SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Niet de tijd voor, neem aan dat hij hem erna wel even update.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 21:15 schreef oheng het volgende:
Andrew Perpetua live map bespreking voor de liefhebbers.
Who the fuck is cutting so much onions?quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 21:02 schreef Delenlill het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)with_families_after/ (video)
[..]
Even een feelgood filmpje tussendoor. Een compilatie van Oekraense soldaten die tijdelijk even terug naar huis keren.
De piloot had gewoon het prikkelbare darmsyndroom, daarbij een vonkje na een golf van explosieve winderigheid en weg was Prigozjin. Ongelukkige samenloop van omstandigheden, zit verder zeker niks achter.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 20:48 schreef oheng het volgende:
[..]
Typische russische taktiek: zoveel mogelijk tegenstrijdige verklaringen de media insturen, zodat een concensus onmogelijk is.
De piloot had ook een of andere ziekte ofzo, melden russische media. De naam van de ziekte weet ik niet meer, maar volgens mij waren afbrekende staartdelen niet 1 van de symptomen.
Ondertussen zelfs de meerderheid, China, India en Brazili zijn alledrie groter, zowel qua economie als inwonertal. Rusland laat Zuid-Afrika wel ver achter zich, maar het is sowieso de vraag wat ZA bij die club te zoeken heeft. Even afgezien ervan dat het natuurlijk ook een grote corrupte bende is, wat dat betreft passen ze wel bij elkaar.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 18:48 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Binnen de Brics landen zijn er landen met een grotere economie dan Rusland.
En grotere en betere legers, helemaal nu.
Nee, Ruslands internationale rol is uitgespeeld.
Het is dat ze nukes hebben.
Hoe heb je met ze kunnen praten? Spraken ze Engels of kan je toevallig wat Oekraens?quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 22:30 schreef Starhopper het volgende:
Vanavond weer even gegeten in een Oekrains eettentje en aan de praat geraakt met 2 jonge Oekrainers. Manman wat een triest verhaal weerDe toekomstplannen van leeftijdsgenoten totaal naar de tering geholpen door de beslissing van een klootzak. Wat een klote oorlog is het toch ook
Ze spraken goed Engelsquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 22:56 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Hoe heb je met ze kunnen praten? Spraken ze Engels of kan je toevallig wat Oekraens?
Dat gaan we hier ook zeggen als jouw toekomst verneukt is, of als jezelf in de kreukels zitquote:
Youtube is ook een goudmijn voor dit soort gekkies.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 22:03 schreef J.B. het volgende:
[..]
De piloot had gewoon het prikkelbare darmsyndroom, daarbij een vonkje na een golf van explosieve winderigheid en weg was Prigozjin. Ongelukkige samenloop van omstandigheden, zit verder zeker niks achter.
Scott heeft moeite met respectabel werk vinden na een geschiedenis van stoute dingen met kinderen doen. De slachting in Bucha was volgens hem ook het werk van Oekrane bijvoorbeeld.quote:De verklaring van Scott Ritter vind ik erg plausibel: Lijfwachten hadden waarschijnlijd de menutie niet goed opgeborgen de Americanen heben zo ook wel eens een C1 verloren.
Hij gaat ook in op andere scenario's maar dit is zijn voorlopige conclusie.
Niks aan toe te voegen.quote:De vs kunnen het toestel gehackt hebben..
Gewoon een ongelukje!quote:Het toestel was van de Braziliaanse vliegtuigproducent Embraer. Dat zegt al jaren geen onderhoud gedaan te hebben aan het vliegtuig. Ja, dan wil een vleugel er wel eens afbreken.
quote:Propaganda nieuws 😂
quote:😮Pro😮pa😮gan😮da Levenslang gevangenis voor de voor de redactie en omroepers van RTL.. II😮II😮II😮II
quote:Sterk staaltje propaganda 👍🏼🇺🇦
quote:Zie die propagandist staan dan. Weet van toeten nog blazen.
quote:Tuurlijk, Putin heeft het weer gedaan 😂. Wie geloofd deze propaganda kul nog?😂
En dat moet een moderator zijnquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 22:59 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Je verveelt je zeker?
Kom de volgende keer mee. Eens kijken of je dan de ballen hebt om dit recht in het gezicht van Oekrainse vluchtelingen te zeggen.quote:
Om invloed en sympathie te verkrijgen in Sub Sahara Afrika, maar Nigeria was in alles 100x logischer geweest.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 22:12 schreef J.B. het volgende:
[..]
Ondertussen zelfs de meerderheid, China, India en Brazili zijn alledrie groter, zowel qua economie als inwonertal. Rusland laat Zuid-Afrika wel ver achter zich, maar het is sowieso de vraag wat ZA bij die club te zoeken heeft. Even afgezien ervan dat het natuurlijk ook een grote corrupte bende is, wat dat betreft passen ze wel bij elkaar.
Wat bestel je er zoal?quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ze spraken goed Engels![]()
Veel Oekrainers spreken wel Engels hoor.
Ik kom er graag om de Oekrainse eigenaren wat omzet te geven. Vanavond was best heftig toen dit jonge stel aan mijn tafel kwam zitten.
Het is meer dat het me niet zo boeit waar je gegeten hebtquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:14 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Kom de volgende keer mee. Eens kijken of je dan de ballen hebt om dit recht in het gezicht van Oekrainse vluchtelingen te zeggen.
Het is tegenover het station van Alkmaar. Wanneer kom je?
Ik heb maar 1 Oekraense ontmoet en die sprak idd goed Engels. Het was alleen een zeer zakelijk gesprek dus we hebben het niet over Oekrane of zo gehad. Ik heb wel toen we klaar waren gezegd: Slava Ukraini.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ze spraken goed Engels![]()
Veel Oekrainers spreken wel Engels hoor.
Ik kom er graag om de Oekrainse eigenaren wat omzet te geven. Vanavond was best heftig toen dit jonge stel aan mijn tafel kwam zitten.
Jouw mening boeit ook niemandquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:48 schreef sp3c het volgende:
[..]
Het is meer dat het me niet zo boeit waar je gegeten hebt
Dit, maar hij moest gewoon even showen en deugen.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:48 schreef sp3c het volgende:
[..]
Het is meer dat het me niet zo boeit waar je gegeten hebt
Ik heb een collega uit Eritrea met hele heftige verhalen.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:54 schreef Maron het volgende:
Ik denk dat de meeste vluchtelingen uit Oekrane heel veel, en vaak heel heftige verhalen te vertellen hebben..
Maar ze zijn hier..veilig..en hebben de mogelijkheid om hun gedwarsboomde plannen voor de toekomst te wijzigen, en in te spelen op wat er straks nodig is..het is heftig, het is vreselijk zwaar, maar ze zijn veilig, en het belangrijkste is..ze leven nog..
Ik zie hier dagelijks in het winkelcentrum plenty Oekranse jongelui..vrolijk en wel, bezig met hun telefoontjes..je nog geen blik waardig geven, terwijl ik toch open en ontvankelijk ben…
Dan denk ik ook..ze redden het wel..waar maak ik me druk om…nou n…
En die verhalen gaan zeker bijna allemaal over jou?quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik heb een collega uit Eritrea met hele heftige verhalen.
Als het er op aan komt heeft iedereen heftige verhalen..quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik heb een collega uit Eritrea met hele heftige verhalen.
Beter dan aan de kant van rusland staan he zoals jij, vertel je dat die collega uit Eritrea ook ?quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:57 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Dit, maar hij moest gewoon even showen en deugen.
Ik zou zeggen post ze in het Eritrea topic.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik heb een collega uit Eritrea met hele heftige verhalen.
Haha wat een onzin waarom is iemand jou een blik verschuldigd in het winkelcentrum, laat mensen lekker hun leven leiden.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:54 schreef Maron het volgende:
Ik denk dat de meeste vluchtelingen uit Oekrane heel veel, en vaak heel heftige verhalen te vertellen hebben..
Maar ze zijn hier..veilig..en hebben de mogelijkheid om hun gedwarsboomde plannen voor de toekomst te wijzigen, en in te spelen op wat er straks nodig is..het is heftig, het is vreselijk zwaar, maar ze zijn veilig, en het belangrijkste is..ze leven nog..
Ik zie hier dagelijks in het winkelcentrum plenty Oekranse jongelui..vrolijk en wel, bezig met hun telefoontjes..je nog geen blik waardig geven, terwijl ik toch open en ontvankelijk ben…
Dan denk ik ook..ze redden het wel..waar maak ik me druk om…nou n…
Ik een collega uit Urk.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik heb een collega uit Eritrea met hele heftige verhalen.
Reactie van @Discombobulate; "whoah lekker wijf, zonde... daar had ik mijn pener wel in kunnen hangenquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:30 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.dailymail.co.(...)s-carried-plane.html
Final breakfast of only woman killed on Prigozhin's jet: Stewardess' last post from airport lounge while she waited for 'mystery repairs' to be carried out on the plane
[ afbeelding ]
Haha… sociale interactie… in het dorpje waar wij allen wonen..quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:18 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Haha wat een onzin waarom is iemand jou een blik verschuldigd in het winkelcentrum, laat mensen lekker hun leven leiden.
Hoe oud zijn die jongeren? Misschien zijn ze verlegen, misschien kunnen ze geen andere taal dan Oekraiens. Jan en alleman groeten is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Ook in de steden in Nederland doet men dat niet, dorp hangt van de groottte af. Misschien die Starhopper tegenkwam net wat ouder, andere setting in horeca, sprak hij ze zelf aan en kwam zo in gesprek. Daar kan je toch geen algemene conlusies uit trekken uit hoe jij ze tegenkomt in een winkelcentrum. Ik groet ook geen willkeurige mensen in een winkelcentrum of ga praatjes met ze aan.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:33 schreef Maron het volgende:
[..]
Haha… sociale interactie… in het dorpje waar wij allen wonen..
Niemand is mij iets verplicht,pin me daar niet op vast..
Totaal geen contact willen maken ( is toch op zijn minst gezegd een beetje A-sociaal )
Vind het knap dat je in een eettentje dan wel hele gesprekken op gang kan krijgen…
Wat een toeval eigenlijk dat jij dezelfde mensen tegenkwam als @Starhopper .quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:33 schreef Maron het volgende:
[..]
Haha… sociale interactie… in het dorpje waar wij allen wonen..
Niemand is mij iets verplicht,pin me daar niet op vast..
Totaal geen contact willen maken ( is toch op zijn minst gezegd een beetje A-sociaal )
Vind het knap dat je in een eettentje dan wel hele gesprekken op gang kan krijgen…
Je begint de zaken een beetje door elkaar te halen @3Rror…😕quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:35 schreef 3rr0r het volgende:
Op NPO Start kan je een serie kijken ' My generation at war' . Gaat ook over de oorlog, hoe die het leven van Oekraiense jongeren heeft beinvloed. Hartstikke relevant vwb oorlog in Oekraine.
@:Starhopper komt in aanraking met zulke mensen in Nederland en vertelt er even over, komen er wat empathieloze knakkers melden 'boeie'. Tsja.
Komt er een ander die blijkbaar vindt dat Oekrainers hier in Nederland alleen depressief huilend in een hoekje thuis mogen zitten. Of als je dan toch naar het winkelcentrum gaat vooral niet lachen maar zielig oogcontact maken en hopen dat je een aai over je bol krijgt van de mevrouw.
Bekijk My Generation @ War op https://www.npostart.nl/AT_300011623quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:35 schreef 3rr0r het volgende:
Op NPO Start kan je een serie kijken ' My generation at war' . Gaat ook over de oorlog, hoe die het leven van Oekraiense jongeren heeft beinvloed. Hartstikke relevant vwb oorlog in Oekraine.
@:Starhopper komt in aanraking met zulke mensen in Nederland en vertelt er even over, komen er wat empathieloze knakkers melden 'boeie'. Tsja.
Komt er een ander die blijkbaar vindt dat Oekrainers hier in Nederland alleen depressief huilend in een hoekje thuis mogen zitten. Of als je dan toch naar het winkelcentrum gaat vooral niet lachen maar zielig oogcontact maken en hopen dat je een aai over je bol krijgt van de mevrouw.
Wat haal ik door elkaar?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:49 schreef Maron het volgende:
[..]
Je begint de zaken een beetje door elkaar te halen @:3rror…😕
Jij ziet Oekraiense jongeren die vrolijk zijn in het winkelcentrum en denkt dat ze daarom geen leed nu hebben in hun leven? Je zegt zelf 'dan denk ik ook, ze redden het wel waar maak ik me druk om' . Vandaar dat ik zeg dat ze blijkbaar alleen 24/7 depri in een hoekje moeten zitten?quote:Ik zie hier dagelijks in het winkelcentrum plenty Oekranse jongelui..vrolijk en wel, bezig met hun telefoontjes..je nog geen blik waardig geven, terwijl ik toch open en ontvankelijk ben…
Dan denk ik ook..ze redden het wel..waar maak ik me druk om…nou n…
Volgens mij heb je iets tegen Starhopper want er is niks vreemds aan zo'n eettentje willen steunen en er in gesprek komen met mensen daarvandaan. Dan word je 'live' door de verhalen van iemand geraakt. Wat maakt hoe jij op werk met ze omgaat uit voor zijn ervaring in de horeca tijdens een avondje uit eten?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 01:02 schreef sp3c het volgende:
Het is toch geen circusattractie ofzo? Beetje Oekraners kijken in het lokale eettentje enzo en dan hier trots komen melden hoe rottig ze zich wel niet voelen ...
Ik werk iedere dag met Oekraners en het laatste wat we het over hebben is de oorlog
Ach ja, je hebt gelijk..het is ook maar raar om zomaar iemand aan te kijken..quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:54 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Wat haal ik door elkaar?
[..]
Jij ziet Oekraiense jongeren die vrolijk zijn in het winkelcentrum en denkt dat ze daarom geen leed nu hebben in hun leven? Je zegt zelf 'dan denk ik ook, ze redden het wel waar maak ik me druk om' . Vandaar dat ik zeg dat ze blijkbaar alleen 24/7 depri in een hoekje moeten zitten?
Dat is jouw probleem, niet mijn probleemquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 01:02 schreef sp3c het volgende:
Het is toch geen circusattractie ofzo? Beetje Oekraners kijken in het lokale eettentje enzo en dan hier trots komen melden hoe rottig ze zich wel niet voelen ...
Ik werk iedere dag met Oekraners en het laatste wat we het over hebben is de oorlog
Nikkon serieus nemen.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 00:53 schreef Slayage het volgende:
[..]
Bekijk My Generation @ War op https://www.npostart.nl/AT_300011623
First world problemsquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 05:01 schreef etuiedelapiel het volgende:
Ze vindt het belachelijk dat wij zoveel niet noodzakelijk eten kopen.
Was gisterenavond naar de film. We zaten met de gasten te kleppen voor de ingang van de bios. Ik stond met mijn gezicht naar de ingang en zag dus iedereen die vertrok en zag dus tussen een groep zwarte mensen een albino. Ik zeg tegen die gasten "kijk dan een albino, die kom je niet vaak tegen".quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 01:18 schreef Maron het volgende:
[..]
Ach ja, je hebt gelijk..het is ook maar raar om zomaar iemand aan te kijken..
Het zal wel aan mij liggen..
Thread?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 01:05 schreef Nebelwerfer het volgende:
https://x.com/tatarigami_(...)5CF-IBwW_tfGhzzKCf_g
Waarin hij onder andere meldt dat UA de HIMARS gebruikt voor artillerie ondertussen aangezien het westen nu meerdere opties voor de langere afstand levert.
quote:Explosion heard in Moscow. Reports came in that a drone attacked a building.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Erg triest om te horen. Vanuit de media (en dit topic) krijg ik het beeld dat alle Russen gehersenspoeld zijn, maar vanuit dit anekdotische bewijs lijkt dat toch mee te vallen. De Russen zijn ook slachtoffer (onvergelijkbaar met getroffen Oekraners) van de situatie en kunnen er niks aan doen. Het is voor ons makkelijk zeggen dat ze in opstand moeten komen, maar dat is het niet onder zo'n regime.gr gr
Oh WoW…😳 dat is weer eens iets anders dan een Oekraner…quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 05:33 schreef Slayage het volgende:
[..]
Was gisterenavond naar de film. We zaten met de gasten te kleppen voor de ingang van de bios. Ik stond met mijn gezicht naar de ingang en zag dus iedereen die vertrok en zag dus tussen een groep zwarte mensen een albino. Ik zeg tegen die gasten "kijk dan een albino, die kom je niet vaak tegen".
Sterker nog, was laatst nog uitgenodigd naar een tripje st Petersburg met een stel goede kennissen.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 08:09 schreef RamboDirk het volgende:
Wel benieuwd of user @:lospedrosa nog Russen heeft ontmoet? wellicht bij het laatste congres van forum en de Russische ambassadeur.
Mijn bericht was niet eens een trol deze keer.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 09:00 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
Al die trollberichten, alleen maar omdat 1 bepaalde moderator wilde laten zien hoe ongenteresseerd hij wel niet is.
Chapeau.
Maar ze hebben wl een keuze, en ze kiezen er massaal voor om wl naar Oekrane af te reizen, wl Oekraners te vermoorden, zich niet over te geven, en niet de wapens op hun commandanten te richten.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 08:34 schreef Quyxz_ het volgende:
Een kerel die als taxi chauffeur daar gewoon werkt heeft net z’n verplichte militaire training afgerond en wacht nu angstig op een oproep naar het front te gaan en weet niet wat ‘ie kan doen.
De Russen zijn ook slachtoffer (onvergelijkbaar met getroffen Oekraners) van de situatie en kunnen er niks aan doen.
Ik geloof ook niet zo in grote hoeveelheden goede Russen. Daarvoor heb/had ik teveel oude Duitsers in de familie, die vonden alles prima tot eind 1944.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 09:34 schreef SillyWalks het volgende:
[..]
Maar ze hebben wl een keuze, en ze kiezen er massaal voor om wl naar Oekrane af te reizen, wl Oekraners te vermoorden, zich niet over te geven, en niet de wapens op hun commandanten te richten.
Allemaal stappen wasr ze keuzes maken, en bij elke stap kiezen ze verkeerd.
quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 08:34 schreef Quyxz_ het volgende:
In de categorie triviale ontmoetingen...Vriend van mij die afgelopen periode kort door Rusland is gereisd zegt het volgende:
Ze vinden het vooral heel erg voor zichzelf. Als het zonder gevolgen kon blijven zou een groot deel achter de uitroeing van Oekrane staan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Erg triest om te horen. Vanuit de media (en dit topic) krijg ik het beeld dat alle Russen gehersenspoeld zijn, maar vanuit dit anekdotische bewijs lijkt dat toch mee te vallen. De Russen zijn ook slachtoffer (onvergelijkbaar met getroffen Oekraners) van de situatie en kunnen er niks aan doen. Het is voor ons makkelijk zeggen dat ze in opstand moeten komen, maar dat is het niet onder zo'n regime.
De tijd van genade voor Russen is wel ruimschoots voorbij.
Ik ben ook niet overtuigd. Het is al een en al theater daar, waarom zou dit dan niet gestaged kunnen zijn? Kan net zo goed onderdeel van een deal zijn dat hij zogenaamd dood is en lekker in anonimiteit verder leeft.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 09:57 schreef Lospedrosa het volgende:
UK intel is nog niet zeker van de dood van prigo
https://www.reuters.com/w(...)-uk-govt-2023-08-25/
De C7. De meest noemenswaardig corrupte landen.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 22:12 schreef J.B. het volgende:
[..]
Ondertussen zelfs de meerderheid, China, India en Brazili zijn alledrie groter, zowel qua economie als inwonertal. Rusland laat Zuid-Afrika wel ver achter zich, maar het is sowieso de vraag wat ZA bij die club te zoeken heeft. Even afgezien ervan dat het natuurlijk ook een grote corrupte bende is, wat dat betreft passen ze wel bij elkaar.
Als Poetin publiekelijk condoleert dan is diegene dood. Want het risico dat iemand anders opduikt, een dergelijke afgang, dat mag dan niet op Poetin uitstralen. Dat zou Prigozin dus juist een nog grotere bedreiging hebben gemaaktquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 10:00 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Ik ben ook niet overtuigd. Het is al een en al theater daar, waarom zou dit dan niet gestaged kunnen zijn? Kan net zo goed onderdeel van een deal zijn dat hij zogenaamd dood is en lekker in anonimiteit verder leeft.
Tegen de guys zei ik wel "niet tegelijkertijd omkeren" en "het is fucked up wat ze met hen doen in Africa"quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 08:44 schreef Maron het volgende:
[..]
Oh WoW…😳 dat is weer eens iets anders dan een Oekraner…
Dat je geen foto hebt gemaakt..😜
Zei zeker ook niets..🤨
Ik vermoed dat dat geldt voor het gros van welke groep mensen dan ook onder vergelijkbare omstandigheden. We gedragen ons over het algemeen als schapen. Onder stress misschien nog wel meer. Die kuddedier in ons valt niet uit te schakelen. En onze overlevingsinstinct laat ons ook niet zo makkelijk onze nek uitsteken. Overal in Europa waar de Nazis het voor het zeggen hadden, waren er meer mensen die met de Nazis mee werkten, dan dat er mensen waren die hun leven in gevaar brachten door ze actief tegen te werkten.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 09:44 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Ik geloof ook niet zo in grote hoeveelheden goede Russen. Daarvoor heb/had ik teveel oude Duitsers in de familie, die vonden alles prima tot eind 1944.
Die zit gewoon te kaarten met elvis en Micheal Jackson op een eilandquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 10:00 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Ik ben ook niet overtuigd. Het is al een en al theater daar, waarom zou dit dan niet gestaged kunnen zijn? Kan net zo goed onderdeel van een deal zijn dat hij zogenaamd dood is en lekker in anonimiteit verder leeft.
Op naar Tokmakquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 11:00 schreef Aether het volgende:
Oekraense commandant: bijna heel Robotyne ingenomen
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-71617586
Het is het zelfmedelijden van een dadervolk dat de gevolgen van zijn eigen gedrag en cultuur nu als een boomerang terugkrijgt.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 09:53 schreef Confetti het volgende:
[..]
Ze vinden het vooral heel erg voor zichzelf. Als het zonder gevolgen kon blijven zou een groot deel achter de uitroeing van Oekrane staan.
De tijd van genade voor Russen is wel ruimschoots voorbij.
NB: Kaluga zit 150km Zuidoost van de vliegroute Oekrane - Moskou. Isra zit Noordwest er 30km vandaan.quote:bron:RT 26 Aug, 2023 00:28
An enemy drone has been destroyed as it was flying towards Moscow, Mayor Sergey Sobyanin said in the early hours of Saturday. He added that there was no damage on the ground and that no one was hurt. The Russian capital has been repeatedly targeted by Ukrainian attack drones in recent weeks.
The UAV was shot down over the Istra district west of the city, the mayor said, adding that the emergency services were responding to the incident.
....
According to the MOD, a Ukrainian S-200 missile was intercepted in Kaluga Region southwest of Moscow on Friday. Kiev has remodeled some of its Soviet-era S-200 missiles, originally designed to strike airborne targets, into projectiles capable of striking targets on the ground, the Russian military said.
Also on Friday, Ukraine sent more than 40 drones to attack Crimea, all of which were either destroyed mid-air or veered off course due to signal-jamming, the Russian MOD said.
Dacht dat je een ‘geintje’ maakte nav het voorafgaande..sorry 🫣, want dan had ik zeker niet zo gereageerd…is zeker een ramp als je daar zo geboren wordt, en je leven niet zeker bent..quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 10:55 schreef Slayage het volgende:
[..]
Tegen de guys zei ik wel "niet tegelijkertijd omkeren" en "het is fucked up wat ze met hen doen in Africa"
Ja, meelopen is vrijwel altijd de makkelijkste optie.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 11:10 schreef Slayage het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dat geldt voor het gros van welke groep mensen dan ook onder vergelijkbare omstandigheden. We gedragen ons over het algemeen als schapen. Onder stress misschien nog wel meer. Die kuddedier in ons valt niet uit te schakelen. En onze overlevingsinstinct laat ons ook niet zo makkelijk onze nek uitsteken. Overal in Europa waar de Nazis het voor het zeggen hadden, waren er meer mensen die met de Nazis mee werkten, dan dat er mensen waren die hun leven in gevaar brachten door ze actief tegen te werkten.
Yepquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 01:18 schreef Maron het volgende:
[..]
Ach ja, je hebt gelijk..het is ook maar raar om zomaar iemand aan te kijken..
Het zal wel aan mij liggen..
Niets is veiliger dan je aanpassen in de kudde waar je bent. Of dat nu schapen zijn of in een troep hyena's.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 11:10 schreef Slayage het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dat geldt voor het gros van welke groep mensen dan ook onder vergelijkbare omstandigheden. We gedragen ons over het algemeen als schapen. Onder stress misschien nog wel meer. Die kuddedier in ons valt niet uit te schakelen. En onze overlevingsinstinct laat ons ook niet zo makkelijk onze nek uitsteken. Overal in Europa waar de Nazis het voor het zeggen hadden, waren er meer mensen die met de Nazis mee werkten, dan dat er mensen waren die hun leven in gevaar brachten door ze actief tegen te werkten.
Die 42 van NL lijkt mij een beetje veel. Dan kunnen de Russen de jet van Progo ook wel meerekenen met hun Air Farce.quote:
Ja, een deel zal sowieso gebruikt worden voor training.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 12:22 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Die 42 van NL lijkt mij een beetje veel. Dan kunnen de Russen de jet van Progo ook wel meerekenen met hun Air Farce.
Dat zijn alle die Nederland heeft. De laatste 24 worden de komende paar jaar vervangen door de f35.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 12:22 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Die 42 van NL lijkt mij een beetje veel. Dan kunnen de Russen de jet van Progo ook wel meerekenen met hun Air Farce.
Maar dan nog, het is niet zo dat ze niet door Oekrane worden gebruikt.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 12:27 schreef Aether het volgende:
[..]
Ja, een deel zal sowieso gebruikt worden voor training.
Standard practice volgens mij.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 12:58 schreef sp3c het volgende:
een deel zal wel als gekaniballiseerd worden voor onderdelen lijkt me
https://www.vrt.be/vrtnws(...)dse-f16-s-in-belgie/quote:Bijna de helft van de Nederlandse F-16-vloot staat in een hangar in Charleroi.
...
Volgens de woordvoerder van de Nederlandse Koninklijke Luchtmacht kunnen de toestellen die in Charleroi staan onmiddellijk de lucht in. "Ze zijn vliegwaardig, maar het zou wel kunnen dat ze eerst nog een aantal aanpassingen moeten ondergaan.
160 maxquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:03 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Standard practice volgens mij.
Wat doen onze Belgische lutsers eigenlijk? Die hadden ooit meer van die dingen dan NL, dacht ik.
Van die 18 zouder er 12 verkocht worden. Het zal liggen aan wat er uitgehaald is aan high tech radars en dergelijke.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 12:57 schreef Hyperdude het volgende:
24 vliegklaar.
18 niet vliegklaar.
42 totaal.
Vraag is hoeveel van de 18 krijgen ze redelijk vlot vliegklaar? Zijn ze 10%, of 90% niet-vliegklaar?
Of de Amerikanen ruimen hun woestijn eens op.![]()
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:05 schreef luxerobots het volgende:
De complotmarmot is tegen Oekraense vlaggen.
''Maar zoals jullie zien hangen hier op dit moment 13 Oekraense vlaggen, waarmee steun wordt uitgesproken voor Oekrane, in de oorlog tegen Rusland, heel omstreden natuurlijk. En we zien de laatste jaren steeds vaker dat hier politieke ideologien worden uitgedragen door middel van die sterke symboliek die van de vlaggen uitgaat.''
Ik heb nog een stukje aan mijn post geplakt. Daar staat dat die dingen in Charleroi "vliegwaardig" zijn volgens woordvoerder KLu.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:09 schreef Ulx het volgende:
[..]
Van die 18 zouder er 12 verkocht worden. Het zal liggen aan wat er uitgehaald is aan high tech radars en dergelijke.
Is er al een tribunaal?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:05 schreef luxerobots het volgende:
De complotmarmot is tegen Oekraense vlaggen.
Geen capaciteit, ze hebben er nog 50. En buur van Frankrijk.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
160 max
volgens mij hebben die net besloten ze te vervangen
https://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20230516_96939893quote:Dat ons land ook effectief F-16’s aan het Oekraense leger levert, wordt wel uitgesloten. Reden? We hebben er geen op overschot. De vijftigtal Belgische gevechtsvliegtuigen zijn allemaal in gebruik, onder meer om het luchtruim boven de Baltische staten te beveiligen. Anderen vliegen NAVO-missies of bewaken het luchtruim van de Benelux.
Belgi heeft er blijkbaar nog 53 van de oorspronkelijke 116. Maar eerste F35 wordt pas eind dit jaar geleverd.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:03 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Standard practice volgens mij.
Wat doen onze Belgische lutsers eigenlijk? Die hadden ooit meer van die dingen dan NL, dacht ik.
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)dse-f16-s-in-belgie/
Thnx.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:26 schreef Bieselke het volgende:
[..]
Belgi heeft er blijkbaar nog 53 van de oorspronkelijke 116. Maar eerste F35 wordt pas eind dit jaar geleverd.
Noorwegen heeft er al (minimaal) 37 maar die bestelden ze ook al in 2008 ofzoquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:35 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Thnx.
NL is er, voor de verandering wel snel bij met de F-35. Alleen USAF heeft er al, veel meer, in dienst.
Als Belgi nog geen F-35 heeft, kunnen ze wat moeilijker F-16 vrijmaken, maar toch jammer.
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/F-35_Lightning_II
Sowieso is het een subtiel frame van FVD, ze hebben het erover dat de steun voor Oekrane is uitgesproken in de oorlog tegen Rusland.quote:
Die NL-wiki pagina loopt kennelijk achter.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:41 schreef sp3c het volgende:
[..]
Noorwegen heeft er al (minimaal) 37 maar die bestelden ze ook al in 2008 ofzo
als air superiority fighter denk ik ook nuttiger hierquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 14:11 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Die NL-wiki pagina loopt kennelijk achter.![]()
Deze hopelijk beter: https://en.m.wikipedia.or(...)ghtning_II_operators
Kutnoren
Rafale is trouwens veel toffer, eh, mooier.![]()
Ja maar dat is allemaal de schuld van Oekraine, het westen en Soros dat Rusland deze narigheid wel moet doen.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 13:58 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Sowieso is het een subtiel frame van FVD, ze hebben het erover dat de steun voor Oekrane is uitgesproken in de oorlog tegen Rusland.
Maar het is niet Oekrane dat oorlog voert tegen Rusland, Oekrane verdedigt zichzelf, het is Rusland dat de oorlog gestart is en oorlog is gaan voeren in Oekrane.
Hier worden echtscheidingspapieren opgemaakt.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 16:23 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Da's niet heel erg slim van haar geweest.
Dat laatste is een beetje een valse tegenstelling, want er waren genoeg manieren om de nazi's tegen te werken zonder dat het je leven kostte. Zo levert een minizoektocht op internet op dat er op het hoogtepunt van de tweede wereldoorlog 350000 mensen ondergedoken waren. Dat is nog los van de mensen die daarbij hulp boden.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 11:10 schreef Slayage het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dat geldt voor het gros van welke groep mensen dan ook onder vergelijkbare omstandigheden. We gedragen ons over het algemeen als schapen. Onder stress misschien nog wel meer. Die kuddedier in ons valt niet uit te schakelen. En onze overlevingsinstinct laat ons ook niet zo makkelijk onze nek uitsteken. Overal in Europa waar de Nazis het voor het zeggen hadden, waren er meer mensen die met de Nazis mee werkten, dan dat er mensen waren die hun leven in gevaar brachten door ze actief tegen te werkten.
Hele bizarre frame inderdaad.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 16:44 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Dat laatste is een beetje een valse tegenstelling, want er waren genoeg manieren om de nazi's tegen te werken zonder dat het je leven kostte. Zo levert een minizoektocht op internet op dat er op het hoogtepunt van de tweede wereldoorlog 350000 mensen ondergedoken waren. Dat is nog los van de mensen die daarbij hulp boden.
Er waren dus overduidelijk meer mensen die niet meewerkten dan NSB'ers.
Als je dan toch wilt vergelijken<, vergelijk dan het aantal mensen dat bereid was het leven te riskeren tussen voor en tegenstanders.
Dat was toch de handle van Thierry? Die hebben ze nog nodig tot novemberquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 17:16 schreef michaelmoore het volgende:
Solovyov geeft niet dat Rabotina is gevallen , klein rot dorp , net als Glasgow
https://goo.gl/maps/Rv4EZmTPZfNjyZWz8
wanneer sluiten ze daar in Ruzzia die gek eens op
[ twitter ][/img]
Ik denk dat hij niet zozeer bedoelt dat mensen actief met de nazi's meewerkten a la NSB-ers, maar dat hij bedoelt dat de meeste mensen zich er niet mee bemoeiden en zo rustig mogelijk hun leven probeerden te leven zonder in de problemen te komen.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 16:44 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Dat laatste is een beetje een valse tegenstelling, want er waren genoeg manieren om de nazi's tegen te werken zonder dat het je leven kostte. Zo levert een minizoektocht op internet op dat er op het hoogtepunt van de tweede wereldoorlog 350000 mensen ondergedoken waren. Dat is nog los van de mensen die daarbij hulp boden.
Er waren dus overduidelijk meer mensen die niet meewerkten dan NSB'ers.
Als je dan toch wilt vergelijken<, vergelijk dan het aantal mensen dat bereid was het leven te riskeren tussen voor en tegenstanders.
Net als een heleboel Russen bedoel je?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 17:49 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Ik denk dat hij niet zozeer bedoelt dat mensen actief met de nazi's meewerkten a la NSB-ers, maar dat hij bedoelt dat de meeste mensen zich er niet mee bemoeiden en zo rustig mogelijk hun leven probeerden te leven zonder in de problemen te komen.
Voor de meeste Nederlanders zal indertijd hetzelfde opgegaan zijn als nu voor de meeste Oekraners; het land op de n of andere manier draaiende houden en hopen dat de bezetter snel verslagen en verdreven wordt.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 17:49 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Ik denk dat hij niet zozeer bedoelt dat mensen actief met de nazi's meewerkten a la NSB-ers, maar dat hij bedoelt dat de meeste mensen zich er niet mee bemoeiden en zo rustig mogelijk hun leven probeerden te leven zonder in de problemen te komen.
Het verschil is dat de Russen de agressor en bezetter zijn, de Nederlandse bevolking was indertijd - net als de Oekraense bevolking nu - het slachtoffer van zo'n agressor en bezetter.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 17:52 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Net als een heleboel Russen bedoel je?
Het opvallende is, dat de hele invasie dreigt te mislukken als Oekraine de hele landbrug kan bestrijken met artillerie.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 17:16 schreef michaelmoore het volgende:
Solovyov geeft niet dat Rabotina is gevallen , klein rot dorp , net als Glasgow
https://goo.gl/maps/Rv4EZmTPZfNjyZWz8
wanneer sluiten ze daar in Ruzzia die gek eens op
[ twitter ][/img]
Oh filmpje in het draadje, tweet eronder. Oekraine die het centrum van kliischivka inneemt door Lyut Brigade. Soort Oekraiense 'ME' die zijn omgevormd tot militaire eenheid.quote:
Dat jaquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:05 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Het verschil is dat de Russen de agressor en bezetter zijn, de Nederlandse bevolking was indertijd - net als de Oekraense bevolking nu - het slachtoffer van zo'n agressor en bezetter.
zonder twitter account is er weinig meer te zien dus alleen de tweet posten heeft niet zoveel zinquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:21 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Oh filmpje in het draadje, tweet eronder. Oekraine die het centrum van kliischivka inneemt door Lyut Brigade. Soort Oekraiense 'ME' die zijn omgevormd tot militaire eenheid.
[ [url=https://convert.vxtwitter.com/rendercombined.jpg?imgs=https://pbs.twimg.com/media/Fpuvkc4XoAAmrLQ.jpg,https://pbs.twimg.com/med(...)cAR7B.jpg]afbeelding[/url] ]
Zelenskyy die hun vlaggetje zwaait ofzo
quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:26 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
zonder twitter account is er weinig meer te zien dus alleen de tweet posten heeft niet zoveel zin
Nou, een kreupel leger door corruptie en incompetentie, sancties die moderne wapens schaars maken, soldaten die vrijwel ongetraind en ongemotiveerd naar het front worden gestuurd, met schaarse middelen voor hun dagelijkse onderhoud...quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:10 schreef oheng het volgende:
[..]
Het opvallende is, dat de hele invasie dreigt te mislukken als Oekraine de hele landbrug kan bestrijken met artillerie.
En de russen weten dit dondergoed, gezien alle verdedigingswerken.
Dus dan doemt er een ontzettend belangrijke vraag op: waarom lukt het de russen niet om de Oekrainsche opmars te stoppen?
Eigenlijk dus nog een schande dat ze berhaupt nog gebied bezetten.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nou, een kreupel leger door corruptie en incompetentie, sancties die moderne wapens schaars maken, soldaten die vrijwel ongetraind en ongemotiveerd naar het front worden gestuurd, met schaarse middelen voor hun dagelijkse onderhoud...
Dat is sowieso een schande.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:40 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Eigenlijk dus nog een schande dat ze berhaupt nog gebied bezetten.
Juicequote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:26 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.jpost.com/breaking-news/article-756334
Three Ukrainian military fighter pilots die in mid-air collision
The crash occurred on Friday over the Zhytomyr region, which lies west of Ukraine's capital Kyiv.
Juichberichtje dat het werkloosheidspercentage zo laag is in Ruslandquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 19:02 schreef Slayage het volgende:
Putin instructed to use the labor of children to cope with the “worker shortage" in the economy, reports Moscow Times
• The government and the Agency for Strategic Initiatives should consider "promoting employment and stimulating employment" of citizens aged 14 and over, according to a list of Putin's instructions published on the Kremlin's website.
• Teenagers, according to the idea of the president, can be attracted to perform "temporary work", and organizations that do this can be given benefits. In addition, the hiring of citizens under the age of 18 should be simplified, according to Putin's instructions.
• According to the Gaidar Institute, after the mobilization, the shortage of personnel in Russian factories reached a record since 1996: 42% of enterprises complain about the lack of employees.
• According to the Ministry of Industry and Trade, the economy lacks 660,000 workers. The personnel resource has been exhausted "both locally and strategically," Valery Osmakov, deputy head of the department, said in July.[ twitter ]
Zo dat is niet niks.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 18:26 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.jpost.com/breaking-news/article-756334
Three Ukrainian military fighter pilots die in mid-air collision
The crash occurred on Friday over the Zhytomyr region, which lies west of Ukraine's capital Kyiv.
Kloptquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 19:38 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zo dat is niet niks.
Die JUICE is toch die bekende en een van de betere piloten van Oekrane?
Een nieuwe variant op de Neptune als ik mij herinner.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 19:55 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Eerder werd gezegd dat het een neptune was.
Is er nog een kans dat ze worden ingesloten?quote:
Weet iemand of dit reel is, hoe belangrijk is deze plaats bijvoorbeeld?quote:
Wie zijn die mensen dan precies?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:02 schreef oheng het volgende:
[..]
Alleen Dolik is nog in leven. Kijken of ie het einde van het jaar haalt.
Ik had hierover ook nog gelezen dat de stewardess ff buiten de vliegtuig moest wachten voor wat werkzaamheden binnen in de vliegtuig voordat ze gingen opstijgen. Dit had ze op haar media gezet tijdens die werkzaamheden.quote:
Sorry was even in de war met een andere plaats dus even een edit.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 20:56 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Weet iemand of dit reel is, hoe belangrijk is deze plaats bijvoorbeeld?
Vanaf waar wordt het echt link voor de Russen daar, qua aanvoerlijnen bijvoorbeeld? Als de Oekraners Tokmak innemen, of Melitopol?
Ik heb weinig verstand van dit soort strategische kwesties. Het enige dat ik snap, aan de hand van de kaart en de ligging van de Krim, is dat Oekraine de Russen daar echt in de tang kunnen nemen.
Melitopol is ook verbonden met de Krim via de trein, mochten de bruggen niet kapot zijn.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Sorry was even in de war met een andere plaats dus even een edit.
Melitopol is het belangrijkste knooppunt. Bevoorrading over het spoor naar Melitopol gaat via Tokmak. Dus als je Tokmak in handen hebt, dan kunnen ze via het spoor niets meer. De volgende stap zal het bereiken van de kust zijn. Dan heb je ook de aanvoerroute van Berdjansk naar Melitopol in handen en is de boel totaal afgesneden. In Berdjansk is ook een belangrijk treinstation trouwens.
https://www.reddit.com/r/(...)s_to_sign_contracts/ (video)quote:Russia is hiring young Cubans to sign contracts and go to Ukraine, at arrival in Russia they take the passports and documentation, make them sing contracts without translation and send them to die and work digging trenches, they end up not being paid also, and are asking for help to escape.
Wagner soldaten die Prigozhin achtergelaten had in Bakhmut na het verlaten ervan. Volgens hem ter ondersteuning. Maar zo'n oude kerel en zo'n jonge kerel. Kan haast alleen maar zijn om het Russisch leger te trollen die hun posities overnamen. Die oudere kerel lijkt me een alcoholist. En die jongere nog te jong om een goede soldaat te kunnen zijn.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:04 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Wie zijn die mensen dan precies?
Niet meer, de brug is kapot. De brug van De Krim naar Melitopol is eind vorige maand opgeblazenquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:19 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Melitopol is ook verbonden met de Krim via de trein, mochten de bruggen niet kapot zijn.
Ja geen idee of dat nog zo is.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:26 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Niet meer, de brug is kapot. De brug van De Krim naar Melitopol is eind vorige maand opgeblazen[ twitter ]
Daarom hebben de Russen deze regio ook vol gegooid met mijnen prikkeldraad drakentanden artillerie en loopgraven.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 20:56 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Weet iemand of dit reel is, hoe belangrijk is deze plaats bijvoorbeeld?
Vanaf waar wordt het echt link voor de Russen daar, qua aanvoerlijnen bijvoorbeeld? Als de Oekraners Tokmak innemen, of Melitopol?
Ik heb weinig verstand van dit soort strategische kwesties. Het enige dat ik snap, aan de hand van de kaart en de ligging van de Krim, is dat Oekraine de Russen daar echt in de tang kunnen nemen.
Hi we are young Cubans, we are 19 years old and we are in Russia for the contract that ended up being a scam. They told us it was for construction and helping build devastated homes and trenches, is a scam, they won’t pay us, we don’t have our passports or documents , we are “naked”. As soon as we arrived to Russia we been in more than 7 cities and no info, they send us to different hospital to do the same tests, nobody knows about us. When we signed the contract there was no translation, they told is don’t worry just sign and we did.” Video continues talking about lost and dead Cubans, video was screen recorded bc they send that message to a famous cuban blogger.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:21 schreef Delenlill het volgende:
[..]
https://www.reddit.com/r/(...)s_to_sign_contracts/ (video)
Je kan een vertaling van het filmpje vinden in de reacties. Ze zijn wel heel wanhopig voor soldaten zeg. Dat ze ze zelfs de halve wereld over vliegen met leugens.
76th Division is gewoon VDV die we veel vaker hebben gezien. En ik kan het mis hebben, zijn ze ook in Zaporizhia ingezet.quote:
De spoorverbining tussen Rostov en Melitopol is al verbroken, want het spoor loopt op bepaalde punten op minder dan 30km van de frontlinie, dus binnen bereik van Westerse 155mm artillerie.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 21:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Sorry was even in de war met een andere plaats dus even een edit.
Melitopol is het belangrijkste knooppunt. Bevoorrading over het spoor naar Melitopol gaat via Tokmak. Dus als je Tokmak in handen hebt, dan kunnen ze via het spoor niets meer. De volgende stap zal het bereiken van de kust zijn. Dan heb je ook de aanvoerroute van Berdjansk naar Melitopol in handen en is de boel totaal afgesneden. In Berdjansk is ook een belangrijk treinstation trouwens.
Leuk vuurtje met inderdaad iets wat op vuurwerk lijkt dat afgaat. Maar de vraag is natuurlijk of het alleen vuurwerk is wat ze daar maken. Bij de vorige brand in een zogenaamde vuurwerk fabriek werd er duidelijk artillerie ammunitie gemaakt (tenminste dat is wat ik mij kan herinneren. Zou ook een andere brand kunnen zijn geweest).quote:Large pyrotechnics warehouse on fire in Russia
Rusland is weer een rondje aan het doen om arbeidsmigranten op te roepen voor het leger vlak nadat ze Russische burgerschap gekregen hadden.quote:Military summonses are issued in Russian marketplaces. Because there weren't sufficient personnel for the Russian Army to sustain the war in Ukraine, the Russian military forced labor migrants who had been recently granted Russian citizenship into conscription.
Binnenkort promes in oekrainequote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:16 schreef Delenlill het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)e_issued_in_russian/
[..]
Rusland is weer een rondje aan het doen om arbeidsmigranten op te roepen voor het leger vlak nadat ze Russische burgerschap gekregen hadden.
Hij was laatst alvast aan het oefenen zag ik.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:20 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Binnenkort promes in oekraine
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hij was laatst alvast aan het oefenen zag ik.Wat een lelijke guns zijn dat toch.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
AU GewoonHow do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:25 schreef Perrin het volgende:
[..]
Hij was laatst alvast aan het oefenen zag ik.Beschermdopje zit er nog op. Promes is geen lang leven beschoren in de loopgraven. RIPSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Aug toch?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:40 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Wat een lelijke guns zijn dat toch.
AU Gewoon
Steyr Aug ja. Lelijk maar effectief.quote:
"Steyr Aug's a bad motherfucker"quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:52 schreef Perrin het volgende:
[..]
Steyr Aug ja. Lelijk maar effectief.
die gaan daar echt niet meer etenquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:59 schreef Discombobulate het volgende:
Zou Prigozin nog een Poetin kompromat contingency plan hebben? Volgens zo'n Ruslandkenner bij de Telegraaf is het waarschijnlijk dat er veel informatie gaat lekken. Al die elites gingen namelijk bij zijn restaurants eten, inclusief Poetin zelf.
I see what you did there.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:40 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Wat een lelijke guns zijn dat toch.
AU Gewoon
Tussen al het fakenews weet men toch niet meer wat echt en wat nep is in Rusland.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:59 schreef Discombobulate het volgende:
Zou Prigozin nog een Poetin kompromat contingency plan hebben? Volgens zo'n Ruslandkenner bij de Telegraaf is het waarschijnlijk dat er veel informatie gaat lekken. Al die elites gingen namelijk bij zijn restaurants eten, inclusief Poetin zelf.
Eerst zien dan geloven. En zelfs dan hebben ze alle kruizen weggehaald, Alle bloemstukken en zo ook. En zijn ze met een bulldozer over de graven aan het rijden. Dat betuigt niet veel respect. En Rusland kennende als ze inderdaad die Pyramides er neer gaan zetten doen ze dat gewoon random. Dus dat de graven niet meer overeenkomen met de grafsteen. Dat de bloemstukken gewoon lukraak neer geplopt worden.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 22:49 schreef Slayage het volgende:
Kennelijk "fake news" over dat Wagner graven werden vernietigd. Het schijnt een nieuwe project voor de lange termijn te zijn
[ twitter ]
De Russen houden van beton, ook met het eren van hun helden.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 23:33 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Eerst zien dan geloven. En zelfs dan hebben ze alle kruizen weggehaald, Alle bloemstukken en zo ook. En zijn ze met een bulldozer over de graven aan het rijden. Dat betuigt niet veel respect. En Rusland kennende als ze inderdaad die Pyramides er neer gaan zetten doen ze dat gewoon random. Dus dat de graven niet meer overeenkomen met de grafsteen. Dat de bloemstukken gewoon lukraak neer geplopt worden.
En een mooi grasveld met bomen en bosjes erom heen ziet er toch 100x beter uit dan een laag beton?
quote:Romeinen in Engeland
De Romeinen veroverden in 43 n. Chr. met keizer Claudius Groot-Brittanni en stichtten daar de provincie Britannia. Schotland werd slecht gedeeltelijk en voor korte tijd bezet en Ierland, door de Romeinen Hibernia genoemd, werd wel bezocht maar nooit veroverd.
En daarbij, who cares hoe die gasten in hun graf liggen. Die hebben tenminste nog een eigen plekje gekregen ergens. Hoeveel van die Russen zijn als wegverharding of zonnebloemenmest ge-eindigd en gaan nooit en te nimmer meer op enige wijze herdacht kunnen worden?quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 23:42 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
De Russen houden van beton, ook met het eren van hun helden.
Zie verder niet in waarom het niet waar zou zijn.
Men bracht het hier als teken dat men alles van wagner zou willen wegwerken.quote:Op zondag 27 augustus 2023 00:12 schreef bleiblei het volgende:
[..]
En daarbij, who cares hoe die gasten in hun graf liggen. Die hebben tenminste nog een eigen plekje gekregen ergens. Hoeveel van die Russen zijn als wegverharding of zonnebloemenmest ge-eindigd en gaan nooit en te nimmer meer op enige wijze herdacht kunnen worden?
Wel typisch Westers dat we ons druk maken over Wagner graven in oorlogstijd.
Heb ik iets gemist of overdrijf je nu? Ik geloof namelijk niet dat het Westen zich ook maar 1 seconde hierom druk heeft gemaakt.quote:Op zondag 27 augustus 2023 00:12 schreef bleiblei het volgende:
Wel typisch Westers dat we ons druk maken over Wagner graven
Schenden ze de graven al niet door er met een bulldozer over heen te rijden?. Door de kruisen oneerbiedig op een hoop te gooien. Door met de bloemen hetzelfde te doen? De nabestaanden hebben waarschijnlijk geen inspraak hierop gehad.quote:Op zondag 27 augustus 2023 00:15 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Men bracht het hier als teken dat men alles van wagner zou willen wegwerken.
Stapels graven schenden en de doden afdoen als vuil zou niet goed vallen bij de bevolking en je drijft de restanten van Wagner in een hoekje.
Gaan we weerquote:
De neonazi groep genaamd Rusich weigert om door te vechten nadat hun leider Yan Petrovsky afgelopen maand gearresteerd werd in Finland. Yan heeft nog geen enkele hulp van Rusland gehad en daar zijn ze nu dus boos om. Ook was Rusich een van de groepen die hun steun aan Wagner had uitgesproken tijdens de coup. Yan zal mogelijk aan Oekrane uitgeleverd worden voor de misdaden die hij en zijn groep daar begaan hebben.quote:Russian neo-Nazi group refuses to fight in Ukraine, accusing Kremlin of abandoning its leader
quote:Almost 100 Leopard 1s stored in the open in Italy as Switzerland blocked their transfer to Ukraine
Gaaaaan we weer.quote:Op zondag 27 augustus 2023 08:38 schreef Delenlill het volgende:
https://euromaidanpress.c(...)transfer-to-ukraine/
[..]
[ afbeelding ]
Klopt inderdaad.quote:Op zondag 27 augustus 2023 09:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gaaaaan we weer.
Dat gelul met dat neutrale werkt alleen die schijtrussen in de hand.
Zwitserland is niet neutraal, maar parasiteert net als Oostenrijk op de NAVO omdat beide landen door NAVO lidstaten omringd worden.quote:Op zondag 27 augustus 2023 09:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Gaaaaan we weer.
Dat gelul met dat neutrale werkt alleen die schijtrussen in de hand.
Zou gewoon schijt hebben aan die Zwitsers en de boel naar Oekrane doen. Wat gaan ze daartegen doen?quote:Op zondag 27 augustus 2023 08:38 schreef Delenlill het volgende:
https://euromaidanpress.c(...)transfer-to-ukraine/
[..]
[ afbeelding ]
TOS-1quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[ twitter ]Obscure bron. En NSFW.
Maar wat is daar gebruikt joh?
Ik heb wat meer info over deze bron:quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[ twitter ]Obscure bron. En NSFW.
Maar wat is daar gebruikt joh?
Dit zijn volgens mij dooie Russen? Op geen enkel lijk is een Oekraense vlaggetje te zien. En dat terwijl de plaatsen waar dit zou moeten zitten in beeld zijn.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[ twitter ]Obscure bron. En NSFW.
Maar wat is daar gebruikt joh?
Aah vlg dit bericht hebben de Oekraners er een buit gemaakt en branden er de Russen mee op.quote:
Ik zeg ook niet wie wat waar.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:54 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dit zijn volgens mij dooie Russen? Op geen enkel lijk is een Oekraense vlaggetje te zien. En dat terwijl de plaatsen waar dit zou moeten zitten in beeld zijn.
Het tweede lijk heeft bijvoorbeeld zwarte laarzen en rode tape -> overduidelijk een Rus.
Gezien de rest van de propaganda op de kanaal hebben ze zeer waarschijnlijk wat dooie Russen gefilmd en roepen dat het Oekraners zijn.
Tuurlijk was dat de reden dat je dit gepost hebt.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:57 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet wie wat waar.
Ik vroeg wat er gebruikt is dat die gezichten eraf gebrand zijn.
Ik kan geen antwoord geven op je vraag. Maar jouw bron ook niet, want er klopt niets van, mogelijk de kleur van de gezichten niet eens.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:57 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet wie wat waar.
Ik vroeg wat er gebruikt is dat die gezichten eraf gebrand zijn.
Ze staan in Italie, Italie heeft ook wetgeving om spul te onteigenen als dat het landsbelang dient.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:17 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zou gewoon schijt hebben aan die Zwitsers en de boel naar Oekrane doen. Wat gaan ze daartegen doen?
Jezus wat een gezeik allemaal, volgde die helemaal niet, kwam toevallig voorbij. Iemand her quote die op X ivm de wapensystemen.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:06 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Ik kan geen antwoord geven op je vraag. Maar jouw bron ook niet, want er klopt niets van, mogelijk de kleur van de gezichten niet eens.
Maar als dergelijke propaganda door jou gedeeld wordt, en dus verspreid, worden jij en medelezers er eerst op gewezen dat dit echt een schandalig Twitter account is. Daarnaast maakt het mij ook duidelijk wat voort soort bronnen jij raadpleegt en, zoveel is wel duidelijk, die zijn echt niet best voor je beeldvorming.
Zwitsers kennende heel veel verkeersboetes en tol uitschrijvenquote:Op zondag 27 augustus 2023 10:17 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zou gewoon schijt hebben aan die Zwitsers en de boel naar Oekrane doen. Wat gaan ze daartegen doen?
Ik zeg ook niet dat jij dat zegt? Ik geef alleen aan dat het een dubieuze tweet is.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:57 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet wie wat waar.
Ik vroeg wat er gebruikt is dat die gezichten eraf gebrand zijn.
Maar dat dit bij jou "toevallig" voorbij komt, spreekt boekdelen.quote:
klopt hitler had er zijn vakantie huis.quote:Op zondag 27 augustus 2023 09:41 schreef Hyperdude het volgende:
Weet je tegelijk waarom die zogenaamde CH-neutraliteit gedurende WW2 n grote leugen is.
Dit kwam ook voorbijquote:Op zondag 27 augustus 2023 11:13 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar dat dit bij jou "toevallig" voorbij komt, spreekt boekdelen.
Want twitter heeft net als alles social media erg veel last van het algoritmisch versterken; je eindigd vrij rap in een bubbel, waar je meer in meer van hetzelfde krijgt.
Volgens mij was mijn reactie nog best netjes.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:08 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Jezus wat een gezeik allemaal, volgde die helemaal niet, kwam toevallig voorbij. Iemand her quote die op X ivm de wapensystemen.
Wat iedereen hier stuur is in min of meerdere mate propoganda.
Maar als je het allemaal niet aankunt of kunt schiften moet je misschien niet de oorlog volgen en hier posten.
Het is hoe dan ook gedaan met de Zwitserse wapenindustrie voor de voorzienbare toekomst.quote:Op zondag 27 augustus 2023 10:04 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Zwitserland is niet neutraal, maar parasiteert net als Oostenrijk op de NAVO omdat beide landen door NAVO lidstaten omringd worden.
Gezeik, alsof ik dat niet weet.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:18 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Volgens mij was mijn reactie nog best netjes.
Dit achterlijke twitter kanaal ken ik namelijk al veel langer en uitsluitend vanwege uilskuikens die het hier delen als bron. En dat is geen toeval, ik denk dat je gewoon vast zit in een algoritme van het Kremlin dat grotendeels jouw opvattingen kleurt.
Er komt natuurlijk ook propaganda van Oekrane, als ik dat zie benoem of bekritiseer ik dat ook.
Verschil is wel dat aan deze zijde van de oorlog, het westen, nog wel vrije berichtgeving mogelijk is, aan de andere kant is alleen maar de troep te zien die jij deelde.
dat lijkt me vrij sterk eerlijk gezegdquote:Op zondag 27 augustus 2023 11:21 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Het is hoe dan ook gedaan met de Zwitserse wapenindustrie voor de voorzienbare toekomst.
Tja, dat is dus het probleem. Je weet het. Toch deel je het om weer een discussie los te peuteren om vervolgens zielig te doen. Hebben we het nog geen 2 dagen geleden over gehad waarbij zo ongeveer al je posts weg-geedit zijn en de mijne er nog staan (zoek maar terug).quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Gezeik, alsof ik dat niet weet.
Het niveau hier gemiddeld is dat denill sochtends met 2 YouTubers met thumbnails begint.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:35 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Tja, dat is dus het probleem. Je weet het. Toch deel je het om weer een discussie los te peuteren om vervolgens zielig te doen. Hebben we het nog geen 2 dagen geleden over gehad waarbij zo ongeveer al je posts weg-geedit zijn en de mijne er nog staan (zoek maar terug).
Dus ja, heb je een kort geheugen of verveel je je gewoon weer eens en kom je hier het niveau naar beneden trekken met nonsens?
Oohja, Massimo. Leuk account is dat ja. Hij jat filmpjes en foto's van anderen en plaatst het op zijn account. En als de maker een claim indient gaat ie janken bij Elon en krijgt de maker van het filmpje een banquote:Op zondag 27 augustus 2023 11:17 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dit kwam ook voorbij
[ twitter ]
Ja? We zijn te afhankelijk van hun toestemming in de komende oorlogen? Hoe zinvol is een nieuwe contract met ze dan? Wat moeten we bijv met Leopard ammo die we toch al niet van ze mogen gebruiken?quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:32 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat lijkt me vrij sterk eerlijk gezegd
Dit is o zo duidelijk hoe jij hierin staat en waarom je die RU propaganda volgt en post.quote:
wat moeten de Oekrainers met F16's die ze alleen boven eigen gebied mogen gebruiken?quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:40 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Ja? We zijn te afhankelijk van hun toestemming in de komende oorlogen? Hoe zinvol is een nieuwe contract met ze dan? Wat moeten we bijv met Leopard ammo die we toch al niet van ze mogen gebruiken?
Mogen we raden wie dit is? WInnen we dan iets leuks? Eeuwige roem zou leuk zijn.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:40 schreef sp3c het volgende:
en iemand plaatst iedere hersenscheet van Rob de Wijk om de boel te duiden
Volgens mij zijn ze gekocht door een Zwitsers bedrijf, maar afkomstig van andere krijgsmachten dan de Zwitserse. De betreffende tanks zijn bovendien nog nooit in Zwitserland geweest. Het is me dan ook een raadsel waarom tanks die niet door Zwitserland geproduceerd zijn en nooit door Zwitserland gebruikt zijn niet aan Oekrane doorgegeven kunnen worden.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ze staan in Italie, Italie heeft ook wetgeving om spul te onteigenen als dat het landsbelang dient.
het is lospedrosa zelfquote:Op zondag 27 augustus 2023 11:46 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Mogen we raden wie dit is? WInnen we dan iets leuks? Eeuwige roem zou leuk zijn.
Wat ik zelf vind is dat je nogal suggestief een kant op post met nonsens. Als je die indruk niet wil wekken helpt het misschien om wat duidelijker te zijn over je intentie. Je had erbij kunnen zetten "dit is een bullshit tweet van een wappiekanaal, maar kunnen jullie vertellen wat deze Russen is overkomen?"quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:39 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Het niveau hier gemiddeld is dat denill sochtends met 2 YouTubers met thumbnails begint.
Michael zegt dat de roebel koers zakt
Star Zelensky nog eens adoreert
En een paar die discussiren of een F16 piloot Engels moet spreken.
Dan tussendoor wat propoganda op Twitter van Robert Bor, Chris o Wiki en andere.
Schei toch uit man
Dan zie ik eens iets waarvan ik wil weten welk wapen daar is ingezet, inhoud dus, gaat het weer over shit eromheen.
Wat vind je er nou zelf van?
Is er een andere (veilige) keuze dan? Het alternatief is geen F16 te geven. Ik ben er ook niet blij mee maar heb ergens begrip voor en ergens denk ik: we gaan toch wel in de WW3 belanden want Putin zal nooit zijn verlies accepteren al worden ze over de grens heen gewerkt. Hij moet gewoon dood en zijn opvolger moet een andere koers willen.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:44 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat moeten de Oekrainers met F16's die ze alleen boven eigen gebied mogen gebruiken?
Mij niet echt. Kreten als: "zwiterse wapens zijn niet bedoeld om te gebruiken in oorlogen!" - Uh, say wut?? - zijn nou niet echt slim.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:32 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat lijkt me vrij sterk eerlijk gezegd
punt is dat als je wapens wilt kopen zonder voorwaarden en no questions asked je het eigenlijk alleen in eigen huis kunt doenquote:Op zondag 27 augustus 2023 11:52 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Is er een andere (veilige) keuze dan? Het alternatief is geen F16 te geven. Ik ben er ook niet blij mee maar heb ergens begrip voor en ergens denk ik: we gaan toch wel in de WW3 belanden want Putin zal nooit zijn verlies accepteren al worden ze over de grens heen gewerkt. Hij moet gewoon dood en zijn opvolger moet een andere koers willen.
Enige mogelijkheid om de WW3 niet te starten is door Rusland altijd hun zin te geven, ook in de komende 100 jaar en dat gaat gewoon niet.
denk dat het helemaal niet gaat gebeuren, dit zijn redelijk toonaangevende bouwers en ze verkochten toch al niet aan al te oorlogzuchtige landenquote:Op zondag 27 augustus 2023 11:56 schreef ExTec het volgende:
[..]
Mij niet echt. Kreten als: "zwiterse wapens zijn niet bedoeld om te gebruiken in oorlogen!" - Uh, say wut?? - zijn nou niet echt slim.
Ik denk dat bv meneer de RheinMetall CEO er behoorlijk hoofdprijn van krijgt dat hij Gephard munitie productie heeft moeten dupliceren, enkel en alleen omdat zwitersland graag wegkijkt.
Een flink gedeelte van europa (Polen, baltics, balkan) zijn zo verzuurd op die genocide wegkijkers dat ze daar sales wel kunnen vergeten.
Maar goed; zoiets gebeurd niet over night h? Gaan we komende jaren vanzelf wel zien.
F16 mogen gebruikt worden voor de verdediging binnenlands in Ukraine. De Zwitserse Leopard ammo mogen niet eens binnenlands gebruikt worden voor de verdediging.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:56 schreef sp3c het volgende:
[..]
punt is dat als je wapens wilt kopen zonder voorwaarden en no questions asked je het eigenlijk alleen in eigen huis kunt doen
of je komt bij hele schimmige verkopers uit
Wat je trouwens ook kunt doen is tegen zwitserland zeggen als rheinmetall zijnde: je verkoopt ze aan ons, of je krijgt never nooit niet goedkeuring om ze aan anderen te slijten. Die dingen komen immers uit duitsland.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:46 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Volgens mij zijn ze gekocht door een Zwitsers bedrijf, maar afkomstig van andere krijgsmachten dan de Zwitserse. De betreffende tanks zijn bovendien nog nooit in Zwitserland geweest. Het is me dan ook een raadsel waarom tanks die niet door Zwitserland geproduceerd zijn en nooit door Zwitserland gebruikt zijn niet aan Oekrane doorgegeven kunnen worden.
Ik heb heel de discussie van de rest niet gelezen. Maar om alleen even op deze post te reageren.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:44 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat moeten de Oekrainers met F16's die ze alleen boven eigen gebied mogen gebruiken?
Rheinmetall zit in ieder geval in zijn maag met hun Zwitserse vestiging (het voormalige Oerlikon) door de opstelling van de Zwitserse overheid:quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:58 schreef sp3c het volgende:
[..]
denk dat het helemaal niet gaat gebeuren, dit zijn redelijk toonaangevende bouwers en ze verkochten toch al niet aan al te oorlogzuchtige landen
naja Stryker is in een ver verleden gebaseerd op een Zwitsers ontwerp
Doe daar maar die BVR raketten bij, en de harpoonsquote:
Het lijkt me als rheinmetall ook uittermate vervelend, om niet alleen sommige activiteiten te moeten gaan dupliceren, maar down the road ook nog eens meerdere stockpiles aan te moeten houden: een lading munities waar je mee kan doen wat je wilt, en munities waar de hypocriete wegkijkers tussen de bergen even een plasje over moeten doen voor je het door kan schuiven. Economisch is dat volstrekt onzinnig, dan trek je die productiehallen gewoon leeg qua machinerie, en verhuis je het naar duitsland. Mag zwitserland zich voortaan concentreren op zakmessen en milka chocolade. Ow, en natuurlijk de huisbankier zijn voor alle dictators op deze planeet, daar zijn ze ook heel goed in.quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:10 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Rheinmetall zit in ieder geval in zijn maag met hun Zwitserse vestiging (het voormalige Oerlikon) door de opstelling van de Zwitserse overheid:
https://www.nzz.ch/schwei(...)t-schweiz-ld.1715743
(bericht is van december vorig jaar, maar de strekking is duidelijk)
Ik vind het leuk!quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:39 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Het niveau hier gemiddeld is dat denill sochtends met 2 YouTubers met thumbnails begint.
Michael zegt dat de roebel koers zakt
Star Zelensky nog eens adoreert
En een paar die discussiren of een F16 piloot Engels moet spreken.
Dan tussendoor wat propoganda op Twitter van Robert Bor, Chris o Wiki en andere.
Schei toch uit man
Dan zie ik eens iets waarvan ik wil weten welk wapen daar is ingezet, inhoud dus, gaat het weer over shit eromheen.
Wat vind je er nou zelf van?
ik weet echt wat een F16 is dankjewelquote:Op zondag 27 augustus 2023 12:08 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Ik heb heel de discussie van de rest niet gelezen. Maar om alleen even op deze post te reageren.
Vrij veel. Ze gaan echt niet rusland invliegen. Is ook nergens voor nodig. Ze blijven op hun eigen grondgebied.
Ook nergens voor nodig om van je eigen grondgebied te gaan met de afstanden die de wapensystemen kunnen afleggen. Nergens voor nodig om je zelf en de f16 in meer gevaar te brengen dan nodig.
Meest boeiende is dat harm missle. Die kunnen ze nu ook al afschieten. Maar niet op de zelfde manier dat een f16 dat kan.
Hier leggen ze het wel prima uit.
Als je geen oorlog in gezogen wilt worden kun je toch beter helemaal geen wapens verkopen aan andere landen?quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik weet echt wat een F16 is dankjewel
punt is dat landen niet de oorlogen van derden ingezogen willen worden dankzij het leveren van wapentuig, daarom zitten er restricties aan, dat is niet nieuw, niet bijzonder en niet uniek Zwitsers
ook is het Zwitserse standpunt niet iets nieuws waar men nu ineens verbaasd over is oid dus ik geloof niet dat de wapenindustrie daar nu dankzij de oorlog in Oekraine op het omvallen staat ondanks het feit dat F16 een mooi, goed en superc00l vliegtuig is ... dat is het maar ik mis de relevantie met wat ik zeg een beetje
daarom doen ze ook zo moeilijk denk ikquote:Op zondag 27 augustus 2023 12:23 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Als je geen oorlog in gezogen wilt worden kun je toch beter helemaal geen wapens verkopen aan andere landen?
Maar tegelijkertijd denk je niet dat dit impact gaat hebben op hun bottomline.quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:24 schreef sp3c het volgende:
[..]
daarom doen ze ook zo moeilijk denk ik
of zei ik dat al?
Welke landen zijn er nog meer dan die oorlogstuig fabriceren maar geen toestemming geven tijdens een oorlog om ze te mogen gebruiken want neutraliteit? Voor zover ik weet is dit alleen Zwitserland.quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:21 schreef sp3c het volgende:
punt is dat landen niet de oorlogen van derden ingezogen willen worden dankzij het leveren van wapentuig, daarom zitten er restricties aan, dat is niet nieuw, niet bijzonder en niet uniek Zwitsers
ook is het Zwitserse standpunt niet iets nieuws waar men nu ineens verbaasd over is oid dus ik geloof niet dat de wapenindustrie daar nu dankzij de oorlog in Oekraine op het omvallen staat
ik snap dat er een hele wereld voor je open gaat maar dit is niet iets nieuws en ik denk idd niet dat het heel erg veel gaat veranderenquote:Op zondag 27 augustus 2023 12:33 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar tegelijkertijd denk je niet dat dit impact gaat hebben op hun bottomline.
Helder.
wij verkopen korvetten aan Indonesie die ze zelfs niet mogen gebruiken voor interne conflictenquote:Op zondag 27 augustus 2023 12:34 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Welke landen zijn er nog meer dan die oorlogstuig fabriceren maar geen toestemming geven tijdens een oorlog om ze te mogen gebruiken want neutraliteit? Voor zover ik weet is dit alleen Zwitserland.
Ik heb een passende maar fictieve vergelijking voor je: Durex produceert condooms maar verbiedt het om ze te mogen gebruiken tijdens de seks. Wat moeten we dan met die condooms? Wat voor toekomst heeft Durex dan?
Vervang nu Durex voor Zwitserland en condooms voor oorlogstuig.
Interessant. interne conflicten lijken mij niet groot genoeg om een oorlogsschip erop af te sturen. Maar mogen ze die wel gebruiken als ze worden aangevallen door hun buurland?quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:36 schreef sp3c het volgende:
[..]
wij verkopen korvetten aan Indonesie die ze zelfs niet mogen gebruiken voor interne conflicten
Het is natuurlijk wel zo dat het gaat om doorverkopen of doorgeven van die wapens aan een derde land. Als Polen of Nederland of iedere ander land waar Zwitserland aan verkocht heeft zelf in oorlog komt mogen ze het uiteraard gebruiken. De vraag is alleen of je nadat je iets koopt nog op een manier beperkt wil worden door de verkoper.quote:Op zondag 27 augustus 2023 11:56 schreef ExTec het volgende:
[..]
Mij niet echt. Kreten als: "zwiterse wapens zijn niet bedoeld om te gebruiken in oorlogen!" - Uh, say wut?? - zijn nou niet echt slim.
Ik denk dat bv meneer de RheinMetall CEO er behoorlijk hoofdprijn van krijgt dat hij Gephard munitie productie heeft moeten dupliceren, enkel en alleen omdat zwitersland graag wegkijkt.
Een flink gedeelte van europa (Polen, baltics, balkan) zijn zo verzuurd op die genocide wegkijkers dat ze daar sales wel kunnen vergeten.
Maar goed; zoiets gebeurd niet over night h? Gaan we komende jaren vanzelf wel zien.
als je een eilandrijk bent wel natuurlijk en ik denk dat als ze in oorlog raken met Australie dat het ook snel gedaan is met de reserveonderdelen enzoquote:Op zondag 27 augustus 2023 12:39 schreef ExtremeSatisfication het volgende:
[..]
Interessant. interne conflicten lijken mij niet groot genoeg om een oorlogsschip erop af te sturen. Maar mogen ze die wel gebruiken als ze worden aangevallen door hun buurland?
Oke. Als je dat allemaal al wist. Dan wist je ook dat ze dus helemaal niet boven rusland gaan vliegen. Heel dat verhaal daar onder had niks te maken waar ik op reageer.quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik weet echt wat een F16 is dankjewel
Was al tijdje stil sinds dat konvooi werd getoond.quote:
dat durf ik te betwijfelen maar dat is echt een hele andere discussiequote:Op zondag 27 augustus 2023 12:45 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Oke. Als je dat allemaal al wist. Dan wist je ook dat ze dus helemaal niet boven rusland gaan vliegen. Heel dat verhaal daar onder had niks te maken waar ik op reageer.
https://nos.nl/artikel/24(...)ner-leider-prigozjinquote:Ook Russisch onderzoeksteam bevestigt dood Wagner-leider Prigozjin
Een Russisch onderzoeksteam heeft bevestigd dat Wagner-leider Prigozjin om het leven is gekomen bij de vliegtuigcrash van afgelopen woensdag. Volgens de onderzoekers is de identiteit van alle inzittenden van het vliegtuig vastgesteld op basis van genetische testen.
Het onderzoeksteam zegt dat de identiteit van de slachtoffers overeenkomt met de namen op de passagierslijst. Duidelijk was al dat de naam van Prigozjin op die lijst stond.
quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:57 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)ner-leider-prigozjin
Uh huh…quote:Russisch onderzoeksteam
https://nos.nl/artikel/24(...)nse-luchtverdedigingquote:
Omgekomen piloot 'Juice' van grote betekenis voor Oekraense luchtverdediging
'Juice'
Zijn bijnaam Juice kreeg Pilsjtsjykov al voor de oorlog. Hij dankte die aan het feit dat hij geen alcohol dronk tijdens gezamenlijke trainingsmissies.
Vanaf maart vorig jaar gaf hij geregeld live interviews aan CNN, tussen de vluchten door. Daarbij hield hij zijn identiteit verborgen door een helm te dragen of een bandana over zijn mond te doen.
In ruim een jaar tijd maakte Pilsjtsjykov meer dan 500 vlieguren in de strijd tegen Rusland. Een vertegenwoordiger van de Oekraense luchtmacht noemt Pilsjtsjykov "een megatalent" en een hervormer. "Je kunt je niet voorstellen hoe graag hij in een F-16 wilde vliegen. En nu deze toestellen daadwerkelijk aan de horizon verschijnen, zal dat niet meer gebeuren."
De twee andere omgekomen piloten zijn Vyatsjeslav Minka en Sergej Prokazin. Minka was volgens de woordvoerder een ervaren piloot en technisch onderlegd. Hij werkte als instructeur. Prokazin stond erom bekend dat hij moeilijke situaties kon oplossen.
De woordvoerder zegt ook dat nog niet duidelijk is hoelang het onderzoek zal duren.
Pilsjtsjykov zei in februari tegen de Britse zender Sky News over de verdediging van zijn land: "Je kunt nog zo professioneel zijn, maar zonder de juiste middelen kun je niets doen om je kans op succes te vergroten. Dus je hebt deze middelen nodig om te kunnen toeslaan."
Over de F-16 zei hij: "Het is de optimale keuze, niet alleen wat betreft de kwaliteit, maar ook wat betreft de aantallen die beschikbaar zijn in Europa en zelfs daarbuiten. We moeten ze snel krijgen en ze moeten gevechtsklaar zijn."
Wat moeten ze in Verbove? Het lijkt mij weinig strategischquote:
Gast, houd nou gewoon eens op met die soort van valse tegenstelling.quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:35 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik snap dat er een hele wereld voor je open gaat maar dit is niet iets nieuws en ik denk idd niet dat het heel erg veel gaat veranderen
- Want dat snapt iedereen hier, en dat is niet waar we het over hebben.quote:Ow, al die mensen hier snappen niet dat zwitserland zeggenschap heeft over wapens die ze gemaakt hebben! Maar dat is nu eenmaal zo!
De doorgang breder, en daardoor minder kwetsbaar, maken.quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:05 schreef zalkc het volgende:
[..]
Wat moeten ze in Verbove? Het lijkt mij weinig strategisch
het ging mij er meer om dat ik niet verwacht dat het de zwitserse wapenindustrie al te veel gaat beschadigen laat staan helemaal stukmaken zoals werd gesuggereerdquote:Op zondag 27 augustus 2023 13:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Gast, houd nou gewoon eens op met die soort van valse tegenstelling.
Iedereen hier weet dat het de normaalste zaak van de wereld is, dat een maker inspraak heeft mbt naar wie de wapens toegaan.
Daar is niemand hier verbaast over. Daar ageert niemand hier ook tegen.
Mensen ageren tegen dat ze het zelfs flikken in zaken waar het clear as day is wie de agressor is, wie het slachtoffer, en met dat kul excuus het dan nog steeds weigeren om te leveren aan het slachtoffer.
Dus kun je ophouden met doen alsof:
[..]
- Want dat snapt iedereen hier, en dat is niet waar we het over hebben.
ja ... nou enquote:Op zondag 27 augustus 2023 13:11 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik vind dit alles extreem heftig en schokkend.
Dus beter niks meer zeggenquote:Op zondag 27 augustus 2023 13:11 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik vind dit alles extreem heftig en schokkend.
quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:10 schreef sp3c het volgende:
daar reageerde ik op, het is geen waardeoordeel over het standpunt zelf, dat is die rode lap weer waar we het al eerder over hadden ...
Misschien moet je dan ook niet suggereren dat we dat niet snappenquote:Op zondag 27 augustus 2023 12:35 schreef sp3c het volgende:
ik snap dat er een hele wereld voor je open gaat maar dit is niet iets nieuws
Ik weet het niet; wat zegt Rob er van?quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:11 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik vind dit alles extreem heftig en schokkend.
dan moeten 'jullie' misschien niet naar de bekende weg vragenquote:Op zondag 27 augustus 2023 13:19 schreef ExTec het volgende:
[..]
[..]
Misschien moet je dan ook niet suggereren dat we dat niet snappen
quote:Op zondag 27 augustus 2023 12:33 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar tegelijkertijd denk je niet dat dit impact gaat hebben op hun bottomline.
Helder.
ja maar daar ging het niet omquote:Voor de rest is de situatie dat het westen massaal een niet navo-lid/ een land wat nominaal (nog) niet bij het westen hoort probeert te bewapenen, wel nieuw, dus dat zwitserland weigert de aangevallen partij te leveren, dus ook.
Wat er "niet nieuw" is, is dat de maker inspraak heeft bij leveren aan 3den, dat klopt, maar daar ging het dus gewoon niet om..
waarom?quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:24 schreef mascara-klodder het volgende:
@:ExTec, ik doelde ook op jou. En Sp3c. En Bleiblei.
En de rest.
Hou op met reageren op @:Lospedrosa en @:Discomnogwat.
Welke bekende weg refereer je aan? Dat ze inspraak hebben in het doorschuiven van wapens naar 3den?quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:24 schreef sp3c het volgende:
dan moeten 'jullie' misschien niet naar de bekende weg vragen
Ok, als jij tactischquote:ja maar daar ging het niet om
Volgt de vraag:quote:Het is 'niet nieuw' dat dit geen impact gaat hebben op hun bottomline
Ik heb recht boven mijn huis al onweer.quote:
Ik vroeg niks, jij geloofde niet zo erin dat Zwitserlandse inkomsten gaat lijden onder hun onlogische eisen.quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:24 schreef sp3c het volgende:
[..]
dan moeten 'jullie' misschien niet naar de bekende weg vragen
[..]
[..]
ja maar daar ging het niet om
Ja, dat onweer boven mijn hoofd, ja.quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:11 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik vind dit alles extreem heftig en schokkend.
De bui is hier al weg.quote:Op zondag 27 augustus 2023 13:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik heb recht boven mijn huis al onweer.
legalizequote:Op zondag 27 augustus 2023 13:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ja, dat onweer boven mijn hoofd, ja.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |