Exact, maar doet dat ter zake voor de leer, om dit te doorgronden? Want vanwege dat was mn 2e deel van de post, ze ontkennen de verlossing van zondes, maar jij zou bij uitstek moeten inzien dat dat dus andersom werkt zoals uitgelegd.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 21:59 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Jawel, want blijkbaar wordt in de koran niet verwezen naar dezelfde Jezus Christus, maar een andere Jezus Christus die niet in de bijbel wordt beschreven. Eentje die niet werkelijk gestorven aan het kruis en uit de dood is opgestaan. Dat is niet de Jezus Christus van de bijbel.
[..]
Nee, je weet niet wat psychedelics doen dan, ondanks wellicht ervaring erin, is dit belachelijk sterk onderbouwbaar met Jung's shadowwork, iets wat ik ook al tig keer uitéén heb gezet. De bijbel daarentegen, staat in zn hempie, versus de verbanden (wellicht wel apofenie, maar ik weet beter dan zo'n term, hierom studeer ik net als jij, 20+ jaar hiernaar) die ik in de post erna leg tussen de religies, wat ik ook al veel vaker heb gedaan, en nog nooit een serieus weerwoord op heb gekregen behalve de term apofenie.quote:Sorry maar hier zeg je zoveel dingen die ik gezegd zou hebben. Ik kan daar zo niet op reageren want die dingen heb ik in een andere discussie gezegd. Dus dan zul je me toch echt moeten citeren voordat ik erop kan reageren.
Verder blijft voor mij de kern hetzelfde: alleen God is egoloos, en we komen alleen tot God als onze zonden vergeven zijn. En onze zonden worden alleen vergeven vanuit Gods genade wanneer we in Jezus Christus geloven. Dus alleen via het geloof in Jezus hebben we toegang tot God en ware egoloosheid. Die egoloosheid die wij in onze hallucinerende toestanden hebben ervaren, zijn illusies, hallucinaties, en zoals ik al eerder heb gezegd, door demonen geïnspireerde valse euforische ervaringen om je op een dwaalspoor te brengen door je te doen geloven dat je zelf god bent, net zoals de slang tegen Adam en Eva zei. Dit is een leugen.
Als je het allemaal beter weet dan ik, dan heb ik ook niets nuttigs te zeggen voor je.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:07 schreef Mijk het volgende:
[..]
Exact, maar doet dat ter zake voor de leer, om dit te doorgronden? Want vanwege dat was mn 2e deel van de post, ze ontkennen de verlossing van zondes, maar jij zou bij uitstek moeten inzien dat dat dus andersom werkt zoals uitgelegd.
[..]
Nee, je weet niet wat psychedelics doen dan, ondanks wellicht ervaring erin, is dit belachelijk sterk onderbouwbaar met Jung's shadowwork, iets wat ik ook al tig keer uitéén heb gezet. De bijbel daarentegen, staat in zn hempie, versus de verbanden (wellicht wel apofenie, maar ik weet beter dan zo'n term, hierom studeer ik net als jij, 20+ jaar hiernaar) die ik in de post erna leg tussen de religies, wat ik ook al veel vaker heb gedaan, en nog nooit een serieus weerwoord op heb gekregen behalve de term apofenie.
Goed, Adam en Eva zijn voor mij geen serieuze mensen, Anima en Animus, de tovenarij en alles is overbodig om deze leren uit te leggen Ali. Zo is Vishnu ook geen figuur op een wolkje, net als dat adam en eva ook niet de eerste mensen waren op aarde. Symboliek heet het.
Nee, jij zegt dat het allemaal leugens zijn, terwijl het vanuit tientallen hoeken sterk te onderbouwen valt, en de tovenarij en alles, helemaal uit nul hoeken, behalve een boek. Dát is waar het hier over gaat. En dat negeer je , cognitieve dissonantie, indoctrinatie? I don't know, you tell me? Logica zit er iig helemaal niet in.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:09 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Als je het allemaal beter weet dan ik, dan heb ik ook niets nuttigs te zeggen voor je.
quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 20:46 schreef Libertarisch het volgende:
Verlichting gaat eerder over non-dualiteit dan liefde.
De non-dualiteit is dat haat ook liefde is.
SPOILER: Yoga SutraOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Grappig, dat ik nu net deze Yoga Sutra tegen kom, en we weten allebei de roots van Yoga toch
As above, so below.
Mijk, nogmaals, 'the proof of the pudding is in the eating'. Ik heb ervaring met beide. Ik heb tientallen keren getript. Ik heb die filosofie jarenlang aangehouden.Ik droeg zelfs alleen nog maar zwart, wit en grijs om dualiteit en de balans daartussen uit te drukken, wilde een yin-yang laten tatoeêren. Ik had mijn eigen bak om paddo's te kweken. En ik heb ook jarenlang ervaring met het Christelijke geloof. Ik weet waar ik het over heb. Verder is het wel goed zo denk ik, ik krijg niet de indruk dat dit gesprek veel zin heeft.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:12 schreef Mijk het volgende:
[..]
Nee, jij zegt dat het allemaal leugens zijn, terwijl het vanuit tientallen hoeken sterk te onderbouwen valt, en de tovenarij en alles, helemaal uit nul hoeken, behalve een boek. Dát is waar het hier over gaat. En dat negeer je , cognitieve dissonantie, indoctrinatie? I don't know, you tell me? Logica zit er iig helemaal niet in.
[..]
[ afbeelding ]
Grappig, dat ik nu net deze Yoga Sutra tegen kom, en we weten allebei de roots van Yoga toch
Eens, maar die wist ik vantevoren ook wel hoor.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:14 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Mijk, nogmaals, 'the proof of the pudding is in the eating'. Ik heb ervaring met beide. Ik heb tientallen keren getript. Ik heb die filoosofie jarenlang aangehouden. En ik heb ook jarenlang ervaring met het Christelijke geloof. Ik weet waar ik het over heb. Verder is het wel goed zo denk ik, ik krijg niet de indruk dat dit gesprek veel zin heeft.
Fijne avond.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:15 schreef Mijk het volgende:
[..]
Eens, maar die wist ik vantevoren ook wel hoor.
Het christendom en de bijbel klopt ook in Ali zijn subjectieve wetenschap, het is zijn fundamentele realiteit.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 20:06 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Nee, het is geen mythe. Het is subjectieve wetenschap.
Het is ten eerste gebaseerd op de fundamentele realiteit (bewustzijn) en ten tweede is het in je eigen bewustzijn te verifiëren.
De reden dat ik de Bhagavad Gita respecteer als heilige tekst is omdat het klopt met mijn ervaring.
Omdat het bewustzijn de fundamentele realiteit is, is meditatie (introspectie) de beste manier om de realiteit te onderzoeken.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:29 schreef dop het volgende:
[..]
Het christendom en de bijbel klopt ook in Ali zijn subjectieve wetenschap, het is zijn fundamentele realiteit.
Hij verifieert het ook met zijn eigen bewustzijn.
Toch is het beide een mythe volgens mijn subjectieve ervaring.
In het Christendom bidden en aanbidden we.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:52 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Omdat het bewustzijn de fundamentele realiteit is, is meditatie (introspectie) de beste manier om de realiteit te onderzoeken.
Daar waar de wetenschapper extern kijkt, daar kijkt de mediteerder naar binnen.
Ali mediteert niet, hij baseert zich op een boek.
Er is geen meditatie in het christendom, het is niet te vergelijken.
Eens, alleen vraagt meditatie behoorlijk wat van een persoon, maar het is wel de beste methodiek om jezelf uit te vinden ja.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:52 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Omdat het bewustzijn de fundamentele realiteit is, is meditatie (introspectie) de beste manier om de realiteit te onderzoeken.
Daar waar de wetenschapper extern kijkt, daar kijkt de mediteerder naar binnen.
Ali mediteert niet, hij baseert zich op een boek.
Er is geen meditatie in het christendom, het is niet te vergelijken.
SPOILER: Virgin BirthOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.As above, so below.
quote:Op zondag 13 oktober 2024 01:32 schreef Mijk het volgende:
Heb je ook gecontroleerd of dit allemaal wel klopt?SPOILER: Virgin BirthOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja, heb even gekeken naar hun maagdenvliezen, deze waren nog in tact. Sommigen waren nog aan het rotten, maargoed, daar lag een boek naast waar in stond dat het echt waar was dat ze uit een maagd geboren werden.quote:Op zondag 13 oktober 2024 01:55 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Heb je ook gecontroleerd of dit allemaal wel klopt?
SPOILER: :oOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.As above, so below.
quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:04 schreef Mijk het volgende:
[..]
Ja, heb even gekeken naar hun maagdenvliezen, deze waren nog in tact. Sommigen waren nog aan het rotten, maargoed, daar lag een boek naast waar in stond dat het echt waar was dat ze uit een maagd geboren werden.
Goed, nu even zonder de directe gelijkenis te trekken met de bijbel;
Attis klopt.
Mithra zou uit een steen geboren zijn.
Van Krishna kan ik me niet voorstellen dat het klopt.
Dionysos dacht ik wel dat het klopte , er zijn er iig in Griekse en Romeinse mythes wel meer geboren vanuit een maagd.
Dit is uit mn hoofd, ik weet dat er nog een paar van die verhalen zijn, en ja, wie gaat nu zeggen welke onzin zijn en welke niet he ! En op basis waarvan dan? Bewijs? Hmm.. Interessante kwestie wel.
Wat vind jij, klopt dit?Nee, +- 16 jaar geleden heeft iemand dit volledig onktracht, en een geldprijs beloofd aan degene die kon bewijzen dat het wel waar was.SPOILER: :oOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Die heeft nooit iemand gewonnen.
Hier enkel voorbeelden:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLB886D4AEFFF09877
Het is onzin verspreid door mensen met een agenda, mensen die zich met hand en tand tegen het Chirstelijke geloof verzetten en er alles aan doen om het te ondermijnen.
En Jezus is niet in de winter geboren. "De herdertjes lagen bij nachte, zij lagen bij nacht in het veld".
Denk je dat iemand in de winter buiten in het veld gaat liggen?
Jezus is waarschijnlijk einde lente, begin zomer geboren. Zeker niet in december.
Waarom dan toch 25 december? Dat is inderdaad van de heidenen overgenomen. Zoals zoveel dingen in de Roomse kerk. Maar de Roomse kerk is dan ook gewoon heidendom met een Christelijke vermomming.
Is dit allemaal bewezen?quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, +- 16 jaar geleden heeft iemand dit volledig onktracht, en een geldprijs beloofd aan degene die kon bewijzen dat het wel waar was.
Die heeft nooit iemand gewonnen.
Hier enkel voorbeelden:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLB886D4AEFFF09877
Het is onzin verspreid door mensen met een agenda, mensen die zich met hand en tand tegen het Chirstelijke geloof verzetten en er alles aan doen om het te ondermijnen.
En Jezus is niet in de winter geboren. "De herdertjes lagen bij nachte, zij lagen bij nacht in het veld".
Denk je dat iemand in de winter buiten in het veld gaat liggen?
Jezus is waarschijnlijk einde lente, begin zomer geboren. Zeker niet in december.
Waarom dan toch 25 december? Dat is inderdaad van de heidenen overgenomen. Zoals zoveel dingen in de Roomse kerk. Maar de Roomse kerk is dan ook gewoon heidendom met een Christelijke vermomming.
SPOILER: En een brandende, durf m bijna niet te stellen;Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.As above, so below.
Wat is allemaal bewezen? Dat het onzin is? Ja, dat is bewezen. De meeste van die zaken komen nergens voor in de literatuur over die personages. Ze zijn verzonnen en in esoterische literatuur gezet omdat die mensen het Christelijke geloof proberen te ondermijnen. Dat kun je verwachten als Jezus zelf onterecht is vervolgd en vermoord. Sommige mensen haten Jezus nu eenmaal.quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:20 schreef Mijk het volgende:
[..]
Is dit allemaal bewezen?
Er zijn wel degelijk mensen uit een maagd geboren naast Jezus (naar zeggen he, net als bij jezus) het ging mij ook niet om date of birth, maar om de virgin births (dat staat ook in de spoiler).
Verder, voor die andere verhalen, van bijv Attis, of anderen, kan ze opzoeken als je wilt, heb ik even veel bewijs daarvoor als die jongen in de video (of jij) bewijs hebt van dat Maria maagd was. Dat is een standoff, tenzij je biased bent. Één van de twee, dat is gewoon logica.
Mijn vraag was om bewijs dat Maria maagd was toen Jezus geboren werd.quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:25 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat is allemaal bewezen? Dat het onzin is? Ja, dat is bewezen. De meeste van die zaken komen nergens voor in de literatuur over die personages. Ze zijn verzonnen en in esoterische literatuur gezet omdat die mensen het Christelijke geloof proberen te ondermijnen.
Het gaat er niet eens om of het echt is gebeud, maar of die personages zoveel gemeen zouden hebben met Jezus, en dat Jezus dus blijkbaar een mythe is gebaseerd op die personages. Dat is niet zo, dat is een fabeltje. En als je je huiswerk niet goed doet en alles maar klakkeloos aanneemt omdat het goed uitkomt, dan trap je daarin en word je een slachtoffer van misleiding.
Er zijn geen andere virgin births. Geen van die goden zou uit een maagd zijn geboren.
Ik hoef niet te bewijzen dat Maria een maagd was om je erop te wijzen dat dat plaatje wat je geplaatst hebt vol valse claims zit.
Buiten dat ik op je bewijs wacht van Maria's maagdelijkheid, zie ik graag deze ontkracht worden als virgin-births.quote:Zoroaster (Zarathustra) (Zoroastrianism) Some traditions claim that Zoroaster's mother, Dughdova, conceived him through a divine radiance, thus making his birth miraculous though not always depicted as strictly a virgin birth.
Perseus (Greek mythology) Perseus, the hero who slew Medusa, was born to Danaë after Zeus impregnated her through a shower of gold. Danaë was a virgin when she became pregnant.
Romulus and Remus (Roman mythology) The twin founders of Rome were said to have been born of the virgin Rhea Silvia, who was impregnated by the god Mars.
Huitzilopochtli (Aztec mythology).
Ondertussen probeerde ik deze te kijken, waar hij in de eerste minuut begint over "un-biased observer", tja, dat kan ik voor vanavond even niet meer serieus nemen, morgen nog een poging om dit te kijkenquote:Op zondag 13 oktober 2024 02:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Nee, +- 16 jaar geleden heeft iemand dit volledig onktracht, en een geldprijs beloofd aan degene die kon bewijzen dat het wel waar was.
Die heeft nooit iemand gewonnen.
Hier enkel voorbeelden:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLB886D4AEFFF09877
En contemplatie? Ik zie dat wel als gerelateerd aan meditatie.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:53 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
In het Christendom bidden en aanbidden we.
Ali kijkt ook naar binnen, zoals hij reeds aangafquote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:52 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Ali mediteert niet, hij baseert zich op een boek.
Er is geen meditatie in het christendom, het is niet te vergelijken.
quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:04 schreef Mijk het volgende:
[..]
Ja, heb even gekeken naar hun maagdenvliezen, deze waren nog in tact. Sommigen waren nog aan het rotten, maargoed, daar lag een boek naast waar in stond dat het echt waar was dat ze uit een maagd geboren werden.
Goed, nu even zonder de directe gelijkenis te trekken met de bijbel;
Attis klopt.
Mithra zou uit een steen geboren zijn.
Van Krishna kan ik me niet voorstellen dat het klopt.
Dionysos dacht ik wel dat het klopte , er zijn er iig in Griekse en Romeinse mythes wel meer geboren vanuit een maagd.
Dit is uit mn hoofd, ik weet dat er nog een paar van die verhalen zijn, en ja, wie gaat nu zeggen welke onzin zijn en welke niet he ! En op basis waarvan dan? Bewijs? Hmm.. Interessante kwestie wel.
Wat vind jij, klopt dit?Als onmenselijk rationalist zeg ik: het valt niet na te gaan of dit alles klopt. Denken dat het klopt, wil niet zeggen dat het klopt. Op basis van mijn kennis van de stand van de huidige medische wetenschap en natuurwetten zeg ik: "er klopt geen reet van". Maar ook bij die stelling kan niet worden nagegaan of het klopt.SPOILER: :oOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het enige wat ik weet, is dat ik niets weet.
Voor wat betreft Maria. In het OT wordt staat een verhaal van een vrouw die na te zijn verkracht het equivalent van het koine woord voor maagd wordt genoemd. Een vrouw is na te zijn verkracht natuurlijk geen maagd meer. De juiste betekenis is dan ook 'jonge vrouw'.quote:Op zondag 13 oktober 2024 08:53 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Als onmenselijk rationalist zeg ik: het valt niet na te gaan of dit alles klopt. Denken dat het klopt, wil niet zeggen dat het klopt. Op basis van mijn kennis van de stand van de huidige medische wetenschap en natuurwetten zeg ik: "er klopt geen reet van". Maar ook bij die stelling kan niet worden nagegaan of het klopt.
Het enige wat ik weet, is dat ik niets weet.
Zoals in veel evangelische gemeentes, het draait om het ego van de voorganger / evangelist, en z'n zoon er met het geld voor de zending, vandoor gaat.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 17:29 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Geloof is een relatie met God via Jezus Christus. Sommige Christelijke stromingen bevorderen dat, andere verhinderen dat, bijvoorbeeld door een priester tussen mens en Jezus te plaatsen, of een evangelie te prediken dat meer draait om geld en egoïstische belangen, dan om de leer van Jezus.
Lekker ongenuanceerd en denigrerend naar mensen die hun gezonde verstand gebruiken.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 17:29 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Iedereen die een relatie met Christus heeft en de Heilige Geest heeft gekregen, ervaart dezelfde God. Iedereen die dat niet heeft, niet.
Ali is niet rationeel want een ware kerk is alleen een eerste kerk. Alle andere kerken zijn aftreksels. Origineel vs kopie. Maar ik geef toe dat hier wel wat op valt af te dingen.quote:Op zondag 13 oktober 2024 09:03 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Voor wat betreft Maria. In het OT wordt staat een verhaal van een vrouw die na te zijn verkracht het equivalent van het koine woord voor maagd wordt genoemd. Een vrouw is na te zijn verkracht natuurlijk geen maagd meer. De juiste betekenis is dan ook 'jonge vrouw'.
Het zwanger worden 'door de Heilige Geest' behoeft niet te betekenen dat deze geest Maria bezwangerd heeft.
Het is gewoon een katholiek dogma. Een idee van een kerk die in de ogen van Ali satanisch is.
Het meest authentieke evangelie, Marcus, kent dat hele geboorteverhaal rond Bethlehem, de stal en de komst van de drie Oosterlingen helemaal niet.quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:32 schreef Mijk het volgende:
[..]
Mijn vraag was om bewijs dat Maria maagd was toen Jezus geboren werd.
Ik word niet zomaar slachtoffer van misleiding, al deze geboortes hebben wel een Divine Intervention gehad (volgens zeggen, en dit lijk je niet te willen accepteren en daar ligt je room for "growth"; Jezus is ook van een verhaal, onbewezen, van horen zeggen; net als de rest). Ik vind het grappig dat --zodra het jou uitkomt-- "niet persee alles begrepen hoeft te worden",maar als het andersom is, "ik klakkeloos wat geloof", wat natuurlijk de grootst denkbare projectie is die je kunt verzinnen. Als er iemand met serieuze onderbouwingen komt vanuit psychologie, 4, 5 of 10 verschillende leren waar je t zelfde uit kunt trekken, dan ben ik t wel, waar jij met 1 source aan komt; "de bijbel". Dus laten we niet beginnen over klakkeloos aannemen van zaken.
Het ging mij verder ook to-taal niet om te beweren dat "jesus een copy/paste" zou zijn, dat is iets wat jij er zelf totaal bij haalt he. Het ging mij puur even om het Virgin-Birth gedeelte, de rest kon me eigenlijk niet zo gek veel interesseren. Nogmaals; stond in de spoiler.
De anderen wil ik ook nog wel voor je opzoeken, moment.
[..]
Buiten dat ik op je bewijs wacht van Maria's maagdelijkheid, zie ik graag deze ontkracht worden als virgin-births.
Verder plaatste ik het plaatje niet met de boodsschap dat ik daarachter stond, maar van Attis wist ik zeker dat dat verhaal ging. Dus ik dacht leuke om wel ns over te converseren.
PS; Waarom vieren vrijwel álle Christenen dan kerst op 25 dec, beetje hypocriet he, als je aan waarheidsvinding zegt te doen.
Er is geen enkel bewijs wat de reden is dat het Evangelie van Thomas buiten de canon gelaten is.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 21:43 schreef Mijk het volgende:
[..]
Natuurlijk komen we hier nooit uit, maar een spiegel houden voor iemand kan waardevol zijn voor degene, omdat de verhalen en tovenarij aan alle kanten rammelen, terwijl er nul tovenarij, enkel psychologie en bepaald intellect nodig is voor t geen wat álle new age leren leren, wat je dus óók terug kunt zien in de klassieke religies en daarnaast in álle spirituele leren; zij het met veel meer symboliek omdat ze de termen niet hadden om de psyche te beschrijven. Állen wijzen naar eenzelfde iets, en nu begrijp ik dat dat een ego-krenk is op iedereen die heilig ervan overtuigd is dat "mijne de enige juiste is", maar dát is ironisch genoeg éxact waar het NIET over gaat. Want die egokrenk laat zien dat je nog niet zondeloos bent, want dat wordt je enkel als je egoloos bent lol.
En ik kan nog wel even door, want Gospel of Thomas wordt dan wel als ketterij gezien, maar óók dáárin staat ditzelfde beschreven lol. Het was alleen een beetje "unfortunate" voor t vaticaan, dus is dat maar eruit gehouden, zo lijkt. En dan laat ik voor t gemak nog even Jung, Karen Armstrong en de bekende Grieken achterwege, welke óók allemaal dit melden. Gnostiek, idem.
Ja, meditatie vraagt veel van je. Maar het is dubbel en dwars de moeite waard!quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 22:53 schreef Mijk het volgende:
[..]
Eens, alleen vraagt meditatie behoorlijk wat van een persoon, maar het is wel de beste methodiek om jezelf uit te vinden ja.
Nee, jouw claim was (of leek te zijn) dat al die goden heel veel gemeen hebben met Jezus, wat ze niet hebben.quote:Op zondag 13 oktober 2024 02:32 schreef Mijk het volgende:
[..]
Mijn vraag was om bewijs dat Maria maagd was toen Jezus geboren werd.
Het verbaast me dat je dat plaatje plaatst als je niet wil aangeven dat die goden veel met elkaar gemeen hebben.quote:Ik word niet zomaar slachtoffer van misleiding, al deze geboortes hebben wel een Divine Intervention gehad (volgens zeggen, en dit lijk je niet te willen accepteren en daar ligt je room for "growth"; Jezus is ook van een verhaal, onbewezen, van horen zeggen; net als de rest). Ik vind het grappig dat --zodra het jou uitkomt-- "niet persee alles begrepen hoeft te worden",maar als het andersom is, "ik klakkeloos wat geloof", wat natuurlijk de grootst denkbare projectie is die je kunt verzinnen. Als er iemand met serieuze onderbouwingen komt vanuit psychologie, 4, 5 of 10 verschillende leren waar je t zelfde uit kunt trekken, dan ben ik t wel, waar jij met 1 source aan komt; "de bijbel". Dus laten we niet beginnen over klakkeloos aannemen van zaken.
Het ging mij verder ook to-taal niet om te beweren dat "jesus een copy/paste" zou zijn, dat is iets wat jij er zelf totaal bij haalt he. Het ging mij puur even om het Virgin-Birth gedeelte, de rest kon me eigenlijk niet zo gek veel interesseren. Nogmaals; stond in de spoiler.
Ik heb je al twee video's gegeven met debunking van die dingen. De rest mag je zelf opzoeken. Ik hoef jou niet te bewijzen wat waar is, jij moet bewijzen dat die claims waar zijn, want jij kwam met dat plaatje aanzetten. Ik heb je al op de goede weg geholpen, de rest mag je zelf doen.quote:De anderen wil ik ook nog wel voor je opzoeken, moment.
[..]
Buiten dat ik op je bewijs wacht van Maria's maagdelijkheid, zie ik graag deze ontkracht worden als virgin-births.
Waarom plaats je dan alleen een plaatje met een smilie erbij, en leg je je standpunt niet uit? Als je zo'n plaatje plaatst, lijkt het net alsof je erachter staat. Je gaat immers geen plaatjes plakken met een boodschap waar je niet achter staat. Dan had je ook gewoon kunnen typen dat je gelooft dat goden X Y Z uit maagden zijn geboren. En nee, alleen die spoiler "Virgin birth" volstaat niet om je standpunt te verduidelijken.quote:Verder plaatste ik het plaatje niet met de boodsschap dat ik daarachter stond, maar van Attis wist ik zeker dat dat verhaal ging. Dus ik dacht leuke om wel ns over te converseren.
Dat doen niet alle Christenen. Sommige Christenen weten dat die datum niet klopt en vieren dan dus ook geen kerstmis. Anderen zien het simpelweg als een eeuwenlange traditie en een goed moment om het evangelie met anderen te delen. Maar de meeste protestantse Christenen weten wel dat die datum niet kan kloppen.quote:PS; Waarom vieren vrijwel álle Christenen dan kerst op 25 dec, beetje hypocriet he, als je aan waarheidsvinding zegt te doen.
Namaste, ik buig naar het goddelijke in jouquote:Op zondag 13 oktober 2024 08:13 schreef dop het volgende:
[..]
Ali kijkt ook naar binnen, zoals hij reeds aangaf
Ik mediteer, en ik ben naast jouw daar niet de enige.
Nee, het grappige is nou juist dat het niet allemaal subjectief is.quote:Op zondag 13 oktober 2024 08:13 schreef dop het volgende:
Het is allemaal subjectief, jouw ego wil alleen graag dat jij het beter snapt of doet dan de rest.
Dat hopen of denken we uiteindelijk allemaal.
Nou ja hoor. Want met het koninkrijk Gods of het koninkrijk der hemelen wordt een hersteld Israel bedoeld met een van de Romeinen en de vazalkoning bevrijd Jeruzalem met op de troon een Davidstelg.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 17:18 schreef Mijk het volgende:
[..]
Nou nee hoor, want Kingdom of Heaven leefde je in toen je kind was.
Its not a place, its a state of mind.
[..]
Het is zowel een staat van zijn als een plek:quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 17:18 schreef Mijk het volgende:
[..]
Nou nee hoor, want Kingdom of Heaven leefde je in toen je kind was.
Its not a place, its a state of mind.
[..]
Vader en zoon en de heilige geest is de pot met geld.quote:Op zondag 13 oktober 2024 09:06 schreef blomke het volgende:
[..]
Zoals in veel evangelische gemeentes, het draait om het ego van de voorganger evangelist, en z'n zoon er met het geld voor de zending, vandoor gaat.
[..]
Ik heb voor gegoogeld op "god" en "ervaren" etc.quote:Op zaterdag 12 oktober 2024 16:46 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dat is de kracht van het evangelie en van de ware God en de Heer Jezus Christus, Mijk. Hopelijk ervaar je dat zelf ook nog een keer. Laat je leiden door de waarheid en dan kom je vanzelf bij Jezus uit.
Dat het ook een staat is zie ik niet in de bijbel staan.quote:Op zondag 13 oktober 2024 10:39 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het is zowel een staat van zijn als een plek:
Johannes 14:1Laat uw hart niet in beroering raken; u gelooft in God, geloof ook in Mij.
2In het huis van Mijn Vader zijn veel woningen; als dat niet zo was, zou Ik het u gezegd hebben. Ik ga heen om een plaats voor u gereed te maken.
3En als Ik heengegaan ben en plaats voor u gereedgemaakt heb, kom Ik terug en zal u tot Mij nemen, opdat ook u zult zijn waar Ik ben.
Jezus sprak hier over het feit dat hij na Zijn dood en wederopstanding naar de Vader in de hemelen zou terugkeren, en daar 'een plek' voor ons gaat voorbereiden.
En dat Hij ons daarna zou komen halen om daar te leven. Dit gebeurt bij de terugkomst van Christus.
Die plek is onder andere het hemelse Jeruzalem:
Openbaring 21:
1En ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, want de eerste hemel en de eerste aarde waren voorbijgegaan. En de zee was er niet meer.
2En ik, Johannes, zag de heilige stad, het nieuwe Jeruzalem, neerdalen van God uit de hemel, gereedgemaakt als een bruid die voor haar man sierlijk gemaakt is.
3En ik hoorde een luide stem uit de hemel zeggen: Zie, de tent van God is bij de mensen en Hij zal bij hen wonen, en zij zullen Zijn volk zijn, en God Zelf zal bij hen zijn en hun God zijn.
4 En God zal alle tranen van hun ogen afwissen, en de dood zal er niet meer zijn; ook geen rouw, jammerklacht of moeite zal er meer zijn. Want de eerste dingen zijn voorbijgegaan.
5 En Hij Die op de troon zit, zei: Zie, Ik maak alle dingen nieuw. En Hij zei tegen mij: Schrijf, want deze woorden zijn waarachtig en betrouwbaar.
Deze aarde zal dus verdwijnen en plaatsmaken voor een nieuwe aarde. Ook zullen we toegang tot de hemel hebben, hoe dat er ook uitziet.
Het gaat dus wel degelijk om een fysieke plek die God voor ons voorbereidt.
Maar om in die plek te leven, hebben we inderdaad ook een nieuwe 'state of mind' nodig. Die staat van zijn wordt niet gekenmerkt doordat je uit je plaat gaat op drugs en je jezelf tot grootheidswaanzin hallucineert waarin je denkt dat je zelf god bent, maar doordat je de geboden van God gehoorzaamt:
Johannes 14:15 Als u Mij liefhebt, neem dan Mijn geboden in acht.
16En Ik zal de Vader bidden, en Hij zal u een andere Trooster geven, opdat Hij bij u blijft tot in eeuwigheid,
17 namelijk de Geest van de waarheid, Die de wereld niet kan ontvangen, want zij ziet Hem niet en kent Hem niet, maar u kent Hem, want Hij blijft bij u en zal in u zijn.
18 Ik zal u niet als wezen achterlaten; Ik kom weer naar u toe.
19Nog een korte tijd en de wereld zal Mij niet meer zien, maar u zult Mij zien, want Ik leef en u zult leven.
20Op die dag zult u inzien dat Ik in Mijn Vader ben, en u in Mij, en Ik in u.
21Wie Mijn geboden heeft en die in acht neemt, die is het die Mij liefheeft, en wie Mij liefheeft, hem zal Mijn Vader liefhebben; en Ik zal hem liefhebben en Mijzelf aan hem openbaren.
Religie gaat over de absolute, universele, en tijdloze waarheid.quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:27 schreef Bassie48 het volgende:
Het is positief dat mensen hun religie gebruiken als persoonlijke houvast, omdat het hen kan helpen om zin en richting te vinden in dit complexe aardse leven. Religie biedt voor velen morele waarden, troost en gemeenschap. Het is ook een goede en gezonde vervanging voor je onderwerpen aan een drugsverslaving. Maar wanneer mensen doorslaan door hun subjectieve religieuze waarheid op te dringen aan anderen, ontstaat er een probleem. Het kan leiden tot intolerantie en polarisatie, omdat persoonlijke overtuigingen worden opgelegd als universele waarheden.
Ik heb een goede vriend, een christen. Het enige wat hij over zijn geloof zegt is "God geeft mij kracht". Meer niet, ik respecteer dat, 100%.
Een andere goede vriend is moslim. Hij gaat nooit naar een moskee ("veel mensen daar met rare ideeën"), hij bidt wel 5x per dag. Het enige wat hij er over zegt is "God geeft mij kracht". Meer niet, en ik respecteer dat, 100%.
Maar hier is een belachelijke geloofsstrijd gaande met wanhopige grote woorden, onwaarheden en onbewezen stellingen. Ik heb daar geen enkel respect voor, alleen diepe minachting.
Minder woorden gebruiken is vaak beter dan vele, zeker als het gaat over persoonlijke geloofsbeleving.
Romeinen 14:17 Want het Koninkrijk van God bestaat niet uit eten en drinken, maar uit gerechtigheid en vrede en blijdschap in de Heilige Geest.quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:25 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Dat het ook een staat is zie ik niet in de bijbel staan.
Is het op de maan dan? Al die "gristenen" die roepen in een andere wereld te geloven en die te verwachten: waar is die wereld dan en wanneer breekt die aan?quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:31 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Johannes 18:36 Jezus antwoordde: Mijn Koninkrijk is niet van deze wereld. Als Mijn Koninkrijk van deze wereld was, zouden Mijn dienaars gestreden hebben, opdat Ik niet aan de Joden overgeleverd zou worden, maar nu is Mijn Koninkrijk niet van hier.
Je probeert hem aan te spreken op realiteitszin of logica?quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:43 schreef blomke het volgende:
[..]
Is het op de maan dan? Al die "gristenen" die roepen in een andere wereld te geloven en die te verwachten: waar is die wereld dan en wanneer breekt die aan?
;
Het is meer algemeen gesteld: gewoon geloofsstellingen die ik niet snap/zie. Al van kinds af aan werd ik ermee overspoeld, ik vraag me dan altijd af: "wanneer dan en wat zie ik ervan"?quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:51 schreef Libertarisch het volgende:
Je probeert hem aan te spreken op realiteitszin of logica?
Hij is een christen, hij gelooft niet in realistisch zijn.
Als je het gewoon feitelijk kunt aantonen of logisch / rationeel kunt onderbouwen, of misschien zelfs zelf ervaren, dan is het geen geloof meer.quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:54 schreef blomke het volgende:
[..]
Het is meer algemeen gesteld: gewoon geloofsstellingen die ik niet snap/zie. Al van kinds af aan werd ik ermee overspoeld, ik vraag me dan altijd af: "wanneer dan en wat zie ik ervan"?
Welk voordeel biedt geloven dan nog?quote:Op zondag 13 oktober 2024 11:58 schreef Libertarisch het volgende:
Als je het gewoon feitelijk kunt aantonen of logisch / rationeel kunt onderbouwen, of misschien zelfs zelf ervaren, dan is het geen geloof meer.
Dit is een goede samenvatting van wat ik probeerde te zeggen, dank. Zowel voor Jezus niet, als voor de rest niet te bewijzen.quote:Op zondag 13 oktober 2024 08:53 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Als onmenselijk rationalist zeg ik: het valt niet na te gaan of dit alles klopt. Denken dat het klopt, wil niet zeggen dat het klopt. Op basis van mijn kennis van de stand van de huidige medische wetenschap en natuurwetten zeg ik: "er klopt geen reet van". Maar ook bij die stelling kan niet worden nagegaan of het klopt.
Het enige wat ik weet, is dat ik niets weet.
Ik denk dat het een psychologisch verdedigingsmechanisme is, om de angst voor de dood te counteren.quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:01 schreef blomke het volgende:
[..]
Welk voordeel biedt geloven dan nog?
Eens, daarom zei ik ook; zo lijkt. Want dit was een cruciaal iets om eruit te houden, om macht te behouden, dus opvallend is het zeker. Nog steeds neemt het niet weg dat het vanuit elke grote klassiekee leer onderbouwbaar is.quote:Op zondag 13 oktober 2024 09:59 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Er is geen enkel bewijs wat de reden is dat het Evangelie van Thomas buiten de canon gelaten is.
Het is het niet bekend of de samenstellers van de bijbel over het evangelie beschikten. Als ze er al over beschikten is het niet bekend hoe het evangelie, door de tijd heen onderhevig aan redactionele ingrepen, op het moment van het samenstellen van de bijbel hun versie(s) inhoudelijk eruit zag.
Het is daarom een vergaande aanname te stellen dat de samenstellers van de bijbel het betreffende evangelie buiten de canon gelaten hebben omdat het niet aansloot.
Een reden als dat het vaticaan het niet uitkwam berust op speculatie.
Vaak wordt aangehaald dat de buitenlating ervan te maken heeft met het gnostische karakter van het evangelie. Ook deze gedachte is onjuist. Hoewel het evangelie in bezit en gebruikt werd door groepen die tegenwoordig (overigens vaak onterecht maar dat is een andere discussie) als zijnde gnostische bestempeld werden is het evangelie zelf niet gnostisch van aard. Ook deze gedachte is daarom helaas ontstaan vanuit geschiedvervalsing.
Struisvogelpolitiek zoiets?quote:Op zondag 13 oktober 2024 12:03 schreef Libertarisch het volgende:
Ik denk dat het een psychologisch verdedigingsmechanisme is, om de angst voor de dood te counteren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |