Ouwe wijven koekquote:Op zaterdag 9 december 2023 22:21 schreef nomina het volgende:
[..]
Is dit iets regionaals?
Als Limburgse herken ik het niet.
Die OP staat al een tijdje iddquote:Op zaterdag 9 december 2023 23:17 schreef TLC het volgende:
Die mini loco en de tekendoos uit de OP heb ik ook !!
Uit jouw link;quote:Op zaterdag 9 december 2023 23:18 schreef chufi het volgende:
[..]
Ouwe wijven koek
beetje wel ja
Ain plakje Olwief bai de leut is altied goud.
Dat zegt verder niets over smaakquote:Op zaterdag 9 december 2023 23:48 schreef nomina het volgende:
[..]
Uit jouw link;
Deze erg zachte snijkoek kan door iedereen gegeten worden, zelfs zonder tanden… dat is het verhaal van Oude wijvenkoek. De koek komt oorspronkelijk ook uit Groningen en wordt ook ‘Olwief’ of of ‘Oal Wief’ genoemd. De lichtgekleurde koek lijkt op ontbijtkoek, echter heeft een bekende anijssmaak. Deze koek wordt vaak bij koffie of thee gegeten. Ain plakje Olwief bai de leut is altied goud.
Ja, Groningen en Limburg liggen bestwel uitlelkaar.
geen cake ... koekquote:Op zondag 10 december 2023 00:14 schreef nomina het volgende:
[..]
Zeker niet.
Het zal vast lekkere cake zijn.
Doe maar een oud plaatje dan van ietsquote:Op zondag 10 december 2023 00:18 schreef nomina het volgende:
[..]
Cake .. koek...
Zal wel zoiets zijn als friet versus patat.
Als Limburgse zeg ik cake en friet.
Nieuw en oudquote:Op zondag 10 december 2023 00:20 schreef chufi het volgende:
[..]
Doe maar een oud plaatje dan van iets
Arretjescake!quote:Op zaterdag 9 december 2023 22:19 schreef nomina het volgende:
De post van Chufi deed me denken aan arretjescake. Een plakje en je zat helemaal vol
[ afbeelding ]
pieplampjes. daar kwam echt weinig licht vanaf. (loop ik weer te piepen)quote:
Dat was voor bange kindjes die niet in het donker durfden te slapen ...quote:Op vrijdag 29 december 2023 16:16 schreef BertV het volgende:
[..]
pieplampjes. daar kwam echt weinig licht vanaf. (loop ik weer te piepen)
Genoeg om te kunnen zien hoe je in het donker naar de deur moet lopen.quote:Op vrijdag 29 december 2023 16:16 schreef BertV het volgende:
[..]
pieplampjes. daar kwam echt weinig licht vanaf. (loop ik weer te piepen)
Of als je midden in de nacht niet op de lego van die kinderen wilt stappen met je blote voeten.quote:Op vrijdag 29 december 2023 16:25 schreef chufi het volgende:
[..]
Dat was voor bange kindjes die niet in het donker durfden te slapen ...
Daar was ie min of meer voor....quote:Op zaterdag 30 december 2023 00:48 schreef StevenHyde het volgende:
Mijn dochter heeft zo n zelfde lampje nogsteeds. Te weinig om mee te kunnen lezen. Genoeg om veilig vd hoogslaper naar de wc te geraken
Daarom weet ik niet beter dan dat het officieel "piep"-lampjes heten.quote:Op vrijdag 29 december 2023 16:25 schreef chufi het volgende:
[..]
Dat was voor bange kindjes die niet in het donker durfden te slapen ...
Indeed!@quote:Op vrijdag 29 december 2023 17:19 schreef maily het volgende:
[..]
Genoeg om te kunnen zien hoe je in het donker naar de deur moet lopen.
De ouderwetse, dus met een 'lampje' zaten al onder een watt. Mijn jaren zeventig wekker trok twee watt en daar zat ook zo'n lampje in.quote:Op zondag 31 december 2023 00:06 schreef chufi het volgende:
Ben wel benieuwd naar de energie wijzer van dit produkt
Wow, deze hadden wij thuis vroeger.quote:Op zondag 31 december 2023 12:38 schreef BertV het volgende:
[ afbeelding ]
Wie kent 'm niet?
Verder een leuke site met allemaal ontopic artikelen. (link inruil voor de bandbreedte van de foto's)
https://www.vintageway.nl/
Zo´n lampje heeft er eens bijna voor gezorgd dat het huis van een vriendje van me in vlammen op ging. Werd nogal warm, behang vatte vlamquote:Op zondag 31 december 2023 12:38 schreef BertV het volgende:
[ afbeelding ]
Zoeentje had mijn vader.
Wie kent 'm niet?
Oh ja die lamp herken ik.quote:Op zondag 31 december 2023 19:06 schreef flipsen het volgende:
[..]
Zo´n lampje heeft er eens bijna voor gezorgd dat het huis van een vriendje van me in vlammen op ging. Werd nogal warm, behang vatte vlam
Ik was toch echt een 'early adaptor' van de elektrische wekker. Alleen voor op vakantie had ik op een goed moment een reiswekkertje gekocht omdat ik ook geen horloge had en treinen (interrail) maar een paar keer per dag reden.quote:
Adapter of adopterquote:Op vrijdag 26 januari 2024 12:15 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ik was toch echt een 'early adapter' van de elektrische wekker. Alleen voor op vakantie had ik op een goed moment een reiswekkertje gekocht omdat ik ook geen horloge had en treinen (interrail) maar een paar keer per dag reden.
Mooi filmpjequote:Op vrijdag 26 januari 2024 00:00 schreef nomina het volgende:
Misschien een beetje persoonlijke nostalgie.
Jaren geleden werd in Venlo een gigantische flat opgeblazen, het was gecontroleerd dus geen ramp, maar toch best wel spectaculair.
https://www.youtube.com/results?search_query=demolitionquote:Op vrijdag 26 januari 2024 13:11 schreef StevenHyde het volgende:
Zeker leuk om te zienNogsteeds wel spectaculair. Zouden ze wat mij betreft wel een thema kanaal op tv voor mogen inrichten met dit soort sloopwerk en nostalische interviews erbij
Veel te weinig er heerst niet voor niks woningnood.quote:Op vrijdag 26 januari 2024 12:39 schreef flipsen het volgende:
[..]
Mooi filmpjeVraag me dan wel gelijk af hoeveel woningen ervoor in de plaats zijn gekomen
Het flatje waar ik geboren ben is inmiddels gesloopt, heb de straat eens zitten googlen hoe het er nu uitziet. Inderdaad veel minder woonruimte nu. Van vierhoog portiekflatje naar tweehoog.quote:Op vrijdag 26 januari 2024 15:46 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Veel te weinig er heerst niet voor niks woningnood.
Wees blij. Die reuzenflats zijn juist een symbool van walgelijke leiders; communisme, fascisme, islam.quote:Op vrijdag 26 januari 2024 17:37 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Het flatje waar ik geboren ben is inmiddels gesloopt, heb de straat eens zitten googlen hoe het er nu uitziet. Inderdaad veel minder woonruimte nu. Van vierhoog portiekflatje naar tweehoog.
Ok Hans, dank voor je nuttige bijdrage aan dit topicquote:Op maandag 29 januari 2024 19:49 schreef nomina het volgende:
[..]
Wees blij. Die reuzenflats zijn juist een symbool van walgelijke leiders; communisme, fascisme, islam.
Uiteraard zijn onze leiders ook al tientallen jaren walgelijk en lossen ze geen enkel probleem op, maar het slopen van zo'n afschuwelijk gebouw is geen slecht iets. In een normaal land zouden er gewoon meer woningen (geen afschuwelijke flats) bijgebouwd worden, en niet de halve wereld binnengehaald.
Sukkel.quote:Op maandag 29 januari 2024 19:50 schreef flipsen het volgende:
[..]
Ok Hans, dank voor je nuttige bijdrage aan dit topic
Ik vraag me af wat dit met de TT te maken heeft, ontopic dus maar weer.quote:Op vrijdag 26 januari 2024 00:00 schreef nomina het volgende:
Misschien een beetje persoonlijke nostalgie.
Jaren geleden werd in Venlo een gigantische flat opgeblazen, het was gecontroleerd dus geen ramp, maar toch best wel spectaculair.
Mwah, er was indertijd ook woningnood en het bouwen van (jaren '50) hoogbouw met betere sanitaire voorzieningen was een oplossing. Decennia later wilde niemand er meer dood gevonden worden (De Bijlmer). Veel van dit soort flats zijn gesloopt en terug kwamen er minder en ook duurdere woningen. We hebben het hier niet over Rusland of Oost-Duitsland waar geen enkel gebrek aan buitenruimte was.quote:Op maandag 29 januari 2024 19:49 schreef nomina het volgende:
[..]
Wees blij. Die reuzenflats zijn juist een symbool van walgelijke leiders; communisme, fascisme, islam.
Uiteraard zijn onze leiders ook al tientallen jaren walgelijk en lossen ze geen enkel probleem op, maar het slopen van zo'n afschuwelijk gebouw is geen slecht iets. In een normaal land zouden er gewoon meer woningen (geen afschuwelijke flats) bijgebouwd worden, en niet de halve wereld binnengehaald.
quote:Op maandag 29 januari 2024 20:18 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Mwah, er was indertijd ook woningnood en het bouwen van (jaren '50) hoogbouw met betere sanitaire voorzieningen was een oplossing. Decennia later wilde niemand er meer dood gevonden worden (De Bijlmer). Veel van dit soort flats zijn gesloopt en terug kwamen er minder en ook duurdere woningen. We hebben het hier niet over Rusland of Oost-Duitsland waar geen enkel gebrek aan buitenruimte was.
quote:Op maandag 29 januari 2024 20:04 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Ik vraag me af wat dit met de TT te maken heeft, ontopic dus maar weer.
Oja, vooral dat bruinleren hoesje, heb nog een Yashica spiegelreflexcamera in een leren koffer van mijn vader. Die had ook een bewaarmanie van gebruiksvoorwerpen als fototoestellen, afspeelapparatuur etc. Zo vond ik in mijn moeders huis in de kast nog mijn allereerste grammofoonspeler die ik als tiener kreeg. Uiteraard ook weer bewaard.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 01:16 schreef chufi het volgende:
Mij staat meer zoiets van bij ..
[ afbeelding ]
Dat herken ik als kindzijnde totaal niet. Toen waren de brievenbussen minder gevuld met papieren reclametroep. Wel waren mijn broer en ik geabonneerd op de Tina en de Donald Duck.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 16:45 schreef Hatseflats22 het volgende:
[ afbeelding ]
Deze reclamefolder moet toch een van de meest succesvolle reclames in Nederland ooit geweest zijn. Het was voor mij geen folder maar een allesomvattende encyclopedie op het gebied van speelgoed.
Dat bedrijf had daarom ook het lef om op de cover de waarde te zetten, als ware het een gunst was dat dat ding door de brievenbus viel.
Edit: misschien bestaat het nog steeds, het is iig langer doorgegaan dat ik gedacht had
Geen DR-DOS met Stacker gebruikenquote:Op maandag 29 januari 2024 20:01 schreef Hatseflats22 het volgende:
[ afbeelding ]
Het eindeloze gehannes in MS DOS om zonder internet een spelletje aan de gang te krijgen
Haha geen idee waar je het over hebt.quote:
Wij hadden ook de Donald Duck, maar die reclamefolders bleven maar door de brievenbus vallen. Ik heb toch de indruk dat dat een stuk minder is sinds al die reclame naar het internet verplaatst is.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 19:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat herken ik als kindzijnde totaal niet. Toen waren de brievenbussen minder gevuld met papieren reclametroep. Wel waren mijn broer en ik geabonneerd op de Tina en de Donald Duck.
Toch wel een legendarisch modelquote:Op dinsdag 30 januari 2024 16:31 schreef chufi het volgende:
Dit was mn eerste en enige platenspeler
[ afbeelding ]
Ja dit was echt een feest wanneer deze op de deurmat viel. Wat ook een feest was, dat was als jonge puber de leesmap met panorama en aktueel. Toch niet verkeerd om borsten te kijkenquote:Op dinsdag 30 januari 2024 16:45 schreef Hatseflats22 het volgende:
[ afbeelding ]
Deze reclamefolder moet toch een van de meest succesvolle reclames in Nederland ooit geweest zijn. Het was voor mij geen folder maar een allesomvattende encyclopedie op het gebied van speelgoed.
Dat bedrijf had daarom ook het lef om op de cover de waarde te zetten, als ware het een gunst was dat dat ding door de brievenbus viel.
Edit: misschien bestaat het nog steeds, het is iig langer doorgegaan dat ik gedacht had
En de Wehkampgids (die was beter dan de Otto gids) voor eckte bazenquote:Op woensdag 31 januari 2024 16:36 schreef StevenHyde het volgende:
[..]
Ja dit was echt een feest wanneer deze op de deurmat viel. Wat ook een feest was, dat was als jonge puber de leesmap met panorama en aktueel. Toch niet verkeerd om borsten te kijken![]()
Ooit een zomerliefde gehad die ook in de Wehkamp stondquote:Op woensdag 31 januari 2024 19:34 schreef flipsen het volgende:
[..]
En de Wehkampgids (die was beter dan de Otto gids) voor eckte bazen
In het echt of op papier?quote:Op woensdag 31 januari 2024 19:59 schreef chufi het volgende:
[..]
Ooit een zomerliefde gehad die ook in de Wehkamp stond
Als je toen een Alpen Kreuzer via de Wehkamp kocht, mocht je een dag met zo'n grote grijze Gerda in die tent kamperen. Om te testen, zeg maarquote:
quote:Op woensdag 31 januari 2024 19:34 schreef flipsen het volgende:
[..]
En de Wehkampgids (die was beter dan de Otto gids) voor eckte bazen
Die zoek ik!quote:
Kringloop een optie?quote:Op zondag 25 februari 2024 17:27 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Die zoek ik!
Overigens gebruikten wij die niet voor wijn, maar voor garnalen+krabcocktail met kerst![]()
Het is een Moezel wijnglas en die worden vandaag de dag nog gemaakt én in die streek volop verkocht…quote:Op zondag 25 februari 2024 17:27 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Die zoek ik!
Overigens gebruikten wij die niet voor wijn, maar voor garnalen+krabcocktail met kerst![]()
Als ik daar ben kijk ik er zeker naar. Of als ik op een "antiekmarkt" benquote:
Thanks!quote:Op zondag 25 februari 2024 18:07 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Het is een Moezel wijnglas en die worden vandaag de dag nog gemaakt én in die streek volop verkocht…
Zie Google…
Ze zijn er in allerlei soorten, vormen, kleuren en maten, heb de algemene link maar gepost…quote:Op zondag 25 februari 2024 18:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Thanks!
Ik zoek wel specifiek die met de donkergroene voet, de juiste voet (niet breder of smaller) en zonder gravering in het glas
Dan haal ik twee dingen door elkaar denk ik. Ik dacht dat je die zwaardjes kocht met zuurtjes eraan, nadat het zuurtje op was kon je ze gebruiken als prikker. Dat was iets anders dus.quote:Op zondag 25 februari 2024 19:50 schreef chufi het volgende:
[..]
meestal stukjes kaas, worst met een uitje of augurkje
Ah dat weet ik niet precies meer ...quote:Op zondag 25 februari 2024 20:06 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Dan haal ik twee dingen door elkaar denk ik. Ik dacht dat je die zwaardjes kocht met zuurtjes eraan, nadat het zuurtje op was kon je ze gebruiken als prikker. Dat was iets anders dus.
Net als die potjes mosterd die je als glas kon gebruiken
Nu ik er verder over nadenk lijkt het me sterk dat je afgezogen zwaardjes daarna nog als prikkertjes voor kaas gebruikt, dus ik zal het wel verwarren met iets anders.quote:Op zondag 25 februari 2024 20:09 schreef chufi het volgende:
[..]
Ah dat weet ik niet precies meer ...
Ik heb gezocht met google lens en die zegt; cocktailprikkers.quote:Op zondag 25 februari 2024 20:16 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Nu ik er verder over nadenk lijkt het me sterk dat je afgezogen zwaardjes daarna nog als prikkertjes voor kaas gebruikt, dus ik zal het wel verwarren met iets anders.
maar nu ff niet voorradigquote:Op zondag 25 februari 2024 23:08 schreef Starflyer het volgende:
Ze zijn nog steeds te koop
https://www.funfoodshop.n(...)es-12-stuks,628.html
¤2.95 voor 12 stuks is wel een achterlijke prijs, bamboe olijfprikkers koop je per 100 bij de groothandel voor dezelfde prijs.quote:Op zondag 25 februari 2024 23:08 schreef Starflyer het volgende:
Ze zijn nog steeds te koop
https://www.funfoodshop.n(...)es-12-stuks,628.html
Kringloop. Mijn moeder heeft half jaar geleden haar kast op geruimd en 12 van deze glazen naar de Kringloop gebrachtquote:Op zondag 25 februari 2024 17:27 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Die zoek ik!
Overigens gebruikten wij die niet voor wijn, maar voor garnalen+krabcocktail met kerst![]()
Maar die gooi je weg ....quote:Op maandag 26 februari 2024 02:44 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
¤2.95 voor 12 stuks is wel een achterlijke prijs, bamboe olijfprikkers koop je per 100 bij de groothandel voor dezelfde prijs.
maar die plastic prikkers gebruik je ook maar één keer en dan blijven ze tot in de eeuwigheid in de la liggen. Althans dat is mijn ervaring met dergelijke nostalgia.quote:
quote:Op maandag 26 februari 2024 09:08 schreef qajariaq het volgende:
[..]
maar die plastic prikkers gebruik je ook maar één keer en dan blijven ze tot in de eeuwigheid in de la liggen. Althans dat is mijn ervaring met dergelijke nostalgia.
Zag er vanavond een paar in een kast staan bij Binnenstebuitenquote:Op zondag 25 februari 2024 18:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Thanks!
Ik zoek wel specifiek die met de donkergroene voet, de juiste voet (niet breder of smaller) en zonder gravering in het glas
quote:Op maandag 26 februari 2024 21:03 schreef maily het volgende:
[..]
Zag er vanavond een paar in een kast staan bij Binnenstebuiten(als je terugkijkt; in het roze huis in Groningen).
En rijnwijn glasquote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:00 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Daar heb ik er eentje van laatst meegenomen uit de weggeefkastWel met bruin-gele voet.
Wat ik heb begrepen was dat de pager functie handig was maar voor de rest werkte het niet helemaal handig. Je kon bellen in de buurt van een telefooncel, nou, dan was die cel binnengaan een stuk handiger en rustiger dan op straat hangen met een plastic dingetje.quote:
Niet in de buurt van een telefooncel maar bij accespunten. Die zaten vooral bij sommige openbare gelegenheden zoals het postkantoor, Mac etc.quote:Op donderdag 29 februari 2024 08:30 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Wat ik heb begrepen was dat de pager functie handig was maar voor de rest werkte het niet helemaal handig. Je kon bellen in de buurt van een telefooncel, nou, dan was die cel binnengaan een stuk handiger en rustiger dan op straat hangen met een plastic dingetje.
Dat klopt maar ook vrijwel alle telefooncellen waren ook accespoint. Je aansluiting thuis was je prive accespoint.quote:Op vrijdag 1 maart 2024 00:44 schreef Superbadeendje het volgende:
[..]
Niet in de buurt van een telefooncel maar bij accespunten. Die zaten vooral bij sommige openbare gelegenheden zoals het postkantoor, Mac etc.
Ik ben er vorig jaar wezen zwemmen. Qua temperatuur van het water had ik idd zoiets van:"Subtropisch zwemparadijs? Het lijkt wel ijs."quote:
Bij een lage temperatuur houden de bacteriën die iedereen mee het water inneemt zich wat koesterquote:Op vrijdag 1 maart 2024 13:26 schreef Kentekenplaat het volgende:
[..]
Ik ben er vorig jaar wezen zwemmen. Qua temperatuur van het water had ik idd zoiets van:"Subtropisch zwemparadijs? Het lijkt wel ijs."
Dat lukt met wat chloor, ozon en/of UV ook wel, als ik vorig jaar lees denk ik eerder aan energiekosten.quote:Op vrijdag 1 maart 2024 13:39 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Bij een lage temperatuur houden de bacteriën die iedereen mee het water inneemt zich wat koester
Prachtigquote:
Oh, wow, ja, heel erg herkenbaar. Heb ik ook op gereisd, een paar jaar eerder.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:55 schreef Superbadeendje het volgende:
[ afbeelding ]
Met zo'n abbo nog vaak gereisd in de winter totdat de studentenkaart er kwam
Haha ja, zo'n hoesje heb ik ook nog thuis liggen, met een foto van klein BasEnAadje met een brilletje.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:55 schreef Superbadeendje het volgende:
[ afbeelding ]
Met zo'n abbo nog vaak gereisd in de winter totdat de studentenkaart er kwam
leuk ai-zoekplaatje, als je lang kijkt klopt niets, maar de sfeer is fraai.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:02 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Dat lijkt op wat ik nog steeds heb.
Fantastisch en zeer herkenbaar. Een Lundia stelling met platen en apparatuur. Houten vloertje, al of niet gefineerde rommel. Typisch jaren '80.quote:
Het ziet er wat gesoept uitquote:
Ik heb echt de meest fantastische vervalsingen in beslag genomen als buschauffeur.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:55 schreef Superbadeendje het volgende:
[ afbeelding ]
Met zo'n abbo nog vaak gereisd in de winter totdat de studentenkaart er kwam
Foto's!quote:Op maandag 25 maart 2024 22:02 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Dat lijkt op wat ik nog steeds heb.
Wij hadden thuis wel een aantal Gouden Boekjes, kan me niet meer voor geest halen nu welke.quote:
Ja dat weet ik zo ook niet meerquote:Op maandag 1 april 2024 21:49 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Wij hadden thuis wel een aantal Gouden Boekjes, kan me niet meer voor geest halen nu welke.
Eentje met de brandweer wel
Had heel Nederland op een gegeven moment deze zeefjes?quote:
Snelle mode (fast fashion) was nog niet uitgevonden. Ook werden spullen toen voornamelijk vervangen omdat ze stuk waren, nu omdat we ze niet mooi meer vinden.quote:Op woensdag 3 april 2024 13:35 schreef BertV het volgende:
[..]
Had heel Nederland op een gegeven moment deze zeefjes?
Ik heb ook het idee dat er toen minder "verschillende" spullen waren.
Dus dat er automatisch veel meer overlap zat in wat we hadden.
En dan heb je het maar over 40 jaar geleden.
Nu heb je een hallucinante hoeveelheid variatie van "alles" uit China.
Volgens mij had elk kind met een zandbak wel zo'n soort zeefje. Volgens mij had praktisch elk kind vroeger ook een zandbak.quote:Op woensdag 3 april 2024 13:35 schreef BertV het volgende:
[..]
Had heel Nederland op een gegeven moment deze zeefjes?
Ik heb ook het idee dat er toen minder "verschillende" spullen waren.
Dus dat er automatisch veel meer overlap zat in wat we hadden.
En dan heb je het maar over 40 jaar geleden.
Nu heb je een hallucinante hoeveelheid variatie van "alles" uit China.
Ik herinner me een Bertje V die dit op zn kettingkast van zn oma-fiets had geschilderd ....quote:
Ik denk bij ODOL aan iets anders.quote:Op donderdag 4 april 2024 00:01 schreef chufi het volgende:
[..]
Ik herinner me een Bertje V die dit op zn kettingkast van zn oma-fiets had geschilderd ....
de letters dan ODOL
En daar keek ik onder andere dit op:quote:
Dit was jaren terug iig op Netflix te zien. Liet mijn dochter er iig naar kijken en keek het zelf ook heel graag. Erg leerzaam.quote:Op donderdag 4 april 2024 09:59 schreef Rostrup het volgende:
[..]
En daar keek ik onder andere dit op:
(het intro heeft een lengte van ongeveer 100 tiktokfilmpjes![]()
)
Ik vond het al lang duren voordat iemand een opmerking over odol ging makenquote:Op donderdag 4 april 2024 07:57 schreef BertV het volgende:
[..]
Ik denk bij ODOL aan iets anders.
Mijn fiets werd alleen versierd met Koninginnedag.
Met van die scherpe randjesquote:
Daarom zijn ze leeg een stuk beterquote:
Die geluidjes weet ik dat ze er waren... maar weet je niet meerquote:Op zaterdag 6 april 2024 23:15 schreef Soury het volgende:
[ link | afbeelding ]
Kan het geluid nog horen.
Jazekerquote:Op zondag 7 april 2024 14:18 schreef boertie het volgende:
Iemand die zich de "meneer" boekjes zich nog kan herinneren?
[ afbeelding ]
Het zegt me niets maar ik heb dit boekje:quote:Op zondag 7 april 2024 14:18 schreef boertie het volgende:
Iemand die zich de "meneer" boekjes zich nog kan herinneren?
[ afbeelding ]
De poppetjes ken ik wel maar de namen niet. Dus ik denk dat ik ze in een andere context of zo ergens gezien heb vroegerquote:Op zondag 7 april 2024 14:18 schreef boertie het volgende:
Iemand die zich de "meneer" boekjes zich nog kan herinneren?
[ afbeelding ]
Daar had ik ook een aantal van. Doet mij gelijk aan mijn verblijf in het ziekenhuis denken, die las ik daar toen veel.quote:Op zondag 7 april 2024 14:18 schreef boertie het volgende:
Iemand die zich de "meneer" boekjes zich nog kan herinneren?
[ afbeelding ]
Wat voor recepten staan daar in?quote:Op zondag 7 april 2024 16:03 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Het zegt me niets maar ik heb dit boekje:
[ afbeelding ]
Het meneerjes (sic) kookboek
Deze:quote:Op maandag 8 april 2024 17:08 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Wat voor recepten staan daar in?
Thanks!quote:Op maandag 8 april 2024 17:13 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Deze:
[ afbeelding ]
Geïllustreerd met duidelijke tekeningen. Ik heb er als mini-Domni verschillende gemaakt.
Zouden deze boekjes de inspiratie geweest zijn voor Jochem Myjer?quote:Op zondag 7 april 2024 14:18 schreef boertie het volgende:
Iemand die zich de "meneer" boekjes zich nog kan herinneren?
[ afbeelding ]
Hier was ik vorig jaar naar op zoek voor de jongste toen ze een spreekbeurt moest houden. Dit werkt als beginner zoveel fijner als de ‘grotere’ informatieboeken. En op internet is helemaal veel te veel te vinden (en je weet niet wat een betrouwbare bron is). In deze boekjes stond precies de essentie die je in je spreekbeurt of werkstuk wilde hebben, die je in je eigen woorden kon opschrijven. Helaas waren ze niet te vinden. (Of er waren er alleen maar een paar. Weet het niet meer precies)quote:
zo... die boekjes ja.quote:
wel een bekende.. maar stond hier niet op tafel of vroeger ook niet voor zover ik m e herinner... geen idee wat voor aansteker mn Ma had ... ze rookte wel ..quote:Op zondag 14 april 2024 00:10 schreef Soury het volgende:
Op tafel stond de Ronson
[ link | afbeelding ]
lol ..ik moet meteen denken aan apenkooitje met gym.quote:
Met zo'n ding heb ik mijn arm gebroken. Was op school met gym en een hele fanatieke gymleraar. Ik ben niet dik of te zwaar maar atletisch of lenig ook niet. De bedoeling was bokspingen over de lengetrichting van de kast waarbij elke ronde de kast steeds iets hoger gezet werd.quote:
Hier ook.quote:
Typische 80's kleuren.quote:
Ik deed dit heeeeeeeeeel vroeger, handstand overslag over de kastquote:
Ik werd altijd spontaan ongesteld als ik die kast klaar zag staan in de gymzaalquote:Op donderdag 2 mei 2024 19:51 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik deed dit heeeeeeeeeel vroeger, handstand overslag over de kast![]()
Nu breek ik mijn nek al over een scheve stoeptegel![]()
Ik zat vanaf mijn 6de ofzo op turnenquote:Op donderdag 2 mei 2024 20:16 schreef Deisyy het volgende:
[..]
Ik werd altijd spontaan ongesteld als ik die kast klaar zag staan in de gymzaal
Die sprong aan het eind van het filmpje deden wij toch echt met schoolgym. Werd wel in meerdere lessen naartoe gewerkt. Nu lukt een doodgewone koprol me niet eens meer.quote:Op donderdag 2 mei 2024 21:04 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik zat vanaf mijn 6de ofzo op turnenheb nog wel meer capriolen uitgehaald destijds, waarvan ik nu denk met mijn brakke lichaam: HOE DAN???
![]()
Oh en ook nog eens zonder ook maar iets te breken![]()
Dit waren natuurlijk geen dingen die je met schoolgym deed.
Wij kregen dat ook met gymquote:Op donderdag 2 mei 2024 21:14 schreef thabit het volgende:
[..]
Die sprong aan het eind van het filmpje deden wij toch echt met schoolgym. Werd wel in meerdere lessen naartoe gewerkt. Nu lukt een doodgewone koprol me niet eens meer.
Ik heb daar geloof ik niet echt actieve herinneringen meer aanquote:
Ik had veel problemen op schoolquote:Op vrijdag 3 mei 2024 11:40 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik heb daar geloof ik niet echt actieve herinneringen meer aanZal waarschijnlijk bij mij dan ook wel zo geweest zijn
Sowieso weinig herinneringen meer aan mijn lagere schooltijd en eerste jaren middelbare school. Was vooral saai geloof ik
Ja sommige opmerkelijke dingen weet ik nog wel maar dat is dus echt heel weinig.quote:Op vrijdag 3 mei 2024 11:42 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Ik had veel problemen op schoolMaar de gymlessen weet ik nog , niet alles maar wel wat flarden die zijn blijven hangen
Dat sowiesoquote:Op vrijdag 3 mei 2024 11:45 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ja sommige opmerkelijke dingen weet ik nog wel maar dat is dus echt heel weinig.
Van wat ik buiten school allemaal deed en meemaakte weet ik nog wel heelveel. Dat was dan ook een stuk spannender
Oh, die herken ik ook nog!quote:Op zondag 14 april 2024 00:10 schreef Soury het volgende:
Op tafel stond de Ronson
[ link | afbeelding ]
Knap hoor! Meer dan zonder kleerscheuren er met een bokkensprong overheen is mij niet gelukt. Vooral met dat stomme springplankje ervoor. Als je niet op de juiste plek op dat springplankje sprong kwam je geen meter omhoog.quote:Op donderdag 2 mei 2024 19:51 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik deed dit heeeeeeeeeel vroeger, handstand overslag over de kast![]()
Nu breek ik mijn nek al over een scheve stoeptegel![]()
Twee minuten om een ui te hakken. Er kwam alleen een wat rommelig resultaat uit en je was tien minuten bezig om het ding weer schoon te krijgen. Alles hoekjes, gaatjes en spleetjes die je schoon moest krabben.quote:Op vrijdag 3 mei 2024 17:06 schreef chufi het volgende:
Volgens mij hadden we vroeger ook zo 1
[ afbeelding ]
Ja ik heb later nog eens een nieuwere versie aangeschaft, maar dat schoonmaken was idd een te groot nadeel ....quote:Op vrijdag 3 mei 2024 17:23 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Twee minuten om een ui te hakken. Er kwam alleen een wat rommelig resultaat uit en je was tien minuten bezig om het ding weer schoon te krijgen. Alles hoekjes, gaatjes en spleetjes die je schoon moest krabben.
Was er snel klaar mee dus.
Ergste tekenfilm die ik ooit gehad zien was de laatste aflevering van David de Kabouter waarin zowel David als Liza stierven en die Vos Swift in tranen achter bleef, echt verschrikkelijk vond ik dat.quote:Op donderdag 4 april 2024 09:59 schreef Rostrup het volgende:
[..]
En daar keek ik onder andere dit op:
(het intro heeft een lengte van ongeveer 100 tiktokfilmpjes![]()
)
Volgens mij hadden we al een wat oudere geschikte Philips combi-set die er wel wat gelikter uitzagquote:
Je moest dat apparaat ook steeds weer scherpstellen terwijl het gewoon op dezelfde plek bleef staan.quote:Op maandag 10 juni 2024 08:01 schreef BertV het volgende:
[..]
Zo herken ik ze niet.
Wij hadden / hebben er eentje met zo'n zichtbare schuiflade.
[ afbeelding ]
Die apparaten hadden maar 1 taak, en dan nog minimaal 1 keer per "lading" vastlopen.
Technisch zo slecht inderdaad, maar wel gezellig.quote:Op maandag 10 juni 2024 08:52 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Je moest dat apparaat ook steeds weer scherpstellen terwijl het gewoon op dezelfde plek bleef staan.
Mooi Nintendo-achtig ontwerp heeft dat ding.quote:Op maandag 10 juni 2024 08:01 schreef BertV het volgende:
[..]
Zo herken ik ze niet.
Wij hadden / hebben er eentje met zo'n zichtbare schuiflade.
[ afbeelding ]
Die apparaten hadden maar 1 taak, en dan nog minimaal 1 keer per "lading" vastlopen.
Het ging om de indeling. Die van ons was vergeeld, en met donkerbruin ipv rood.quote:Op maandag 10 juni 2024 09:19 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Mooi Nintendo-achtig ontwerp heeft dat ding.
Het was ook niet voor dia's maar filmpjes (tekenfilmpjes/kinderfilmpjes) Die plastic buisjes die er naast liggen daar zaten de filmpjes in. Wij hadden een doos vol van die dingen.quote:Op maandag 10 juni 2024 08:01 schreef BertV het volgende:
[..]
Zo herken ik ze niet.
Wij hadden / hebben er eentje met zo'n zichtbare schuiflade.
[ afbeelding ]
Die apparaten hadden maar 1 taak, en dan nog minimaal 1 keer per "lading" vastlopen.
Dat moet echt ver van voor mijn tijd zijn.quote:Op maandag 10 juni 2024 13:31 schreef Soury het volgende:
[..]
Het was ook niet voor dia's maar filmpjes (tekenfilmpjes/kinderfilmpjes) Die plastic buisjes die er naast liggen daar zaten de filmpjes in. Wij hadden een doos vol van die dingen.
Ik heb de toverlantaarn van mijn vader nog, met o.a. een filmpje van de kroning van Koningin Wilhelmina.quote:Op maandag 10 juni 2024 13:31 schreef Soury het volgende:
[..]
Het was ook niet voor dia's maar filmpjes (tekenfilmpjes/kinderfilmpjes) Die plastic buisjes die er naast liggen daar zaten de filmpjes in. Wij hadden een doos vol van die dingen.
Dat ding hadden wij op school. Daar ging een rolletje met foto's in. Een diaprojector maar dan heel simpel.quote:
En dan die dj's die er om die reden (?) doorheen zaten te kletsen.quote:Op dinsdag 25 juni 2024 11:28 schreef Domnivoor het volgende:
[ afbeelding ]
Ik heb nog wat cassettebandjes bewaard.
Wat ik wilde opnemen stond bv. op nummer 4 in de top 40. En nog altijd begint die opname met “… vier!”
Het ligt aan de kwaliteit van de bandjes en hoe ze zijn bewaard. Op een bloedhete zolder gaan ze snel achteruit.quote:Op dinsdag 25 juni 2024 11:34 schreef BertV het volgende:
[..]
En dan die dj's die er om die reden (?) doorheen zaten te kletsen.
Hoe lang zijn die cassettebandjes nog leesbaar. Ik heb er eentje uit 1979 en durf 'm al niet meer af te spelen. Ik stel het telkens uit om dit te (laten) digitaliseren.
Krijgen ze bij de koffiequote:Op zaterdag 3 augustus 2024 22:02 schreef nostra het volgende:
Deze had ik al heel lang niet.meer gezien, maar wordt in België blijkbaar nog wel als merk gevoerd.
[ afbeelding ]
Ook gewoon niets aan de foeilelijke kleurstelling en vormgeving gedaan.
Ik zat net een Najib Amhali show terug te kijken via Netflix, daar had hij het nog overquote:Op maandag 15 juli 2024 23:59 schreef Superbadeendje het volgende:
[ afbeelding ]
De goedkope textielketen Turkenburg was met name zeer populair onder de allochtone bevolking, maar ondanks dat de merknaam dat doet vermoeden is het zeker niet naar een bevolkingsgroep genoemd. De keten was al sinds begin vorige eeuw opgericht door de familie Turkenburg.
Het werd in 1990 overgenomen door branchegenoot Zeeman en verdween uit de winkelstraten.
Is een submerk van FrieslandCampina. Zoals Friesche Vlag in Nederland bekend is, is Nutroma dat in Belgie.quote:Op zaterdag 3 augustus 2024 22:02 schreef nostra het volgende:
Deze had ik al heel lang niet.meer gezien, maar wordt in België blijkbaar nog wel als merk gevoerd.
[ afbeelding ]
Ook gewoon niets aan de foeilelijke kleurstelling en vormgeving gedaan.
Ik ken wel de uitdrukking: "Het wachten is op Kwatta". Al lees ik hieronder dat dit ook weer een variant is.quote:Op maandag 5 augustus 2024 08:35 schreef hilliebillie het volgende:
Zo hebben ze in België ook het merk kwatta nog. Niet als chocoladereep (wat hier in Brabant vroeger steevast kwatta genoemd werd, ongeacht welk merk je had, ook al had ik zelf nog nooit echt een kwatta gehad want dat merk bestond toen al niet meer) maar wel als chocolademelk en cacaopoeder en volgens mij ook chocoladepasta
Die slogan ken ik dan weer niet, maar ik heb zelf de kwatta ook nooit gehad. Maar mijn oma vroeg altijd ‘luste een kwatta?’ En ook mijn ouders en vriendinnen hadden het over kwatta als we het over chocoladerepen hadden.quote:Op maandag 5 augustus 2024 09:53 schreef BertV het volgende:
[..]
Ik ken wel de uitdrukking: "Het wachten is op Kwatta". Al lees ik hieronder dat dit ook weer een variant is.
https://onzetaal.nl/schat(...)jn-gericht-op-kwatta
Mijn opvoeders hadden twee van die poppetjes.
[ afbeelding ]
Iddquote:Op maandag 5 augustus 2024 08:35 schreef hilliebillie het volgende:
Zo hebben ze in België ook het merk kwatta nog. Niet als chocoladereep (wat hier in Brabant vroeger steevast kwatta genoemd werd, ongeacht welk merk je had, ook al had ik zelf nog nooit echt een kwatta gehad want dat merk bestond toen al niet meer) maar wel als chocolademelk en cacaopoeder en volgens mij ook chocoladepasta
quote:
Helemaal vergetenquote:Op maandag 12 augustus 2024 18:10 schreef Superbadeendje het volgende:
[ afbeelding ]
Heb ik ook nog gehad.
Deed ik elke dinsdag en woensdag:quote:Op dinsdag 25 juni 2024 11:28 schreef Domnivoor het volgende:
[ afbeelding ]
Ik heb nog wat cassettebandjes bewaard.
Wat ik wilde opnemen stond bv. op nummer 4 in de top 40. En nog altijd begint die opname met “… vier!”
Ik had deze:quote:Op maandag 12 augustus 2024 18:10 schreef Superbadeendje het volgende:
[ afbeelding ]
Heb ik ook nog gehad.
Op vrijdagavond in the mix van Ben Liebrand.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 15:44 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Deed ik elke dinsdag en woensdag:
Beton met Alfred Lagarde, Stampij met Hanneke Kappen.
Dat weet ik niet wel dat ze heel vroeger al bestonden ...quote:Op woensdag 14 augustus 2024 16:55 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Bestaat die dan niet meer, dat die in dit topic staat?
Heeft mijn man nog allemaal op cassettebandjes staan.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 16:56 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Op vrijdagavond in the mix van Ben Liebrand.
Normaalbandjes gaan sneller achteruit dan chroom- en metaalbandjes, maar die laatste kunnen roesten.quote:Op dinsdag 25 juni 2024 12:18 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Het ligt aan de kwaliteit van de bandjes en hoe ze zijn bewaard. Op een bloedhete zolder gaan ze snel achteruit.
Ik heb diverse bandjes van begin jaren '80 die nog oké zijn. Ze klinken alleen een beetje dof.
Andere heb ik allang weggegooid.
Leuk, die hadden wij ook. Die witte blokjes waren een bron van magie toen wij klein waren.quote:
De hel voor de linkshandigen onder ons, wij gebruikten ze alleen nog met tekenen, ondingen.quote:
Grappig, dat laatste. Ik ben linkshandig en heb daar dus nooit last van gehad. En ja, ik heb een aantal jaar met een vulpen geschreven. Blijkbaar had ik onbewust een "techniek" waarbij de vinger die het papier raakt (in mijn geval de pink) niet de pas geschreven tekst raakt.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 18:04 schreef Managarm het volgende:
[..]
Leuk, die hadden wij ook. Die witte blokjes waren een bron van magie toen wij klein waren.
[..]
De hel voor de linkshandigen onder ons, wij gebruikten ze alleen nog met tekenen, ondingen.
Ik kan al niet normaal schrijven, laat staan met zo'n ding. Wel leuk om te horen dat er linkshandigen zijn zonder problemen met die krengen.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 18:16 schreef Bargehassus het volgende:
[..]
Grappig, dat laatste. Ik ben linkshandig en heb daar dus nooit last van gehad. En ja, ik heb een aantal jaar met een vulpen geschreven. Blijkbaar had ik onbewust een "techniek" waarbij de vinger die het papier raakt (in mijn geval de pink) niet de pas geschreven tekst raakt.
Mijn handschrift was vroeger top, maar is er door de jaren heen (hoeveel schrijven we nog tegenwoordig) wel flink op achteruit gegaan.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 18:19 schreef Managarm het volgende:
[..]
Ik kan al niet normaal schrijven, laat staan met zo'n ding. Wel leuk om te horen dat er linkshandigen zijn zonder problemen met die krengen.
Ik was zelf nog een kind toen die dingen voor het eerst te koop waren. Was toen een hele sensatie.quote:
Geen idee...quote:Op donderdag 15 augustus 2024 14:49 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ik was zelf nog een kind toen die dingen voor het eerst te koop waren. Was toen een hele sensatie.![]()
Waren die niet van Bata ?
Ik ook niet, weet wel dat mijn zus een eind jaren '60 jaartje in Tanzania heeft gezeten en ook van deze schoenen mee moest nemen. In dat land kun je beter niet op blote voeten lopen. Ze vertelde dat die schoenen daar batatanga werden genoemd. Heb t ff op google gekeken en de vertaling is * ze dwalen.*quote:
Deze bestaan nog steeds. Werk op een zwembad en zie ze nog regelmatig voorbij komen al komen surfschoentjes vaker voor.quote:
Ja ik zag ze laats ook ergens te koop liggen ... Vroeger waren ze vooral om buiten in een plas te zwemmen , niet zo zeer in het zwembadquote:Op donderdag 15 augustus 2024 17:13 schreef hilliebillie het volgende:
[..]
Deze bestaan nog steeds. Werk op een zwembad en zie ze nog regelmatig voorbij komen al komen surfschoentjes vaker voor.
Ik heb ze overigens ook al wel eens voor volwassenen gezien overigens
Die zijn ook vooral handig in landen waar je in zee liever niet op bepaalde beesten wil stappen zonder schoenen.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 17:13 schreef hilliebillie het volgende:
[..]
Deze bestaan nog steeds. Werk op een zwembad en zie ze nog regelmatig voorbij komen al komen surfschoentjes vaker voor.
Ik heb ze overigens ook al wel eens voor volwassenen gezien overigens
Ja, maar persoonlijk kies ik liever voor surfschoentjes, ook voor de kinderenquote:Op donderdag 15 augustus 2024 17:17 schreef Soury het volgende:
[..]
Die zijn ook vooral handig in landen waar je in zee liever niet op bepaalde beesten wil stappen zonder schoenen.
Die waren er vroegah nietquote:Op donderdag 15 augustus 2024 17:18 schreef hilliebillie het volgende:
[..]
Ja, maar persoonlijk kies ik liever voor surfschoentjes, ook voor de kinderen
Echt zo'n souvenir prulletje. Heb ik ooit eens kado gekregen van iemand, ik heb het later weer afgegeven aan een achternichtje van een of andere buurvrouw.quote:
Ik had ze heel chique: roze met glitters van Invito of Sacha tot ver in mijn dertigste.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 14:49 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ik was zelf nog een kind toen die dingen voor het eerst te koop waren. Was toen een hele sensatie.![]()
Waren die niet van Bata ?
Mooie schoenen had Manfield!quote:Op donderdag 15 augustus 2024 21:02 schreef mascara-klodder het volgende:
Het zal Invito zijn geweest want ik werkte destijds bij Manfield, dus korting
Oh verrek, er staat ook een "fiets" op de foto. Ik was even afgeleid geloof ik...quote:
Mag toch hopen voor haar dat ze een broek aan heeft want met zo'n strakke rok op dat zadel gaat problemen geven.quote:
Jaquote:Op donderdag 15 augustus 2024 21:12 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Mooie schoenen had Manfield!
quote:
Dank je. Het kwam me zo bekend voor. Ik zal het ooit wel eens ergens gezien hebben en ik wist ook dat je het moest 'aanduwen' met dat dingetje.quote:
Klopt als een bus. Ik moest mijn sokken altijd uitwringen. Ik had wel een kleur die meer 'gedekt' was. Donkerblauw met wit of zo.quote:Op zondag 25 augustus 2024 12:54 schreef Managarm het volgende:
Van die dingen kreeg je zweetvoeten.
[ afbeelding ]
Ik ook. Ken je deze nog:quote:Op maandag 26 augustus 2024 19:36 schreef Boca_Raton het volgende:
Ik zou nog wel eens een Tina uit 1975 willen inzien. Al die stripfiguren van toen.
Alleen Katja, geweldig verhaal was dat.quote:Op maandag 26 augustus 2024 20:23 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Ik ook. Ken je deze nog:
Patty and the Big Silver Bull Ban?
Of the Family Day?
De trollen?
Nella Tramboni?
May Dunning?
En er was ook een strip die niet getekend was maar geschilderd. Heel mooi vond ik dat. Geen idee wat dat was of waar het over ging.
Verder herinner ik me nog 'Katja prinses van de onderwereld' een strip van een meisje die een soort kattenpak vond en zodra ze dat aantrok had ze alle eigenschappen van een kat. Ze kon springen en klimmen als de beste en loste ook nog allerlei misdaden op.
Family Day was een ontzettend politiek correcte serie. Voor die tijd dan. Ik heb me doodgeërgerd aan deze serie.quote:Op maandag 26 augustus 2024 20:28 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Alleen Katja, geweldig verhaal was dat.
Waren dit Tina strips? Ik kan ze me echt niet herinneren.quote:Op maandag 26 augustus 2024 21:09 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Family Day was een ontzettend politiek correcte serie. Voor die tijd dan. Ik heb me doodgeërgerd aan deze serie.
Ging over een tradionele familie waar de moeder op een gegeven in contact kwam met een schoolvriendin die niet getrouwd was en een glanzende carriere had opgebouwd.
Nou, mum was behoorlijk onder de indruk en ging zelf ook een carriere opbouwen. Dus kwam er een kreng van een werkster in huis die iedereen terroriseerde.
Om een lang verhaal kort te maken, mams zag in dat het zo niet ging, kwam weer thuis, ontsloeg de krengerige huishoudster en alles was weer mooi en goed.
De vriendin gaf ook toe dat ze niet echt gelukkig was, ondanks haar topsalaris en haar macht. Ze wilde eigenlijk niks liever dan trouwen en kinderen krijgen en opvoeden.
Ongelooflijk dat zoiets geplaatst werd in de jaren 60.![]()
Wat ik dan veel leuker vond was het verhaal van Nella Tramboni, een Italiaans meisje dat na de dood van haar vader of moeder heel Italie doortrok op zoek naar haar grootvader.
Tijdens deze tocht maakte Nella allerlei avonturen mee en ze kwam er steeds ongeschonden uit.
May Dunning: Een soort kostuumdrama ala Pride and Prejudice.
Het enige wat ik me nog herinner is dat May naar een bal ging en dat haar jurk tijdens een dans in stukken uiteenviel omdat iemand haar japon verknipt had.
Dus May stond enorm voor schut in haar ondergoed, verliet ook huilend de balzaal maar het kwam toch allemaal nog goed.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |