Hout.quote:
Doorgaans lus ik nooit verder door dan zes wandcontactdozen op één en dezelfde wand.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 17:11 schreef qajariaq het volgende:
Ik heb een aantal wcd's aan elkaar geknoopt. Dus steeds draadjes van de een naar de ander en dan doorverbinden via de dubbelle aansluitingen van die wcd's. Eigenlijk wil ik er nog een paar achter aansluiten.
Ik dacht eigenlijk dat daar een maximum aan zat maar elders lees ik weer dat je 'oneindig' mag doorlussen. Vraag 1: Is dat zo?
Als een blauw of een bruin niet goed zit ga ik vanuit dat de wasmachine op de achterste wel gaat protesteren maar de aarde kan ik niet op die manier controleren. Van de eerste wcd heb ik de weerstand van de aarde gemeten naar de aarde van de laatste, dat was nul ohm. Vraag 2: Is dat afdoende controle of de aarde knap verbonden zit? Of kan dat beter?
Mijn eerste poging was om in de eerste doos al af te takken zodat het twee series werden maar ik kreeg de wago's niet achter de wcd. Ik heb nu vier op een rij en een aan de andere kant van de muur, daar wil ik er nog twee bij. Maar meer mag dus wel. Als ik nu in doos vijf ga afsplitsen scheelt dat vrijwel niets in het aantal connecties lijkt mij.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 20:45 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Doorgaans lus ik nooit verder door dan zes wandcontactdozen op één en dezelfde wand.
Ja, maar er zit gevoelsmatig verschil tussen er los tegen aan hangen of enige belasting kunnen hebben. Met de weerstand zie je daar geen verschil tussen.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 17:16 schreef daNpy het volgende:
Als het geen verbinding heeft is de weerstand oneindig.
Vocht?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 20:53 schreef Truien het volgende:
Ik benieuwd of iemand een idee heeft en of dit de juiste plek is.. 😊
Mijn recent gelegde laminaat is op meerdere plekken bol gaan staan. In een bepaalde hoek staat het heel erg bol, en door de gehele woonkamer zijn er meerdere plekken waar dit probleem optreedt maar dan in mindere mate en niet per se storend.
Ik heb online opgezocht dat dit kan gebeuren als het laminaat te strak is gelegd. Er is een stukje plint weggehaald waar het laminaat bol staat en we hebben ernaar gekeken, en daar is het juist niet het geval dat het te strak is gelegd terwijl daar dus het probleem wel lijkt te zijn.
Wat zou nog meer een oorzaak kunnen zijn?
Dat is waar maar je weet toch wel of je ze er echt hebt ingeprikt of niet? Je kan een 15 mm strippen en dat er helemaal in krijgen (bij klem verbindingen). Bij schroefverbindingen lijkt het me helemaal duidelijk.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 20:56 schreef qajariaq het volgende:
Ja, maar er zit gevoelsmatig verschil tussen er los tegen aan hangen of enige belasting kunnen hebben. Met de weerstand zie je daar geen verschil tussen.
Aanvoer is altijd boven en afvoer altijd beneden. Dus zal het wel goed zijn. Is het ooit anders dan zitten er intern buizen naar boven of beneden. Je voelt het eenvoudig als het warm wordt en fout is aangeslotenquote:Op zondag 5 november 2023 11:21 schreef stavromulabeta het volgende:
Aangezien ik wederom pas ben gaan nadenken nadat ik begonnen ben:
Mag ik er van uitgaan dat bij een diagonaal aangesloten radiator (dus een leiding linksboven, andere leiding rechtsonder) de toevoer altijd linksboven zit en de afvoer rechtsonder?
Uiteraard had ik dat beter kunnen testen voordat ik de oude radiator demonteerde. Maar daarvoor is het nu te laat.
Dit is een regenpijp die in een vergaarbak loost, dus ik zie hem idd ook zo 123 niet wat er mis is.quote:Op woensdag 8 november 2023 21:50 schreef bleiblei het volgende:
Het is mij een beetje onduidelijk wat nu het probleem is.
Of hoort die bruine schroot links en dat stuk grijze plastic rechts, strak om die afvoerpijp?
Nou, ik zie wel wat dingen qua afwerking waar ik minder tevreden mee zou zijnquote:Op woensdag 8 november 2023 22:18 schreef Puala het volgende:
[..]
Dit is een regenpijp die in een vergaarbak loost, dus ik zie hem idd ook zo 123 niet wat er mis is.
Ja oke, maar echt grond voor lekkage oid zie ik niet. Jij wel dan?quote:Op woensdag 8 november 2023 22:19 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nou, ik zie wel wat dingen qua afwerking waar ik minder tevreden mee zou zijn. Maar idd. Niet echt iets mis.
Nee, vandaar mijn vraag. Heel misschien dat regen met wind van een verkeerde kant door dat gat geblazen wordt. Maar dat is wel "rather unlikely".quote:Op woensdag 8 november 2023 22:37 schreef Puala het volgende:
[..]
Ja oke, maar echt grond voor lekkage oid zie ik niet. Jij wel dan?
Klopt, maar dat is een heel apart verhaal...quote:Op woensdag 8 november 2023 22:19 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nou, ik zie wel wat dingen qua afwerking waar ik minder tevreden mee zou zijn. Maar idd. Niet echt iets mis.
Als er aan de binnenkant water vanaf loopt, zou ik de oorzaak ergens erboven zoeken.quote:Op vrijdag 10 november 2023 12:59 schreef Roberto_BOZ het volgende:
[..]
Klopt, maar dat is een heel apart verhaal...
Je ziet een houten balk als je naar binnen kijkt. Die balk zit op de hoek van mijn garage en daar zie ik bij regen wat water vanaf komen. Ik ging er beetje vanuit dat het hierdoor naar binnen werd geblazen. Deze kant is op het westen. Die balk zit schuin achter een gipsplaat dus zien doe je het niet, maar ik heb het liever niet. Eerlijk gezegd vraag ik me ook af hoe schadelijk dit is voor het hout.
Sowieso zou ik het liever wat netter afwerken indien nodig.
Ik heb eindelijk mijn stoomreiniger teruggevonden, stond dus in een ander huis.quote:Op woensdag 27 september 2023 19:01 schreef Managarm het volgende:
Iemand een tip voor de beste stickerverwijderaar voor PVC kozijnen? We hebben de stickers er iets te lang op laten zitten.
Zijn die keralit schroten niet verschoven? Als ik op de foto kijk dan zie je dat ze niet gelijk lopen.quote:Op vrijdag 10 november 2023 12:59 schreef Roberto_BOZ het volgende:
[..]
Klopt, maar dat is een heel apart verhaal...
Je ziet een houten balk als je naar binnen kijkt. Die balk zit op de hoek van mijn garage en daar zie ik bij regen wat water vanaf komen. Ik ging er beetje vanuit dat het hierdoor naar binnen werd geblazen. Deze kant is op het westen. Die balk zit schuin achter een gipsplaat dus zien doe je het niet, maar ik heb het liever niet. Eerlijk gezegd vraag ik me ook af hoe schadelijk dit is voor het hout.
Sowieso zou ik het liever wat netter afwerken indien nodig.
Zou high tack kit pakken.quote:Op donderdag 18 januari 2024 21:05 schreef Managarm het volgende:
Ook een lijmvraag.
Ik heb een paar van deze stoelen waarvan de leuning is losgekomen, het is rubber op hout. Ik zie wel allerlei lijmen voor rubber op hout maar het moet toch behoorlijk stevige lijm zijn voor dit klusje.
[ afbeelding ]
Zo laten zou ik zeggen. Als je nog bakstenen hebt nieuwe erin (laten) zetten.quote:Op donderdag 18 januari 2024 18:44 schreef bondage het volgende:
Mijn woning heeft helaas vorstschade opgelopen, er is een stuk van één van de bakstenen losgekomen. Ik heb de losgekomen delen kunnen redden en vraag me af of het zin heeft en mogelijk is dit terug te plakken. En zo ja; wat heb ik ervoor nodig?
De muur wordt in de loop van dit jaar schoongemaakt en opnieuw gevoegd, we laten hem daarna impregneren zodat dit niet nogmaals gebeurd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ik zou de vereffening in stand proberen te houden.quote:Op maandag 8 januari 2024 08:34 schreef qajariaq het volgende:
De gasmeter is verwijderd, nu loopt er dus nog een koperen buis van niks naar nergens. Die buis ga ik niet geheel verwijderen, misschien nog wel eens voor een netwerkleiding of zelfs 240 gebruiken. Een deel wil ik wel afzagen omdat het in de weg zit. Dat stuk zit een aarde aansluiting op. Moet ik dat herstellen?
tldr: Moet een loze koperen leiding door huis geaard blijven?
Ok, dan ga ik een deel weg zagen en een ander draadje trekken. Maar het heeft geen haast, ruimte zat in de meterkast en vol proppen mag toch niet.quote:Op vrijdag 19 januari 2024 06:15 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Ik zou de vereffening in stand proberen te houden.
@bondagequote:Op donderdag 18 januari 2024 18:44 schreef bondage het volgende:
Mijn woning heeft helaas vorstschade opgelopen, er is een stuk van één van de bakstenen losgekomen. Ik heb de losgekomen delen kunnen redden en vraag me af of het zin heeft en mogelijk is dit terug te plakken. En zo ja; wat heb ik ervoor nodig?
De muur wordt in de loop van dit jaar schoongemaakt en opnieuw gevoegd, we laten hem daarna impregneren zodat dit niet nogmaals gebeurd.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Je kan de trafo ook laten zitten en er twaalf volt leds in drukken.quote:Op zondag 4 februari 2024 14:55 schreef Z het volgende:
Ik wil de inbouwhalogeenspots in mijn keuken vervangen voor Led. Kennelijk zijn er tegenwoordig ledlampjes die in (de meeste) halogeenspots kunnen. Dat is lekker makkelijk. Maar als ik alles wil vervangen, kan ik dan de oude bedrading gebruiken tussen de trafo en de ledspots? De trafo vervang ik dan ook uiteraard.
Ga ik dat eerst proberen. Reden om ze te vervangen is dat van twee spots het glas stuk is.quote:Op zondag 4 februari 2024 15:08 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Je kan de trafo ook laten zitten en er twaalf volt leds in drukken.
Kan je niet beter beugels aan de binnenkant van de deur maken waar je ze inschuift?quote:Op woensdag 14 februari 2024 19:12 schreef kalinhos het volgende:
Ik heb een vraag die wellicht een soort MacGyver-achtige oplossing vraagt:
Ik heb een draaikast(?) waar de pannen uitkomen en die plank kan draaien. Ideaal om je pannen te pakken. Nou wil ik eigenlijk iets bedenken om ook al mn deksels kwijt te kunnen in dezelfde ruimte, het liefst aan de bovenkant. Maar: het moet ook uittrekbaar zijn zodat ik alsnog kan zien welk deksel etc. Wat is een goede oplossing hiervoor?[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hier vind je alle opties van je hoekkast maar of er een extra plateau toegevoegd kan worden waag ik te betwijfelen. https://support.kesseboehmer.world/en/#cornercabinetsquote:Op woensdag 14 februari 2024 19:12 schreef kalinhos het volgende:
Ik heb een vraag die wellicht een soort MacGyver-achtige oplossing vraagt:
Ik heb een draaikast(?) waar de pannen uitkomen en die plank kan draaien. Ideaal om je pannen te pakken. Nou wil ik eigenlijk iets bedenken om ook al mn deksels kwijt te kunnen in dezelfde ruimte, het liefst aan de bovenkant. Maar: het moet ook uittrekbaar zijn zodat ik alsnog kan zien welk deksel etc. Wat is een goede oplossing hiervoor?[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Maar dan raakt het die uitschuifbare planken denk ik?quote:Op woensdag 14 februari 2024 20:34 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Kan je niet beter beugels aan de binnenkant van de deur maken waar je ze inschuift?
Ik zie een paar werkbare oplossingen.quote:Op woensdag 14 februari 2024 19:12 schreef kalinhos het volgende:
Ik heb een vraag die wellicht een soort MacGyver-achtige oplossing vraagt:
Ik heb een draaikast(?) waar de pannen uitkomen en die plank kan draaien. Ideaal om je pannen te pakken. Nou wil ik eigenlijk iets bedenken om ook al mn deksels kwijt te kunnen in dezelfde ruimte, het liefst aan de bovenkant. Maar: het moet ook uittrekbaar zijn zodat ik alsnog kan zien welk deksel etc. Wat is een goede oplossing hiervoor?[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Gebruikt van Marktplaatsquote:Op woensdag 14 februari 2024 22:37 schreef _mido het volgende:
Ik ben een schuurtje aan het bouwen in de zuidwest-kant wil ik een kozijn met glas hebben zodat ik daarachter op een werkbank in het voorjaar plantjes kan zaaien en in het zonnetje kan zetten. Nou ben ik op zoek naar een simpel houten kozijn met eenvoudig glas. Elk kozijn dat ik online kan vinden is van hardhout met HR+(++) glas terwijl ik dik tevreden zou zijn met een grenen kozijn en enkel glas. Heeft iemand een goede tip of moet ik echt naar een lokale timmerman gaan zoeken?
Ik zit al een tijdje te kijken op marktplaat$ ed voor tweedehands kozijnen alleen die maten komen niet in de buurt van wat ik zou willen; 2000x900mm (b*h)
Pinterest is vaak wel handig voor het opdoen van ideeën. Ik heb zelf ook zo'n Le Mans kast (zo heet het) en heb mijn deksels in een (andere) lade staan van de keuken in een ladeverdeler.quote:Op woensdag 14 februari 2024 19:12 schreef kalinhos het volgende:
Ik heb een vraag die wellicht een soort MacGyver-achtige oplossing vraagt:
Ik heb een draaikast(?) waar de pannen uitkomen en die plank kan draaien. Ideaal om je pannen te pakken. Nou wil ik eigenlijk iets bedenken om ook al mn deksels kwijt te kunnen in dezelfde ruimte, het liefst aan de bovenkant. Maar: het moet ook uittrekbaar zijn zodat ik alsnog kan zien welk deksel etc. Wat is een goede oplossing hiervoor?[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De knop is zelf hard bezig geweest om eraf te gaanquote:Op vrijdag 16 februari 2024 17:07 schreef qajariaq het volgende:
Op foto twee zie je heel goed waar het los gaat. Ik weet eigenlijk niet of die knop zelf er ook af kan maar het hele bovenwerk zeg maar wel.
Maar niet op de manier zoals de fabrikant het bedoelde.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 17:37 schreef loveli het volgende:
[..]
De knop is zelf hard bezig geweest om eraf te gaan
Nee, want ik kreeg de vibe dat je zelf niet erg je best hebt gedaan om ea zelf uit te zoeken.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 13:06 schreef _mido het volgende:
[..]
Weet je zeker dat je mijn post, vijf (5!) hele zinnen, helemaal gelezen hebt?
Kleine update. Handig voor mensen die dit ook willen. De oude trafo had niet de juiste wattages waardoor de ledlampjes zoemden en knipperden. Trafo ook vervangen (12v en 0 tot 150 watt). Werkt nu perfect. Kan je zelfs led en halogeen door elkaar gebruiken (mocht je dat willen).quote:Op zondag 4 februari 2024 15:08 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Je kan de trafo ook laten zitten en er twaalf volt leds in drukken.
Dat zal niet met het vermogen van de trafo te maken hebben gehad. Led gebruikt maar een kwart of minder dan halogeen.quote:Op maandag 19 februari 2024 10:53 schreef Z het volgende:
[..]
Kleine update. Handig voor mensen die dit ook willen. De oude trafo had niet de juiste wattages waardoor de ledlampjes zoemden en knipperden. Trafo ook vervangen (12v en 0 tot 150 watt). Werkt nu perfect. Kan je zelfs led en halogeen door elkaar gebruiken (mocht je dat willen).
Ah wel tof idee qua ladeverdelerquote:Op donderdag 15 februari 2024 18:19 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Pinterest is vaak wel handig voor het opdoen van ideeën. Ik heb zelf ook zo'n Le Mans kast (zo heet het) en heb mijn deksels in een (andere) lade staan van de keuken in een ladeverdeler.
Ik denk dat ik dan inderdaad voor de lades ga. Moet even kijken hoe ik het ga monteren maar das een leuk klusje voor op een zondagmiddag. Thanksquote:Op donderdag 15 februari 2024 11:19 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ik zie een paar werkbare oplossingen.
Als je niet zo ver wilt bukken kan je natuurlijk gewoon een rechte lade maken en die hoek die overblijft vergeten. Bij een draaiplank ben je ook een deel van je ruimte kwijt om de bocht te kunnen maken dus lever je voor die ene rechte lade niet schrikbarend veel in.
Als bukken geen probleem is zo ik gewoon een vaste plank maken over de hele breedte. Je hebt dan wel de hele ruimte alleen zijn de deksels die je weinig gebruikt net iets minder bereikbaar.
Of op zoek naar de fabrikant van deze. Zo te zien zitten de scharnieren aan de zijkant van de kast, dat is kwa stevigheid makkelijker te maken dan een as die vrij staat in de kast. Hoewel je met die oplossing veel meer aan hoogte inlevert.
Ik zou zelf voor die la gaan. Makkelijk bereikbaar en relatief eenvoudig uit te voeren.
Trafo's willen ook nog wel eens een ondergrens hebben waarop ze gaan werken (20 tot 150w bijv.).quote:Op maandag 19 februari 2024 11:19 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dat zal niet met het vermogen van de trafo te maken hebben gehad. Led gebruikt maar een kwart of minder dan halogeen.
Mooi dat het gelukt is.
Die leggen zeker niet gratis een kabel naar mijn eerste verdieping als mijn router gewoon beneden hangt en mijn tv beneden is aangeslotenquote:Op donderdag 7 maart 2024 10:00 schreef AnneX het volgende:
@:vlindertje89 indien ziggo, komt een monteur gratisss met de juiste spullen.
En zij zijn telefonisch goed te bereiken voor overleg.
Sluit je hoofd deco als router aan op je modem, dan draai je je eigen netwerkje. Wissel je van van provider, dan is het modem omwisselen en klaar.quote:Op donderdag 7 maart 2024 08:24 schreef vlindertje89 het volgende:
Hi! Ik heb een vraag. Ik heb momenteel drie stuks TP-link M4 achter mijn router hangen in AP mode. Eentje in de meterkast (de 'hoogd'deco, eentje bedraad aan de hoofddeco op zolder en eentje via wifi verbonden op de eerste verdieping. Nu las ik recent op het forum van ziggo (geloof ik) dat je helemaal niet de tweede en derde deco echt aan de hoofd deco hoeft te hangen, kan ook aan de router, als je maar eerst de hoofd deco hebt ingesteld. Dat betekent dat ik mijn hoofd deco in de woonkamer zou kunnen zetten ipv in de meterkast, die op zolder gewoon meteen aan de router kan hangen en die op de eerste verdieping dan ook bedraad aan de router zou kunnen hangen. Er loopt alleen nu nog geen draad naar de eerste verdieping.
Dus ik dacht, prima, trek ik die erdoorheen, connector erop, prima. Maar toen ging ik googlen naar internetkabel. Cat5e, cat6, afgeschermd, niet afgeschermd, dubbel, flexibel, niet flexibel, verschillende kernen..
De draad van meterkast naar zolder is door kpn getrokken 7.5 jaar geleden. Daar is aan beide kanten gewoon een connector op gezet, en is ook niet op een wandcontactdoos afgewerkt dus boven. Komt gewoon draad uit de muur en die zit in mn deco. Is ook prima daar, staat een kastje voor en huurhuis dus het hoeft er ook niet mooi uit te zien. Beneden hetzelfde. Ik vermoed dus dat dat flexibele kabels zijn - bij die beneden heb ik er zelf zo'n 'klap-connector' op gemonteerd, maar toen wist ik nog helemaal niks van soorten kabels enzo.
Op eerste verdieping wil ik de kabel naar mijn werkkamer. Nu zag ik dus dat als je naar een wandcontactdoos wil, je een niet flexibele moet hebben. Maar die monteren ze in meterkast dan wel weer af op een patchkastje en dat wil ik dan weer niet. Ik zal hooguit 1x per jaar die kabels uit de router trekken, namelijk als ik van provider wissel. Zou dat dan wel gewoon kunnen?
En als ik het zoals zolder en in woonkamer doe, dus zonder wandcontactdoos, dan zou ik dus gewoon een flexibele kunnen trekken ook en dan aan beide kanten connector op zetten, klopt dat?
Dan blijft nog over: wat voor kabel verder. Is CU kern voor mijn gebruik echt nodig, of is CCA ook prima? En U-UTP, F-UTP etc, geen idee wat voor mij nou nodig is. Mijn internet is glasvezel (tenzij op dat moment bij Ziggo) en meestal heb ik 1Gbit abbo. Het liefst zodanig dat ik met zo'n klapconnector kan aansluiten waar je verder geen speciaal gereedschap voor nodig hebt (deze heb ik nog liggen), want daarvan weet ik dat ik t kan aansluiten. Iemand tips? Welke kabel moet ik hebben die gewoon voldoet voor thuiswerken en teams meetings etc bedraad op die deco? En die niet de hoofdprijs kost?
Met Cat5 ga je niet je volle snelheid halen, en heb je kans op storing op de kabel bijvoorbeeld door andere apparatuur en kabels in de meterkast. Cat6e heeft een isolatie tegen die storing. Ik was zelf gewoon voor de goedkoopste 6e kabel gegaan.quote:Op donderdag 7 maart 2024 08:24 schreef vlindertje89 het volgende:
De draad van meterkast naar zolder is door kpn getrokken 7.5 jaar geleden. Daar is aan beide kanten gewoon een connector op gezet, en is ook niet op een wandcontactdoos afgewerkt dus boven. Komt gewoon draad uit de muur en die zit in mn deco. Is ook prima daar, staat een kastje voor en huurhuis dus het hoeft er ook niet mooi uit te zien. Beneden hetzelfde. Ik vermoed dus dat dat flexibele kabels zijn - bij die beneden heb ik er zelf zo'n 'klap-connector' op gemonteerd, maar toen wist ik nog helemaal niks van soorten kabels enzo.
Op eerste verdieping wil ik de kabel naar mijn werkkamer. Nu zag ik dus dat als je naar een wandcontactdoos wil, je een niet flexibele moet hebben. Maar die monteren ze in meterkast dan wel weer af op een patchkastje en dat wil ik dan weer niet. Ik zal hooguit 1x per jaar die kabels uit de router trekken, namelijk als ik van provider wissel. Zou dat dan wel gewoon kunnen?
En als ik het zoals zolder en in woonkamer doe, dus zonder wandcontactdoos, dan zou ik dus gewoon een flexibele kunnen trekken ook en dan aan beide kanten connector op zetten, klopt dat?
Dan blijft nog over: wat voor kabel verder. Is CU kern voor mijn gebruik echt nodig, of is CCA ook prima? En U-UTP, F-UTP etc, geen idee wat voor mij nou nodig is. Mijn internet is glasvezel (tenzij op dat moment bij Ziggo) en meestal heb ik 1Gbit abbo. Het liefst zodanig dat ik met zo'n klapconnector kan aansluiten waar je verder geen speciaal gereedschap voor nodig hebt (deze heb ik nog liggen), want daarvan weet ik dat ik t kan aansluiten. Iemand tips? Welke kabel moet ik hebben die gewoon voldoet voor thuiswerken en teams meetings etc bedraad op die deco? En die niet de hoofdprijs kost?
Ze staan nu in AP mode en wifi van de router (modem) uit, en dat heeft precies hetzelfde effect wat jij beschrijft. Ik heb er een gastennetwerk en gewoon netwerk op, voor wisselen van provider hoef ik alleen modem om te wisselen en alles werkt weer. Ik weet dat het niet bedraad hoeft, maar de snelheid van mijn verbinding is echt beduidend hoger als ik aangesloten ben op een van de twee bedraad aangesloten deco's dan op de met wifi aangesloten deco. En die laatste staat dus juist op de verdieping waar mijn thuiswerkkamer is waar ik ook teams meetings heb enzo, vandaar dat ik graag juist wel bedraad wil. En de twee extra deco's hoeven dus niet per se op de hoofddeco aangesloten te worden, kan ook op het modem, als je maar eentje als eerst installeert als hoofddeco. Vandaar dat ik nu toch bedraad wil, want eerder dacht ik ook dat ze per se op de hoofddeco moesten en die plek zat al vol.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 07:26 schreef lipje het volgende:
[..]
Sluit je hoofd deco als router aan op je modem, dan draai je je eigen netwerkje. Wissel je van van provider, dan is het modem omwisselen en klaar.
Heb je gasten, dan zet je het gastennetwerk aan op de deco of je geeft ze de code van je draadloos modem.
In principe hoef je alleen de hoofd deco bedraad aan te sluiten, de rest werkt draadloos. Je hebt per deco ook maar 2 plekken voor bedraad aan te sluiten, dus dat is ook niet veel.
Dank. En is flexibel dan dus prima? Dan is dat denk ik de makkelijkste oplossing inderdaad.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:42 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Met Cat5 ga je niet je volle snelheid halen, en heb je kans op storing op de kabel bijvoorbeeld door andere apparatuur en kabels in de meterkast. Cat6e heeft een isolatie tegen die storing. Ik was zelf gewoon voor de goedkoopste 6e kabel gegaan.
Heb er een klok mee hangen, so far so good…quote:Op donderdag 14 maart 2024 20:16 schreef YourCaptor het volgende:
Heeft iemand ervaring met die Tesa plakspijkers? Ik wil een spiegel in het toilet ophangen. En wil niet in de tegels boren. Ik wil ook niet dat die spiegel naar beneden komt.
Hier ook, een hele wand met schilderijtjes mee opgehangen omdat het in de TV-hoek is en daar overal bedrading loopt. Opgehangen, nooit losgekomen, hangt er nu zo'n 2 jaar.quote:Op donderdag 14 maart 2024 20:16 schreef YourCaptor het volgende:
Heeft iemand ervaring met die Tesa plakspijkers? Ik wil een spiegel in het toilet ophangen. En wil niet in de tegels boren. Ik wil ook niet dat die spiegel naar beneden komt.
Er is een verschil tussen een conventionele radiator en een convectie radiator. Een conventionele werkt door het metaal op te warmen, een convectie verwarmt vooral de lucht.quote:Op zaterdag 16 maart 2024 22:54 schreef Joeri. het volgende:
Zijn er mensen die ervaring hebben met (verschillende) radiatoren? Ik zie dat er veel op de markt zijn. Allerlei verschillende merken. Als leek zou ik zeggen dat de meeste standaardradiatoren (ik gebruik even geen link naar webwinkel/merk, ik weet niet dit is toegestaan) met dezelfde technieken, materialen e.d. werken.
De meesten zien er ook hetzelfde uit.
Zijn er echt nog doorslaggevende verschillen tussen merken of is dit verwaarloosbaar en hoef ik hier niet teveel over na te denken? Alvast bedankt!
Is dat niet afhankelijk van het bouwjaar van je woning ? En de aard van de werkzaamheden ?quote:Op donderdag 21 maart 2024 19:21 schreef admiraal_anaal het volgende:
Heb een offerte gekregen om nieuwe kozijnen met hr++ glas te laten plaatsen door heel het huis. In de offerte staat 21% btw gerekend.
Hoort dat niet 9% te zijn (op arbeid)
Voordat ik de vraag stel aan het bedrijf
https://www.belastingdien(...)mheden_aan_woningen/quote:Btw-tarief werkzaamheden aan woningen
Het isoleren, schilderen, stukadoren en behangen van woningen die ouder zijn dan 2 jaar valt onder het 9%-tarief.
Ook het schoonmaken in woningen valt onder het 9%-tarief. Hierbij hoeft de woning niet ouder dan 2 jaar te zijn.
Het 9%-tarief geldt ook als u als hoofdaannemer het werk uitbesteedt aan een onderaannemer. Maakt het werk deel uit van een groter aannemingswerk? Dan splitst u in uw offerte en factuur de werkzaamheden die onder het 21%-tarief vallen en de werkzaamheden die onder het 9%-tarief vallen.
Woning is 20 jaar dus dat valt binnen de eisen en de aard van werkzaamheden is isoleren (kozijnen plaatsen tbv verbeteren woningisolatie telt ook mee)quote:Op donderdag 21 maart 2024 19:56 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Is dat niet afhankelijk van het bouwjaar van je woning ? En de aard van de werkzaamheden ?
[..]
https://www.belastingdien(...)mheden_aan_woningen/
Als het alleen om dit deel gaat dan hoeft de verwarming iet uit, hooguit wat lager zetten zodat het niet per ongeluk flink op gaat stoken als je bezig bent. Als de afsluiter (kraan) zelf ook vervangen moet zal de waterdruk er af moeten. bij een vloerverwarming is het dan ongeveer het hele systeem leeg laten lopen.quote:Op donderdag 21 maart 2024 16:56 schreef YourCaptor het volgende:
Ik heb een actuator op mijn vloerverwarming die niet goed op zijn montage-ring klemt, hij zit daarom scheef. Denk dat ie kaput is. Als ik deze wil vervangen, moet ik dan de vloerverwarming uitschakelen? Kan dat zomaar?
Gaat om zo'n ding:
[ afbeelding ]
Molykote is de eerste naam die bij mij opkomt bij die omschrijving, maar dat is een merknaam en bij mij vooral bekend vanwege de smerige zwarte variant (BR2) die veel gebruikt werd bij een oud werkgever.quote:Op zondag 7 april 2024 09:05 schreef deadly_kiss het volgende:
Ik ben opzoek naar de benaming voor het soort vet wat je kan gebruiken voor het beschermen van een schroefje tegen vocht bijvoorbeeld.
Van dat dikke smerige vet wat je bijna niet van je handen krijgt.
Het enige vet dat ik ken speciaal tegen roest is vlakkenvet dat wel in schepen gesmeerd wordt tegen doorroesten van de bodem. Maar een emmer vet kopen om 1 schroefje in te smeren lijkt mij wat overdreven. Bovendien, je wilt smerig roestig voorkomen door smerig vet? En het lijkt mij dat het vet wegspoelt met wasmiddel? Als je het toch wilt proberen dan met willekeurig goedkoop, maar zo dik en stroperig mogelijk vet.quote:Onze wasmachine lade heeft autodose en dit is aan de achterkant afgewerkt met een schroef, welke onder garantie al is vervangen maar nu weer alles smerig roestig maakt.
Ik wil nu zelf die schroef vervangen en meteen goed afsmeren.
Wat kan ik hiervoor kopen?
Ik zag dat wd40 ook een tube "hoogwaardig multi vet" heeft, zou dit geschikt zijn of bestaan er betere opties?
RVS schroef?quote:Onze wasmachine lade heeft autodose en dit is aan de achterkant afgewerkt met een schroef, welke onder garantie al is vervangen maar nu weer alles smerig roestig maakt.
Ik wil nu zelf die schroef vervangen en meteen goed afsmeren.
Wat kan ik hiervoor kopen?
Ik zag dat wd40 ook een tube "hoogwaardig multi vet" heeft, zou dit geschikt zijn of bestaan er betere opties?
Is het niet eenvoudiger om dit schroefje te vervangen voor een exemplaar van RVS ? Aan de andere kant vraag ik mij dan af waar het vocht vandaan komt dat dit schroefje roestig maakt. Heb je geen lekkage ergens ?quote:Op zondag 7 april 2024 09:05 schreef deadly_kiss het volgende:
Ik ben opzoek naar de benaming voor het soort vet wat je kan gebruiken voor het beschermen van een schroefje tegen vocht bijvoorbeeld.
Van dat dikke smerige vet wat je bijna niet van je handen krijgt.
Onze wasmachine lade heeft autodose en dit is aan de achterkant afgewerkt met een schroef, welke onder garantie al is vervangen maar nu weer alles smerig roestig maakt.
Ik wil nu zelf die schroef vervangen en meteen goed afsmeren.
Wat kan ik hiervoor kopen?
Ik zag dat wd40 ook een tube "hoogwaardig multi vet" heeft, zou dit geschikt zijn of bestaan er betere opties?
De lade waar je je wasmiddel in doet, die kan je er uit trekken (om schoon te maken enzo) en dan zit op die lade aan de achterkant een schroef waarmee het automatische doseersysteem vast zit aan de lade.quote:Op zondag 7 april 2024 18:18 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Is het niet eenvoudiger om dit schroefje te vervangen voor een exemplaar van RVS ? Aan de andere kant vraag ik mij dan af waar het vocht vandaan komt dat dit schroefje roestig maakt. Heb je geen lekkage ergens ?
Overduidelijk dus een ontwerpfout..quote:Op zondag 7 april 2024 21:16 schreef deadly_kiss het volgende:
[..]
De lade waar je je wasmiddel in doet, die kan je er uit trekken (om schoon te maken enzo) en dan zit op die lade aan de achterkant een schroef waarmee het automatische doseersysteem vast zit aan de lade.
Ik dacht dat deze rvs was..zou je zeggen in een ruimte waar water door stroomt.
Dus nee geen lekkage gewoon een slecht ontwerp.
De autodose zelf gebruiken we ook niet, want die liep ook steeds leeg na elke was doordat het palletje niet terug schoot.
Dat had de monteur dus de laatste keer in vet gesmeerd, dat zat gisteren aan mijn hand en toen kreeg ik een idee voor die schroef.
Het kastje 5 cm breder dan de oven lijkt mij eerder een nadeel dan een voordeel. Je kan er niets op kwijt maar het wordt wel vies.quote:Op woensdag 10 april 2024 19:41 schreef juiced01 het volgende:
Ik hoop dat ik hier op de goede plek ben... Ik heb een IKEA BEKVÄM roltafel van berkenhout. Deze gebruik ik om mijn combi-magnetron op te zetten. Nu wil ik een andere oven aanschaffen, maar deze is net te breed (62.5cm) voor het tafeltje, het blad is 58cm breed...
Nou kan ik natuurlijk een andere kast kopen, maar ik dacht: ik kan ook de bovenkant vervangen. Het kastje past qua formaat mooi in mijn keuken. De diepte van 50cm is prima/perfect, maar ik zou 'm graag net iets breder hebben, bijvoorbeeld 68 cm (ongeveer).
Hebben jullie tips voor een mooi blad voor dit kastje? Berken is denk ik het mooist, maar, misschien zijn er meer houtsoorten die mooi bij dit kastje passen? Op maat (laten zagen) heeft m'n voorkeur, ik heb niet echt gereedschap om mooi recht te zagen. Ik hoop dat jullie misschien tips/ideeën hebben :-).
Zit wat in! Ik ga het inderdaad eerst proberen, misschien is 't helemaal geen probleem! Ik dacht: oven net groter dan het kastje, ziet er niet uit, maar goed, wie weet valt het mee.quote:Op woensdag 10 april 2024 20:10 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Het kastje 5 cm breder dan de oven lijkt mij eerder een nadeel dan een voordeel. Je kan er niets op kwijt maar het wordt wel vies.
Ik zou om te beginnen zien of de nieuwe over de pootjes voldoende van de rand heeft om toch direct op het kastje te passen. Anders een plankje triplex scoren van 4 of 6 mm dik tussen het kastje en de oven. Op maat laten zagen bij de bouwmarkt dan kan het niet mis met zagen, wel goed meten...
Hoe bedoel je? Nog een gat er naast boren? Ik heb hier wel eens een enkele vervangen door een dubbele. Is al een tijdje geleden maar ik kan me niet herinneren dat ik daar tegen problemen ben aangelopen. Gat er naast boren, beetje hakken en klaar.quote:Op vrijdag 12 april 2024 13:36 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Is het makkelijk om naast een al geplaatste elektra doos nog een doos te plaatsen?
Of wordt dat bijna onmogelijk?
Ja zoiets. Stel er zijn nu 2 dozen en dat moeten er 3 worden.quote:Op vrijdag 12 april 2024 14:23 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Nog een gat er naast boren? Ik heb hier wel eens een enkele vervangen door een dubbele. Is al een tijdje geleden maar ik kan me niet herinneren dat ik daar tegen problemen ben aangelopen. Gat er naast boren, beetje hakken en klaar.
Dus van zo eentje:
[ [url=https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fwww.ez-catalog.nl%2FAsset%2F89adde8d9a334f29891ef4f466d963f7%2FImageFullSize%2F16287.jpg&f=1&nofb=1&ipt=f1a1be0f8503bc6f31318a6d352f629f30628c4bc23ed8374a55a9430d9f98b3&ipo=images]afbeelding[/url] ]
naar zo eentje
[ afbeelding ]
Ga er maar rustig van uit dat je dan drie nieuwe dozen moet plaatsen. Maar dat lijkt me geen bezwaar.quote:Op vrijdag 12 april 2024 14:39 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja zoiets. Stel er zijn nu 2 dozen en dat moeten er 3 worden.
Maar je sloopt dan niet de hele handel die al bedraad is?
Het is kalkzandsteen. Vanuit de bouw zitten er al dozen maar ik wil er bij gaan plaatsen omdat het anders 180 e per doos kost.quote:Op vrijdag 12 april 2024 15:49 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ga er maar rustig van uit dat je dan drie nieuwe dozen moet plaatsen. Maar dat lijkt me geen bezwaar.
De draadjes dop je af en plak je samen zodat ze niet te veel in de weg zitten bij het slopen. Gat groot genoeg maken voor die drie dozen en daarna de bende weer aansmeren.
In een gipsmuur gaat het makkelijker dan in beton of baksteen natuurlijk.
Dat werkt net zo makkelijk als gipsquote:Op vrijdag 12 april 2024 15:56 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Het is kalkzandsteen. Vanuit de bouw zitten er al dozen maar ik wil er bij gaan plaatsen omdat het anders 180 e per doos kost.
Met wat handigheid is dat prima te doen, je moet eigenlijk vooraf weten welk merk inbouwdozen ze gebruiken (waarschijnlijk ABB UB4050; dat is doorgaans de meest gebruikte inbouwdoos in Nederland).quote:Op vrijdag 12 april 2024 13:36 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Is het makkelijk om naast een al geplaatste elektra doos nog een doos te plaatsen?
Of wordt dat bijna onmogelijk?
Zou zeggen dat dit cellenbeton is. In de volksmond noemt men dit geloof ik ook Ytong bouwstenen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 21:07 schreef stavromulabeta het volgende:
Ik zit de badkamer te slopen en in verband met welke container ik moet hebben, wil ik even zeker weten dat ik cellenbeton heb. Net even getest en de blokken blijven op water drijven. Weet ik dan zeker dat het cellenbeton is of zou het ook nog iets anders kunnen zijn?
Edit: zo ziet die er uit.
[ afbeelding ]
Geheel afhankelijk natuurlijk van de diameter van de buis of dit wil, een goede kwaliteit coaxkabel en een goede kwaliteit ethernet kabel willen doorgaans niet heel makkelijk door één buis van 19mm.quote:Op maandag 15 april 2024 13:58 schreef WheeleE het volgende:
Is het mogelijk om een coax- en een ethernetkabel door 1 buis te leggen zonder dat dat ten koste gaat van de signaalkwaliteit?
Wij hebben 25 mm buis gebruikt, ging redelijk simpel.quote:Op maandag 15 april 2024 17:09 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Geheel afhankelijk natuurlijk van de diameter van de buis of dit wil, een goede kwaliteit coaxkabel en een goede kwaliteit ethernet kabel willen doorgaans niet heel makkelijk door één buis van 19mm.
Het kan vast wel; maar de kwaliteit van die combi-kabels heb ik zelf altijd maar zo zo gevonden.
In Nederlandse installaties zijn de buizen doorgaans 16mm en voor loze leidingen standaard 19mm.quote:Op maandag 15 april 2024 20:27 schreef Managarm het volgende:
[..]
Wij hebben 25 mm buis gebruikt, ging redelijk simpel.
Dank. En dan heb ik gelijk nog een Vonkenboer-vraagje.quote:Op maandag 15 april 2024 17:05 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Zou zeggen dat dit cellenbeton is. In de volksmond noemt men dit geloof ik ook Ytong bouwstenen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Edit: Inmiddels ben ik er achter dat een CAP pas sinds 2001 verplicht was en het tot die tijd gebruikelijk was om de aardkabels naar de meterkast te trekken. Dus mijn systeem.
[ Bericht 9% gewijzigd door stavromulabeta op 17-04-2024 07:49:39 ]Representant van het failliet van de westerse liberale maatschappij
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |