Als ik nog iets met audio zou gaan doen, zou ik een actief Buchard setje kopen. (Stereo) Maar het is daar te gehorig voor serieus werk.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 18:15 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja ik zou dat hele plafond eruit slopen en kijken wat er boven zit.
Misschien zit er wel ruimte om koudemiddel leidingen ter verslepen.
Verder kun je dan ook extra groepen, loze leidingen en internet overal heenslepen.
Misschien wel luidsprekers voor een echte dolby atmos installatie
.
Een buitenunit moet altijd kunnen ergens.
Boven het plafond zit, denk ik, niet genoeg ruimte om iets met inbouwunits te doen.
Maar ik snap het hele probleem niet, of vloer of hoge wand units zijn zeker wel mogelijk.
Laat er ff een HVAC man naar kijken met praktisch oog.
Ja zie het Tweakers lucht/lucht warmtepompen forum. Mensen zijn heel tevreden met airco’s op de lange kant. En dan 2 kleintjes die je zacht laat blazen in de woonkamer, bv 2x 2kw. Dan doorspoelt de ruimte het beste en het rustigste.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 18:19 schreef ToT het volgende:
[..]
Als ik nog iets met audio zou gaan doen, zou ik een actief Buchard setje kopen. (Stereo) Maar het is daar te gehorig voor serieus werk.
De buitenunit kan op de aanbouw, boven de keuken dus.(De oude unit heeft daar ook gestaan.)
Hoge wand units zouden dan de breedte in blazen i.p.v. de lengte. Is dat wel efficiënt genoeg? Het is een enorm smalle, lange kamer.
Ik ken wel iemand die airco's plaatst, ik zal hem vragen (als hij tijd heeft).
Kan hij niet, dan laat ik een normaal bedrijf komen.
Lucht / lucht warmtepompen (airco's) worden expliciet in de OP genoemd, dus dan horen die ook gewoon in dit topic thuis.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:03 schreef Vonkenboer het volgende:
Zullen we weer terug gaan naar de basis van dit topic en dat is over warmtepompen ?
Als je installatieadvies wil @:ToT adviseer ik toch een los topic te openen waarin je jou specifieke situatie schetst.
Dat het in eerste instantie over een hele verbouwing gaat en niet perse over de kern van dit topic.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:07 schreef Lospedrosa het volgende:
Sorry maar dit is exact het nut van dit topic.
Een vraag over lucht/lucht warmtepompen beantwoorden.
Wat is het probleem?
Gaat toch alleen om de warmtepompen in het huis? Niet de hele verbouwing?quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:32 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dat het in eerste instantie over een hele verbouwing gaat en niet perse over de kern van dit topic.
Zit wat in!quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 18:59 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja zie het Tweakers lucht/lucht warmtepompen forum. Mensen zijn heel tevreden met airco’s op de lange kant. En dan 2 kleintjes die je zacht laat blazen in de woonkamer, bv 2x 2kw. Dan doorspoelt de ruimte het beste en het rustigste.
Juist op de korte kant moet de airco een verre worp hebben om gelijkmatig te verwarmen.
Beetje zelfde als maar 1 radiator in een lange ruimte, dan krijg je ook temp verschil.
Als je van die vloerstaande units hebt dan stoort het mss wat minder?quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:35 schreef ToT het volgende:
[..]
Zit wat in!
Maar ik wil geen 3 units in de woonkamer!
Dan liever 1 unit en 1 of 2 infraroodpanelen.
Hier in de kamer van de huidige woning is het echt precies genoeg om de airco te ondersteunen in de koude wintermaanden.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:37 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je van die vloerstaande units hebt dan stoort het mss wat minder?
Infrarood werkt wel aardig op vaste plekken als een zithoek, bijvoorbeeld. Maar buiten de "straal" koelt het wel snel af.
Mijn vorige woning was uit begin 1900. Ook geen spouwmuur natuurlijk. Met voorzetwanden en 12cm pir, HR++ glas, zonnepanelen, dakisolatie en een warmtepomp had het huis bij verkoop energielabel A+. Was toen ik het kocht label Gquote:
quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:39 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Mijn vorige woning was uit begin 1900. Ook geen spouwmuur natuurlijk. Met voorzetwanden en 12cm pir, HR++ glas, zonnepanelen, dakisolatie en een warmtepomp had het huis bij verkoop energielabel A+. Was toen ik het kocht label G
Het scheelt natuurlijk wel dat we al enkele jaren geen échte winters meer hebben gehad.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:39 schreef ToT het volgende:
[..]
Hier in de kamer van de huidige woning is het echt precies genoeg om de airco te ondersteunen in de koude wintermaanden.
De airco kan het serieus echt NET niet alleen af om het echt behagelijk te maken, en 1 enkel infrarood paneel is toevallig echt precies wat nodig is als aanvulling voor een fijne temperatuur in huis!
Niet eens serieus uitgerekend of whatever, gewoon gekocht wat goed leek!
Verstandig!quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Het scheelt natuurlijk wel dat we al enkele jaren geen échte winters meer hebben gehad.
Heb je een "bijna Elfstedentocht" ervaring zoals in 2012 dan komt het er toch wat meer op aan.
Ik heb daarom altijd nog een paar elektrische kacheltjes op zolder klaar staan, ook voor als m'n warmtepomp (of voorheen CV-ketel) defect zou raken.
Of Enexis daar nou zo blij van wordt als elke warmtepomp bezitter dat gaat doen…quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 19:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Het scheelt natuurlijk wel dat we al enkele jaren geen échte winters meer hebben gehad.
Heb je een "bijna Elfstedentocht" ervaring zoals in 2012 dan komt het er toch wat meer op aan.
Ik heb daarom altijd nog een paar elektrische kacheltjes op zolder klaar staan, ook voor als m'n warmtepomp (of voorheen CV-ketel) defect zou raken.
Ja, m'n Zubadan kan het wel zonder element af, dat staat al sinds 2018 uitgeschakeld.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 20:14 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Of Enexis daar nou zo blij van wordt als elke warmtepomp bezitter dat gaat doen…
Maar je hebt gelijk het is of dat of het E-element gaat aan.
Jij hebt ook flink overbemeten vermogen.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 20:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ja, m'n Zubadan kan het wel zonder element af, dat staat al sinds 2018 uitgeschakeld.
Maar als je warmtepomp of CV-ketel sneuvelt dan moet je wat
Klopt, bij m'n moeder ben ik ook voor een 8kW gegaan ipv de 6kW. Scheelt met warm water opwarmen en hij kon net zo ver terug moduleren. Die 2kW extra kan je in een echte winter net nodig hebben. Prijsverschil was er onder de streep niet.quote:Op dinsdag 13 augustus 2024 20:49 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Jij hebt ook flink overbemeten vermogen.
Als ik ze op Tweakers hoor, de wannebe experts die wel om het hardst schreeuwen: minder vermogen! Is efficiënter! Ik zie kasten van huizen op 5Kw nominaal en 3,7kw bij -10C
Dat zal best wel maar ik vergeet niet 2012 toen ik 18uur per dag werkte om bevroren leidingen te ontdooien en ketels te repareren.
Als het echt bar koud is met oostenwind wil je niet zonder warmte komen.
Ik heb een Honda EU22i aggregaat met Aspen 4 staan, verder nog een gaskacheltje op flessen en een paar portable accu's van 2 tot 3,6kWh. Soms voel ik me een halve prepper maar het is gewoon een beetje de hobby van het voorbereid zijn.quote:Juist door al die te kleine warmtepompen gaat men of kachels of de backup aanzetten. Gezien een flink deel van nl aan de warmtepomp zitten zal de wijk trafo en kabel overbelast raken en iedereen zonder stroom en warmte komen (in wijken waar het al krap zit iig)
Daarom heb ik een 11kw diesel aggregaat staan en kan autonoom de WP aanslingeren en bijtanken onder draaien.
Ik denk dat dit minimaal tot geen meerwaarde heeft.quote:Op vrijdag 20 september 2024 22:12 schreef Lucky_Strike het volgende:
Bij onze Vaillant all electric zit een warmwatervoorziening van 180 liter. Meer dan genoeg voor ons tweepersoonshuishouden.
Is het nou handig om 24 uur per dag de boiler te laten verwarmen of alleen binnen bepaalde tijdvakken? Optimaal gebruik maken van de PV en zo weinig mogelijk terugleververgoeding betalen is fijn maar het moet wel nut hebben natuurlijk.
Een van ons doucht 's ochtends en de ander 's avonds.
Het opwarmen kost vaak zo'n 2 tot 5kWh per keer (hangt af van aantal liters, temperatuur van water, buitentemperatuur en efficiëntie van je warmtepomp), dus dat kan zeker wel lonen om dat te doen als de zon schijnt, zeker als salderen helemaal is afgeschaft.quote:Op vrijdag 20 september 2024 22:12 schreef Lucky_Strike het volgende:
Bij onze Vaillant all electric zit een warmwatervoorziening van 180 liter. Meer dan genoeg voor ons tweepersoonshuishouden.
Is het nou handig om 24 uur per dag de boiler te laten verwarmen of alleen binnen bepaalde tijdvakken? Optimaal gebruik maken van de PV en zo weinig mogelijk terugleververgoeding betalen is fijn maar het moet wel nut hebben natuurlijk.
Een van ons doucht 's ochtends en de ander 's avonds.
Voor het totale energiebehoefte van het boilervat maakt het niet veel verschil of je alleen in bepaalde tijdvakken de boiler opwarmt of dat je 24/7 de SWW stand aan hebt staan.quote:Op vrijdag 20 september 2024 22:12 schreef Lucky_Strike het volgende:
Bij onze Vaillant all electric zit een warmwatervoorziening van 180 liter. Meer dan genoeg voor ons tweepersoonshuishouden.
Is het nou handig om 24 uur per dag de boiler te laten verwarmen of alleen binnen bepaalde tijdvakken? Optimaal gebruik maken van de PV en zo weinig mogelijk terugleververgoeding betalen is fijn maar het moet wel nut hebben natuurlijk.
Een van ons doucht 's ochtends en de ander 's avonds.
Komt nog wel een ding de hoek om kijken, als het echt warm is >25C dan gaat de WP eerder met de booster verwarmen om te hoge drukken van de compressor te voorkomen.quote:Op vrijdag 20 september 2024 23:20 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Voor het totale energiebehoefte van het boilervat maakt het niet veel verschil of je alleen in bepaalde tijdvakken de boiler opwarmt of dat je 24/7 de SWW stand aan hebt staan.
Voor optimaal gebruik van PV stroom, goedkope dynamische stroom en beperken van (nachtelijke) geluidsoverlast maakt het wel serieus verschil. Ook is sommige delen van het etmaal de luchttemperatuur hoger dan op andere uren.
Door alleen van pakweg 12.00 tot 15.00u de boiler te laten opwarmen profiteer je dus van aan aantal voordelen:
- tijdens die uren is de buitentemperatuur hoger dan bijvoorbeeld 's nachts en haal je dus een hogere COP. Scheelt geld.
- tijdens opwarmen van SWW draaien de meeste warmtepompen op volle kracht, wat soms geluidsoverlast kan geven. Overdag wordt het geluid meestal minder vervelend ervaren dan in de avonduren of nacht. Dus minder kans op boze buren vanwege je warmtepomp.
- tussen de genoemde uren is de kans groot dat je PV panelen wat opleveren en/of dat de dynamische stroomprijs laag is, wat ook weer financieel voordeel levert.
Hier nog nooit meegemaakt.quote:Op zaterdag 21 september 2024 15:07 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Komt nog wel een ding de hoek om kijken, als het echt warm is >25C dan gaat de WP eerder met de booster verwarmen om te hoge drukken van de compressor te voorkomen.
Dan is het dus hoogzomer van belang om bv ‘s ochtends de sanitair run te doen.
Mitsubishi doet dat niet maar veel andere merken wel.quote:Op zaterdag 21 september 2024 16:09 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Hier nog nooit meegemaakt.
Elektrische element staat sowieso uit.
Buitenunit staat wel in de schaduw, overigens.
quote:Op vrijdag 20 september 2024 23:17 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Het opwarmen kost vaak zo'n 2 tot 5kWh per keer (hangt af van aantal liters, temperatuur van water, buitentemperatuur en efficiëntie van je warmtepomp), dus dat kan zeker wel lonen om dat te doen als de zon schijnt, zeker als salderen helemaal is afgeschaft.
Van april tot en met oktober doet mijn warmtepomp dat overdag rond 12:30 en in de overige maanden (herfst / winter) 's nachts.
Bedankt voor de uitlegquote:Op vrijdag 20 september 2024 23:20 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Voor het totale energiebehoefte van het boilervat maakt het niet veel verschil of je alleen in bepaalde tijdvakken de boiler opwarmt of dat je 24/7 de SWW stand aan hebt staan.
Voor optimaal gebruik van PV stroom, goedkope dynamische stroom en beperken van (nachtelijke) geluidsoverlast maakt het wel serieus verschil. Ook is sommige delen van het etmaal de luchttemperatuur hoger dan op andere uren.
Door alleen van pakweg 12.00 tot 15.00u de boiler te laten opwarmen profiteer je dus van aan aantal voordelen:
- tijdens die uren is de buitentemperatuur hoger dan bijvoorbeeld 's nachts en haal je dus een hogere COP. Scheelt geld.
- tijdens opwarmen van SWW draaien de meeste warmtepompen op volle kracht, wat soms geluidsoverlast kan geven. Overdag wordt het geluid meestal minder vervelend ervaren dan in de avonduren of nacht. Dus minder kans op boze buren vanwege je warmtepomp.
- tussen de genoemde uren is de kans groot dat je PV panelen wat opleveren en/of dat de dynamische stroomprijs laag is, wat ook weer financieel voordeel levert.
Dat is vooral afhankelijk van de grootte van je vat en hoe lang jij doucht.quote:Op dinsdag 24 september 2024 10:05 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
[..]
Bedankt voor de uitleg![]()
Mijn vriend is bang dat hij lauw water heeft 's ochtends bij mijn idee van 's middags op laten warmen. Er zou dan dit kunnen gebeuren:
12.00 opwarmen
18.00 ik ga douchen, waarna er koud water bijgevuld wordt in de boiler
6.00 hij gaat douchen en heeft lauw water want na bijvullen vorige dag is er niet opgewarmd.
12.00 opwarmen.
Ziet hij dat goed?
Nee want er is gelaagdheid in de boiler.quote:Op dinsdag 24 september 2024 10:05 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
[..]
Bedankt voor de uitleg![]()
Mijn vriend is bang dat hij lauw water heeft 's ochtends bij mijn idee van 's middags op laten warmen. Er zou dan dit kunnen gebeuren:
12.00 opwarmen
18.00 ik ga douchen, waarna er koud water bijgevuld wordt in de boiler
6.00 hij gaat douchen en heeft lauw water want na bijvullen vorige dag is er niet opgewarmd.
12.00 opwarmen.
Ziet hij dat goed?
Dankquote:Op dinsdag 24 september 2024 11:05 schreef Piles het volgende:
[..]
Dat is vooral afhankelijk van de grootte van je vat en hoe lang jij doucht.
Hier draaien we nu een week met een vat van 270L:
12-15u opwarmen tot 50 graden
Kind gaat in badje 's avonds.
's Nachts koelt het wat af.
's Ochtends douchen we allebei en is de temperatuur altijd nog 45+ graden.
12-15u opwarmen tot 50 graden
Dus nee, ik maak me geen zorgen over lauw water 's ochtends.
Vergeet niet dat koud water onder in je vat wordt bijgevuld, maar warm water halverwege wordt afgetapt. Je boilervat is dus niet egaal warm/koud, maar daar zit een gelaagdheid in (warm van boven, koud van onder).
Top, heel netjes aangesloten.quote:Op vrijdag 27 september 2024 17:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
Hier nog even een kleine "showcase" van de Mitsubishi 8kW Ecodan warmtepomp van m'n verhuurde woning (bewoond door m'n moeder).
Het is een SUZ-SWM80VA buitenunit met een ERSD-VM2D binnenunit. Het boilervat voor SWW is 300 liter. Buffervat is een 100 liter. In de hele woning zijn Jaga DBH convectoren aanwezig en de aanbouw heeft vloerverwarming (en een Jaga Vertiga in de keuken). Een 6kW zou het ook moeten redden maar aangezien er een 300 liter boilervat aanwezig is en de 8kW net zo ver kan terugmoduleren (minimale afgifte dus gelijk) gekozen voor de 8kW. Dat scheelt net wat opwarmtijd en geeft wat reserve tijdens een eventuele Elfstedentochtwinter
De buitenunit is in de verste hoek, achter in de tuin geplaatst. De schutting grenst aan een overpad dus niet direct aan een andere tuin. Tegels zijn eruit geweest, geultje gegraven, mantelbuis erdoor, kabels en koelleidingen door de mantelbuis en alles weer dicht en een grindbakje gemaakt. De strater kwam nog een oude fundering (schuurtje?) en een betonplaat (geen idee waarvan?) tegen dus er moest even een alternatieve route gegraven worden.
Het buffervat (in serie op de retour aangesloten) in de kast had helaas de aansluitingen niet aan de meest handige zijde zitten. Op de linkerwand monteren was geen optie (niet stevig genoeg voor het gewicht). Maar aangezien de kast verder niet wordt gebruikt en deze destijds om de CV-ketel is gebouwd als "kleine technische ruimte" is het ook niet erg dat de buizen nu aan de voorkant eruit komen. De kast kan nog dicht. Er zijn natuurlijk diverse manieren om een buffervat in het systeem op te nemen (allemaal met hun voor- en nadelen) maar op deze manier is er geen extra pomp nodig iig.
Verder is er nog een bypass (niet op de foto) in het systeem opgenomen die nu op 350mbar staat ingesteld.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:15 schreef ISVV het volgende:
Is nu het moment om een hybride warmtepomp aan te schaffen? De prijzen zijn fors gedaald en ik kan in 2024 nog subsidie vangen. Ook betaalt mijn gemeente (nog) enkele honderden euro's mee.Waarom vorig jaar een nieuwe gasketel en toen niet gekeken naar een volledig elektrische warmtepompSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt..
Huilen dan.
Wel naar gekeken, maar was op dat moment te duur. Netto investering tussen de 15- 20k, drie partijen voor laten komen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:27 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Waarom vorig jaar een nieuwe gasketel en toen niet gekeken naar een volledig elektrische warmtepomp.
Dat is inderdaad behoorlijk. Waarom zulke hoge bedragen? Woning uit 2006 met deels vloerverwarming: dat lijkt me niet heel spannend.quote:
Durf het niet te zeggen eigenlijk, weet alleen dat die drie partijen allemaal met binnen die range zaten. Maar een hybride optie is voor mij ook prima en nogmaals, het momentum lijkt er nu nog te zijn.quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat is inderdaad behoorlijk. Waarom zulke hoge bedragen? Woning uit 2006 met deels vloerverwarming: dat lijkt me niet heel spannend.
quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 09:15 schreef ISVV het volgende:
Is nu het moment om een hybride warmtepomp aan te schaffen? De prijzen zijn fors gedaald en ik kan in 2024 nog subsidie vangen. Ook betaalt mijn gemeente (nog) enkele honderden euro's mee.Denk het wel ja.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vind qua hybride de Vaillant Pure heel veel “value for money” hebben.
Die moet je kunnen vinden voor 3K na subsidie.
Dat is trouwens eigenlijk een full electric split warmtepomp die ook goed warmwater kan maken als je er (later) een tank op laat aansluiten van 250 of 300L bv de OSO delta geo High efficiency RVS boiler met extra grote spiraal.Vakman pur sang
Klinkt goed, ga ik me eens in verdiepen. Dank je wel!quote:Op dinsdag 1 oktober 2024 17:36 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Denk het wel ja.
Vind qua hybride de Vaillant Pure heel veel “value for money” hebben.
Die moet je kunnen vinden voor 3K na subsidie.
Dat is trouwens eigenlijk een full electric split warmtepomp die ook goed warmwater kan maken als je er (later) een tank op laat aansluiten van 250 of 300L bv de OSO delta geo High efficiency RVS boiler met extra grote spiraal.
Deze stond voor januari 2025 ingeschat, dus je kan er weinig van zeggenquote:Op vrijdag 8 november 2024 14:29 schreef Lucky_Strike het volgende:
Wij wachten al 5 maanden op de verwijdering van de gasmeter. Het staat in theorie voor week 50 gepland.
De Belgen worden flink belast op stroom, met name piekbelasting, in Nederland zit dat heel anders in elkaar.quote:Op dinsdag 9 juli 2024 10:46 schreef Wantie het volgende:
Belgisch rapport stelt dat warmtepompen 3x duurder zijn in het gebruik dan olie of gasketels.
https://doorbraak.be/warm(...)n-fossiele-brandstof
[..]
En aardgas + stookolie worden in België juist nauwelijks belast.quote:Op zaterdag 9 november 2024 18:40 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
De Belgen worden flink belast op stroom, met name piekbelasting, in Nederland zit dat heel anders in elkaar.
Waar haal je piekbelasting vandaan?quote:Op zaterdag 9 november 2024 18:40 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
De Belgen worden flink belast op stroom, met name piekbelasting, in Nederland zit dat heel anders in elkaar.
https://www.mijnenergie.b(...)ps://www.google.com/quote:Op zaterdag 9 november 2024 21:35 schreef ludovico het volgende:
[..]
Waar haal je piekbelasting vandaan?
quote:Hoe wordt het capaciteitstarief berekend?
Hoe berekent de VREG je capaciteitstarief? De berekening van het capaciteitstarief hangt er vanaf of je over een digitale meter of analoge meter beschikt. Voor huishoudens met een digitale meter wordt het capaciteitstarief berekend op basis van het piekvermogen
Nog niet duidelijk wat de definitie van piekvermogen is. Per maand? In Kw?quote:Op zaterdag 9 november 2024 21:39 schreef Wantie het volgende:
[..]
https://www.mijnenergie.b(...)ps://www.google.com/
[..]
Staat wel ergens in het artikel.quote:Op zaterdag 9 november 2024 21:57 schreef ludovico het volgende:
[..]
Nog niet duidelijk wat de definitie van piekvermogen is. Per maand? In Kw?
Ik zie het. Thx voor de bron.quote:Op zaterdag 9 november 2024 22:11 schreef Wantie het volgende:
[..]
Staat wel ergens in het artikel.
Beetje complex verhaal om zo te herhalen.
Pieken worden per kwartier bepaald.
Als we het stroomnet definiëren als de infra die niet opwekt (dus draadjes en trafo's) dan is stabiele afname en afgifte wel weer een pre. Juist door hoog energieaanbod komt het net in problemen, daar helpt een hoog verbruik alleen maar bij als het op het zelfde segment zit als die opwek. Dus bij lokale zonnepanelen waarschijnlijk wel maar bij wind iets verderop niet.quote:Op zaterdag 9 november 2024 22:27 schreef ludovico het volgende:
Maar veel afname van stroom en hoog piekverbruik is echter juist goed voor het stroomnet op momenten dat er volop wordt teruggeleverd van zonnepanelen, bijvoorbeeld. Of wind.
Juistem.quote:Op dinsdag 12 november 2024 10:46 schreef 215 het volgende:
Juist door hoog energieaanbod komt het net in problemen, daar helpt een hoog verbruik alleen maar bij als het op het zelfde segment zit als die opwek.
Wind niet?quote:Op dinsdag 12 november 2024 10:46 schreef 215 het volgende:
Dus bij lokale zonnepanelen waarschijnlijk wel maar bij wind iets verderop niet.
Dat is een nadenker, bij zonnepanelen een batterij ernaast kan inderdaad zorgen voor een regelmatiger afgifte. Aan de andere kant zal een batterij bij mijn inductieplaat ook de pieken van het net afhalen, vooral als om zes uur heel de buurt gaat koken.quote:Op dinsdag 12 november 2024 10:56 schreef ludovico het volgende:
Qua schaalvoordelen is batterijen plaatsen bij zonneparken beter dan bij mensen in het klein in het huis.
Maar qua netcongestie zou je hem bij het transformatorhuisje moeten plaatsen.
Maar die kabeltjes trekken dat wel, ok, met een auto erbij niet meer allicht, tenzij het transformatorhuisje de bottleneck is, maar dat kun je dus coveren met een batterij achter het transformatorhuisje....quote:Op dinsdag 12 november 2024 11:05 schreef 215 het volgende:
[..]
Dat is een nadenker, bij zonnepanelen een batterij ernaast kan inderdaad zorgen voor een regelmatiger afgifte. Aan de andere kant zal een batterij bij mijn inductieplaat ook de pieken van het net afhalen, vooral als om zes uur heel de buurt gaat koken.
Wat heb je dan voor verwarming boven buiten de elektrische verwarming voor de badkamer?quote:Op woensdag 18 december 2024 16:21 schreef Stansfield het volgende:
Mijn CV ketel begint ook een beetje keuren te vertonen. De CV ketel zit er al sinds de bouw van ons huis in 2009.
In 2017 hebben wij het huis gekocht. Inmiddels ook wat verbouwingen gedaan. Gashaard eruit, vloerverwarming beneden en een nieuwe badkamer met elektrische vloerverwarming. Ook al 2 jaar de cv ketel op 45 staan en dat werkt prima.
Ons energie verbruik is niet heel hoog. zo rond de 750 m3 gas en 2400 kwh stroom. We hebben zonnepanelen via de postcoderoosregeling op het dak van een school. Dus dat staat een beetje los van ons eigen gebruik.
Dus wat is nu wijsheid voor de vervanging van onze cv ketel. Zeker ook gezien ons verbruik.
1) cv ketel vervangen. Als ik even rondkijk kost dit rond de 3.000 euro en ben ik weer voor 15 jaar klaar.
2) cv ketel + hybride warmtepomp. als ik zo lees kosten die rond de 6.000 euro waar dan dus nog 3.000 euro bij komt voor een nieuwe cv ketel. Dus een aardige inverstering.
3) full electric warmtepomp. kosten als ik het even google rond de 10.000 euro. Behoorlijke investering dus. Waarbij je natuurlijk wel van het gas af gaat dus het meeste voordeel hebt van wegvallen van die vaste kosten.
Optie 2 lijkt me dan het mist logisch qua kosten - besparingen maar als ik op milieu centraal een test doe krijg ik het advies voor een hybride warmtepomp omdat mijn wij nog geen warmteplan heeft. Geen idee wat dat precies inhoudt.
Wat zou jullie beste keuze hierin zijn?
Dat zijn nog gewoon radiatoren op de slaapkamers/kantoortje waar ik 1 dag in de week thuis werk. Maar die staan al jaren niet aan.quote:Op woensdag 18 december 2024 16:41 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wat heb je dan voor verwarming boven buiten de elektrische verwarming voor de badkamer?
Naja ik vraag het omdat, mocht je dat willen gebruiken, daar ook nog wat eisen aan zijn denk ik, al weet @TheFreshPrince daar meer van.quote:Op woensdag 18 december 2024 16:43 schreef Stansfield het volgende:
[..]
Dat zijn nog gewoon radiatoren op de slaapkamers/kantoortje waar ik 1 dag in de week thuis werk. Maar die staan al jaren niet aan.
Mogelijk dat dat nog verandert als mijn kinderen wat ouder zijn en wat meer tijd op hun kamer doorbrengen.
Ik lees dat voor een hybride pomp de subsidie naar beneden gaat, maar dat voor een full electric pomp de subsidie wat hoger wordt, aangenomen dat de pomp die je kiest minstens A++ als label heeft. Geen idee wat eventuele verdere eisen zijn, maar ik heb vorig jaar gebruik gemaakt van die subsidie, de totale offerte was ergens rond de 10,8k inclusief plaatsing + aanpassingen in de meterkast van 1 fase naar 3 fase, en daar zat een subsidie op van 4200 euro, dus uiteindelijk heeft het me netto ongeveer 6600 euro gekost.quote:Op woensdag 18 december 2024 16:43 schreef Stansfield het volgende:
[..]
Dat zijn nog gewoon radiatoren op de slaapkamers/kantoortje waar ik 1 dag in de week thuis werk. Maar die staan al jaren niet aan.
Mogelijk dat dat nog verandert als mijn kinderen wat ouder zijn en wat meer tijd op hun kamer doorbrengen.
bedankt voor de info. Nou is 6600 euro nog een goed te betalen bedrag. Tuurlijk 2x zo veel als een nieuwe cv ketel. Maar wel goed te doen.quote:Op woensdag 18 december 2024 16:49 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ik lees dat voor een hybride pomp de subsidie naar beneden gaat, maar dat voor een full electric pomp de subsidie wat hoger wordt, aangenomen dat de pomp die je kiest minstens A++ als label heeft. Geen idee wat eventuele verdere eisen zijn, maar ik heb vorig jaar gebruik gemaakt van die subsidie, de totale offerte was ergens rond de 10,8k inclusief plaatsing + aanpassingen in de meterkast van 1 fase naar 3 fase, en daar zat een subsidie op van 4200 euro, dus uiteindelijk heeft het me netto ongeveer 6600 euro gekost.
Het wegvallen van de vaste lasten bij full-electric scheelt behoorlijk! Die kosten liggen tussen de 25 en 30 euro per maand: de meerprijs voor full-electric verdien je daardoor ruim binnen de levensduur van de warmtepomp terug.quote:Op woensdag 18 december 2024 16:21 schreef Stansfield het volgende:
[...]
1) cv ketel vervangen. Als ik even rondkijk kost dit rond de 3.000 euro en ben ik weer voor 15 jaar klaar.
2) cv ketel + hybride warmtepomp. als ik zo lees kosten die rond de 6.000 euro waar dan dus nog 3.000 euro bij komt voor een nieuwe cv ketel. Dus een aardige inverstering.
3) full electric warmtepomp. kosten als ik het even google rond de 10.000 euro. Behoorlijke investering dus. Waarbij je natuurlijk wel van het gas af gaat dus het meeste voordeel hebt van wegvallen van die vaste kosten.
[...]
Wat zou jullie beste keuze hierin zijn?
Mocht de investering niet haalbaar zijn; kijk ook eens naar het warmtefonds.quote:Op woensdag 18 december 2024 16:21 schreef Stansfield het volgende:
Mijn CV ketel begint ook een beetje keuren te vertonen. De CV ketel zit er al sinds de bouw van ons huis in 2009.
In 2017 hebben wij het huis gekocht. Inmiddels ook wat verbouwingen gedaan. Gashaard eruit, vloerverwarming beneden en een nieuwe badkamer met elektrische vloerverwarming. Ook al 2 jaar de cv ketel op 45 staan en dat werkt prima.
Ons energie verbruik is niet heel hoog. zo rond de 750 m3 gas en 2400 kwh stroom. We hebben zonnepanelen via de postcoderoosregeling op het dak van een school. Dus dat staat een beetje los van ons eigen gebruik.
Dus wat is nu wijsheid voor de vervanging van onze cv ketel. Zeker ook gezien ons verbruik.
1) cv ketel vervangen. Als ik even rondkijk kost dit rond de 3.000 euro en ben ik weer voor 15 jaar klaar.
2) cv ketel + hybride warmtepomp. als ik zo lees kosten die rond de 6.000 euro waar dan dus nog 3.000 euro bij komt voor een nieuwe cv ketel. Dus een aardige inverstering.
3) full electric warmtepomp. kosten als ik het even google rond de 10.000 euro. Behoorlijke investering dus. Waarbij je natuurlijk wel van het gas af gaat dus het meeste voordeel hebt van wegvallen van die vaste kosten.
Optie 2 lijkt me dan het mist logisch qua kosten - besparingen maar als ik op milieu centraal een test doe krijg ik het advies voor een hybride warmtepomp omdat mijn wij nog geen warmteplan heeft. Geen idee wat dat precies inhoudt.
Wat zou jullie beste keuze hierin zijn?
Ja, dat merk ik hier ook wel.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 11:04 schreef Elpis het volgende:
Hebben julie met die mist ook zoveel defrosts? Wordt een relatief duur dagje zo.
[ afbeelding ]
Nee, maar dat ligt aan dat ik geen buitenunit heb, dus ik heb sowieso geen defrosts. Er is niks om te defrosten.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 11:04 schreef Elpis het volgende:
Hebben julie met die mist ook zoveel defrosts? Wordt een relatief duur dagje zo.
[ afbeelding ]
Waarom gaat je outlet temp zoveel omhoog ineens?quote:Op zaterdag 18 januari 2025 11:04 schreef Elpis het volgende:
Hebben julie met die mist ook zoveel defrosts? Wordt een relatief duur dagje zo.
[ afbeelding ]
Wat is die onderste? de temperatuur van het uitgaande water?quote:Op zaterdag 18 januari 2025 13:24 schreef TheFreshPrince het volgende:
Uiteindelijk valt het ook nog wel wat mee met de defrosts hier, ik zag wel ijs op de WP maar in de grafieken zie ik er niet zoveel van terug.
Je kan wel zien dat ik vannacht getest heb met 1 graadje nachtverlaging maar dat staat komende nacht weer uit.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dat is het water van de outlet van m'n buffer naar de radiatoren.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 13:28 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wat is die onderste? de temperatuur van het uitgaande water?
Dat is bij mij volgens mij deze:quote:Op zaterdag 18 januari 2025 13:41 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat is het water van de outlet van m'n buffer naar de radiatoren.
Ik meet dat op de 4 aansluitpunten van m'n parallel geschakelde buffer, dus ook op retour.
Dit is dus van 1 van die 4 sensoren.
Tja, kou en mist. Dramatisch voor een WP.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 11:04 schreef Elpis het volgende:
Hebben julie met die mist ook zoveel defrosts? Wordt een relatief duur dagje zo.
[ afbeelding ]
Dat ziet er iig uit als een correct gedimensioneerde warmtepomp die lekker pruttelt en z'n minimale vermogen goed kwijt kan.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 13:45 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is bij mij volgens mij deze:
[ afbeelding ]
Zo ver ben ik niet ingevoerd in de techniek, maar qua verbruik monitor ik in huis alles, dus ook de fases, waar ik er (logischerwijs) 3 heb, en daar zie ik dan dit:quote:Op zaterdag 18 januari 2025 13:59 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat ziet er iig uit als een correct gedimensioneerde warmtepomp die lekker pruttelt en z'n minimale vermogen goed kwijt kan.
Vaak denken mensen dat het maximale vermogen een probleem is maar juist het minimale vermogen moet ver genoeg terug kunnen moduleren om pendelgedrag te voorkomen.
Een stuk of 20 start-stops per dag is echt geen probleem. Maar als het om de 5 minuten is, verkort je wel de levensduur van de compressor.
Ja, klopt, als er weinig warmtevraag is zal de woning snel weer op temperatuur zijn en dan heeft een warmtepomp (of CV-ketel) niets te doen. Dan heb je altijd wel wat pendelgedrag maar zolang dat ~20x start/stop per dag is, is dat geen probleem.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:18 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Zo ver ben ik niet ingevoerd in de techniek, maar qua verbruik monitor ik in huis alles, dus ook de fases, waar ik er (logischerwijs) 3 heb, en daar zie ik dan dit:
[ afbeelding ]
Die korte spikes zijn het opwarmen van het water, en die grote bult die begint net voor 22u tot ergens rond 01u vannacht is het opladen van de auto. Diezelfde bult zie ik ook terug op de andere 2 fases, maar het opwarmen van het water en sowieso het verbruik van de pomp zie ik altijd terug op fase 1. Op 3 zit de BUH als ik het goed heb.
Maar je ziet aan dat verbruik (wat in de winter natuurlijk hoger ligt) dat het ding op zich wel stabiel draait. Er zijn vrijwel geen starts en stops, maar als het dalijk wat warmer wordt buiten, dat je rond de grens komt of die pomp überhaupt nog iets moet gaan doen of niet, dan heb je dat wel wat meer als ik het me goed herinner.
Maar los daarvan ben ik er erg tevreden over.
Ja het verbruik is in de winter wel wat hoger natuurlijk, maar nu, incl het laden van de auto is het vaak wel schrikken. 11 januari heb ik 71 kWh verbruiktquote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:25 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ja, klopt, als er weinig warmtevraag is zal de woning snel weer op temperatuur zijn en dan heeft een warmtepomp (of CV-ketel) niets te doen. Dan heb je altijd wel wat pendelgedrag maar zolang dat ~20x start/stop per dag is, is dat geen probleem.
Zo'n compressor moet ongeveer 100.000 starts kunnen overleven en je hebt zo'n 180 tot 220 stookdagen per jaar geloof ik. Dus laten we van 200 uitgaan. Dan kan je 25 jaar vooruit met 20 start/stops iedere dag.
Als je bedenkt dat 1m3 aardgas al 9,77kWh aan energie is, dan valt 71kWh stroom best mee.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:34 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja het verbruik is in de winter wel wat hoger natuurlijk, maar nu, incl het laden van de auto is het vaak wel schrikken. 11 januari heb ik 71 kWh verbruiktmaar daarvan was dan 40 kWh wel voor de auto, en die krijg ik dan weer vergoed, dus op de rekening van de energie ziet het er als heel wat uit, maar aangezien ik de kosten voor het laden van de auto elke maand vergoed krijg valt dat tegen elkaar weg.
Ja ho even, ik heb geen 71 kWh aan verwarming verbruikt hequote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je bedenkt dat 1m3 aardgas al 9,77kWh aan energie is, dan valt 71kWh stroom best mee.
Niemand kijkt raar op van 10m3 aardgas verstoken in de winter (97,7kWh energie) maar van 71kWh stroom vallen we achterover
Dat had ik door, maar het was om dingen in perspectief te plaatsen.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:41 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja ho even, ik heb geen 71 kWh aan verwarming verbruikt heHet is 71 - ergens n de 40 voor de auto - het restverbruik van het huis etc etc, volgens mij was dat iets van 17 kWh ofzo, puur voor verwarming.
Ah zo, ja, als je het omrekent scheelt het natuurlijk wel wat. Die 17 kWh was dus op een zaterdag, dat is daltarief, dat is in mijn geval 23ct dus dat komt neer op ¤ 3,91 voor verwarming. Maar als je rekent met 9,77 kWh voor 1 m3 gas gebruikt, dan komt met jouw 97,7 / 9,77 = op 10m3 gas.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:44 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat had ik door, maar het was om dingen in perspectief te plaatsen.
Jij hebt die hele dag je auto opgeladen, huishouden gerund en je woning verwarmd met 71kWh.
En dat terwijl je op gas misschien wel 97,7kWh erdoorheen gejast had voor alleen het verwarmen.
Dat was mijn "punt"
Ik denk niet dat er bij jou specifiek vraag was naar 10m3 aardgas, dat was meer een random getal.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:48 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ah zo, ja, als je het omrekent scheelt het natuurlijk wel wat. Die 17 kWh was dus op een zaterdag, dat is daltarief, dat is in mijn geval 23ct dus dat komt neer op ¤ 3,91 voor verwarming. Maar als je rekent met 9,77 kWh voor 1 m3 gas gebruikt, dan komt met jouw 97,7 / 9,77 = op 10m3 gas.
Als 1m3 gas neerkomt op ¤ 1,30 dan is dat met 10m3 gas dus op 13 euro, dat maakt dus even een verschil van ¤ 9,09 euro voor 1 dag verwarmen.
Ja, 17 kWh voor verwarmen inderdaad. Maar, ik vegelijk dat nog wel eens voor de leuk met mijn vorige huis, waar ik dus alleen de woonkamer + keuken + badkamer verwarmde, vs nu waar ik dus het gehele huis verwarm.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 15:00 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik denk niet dat er bij jou specifiek vraag was naar 10m3 aardgas, dat was meer een random getal.
Als je 17kWh stroom hebt verbruikt voor verwarmen en je hebt een warmtepomp met sCOP van ongeveer 4 dan gaat het om het equivalent van ongeveer (17 x 4) / 8,8 = 7,7m3 aardgas.
Ik reken hier met 8,8 en niet met 9,77kWh per m3 omdat een moderne CV-ketel ongeveer 90% van het gas kan omzetten in warmte.
Ik stuur hier niet op kamertemperatuur maar op watertemperatuur. Dit is onze eerste winter met een warmtepomp (LG Therma V 4kW) en het is nog wat uitvogelen wat het beste werkt.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 13:18 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Waarom gaat je outlet temp zoveel omhoog ineens?
Doorgaans betekent hogere aanvoertemperatuur -> harder werken -> meer kans op bevriezing.
Ik heb hier dingen als "weersafhankelijk" / "stooklijn" etc ook uitgeschakeld en verwarm gewoon op basis van de kamerthermostaat en een vaste range waarbinnen de aanvoertemperatuur mag vallen (die hij automatisch tot een ingesteld maximum verhoogt als de gewenste temperatuur niet gehaald wordt). En dat werkt feilloos.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 17:06 schreef Elpis het volgende:
[..]
Ik stuur hier niet op kamertemperatuur maar op watertemperatuur. Dit is onze eerste winter met een warmtepomp (LG Therma V 4kW) en het is nog wat uitvogelen wat het beste werkt.
We begonnen met lucht/water sensor aan en AI/weercompensatie (of hoe het ook mag heten) maar dan zwalkte de temperatuur van 19,5 naar 21,5 en dat vond ik maar niks.
Dus luchtsensor uit gedaan en alleen op verwarmen gezet.
Maar goed achteraf hadden we dit ook eerst op de AI stand kunnen testen eerst. LG is helaas niet zo heel erg duidelijk met hun handleiding getuige ook meerdere berichten die ik er over heb gelezen.
Heb vanochtend de temp weer 3 graden lager gezet waar hij eerst op stond voor dat het kouder werd en dat scheelt al heel wat met de defrosts. Alleen dochter die aan de koude kant slaapt heeft nu pech met haar gewone radiator (enkele platen). Maar goed die mag ook eigelijk niet klagen van me met 19,3 graden. Trekt ze maar een extra trui aan. Ik wilde net zeggen morgen is de mist weer opgetrokken, maar zie net op weeronline dat het nog even doorgaat t/m maandag.
Waarom rekenen mensen met 9,7 kwh per 1m3 gas eigenlijk, dit kan niet eens.quote:Op zaterdag 18 januari 2025 14:48 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ah zo, ja, als je het omrekent scheelt het natuurlijk wel wat. Die 17 kWh was dus op een zaterdag, dat is daltarief, dat is in mijn geval 23ct dus dat komt neer op ¤ 3,91 voor verwarming. Maar als je rekent met 9,77 kWh voor 1 m3 gas gebruikt, dan komt met jouw 97,7 / 9,77 = op 10m3 gas.
Als 1m3 gas neerkomt op ¤ 1,30 dan is dat met 10m3 gas dus op 13 euro, dat maakt dus even een verschil van ¤ 9,09 euro voor 1 dag verwarmen.
Bij hoge temperatuur afgifte zal de praktijk inderdaad rond de 8 liggen, bij lage temperatuur afgifte is misschien 8,5kWh nuttige warmte uit een m³ gas haalbaar. Boven de 9kWh per m³ gas ga je in een gemiddeld huis in een gemiddeld jaar niet halen. Dat lukt alleen met perfecte proef-opstellingen.quote:Op zondag 26 januari 2025 14:43 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
1m3 = 8kwh in praktijk, naarmate de ketel ouder wordt daalt dit.
Dat zijn labtesten.quote:
Omdat je wel voor de energie-eenheid wordt aangeslagen.quote:Op zondag 26 januari 2025 14:43 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Waarom rekenen mensen met 9,7 kwh per 1m3 gas eigenlijk, dit kan niet eens.
9,77 kW is alleen mogelijk bij een stoichiometrische verbranding, alle particulieren cv ketels werken op basis van luchtovermaat i.v.m. de risico op CO te verkleinen.
1m3 = 8kwh in praktijk, naarmate de ketel ouder wordt daalt dit.
Hier ook een hybride warmtepomp waarbij ik zelf de keuze heb welke ik gebruik en in geen enkel geval is de gasketel goedkoper, de gasketel gaat er binnenkort nog uit.
(Valliant Arotherm Plus 55/6 hier)
Moet je het wel kunnen omzetten wat vaak niet lukt.quote:Op donderdag 30 januari 2025 16:59 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Omdat je wel voor de energie-eenheid wordt aangeslagen.
Zonder het bericht te lezen weet ik al van wie dat advies komt. Overigens wederom worden de armen dus weer genaaid. Nu weer met een duur warmtenet.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 18:29 schreef Piles het volgende:
Advies: geen subsidie warmtepompen in wijken waar warmtenet komt - https://nos.nl/l/2554519
Zucht, wees blij dat mensen van het gas gaan. En rot op met je warmtenetten.
Voor de facturatie maakt dat niet uit.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 18:20 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Moet je het wel kunnen omzetten wat vaak niet lukt.
En toch, als een warmtenet eigendom is van de gebruikers en er meerdere mogelijkheden zijn voor het verwerven van warmte dan denk ik dat het nog steeds een goed systeem kan zijn.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 18:29 schreef Piles het volgende:
Advies: geen subsidie warmtepompen in wijken waar warmtenet komt - https://nos.nl/l/2554519
Zucht, wees blij dat mensen van het gas gaan. En rot op met je warmtenetten.
Ja, en nu mensen doorhebben hoe hard ze genaaid worden moeten ze er maar met stokken naartoe geslagen wordenquote:Op dinsdag 4 februari 2025 19:59 schreef junkiexp het volgende:
Stadsverwarming is één grote oplichtingsbende.
Maar wel als die hoger blijkt te zijn dan verwacht doordat je een onrealistisch rendement aanhoudt.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 19:46 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Voor de facturatie maakt dat niet uit.
Collectief stookinstallatie,s zijn altijd gezeik doordat je er geen controle op hebt.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 20:01 schreef 215 het volgende:
[..]
En toch, als een warmtenet eigendom is van de gebruikers en er meerdere mogelijkheden zijn voor het verwerven van warmte dan denk ik dat het nog steeds een goed systeem kan zijn.
De pest is gewoon dat het altijd eigendom is van één partij en je dus zeer langdurig met gedwongen winkelnering vast zit en dat is weer niet goed voor de prijs. Die prijs kan dan maximaal uitgenut worden omdat mensen niet eens over kunnen stappen al zouden ze dat willen
In het huidige concept zal ik echt nooit mee gaan met een warmtenet maar als een (kleinschalig) warmtenet eigendom van een VvE is en door die VvE gekozen kan worden uit verschillende energieleveranciers dan is het een heel ander verhaal natuurlijk. O.a. de leverancier van de warmte laten opdraaien voor het transport van die warmte naar de wijk. Als ie zichzelf dan gaat overprijzen dan snijd ie zichzelf in de vingers.
Ik zou pertinent niet voor een huis met warmtenet kiezen. Als het eigendom is van de eigen vve dan kan het nog maar geeft ook vaak gedoe. Dat heet trouwens blokverwarming.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 20:06 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, en nu mensen doorhebben hoe hard ze genaaid worden moeten ze er maar met stokken naartoe geslagen worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |