Hij denkt zelf dat ze vergiftigd worden, maar als je je honden niet de juiste inentingen geeft en ze te jong bij de moeder weghaalt dan is dat vragen om ellende.quote:Op zondag 29 september 2024 18:46 schreef Seven. het volgende:
Is het hondje nog gevonden? En wat denk je dat er steeds gebeurt met die honden?
quote:Op zondag 29 september 2024 19:46 schreef Managarm het volgende:
[..]
Hij denkt zelf dat ze vergiftigd worden, maar als je je honden niet de juiste inentingen geeft en ze te jong bij de moeder weghaalt dan is dat vragen om ellende.
We moeten nog een keer gaan kijken of het hondje terug is maar, ik betwijfel het.
Goed beeld van de ruimte nu. Het gaat lekker daar!quote:Op vrijdag 4 oktober 2024 10:53 schreef Managarm het volgende:
De balk wordt ingepakt, toch maar met gipsplaat omdat de balk niet helemaal recht is (dat krijg je met amateurs).
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Als het goed is dan zitten over twee weken alle gipsplaten er op, we zijn nu eerst bezig met alles wat gedaan is afwerken.
Ik ben bezig met de aansluiting van het buffervat naar de vloerverwarming, alles met koper. Het water van de kachel wordt te warm voor de pvc-buizen. Met koper werken is ook weer nieuw, wel alles met knelfittingen, hier wordt nog veel gesoldeerd (iets wat we in Nederland volgens mij al heel lang niet meer doen).
[ afbeelding ]
We hebben wat meer wolken:
[ afbeelding ]
Ziet er heel erg regenachtig uit, maar helaas, vier druppels was alles.
[ afbeelding ]
We hebben goede hoop voor volgende week, heel de week regen.
Wat gaat er eigenlijk boven gebeuren, ga je nog gebruik maken van die vide?quote:Op maandag 7 oktober 2024 17:43 schreef Managarm het volgende:
Het is net of er een dakraam in zit.
[ afbeelding ]
Ja, het is opslag. We hebben erg veel spullen, een hoop komt daar te staan.quote:Op maandag 7 oktober 2024 19:24 schreef Seven. het volgende:
[..]
Wat gaat er eigenlijk boven gebeuren, ga je nog gebruik maken van die vide?
Waar gaan olijven eigenlijk goed en slecht op?quote:Op zondag 20 oktober 2024 20:04 schreef Managarm het volgende:
Ik had nog olijfolie willen verkopen hier maar een kennis van Liesbeth heeft in een keer de gehele voorraad gekocht (60 liter, we hadden al wat kannetjes verkocht).
Dit jaar wordt het pet met de olijfolie, er hangen erg weinig olijven in de bomen hier. Ik ga een paar van de bomen oogsten, voor eigen verbruik. Volgend jaar weer beter, het is ook meestal om het jaar dat je een echt goede oogst hebt, maar het is nu wel erg zielig.
Ik denk dat het nu te lang droog is geweest, pas meer regen eind september. Olijven kunnen best een tijd zonder water, maar als ze vrucht gaan dragen is het wel handig als er iets van vocht komt.quote:Op zondag 20 oktober 2024 20:10 schreef Seven. het volgende:
[..]
Waar gaan olijven eigenlijk goed en slecht op?
Voor eind december, het is nu alleen nog een deel stucwerk en een trap plaatsen. Trap kan ook als we er wonen.quote:
Ja, gifslang. Maar niet gevaarlijk, net als bijna alle slangen in Portugal, de tanden staan achterin de bek.quote:Op dinsdag 5 november 2024 06:30 schreef Seven. het volgende:
Was het een gifslang?
En mooie tegeltjes in de keuken!
Ja, die kan je eten als ze geroosterd zijn, nog niet geprobeerd overigens. Er wordt ook meel van gemalen. De eikels zijn zoeter dan de eikels van andere eiken. Overigens is de bekendste eter het Iberische varken, ze zeggen dat de smaak van de eikels komt. Het zijn eikels van de steeneik, azinheira in het Portugees. In Nederland wordt het hout azijnhout genoemd, beetje een vrije vertaling van de Portugese naam.quote:Op zondag 17 november 2024 17:42 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Jammer van de kip!
Nog ff over eikels; zoete eikels zei je? Die kun je geloof ik in principe ook eten. Het is alleen nooit gelukt om eikenbomen zo te kweken dat je weet dat ze zoete eikels zullen dragen, schijnbaar zijn er teveel genen betrokken bij hoe eikels smaken.
Tamme kastanjes! Laatst liep ik bij mijn moeder in het bos en daar lagen er veel. Tasje meegenomen en soep van gemaakt. Wel flink werk: roosteren, pellen, en dan met wat selderij, uitje enzo blenden, afmaken met wat gebakken spekjesquote:Op zondag 17 november 2024 18:24 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ja, die kan je eten als ze geroosterd zijn, nog niet geprobeerd overigens. Er wordt ook meel van gemalen. De eikels zijn zoeter dan de eikels van andere eiken. Overigens is de bekendste eter het Iberische varken, ze zeggen dat de smaak van de eikels komt. Het zijn eikels van de steeneik, azinheira in het Portugees. In Nederland wordt het hout azijnhout genoemd, beetje een vrije vertaling van de Portugese naam.
Liesbeth komt net binnenlopen en zegt dat het ongeveer de smaak van een kastanje is, die heeft zel wel gegeten.
Wij hebben een afhaalpunt, bezorgen rekenen ze 99 euro voor (en dan kan ik alsnog bij het café op gaan halen, grote vrachtwagens passen niet op onze weg). Wij hebben een aanhanger dus goedkoper om even naar het afhaalpunt te rijden.quote:Op maandag 18 november 2024 15:27 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Ik was anderhalve week geleden in Toscane, en daar waren ze ook bezig met de olijfoogst. Leek mij erop dat ze daar dit jaar een aardige oogst hebben.
En Ikea...veel bezorgen ze niet, en als ze het bezorgen, en het is kapot, dan neemt de bezorger het niet mee, maar moet je er zelf mee terug naar winkelHadden wij met een glazen pot ofzo, stuk eruit. Bezorger ontkende eerst gewoon nog dat het kapot was
Dat huis lijkt ook wel scheef te staanquote:Op donderdag 21 november 2024 13:06 schreef Managarm het volgende:
Dit is wat je krijgt als je iemand inhuurt en geen opzichter hebt:
[ afbeelding ]
Met het terras langs het huis is dus de helling gevolgd, het huis zit in de rotsen ingebouwd. Er is niets recht aan dit terras. Dit is dus een terrein aan het riviertje in de buurt van ons terrein, eigenaar is een Nigeriaan die wij nog nooit gezien hebben in twee jaar tijd.
De olijfnetten moesten opgeruimd worden en we kregen "hulp"
[ afbeelding ]
Het laatste stuk plafond boven de woonkamer wordt afgewerkt. Als dat klaar is dan kan de steiger het huis uit.
[ afbeelding ]
Het huis staat op de rotsen, altijd scheef, dit zie je veel hier.quote:Op donderdag 21 november 2024 13:25 schreef June. het volgende:
[..]
Dat huis lijkt ook wel scheef te staanEn bizar dat jullie dan nog nooit gezien hebben..
Jullie huis schiet al mooi op. Deadline was toch ook deze maand of volgende maand om alles klaar te hebben? Of is dat inmiddels niet meer?
Wat een verschillenquote:Op zondag 8 december 2024 11:54 schreef Managarm het volgende:
De winter is begonnen in Portugal, nachtvorst van -2 aanstaande nacht, gelukkig is het overdag rond de 20 graden. Het is nu lekker weer, we hadden vanmorgen een ijzige wind, die is gelukkig gaan liggen.
[ afbeelding ]
Onderweg naar het dorp genomen, vanuit de autoquote:
Hebben we nog niet geopend, eerst de oude olijfolie opmaken. We hebben nog vijf liter.quote:Op zondag 8 december 2024 12:10 schreef Seven. het volgende:
Holy, ik heb heel wat nieuwtjes gemist! Mooi verjaardagscadeau hoor, en wat wordt de vide mooi. Wel jammer van de service van Ikea, en wat gek dat ze in Portugal moeilijk doen. In NL zouden ze er geen probleem van maken (wel gewoon zelf ff naar de winkel gaan).
Hoe smaakt de olijfolie dit jaar?
Oh ja ik zie 'tquote:Op zondag 8 december 2024 12:13 schreef Managarm het volgende:
[..]
Onderweg naar het dorp genomen, vanuit de auto. Ik zag een roofvogel cirkelen, maar die was te ver weg, zie kleine vlekje onder de zon (net boven de boom).
Meer info over de kas?quote:Op woensdag 1 januari 2025 09:20 schreef Managarm het volgende:
De trap even gepast, we weten dat deze niet hoog genoeg is, moeten nog een platform bouwen om de trap op te zetten. Dit was de enige trap die enigszins betaalbaar was (en de dag na de bestelling ging de prijs met 500 euro omhoog).
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Lampen en ventilator in kantoor opgehangen. Bleek dat bij het plaatsen van het plafond een draad los was gekomen, dus deel plafond open moeten maken.
[ afbeelding ]
Tweede slaapkamer bijna klaar, wat afwerking bij raam en deur moet nog gedaan worden.
[ afbeelding ]
De Nespereira staat in bloei, een groot zoemfestijn, een van de weinige planten die nu in bloei staat. De bijen zijn er erg blij mee.
[ afbeelding ]
Zonsopgang is altijd mooi
[ afbeelding ]
Scharrelhaan, hij staat meestal bij de open deur
[ afbeelding ]
Scharrelkoei, bij ons huurhuis, gat in hek
[ afbeelding ]
Wij zijn begonnen met het monteren van onze grote kas, de poten draai je met de hand de grond heen. Dat is echt zwaar werk, we doen twee palen per week. Er staat nu 7 meter kas (6.60 breed).
[ afbeelding ]
Ik had er niet meer opgelet, maar mijn kerrieplant is aangeslagen (op zuidhelling). De plant komt overigens niet in kerriepoeder voor.
[ afbeelding ]
Kas heb ik tweedehands gekocht, 75 meter lang bij 6.6 meter breed en 3.5 meter hoog, ongeveer 2000 euro betaald. Voorlopig zetten we maar een deel neer, ik kan overige delen altijd verkopen aan bekenden. Ik zou in de omgeving rondkijken op de Spaanse Marktplaats, alleen moet je wel een truckje regelen voor het vervoer, die bogen zijn bijna 7 meter lang.quote:Op woensdag 1 januari 2025 11:11 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Meer info over de kas?hoe hoog is'ie? Duur? Waar gekocht?
Kerrieplant ruikt sterk naar fenegriek, wat dan wel weer hetgeen in kerrie is wat voornamelijk het aroma geeft
Oh zeven meter gaat ook in onze bus niet passen neequote:Op woensdag 1 januari 2025 11:35 schreef Managarm het volgende:
[..]
Kas heb ik tweedehands gekocht, 75 meter lang bij 6.6 meter breed en 3.5 meter hoog, ongeveer 2000 euro betaald. Voorlopig zetten we maar een deel neer, ik kan overige delen altijd verkopen aan bekenden. Ik zou in de omgeving rondkijken op de Spaanse Marktplaats, alleen moet je wel een truckje regelen voor het vervoer, die bogen zijn bijna 7 meter lang.
Mocht je nieuw willen kopen, er zijn genoeg webshops in Spanje die kassen verkopen (of je vraagt het aan je buurman).
In de buurt van Barcelos zitten veel zaken die kassen verkopen. Kennis van ons heeft hier zijn kas gekocht: https://barcelestufas.pt/. Je kan voor tweedehands (en nieuw) op olx.pt kijken naar en zoeken naar estufas (compleet ander woord dan in het Spaans).quote:Op woensdag 1 januari 2025 11:41 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Oh zeven meter gaat ook in onze bus niet passen nee
Nette prijs voor zo'n fors ding.
Buurman had hier in de tuin een kas staan toen hij zelf hier woonde. Was vooral wel benieuwd hoe de prijsverschillen Portugal / Spanje zijn, het meeste van Spanje is voor mij verder weg dan Portugaldus als dat verschil maakt loont het ook wel om over de grens te kijken.
Ja alleen moet je eerst op magische wijze je eerste fles zien te verkrijgenquote:Op woensdag 1 januari 2025 11:46 schreef Managarm het volgende:
[..]
In de buurt van Barcelos zitten veel zaken die kassen verkopen. Kennis van ons heeft hier zijn kas gekocht: https://barcelestufas.pt/. Je kan voor tweedehands (en nieuw) op olx.pt kijken naar en zoeken naar estufas (compleet ander woord dan in het Spaans).
Spanje is vaak goedkoper dan Portugal maar op het gebied van kassen ontloopt het elkaar niet veel. Gas in flessen is de helft goedkoper in Spanje bijvoorbeeld.
Op magische wijze kan je die altijd ergens kopen.quote:Op woensdag 1 januari 2025 12:23 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Ja alleen moet je eerst op magische wijze je eerste fles zien te verkrijgen![]()
Stoof ipv een overwinteraar, ik keur ze beide goed.
Dank voor de link
Ja, in theoriequote:Op woensdag 1 januari 2025 15:32 schreef Managarm het volgende:
[..]
Op magische wijze kan je die altijd ergens kopen.
Wij hebben diverse merken in Portugal, redelijk simpel te verkrijgen. De Spaanse flessen worden hier regelmatig op de tweedehands websites aangeboden. 70 euro is echt duur, wie verzint dat? Statiegeld hier is 15 euro.quote:Op woensdag 1 januari 2025 15:53 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Ja, in theorie![]()
https://www.outdoornow.nl(...)n-en-hoe-aansluiten/
(wij hebben er twee, maar ik wilde een derde. Dan moet ik naar een speciaal repsol-punt anderhalf uur verderop, daar een eerste kopen voor 70 euro. En daarna kan ik hier bij elke kleine zaak terecht voor een nieuwe volle in ruil voor de lege)
Ja repsol en Cepsa.quote:Op woensdag 1 januari 2025 15:57 schreef Managarm het volgende:
[..]
Wij hebben diverse merken in Portugal, redelijk simpel te verkrijgen. De Spaanse flessen worden hier regelmatig op de tweedehands websites aangeboden. 70 euro is echt duur, wie verzint dat? Statiegeld hier is 15 euro.
Grappig, ik kon onze fles gewoon halen bij het lokale café. Wij hebben Galp en een ander merk.quote:Op woensdag 1 januari 2025 16:02 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Ja repsol en Cepsa.Ik geloof dat ik nu iets van 17 euro betaal voor een volle fles. Maar er is hier dus geen statiegeld, je moet je bij één van de pompen registreren / 'lid worden'. Dan koop je voor 70 euro je eerste volle fles, die je vanaf dat moment zodra leeg kunt ruilen voor een volle (en dat kost dan dus weer bijna niets).
En ik heb in Vegadeo zéker vier plekken waar ze flessen hebben. Maar daar kan je je dus niet registreren voor een nieuwe, want het zou maar eens makkelijk zijn
Ja, dat gaat redelijk snel. De afwatering op ons terrein is goed, wij gaan nog wel wat dingen verbeteren. We willen het water zo veel mogelijk op ons terrein houden.quote:Op vrijdag 24 januari 2025 11:57 schreef AnneX het volgende:
Van een afstandje is het leven in Portugal vermakelijk met haan, ezels, schapen.
Water overlast is minder.![]()
Is het snel weer weg?
Niet zo achterlijk veel, maar de buurman zei dat vroeger de rivier nog breder was. Het is droger geworden (vooral in de zomer).quote:Op zondag 2 februari 2025 19:20 schreef Seven. het volgende:
Wat een verschil na 2 dagen regen. Is die extreme neerval normaal?
Door te zorgen dat het langer op het land blijft, dus eigenlijk de afvoer vertragen en het water verdelen over het terras: greppels, kleine meertjes etc.quote:Op zondag 2 februari 2025 20:00 schreef Seven. het volgende:
Hoe wil je het water eigenlijk op je terrein houden?
Ga je bunds graven?quote:Op zondag 2 februari 2025 20:18 schreef Managarm het volgende:
[..]
Door te zorgen dat het langer op het land blijft, dus eigenlijk de afvoer vertragen en het water verdelen over het terras: greppels, kleine meertjes etc.
Bunds vind ik wel leuk, vooral veel swales.quote:Op zondag 2 februari 2025 21:08 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ga je bunds graven?![]()
Of doe ook een paar wadi's!
Arme ezel, die horen minimaal met twee te zijn. Stichting De Ezelshoeve herplaatst ezels, leuk ook om te volgen op Facebook, elke dag een filmpje.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 12:03 schreef Blues het volgende:
![]()
Hier verderop staat ook een ezel. Ooit met zijn 2tjes, ik zie nu al een tijd maar 1 ezel.
Dank voor de link, ik ga op de facebook van het dorp waar het beestje staat even rondvragen van wie dat weiland met de ezel is.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 12:24 schreef Managarm het volgende:
Arme ezel, die horen minimaal met twee te zijn. Stichting De Ezelshoeve herplaatst ezels, leuk ook om te volgen op Facebook, elke dag een filmpje.
https://www.ezelshoeve.nl/
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 11% gewijzigd door Blues op 04-02-2025 12:36:20 ]
Ze zijn via die link bezig met een 2e ezel.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 12:24 schreef Managarm het volgende:
Arme ezel, die horen minimaal met twee te zijn. Stichting De Ezelshoeve herplaatst ezels, leuk ook om te volgen op Facebook, elke dag een filmpje.
https://www.ezelshoeve.nl/
Mooi, ze zitten overvol bij de opvang, hopelijk vinden ze een leuke ezel.quote:Op zaterdag 8 februari 2025 11:13 schreef Blues het volgende:
[..]
Ze zijn via die link bezig met een 2e ezel.
De moeder van de overgebleven ezel was net een paar weken daarvoor overleden. Even privé contact gehad met de eigenaren, dank nog voor de link
Als je die in de gastslaapkamer bedoelt, die komt van Marktplaats, geen merk gezien, de plankendragers zijn gebogen en vallen in de plank aan de onderkant. De andere twee kasten zijn Lundia.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 05:00 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Is dat een kind is kast? Die hebben bij mijn ouders ook tientallen jaren gestaan, ook vol met boeken!
Ik had niet gezien dat mijn telefoon de tekst had aangepast. Bedoelde inderdaad Lundia!quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:27 schreef Managarm het volgende:
[..]
Als je die in de gastslaapkamer bedoelt, die komt van Marktplaats, geen merk gezien, de plankendragers zijn gebogen en vallen in de plank aan de onderkant. De andere twee kasten zijn Lundia.
Mijn ouders hadden het ook staan, op het laatst wit geverfd. Auto met aanhanger zat al vol toen we het huis van mijn ouders leeghaalden, dus maar verkocht.quote:Op zondag 16 februari 2025 00:26 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik had niet gezien dat mijn telefoon de tekst had aangepast. Bedoelde inderdaad Lundia!
Ja, de lente is hier vaak nat. Hele komende week regen. Dat is niet erg, we zijn nog binnen bezig.quote:Op zondag 2 maart 2025 21:08 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Lekker bezig weer! Is de lente bij jullie al begonnen?
quote:Op dinsdag 4 maart 2025 19:55 schreef Seven. het volgende:
Haha, best way moeite voor een vriezer. Waar doe jij het graafwerk mee?
Ik drie keer heen en weer scrollen om te kijken je nou precies met rood omcirkeld hadquote:Op zondag 2 maart 2025 18:37 schreef Managarm het volgende:
Trap verder in de beits en de balustrade gemonteerd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Elektriciteitsdraad door buis getrokken voor de pomp, dat is echt een rotklus. Gelukkig hadden wij stevige kabel gekocht en loopt het terrein af.
[ afbeelding ]
Ventilator opgehangen in slaapkamer
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik ben al drie weken de vide en het huis aan het opruimen en schoonmaken. Het einde komt nu in zicht, er is al een hoop richting huurhuis gegaan. Om van de verhuisdozen af te zijn hebben we wat kisten gekocht.
[ afbeelding ]
Ook de vriezer staat nu op de vide, moesten we alleen wel even de deur inclusief kozijn uit de schuur halen, tussendoor deur vervangen en het paste niet meer.
Onze haan graaft overal kuiltjes voor zichzelf en Hennie Hen.
[ afbeelding ]
Entresolquote:Op zondag 2 maart 2025 18:37 schreef Managarm het volgende:
Trap verder in de beits en de balustrade gemonteerd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Elektriciteitsdraad door buis getrokken voor de pomp, dat is echt een rotklus. Gelukkig hadden wij stevige kabel gekocht en loopt het terrein af.
[ afbeelding ]
Ventilator opgehangen in slaapkamer
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik ben al drie weken de vide en het huis aan het opruimen en schoonmaken. Het einde komt nu in zicht, er is al een hoop richting huurhuis gegaan. Om van de verhuisdozen af te zijn hebben we wat kisten gekocht.
[ afbeelding ]
Ook de vriezer staat nu op de vide, moesten we alleen wel even de deur inclusief kozijn uit de schuur halen, tussendoor deur vervangen en het paste niet meer.
Onze haan graaft overal kuiltjes voor zichzelf en Hennie Hen.
[ afbeelding ]
Hahaha, ja het lijkt net zo. Valt wel lekker op die buis.quote:Op donderdag 6 maart 2025 17:55 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Ik drie keer heen en weer scrollen om te kijken je nou precies met rood omcirkeld had
Onze buurman Antionio, daar hebben we het terrein van gekocht. Heeft vroeger nog in Duitsland gewerkt, daarna eigenaar geweest van een transportbedrijf, wat zijn zoon heeft voortgezet.quote:Op dinsdag 4 maart 2025 20:19 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, zet die ouwe maar eens flink aan het werk!
1. Prachtige plaatjes.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 07:06 schreef Managarm het volgende:
Het grootste gedeelte van het land is nu gemaaid, nog een paar kleine stukjes. Het is nog nooit zo groen geweest rond deze tijd van het jaar.
Dit is nu:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Verleden jaar rond dezelfde tijd:
[ afbeelding ]
Het was warm de afgelopen dagen, nog twee dagen en dan gaat de temperatuur weer omlaag. Gisteren was het 33 graden in de schaduw. Het huis werkt goed, de temperatuur is nog niet boven de 22 graden uitgekomen, met een ventilator is dat gewoon goed te doen.
Het systeem met de ventilatoren in de nok is echt prettig, op dit moment staan ze aan en gaat de temperatuur een paar graden omlaag in het huis.
We hebben ons energiecertificaat binnen, A+, hoger kan je niet krijgen! Wij hadden niet gedacht dat we zo hoog zouden eindigen, want wij hebben een cv-houtkachel.
Ja, klopt. Het eerste huis is weer verhuurd, dit keer een Braziliaan.quote:Op zaterdag 31 mei 2025 08:41 schreef Lucky_Strike het volgende:
Mooie plaatjes weer!
Het vrijstaande huurhuis is het tweede hus voor de verhuur toch? Is het eerste al verhuurd?
Nee, dat is buiten, luchtvochtigheid gezien buiten? 24%. Binnen 20.9 graden.quote:
Van degene die de elektriciteit gaat keuren, verplicht bij elk huis, ook al ben je off-grid.quote:Op maandag 23 juni 2025 19:38 schreef Seven. het volgende:
Van wie moet je trouwens een elektrabuis ingraven?
Zal een beste storm geweest zijn!quote:Op maandag 23 juni 2025 20:32 schreef Managarm het volgende:
Net tweede deel storm gehad, alle draaikiepramen klapten in een keer dicht door de wind.
[ afbeelding ]
Is hier in Engeland ook, elk huis moet een aansluiting hebben, off-grid kan dus eigenlijk niet. Gevalletje dat de regelgeving minder snel gaat dan de ontwikkeling.quote:Op maandag 23 juni 2025 20:19 schreef Managarm het volgende:
[..]
Nee, dat is buiten, luchtvochtigheid gezien buiten? 24%. Binnen 20.9 graden.
[..]
Van degene die de elektriciteit gaat keuren, verplicht bij elk huis, ook al ben je off-grid.
Hier alleen een buis naar net buiten terrein en dan een kastje, moet wel even 75 meter buis ingraven. Off-grid kan hier dus wel. Onze buurman vroeg of we mee wilden betalen aan het aanleggen van elektriciteit langs de boerderijen hier, vriendelijk bedankt, wij hebben elektriciteit.quote:Op dinsdag 24 juni 2025 11:56 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Is hier in Engeland ook, elk huis moet een aansluiting hebben, off-grid kan dus eigenlijk niet. Gevalletje dat de regelgeving minder snel gaat dan de ontwikkeling.
Hahaha ja, mijn vriendin zei: we hoeven geen bad te kopen.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 21:24 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Je zwembad wordt zo een jacuzzi!
Ja, niet lekker. Maar ja, het kan slechter, bij een vriend van ons is het 39 graden in zijn huiskamer, leuk geen isolatie.quote:
quote:Op dinsdag 1 juli 2025 20:48 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ja, niet lekker. Maar ja, het kan slechter, bij een vriend van ons is het 39 graden in zijn huiskamer, leuk geen isolatie.
Zes stuks: drie voor elektriciteit en drie voor het communicatieproject.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 21:56 schreef Seven. het volgende:
Hoeveel inspectiedozen moet je dan zetten? Mooie plaatjes weer!
Het zijn niet de kurkbomen, het zijn de plantages met eucalyptus en dennen, in combinatie met slecht onderhouden terreinen. Het heeft dus voornamelijk met monocultuur te maken.quote:Op woensdag 30 juli 2025 20:23 schreef golfer het volgende:
Elk jaar dezelfde ellende daar in Portugal met al die kurkbomen.
Hopelijk blijven jullie veilig.
Nee, die maken we zelf, ik heb rond het huis een aantal lege terrassen, dit jaar heb ik ze gemaaid, volgend jaar weer met de ploeg er doorheen. Maaien is leuk maar er blijft toch 5 cm hoog gras staan dat nog kan branden, helaas maak je met ploegen de hele grond dood maar ja.quote:Op woensdag 30 juli 2025 16:59 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Gelukkkig dit keer niet dichtbij gekomen!
Hebben jullie ook fire breaks in de omgeving?
Wees blij, ik ga van het voorjaar onze eucalyptus uitdunnen, ik moet het door iets vervangen in de toekomst. Wij hebben een klein bosje met tien bomen.quote:Op woensdag 30 juli 2025 20:55 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Hier in de biosfera mogen gelukkig geen eucalyptus plantages. Wel naaldhout, en die vliegen ook wel eens in de fik maar dat is toch van een andere orde.
Het is 8 centimeter XPS, dat is wat hier het meest verkocht wordt. Dat is nu ook de minimale dikte voor een nieuwbouwhuis. Nee, ik had de laatste keer een emmer in mijn hand, daar heeft ie een klap mee gehad.quote:Op zondag 17 augustus 2025 09:29 schreef Seven. het volgende:
Zeker een mooi plaatje!
En ja, hanen kunnen serieuze schade toebrengen (hopelijk is dat bij jullie niet gebeurd....)
Wat voor isolatie heb je gebruikt voor jullie huurhuis?
Dikke knuffelquote:Op dinsdag 19 augustus 2025 08:06 schreef Managarm het volgende:
Het vuur is 9 kilometer naar beneden gegaan, het front is daar vijf kilometer breed. Het tekort aan brandweerlieden is nijpend, er zijn al diverse berichten geweest van mensen in dorpen omringd door vuur waar geen hulp was.
Gisteravond stond de rook zo laag dat we er in liepen, vanmorgen is het een stuk beter en kunnen we onze ramen weer openzetten. Wij zitten op zo'n 20 kilometer van het vuur.
Ja natuurlijk, het is dit jaar echt extreem, deze brand heeft tot nu toe 672 km2 verbrand. Normaal gesproken worden dorpen beschermd.quote:Op dinsdag 19 augustus 2025 08:10 schreef Seven. het volgende:
Ik weet dat dit echt niet ongewoon is voor jullie regio maar vinden jullie dit soort dingen niet doodeng? De gedachte dat je alles kunt verliezen aan een natuurbrand..
Ja, de brand is ontstaan tijdens een droge onweersbui, de eerste foto is van het dorpje Pião in Arganil waar de brand is ontstaan. Die kwam ook over ons heen en de bliksems waren echt heftig.quote:
Wat doet dit met mensen? Lukt het om in een modus te komen van: we leven gelukkig nog en het wordt weer beter?quote:Op woensdag 20 augustus 2025 11:55 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ja, de brand is ontstaan tijdens een droge onweersbui, de eerste foto is van het dorpje Pião in Arganil waar de brand is ontstaan. Die kwam ook over ons heen en de bliksems waren echt heftig.
Filmpje komt uit lokale whatsappgroep.
Mensen zijn vooral kwaad, er is niet veel veranderd sinds de vorige keer (2017). Er zal echt wat gedaan moeten worden aan de monoculturen van commerciële bosbouw (eucalyptus en den). Ook als je ziet hoeveel er afgebrand is dan vragen mensen zich af waar de hulp is.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 12:01 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wat doet dit met mensen? Lukt het om in een modus te komen van: we leven gelukkig nog en het wordt weer beter?
Ja, natuurlijk. Dan snap ik dat woede de overhand heeft.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 12:53 schreef Managarm het volgende:
[..]
Mensen zijn vooral kwaad, er is niet veel veranderd sinds de vorige keer (2017). Er zal echt wat gedaan moeten worden aan de monoculturen van commerciële bosbouw (eucalyptus en den). Ook als je ziet hoeveel er afgebrand is dan vragen mensen zich af waar de hulp is.
Ja, het ziet er nu veel beter uit. Lokaal zijn ze teams aan het organiseren om de kleine (na)brandjes in de Gardunha te blussen, brandweer doet alleen de grote brandhaarden. Ik heb geld gedoneerd, ik heb hier al problemen met mijn ademhaling, laat staan als ik in de rook ga staan.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 14:52 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Gelukkig lijkt het nu gestopt, maar ruim 700 vierkante kilometer, dat is wel veel. Goed moment om die eucalyptussen en dennen die er nog staan om te hakken en dingen met het land te doen die beter bestendig zijn tegen vuur, en op een manier dat het nooit meer zo groot kan worden.
Het is nog maar twee km van Torre af...quote:Op woensdag 20 augustus 2025 19:56 schreef Managarm het volgende:
Door een wijziging in de wind en de vele rook waardoor vliegtuigen niet kunnen blussen is het vuur zich weer snel aan het verspreiden. De A23, de snelweg van Castelo Branco naar Fundão is nu afgesloten.
Evenwijdig aan ons terrein, dus het komt niet onze kant op. Eerst noorderwind, nu noordwest. Nu noordoost, en vannacht is de voorspelling noord.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 19:58 schreef Smallish het volgende:
De wind ging van jullie af, zei je gisteren. Betekent dit dat de wind nu jullie kant op staat?. Wat een akelig gedoe dit…..
Er zijn mensen bezig bij Torre (de Torre boven Louriçal de Campo, er zijn er twee) om de kleinere branden te blussen, ik zit in een lokale whatsapp groep waar nu ongeveer 500 mensen lid van zijn. De groep is nu gesplitst, een voor nieuws, de ander voor hulp.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:17 schreef Faithy het volgende:
[..]
Het is nog maar twee km van Torre af...![]()
De wind wil maar niet gaan liggen. We zagen net aardig wat van die rook omhoog gaan over de bergen... Wat een drama. We zagen er goed naar uit om in de Serra de Açor te gaan wandelen dit najaar...als het even kan gaan we gewoon, enige wat we kunnen doen is de lokale winkels etc blijven steunen.
Sowieso ook hier aanmelden bij de vrijwilligersorganisatie die na 2020 is opgericht hier in de Gouveia régio om de monocultuur aan te pakken in de Serra da Estrela, en op ons eigen land gaan we ook de dennen vervangen langzaam maar zeker.
Oh, en een socio worden van de vrijwillige brandweer, donateur.
Heb ik pas ook gedaan, je weet waar je pasfoto's moet laten maken?quote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:43 schreef Faithy het volgende:
Wij hebben ook een WhatsApp groep, veel mensen die klaar staan als het onze gemeente in komt en ook al spullen verzamelen voor de vrijwillige brandweer. Wil ook niet in de weg rijden enzo, maar we kunnen iig dieren opvangen op ons land als het nog meer naar Seia spreidt.
Ik moet morgen heen en weer naar Lissabon, ambassade voor m'n paspoort, maar we gaan niet lang weg, echt heen en terug. Helaas moet dat echt gebeuren nu, anders hadden we het wel verplaatst.
Hebben we tijdens een bezoek aan Nederland gedaan een paar weken geleden. Helaas was het een onverwacht bezoek voor een begrafenis dus geen tijd om daar ook een afspraak te maken voor paspoort, maar konden iig wel de juiste fotos krijgen.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:45 schreef Managarm het volgende:
[..]
Heb ik pas ook gedaan, je weet waar je pasfoto's moet laten maken?
Ok, anders had ik nog een leuk authentiek Portugees restaurantje voor je geweten, naast de fotozaak. Een van de beste bifana's die ik heb gegeten. Mocht je te vroeg zijn, gewoon naar binnen gaan, vaak komen mensen niet opdagen.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:54 schreef Faithy het volgende:
[..]
Hebben we tijdens een bezoek aan Nederland gedaan een paar weken geleden. Helaas was het een onverwacht bezoek voor een begrafenis dus geen tijd om daar ook een afspraak te maken voor paspoort, maar konden iig wel de juiste fotos krijgen.
Kan dat gewoon op de ambassade in Portugal? In Engeland moet het via een bedrijf, VFS Global. Altijd enorm gehannes, uren buiten wachten, een uur binnen wachten, en afspraken zitten maanden vantevoren vol, terwijl de ambassade aangeeft dat 6 weken lang genoeg is om een nieuw paspoort te regelen. Ging net goed bij mij, kreeg m'n paspoort 3 dagen voor ik op reis moest voor werk.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:43 schreef Faithy het volgende:
Wij hebben ook een WhatsApp groep, veel mensen die klaar staan als het onze gemeente in komt en ook al spullen verzamelen voor de vrijwillige brandweer. Wil ook niet in de weg rijden enzo, maar we kunnen iig dieren opvangen op ons land als het nog meer naar Seia spreidt.
Ik moet morgen heen en weer naar Lissabon, ambassade voor m'n paspoort, maar we gaan niet lang weg, echt heen en terug. Helaas moet dat echt gebeuren nu, anders hadden we het wel verplaatst.
Ja, dat kan gelukkig wel.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 21:33 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Kan dat gewoon op de ambassade in Portugal? In Engeland moet het via een bedrijf, VFS Global. Altijd enorm gehannes, uren buiten wachten, een uur binnen wachten, en afspraken zitten maanden vantevoren vol, terwijl de ambassade aangeeft dat 6 weken lang genoeg is om een nieuw paspoort te regelen. Ging net goed bij mij, kreeg m'n paspoort 3 dagen voor ik op reis moest voor werk.
Een adresje voor een goede bifana als lunch sla ik nooit af! Onze afspraak is om 11 uur dus we gaan rond 6 uur op pad... Zullen hopelijk veel te vroeg zijn daarmee, dus gaan zeker kijken of we eerder aan de beurt mogen zijn. En dan snel weer terug.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:56 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ok, anders had ik nog een leuk authentiek Portugees restaurantje voor je geweten, naast de fotozaak. Een van de beste bifana's die ik heb gegeten. Mocht je te vroeg zijn, gewoon naar binnen gaan, vaak komen mensen niet opdagen.
In Engeland heb ik dat 10 jaar geleden ook gewoon bij de ambassade gedaan. Is dat veranderd dan? Vervelend.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 21:33 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Kan dat gewoon op de ambassade in Portugal? In Engeland moet het via een bedrijf, VFS Global. Altijd enorm gehannes, uren buiten wachten, een uur binnen wachten, en afspraken zitten maanden vantevoren vol, terwijl de ambassade aangeeft dat 6 weken lang genoeg is om een nieuw paspoort te regelen. Ging net goed bij mij, kreeg m'n paspoort 3 dagen voor ik op reis moest voor werk.
En zo zijn de natuurbranden toch ineens heel dichtbijquote:Op woensdag 20 augustus 2025 20:24 schreef Managarm het volgende:
[..]
Evenwijdig aan ons terrein, dus het komt niet onze kant op. Eerst noorderwind, nu noordwest. Nu noordoost, en vannacht is de voorspelling noord.
Ons huurhuis dat we aan het verbouwen zijn, ligt op 5 kilometer afstand, we hebben kennissen in het dorp daar die ons doorgeven als er vuur aankomt.
Jep, vorig jaar nieuw paspoort in Engeland aangevraagd. Had ik nodig in maart, in december op website minbuza gekeken, die gaf aan dat 6 weken meer dan genoeg tijd was. Half januari op website ambassade gekeken, en op de pagina voor afspraken stond dat dat niet mogelijk was, en verwees door naar VFS Global (sterker nog, die pagina was al VFS Global, zelfs als je kiest voor 'afpraak maken bij ambassade', dan geeft hij aan dat er geen mogelijkheid is, het lijkt alsof dat de website van de ambassade is, maar dat is dus al VFS, raar eigenlijk, want het is dan dus VFS is die zegt dat de ambassade geen plek heeft en je naar VFS moet). En VFS Global had geen plek (in Londen, Birmingham en Edinburgh) voor April. Uiteindelijk met mailen en bellen een afspraak being maart kunnen krijgen, gaf aan dat het 2-3 weken zou duren voor ik mn paspoort had. Gekozen om op te halen ipv op te laten sturen, kreeg maandag bericht dat ik hem op kon halen, woensdag gedaan, zaterdag vertrokken. Too close for comfort.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 21:39 schreef Faithy het volgende:
[..]
In Engeland heb ik dat 10 jaar geleden ook gewoon bij de ambassade gedaan. Is dat veranderd dan? Vervelend.
Hier ook geen garantie op snel trouwens, en we gaan er wrsch een vriendenweekend mee missen. Ons paspoort verloopt de 28e en we dachten 'even' een afspraak te maken in de eerste week van juli....
Toen konden we pas de 27e.. blijven kijken voor eerdere afspraken en nu uiteindelijk morgen, maar we wonen te ver weg voor een loop eens binnen poging helaas. Vriendenweekend is de 12e september, maar ik heb het eigenlijk al opgegeven...
Het ziet er naar uit dat het tijdelijk gesloten is, net even gekeken op Google maps. Naast de ambassade aan de linkerkant zie je een metalen trap, als je daar naar boven gaat kom je in een klein parkje.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 21:37 schreef Faithy het volgende:
[..]
Een adresje voor een goede bifana als lunch sla ik nooit af! Onze afspraak is om 11 uur dus we gaan rond 6 uur op pad... Zullen hopelijk veel te vroeg zijn daarmee, dus gaan zeker kijken of we eerder aan de beurt mogen zijn. En dan snel weer terug.
De wind is weer gedraaid, de wolken gaan weer van ons af. Ik hoop dat er snel een omslagpunt komt. Op de mogelijke regen wachten die volgende week vrijdag pas voorspeld wordt (iig hier) is ook geen doen.... Hopelijk komt het nu niet extra hard jullie kant op, ik zal duimen.
Het komt goed, voorlopig wordt het vuur bij de snelweg A23 tegengehouden, er zijn veel mensen die het vuur niet deze kant op willen laten komen.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 23:06 schreef Smallish het volgende:
Ben begaan met jullie, hoor! Koop je geen fluit voor, doe het er maar wel even mee.
Ja, gelukkig zijn er veel mensen uit de buurt met watertanks op truckjes die allemaal klaar staan om het vuur niet over de snelweg te laten komen.quote:Op woensdag 20 augustus 2025 23:43 schreef Seven. het volgende:
[..]
En zo zijn de natuurbranden toch ineens heel dichtbij. Ik duim voor jullie!
Ik denk dat hij dat stuk met zijn graver helemaal leeggemaakt heeft. Ik kwam hem gisteren in de supermarkt tegen en hij zei dat toen het vuur eraan kwam dat ie toen wel twijfelde. Het was een wal van vuur die aan beide zijden voorbijkwam.quote:Op zaterdag 23 augustus 2025 07:46 schreef Seven. het volgende:
Bohhh, die Facebook beelden. Kerel mag van geluk spreken met zijn piepkleine stukje grond dat helemaal rondom verschroeid is. Fijn dat het gered is, en dat hij het overleefd heeft!
Ja, jammer dat de informatie vaak niet correct is, maar een indicatie geeft.quote:Op zaterdag 23 augustus 2025 11:58 schreef Faithy het volgende:
Interessant artikel over Fogos.Pt
Erg belangrijk werk wat ze doen zonder ook maar enig commercieel oogpunt en dat er debielen zijn die het plat willen gooien...
https://blog.cloudflare.c(...)ortugal-ddos-attack/
Er is een kans dat we wat dieren in onze schuur en op ons land krijgen binnenkort, er wordt nu in onze WhatsApp groep actief hulp georganiseerd en we hebben toch de ruimte. Helaas geen auto geschikt om daadwerkelijk te gaan halen (en werken helaas de hele dag achter een bureauquote:Op zaterdag 23 augustus 2025 12:06 schreef Managarm het volgende:
Een mooie organisatie is de IRA, die redden dieren van terreinen die bedreigd worden door het vuur. Vaak vraagt de eigenaar om hulp, maar soms vinden ze ook dieren die zijn achterhalen.
https://www.facebook.com/share/r/1B4s4CSgmX/
Bij Alpedrinha brand het ook weer, harde wind wakkert het weer aan.quote:Op zaterdag 23 augustus 2025 20:55 schreef Faithy het volgende:
Het is up to date genoeg om alert te blijven. De brand die bij ons vorige week was (en die godzijdank binnen twee uur onder controle was.... Het was hemelsbreed nog geen km de heuvel op...) stond er op zodra we het alarm van de brandweer hoorden. De locatie is later bijgesteld maar dat scheelde ook maar 50m ofzo. Andere kant van de weg, bij de Club Desportivo waar we lid van zijn
Nu ook weer branden bij Pedrógão Grande
.. het houdt niet op!
Ver van ons af, maar wel vervelend, de lucht kreeg vandaag het predicaat: slecht als er gevoelig voor bent.. in plaats van zeer ongezond. Het was een stuk beter te doen.quote:Op zaterdag 23 augustus 2025 21:15 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Ik las dat het in Spanje onder controle begint te komen, maar bij jullie nog niet dus![]()
Sterkte beiden!
Ja, luchtkwaliteit nu gemiddeld. Ik heb al meer dan een week last van mijn ademhaling en een pijnlijke keel.quote:Op zondag 24 augustus 2025 18:34 schreef Faithy het volgende:
Ik deed een klein dansje toen ik 'm op blauw zag gaan. Hopelijk blijft het zo.
Gefeliciteerd met je quinta! En gelukkig liep het voor jullie net goed af!quote:Op maandag 1 september 2025 19:43 schreef SubSTI het volgende:
Ik ben al lange tijd volger van dit topic, en in juli eindelijk de koop van onze eigen quinta in de Alva vallei onder Oliveira do Hospital kunnen afronden.
Wij waren dus net de nieuwe eigenaar van een quinta die 2 weken geleden bijna in vlammen opging, op 500 meter gestopt door de bombeiros, en toen draaide de wind en vertrok het vuur dus jullie kant op. Heeft in 2 dagen echte grote afstanden afgelegd, helaas ook geholpen door pyromanen en grondeigenaren die de boel zelf in de hens steken.
Gelukkig zijn jullie gespaard gebleven, maar ik begrijp dat jullie Michel en Mirande ook kennen, die net iets minder geluk gehad hebben..
Ik heb een keer een paar gasflessen zien ontploffen. Ze waren bovenop een studentenflat het dak aan het repareren, hadden spullen laten liggen aan het eind van de dag, en toen sloeg de bliksem in. Vuur op het dak, net toen we aan kwamen rijden om een vriend op te pikken die honder meter ofzo van die flat woonde. Brandweer gebeld, maat naar de flat gelopen om overal aan te bellen en mensen te waarschuwen. Zag er heftig uit, veel auto's stopten langs de weg om te kijken. En toen ontplofte die flessen! Wat een klappen! Zag zo een deel van zo'n fles door de lucht vliegen, over ons heen, dwars door het dak van de auto van iemand die stond te kijken! Die vent stond er naast. Had beter door kunnen rijden, maar toch wel veel geluk zo. Uiteindelijk viel het wel mee geloof ik, 2 of 3 studentenkamers onbewoonbaar, en schade aan het dak.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 20:43 schreef Managarm het volgende:
Waar ik net aan dacht: wij hebben vaak kennissen die een berichtje sturen, wij zitten nu in de Algarve, kunnen we op de koffie komen? Als ze dan horen dat het vijf uur rijden is haken ze af.
Nog even over het vuur: de brandweer hier was echt pissig omdat sommige mensen hun gasfles niet in de waterput hadden gegooid (of op een andere veilige plek). Dat is echt levensgevaarlijk, met brand is dat gewoon een bom.
Ik heb video's gezien waar je de gastanken hoort ontploffen, een hoop van die lui die in een caravan wonen hadden de gastank erin laten staan.
Gefeliciteerd! Gelukkig is je terrein er nog...quote:Op maandag 1 september 2025 19:43 schreef SubSTI het volgende:
Ik ben al lange tijd volger van dit topic, en in juli eindelijk de koop van onze eigen quinta in de Alva vallei onder Oliveira do Hospital kunnen afronden.
Wij waren dus net de nieuwe eigenaar van een quinta die 2 weken geleden bijna in vlammen opging, op 500 meter gestopt door de bombeiros, en toen draaide de wind en vertrok het vuur dus jullie kant op. Heeft in 2 dagen echte grote afstanden afgelegd, helaas ook geholpen door pyromanen en grondeigenaren die de boel zelf in de hens steken.
Gelukkig zijn jullie gespaard gebleven, maar ik begrijp dat jullie Michel en Mirande ook kennen, die net iets minder geluk gehad hebben..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |