Insgelijks.quote:Op donderdag 13 juli 2023 18:53 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Misschien moet je de definitie van bagatelliseren eens opzoeken?
Vreselijk jongen, al die schapen en die levensgevaarlijke verwondingen van die hobbyboer. Vertel wanneer is de stille tocht?quote:
Jazeker. Dat zijn de lieden die misschien hooguit een goudvisje in een kommetje hebben. Of nog niet eens. Totdat ze een ponyveulen/schaap/ kalf zouden zien liggen dat nog wel leeft, maar half afgekloven ledematen heeft en van pijn, ellende en stress in doodsangst schreeuwt. Dan wil ik die stoere grootbekken wel eens weer horen. En het argument" die schapen worden toch geslacht"..dat is iets wat onwetende domoren zeggen.quote:Op woensdag 12 juli 2023 22:22 schreef Cyan9 het volgende:
Ook genoeg mensen hier in Noord-Nederland die het prima vinden dat de wolf er is.
Oja want alleen de mens mag hier voor het leed van andere zoogdieren zorgen.quote:Op donderdag 13 juli 2023 20:07 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Jazeker. Dat zijn de lieden die misschien hooguit een goudvisje in een kommetje hebben. Of nog niet eens. Totdat ze een ponyveulen/schaap/ kalf zouden zien liggen dat nog wel leeft, maar half afgekloven ledematen heeft en van pijn, ellende en stress in doodsangst schreeuwt. Dan wil ik die stoere grootbekken wel eens weer horen. En het argument" die schapen worden toch geslacht"..dat is iets wat onwetende domoren zeggen.
Sommigen begrijpen de natuur niet zo goed moet je maar denken. Wonderlijk genoeg vaak dezelfde figuren die goedkope slachthuizen waar varkens en koeien doodgeknuppeld en kippen levend gevild worden een prima idee vinden, want alles voor de kiloknallersquote:Op donderdag 13 juli 2023 21:16 schreef Intint het volgende:
[..]
Oja want alleen de mens mag hier voor het leed van andere zoogdieren zorgen.
Dat maak je er zelf van, domme stemmingmakerij. Ik heb ten eerste gruwelijk de pest aan mensen die dierenleed veroorzaken. Maar dat idiote gezwets van mensen die denken de wijsheid in pacht te hebben komt op een goede 2e plaats.quote:Op donderdag 13 juli 2023 21:16 schreef Intint het volgende:
[..]
Oja want alleen de mens mag hier voor het leed van andere zoogdieren zorgen.
Praten vanuit de emotionele onderbuik kunnen we allemaal.quote:Op donderdag 13 juli 2023 20:07 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Jazeker. Dat zijn de lieden die misschien hooguit een goudvisje in een kommetje hebben. Of nog niet eens. Totdat ze een ponyveulen/schaap/ kalf zouden zien liggen dat nog wel leeft, maar half afgekloven ledematen heeft en van pijn, ellende en stress in doodsangst schreeuwt. Dan wil ik die stoere grootbekken wel eens weer horen. En het argument" die schapen worden toch geslacht"..dat is iets wat onwetende domoren zeggen.
We hebben het over boeren he.quote:Op donderdag 13 juli 2023 20:07 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Jazeker. Dat zijn de lieden die misschien hooguit een goudvisje in een kommetje hebben. Of nog niet eens. Totdat ze een ponyveulen/schaap/ kalf zouden zien liggen dat nog wel leeft, maar half afgekloven ledematen heeft en van pijn, ellende en stress in doodsangst schreeuwt. Dan wil ik die stoere grootbekken wel eens weer horen. En het argument" die schapen worden toch geslacht"..dat is iets wat onwetende domoren zeggen.
Dus je bent veganist?quote:Op donderdag 13 juli 2023 21:37 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Dat maak je er zelf van, domme stemmingmakerij. Ik heb ten eerste gruwelijk de pest aan mensen die dierenleed veroorzaken. Maar dat idiote gezwets van mensen die denken de wijsheid in pacht te hebben komt op een goede 2e plaats.
quote:
Dat blijkt.quote:Op donderdag 13 juli 2023 22:10 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Praten vanuit de emotionele onderbuik kunnen we allemaal.
Jij lult dom. Oliedom zelfs als je echt denkt dat álle boeren zo in elkaar zitten. Vergis je niet, ik woon tussen boeren en ja, daar zitten enorme klootzakken bij. Maar ook boeren die al jaren vergeefs proberen biologisch te worden maar door alle regelgeving lukt het ze niet. Dat soort boeren zijn schaars, geef die een kans en flikker ze niet op de bult met de etterbakken die slecht omgaan met (hun) dieren. Types zoals jij hebben maar één waarheid, en dat is datgene wat ze zelf bedacht hebben. Verstandslozen zijn er zat in dit land.quote:Op donderdag 13 juli 2023 22:15 schreef Noek het volgende:
[..]
We hebben het over boeren he.
Niet over oma die is opgegeten. Boeren die biggen dood tegen een muur flikkeren. Die dieren naar een slachthuis brengt als ze nog niet eens in de bloei van hun leven zijn.
Lul niet zo dom.
Je hebt geen alleenrecht op dode dieren als vreten.
Hoewel ik blij ben met de wolf, is dit wel heel kort door de bocht he.quote:Op zondag 9 juli 2023 13:25 schreef Seven. het volgende:
Dat de wolf hier een plaats heeft, is wel duidelijk. Het dier kiest er zelf voor om hier te zijn dus het ecosysteem kan het aan.
Ik beweer dan ook nergens dat er een plaats is voor miljoenen wolven. Hoeveel wel, dat moet nog blijken en is inderdaad een kwestie van de balans zoeken.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 07:35 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Hoewel ik blij ben met de wolf, is dit wel heel kort door de bocht he.
Het ecosysteem biedt genoeg voedsel, daarom kan een wolf hier verblijven. Of het ecosysteem dat duurzaam áankan moet nog blijken. Populaties van grazers hebben veel invloed op de flora en die heeft weer invloed op insecten en vogels en dergelijke.
In mijn tuin kan ook Japanse Duizendknoop overleven. Of het bestaande ecosysteem dat trekt, is maar zeer de vraag.
Maar goed. Wolven
Oh ja, Yellowstone park. Dat natuurgebied dat qua oppervlak groter is dan de drie noordelijke provincies.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 08:14 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik beweer dan ook nergens dat er een plaats is voor miljoenen wolven. Hoeveel wel, dat moet nog blijken en is inderdaad een kwestie van de balans zoeken.
Hier een filmpje over hoe de wolf het ecosysteem in Yellowstone beïnvloed:
Er staat dan ook hoe het ecosysteem in Yellowstone wordt beïnvloedt, ik snap niet waarom jij daar een relatie met Nederland legt.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 08:31 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Oh ja, Yellowstone park. Dat natuurgebied dat qua oppervlak groter is dan de drie noordelijke provincies.
Ik leg een relatie met Nederland, omdat het geplaatst wordt in een topic waarin de plaats van de wolf in NL bediscussieerd wordt. Het is mooi hoe de wolf floreert in Yellowstone Park en Yellowstone Park floreert door de aanwezigheid van de wolf, maar de situatie in een natuurgebied van 101x87 km in een toch al bosrijk gebied in Amerika, is niet 1 op 1 toepasbaar op een gebied van 9x9 km, waar dorpen, weides en akkers doorheen liggen... gelegen in een gebied vol dorpen, weides en akkers.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 09:44 schreef Seven. het volgende:
Er
[..]
Er staat dan ook hoe het ecosysteem in Yellowstone wordt beïnvloedt, ik snap niet waarom jij daar een relatie met Nederland legt.
Nu de link toch gelegd is: experts zijn het er wel over eens zijn dat wolven een positieve invloed zullen hebben op de biodiversiteit in Nederland.
Maar he, wij hebben de Oostvaardersplassen.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 08:31 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Oh ja, Yellowstone park. Dat natuurgebied dat qua oppervlak groter is dan de drie noordelijke provincies.
Dat is een erg specifiek getal, een getal dat ik vreemd genoeg niet terug kan vinden. Kan jij me op weg helpenquote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:12 schreef Jordy-B het volgende:
Waarom zijn er in de eerste vijf maanden van dit jaar dan al 227 schapen gedood door toedoen van de wolven in het gebied rondom het Drents-Friese Wold?
Ja, maar daar zitten ze (nog) niet en het is een gebied dat in oppervlakte nog iets kleiner is dan het Drents-Friese Wold, maar een wolf zal weinig schade kunnen doen aan de westkant.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:27 schreef loveli het volgende:
[..]
Maar he, wij hebben de Oostvaardersplassen.
Het dikgedrukte vind ik wel een zinnig argument. Biodiversiteit vind ik overigens niet allesoverstijgend.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:12 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Ik leg een relatie met Nederland, omdat het geplaatst wordt in een topic waarin de plaats van de wolf in NL bediscussieerd wordt. Het is mooi hoe de wolf floreert in Yellowstone Park en Yellowstone Park floreert door de aanwezigheid van de wolf, maar de situatie in een natuurgebied van 101x87 km in een toch al bosrijk gebied in Amerika, is niet 1 op 1 toepasbaar op een gebied van 9x9 km, waar dorpen, weides en akkers doorheen liggen... gelegen in een gebied vol dorpen, weides en akkers.
Dat de wolf een positieve invloed kan hebben op de biodiversiteit, wordt door mij niet ontkend. Ik beweer dat de natuur waar de wolf zich gevestigd heeft, onvoldoende groot is om de wolf in zijn behoeftes te kunnen voorzien.
Natuurmonumenten zegt letterlijk: "Duits onderzoek toont aan dat slechts 1% van het wolvenmenu uit schaap bestaat." en laat het daarbij.
Waarom zijn er in de eerste vijf maanden van dit jaar dan al 227 schapen gedood door toedoen van de wolven in het gebied rondom het Drents-Friese Wold?
Omdat de wolf een opportunistische jager is die zich op een spreekwoordelijke postzegel bevindt, omringd door snacks.
De schade in de omgeving door de hier aanwezige wolven, wordt gebagatelliseerd of gewoonweg genegeerd alsof verbeterde biodiversiteit een allesoverstijgend argument is. En dat is het niet.
Ja hoor.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 12:01 schreef Dven het volgende:
[..]
Dat is een erg specifiek getal, een getal dat ik vreemd genoeg niet terug kan vinden. Kan jij me op weg helpen
Ik ben van mening dat we niet realistisch zijn over onze verwachtingen van de wolf in Nederland en dat de wens voor het goede wat de wolf zou kunnen brengen, ervoor zorgt dat men blind is voor het slechte dat de wolf al brengt. We kunnen wel heel veel willen en wensen, maar we hebben in Nederland niet de natuur die de wolf nodig heeft om tot zijn recht te komen. En daardoor is er heel veel overlast. Die mate van overlast wordt veelal weggewuifd, om maar vooral niet in de weg te staan van de wens om de wolf in Nederland te hebben.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 12:23 schreef Seven. het volgende:
[..]
Het dikgedrukte vind ik wel een zinnig argument. Biodiversiteit vind ik overigens niet allesoverstijgend.
Wat is jouw oplossing voor de wolf?
juistquote:Op vrijdag 14 juli 2023 13:20 schreef Jordy-B het volgende:
k ben van mening dat we niet realistisch zijn over onze verwachtingen van de wolf in Nederland en dat de wens voor het goede wat de wolf zou kunnen brengen, ervoor zorgt dat men blind is voor het slechte dat de wolf al brengt. We kunnen wel heel veel willen en wensen, maar we hebben in Nederland niet de natuur die de wolf nodig heeft om tot zijn recht te komen. En daardoor is er heel veel overlast. Die mate van overlast wordt veelal weggewuifd, om maar vooral niet in de weg te staan van de wens om de wolf in Nederland te hebben.
Ik ben van mening dat we de wolf een kans moeten geven om zich te vestigen, en moeten proberen om er een weg in te vinden. Ik ben er dus nog niet van overtuigd dat het niet kan, want ik zie ook weinig bereidheid tot het mogelijk maken.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 13:20 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat we niet realistisch zijn over onze verwachtingen van de wolf in Nederland en dat de wens voor het goede wat de wolf zou kunnen brengen, ervoor zorgt dat men blind is voor het slechte dat de wolf al brengt. We kunnen wel heel veel willen en wensen, maar we hebben in Nederland niet de natuur die de wolf nodig heeft om tot zijn recht te komen. En daardoor is er heel veel overlast. Die mate van overlast wordt veelal weggewuifd, om maar vooral niet in de weg te staan van de wens om de wolf in Nederland te hebben.
En daar speelt landelijke opinie een enorm grote rol in, terwijl de overlast uiteraard een lokaal probleem is. Daarom heb ik er ook zo bijzonder veel moeite mee dat de stem van iemand op een flatje in Amsterdam blijkbaar net zo zwaar meetelt als iemand die daadwerkelijk de wolven als buren heeft.
Buiten Artis om, zal er naar alle waarschijnlijkheid nooit een wolf in Amsterdam komen, maar ik word er meerdere keren per maand mee geconfronteerd. Het zijn mijn buren die hun dieren dood of dodelijk verwond aantreffen. Het is in mijn straat waar een wolf om half acht 's ochtends door de tuin loopt. Het is binnen vijfhonderd meter van mijn huis waar een amazone doodsangsten uitstaat, omdat ze door een wolf gevolgd wordt.
En dan begrijp ik heus wel dat een wolf uit instinct handelt, maar dat neemt niet de gevolgen weg.
En de gevolgen zijn groot. Hier in het bos woont een roedel van 3 à 5 wolven. (Ik weet niet wat de huidige samenstelling van de roedel is, want het is bijvoorbeeld niet bekendgemaakt of de in januari bij Hoogersmilde aangereden wolf onderdeel van de roedel was). Maar een handvol wolven is dus verantwoordelijk voor de dood van honderden schapen in nog geen halfjaar tijd.
Mijn verwachting is dat naarmate de wolvenpopulatie groeit en verder naar het westen trekt, de overlast alleen maar verder gaat toenemen en er vanzelf een kentering komt in de publieke opinie. Je kan de overlast immers niet ontkennen als het voor je neus gebeurt. En dat beeld zie je nu al ontstaan. In Drenthe en Friesland, waar de wolven gevestigd zijn en de overlast groot is, zijn er meer tegenstanders dan voorstanders.
Helaas zullen de landelijke beleidsmakers de laatsten zijn die de wolf zelf op de stoep krijgen.
We komen vanzelf op het punt aan dat we wolven gaan afschieten. Ik ben ervan overtuigd dat dat onvermijdbaar is. En als dat het toekomstbeeld is, ben ik van mening dat je beter eerder kan beginnen als het slechts tientallen wolven zijn in plaats van te wachten tot het er honderden zijn.
Dat is geen antwoord op de vraag. Ik niet, maar ik ga dan ook niet emotioneel reageren op de komst van een roofdier dat zorgt voor een fractie van het dierenleed dat door de mens wordt veroorzaakt. Dus nogmaals; ben jij veganist?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 05:59 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]Ik dacht al, wanneer komt het.
Ben jij veganist?![]()
Nee.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 13:51 schreef Intint het volgende:
[..]
Dat is geen antwoord op de vraag. Ik niet, maar ik ga dan ook niet emotioneel reageren op de komst van een roofdier dat zorgt voor een fractie van het dierenleed dat door de mens wordt veroorzaakt. Dus nogmaals; ben jij veganist?
De wolf heeft zich reeds gevestigd, maar dat merken we pas sinds twee jaar heel duidelijk.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 13:44 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat we de wolf een kans moeten geven om zich te vestigen, en moeten proberen om er een weg in te vinden. Ik ben er dus nog niet van overtuigd dat het niet kan, want ik zie ook weinig bereidheid tot het mogelijk maken.
Groetjes van een boerin (op 300m van mijn ouders' erf zijn ze ook al gespot).
ratten zijn er ook al genoeg hoorquote:
Welke andere grazers, afgezien van die exotische schapen?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 16:51 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
De wolf heeft zich reeds gevestigd, maar dat merken we pas sinds twee jaar heel duidelijk.
Maar dan kom ik dus op de beperkte ruimte. De Veluwe heeft een gezamenlijk oppervlak van 900 vierkante kilometer en daar zie je dat de wolven met een stuk minder gedoe dan hier in Drenthe gesetteld zijn, al ging het wel ten koste van de moeflons en andere grazers.
Verschillende soorten herten.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 17:00 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Welke andere grazers, afgezien van die exotische schapen?
Die daar natuurlijk voorkomen, dat is onderdeel van natuurlijke predator-prooi dynamiek. Tenzij je een jager bent, die zien wolven nog wel eens als concurrent, omdat zij dan mogelijk minder herten kunnen schieten.quote:
En ondanks dat zijn ook daar incidenten met wolven (zoals dit in 2018 bijvoorbeeld), die zijn nou eenmaal inherent aan het samenleven met grote roofdieren.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 16:51 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
De wolf heeft zich reeds gevestigd, maar dat merken we pas sinds twee jaar heel duidelijk.
Maar dan kom ik dus op de beperkte ruimte. De Veluwe heeft een gezamenlijk oppervlak van 900 vierkante kilometer en daar zie je dat de wolven met een stuk minder gedoe dan hier in Drenthe gesetteld zijn, al ging het wel ten koste van de moeflons en andere grazers.
Het Drents-Friese Wold is, gezien de aanvallen in de omgeving, veel te klein voor wolven, maar dat is met zijn oppervlak van 61 vierkante kilometer nog steeds een van de grootste aaneengesloten natuurgebieden van Nederland.
In de discussie wordt de aanwezigheid van de wolf vaak vergeleken met hoe dat in de buurlanden gaat, waar de wolf al langer rondloopt, maar die landen zijn een stuk ruimer dan Nederland en hebben qua natuur ook veel meer te bieden.
Ter vergelijking: Het Zwarte woud in Duitsland heeft een oppervlakte van 11.000 vierkante kilometer.
Iets in mij zegt ook dat het aantal aanvallen een stuk kleiner is wanneer meer dan slechts 5% van de locaties waar schapen worden gehouden op een manier beveiligd worden tegen wolven.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 17:58 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En ondanks dat zijn ook daar incidenten met wolven (zoals dit in 2018 bijvoorbeeld), die zijn nou eenmaal inherent aan het samenleven met grote roofdieren.
In Frankrijk mogen wolven ook afgeschoten worden.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 17:59 schreef KlapMongeaul het volgende:
https://www.ad.nl/buitenl(...)f-de-patou~a1c19d26/
Probleem is dus simpel op te lossen
En is dat dan een argument voor of tegen de wolf?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 17:58 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En ondanks dat zijn ook daar incidenten met wolven (zoals dit in 2018 bijvoorbeeld), die zijn nou eenmaal inherent aan het samenleven met grote roofdieren.
Oprechte vraag, maar hoe dan? Het is toch voor de hele EU een beschermde diersoort?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 19:02 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
In Frankrijk mogen wolven ook afgeschoten worden.
Klopt, maar ook beschermde diersoorten mag je onder strenge voorwaarden afschieten:quote:Op vrijdag 14 juli 2023 21:28 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Oprechte vraag, maar hoe dan? Het is toch voor de hele EU een beschermde diersoort?
quote:Arie Trouwborst, hoogleraar Natuurbeschermingsrecht: "Om een wolf te kunnen afschieten, moet aan drie voorwaarden worden voldaan: allereerst moet er een doel zijn, zoals het voorkomen van schade aan vee. Dan moet duidelijk zijn dat dat doel niet op een andere manier kan worden bereikt, bijvoorbeeld door de wolf weg te jagen of hekken te plaatsen. En ten derde mag het afschieten van de wolf geen afbreuk doen aan de gunstige staat van instandhouding van de populatie."
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)and-wacht-op-brussel
Als het een argument tegen is dan is het toch overal in Europa een argument tegen? Zou nogal vreemd zijn als ze daar wel schade moeten accepteren maar het hier niet hoeft toch?quote:Op vrijdag 14 juli 2023 19:32 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
En is dat dan een argument voor of tegen de wolf?
Je kunt de volledige excel daar downloaden tegenwoordig, hoef je het zelf niet meer in een excel te plakken.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 12:23 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Ja hoor.
https://www.bij12.nl/onde(...)olf/schademeldingen/
Hier op de website van Bij12 staat een overzicht van alle gemelde schade door toedoen van wolven. De meldingen in en om het Drents-Friese Wold heb ik even in een spreadsheetje gezet. Het zijn meldingen van dit jaar, tot eind mei (het duurt ongeveer 6 weken totdat DNA-resultaten verwerkt zijn). Daarbij heb ik gekeken naar de meldingen in de cirkel Makkinga, Appelscha, Hoogersmilde, Dwingeloo, Wapserveen, Vledder, Zandhuizen. Dat is het Drents-Friese Wold en ongeveer vijf kilometer omtrek.
Er zijn meldingen in wijdere omgeving, maar omdat de DNA-resultaten niet aan een specifieke wolf gekoppeld worden (althans, dat wordt niet publiek gedeeld), leek een cirkel met deze omtrek wel een redelijk compromis.
Ja, maar voor een probleemwolf, een wolf die (herhaaldelijk) mensen, honden of vee aanvalt, kan een ontheffing worden aangevraagd.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 21:28 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Oprechte vraag, maar hoe dan? Het is toch voor de hele EU een beschermde diersoort?
In Frankrijk hoort men het gewoon volgens de regels te doen.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 21:40 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Klopt, maar ook beschermde diersoorten mag je onder strenge voorwaarden afschieten:
[..]
Daarbij zijn er in Frankrijk meer dan 600 wolven.quote:Maar hier geldt dat dit onder strikte voorwaarden gebeurt: de wolf moet herhaaldelijk een gevaar voor een hele kudde betreffen en een schapenhouder moet afschrikkingsmaatregelen en beschermende maatregelen hebben getroffen. Pas als dat niets uithaalt mag hij toestemming vragen om op de wolf te schieten.
https://meppelercourant.n(...)erland-28328251.htmlquote:Is het afschieten van wolven überhaupt wel een oplossing?
Nee, op lange termijn niet. Dat zeggen biologen en ecologen van universiteiten in de Verenigde Staten, Australië en Canada tenminste, die in 2018 onderzochten in hoeverre het doden of wegjagen van roofdieren als wolven effect heeft. Volgens hen herstelt een populatie zich weer - of verdubbelt zelfs - wanneer wolven worden afgeschoten. Bovendien zorgt het wegjagen of doden van wolven er juist voor dat een wolf sneller op vee gaat jagen. Waar een groep wolven op een wild hert kan jagen, is dat voor een wolf alleen ingewikkelder. Het dier zal dus eerder een gemakkelijke prooi als een schaap pakken.
Dus je bent niet moreel consistent. Je bent namelijk heel fel tegen dierenleed dat veroorzaakt wordt door de wolf ( een dier dat het nodig heeft om te overleven) maar je bent niet fel tegen (veel grootschaliger) dierenleed dat door de mens wordt veroorzaakt terwijl wij het niet eens nodig hebben om te overleven.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 14:43 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Nee.
En ik reageer niet emotioneel maar reëel.![]()
Dat maak jij ervan. Waar zeg ik dat dierenleed veroorzaakt door de mens in mijn ogen minder erg is? Dat is het probleem met de zogenaamde wereldverbeteraars. Verdraaien en stemmingmakerij.quote:Op maandag 17 juli 2023 10:35 schreef Intint het volgende:
[..]
Dus je bent niet moreel consistent. Je bent namelijk heel fel tegen dierenleed dat veroorzaakt wordt door de wolf ( een dier dat het nodig heeft om te overleven) maar je bent niet fel tegen (veel grootschaliger) dierenleed dat door de mens wordt veroorzaakt terwijl wij het niet eens nodig hebben om te overleven.
Welke kinderen worden opgeofferd?quote:Op maandag 17 juli 2023 11:44 schreef michaelmoore het volgende:
we gaan hier ook wolven afschieten , nu is het een boer , straks ligt er een klein meisje met een open buikje
we kunnen toch niet doogaan met kleine kinderen op te offeren voor wilde dieren te houden
Als we uitgaan van hoe vaak dat in dit topic al gezegd is, gaat het zeker over tientallen kinderen. Allemaal opgeofferd.quote:
Onzin. alleen een mannetje dat verstoten is en op zoek gaat naar een eigen territorium grijpt wat schapen. Eenmaal gesetteld op in een eigen territorium grijpt ie gewoon zwijnen, reeën etc.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:12 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Ik leg een relatie met Nederland, omdat het geplaatst wordt in een topic waarin de plaats van de wolf in NL bediscussieerd wordt. Het is mooi hoe de wolf floreert in Yellowstone Park en Yellowstone Park floreert door de aanwezigheid van de wolf, maar de situatie in een natuurgebied van 101x87 km in een toch al bosrijk gebied in Amerika, is niet 1 op 1 toepasbaar op een gebied van 9x9 km, waar dorpen, weides en akkers doorheen liggen... gelegen in een gebied vol dorpen, weides en akkers.
Dat de wolf een positieve invloed kan hebben op de biodiversiteit, wordt door mij niet ontkend. Ik beweer dat de natuur waar de wolf zich gevestigd heeft, onvoldoende groot is om de wolf in zijn behoeftes te kunnen voorzien.
Natuurmonumenten zegt letterlijk: "Duits onderzoek toont aan dat slechts 1% van het wolvenmenu uit schaap bestaat." en laat het daarbij.
Waarom zijn er in de eerste vijf maanden van dit jaar dan al 227 schapen gedood door toedoen van de wolven in het gebied rondom het Drents-Friese Wold?
Omdat de wolf een opportunistische jager is die zich op een spreekwoordelijke postzegel bevindt, omringd door snacks.
De schade in de omgeving door de hier aanwezige wolven, wordt gebagatelliseerd of gewoonweg genegeerd alsof verbeterde biodiversiteit een allesoverstijgend argument is. En dat is het niet.
quote:Op woensdag 12 juli 2023 19:51 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Er is best wel iets te zeggen voor de biodiversiteit, maar ik ben van mening dat de hoeveelheid bos te weinig is om wolven te kunnen onderhouden en dat vind je terug in de enorme schade die hier berokkend wordt.
De wolf is in Nederland als sinds 1880 uitgeroeid. We hebben in de achttiende eeuw ons eigen land enorm ontbost om aan de vraag naar hout te voldoen.
De hoeveelheid bos in Nederland neemt sinds de jaren zeventig van de vorige eeuw gestaag toe, maar het is slechts 11% van het landoppervlak (en dat is natuurgebied, niet uitsluitend bos). Nu is de wolf wel weer terug, maar we hebben nog lang niet de bossen terug van toen de wolf nog in Nederland gevestigd was.
De Veluwe is een groot, redelijk aaneengesloten bosgebied. Het Drents-Friese Wold (waar Wapse aan ligt) is maar een vijftiende van dat oppervlak. Daarbij is de ligging van het bos als een soort klaver, waarbij er diepe inkepingen in het bos zijn met weilanden.
Het is voor de roedel in het Drents-Friese Wold dus heel lastig om binnen de grenzen van het bos te blijven en mede daardoor zie je hier dus ook vreselijk veel schade.
Op de website van Bij12 wordt de schade door wolven bijgehouden. Als ik kijk naar de schade tot eind mei (het duurt ongeveer zes weken voordat de DNA-resultaten gepubliceerd worden), dan staat de teller voor het gebied rond het Drents-Friese Wold inmiddels al op 233 dieren die bewezen door toedoen van wolven zijn gedood en/of door toedoen van wolven moesten worden afgemaakt.
229 schapen, twee koeien, drie pony's en een paard. In vijf maanden tijd. En dan is de schatting dat hier dus één roedel leeft.
Dus nee, ik vind niet dat er in het Drents-Friese Wold plek is voor de wolf. Hoewel ik er alle begrip voor heb dat een boswachter uit Noord-Holland er een enorme stijve piemie van krijgt dat de wolf in Nederland terugkeert, ben ik ook van mening dat iemand uit Noord-Holland gewoon zijn klep moet houden over de situatie aan de andere kant van het land. Hier in de omgeving, waar mensen er daadwerkelijk van heel dichtbij mee te maken krijgen, is er geen draagvlak.
https://www.volkskrant.nl(...)pt-dit-wel~b404ff0c/quote:Conclusie
Honden doden jaarlijks talloze schapen. Maar de schatting van 4 tot 13 duizend heeft niet alleen betrekking op honden maar ook op vossen. En ongeveer de helft van de schapen overleeft een aanval.
https://pointer.kro-ncrv.(...)l-spelen-in-ons-landquote:Volgens Jansman moeten we het gevaar van het dier wel nuanceren. Duits onderzoek naar 6500 keutels laat zien dat maar 1 procent van het voedsel van de wolf uit landbouwdieren bestaat. Voor de rest eet de wolf wilde dieren. ‘Wel moeten we hier de kanttekening bij maken dat de schapenhouders in Duitsland al vijftien jaar ervaring hebben met de wolf en dus ook meer maatregelen hebben getroffen om het dier buiten hun weilanden te houden. Ook zitten er in Duitsland veel gevestigde wolven, die minder vaak landbouwdieren aanvallen,’ vertelt Jansman.
Waarom mag jij dit soort onzin nog steeds spuwen?quote:Op maandag 17 juli 2023 11:44 schreef michaelmoore het volgende:
we gaan hier ook wolven afschieten , nu is het een boer , straks ligt er een klein meisje met een open buikje
we kunnen toch niet doorgaan met kleine kinderen op te offeren voor wilde dieren te houden
maar de boer heeft niet de wolf opgegetenquote:Op maandag 17 juli 2023 22:25 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Er is geen boer aangevallen, de boer viel de wolf aan.
Volgens alle studies door experts is er meer dan genoeg natuur in Nederland. Dat is dus zowel leefgebied als voedsel.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:12 schreef Jordy-B het volgende:
Dat de wolf een positieve invloed kan hebben op de biodiversiteit, wordt door mij niet ontkend. Ik beweer dat de natuur waar de wolf zich gevestigd heeft, onvoldoende groot is om de wolf in zijn behoeftes te kunnen voorzien.
Waarom?quote:Natuurmonumenten zegt letterlijk: "Duits onderzoek toont aan dat slechts 1% van het wolvenmenu uit schaap bestaat." en laat het daarbij.
Waarom zijn er in de eerste vijf maanden van dit jaar dan al 227 schapen gedood door toedoen van de wolven in het gebied rondom het Drents-Friese Wold?
Elk roofdier is opportunistisch.quote:Omdat de wolf een opportunistische jager is die zich op een spreekwoordelijke postzegel bevindt, omringd door snacks.
Gebagatalliseerd?quote:De schade in de omgeving door de hier aanwezige wolven, wordt gebagatelliseerd of gewoonweg genegeerd alsof verbeterde biodiversiteit een allesoverstijgend argument is. En dat is het niet.
noem eens twee studies.quote:Op maandag 17 juli 2023 22:32 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Volgens alle studies door experts is er meer dan genoeg natuur in Nederland. Dat is dus zowel leefgebied als voedsel.
Precies. Er zijn geen 22700 herten gedood, want dan zouden we hier over de karkassen struikelen, dus zegt dat wel wat.quote:Waarom?
Dat zegt toch niets? Want weet jij hoeveel herten en andere dieren gedood zijn?
Misschien wel 22.700. (Is het niet, maar goed om jouw onzin aan te tonen).
Ja, maar het helpt niet dat de wolf er met zijn neus bovenop zit. Daarbij zie je dat, zoals bij de boer in Vledder, er ondanks wolvenafscherming toch schapen worden aangevallen.quote:Elk roofdier is opportunistisch.
Ze vallen de zwakste aan. Daarom moet vee ook afgeschermd worden.
Dat is niet het beeld dat we hier zien. Zie ook https://www.rtvdrenthe.nl(...)enthe-verdrievoudigd waarbij de aanvallen worden gelinkt aan de gesettelde wolvenparenquote:Dat gezegd hebbende heeft NL meer dan genoeg natuur, met veel prooidieren en vermijdt de wolf de mens.
Het zijn ook met name zwervende wolfen die heel opportunistisch zijn.
Een paar is twee, niet tweehonderdplus. En nogmaals, dat is alleen rond dit bos, hè.quote:Gebagatalliseerd?
Onzin. Wolven zorgen voor nagenoeg geen schade. Die paar stuks vee.
schapen lopen niet hard en zijn een veel makkelijkere prooiquote:Op vrijdag 14 juli 2023 11:12 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Ik leg een relatie met Nederland, omdat het geplaatst wordt in een topic waarin de plaats van de wolf in NL bediscussieerd wordt. Het is mooi hoe de wolf floreert in Yellowstone Park en Yellowstone Park floreert door de aanwezigheid van de wolf, maar de situatie in een natuurgebied van 101x87 km in een toch al bosrijk gebied in Amerika, is niet 1 op 1 toepasbaar op een gebied van 9x9 km, waar dorpen, weides en akkers doorheen liggen... gelegen in een gebied vol dorpen, weides en akkers.
Dat de wolf een positieve invloed kan hebben op de biodiversiteit, wordt door mij niet ontkend. Ik beweer dat de natuur waar de wolf zich gevestigd heeft, onvoldoende groot is om de wolf in zijn behoeftes te kunnen voorzien.
Natuurmonumenten zegt letterlijk: "Duits onderzoek toont aan dat slechts 1% van het wolvenmenu uit schaap bestaat." en laat het daarbij.
Waarom zijn er in de eerste vijf maanden van dit jaar dan al 227 schapen gedood door toedoen van de wolven in het gebied rondom het Drents-Friese Wold?
Omdat de wolf een opportunistische jager is die zich op een spreekwoordelijke postzegel bevindt, omringd door snacks.
De schade in de omgeving door de hier aanwezige wolven, wordt gebagatelliseerd of gewoonweg genegeerd alsof verbeterde biodiversiteit een allesoverstijgend argument is. En dat is het niet.
Je mag het onzin vinden, maar de werkelijkheid is anders.quote:Op maandag 17 juli 2023 20:57 schreef KlapMongeaul het volgende:
[..]
Onzin. alleen een mannetje dat verstoten is en op zoek gaat naar een eigen territorium grijpt wat schapen. Eenmaal gesetteld op in een eigen territorium grijpt ie gewoon zwijnen, reeën etc.
Ik begrijp niet helemaal hoe dit verband houdt met de post waarop je reageert.quote:Op maandag 17 juli 2023 21:06 schreef KlapMongeaul het volgende:
[..]
[..]
https://www.volkskrant.nl(...)pt-dit-wel~b404ff0c/
Maar honden zijn lief, toch?
Overigens is het wel een redelijk genuanceerd artikel, maar het haalt wel het argument onderuit dat de wolf de grazers gaat aanpakken, zodat het bos kan verjongen. We hebben in Zuid-West Drenthe alleen reeën.quote:De aanwezigheid van de wolf heeft nog geen invloed op het aantal reeën in Drenthe. Dat blijkt uit de meest recente reeëntelling. In maart zijn namelijk 10.605 reeën geteld in Drenthe en dat is in lijn met de tellingen van de afgelopen tien jaar.
Je zou verwachten dat het aantal reeën lager zou zijn gezien de aanwezigheid van de wolf in Drenthe, maar dat is dus niet het geval. Het is op basis van Duitse cijfers ook niet de verwachting dat de hoeveelheid reeën in Drenthe in de toekomst wordt beïnvloed door de wolf.
Hoe dat kan? Adviseur faunabeheer Sander Crasborn van IPC Groene Ruimte in Arnhem heeft daar wel een verklaring voor. "Het ree is niet het hoofdvoedsel van de wolf. Dat heeft te maken met de manier waarop de wolf jaagt. De wolf is een zichtjager die graag een wat meer open gebied heeft om te jagen. Reeën staan vaak maar 50 tot 100 meter bij dekking vandaan, zoals struikgewassen, waar ze snel in vluchten, uit het zicht van de wolf", zegt Crasborn.
[..]
De prooien van Duitse wolven bestaan voor ongeveer de helft uit ree; zo blijkt uit onderzoek van de keutels. Uit een steekproef van 37 wolvenkeutels uit de periode januari tot en met april 2021 blijkt dat het wilde zwijn op de Veluwe de voornaamste prooi van de wolf is (59 procent). De proef is te klein om conclusies uit te kunnen trekken.
Tja, als je reeën gaat schieten en zodoende het voedsel van de wolf weghaalt vraag je om problemen hè.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 20:09 schreef Jordy-B het volgende:
Wolf heeft nog geen invloed op aantal reeën in Drenthe
[..]
Overigens is het wel een redelijk genuanceerd artikel, maar het haalt wel het argument onderuit dat de wolf de grazers gaat aanpakken, zodat het bos kan verjongen. We hebben in Zuid-West Drenthe alleen reeën.
https://dvhn.nl/meningen/(...)olf-af-28532807.htmlquote:Het lijkt er op dat de provincie Drenthe door het afschotbeleid ook een verantwoordelijkheid draagt voor de vele aanvallen op schapen en andere landbouwdieren.
Zie bericht hierboven.quote:Op dinsdag 18 juli 2023 19:48 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Je mag het onzin vinden, maar de werkelijkheid is anders.
In de lokale nieuwsberichten worden aanvallen op schapen ook gelinkt aan de gesettelde wolvenparen op basis van DNA-onderzoek, zoals: Aantal wolvenaanvallen in Drenthe verdrievoudigd
"Van de 53 bewezen wolvenaanvallen in Drenthe zijn er 30 toe te schrijven aan het wolvenpaar in het Drents-Friese Wold."
Dat is dus een gesettelde roedel en dit betreft het kwartaal van augustus t/m oktober 2022
[..]
Ik begrijp niet helemaal hoe dit verband houdt met de post waarop je reageert.
https://dvhn.nl/drenthe/D(...)n-zijn-24479145.htmlquote:Als er meer reeën en herten voorhanden zijn als prooidier, kunnen mens en wolf makkelijker naast elkaar leven in Nederland. Wolven zullen dan minder geneigd zijn vee aan te vallen en de natuur knapt er van op.
Wolf in Friesland.
Wolf in Friesland. Foto: JULIAN STRATENSCHULTE
Cor de Boer • 22 mei 2019, 12:18 • Drenthe
Tot die slotsom komt een internationaal wetenschappelijk team, waarin onderzoekers van de Rijksuniversiteit Groningen samenwerken met collega’s uit Utrecht, Tilburg, Duitsland, Polen, Zweden en Zuid-Afrika. De groep analyseerde bestaande onderzoeken naar conflicten tussen mens en wolf en publiceerde deze week haar aanbevelingen in het tijdschrift Biological Conservation.
Zo lastig is googlen voor die studies niet....quote:Op dinsdag 18 juli 2023 18:03 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
noem eens twee studies.
[..]
Precies. Er zijn geen 22700 herten gedood, want dan zouden we hier over de karkassen struikelen, dus zegt dat wel wat.
[..]
Ja, maar het helpt niet dat de wolf er met zijn neus bovenop zit. Daarbij zie je dat, zoals bij de boer in Vledder, er ondanks wolvenafscherming toch schapen worden aangevallen.
[..]
Dat is niet het beeld dat we hier zien. Zie ook https://www.rtvdrenthe.nl(...)enthe-verdrievoudigd waarbij de aanvallen worden gelinkt aan de gesettelde wolvenparen
Een wolf heeft volgens experts een leefgebied nodig van 200 vierkante kilometer. Dat is haalbaar op de Veluwe, hier niet.
[..]
Een paar is twee, niet tweehonderdplus. En nogmaals, dat is alleen rond dit bos, hè.
wolven afmakenquote:Op zondag 30 juli 2023 08:47 schreef Jordy-B het volgende:
DNA doodgeschoten wolf Wapse op 103 dode schapen aangetroffen
Dus een wolf die geboren is in de gevestigde roedel was goed voor 103 dode schapen in een halfjaar tijd.
Vee wordt toch alleen door zwervende wolven gedood?
wolven zijn te lui om herten te pakken, een schaap is makkelijker en een wild zwijn heeft een te taaie huidquote:Op dinsdag 18 juli 2023 20:50 schreef KlapMongeaul het volgende:
Als er meer reeën en herten voorhanden zijn als prooidier, kunnen mens en wolf makkelijker naast elkaar leven in Nederland. Wolven zullen dan minder geneigd zijn vee aan te vallen en de natuur knapt er van op.
Drenthe (althans, Zuid-West Drenthe) heeft alleen maar reeën en die zijn te schuw, te snel en te klein om een interessant prooidier voor de wolf te vormen.quote:Op zondag 30 juli 2023 09:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wolven zijn te lui om herten te pakken, een schaap is makkelijker en een wild zwijn heeft een te taaie huid
als je de wolf loslaat in de oostvaarderplassen dan krijgt de wolf ze wel , die jagen de herten tegen het hek op en er ontstaat een ongekende massaslachting , dat de Telegraaf er weken lang bol van staatquote:Op zondag 30 juli 2023 11:03 schreef Jordy-B het volgende:
[..]
Drenthe (althans, Zuid-West Drenthe) heeft alleen maar reeën en die zijn te schuw, te snel en te klein om een interessant prooidier voor de wolf te vormen.
De wolf heeft in Drenthe geen positieve bijdrage. Ze hebben geen invloed op de wildstand. Wat ze aan effect zouden kunnen hebben (terugdringen van grazers), staat haaks op hoe de natuurgebieden beheerd worden. De Drentse natuurgebieden floreren juist door grazers, want zonder begrazing verdwijnen de karakteristieke heidevelden en zandverstuivingen.
Het is ook wel duidelijk waarom de wolf hier niet op zijn plek is, maar het is allemaal heel lastig voor de wolvenliefhebbers om dit onder ogen te zien.
Het is omgekeerde wereld om hier grootwild te gaan introduceren, zodat de wolf wat nuttigs te doen zou hebben. Letterlijk een probleem veroorzaken, zodat de wolf dat kan gaan oplossen.
De introductie van de wolf zou het middel moeten zijn om een doel te bereiken, maar het lijkt er vanaf het begin op dat de introductie van de wolf het doel is dat alle middelen heiligt.
Hij was geen deel meer van de gevestigde roedel.quote:Op zondag 30 juli 2023 08:47 schreef Jordy-B het volgende:
DNA doodgeschoten wolf Wapse op 103 dode schapen aangetroffen
Dus een wolf die geboren is in de gevestigde roedel was goed voor 103 dode schapen in een halfjaar tijd.
Vee wordt toch alleen door zwervende wolven gedood?
ze moeten gewoon de schapen insmeren met een stinkend middel , chloor of zoquote:Op zondag 30 juli 2023 11:45 schreef Cause-mayhem2 het volgende:
[..]
Hij was geen deel meer van de gevestigde roedel.
Het roedel jaagt samen, hij was alleen.
Juist omdat hij alleen was heeft hij vee getarged.
Het is belangrijk om oa voor uit het nest vliegende roofdieren vee onaantrekkelijk te maken.
Goede afwering, ze de stuipen op het lijf jagen en ook afschot (laat het lijk maar even hangen)
Dit dier mocht niet meer op de normale jachtgronden jagen en had minder opties omdat hij alleen moest jagen.
Zorg dat zo'n dier vertrekt ipv in de buurt blijft hangen. Afschrikken dus, moeilijk maken. En werkt dat niet Dan doden en als voorbeeld stellen.
wat vroeg, de wolf is 200 jaar weggeweest , na collectief afegschoten te zijn geweestquote:Op zondag 30 juli 2023 11:47 schreef BlackLining het volgende:
Je zou kunnen stellen dat de wolf wat vroeg komt, maar de ontwikkelingen in de Nederlandse natuur zijn wel zodanig dat je op termijn enkele wolven stabiel kunt dragen. En dan zal er ook zo nu en dan wel een schaap sneuvelen ja.
Vrij irrelevant allemaal.quote:Op zondag 30 juli 2023 12:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wat vroeg, de wolf is 200 jaar weggeweest , na collectief afegschoten te zijn geweest
nu issie weer terug en jongt er op los , omdat ie beschermd is, dat gaat niet lang duren dat snap je
een beschermd roofdier, hoe gek wil je het hebben
Dan kun je ook wel wat krokodillen beschermd in de utrechtse gracht gooien
zal ie geregeld een stuk of wat kinderen de gracht intrekken nou ja, moet kunnen toch
Premium artikel in de Leeuwarder Courant, enkele highlights:quote:Een boer struikelt. De wolf neemt een aanloop, springt naar het hek en hapt. Het gepiep is duidelijk te horen in Wapse. 'Ik vond de beelden heftig om te zien'
De bijtende wolf in Wapse kreeg zondagochtend 9 juli flinke schokken van het wolfwerende raster. Dat is te zien op één van de filmpjes die gemaakt is van het wolvenincident. Vraag is welke beelden de politie nog meer heeft.
Kortom, het raster voldeed aan de eisen en de boer heeft gehandeld volgens de instructies zoals beschreven in de "interventierichtlijnen van het Wolvenplan". Dus al die indianenverhalen dat de boer de wolf zou hebben aangevallen en dat het raster niet deugde kunnen de ijskast weer in.quote:„Hij heeft zo ongeveer het beste van het beste materiaal. Hij maakt gebruik van dikke draden.”
Dat wordt onderschreven door de provincie Drenthe, het bevoegd gezag op het wolvendossier. Zowel de provinciaal toezichthouder als de taxateur van BIJ12-Faunazaken beoordelen het raster als wolfwerend. „Het raster is gecontroleerd”, zegt een woordvoerster van de provincie Drenthe.
Een medewerker van de alarmcentrale adviseert om te proberen de wolf te verjagen, zoals dat is vastgelegd in de zogeheten interventierichtlijnen van het Wolvenplan. Daarin staat dat eerst geprobeerd moet worden om een potentieel gevaarlijke wolf te verjagen, bijvoorbeeld door het dier te laten schrikken met geluiden en armgebaren.
De boer en zijn zoon ondernemen een poging. Volgens betrokkenen maken ze lawaai en zwaaien ze met een schep en hooivork om de wolf weg te houden bij de schapen en geiten.
Volgens hem is te zien dat de wolf op een gegeven moment zijn koers verlegt van de schapen naar de boer en zijn zoon. „Dat verraste mij. Dat de wolf zich in één keer afwendt. De wolf was heel gericht bezig met de schapen en ineens richtte hij zich op hen”, zegt Bruins.
Op de beelden zou te zien zijn dat de hobbyboer schrikt van de ommezwaai, terugdeinst en achterover struikelt. Zijn zoon helpt hem overeind en ze spoeden zich naar het hek. De wolf neemt een aanloop, springt naar het hek en hapt. Een beet volgt in de hand waarmee de boer het hek achter zich dicht doet
In smanwerking met agrariers,quote:Op zondag 30 juli 2023 12:28 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Vrij irrelevant allemaal.
We zijn bezig de stukken natuur die we nog hebben (en nee, geen oernatuur, de definitie is hier een stabiel functionerend ecosysteem) aan elkaar te koppelen.
. Als je genoeg van die gebieden aan elkaar weet te koppelen, vergroot je de draagkracht van een keer ecosysteem echt aanzienlijk. Heb je dat voor elkaar, dan kun je daar prima wolven in hebben zonder overlast voor de omgeving.
Links of rechtsom heeft een kind in het bos veel meer te vrezen voor wilde zwijnen dan voor wolven.
leugenaarquote:Dat vlot vrij aardig, ook in samenwerking met agrariërs.
Schreef het al in een andere draad, maar ik blijf erbij dat de 120-130 cm waar ze het over hadden in dat NOS artikel gewoon veel te laag is. Ik vraag me echt af waar ze vandaan hebben gehaald dat een wolf daar niet (met gemak) overheen komt. En een dier dat een klapper heeft gehad op de heenweg zal juist niet terug over het hek durven waardoor je dergelijke situaties als met die boer in de hand werkt, omdat het niet weg kan.quote:
Dat denk ik niet alleen, daar ben ik de hele dag mee bezig op mijn werkquote:Op zondag 30 juli 2023 14:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In smanwerking met agrariers,
dat denk je
EHS is geen spoorweg of derg
ook geen piekbelaster ,
Dus dan zul je wel met heel veeel geld over de brug moeten komen, dat gaat echt niet lukken
dus geen 120 % woest aantrekkkelijk , maar 1000%
[..]
leugenaar
nere die staan daar niet voor openquote:Op zondag 30 juli 2023 14:40 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Dat denk ik niet alleen, daar ben ik de hele dag mee bezig op mijn werk
Niet allemaal natuurlijk, maar met wat herverkaveling (waarbij in sommige gevallen ook natuur wordt omgevormd tot landbouwgrond), uitkoop en pachtregelingen kan er best wel wat. Bedrijven die geen opvolging ofzo hebben, die staan daar regelmatig voor open.
Niet iedereen heeft een FDF petje op.
Waar maak je dat uit op?quote:Op zondag 30 juli 2023 11:45 schreef Cause-mayhem2 het volgende:
[..]
Hij was geen deel meer van de gevestigde roedel.
Wat jij persoonlijk van dat hek vindt is niet heel relevant in deze. De omheining voldeed aan de gestelde eisen, punt.quote:Op zondag 30 juli 2023 14:32 schreef K21 het volgende:
Schreef het al in een andere draad, maar ik blijf erbij dat de 120-130 cm waar ze het over hadden in dat NOS artikel gewoon veel te laag is. Ik vraag me echt af waar ze vandaan hebben gehaald dat een wolf daar niet (met gemak) overheen komt. En een dier dat een klapper heeft gehad op de heenweg zal juist niet terug over het hek durven waardoor je dergelijke situaties als met die boer in de hand werkt, omdat het niet weg kan.
Ja, een hek van 160 cm is duurder, maar je halve kudde verliezen is dat ook, en nu is er ook voor weet ik veel provinciesubsidie aan deze Fyra-omheininkjes uitgegeven. Doe het dan in één keer goed.
deze wolf is bij dit incident voor de 3e keer (vastgesteld) een wolfwerend hek gepasseerd. Dus voor hem idd niet wolfwerend genoeg.quote:Op zondag 30 juli 2023 14:32 schreef K21 het volgende:
[..]
Schreef het al in een andere draad, maar ik blijf erbij dat de 120-130 cm waar ze het over hadden in dat NOS artikel gewoon veel te laag is. Ik vraag me echt af waar ze vandaan hebben gehaald dat een wolf daar niet (met gemak) overheen komt. En een dier dat een klapper heeft gehad op de heenweg zal juist niet terug over het hek durven waardoor je dergelijke situaties als met die boer in de hand werkt, omdat het niet weg kan.
Ja, een hek van 160 cm is duurder, maar je halve kudde verliezen is dat ook, en nu is er ook voor weet ik veel provinciesubsidie aan deze Fyra-omheininkjes uitgegeven. Doe het dan in één keer goed.
mensen die denken dat je wilde dieren tegenhoud met een hekje en een bord ervoor , geen toegangquote:Op zondag 30 juli 2023 21:01 schreef poemojn het volgende:
[..]
deze wolf is bij dit incident voor de 3e keer (vastgesteld) een wolfwerend hek gepasseerd. Dus voor hem idd niet wolfwerend genoeg.
120-130 is inderdaad niet hoog, mijn hond met schofthoogte ca 60cm kan zonder aanloop op een muurtje van 120cm springen. Een wolf is gewoonlijk wel groter (65-90cm, dus tot anderhalf keer zo groot). Voor honden wordt een omheining van 3x schofthoogte aangeraden overigens (bijv voor de labrador, die kan ook over 120-150cm hoge omheining springen terwijl ze niet echt atletisch zijn).
Maar het zijn wel de normen van B12 zelf..
Werkt hier in Bulgarije best behoorlijk, zolang je de juiste voorzorgsmaatregelen neemt.quote:Op zondag 30 juli 2023 21:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mensen die denken dat je wilde dieren tegenhoud met een hekje en een bord ervoor , geen toegang
![]()
![]()
![]()
Niet elke boer heeft kinderen, niet elk kind wil het bedrijf van de ouders overnemen.quote:Op zondag 30 juli 2023 15:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nere die staan daar niet voor open
ga jij op verzoek van een vreemde uit je woonhuis waar je al generaties woont , ??
nee daar komen je kinderen en gaan verder met het bedrijf
Nee hoor, ook als ze er een beetje op vooruit gaat. Dat zijn zakenlui, die willen optimaliseren, en wat herverkavelen kan ook prima in het voordeel van de agrariër zijn.quote:een enkele melkveehouder of tuinder of Fruitteler zal wel wat grond willen ruilen als ie er heel veel op vooruit gaat
neequote:Op zondag 30 juli 2023 22:39 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Niet elke boer heeft kinderen, niet elk kind wil het bedrijf van de ouders overnemen.
Vaak gebeurt dat wel, niet altijd.
[..]
Nee hoor, ook als ze er een beetje op vooruit gaat. Dat zijn zakenlui, die willen optimaliseren, en wat herverkavelen kan ook prima in het voordeel van de agrariër zijn.
Wederom: niet altijd, soms wel.
Ik laat de Hedwigepolder even achterwege. Daar kom je altijd mee aan, kunnen we uren over discussiëren maar heeft hier gewoon niets mee te maken.
Niet elke agrariër wil meewerken, dat zeg ik ook niet. En dat hoeft ook niet. Met de paar die het wel willen omdat ze er zakelijk gewoon op vooruit gaan óf omdat ze weldegelijk gewoon willen stoppen, kom je al een heel eind om de EHS op peil te brengen.
Bij een deel van de melkveehouders gaat dat zo ja. Bij een deel ook niet.quote:Op zondag 30 juli 2023 22:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee
je praat uit je neus
Als je tegen een melkveehouder begint over de EHS , dan denkt dat ie met familie van Volkert te maken heeft
Mensen die denken dat de wolf niet in NL thuis hoortquote:Op zondag 30 juli 2023 21:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mensen die denken dat je wilde dieren tegenhoud met een hekje en een bord ervoor , geen toegang
![]()
![]()
![]()
Ja zakelijkquote:Op zondag 30 juli 2023 23:08 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Bij een deel van de melkveehouders gaat dat zo ja. Bij een deel ook niet.
Sterker nog: bij de meeste niet. Dat zijn gewoon hele zakelijke gesprekken. En als er voor beide partijen winst te behalen valt, dan doen we zaken. Zo niet, dan niet. Zo simpel is dat.
Er zijn er echt maar heel weinig bij die een zakelijk positieve deal afketsen omdat "weg met de grote boze overheid". Zo werkt het op Fok, niet in de realiteit.
vroeger wel denk ikquote:Op zondag 30 juli 2023 23:11 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Mensen die denken dat de wolf niet in NL thuis hoort![]()
![]()
![]()
![]()
Tja als dat jouw manier isquote:Op zondag 30 juli 2023 23:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja zakelijk
land kopen van een melkveehouder, je kunt beter vragen of je zijn kloten kan kopen
Niet dan?quote:Op zondag 30 juli 2023 21:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mensen die denken dat je wilde dieren tegenhoud met een hekje en een bord ervoor , geen toegang
![]()
![]()
![]()
Met de meeste mensen kun je prima pratenquote:Op zondag 30 juli 2023 23:20 schreef BlackLining het volgende:
Gelukkig is er met de meeste mensen prima te praten.
Steeds minder mensen willen de wolf, nu de wolf ook op campings in Drenthe is gesignaleerdquote:Waar de wolf woont, willen de mensen hem niet
Steun voor wolf neemt verder af: ’Er is hier angst en niet alleen bij boeren’
ANDRÉ SPAANSEN
GRONINGEN - De steun onder Nederlanders voor de aanwezigheid van de wolf in Nederland is de laatste tijd afgenomen. Dit blijkt uit een nieuwe enquête.
In anderhalf jaar tijd steeg het percentage mensen dat vindt dat de wolf niet in Nederland thuishoort van 25% naar ongeveer 33%.
quote:De veelbesproken wolf komt tegenwoordig voor op de Gelderse Veluwe en in de provincie Drenthe, nadat het roofdier lange tijd weg was uit ons land.
Niet geheel toevallig is de weerzin tegen de wolf in die gebieden het grootst.
In Drenthe geeft 54 procent van de mensen aan de daar permanent aanwezige wolf liever kwijt dan rijk te zijn. In de provincies Noord-Holland en Utrecht is het aandeel 'wolven-haters' het kleinst, maar daar komt de wolf buiten de dierentuinen dan ook niet voor.
Fractievoorzitter Gert-Jan Schuinder van grootste fractie BoerBurgerBeweging (BBB) in de Provinciale Staten van Drenthe snapt wel dat er meer tegenstand is in provincies met wolf, dan in provincies zonder: ,,
Het is niet zo gek, wij willen een wolfvrij Drenthe."
Juist BBB is groot tegenstander van de wolf. ,,Er is goed geluisterd naar de burgers door het nieuwe college. Er is hier angst voor de wolf en niet alleen bij boeren. Drenten zijn veel buiten in de natuur, ze gaan hier veel op pad."
quote:Er waren veel aanvallen en de meeste van deze schapen waren niet goed beschermd tegen de wolf. Bij de 115 aanvallen voldeed het raster maar in drie gevallen aan de norm, dus vijf draden met een hoogte van 120 centimeter en 4,5kV elektrische spanning.
En juist hier in Drenthe zijn natuurlijk erg veel schapen, veel veehouders!"
Tja..quote:Er waren veel aanvallen en de meeste van deze schapen waren niet goed beschermd tegen de wolf. Bij de 115 aanvallen voldeed het raster maar in drie gevallen aan de norm, dus vijf draden met een hoogte van 120 centimeter en 4,5kV elektrische spanning.
als er een meisje met een open buikje gevonden wordt zal men nog volhouden dat het een hond wasquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:50 schreef Marsenal het volgende:
In een land waar je mee kan maken dat een gezin op vakantie bij Beekse Bergen even uitstapt om de jachtluipaarden uit te dagen, weten ze in de provincie heus dat de dag dat het helemaal misgaat met die wolven steeds dichterbij komt.
Kijk voor de gein eens op de socialmedia accounts van TouronsofYellowstone zou ik zeggen.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:50 schreef Marsenal het volgende:
In een land waar je mee kan maken dat een gezin op vakantie bij Beekse Bergen even uitstapt om de jachtluipaarden uit te dagen, weten ze in de provincie heus dat de dag dat het helemaal misgaat met die wolven steeds dichterbij komt.
En die kans is een stuk groter dan dat dat meisje door een wolf is aangevallen hoor, Roodkapje.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 23:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
als er een meisje met een open buikje gevonden wordt zal men nog volhouden dat het een hond was
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |