quote:Jacht op Israëliër in Amsterdam: 'Supporters geschopt, geslagen en aangereden'
Door Marijn Schrijver
Het conflict in het Midden-Oosten werd afgelopen nacht opnieuw uitgevochten in de straten van Amsterdam. Groepen antizionistische Amsterdammers gingen op jacht naar Israëlische voetbalsupporters.
Na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv FC brak vannacht chaos uit in de Amsterdamse binnenstad, die ook bewoners angst aanjoeg. Hoewel Israëlische supporters in groepjes onder begeleiding van politie naar hun hotels gebracht werden, gingen er opnieuw anti-Israëlische Amsterdammers de straat op om hen op te jagen.
Er zijn beelden van verschillende incidenten in de stad. Mannen die voor Israëlische voetbalsupporters werden aangezien, zijn omsingeld, uitgescholden, geschopt en geslagen. Er is bovendien een filmpje dat vannacht gemaakt zou zijn waarin iemand aangereden wordt.
De politie spreekt slechts van 'opstootjes op en rond de Dam' en 'incidenten die zich heel snel oplosten'. Er zouden geen gewonden zijn gevallen. Althans, er kwam geen ambulance in actie. Een woordvoerder zegt dat er 57 aanhoudingen zijn verricht, maar die zijn voor zover bekend met name in de uren voor en tijdens de wedstrijd verricht.
Rabbijn Yanki Jacobs reageert op X. "Aan allen die al maanden bezig zijn met de demonisering van alles wat met Israël en Joods te maken heeft, roep ik op om de gewelddadigheden van gisteravond krachtig te veroordelen", schrijft hij daar. "Of is men al zo ver heen dat ook dat niet meer mag?"
Een nacht eerder was het ook al raak in Amsterdam. De vlam sloeg in de pan toen Israëlische supporters een Palestijnse vlag van een kraakpand trokken en op de Dam in brand staken. Ook vielen zij autoverkeer aan, waaronder taxichauffeurs. Dat riep een enorme tegenreactie op en supporters werden ook toen opgejaagd.
Een ingesloten groep moest zich een halfuur lang verschansen in een vestiging van Holland Casino voordat de politie de boel onder controle had. Een andere supporter belandde onder spottend gelach in de gracht. Volgens een bron binnen het Amsterdamse veiligheidsapparaat waren deze supporters echter niet dezelfde als die op de Dam de vlag in brand hadden gestoken.
Direct na de onlusten in de nacht van woensdag op donderdag, werd in pro-Palestijnse appgroepen al gerept over een nieuwe 'jodenjacht' de volgende dag. Linkse activisten waren verbolgen over sommige liederen van de Maccabi-supporters in aanloop naar het duel, daarin zouden burgerslachtoffers in Gaza bejubeld worden.
Heftige beelden Amsterdam: jacht op Israëlische fansquote:Na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv zijn onlusten en gewelddadigheden in het centrum van Amsterdam uitgebroken. Israëlische fans zouden zijn belaagd en opgejaagd. Premier Benjamin Netanyahu heeft een reddingsactie op touw gezet en stuurt twee vliegtuigen naar Nederland.
Hmm, in tegendeel.quote:Op zondag 10 november 2024 13:50 schreef GeerttreeG het volgende:
[..]
Sorry hoor, mijn pink die springt reflexmatig naar de P, geen idee waarom.
Je noemt het een land, maar het is gefaald project, want het wordt gerund door mensen die wel heel erg gezellig de voetstappen van de Führer proberen te betreden:
Bekijk deze YouTube-video
Dat inderdaad goed kunnen. De terreurdreiging vanuit Islamtische hoek is nog altijd enorm en die zal nu niet zijn afgenomen vrees ik. Doordat het moslimtuig in de kraag wordt gevat, zou dit in zulke kringen tot extra woede kunnen leiden. En we weten allemaal wel dat men daar terrorisme niet schuwt, sterker nog, dat is bijna een handelsmerk geworden.quote:Op zondag 10 november 2024 13:57 schreef Ronzz het volgende:
Moeten we ons zorgen maken omdat we wereldnieuws zijn geweest, dat hier sneller ‘aanslagen’ kunnen worden gepleegd omdat ons land nu aandacht getrokken heeft?
Wat bedoel je hier precies mee?quote:Op zondag 10 november 2024 13:57 schreef moby_jones het volgende:
[..]
Kijk uit dat je andere organen niet opeens verdwijnen
Ik vermoed dat Saskia dit zelf wel wilde. Levert haar vast ook iets op.quote:Op zondag 10 november 2024 13:59 schreef superniger het volgende:
Je zal maar op je vrije zondag verslag moeten doen over Frank van der Linde.
Dat probleem is in oa Frankrijk toch al jaren duidelijk?quote:Op zondag 10 november 2024 14:00 schreef Bassie48 het volgende:
Het is nu wel duidelijk dat Nederland en Europa een gigantisch moslimprobleem hebben. Maar gelukkig is de verrechtsing van de vrije wereld in volle gang. Grote baas Trump gaat massadeportaties in zijn land voorbereiden en uitvoeren. Ongetwijfeld volgen Europa en Nederland.
Heb het aangepast.quote:Op zondag 10 november 2024 14:01 schreef Gia het volgende:
Deel 15 alweer en niemand die effe die spelfout in de OP kan verbeteren.
"Dit verdient" is met een T
Tja, in Europa gaat dit niet zo gemakkelijk. We kennen hier geen 'winner takes it all' systeem zoals in de VS. Reken er dus maar op de allochtone populaties alleen maar zullen gaan toenemen en dus zal ook het deel dat Islamitisch is blijven groeien.quote:Op zondag 10 november 2024 14:00 schreef Bassie48 het volgende:
Het is nu wel duidelijk dat Nederland en Europa een gigantisch moslimprobleem hebben. Maar gelukkig is de verrechtsing van de vrije wereld in volle gang. Grote baas Trump gaat massadeportaties in zijn land voorbereiden en uitvoeren. Ongetwijfeld volgen Europa en Nederland.
Die is eruit geweest met dank aan Claudia_x. Tot 1 of andere droeftoeter de OP expres ging verneuken en Straatcommando. de originele OP weer terug heeft gezetquote:Op zondag 10 november 2024 14:01 schreef Gia het volgende:
Deel 15 alweer en niemand die effe die spelfout in de OP kan verbeteren.
"Dit verdient" is met een T
Over ~15 jaar staat het land gewoon op instorten wanneer de laatste seculiere Joden eieren voor hun geld kiezen omdat de chardalim etc. er een religeuze staat a la Iran van maken, denk niet dat mensen in bijv. Europa goed doorhebben dat Israel steeds sneller een doodlopende weg aan het inslaan isquote:Op zondag 10 november 2024 13:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm, in tegendeel.
Israël is zelfs een uiterst succesvolle staat. Het is een land dat al decennialang wordt geterroriseerd door geradicaliseerde en barbaarse Arabieren en ondanks dat het meerdere oorlogen heeft moeten winnen om het land te beschermen, heeft het een ijzersterk leger, een bloeiende economie en een van de beste tech-sectoren in de wereld.
Volgens @Caland en @Elan was het vragen om paspoorten alleen voor de Macabi fans, ook vannacht dus, allemaal eigen schuld van die supporters.quote:Op zondag 10 november 2024 14:03 schreef Dutchguy het volgende:
Weer antisemitisch 'gedrag'. Het gaat dus gewoon door. Kei- en keihard straffen is hier op zijn plaats.
Oh nee hoor, heb juist aangegeven dat die rellende joden en moslims ervoor hebben gezorgd dat aannemelijk de mensen die zich eraan probeerden te onttrekken de dupe werdenquote:Op zondag 10 november 2024 14:05 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Volgens @:Caland en @:Elan was het vragen om paspoorten alleen voor de Macabi fans, ook vannacht dus, allemaal eigen schuld van die supporters.
quote:Op zondag 10 november 2024 14:03 schreef Gia het volgende:
[..]
Kunnen er niet wat Nederlanders opgeroepen worden om de Dam te beschermen tegen demonstranten? Laten we ze gewoon in elkaar gaan meppen, als ze zich niet aan het verbod houden!!
Zoiets??? Tja, als de politie niet handhaaft, moeten we het zelf maar doen. Toch?
Welnee joh. Terroristen laten voor hun doel en hun tegenstanders gewoon hun leven als het moet. Die lui boeit het dan echt niet als er eens een van hun medestanders een paar daagjes de bak in moet vanwege het achterna zitten van joden.quote:Op zondag 10 november 2024 13:57 schreef Ronzz het volgende:
Moeten we ons zorgen maken omdat we wereldnieuws zijn geweest, dat hier sneller ‘aanslagen’ kunnen worden gepleegd omdat ons land nu aandacht getrokken heeft?
Uitzetten in de river bij gaza lijkt me een mooie traktatie keihardestraf.quote:Op zondag 10 november 2024 14:03 schreef Dutchguy het volgende:
Weer antisemitisch 'gedrag'. Het gaat dus gewoon door. Kei- en keihard straffen is hier op zijn plaats.
quote:Op zondag 10 november 2024 13:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm, in tegendeel.
Israël is zelfs een uiterst succesvolle staat. Het is een land dat al decennialang wordt geterroriseerd door geradicaliseerde en barbaarse Arabieren en ondanks dat het meerdere oorlogen heeft moeten winnen om het land te beschermen, heeft het een ijzersterk leger, een bloeiende economie en een van de beste tech-sectoren in de wereld.
En ik vind de verwijzing naar Hitler hier ook erg ongepast, omdat Israël juist als toevluchtsoord diende voor Europese Joden die aan de vervolgingen van Nazi-Duitsland probeerde te ontsnappen.
Hier is allemaal geen sprake van.quote:Op zondag 10 november 2024 14:04 schreef GeerttreeG het volgende:
[..]
Nee hoor, ik heb mijn neurologisch onderzoek allang gehad; daar heb je collega's voor.
Maar even serieus, wanneer is het jouw beurt om Gazaanse kindjes in het hoofd te schieten? Dat past toch echt bij jouw retoriek, die goed aansluit bij de volgende leuzen die we in het Hebreeuws hoorden: 'Er zijn geen scholen meer in Gaza, want er zijn geen kinderen meer over.'
Neem het vooral op voor die genocidale kindermoordenaars Gia, het staat je heel goed.
Oh, trouwens, wat vind je ervan dat de minuut stilte voor de Spaanse slachtoffers werd verstoord door deze macabere terroristen uit Pisraël? [ x ]
Tja, het probleem is dat men het met behulp van wat journalisten en activisten allemaal probeert te ontkennen en verdraaien.quote:Op zondag 10 november 2024 14:03 schreef Dutchguy het volgende:
Weer antisemitisch 'gedrag'. Het gaat dus gewoon door. Kei- en keihard straffen is hier op zijn plaats.
Klein groepje inderdaad, veel politie er om heen, lijkt ''gezellig'' drukquote:Op zondag 10 november 2024 14:13 schreef RipCity het volgende:
Tientallen demonstranten op de Dam. Eens kijken of ze nu SNEL ingrijpen en niet pas na 2/3 uur. Verbod is duidelijk. Meteen ingrijpen.
https://www.at5.nl/artike(...)actievoerders-op-dam
Appeal to emotion, heerlijk.quote:Op zondag 10 november 2024 14:04 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Echt man. Laat je nakijken, je bent ver heen. Medicatie verhoging wenselijk.
En nou geen stoere woorden. Daden willen we zien. Ik hoop dat deze smerige linkse antisemieten helemaal aan gort worden geslagen door de ME.quote:Op zondag 10 november 2024 14:13 schreef RipCity het volgende:
Tientallen demonstranten op de Dam. Eens kijken of ze nu SNEL ingrijpen en niet pas na 2/3 uur. Verbod is duidelijk. Meteen ingrijpen.
https://www.at5.nl/artike(...)actievoerders-op-dam
Allemaal oppakken en een hele dikke bekeuring geven. Moeten ze eigenlijk altijd doen. Raak ze in hun portemonnee!quote:Op zondag 10 november 2024 14:13 schreef RipCity het volgende:
Tientallen demonstranten op de Dam. Eens kijken of ze nu SNEL ingrijpen en niet pas na 2/3 uur. Verbod is duidelijk. Meteen ingrijpen.
https://www.at5.nl/artike(...)actievoerders-op-dam
Visegrad quotenquote:
Veel van die hooligans droegen geen clubkleren tijdens hun slooptocht en waren daardoor ook niet direct herkenbaar dus ik begrijp de verwarring wel eerlijk gezegd.quote:Op zondag 10 november 2024 14:05 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Volgens @:Caland en @:Elan was het vragen om paspoorten alleen voor de Macabi fans, ook vannacht dus, allemaal eigen schuld van die supporters.
Het zijn helden, die rifapen,quote:
Iedereen ziet dat ik een grap maak over landjepik maar ik snap wel dat iemand die termen als geitenneukers bezigt heel gevoelig is voor racistische frames op Fok!quote:Op zondag 10 november 2024 14:14 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Ah, daar komen de antisemitische "grappen". Nota bene in een topic waarin de ernstige gevolgen van antisemitisme worden besproken.
Ik had al zo'n vermoeden met wat voor user ik te maken had, maar nu ziet iedereen het.
Dit zijn zo te zien voornamelijk Westerse mensen zo te zien, waarschijnlijk een collectie van BIJ1, PvdD en GroenLinks stemmers. Het blijft bijzonder om de pathologische Islamofilie in die kringen te aanschouwen.quote:Op zondag 10 november 2024 14:13 schreef RipCity het volgende:
Tientallen demonstranten op de Dam. Eens kijken of ze nu SNEL ingrijpen en niet pas na 2/3 uur. Verbod is duidelijk. Meteen ingrijpen.
https://www.at5.nl/artike(...)actievoerders-op-dam
Nee, het is goed bedoeld joh. Je maakt je te druk.quote:Op zondag 10 november 2024 14:14 schreef GeerttreeG het volgende:
[..]
Appeal to emotion, heerlijk.
Geen argumenten, alleen pure hatelijkheid, nijd en ad hominem.
Schaam je je:
[ afbeelding ]
Zie je dat? Dat is wat jij aanmoedigt.
Bewaar dus je slachtofferrol voor een andere keer meneer de kindermoordenaar
Die andere clubs hadden geen hooligans die kinderen zaten uit te moorden kerel.quote:Op zondag 10 november 2024 14:11 schreef PzKpfw het volgende:
Waar waren deze Marokkaanse 'helden' toen hooligans van andere clubs zich misdroegen? Juist, helemaal nergens. Maar omdat het nu Joodse mensen zijn was dat een mooie aanleiding om excessief geweld te gebruiken onder de noemer voetbalgeweld.
Wat denk je zelf dat er gaat gebeuren?quote:Op zondag 10 november 2024 14:13 schreef RipCity het volgende:
Tientallen demonstranten op de Dam. Eens kijken of ze nu SNEL ingrijpen en niet pas na 2/3 uur. Verbod is duidelijk. Meteen ingrijpen.
https://www.at5.nl/artike(...)actievoerders-op-dam
Het land van duizend meningen...quote:Op zondag 10 november 2024 14:15 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
En nou geen stoere woorden. Daden willen we zien. Ik hoop dat deze smerige linkse antisemieten helemaal aan gort worden geslagen door de ME.
Welke clubs liepen death to arabs te krijsen in Amsterdamquote:Op zondag 10 november 2024 14:11 schreef PzKpfw het volgende:
Waar waren deze Marokkaanse 'helden' toen hooligans van andere clubs zich misdroegen? Juist, helemaal nergens. Maar omdat het nu Joodse mensen zijn was dat een mooie aanleiding om excessief geweld te gebruiken onder de noemer voetbalgeweld.
Waarom deze sneer? Iedereen mag hier zijn eigen mening uitdragen maar wel in een fatsoenlijke discussie zonder gesneer of gescheld.quote:Op zondag 10 november 2024 12:15 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Dat zal je ook niet gauw zien met oogkleppen op.
Ik zeg nergens dat ze niet aanwezig waren, ik heb er alleen nog iets op X over gelezen en dat is niet de meest betrouwbare bron momenteel. Verder doe je hier aannames waar ik zelf geen bewijs van heb gezien, hiermee zeg ik niet dat je liegt maar alleen dat dit mij niet bekend is. Het begrip False Flags ken ik, denk dat dat vaker gebeurt door diverse partijen dan waar wij ooit weet van zullen hebben.quote:Mossad loopt niet rond met een label op zijn voorhoofd ''ik ben van Mossad''. De informatie hebben we verkregen van De Telegraaf en Jerusalem Post die aangeven dat Mossad agenten de groep hooligans zullen bijwonen voor hun veiligheid. De vraag is nu hoe en met welk gezag op ons grondgebied? Nu is het geen geheim meer dat bij talloze andere protesten over de hele wereld vaak Mossad agenten erbij zijn die zich provocatief gedroegen en uit waren op escalatie. Zulke acties worden benoemd als false flag operations.
Waarom nou weer deze sneer? Ik ben hier een vrijwillige mod, die de situatie in het Midden Oosten vreselijk vind voor alle burgers daar. Maar wangedrag door wie dan ook keur ik af.quote:Maar dit gaat jou allemaal iets te ver boven.
Zie boven, ik vind het wangedrag van alle partijen in Amsterdam nog steeds schandalig.quote:Laten we het centraal houden. Mossad agenten waren erbij. Jij hebt je antwoord gekregen maar vraag mij nu af of je wel van standpunt zal veranderen. Anders is het uitwisselen van antwoorden vrij doelloos.
Dit was gewoon een georganiseerde klopjacht, het naar paspoorten vragen maakt het extra creepy.quote:Op naar jouw vraagje dan. Nee, dat erken ik niet. Waarom niet? De actie van Marokkaanse jongeren was puur een reactie op het geweld en terreur van Israelische hooligans. Politie was in de beginfase nergens te bekennen en kon de openbare orde, de veiligheid van onze eigen burgers niet handhaven. Het is heel natuurlijk dat de mensen zichzelf dan gaan verdedigen en goed ook!
Snap niet hoe jij het hier niet mee eens kan zijn.
Lekker lukraak wat roeptoeteren om dit geweld goed te praten.quote:Op zondag 10 november 2024 14:18 schreef GeerttreeG het volgende:
[..]
Die andere clubs hadden geen hooligans die kinderen zaten uit te moorden kerel.
Of vergat je even dat het IOF uit conscripts bestaat?
De politie is dus allang niet meer de baas in Amsterdam, als de antisemieten gewoon zelf bepalen een “demonstratie” te houden.quote:Op zondag 10 november 2024 14:13 schreef RipCity het volgende:
Tientallen demonstranten op de Dam. Eens kijken of ze nu SNEL ingrijpen en niet pas na 2/3 uur. Verbod is duidelijk. Meteen ingrijpen.
https://www.at5.nl/artike(...)actievoerders-op-dam
@Elan graag jouw verklaring hoe dit voetbal gerelateerd is.quote:Op zondag 10 november 2024 14:19 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[ x ]
@:werkperd Zijn deze Jodenjachten soms ook de schuld van wat 'voetbalhooligans'?
Het lijkt erop dat ze de politiebusjes langzaamaan rondom de demonstranten aan 't zetten zijn. En dan straks allemaal inladen!!quote:
Het ziet er niet heel spannend uit hoor. Een handjevol mensen ingesloten door de politie op de Dam.quote:Op zondag 10 november 2024 14:21 schreef Scorpie het volgende:
[..]
De politie is dus allang niet meer de baas in Amsterdam, als de antisemieten gewoon zelf bepalen een “demonstratie” te houden.
Ja, deze:quote:Op zondag 10 november 2024 14:23 schreef Lemmeb het volgende:
"Liveblog: tientallen actievoerders bij verboden demonstratie, zeker één aanhouding"
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar die is door de modepolitie aangehouden![]()
Nu kappen met dit gedrag!quote:Op zondag 10 november 2024 14:28 schreef GeerttreeG het volgende:
[..]
Blijf jij maar je wereld bekijken via NOS schatje.
Nu zet je jezelf als stad echt te kijk.quote:Op zondag 10 november 2024 14:29 schreef Nober het volgende:
[ x ]
Ach Halalsema
Ach driehoek
Ach rechtstaat
Maar...hoe kan dit nou? Er zijn geen vlaggen neergehaald of dingen gezongen.quote:Op zondag 10 november 2024 13:51 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Halsema is de regie volledig kwijt. Antisemitische moslimbendes regeren de straten.
Een deel lijkt zich ook te verplaatsen?quote:Op zondag 10 november 2024 14:32 schreef Gia het volgende:
De palestijnse vlaggen zijn weg bij de demonstratie. Goede zaak!
Denk dat ze gehoor geven aan de vraag de dam te verlaten.quote:Op zondag 10 november 2024 14:33 schreef R-woud93 het volgende:
[..]
Een deel lijkt zich ook te verplaatsen?
beschamend idd. Nul grip op de situatiequote:Op zondag 10 november 2024 14:30 schreef R-woud93 het volgende:
[..]
Nu zet je jezelf als stad echt te kijk.
RIP busjes.quote:Op zondag 10 november 2024 14:35 schreef R-woud93 het volgende:
Er komen flink wat politiebusjes aanrijden op de dam op dit moment.
Ik hang dan even mijn Palestijnse op (centrum) hoog en zichtbaar,quote:Op zondag 10 november 2024 14:32 schreef Gia het volgende:
De palestijnse vlaggen zijn weg bij de demonstratie. Goede zaak!
Die heb jij ook niet. Ook geen moreel kompas. Niet eens een autonome cognitieve capaciteit om zelf na te denken.quote:Op zondag 10 november 2024 14:26 schreef GeerttreeG het volgende:
[..]
lekker lukraak wat feces braken omdat je geen argumenten hebt![]()
Hoe voelt het, die zionistische dildo in je anus?
De schijnheilige die anderen uitmaakt voor schijnheiligen. Moet niet gekker worden hierquote:Op zondag 10 november 2024 14:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Die heb jij ook niet. Ook geen moreel kompas. Niet eens een autonome cognitieve capaciteit om zelf na te denken.
Alles wat je hebt is een eeuwenoud boek dat je vertelt hoe je moet leven omdat je anders voor altijd zult branden in de hel.
Daarom je tribalisme en je schijnheilige zorgen over gedode kinderen en andere slachtoffers; die interesseren je niet. Je veinst dat het je interesseert omdat dat van een boek moet. Betreft het kinderen en andere slachtoffers van een ander, of geen boek, ben je in geen velden of wegen te zien, omdat dat je zielenheil niet raakt.
Je verdere terminologie, 'schatje', 'dildo', bewijst verder hoe moreel dat kompas is wanneer je handelt met ketters: daar mag je inderdaad mee doen wat je wil. Van het boek.
Dat is heel je ethisch kader.
En daarom neem ik je, en je mede-tribalisten, niet serieus.
Die zijn voor de demonstranten om op te staan.quote:Op zondag 10 november 2024 14:35 schreef R-woud93 het volgende:
Er komen flink wat politiebusjes aanrijden op de dam op dit moment.
Tot op heden ben ik consequent geweest... Dat weet je ook, anders bleef het niet bij deze simplistische reactie op een betoog waarvan je diep van binnen weet dat het klopt.quote:Op zondag 10 november 2024 14:38 schreef Chadi het volgende:
[..]
De schijnheilige die anderen uitmaakt voor schijnheiligen. Moet niet gekker worden hier
Tijdens corona waren ze anders muisstil.quote:Op zondag 10 november 2024 14:40 schreef Haags het volgende:
Gaat Amnesty straks weer janken natuurlijk dat er te hard wordt ingegrepen.
Die heeft totaal geen respect voor de rechtsstaat. En maar miepen 'ja maar m'n demonstratierecht'.quote:
Wellicht mis ik iets op de foto, maar ik snap het dilemma niet.quote:
Zal mij benieuwen wat er met die 20 gebeurt. Wat denken jullie, enkeltje Amsterdam-Noord?quote:De politie heeft al zeker 20 demonstranten opgepakt. De demonstranten die er nog staan, worden ingesloten door de agenten. Bron
Staat daar een bajes?quote:Op zondag 10 november 2024 14:50 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Zal mij benieuwen wat er met die 20 gebeurt. Wat denken jullie, enkeltje Amsterdam-Noord?
Ja, ze moeten even laten zien dat ze iets kunnen. Dit zootje kunnen ze wel arresteren.quote:
Wat zou jij willen?quote:Op zondag 10 november 2024 14:50 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Zal mij benieuwen wat er met die 20 gebeurt. Wat denken jullie, enkeltje Amsterdam-Noord?
De ideale vrouwquote:Op zondag 10 november 2024 14:44 schreef Jippie het volgende:
Jongens en meisjes ik veeg sneller dan jullie kunnen typen, hou de discussie fatsoenlijk.
Nee, daar worden ze steeds afgezet, om vervolgens terug te lopen naar het centrum waardoor het riedeltje van voor af aan begint.quote:
Op z'n minst gegevens noteren. Kan identiteit niet worden bewezen, dan sowieso meenemen naar het bureau.quote:
Lolquote:Op zondag 10 november 2024 14:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nee, daar worden ze steeds afgezet, om vervolgens terug te lopen naar het centrum waardoor het riedeltje van voor af aan begint.
Niks joh. Niet eens een foei-gesprek.quote:Op zondag 10 november 2024 14:50 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Zal mij benieuwen wat er met die 20 gebeurt. Wat denken jullie, enkeltje Amsterdam-Noord?
Als ze ergens buiten de stad gedropt worden, dan noteren ze sowieso gegevensquote:Op zondag 10 november 2024 14:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Op z'n minst gegevens noteren. Kan identiteit niet worden bewezen, dan sowieso meenemen naar het bureau.
quote:Op zondag 10 november 2024 14:52 schreef Gia het volgende:
[..]
Oppakken en uitzetten ergens op de Veluwe. Uiteraard zonder telefoon of pinpas.
De vorige keer zijn ze in Amsterdam-Noord afgezet zonder gegevens te noteren.quote:Op zondag 10 november 2024 14:55 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Als ze ergens buiten de stad gedropt worden, dan noteren ze sowieso gegevens
Nee, mag niet....quote:Op zondag 10 november 2024 14:55 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Als ze ergens buiten de stad gedropt worden, dan noteren ze sowieso gegevens
Oh nou, dan zal dat het inderdaad wel weer worden.quote:Op zondag 10 november 2024 14:55 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
De vorige keer zijn ze in Amsterdam-Noord afgezet zonder gegevens te noteren.
Halsema is de controle over de stad volledig kwijt.quote:Op zondag 10 november 2024 14:59 schreef Gia het volgende:
Het lijkt erop dat de groep demonstranten groter wordt. Zal me niet verbazen als het nog op rellen uitdraait.
Vrij vriendelijk en illegaal.quote:Op zondag 10 november 2024 14:59 schreef Haags het volgende:
[ x ]
Beetje duw en trekwerk. Verder vrij vriendelijk allemaal.
Volgens GeenStijl heeft dit raadslid (!) de eigen arrestatie gefilmd. Voor het als nog niet duidelijk was hoe diep de rot gaat.quote:Op zondag 10 november 2024 14:59 schreef Haags het volgende:
[ x ]
Beetje duw en trekwerk. Verder vrij vriendelijk allemaal.
Wat een stel hersendoden!quote:Op zondag 10 november 2024 14:59 schreef Haags het volgende:
[ x ]
Beetje duw en trekwerk. Verder vrij vriendelijk allemaal.
Bijzondere typesquote:Op zondag 10 november 2024 14:59 schreef Haags het volgende:
[ x ]
Beetje duw en trekwerk. Verder vrij vriendelijk allemaal.
Logisch gevolg van de slappe aanpak een jaar lang.quote:Op zondag 10 november 2024 15:01 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Halsema is de controle over de stad volledig kwijt.
Zijn ook niet de types die midden in de nacht op zoek gaan naar joden en paspoorten vragen.quote:
Tja, een jaar lang pro-Hamas demonstraties faciliteren waardoor je dat tuig het idee geeft dat ze de baas zijn in de stad, dan krijg je vanzelf gezeik als je dat weer wil indammen, zoals na een jodenjacht van afgelopen week.quote:Op zondag 10 november 2024 15:04 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Logisch gevolg van de slappe aanpak een jaar lang.
Volgens mij zijn glpvda, d66, sp, pvdd, bij1 en denk wel uitermate tevreden over hun bm.quote:Op zondag 10 november 2024 15:01 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Halsema is de controle over de stad volledig kwijt.
Dat zijn ze niet. Ze vinden dat Halsema te streng is en politiegeweld niet afdoende afkeurt.quote:Op zondag 10 november 2024 15:08 schreef Nober het volgende:
[..]
Volgens mij zijn glpvda, d66, sp, pvdd, bij1 en denk wel uitermate tevreden over hun bm.
Dit vind ik te gemakkelijk. Dit zijn de goedpraters en die zijn wat mij betreft moreel medeschuldig.quote:Op zondag 10 november 2024 15:08 schreef spoilert het volgende:
Het zijn alleen- maar de naïevelingen die aan het demonstreren zijn, de ratjes komen pas als het donker wordt.
Toch denk ik dat het vanavond weer zeer onrustig gaat worden in Amsterdam.quote:Op zondag 10 november 2024 15:09 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dit vind ik te gemakkelijk. Dit zijn de goedpraters en die zijn wat mij betreft moreel medeschuldig.
Wat een stel debielen zeg. Ongelooflijk.quote:Op zondag 10 november 2024 14:59 schreef Haags het volgende:
[ x ]
Beetje duw en trekwerk. Verder vrij vriendelijk allemaal.
Ik zal voor de zekerheid m'n paspoort meenemen.quote:Op zondag 10 november 2024 15:10 schreef Gia het volgende:
[..]
Toch denk ik dat het vanavond weer zeer onrustig gaat worden in Amsterdam.
Je hebt gelijkquote:Op zondag 10 november 2024 15:10 schreef Lemmeb het volgende:
Maar goed, best grappig hoor, dit hele gebeuren met die geitenbreiers op de Dam. Maar met het topic heeft het natuurlijk eigenlijk nauwelijks iets te maken.
Natuurlijk, en deze goedpraters zouden ook zwaar gestraft moeten worden. Maar je weet zelf ook wel dat dat niet gaat gebeuren en dat het allemaal weer met een sisser afloopt.quote:Op zondag 10 november 2024 15:09 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dit vind ik te gemakkelijk. Dit zijn de goedpraters en die zijn wat mij betreft moreel medeschuldig.
Deze kansloze figuren denken oprecht dat ze allemaal Gandhi of Mandela zijn. Eigenlijk zou je daar met de Nederlandse vlag moeten gaan staan en het Wilhelmus moeten gaan zingen.quote:Op zondag 10 november 2024 15:12 schreef RipCity het volgende:
Haha hele tijd in slachtofferrol als ze opgepakt worden
Oneens. Halsema heeft voor nu demonstraties verboden. Als ze nu (weer) niet handhaaft, is ze het gezag definitief kwijt. Voor zover dat niet al het geval is.quote:Op zondag 10 november 2024 15:12 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Natuurlijk, en deze goedpraters zouden ook zwaar gestraft moeten worden. Maar je weet zelf ook wel dat dat niet gaat gebeuren en dat het allemaal weer met een sisser afloopt.
De eerstvolgende "Jodenjacht", dat is het moment van de waarheid voor Halsema.
Afgelopen nacht, bedoel je?quote:Op zondag 10 november 2024 15:12 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Natuurlijk, en deze goedpraters zouden ook zwaar gestraft moeten worden. Maar je weet zelf ook wel dat dat niet gaat gebeuren en dat het allemaal weer met een sisser afloopt.
De eerstvolgende "Jodenjacht", dat is het moment van de waarheid voor Halsema.
Slap gedoe allemaal. Is dit de ME van tegenwoordig?quote:
De vorige keer is bij de herdenking op de Dam uiteindelijk de demonstratie ook verboden. Toen gingen ze door en zijn ze.... bestuurlijk verplaatst zonder gegevens te noteren.quote:Op zondag 10 november 2024 15:15 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Oneens. Halsema heeft voor nu demonstraties verboden. Als ze nu (weer) niet handhaaft, is ze het gezag definitief kwijt. Voor zover dat niet al het geval is.
Lijkt je 1x niet genoegquote:Op zondag 10 november 2024 15:12 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Natuurlijk, en deze goedpraters zouden ook zwaar gestraft moeten worden. Maar je weet zelf ook wel dat dat niet gaat gebeuren en dat het allemaal weer met een sisser afloopt.
De eerstvolgende "Jodenjacht", dat is het moment van de waarheid voor Halsema.
Toekomstige grafische ontwerpers met een interesse in de vormgeving van officiele documentatie.quote:Op zondag 10 november 2024 15:16 schreef TornadoDK het volgende:
Wat was de reden dat afgelopen nacht weer paspoorten werden gevraagd? Waren door nog goeie smoesjes voor?
https://archive.ph/kIcMxquote:Op zondag 10 november 2024 15:16 schreef Tjoent het volgende:
De Telegraaf heeft een goed artikel over het optreden van de Mobiele Eenheid. Helaas wel een premium artikel.
https://www.telegraaf.nl/(...)n-wapenstok-gebruikt
Reconstructie van het politieoptreden in Amsterdam
Geschokte ME’er over walgelijke Jodenjacht: ’Nog nooit zo vaak mijn wapenstok gebruikt’
Ze handhaaft toch? Ze heeft simpelweg geen andere keuze. Dat die handhaving weer superslap is, is grappig om te zien, maar doet verder niet terzake.quote:Op zondag 10 november 2024 15:15 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Oneens. Halsema heeft voor nu demonstraties verboden. Als ze nu (weer) niet handhaaft, is ze het gezag definitief kwijt. Voor zover dat niet al het geval is.
Nee die zijn wel vaker live met dit soort dingen.quote:Op zondag 10 november 2024 15:18 schreef Jippie het volgende:
Zou Halsema aan AT5 gevraagd hebben om live te gaan, zodat iedereen haar daadkracht ziet
Je zou het bijna denken ja.quote:Op zondag 10 november 2024 15:18 schreef Jippie het volgende:
Zou Halsema aan AT5 gevraagd hebben om live te gaan, zodat iedereen haar daadkracht ziet
Mwah, AT5 zit er met de Palestina kwestie best wel goed bovenop. Ook met bezetting uva toen.quote:Op zondag 10 november 2024 15:18 schreef Jippie het volgende:
Zou Halsema aan AT5 gevraagd hebben om live te gaan, zodat iedereen haar daadkracht ziet
Dit lijkt haar vaste strategie als het lastig wordt.quote:Op zondag 10 november 2024 15:16 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
De vorige keer is bij de herdenking op de Dam uiteindelijk de demonstratie ook verboden. Toen gingen ze door en zijn ze.... bestuurlijk verplaatst zonder gegevens te noteren.
Ze stonden eerste rij tussen de MEers, goede beeldenquote:Op zondag 10 november 2024 15:19 schreef Haags het volgende:
[..]
Mwah, AT5 zit er met de Palestina kwestie best wel goed bovenop. Ook met bezetting uva toen.
Dat is waarschijnlijk het enige wat nog helpt. Buitenlandse media die genadeloos registreert hoe het beleid van pappen en nathouden volstrekte gezagsloosheid tot gevolg heeft gehad. Laat Amsterdam maar een tijdje in de onderbroek staan. Misschien dat er dan wat verandert.quote:
Naar Amsterdam-Noord.quote:Op zondag 10 november 2024 15:19 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Dit lijkt haar vaste strategie als het lastig wordt.
En zie waar het ons gebracht heeft.
We zien allemaal het liefst die knuppels erover, maar dat zou excessief politiegeweld zijn en dat kan niet. Pas als de demonstranten geweld gebruiken, is dat geoorloofd. Tot die tijd mogen ze wel aanhoudingen verrichten, uiteraard en dat gebeurt ook.quote:Op zondag 10 november 2024 15:18 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Ze handhaaft toch? Ze heeft simpelweg geen andere keuze. Dat die handhaving weer superslap is, is grappig om te zien, maar doet verder niet terzake.
Maar pas bij de eerstvolgende "Jodenjacht" gaan we zien wat deze burgemeester echt waard is.
Zijn er al kekke wandelroutes uitgezet voor de terugweg?quote:Op zondag 10 november 2024 15:20 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Naar Amsterdam-Noord.
Een soort gratis busdienst voor lastige demonstranten.
Over het gedrag van de Maccabi-supporters:quote:Op zondag 10 november 2024 15:16 schreef Tjoent het volgende:
De Telegraaf heeft een goed artikel over het optreden van de Mobiele Eenheid. Helaas wel een premium artikel.
https://www.telegraaf.nl/(...)n-wapenstok-gebruikt
Reconstructie van het politieoptreden in Amsterdam
Geschokte ME’er over walgelijke Jodenjacht: ’Nog nooit zo vaak mijn wapenstok gebruikt’
En voor de mensen die eraan twijfelden of het incident met de taxichauffeur zou worden onderzocht:quote:Ik was er de hele dag en avond bij”, vertelt een ME’er. „Ik herken me totaal niet in het door sommigen geschetste beeld dat aanhangers van Maccabi provoceerden of geweld uitlokten. Integendeel. Toen er pro-Israël stickers op de Dam werden geplakt en we uitlegden dat dit ons nationaal oorlogsmonument was, werd alles weer keurig verwijderd.”
quote:Over een incident met een taxichauffeur die mishandeld zou zijn door Joodse supporters, zegt een politieofficier: „We zoeken nog uit wat er precies gebeurde maar de reactie van een groep chauffeurs om vervolgens een groep Israëliërs in het Casino te belagen sloeg helemaal nergens op. De mensen die daar binnen waren hadden niets te maken met dat incident.”
Ja maar bla bla insert random excusequote:Op zondag 10 november 2024 15:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Over het gedrag van de Maccabi-supporters:
[..]
En voor de mensen die eraan twijfelden of het incident met de taxichauffeur zou worden onderzocht:
[..]
Via de pont weer het IJ oversteken en dan via het Centraal Station de stad weer in…quote:Op zondag 10 november 2024 15:22 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Zijn er al kekke wandelroutes uitgezet voor de terugweg?
Yep, heel goed.quote:Op zondag 10 november 2024 15:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Over het gedrag van de Maccabi-supporters:
[..]
En voor de mensen die eraan twijfelden of het incident met de taxichauffeur zou worden onderzocht:
[..]
7,50 voor hotdog, colaatje 4 euro.quote:Op zondag 10 november 2024 15:22 schreef R-woud93 het volgende:
Gouden tijden voor de Hotdog verkoop meneer.
https://nos.nl/liveblog/2(...)n-demonstratieverbodquote:Beelden Maccabi-fans die mensen belagen bij Amsterdam CS
Op beelden die gisteren door persbureau Reuters zijn verspreid, is te zien hoe na de wedstrijd naar de binnenstad teruggekeerde Maccabi-fans mensen belagen bij het Centraal Station. Het is niet duidelijk wie ze aanvielen.
Op andere beelden van het YouTubekanaal Benderbij zijn de gebeurtenissen vanuit een andere hoek ook te zien.
Maar toch goed om te lezen dat het incident wordt onderzocht, nietwaar?quote:Op zondag 10 november 2024 15:26 schreef capricia het volgende:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)n-demonstratieverbod
Het lijkt me wel duidelijk dat de politie niet overal bij geweest is.
Hopelijk zonder Israëlische inmenging.quote:Op zondag 10 november 2024 15:28 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Maar toch goed om te lezen dat het incident wordt onderzocht, nietwaar?
Komende weken hopelijk weinig vermissingen van scooterjongeren....quote:Op zondag 10 november 2024 15:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Hopelijk zonder Israëlische inmenging.![]()
Vond ik niet zo sterk. Wie weet hoelang die vlag er al hing. Dat is dus niet per se een provocatie. En bovendien hoef je aan een provocatie niet toe te geven. Als je op bezoek bent in een ander land, blijf je gewoon van zo'n vlag af. En dan maakt het niet uit dat die pro-Palestinafiguren zelf alles wat riekt naar een Israëlische vlag (of Griekse...) naar beneden halen. Het zich verlagen tot dat niveau, moeten we niet goedpraten.quote:Op zondag 10 november 2024 15:25 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Yep, heel goed.
Dit vond ik ook een treffende:
Een collega vult aan; „Als de hele stad gevuld is met duizenden Israëlische supporters en op het Rokin wordt dan expres een Palestijnse vlag uit het raam gehangen, wie provoceert dan wie?”
Ik zou zeggen: volg de raadsvergaderingen vooral, dan zie je hoe het er in onze hoofdstad aan toegaat.quote:Op zondag 10 november 2024 15:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Hopelijk zonder Israëlische inmenging.![]()
Zeker niet sterk want die vlag hangt er al een tijdjequote:Op zondag 10 november 2024 15:33 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Vond ik niet zo sterk. Wie weet hoelang die vlag er al hing. Dat is dus niet per se een provocatie. En bovendien hoef je aan een provocatie niet toe te geven. Als je op bezoek bent in een ander land, blijf je gewoon van zo'n vlag af. En dan maakt het niet uit dat die pro-Palestinafiguren zelf alles wat riekt naar een Israëlische vlag (of Griekse...) naar beneden halen. Het zich verlagen tot dat niveau, moeten we niet goedpraten.
Zou zeggen de Noord-Zuid lijn pakken, tenzij ze die hebben afgesloten.quote:Op zondag 10 november 2024 15:22 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Zijn er al kekke wandelroutes uitgezet voor de terugweg?
Ik weet niet of het specifiek de vlag was waar die agent op doelde maar de vlag die bijv. weggerukt werd in die ene video hing er iig al maanden of zo als ik me niet in de locatie vergisquote:Op zondag 10 november 2024 15:33 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Vond ik niet zo sterk. Wie weet hoelang die vlag er al hing. Dat is dus niet per se een provocatie. En bovendien hoef je aan een provocatie niet toe te geven. Als je op bezoek bent in een ander land, blijf je gewoon van zo'n vlag af. En dan maakt het niet uit dat die pro-Palestinafiguren zelf alles wat riekt naar een Israëlische vlag (of Griekse...) naar beneden halen. Het zich verlagen tot dat niveau, moeten we niet goedpraten.
Tsja, nog wat naweeën van donderdagavond. Sorry voor mijn cynisme.quote:Op zondag 10 november 2024 15:27 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er zijn afgelopen nacht wéér paspoortcontroles geweest, aldus de politie.
De NZ lijn heeft maar 2 haltes, en Noord is erg groot, met Covid werden ze ergens op het industrie terrein tussen Zaandam en Amsterdam gedumped als ik me niet vergis.quote:Op zondag 10 november 2024 15:35 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Zou zeggen de Noord-Zuid lijn pakken, tenzij ze die hebben afgesloten.
Maakt imo ook niet veel uit, je blijft van andermans bezittingen af. Dat geldt voor pro-pallies en voor Israelische supporters.quote:Op zondag 10 november 2024 15:35 schreef moby_jones het volgende:
[..]
Ik weet niet of het specifiek de vlag was waar die agent op doelde maar de vlag die bijv. weggerukt werd in die ene video hing er iig al maanden of zo als ik me niet in de locatie vergis
Vaste dumpplek is bij Sportclub Only Friends aan de Beemsterstraat.quote:Op zondag 10 november 2024 15:36 schreef raptorix het volgende:
[..]
De NZ lijn heeft maar 2 haltes, en Noord is erg groot, met Covid werden ze ergens op het industrie terrein tussen Zaandam en Amsterdam gedumped als ik me niet vergis.
Het zou wel een verademing zijn om eens van een pro-Palestinafiguur te horen dat het niet oké is om Israëlische vlaggen neer te halen, om mensen die een herdenking bezoeken aan te vallen, om op jodenjacht te gaan en paspoortcontroles uit te voeren. Ik heb het nog niet één keer gehoord. Ik wacht nog steeds.quote:Op zondag 10 november 2024 15:37 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Maakt imo ook niet veel uit, je blijft van andermans bezittingen af. Dat geldt voor pro-pallies en voor Israelische supporters.
"Ja maar...".quote:Op zondag 10 november 2024 15:39 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het zou wel een verademing zijn om eens van een pro-Palestinafiguur te horen dat het niet oké is om Israëlische vlaggen neer te halen, om mensen die een herdenking bezoeken aan te vallen, om op jodenjacht te gaan en paspoortcontroles uit te voeren. Ik heb het nog niet één keer gehoord. Ik wacht nog steeds.
quote:Volgens Het Parool zijn er ongeveer honderd mensen aangehouden bij de verboden demonstratie.
Ook Amsterdams gemeenteraadslid Jazie Veldhuyzen en fractievoorzitter van partij De Vonk is aangehouden. Hij zegt tegen de krant zich "uit solidariteit met de demonstranten te hebben laten arresteren"
Bron
Wat is dit voor rare opmerking?quote:
quote:De pro-Palestijnse demonstranten die eerder aankondigden zondagmiddag om zondagmiddag op de Dam te demonstreren, herhalen hun oproep op Instagram. De verschillende Instagramaccounts adviseren betogers om in groepen te blijven en keffiyeh's en borden te verstoppen tot ze op de Dam zijn aangekomen.
Bron
Was die zo slecht?quote:
Wel het assortiment uitbreiden met een halal-kiphotdog.quote:Op zondag 10 november 2024 15:22 schreef R-woud93 het volgende:
Gouden tijden voor de Hotdog verkoop meneer.
quote:Reconstructie van het politieoptreden in Amsterdam
Geschokte ME’er over walgelijke Jodenjacht: ’Nog nooit zo vaak mijn wapenstok gebruikt’
DoorJOHN VAN DEN HEUVEL
in BINNENLAND
AMSTERDAM - De Jodenjacht op aanhangers van Maccabi Tel Aviv donderdagnacht in Amsterdam veroorzaakte wereldwijd afschuw en verontwaardiging. Belangrijkste kritiek: De Amsterdamse politie deed niets om Joodse supporters te beschermen tegen aanvallen van pro-Palestina relschoppers. In een reconstructie weerspreken Amsterdamse politiemensen dit beeld; „We voorkwamen juist nog veel meer ellende"
Ze zijn nog altijd ontdaan van wat zich donderdagnacht in de hoofdstad van Nederland afspeelde. „De felheid van de aanvallen maar ook de lafheid om in donkere stegen en straten met groepjes weerloze mensen in elkaar te slaan. Het was walgelijk.”
Meerdere politiemensen, die dondernacht in Amsterdam probeerden nog enigszins orde in de chaos te scheppen, spreken onafhankelijk van elkaar met De Telegraaf. Ze zijn geschokt door wat ze meemaakten.
Kerntaak van de politie
Ze willen per se hun verhaal kwijt. Vanwege de behoefte frustratie en boosheid te delen maar ook vanwege hun geschonden trots dat ze er maar ten dele in slaagden een kerntaak van de politie uit te voeren; hulpverlenen aan hen die dat nodig hebben.
„Na de door Ajax gewonnen wedstrijd leek de spanning die de confrontatie met de Israëlische voetbalclub al weken veroorzaakte, wat weg te ebben. De uitstroom vanuit de Johan Cruyff ArenA verliep soepel en in een redelijk rustige sfeer. We werden niet verrast dat er iets ging gebeuren, wel over de intensiteit en felheid in de stegen. We hielden er te weinig rekening mee dat het geweld later op die manier zou plaatsvinden”, blikt een politiecommandant terug.
Reconstructie
De nu volgende reconstructie is gebaseerd op gesprekken met een aantal agenten en leidinggevenden. Hun namen zijn bij deze krant bekend.
Als de scheidsrechter donderdagavond het laatste fluitsignaal blaast, is een belangrijk deel van de politiemacht in en rond de ArenA al vertrokken. Agenten zijn op weg naar stations en uitvalswegen om te voorkomen dat er na de wedstrijd in de stad confrontaties plaatsvinden.
Er wordt volgens alle betrokkenen amper afgeschaald in sterkte. Honderden ME’ers, aanhoudingseenheden, hondengeleiders, ruiters en ondersteunend personeel bleven de hele nacht in dienst om een rustige aftocht van de duizenden supporters uit Israël te waarborgen.
Van ArenA tot Centraal Station
„We waren aanwezig op alle metro- en treinstations vanaf de ArenA tot en met het Centraal Station”, legt een ME-commandant uit. „Er waren tot middernacht 260 ME’ers beschikbaar, daarna 200. Dat is iets minder dan overdag, toen we ook al de hele dag onze handen vol hadden maar nog altijd veel meer dan een gemiddelde inzet rond een voetbalwedstrijd.”
Volgens de politiebronnen was het toestaan van een pro-Palestina demonstratie op het nabijgelegen Anton de Komplein niet het probleem. Een politiechef: „Dat protest was redelijk onder controle. We hadden goed contact met de organisatoren, die wisten van een lage tolerantiegrens onzerzijds. Voorafgaand en gedurende de eerste helft hebben wij constant met de ME moeten acteren op deze groep die richting de ArenA optrok. Met charges op de Amsterdamse Poort, Foppingadreef en Bijlmerdreef is voorkomen dat die groep de ArenA bereikte. De organisatie van deze demo herkende een deel van de aanwezigen demonstranten niet. Dat was voor ons een signaal. We zagen een aanwas van figuren, van wie we al vermoedden dat ze uit waren op rottigheid.”
Pro-Israël stickers op de Dam
Pas na de aankomst van een grote groep Maccabi-supporters op het Centraal Station begon volgens de politie de ellende. Het is dan even na middernacht. Alle bronnen spreken overigens tegen dat de Joodse supporters zich misdroegen of agressie over zichzelf afriepen. „Ik was er de hele dag en avond bij”, vertelt een ME’er. „Ik herken me totaal niet in het door sommigen geschetste beeld dat aanhangers van Maccabi provoceerden of geweld uitlokten. Integendeel. Toen er pro-Israël stickers op de Dam werden geplakt en we uitlegden dat dit ons nationaal oorlogsmonument was, werd alles weer keurig verwijderd.”
Een collega vult aan; „Als de hele stad gevuld is met duizenden Israëlische supporters en op het Rokin wordt dan expres een Palestijnse vlag uit het raam gehangen, wie provoceert dan wie?”
Over een incident met een taxichauffeur die mishandeld zou zijn door Joodse supporters, zegt een politieofficier: „We zoeken nog uit wat er precies gebeurde maar de reactie van een groep chauffeurs om vervolgens een groep Israëliërs in het Casino te belagen sloeg helemaal nergens op. De mensen die daar binnen waren hadden niets te maken met dat incident.”
Kat-en-muisspel op scooters
De snelheid waarmee het in de nacht misging, verbijstert nog steeds alle politiemensen met wie De Telegraaf sprak. Een politieofficier: „Kleine fluïde groepjes speelden een kat-en-muisspel. Ze volgden kleine groepjes van twee of drie supporters, mepten ze in elkaar en verdwenen weer in auto’s of op scooters. Het gebeurde niet alleen in het centrum maar ook in andere stadsdelen. We hadden er op dat moment geen goed antwoord op. Vooral niet omdat we onze handen meer dan vol hadden aan het beschermen van de grote groep supporters, die ook dreigde te worden aangevallen.”
Een ervaren ME’er: „Ik heb nog nooit zo vaak moeten rennen en mijn wapenstok gebruikt als die nacht. Dat deden we om Israëlische aanhangers te beschermen.” Alle agenten en hun chefs weerspreken dat de politie slechts toekeek en niets deed.
„Iedere agent op straat was bezig met het beschermen van Joodse supporters. We regelden bussen bij het GVB om de aanhangers van Maccabi door de hele stad bij hotels af te zetten. We werden daarvoor ook hartelijk door ze bedankt. Des te treuriger is het dat het toch op een aantal plekken misging. We vinden het verschrikkelijk dat we deze mensen niet konden beschermen”, vertelt een politieman.
Maccabi supporters beschermen
Een officier weerspreekt dat sprake was van onderschatting. Hij zegt daarover: „Toen we zagen dat onze tactiek tegen deze hit en run minder effectief was zijn we gelijk overgeschakeld naar de strategie om alle herkenbare Maccabi supporters te clusteren op de Dam en het Spui om hen daar te beschermen en veiligheid te bieden. Later hebben wij hen met bussen naar hotels gebracht.
„Naar ons handelen gaan we natuurlijk heel goed kijken. Dit willen we nooit meer meemaken. Achteraf hadden we misschien zelf ook scooters en motoren moeten inzetten, hoewel daar ook haken en ogen aanzitten. Drones en camera’s hadden het geweld wellicht niet voorkomen maar wel geholpen bij het aansturen van politie-eenheden. De vele camera’s in de binnenstad vergemakkelijken nu overigens wel de klopjacht op de daders. Ik voorspel nog heel veel arrestaties de komende weken”, aldus een van de commandanten.
„Daarbij wordt ook al het berichtenverkeer via social media bekeken”, verzekert hij. Op dit moment lopen er twee grootschalige onderzoeken: één naar de daders en één naar een eventuele regie achter de Jodenjacht.
Antisemitisme
Het dieperliggende probleem van antisemitisme en het kennelijk ontbreken van duidelijke daderprofielen van aanjagers daarvan onderkent een ME’er, die ook vaak dienstdoet in Amsterdam-West. „Deze daders van Arabische komaf hebben niet altijd een strafblad, waardoor we niet goed kunnen vaststellen wat voor vlees we in de kuip hebben. Het is voor een deel dezelfde groep die zich misdraagt op kermissen of in de uitgaanswereld. De leiding is er de afgelopen maanden door ons ook voor gewaarschuwd dat dit een keer uit de hand loopt. Helaas zijn Joodse mensen nu het slachtoffer. Daarmee is een hele duidelijke grens overschreden. Deze straatterreur mag niet langer worden getolereerd."
Als de Mossad een handeltje begint in scooteronderdelen misschien wel.quote:Op zondag 10 november 2024 15:53 schreef Loverboii het volgende:
de 'scooterjongens' zijn wrs aan het beven nu
Beetje kansloos artikel. Omdat een paar agenten toevallig niet alles gezien hebben zijn de gefilmde vernielingen, vliegende stenen en genocide leuzen niet gebeurd?quote:Op zondag 10 november 2024 15:52 schreef Pleun2011 het volgende:
Belangrijk artikel in de Telegraaf. Volgens ME'ers was er donderdag geen sprake van agressie door Maccabi-aanhangers. Wel van provocaties door pro-pallietuig.
Mooi dat er betrouwbare getuigen zijn. Benieuwd wat de antisemitische varkens nu weer verzinnen om de joden de schuld te geven.
[..]
Dat is niet waar.quote:Op zondag 10 november 2024 14:42 schreef Nober het volgende:
[..]
Tijdens corona waren ze anders muisstil.
Nederlandse agenten en betrouwbare getuigenquote:Op zondag 10 november 2024 15:52 schreef Pleun2011 het volgende:
Belangrijk artikel in de Telegraaf. Volgens ME'ers was er donderdag geen sprake van agressie door Maccabi-aanhangers. Wel van provocaties door pro-pallietuig.
Mooi dat er betrouwbare getuigen zijn. Benieuwd wat de antisemitische varkens nu weer verzinnen om de joden de schuld te geven.
[..]
Niet eens een boete?quote:Op zondag 10 november 2024 15:59 schreef Claudia_x het volgende:
En het is inmiddels bekend wat er met de opgepakte personen is gebeurd:
[ x ]
[ x ]
Dat is nog niet bekend. Ik ga ervanuit dat het net als de vorige keer is gegaan: hun gegevens zijn niet eens genoteerd. Ik volg het en laat het nog weten.quote:
Je bent inderdaad erg consequent in het aanvallen van mensen die niet op dezelfde lijn zitten als jij. Deze ook beschuldigen voor van alles en nog wat.quote:Op zondag 10 november 2024 14:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Tot op heden ben ik consequent geweest... Dat weet je ook, anders bleef het niet bij deze simplistische reactie op een betoog waarvan je diep van binnen weet dat het klopt.
Nope. Geen gegevens genoteerd. Tot morgen bij de volgende illegale demonstratie!quote:
Ah je wil graag zien dat de Israëli's zelf schuld hebben he? Types als jij vinden altijd wel iets om vooral maar de eigen vooroordelen bevestigd te krijgen. Maar misschien is dat ook wel menselijk, ben zelf ook geen heilige wat dat betreft.quote:Op zondag 10 november 2024 16:01 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Beetje kansloos artikel. Omdat een paar agenten toevallig niet alles gezien hebben zijn de gefilmde vernielingen, vliegende stenen en genocide leuzen niet gebeurd?
Verwachtte je dat dan?quote:
Nee, want dan gaan ze daartegen in bezwaar en dat zou de schatkist meer kosten. Stelletje parasieten zijn het.quote:
Wat mij betreft mogen ze die rekensom wel eens maken. De Dam moet nu zo goed beveiligd worden omdat "demonstranten" weten dat er geen sanctie staat op het negeren van een demonstratieverbod. Alsof dat geen geld kost, om nog maar te zwijgen over de gevolgen voor het rechtvaardigheidsgevoel in 't land.quote:Op zondag 10 november 2024 16:07 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Nee, want dan gaan ze daartegen in bezwaar en dat zou de schatkist meer kosten. Stelletje parasieten zijn het.
Zeker, een verklaring van een ambtenaar in functie is voor een rechter doorgaans voldoende bewijs. We hebben allemaal wel eens een boete gehadquote:Op zondag 10 november 2024 16:04 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Nederlandse agenten en betrouwbare getuigenik ben jaloers op de onwetendheid.
Ik lees op nu.nl toch wat anders.quote:Op zondag 10 november 2024 16:06 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Nope. Geen gegevens genoteerd. Tot morgen bij de volgende illegale demonstratie!
Bron?quote:Op zondag 10 november 2024 16:09 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik lees op nu.nl toch wat anders.
Precies ja, punt gemaakt, door naar de volgende hectiekquote:Op zondag 10 november 2024 16:08 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Zeker, een verklaring van een ambtenaar in functie is voor een rechter doorgaans voldoende bewijs. We hebben allemaal wel eens een boete gehad
Omdat ze onze instituties maximale last willen bezorgen. Het is treitergedrag - en ze trekken doorgaans aan het langste eind.quote:Op zondag 10 november 2024 16:10 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Je vraagt je af waarom ze uberhaupt nog een kort geding indienen tegen het demonstratieverbod.
Het Palli tuig heeft toch geen boodschap aan zo'n verbod en Amsterdam laat ze zonder enige consequentie een paar straten verderop weer vrij zodat ze hetzelfde geintje direct of de volgende dag nog een keer kan doen.
En Amsterdam ondertussen maar klagen dat hun agenten verder nergens aan toe komen.
Ik niet:quote:Op zondag 10 november 2024 16:09 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik lees op nu.nl toch wat anders.
Wappiequote:Op zondag 10 november 2024 16:10 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Precies ja, punt gemaakt, door naar de volgende hectiek
Laffe persoonlijke aanval omdat de feiten tegen je spreken. En toen de filmpjes enkel nog gingen over random toeristen die werden aangevallen was je maar wat blij om ze meteen te geloven.quote:Op zondag 10 november 2024 16:06 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Ah je wil graag zien dat de Israëli's zelf schuld hebben he? Types als jij vinden altijd wel iets om vooral maar de eigen vooroordelen bevestigd te krijgen. Maar misschien is dat ook wel menselijk, ben zelf ook geen heilige wat dat betreft.
Overigens hecht in aan een verklaring van een ambtenaar in functie meer waarde dan kutfilmpjes op social media zonder context.
Politie arresteert tientallen demonstranten, degenen die niet weg weg wilden gaan.quote:Op zondag 10 november 2024 16:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ik niet:
https://www.nu.nl/binnenl(...)otest-op-de-dam.html
Helemaal mee eens. En wat mij betreft mag het ook wel eens op de proef worden gesteld. Laat ze maar bezwaar aantekenen. Laat ze maar ellenlange procedures in gang zetten. We hebben hier wel een rechtstaat en die zou niet op financiële gronden anders moeten werken voor activisten.quote:Op zondag 10 november 2024 16:08 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat mij betreft mogen ze die rekensom wel eens maken. De Dam moet nu zo goed beveiligd worden omdat "demonstranten" weten dat er geen sanctie staat op het negeren van een demonstratieverbod. Alsof dat geen geld kost, om nog maar te zwijgen over de gevolgen voor het rechtvaardigheidsgevoel in 't land.
Er staat niks over een boete of over gegevens noteren. De vorige keer werd ook door de media gemeld dat de demonstranten waren gearresteerd toen ze eenvoudigweg bestuurlijk werden verplaatst. Ik geloof het dus pas als ik het expliciet lees.quote:Op zondag 10 november 2024 16:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Politie arresteert tientallen demonstranten, degenen die niet weg weg wilden gaan.
Ik kan wel lezen.
Ze zijn echt zo trots op hun dadenquote:Op zondag 10 november 2024 16:14 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Flash animatie evolueert achterwaarts.
quote:De tientallen aangehouden demonstranten worden met GVB-bussen naar Sportpark de Eendracht in Geuzenveld gebracht. Officieel heet zoiets een bestuurlijke verplaatsing.
Bron
Jij dacht dat ze naar een cel gebracht worden?quote:Op zondag 10 november 2024 16:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Politie arresteert tientallen demonstranten, degenen die niet weg weg wilden gaan.
Ik kan wel lezen.
Omdat de gemeenteraad haar niet wegstuurt.quote:Op zondag 10 november 2024 16:15 schreef Dutchguy het volgende:
Dit was dus al vorig jaar. Hoe kan het in godesnaam zo zijn dat Halsema nu nog aan zou blijven...
https://nos.nl/artikel/24(...)id-niet-gegarandeerd
Nouja als de Amsterdammers dit soort gedoe graag willen prima. Voor de rest van het land is Amsterdam toch al een plek om niet serieus te nemen. Hooguit voor een dagje uit, maar er willen wonen dan moet je toch van een heel andere orde zijn.quote:Op zondag 10 november 2024 16:17 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Omdat de gemeenteraad haar niet wegstuurt.
Oekraïners terroriseren en ze hebben Bibi een heel goed weekend gegeven. Achterlijke lui.quote:Op zondag 10 november 2024 16:15 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Ze zijn echt zo trots op hun daden
Dat weet ik niet. Het grootste deel is weg gegaan uit zichzelf, die zijn niet gearresteerd.quote:Op zondag 10 november 2024 16:14 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er staat niks over een boete of over gegevens noteren. De vorige keer werd ook door de media gemeld dat de demonstranten waren gearresteerd toen ze eenvoudigweg bestuurlijk werden verplaatst. Ik geloof het dus pas als ik het expliciet lees.
Dat gebeurt doorgaans niet na een bestuurlijke verplaatsing en waarom zou het nu anders zijn? Precies zoals ik had voorspeld, zijn ze wéér bestuurlijk verplaatst. Dit is de modus operandi van Halsema.quote:Op zondag 10 november 2024 16:18 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat weet ik niet. Het grootste deel is weg gegaan uit zichzelf, die zijn niet gearresteerd.
De rest die niet weg wilde is wel gearresteerd.
Hoe het met de boetes zit weet ik niet. Ze worden vast alsnog vrijgelaten en zullen dan een boete op hun deurmat krijgen over een tijdje.
En ik herinner me dat Joodse restaurant in Amsterdam nog waar de ramen meerdere keren ingegooid werden door daders die daarna doodleuk bleven om gasten en personeel te intimideren.quote:Op zondag 10 november 2024 16:15 schreef Dutchguy het volgende:
Dit was dus al vorig jaar. Hoe kan het in godesnaam zo zijn dat Halsema nu nog aan zou blijven...
https://nos.nl/artikel/24(...)id-niet-gegarandeerd
Nee, waarom denk je dat?quote:Op zondag 10 november 2024 16:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Jij dacht dat ze naar een cel gebracht worden?
Heb je de samenstelling van die gemeenteraad al eens bekeken? Daar zitten partijen bij die geen graten zien in het gedrag van hun stadsgenoten, die gaan Halsema eerder wegsturen als je ze het juiste zou doen & pallies keer ik op stuk zou gevenquote:Op zondag 10 november 2024 16:17 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Omdat de gemeenteraad haar niet wegstuurt.
Joden zijn inderdaad al jaren hun leven niet meer zeker in Amsterdam. Iedereen die een beetje heeft opgelet, wist dat natuurlijk al lang. Maar nu ziet de hele wereld het.quote:Op zondag 10 november 2024 16:19 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
En ik herinner me dat Joodse restaurant in Amsterdam nog waar de ramen meerdere keren ingegooid werden door daders die daarna doodleuk bleven om gasten en personeel te intimideren.
Door alle drugs kunnen ze toch nog 1 woordje kunnen onthouden wat ze geleerd hebben op school.quote:
Dat weet ik. Maar "omdat de gemeenteraad haar niet wegstuurt" is dus wel het simpele antwoord op de eerdere vraag.quote:Op zondag 10 november 2024 16:20 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Heb je de samenstelling van die gemeenteraad al eens bekeken? Daar zitten partijen bij die geen graten zien in het gedrag van hun stadsgenoten, die gaan Halsema eerder wegsturen als je ze het juiste zou doen & pallies keer ik op stuk zou geven
Gaat @Jippie de Dam ook voor ons leegvegen?quote:Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Oei, nu moet Jippie hem komen verwijderen.
Het Amsterdamse optreden heeft ook gevolgen voor de rest van het land. We staan er internationaal heel slecht op, een van de grootste investeringsfondsen is gisteren al van de Amsterdamse beurs vertrokken naar de VS vanwege deze schandelijke gebeurtenis en al die agenten die iedere keer weer demonstranten 'bestuurlijk mag verplaatsen' zouden anders ook in half Nederland hun werk gedaan hebben. Halsema's beleid is gewoon onhoudbaar, ook als de Amsterdamse gemeenteraad het allemaal prima vind.quote:Op zondag 10 november 2024 16:18 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Nouja als de Amsterdammers dit soort gedoe graag willen prima. Voor de rest van het land is Amsterdam toch al een plek om niet serieus te nemen. Hooguit voor een dagje uit, maar er willen wonen dan moet je toch van een heel andere orde zijn.
Geen omdat je weet dat het linksdraaiende bestuur hier wel op zouden handhaven qua verbod.quote:Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef havanagila het volgende:
Iedereen boos, maar hoeveel demonstraties zijn ertegen de Jodenjacht geweest?
Tja, dat zijn doorgaans beschaafde mensen die zich aan de wet houden. Dat was bij de herdenking op de Dam goed te zien. Het contrast tussen die mensen en de pro-Palestinademonstranten was groot.quote:Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef havanagila het volgende:
Iedereen boos, maar hoeveel demonstraties zijn ertegen de Jodenjacht geweest?
Natuurlijk niet. Net als de 36x hiervoor lijkt alles erop dat ze weer zonder gegevens te noteren een paar straten verderop afgezet zijn.quote:Op zondag 10 november 2024 16:18 schreef MissButterflyy het volgende:
Ze worden vast alsnog vrijgelaten en zullen dan een boete op hun deurmat krijgen over een tijdje.
Helemaal mee eens. Maar dit is toch wel een voorbeeld van wat de rest van het land al wel tijden aan de kaak probeert te stellen. Maar nee, Amsterdam is het landelijke centrum. De rest is de knorrige provincie.quote:Op zondag 10 november 2024 16:23 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het Amsterdamse optreden heeft ook gevolgen voor de rest van het land. We staan er internationaal heel slecht op, een van de grootste investeringsfondsen is gisteren al van de Amsterdamse beurs vertrokken naar de VS vanwege deze schandelijke gebeurtenis en al die agenten die iedere keer weer demonstranten 'bestuurlijk mag verplaatsen' zouden anders ook in half Nederland hun werk gedaan hebben. Halsema's beleid is gewoon onhoudbaar, ook als de Amsterdamse gemeenteraad het allemaal prima vind.
De Amsterdamse gemeentereraad heeft nu eenmaal het mandaat gekregen van de Amsterdamse kiezer. Het zegt genoeg over Amsterdam en Amsterdammers dat dit het geval is. Maar je doet er verder weinig aan.quote:Op zondag 10 november 2024 16:23 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het Amsterdamse optreden heeft ook gevolgen voor de rest van het land. We staan er internationaal heel slecht op, een van de grootste investeringsfondsen is gisteren al van de Amsterdamse beurs vertrokken naar de VS vanwege deze schandelijke gebeurtenis en al die agenten die iedere keer weer demonstranten 'bestuurlijk mag verplaatsen' zouden anders ook in half Nederland hun werk gedaan hebben. Halsema's beleid is gewoon onhoudbaar, ook als de Amsterdamse gemeenteraad het allemaal prima vind.
Wat wil je dat een bestuurder doet? Het zijn nou eenmaal geen goden zoals Wilders en Trump die geweld, armoede en oorlogen binnen een dag kunnen doen verdwijnenquote:Op zondag 10 november 2024 16:15 schreef Dutchguy het volgende:
Dit was dus al vorig jaar. Hoe kan het in godesnaam zo zijn dat Halsema nu nog aan zou blijven...
https://nos.nl/artikel/24(...)id-niet-gegarandeerd
Precies, laat Amsterdam zich maar van de rest van Nederland afscheiden. Dan kunnen we daarna alle islamofascisten naar Amsterdan deporteren, want je weet zeker dat ze die lui daar graag willen hebben.quote:Op zondag 10 november 2024 16:25 schreef KoningWouter het volgende:
[..]
Helemaal mee eens. Maar dit is toch wel een voorbeeld van wat de rest van het land al wel tijden aan de kaak probeert te stellen. Maar nee, Amsterdam is het landelijke centrum. De rest is de knorrige provincie.
Tijd dat de rest van de steden en dorpen eens van zich af bijten en hun handen aftrekken van Amsterdam. Ze wilden toch zo graag een republiek zijn? Nou ga dat maar eens doen dan, zoek het maar uit.
Nou, wat dacht je van gebruikmaken van bestaande mogelijkheden om te handhaven? Mensen niet weg laten komen met hun criminele gedrag door een bestuurlijke verplaatsing waarbij niet eens gegevens worden genoteerd? Zomaar een idee.quote:Op zondag 10 november 2024 16:26 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Wat wil je dat een bestuurder doet? Het zijn nou eenmaal geen goden zoals Wilders en Trump die geweld, armoede en oorlogen binnen een dag kunnen doen verdwijnen
Wat heeft het voor zin als het gevolg van het verbod negeren hoogstens een onvrijwillig busreisje is?quote:
Niemand die het begrijpt...quote:Op zondag 10 november 2024 16:28 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Wat heeft het voor zin als het gevolg van het verbod negeren hoogstens een onvrijwillig busreisje is?
Heb je een bron over die investeringsfonds?quote:Op zondag 10 november 2024 16:23 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het Amsterdamse optreden heeft ook gevolgen voor de rest van het land. We staan er internationaal heel slecht op, een van de grootste investeringsfondsen is gisteren al van de Amsterdamse beurs vertrokken naar de VS vanwege deze schandelijke gebeurtenis en al die agenten die iedere keer weer demonstranten 'bestuurlijk mag verplaatsen' zouden anders ook in half Nederland hun werk gedaan hebben. Halsema's beleid is gewoon onhoudbaar, ook als de Amsterdamse gemeenteraad het allemaal prima vind.
Het is gewoon een uitnodiging om het de volgende dag nog een keer te doen. Halsema moet gewoon haar bek houden als ze weer wil klagen dat hun politie geen tijd meer heeft voor ander werk. Dit is wat Amsterdam blijkbaar wil.quote:Op zondag 10 november 2024 16:28 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Wat heeft het voor zin als het gevolg van het verbod negeren hoogstens een onvrijwillig busreisje is?
En die zijn?quote:Op zondag 10 november 2024 16:28 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nou, wat dacht je van gebruikmaken van bestaande mogelijkheden om te handhaven? Mensen niet weg laten komen met hun criminele gedrag door een bestuurlijke verplaatsing waarbij niet eens gegevens worden genoteerd? Zomaar een idee.
Je zegt tegen de buschauffeur dat-ie niet naar een sportpark in Geuzenveld moet rijden, maar naar een politiebureau.quote:
Wie wat waar?quote:Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Oei, nu moet Jippie hem komen verwijderen.
Flikker op gast. Dit is geen gedrag van hooligans. Dit is een geplande pogrom.quote:Op zondag 10 november 2024 16:31 schreef Origami94 het volgende:
Hooliganisme is al decennia lang een probleem maar Halsema moet het effe oplossen hoor. Als burgemeester die functioneel vrij weinig kan als bestuurder.
Als zo'n demonstratie zou worden georganiseerd dan krijg je natuurlijk een tegendemonstratie, en dan zullen de autoriteiten wel een reden vinden om hem te verbieden of te verplaatsen naar een parkeerplaats in een industriegebied. Zo'n demonstratie is ook alleen mogelijk wanneer je als groep in staat bent om de agressie van pro-pallietuig te kunnen weerstaan.quote:Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef havanagila het volgende:
Iedereen boos, maar hoeveel demonstraties zijn ertegen de Jodenjacht geweest?
quote:Op zondag 10 november 2024 16:29 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Heb je een bron over die investeringsfonds?
Je investeringen verkopen gaat niet zomaar. Eerst moet er een koper zijn en als je het goed wilt doen duurt het maanden, zo niet jaren.
Het is niet dat er met een druk op de knop alles opeens op een rekening staat
quote:Op zondag 10 november 2024 16:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Gaat @:Jippie de Dam ook voor ons leegvegen?
Sowieso waren fikse boetes in dit geval wel terecht geweest. Nu zijn die zombies alleen verplaatst. Hier leren ze niks van. Ze moeten het voelen. Dan maar in hun portemonnee. Die lui mogen de salarissen van de agenten van vandaag gezamenlijk betalen.quote:Op zondag 10 november 2024 16:30 schreef Origami94 het volgende:
[..]
En die zijn?
Hoe ga je als bestuurder een hit and run of grote groepen mensen die zich snel verplaatsen tegenhouden?
Ik beperk mij tot FOK!, lekker vanuit mijn behaaglijke woonkamer!quote:Op zondag 10 november 2024 16:33 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Demonstranten die nazivergelijkingen maken. Hup, op naar Amsterdam!
quote:Op zondag 10 november 2024 16:29 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Heb je een bron over die investeringsfonds?
Je investeringen verkopen gaat niet zomaar. Eerst moet er een koper zijn en als je het goed wilt doen duurt het maanden, zo niet jaren.
Het is niet dat er met een druk op de knop alles opeens op een rekening staat
quote:Bill Ackman wil Pershing Square en UMG van Amsterdamse beurs halen na geweld tegen Israëli's
Na een nacht van geweld in Amsterdam wil de Amerikaanse CEO Bill Ackman (57) het beleggingsfonds Pershing Square van het Damrak halen.
Bill Ackman heeft een verzoek ingediend bij de raad van bestuur van het beleggingsfonds Pershing Square
, dat een beurswaarde heeft van 9,33 miljard euro, om het bedrijf van de Amsterdamse beurs te halen. Dat zegt de Amerikaanse CEO op X.
De concrete aanleiding zijn de geweldsincidenten in Amsterdam, waarbij supporters van de Israëlische club Maccabi Tel Aviv in de clinch raakten met relschoppers. Op meerdere plaatsen werden donderdagnacht mensen belaagd, mishandeld en met vuurwerk bekogeld. De onrust krijgt internationaal veel weerklank.
Pershing Square wil zijn notering in de toekomst op één effectenbeurs concentreren, de London Stock Exchange. Met een verhuizing ‘combineert Pershing Square goede zakelijke en morele principes’, zegt Ackman. Hij spreekt van ‘het verlaten van een jurisdictie die er niet in slaagt toeristen en minderheden te beschermen’. Bovendien kan Pershing Square zo 'geld besparen en de liquiditeit voor aandeelhouders verbeteren'.
Daarnaast zou Ackman 'het gesprek geopend hebben' om Universal Music Group, het platenlabel van onder anderen Taylor Swift, Billie Eilish en Justin Bieber, te verhuizen van Amsterdam naar de Verenigde Staten. Pershing Square heeft een groot aandeel in het bedrijf en Ackman is er bestuurslid. De aandelen van het label stegen vrijdag met 2 procent.
https://www.tijd.be/polit(...)aeli-s/10573318.html
Welke quote?quote:Op zondag 10 november 2024 16:35 schreef Werkperd het volgende:
@:jippie ik kan jouw quote niet meer terugvinden. Kun je het aub opnieuw plaatsen?
Dat staat in het bericht van @voetbalmanager2 .quote:
Een ding is zeker: de slachtofferrol van Israel en Israeilieten werkt niet meer.quote:Op zondag 10 november 2024 12:58 schreef Gia het volgende:
[..]
Tegen willekeurige, onschuldige mensen. Want het was niet tuig tegen tuig.
Het Marokkanentuig pakte niet het israëlische tuig, maar willekeurige supporters op basis van hun afkomst.
Engelsen zullen blij zijn om te horen dat er blijkbaar geen rellen of klopjachten waren deze zomerquote:
Als justitie de daders van deze jodenjacht niet aanpakt, doet de Mossad dat waarschijnlijk wel.quote:Op zondag 10 november 2024 16:38 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Een ding is zeker: de slachtofferrol van Israel en Israeilieten werkt niet meer.
Ondanks dat alles openlijk blootgesteld is, ben jij hier nog steeds dezelfde kopstukken aan het plaatsen van MSM die geheel door de mand gevallen is.
Zie hier de psychose van extreem links.quote:Op zondag 10 november 2024 16:40 schreef MadMaster het volgende:
Daar zit een vies luchtje aan...
[ x ]
Dat had ik ook al gelezen, de moslims gaan ons nog eens ons welvarend landje kosten. (ook dit zal wel weer verwijderd worden).quote:
Niet alleen Halsema. Ook al haar debiele Groen-Links kiezers.quote:Op zondag 10 november 2024 16:41 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Pershing Square en UMG hebben een gezamelijke jaarlijkse omzet van 20 miljard Euro.
Als die 2 bedrijven verdwijnen van de Amsterdamse beurs dan heeft dat grote gevolgen voor de welvaart in Nederland en het aanzien van die beurs.
Mogen we Halsema voor bedanken.
Als ik hun werkgever was, zou ik morgen een vacature plaatsen!quote:Op zondag 10 november 2024 16:40 schreef MadMaster het volgende:
Daar zit een vies luchtje aan...
[ x ]
Morgen naar het UWVquote:Op zondag 10 november 2024 16:40 schreef MadMaster het volgende:
Daar zit een vies luchtje aan...
[ x ]
Wat en wie hebben deze mensen gedaan? Je kan niet zomaar mensen achter slot en grendel gooien, daarom leven we in een rechststaatquote:Op zondag 10 november 2024 16:31 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je zegt tegen de buschauffeur dat-ie niet naar een sportpark in Geuzenveld moet rijden, maar naar een politiebureau.
Zal een leuke werksfeer daar geven als je zegt joods te zijn, of pro-Israel bent.quote:Op zondag 10 november 2024 16:40 schreef MadMaster het volgende:
Daar zit een vies luchtje aan...
[ x ]
Die slachtofferrol werkt nog prima, de halve wereld heeft schande gesproken over het geweld tegen Israeli's en investeringsmaatschappijen verlaten de Amsterdamse beurs. Nederland staat internationaal voor paal, en dat is dankzij die slachtofferrol.quote:Op zondag 10 november 2024 16:38 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Een ding is zeker: de slachtofferrol van Israel en Israeilieten werkt niet meer.
Ondanks dat alles openlijk blootgesteld is, ben jij hier nog steeds dezelfde kopstukken aan het plaatsen van MSM die geheel door de mand gevallen is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |