maken van de plaats van de pale blue dot. Al ben ik zeker dat dit voorbij gaat aan de orange blob aanhangers.quote:Op zaterdag 12 april 2025 14:41 schreef MoreDakka het volgende:
NASA is al heel lang een boondoggle. Het SLS-programma is een regelrechte ramp en heeft zoveel meer miljarden gekost dan nodig. Dat geldt ook voor de JWST, een project waarmee begonnen is in 1996(!) maar pas in 2021 de lucht in ging. De volgende telescoop heeft ook alweer dezelfde problemen. Het kan gewoon niet langer doorgaan zo, en commerciële partijen zijn voor de ruimtevaart toch echt een groot onderdeel van de toekomst.
Nou heb ik weinig vertrouwen dat Trump er genuanceerd over denkt, maar er zijn nog enkele leden van bijvoorbeeld de Senaat die nog enigszins kennis van zaken hebben (al zijn ze ook medeverantwoordelijk voor de chaos bij NASA).
Als er ergens een war tegen is, dan is het wel 'the war on science'.quote:Op zondag 13 april 2025 08:52 schreef BBach het volgende:
[..]
Ik vind dit altijd zo een gatachterlijke redenering. Je begrijpt dat de componenten van de Webb telescope gemaakt zijn door commerciële bedrijven? Onder de vorm van overheidscontracten? En ondanks de vertragingen is dat een technisch en wetenschappelijk meesterwerk. De waarde van de waarnemingen zal de investering ruimschoots goedmaken. Niet in de zin van goedkopere eieren, maar als het duidelijker maken van de plaats van de pale blue dot. Al ben ik zeker dat dit voorbij gaat aan de orange blob aanhangers.
Altijd slim om als beveiligers te gaan knokken met dienstverleners.quote:A member of the Secretary of State’s security team was arrested in Brussels after becoming physically aggressive with a hotel staff member and confrontational with local police, according to a new report.
Het zijn de consumenten die nu een klein beetje beschermd worden maar de inflatie in de VS zal er hard inslaan door alle overige tarieven die blijven op andere zaken uit China maar ook de meeste andere landen in de wereld waar ook nog steeds 10% op zit.quote:Op zondag 13 april 2025 08:31 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Goede post. Kleine bedrijven die afhankelijk zijn van materialen kunnen dus ook mooi de tering krijgen terwijl grote bedrijven zoals Apple nu vrijstelling hebben
Dat wordt hier ook mooi uiteengezet, hoe het lage en middenkader gast opdraaien voor de belastingen.quote:Op zondag 13 april 2025 08:31 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Goede post. Kleine bedrijven die afhankelijk zijn van materialen kunnen dus ook mooi de tering krijgen terwijl grote bedrijven zoals Apple nu vrijstelling hebben
Naar een gevangenis in El Salvador ermeequote:Op zondag 13 april 2025 09:07 schreef beefkeek het volgende:
Member of Rubio’s security team arrested in Brussels after fight with local police
[..]
Altijd slim om als beveiligers te gaan knokken met dienstverleners.
Ze hadden eigenlijk een funny video moeten maken waarbij ze deze man kaal scheren en het op sociale media plaatsen. Dat is toch de nieuwste Amerikaanse trend.quote:Op zondag 13 april 2025 09:11 schreef Szura het volgende:
[..]
Naar een gevangenis in El Salvador ermee
Hij is alweer op vrije voeten, dankzij een ingreep van de Amerikaanse ambassade. Hij heeft namelijk zo’n streesvolle baan, 6 dagen per week dat het volgens Amerikanen logisch is dat je dan op de vuist gaat met hotelpersoneel dat weigert voor jou alleen een reeds gesloten hotelbar te openen.quote:Op zondag 13 april 2025 09:11 schreef Szura het volgende:
[..]
Naar een gevangenis in El Salvador ermee
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Je zou natuurlijk ook in kunnen gaan op wat ik zeg hé.quote:Op zondag 13 april 2025 08:52 schreef BBach het volgende:
[..]
Ik vind dit altijd zo een gatachterlijke redenering. Je begrijpt dat de componenten van de Webb telescope gemaakt zijn door commerciële bedrijven? Onder de vorm van overheidscontracten? En ondanks de vertragingen is dat een technisch en wetenschappelijk meesterwerk.
Als commercieel de toekomst is, waarom is er dan wereldwijd geen enkel commercieel bedrijf dat een man op de maan heeft gezet, naar andere planeten is gevlogen, en concurrent van James Web heeft ontwikkeld, etc?quote:Op zondag 13 april 2025 11:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je zou natuurlijk ook in kunnen gaan op wat ik zeg hé.
Dit meen je niet serieus toch? Voor de duidelijkheid, ik heb het over problemen bij NASA specifiek. Nergens zeg ik dat de overheid zich niet met ruimtevaart bezig zou moeten houden.quote:Op zondag 13 april 2025 11:27 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als commercieel de toekomst is, waarom is er dan wereldwijd geen enkel commercieel bedrijf dat een man op de maan heeft gezet, naar andere planeten is gevlogen, en concurrent van James Web heeft ontwikkeld, etc?
Op wat? Dat de NASA in chaos zou verkeren? Dit is al vele malen in de historie van de NASA beweerd, vele missies en projecten zijn al bewezen (over budget en vertraagd, wegens voortschrijdend inzicht tijdens lange trajecten) succesvol. Wetenschappelijk maar ook economisch. De trickle down van die technologie naar jouw dagelijkse leven is absurd hoog. Dus altijd al de moeite waard gebleken om te blijven investeren in wetenschap. Je vindt waarschijnlijk ook dat de Large Hadron Collider had moeten geschrapt worden, wegens te duur, chaos, uitstel? Daarvan profiteren enorm veel commerciële bedrijven.quote:Op zondag 13 april 2025 11:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je zou natuurlijk ook in kunnen gaan op wat ik zeg hé.
Harvest89 in F&L / Amerikaans evangelisme als effect op Europaquote:Op zondag 13 april 2025 02:16 schreef bedachtzaam het volgende:
Hier valt je mond gewoon van open..
Bekijk deze YouTube-video
In de comments word het ook niet tegen gesproken maar beaamd.
Dikgedrukte heb ik het juist over. Dat is de chaos en dat komt echt niet alleen door voortschrijdend inzicht. Jij vindt SLS een geslaagd project? Weet je überhaupt waarom de SLS bestaat? Omdat Congress had bedacht dat er alleen geld zou komen als men zoveel mogelijk onderdelen van de Space Shuttle zou hergebruiken. Een kapitale fout, waardoor de SLS belachelijk duur is en technologisch compleet verouderd. Ja, het is een prachtig ding en ik heb live de eerste launch gekeken en kreeg er kippenvel van maar dat doet er niet toe. Dat was in 2022, inmiddels zou er een maanlanding plaatsgevonden moeten hebben maar dat duurt nog sowieso tot 2027 en zeer waarschijnlijk gebeurt het gewoon niet voor 2030. Het is overduidelijk dat als dat enorme budget gebruikt was om commerciële projecten meer te ondersteunen dat we nu al veel verder zouden zijn voor veel minder geld.quote:Op zondag 13 april 2025 12:28 schreef BBach het volgende:
[..]
Op wat? Dat de NASA in chaos zou verkeren? Dit is al vele malen in de historie van de NASA beweerd, vele missies en projecten zijn al bewezen (over budget en vertraagd, wegens voortschrijdend inzicht tijdens lange trajecten) succesvol.
Was er maar een commercieel bedrijf dat FSD wou ontwikkelen. Die zouden vast niet over budget en vertraagd zijn.quote:Op zondag 13 april 2025 12:41 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dikgedrukte heb ik het juist over. Dat is de chaos en dat komt echt niet alleen door voortschrijdend inzicht. Jij vindt SLS een geslaagd project? Weet je überhaupt waarom de SLS bestaat? Omdat Congress had bedacht dat er alleen geld zou komen als men zoveel mogelijk onderdelen van de Space Shuttle zou hergebruiken. Een kapitale fout, waardoor de SLS belachelijk duur is en technologisch compleet verouderd. Ja, het is een prachtig ding en ik heb live de eerste launch gekeken en kreeg er kippenvel van maar dat doet er niet toe. Dat was in 2022, inmiddels zou er een maanlanding plaatsgevonden moeten hebben maar dat duurt nog sowieso tot 2027 en zeer waarschijnlijk gebeurt het gewoon niet voor 2030. Het is overduidelijk dat als dat enorme budget gebruikt was om commerciële projecten meer te ondersteunen dat we nu al veel verder zouden zijn voor veel minder geld.
Al in 2014, meer dan 10 jaar geleden, was de Obama admin al overtuigd dat de SLS gecancelled moest worden en dat er méér samenwerking moest komen met commerciële partijen die zelfs toen al sneller en goedkoper konden ontwikkelen (niet alleen de Obama admin maar vrijwel iedere organisatie die iets te maken had met ruimtevaart, behalve een aantal Senatoren die bang waren dat er banen verloren zouden gaan in hun staten). Dat is alleen maar meer waar geworden in het afgelopen decennium. Het oude NASA model werkt gewoon niet meer, al heel lang niet. Ik snap dat het lekker makkelijk is om vanuit de onderbuik te schreeuwen dat minder geld voor NASA slecht is omdat Trump het zegt en verder niet na te denken, maar ga dan niet net doen alsof je kennis hebt en zo hoog van de toren blaast. Doe dan een tweetdump ofzo.
Tja. Het blijft dus bij feitenvrij geblaat zonder in te gaan op de daadwerkelijke problemen. Jammer maar helaasquote:Op zondag 13 april 2025 12:47 schreef BBach het volgende:
[..]
Was er maar een commercieel bedrijf dat FSD wou ontwikkelen. Die zouden vast niet over budget en vertraagd zijn.
Is de insteek niet eerder dat we liever willen dat zulke dingen door de overheid gedaan worden? Als er dan ergens geld aan een strijkstok blijft hangen kun je er in theorie tenminste nog aanspraak op maken achteraf. De Thatcher-methode om lukraak te snijden omdat iets niet genoeg oplevert ipv te herstructureren en daarna bedenken of het goedkoper kan hebben we vaak genoeg geprobeerd bij zaken van publiek belang.quote:Op zondag 13 april 2025 12:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Tja. Het blijft dus bij feitenvrij geblaat zonder in te gaan op de daadwerkelijke problemen. Jammer maar helaas
zie buitenhof van vandaagquote:Op zondag 13 april 2025 13:49 schreef Nober het volgende:
USA USA USA USA USA![]()
[ x ]
https://x.com/JimFergusonUK/status/1911337782376554543
Dat jochie laten kijken naar hoe die mannen elkaar doodslaanquote:Op zondag 13 april 2025 13:57 schreef Ludachrist het volgende:
Musk weer met zijn menselijke schild op schoot.
Die theorie werkt nooit, er blijft nooit geld over. Zeker bij NASA niet en dat komt juist omdat de overheid het doet. Congress heeft de macht over het geld en hebben het probleem veroorzaakt. Er moet altijd alleen maar meer geld bij en dat levert nooit verbeteringen op. Het is echt de definitie van de sunk cost fallacy op dit moment. Het is ook niet dat ik daar niet gevoelig voor ben, nu de SLS er eenmaal is neig ik er ook naar om die dan maar te blijven gebruiken voor Artemis. Maar NASA's hoop om die missies voor 2030 uit te voeren en daarna de raket te verhuren heb ik geen vertrouwen in.quote:Op zondag 13 april 2025 13:49 schreef viagraap het volgende:
[..]
Is de insteek niet eerder dat we liever willen dat zulke dingen door de overheid gedaan worden? Als er dan ergens geld aan een strijkstok blijft hangen kun je er in theorie tenminste nog aanspraak op maken achteraf.
De werkelijkheid bewijst het tegendeel. De commerciële sector maakt betere raketten voor veeeeeeeeeeeeeel minder geld. Zo veel minder dat NASA nu al niet zonder kan en dat verandert niet als je nóg meer geld uit gaat geven aan NASA. Het probleem is juist dat de perverse prikkels er zijn omdat NASA zo afhankelijk is van funding uit Congress. De tegenstestelde belangen van Senatoren houden elke vernieuwing en verbetering tegen. Nogmaals, het is niet voor niets dat Obama in 2014 al probeerde om het SLS-project te stoppen. Dat is meer dan 10 jaar geleden en Obama is en was geen Trump die rücksichtlos wilde snijden.quote:Die problemen oplossen bij NASA gaat in eerste instantie juist meer geld kosten, niet minder. Daar moet je even doorheen maar uiteindelijk kom je er dan beter uit. Daarna weet je als het goed is tenminste zeker waar publiek geld naartoe gaat. Als je zulk geld gaat uitdelen aan commerciële partijen roep je per definitie perverse prikkels op waarbij subsidies naar de genen gaan die het beste kunnen praten, niet het beste doen.
Met deze uitleg geloof ik wel dat we hetzelfde in deze wedstrijd zitten. Ik vrees alleen dat dit niet geldt voor Trump en zijn vriendjes.quote:Op zondag 13 april 2025 14:05 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Die theorie werkt nooit, er blijft nooit geld over. Zeker bij NASA niet en dat komt juist omdat de overheid het doet. Congress heeft de macht over het geld en hebben het probleem veroorzaakt. Er moet altijd alleen maar meer geld bij en dat levert nooit verbeteringen op. Het is echt de definitie van de sunk cost fallacy op dit moment. Het is ook niet dat ik daar niet gevoelig voor ben, nu de SLS er eenmaal is neig ik er ook naar om die dan maar te blijven gebruiken voor Artemis. Maar NASA's hoop om die missies voor 2030 uit te voeren en daarna de raket te verhuren heb ik geen vertrouwen in.
[..]
De werkelijkheid bewijst het tegendeel. De commerciële sector maakt betere raketten voor veeeeeeeeeeeeeel minder geld. Zo veel minder dat NASA nu al niet zonder kan en dat verandert niet als je nóg meer geld uit gaat geven aan NASA. Het probleem is juist dat de perverse prikkels er zijn omdat NASA zo afhankelijk is van funding uit Congress. De tegenstestelde belangen van Senatoren houden elke vernieuwing en verbetering tegen. Nogmaals, het is niet voor niets dat Obama in 2014 al probeerde om het SLS-project te stoppen. Dat is meer dan 10 jaar geleden en Obama is en was geen Trump die rücksichtlos wilde snijden.
Voor de derde keer, ik vind ruimtevaart en wetenschap enorm belangrijk en daar zie ik een grote rol in voor de overheid. Het gaat mij echt om de uitvoering en daarin werkt de huidige opzet met NASA gewoon niet meer.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dat ben ik met je eens. Bij Trump is het wat mij betreft vrijwel altijd zo dat als hij iets doet dat ik goed vind, dat ook meestal toevallig is en om de verkeerde redenen. Ik ben ook geen fan van Musk, al doet hij ook soms goede dingen maar schijnt zelf niet te weten waarom. Bij Twitter gooide hij tweederde van de mensen er uit en dat is goed omdat er gewoon veel te veel mensen werkten. Iets soortgelijks is wat mij betreft ook aan de hand bij NASA, er is te veel budget in plaats van te weinig. Maar zo'n strategie kun je niet toepassen op de overheid als geheel en elk onderdeel, zo simpel is het gewoon niet. Zijn hele DOGE gebeuren lijkt juist die strategie toe te passen op onderdelen die juist nog wel relatief (het blijft overheid) efficiënt werken. Dat slaat natuurlijk nergens op.quote:Op zondag 13 april 2025 14:12 schreef viagraap het volgende:
[..]
Met deze uitleg geloof ik wel dat we hetzelfde in deze wedstrijd zitten. Ik vrees alleen dat dit niet geldt voor Trump en zijn vriendjes.
Lekker met een 5-jarige naar bloedend geweld.quote:Op zondag 13 april 2025 13:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zie buitenhof van vandaag
https://images.ad.nl/MjI5(...)kswedstrijd-in-miami
[ afbeelding ]
Dat ie het federal ministerie van onderwijs gesloten heeft ie wel een goede zaak ,quote:Op zondag 13 april 2025 14:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens. Bij Trump is het wat mij betreft vrijwel altijd zo dat als hij iets doet dat ik goed vind, dat ook meestal toevallig is en om de verkeerde redenen. Ik ben ook geen fan van Musk, al doet hij ook soms goede dingen maar schijnt zelf niet te weten waarom. Bij Twitter gooide hij tweederde van de mensen er uit en dat is goed omdat er gewoon veel te veel mensen werkten. Iets soortgelijks is wat mij betreft ook aan de hand bij NASA, er is te veel budget in plaats van te weinig. Maar zo'n strategie kun je niet toepassen op de overheid als geheel en elk onderdeel, zo simpel is het gewoon niet. Zijn hele DOGE gebeuren lijkt juist die strategie toe te passen op onderdelen die juist nog wel relatief (het blijft overheid) efficiënt werken. Dat slaat natuurlijk nergens op.
Het verschil is vooral dat als hij het bij Twitter doet en het verkeerd uitpakt, Twitter failliet gaat. Tja, so be it. Dan heb je Facebook, Instagram en weet ik 't wat nog. Dat kun je niet zomaar bij een overheid doen, de risico's zijn vele malen groter.quote:Op zondag 13 april 2025 14:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens. Bij Trump is het wat mij betreft vrijwel altijd zo dat als hij iets doet dat ik goed vind, dat ook meestal toevallig is en om de verkeerde redenen. Ik ben ook geen fan van Musk, al doet hij ook soms goede dingen maar schijnt zelf niet te weten waarom. Bij Twitter gooide hij tweederde van de mensen er uit en dat is goed omdat er gewoon veel te veel mensen werkten. Iets soortgelijks is wat mij betreft ook aan de hand bij NASA, er is te veel budget in plaats van te weinig. Maar zo'n strategie kun je niet toepassen op de overheid als geheel en elk onderdeel, zo simpel is het gewoon niet. Zijn hele DOGE gebeuren lijkt juist die strategie toe te passen op onderdelen die juist nog wel relatief (het blijft overheid) efficiënt werken. Dat slaat natuurlijk nergens op.
Ik denk dat de vergelijking tussen Amerikaanse staten en Europese landen mank gaat. In het geval van Nederland het je 't ministerie van OCW die iets vergelijkbaars doet. Het opzetten van beleid, controleren of scholen voldoen aan de eisen en zorgt ervoor dat iedereen toegang tot scholing heeft.quote:Op zondag 13 april 2025 14:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat ie het federal ministerie van onderwijs gesloten heeft ie wel een goede zaak ,
stel je voor dat Brussel zo een ministerie op zou zetten , dan zouden we niet accepteren
Brussel zou niet een ministerie van onderwijs gaan openen , anders gaan ze hier ook van alles regelenquote:Op zondag 13 april 2025 14:43 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik denk dat de vergelijking tussen Amerikaanse staten en Europese landen mank gaat. In het geval van Nederland het je 't ministerie van OCW die iets vergelijkbaars doet. Het opzetten van beleid, controleren of scholen voldoen aan de eisen en zorgt ervoor dat iedereen toegang tot scholing heeft.
Om dat op Europees niveau te doen lijkt me niet logisch, maar ik vind het een goede zaak dat scholen ondersteuning en controle hebben.
Maar dat is wat ik bedoel. Je noemde dat het goed was dat de Department of Education gesloten is omdat het ook niet geaccepteerd zou worden als Brussel het doet. Brussel doet het niet, maar we hebben een vergelijkbaar concept.quote:Op zondag 13 april 2025 14:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Brussel zou niet een ministerie van onderwijs gaan openen , anders gaan ze hier ook van alles regelen
Brussel zou het kunnen overwegen of denken eraan , vergis je niet in de machthonger van Brussel zeker waar het federale belastingen betreftquote:Op zondag 13 april 2025 14:49 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Maar dat is wat ik bedoel. Je noemde dat het goed was dat de Department of Education gesloten is omdat het ook niet geaccepteerd zou worden als Brussel het doet. Brussel doet het niet, maar we hebben een vergelijkbaar concept.
Het raakt en beslaat het denken van Trump en Musk. iemand hoeft verder geen analyse te doen met hoe verknipt die mensen zijn. Elkaar de teringslaan is sws niet best is voor een stukje toekomstig fatsoen of respect.quote:Op zondag 13 april 2025 14:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat jochie laten kijken naar hoe die mannen elkaar doodslaan
Bekijk deze YouTube-video
quote:The rise of end times fascism
Naomi Klein/Astra Taylor
The movement for corporate city states cannot believe its good luck. For years, it has been pushing the extreme notion that wealthy, tax-averse people should up and start their own high-tech fiefdoms, whether new countries on artificial islands in international waters (“seasteading”) or pro-business “freedom cities” such as Próspera, a glorified gated community combined with a wild west med spa on a Honduran island.
Yet despite backing from the heavy-hitter venture capitalists Peter Thiel and Marc Andreessen, their extreme libertarian dreams kept bogging down: it turns out most self-respecting rich people don’t actually want to live on floating oil rigs, even if it means lower taxes, and while Próspera might be nice for a holiday and some body “upgrades”, its extra-national status is currently being challenged in court.
Now, all of a sudden, this once-fringe network of corporate secessionists finds itself knocking on open doors at the dead center of global power.
The first sign that fortunes were shifting came in 2023, when a campaigning Donald Trump, seemingly out of nowhere, promised to hold a contest that would lead to the creation of 10 “freedom cities” on federal lands. The trial balloon barely registered at the time, lost in the daily deluge of outrageous claims. Since the new administration took office, however, would-be country starters have been on a lobbying blitz, determined to turn Trump’s pledge into reality.
“The energy in DC is absolutely electric,” Trey Goff, the chief of staff of Próspera, recently enthused after a trip to Capitol Hill. Legislation paving the way for a bevy of corporate city-states should be complete by the end of the year, he claims.
Inspired by the political philosopher Albert Hirschman, figures including Goff, Thiel and the investor and writer Balaji Srinivasan have been championing what they call “exit” – the principle that those with means have the right to walk away from the obligations of citizenship, especially taxes and burdensome regulation. Retooling and rebranding the old ambitions and privileges of empires, they dream of splintering governments and carving up the world into hyper-capitalist, democracy-free havens under the sole control of the supremely wealthy, protected by private mercenaries, serviced by AI robots and financed by cryptocurrencies.
One might assume that it is contradictory for Trump, elected on a flag-waving “America first” platform, to lend credence to this vision of sovereign territories ruled over by billionaire god-kings. And much has been made of the colorful flame wars between the Maga mouth-piece Steve Bannon, a proud nationalist and populist, and the Trump-allied billionaires he has attacked as “technofeudalists” who “don’t give a flying fuck about the human being” – let alone the nation state. And conflicts inside Trump’s awkward, jerry-rigged coalition certainly exist, most recently reaching a boiling point over tariffs. Still, the underlying visions might not be as incompatible as they first appear. (..)
https://www.theguardian.c(...)far-right-trump-musk
Goed uitlgelegd idd dat invoerheffingen, goederenbelasting, BPM op goederen zoals ook o.a. BTW en kosten van basiszaken; vooral de mens raakt die daarin nauwelijks tot geen keuze (toe of meer) heeft.quote:Op zondag 13 april 2025 09:09 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat wordt hier ook mooi uiteengezet, hoe het lage en middenkader gast opdraaien voor de belastingen.
Bekijk deze YouTube-video
Nou ja, vroeger haalden vaders 's nachts hun zoontjes van bed om naar bokswedstrijden van Muhammad Ali te kijken.quote:Op zondag 13 april 2025 14:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat jochie laten kijken naar hoe die mannen elkaar doodslaan
Bekijk deze YouTube-video
Je hebt gelijk Chivaz, we hadden hier veel meer moeten doen met groene energie ipv halfslachtig aanmodderen. Fijn dat we elkaar eens kunnen vinden ergens over.quote:Op zondag 13 april 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Hoeveel van de progressieve nitwits in de EU zouden nu willen dat ze een wat neutralere positie tegenover Rusland hadden ingenomen?
Zitten we dan in Nederland met het moraliserende vingertje opgestoken naar Rusland en naar de VS om uiteindelijk erachter te komen dat de natuurwet (eigen belang eerst) nog altijd geld in de echte wereld.
Geen eigen gas, geen Russisch gas en straks duur gas vanuit de VS om het verzonnen probleem van handelstekorten te bestrijden.
Gelukkig hebben we talloze windmolens en zonneparken om aan onze energiebehoefte te voldoen.
Of anders wat meer laagjes kleren dragen 's winters thuis. En wennen aan een wat lagere kamertemperatuur.quote:Op zondag 13 april 2025 18:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Je hebt gelijk Chivaz, we hadden hier veel meer moeten doen met groene energie ipv halfslachtig aanmodderen. Fijn dat we elkaar eens kunnen vinden ergens over.
Vermoedelijk heel weinig.quote:Op zondag 13 april 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Hoeveel van de progressieve nitwits in de EU zouden nu willen dat ze een wat neutralere positie tegenover Rusland hadden ingenomen?
[...]
Geen enkele.quote:Op zondag 13 april 2025 18:26 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Hoeveel van de progressieve nitwits in de EU zouden nu willen dat ze een wat neutralere positie tegenover Rusland hadden ingenomen?
Ja, stel je voor dat je het annexeren van een ander land bekritiseert...quote:Zitten we dan in Nederland met het moraliserende vingertje opgestoken naar Rusland
De VS doet gewoon mee met de opgestoken vinger naar Ruslandquote:en naar de VS
Dat is een leuke: aan het begin van de oorlog werd de EU verweten dat ze uit eigen belang handelde, met deze oorlog als gevolgquote:om uiteindelijk erachter te komen dat de natuurwet (eigen belang eerst)
Gas uit de VS wordt niet duurder door de importtarieven van Trump.quote:nog altijd geld in de echte wereld.
Geen eigen gas, geen Russisch gas en straks duur gas vanuit de VS om het verzonnen probleem van handelstekorten te bestrijden.
Precies.quote:Gelukkig hebben we talloze windmolens en zonneparken om aan onze energiebehoefte te voldoen.
Vol inzetten op kernenergie was beter geweest.quote:Op zondag 13 april 2025 18:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Je hebt gelijk Chivaz, we hadden hier veel meer moeten doen met groene energie ipv halfslachtig aanmodderen. Fijn dat we elkaar eens kunnen vinden ergens over.
Ja, precies.quote:Op zondag 13 april 2025 18:43 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Vol inzetten op kernenergie was beter geweest.
Gelukkig valt dit tegenwoordig ook onder groene stroom evenals gas.
Ik snap z'n zorgen sowieso niet.quote:Op zondag 13 april 2025 18:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, precies.
Want Drenthe staat bekend om zijn uranium mijnen...
Canada het land waar sommigen hier van dromen om in te lijven bij de EU heeft Uranium. Hetzelfde geld voor Australië en sommige Afrikaanse landen.quote:Op zondag 13 april 2025 18:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, precies.
Want Drenthe staat bekend om zijn uranium mijnen...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |