Ik hoor anonieme deskundigen zo veel zeggen.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:05 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik hoor deskundigen iets anders zeggen…
Enige wat usa doeltreffend kan doen zijn luchtaanvallen.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:03 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Boots on the ground was zelfs uitgesloten onder Biden. Nu heb je met Trump cs een groep die absoluut geen meerwaarde ziet in bemoeienis met Oekraïne. Er is maar één plan en dat is zo snel als mogelijk de handen er vanaf kunnen trekken. Ongeacht.
En dat is verschrikkelijk voor dat land en haar inwoners. Ze zijn ongelofelijk genaaid door de VS. Maar dat is niet de eerste keer dat de VS gewoon de handen er vanaf trekt en je zoekt het maar uit.
Trump heeft ook weinig kaarten om te spelen. Hij roept wel over meer economische sancties, maar Biden heeft die kaarten al vrijwel allemaal uitgespeeld en in weerwil van wat je leest in de Westerse pers gaat het economisch in Rusland best aardig. Natuurlijk heeft de oorlog zijn gevolgen gehad economisch, maar onder de streep is het voor Rusland goed vol te houden.
En militair gaat het ook niet erg best.
Trump heeft eigenlijk geen andere keuze dan de weg die hij nu inslaat, anders dan langer wachten en daar is werkelijk niemand bij gebaat.
Die graven nog wat extra loopgraven.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:13 schreef Aether het volgende:
[..]
Benieuwd hoe Taiwan dit volgt, die hebben ook garanties van de VS gekregen i.v.m. China.
Gehad ja. De meeste toegezegde wapens van vorig jaar zijn niet geleverd door de VS. Oekraïne is nu zelf de belangrijkste producent van wapens. Die productie betalen hebben ze economische steun voor nodig en daar was de EU al veel groter in.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:04 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ze hebben enorm veel steun van de Amerikanen (en Musk met Starlink) gehad. Als dat wegvalt is er simpelweg een andere realiteit.
Oei, ik zat gister met 120KM per uur in de treinquote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:15 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik hoor anonieme deskundigen zo veel zeggen.
Covid en klimaatsverandering zijn onzin.
Herbruikbare raketten kunnen niet.
Rusland heeft het sterkste leger ter wereld.
Het menselijk lichaam kan een snelheid van 40km/uur niet verdragen.
Ik neem toch aan dat ook elders over de wereld chips gemaakt kunnen worden?quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:13 schreef raptorix het volgende:
[..]
Maar zonder Taiwan geen chippies, en dat gaan ze voelen (iedereen trouwens).
Ik denk dat de nukes van de USA wél functioneel zijn.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:15 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Enige wat usa doeltreffend kan doen zijn luchtaanvallen.
Die steun zal gerust blijven, en deels werkt het nu ook al zo dat die Amerikaanse wapens door ons gekocht worden en doorgestuurd worden naar de Ukraine, qua intelligence denk ik dat de Amerikanen gewoon hun data blijven doorgeven.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:16 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Gehad ja. De meeste toegezegde wapens van vorig jaar zijn niet geleverd door de VS. Oekraïne is nu zelf de belangrijkste producent van wapens. Die productie betalen hebben ze economische steun voor nodig en daar was de EU al veel groter in.
Natuurlijk is het wegvallen van VS steun een grote klap, maar ik snap niet dat de EU ze weg laat komen met een grote bek die niet bij hun huidige steun niveau past.
Dat is volgens deskundigen onmogelijk.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:16 schreef raptorix het volgende:
[..]
Oei, ik zat gister met 120KM per uur in de trein
TSMC produces over 60% of the world's semiconductors and around 90% of the most advanced chips (3nm and 5nm).quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:17 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik neem toch aan dat ook elders over de wereld chips gemaakt kunnen worden?
Voor Putins volgende oorlogen is ook weer kanonnenvoer nodig. Zo moeilijk is het niet hoor.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 14:55 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Waarom zou Rusland in godsnaam kinderen stelen om daar zelf voor te moeten zorgen? Die hebben genoeg eigen sociale ellende om te managen daar.
Een F-35 kost zo'n 100 miljoen per stuk, maar daar komt ongeveer nog een keer hetzelfde bedrag bij aan reserveonderdelen en ammunitie. 52 stuks kosten dus een slordige 10 miljard. Laten we zeggen dat die dingen over 20 jaar worden afgeschreven, dus een half miljard per jaar.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:12 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Luchtmacht begroting is 2 miljard dacht ik.
Ik denk dat personeelskosten nog veel hoger zijn, het is niet alleen het onderhoud, maar ook weer zaken als radar systemen, intelligence, etc.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Een F-35 kost zo'n 100 miljoen per stuk, maar daar komt ongeveer nog een keer hetzelfde bedrag bij aan reserveonderdelen en ammunitie. 52 stuks kosten dus een slordige 10 miljard. Laten we zeggen dat die dingen over 20 jaar worden afgeschreven, dus een half miljard per jaar.
Het kost zo'n 42.000 Euro om er een uurtje mee te vliegen. Dus voor 1,5 miljard kunnen ze daar per toestel per jaar 686 uur mee rondvliegen, of 57 uur per maand. En dat is dan zonder alle overige kosten.
Doorvechten zonder VS-steun is gewoon erg moeilijk voor Oekraïne. Dat zou betekenen dat er meer slachtoffers vallen en er versneld meer grondgebied verloren wordt zonder potentieel dat terug te kunnen veroveren.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:01 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Dat is jouw mening.
Rusland heeft niet de economische noch mankracht om heel Oekraine te bezetten.
Na drie jaar is het ze nog niet eens gelukt Donbas volledig te bezetten, wat direct tegen hun grenzen aanligt.
Hoe verder je Oekraine in oprukt, hoe groter de uitdagingen worden.
Dus dat gaat hem (voorlopig) niet worden.
Ja, ik ook. Personeel, opleidingen, gebouwen, die radar systemen, vluchtleiding, enzovoorts.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:29 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat personeelskosten nog veel hoger zijn, het is niet alleen het onderhoud, maar ook weer zaken als radar systemen, intelligence, etc.
Allemaal waar, en utieindelijk wel terug te vinden.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Een F-35 kost zo'n 100 miljoen per stuk, maar daar komt ongeveer nog een keer hetzelfde bedrag bij aan reserveonderdelen en ammunitie. 52 stuks kosten dus een slordige 10 miljard. Laten we zeggen dat die dingen over 20 jaar worden afgeschreven, dus een half miljard per jaar.
Het kost zo'n 42.000 Euro om er een uurtje mee te vliegen. Dus voor 1,5 miljard kunnen ze daar per toestel per jaar 686 uur mee rondvliegen, of 57 uur per maand. En dat is dan zonder alle overige kosten.
Ze kunnen beter wat kernwapens ontwikkelen.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:15 schreef Perrin het volgende:
[..]
Die graven nog wat extra loopgraven.
Je kunt daarvoor naar Rusland gaan en je eigen onderzoek doen.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:34 schreef phpmystyle het volgende:
Wat merkwaardig is in een tijdperk van informatie. Is dat wij nog steeds geen betrouwbare inzage hebben in de resources en capaciteiten van de strijdende partijen.
Och heden, hey Lavrov, je plaat blijft hangen.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:34 schreef KoosVogels het volgende:
[ x ]
Kwam dit net tegen. Natuurlijk zijn we wel wat gewend qua Russische dreigementen, maar het zijn toch opmerkelijke uitspraken van Lavrov.
Dat wordt weer fors beschermingsgeld betalen aan Trump.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:34 schreef KoosVogels het volgende:
[ x ]
Kwam dit net tegen. Natuurlijk zijn we wel wat gewend qua Russische dreigementen, maar het zijn toch opmerkelijke uitspraken van Lavrov.
Wie heeft het over doorvechten?quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:30 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Doorvechten zonder VS-steun is gewoon erg moeilijk voor Oekraïne. Dat zou betekenen dat er meer slachtoffers vallen en er versneld meer grondgebied verloren wordt zonder potentieel dat terug te kunnen veroveren.
Dat betekent niet dat Rusland heel Oekraïne zou kunnen innemen, dat lijkt me uitgesloten. Wat het wel betekent is dat hoe langer het conflict doorgaat hoe slechter de onderhandelingspositie wordt.
Vandaar dat Zelensky onderhandelingen momenteel ook niet afwijst.
Kan straks best gaan meevallen met Lavrov. Onderhandeling tussen de VS en de russen passeert de revue.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 16:39 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Och heden, hey Lavrov, je plaat blijft hangen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |