abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_215217988
De menopauze markeert het einde van uw vruchtbare periode, waardoor u dus in de overgang zit tussen vruchtbaar en niet meer vruchtbaar.

De overgang of menopauze is niet zomaar van de één op de andere dag ‘geregeld’. Hier kan tot wel 10 jaar overheen gaan, waarbinnen u last kunt hebben van climacteriële problematiek. Zoals al eerder vermeld zijn dit de klachten die optreden tijdens de overgang.

Bij de meeste vrouwen vindt de overgang plaats rond het vijftigste levensjaar. De menstruatie begint in de maanden of jaren voorafgaand aan de overgang al onregelmatiger te worden, doordat de eierstokken minder hormonen produceren. Ondanks dat u er wel veel last van kunt hebben, is de overgang geen aandoening. In mooie woorden noemen wij de overgang een natuurlijk stadium in het leven van een vrouw.

De klachten tijdens de overgang zijn te verdelen in twee onderdelen: lichamelijke klachten en geestelijke klachten


Lichamelijke klachten bij de overgang
Over het algemeen wordt het begin van de overgang gemarkeerd door het onregelmatig(er) worden van de menstruatie. Waar de ene keer weinig bloedverlies is, kan het de volgende keer weer heel hevig zijn. Daarnaast zijn er natuurlijk de wat meer bekende (en besproken) klachten die gepaard gaan met de overgang. Denk hierbij aan vermoeidheid, opvliegers en overmatig transpireren. Opvliegers en overmatig transpireren gaan veelal hand in hand. Tijdens een opvlieger krijgt u het in ene heel warm en gaat u hevig transpireren. Het optreden van opvliegers wordt enerzijds getriggerd door stress of alcoholgebruik, maar kan ook spontaan optreden.

Daarnaast zijn er nog andere lichamelijke klachten die gepaard gaan met de overgang. Hierbij kunt u denken aan:

Hoofdpijn
Spierpijn
Duizeligheid
Hartkloppingen
Pijnlijke borsten
Misselijkheid en overgeven
Opgezet gevoel
Enige tijd (kan oplopen tot een aantal jaar) na de laatste menstruatie treden er over het algemeen andere klachten op bij de overgang. Reden voor deze klachten is het feit dat er minder hormonen aangemaakt worden, waardoor de vagina droger wordt en de huid in de schaamstreek dunner. Bij dit verschijnsel komt het geregeld (in 25% van de gevallen) voor dat er pijn optreedt bij het vrijen. In artsentaal spreken we dan van dyspareunie. Andere bijpassende klachten zijn blaasontsteking en vaginale afscheiding. Het komt ook geregeld voor dat vrouwen aangeven dat het voelt alsof er iets in de vagina zit. Dit heeft te maken met het slapper worden van de vaginawand.

Door verminderde oestrogeenproductie, slijtage en/of bevallingen, is urine incontinentie ook een veelgehoorde klacht bij de overgang. Doordat de spieren minder sterk worden kan het ook voorkomen dat een deel van de endeldarm, blaas of de urinebuis verzakt. Enerzijds kan de overgang een negatieve invloed hebben op uw seksleven, maar doordat u niet meer bang hoeft te zijn voor ongewenste zwangerschap kan het ook zijn dat uw seksleven er positief door veranderd.

Andere lichamelijke veranderingen die met de overgang gepaard gaan zijn het droger en dunner worden van de huid, haar dat droger wordt en zelfs haaruitval. Daarnaast neemt de gezichtsbeharing en beharing op de vaak toe door een afname van de oestrogeenproductie.


Geestelijke klachten bij de overgang
Naast lichamelijke klachten kan de overgang ook geestelijke klachten veroorzaken. Hierbij kunt u denken aan vermoeidheid, lusteloosheid en stemmingswisselingen. Ook kan de overgang zorgen voor een onrustig gevoel, depressieve gevoelens en vergeetachtigheid.

Een overzicht van de geestelijke klachten die kunnen optreden bij de overgang:

Nerveus en paniekerig reageren
Weerzin
Onrustig gevoel
Stemmingswisselingen
Verwardheid
Prikkelbaar
Vergeetachtigheid
Depressiviteit
Bezorgdheid

Interessante linkjes

Podcast 'We zijn toch niet gek'

Algemene informatie voor vrouwen in de overgang.

Hoofd Hart Hormonen, het H3-netwerk

Europese richtlijnen HST

Dr. Marie Claire op Instagram
Hormonenwijzer op Instagram

NHG Standaard

Menopause and MHT (2024)

Goed te navigeren wiki met veel links naar wetenschappelijke info

[ Bericht 1% gewijzigd door miss_sly op 17-01-2025 16:26:59 ]
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 9 oktober 2024 @ 13:24:16 #2
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_215218005
quote:
7s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 13:21 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Het is maar wat ik heb gelezen. Ik heb er geen verstand van , dus pretendeer ook niet dat ik de oplossing heb. Ik post alleen wat ik heb gelezen.
Ik heb er ook geen verstand van, maar dit is de informatie die ik vond, met bronvermelding.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 9 oktober 2024 @ 14:27:57 #3
35189 Troel
scherp en bot
pi_215218509
Ik heb gelezen dat de onderzoeken gefinancieerd worden door de fabrikanten en dat bij een kleine groep vooral de hydratatie van de huid beter werd. Vooral leefstijl lijkt veel effect te hebben op de huid heb ik het gevoel.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_215218614
Wat ik niet goed snap is hoe die collageen van je maag naar je huid gaat. Voor zover ik weet worden alle eiwitten uit je voeding opgeknipt tot de aminozuren waaruit ze bestaan, en je lijf kan van die aminozuren weer bouwen wat 't maar wil. Niet per se weer collageen.

Als je iets wilt bouwen, maakt het natuurlijk wel uit welke aminozuren je hebt en welke nodig zijn. Collageen bestaat vooral uit proline, glycine, hydroxyproline (gemaakt van proline) en hydroxylysine (gemaakt van lysine). Lysine kan je lijf niet uit andere bouwstenen maken. Dus misschien is collageen een goed eiwitsupplement omdat het genoeg lysine bevat voor je lijf om zelf vervolgens weer collageen mee te gaan bouwen.
pi_215218756
Ik vond dit wel een interessant stukje:

https://kveg.nl/nieuws/91/oraal-collageen-zin-of-onzin

Mogelijke voordelen, onduidelijkheden. En dat je het dus eigenlijk voldoende uit voeding zou moeten kunnen halen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 9 oktober 2024 @ 15:08:13 #6
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_215218802
quote:
7s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:01 schreef miss_sly het volgende:
Ik vond dit wel een interessant stukje:

https://kveg.nl/nieuws/91/oraal-collageen-zin-of-onzin

Mogelijke voordelen, onduidelijkheden. En dat je het dus eigenlijk voldoende uit voeding zou moeten kunnen halen.
En wat daar ook te lezen is:

quote:
Daarentegen remmen zonbescherming, voldoende nachtrust, vermijden van stress, het niet eten van suiker en niet inhaleren van sigarettenrook de afbraak van collageen.
komt ook overeen met het advies van Ultee, die ik in het vorige topic noemde:

quote:
Welk supplement je ook slikt, Ultee wijst erop dat afbraak voorkomen het belangrijkst blijft. “Rook niet, smeer goed tegen de zon en mijd zoete voeding.”
The love you take is equal to the love you make.
pi_215218853
Dat leefstijl veel invloed heeft, is voor iedereen wel duidelijk denk ik. De vraag is wat mij betreft of je naast die “standaard” zaken zelf nog iets aanvullends zou kunnen doen, of suppleren zin heeft en zo ja: hoe dan.

Ik heb maandag laten prikken op FSH & estradiol. Resultaten staan al in mijn dossier maar weet niet zo goed hoe ik ze moet interpreteren. Heb de 21e pas een telefonische afspraak. Ik denk dat ik met een FSH van 25 wel mag concluderen dat ik inderdaad inde overgang zit op dit moment?!

Ik heb nu al 2x de buikpijn gehad die ik ken van menstruaties (met een week of 4 ertussen) maar geen bloedverlies. De tweede keer wel wat oud bloed/slijm. Voelde als een soort menstruatie zonder bloed?! Zijn er meer vrouwen hier die dat hebben (gehad)?
  woensdag 9 oktober 2024 @ 15:23:16 #8
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_215218897
Voor vrouwen boven de 50 is sowieso het advies om vitamine D te slikken, dagelijks minimaal 10 microgram.
The love you take is equal to the love you make.
pi_215218915
Lifestyle heeft op heel veel dingen invloed. Een gezonde levensstijl is gewoon het allerbeste, en hoe ouder je wordt, hoe belangrijker dat wordt.
Niet alles is met een gezonde levensstijl te ondervangen.

@Serinde bij mij concludeerde de specialist onder andere op basis van de lage FSH waarde dat ik inderdaad in de overgang was. Ik heb al heel lang geen cyclus meer met bloedverlies, maar soms denk ik aan bepaalde andere zaken (buikpijn, cravings, vermoeidheid) toch te merken dat ik op een bepaald punt in mijn cyclus zou zitten.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 9 oktober 2024 @ 15:51:41 #10
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215219059
Zo, de eerste pleister zit! *O*
***
  Moderator woensdag 9 oktober 2024 @ 15:53:21 #11
5428 crew  miss_sly
pi_215219067
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:51 schreef BE het volgende:
Zo, de eerste pleister zit! *O*
O, wat fijn voor je!
Ik hoop dat het snel goed bij je gaat werken.

Je huisarts kon zich dus wel vinden in je verzoek?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 9 oktober 2024 @ 15:55:22 #12
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215219085
quote:
7s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:53 schreef miss_sly het volgende:

[..]
O, wat fijn voor je!
Ik hoop dat het snel goed bij je gaat werken.

Je huisarts kon zich dus wel vinden in je verzoek?
Ja, ze vond het prima. Gaf wel aan dat voor hen in principe Duphaston de eerste keuze is voor de progesteron maar ze kon ook meegaan in de utrogestan als ik dat liever had. Ja dus. :+

Ik hoop zo dat dit idd verandering gaat brengen.
Gisteren kon ik nog niet eens een lullig kratje met echt niet al te zware spullen 250 meter naar mijn auto dragen zonder hem 2x neer te moeten zetten omdat mijn armen het gewoon niet vol hielden! :o
Het is dat ik hier al mee bezig was, anders had ik acuut de huisarts gebeld. Echt, daarna nog uren pijn in mijn armen alsof ik de Mississippi over geroeid was ofzo. :o En nog voel ik mijn armen gewoon de hele dag, ook als ik niks doe. en ik neem paracetamol in voor het slapen en midden in de nacht. :? Dat moet dus echt anders.
***
  Moderator woensdag 9 oktober 2024 @ 15:59:04 #13
5428 crew  miss_sly
pi_215219121
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:55 schreef BE het volgende:

[..]
Ja, ze vond het prima. Gaf wel aan dat voor hen in principe Duphaston de eerste keuze is voor de progesteron maar ze kon ook meegaan in de utrogestan als ik dat liever had. Ja dus. :+

Ik hoop zo dat dit idd verandering gaat brengen.
Gisteren kon ik nog niet eens een lullig kratje met echt niet al te zware spullen 250 meter naar mijn auto dragen zonder hem 2x neer te moeten zetten omdat mijn armen het gewoon niet vol hielden! :o
Het is dat ik hier al mee bezig was, anders had ik acuut de huisarts gebeld. Echt, daarna nog uren pijn in mijn armen alsof ik de Mississippi over geroeid was ofzo. :o En nog voel ik mijn armen gewoon de hele dag, ook als ik niks doe. en ik neem paracetamol in voor het slapen en midden in de nacht. :? Dat moet dus echt anders.
Dat klinkt inderdaad als iets waar je wat mee moet.

Ben je je er wel van bewust dat beginnen met hst ook een verergering van de klachten kan brengen? Dat is de beginverergering, en dat kan heel lastig zijn. Maar als je goed bent ingesteld op de juiste dosis zou dat weg moeten zijn. Heb je Sandoz 50 gekregen?

Ik heb zelf overigens helemaal geen verergering gehad. Dus dat kan ook.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 9 oktober 2024 @ 17:26:13 #14
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215219944
quote:
7s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:59 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Dat klinkt inderdaad als iets waar je wat mee moet.

Ben je je er wel van bewust dat beginnen met hst ook een verergering van de klachten kan brengen? Dat is de beginverergering, en dat kan heel lastig zijn. Maar als je goed bent ingesteld op de juiste dosis zou dat weg moeten zijn. Heb je Sandoz 50 gekregen?

Ik heb zelf overigens helemaal geen verergering gehad. Dus dat kan ook.
Ja, Sandoz 50 idd.
En nee, dat van die verergering wist ik niet. :o :D

Goed dat je het zegt om iig bewust van te zijn. Dat ik het niet ook meteen weer aan de wilgen hang. ;)
***
  Moderator woensdag 9 oktober 2024 @ 17:53:51 #15
5428 crew  miss_sly
pi_215220190
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 17:26 schreef BE het volgende:

[..]
Ja, Sandoz 50 idd.
En nee, dat van die verergering wist ik niet. :o :D

Goed dat je het zegt om iig bewust van te zijn. Dat ik het niet ook meteen weer aan de wilgen hang. ;)
Precies dat laatste. Het is soms best even zoeken. Soms gaat het meteen goed, soms merk je wel voordelen, maar doet het nog niet voldoende, en soms heb je in het begin dat klachten erger worden en moet je daar echt even doorheen.

Succes! Ik wens je dat het meteen werkt!
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 9 oktober 2024 @ 20:08:11 #16
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215221520
quote:
16s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 14:27 schreef Troel het volgende:
Ik heb gelezen dat de onderzoeken gefinancieerd worden door de fabrikanten en dat bij een kleine groep vooral de hydratatie van de huid beter werd. Vooral leefstijl lijkt veel effect te hebben op de huid heb ik het gevoel.
Dat sowieso, ik heb nog geen onafhankelijke bronnen kunnen vinden. M'n zus en moeder zweren er trouwens bij.
Resistance is futile.
  woensdag 9 oktober 2024 @ 20:09:50 #17
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215221535
quote:
7s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:01 schreef miss_sly het volgende:
Ik vond dit wel een interessant stukje:

https://kveg.nl/nieuws/91/oraal-collageen-zin-of-onzin

Mogelijke voordelen, onduidelijkheden. En dat je het dus eigenlijk voldoende uit voeding zou moeten kunnen halen.
Geen link maar toevallig gisteren gelezen dat je dit dus niet uit voeding kunt halen. Ik blijf ff doorzoeken.
Resistance is futile.
  woensdag 9 oktober 2024 @ 20:17:48 #18
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215221631
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 17:26 schreef BE het volgende:

[..]
Ja, Sandoz 50 idd.
En nee, dat van die verergering wist ik niet. :o :D

Goed dat je het zegt om iig bewust van te zijn. Dat ik het niet ook meteen weer aan de wilgen hang. ;)
Succes BE, hopelijk snel het gewenste resultaat ;)
Resistance is futile.
  vrijdag 11 oktober 2024 @ 23:24:03 #19
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215241730
quote:
2s.gif Op maandag 7 oktober 2024 11:59 schreef Troel het volgende:
Ik was eigenlijk op zoek naar een topic over baarmoederverwijdering, maar ik ben hier blijven hangen.

Ik weet niet zo goed wat handig is, misschien willen jullie meedenken.

In 2010 heb ik essure gekregen, die zijn er inmiddels (inclusief eileiders) ook alweer een aantal jaar uit. Ik heb nog een aantal jaar de prikpil gehad omdat ik heel veel bloed verloor en mijn lichaam dat niet meer zelf kon regelen. Daar ben ik op een gegeven moment mee gestopt omdat dat in combinatie met baritrische chirurgie eigenlijk te veel kans op osteoporose en dergelijke gaf (elke zoveel jaar kreeg ik zo'n scan). Nu dus al jaren zonder hormonen en anderhalf jaar terug novasure laten uitvoeren. Sindsdien geen bloedverlies meer, maar wel sinds maart idiote pijnklachten tijdens de cyclus. In een half jaar tijd zijn die pijnklachten zo erg geworden dat er inmiddels tramadol voorgeschreven is en dat volgende maand mijn baarmoeder eruit gaat. Het idee is dat niet al het baarmoederslijmvlies weggebrand is, waardoor er nog wel afstoting en bloedverlies plaatsvindt, maar dat het geen kant op kan omdat er geen eileiders meer zijn waardoor het ophoopt in de baarmoeder. Ik vond het eigenlijk best wel logisch klinken en ik denk ook inderdaad dat dat aan de hand is. Maar nu ik hier gelezen heb, heb ik ook het gevoel dat er mogelijk meer aan de hand is.
Op de Greene scale scoor ik 42 punten. Dat is ook mijn leeftijd. Zowel mijn moeder als mijn oma van moeders kant hebben vrij jong een volledige verwijdering van de binnenvoering gehad. Van mijn tantes (van moeders kant) is er maar eentje die geen ingrepen ondergaan heeft, die kwam laat in de overgang. Zelf ben ik pas vrij laat begonnen met menstrueren (volgens mij was ik 16). Ik heb altijd gedacht dat ik nog lang niet aan de beurt was, ik heb tenslotte ook nauwelijks nog grijze haren (alhoewel ze nu echt wel opkomen). Geen idee waarom ik die verbinding heb gemaakt overigens.

Vorig jaar zomer ben ik bij een overgangsconsulente geweest, maar wel met een specifieke vraag. Ik merkte dat omdat ik me geen zorgen meer hoefde te maken over doorbloeden, schone kleren en dergelijke dat andere klachten meer naar boven kwamen. Zij wilde wel hormonen voorschrijven, maar ze hadden alleen slikbare hormonen (en daar heb ik dus vrij weinig aan vanwege de bariatrische chirurgie). Die klachten zijn sinds ik zoveel pijn heb weer naar de achtergrond verdwenen (met pijn ben ik sowieso al sikkeneurig, dat snapt iedereen).

Op dit moment heb ik dagelijks veel pijn, ik werk ook niet meer volledig omdat ik door de pijnstillers scherpheid mis. Maar is het inderdaad toch wellicht al de overgang? Is het wat anders? Heeft het nut om dat soort pleisters te proberen (en werkt dat wel qua hormonen)? Ik twijfel niet aan de operatie of het nut daarvan en wil ook niet dat de operatie vertraging oploopt eigenlijk (Als het goed is heb ik nog een cyclus en de laatste keer had ik zoveel pijn dat ik het gevoel had dat ik aan het bevallen was).

Ik heb aanstaande donderdag een afspraak met de huisarts staan en wil dit graag aankaarten. Tot op heden heb ik een goed gevoel over deze huisarts (hij pakte ook door met eerdere doorverwijzingen). Zijn er dingen waar ik op moet letten, hebben jullie misschien tips? Of zie ik wellicht spoken, vertel het dan ook alsjeblieft :)
Het kan. Zelfde leeftijd en inmiddels post menopauzaal.
Ook in je peri menopauze kan je heftige klachten hebben en nog ‘gewoon’ menstrueren.
  vrijdag 11 oktober 2024 @ 23:38:45 #20
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215241815
quote:
0s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 17:26 schreef BE het volgende:

[..]
Ja, Sandoz 50 idd.
En nee, dat van die verergering wist ik niet. :o :D

Goed dat je het zegt om iig bewust van te zijn. Dat ik het niet ook meteen weer aan de wilgen hang. ;)
Ik wist ook niet dat het bestond (en hadden ze mij ook niet verteld) Ik had in het begin behoorlijk verergering van klachten en ook aardig wat van de reguliere klachten die je kan krijgen als je start met het gebruiken van hormonen. Het kantelpunt waarbij ik het idee had dat ik mij op sommige momenten/dagen beter ging voelen was in mijn geval ‘pas’ na een week of 6. Ook dat is verklaarbaar en valt ook nog binnen normaal (en had ik graag ook van te voren willen weten want na een week of drie dacht ik echt ‘wannéér moet dit in hemelsnaam dan beter gaan worden’).

Spierklachten en opvliegers waren overigens de eerste klachten die minder werden, dus hopelijk voor jou ook!
  zaterdag 12 oktober 2024 @ 00:07:40 #21
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215241970
quote:
7s.gif Op woensdag 9 oktober 2024 15:16 schreef Serinde het volgende:
Dat leefstijl veel invloed heeft, is voor iedereen wel duidelijk denk ik. De vraag is wat mij betreft of je naast die “standaard” zaken zelf nog iets aanvullends zou kunnen doen, of suppleren zin heeft en zo ja: hoe dan.

Ik heb maandag laten prikken op FSH & estradiol. Resultaten staan al in mijn dossier maar weet niet zo goed hoe ik ze moet interpreteren. Heb de 21e pas een telefonische afspraak. Ik denk dat ik met een FSH van 25 wel mag concluderen dat ik inderdaad inde overgang zit op dit moment?!

Ik heb nu al 2x de buikpijn gehad die ik ken van menstruaties (met een week of 4 ertussen) maar geen bloedverlies. De tweede keer wel wat oud bloed/slijm. Voelde als een soort menstruatie zonder bloed?! Zijn er meer vrouwen hier die dat hebben (gehad)?
Advies m.b.t. supplementeren zoals ik het heb gekregen is om magnesium (bisclycinaat), omega 3, d3 in combinatie met k2 te supplementeren. K2 zorgt ervoor dat je je d beter opneemt. En zorgen dat je voldoende calsium binnen krijgt (uit je voeding).
Allicht ten overvloede, maar zorgen dat je voldoende beweegt (minstens een half uur wandelen per dag en bij voorkeur sporten/bewegen waarbij je je botten belast/krachttraining doet), zorgen voor ontspanning en denken om je voedselinname (minder koffie, alcohol, suikers en meer vezels/langzame koolhydraten) zijn o.a. lijfstijl adviezen die gegeven worden.

Voor FSH gelden ongeveer de volgende referentiewaarden;
FSH: Folliculaire fase: 2.5-9 U/L / Ovulatie fase: 4-13 U/L / Luteale fase: 0,6-8 U/L / Postmenopauze: 3-130 U/L
Voor Oestradiol: Folic: 110-185 pmol/L Ovulatie 550-1650 pmol/L Luteaal: 550-845 pmol/L Postmen: 70-200 pmol/L
Bloedwaarden zeggen niet altijd wat. Of je (peri)menopauzaal bent wordt eigenlijk voornamelijk bepaald op basis van de klachten die je hebt.

Bij mij begon het met lichter menstrueren (jaar of 9 voor menopauze)
Menstruaties die korter op elkaar kwamen, soms met maar 14 dagen ertussen (jaar of 7 voor menopauze)
Overslaan van menstruaties oplopend tot 150 dagen (jaar of 3 voor menopauze)
Ik heb overigens nooit de heftige horror menstruaties gehad zoals je hier ook wel leest.Het werd gewoon steeds minder en minder en later en minder.
Een kennis van mij die al ver in de 50 is zei laatst dat ze nog steeds regelmatig het gevoel heeft dat ze ongesteld moet worden en dit echt al jaren niet meer is, dus wat jij ervaart kan vast!

[ Bericht 1% gewijzigd door Ygritte op 12-10-2024 00:14:13 ]
  zaterdag 12 oktober 2024 @ 09:03:06 #22
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215243084
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 oktober 2024 23:38 schreef Ygritte het volgende:

[..]
Ik wist ook niet dat het bestond (en hadden ze mij ook niet verteld) Ik had in het begin behoorlijk verergering van klachten en ook aardig wat van de reguliere klachten die je kan krijgen als je start met het gebruiken van hormonen. Het kantelpunt waarbij ik het idee had dat ik mij op sommige momenten/dagen beter ging voelen was in mijn geval ‘pas’ na een week of 6. Ook dat is verklaarbaar en valt ook nog binnen normaal (en had ik graag ook van te voren willen weten want na een week of drie dacht ik echt ‘wannéér moet dit in hemelsnaam dan beter gaan worden’).
-O-

quote:
Spierklachten en opvliegers waren overigens de eerste klachten die minder werden, dus hopelijk voor jou ook!
Nou, ik durf het bijna niet te zeggen, maar woensdag de eerste pleister geplakt en ik dacht het gisteren overdag al wel te merken en de afgelopen nacht was een wereld van verschil tov eerder deze week. :o

De pijn is nog niet volledig weg, en zeker bij bepaalde bewegingen is het nog echt pijnlijk, maar het doet iig niet meer constant dusdanig pijn dat ik paracetamol pak. :o *O* Of nou ja. Dat gaat nog niet hoor! :D

Straks pleister wisselen. Even een goeie plek zoeken. Ik had hem nu, zonder nadenken precies onder mijn broekrand en dat ging irriteren.
***
pi_215243110
*O*
Happy days
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215243461
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 09:03 schreef BE het volgende:

[..]
-O-
[..]
Nou, ik durf het bijna niet te zeggen, maar woensdag de eerste pleister geplakt en ik dacht het gisteren overdag al wel te merken en de afgelopen nacht was een wereld van verschil tov eerder deze week. :o

De pijn is nog niet volledig weg, en zeker bij bepaalde bewegingen is het nog echt pijnlijk, maar het doet iig niet meer constant dusdanig pijn dat ik paracetamol pak. :o *O* Of nou ja. Dat gaat nog niet hoor! :D

Straks pleister wisselen. Even een goeie plek zoeken. Ik had hem nu, zonder nadenken precies onder mijn broekrand en dat ging irriteren.
Wat fijn *O*

Ik plak op donderdag en zondag. Op donderdag plak ik rechts van mijn navel, inderdaad onder de broekrand. Meestal zo dat ie onder mijn ondergoed zit, zodat ie wat beschermd is. Hoeft niet, maar dat voelt gewoon fijner. En zondag plak ik dan links. En links en rechts neem ik iedere keer net een iets andere plek zodat ik niet twee keer achter elkaar op dezelfde plek zit.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_215243524
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 00:07 schreef Ygritte het volgende:

[..]
Advies m.b.t. supplementeren zoals ik het heb gekregen is om magnesium (bisclycinaat), omega 3, d3 in combinatie met k2 te supplementeren. K2 zorgt ervoor dat je je d beter opneemt. En zorgen dat je voldoende calsium binnen krijgt (uit je voeding).
Allicht ten overvloede, maar zorgen dat je voldoende beweegt (minstens een half uur wandelen per dag en bij voorkeur sporten/bewegen waarbij je je botten belast/krachttraining doet), zorgen voor ontspanning en denken om je voedselinname (minder koffie, alcohol, suikers en meer vezels/langzame koolhydraten) zijn o.a. lijfstijl adviezen die gegeven worden.

Voor FSH gelden ongeveer de volgende referentiewaarden;
FSH: Folliculaire fase: 2.5-9 U/L / Ovulatie fase: 4-13 U/L / Luteale fase: 0,6-8 U/L / Postmenopauze: 3-130 U/L
Voor Oestradiol: Folic: 110-185 pmol/L Ovulatie 550-1650 pmol/L Luteaal: 550-845 pmol/L Postmen: 70-200 pmol/L
Bloedwaarden zeggen niet altijd wat. Of je (peri)menopauzaal bent wordt eigenlijk voornamelijk bepaald op basis van de klachten die je hebt.

Bij mij begon het met lichter menstrueren (jaar of 9 voor menopauze)
Menstruaties die korter op elkaar kwamen, soms met maar 14 dagen ertussen (jaar of 7 voor menopauze)
Overslaan van menstruaties oplopend tot 150 dagen (jaar of 3 voor menopauze)
Ik heb overigens nooit de heftige horror menstruaties gehad zoals je hier ook wel leest.Het werd gewoon steeds minder en minder en later en minder.
Een kennis van mij die al ver in de 50 is zei laatst dat ze nog steeds regelmatig het gevoel heeft dat ze ongesteld moet worden en dit echt al jaren niet meer is, dus wat jij ervaart kan vast!
Dankjewel voor je uitgebreide reactie.
Bij mij is bepalen obv klachten lastiger dan “normaal” doordat ik door een medisch traject binnen hele korte tijd in een niet natuurlijke overgang terecht ben gekomen en nu, ruim een half jaar na de laatste behandeling met de veroorzaker, kan mijn eigen cyclus terugkomen. Of niet. Klachten die ik heb kunnen gevolgen zijn van de behandelingen of van medicatie die ik nu gebruik. Voor het hele gedoe was ik ook al zo’n 6 jaar niet ongesteld geweest, sinds ik mijn spiraaltje had (nu geen anticonceptie meer).

Ik slik nu alleen vit d
pi_215243626
quote:
7s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 09:55 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Wat fijn *O*

Ik plak op donderdag en zondag. Op donderdag plak ik rechts van mijn navel, inderdaad onder de broekrand. Meestal zo dat ie onder mijn ondergoed zit, zodat ie wat beschermd is. Hoeft niet, maar dat voelt gewoon fijner. En zondag plak ik dan links. En links en rechts neem ik iedere keer net een iets andere plek zodat ik niet twee keer achter elkaar op dezelfde plek zit.
Het lijkt me nog steeds retehandig, zo'n pleister. Maar ik kan ook al georiënteerde (wtf, geïrriteerde!)huid krijgen van pleisters bij infusen en bloedprikken, dus ik durf niet.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215243678
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 10:15 schreef Vanyel het volgende:

[..]
Het lijkt me nog steeds retehandig, zo'n pleister. Maar ik kan ook al georiënteerde (wtf, geïrriteerde!)huid krijgen van pleisters bij infusen en bloedprikken, dus ik durf niet.
Deze pleisters zijn wel heel anders. Je hebt de foto's vast wel gezien. Het is meer een doorzichtig laagje. Ik heb het idee dat de lijmlaag eigenlijk veel minder heftig is, terwijl ze wel veel beter blijven zitten dan gewone pleisters.

Is het een optie om het eens te proberen? Je zit natuurlijk wel met de instelling van de dosis en een overstap kan wel wat gedoe zijn. Als het lukt, is het dat waard, maar als het met deze pleisters ook niet lekker loopt en je weer terug moet veranderen, is dat niet heel fijn natuurlijk.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_215243868
quote:
7s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 10:19 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Deze pleisters zijn wel heel anders. Je hebt de foto's vast wel gezien. Het is meer een doorzichtig laagje. Ik heb het idee dat de lijmlaag eigenlijk veel minder heftig is, terwijl ze wel veel beter blijven zitten dan gewone pleisters.

Is het een optie om het eens te proberen? Je zit natuurlijk wel met de instelling van de dosis en een overstap kan wel wat gedoe zijn. Als het lukt, is het dat waard, maar als het met deze pleisters ook niet lekker loopt en je weer terug moet veranderen, is dat niet heel fijn natuurlijk.
Mja, ik zit bij een gyn die blijkbaar nogal populair is. Dat je dankbaar mag zijn als je 6 weken vantevoren een telefonische afspraak gepland krijgt zeg maar. Dus ik wil eigenlijk dat ik na de volgende afspraak iets heb waar ik tevreden mee ben, niet het risico lopen op weer een product dat anders moet.

Ik ga wel kijken of ik over kan stappen naar de huisarts trouwens, hierom. Vrij irritant.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215244845
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 10:37 schreef Vanyel het volgende:

[..]
Mja, ik zit bij een gyn die blijkbaar nogal populair is. Dat je dankbaar mag zijn als je 6 weken vantevoren een telefonische afspraak gepland krijgt zeg maar. Dus ik wil eigenlijk dat ik na de volgende afspraak iets heb waar ik tevreden mee ben, niet het risico lopen op weer een product dat anders moet.

Ik ga wel kijken of ik over kan stappen naar de huisarts trouwens, hierom. Vrij irritant.
De huisarts mag het ook gewoon voorschrijven, inderdaad. Dus dat moet kunnen.
Dit is onhandig met zo'n gyn. Dat kost dan heel veel tijd.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  zaterdag 12 oktober 2024 @ 13:31:30 #30
35189 Troel
scherp en bot
pi_215245222
Mijn huisarts gaf aan dat ik gewoon bij mijn gyn moest regelen, had ik geen verwijzing voor nodig want ik had toch nog een kort lijntje.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_215245347
quote:
2s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 13:31 schreef Troel het volgende:
Mijn huisarts gaf aan dat ik gewoon bij mijn gyn moest regelen, had ik geen verwijzing voor nodig want ik had toch nog een kort lijntje.
Jij bent al onder behandeling bij een gynaecoloog. Als je dat niet bent en speciaal hiervoor naar een gynaecoloog moet, is het handiger om bij je huisarts te blijven.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  zaterdag 12 oktober 2024 @ 13:51:47 #32
35189 Troel
scherp en bot
pi_215245363
quote:
7s.gif Op zaterdag 12 oktober 2024 13:50 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Jij bent al onder behandeling bij een gynaecoloog. Als je dat niet bent en speciaal hiervoor naar een gynaecoloog moet, is het handiger om bij je huisarts te blijven.
Ja, maar voor heel iets anders, dus ik was een beetje verbaasd dat er zelfs geen nieuwe verwijzing nodig was.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  Moderator dinsdag 15 oktober 2024 @ 13:43:28 #33
5428 crew  miss_sly
pi_215271409
@BE hoe gaat het met je?

Ik hoorde afgelopen weekend dat mijn schoonzus ook sinds twee weken pleisters en utrogestan heeft en in ieder geval ook weer een stuk beter slaapt.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 15 oktober 2024 @ 17:23:23 #34
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215273128
quote:
7s.gif Op dinsdag 15 oktober 2024 13:43 schreef miss_sly het volgende:
@:BE hoe gaat het met je?

Ik hoorde afgelopen weekend dat mijn schoonzus ook sinds twee weken pleisters en utrogestan heeft en in ieder geval ook weer een stuk beter slaapt.
O+
Goed! Inmiddels doen zelfs de meeste bewegingen met mijn schouders geen pijn meer! :o *O*
***
  Moderator dinsdag 15 oktober 2024 @ 17:57:00 #35
5428 crew  miss_sly
pi_215273441
quote:
14s.gif Op dinsdag 15 oktober 2024 17:23 schreef BE het volgende:

[..]
O+
Goed! Inmiddels doen zelfs de meeste bewegingen met mijn schouders geen pijn meer! :o *O*
Wat geweldig dat het zoveel goeds voor je doet O+ *O*
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  zondag 20 oktober 2024 @ 09:16:34 #36
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215316746
Mmmm, het waren 3 leuke dagen... Nu is de pijn in mijn armen weer terug. -O-
Nou ja goed, ik ga er vanuit dat dit ook bij het wen-proces hoort en wacht het even rustig af. Woensdag voor het eerst met utrogestan beginnen dus dan gaan we eens zien wat dat brengt.

En anders moet de ha maar sowieso eens meekijken en meedenken over die pijn in mijn armen.
Nu zit het weer in mijn schouders en dan zit er in mijn linkerarm een soort kettingreactie. Er zit een plek voor op mijn schouderkop die naar halverwege mijn linkerarm uitstraalt die straalt weer door naar mijn duim. :? En echt wel gewoon zo irritant dat je er steeds even over wrijft in de hoop dat het weggaat zeg maar, dus wel aanwezige pijn. -O- Alsof er iemand constant op een flinke blauwe plek drukt.
***
pi_215316820
Frozen shoulders worden ook gelinkt aan (peri) menopauze.
Is het zoiets?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215317483
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:27 schreef Vanyel het volgende:
Frozen shoulders worden ook gelinkt aan (peri) menopauze.
Is het zoiets?
Hier wrs wel. Ik mag donderdag eindelijk naar een speciaal spreekuur ervoor, 4 weken op gewacht. Gesprek met fysio, dan echo, dan gesprek met orthopeed en hopelijk spuit er in.

Ik heb dezelfde klachten als jij BE, alleen krijg ik mijn rechterarm niet meer omhoog. Echt enorm veel pijn gehad, vooral in de avond en nacht. Inmiddels gaat dat ietsje beter.

Moraal vh verhaal: ga sneller naar ha of fysio dan ik :+
"Why does being a librarian make her even hotter?"
"They're keepers of knowledge. She holds the answers to all of our questions..."
pi_215317886
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:16 schreef BE het volgende:
Mmmm, het waren 3 leuke dagen... Nu is de pijn in mijn armen weer terug. -O-
Nou ja goed, ik ga er vanuit dat dit ook bij het wen-proces hoort en wacht het even rustig af. Woensdag voor het eerst met utrogestan beginnen dus dan gaan we eens zien wat dat brengt.

En anders moet de ha maar sowieso eens meekijken en meedenken over die pijn in mijn armen.
Nu zit het weer in mijn schouders en dan zit er in mijn linkerarm een soort kettingreactie. Er zit een plek voor op mijn schouderkop die naar halverwege mijn linkerarm uitstraalt die straalt weer door naar mijn duim. :? En echt wel gewoon zo irritant dat je er steeds even over wrijft in de hoop dat het weggaat zeg maar, dus wel aanwezige pijn. -O- Alsof er iemand constant op een flinke blauwe plek drukt.
Vanaf 2014 heb ik al schouder/nekklachten met uitstraling in de armen. Kost me jaarlijks een vermogen aan fysio, want verzekering dekt maar een klein aantal behandelingen. Moedeloos ben ik ervan, het is begonnen toen ik stopte met de pil. :'(
pi_215319208
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 10:58 schreef Syrena het volgende:

[..]
Hier wrs wel. Ik mag donderdag eindelijk naar een speciaal spreekuur ervoor, 4 weken op gewacht. Gesprek met fysio, dan echo, dan gesprek met orthopeed en hopelijk spuit er in.

Ik heb dezelfde klachten als jij BE, alleen krijg ik mijn rechterarm niet meer omhoog. Echt enorm veel pijn gehad, vooral in de avond en nacht. Inmiddels gaat dat ietsje beter.

Moraal vh verhaal: ga sneller naar ha of fysio dan ik :+
Mijne is inmiddels bijna klaar, hele tijd fysio gehad, 2 spuiten erin en het hielp allemaal nog amper. Denk wel een jaar mijn arm nauwelijks kunnen bewegen.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zondag 20 oktober 2024 @ 14:39:23 #41
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215320049
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 09:27 schreef Vanyel het volgende:
Frozen shoulders worden ook gelinkt aan (peri) menopauze.
Is het zoiets?
Denk het niet, want ik kan nog wel alles. Alleen dus gewrichtpijn en enorm verzuurde armen.

Frozen shoulder lijkt me echt de hel. :X
***
pi_215321324
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 13:33 schreef Vanyel het volgende:

[..]
Mijne is inmiddels bijna klaar, hele tijd fysio gehad, 2 spuiten erin en het hielp allemaal nog amper. Denk wel een jaar mijn arm nauwelijks kunnen bewegen.
Mijn man heeft net allebei zijn schouders frozen shoulders gehad, achter elkaar.
Echt wel een paar jaar zoet mee geweest, ik weet niet meer precies hoe lang.
Maar pfff wat een gedoe. (nee, hij is niet in de overgang ;) ).
Fake it till you make it...
pi_215321453
Ik ben 45, voel me opgeblazen.

Peri menopauze?

Ik pak de anticonceptiepil
Werewolf
pi_215321660
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 14:39 schreef BE het volgende:

[..]
Denk het niet, want ik kan nog wel alles. Alleen dus gewrichtpijn en enorm verzuurde armen.

Frozen shoulder lijkt me echt de hel. :X
Duurde wel een paar maanden na start pijn voor ik bevroor. Maar ik had geen verzuring, dus hoop dat je semi goed wegkomt.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215321672
quote:
0s.gif Op zondag 20 oktober 2024 16:24 schreef Nijna het volgende:

[..]
Mijn man heeft net allebei zijn schouders frozen shoulders gehad, achter elkaar.
Echt wel een paar jaar zoet mee geweest, ik weet niet meer precies hoe lang.
Maar pfff wat een gedoe. (nee, hij is niet in de overgang ;) ).
Huuuuu ik vond 1 wel meer dan genoeg.
Heb trouwens ook wel gelezen dat ze verbeteren door zowel oestrogeen als testosteron, dus misschien heeft ie last van de penopauze?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zondag 20 oktober 2024 @ 19:30:38 #46
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215322802
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 17:05 schreef Vanyel het volgende:

[..]
Duurde wel een paar maanden na start pijn voor ik bevroor. Maar ik had geen verzuring, dus hoop dat je semi goed wegkomt.
Shhhhhh
***
pi_215323031
quote:
1s.gif Op zondag 20 oktober 2024 17:06 schreef Vanyel het volgende:

[..]
Huuuuu ik vond 1 wel meer dan genoeg.
Heb trouwens ook wel gelezen dat ze verbeteren door zowel oestrogeen als testosteron, dus misschien heeft ie last van de penopauze?
Geen idee... kan maar zo (48) gelukkig nu wel over.

@BE, hij had ook geen last van verzuring, ik hoop voor je dat het geen frozen shoulder is :*
Fake it till you make it...
pi_215328068
Over progesteron-niveaus bij orale inname. Artikel is eigenlijk gericht op verkrijgen van de gewenste niveaus bij transfeminiene mensen, maar heeft ook info over effect bij menopausale vrouwen.
quote:
Oral progesterone has very low bioavailability (≤10%) due to the first pass through the intestines and liver with oral administration. As a result of the first pass, most of the delivered progesterone with oral progesterone is metabolized into neurosteroid metabolites such as allopregnanolone and pregnanolone before reaching the bloodstream (de Lignieres, Dennerstein, & Backstrom, 1995). This is why oral progesterone has alcohol-like side effects like sedation that are not shared by typical doses of non-oral progesterone such as vaginal progesterone or progesterone by injection.
Blijkbaar was er iets mis met hoe je niveau gemeten werd en blijkt dat nogal te overschatten. Opname is beter als je inneemt met voedsel, maar nog stukken beter vaginaal of rectaal. Vaginaal gebruik van standaard Utrogestan pilletjes is onderzocht en blijkbaar bewezen succesvol.
Bron
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  maandag 21 oktober 2024 @ 08:51:24 #49
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215328437
Grappig dat je dat zegt, want ik was nog aan het twijfelen of ik de utrogestan moest innenemen of inbrengen want ik moest denken aan iets met bolletjes en vaginaal in het 'als zwanger worden moeilijk is' topic. Maar er staat innemen.
Maar dan zou je dus die bolletjes ook in je hoeha kunnen stoppen?

Gisteren had ik het met een vriendin hierover, zij is ook al een aantal maanden aan de hst, maar zij zei dat ze de hele maand door die progesteron slikte. Kan dat ook? Niet dat ik dat wil hoor, maar ik vroeg me af of dat wel klopte? (Zij komt van een hele zware anti-conceptie-pil ivm endometriose, dus mss dat het daardoor komt?)
***
pi_215328520
Ja, ik slik ook continu maar dat is in principe voor postmenopausaal.

Vaginaal is volgens Reddit heel gewoon, ik had het in Nederlands nog niet gezien maar volgens dit artikel is het dus bewezen succesvol.

Er staat ook iets in over onderdrukking van testosteron in transvrouwen, meer bij hogere dosis, en onderdrukking van je geslachtsklieren bij cisvrouwen. Dat zou me wel tegenhouden ivm libido als ik enig libido had maar bij afwezigheid daarvan wil ik het best proberen.
Aantal redditors schrijft verdwijnen van gewrichtspijn toe aan progesteron. Daar ben ik wel voor in de markt.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  Moderator maandag 21 oktober 2024 @ 09:31:28 #51
5428 crew  miss_sly
pi_215328660
Gewrichtspijnen, reumatische klachten en fibromyalgie worden ook vaak genoemd als mogelijke overgangsklachten en waar vrouwen baat hebben bij hst.

Progesteron wordt inderdaad continu geslikt bij menopausale vrouwen, cyclisch als er nog sprake is van een cyclus. Op de Facebookgroep waar ik zit wordt het ook door een behoorlijk aantal vrouwen vaginaal of rectaal ingebracht. Wat veel vrouwen als nadeel noemen van vaginaal is dat ze er afscheiding van krijgen; dat is natuurlijk geen afscheiding, maar het bolletje dat oplost en deels weer naar buiten komt.

Ik doe het zelf prima op de oral progesteron, maar anders zou ik vaginaal of rectaal wel overwegen. Ik neem het als ik naar bed ga, dus heb ook geen last van side effects als duizeligheid ofzo, wat je wel eens hoort. Ik poets mijn tanden, neem een pilletje en ga slapen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  maandag 21 oktober 2024 @ 09:36:04 #52
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215328701
Fijn om te lezen. Ik ga woensdag beginnen, dus we gaan het zien.

Ik had er echt geen idee van dat dit allemaal ermee kan samenhangen.
Je denkt toch vooral aan die opvliegers en driftige buien.
Nou, dat valt echt reuze mee. Een heel enkele keer voel ik me ineens totaal overprikkeld en nu ik het hier opschrijf doet dat me denken aan de tijd dat ik hormonaal totaal van de leg was na de kinderen. Dan kon ik soms ineens het gedoe, de drukte, het geluid, niks meer hebben zeg maar.
Toen ik heb ik dus ook een hele tijd progesteron geslikt als remedie.
***
pi_215364037
Vandaag bevestiging gekregen, frozen shoulder. Denk dat over een paar jaar perimenopauze ook als risicofactor genoemd gaat worden, naast diabetes en ongeval :+
"Why does being a librarian make her even hotter?"
"They're keepers of knowledge. She holds the answers to all of our questions..."
pi_215364306
quote:
1s.gif Op maandag 21 oktober 2024 07:59 schreef Vanyel het volgende:
Vaginaal gebruik van standaard Utrogestan pilletjes is onderzocht en blijkbaar bewezen succesvol.
Bron
Dit moet ik nog even deels rectificeren. Zachte pillen, zoals die utrogestan, worden beter opgenomen bij orale inname dan bij vaginaal. Harde P-pillen doen het beter bij vaginaal gebruik.

Tevens kak, Syrena
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  donderdag 24 oktober 2024 @ 22:31:42 #55
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215367051
Mmmm, ik dacht: bij een frozen shoulder zit de boel vast en kan je je arm niet bewegen.
Dus ik dacht net 'eens lezen'...

quote:
In het kort:

Bij een frozen shoulder heb je pijn in de schouder, vaak uitstralend naar de bovenarm.
De pijn wordt steeds erger en je schouder verstijft.
Het doet eerst alleen pijn tijdens het bewegen, maar later ook in rust.
Mss ben ik toch idd ook wel onderweg... -O- dus...
Maandag iig maar even de fysio bellen, sowieso.
Want na een paar goede dagen is het de afgelopen dagen weer flink shit. Gelukkig vooral 's nachts, maar tegelijkertijd kut, want ik slaap er niet echt lekker op zeg maar. :{
***
pi_215368466
ah kak @Syrena :*

@BE dat slechte slapen en er niet op kunnen liggen had mijn man ook... ik hoop voor je dat het bij jou geen frozen shoulder is :*
Fake it till you make it...
pi_215368496
Ik had dat idd ook, maar ik kon (als zijslaper uiteraard) ook niet meer op de andere liggen omdat ie dan inzakte.
Ik heb minstens een half jaar, mogelijk langer, op mijn rug geslapen met een kussen in mijn knieholtes en een onder mijn hand. Arm over de volle lengte plat naast me neerleggen kon ook al niet meer.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215368578
Door al dat ge-echo en gefok aan mijn arm gister, door fysio, ortopeed én echoscopist, nacht from hell gehad :(
Terwijl het ter plekke niet pijnlijk was, echo was gevoelig.

Ik heb niet voor injectie gekozen gister, zou maar pijnstilling geven voor 24 uur en qua ontstekingsremmer het proces niet verkorten.

SPIJTTTT vannacht _O-

@BE fysio gister zei dat het niet had uitgemaakt als ik eerder aan de bel had getrokken :{ maar geen idee of dat idd klopt.
"Why does being a librarian make her even hotter?"
"They're keepers of knowledge. She holds the answers to all of our questions..."
pi_215368623
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2024 08:15 schreef Syrena het volgende:
Door al dat ge-echo en gefok aan mijn arm gister, door fysio, ortopeed én echoscopist, nacht from hell gehad :(
Terwijl het ter plekke niet pijnlijk was, echo was gevoelig.

Ik heb niet voor injectie gekozen gister, zou maar pijnstilling geven voor 24 uur en qua ontstekingsremmer het proces niet verkorten.
Hierover zijn de meningen nogal verdeeld. Bij mij maakte het het hele proces niet korter maar de pijn werd wel wat langer dan 24u lichter en de beweeglijkheid groter. Ik ken ook wel verhalen van mensen waar het echt structureel minder werd.
Mij werd wel verteld dat herhaald injectie zetten ook een negatief heeft op je weefsel daar.

Weet je wat ook top is met een goeie frozen shoulder?
Mammografieën en dergelijke :X
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  Moderator vrijdag 25 oktober 2024 @ 09:22:29 #60
5428 crew  miss_sly
pi_215368878
Zo'n frozen shoulder klinkt echt hels :X
Sterkte aan iedereen die ermee te maken heeft!
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  vrijdag 25 oktober 2024 @ 18:19:07 #61
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215373044
Hele gekke vraag, zijn er meer mensen waarbij de urine van kleur veranderd is? :@
Vlgs mij heb ik dit echt pas sinds ik met de pleisters begonnen ben. Het is op de een of andere manier echt ineens superfel geel. :?
***
pi_215373314
Ik weet niet of het aan de pleisters ligt of de leeftijd, maar mijn urine is veranderd van geur en kleur ;-)
Clap your hands if you're working too hard
  vrijdag 25 oktober 2024 @ 21:57:38 #63
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215376214
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2024 18:19 schreef BE het volgende:
Hele gekke vraag, zijn er meer mensen waarbij de urine van kleur veranderd is? :@
Vlgs mij heb ik dit echt pas sinds ik met de pleisters begonnen ben. Het is op de een of andere manier echt ineens superfel geel. :?
Slik je ook vitaminen (en dan met name B2)
Bijna fluoriserend geel heb ik wel eens van vitamine B gehad.
  vrijdag 25 oktober 2024 @ 22:05:32 #64
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215376267
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2024 21:57 schreef Ygritte het volgende:

[..]
Slik je ook vitaminen (en dan met name B2)
Bijna fluoriserend geel heb ik wel eens van vitamine B gehad.
Niet anders dan hiervoor.
***
  Moderator vrijdag 25 oktober 2024 @ 22:08:58 #65
5428 crew  miss_sly
pi_215376293
Ik heb ook wel verandering van kleur en geur opgemerkt. Donkerer en geler.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  zondag 27 oktober 2024 @ 10:25:41 #66
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_215388284
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2024 21:57 schreef Ygritte het volgende:

[..]
Slik je ook vitaminen (en dan met name B2)
Bijna fluoriserend geel heb ik wel eens van vitamine B gehad.
Dit zou het misschien toch wel kunnen zijn. Ik ben overgegaan op een B-complex ipv alleen B6 realiseer ik me.
***
pi_215405836
Hartstikke interessant
Menopause and MHT (menopause hormone therapy) in 2024.
Van de International Menopause Society.

Volgens mij stond dit nog niet in de OP.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 29 oktober 2024 @ 06:15:58 #68
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215406824
Ik luister naar de podcast van Suzanne Rethans (we zijn toch niet gek?). Linkje staat in de OP, erg interessant!
Resistance is futile.
pi_215409840
Mijn haar begint ineens te krullen, bizar. Heb van nature superfijn, dun en steil haar maar nu zit er een slag in van hier tot Tokio
Das wel wennen, want het zit ook voor geen meter }:|

Verder dacht ik, toen dit topic net van start ging, dat het einde van de menstruatie zich had aangediend.
Nee hoor, ik heb slechts 1 beurt overgeslagen en ben sinsdien keurig op tijd als vanouds heeeeerlijk regelmatig ongesteld geweest
  woensdag 30 oktober 2024 @ 07:14:31 #70
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215415610
Ik ga collageen poeder proberen, deze heb ik besteld:

https://www.puurmieke.nl/(...)-hyaluronzuur-3.html

Benieuwd wat dit gaat doen, met name voor de elasticiteit van mijn huid.
Resistance is futile.
  woensdag 30 oktober 2024 @ 07:16:55 #71
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215415615
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 13:34 schreef Kanaroe het volgende:
Mijn haar begint ineens te krullen, bizar. Heb van nature superfijn, dun en steil haar maar nu zit er een slag in van hier tot Tokio
Das wel wennen, want het zit ook voor geen meter }:|

Verder dacht ik, toen dit topic net van start ging, dat het einde van de menstruatie zich had aangediend.
Nee hoor, ik heb slechts 1 beurt overgeslagen en ben sinsdien keurig op tijd als vanouds heeeeerlijk regelmatig ongesteld geweest
Als je gebruik wil maken van je slag, dan raad ik je de curly girl methode aan. Kwestie van de juiste producten gebruiken, ikzelf heb na 5 jaar met die methode pijpenkrullen :+ en ik was en föhn het maar 1x per week. Ff melden in het mooie haren topic voor alle ins en outs ;) .
Resistance is futile.
pi_215416148
quote:
7s.gif Op dinsdag 29 oktober 2024 06:15 schreef Seven. het volgende:
Ik luister naar de podcast van Suzanne Rethans (we zijn toch niet gek?). Linkje staat in de OP, erg interessant!
Ik heb deze doorgegeven aan een vriendin. Ze heeft het moeilijk. Ze gebruikte hormoonpleisters maar moest daarmee stoppen omdat er een mogelijk kwaadaardige poliep is gevonden. Ze voelt zich nu zo ellendig.

Afgelopen weekend vloog ze uit jaloezie bijna een vrouw aan die wat te amicaal tegen haar man deed :X Zo is ze totaal niet.

Volgende week gaat de poliep er uit, dan hopelijk snel nieuws over mogelijke verwijdering van de baarmoeder en verdere behandeling. Ik moedig haar aan om een goede consulent te zoeken of bij de gyn aan te kloppen.
Spoilers!
  woensdag 30 oktober 2024 @ 09:05:21 #73
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215416334
quote:
1s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 08:31 schreef Lucky_Strike het volgende:

[..]
Ik heb deze doorgegeven aan een vriendin. Ze heeft het moeilijk. Ze gebruikte hormoonpleisters maar moest daarmee stoppen omdat er een mogelijk kwaadaardige poliep is gevonden. Ze voelt zich nu zo ellendig.

Afgelopen weekend vloog ze uit jaloezie bijna een vrouw aan die wat te amicaal tegen haar man deed :X Zo is ze totaal niet.

Volgende week gaat de poliep er uit, dan hopelijk snel nieuws over mogelijke verwijdering van de baarmoeder en verdere behandeling. Ik moedig haar aan om een goede consulent te zoeken of bij de gyn aan te kloppen.
Och, wat vervelend voor jouw vriendin. Aflevering 1 zal haar al wel goede inzichten geven. Voor mij was de aflevering over ADHD nuttig, ik heb geen officiële diagnose (zoals zovelen) maar ik herken me wel in al die verhalen.
Resistance is futile.
pi_215416368
quote:
1s.gif Op maandag 28 oktober 2024 22:27 schreef Vanyel het volgende:
Hartstikke interessant
Menopause and MHT (menopause hormone therapy) in 2024.
Van de International Menopause Society.

Volgens mij stond dit nog niet in de OP.
Ik heb deze toegevoegd.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_215416413
quote:
7s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 07:16 schreef Seven. het volgende:

[..]
Als je gebruik wil maken van je slag, dan raad ik je de curly girl methode aan. Kwestie van de juiste producten gebruiken, ikzelf heb na 5 jaar met die methode pijpenkrullen :+ en ik was en föhn het maar 1x per week. Ff melden in het mooie haren topic voor alle ins en outs ;) .
Haha, bedankt voor de tip :D
pi_215432026
:o
Mrs V wees me op de laatste ep van We zijn toch niet gek.
Met een seksuologe. Leek me interessant, maar de Mrs waarschuwde dat ik er ws niet naar wilde luisteren. Dus ik klikte door naar haar site en toen nog eens naar een artikel van haar hand.
Die is echt niet helemaal lekker.
quote:
Het idee heerst dat de overgang ervoor zorgt dat vrouwen minder zin in seks krijgen en dat het langer duurt om opgewonden te raken, maar dit klopt niet. 'Vrouwen kunnen in en na de overgang net zo opgewonden worden als voorheen. Leeftijd heeft hier geen invloed op, en ook niet op zin in seks', zegt Van Alderen. Daarnaast wordt vaak gezegd dat de verminderde zin in seks komt door een daling van het oestrogeen-, progesteron-, en testosterongehalte in de overgang, maar dit is ook niet waar.

'Zin in seks wordt niet veroorzaakt door hormonen, maar door onder meer seksuele opwinding. Het is een misverstand dat hormonen zoals oestrogenen, testosteron en progesteron daar invloed op hebben
En
quote:
Heb je tijdens de overgang ineens last van vaginale droogheid en pijn bij penis-in-vaginaseks? 'Dan zijn dit signalen dat je iets aan het doen bent waar je niet echt naar verlangt.
Zei ik al dat ze niet goed was?
Bron

Interessante mening wel, helemaal als je hem afzet tegen om maar een quote te nemen
quote:
Recommendations regarding testosterone treatment of naturally or surgically postmenopausal women with HSDD, with/or without concurrent estrogen therapy

Testosterone therapy, in doses that approximate physiological testosterone concentrations for premenopausal women, exerts a beneficial effect on sexual function including increases, above the effects of placebo/comparator therapy, of an average of one satisfying sexual event per month, and increases in the subdomains of sexual desire, arousal, orgasmic function, pleasure and sexual responsiveness, together with a reduction in sexual concerns including sexual distress (Level I, Grade A).
Uit de Global Consensus Position Statement on the Use of Testosterone Therapy for Women.

HSDD is hypoactive sexual desire disorder/dysfunction. Geen zin (meer) hebben dus.
Wonderlijk wel dat die seksuologe zo stellig beweert dat hormonen geen effect hebben, terwijl het tegendeel zelfs in 2019 al zo duidelijk was bewezen dat ze er een global consensus statement over hebben geschreven.
Zou zij de recente literatuur op haar vakgebied bijhouden?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 5 november 2024 @ 06:35:14 #77
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215479968
quote:
7s.gif Op woensdag 30 oktober 2024 07:14 schreef Seven. het volgende:
Ik ga collageen poeder proberen, deze heb ik besteld:

https://www.puurmieke.nl/(...)-hyaluronzuur-3.html

Benieuwd wat dit gaat doen, met name voor de elasticiteit van mijn huid.
Ik merk nu al dat m'n nagels er veel sterker door worden. En ik leek ook minder haaruitval te hebben met het wekelijks borstelen en wassen.
Resistance is futile.
pi_215493476
Hier is de ellende ook gestart... En ik weet niet wat ik er mee aan moet.
Ik en hormonen zijn een hele hele slechte combinatie. Op het ergste punt moet iedereen dood en kapot inclusief mijzelf. En dat punt wil ik echt niet nog een keer bereiken. Ik vind dat echt een angstige gedachte als dat terugkomt.

Met mijn eigen hormonen had ik inmiddels mijn routine hoe ermee om te gaan. Maar nu dat alles op de schop aan het gaan is raak ik een beetje (boel) verloren. Ik vind het sowieso lastig om te pinpointen of de klachten wel/niet met de 1e fase van de overgang te maken heeft. Het mentale stuk dat weet ik wel zeker. Maar het lichamelijke stuk vind ik lastig.
Maar het voelt gewoon alsof het langzaam aan het opraken is. De energie in lijf en hoofd.

Ik vind het lastig om een afspraak te maken bij de huisarts. Het voelt als aanstelleritus, maar ik weet dat dat niet zo is. Maar toch...
Ik gebruik al een ssri om de pms niet de overhand te geven. Maar dit voelt nu als next level.

Tijd dat ik mij eens goed in ga lezen om er hopelijk wat beter voorbereid mee om te kunnen gaan.

De opvliegers neem ik voor lief, ook al zijn ze totaal niet fijn. Maar de hoofdpijnen, de pijnlijke gewrichten, het gewicht, de vermoeidheid, slapeloosheid, hartkloppingen, onrust, concentratie van 0,0 en zo kan ik nog wel even doorgaan.
En dan ook nog eens uit het niets huilbuien. Boosheid. Frustratie. Geïrriteerd zijn.
De pieken en dalen in 1 cyclus die zijn gewoon zo groot en een paar keer per cyclus aanwezig. Het put me gewoon helemaal uit.

zo, dat moest er even uit :@
pi_215493892
Daar zou ik toch mee naar de huisarts gaan @Lingue!
Klinkt heel naar.
Fake it till you make it...
pi_215496035
quote:
0s.gif Op woensdag 6 november 2024 10:21 schreef Nijna het volgende:
Daar zou ik toch mee naar de huisarts gaan @:Lingue!
Klinkt heel naar.
Ja, ik heb net een afspraak gemaakt met de huisarts. Na overleg met psych ook.
Als ik nu niet ga wordt de drempel alleen maar groter om wel te gaan...
pi_215497848
Alles wat je opnoemt aan lichamelijke klachten kan heel goed veroorzaakt worden door de perimenopauze :Y. Goed dat je langs de huisarts gaat!
Venus in pocketformaat
© loveli
pi_215541047
Poeh, de eerste ronde ellende zit er op. Ik voel mij nu nog meer uitgeput dan dat ik al was. Maar vooral ook blij dat ik nu weer mijzelf voel. Dat was de afgelopen dagen totaal niet het geval.

Voor nu korte termijn plan is ophogen SSRI. En noodmedicatie als het extreem wordt. Mocht ophogen niet voldoende helpen dan kan er met hormoontherapie gestart worden. Dus hier wil ik mij wel in gaan verdiepen.

Ik ben 'pas' 43, dus de 5jr die er gemiddeld voor staat om hormoontherapie te doen is niet wrs niet voldoende om de hele fase naar de overgang te kunnen uitzingen.
Maar dat is niet iets waar ik nu iets mee moet. Eerst stabiliseren en geen moordneigingen ed krijgen tijdens hormonale schommelingen. En vertrouwen dat ik weet en voel dat het weer de verkeerde kant op gaat.

Ik vind het wel weer erg heftig dat de hormoonschommelingen zo extreem zijn en het ook zo een extreme reactie oproept bij mij.
pi_215541769
Die 5 jaar is niet gemiddeld maar een maximum gesteld vanuit de verwachting dat dat veiliger is dan langer. Of dat wel zo is, staat op dit moment ter discussie.
Ik hoop dat ze daar over 5 jaar wel uit zijn.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_215544249
quote:
1s.gif Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef Vanyel het volgende:
Die 5 jaar is niet gemiddeld maar een maximum gesteld vanuit de verwachting dat dat veiliger is dan langer. Of dat wel zo is, staat op dit moment ter discussie.
Ik hoop dat ze daar over 5 jaar wel uit zijn.
Ah ok, dat wist ik nog niet.
Ik wil voordat dit besloten wordt wel wat meer informatie eerst hebben over de hormoontherapie. Want synthetische hormonen zijn nog erger dan mijn eigen hormonen.
Voor nu eerst maar eens hopen dat fase 1 voorlopig doet wat het moet doen.
  Moderator zondag 10 november 2024 @ 20:23:31 #85
5428 crew  miss_sly
pi_215544326
quote:
0s.gif Op zondag 10 november 2024 20:15 schreef Lingue het volgende:

[..]
Ah ok, dat wist ik nog niet.
Ik wil voordat dit besloten wordt wel wat meer informatie eerst hebben over de hormoontherapie. Want synthetische hormonen zijn nog erger dan mijn eigen hormonen.
Voor nu eerst maar eens hopen dat fase 1 voorlopig doet wat het moet doen.
Hormoontherapie is dan ook expliciet niet met synthetische hormonen, maar bio-identieke.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_215544511
quote:
7s.gif Op zondag 10 november 2024 20:23 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Hormoontherapie is dan ook expliciet niet met synthetische hormonen, maar bio-identieke.
Ahhhh, dat klinkt al als een hele geruststelling.
pi_215550214
Hoe komen ze eigenlijk aan die hormonen?
pi_215550316
quote:
1s.gif Op maandag 11 november 2024 14:56 schreef -Spring het volgende:
Hoe komen ze eigenlijk aan die hormonen?
Het wordt gemaakt van plantaardig materiaal en de molecuul-structuur is hetzelfde als de hormonen die door ons eigen lichaam wordt gemaakt. Het wordt dus wel geproduceerd, maar heeft een niet-synthetische basis.

https://www.gezondheidsnet.nl/overgang/bio-identieke-hormonen
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_215550824
quote:
7s.gif Op maandag 11 november 2024 15:11 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Het wordt gemaakt van plantaardig materiaal en de molecuul-structuur is hetzelfde als de hormonen die door ons eigen lichaam wordt gemaakt. Het wordt dus wel geproduceerd, maar heeft een niet-synthetische basis.

https://www.gezondheidsnet.nl/overgang/bio-identieke-hormonen
Ah zo!

Ik kreeg moeders voor moeders-flashbacks :D
pi_215550911
quote:
1s.gif Op maandag 11 november 2024 16:19 schreef -Spring het volgende:

[..]
Ah zo!

Ik kreeg moeders voor moeders-flashbacks :D
Haha, ja dat dacht ik al nav je vraag :D
Maar nee dus, dat is dus niet het geval.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 13 november 2024 @ 19:08:08 #91
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215571523
quote:
1s.gif Op zondag 10 november 2024 16:22 schreef Vanyel het volgende:
Die 5 jaar is niet gemiddeld maar een maximum gesteld vanuit de verwachting dat dat veiliger is dan langer. Of dat wel zo is, staat op dit moment ter discussie.
Ik hoop dat ze daar over 5 jaar wel uit zijn.
Bij mij werd er direct gezegd sowieso 10 jaar, maar 15 mag ook wel. In mijn geval heeft dat te maken met mijn leeftijd. Ik had nog vrolijk ongeveer 10 jaar moeten menstrueren. Redenatie vanuit het ziekenhuis was dat ik die hormonen gewoon nodig heb als bescherming voor hart- en vaatzieken, beroertes en botontkalking en ik normaalgesproken die hormonen anders zelf nog wel in veel grotere hoeveelheden had aangemaakt.

Ik hoop echt serieus dat wij in Nederland over 10 jaar anders denken over het aanvullen van hormonen en dan met name voor langere tijd. Ik kan er bij wijze nu al tegenop zien dat ik ooit zou moeten stoppen.
  woensdag 13 november 2024 @ 22:13:13 #92
277627 Seven.
We are Borg.
pi_215574309
Hier bouwt zich weer een hormoonpiek op. Sinds eind september niet meer ongesteld geweest. Gisteren weer eens een opvliegertje, die duurde echt twee uur of zo.

Ik heb maar eens een lijstje gemaakt van mijn klachten:

Bijna elke avond 's avonds vermoeid
Onregelmatige cyclus
Laag libido
Alcohol intolerantie
Droge ogen
Drogere huid
Af en toe opvliegers
Minder elastische huid
Steeds vaker slechte nachten (2-3x per week)

En tijdens hormoonpieken komt daar dan bij:
Emotioneler
Angsten (specifiek de angst om m'n kind te verliezen)
Puistjes

Als ik dan een keer flink ongesteld geweest ben, dan is het weer een paar maanden rustiger en dan begint het weer te verergeren. Vind ik zo'n openbaring, ik had echt nooit verwacht dat de klachten in golven komen.

Wat betreft de collageen: ik merk dat ik het daar fysiek wel lekker op doe. Ik herstel sneller van spierpijn. Ik had de laatste maanden een beetje last van pijnklachten in m'n heup en m'n rechterarm. Die zijn beiden als sneeuw voor de zon verdwenen. M'n nagels zijn veel sterker, m'n haar is veel sterker. Misschien wishful thinking en 100% niet wetenschappelijk bewezen, maar ik voel me fysiek wel fitter.
Resistance is futile.
pi_215574422
quote:
0s.gif Op woensdag 13 november 2024 19:08 schreef Ygritte het volgende:

[..]
Bij mij werd er direct gezegd sowieso 10 jaar, maar 15 mag ook wel. In mijn geval heeft dat te maken met mijn leeftijd. Ik had nog vrolijk ongeveer 10 jaar moeten menstrueren. Redenatie vanuit het ziekenhuis was dat ik die hormonen gewoon nodig heb als bescherming voor hart- en vaatzieken, beroertes en botontkalking en ik normaalgesproken die hormonen anders zelf nog wel in veel grotere hoeveelheden had aangemaakt.

Ik hoop echt serieus dat wij in Nederland over 10 jaar anders denken over het aanvullen van hormonen en dan met name voor langere tijd. Ik kan er bij wijze nu al tegenop zien dat ik ooit zou moeten stoppen.
Ik heb er nog geen gesprek over gevoerd. Over vier jaar, als mijn eerste vijf jaar erop zitten, ga ik het gesprek we aan. Hopelijk zijn dan de protocollen aangepast, en zo niet, wil ik we de discussie aan over mijn recht op het nemen van een verhoogd risico als het me verder zoveel goeds brengt.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 13 november 2024 @ 22:28:05 #94
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215574494
quote:
7s.gif Op woensdag 13 november 2024 22:13 schreef Seven. het volgende:
Hier bouwt zich weer een hormoonpiek op. Sinds eind september niet meer ongesteld geweest. Gisteren weer eens een opvliegertje, die duurde echt twee uur of zo.

Ik heb maar eens een lijstje gemaakt van mijn klachten:

Bijna elke avond 's avonds vermoeid
Onregelmatige cyclus
Laag libido
Alcohol intolerantie
Droge ogen
Drogere huid
Af en toe opvliegers
Minder elastische huid
Steeds vaker slechte nachten (2-3x per week)

En tijdens hormoonpieken komt daar dan bij:
Emotioneler
Angsten (specifiek de angst om m'n kind te verliezen)
Puistjes

Als ik dan een keer flink ongesteld geweest ben, dan is het weer een paar maanden rustiger en dan begint het weer te verergeren. Vind ik zo'n openbaring, ik had echt nooit verwacht dat de klachten in golven komen.

Wat betreft de collageen: ik merk dat ik het daar fysiek wel lekker op doe. Ik herstel sneller van spierpijn. Ik had de laatste maanden een beetje last van pijnklachten in m'n heup en m'n rechterarm. Die zijn beiden als sneeuw voor de zon verdwenen. M'n nagels zijn veel sterker, m'n haar is veel sterker. Misschien wishful thinking en 100% niet wetenschappelijk bewezen, maar ik voel me fysiek wel fitter.
Heel herkenbaar. Ik had die golfbeweging ook heel erg. Hoe langer een cyclus duurde, hoe erger de klachten werden. En als ik dan weer ongesteld werd was ik er wel weer een beetje. Dat heb ik zo wel een paar jaar volgehouden.
pi_215574635
Ik merk het nog steeds als ik niet helemaal fit ben (verkouden, grieperig) dat wat symptomen weer licht terugkomen. Zelfs dat ik op het randje van opvliegers zit, die dan net niet echt komen. Tenzij ik echt ziek ben of teveel alcohol in een paar dagen heb gedronken, dan krijg ik ook wel echt een enkele opvlieger.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 13 november 2024 @ 22:54:40 #96
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215574705
quote:
7s.gif Op woensdag 13 november 2024 22:44 schreef miss_sly het volgende:
Ik merk het nog steeds als ik niet helemaal fit ben (verkouden, grieperig) dat wat symptomen weer licht terugkomen. Zelfs dat ik op het randje van opvliegers zit, die dan net niet echt komen. Tenzij ik echt ziek ben of teveel alcohol in een paar dagen heb gedronken, dan krijg ik ook wel echt een enkele opvlieger.
Haha, kwartje valt ineens waarom ik laatst ‘ineens’ een paar nachten achter elkaar opvliegers had :D

Hier ineens zo erg jeuk onder de pleisters dat ik hem eraf getrokken heb en een nieuwe heb geplakt. Had in het begin elke keer beetje irritatie bij de randen, maar deze keer echt felrood onder de hele pleister en jeukt als een malle. Hoop dat het eenmalig is/was. :X
pi_215574719
quote:
0s.gif Op woensdag 13 november 2024 22:54 schreef Ygritte het volgende:

[..]
Haha, kwartje valt ineens waarom ik laatst ‘ineens’ een paar nachten achter elkaar opvliegers had :D

Hier ineens zo erg jeuk onder de pleisters dat ik hem eraf getrokken heb en een nieuwe heb geplakt. Had in het begin elke keer beetje irritatie bij de randen, maar deze keer echt felrood onder de hele pleister en jeukt als een malle. Hoop dat het eenmalig is/was. :X
Ik weet niet of je Sandoz of Systen hebt, maar soms is overgaan op het andere merk de oplossing tegen de jeuk.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  woensdag 13 november 2024 @ 23:04:22 #98
422382 Ygritte
You know nothing!
pi_215574747
quote:
7s.gif Op woensdag 13 november 2024 22:58 schreef miss_sly het volgende:

[..]
Ik weet niet of je Sandoz of Systen hebt, maar soms is overgaan op het andere merk de oplossing tegen de jeuk.
Sandoz. Ik had alleen niet verwacht dat dit ineens na een paar maanden op komt zetten.
Had al eens gelezen dat de Systen ook beter plakken alhoewel die van Sandoz bij mij eigenlijk ook niet los laten.
pi_215575103
De overgang; het klinkt als een promotie maar dat kunnen we nou niet echt zeggen lijkt mij of wel?!
Bestuur tegen de muur. Met de groeten van Ron Vlaar :W
pi_215575322
quote:
0s.gif Op donderdag 14 november 2024 01:53 schreef De_Pel het volgende:
De overgang; het klinkt als een promotie maar dat kunnen we nou niet echt zeggen lijkt mij of wel?!
Klopt.
Verder is dit topic niet bedoeld om bijdehand te komen doen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')