quote:Sieradenmaker Pandora wil alleen nog diamanten uit lab
05 mei 2021in FINANCIEEL
KOPENHAGEN - Pandora, de grootste fabrikant van sieraden ter wereld, wil in de toekomst alleen maar diamanten gebruiken die in een laboratorium zijn gemaakt.
Pandora maakt vooral goedkopere sieraden.
Het delven en verwerken van natuurlijke ruwe diamanten gaat volgens mensenrechtenorganisaties vaak gepaard met uitbuiting en andere misstanden. Dat past niet meer bij het duurzaamheidsbeleid van het Deense concern.
Dwangarbeid
Bij de winning van diamanten komt nog vaak dwangarbeid, kinderarbeid en andere vormen van uitbuiting voor. Onlangs waarschuwde Human Rights Watch dat die foute diamanten nog altijd bij bekende sieradenmerken terecht dreigen te komen.
Om dat risico niet meer te lopen, stapt Pandora volledig over op synthetische diamanten. Dat deze edelstenen tegenwoordig ook in een lab kunnen worden gemaakt, is al lang geen nieuwigheid meer.
Het proces waar pure koolstof onder druk kristalliseert tot diamanten kan zelfs goedkoper worden nagebootst.
Dat is voor Pandora ook reden om 'kweekdiamanten' te gebruiken die voor een breder publiek betaalbaar zijn.
quote:Waarom de prijzen van deze diamanten zo hard dalen
THEO BESTEMAN
Gisteren, 18:03in FINANCIEEL
AMSTERDAM - Diamantenproducent De Beers heeft zijn prijzen voor fonkelaars die uit laboratoria komen met 37% verlaagd tot $500 per karaat.
De marktleider, verwikkeld in felle concurrentie, zegt dat het om 'een permanente verlaging' gaat.
quote:Lagere groothandelsprijzen
De 40% daling van prijzen is mogelijk door de sterk gezakte groothandelsprijzen, aldus het in Londen gevestigde bedrijf. Afgelopen tijd daalden tegelijkertijd de verkopen van natuurlijke diamanten.
Past De Beers zijn prijzen aan, dan volgt doorgaans de markt vrij snel. Dit keer is het anders, aldus concurrent Ritani tegen Bloomberg. ,,De Beers sluit zich aan bij de markt."
Ritani zelf rekent ongeveer $500 per karaat voor zo'n kunstvariant, tegen ongeveer $15.000 per karaat voor een natuurlijke diamant.
Zes jaar geleden kwam De Beers met zijn eigen laboratorium, twee jaar later opende het concern voor dit onderdeel Lightbox een fabriek van bijna $100 miljoen in de Verenigde Staten.
Maar wat gebeurd er met de zoveel karaats beroemde diamanten van steenrijke Russen die in grote kluizen in Zwitserland bewaard worden ??quote:Op zondag 12 mei 2024 09:37 schreef Chandler het volgende:
Dat is dan goednieuws tegen kinderarbeid in Afrika maar weer slecht nieuws voor diezelfde kinderen want waar moeten ze nu hun geld mee verdienen om te kunnen overleven?
Lithium en kobalt, je bent daardoor onbedoeld als je een smartphone gebruikt ook slaven uitbuiter.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:37 schreef Chandler het volgende:
Dat is dan goednieuws tegen kinderarbeid in Afrika maar weer slecht nieuws voor diezelfde kinderen want waar moeten ze nu hun geld mee verdienen om te kunnen overleven?
Niets, er wordt wel meer niet waardevol spul bewaard in kluizen!quote:Op zondag 12 mei 2024 09:39 schreef michaelmoore het volgende:
Maar wat gebeurd er met de zoveel karaats beroemde diamanten van steenrijke Russen die in grote kluizen in Zwitserland bewaard worden ??
https://www.baunat.com/nl(...)diamanten-ter-wereld
https://www.baunat.com/nl(...)d-baguette-diamanten
True, maar scheelt toch alweer heel wat!quote:Op zondag 12 mei 2024 09:40 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Lithium en kobalt, je bent daardoor onbedoeld als je een smartphone gebruikt ook slaven uitbuiter.
Bepaalde zeldzame diamanten zullen voorlopig wel hun waarde behouden, dan draait het dus om afmeting of mate van bewerking etc.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:44 schreef Chandler het volgende:
[..]
Niets, er wordt wel meer niet waardevol spul bewaard in kluizen!
Dan maken ze op verzoek de Koh I Noor , die je niet van echt kan onderscheiden, mijn moeder (is 96 geworden ) die had een parelketting, van mijn vader gekregen in 1964, (mede als belegging ), was gruwelijk duur, is nu niets meer waard, helemaal NIETS waardquote:Op zondag 12 mei 2024 09:46 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Bepaalde zeldzame diamanten zullen voorlopig wel hun waarde behouden, dan draait het dus om afmeting of mate van bewerking etc.
Maar denk over 100 jaar dat dit ook de waarde van glas opgaat.
Ze kunnen altijd nog kindsoldaat worden. Daar is nog wel behoefte aan in Afrika.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:37 schreef Chandler het volgende:
Dat is dan goednieuws tegen kinderarbeid in Afrika maar weer slecht nieuws voor diezelfde kinderen want waar moeten ze nu hun geld mee verdienen om te kunnen overleven?
je kunt tegenwoordig beter Bitcoin hebbenquote:
Een pointer in een ledger naar jouw sleutel? Over 50 jaar zijn diamanten altijd nog iets waard, bitcoin helemaal niksquote:Op zondag 12 mei 2024 09:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je kunt tegenwoordig beter Bitcoin hebben
voorlopig , maar ik vermoed dat de animo ook wel afneemt als opeens iedereen met de Tiffany rondlooptquote:Op zondag 12 mei 2024 09:46 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Bepaalde zeldzame diamanten zullen voorlopig wel hun waarde behouden, dan draait het dus om afmeting of mate van bewerking etc.
Maar denk over 100 jaar dat dit ook de waarde van glas opgaat.
quote:De Tiffany-diamant, zoals het juweel heet, heeft een waarde van maar liefst 30 miljoen dollar en is een van de grootste gele diamanten ter wereld.
Hmm... keuzes keuzes... blij dat ik niet in hun schoenen stond op die leeftijd!quote:Op zondag 12 mei 2024 09:52 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Ze kunnen altijd nog kindsoldaat worden. Daar is nog wel behoefte aan in Afrika.
quote:Het proces waar pure koolstof onder druk kristalliseert tot diamanten kan zelfs goedkoper worden nagebootst. Dat is voor Pandora ook reden om 'kweekdiamanten' te gebruiken die voor een breder publiek betaalbaar zijn.
Ja, dus is het een zakelijke overweging om over te stappen op synthetische diamanten, voor de gelegenheid maar even overgoten met het bekende sociaal bewuste sausje.quote:De overstap op synthetische diamanten is waarschijnlijk minder ingrijpend, want Pandora maakt vooral goedkopere sieraden.
Het feit dat ook De Beers door de knieen gaat met de prijzen van hun natuurlijke diamenten is veelzeggendquote:Op zondag 12 mei 2024 10:06 schreef kibo het volgende:
Waarom is de prijs van kunstdiamant nog steeds een fractie van die van natuurlijke diamant?
Zijn ze kwalitatief minder? Kun je ze van echt onderscheiden?
quote:De 40% daling van prijzen is mogelijk door de sterk gezakte groothandelsprijzen, aldus het in Londen gevestigde bedrijf.
Afgelopen tijd daalden tegelijkertijd de verkopen van natuurlijke diamanten.
Past De Beers zijn prijzen aan, dan volgt doorgaans de markt vrij snel. Dit keer is het anders, aldus concurrent Ritani tegen Bloomberg. ,,De Beers sluit zich aan bij de markt."
Maar nog steeds 30x duurder dan de synthetische. Waarom, als ze kwalitatief hetzelfde zouden zijn?quote:Op zondag 12 mei 2024 10:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het feit dat ook De Beers door de knieen gaat met de prijzen van hun natuurlijke diamenten is veelzeggend
Men hoeft opeens niet meer zonodig een diamant van 600.000 euro
[..]
Dat zeg je goed , nog steeds, vroeger waren natuurlijke parels ook veel duurder dan kweekparelsquote:Op zondag 12 mei 2024 10:10 schreef kibo het volgende:
[..]
Maar nog steeds 30x duurder dan de synthetische. Waarom, als ze kwalitatief hetzelfde zouden zijn?
quote:Hoe herken je synthetische diamant?
Omdat synthetische diamanten verschillen van natuurlijke, moet de diamantslijper "man-made diamant" in de steen graveren.
Ook in het diamantcertificaat kunt u vinden of uw diamant natuurlijk of synthetisch is.
quote:Wat zijn Lab Grown Diamanten?
Lab grown diamanten zijn diamanten die zijn gemaakt in een laboratorium, met behulp van geavanceerde technologische processen.
Ze zijn ook bekend als synthetische diamanten, gekweekte diamanten, of door de mens gemaakte diamanten.
In tegenstelling tot natuurlijke diamanten worden lab-grown diamanten in een paar weken gemaakt, in plaats van in miljoenen jaren in de aardkorst te worden gevormd.
Lab created of Lab grown diamanten zijn door de mens gemaakte diamanten met precies dezelfde chemische structuur, kristalstructuur, optische en fysische eigenschappen als een natuurlijke diamant.
Kortom er is geen verschil.
Als u meer wilt weten over het proces kunt u onze pagina technologie achter Lab Grown Diamanten bezoeken.
Voordelen van Lab-Grown diamanten ten opzichte van natuurlijke diamanten
Naast de ethische en milieuvoordelen van lab grown diamanten zijn er nog een aantal andere voordelen die hen een aantrekkelijke optie maken voor de consument.
Ha ha wat een marketing gelul. Je kunt natuurlijke diamant dus niet meer onderscheiden van door de mens gemaakte en daarom moeten we er maar iets in graveren.quote:[..]
Hoe herken je synthetische diamant?
Omdat synthetische diamanten verschillen van natuurlijke, moet de diamantslijper "man-made diamant" in de steen graveren.
Ook in het diamantcertificaat kunt u vinden of uw diamant natuurlijk of synthetisch is.
Ik weet niet of je die verbanden wel zo direct kunt trekken. De markt van diamanten is niet rationeel, net zoals de markt van dure horloges dat niet is. Rolexen zijn niet waardeloos geworden doordat ze in China voor een paar cent een kopie kunnen produceren.quote:Op zondag 12 mei 2024 10:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het feit dat ook De Beers door de knieen gaat met de prijzen van hun natuurlijke diamenten is veelzeggend
Men hoeft opeens niet meer zonodig een diamant van 600.000 euro
[..]
Echte Rolexen hebben een nummer en certificaatquote:Op zondag 12 mei 2024 10:19 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ik weet niet of je die verbanden wel zo direct kunt trekken. De markt van diamanten is niet rationeel, net zoals de markt van dure horloges dat niet is. Rolexen zijn niet waardeloos geworden doordat ze in China voor een paar cent een kopie kunnen produceren.
FRIETquote:Op zondag 12 mei 2024 10:15 schreef StateOfMind het volgende:
Dan voortaan maar met zo een rondlopen
[ afbeelding ]
Allemaal grepen om in te spelen op de irrationaliteit van die markt. We hebben het over een papiertje en een nummertje, toch voegt dat erg veel waarde toe voor de afnemers.quote:Op zondag 12 mei 2024 10:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Echte Rolexen hebben een nummer en certificaat
De markt voor natuurlijke diamanten wordt de nek omgedraaid , zoals ook blijkt uit deze Tubequote:Op zondag 12 mei 2024 10:27 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Allemaal grepen om in te spelen op de irrationaliteit van die markt. We hebben het over een papiertje en een nummertje, toch voegt dat erg veel waarde toe voor de afnemers.
Klopt, en vervolgens zijn er slimme campagnes gevoerd om te doen alsof een huwelijk alleen kans van slagen heeft als je 3 maandsalarissen uitgeeft aan een diamanten verlovingsring. Misschien dat DeBeers nu met een leuke productlijn voor in de bouwmarkt kan komen.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Ze hebben jarenlang kunstmatige schaarste gecreëerd door de meeste diamanten in een kluis te gooien en dan mondjesmaat verkopen.
Er is in werkelijkheid een enorm overschot aan diamanten.
Nu heeft de technologie het ingehaald, diamanten kunnen door machines gemaakt worden.
Game over.
een goede kunstmatige diamant kost toch ook nog 10.000 euro he , 10% van de opgegraven versiequote:Op zondag 12 mei 2024 10:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Klopt, en vervolgens zijn er slimme campagnes gevoerd om te doen alsof een huwelijk alleen kans van slagen heeft als je 3 maandsalarissen uitgeeft aan een diamanten verlovingsring. Misschien dat DeBeers nu met een leuke productlijn voor in de bouwmarkt kan komen.
De prijs van synthetische diamant hangt sterk af van de kosten om het te maken en die kosten zijn in de loop der jaren waarschijnlijk gedaald. Met het blote oog zijn synthetische of natuurlijke diamant niet te onderscheiden. De prijs van natuurlijke diamant wordt vooral bepaald door het kartel van de Beers. Deze heeft echter geen macht over de markt van synthetische diamant. In het begin was de focus van de Beers vooral gericht op het maken van kostbare geavanceerde apparatuur om de synthetische van natuurlijke diamant te kunnen onderscheiden. Na een uitstapje is de Beers teruggekeerd naar de verkoop van natuurlijke diamant.quote:Op zondag 12 mei 2024 10:06 schreef kibo het volgende:
Waarom is de prijs van kunstdiamant nog steeds een fractie van die van natuurlijke diamant?
Zijn ze kwalitatief minder? Kun je ze van echt onderscheiden?
quote:De Beers ends lab-grown engagement diamonds foray as prices drop
After vowing for years that it wouldn’t sell stones created in laboratories, in 2018 De Beers reversed that position and only this year started testing sales of the diamonds in the crucial engagement-ring sector. The diamond industry leader said Wednesday that the trial showed that it wasn’t a sustainable market.
De Beers heeft een volslagen monopolie op de opgegraven diamanten , als die in lab diamanten stapt dan gooit ze de hele business model in de slootquote:Op zondag 12 mei 2024 10:45 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De prijs van synthetische diamant hangt sterk af van de kosten om het te maken en die kosten zijn in de loop der jaren waarschijnlijk gedaald. Met het blote oog zijn synthetische of natuurlijke diamant niet te onderscheiden. De prijs van natuurlijke diamant wordt vooral bepaald door het kartel van de Beers. Deze heeft echter geen macht over de markt van synthetische diamant. In het begin was de focus van de Beers vooral gericht op het maken van kostbare geavanceerde apparatuur om de synthetische van natuurlijke diamant te kunnen onderscheiden. Na een uitstapje is de Beers teruggekeerd naar de verkoop van natuurlijke diamant.
[..]
quote:Waarom de prijzen van deze diamanten zo hard dalen
THEO BESTEMAN
AMSTERDAM - Diamantenproducent De Beers heeft zijn prijzen voor fonkelaars die uit laboratoria komen met 37% verlaagd tot $500 per karaat.
De marktleider, verwikkeld in felle concurrentie, zegt dat het om 'een permanente verlaging' gaat.
quote:De gemiddelde prijs die betaald wordt voor een diamant van 1 karaat ligt tussen de 4000 en 6000 Euro
. Diamanten van de hoogste kwaliteiten kunnen meer dan 16000 Euro kosten, afhankelijke van de gekozen karakteristieken en de kwaliteit van de diamant.
quote:Wat kost een briljant van 0 5 karaat?
Hoeveel kost een diamant van 0.5 karaat? De gemiddelde prijs die betaald wordt voor een diamant van 0.5 karaat ligt tussen de 1200 en 1500 Euro.
Diamanten van de hoogste kwaliteiten kunnen meer dan 2000 Euro kosten, afhankelijke van de gekozen karakteristieken en de kwaliteit van de diamant.
quote:Hoe Worden Synthetische Diamanten Gemaakt?
Syntetische diamanten, ook wel "lab grown diamonds" genoemd, worden anders gefabriceerd dan natuurlijke diamanten. Ze bestaan uit dezelfde grondstof, maar hebben een veel kortere tijd om te 'groeien'. Grofweg zijn er twee methodes om deze labdiamanten te maken. De eerste is de HPHT-methode, dit staat voor 'High Pressure High Temperature'. De tweede methode is de CVD-methode; wat 'Chemical Vapor Deposition' (chemische dampafzetting) betekent.
HPHT-Methode
De HPHT-methode wordt gebruikt om labdiamanten te maken en om slechtgekleurde natuurlijke diamanten te veranderen in mooi gekleurde of juist kleurloze diamanten.
De stenen worden verhit tot een temperatuur van zo'n 1500°C. Vervolgens worden de diamanten op drie manieren onder druk gebracht. Dit gebeurt door een bandpers, een kubische pers en een zogenaamde 'split-spheres methode'.
Om een diamant te maken wordt koolstofhoudend materiaal gesmolten zodat alleen de koolstof overblijft.
De zuivere koolstof wordt op een donordiamant gezet.
Hierop onstaat een grotere diamant doordat de koolstof om de donor heen groeit.
De donordiamant is als ware het zaadje dat de basis vormt voor de nieuwe diamant.
Om een diamant te verbeteren wordt alleen de diamant geplaatst in de pers.
Er wordt geen koolstof toegevoegd; alleen hoge druk en temperatuur zijn genoeg om de diamant te vervormen.
De CVD-Methode
Bij deze methode laat men een diamant groeien door een mengsel van koolwaterstofgassen te verdampen onder druk.
Dit gebeurt op een oppervlakte waar koolstof achterblijft waardoor de diamant binnen een relatief korte tijd groeit.
De gassen bestaan meestal uit methaan en waterstof in een verhouding van 1:99 en deze worden bij een temperatuur van 800°C afgezet op het oppervlak. Deze methode is tegenwoordig het eenvoudigste en goedkoopste om uit te voeren.
Aan echte diamanten kleeft bloed en daar betaal je voor.quote:Op zondag 12 mei 2024 10:06 schreef kibo het volgende:
Waarom is de prijs van kunstdiamant nog steeds een fractie van die van natuurlijke diamant?
Zijn ze kwalitatief minder? Kun je ze van echt onderscheiden?
quote:Op zondag 12 mei 2024 10:06 schreef kibo het volgende:
Waarom is de prijs van kunstdiamant nog steeds een fractie van die van natuurlijke diamant?
Zijn ze kwalitatief minder? Kun je ze van echt onderscheiden?
CVD diamanten zijn echte diamanten tot op heden moet er nog wel ingegraveerd worden: - manmade diamonds - maar wie zal dat dan doen, of nietquote:Op zondag 12 mei 2024 11:02 schreef Farenji het volgende:
[..]
Aan echte diamanten kleeft bloed en daar betaal je voor.
Niet aan degene van wie het bloed was vanzelfsprekend, maar aan degenen die het eruitgeperst hebben.
quote:CVD versus “natuurlijke” diamanten
Het blote oog kan het verschil niet zien tussen een CVD-diamant en een gedolven diamant.
De meeste getrainde edelsteenkundigen kunnen het verschil niet zien tussen een gepolijste gedolven diamant en een gepolijste CVD-lab-gekweekte diamant zonder gebruik te maken van geavanceerde technologie.
Sinds 2018 beschouwt de Federal Trade Commission (FTC) zowel in het laboratorium gekweekte als gedolven diamanten als echt.
Het enige verschil tussen de twee is het punt van oorsprong.
In tegenstelling tot gedolven diamanten hebben in het laboratorium gekweekte diamanten, zoals CVD-diamanten, een gegarandeerde oorsprong.
Dit betekent dat u kunt bewijzen dat een CVD-diamant geen bloeddiamant is en geen onethische productiemethoden met zich meebrengt.
quote:Would you give a s**t If it’s an artificial diamond??
It s a real diamond , why you give a fuck if it came from the ground or not ?
But woman want a diamond that is hard to get , you know, from the middle of Africa
Had er al iemand geroepen dat de diamanthanden in handen is van de joden?quote:Op zondag 12 mei 2024 09:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Ze hebben jarenlang kunstmatige schaarste gecreëerd door de meeste diamanten in een kluis te gooien en dan mondjesmaat verkopen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Jammer idd voor al die kasten vol bij de handelarenquote:Op zondag 12 mei 2024 09:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Ze hebben jarenlang kunstmatige schaarste gecreëerd door de meeste diamanten in een kluis te gooien en dan mondjesmaat verkopen.
Er is in werkelijkheid een enorm overschot aan diamanten.
Nu heeft de technologie het ingehaald, diamanten kunnen door machines gemaakt worden.
Game over.
Een echte kenner kan dat onderscheid maken. Een gemologist dus. Een echte diamant heeft toch nog altijd oneffenheden en insluitsels die een synth. steen niet heeft.quote:Op zondag 12 mei 2024 10:06 schreef kibo het volgende:
Waarom is de prijs van kunstdiamant nog steeds een fractie van die van natuurlijke diamant?
Zijn ze kwalitatief minder? Kun je ze van echt onderscheiden?
quote:Op zondag 12 mei 2024 12:46 schreef Pedante_Mansplainer het volgende:
[..]
Had er al iemand geroepen dat de diamanthanden in handen is van de joden?Nou en? Diamantslijper en de handel is geweldig. Ja, jammer genoeg heeft Amsterdam ooit de diamantstad het laten lopen naar Antwerpen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 2% gewijzigd door Cherni op 12-05-2024 13:27:29 ]
mensen in de techniek en in de handel blijven altijd zeer goed geld verdienenquote:Op zondag 12 mei 2024 12:59 schreef StateOfMind het volgende:
Arme diamant handelaren in Antwerpen, straks moeten ze allemaal gaan vakkenvullen bij Delhaize om nog rond te kunnen komen
klopt , net als dat een echte parel zout proeftquote:Op zondag 12 mei 2024 13:10 schreef Cherni het volgende:
[..]
Een echte kenner kan dat onderscheid maken. Een gemologist dus. Een echte diamant heeft toch nog altijd oneffenheden en insluitsels die een synth. steen niet heeft.
maar als men officieel zegt dat een lab diamant ook echt is , dan zal waarde van diamanten van Africa blijven dalenquote:Sinds 2018 beschouwt de Federal Trade Commission (FTC) zowel in het laboratorium gekweekte als gedolven diamanten als echt.
Het enige verschil tussen de twee is het punt van oorsprong.
Wat klopt niet? Je vergeet nog even de bewerkingen zoals kloven etc. Maar ja als jij het zegt zal het wel zo zijn. Een lab diamant kon nooit echt zijn. Het is niet door de natuur geschapen. Nu gelijk parels met diamanten vergelijken is veel te kort door de bochtquote:Op zondag 12 mei 2024 13:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
klopt net, als dat een echte parel zout proeft
Maar toch zijn echte parels niet veel meer waard
maar als men officieel zegt dat een lab diamant ook echt is , dan zal waarde van diamanten van Africa blijven dalen
Ik zegquote:Op zondag 12 mei 2024 13:21 schreef Cherni het volgende:
[..]
Wat klopt niet? Je vergeet nog even de bewerkingen zoals kloven etc. Maar ja als jij het zegt zal het wel zo zijn.
quote:klopt , net als dat een echte parel zout proeft
Maar toch zijn echte parels niet veel meer waard
De echte uit haar nachtkastje halen bedoel je ?quote:Op zondag 12 mei 2024 13:24 schreef Cherni het volgende:
[..]
Ga een synthetische diamant nu eens verkopen. Kijken of men dan nog over echt spreekt.
https://www.ftc.gov/busin(...)ing-diamonds-clarityquote:CVD versus "natuurlijke" diamanten
Het blote oog kan het verschil niet zien tussen een CVD-diamant en een gedolven diamant.
De meeste getrainde edelsteenkundigen kunnen het verschil niet zien tussen een gepolijste gedolven diamant en een gepolijste CVD-lab-gekweekte diamant zonder gebruik te maken van geavanceerde technologie.
quote:Sinds 2018 beschouwt de Federal Trade Commission (FTC) zowel in het laboratorium gekweekte als gedolven diamanten als echt.
Het enige verschil tussen de twee is het punt van oorsprong.
Wat heeft dat te maken met de verkoop waar vaak een demologist naar kijkt met apparatuur en je ook nog met certificaten te maken krijgt.quote:Op zondag 12 mei 2024 13:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De echte uit haar nachtkastje halen bedoel je ?
en dan vervangen door kunstmatige diamanten
[..]
Toch zal de waarde van de door zwarte kindjes in Africa opgegraven diamanten er zeer zwaar onder gaan lijdenquote:Op zondag 12 mei 2024 13:31 schreef Cherni het volgende:
[..]
Wat heeft dat te maken met de verkoop waar vaak een demologist naar kijkt met apparatuur en je ook nog met certificaten te maken krijgt.
Nou dan worden de diamanten uit de natuur nog meer waard als de markt overspoeld word door synth. diamanten die vooral voor de industrie gemaakt worden.quote:Op zondag 12 mei 2024 13:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Toch zal de waarde van de door zwarte kindjes in Africa opgegraven diamanten er zeer zwaar onder gaan lijden
hetzelfde is gebeurd met parels
De markt wordt wel degelijk beïnvloed door synthetische diamanten en de prijs van natuurlijke diamant is er flink door gedaald. De bewerking is identiek zoals het slijpen.quote:Op zondag 12 mei 2024 13:35 schreef Cherni het volgende:
[..]
Nou dan worden de diamanten uit de natuur nog meer waard als de markt overspoeld word door synth. diamanten die vooral voor de industrie gemaakt worden.
Parels met diamanten vergelijken gaat niet op. Totaal andere bewerkingen.
Bewerkingen identiek? Kun je mij dat aantonen? Zou voor mij compleet nieuw zijn. Het begint al met een ruwe diamant. Daar zit al een verschil.quote:Op zondag 12 mei 2024 13:47 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De markt wordt wel degelijk beïnvloed door synthetische diamanten en de prijs van natuurlijke diamant is er flink door gedaald. De bewerking is identiek zoals het slijpen.
Synthetische diamant is chemisch en fysisch diamant, dus om een steen te slijpen bijvoorbeeld worden dezelfde technieken en materialen gebruikt. Hoe het ontstaan is verschilt (oorsprong) en dat wordt dan ook op het certificaat vermeld.quote:Op zondag 12 mei 2024 14:01 schreef Cherni het volgende:
[..]
Bewerkingen identiek? Kun je mij dat aantonen? Zou voor mij compleet nieuw zijn.
Je hebt niet eens met een ruwe diamant te maken. Een synthetische diamant kun je binnen 24 uur produceren. Het is niet alleen het slijpen.quote:Op zondag 12 mei 2024 14:07 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Synthetische diamant is chemisch en fysisch diamant, dus om een steen te slijpen bijvoorbeeld worden dezelfde technieken gebruikt. Hoe het ontstaan is verschilt (oorsprong) en dat wordt dan ook op het certificaat vermeld.
Waarschijnlijk om dezelfde reden waarom een echte Rembrandt een stuk duurder is dan een goede kopie. Statusquote:Op zondag 12 mei 2024 10:10 schreef kibo het volgende:
[..]
Maar nog steeds 30x duurder dan de synthetische. Waarom, als ze kwalitatief hetzelfde zouden zijn?
Synthetische diamant ontstaat ook in een ruwe vorm die geslepen zal moeten worden voordat het de gewenste facetten heeft. Het ziet er soms anders uit dan natuurlijke ruwe diamant afhankelijk van het proces wat is gebruikt om ze te maken. Klieven zal met CVD diamant niet gaan vermoed ik, die zullen wel gezaagd en geslepen worden.quote:Op zondag 12 mei 2024 14:10 schreef Cherni het volgende:
[..]
Je hebt niet eens met een ruwe diamant te maken. Een synthetische diamant kun je binnen 24 uur produceren. Het is niet alleen het slijpen.
uiteraard, ik denk dat er voor de bewerkende industrie eerder veel en veel meer werk zal komenquote:Op zondag 12 mei 2024 14:25 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Synthetische diamant ontstaat ook in een ruwe vorm die geslepen zal moeten worden voordat het de gewenste facetten heeft. Het ziet er soms anders uit dan natuurlijke ruwe diamant afhankelijk van het proces wat is gebruikt om ze te maken. Klieven zal met CVD diamant niet gaan vermoed ik, die zullen wel gezaagd en geslepen worden.
beroemde schilderijen hebben een certificaat en erkenning en zijn algemeen erkent en iedereen weet waar dat ding hangtquote:Op zondag 12 mei 2024 14:20 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Waarschijnlijk om dezelfde reden waarom een echte Rembrandt een stuk duurder is dan een goede kopie. Status
nou dat denk ik nou niet , maar dat hoeft ook niet, hoe goedkoper hoe meer betaalbaar voor de consumentquote:Op zondag 12 mei 2024 13:35 schreef Cherni het volgende:
[..]
Nou dan worden de diamanten uit de natuur nog meer waard als de markt overspoeld word door synth. diamanten
Waarom zouden die meer waard worden? Ook bij diamanten geldt de wet van vraag en aanbod. Er zal minder vraag zijn en nog steeds net zoveel aanbod. Dus dalende prijzenquote:Op zondag 12 mei 2024 13:35 schreef Cherni het volgende:
[..]
Nou dan worden de diamanten uit de natuur nog meer waard als de markt overspoeld word door synth. diamanten die vooral voor de industrie gemaakt worden..
Onbedoeld?quote:Op zondag 12 mei 2024 09:40 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Lithium en kobalt, je bent daardoor onbedoeld als je een smartphone gebruikt ook slaven uitbuiter.
Dat is ook precies wat de diamantairs in de video van de grootste zaak in California uitleggen, vaak heeft een klant een budget voor ogen en dan gaat men regelmatig toch liever voor een veel groter synthetische diamant dan een kleinere natuurlijke diamant.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:04 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Waarom zouden die meer waard worden? Ook bij diamanten geldt de wet van vraag en aanbod. Er zal minder vraag zijn en nog steeds net zoveel aanbod. Dus dalende prijzen
Diamanten worden vooral kado gegeven. En daarbij hoort een certificaat. Zo lang als de ontvanger daarvan de meerwaarde ziet zal er meerwaarde blijven.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:04 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Waarom zouden die meer waard worden? Ook bij diamanten geldt de wet van vraag en aanbod. Er zal minder vraag zijn en nog steeds net zoveel aanbod. Dus dalende prijzen
Dat snap ik allemaal wel. Ik reageerde p op iemand die zei dat echte diamanten juist duurder gaan worden. Wat onzin is. Want de vraag daalt en het aanbod niet.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Diamanten worden vooral kado gegeven. En daarbij hoort een certificaat. Zo lang als de ontvanger daarvan de meerwaarde ziet zal er meerwaarde blijven.
Vergelijk het met als je een tas van LV kado wil doen (jaja, ik weet het, allemaal lelijk en alleen voor proleten enzo… maar even uitgaande van dat jouw vriendin er een wil) en je geeft een namaak LV tas, dan valt dat toch niet echt in het pulleke.
Nou ja, of de vraag gaat dalen weet ik niet. Sterker nog: namaak LV tasjes schijnen de vraag naar echte te stuwen (ik heb dat ooit eens gelezen).quote:Op zondag 12 mei 2024 15:22 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dat snap ik allemaal wel. Ik reageerde p op iemand die zei dat echte diamanten juist duurder gaan worden. Wat onzin is. Want de vraag daalt en het aanbod niet.
Natuurlijke diamanten van reguliere grote en kleur zijn sinds de opkomst van synthetische diamant in prijs aan het dalen. Mede een oorzaak is o.a. de veranderende tradities in het westen en de stagnerende chinese economie.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:22 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dat snap ik allemaal wel. Ik reageerde p op iemand die zei dat echte diamanten juist duurder gaan worden. Wat onzin is. Want de vraag daalt en het aanbod niet.
Dat is een risico, je kunt je er niet echt meer mee onderscheiden op den duur.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:38 schreef Hexagon het volgende:
Anderzijds kan het natuurlijk wel meer een pauper imago krijgen omdat allerlei sjappies nu industriele diamanten kunnen betalen en die op het oog toch niet te onderscheiden zijn.
op den duur,quote:Op zondag 12 mei 2024 15:44 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat is een risico, je kunt je er niet echt meer mee onderscheiden op den duur.
Nouja dan is het dus een neppe en maak je er niet zo de blits mee bij je rijkeluisvriendjes.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
op den duur,![]()
ze worden nu al als echt gekwalificeerd
waarom zou je 50.000 euro uitgeven voor een diamant als je ook voor 5000 euro terecht kan voor een geslepen diamant op je huwelijksring
ik stel me wel de teleurstelling voor van de kamermeisjes die ringen met echte diamanten omruilen voor dezelfde ringen met artificial diamantenquote:Op zondag 12 mei 2024 15:38 schreef Hexagon het volgende:
Diamanten als klatergoud zullen natuurlijk wel duur blijven aangezien degenen die ze dragen dan geen fake willen.
Anderzijds kan het natuurlijk wel meer een pauper imago krijgen omdat allerlei sjappies nu industriele diamanten kunnen betalen en die op het oog toch niet te onderscheiden zijn.
weten hullie veel . dat ziet niemandquote:Op zondag 12 mei 2024 15:59 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nouja dan is het dus een neppe en maak je er niet zo de blits mee bij je rijkeluisvriendjes.
Zodra Jan en alleman ermee rondloopt kan je, je er niet langer mee onderscheiden en dat kan ertoe leiden dat de vraag instort voor zowel synthetische als natuurlijke diamant.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
op den duur,![]()
ze worden nu al als echt gekwalificeerd
waarom zou je 50.000 euro uitgeven voor een diamant als je ook voor 5000 euro terecht kan voor een geslepen diamant op je huwelijksring
dat gebeurt nu ook al , maar toch blijven diamanten gevraagd en dat zal zo blijven , gewoon goud is maar gewoon zonder diamantquote:Op zondag 12 mei 2024 16:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Zodra Jan en alleman ermee rondloopt kan je, je er niet langer mee onderscheiden en dat kan ertoe leiden dat de vraag instort voor zowel synthetische als natuurlijke diamant.
artificial diamanten maken is niet zo eenvoudig als kweek zoetwaterparels maken door een thaise visserquote:Op zondag 12 mei 2024 15:59 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nouja dan is het dus een neppe en maak je er niet zo de blits mee bij je rijkeluisvriendjes.
Ze nemen dan hun certificaten meequote:Op zondag 12 mei 2024 15:59 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nouja dan is het dus een neppe en maak je er niet zo de blits mee bij je rijkeluisvriendjes.
Ja, waarom zou je duizenden euro’s uitgeven voor een LV tas als je voor 100 euro een namaak kan krijgen.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
op den duur,![]()
ze worden nu al als echt gekwalificeerd
waarom zou je 50.000 euro uitgeven voor een diamant als je ook voor 5000 euro terecht kan voor een geslepen diamant op je huwelijksring
voorlopig is LVMH meneer een van de de rijksten ter wereldquote:Op zondag 12 mei 2024 16:08 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ja, waarom zou je duizenden euro’s uitgeven voor een LV tas als je voor 100 euro een namaak kan krijgen.
Ok, zo’n namaak is simpel als zodanig te herkennen, maar toch. Mensen die geen waarde hechten aan echt zijn vaker mensen die iets totaal anders kopen dan namaak (die groep is juist vaak een groep die het geld er niet voor heeft en die vaak op later moment nog wel voor echt gaat).
Daarnaast: mensen geven tienduizenden euro’s uit aan huwelijksfeesten. Dat is een dag of een weekend ofzo. Zo’n ring is blijvend. Dus om die nu bwvs uit de ballenbak te grabbelen…
quote:2. Bernard Arnault (FR)
Even stond hij bovenaan de lijst, mede dankzij een boost in de verkoop van luxewaren eind 2022. Bernard Arnault staat aan het roer van het LVMH-imperium (met luxemerken zoals Louis Vuitton, Sephora, Tiffany & Co en Moët & Chandon) en weet dus prima hoe het goede leven eruitziet.
Zijn Europese bedrijf had eerst nog een marktwaarde van 500 miljard dollar, maar nadat de bubbel werd doorgeprikt door analisten is daar zomaar 10% vanaf gegaan.
Zo kwam Arnault toch weer op de tweede plaats terecht, maar met 191 miljard in je bezit mag je natuurlijk niet klagen.
Waarde is vaak subjectief. Kreeft was ooit voedsel voor de armen.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
voorlopig is LVMH meneer een van de de rijksten ter wereld
De kardashians die blijven toch wel echt kopen , ( om te laten stelen )
[..]
Klopt maar zo'n certificaat kan ook in een app ofzo.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:07 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ze nemen dan hun certificaten mee, denk het niet. Dat is het hele punt, synthetische diamant is niet van natuurlijk te onderscheiden zonder geavanceerde apparatuur.
Geloof niet dat Diamanten voor de huidige tijd ooit goedkoop waren. Maar Diamant is alles behalve zeldzaam. Ze waren duur omdat de Beers het aanbod erg krap hield. Zoals de NL overheid dat doet met hun woningbouwbeleid.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:16 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Waarde is vaak subjectief. Kreeft was ooit voedsel voor de armen.
Diamanten zijn duur geworden door een hele goede marketing.
Tegenwoordig wordt er vooral rotzooi verkocht. Echt mooi spul is nog steeds duur. Nou moet ik ook zeggen dat met de loudness war veel muziek paarlen voor de zwijnen is (deels op te lossen met vinyl trouwens).quote:Op zondag 12 mei 2024 16:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik zie het probleem niet van goedkope parels of diamanten. Electronica is ook spotgoedkoop geworden, mijn eerste CD Speler die ik in 1987 kocht betaalde ik meen ik 600 Gulden voor. Aan mijn stereo van Technics had ik al 2000 uitgegeven. Volgens inflatiecalulator is dat nu ¤ 2.663,31
Naast de kartelvorming van De Beers waardoor het aanbod kunstmatig gemanipuleerd wordt.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:16 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Waarde is vaak subjectief. Kreeft was ooit voedsel voor de armen.
Diamanten zijn duur geworden door een hele goede marketing.
Nee, ze zijn nooit goedkoop geweest. Maar goede marketing en inderdaad schaarste creëren maken dat ze nog altijd duur zijn.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:18 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Geloof niet dat Diamanten voor de huidige tijd ooit goedkoop waren. Maar Diamant is alles behalve zeldzaam. Ze waren duur omdat de Beers het aanbod erg krap hield. Zoals de NL overheid dat doet met hun woningbouwbeleid.
Je denkt dat die Stereotoren die ik destijds aanschafte echt mooi spul was? Was gewoon middenklasse technics van witgoed en herrie.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:19 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Tegenwoordig wordt er vooral rotzooi verkocht. Echt mooi spul is nog steeds duur. Nou moet ik ook zeggen dat met de loudness war veel muziek paarlen voor de zwijnen is (deels op te lossen met vinyl trouwens).
Dat kan. Maar dat electronica spotgoedkoop is geworden klopt niet voor de luxe klasse (en diamanten behoort tot luxegoederen).quote:Op zondag 12 mei 2024 16:26 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Je denkt dat die Stereotoren die ik destijds aanschafte echt mooi spul was? Was gewoon middenklasse technics van witgoed en herrie.
Ja, bij de Beers is de bodem van de doos eruit gevallenquote:Op zondag 12 mei 2024 16:18 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Geloof niet dat Diamanten voor de huidige tijd ooit goedkoop waren. Maar Diamant is alles behalve zeldzaam. Ze waren duur omdat de Beers het aanbod erg krap hield. Zoals de NL overheid dat doet met hun woningbouwbeleid.
quote:Wat Maakt De Top 5 Diamanten Zo Duur?
Vaak zijn de duurste diamanten niet eens de grootsten. De prijs wordt vooral bepaald door de zuiverheid, de kleur of de afkomst van de diamant. Ze zijn vaak ook in het bezit van musea of koningshuizen. Een gewone sterveling kan deze stenen niet bezitten. De waarde van de diamanten wordt onder andere beoordeeld door het GIA: het Gemological Institute of America. Dit instituut gaf deze diamanten de beoordeling van the Carat, the Color, the Clarity and the Cut. In short,Kortom, de echte 4 C's zoals bij iedere diamant.
Niet meer dus, net als parels want kan nu op industriële schaal worden geproduceerd. En daar is verder niets mis mee.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat kan. Maar dat electronica spotgoedkoop is geworden klopt niet voor de luxe klasse (en diamanten behoort tot luxegoederen).
In het laatste deel van dat BBC-item (van 4.00 min.) zeggen ze iets zeer interessants. Namelijk dat sinds het jaar 2000 de prijs van een karaat diamant elke 4 jaar is gehalveerd. Sinds 2000 is de prijs dus met een factor 64 omlaag gegaan!quote:
Zit toch ook een historische waarde aan lijkt me, wanneer het een gedocumenteerd exemplaar is? Zoals (ik noem maar iets) ze nu een exacte replica kunnen maken van een Fender Stratocaster uit de jaren '60. Exact dezelfde materialen en componenten, waardoor deze volledig identiek is aan zo'n exemplaar. Maar terwijl zo'n ding dan misschien 2K kost, is een exemplaar uit de 60s bespeeld door Jimi Hendrix 2 miljoen waard.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar wat gebeurd er met de zoveel karaats beroemde diamanten van steenrijke Russen die in grote kluizen in Zwitserland bewaard worden ??
https://www.baunat.com/nl(...)diamanten-ter-wereld
https://www.baunat.com/nl(...)d-baguette-diamanten
Dat las ik ook, maar dan van de artificial variant , de gedelfde variant door de zwarte mensch kost het 10 voudigequote:Op zondag 12 mei 2024 17:33 schreef Puntenjager het volgende:
Tegelijk las ik ergens in dit topic dat 1 karaat diamant nu 500 Dollar kost.
quote:Prijs
De kosten van laboratoriumdiamanten zijn nog steeds voortdurend in beweging.
Nog maar 4 tot 5 jaar geleden ontdekten we dat laboratoriumdiamanten gemiddeld 23 tot 25% duurder waren dan natuurlijke diamanten.
Tegenwoordig zijn laboratoriumdiamanten aanzienlijk goedkoper dan natuurlijke diamanten, 75% goedkoper, of in sommige gevallen zelfs meer.
Kijk eens naar deze diamant van 3,11 ct van Brilliant Earth .
Het is prachtig en ziet er hetzelfde uit als een natuurlijke diamant die u vier keer de prijs kost..
quote:Veel mensen noemen laboratoriumdiamanten 'nepdiamanten', maar dit is niet juist.
De op koolstof gebaseerde chemische samenstelling van laboratoriumdiamanten betekent dat het in feite 'echte' diamanten zijn - in tegenstelling tot zirkonia of moissaniet .
Dat denk ik ook , net als een echte rembrandt , een Koh I Noor zal beroemd blijven en veel meer waard wordenquote:Op zondag 12 mei 2024 17:50 schreef Repentless het volgende:
[..]
Zit toch ook een historische waarde aan lijkt me, wanneer het een gedocumenteerd exemplaar is? Zoals (ik noem maar iets) ze nu een exacte replica kunnen maken van een Fender Stratocaster uit de jaren '60. Exact dezelfde materialen en componenten, waardoor deze volledig identiek is aan zo'n exemplaar. Maar terwijl zo'n ding dan misschien 2K kost, is een exemplaar uit de 60s bespeeld door Jimi Hendrix 2 miljoen waard.
Of werkt dat niet zo?
maar ja., als het productieproces gaat versnellen dan krijg je joekels van artificial diamanten en dan zijn de minuscule echte diamanten niet meer in trekquote:
quote:Dit is een zeer zeldzame steen,' zegt hij bijna tegen zichzelf, in zwaar geaccentueerd Engels. "Gele diamanten van deze kleur zijn erg moeilijk te vinden. Ze zijn waarschijnlijk 10, misschien 15 duizend dollar waard."
'Ik heb er nog twee, precies zoals deze, in mijn zak,' zeg ik tegen hem.
Hij legt de diamant neer en kijkt mij voor het eerst serieus aan. De andere twee stenen leg ik op tafel.
Ze hebben allemaal dezelfde kleur en maat.
Het vinden van drie vrijwel identieke gele diamanten is als 10.000 keer een munt opgooien en nooit een staart zien.
quote:Weingarten schuift ongemakkelijk op zijn stoel en staart naar de glinsterende edelstenen op zijn eettafel. "Tenzij ze kunnen worden opgespoord", zegt hij, "zullen deze stenen de industrie failliet laten gaan."
Zet pure koolstof onder voldoende hitte en druk - zeg 2200 graden Fahrenheit en 50.000 atmosfeer - en het zal kristalliseren tot het hardste materiaal dat we kennen.
Dat waren de omstandigheden waaronder 3,3 miljard jaar geleden voor het eerst diamanten diep in de aardmantel werden gesmeed.
Precies. Zie het ook met Rolex. Je kunt ook een nep Rolex kopen.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:20 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Diamanten worden vooral kado gegeven. En daarbij hoort een certificaat. Zo lang als de ontvanger daarvan de meerwaarde ziet zal er meerwaarde blijven.
Vergelijk het met als je een tas van LV kado wil doen (jaja, ik weet het, allemaal lelijk en alleen voor proleten enzo… maar even uitgaande van dat jouw vriendin er een wil) en je geeft een namaak LV tas, dan valt dat toch niet echt in het pulleke.
Het gaat om handwerk. Dat is nu juist het punt waarom ik altijd al spreek over een verschil van bewerking.quote:Op zondag 12 mei 2024 18:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar ja., als het productieproces gaat versnellen dan krijg je joekels van artificial diamanten en dan zijn de minuscule echte diamanten niet meer in trek
Het polijsten en splijten zal ook geautomatiseerd gaan worden
kortom zeer slechte belegging
[..]
[..]
Ook echte diamanten stijgen in waarde als het aanbod kleiner word omdat men de mijnen sluit of alleen synthetische diamanten nog gaat leveren omdat ze gelijkwaardig zouden zijn aan de natuur variant. Dat is wat ik zei.quote:Op zondag 12 mei 2024 15:22 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dat snap ik allemaal wel. Ik reageerde p op iemand die zei dat echte diamanten juist duurder gaan worden. Wat onzin is. Want de vraag daalt en het aanbod niet.
Ja dat zei men van kweek zoetwaterparels ookquote:Op zondag 12 mei 2024 18:48 schreef Cherni het volgende:
[..]
Ook echte diamanten stijgen in waarde als het aanbod kleiner word omdat men de mijnen sluit of alleen synthetische diamanten nog gaat leveren omdat ze gelijkwaardig zouden zijn aan de natuur variant. Dat is wat ik zei.
quote:Hoe worden zoutwaterparels gekweekt?
Om parels te kweken worden de oesters eerst "geopereerd", waarbij een bolletje van parelmoer samen met een stukje mantel van een donoroester in het lichaam van de oester wordt gestopt. De oesters worden in speciale manden geplaatst en gaan terug de zee in. De oester reageert op de "indringer" door het vreemde object in te pakken in laagjes parelmoer.
Afhankelijk van de locatie en de soort oester begint de langzame groei (de afzetting van parelmoer) . Het kan wel 2-5 jaar duren voordat een volledige parel is gevormd in de oester. Daarbij zijn niet alle parels geschikt, van 60 geoogste parels zijn er zo'n 20 onverkoopbaar.
De rest van de kwaliteit varieert, 2 van de 60 parels zijn echt perfect. In de diverse oesters kunnen vaak maar 2-3 parels tegelijk worden gevormd.
Bij zoetwatermosselen is meer mogelijk.
De grotere soorten kunnen zo'n 20 parels tegelijk maken en de groei is sneller doordat er dikkere lagen parelmoer worden aangemaakt door de mossel, dit verklaart ook het prijsverschil tussen zoetwaterparels en bijvoorbeeld Zuidzeeparels.
Echt waar. Als iemand mij een adres kan geven waar ik voor 500 dollar een 1 karaats diamant kan kopen hou ik mij aanbevolen.quote:Op zondag 12 mei 2024 17:33 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
In het laatste deel van dat BBC-item (van 4.00 min.) zeggen ze iets zeer interessants. Namelijk dat sinds het jaar 2000 de prijs van een karaat diamant elke 4 jaar is gehalveerd. Sinds 2000 is de prijs dus met een factor 64 omlaag gegaan!
Tegelijk las ik ergens in dit topic dat 1 karaat diamant nu 500 Dollar kost. In het jaar 2000 was dat dus 32000 Dollar. En dat komt ook overeen met het beeld dat ik bij een diamant had. Namelijk dat een diamant van een kubieke centimeter (1,4 karaat) minstens tienduizenden Euro's kost. Echter dat klopt dus niet meer. Een diamant van een centimeter diameter kost anno nu hooguit 500 Euro.
Ook leuk om te beseffen dat een diamant die nu 700 Euro kost, over 20 jaar waarschijnlijk 20 Euro kost. Letterlijk bijna niets. In ieder geval niet iets waar je geld/rijkdom mee kunt showen.
Dat is ook geen probleem. Maar een lab diamant gelijkwaardig te zien als in een de natuur onstaan product klopt niet als die ook nog voor jou in een bepaalde vorm zoals bijvoorbeeld briljant geslepen is. Dat is mijn punt. Mensen vergeten het handwerk dat daarbij kijken komt.quote:Op zondag 12 mei 2024 16:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik zie het probleem niet van goedkope parels of diamanten. Electronica is ook spotgoedkoop geworden, mijn eerste CD Speler die ik in 1987 kocht betaalde ik meen ik 600 Gulden voor. Aan mijn stereo van Technics had ik al 2000 uitgegeven. Volgens inflatiecalulator is dat nu ¤ 2.663,31
En uit zo goedkoop mogelijke materialen weet ik van een van de toeleveranciersquote:Op zondag 12 mei 2024 19:55 schreef StateOfMind het volgende:
Ook Ferrari's worden voor het grootste deel door machines gemaakt hoor.
Het zijn in iedergeval geen massa producten.quote:Op zondag 12 mei 2024 19:57 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En uit zo goedkoop mogelijke materialen weet ik van een van de toeleveranciers
Neen. Diamanten van De Beers. Het staat gewoon in de op.quote:Op zondag 12 mei 2024 19:04 schreef Cherni het volgende:
[..]
Echt waar. Als iemand mij een adres kan geven waar ik voor 500 dollar een 1 karaats diamant kan kopen hou ik mij aanbevolen.
Wat jij las zijn diamanten uit het lab. Logisch dat die geen fuck waard zijn. Maar die bedoel ik dus niet.
Ik vermoed dat er meer diamanten geproduceerd en verwerkt worden als treinen .quote:Op zondag 12 mei 2024 19:59 schreef Cherni het volgende:
[..]
Het zijn in iedergeval geen massa producten.
Diamant is ook een zeer goede halfgeleider maar het dopen om er N of P diamant van te maken wordt echter nog niet goed beheerst.quote:Op zondag 12 mei 2024 19:56 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Eigenlijk zijn diamanten als sieraden helemaal niet interessant, de industriële toepassingen zijn veel belangrijker. Stel je kan diamantcoatings, of diamantglas maken, staal voorzien van een laag diamant, meer dan alleen boorkoppen of slijpschijven.
quote:Maar nu het verschil tussen de twee alleen met speciale apparatuur te zien is, neemt de populariteit toe. Wereldwijd schieten grote laboratoria voor kunstdiamanten uit de grond.
Lagere groothandelsprijzen
De 40% daling van prijzen is mogelijk door de sterk gezakte groothandelsprijzen, aldus het in Londen gevestigde bedrijf.
Afgelopen tijd daalden tegelijkertijd de verkopen van natuurlijke diamanten.
Past De Beers zijn prijzen aan, dan volgt doorgaans de markt vrij snel. Dit keer is het anders, aldus concurrent Ritani tegen Bloomberg. „De Beers sluit zich aan bij de markt.”
Ritani zelf rekent ongeveer $500 per karaat voor zo’n kunstvariant, tegen ongeveer $15.000 per karaat voor een natuurlijke diamant.
Dat moet maar blijken. Vooralsnog zijn er steeds meer mensen die veel geld willen betalen voor exclusieve spullekes. Je wil niet weten wat voor rijen er staan om bij LV naar binnen te mogen en hoe opgefokt mensen reageren als je gewoon die rij voorbij kan lopen omdat ze een focking uur al staan te wachten daar. Terwijl je online met het grootste gemak een knock off bestelt voor een fractie.quote:Op zondag 12 mei 2024 17:00 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Niet meer dus, net als parels want kan nu op industriële schaal worden geproduceerd. En daar is verder niets mis mee.
Postzegels waren ook ooit gewild bezit, waar veel geld in om ging, dat is ook niet meer zo, de verzamelaars zijn weggestorven. Met Horloges gaat dat over een X aantal jaar ook gebeuren.
Paardevlees was ooit een goedkoop armoedevoer, inmiddels wordt het meer een delicatesse.
voor mensen die hun rolls laten bedekken met swarovski is het geen vraag , die gaan voor echte diamanten, het is de vraag of ze het merken als de prijs iets lager isquote:Op zondag 12 mei 2024 21:28 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat moet maar blijken. Vooralsnog zijn er steeds meer mensen die veel geld willen betalen voor exclusieve spullekes. Je wil niet weten wat voor rijen er staan om bij LV naar binnen te mogen en hoe opgefokt mensen reageren als je gewoon die rij voorbij kan lopen omdat ze een focking uur al staan te wachten daar. Terwijl je online met het grootste gemak een knock off bestelt voor een fractie.
Je vraagt de liefde van je leven of ze haar leven met je wil delen. Is dat echt het moment om dan maar voor wen knock off te gaan? Meer dan wanneer je een tas gaat kopen, of een zonnebril als de tas wat te duur voor je is?
Ik betwijfel dat.
Uit laboratorium.quote:Op zondag 12 mei 2024 20:47 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
Neen. Diamanten van De Beers. Het staat gewoon in de op.
Gisteren, 18:03in FINANCIEEL
AMSTERDAM - Diamantenproducent De Beers heeft zijn prijzen voor fonkelaars die uit laboratoria komen met 37% verlaagd tot $500 per karaat.
De marktleider, verwikkeld in felle concurrentie, zegt dat het om 'een permanente verlaging' gaat.
Ja echte diamanten zijn 10 keer zo duurquote:
Zijn bericht klopt niet dat je diamanten uit de natuur 1 karaats voor 500 euro koopt. Daar gaat het om. Kom nu niet met een smoesje js maar 10x zo duur.quote:Op zondag 12 mei 2024 21:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja echte diamanten zijn 10 keer zo duur
Dat zal om lab grown gaan. Net even gekeken bij een betrouwbare handelaar en voor een 2 karaat (daar weet ik tenminste van wat ze 4 jaar geleden kostten) ben je nog steeds tussen de 14k (G, SI1) en 95k (D, VVS1, VG) kwijt.quote:Op zondag 12 mei 2024 17:33 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
In het laatste deel van dat BBC-item (van 4.00 min.) zeggen ze iets zeer interessants. Namelijk dat sinds het jaar 2000 de prijs van een karaat diamant elke 4 jaar is gehalveerd. Sinds 2000 is de prijs dus met een factor 64 omlaag gegaan!
Tegelijk las ik ergens in dit topic dat 1 karaat diamant nu 500 Dollar kost. In het jaar 2000 was dat dus 32000 Dollar. En dat komt ook overeen met het beeld dat ik bij een diamant had. Namelijk dat een diamant van een kubieke centimeter (1,4 karaat) minstens tienduizenden Euro's kost. Echter dat klopt dus niet meer. Een diamant van een centimeter diameter kost anno nu hooguit 500 Euro.
Ook leuk om te beseffen dat een diamant die nu 700 Euro kost, over 20 jaar waarschijnlijk 20 Euro kost. Letterlijk bijna niets. In ieder geval niet iets waar je geld/rijkdom mee kunt showen.
Dat bedoel ik. Het is totaal niet erg dat ze bestaan prima. Maar daarmee kun je nog niet zeggen dat ze gelijkwaardig zijn en daarmee een prijs van 500 euro de handelsprijs is. En dan heb je het nog niet eens over kleur en slijp patronen waar uren werk in zitten. Echt vakwerk.quote:Op zondag 12 mei 2024 21:47 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat zal om lab grown gaan. Net even gekeken bij een betrouwbare handelaar en voor een 2 karaat (daar weet ik tenminste van wat ze 4 jaar geleden kostten) ben je nog steeds tussen de 14k (G, SI1) en 95k (D, VVS1, VG) kwijt.
Dat is vergelijkbaar met 4 jaar terug.
Een beetje fatsoenlijke 2 karaat brilliant kost gewoon 30k of meer.
Dat is ook een andere markt dan waar de synthetische diamantmarkt zich op richt. Er is blijkbaar echter ook een markt voor max bling for a buck.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:03 schreef Cockwhale het volgende:
Schaarste is wat uniek maakt en daarom interessant of populair. De populariteit van "natuurlijke" diamanten zal daarom niet afnemen onder de elite.
quote:Is a diamond truly 'forever?' How millennials who are 'less attached to traditions'
As far back as 2018, 70% of millennials surveyed by MVI Research said they'd consider a lab-grown diamond for an engagement ring stone.
Price is often a major factor for lovebirds. The average lab-grown diamond costs at least 50% less than its natural mined counterpart, according to The Diamond Pro. And with the evolution in technology, the quality is comparable to mined diamonds.
But there's also the matter of concerns for the ethical and environmental aspects of mined diamonds. Human rights groups have raised concerns over child labor, exploitation and unsafe conditions involved in mining diamonds, Addison Rice from the Gem Society writes. On top of that, certain mining practices can damage ecosystems without restoring them.
De prijzen van natuurlijke diamant zijn gedaald afgelopen jaren.quote:Op zondag 12 mei 2024 21:47 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat zal om lab grown gaan. Net even gekeken bij een betrouwbare handelaar en voor een 2 karaat (daar weet ik tenminste van wat ze 4 jaar geleden kostten) ben je nog steeds tussen de 14k (G, SI1) en 95k (D, VVS1, VG) kwijt.
Dat is vergelijkbaar met 4 jaar terug.
Een beetje fatsoenlijke 2 karaat brilliant kost gewoon 30k of meer.
Dat komt ook omdat bedrijven als Beers hun strategische voorraden hebben afgestoten, diamant voorraden vasthouden is niet verstandigquote:Op zondag 12 mei 2024 22:15 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De prijzen van natuurlijke diamant zijn gedaald afgelopen jaren.
[ afbeelding ]
4 jaar geleden is 2020… Plus ik spreek over consumentenprijzen en dit gaat wellicht over groothandelsprijzen.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:15 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De prijzen van natuurlijke diamant zijn gedaald afgelopen jaren.
[ afbeelding ]
Als je Google gebruikt kom je talloze grafieken tegen die inderdaad wel zo nu en dan een dip laten zien maar ook veel berichten dat het stijgt. Maar historisch gezien is het gestegen. Maar net als met goud kan er een tijdje de klad inkomen. Sowieso op korte termijn in goud, andere edelmetalen en stenen investeren zou ik ook niet doen.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
4 jaar geleden is 2020… Plus ik spreek over consumentenprijzen en dit gaat wellicht over groothandelsprijzen.
Ik vergelijk simpelweg de prijzen van 4 jaar terug (die kan ik gewoon terugzoeken adhv mails en factuur) met die van nu. Echt vergelijkbaar.
Je hebt gelijk. Overheen gelezen. Ik dacht dat De Beers alleen diamanten uit de grond haalde.quote:
Met nep LV, nep Rolexen, enz is dat ook niet gebeurd.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:41 schreef Hexagon het volgende:
Het grootste risico voor echte diamanten is denk ik dat die kunstmatig gemaakte diamanten het aanzien van de echte ook onderuit halen. Die kunstdiamanten worden dan namelijk financieel bereikbaar voor proleten met geld, die daar dan mee gaan lopen patsen. Dus dan krijg je van die Quincy Promes, Peter Gillis of Rapper boef achtige types die er mee te koop gaan lopen. Als dat gebeurt krijgt het dragen van diamanten vanzelf een bedenkelijk imago en kan dat ook negatieve invloed op echte diamanten hebben.
Dat is goed mogelijkquote:Op zondag 12 mei 2024 22:41 schreef Hexagon het volgende:
Het grootste risico voor echte diamanten is denk ik dat die kunstmatig gemaakte diamanten het aanzien van de echte ook onderuit halen. Die kunstdiamanten worden dan namelijk financieel bereikbaar voor proleten met geld, die daar dan mee gaan lopen patsen. Dus dan krijg je van die Quincy Promes, Peter Gillis of Rapper boef achtige types die er mee te koop gaan lopen. Als dat gebeurt krijgt het dragen van diamanten vanzelf een bedenkelijk imago en kan dat ook negatieve invloed op echte diamanten hebben.
Niet erg. Ik moest ook goed nadenken en even zoeken. En Och ik zit er ook vaker naast.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:45 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. Overheen gelezen. Ik dacht dat De Beers alleen diamanten uit de grond haalde.
Er is echter wel een wezenlijk verschil tussen goud en diamant, goud kan je niet rendabel synthetisch vervaardigen. Je kunt er slechts minieme hoeveelheden van produceren door lood met neutronen met de juiste energie te bestralen, maar dat is verre van economisch rendabel. Goud is een element terwijl diamant een vorm van koolstof is. Koolstof is verre van zeldzaam.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat is goed mogelijk
gouden kettingen diedragen ook alleen sjappies
Synthetische robijn heeft een belangrijke rol gespeeld bij de ontwikkeling van lasers. Tegenwoordig worden halfgeleider lasers toenemend populair omdat ze compact en krachtig zijn.quote:Op zondag 12 mei 2024 22:55 schreef LXIV het volgende:
Het zal gaan net als met robijnen en smaragden. Ooit net zo waardevol als diamanten. Totdat ze eenvoudig gemaakt konden worden. Sinds dien is er zelfs nauwelijks nog interesse in, al kosten ze praktisch niets. Je ziet wel eens van die ringetjes, met een echte robijn, voor 15 euro.
quote:Diagram of the first ruby laser. A - Positive lead. B - Mirror coating. C - Xenon flashtube. D - Negative lead. E - Laser beam. F - Pumping cavity. G - Ruby rod. H - Trigger wire.
quote:Zijn lab grown diamanten echt identiek aan natuurlijke diamanten?
Ja, lab-grown diamanten zijn qua chemische en fysische eigenschappen identiek aan natuurlijke diamanten.
Ze bestaan uit hetzelfde materiaal als natuurlijke diamanten, namelijk pure koolstof in kristalvorm.
Het enige verschil tussen lab-grown diamanten en natuurlijke diamanten is hun oorsprong.
Dit verschil is echter niet zichtbaar voor het blote oog, want lab grown diamanten zien er hetzelfde uit en gedragen zich hetzelfde als natuurlijke diamanten.
Kortom, er is geen verschil. Hieronder een overzicht van de fysieke eigenschappen ter vergelijking:
Daarom het hele portfolio verkocht hier. :-)quote:Op zondag 12 mei 2024 11:29 schreef Hexagon het volgende:
Maar het lijkt me in ieder geval geen goede investering meer.
Diamonds are for crooks and hookers of zoquote:Op zondag 2 juni 2024 10:52 schreef StateOfMind het volgende:
[ afbeelding ]
Sean Connery ook maar eens uit zijn graf halen voor een actueler versie dan maar
Stiekem zou het wel mooi zijn als er een methode gevonden wordt om goud te maken op grote schaal. Maar denk dat de kans groot is dat de wetenschappers die daarmee bezig zouden zijn opeens het loodje (hihi) leggen. Zijn natuurlijk heel wat landen, en mensen, die niet willen dat goud waardeloos wordt.quote:Op zondag 12 mei 2024 23:06 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er is echter wel een wezenlijk verschil tussen goud en diamant, goud kan je niet rendabel synthetisch vervaardigen. Je kunt er slechts minieme hoeveelheden van produceren door lood met neutronen met de juiste energie te bestralen, maar dat is verre van economisch rendabel. Goud is een element terwijl diamant een vorm van koolstof is. Koolstof is verre van zeldzaam.
we hebben toch bitcoin nu , en het opslagprobleem van Fort Knox is dan ook opgelost , een USB stick volstaatquote:Op zondag 2 juni 2024 16:45 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Stiekem zou het wel mooi zijn als er een methode gevonden wordt om goud te maken op grote schaal. Maar denk dat de kans groot is dat de wetenschappers die daarmee bezig zouden zijn opeens het loodje (hihi) leggen. Zijn natuurlijk heel wat landen, en mensen, die niet willen dat goud waardeloos wordt.
quote:World Gold Council over X: "Fort Knox is onlangs voor het eerst in ruim 40 jaar geopend voor een civiele delegatie. Het bevat 186 miljard dollar aan goud: X
Sterren zijn daar vrij goed in.quote:Op zondag 2 juni 2024 16:45 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Stiekem zou het wel mooi zijn als er een methode gevonden wordt om goud te maken op grote schaal. Maar denk dat de kans groot is dat de wetenschappers die daarmee bezig zouden zijn opeens het loodje (hihi) leggen. Zijn natuurlijk heel wat landen, en mensen, die niet willen dat goud waardeloos wordt.
Kunnen die BN-ers zich eindelijk eens nuttig makenquote:
+1 voor de woordgrapquote:Op zondag 2 juni 2024 16:45 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Stiekem zou het wel mooi zijn als er een methode gevonden wordt om goud te maken op grote schaal. Maar denk dat de kans groot is dat de wetenschappers die daarmee bezig zouden zijn opeens het loodje (hihi) leggen. Zijn natuurlijk heel wat landen, en mensen, die niet willen dat goud waardeloos wordt.
Asteroiden bevatten nogal eens veel edelmetalen. Tijdens de vorming van de aarde zijn de meeste edelmetalen naar de aardkern verzonken vanwege hun grote dichtheid. Hoofdzakelijk goud kan nog enigszins oplossen in water van hoge temperatuur en druk en zo in geringe hoeveelheden weer in de aardmantel terechtkomen. Voor bijv platina gaat dat niet op en het is daarom nog zeldzamer in de aardmantel. Asteroid mining leek langere tijd onrendabel, maar SpaceX Starship kan daar hoogst waarschijnlijk verandering in brengen. Vanwege de enorme hoeveelheden edelmetaal die dan beschikbaar komen is dit imo iets om goed te blijven volgen.quote:
quote:The Colossal Untapped Value Of Asteroids
In addition to their large quantities of commodity materials such as gold, nickel, iron, and platinum, many asteroids hold an abundant supply of water, which would be useful as a fuel and water supply replenishment source for space exploration missions.
The known asteroid count is currently 994,409. Of these, approximately 10,000 asteroids have been identified near the Earth.
quote:Op zondag 12 mei 2024 18:42 schreef Cherni het volgende:
[..]
Het gaat om handwerk. Dat is nu juist het punt waarom ik altijd al spreek over een verschil van bewerking.
Maar goed als jij liever een synthetische diamant wil hebben neem ik wel een echte diamant die met puur handwerk uit een ruwe diamant is gemaakt.
https://www.telegraaf.nl/(...)elven-van-edelstenenquote:Op zondag 2 juni 2024 18:26 schreef SymbolicFrank het volgende:
De Beers doen er alles aan om die waarde zo hoog mogelijk te houden, omdat anders hun hele markt instort, en het is nog steeds handwerk.
quote:Diamanthandel raakt glans flink kwijt: rem op delven van edelstenen
Aangepast: 43 min geleden53 min geledenin FINANCIEEL
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwonderneming Anglo American is van plan de productie van diamanten verder te verminderen.
Dochterbedrijf De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, kampt met een zwakke vraag en te veel voorraad.
quote:Diamantmarkt
De diamantmarkt kwam vorig jaar bijna volledig tot stilstand.
Vooral Chinese klanten laten het afweten.
Onlangs zag mijnbouwrivaal BHP af van een bod op Anglo American, na ruim vijf weken onderhandelingen over wat de grootste mijnbouwovername in tien jaar moest worden.
Topman Duncan Wanblad staat nu onder druk om aan te tonen dat Anglo als zelfstandig bedrijf meer waarde kan genereren voor aandeelhouders.
Een van de redenen dat de prijs ook zo absurd hoog was was dat je als diamantair/slijper ruwe diamanten kon bestellen bij De Beers, maar dat jij dan een of meer pakketjes kreeg, en je nam die, of je kreeg niets. En dat betekende dat je vaak voor een paar bruikbare stenen een lading stenen kreeg waar je voor jouw publiek niets mee kon beginnen. En ze weer als ruwe diamant doorverkopen betekende direct het einde van het recht om bij De Beers te bestellen. Het gevolg was dat de klanten dus ook de grote verliezen mochten ophoesten die diamantairs/slijpers opliepen. Het gevolg was dat de laatste decennia steeds meer werd ingekocht bij andere bronnen, zowel de legale als illegale.quote:Op zondag 12 mei 2024 10:50 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De Beers heeft een volslagen monopolie op de opgegraven diamanten , als die in lab diamanten stapt dan gooit ze de hele business model in de sloot
Dus dan maar ook met de prijs van natuurlijke diamenten fors omlaag .
Moeilijke tijden voor het eens zo machtige De Beers Kartel
gezien het genoemde feit dat vooral Chinezen afhaken dat betekent denk ik, dat men daar het labgrown proces al zeer goed onder de knie heeftquote:Op donderdag 18 juli 2024 13:24 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Een van de redenen dat de prijs ook zo absurd hoog was was dat je als diamantair/slijper ruwe diamanten kon bestellen bij De Beers, maar dat jij dan een of meer pakketjes kreeg, en je nam die, of je kreeg niets. En dat betekende dat je vaak voor een paar bruikbare stenen een lading stenen kreeg waar je voor jouw publiek niets mee kon beginnen. En ze weer als ruwe diamant doorverkopen betekende direct het einde van het recht om bij De Beers te bestellen. Het gevolg was dat de klanten dus ook de grote verliezen mochten ophoesten die diamantairs/slijpers opliepen. Het gevolg was dat de laatste decennia steeds meer werd ingekocht bij andere bronnen, zowel de legale als illegale.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.MNy paws caiuse aaS ;lotr of typo'zx 🦊
quote:Op donderdag 18 juli 2024 14:14 schreef MisterFox het volgende:
Ik heb liever een diamant uit een lab dan uit een grot, waarbij de kans groot is dat iemand een geweer tegen z'n kop aan heeft gehad...
Eerlijk is eerlijk, mooi is het inderdaad wel allemaal.musk wist te zeggen dat het heelal barst van de diamanten , maar hout juist de zeer waardevolle stof isSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
quote:Diamant van 2492 karaat gevonden in Botswana
5 min geledenin Buitenland
GABORONE - In Botswana is een diamant van 2492 karaat gevonden in een mijn in het noordoosten van het land, meldt Lucara Diamond Corp.
Het Canadese bedrijf heeft het over ;een van de grootste ruwe diamanten ooit ontdekt;.
De diamant werd gevonden met behulp van röntgentechnologie.
In dezelfde mijn, de Karowe, werden eerder diamanten van 1758 en 1109 karaat ontdekt.
De grootste ongeslepen diamant die ooit is gevonden is de Cullinan van 3106 karaat.
Die werd in 1905 in Zuid-Afrika ontdekt.
quote:Lucara Diamond announce the recovery of an exceptional 2,492 carat diamond from its Karowe Diamond Mine in Botswana.
This remarkable find, one of the largest rough diamonds ever unearthed, was detected & recovered by the Company's Mega Diamond Recovery X-ray Transmission Tech.
quote:USA erlebt momentan die größte Diamantenkrise ihrer Geschichte. Ich habe mal die Gründe für euch zusammengestellt.
Bronnen:
https://nationaljeweler.com/articles/...
https://www.statista.com/statistics/8...
https://www.ritani.com/blogs/news/how...
https://www.statista.com/statistics/1...
https://fortune.com/2023/09/03/diamon...
Dat zei men van Parels ook, nu zijn de gekweekte parels veel mooier en gelijkmatigerquote:Op donderdag 16 januari 2025 14:08 schreef VEM2012 het volgende:
The real thing zal altijd waarde behouden, aangezien waarde helemaal niet zo objectief is. Zie bv de prijzen die je betaalt voor een Porsche 356 speedster. Die kun je perfect namaken, zelfs veel beter rijdend, sneller en luxer… maar een originele kost miljoenen, waar een replica doorgaans 5 cijfers kost.
quote:n 1739, Nader Shah of Iran invaded Northern India and occupied Delhi. As payment for returning the crown of India to the Mughal emperor Muhammad Shah, he took possession of the entire fabled treasury of the Mughals, including the Daria-i-Noor, the Koh-i-Noor, and the Peacock Throne.[3]
After Nader Shah's death in 1747, the diamond was inherited by his grandson, Shahrokh Mirza.
Parels hebben helemaal geen status. Dat heeft de associatie met oude vrouwtjes.quote:Op donderdag 16 januari 2025 14:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat zei men van Parels ook, nu zijn de gekweekte parels veel mooier en gelijkmatiger
wat jij zegt dan komj eop het kunst niveau dat niet mmeer te maken is, net alseen rembrandt
parels is een daily business, alleen bijonder diamanten die blijven waardevast als de eeuwen oude Koh i Noor
https://en.wikipedia.org/wiki/Koh-i-Noor
[..]
Dat was vroeger andersquote:Op donderdag 16 januari 2025 15:16 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Parels hebben helemaal geen status. Dat heeft de associatie met oude vrouwtjes.
Laat mij dan maar even wat weten waar ik diamanten ontstaan in de natuur en geslepen etc voor voor een spotprijs(50%daling)kan kopen. Ik hou mij aanbevolen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 15:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat was vroeger anders
natural diamonds zijn in 12 maanden met 50% in prijs gedaald, iedereen kan nu diamanten kopen , iedereen en niemand zal zeggen het is false of kan uberhaupt het verschil zien
Bekijk deze YouTube-video
die man is van de Beers die zal t wel weten, vraag hethemquote:Op donderdag 16 januari 2025 16:04 schreef Cherni het volgende:
[..]
Laat mij dan maar even wat weten waar ik diamanten ontstaan in de natuur en geslepen etc voor voor een spotprijs(50%daling)kan kopen. Ik hou mij aanbevolen.
Alsof jij het verschil tussen een diamant en waardeloze neppert van afstand kan zien…quote:Op donderdag 16 januari 2025 15:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat was vroeger anders
natural diamonds zijn in 12 maanden met 50% in prijs gedaald, iedereen kan nu diamanten kopen , iedereen en niemand zal zeggen het is false of kan uberhaupt het verschil zien
Bekijk deze YouTube-video
In echte diamanten zitten nu juist altijd oneffenheden. Dat maakt het juist uniek in combinatie met de slijpmethode(vorm). In mijn jeugd op het punt gestaan om diamantslijper te worden en een aantal rondleidingen gehad in Antwerpen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Alsof jij het verschil tussen een diamant en waardeloze neppert van afstand kan zien…
Je krijgt een certificaat. Bij een topkwaliteit diamant is dat ook nog een certificaat waar je wat aan hebt en als je geluk hebt waardeert jouw vriendin/verloofde/echtgenote dat.
De meeste waarde verliest een diamant meteen nadat je deze hebt gekocht.
Maar dat zie je alleen met een loep (tenzij heel onzuiver, maar die gebruiken ze voor andere doeleinden volgens mij).quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:14 schreef Cherni het volgende:
[..]
In echte diamanten zitten nu juist altijd oneffenheden. Dat maakt het juist uniek in combinatie met de slijpmethode(vorm). In mijn jeugd op het punt gestaan om diamantslijper te worden en een aantal rondleidingen gehad in Antwerpen.
Vakwerk. Koos uiteindelijk voor werktuigbouw.
En er zit inderdaad een certificaat bij.
Nikkel, cadnium en andere accugrondstoffenquote:Op zondag 12 mei 2024 09:37 schreef Chandler het volgende:
Dat is dan goednieuws tegen kinderarbeid in Afrika maar weer slecht nieuws voor diezelfde kinderen want waar moeten ze nu hun geld mee verdienen om te kunnen overleven?
Uiteraard. Maar men spreekt steeds in deze draad over de enorme waardedaling. Maar dan gaat het om die nep diamanten. Maar ja je kunt ook een nep rolex mogelijk voor een grijpstuiver kopen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:21 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Maar dat zie je alleen met een loep (tenzij heel onzuiver, maar die gebruiken ze voor andere doeleinden volgens mij).
Dus een diamant draag je vooral voor jezelf. Niemand ziet of je een nepdiamant hebt van 100 euro of een echte van enkele tienduizenden euro’s.
En ik durf te wedden dat er nog best vrouwen zijn die denken een dure diamant om de vinger te hebben terwijl het geen diamant is.
Die discussie had ik al met iemand anders. Maar je leest doodeenvoudig niet. Ook bij Beers ging het om de nepdiamant. post 114quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
die man is van de Beers die zal t wel weten, vraag hethem
Ik maak onderscheid tussen 3 varianten:quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:25 schreef Cherni het volgende:
[..]
Uiteraard. Maar men spreekt steeds in deze draad over de enorme waardedaling. Maar dan gaat het om die nep diamanten. Maar ja je kunt ook een nep rolex mogelijk voor een grijpstuiver kopen.
Die synthetische noem ik dan ook even nep voor het gemak. Voor de industrie is het natuurlijk wel een geweldige optie.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik maak onderscheid tussen 3 varianten:
Echte diamanten,
Synthetische diamanten, en
Nep diamanten (zirkonia bv).
Waarom?quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:34 schreef Cherni het volgende:
[..]
Die synthetische noem ik dan ook even nep voor het gemak.
Niet echt Jan. In een diamant ontstaan in de natuur zitten altijd oneffenheden. Bovendien word dit ook nog op aanvraag op een bepaalde manier geslepen waarbij de briljant de meest bekende vorm is. Daarom ook dat de prijs enorm kan verschillen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Synthetische diamanten zijn niet nep, het zijn echte diamanten. Ze zijn gemaakt, ipv gevonden.
Varkensvlees is ook niet nep omdat het gefokt is ipv op de Veluwe geschoten.
De prijs van synthetische diamanten zal een punt bereiken dat het gaat lonen het als drager voor chips te gaan gebruiken, wat geweldig is want het geleid warmte erg goed namelijk 5 keer beter dan koper,
Kortom, technisch gezien is een "gekweekte" diamand zuiverder en een beter product beter dan een "wilde".quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:39 schreef Cherni het volgende:
[..]
Niet echt Jan. In een diamant ontstaan in de natuur zitten altijd oneffenheden. Bovendien word dit ook nog op aanvraag op een bepaalde manier geslepen waarbij de briljant de meest bekende vorm is. Daarom ook dat de prijs enorm kan verschillen.
Tja, dat kun je ook van bitcoin zeggen en wat al niet meer.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:44 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Kortom, technisch gezien is een "gekweekte" diamand zuiverder en een beter product beter dan een "wilde".
De waarde die je er aan hecht is onzin. Een diamand heeft geen intrinsieke waarde, slechts marktwaarde.
Helemaal waar.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:46 schreef Cherni het volgende:
[..]
Tja, dat kun je ook van bitcoin zeggen en wat al niet meer.
Het gaat natuurlijk bij diamanten ook om de bewerking en zuiverheid. Juist die 100% perfectie maakt het niet uniek. Maar dat heb je met alle handwerk. Niet een product is precies gelijk. En nogmaals voor de instructie is het perfect en ideaal.quote:
Jep, Marketing, het verhaal er om heen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:58 schreef Cherni het volgende:
[..]
Het gaat natuurlijk bij diamanten ook om de bewerking en zuiverheid. Juist die 100% perfectie maakt het niet uniek. Maar dat heb je met alle handwerk. Niet een product is precies gelijk. En nogmaals voor de instructie is het perfect en ideaal.
Voor een uitstekende kok moet ik ook de hoofdprijs betalen. Dit terwijl ik thuis ook gewoon een biefstuk kan bakken en het romantisch kan aankleden.
Dat is natuurlijk zo. Maar als liefhebber gaat het ook om een stuk uniek bezit. Als het Je alleen omquote:Op donderdag 16 januari 2025 16:49 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Helemaal waar.
En kijk eens wat je betaald voor een ring met doodgewone diamanten (gedolven) en wat je er voor krijgt als je deze probeert te verkopen. Het goud/platinum behoud veel beter zijn waarde
In de wereld van luxe goederen is dat nu eenmaal waar het om draait.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:00 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Jep, Marketing, het verhaal er om heen.
Lab Grown Diamanten zijn echte diamantenquote:Op donderdag 16 januari 2025 16:34 schreef Cherni het volgende:
[..]
Die synthetische noem ik dan ook even nep voor het gemak. Voor de industrie is het natuurlijk wel een geweldige optie.
quote:Yes, lab grown diamonds are 100% real diamonds, with the same properties that natural diamonds have.
Lab diamonds have no physical differences from natural diamonds, and it is impossible to tell them apart without specialist laboratory equipment.
quote:Are lab-grown diamonds worth anything?
Whether lab or natural, a diamond is a significant investment, but you'll find a larger diamond for your money with a lab diamond.
While a synthetic diamond's price will normally be within the thousands, this will probably be between 60% to 85% less than the price of a natural diamond of the same size and quality.
quote:Will lab diamonds last forever?
A common question that arises is whether lab-grown diamonds can stand the test of time. In short, the answer is a resounding "yes" due to their remarkable durability.
Lab diamonds really do last forever, and their brilliance remains untarnished over time.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Can lab diamonds pass a diamond tester?
Do Lab Grown Diamonds Pass a Diamond Tester? - LL Private ...
Yes, lab-created diamonds will test as real diamonds.
Their identical composition and characteristics to natural diamonds mean they pass standard diamond tests with the same results.13 jan 2024
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op donderdag 16 januari 2025 16:58 schreef Cherni het volgende:
[..]
Het gaat natuurlijk bij diamanten ook om de bewerking en zuiverheid. Juist die 100% perfectie maakt het niet uniek. Maar dat heb je met alle handwerk. Niet een product is precies gelijk. En nogmaals voor de instructie is het perfect en ideaal.
Voor een uitstekende kok moet ik ook de hoofdprijs betalen. Dit terwijl ik thuis ook gewoon een biefstuk kan bakken en het romantisch kan aankleden.
Zo heeft Porsche een prijscalcutie waarbij men gemiddeld per auto er een premie van $ 17.000,- op de kostprijs als extra die je moet betalen ervoor dat het een Porsche is. Ongeveer 5- 10 keer zoveel als de meeste andere fabrikanten als marge hebben.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:05 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
In de wereld van luxe goederen is dat nu eenmaal waar het om draait.
Zo kan Ferrari voor een andere kleur ijskoud hetzelfde vragen als Dacia voor een complete auto die nog beter over verkeersdrempels gaat en zuiniger is ook.
zo is Rolls Royce in het ultra dure auto segment gegaan door speciaal leer en smaragden in de auto om zich te onderscheiden van de kwalitatief zelfde chinese autoquote:Op donderdag 16 januari 2025 17:52 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Zo heeft Porsche een prijscalcutie waarbij men gemiddeld per auto er een premie van $ 17.000,- op de kostprijs als extra die je moet betalen ervoor dat het een Porsche is. Ongeveer 5- 10 keer zoveel als de meeste andere fabrikanten als marge hebben.
Heb je nog een adres voor mij? Een mes uit China is een mes net zoals een mes uit Solingwn. We hebben het steeds over de aanschafwaarde(met redenen zoals bewerkingen erc). Jij draait daar steeds omheen.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zo is Rolls Royce in het ultra dure auto segment gegaan door specoal leer en smaragden in de auto om zich te onderscheiden van de kwalitatief zelfde chinese auto
Maar natuurlijke diamanten hebben geen merkwaarde , enig onderscheid is er niet
Volgens mij maakt Rolls Royce past weer echt goede autos sinds BMW daar de scepter zwaait. In meerdere decennia daarvoor was het rampzalig. Vriend van mij in Düsseldorf had er een aantal voor zijn limousine verhuur (25 jaar geleden). Mercedes produceerde 25-30 jaar geleden ook bagger trouwens, kwaliteit was te duur vonden ze.quote:Op donderdag 16 januari 2025 17:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zo is Rolls Royce in het ultra dure auto segment gegaan door specoal leer en smaragden in de auto om zich te onderscheiden van de kwalitatief zelfde chinese auto
Maar natuurlijke diamanten hebben geen merkwaarde , enig onderscheid is er niet
mar een natuurlijke diamant is wel een bloeddiamantquote:Op donderdag 16 januari 2025 18:02 schreef Pedante_Mansplainer het volgende:
Hooguit als er een degelijk certificaat bij zit van een bedrijf of organisatie van naam.
Precies, als je weet dat er mensen voor geleden hebben schittert ie toch helderderquote:Op donderdag 16 januari 2025 18:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar een natuurlijke diamant is wel een bloeddiamant
Het mooie van de wetenschappelijke revolutie.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:35 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)og-diamanten-uit-lab
Vroeger waren Parels gruwelijk duur, nu kosten ze 5 euro voor een setjes parels in Thailand , sinds ze gekweekt worden in vijvers in Thailand
kweekparels
https://www.amazon.nl/dp/(...)0TmFtZT1zcF9kZXRhaWw
[ afbeelding ]
Diamanten worden nu ook vervangen door kunstmatig, die niet meer te onderscheiden zijn van de dure door zwarte kindjes in Africa gedolven exemplaren
[ afbeelding ]
[..]
[..]
[..]
De Beers Group was marktleider in de diamantenindustrie en heeft sinds 1888 goed aan verdiend inclusief door bewust schaarste te creëren. Ik las (geen idee of het klopt) dat ze veel van die stenen in kluizen dumpten om die schaarste in stand te houden. Degenen die aan de ontwikkeling van synthetische diamanten hebben gestaan verdienen een award.quote:Op zondag 12 mei 2024 09:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Ze hebben jarenlang kunstmatige schaarste gecreëerd door de meeste diamanten in een kluis te gooien en dan mondjesmaat verkopen.
Er is in werkelijkheid een enorm overschot aan diamanten.
Nu heeft de technologie het ingehaald, diamanten kunnen door machines gemaakt worden.
Game over.
Zelfs een echte kenner kan dat niet meer met het blote oog. Wat is de meerwaarde van een natuurlijke diamant ten opzichte van een kunstmatige dan nog?quote:Op zondag 12 mei 2024 13:10 schreef Cherni het volgende:
[..]
Een echte kenner kan dat onderscheid maken. Een gemologist dus. Een echte diamant heeft toch nog altijd oneffenheden en insluitsels die een synth. steen niet heeft.
Je kunt diamanten persen of groeien. Vooral bij die tweede manier had je in het verleden veel onzuiverheden. Je moet dan gaan bepalen welke onzuiverheid "echt" is. En zo kun je natuurlijk tijdens het productieproces onzuiverheden "toevoegen", door er naast de methaan ook een heel klein beetje andere stoffen bij te doen, die dan ook neerslaan en kleine vervormingen en verkleuringen veroorzaken.quote:Op donderdag 16 januari 2025 16:58 schreef Cherni het volgende:
[..]
Het gaat natuurlijk bij diamanten ook om de bewerking en zuiverheid. Juist die 100% perfectie maakt het niet uniek. Maar dat heb je met alle handwerk. Niet een product is precies gelijk. En nogmaals voor de instructie is het perfect en ideaal.
Voor een uitstekende kok moet ik ook de hoofdprijs betalen. Dit terwijl ik thuis ook gewoon een biefstuk kan bakken en het romantisch kan aankleden.
De prijs van aluminium is weer aan het stijgen omdat elektriciteit veel duurder aan het worden is.quote:Op donderdag 16 januari 2025 18:54 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Het mooie van de wetenschappelijke revolutie.
Een goed voorbeeld is aluminium, in de tijden van Napoleon was aluminium duurder dan goud. Maar door de scheikundige revolutie, kunnen wij het nu zo makkelijk maken, dat wij ons broodPakketje er dagelijks in verpakken.
https://history.stackexch(...)y-for-special-guests
Zelfde dus nu ook met diamanten. Zelfde gaat gebeuren met alle grondstoffen in de toekomst en zelfs met voedsel (zoals de replicator in star trek)
Emotionele waarde. Dat iedereen alles maar als een investering moet zien is niet mijn probleem.quote:Op donderdag 16 januari 2025 19:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zelfs een echte kenner kan dat niet meer met het blote oog. Wat is de meerwaarde van een natuurlijke diamant ten opzichte van een kunstmatige dan nog?
Alles is na te maken. Een Dinky toy uit China wat men nu maakt is precies hetzelfde als ze destijds in de jaren 60 werden gemaakt. Toch is een Dinky uit de jaren 60 wat mij betreft meer waard. Zo kun jec wel door gaan. Maw koop gelijk de hele zooi nu via Ali en je hebt een complete verzameling splinter nieuwe Dinky's. Waaronder nog op zoek naar Dinky's uut de jaren 60 die overgings ook niet veel waard zijn in de tijdgeest gezien. Dat is ook geen belegging.quote:Op donderdag 16 januari 2025 19:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je kunt diamanten persen of groeien. Vooral bij die tweede manier had je in het verleden veel onzuiverheden. Je moet dan gaan bepalen welke onzuiverheid "echt" is. En zo kun je natuurlijk tijdens het productieproces onzuiverheden "toevoegen", door en naast de methaan ook een heel klein beetje andere stoffen bij te doen, die dan ook neerslaan en kleine vervormingen en verkleuringen veroorzaken.
U vraagt, wij draaien!
Ja, we gaan allemaal massaal aluminium inslaan omdat dit net meer waard wordt dan goud. Alle grondstoffen stijgen en dalen, dat komt door de vrije en open markt. Is juist een heel mooi gegeven. Want als de prijzen weer hoog worden gaan meer mensen het produceren, en dalen de prijzen weer.quote:Op donderdag 16 januari 2025 19:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De prijs van aluminium is weer aan het stijgen omdat elektriciteit veel duurder aan het worden is.
Alleen doen ze dat dan in China en kost dat ons geld. De productie gaat hier weg en we moeten betalen voor de import.quote:Op donderdag 16 januari 2025 21:59 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Ja, we gaan allemaal massaal aluminium inslaan omdat dit net meer waard wordt dan goud. Alle grondstoffen stijgen en dalen, dat komt door de vrije en open markt. Is juist een heel mooi gegeven. Want als de prijzen weer hoog worden gaan meer mensen het produceren, en dalen de prijzen weer.
wat jou betreft, ..quote:Op donderdag 16 januari 2025 20:25 schreef Cherni het volgende:
[..]
Alles is na te maken. Een Dinky toy uit China wat men nu maakt is precies hetzelfde als ze destijds in de jaren 60 werden gemaakt. Toch is een Dinky uit de jaren 60 wat mij betreft meer waard. Zo kun jec wel door gaan. Maw koop gelijk de hele zooi nu via Ali en je hebt een complete verzameling splinter nieuwe Dinky's. Waaronder nog op zoek naar Dinky's uut de jaren 60 die overgings ook niet veel waard zijn in de tijdgeest gezien.
Dat is ook geen belegging.
Ben niet de enige. Er zijn zat mensen die nog grof geld betalen voor zaken die jou niets interesseren.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |