Ik bedoel maar.quote:
Best onhandig ook wel van God dat hij die intieme delen dan op je hoofd plaatst. Verklaart ook nog altijd niet waarom mannenharen dan niet intiem zouden zijn.quote:
quote:Op zaterdag 13 juli 2024 21:36 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waar haal jij het idee vandaan dat ik in een boek geloof, Tobias?
Er staat wel meer in mijn posts als antwoord op wat je allemaal stelde, dan alleen waarin je gelooft. Maar ben je dan niet katholiek/christelijk? Je gelooft niet in de bijbel? In veel discussies/topics heb je jezelf geïdentificeerd als christen en katholiek die in de bijbel gelooft, zie o.a. hier:quote:Op zaterdag 13 juli 2024 21:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
"Als katholiek".
Noem eens al die katholieke standpunten die ik hier, of elders, heb gepropageerd als zijnde waarheid en zuiver dogma?
quote:Op dinsdag 14 november 2017 20:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik ben katholiek. Het staat u vrij mijn bijbelkennis te testen.
quote:Op vrijdag 26 januari 2024 23:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
De eerste associatie die ik er mee heb is caritas, zorg voor zieken en armen, scholing en schoonheid.
Derhalve zal ik me ook altijd katholiek blijven noemen.
quote:Op donderdag 4 december 2014 16:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Man al bespuug je een crucifix, sla je een Mariabeeld aan gort en zeik je op de bijbel: ik word er geen seconde minder katholiek van.
quote:Op donderdag 18 april 2024 12:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat ik spugen op het kruis vind is het totaal wegnemen van iedere menselijke verantwoordelijkheid en het negeren van de duidelijke oproepen tot barmhartigheid van Christus.
En ik identificeer mezelf zeker als Christen. Juist daarom heb ik totaal geen boodschap aan de 'Sola'-uitvindingen van een 16e eeuwse, wat nurkse Duitse ex-monnik die het Geloof heeft trachten los te koppelen van Werken.
quote:Op donderdag 18 april 2024 12:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Zijn kruisdood is niet pover, wat mensen daarvan maken noem ik pover: "een genadegift", alsof dat de mens vrijpleit om God en de naaste te dienen, alsof 'vertrouwen' voldoende is om de missie van Christus ook uit te voeren. WERKEN, DADEN en HANDELEN. Niets geen gift: je zult er voor moeten arbeiden om die te verkrijgen.
En voor jou was al duidelijk aan welke kant ik stond het moment dat ik mijzelf katholiek noemde; speel svp geen spelletjes.
Zo zijn er talloze topics waarin je de Katholieke Kerk vurig verdedigd, de leer daarin zoals de drie-eenheid, pausschap, beeldenverering, heiligenverering, je uitgaat van dat de bijbel het Woord van God is, door God geïnspireerd, enz. zie bijvoorbeeld hier. Het blijkt uit talloze discussies met users als Ali_Kannibali en andere users, waarvan dit slechts een zeer zeer kleine selectie is.quote:Op vrijdag 4 november 2016 21:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
PSVCL ben je er nog?
Over 'die helft'...
Uit de christelijke bijbel, het Woord van God:
Broeders en zusters, zo bent ook u door het lichaam van Christus gestorven met betrekking tot de wet, en u behoort nu aan een ander, aan Hem die uit de doden is opgewekt, opdat wij vrucht dragen voor God. Toen wij een zondig leven leidden, werden onze daden beheerst door zondige begeerten die de wet in ons opwekte en die slechts vrucht afwierpen voor de dood. Nu echter zijn wij dood voor de wet en ontslagen van haar boeien, zodat wij niet langer onderworpen zijn aan een verouderd wetboek, maar God dienen in het nieuwe leven van de Geest.
Nieuwe Testament, Brief aan de Romeinen, hoofdstuk 7 vers 4 tot en met 6.
Is dezelfde brief aan de Romeinen die Girly probeerde te gebruiken.
quote:Op vrijdag 26 januari 2024 23:41 schreef EttovanBelgie het volgende:
User Aberkullie: Tijd om die hele pedofielenclub [Katholieke Kerk] op te doeken
Zo zo zo, wat een heftige kritiek op een bepaalde religie ineens.
Nu wel.
Ik gaf antwoord op je vraag, waarmee je zelf slalomde om wat ik aangaf: dat je die user aansprak met “jouw religie” inzake slavernij, polygamie, concubines, terwijl dit ook voorkomt in de bijbel. Dat iets in een ‘boek’ staat maakt het niet automatisch OK of niet-OK. Dat hangt af van hoe je naar het boek kijkt.quote:Op zaterdag 13 juli 2024 21:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Geef gewoon antwoord, Tobias.
Je kunt me proberen te framen als een Ultramontaanse Katholiek die bekendstaat om zijn aartsconservatieve denkbeelden en daarmee heel hypocriet is, het minste wat je zou kunnen doen is om met quotes te komen die dat idee staven.
Wellicht was het je niet duidelijk: ook met het aartsconservatieve Katholieke denken heb ik niets. Nada. Noppes.
Punt is; er zijn bar weinig katholieken op fok die de zegeningen van onderdrukking van vrouwen, polygamie, concubines en slavernij verkondigen als verheven, morele zaken die we zouden moeten nastreven.
Kom maar met al mijn standpunten over veelwijverij, homoseksuelen, de rol van de vrouw, al die andere zaken. Bewijs hier en plein public dat ik dergelijke standpunten uberhaupt heb. Kom met quotes.
En dan je abominale poging om míjn manier van debatteren te bekritiseren: de wetten die in onze 'seculiere' boeken staan, zijn niet het resultaat geweest van een onfeilbare goddelijke openbaring, die ook vaststaand en onveranderlijk is en waar vooral niet aan getwijfeld mag worden. Die wetten zijn op basis van humanisme en kritisch denken tot stand gekomen, het idee dat de autonomie van de mens een groot goed is, en dat diens vrijheid, zolang die deze van anderen niet beschadigt, zeer ruim dient te zijn.
Daarom hebben 'onze' wetten ook geen gruwelijke stelregels meer, zoals het doden van homoseksuelen, 'overspelige vrouwen' of andersdenkenden.
In dat opzicht blijf je met je faux eruditie ook altijd heel erg stil. Wanneer het topic homoseksualiteit aan de orde komt, hul je je in nevelen en komt weer met jij-bakken: "De bijbel ziet het ook als zonde".
Misschien was het je nog niet helemaal helder, ik 'geloof' niet in een boek, ook niet de bijbel, en ik ben qua ethiek en moraal wat verder gevorderd om teksten die eeuwen geleden zijn geschreven en aan redactie onderhevig zijn geweest, als pure waarheid aan te nemen. Dat is het verschil tussen jou en mij.
Jij en je omgeving die je kent zijn niet representatief voor alle katholieken of die religie, net zoals een liberale moslim en zijn omgeving die hij kent niet representatief zijn voor alle moslims of die religie.quote:Op zondag 14 juli 2024 18:13 schreef Molo het volgende:
Katholiek opgevoed hier in katholiek gezin en omgeving. Niemand die ik ken uit die contreien gelooft in de Bijbel daar dje is opgeschreven in een tijdsperiode en door mensen van lang geleden. Inspirerend hooguit maar verder iets om vooral lekker in de kast te laten staan.
Zo leven moslims idd niet bepaald
Maar wijs eens aan dan waar Jezus het hebben van slaven, polygamie en concubines aanprijst?quote:Op zondag 14 juli 2024 18:42 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Jij en je omgeving die je kent zijn niet representatief voor alle katholieken of die religie, net zoals een liberale moslim en zijn omgeving die hij kent niet representatief zijn voor alle moslims of die religie.
Ja want alle moslims lezen dagelijks in de Koran en leven ernaar. Net als dat je voor je hele omgeving weet te spreken, weet je ook te spreken voor alle moslims.
Maar nogmaals: Dat is niet het punt hier. Etto viel een andere user aan met: "jouw religie" inzake slavernij, polygamie en concubines, terwijl in de bijbel deze zaken ook voorkomen.
Sprak ik over Jezus of de bijbel? Zie:quote:Op zondag 14 juli 2024 18:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar wijs eens aan dan waar Jezus het hebben van slaven, polygamie en concubines aanprijst?
Hij doet juist het tegenovergestelde.
Mohammed daarentegen...
Je probeert een gelijkenis te vinden die er niet is, en geen enkele van de gepostte quotes komt ook maar in de buurt van wat jij beweert dat ik doe.quote:Op zondag 14 juli 2024 18:09 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Ik gaf antwoord op je vraag, waarmee je zelf slalomde om wat ik aangaf: dat je die user aansprak met “jouw religie” inzake slavernij, polygamie, concubines, terwijl dit ook voorkomt in de bijbel. Dat iets in een ‘boek’ staat maakt het niet automatisch OK of niet-OK. Dat hangt af van hoe je naar het boek kijkt.
Je overdrijft en hangt weer direct een stropop op, terwijl ik je in mijn vorige posts nog wees op je gebruik van drogredenen. Nu met dat ik je probeer te framen als “ultramontaanse” katholiek met “aartsconservatieve” denkbeelden. Alsof het geloof in de Bijbel of het katholiek zijn je meteen “aartsconservatief” maakt.
Wat betreft je punt: Niemand verkondigd hier “de zegeningen van onderdrukking van vrouwen” of “dat polygamie iets is wat verheven en nagestreefd moet worden”, je leest gewoon niet wat er gepost wordt en hangt weer een stropop op. Als je je als een voorvechter van seksuele vrijheid opstelt, dan sta je automatisch ook achter polygamie en het hebben van concubines, want vanuit een liberaal perspectief verschilt dat niet van het bezoeken van 1000den prostituees of een open huwelijk of het hebben van orgies, trio’s, enz.
Waarom zou ik je standpunten omtrent homoseksuelen, veelwijverij, rol van de vrouw moeten opzoeken? Het ging niet om je standpunten hierin. Je verwees bij die user naar “zijn religie”, terwijl jouw religie niet anders is.
Met mijn verwijzing naar de Nederlandse wetboek reageerde ik gewoon op je vraag van of iets OK is als het in een ‘boek’ staat. Dat doe je dus zelf ook met de Nederlandse wetten die in een boek staan. Het ging niet om de totstandkoming ervan waar je een betoog over afsteekt.
We hebben het hier niet over lijfstraffen of homoseksualiteit daarom ben ik er ook “stil” over, is niet het onderwerp hier. Ik spring niet van de hak op de tak als ik vastzit zoals je vaak wel doet, zoals hier.
Je zegt dat je niet gelooft in de bijbel, maar je verdedigd de Katholieke Kerk en haar leer al jaren vurig in discussies met bijv. users als Ali_Kannibali, dat is omdat je er niet in gelooft en daarom identificeer je jezelf in topics als katholiek en christen.
Dat is een standpunt dat ik regelmatig verkondig in F&L. Dat zet mij ook meteen apart van de salafi's die je hier weer komt verdedigen: ik verdedig geen geloof, ik verdedig historische accuratie. Legio zijn de posts aldaar - die je uiteraard niet quote - waarin ik niet kom met een appel op religieuze of goddelijke autoriteit, maar op empirische bewijzen en historische bronnen.quote:Op woensdag 23 september 2020 19:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Geloofswaarheid? Voor mij persoonlijk, uiteraard. Zoals anderen hun geloof, politiek of ideologie hebben.
Mij gaat het om wat we wel kunnen weten, meten en bewijzen. En dat is sowieso niet een geloof. Daarom heb ik het daar ook nauwelijks over. Mij gaat het om de zaken die wel wel kunnen weten, meten en bewijzen. Bijvoorbeeld: hoe de eerste christenen over bepaalde zaken dachten, wat de vroegste rituelen waren, welke zaken als ketterij en welke als orthodox werden gezien, hoe die ideeën zich ontwikkelden etcetera.
Puur historische gegevens die een geloof niet bewijzen, maar een geloof kritisch benaderen en als studieobject.
Overigens kan dat ook alleen als je geloof en eigen bias uitschakelt en de data laat leiden waar ze heen gaan.
Precies. Jezus hield geen slaven en huwde geen meisjes van 6 zoals Mo.quote:Op zondag 14 juli 2024 19:18 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Sprak ik over Jezus of de bijbel? Zie:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Bible_and_slavery
https://en.wikipedia.org/wiki/Polygamy_in_Christianity (o.a. Abraham, David, Salomon, Jacob, enz. hadden meerdere vrouwen en concubines)
Ja, maar wat weet je nou echt over Mohammed, de Koran of de islam of religie in het algemeen, als je je al vergist over de Bijbel en Jezus?
Of uit naam van de Islam. Maar goed, daar ging dit topic niet over.quote:Op zondag 14 juli 2024 14:06 schreef Triggershott het volgende:
[..]
Een hoop mumbo jumbo, maar na 20 jaar FOK! heb ik genoeg posts voorbij zien komen die apartheid, kolonialisme en slavernij in de VS verheerlijken, momenteel verheerlijken ze geweld tegen Trump, terwijl op de achtergrond het Westen en Israël bezig zijn met een genocide in Gaza. Of ze nou moorden uit naam van het christendom of liberalisme is niet zo boeiend voor de slachtoffers van het geweld.
Meme die momenteel rondgaat op twitterquote:Op zondag 14 juli 2024 19:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies. Jezus hield geen slaven en huwde geen meisjes van 6 zoals Mo.
Succes verder met je rolmodel.
En wat vind je er zelf van, Trigger, trouwen met kinderen?quote:Op zondag 14 juli 2024 19:47 schreef Triggershott het volgende:
[..]
Meme die momenteel rondgaat op twitter
[ afbeelding ]
Jezus is volgens christenen god (klopt niet), dus ook de god van het oude testament, dezelfde god die slavernij, concubines, etc goedkeurde. Dezelfde Jezus die bij zijn terugkomst ongelovigen massaal zal uitroeien? Jezus die met het zwaard kwam, die nooit heeft geroepen wie zonder zonde is werpe de eerste steen (vervalsing), Maria was 12 jaar Jozef boven de 90 jaar, etc.
Kerel, wat is dit voor bagger? Werkelijk niets van wat je hier schrijft klopt. Ik ga niet eens de moeite nemen het allemaal te corrigeren. Lees eens (een ander) boek man.quote:Op zondag 14 juli 2024 19:47 schreef Triggershott het volgende:
[..]
Meme die momenteel rondgaat op twitter
[ afbeelding ]
Jezus is volgens christenen god (klopt niet), dus ook de god van het oude testament, dezelfde god die slavernij, concubines, etc goedkeurde. Dezelfde Jezus die bij zijn terugkomst ongelovigen massaal zal uitroeien? Jezus die met het zwaard kwam, die nooit heeft geroepen wie zonder zonde is werpe de eerste steen (vervalsing), Maria was 12 jaar Jozef boven de 90 jaar, etc.
Het mooiste vind ik nog dat 'ie zich nog in de tijden van de kruistochten waant.quote:Op zondag 14 juli 2024 19:56 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Kerel, wat is dit voor bagger? Werkelijk niets van wat je hier schrijft klopt. Ik ga niet eens de moeite nemen het allemaal te corrigeren. Lees eens (een ander) boek man.
Hier klopt echt niets van.quote:Op zondag 14 juli 2024 19:47 schreef Triggershott het volgende:
[..]
Meme die momenteel rondgaat op twitter
[ afbeelding ]
Jezus is volgens christenen god (klopt niet), dus ook de god van het oude testament, dezelfde god die slavernij, concubines, etc goedkeurde. Dezelfde Jezus die bij zijn terugkomst ongelovigen massaal zal uitroeien? Jezus die met het zwaard kwam, die nooit heeft geroepen wie zonder zonde is werpe de eerste steen (vervalsing), Maria was 12 jaar Jozef boven de 90 jaar, etc.
Mooi voorbeeld dat het christelijke geloof allemaal achterlijke dingen achter zich heeft gelaten. Kun je over de islam niet zeggen.quote:Op zondag 14 juli 2024 19:47 schreef Triggershott het volgende:
Meme die momenteel rondgaat op twitter
[ afbeelding ]
quote:Op zondag 14 juli 2024 15:02 schreef Killumination het volgende:
Misschien wil je ook meteen een verklaring geven waarom vrouwen met een hoofddoek aan de andere kant in toenemende aantallen worden aangevallen.. heb je daar ook een verklaring voor?
quote:Op zondag 14 juli 2024 15:19 schreef Killumination het volgende:
[..]
Geen idee cijfers boeien mij niet veel, in beide gevallen is eentje al eentje te veel namelijk. Maar voor de zonder hoofddoek heb je al een verklaring gegeven. Hoe zit het met dames met hoofddoek ook een kant en klaar verklaring voor?
Evident.quote:Op zondag 14 juli 2024 10:21 schreef Killumination het volgende:
Een hoofddoek is een symbool van ongelijkwaardigheid tussen man en vrouw?
Wat vind jij van kindhuwelijken, Trigger...quote:Op zondag 14 juli 2024 19:47 schreef Triggershott het volgende:
[..]
Meme die momenteel rondgaat op twitter
[ afbeelding ]
Jezus is volgens christenen god (klopt niet), dus ook de god van het oude testament, dezelfde god die slavernij, concubines, etc goedkeurde. Dezelfde Jezus die bij zijn terugkomst ongelovigen massaal zal uitroeien? Jezus die met het zwaard kwam, die nooit heeft geroepen wie zonder zonde is werpe de eerste steen (vervalsing), Maria was 12 jaar Jozef boven de 90 jaar, etc.
Welke gelijkenis probeer ik te vinden in die uitgebreide post van mij die je nu quote? Je negeert die compleet. Je begint weer chaotisch en panisch te reageren en weet niet wat je quote of waarop je reageert. Ik haalde wel in mijn andere post (die je nu niet quote) oude posts van je aan, omdat je verstoppetje probeerde te spelen betreft je geloof en het katholiek zijn.quote:Op zondag 14 juli 2024 19:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je probeert een gelijkenis te vinden die er niet is, en geen enkele van de gepostte quotes komt ook maar in de buurt van wat jij beweert dat ik doe.
Nee, dat is mijn stelling niet. Dat is weer een stropop van je. Ik ga dan nu ook stoppen met lezen van je post, totdat je normaal leest en reageert en geen stropoppen meer hanteert waar je te vaak gebruik van maakt. Ik wijs je daar keer op keer op en ik blijf daar niet op reageren en recht zetten, zodat je het weer kan negeren en dan weer nieuwe stropoppen kan opzetten.quote:Laten we vanaf het begin beginnen.
Jouw stelling is dat "ik precies hetzelfde doe" als de lieden waartegen ik hier ageer.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Precies wat? Je hebt die links met uitgebreide info dus niet gelezen. "quote:Op zondag 14 juli 2024 19:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Precies. Jezus hield geen slaven en huwde geen meisjes van 6 zoals Mo.
Succes verder met je rolmodel.
Fijn om te lezen dat jij nooit op de man speeltquote:Op zondag 14 juli 2024 20:29 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Precies wat? Je hebt die links met uitgebreide info dus niet gelezen. ""
Ik heb het over de Bijbel, jij spreekt over Jezus die het OT ook erkende, bestudeerde, aanhaalde en aanscherpte. Je hebt geen verstand van de Bijbel of Jezus gezien je vraagstelling en conclusies, laat staan van Mohammed of religie in het algemeen.
Je kan je beter bezig houden met free the nipple-beweging en daar je gelijke rechten halen. ""
quote:Op zondag 14 juli 2024 20:29 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Welke gelijkenis probeer ik te vinden in die uitgebreide post van mij die je nu quote? Je negeert die compleet. Je begint weer chaotisch en panisch te reageren en weet niet wat je quote of waarop je reageert. Ik haalde wel in mijn andere post (die je nu niet quote) oude posts van je aan, omdat je verstoppetje probeerde te spelen betreft je geloof en het katholiek zijn.
[..]
Nee, dat is mijn stelling niet. Dat is weer een stropop van je. Ik ga dan nu ook stoppen met lezen van je post, totdat je normaal leest en reageert en geen stropoppen meer hanteert waar je te vaak gebruik van maakt. Ik wijs je daar keer op keer op en ik blijf daar niet op reageren en recht zetten, zodat je het weer kan negeren en dan weer nieuwe stropoppen kan opzetten.Dit is je reactie?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De ironie blijft toch wel dat de grootste 'stropop' in heel deze draad door jou eigenhandig is opgetuigd. Je bestrijdt namelijk een zelfbedacht fantoom in een of andere dubieuze poging de volstrekt walgelijke denkbeelden van enkele lieden hier op een lijn te brengen met mijn opvattingen.
Dat je gestopt bent met verder lezen lijkt me evident: dan stort heel je kaartenhuis van lamlendige argumentatie en retoriek in elkaar.
Je zet niet zoveel recht. Je zet vooral zelf stropoppen op. Heel fikse.
[ Bericht 1% gewijzigd door EttovanBelgie op 14-07-2024 20:39:13 ]Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
Ah, de aap komt stukje bij beetje alsnog uit de mouw.quote:Op zondag 14 juli 2024 20:29 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Precies wat? Je hebt die links met uitgebreide info dus niet gelezen. ""
Ik heb het over de Bijbel, jij spreekt over Jezus die het OT ook erkende, bestudeerde, aanhaalde en aanscherpte. Je hebt geen verstand van de Bijbel of Jezus gezien je vraagstelling en conclusies, laat staan van Mohammed of religie in het algemeen.
Je kan je beter bezig houden met free the nipple-beweging en daar je gelijke rechten halen. ""
Dat jij het niet wil horen, betekent niet dat het minder waar is.quote:
Smiley en subjectief, tijdverspilling om op te reagerenquote:Op zondag 14 juli 2024 20:36 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Dat jij het niet wil horen, betekent niet dat het minder waar is.
Wat vind jij van kindhuwelijken, Trigger?quote:Op zondag 14 juli 2024 19:47 schreef Triggershott het volgende:
[..]
Meme die momenteel rondgaat op twitter
[ afbeelding ]
Jezus is volgens christenen god (klopt niet), dus ook de god van het oude testament, dezelfde god die slavernij, concubines, etc goedkeurde. Dezelfde Jezus die bij zijn terugkomst ongelovigen massaal zal uitroeien? Jezus die met het zwaard kwam, die nooit heeft geroepen wie zonder zonde is werpe de eerste steen (vervalsing), Maria was 12 jaar Jozef boven de 90 jaar, etc.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |