abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 21 maart 2023 @ 20:40:07 #1
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208485549
Allen,

Behalve over veelal zakelijke manoeuvres en heuglijke onderwerpen die geheel passen in onze *) kringen, werd afgelopen zondag bij de koffie c_/ na de mis in Haarlem :Y) :9 gezamenlijk nog gesproken over doodnormale maatschappelijke 'perikelen' bij jeugdigen. *)
Zowel leden van de plaatselijke parochie en enkele collega's uit de zakenwereld, m'n partner en ikzelf uiteraard *), hadden het hierbij dan ook over de zogeheten 'Week van de Lentekriebels'. ;) Dat was naar aanleiding van aan ons op de Zuid-as gelieerde onderwijstakken ter educatie en het onderwijzen van jeugdigen en subsidieoverwegingen voor Rutgers in het kader van dit speciale 'leervak'. :7~

Omdat er in samenspraak met het ministerie, evenals met veel grote andere organisaties en bedrijven 8} *), ook al geruime tijd een goede samenwerking bestaat met het basisonderwijs, voortgezet onderwijs :s) :s) :s) en diverse andere hogere scholen als de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam op steenworp afstand, kwam dit onderwerp vorige week al ter sprake tijdens een borrel B:)B :Y) op goede locatie. *) Er is op diverse scholen in NL meer aandacht voor lessen 'seksuele vorming' omdat lang niet alle ouders van jeugdige kinderen daar altijd even 'handig' in lijken te zijn. :|W
Wij hebben in samenspraak met het ministerie FvD-leider Baudet in het bijzonder hierover verder niets gevraagd *), al toonden anderen toch veel belangstelling in het onderwerp 'lentekriebelweek'. ;)

Wat u? Het onderwerp gooide bij diverse voorstanders namelijk best hoge ogen en is deze week reeds van start gegaan. *) Dus een reden temeer om dit speciale 'pakket' op deze scholen grootscheeps en succesvoller uit te gaan rollen om jeugdigen weerbaar te maken voor in een later stadium. :s) :s) :s)
Maar uiteraard dus ook om hen tijdig te leren wat er allemaal gebeurt met het opgroeiende lichaam richting pubertijd *O* en daar straks misschien beter mee om te kunnen gaan :9, want jong geleerd is oud O~) gedaan. *)

Dat er behalve voor ouders hierbij voor het basisonderwijs ook een duidelijk rol ligt moge duidelijk zijn. Verder is het inderdaad raadzaam dat ouders die hier zo hun bedenkingen bij hebben :|W, of zich zorgen maken :o, tijdig in overleg gaan met de basisschool in kwestie. ^)
Let wel dat er selectief te werk wordt gegaan en er in dit kader verschillende lespakketten in hun soort zullen komen voor verschillende groepen. Dat ook bepaalde partijen waaronder de PVV het nu allemaal wat vroeg vinden was mij ook reeds bekend, maar mag deze prima ontwikkeling voor jeugdigen niet echt drukken. *)

Maar goed, al met al lijkt de zogeheten 'Week van de Lentekriebels' best toekomst te hebben oO<, toch zal men enige mate van voorzichtigheid moeten betrachten in hoe men het brengt. De ene school of leraar is tenslotte de andere niet, en hetzelfde geldt ook voor de grote diversiteit aan kinderen omdat iedereen in wezen uniek is. ;)
Het nieuwe lesrooster geniet na enige aarzeling uiteraard de goedkeuring van veel politieke partijen, waaronder de VVD en van ons op goede locatie te Haarlem :Y) en Amsterdam Zuid. :7~

Fijne avond!

Scjvb

====

quote:
NOS Nieuws • Vandaag, 18:03

ANP

Ouders die zich zorgen maken over de lessen seksuele vorming in de Week van de Lentekriebels kunnen het best contact opnemen met de school, adviseert minister Wiersma voor Primair en Voortgezet Onderwijs. Basisscholen hebben uitdrukkelijk een rol in de seksuele vorming en de seksuele weerbaarheid van kinderen, zegt hij.

"We hebben met zijn allen bepaald dat seksuele vorming tot de leerdoelen behoort, dus dan is het logisch dat daar les over wordt gegeven", zei hij in de Tweede Kamer. Hoe zij dat invullen bepalen schoolbesturen, leerkrachten en ouders.

De onderwijsminister was uitgenodigd bij het Vragenuurtje omdat FvD-leider Baudet tegen de lespakketten van de Week van de Lentekriebels is. Die werden ook dit jaar weer ontwikkeld door kenniscentrum Rutgers. Volgens Baudet worden kinderen vanaf vier jaar daarin "aangespoord" om over volwassen seksueel gedrag en geslachtsverandering te praten. Over het extra lesmateriaal over het vrouwelijk geslachtsdeel is hij ook niet te spreken. Ook andere partijen hadden vragen.

Wensen en grenzen

Wiersma wijst erop dat de lentekriebel-lessen per leeftijd verschillen en vooral tot doel hebben kinderen wijzer en weerbaarder te maken. "Bij groep 2 gaat het bijvoorbeeld over verschillen tussen jongens en meisjes, wensen en grenzen. Ik vind het, ook als ouder, belangrijk dat kinderen dit leren."

Ook lessen over menstruatie en zaadlozing voor kinderen die daar gezien hun leeftijd mee te maken krijgen, of over verliefdheid en begrijpen wat liefde is, horen bij de leerdoelen van het onderwijs, zegt Wiersma. "Als er kinderen zijn die dit thuis niet leren, en het mag ook niet op school, waar dan wel?"

Week van de Lentekriebels leidt vaker tot vragen
Bij Rutgers komen elk jaar vragen van bezorgde ouders binnen over de themaweek en de lessen. "Dit jaar zijn het er meer omdat er nepnieuws over wordt verspreid, bijvoorbeeld over kleuters en seksuele handelingen", zegt ontwikkelaar Luc Lauwers. In het pakket voor groep 7 en 8 zit wel informatie over seks, veilige seks en seksuele weerbaarheid.

"Kinderen worden nergens toe aangezet, het speelt gewoon. Ze hebben mobieltjes en zien van alles. Leerkrachten kunnen het lespakket naar eigen inzicht gebruiken voor de vragen die er bij hun leerlingen leven."

Ook Lobke Vlaming van Stichting Ouders en Onderwijs zegt dat er dit jaar iets meer vragen binnenkomen, al is de week nog maar net begonnen. "Het enige wat wij kunnen adviseren is: ga met de school praten. Dat hebben ouders vaak nog niet gedaan", zegt zij. In veel gevallen van bezorgde ouders hebben de scholen ze niet vooraf verteld over de lessen seksuele vorming.


Verkeerd gebruik van de lespakketten zou Wiersma niet goed vinden, maar of dat gebeurt weet hij niet. De Week van de Lentekriebels is geen lesmateriaal van de overheid. Ongeveer een derde tot de helft van de scholen kiest voor dit pakket. Er zijn ook andere lespakketten, bijvoorbeeld Wonderlijk gemaakt, voor "seksuele vorming vanuit een christelijke levensvisie".

De minister kon de zorgen bij een aantal politieke partijen niet wegnemen. Denk zegt "talloze mails" van bezorgde ouders te hebben binnengekregen omdat ze bang zijn dat hun kind van vier of vijf jaar geslachtsdelen en seks voorgeschoteld krijgt. En de PVV vindt lessen over seksualiteit in groep 7 en 8 wel wat vroeg.

In een bubbel opvoeden

De SGP vindt dat seksuele opvoeding in de eerste plaats binnen het gezin hoort. De partij wilde weten of de minister de subsidie voor Rutgers in gaat trekken.

Dat is Wiersma niet van plan, en seksuele opvoeding alleen door ouders vindt hij ook geen goed idee. "De samenleving wordt er niet beter van als we kinderen te veel in een bubbel opvoeden en ze pas loslaten als ze twaalf zijn." Hij gaat het lesmateriaal bij Rutgers opvragen en nader bestuderen.

Inmiddels is de Week van de Lentekriebels op veel scholen van start gegaan en praten leerlingen bijvoorbeeld over wat zij fijn of niet fijn vinden in contact met andere mensen en hoe zij dit kunnen bespreken. Het Jeugdjournaal maakte deze reportage:


© https://nos.nl/artikel/24(...)eerdoel-van-kinderen
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_208485622
Deze OP is niet te lezen door al die pleuris smilies.
U MAD?
pi_208485623
Best wel leuk om door te lezen en dan kan je zelf beoordelen of je dit boek wel of niet goed voor de kids vind?
  dinsdag 21 maart 2023 @ 20:47:33 #4
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_208485637
quote:
82s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:46 schreef de_boswachter het volgende:
Deze OP is niet te lezen door al die pleuris smilies.
Ik sla dat hele verhaal van TS altijd gewoon over en scroll direct naar het nieuwsbericht.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 20:51:03 #6
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_208485687
Lezen, schrijven, rekenen is al jaren dramatisch maar ze kunnen strak gelukkig wel vingeren :')
pi_208485702
quote:
Is dat filmpje echt? Of weer zo’n in elkaar gezet knutseltje van FVD?
U MAD?
pi_208485750
Denk onbegrensd en kijk verder dan je kan zien
Wij zijn unlimited barrières kennen we niet
Denk unlimited
pi_208485755
Leren ze ook over plassex? Dat vraag ik voor een vriendin.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_208485759
Wel grappig dat de groep mensen die dagelijks schreeuwt dat Nederland zo preuts aan het worden is en we aan het vertrutten zijn, nu dezelfde groep mensen is die moord en brand schreeuwt voor seksuele voorlichting. :')
pi_208485775


Lekker man.
Zonder wrijving geen glans
  dinsdag 21 maart 2023 @ 20:58:32 #12
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208485849
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:47 schreef kwiwi het volgende:

[..]
Ik sla dat hele verhaal van TS altijd gewoon over
Maken jullie dat de kat maar wijs. Maar OT: doe hier eventueel uw informatieve voordeel mee ;)
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  dinsdag 21 maart 2023 @ 20:59:03 #13
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208485862
Haha seks is vies en eng volgens Baudet
  dinsdag 21 maart 2023 @ 20:59:43 #14
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_208485866
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:54 schreef Bananenpap het volgende:
Wel grappig dat de groep mensen die dagelijks schreeuwt dat Nederland zo preuts aan het worden is en we aan het vertrutten zijn, nu dezelfde groep mensen is die moord en brand schreeuwt voor seksuele voorlichting. :')
Blijkbaar zijn dat de mensn met het nuchtere verstand die vinden dat volwassen mensen niet moeten janken en zich aanstellen als kleine kinderen over grappen of meningen die ze niet aanstaan maar dat we kinderen gewoon als kinderen moeten blijven zien en behandelen
Voor de meeste mensen allemaal heel logisch behalve voor een klein groepje dat meent als je maar debiel genoeg doet je het bij het rechte eind hebt
pi_208486003
Mij sexuele voorlichting was toen ik 11 was

*porno boekje van mn grote broer met veel hitsige taal
*een medische encecoledie met plaatjes van een opengescheurde bebloede vagina waar een baby uit kwam zetten

Nou ja was in 1980 dus, waren preutse tijden
pi_208486093
Ieuw, dus de leraar heeft ook seks? Gatsiedarrie :6
nielsgeode schreef het volgende:
Prachtig om te zien hoe mensen niet gehinderd door gebrek aan kennis precies denken te weten hoe het zit en daarbij de keiharde ongefundeerde conclusies ook zeer duidelijk op het forum plempen.
pi_208486119
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:54 schreef superniger het volgende:
Leren ze ook over plassex? Dat vraag ik voor een vriendin.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Die versie is voor de Duitsers.
nielsgeode schreef het volgende:
Prachtig om te zien hoe mensen niet gehinderd door gebrek aan kennis precies denken te weten hoe het zit en daarbij de keiharde ongefundeerde conclusies ook zeer duidelijk op het forum plempen.
pi_208486135
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:59 schreef the-eye het volgende:

[..]
Blijkbaar zijn dat de mensn met het nuchtere verstand die vinden dat volwassen mensen niet moeten janken en zich aanstellen als kleine kinderen over grappen of meningen die ze niet aanstaan maar dat we kinderen gewoon als kinderen moeten blijven zien en behandelen
Voor de meeste mensen allemaal heel logisch behalve voor een klein groepje dat meent als je maar debiel genoeg doet je het bij het rechte eind hebt
Stel je niet aan. Ik kreeg ook seksuele voorlichting op de basisschool en zo eng was het allemaal niet hoor. Laten we ook niet naïef zijn want kinderen zoeken op jonge leeftijd al plaatjes op en spelen ook doktertje met elkaar. Prima dat je dat als ouder bespreekbaar maakt lijkt mij.

Of dat trouwens op zo'n ongemakkelijke manier moet zoals in dat filmpje is een ander verhaal. :')
pi_208486161
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:52 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Is dat filmpje echt? Of weer zo’n in elkaar gezet knutseltje van FVD?
Nee, blijkbaar wel echt dus.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_208486183
Volgens mij heb ik het allemaal gewoon zelf geleerd ipv school of ouders. En volgens mij gebeurt dat ook gewoon vanzelf.

Ik snap niet zo goed waarom het allemaal van bovenaf moet.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 21:27:19 #22
308523 the-eye
I'm a Live Wire
pi_208486284
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 21:15 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
Stel je niet aan. Ik kreeg ook seksuele voorlichting op de basisschool en zo eng was het allemaal niet hoor. Laten we ook niet naïef zijn want kinderen zoeken op jonge leeftijd al plaatjes op en spelen ook doktertje met elkaar. Prima dat je dat als ouder bespreekbaar maakt lijkt mij.

Of dat trouwens op zo'n ongemakkelijke manier moet zoals in dat filmpje is een ander verhaal. :')
Je hangt dus het SGP standpunt aan dat voorlichting in de eerste plaats een taak voor de ouders is?
pi_208486427
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 21:15 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
Stel je niet aan. Ik kreeg ook seksuele voorlichting op de basisschool en zo eng was het allemaal niet hoor. Laten we ook niet naïef zijn want kinderen zoeken op jonge leeftijd al plaatjes op en spelen ook doktertje met elkaar. Prima dat je dat als ouder bespreekbaar maakt lijkt mij.

Of dat trouwens op zo'n ongemakkelijke manier moet zoals in dat filmpje is een ander verhaal. :')
Ja, ik ook. Dat is toch al tientallen jaren zo? Lijkt me ook prima, want 11-12 is wel de leeftijd dat kinderen daarin geïnteresseerd raken. Niet om zelf seks te hebben, maar wel stiekem porno kijken, of elkaar uitdagen ('je mag de mijne zien als ik de jouwe mag zien'). Het is ook de leeftijd dat meisjes ongesteld worden en borsten beginnen te krijgen. Als je daar thuis niks over meekrijgt, is het toch wel handig dat je nog ergens informatie krijgt. En als je heel erg christelijk bent, dan zitten je kinderen waarschijnlijk ook op een heel erg christelijke basisschool, waar ze er wel voor zorgen dat het allemaal verteld wordt op een 'verantwoorde' manier.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:12:39 #24
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_208486860
Ach, ik was al met 12 jaar naar gangbang en bukkake filmpjes aan het kijken.

Ik denk dat goede voorlichting op school beter is.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:18:22 #25
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208486953
Dat filmpje is toch fake mag ik hopen? Het komt van het kanaal van FvD zie ik, daarom vraag ik het maar even.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208487029
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:52 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Is dat filmpje echt? Of weer zo’n in elkaar gezet knutseltje van FVD?
Probeer anders deze.

twitter
pi_208487100
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:22 schreef Nober het volgende:

[..]
Probeer anders deze.

[ twitter ]
Dus het is echt? Die zijn niet helemaal lekker bij Rutgers.
U MAD?
pi_208487119
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 21:17 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Nee, blijkbaar wel echt dus.
Niet normaal….. als ik kinderen zou hebben dan zou ik me hier ernstig zorgen over maken. Sexuele voorlichting is prima, maar niet als ze 8 zijn. Doe even normaal.
U MAD?
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:26:40 #29
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208487128
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:22 schreef Nober het volgende:

[..]
Probeer anders deze.

[ twitter ]
Dit is echt niet normaal. Maar een bepaald type mens zal dit wel weer toejuichen natuurlijk.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:29:32 #30
217808 gniffie
Ven der Vurt is baas!
pi_208487205
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:26 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Niet normaal….. als ik kinderen zou hebben dan zou ik me hier ernstig zorgen over maken. Sexuele voorlichting is prima, maar niet als ze 8 zijn. Doe even normaal.
wanneer dan wel
"Plausibel zeg ik gewoon. Ik zeg gewoon eerlijk, plausibel"
pi_208487255
Alleen maar goed dat scholen dit doen. :Y
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:31:46 #32
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208487262
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:29 schreef gniffie het volgende:

[..]
wanneer dan wel
Dat zal per kind wisselen. Misschien op 14 of 15-jarige leeftijd.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208487330
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:29 schreef gniffie het volgende:

[..]
wanneer dan wel
Brugklas. In ieder geval middelbare school. Waarom moeten kinderen in groep 8 weten wat dildo’s zijn? En geloof me… dat leren ze in groep 8 tegenwoordig.
U MAD?
pi_208487364
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:26 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Niet normaal….. als ik kinderen zou hebben dan zou ik me hier ernstig zorgen over maken. Sexuele voorlichting is prima, maar niet als ze 8 zijn. Doe even normaal.
Plus taak vd ouders lijkt mij.
pi_208487397
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:36 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Plus taak vd ouders lijkt mij.
Deels wel ja. Vanaf een bepaalde leeftijd is educatie prima. Maar niet op de basisschool. Daar kan je het hebben over verliefdheid, dat soort shit. Niet over neuken, ejaculeren of dildo’s. Welke mafkees bedenkt zoiets.
U MAD?
pi_208487416
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:38 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Deels wel ja. Vanaf een bepaalde leeftijd is educatie prima. Maar niet op de basisschool. Daar kan je het hebben over verliefdheid, dat soort shit. Niet over neuken, ejaculeren of dildo’s. Welke mafkees bedenkt zoiets.
Eens ouwe reus. Scholen hoeven mijn kids niet op te voeden. Dat kan ik gelukkig zelf wel.
pi_208487419
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:31 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dat zal per kind wisselen. Misschien op 14 of 15-jarige leeftijd.
Op 15-jarige leeftijd zitten ze op Pornhub gangbang-filmpjes te kijken, denk niet dat ze dan nog zitten te wachten op papa en mama die komen vertellen over de bloemetjes en de bijtjes.
pi_208487441
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:26 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Niet normaal….. als ik kinderen zou hebben dan zou ik me hier ernstig zorgen over maken. Sexuele voorlichting is prima, maar niet als ze 8 zijn. Doe even normaal.
Als een kind leert wat zijn of haar grenzen zijn, wat ze fijn en niet fijn vinden, dan mogen ze volgens diezelfde logica toch ook gewoon wel seks hebben met volwassenen. Het gaat tenslotte om hun grenzen. Even veronderstellen dat een kind zegt dat ie dat fijn vind.

Zo'n argument kun je hier uit opmaken namelijk...
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_208487443
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:38 schreef Heph844 het volgende:
Op 15-jarige leeftijd zitten ze op Pornhub gangbang-filmpjes te kijken, denk niet dat ze dan nog zitten te wachten op papa en mama die komen vertellen over de bloemetjes en de bijtjes.
Ik denk het wel.
U MAD?
pi_208487465
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:40 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Als een kind leert wat zijn of haar grenzen zijn, wat ze fijn en niet fijn vinden, dan mogen ze volgens diezelfde logica toch ook gewoon wel seks hebben met volwassenen. Het gaat tenslotte om hun grenzen. Even veronderstellen dat een kind zegt dat ie dat fijn vind.

Zo'n argument kun je hier uit opmaken namelijk...
U MAD?
pi_208487481
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:38 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Deels wel ja. Vanaf een bepaalde leeftijd is educatie prima. Maar niet op de basisschool. Daar kan je het hebben over verliefdheid, dat soort shit. Niet over neuken, ejaculeren of dildo’s. Welke mafkees bedenkt zoiets.
Op school van mijn dochter doen ze ook de week van de lentekriebels en gaat het inderdaad over verliefdheid, grenzen stellen, dat soort dingen. Ik vind de onderwerpen in dat filmpje ook extreem.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-03-2023 22:42:58 ]
pi_208487490
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:40 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Als een kind leert wat zijn of haar grenzen zijn, wat ze fijn en niet fijn vinden, dan mogen ze volgens diezelfde logica toch ook gewoon wel seks hebben met volwassenen. Het gaat tenslotte om hun grenzen. Even veronderstellen dat een kind zegt dat ie dat fijn vind.

Zo'n argument kun je hier uit opmaken namelijk...
Kind van 8 met amper denkvermogen moet zijn of haar grenzen al weten, juist :')
pi_208487498
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:38 schreef Heph844 het volgende:

[..]
Op 15-jarige leeftijd zitten ze op Pornhub gangbang-filmpjes te kijken, denk niet dat ze dan nog zitten te wachten op papa en mama die komen vertellen over de bloemetjes en de bijtjes.
Vaak genoeg idd op pornhub gangbangs en bukakes bekeken op m'n 15e met vriendjes en een beetje lachen. Dat wist ik toen ook allemaal al wel en heb daar zeker niet papie of mamie voor nodig gehad. Daar zitten ze idd echt niet op te wachten. Nogmaals, volgens mij heb ik het mezelf allemaal wel aangeleerd met vriendjes. Die ontwikkeling/ontdekking gaat echt vanzelf wel op die leeftijd.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:43:17 #44
217808 gniffie
Ven der Vurt is baas!
pi_208487503
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:34 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Brugklas. In ieder geval middelbare school. Waarom moeten kinderen in groep 8 weten wat dildo’s zijn? En geloof me… dat leren ze in groep 8 tegenwoordig.
Dus als de borstgroei begint en jongens opgewonden raken; moeten ze nog een paar jaar wachten totdat ze weten waarom dat nou zo is?

Is toch prima om te weten dat seks normaal en leuk is; dat je dat doet met jongens/meisjes waar je je fijn bij voelt.
"Plausibel zeg ik gewoon. Ik zeg gewoon eerlijk, plausibel"
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:44:02 #45
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_208487520
quote:
jong geleerd is oud O~) gedaan. *)

Vuile smeerlap. :r
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_208487523
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:43 schreef gniffie het volgende:

[..]
Dus als de borstgroei begint en jongens opgewonden raken; moeten ze nog een paar jaar wachten totdat ze weten waarom dat nou zo is?

Is toch prima om te weten dat seks normaal en leuk is; dat je dat doet met jongens/meisjes waar je je fijn bij voelt.
Is aan de ouders. Niet aan een school.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:44:33 #47
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_208487530
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:43 schreef gniffie het volgende:

[..]
Dus als de borstgroei begint en jongens opgewonden raken; moeten ze nog een paar jaar wachten totdat ze weten waarom dat nou zo is?

Is toch prima om te weten dat seks normaal en leuk is; dat je dat doet met jongens/meisjes waar je je fijn bij voelt.
Zouden de ouders misschien kunnen doen? Of is dat heel ouderwets?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_208487533
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:42 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Kind van 8 met amper denkvermogen moet zijn of haar grenzen al weten, juist :')
Ja, dat beweert dat lesmateriaal dus, is één van de doelstellingen.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:45:11 #49
217808 gniffie
Ven der Vurt is baas!
pi_208487539
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Is aan de ouders. Niet aan een school.
Scholen zijn verplicht seksueel onderwijs te geven :)
"Plausibel zeg ik gewoon. Ik zeg gewoon eerlijk, plausibel"
pi_208487547
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Ja, dat beweert dat lesmateriaal dus, is één van de doelstellingen.
Ik haal ze per direct van school af. Waanzin
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:45:59 #51
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_208487552
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:45 schreef gniffie het volgende:

[..]
Scholen zijn verplicht seksueel onderwijs te geven :)
Ja, dat deden we dan ook al jaren. Alleen niet met dildo's en dergelijke.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_208487555
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:26 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Niet normaal….. als ik kinderen zou hebben dan zou ik me hier ernstig zorgen over maken. Sexuele voorlichting is prima, maar niet als ze 8 zijn. Doe even normaal.
Laat het vanzelf maar gaan denk ik. Brugklas beetje les van de biologiedocent. De rest leren ze echt allemaal zelf wel als ze zich ontwikkelen en ouder worden. Echt geen issue.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_208487560
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:45 schreef gniffie het volgende:

[..]
Scholen zijn verplicht seksueel onderwijs te geven :)
Dat kan ook prima als ze 11-12 zijn. Ik ben verplicht mijn kinderen een goede opvoeding te geven. Iets belangrijker dan de meningen van een school.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:46:53 #54
477768 TweedeKlum
Hang In Boom
pi_208487564
quote:
16s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef FlippingCoin het volgende:

[..]
Vuile smeerlap. :r
Het is een VVD'er, die naaien voortdurend mensen, hij weet niet beter.
Voor de dagelijkse Trumprotzooi: https://reportersonline.nl/auteur/kirsten-verdel/
Kijk live hoe Trump zijn eigen land sloopt: https://www.project2025.observer/
pi_208487572
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:46 schreef TweedeKlum het volgende:

[..]
Het is een VVD'er, die naaien voortdurend mensen, hij weet niet beter.
Pedofilie moet weer leuk worden lijkt het op
pi_208487584
"Zit je wel eens aan je piemeltje? Ja? En hoe voelt dat? Lekker?" _O-
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_208487589
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:48 schreef Discombobulate het volgende:
"Zit je wel eens aan je piemeltje? Ja? En hoe voelt dat? Lekker?" _O-
Lijken wel pedofielen hoe ze het vragen
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:48:59 #58
217808 gniffie
Ven der Vurt is baas!
pi_208487594
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:46 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Dat kan ook prima als ze 11-12 zijn. Ik ben verplicht mijn kinderen een goede opvoeding te geven. Iets belangrijker dan de meningen van een school.
Je kan beter de mening van experts en vele studies volgen dan te denken dat jij jou kind zo goed kent en denkt te weten wat goed voor hem is.

In die valkuil zijn al tig ouders getrapt.
"Plausibel zeg ik gewoon. Ik zeg gewoon eerlijk, plausibel"
pi_208487600
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:48 schreef gniffie het volgende:

[..]
Je kan beter de mening van experts en vele studies volgen dan te denken dat jij jou kind zo goed kent en denkt te weten wat goed voor hem is.

In die valkuil zijn al tig ouders getrapt.
Ik denk dat ik mijn kinderen beter ken dan een random expert.
pi_208487609
"En dit noemen we een creampie."

Edit: nee dit zeiden ze niet, ik ouwehoer maar wat.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_208487612
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:49 schreef Discombobulate het volgende:
"En dit noemen we een creampie."
Koekoek @de_boswachter
pi_208487613
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:48 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Lijken wel pedofielen hoe ze het vragen
Lijken ?
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:53:34 #63
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208487653
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:38 schreef Heph844 het volgende:

[..]
Op 15-jarige leeftijd zitten ze op Pornhub gangbang-filmpjes te kijken, denk niet dat ze dan nog zitten te wachten op papa en mama die komen vertellen over de bloemetjes en de bijtjes.
Het is dan ook een taak van de ouders om te voorkomen dat hun kinderen dit soort schadelijke meuk gaan kijken. En trouwens ook van de overheid. Ik vind dat hier een veel strenger beleid rond mag worden gemaakt. Men heeft bijvoorbeeld online gokken ook compleet aan banden weten te leggen, nu porno nog.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:54:11 #64
217808 gniffie
Ven der Vurt is baas!
pi_208487665
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:49 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Ik denk dat ik mijn kinderen beter ken dan een random expert.
Aldus alle ouders die hun kinderen naar homo geneeskampen sturen.
"Plausibel zeg ik gewoon. Ik zeg gewoon eerlijk, plausibel"
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:55:02 #65
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_208487680
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:48 schreef gniffie het volgende:

[..]
Je kan beter de mening van experts en vele studies volgen dan te denken dat jij jou kind zo goed kent en denkt te weten wat goed voor hem is.

In die valkuil zijn al tig ouders getrapt.
:') :')
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_208487711
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Zouden de ouders misschien kunnen doen? Of is dat heel ouderwets?
Niet meer van deze tijd nee

Het opvoeden kunnen we beter aan de staat overlaten :Y
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 22:59:39 #67
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208487729
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:55 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
:') :')
Bijzonder hè. Je vraagt je af hoe dat al die eeuwen goed is gegaan, opvoeden zonder allerlei vermeende 'experts'.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208487739
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:54 schreef Bananenpap het volgende:
Wel grappig dat de groep mensen die dagelijks schreeuwt dat Nederland zo preuts aan het worden is en we aan het vertrutten zijn, nu dezelfde groep mensen is die moord en brand schreeuwt voor seksuele voorlichting. :')
Vind het erg goed uitgelegd. Snap de ophef niet.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 23:00:21 #69
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_208487741
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:46 schreef TweedeKlum het volgende:

[..]
Het is een VVD'er, die naaien voortdurend mensen, hij weet niet beter.
Maak mij eerder zorgen om die andere club waar die lid van is in context van deze uitspraak.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_208487742
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:53 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Het is dan ook een taak van de ouders om te voorkomen dat hun kinderen dit soort schadelijke meuk gaan kijken. En trouwens ook van de overheid. Ik vind dat hier een veel strenger beleid rond mag worden gemaakt. Men heeft bijvoorbeeld online gokken ook compleet aan banden weten te leggen, nu porno nog.
Op Christen Unie gestemd zeker? Er is niks mis met goede porno.

En nee, ik heb het niet over extreme shit.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_208487754
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:57 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Niet meer van deze tijd nee

Het opvoeden kunnen we beter aan de staat overlaten :Y
1984 éh
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  dinsdag 21 maart 2023 @ 23:01:37 #72
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208487762
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:00 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Op Christen Unie gestemd zeker? Er is niks mis met goede porno.

En nee, ik heb het niet over extreme shit.
VVD. Ik ben geen christen en heb niets met de CU.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208487810
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:48 schreef gniffie het volgende:

[..]
Je kan beter de mening van experts en vele studies volgen dan te denken dat jij jou kind zo goed kent en denkt te weten wat goed voor hem is.

In die valkuil zijn al tig ouders getrapt.


Expert Ad volgde ook vele kinderseksstudies op internet... :+
pi_208487826
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:05 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
[ afbeelding ]

Expert Ad volgde ook vele kinderseksstudies op internet... :+
_O- Net als die Pedo-activist uit Flevoland
pi_208487843
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:06 schreef QWARQTAARTJE het volgende:

[..]
_O- Net als die Pedo-activist praktizerend hoogleraar kinderseks uit Flevoland
pi_208487851
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:01 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
1984 éh
We gaan wel die kant op
En ik vrees dat dit slechts het begin is

Als de VS een indicatie is wat ons te wachten staat dan hebben we een behoorlijk groot inhaalslag te maken :X
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208487861
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:08 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]

:D
pi_208487948
Schijnt om deze website te gaan :

https://seksuelevorming.nl/

Ik zit nu even door de boekaanbevelingen te kijken, dit is voor groep 1 en 2

BOEKENLIJST GROEP 1 & 2
Algemeen
Ik vind jou lief. Sanderijn van der Doef. Ploegsma, 2012
De allereerste zoen. Guido van Genechten. Clavis, 2013
Beer is op Vlinder. Annemarie van Haeringen. Leopold, 2017
Jongens & meisjes
Zaza speelt doktertje. Mylo Freeman. Clavis, 2010
De coole cowboy. Tjibbe Veldkamp. Unieboek, 2009

(Seksuele) diversiteit
Het lammetje dat een varken is. Pim Lammers. Uitgeverij de Eenhoorn, 2017
Joep! Mark Haayema. Gottmer, 2017
Wie is Kik? Harriët Bergsma. Boekscout, 2017

Vriendschap
Alle verhalen van kikker en pad. Arnold Lobol. Ploegsma, 2014
Kikker is verliefd. Max Velthuijs. Leopold, 2016
Kikker vindt een vriendje. Max Velthuijs. Leopold, 2015
Kikker en eend. Max Velthuijs. Leopold, 2014
Wil jij mijn vriendje zijn? Eric Carle. Gottmer, 2008
Ik. Philip Waechter. Lemniscaat, 2004
Saar en Jop. Over identiteit, vriendschap en intimiteit. Arjet Borger. Jongbloed, 2011

Familie
Omdat ik zoveel van je hou. Guido van Genechten. Clavis, 2014
Raad eens hoeveel ik van je hou? Sam McBratney en Anita Jeram. Lemniscaat, 2015
Mijn familie, jouw familie. Pauline Oud. Clavis, 2020
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208487959
Begin jaren ‘90 tekende de meester in groep 6/7 schematisch op het bord hoe het ging, ter gelegenheid van een eerste menstruatie in de klas. Gewoon thuis over gehad, mijn ouders vonden het goed dat er aandacht aan werd besteed. Gewoon netjes over de gemeenschap, maar ook voorzichtig over zelfbevrediging. En over weerbaarheid, dat het niet normaal is om je door een volwassene te laten aanraken.

Die primaire reaguurders op Twitter denken dat de lessen nu zijn als Monty Python:


Trouwens, dit fragment is uit 1983. Ook John Cleese maar cancellen?
pi_208487971
Het lammetje dat een varken is. Pim Lammers. Uitgeverij de Eenhoorn, 2017

Dit boek gaat over een transgender lammetje die diep van binnen eigenlijk een varkentje is

Ik ga nu even de rest van de lijst doornemen :lijstje:
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208488001
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:54 schreef Bananenpap het volgende:
Wel grappig dat de groep mensen die dagelijks schreeuwt dat Nederland zo preuts aan het worden is en we aan het vertrutten zijn, nu dezelfde groep mensen is die moord en brand schreeuwt voor seksuele voorlichting. :')
Uberhaupt doodvermoeiend dat een kleine groep toetsenbordridders de wereld naar hun hand wil draaien door het roepen van ongefundeerde paniekreacties. Hetzelfde met die aanval op die kinderboekenschrijver, zonder enige nuance en vol onwaarheden wordt zo'n gast afgemaakt...

Op deze manier zijn social media het gif van de maatschappij
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
pi_208488003
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:24 schreef Ali_boo het volgende:
Het lammetje dat een varken is. Pim Lammers. Uitgeverij de Eenhoorn, 2017

Dit boek gaat over een transgender lammetje die diep van binnen eigenlijk een varkentje is

Ik ga nu even de rest van de lijst doornemen :lijstje:
Jan, Jans en de kinderen, album 22: de introductie van Annemarie, een zichtbaar mannelijke pitbullpup die zich een vrouwelijk keeshondje voelt. Voor het album verscheen, stond de strip in Libelle.
pi_208488053
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:05 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
[ afbeelding ]

Expert Ad volgde ook vele kinderseksstudies op internet... :+
Net als Sanderijn van der Doef, schrijfsters van ''Ik vind jouw lief''( aanbevolen boek voor kinderen) tevens psychologist and sexologist.
Die van mening is dat we zo vroeg mogelijk moeten beginnen

Staat gewoon op der site : https://sanderijnvanderdoef.nl/

Ik begin overeenkomsten te zien :D
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208488134
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:43 schreef Discombobulate het volgende:

[..]
Vaak genoeg idd op pornhub gangbangs en bukakes bekeken op m'n 15e met vriendjes en een beetje lachen. Dat wist ik toen ook allemaal al wel en heb daar zeker niet papie of mamie voor nodig gehad. Daar zitten ze idd echt niet op te wachten. Nogmaals, volgens mij heb ik het mezelf allemaal wel aangeleerd met vriendjes. Die ontwikkeling/ontdekking gaat echt vanzelf wel op die leeftijd.
Als je wel op tijd goede voorlichting had gekregen, had je nu wellicht niet zo'n verwrongen beeld m.b.t. seksualiteit. Porno kijken is geen seksuele voorlichting.
pi_208488149
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:27 schreef Magister_Artium het volgende:

[..]
Jan, Jans en de kinderen, album 22: de introductie van Annemarie, een zichtbaar mannelijke pitbullpup die zich een vrouwelijk keeshondje voelt. Voor het album verscheen, stond de strip in Libelle.
Libelle is een kindertijdschrift?
pi_208488161
twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208488162
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:31 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dat zal per kind wisselen. Misschien op 14 of 15-jarige leeftijd.
Ja leuk, met een beetje pech zitten ze dan al volop in de problemen. Zwanger, aangerand, naaktfoto's in omloop.

De reden dat Nederland een relatief laag aantal tienerzwangerschappen had, was juist dat er hier altijd al vroeg goede voorlichting gegeven werd over seks. Zoals eerder vermeld, is het al decennia gebruikelijk om in de laatste klassen van de lagere school de eerste seksuele voorlichting te krijgen.
pi_208488167
Hier hadden we t in KLB ook al over

KLB / Lentekriebels





:{ :{ :{ :{ :{ :{
pi_208488183
quote:
Instructies hoe je moet pijpen ?

Dit heeft werkelijk niets meer met voorlichting te maken :r
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208488187
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:46 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Dat kan ook prima als ze 11-12 zijn. Ik ben verplicht mijn kinderen een goede opvoeding te geven. Iets belangrijker dan de meningen van een school.
Heb je de OP wel gelezen? De seksuele voorlichting is in groep 7-8. Dat is dus inderdaad 11-12 jaar.
pi_208488194
quote:
11s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:50 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Lijken ?
Necrofilie?
pi_208488202
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:48 schreef Discombobulate het volgende:
"Zit je wel eens aan je piemeltje? Ja? En hoe voelt dat? Lekker?" _O-
Stel je voor dat een leraar zo praat tegen jouw kind..... :{ :{ :{
pi_208488211
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:08 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
We gaan wel die kant op
En ik vrees dat dit slechts het begin is

Als de VS een indicatie is wat ons te wachten staat dan hebben we een behoorlijk groot inhaalslag te maken :X
De VS is eerder een voorbeeld van wat je kunt verwachten als je geen goede voorlichting geeft. Het aantal tienerzwangerschappen daar is volgens mij enorm.
pi_208488212
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:47 schreef Sodemieters het volgende:

[..]
Necrofilie?
Nee ex leden van Martijn
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_208488262
quote:
16s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:50 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Nee ex leden van Martijn
Ik las inderdaad dat Ad overleden is.
pi_208488272
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 21:07 schreef realnice11 het volgende:
Mij sexuele voorlichting was toen ik 11 was

*porno boekje van mn grote broer met veel hitsige taal
*een medische encecoledie met plaatjes van een opengescheurde bebloede vagina waar een baby uit kwam zetten

Nou ja was in 1980 dus, waren preutse tijden
dat was al progressiever dan mijn sexuele voorlichting op die leeftijd :')

en dat was later
pi_208488302
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:00 schreef mschol het volgende:

[..]
dat was al progressiever dan mijn sexuele voorlichting op die leeftijd :')

en dat was later
Aja wij woonde iets dichtbij Rdam in 1980 dus daar had je al sex winkeltjes waar mn broer dan porno tijdschriften kocht, de rest van Nederland was dan op dat gebied 10 jaar later ofzo?
pi_208488316
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:05 schreef realnice11 het volgende:

[..]
Aja wij woonde iets dichtbij Rdam in 1980 dus daar had je al sex winkeltjes waar mn broer dan porno tijdschriften kocht, de rest van Nederland was dan op dat gebied 10 jaar later ofzo?
hofstad hier... ;)
je omgeving ed zal ook wel veel meespelen. (en nee, kom niet uitgelovig gezin ofzo)
pi_208488355
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:08 schreef mschol het volgende:

[..]
hofstad hier... ;)
je omgeving ed zal ook wel veel meespelen. (en nee, kom niet uitgelovig gezin ofzo)
Ik geloof in 1990 had iedere gemeente of dorp die niet aaaaaal te gelovig waren wel de Pabo of Cristian Le Duc bij de reclames in de brieven bus?
pi_208488374
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:40 schreef Sodemieters het volgende:

[..]
Als je wel op tijd goede voorlichting had gekregen, had je nu wellicht niet zo'n verwrongen beeld m.b.t. seksualiteit. Porno kijken is geen seksuele voorlichting.
Wie zegt dat ik dat niet heel goed weet? Je verwijt dingen die totaal niet waar zijn. Ik heb absoluut niet een verwrongen beeld. Absoluut niet dus maak niet zo'n dom verwijt.
.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  woensdag 22 maart 2023 @ 00:29:30 #101
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_208488420
mensen die deze meuk goedpraten of propageren zijn een stelletje sick fucks die helemaal niets bijdragen aan de maatschappij.

Eerst maar eens leren rekenen of schrijven. Dat is al moeilijk zat.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_208488441
Leuk gesprek gehad met de directeur hier, hier geen pakket lentekriebels maar wel voorlichting op niveau van de kinderen. En verder goed dat die commotie er is, maakt ouders weer alert op de lesstof en schoolkeuzes.

De kleuters gingen twee weken geleden naar de kinderboerderij en zagen daar toevallig een geboorte van een lammetje. Daar kregen de ouders direct foto’s van en een berichtje. Ja en dan krijg je wel vragen tijdens het eten. Normale vragen.

En geen enkele docent hoeft mijn kind te vertellen wat die met zijn lichaam kan of moet doen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 00:36:32 #103
498282 Scrummie
Feyenoord kampioen 2025/2026
pi_208488451
Wat is dit voor ziek gedoe :')

Verbijsterend.
pi_208488501
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:26 schreef de_boswachter het volgende:
Niet normaal….. als ik kinderen zou hebben dan zou ik me hier ernstig zorgen over maken. Sexuele voorlichting is prima, maar niet als ze 8 zijn. Doe even normaal.
Je hebt meerdere soorten vragen waarvan de een suggestief is en woorden in iemands mond legt, en de tweede is orienterend uithorend, volgens mij vragen ze de kids in die video van Rutgers alleen maar naar dingen die de kids zelf al hebben uitgevogeld?
pi_208488502
Ik weet niet of dit de juiste manier is, maar sexuele voorlichting op de basisschool lijkt mij geen probleem. Voor zover ik me kan herinneren heb ik dat niet gehad, maar tijden zijn wel veranderd. Ik kon als kind bijvoorbeeld niet zonder enige moeite de meest ranzige porno kijken, wat kinderen tegenwoordig wel kunnen.
Цой жив
pi_208488512
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:34 schreef ootjekatootje het volgende:
De kleuters gingen twee weken geleden naar de kinderboerderij en zagen daar toevallig een geboorte van een lammetje. Daar kregen de ouders direct foto’s van en een berichtje. Ja en dan krijg je wel vragen tijdens het eten. Normale vragen.

En geen enkele docent hoeft mijn kind te vertellen wat die met zijn lichaam kan of moet doen.
Groot verschil tussen een geboorte van een lammetje zien of een meester die uitlegt wat pijpen is.

Daarnaast liepen er altijd wel wat juffen en meesters op school die zelf redelijk (seksueel) gefrustreerd waren, van die gare leraren die je zelfs als kind al niet vertrouwde, dus of dat dan het beste voorbeeld is? Lijkt me niet.
nielsgeode schreef het volgende:
Prachtig om te zien hoe mensen niet gehinderd door gebrek aan kennis precies denken te weten hoe het zit en daarbij de keiharde ongefundeerde conclusies ook zeer duidelijk op het forum plempen.
pi_208488517
Probleem is natuurlijk wel dat iedereen nu toegang heeft tot porno, ook jonge kinderen, dan wil je dat misschien ook wel voor zijn.

Dat was vroeger wel heel anders, je vader had wel ergens een Playboy of Snoecks liggen en toen je 15 was had je voor de eerste keer beet met Kazaa, maar dan ben je alweer de basisschool voorbij.
nielsgeode schreef het volgende:
Prachtig om te zien hoe mensen niet gehinderd door gebrek aan kennis precies denken te weten hoe het zit en daarbij de keiharde ongefundeerde conclusies ook zeer duidelijk op het forum plempen.
pi_208488537
Dit gaat allemaal wel een beetje ver ja. Maar de mate van ophef is ook volstrekt disproportioneel.
zie email 27 oktober
pi_208488559
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:55 schreef eudaemonia het volgende:

[..]
Groot verschil tussen een geboorte van een lammetje zien of een meester die uitlegt wat pijpen is.

Daarnaast liepen er altijd wel wat juffen en meesters op school die zelf redelijk (seksueel) gefrustreerd waren, van die gare leraren die je zelfs als kind al niet vertrouwde, dus of dat dan het beste voorbeeld is? Lijkt me niet.
Eens. Maar ieder zijn ding, er zijn blijkbaar veel ouders content mee. En wat in Amsterdam werkt, werkt hier in Zeeland niet. En wat in het ene gezin normaal is, is dat in een ander gezin niet.

Maar in elke situatie moeten ouders en scholen samenwerken, en zelfs dan. Sommige kinderen zijn wel gebaat bij een xxl voorlichting. Voor andere leeftijdsgenoten is dit compleet naar en vreemd.

Persoonlijk vind ik de aandacht goed, elke ouder/leerkracht weet dadelijk Rutgers te vinden dus kan het imo uit het standaard leerpakket.

[ Bericht 0% gewijzigd door ootjekatootje op 22-03-2023 01:27:26 ]
pi_208488571
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 01:17 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar in elke situatie moeten ouders en scholen samenwerken, en zelfs dan. Sommige kinderen zijn wel gebaar bij een xxl voorlichting. Voor andere leeftijdsgenoten is dit compleet naar en vreemd.
Is ook wel weer waar, en als het in de laatste klassen wordt gegeven (groep 7 & 8) kan het ook wel, anders leren ze het alsnog een jaar later op de middelbare.

Blijft wel een gek idee though, ben blij dat ik die voorlichting niet hoef te geven.
nielsgeode schreef het volgende:
Prachtig om te zien hoe mensen niet gehinderd door gebrek aan kennis precies denken te weten hoe het zit en daarbij de keiharde ongefundeerde conclusies ook zeer duidelijk op het forum plempen.
pi_208488582
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 01:25 schreef eudaemonia het volgende:

[..]
Is ook wel weer waar, en als het in de laatste klassen wordt gegeven (groep 7 & 8) kan het ook wel, anders leren ze het alsnog een jaar later op de middelbare.

Blijft wel een gek idee though, ben blij dat ik die voorlichting niet hoef te geven.
Ook eens, voorlichting is heel privé en kan veel te vroeg maar ook veel te laat gegeven worden.
Het ene kind heeft aan een duidelijk gesprek genoeg, dan ander heeft er beeldmateriaal bij nodig.

Maar die taak ligt imo bij de ouders, en voogden. Dus in familiaire sfeer en niet op het bordje van leraren.
Die kunnen gesprekken wel aanjagen, stimuleren om vragen te stellen maar imo never nooit om die vragen te beantwoorden.
  woensdag 22 maart 2023 @ 02:04:36 #112
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_208488624
:')

[ Bericht 9% gewijzigd door EttovanBelgie op 22-03-2023 02:17:29 ]
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_208488974
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:15 schreef realnice11 het volgende:

[..]
Ik geloof in 1990 had iedere gemeente of dorp die niet aaaaaal te gelovig waren wel de Pabo of Cristian Le Duc bij de reclames in de brieven bus?
nee joh, beste was misschien een wehkamp achtig boekwerk, maar dat valt nou niet echt onder seksuele voorlichting
pi_208488985
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 01:31 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Ook eens, voorlichting is heel privé en kan veel te vroeg maar ook veel te laat gegeven worden.
Het ene kind heeft aan een duidelijk gesprek genoeg, dan ander heeft er beeldmateriaal bij nodig.

Maar die taak ligt imo bij de ouders, en voogden. Dus in familiaire sfeer en niet op het bordje van leraren.
Die kunnen gesprekken wel aanjagen, stimuleren om vragen te stellen maar imo never nooit om die vragen te beantwoorden.
wat als die voogden of ouders dat niet doen of willen? dan heb heeft het echt de voorkeur dat scholen dit oppakken dan dat er maar wat gerommeld wordt door de kinderen
pi_208488986
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 01:31 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Ook eens, voorlichting is heel privé en kan veel te vroeg maar ook veel te laat gegeven worden.
Het ene kind heeft aan een duidelijk gesprek genoeg, dan ander heeft er beeldmateriaal bij nodig.

Maar die taak ligt imo bij de ouders, en voogden. Dus in familiaire sfeer en niet op het bordje van leraren.
Die kunnen gesprekken wel aanjagen, stimuleren om vragen te stellen maar imo never nooit om die vragen te beantwoorden.
Ik kan me voorstellen dat wanneer je leraar in het basisonderwijs bent je met dit onderwerp nogal in je maag zit…. hoe ongemakkelijk. In je privé sfeer praat je alleen met een borrel op over dildo’s en nu moet je ineens groep achters op een serieuze toon gaan uitleggen wat het zijn. Waarom?
U MAD?
pi_208489004
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:41 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Ik kan me voorstellen dat wanneer je leraar in het basisonderwijs bent je met dit onderwerp nogal in je maag zit…. hoe ongemakkelijk. In je privé sfeer praat je alleen met een borrel op over dildo’s en nu moet je ineens groep achters op een serieuze toon gaan uitleggen wat het zijn. Waarom?
waarom zou je het over dildo's hebben? :{ begin eens over gewoon seks
  woensdag 22 maart 2023 @ 06:48:00 #117
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_208489015
Brrr.

twitter
pi_208489024
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 00:29 schreef inslagenreuring het volgende:
mensen die deze meuk goedpraten of propageren zijn een stelletje sick fucks die helemaal niets bijdragen aan de maatschappij.

Eerst maar eens leren rekenen of schrijven. Dat is al moeilijk zat.
Je onderschat het belang van aftrekken en vermenigvuldiging. :{w
pi_208489034
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:45 schreef mschol het volgende:
waarom zou je het over dildo's hebben? :{ begin eens over gewoon seks
Geen idee, maar in groep 8 is dat dus wel het geval.
U MAD?
pi_208489039
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:52 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Geen idee, maar in groep 8 is dat dus wel het geval.
zegt wie? ik haal het iig niet uit het nieuwsbericht
pi_208489041
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:48 schreef Eightyone het volgende:
Brrr.

[ tweet ]
Denk dat zij wel een deepthroather is @Poepz0r
U MAD?
pi_208489045
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:53 schreef mschol het volgende:

zegt wie? ik haal het iig niet uit het nieuwsbericht
Zegt iemand die vorig jaar een kind in groep 8 had zitten. Daar kreeg men op het digibord een plaatje te zien met allemaal dildo’s op tijdens de week van de Lentekriebels.
U MAD?
pi_208489052
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:56 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Zegt iemand die vorig jaar een kind in groep 8 had zitten. Daar kreeg men op het digibord een plaatje te zien met allemaal dildo’s op tijdens de week van de Lentekriebels.
mja. leuke anekdote, zal een uitzondering zijn of volledig verkeerd geïnterpreteerd
pi_208489059
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:59 schreef mschol het volgende:
mja. leuke anekdote
Maar wel gewoon de waarheid. En dat vind ik niet normaal. Daar is dit forum toch voor of niet? Past het niet in je straatje?
U MAD?
pi_208489067
Past prima bij Nederland pedoland.
#freeWillemM
Op &lt;a href="https://forum.fok.nl/topic/2682522/1/25#p209511850" target="_blank" &gt;woensdag 14 juni 2023 19:05&lt;/a&gt; schreef &lt;a href="https://forum.fok.nl/user/profile/221644" target="_blank" &gt;timmmmm&lt;/a&gt; het volgende:[/b]
Ik heb in ieder geval liever huidkanker dan dit topic lezen
pi_208489106
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 07:00 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Maar wel gewoon de waarheid. En dat vind ik niet normaal. Daar is dit forum toch voor of niet? Past het niet in je straatje?
ik vind het prima hoor, maar zolang het bij 1 gevalletje blijft zonder verdere context is het niet iets om je druk over te maken..

wat als ze bv verschillende dildo's hebben laten zien om verschillende penissen uit te beelden? (en daarmee dus duidelijk maken dat het verschilt en dit niet raar is?)

echt storm in een glas water :O
pi_208489115
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 07:13 schreef mschol het volgende:

[..]
ik vind het prima hoor, maar zolang het bij 1 gevalletje blijft zonder verdere context is het niet iets om je druk over te maken..

wat als ze bv verschillende dildo's hebben laten zien om verschillende penissen uit te beelden? (en daarmee dus duidelijk maken dat het verschilt en dit niet raar is?)

echt storm in een glas water :O
In groep 8 hoef je geen les te geven over maten van penissen. Wat is dit voor flauwekul :') Geslachtsorganen zijn op dat moment nog amper ontwikkeld. Waarom moet je kinderen van die leeftijd gaan wijzen op formaat penissen :') Je bent niet helemaal lekker lijkt het.
U MAD?
pi_208489116
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 07:16 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
In groep 8 hoef je geen les te geven over maten van penissen. Wat is dit voor flauwekul :') Geslachtsorganen zijn op dat moment nog amper ontwikkeld. Waarom moet je kinderen van die leeftijd gaan wijzen op formaat penissen :') Je bent niet helemaal lekker lijkt het.
ik denk eerder dat jij wat preuts bent, heb nu al medelijden met je kinderen

daarnaast heb ik het niet over formaten, dat jij dat met een dildo associeert is jouw fout. ze kunnen het ook pas in de brugklas doen, maar dan ben je vaak al te laat en heb je giegelende pubers die 0 informatie opnemen

[ Bericht 6% gewijzigd door mschol op 22-03-2023 07:22:28 ]
pi_208489152
Ik vind het allemaal niet zo schokkend eigenlijk
  woensdag 22 maart 2023 @ 07:43:58 #130
335133 MichaelScott
fulltime CEO//parttime fluffer
pi_208489260
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:43 schreef Kelvin_Baassie het volgende:
Hier hadden we t in KLB ook al over

KLB / Lentekriebels

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

:{ :{ :{ :{ :{ :{
Kinderen van 6 moeten wel goed leren pijpen natuurlijk. Niets vervelender dan een stel tanden voelen.
Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
pi_208489276
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 07:43 schreef MichaelScott het volgende:

[..]
Kinderen van 6 moeten wel goed leren pijpen natuurlijk. Niets vervelender dan een stel tanden voelen.
:') ok Marc.
U MAD?
  woensdag 22 maart 2023 @ 08:04:16 #132
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208489374
Het filmpje is vooral tenenkrommend slecht geacteerd en nogal warrig. Maar verder niks schokkends in te zien.
  woensdag 22 maart 2023 @ 08:11:39 #133
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208489432
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Zouden de ouders misschien kunnen doen? Of is dat heel ouderwets?
Dat is inderdaad vrij ouderwets aangezien er veel ouders zijn die zelf seks maar vies en eng vinden, en het onderwerp liever vermijden of kinderen allerlei middeleeuwse denkbeelden inprenten.

Met als gevolg kinderen die kwetsbaarder zijn voor tienerzwangerschappen, grensoverschrijdend gedrag, psychisch leed, geslachtsziekten en nog meer van die ellende. En daar mag de maatschappij dan weer voor opdraaien.

Maargoed voor SGP/FVD ouders die hun kinderen graag hun achterlijke moraal inprenten is het natuurlijk maar lastig wanneer een school daar ineens een ander beeld tegenin brengt. Daarom moet het vooral weg.
  woensdag 22 maart 2023 @ 08:17:19 #134
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208489469
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:53 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Het is dan ook een taak van de ouders om te voorkomen dat hun kinderen dit soort schadelijke meuk gaan kijken.
Veel succes daarmee. Moeten ze dan ook 24/7 onder toezicht opgesloten worden?

quote:
En trouwens ook van de overheid. Ik vind dat hier een veel strenger beleid rond mag worden gemaakt. Men heeft bijvoorbeeld online gokken ook compleet aan banden weten te leggen, nu porno nog.
Ah er met dus keiharde censuur komen.
pi_208489479
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 08:11 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat is inderdaad vrij ouderwets aangezien er veel ouders zijn die zelf seks maar vies en eng vinden, en het onderwerp liever vermijden of kinderen allerlei middeleeuwse denkbeelden inprenten.

Met als gevolg kinderen die kwetsbaarder zijn voor tienerzwangerschappen, grensoverschrijdend gedrag, psychisch leed, geslachtsziekten en nog meer van die ellende. En daar mag de maatschappij dan weer voor opdraaien.

Maargoed voor SGP/FVD ouders die hun kinderen graag hun achterlijke moraal inprenten is het natuurlijk maar lastig wanneer een school daar ineens een ander beeld tegenin brengt. Daarom moet het vooral weg.
Dit, maar denk ook de gevallen waar papa of mama aan de kids zitten.. Anyway het had mij een hoop ellende bespaart als ik ergens geleerd had dat het niet normaal is als een volwassen aan je slurfje zit.. (niet mijn ouders btw).

Nu kwam ik daar in mijn jeugdige naïviteit veel te laat achter...
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | &lt;a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" &gt;https://mdj-stek.nl&lt;/a&gt;
pi_208489503
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:24 schreef Ali_boo het volgende:
Het lammetje dat een varken is. Pim Lammers. Uitgeverij de Eenhoorn, 2017

Dit boek gaat over een transgender lammetje die diep van binnen eigenlijk een varkentje is

Ik ga nu even de rest van de lijst doornemen :lijstje:
Erg belangrijk voor groep 1 en 2. Straks vertel je het niet en groeien ze op tot FVD wappie.
  Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 08:25:05 #137
274204 crew  Mexicanobakker
pi_208489517
Ach ja, sommige dingen zijn inderdaad wel op een manier opgeschreven die wat twijfels kan oproepen. Maar het is ook weer godsgeklaagd hoe bepaalde mensen ineens de preutsheid zelve worden en denken dat het weer 1950 is.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_208489805
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 07:02 schreef NaarMensje het volgende:
Past prima bij Nederland pedoland.
Nee, dit heeft niks met pedofilie te maken.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:07:55 #139
311938 Kopiko
We were so happy...
pi_208489997
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:54 schreef Bananenpap het volgende:
Wel grappig dat de groep mensen die dagelijks schreeuwt dat Nederland zo preuts aan het worden is en we aan het vertrutten zijn, nu dezelfde groep mensen is die moord en brand schreeuwt voor seksuele voorlichting. :')
Ja, is dat exact dezelfde groep :?
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:09:05 #140
311938 Kopiko
We were so happy...
pi_208490016
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 21:07 schreef realnice11 het volgende:
Mij sexuele voorlichting was toen ik 11 was

*porno boekje van mn grote broer met veel hitsige taal
Aldus @realnice11 _O-
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:13:32 #141
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_208490080
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 08:11 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat is inderdaad vrij ouderwets aangezien er veel ouders zijn die zelf seks maar vies en eng vinden, en het onderwerp liever vermijden of kinderen allerlei middeleeuwse denkbeelden inprenten.

Met als gevolg kinderen die kwetsbaarder zijn voor tienerzwangerschappen, grensoverschrijdend gedrag, psychisch leed, geslachtsziekten en nog meer van die ellende. En daar mag de maatschappij dan weer voor opdraaien.

Maargoed voor SGP/FVD ouders die hun kinderen graag hun achterlijke moraal inprenten is het natuurlijk maar lastig wanneer een school daar ineens een ander beeld tegenin brengt. Daarom moet het vooral weg.
Simpele vraag: hoeveel is "veel" en waar kan ik die cijfers vinden?

Tweede vraag: sinds wanneer geven scholen geen seksuele voorlichting?

Derde vraag: zijn het enkel SGP/FVD ouders die problemen kunnen hebben met deze vorm van voorlichting?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_208490135
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 01:09 schreef trein2000 het volgende:
Dit gaat allemaal wel een beetje ver ja. Maar de mate van ophef is ook volstrekt disproportioneel.
Ach normaal zijn het de wokies die direct histerisch naar Twitter trekken en instanties gaan bellen. Nu mag de andere kant eens laten zien dat ze precies hetzelfde zijn.
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:16:49 #143
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208490136
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 06:50 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Je onderschat het belang van aftrekken en vermenigvuldiging. :{w
En lespakketten op diverse vlakken zijn er dus niet voor niets. Op den duur baart voortdurende oefening ook niet zelden kunst.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_208490138
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 08:11 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat is inderdaad vrij ouderwets aangezien er veel ouders zijn die zelf seks maar vies en eng vinden, en het onderwerp liever vermijden of kinderen allerlei middeleeuwse denkbeelden inprenten.

Met als gevolg kinderen die kwetsbaarder zijn voor tienerzwangerschappen, grensoverschrijdend gedrag, psychisch leed, geslachtsziekten en nog meer van die ellende. En daar mag de maatschappij dan weer voor opdraaien.

Maargoed voor SGP/FVD ouders die hun kinderen graag hun achterlijke moraal inprenten is het natuurlijk maar lastig wanneer een school daar ineens een ander beeld tegenin brengt. Daarom moet het vooral weg.
Volgens mij valt het aantal tienerzwangerschappen, geslachtsziektes etc. in Nederland al decennialang heel erg mee. Blijkbaar is de wijze waarop al die tijd sexuele voorlichting gegeven werd - zonder de hele Kamasutra van voor tot achter in de les te behandelen of kleuters te leren wat pijpen of masturberen is - dus prima in orde.
pi_208490159
quote:
11s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:16 schreef Scjvb het volgende:

[..]
En lespakketten op diverse vlakken zijn er dus niet voor niets. Op den duur baart voortdurende oefening ook niet zelden kunst.
Praktijklessen zijn echter pas in de hogere klassen van het voortgezet onderwijs aan te raden.
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:19:24 #146
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208490185
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:17 schreef spicymchaggis het volgende:
zonder de hele Kamasutra van voor tot achter in de les te behandelen of kleuters te leren wat pijpen of masturberen is - dus prima in orde.
Dat gebeurt ook nergens dus is een bullshit opmerking
pi_208490203
oversekste ouders :R
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:23:11 #148
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208490267
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:13 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Simpele vraag: hoeveel is "veel" en waar kan ik die cijfers vinden?
In 2015 was het 30%
https://www.rtlnieuws.nl/(...)ders-nooit-over-seks

Een aanwijzigingen dat dat nu 0% is.

quote:
Tweede vraag: sinds wanneer geven scholen geen seksuele voorlichting?
Als het aan een aantal mensen ligt moeten enkel de ouders het doen. Dus moet die seksuele voorlichting op school er dus niet zijn.

quote:
Derde vraag: zijn het enkel SGP/FVD ouders die problemen kunnen hebben met deze vorm van voorlichting?
Het zijn in ieder geval de partijen die erover aan het mekkeren zijn.
pi_208490284
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:19 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat gebeurt ook nergens dus is een bullshit opmerking
Mwa, een vierjarige vragen of en wanneer 'ie aan zijn piemel zit komt daar toch een aardig eind bij in de buurt.
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:27:47 #150
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_208490381
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:23 schreef Hexagon het volgende:

[..]
In 2015 was het 30%
https://www.rtlnieuws.nl/(...)ders-nooit-over-seks

Een aanwijzigingen dat dat nu 0% is.
[..]
Als het aan een aantal mensen ligt moeten enkel de ouders het doen. Dus moet die seksuele voorlichting op school er dus niet zijn.
[..]
Het zijn in ieder geval de partijen die erover aan het mekkeren zijn.
Waar is dat hele onderzoek te vinden?

Verder: wie heeft het over verbieden van voorlichting op scholen?

ZIjn het tenslotte enkel SGP/FVD ouders die mekkeren?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_208490443
quote:
Ook lessen over menstruatie en zaadlozing voor kinderen die daar gezien hun leeftijd mee te maken krijgen, of over verliefdheid en begrijpen wat liefde is, horen bij de leerdoelen van het onderwijs, zegt Wiersma. "Als er kinderen zijn die dit thuis niet leren, en het mag ook niet op school, waar dan wel?"
In het fietsenhok natuurlijk.

quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 08:11 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat is inderdaad vrij ouderwets aangezien er veel ouders zijn die zelf seks maar vies en eng vinden, en het onderwerp liever vermijden of kinderen allerlei middeleeuwse denkbeelden inprenten.

Met als gevolg kinderen die kwetsbaarder zijn voor tienerzwangerschappen, grensoverschrijdend gedrag, psychisch leed, geslachtsziekten en nog meer van die ellende. En daar mag de maatschappij dan weer voor opdraaien.

Maargoed voor SGP/FVD ouders die hun kinderen graag hun achterlijke moraal inprenten is het natuurlijk maar lastig wanneer een school daar ineens een ander beeld tegenin brengt. Daarom moet het vooral weg.
Dit is dus het enge. Mensen die willen laten zien hoe progressief ze zijn door tegen de ouders in te gaan, al dan niet stiekem. Ze willen niet aan seksuele voorlichting doen, een van de invloeden op een kind zijn met feitelijke informatie die ongelukken bij de eerste seksuele contacten voorkomt, nee ze willen het kind seksueel vormen, de controle hebben over het geheel van de seksuele ontwikkeling. Het is toe-eigening van de seksuele ontwikkeling van kinderen voor de eigen ideologie. Zij weten hoe het moet, zij weten wat voor seks goed is en hoe het kind zich moet ontwikkelen, en ze moeten en zullen er dan ook bovenop zitten. Laat zo'n jochie lekker zelf in de privacy van zijn eigen slaapkamer aan zijn piemeltje trekken? Nee, meneer of mevrouw heeft een PABO diploma dus heeft het recht om te horen van dat kind wat het doet en hoe dat voelt. want 'wetenschap' of zo. Dit gaat niet om voorlichting, dit gaat niet eens meer om de seksuele vorming van het kind, dit gaat om het recht van de volwassene niet-ouder om andermans kinderen seksueel te vormen.

Het belang van het kind is dan ook naar de achtergrond verdwenen, laat staan dat van de ouders. Je ziet de patronen zoals in elke extremistische beweging. Je krijgt het wedstrijdje wie is het 'strengst' in de leer, zoals we dat vroeger ook bij de preutse christenen zagen of nu bij moslimfacties, je moet steeds extremer worden om je te profileren als zuiver op de graat. Het moet alsmaar 'progressiever', alsmaar opener, alsmaar vrijer, alsmaar dwingender, alsmaar op jongere leeftijd. Als je zegt 8 jaar is echt wel jong genoeg voor zus en zo dan ben je een conservatief die seksualiteit wil onderdrukken. Op die manier wordt er niet meer gezocht naar een balands en wordt er niet geredeneerd vanuit wat goed is voor het kind.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 22 maart 2023 @ 09:35:27 #152
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208490530
[quote]0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:27 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Waar is dat hele onderzoek te vinden?

Geen idee. Zou je het AD moeten mailen

Maar even verder googlen en we komen op een recenter onderzoek
https://www.nporadio1.nl/(...)-over-seks-te-praten

quote:
Verder: wie heeft het over verbieden van voorlichting op scholen?
Eerder het wegnemen van de plicht daartoe. Dat zijn degenen die "dat seksuele opvoeding in de eerste plaats binnen het gezin hoort" roepen.

quote:
ZIjn het tenslotte enkel SGP/FVD ouders die mekkeren?
Hun politieke vertegenwoordigers zijn in ieder geval degenen die er een probleem van maken.
pi_208490896
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:35 schreef Hexagon het volgende:
Maar even verder googlen en we komen op een recenter onderzoek
https://www.nporadio1.nl/(...)-over-seks-te-praten
"Christenen"? We gaan toch niet alle christenen over één kam scheren met de streng christelijke gemeenschappen om te doen alsof het probleem van relgieus conservatisme enorm is en volledig uit die hoek komt? De meeste katholieken en protestanten in Nederland zijn helemaal niet tegen seks voor het huwelijk.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_208491052
Seksuele voorlichting is uitermate belangrijk. Juist zodat kinderen opgroeien tot pubers/volwassenen die weten wat ze willen en vooral ook 'nee' durven te zeggen.
pi_208491100
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 23:45 schreef Ali_boo het volgende:

[..]
Instructies hoe je moet pijpen ?

Dit heeft werkelijk niets meer met voorlichting te maken :r
Want?

Het is een manier om iemand (een man) seksueel te plezieren. Ik hoop enkel dat er ook een pagina 'wat is beffen' is.
pi_208491173
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:13 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Simpele vraag: hoeveel is "veel" en waar kan ik die cijfers vinden?

Tweede vraag: sinds wanneer geven scholen geen seksuele voorlichting?

Derde vraag: zijn het enkel SGP/FVD ouders die problemen kunnen hebben met deze vorm van voorlichting?
Vast niet. Maar wat is het probleem van de voorlichting dan precies?
  woensdag 22 maart 2023 @ 10:27:12 #157
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208491181
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:03 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
"Christenen"? We gaan toch niet alle christenen over één kam scheren met de streng christelijke gemeenschappen om te doen alsof het probleem van relgieus conservatisme enorm is en volledig uit die hoek komt? De meeste katholieken en protestanten in Nederland zijn helemaal niet tegen seks voor het huwelijk.
Ja hoor in moslimkringen speelt dat ook. Nu weer happy?
pi_208491183
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:36 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Plus taak vd ouders lijkt mij.
Je wil niet weten in hoeveel gezinnen dit niet bespreekbaar is.
pi_208491217
Al die schattige boomers hier. Ik ga jullie maar niet vertellen wat ze al jaren vanaf groep 7/8 op het internet zien.

Die tijden dat toen ik in groep 8 zat, ik stiekem met klasgenootjes naar de meest perverse porno ging kijken als de lerares niet keek. _O-
pi_208491260
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:29 schreef theunderdog het volgende:
Al die schattige boomers hier. Ik ga jullie maar niet vertellen wat ze al jaren vanaf groep 7/8 op het internet zien.

Die tijden dat toen ik in groep 8 zat, ik stiekem met klasgenootjes naar de meest perverse porno ging kijken als de lerares niet keek. _O-
Wat is hier grappig aan?
pi_208491261
quote:
5s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:07 schreef Kopiko het volgende:

[..]
Ja, is dat exact dezelfde groep :?
Nou ja, eigenlijk wel. Het zijn de eeuwige Raisa Blommestijnen en Thiery Baudets die massaal verontwaardigd van het ene onderwerp naar het andere onderwerp gaan en vooral heel hard roepen dat 'woke' een agenda aan het uitsmeren is. Terwijl eigenlijk niemand weet wie 'woke' is. Vaccins, zonnebrandolie en Pim Lammers. Nu hebben ze het vizier op de week van de Lentekriebels.

Het is echt om te kotsen en triest hoeveel tijd deze mensen blijken te hebben.
pi_208491293
quote:
6s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 21:27 schreef the-eye het volgende:

[..]
Je hangt dus het SGP standpunt aan dat voorlichting in de eerste plaats een taak voor de ouders is?
In een ideale wereld wel, alleen leven wij daar niet in. Er zijn helaas veel ouders die hun beperkte ideeën projecteren op hun kind. Wat dat betreft is het goed dat het onderwijs het een en ander kan rechtzetten.
pi_208491309
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:33 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Wat is hier grappig aan?
Dat was lachen?
pi_208491347
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:36 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
In een ideale wereld wel, alleen leven wij daar niet in. Er zijn helaas veel ouders die hun beperkte ideeën projecteren op hun kind. Wat dat betreft is het goed dat het onderwijs het een en ander kan rechtzetten.
Ik vind je woordkeuze nogal bijzonder, beperkte ideeën bijvoorbeeld. Wie bepaald wat beperkte ideeën zijn? En wat zijn dat dan?

En veel ouders… kun je aantallen noemen? Of heb je hier een bron van?

Zonder die onderbouwing komt je post nogal ranzig over, een pedofiel zal ook niet blij zijn met de manier waarop ouders hun kinderen beschermen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 10:42:16 #165
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208491352
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:29 schreef theunderdog het volgende:
Al die schattige boomers hier. Ik ga jullie maar niet vertellen wat ze al jaren vanaf groep 7/8 op het internet zien.

Die tijden dat toen ik in groep 8 zat, ik stiekem met klasgenootjes naar de meest perverse porno ging kijken als de lerares niet keek. _O-
Toen ik in groep 8 zat had je nog Filmnet, dat nam je dan ongemerkt op

Ohja en een vriendje en ik zochten via Yahoo naar "harcore". Wat we kregen had niet zoveel met gabbermuziek te maken. _O-
pi_208491381
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:42 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Toen ik in groep 8 zat had je nog Filmnet, dat nam je dan ongemerkt op

Ohja en een vriendje en ik zochten via Yahoo naar "harcore". Wat we kregen had niet zoveel met gabbermuziek te maken. _O-
In groep 7 wist ik dat scat porn bestond.

Nu mijn punt hiermee: met al deze kinderen is het helemaal goed gekomen. Desalniettemin lijkt mij het gezonder om gereguleerde, seksuele voorlichting te krijgen.

Waarmee je de extremiteiten op het internet een beetje kan tackelen. Maar goed, alle hysterische 'dat geef je toch niet op scholen aan kinderen!!' figuren, hebben blijkbaar liever dat kinderen ermee in contact komen via het internet. Waarbij er geen regulatie is.
pi_208491431
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:42 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Toen ik in groep 8 zat had je nog Filmnet, dat nam je dan ongemerkt op

Ohja en een vriendje en ik zochten via Yahoo naar "harcore". Wat we kregen had niet zoveel met gabbermuziek te maken. _O-
Eind jaren 80, begin 90 moest ik doen met Nederlandse films waarin altijd wel tieten zaten, en de Wehkamp catalogus. ;(
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_208491443
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:43 schreef theunderdog het volgende:

[..]
In groep 7 wist ik dat scat porn bestond.

Nu mijn punt hiermee: met al deze kinderen is het helemaal goed gekomen. Desalniettemin lijkt mij het gezonder om gereguleerde, seksuele voorlichting te krijgen.

Waarmee je de extremiteiten op het internet een beetje kan tackelen. Maar goed, alle hysterische 'dat geef je toch niet op scholen aan kinderen!!' figuren, hebben blijkbaar liever dat kinderen ermee in contact komen via het internet. Waarbij er geen regulatie is.
Daarom moest porno maar verboden worden, zo las ik in dit topic ergens :')
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_208491475
quote:
2s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:48 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Daarom moest porno maar verboden worden, zo las ik in dit topic ergens :')
Ja, constructieve houding. Is ook echt mogelijk enzo.
pi_208491482
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:27 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja hoor in moslimkringen speelt dat ook. Nu weer happy?
Nee, het gaat erom dat we in Nederland voornamelijk halfslachtige christenen hebben. Maar 'christenen' wordt hier vals geframed als de conservatieve, fundamentalistische christenen, wat maar een klein deel is.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_208491493
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:43 schreef theunderdog het volgende:

[..]
In groep 7 wist ik dat scat porn bestond.

Nu mijn punt hiermee: met al deze kinderen is het helemaal goed gekomen. Desalniettemin lijkt mij het gezonder om gereguleerde, seksuele voorlichting te krijgen.

Waarmee je de extremiteiten op het internet een beetje kan tackelen. Maar goed, alle hysterische 'dat geef je toch niet op scholen aan kinderen!!' figuren, hebben blijkbaar liever dat kinderen ermee in contact komen via het internet. Waarbij er geen regulatie is.
Jij had toen dondersgoed door dat wat je deed stiekem was, en waarna je keek niet normaal was.
Kinderen in groep zeven hoeven niet klassikaal les te krijgen in pijpen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 10:52:48 #172
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208491509
quote:
2s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:47 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Eind jaren 80, begin 90 moest ik doen met Nederlandse films waarin altijd wel tieten zaten, en de Wehkamp catalogus. ;(
De strips van Franka waren ook leuk
  woensdag 22 maart 2023 @ 10:54:07 #173
472506 Nanukerst
Beter bekend als L-E.
pi_208491527
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:51 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Jij had toen dondersgoed door dat wat je deed stiekem was, en waarna je keek niet normaal was.
Kinderen in groep zeven hoeven niet klassikaal les te krijgen in pijpen.
Een individuele aanpak werkt inderdaad beter.
  woensdag 22 maart 2023 @ 10:54:21 #174
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208491529
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:51 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Nee, het gaat erom dat we in Nederland voornamelijk halfslachtige christenen hebben. Maar 'christenen' wordt hier vals geframed als de conservatieve, fundamentalistische christenen, wat maar een klein deel is.
Dat verander in ieder geval nog niets aan de noodzaak van seksuele voorlichting op scholen.
pi_208491544
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:51 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Jij had toen dondersgoed door dat wat je deed stiekem was, en waarna je keek niet normaal was.
Kinderen in groep zeven hoeven niet klassikaal les te krijgen in pijpen.
Nee. Wij wisten dat wij iets deden, dat niet bij de les hoorde.

En kinderen horen wel degelijk les te krijgen over seksuele voorlichting.
pi_208491553
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:20 schreef theunderdog het volgende:

[..]
Want?

Het is een manier om iemand (een man) seksueel te plezieren. Ik hoop enkel dat er ook een pagina 'wat is beffen' is.
Misschien beleeft die man wel meer plezier van wurgseks of houdt die vrouw juist van het ontvangen van facials, ook maar onderwijzen dus?
pi_208491568
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:56 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Misschien beleeft die man wel meer plezier van wurgseks of houdt die vrouw juist van het ontvangen van facials, ook maar onderwijzen dus?
Niet nodig. Dat leren ze al via het internet.

De gemiddelde leeftijd is hier echt oud, he?
pi_208491571
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:57 schreef theunderdog het volgende:

[..]
Niet nodig. Dat leren ze al via het internet.

De gemiddelde leeftijd is hier echt oud, he?
Dat heeft niets met leeftijd te maken, doe niet zo triest, zeg.
pi_208491576
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:52 schreef Hexagon het volgende:

[..]
De strips van Franka waren ook leuk
:Y
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_208491586
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:58 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Dat heeft niets met leeftijd te maken, doe niet zo triest, zeg.
Ook waar. Je hebt ook figuren als Raisa Blommenstein.

Jong van lichaam, oud van geest.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:00:19 #181
472506 Nanukerst
Beter bekend als L-E.
pi_208491598
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:56 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Misschien beleeft die man wel meer plezier van wurgseks of houdt die vrouw juist van het ontvangen van facials, ook maar onderwijzen dus?
Een en ander wordt wel in het belachelijke getrokken om een punt te maken he? Als je het verschil niet ziet tussen gezonde seksuele voorlichting en grensoverschrijdende pornolessen is het wellicht goed om aan te sluiten bij de voorlichting?
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:01:18 #182
319979 Fok-it
All is well
pi_208491605
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:33 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Wat is hier grappig aan?
Het is grappig hoe totaal ignorant jullie zijn. Er wordt op de hogere klassen van de basisschool al porno gekeken en met dit soort voorlichting is het dan vooral krijsen geblazen
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
pi_208491607
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:43 schreef theunderdog het volgende:

[..]
In groep 7 wist ik dat scat porn bestond.

Nu mijn punt hiermee: met al deze kinderen is het helemaal goed gekomen. Desalniettemin lijkt mij het gezonder om gereguleerde, seksuele voorlichting te krijgen.

Waarmee je de extremiteiten op het internet een beetje kan tackelen. Maar goed, alle hysterische 'dat geef je toch niet op scholen aan kinderen!!' figuren, hebben blijkbaar liever dat kinderen ermee in contact komen via het internet. Waarbij er geen regulatie is.
Dit dus _O_
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
pi_208491611
https://twitter.com/rblommestijn/status/1638217491401900033

HAHAHA, dit is toch heerlijk. Die geforceerde strenge stem ook. Zou wel willen dat ze mij zo zou toespreken in een bepaalde context, overigens.

'jjaajja, mommy'.
pi_208491618
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:59 schreef theunderdog het volgende:

[..]
Ook waar. Je hebt ook figuren als Raisa Blommenstein.

Jong van lichaam, oud van geest.
Nee, niet oud, bekrompen en dat ook nog eens uit politieke motieven. Dat heeft niets met leeftijd te maken.
pi_208491658
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:02 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Nee, niet oud, bekrompen en dat ook nog eens uit politieke motieven. Dat heeft niets met leeftijd te maken.
Statistisch gezien komt 'conservatisme' wel degelijk meer voor onder een bepaalde leeftijd. Er is geen individueel causaal verband. Maar 'niets' mee te maken, lijkt mij ook wat overdreven.

Maar goed, begrijp je punt.
pi_208491661
Ben opgegroeid met 2 girls 1 cup en lemonparty.org kijken op de basisschool. Het is toch allemaal goed gekomen uiteindelijk
pi_208491670
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:41 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Ik vind je woordkeuze nogal bijzonder, beperkte ideeën bijvoorbeeld. Wie bepaald wat beperkte ideeën zijn? En wat zijn dat dan?

En veel ouders… kun je aantallen noemen? Of heb je hier een bron van?

Zonder die onderbouwing komt je post nogal ranzig over, een pedofiel zal ook niet blij zijn met de manier waarop ouders hun kinderen beschermen.
Zo bedoelde ik mijn post niet, sorry als dat zo overkomt. Met beperkte ideeën bedoel ik vooral gedachtegoed of fobieën die in strijd zijn met de grondwet. In bepaalde religieuze groepen is homoseksualiteit bijvoorbeeld nog steeds een zonde. Dat botst met het grondbeginsel dat je in Nederland gewoon homo mag zijn en zelfs met iemand van hetzelfde geslacht mag trouwen. Zelfde geldt voor ouders met transfobie.

Volgens mij is het alleen maar prettig als het onderwijs allerlei facetten van seksualiteit behandelt. Ik weet niet zo goed wat voor cijfers je precies wilt.

Pedofilie vind ik een vreemd voorbeeld, want het praktiseren daarvan is verboden.
pi_208491679
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:01 schreef theunderdog het volgende:
https://twitter.com/rblommestijn/status/1638217491401900033

HAHAHA, dit is toch heerlijk. Die geforceerde strenge stem ook. Zou wel willen dat ze mij zo zou toespreken in een bepaalde context, overigens.

'jjaajja, mommy'.
Wat een intens bekrompen bozig mokkel :')
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
pi_208491690
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:57 schreef theunderdog het volgende:

[..]
Niet nodig. Dat leren ze al via het internet.

De gemiddelde leeftijd is hier echt oud, he?
Ik zie eerlijk gezegd niet in wat daar mis mee is.
pi_208491712
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:51 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Nee, het gaat erom dat we in Nederland voornamelijk halfslachtige christenen hebben. Maar 'christenen' wordt hier vals geframed als de conservatieve, fundamentalistische christenen, wat maar een klein deel is.
In de Biblebelt ligt dat toch echt anders hoor... ook de evangelische stromingen zijn op dit gebied erg conservatief..

En zowel de bevindelijke als evangelische stromingen winnen terrein onder de jeugd.
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | &lt;a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" &gt;https://mdj-stek.nl&lt;/a&gt;
pi_208491725
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 20:54 schreef Bananenpap het volgende:
Wel grappig dat de groep mensen die dagelijks schreeuwt dat Nederland zo preuts aan het worden is en we aan het vertrutten zijn, nu dezelfde groep mensen is die moord en brand schreeuwt voor seksuele voorlichting. :')
ik denk persoonlijk dat dat echt een heel andere groep is.
PWBF
pi_208491758
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:01 schreef theunderdog het volgende:
https://twitter.com/rblommestijn/status/1638217491401900033

HAHAHA, dit is toch heerlijk. Die geforceerde strenge stem ook. Zou wel willen dat ze mij zo zou toespreken in een bepaalde context, overigens.

'jjaajja, mommy'.
Raisa en dat andere dommige FvD-sekreet zouden beiden een ideal lijdend voorwerp voor het onderwerp "seks als uitlaatklep voor opgekropte agressie" zijn. :Y
pi_208491816
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:11 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Raisa en dat andere dommige FvD-sekreet zouden beiden een ideal lijdend voorwerp voor het onderwerp "seks als uitlaatklep voor opgekropte agressie" zijn. :Y
Das ook trendy niet? Iedereen die niet wegloopt met de D66 neerzetten als dom.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:15:21 #195
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208491819
Bij onze eerste les seksuele voorlichting (we praten over 1995) liet de leraar ons alle sekswoorden die we kenden roepen en die schreef hij dan op het bord. En vervolgens gingen we die allemaal bespreken.

De lessen daarna maaktehij zich er met een Jantje van Leiden van af door ons ouwe school tv videobanden voor te schotelen.
pi_208491823
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:14 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Das ook trendy niet? Iedereen die niet wegloopt met de D66 neerzetten als dom.
Ik heb een hekel aan d66...
pi_208491833
Nederland heeft al vele jaren het laagste aantal tienerzwangerschappen en -bevallingen ter wereld (in combinatie met een van de laagste aantallen abortussen bij tieners). Nu komt dat natuurlijk deels doordat we onze dochters niet op 11-jarige leeftijd laten trouwen met een of andere oudoom zoals in bepaalde zandbaklanden, maar ook in vergelijking met alle ontwikkelde westerse landen doen we het het beste. Jammer dat altijd-maar-boos conservatief PVV-FvD volk* dat kapot wil maken met hun kruistocht tegen seksuele voorlichting.

* kan ik BBB ook al aan deze groep toevoegen?

[ Bericht 2% gewijzigd door Nielsch op 22-03-2023 11:24:08 ]
PWBF
pi_208491846
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:08 schreef Nielsch het volgende:

[..]
ik denk persoonlijk dat dat echt een heel andere groep is.
Nee, het is constant dezelfde groep mensen die eigenlijk op elke verandering in de maatschappij afgeeft.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:25:16 #199
319979 Fok-it
All is well
pi_208491963
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:15 schreef Hexagon het volgende:
Bij onze eerste les seksuele voorlichting (we praten over 1995) liet de leraar ons alle sekswoorden die we kenden roepen en die schreef hij dan op het bord. En vervolgens gingen we die allemaal bespreken.
Opzich is dat best wel een handige methode omdat je dan vooral ook het verschil kan uitleggen tussen realistisch en porno.
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:26:57 #200
319979 Fok-it
All is well
pi_208491990
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:14 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Das ook trendy niet? Iedereen die niet wegloopt met de D66 neerzetten als dom.
Ach, jij en mede-Ria's van het internet zet weer iedereen die een genuanceerdere mening over seksualiteit heeft weg als pedo dus ja.
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:27:43 #201
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492012
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:16 schreef Nielsch het volgende:

* kan ik BBB ook al aan deze groep toevoegen?
Niet als we het door Yvon Jaspers laten presenteren.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:28:19 #202
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208492020
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:25 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Opzich is dat best wel een handige methode omdat je dan vooral ook het verschil kan uitleggen tussen realistisch en porno.
Porno is sowieso puur bagger. Beter inderdaad het onderscheid daartussen al vroeg te leren. ^O^
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_208492039
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:17 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
Nee, het is constant dezelfde groep mensen die eigenlijk op elke verandering in de maatschappij afgeeft.
De groep die nu afgeeft op seksuele voorlichting is inderdaad dezelfde conservatieve altijd-maar-boos kliek die je ook continu blijft horen over die arme boeren, dit kutkabinet, opRUTTEn, enge coronavaccins, die lieve meneer Poetin die wel aan moest vallen en niet zo heel stiekem ook nog best wel een beetje een hekel heeft aan homo's in het openbaar...

De groep die het jammer vindt dat Nederland steeds preutser wordt denkt en stemt volgens mij echt compleet anders.
PWBF
pi_208492088
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:03 schreef Raw85 het volgende:
Ben opgegroeid met 2 girls 1 cup en lemonparty.org kijken op de basisschool. Het is toch allemaal goed gekomen uiteindelijk
En meatspin :')

Stukje inclusie van vroegâh.
pi_208492101
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:26 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Ach, jij en mede-Ria's van het internet zet weer iedereen die een genuanceerdere mening over seksualiteit heeft weg als pedo dus ja.
Er is weinig genuanceerd aan de meeste Posts hier.
pi_208492139
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:16 schreef Nielsch het volgende:
Nederland heeft al vele jaren het laagste aantal tienerzwangerschappen en -bevallingen ter wereld (in combinatie met een van de laagste aantallen abortussen bij tieners). Nu komt dat natuurlijk deels doordat we onze dochters niet op 11-jarige leeftijd laten trouwen met een of andere oudoom zoals in bepaalde zandbaklanden, maar ook in vergelijking met alle ontwikkelde westerse landen doen we het het beste. Jammer dat altijd-maar-boos conservatief PVV-FvD volk* dat kapot wil maken met hun kruistocht tegen seksuele voorlichting.

* kan ik BBB ook al aan deze groep toevoegen?
Zou dat ook komen omdat Morning-afterpillen gewoon bij de Kruidvat te koop zijn en je hier op 15 jarige leeftijd makkelijk een abortus kunt laten doen?
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:37:40 #207
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208492144
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 08:17 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Veel succes daarmee. Moeten ze dan ook 24/7 onder toezicht opgesloten worden?
Dat argument heb ik niet gemaakt.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 08:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ah er met dus keiharde censuur komen.
Met censuur heeft dit niets te maken. Dat is meer iets wat we terugzien aan jouw kant van het politieke spectrum. Maar in een normale samenleving is er vaak wel het besef dat niet alles geschikt is voor kinderen. Zo mogen kinderen ook niet drinken, rijden of bepaalde films zien. Dit omdat dit hun lichamelijke of psychisch leed kan bezorgen. Porno kun je gerust in die categorie scharen. Een 10 of 11-jarige die op Pornhub zit is namelijk niet wenselijke of normaal.
quote:
1s.gif Op woensdag 22 maart 2023 09:17 schreef spicymchaggis het volgende:

[..]
Volgens mij valt het aantal tienerzwangerschappen, geslachtsziektes etc. in Nederland al decennialang heel erg mee. Blijkbaar is de wijze waarop al die tijd sexuele voorlichting gegeven werd - zonder de hele Kamasutra van voor tot achter in de les te behandelen of kleuters te leren wat pijpen of masturberen is - dus prima in orde.
Natuurlijk valt dit allemaal mee. Het is ook een belachelijk argument, maar wat progressieven altijd doen is een vermeende crisissituatie schetsen als er tegenspraak komt op het door hun gewenste beleid.

Genderideologie > 'Ja, maar als we geen gehoor geven aan de fantasieën van kinderen en jongeren over hun geslacht leidt dat tot torenhoge zelfmoordcijfers!'
Migratie > 'Ja, maar dit is nodig voor de arbeidsmarkt en tevens voorkomen we zo slachtoffers van illegale migratie!'
Klimaathysterie > 'Ja, maar als we dit niet doen gaat de mensheid ten onder!'
Abortusdiscussie > 'Ja, maar incest en verkrachting!'
Opdringen van LHBT-symboliek > 'Ja, maar anders krijg je enorm veel homofobie!' 'Er is nog zoveel homofobie in Nederland!'
DEIB/Quota's > 'Ja, maar dit moet want anders redden minderheden het nooit! Het systeem is immers tegen hen!'

En nu dus met seksuele voorlichting op jonge leeftijd > Ja, maar als we dat niet doen leidt dat tot enorm veel soa's, ongewenste intimiteit en tienerzwangerschappen.

Het zijn stuk voor stuk drogredenaties, bedoelt om de eigen verknipte politieke ideologie te kunnen opdringen en doordrukken. Mensen moeten hier niet voor vallen en deze groep autoritaire fantasten zoveel mogelijk negeren. Helaas wordt dit wel steeds moeilijker want men heeft inmiddels behoorlijke grip weten te krijgen op allerlei bepalende instituten, bedrijven en organisaties.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:39:09 #208
208890 June.
Seriously?
pi_208492167
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 01:31 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Ook eens, voorlichting is heel privé en kan veel te vroeg maar ook veel te laat gegeven worden.
Het ene kind heeft aan een duidelijk gesprek genoeg, dan ander heeft er beeldmateriaal bij nodig.

Maar die taak ligt imo bij de ouders, en voogden. Dus in familiaire sfeer en niet op het bordje van leraren.
Die kunnen gesprekken wel aanjagen, stimuleren om vragen te stellen maar imo never nooit om die vragen te beantwoorden.
Nee, ik vind dat het beide moet zijn. Dus de visie van de ouders is belangrijk, maar wel eenzijdig. Dan leren een subgroep van kinderen tenminste ook dat homoseksualiteit niet iets is om je voor te schamen en ze niet de enige zijn als ze zulke gevoelens krijgen. Of dat je als vrouw alleen maar ja en amen moet zeggen tegen je man, etc etc.
Shine bright like a diamond.
pi_208492176
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:29 schreef Nielsch het volgende:

[..]
De groep die nu afgeeft op seksuele voorlichting is inderdaad dezelfde conservatieve altijd-maar-boos kliek die je ook continu blijft horen over die arme boeren, dit kutkabinet, opRUTTEn, enge coronavaccins, die lieve meneer Poetin die wel aan moest vallen en niet zo heel stiekem ook nog best wel een beetje een hekel heeft aan homo's in het openbaar...

De groep die het jammer vindt dat Nederland steeds preutser wordt denkt en stemt volgens mij echt compleet anders.
Volgens mij gaat daar de discussie niet over, vanaf 2012 krijgen kinderen in Nederland allemaal een vorm van seksuele voorlichting. Alleen is de leerstof dit jaar wel erg extreem, wat ze zelf ook al inzagen door eergisteren een gedeelte van de stof aan te passen.
pi_208492216
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:39 schreef June. het volgende:

[..]
Nee, ik vind dat het beide moet zijn. Dus de visie van de ouders is belangrijk, maar wel eenzijdig. Dan leren een subgroep van kinderen tenminste ook dat homoseksualiteit niet iets is om je voor te schamen en ze niet de enige zijn als ze zulke gevoelens krijgen. Of dat je als vrouw alleen maar ja en amen moet zeggen tegen je man, etc etc.
Als dat in balans is, ja hartstikke goed. Maar die balans is dit jaar weg.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:42:34 #211
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208492225
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:39 schreef June. het volgende:

[..]
Nee, ik vind dat het beide moet zijn. Dus de visie van de ouders is belangrijk, maar wel eenzijdig. Dan leren een subgroep van kinderen tenminste ook dat homoseksualiteit niet iets is om je voor te schamen en ze niet de enige zijn als ze zulke gevoelens krijgen. Of dat je als vrouw alleen maar ja en amen moet zeggen tegen je man, etc etc.
Is dit de afgelopen decennia überhaupt nog een probleem geweest dan? Er is mij nooit verteld dat ik mij zou moeten schamen vanwege mijn seksuele oriëntatie.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208492265
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:37 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Zou dat ook komen omdat Morning-afterpillen gewoon bij de Kruidvat te koop zijn en je hier op 15 jarige leeftijd makkelijk een abortus kunt laten doen?
Nou, zoals ik dus al schreef - en ik weet dat begrijpend lezen heel lastig is voor jou - hebben we in Nederland niet alleen de minste tienerzwangerschappen maar ook echt een van de minste tienerabortussen ter wereld. En waarom hebben we zo weinig abortussen bij tieners? Omdat ze amper zwanger worden. Dus nee, het ligt niet aan het feit dat je hier makkelijk een abortus kan doen.

Voor wat betreft de morning after pill; ik denk dat het vooral ligt aan verstandig condoomgebruik onder jongeren. En hoe weten ze nou dat ze een condoom moeten gebruiken? Juist, door daar voordat ze met seks beginnen over te praten.
PWBF
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:46:06 #213
208890 June.
Seriously?
pi_208492295
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:42 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Is dit de afgelopen decennia überhaupt nog een probleem geweest dan? Er is mij nooit verteld dat ik mij zou moeten schamen vanwege mijn seksuele oriëntatie.
In vele niet Westerse culturen wel, ja.
Shine bright like a diamond.
pi_208492308
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:39 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Volgens mij gaat daar de discussie niet over, vanaf 2012 krijgen kinderen in Nederland allemaal een vorm van seksuele voorlichting. Alleen is de leerstof dit jaar wel erg extreem, wat ze zelf ook al inzagen door eergisteren een gedeelte van de stof aan te passen.
Wat is er dit jaar nu precies extreem?
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:49:34 #215
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492362
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:37 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dat argument heb ik niet gemaakt.
Hoe ga je dan voorkomen dat ze stiekem porno gaan kijken?

quote:
Met censuur heeft dit niets te maken. Dat is meer iets wat we terugzien aan jouw kant van het politieke spectrum. Maar in een normale samenleving is er vaak wel het besef dat niet alles geschikt is voor kinderen. Zo mogen kinderen ook niet drinken, rijden of bepaalde films zien. Dit omdat dit hun lichamelijke of psychisch leed kan bezorgen. Porno kun je gerust in die categorie scharen. Een 10 of 11-jarige die op Pornhub zit is namelijk niet wenselijke of normaal.
Je hebt het over "compleet aan banden leggen". Dat lijkt me synoniem aan "verboden".

Want porno is al iets dat enkel voor 18+ is. Alleen betekent dat in de praktijk dus niet dat ze het nooit te zien zullen krijgen voor hun 18e.
pi_208492363
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:45 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Nou, zoals ik dus al schreef - en ik weet dat begrijpend lezen heel lastig is voor jou - hebben we in Nederland niet alleen de minste tienerzwangerschappen maar ook echt een van de minste tienerabortussen ter wereld. En waarom hebben we zo weinig abortussen bij tieners? Omdat ze amper zwanger worden. Dus nee, het ligt niet aan het feit dat je hier makkelijk een abortus kan doen.

Voor wat betreft de morning after pill; ik denk dat het vooral ligt aan verstandig condoomgebruik onder jongeren. En hoe weten ze nou dat ze een condoom moeten gebruiken? Juist, door daar voordat ze met seks beginnen over te praten.
Juist, voorlichting zoals ik dat graag zie. Kinderen in groep 7 hoeven niet te leren hoe je moet pijpen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:50:21 #217
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492386
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:37 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Zou dat ook komen omdat Morning-afterpillen gewoon bij de Kruidvat te koop zijn en je hier op 15 jarige leeftijd makkelijk een abortus kunt laten doen?
Door seksuele voorlichting weten jongeren uberhaupt dat Morning-afterpillen bestaan.
pi_208492403
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:46 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
Wat is er dit jaar nu precies extreem?
O je doet mee aan een discussie maar kent de inhoud niet?
Tot gisteren was het lesmateriaal online in te zien, ze hebben dat rond 17:00 offline gezet.
pi_208492408
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef Poepz0r het volgende:

[..]
Is aan de ouders. Niet aan een school.
Ja, dat kun je doen. Dan heb je een beetje het VS model he, waar seksuele voorlichting op school steeds minder voorkomt omdat conservatieve politici het graag aan de ouders willen overlaten.

Owja, weet je wat je ook hebt in de VS? Echt gigantisch veel tienerzwangerschappen en tienerabortussen! Serieus nergens in de westerse wereld komen tienerzwangerschappen zoveel voor als in de VS. In de VS raakt 86 op de 1000 tieners zwanger. Dat is bijna 10% van alle tienermeisjes. In Nederland is dat gelukkig maar 11 op de 1000 tieners. Dus net ietsje meer dan 1%. Toch een mooi verschil he.

Maarja, laten we vooral naar het voorbeeld van de VS streven door het aan de ouders over te laten.
PWBF
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:51:35 #220
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492415
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:49 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Juist, voorlichting zoals ik dat graag zie. Kinderen in groep 7 hoeven niet te leren hoe je moet pijpen.
Dat leren ze dan ook niet.

Wel wat het is.
pi_208492430
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Zouden de ouders misschien kunnen doen? Of is dat heel ouderwets?
Vooral heel erg ineffectief, zoals de cijfers van tienerzwangerschappen in de VS wel aantonen.
PWBF
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:52:38 #222
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208492432
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:46 schreef June. het volgende:

[..]
In vele niet Westerse culturen wel, ja.
Tja, dan moeten we uit landen waar dat soort culturen heersen mensen naar Nederland halen. Maar opmerkelijk genoeg zijn de mensen die klagen over 'homofobie' ook weer een voorstander van het toelaten van migranten uit dergelijke landen.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208492440
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:50 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Door seksuele voorlichting weten jongeren uberhaupt dat Morning-afterpillen bestaan.
Juist, maar dat type voorlichting geven ze pas op de middelbare en staat niet in de lesstof waar dit topic overgaat.
pi_208492444
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:52 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Vooral heel erg ineffectief, zoals de cijfers van tienerzwangerschappen in de VS wel aantonen.
En vooral als je die met de Nederlandse cijfers vergelijkt. Blijkbaar doen wij iets heel goed gegeven het feit dat wij de laagste tienerzwangerschappen ter wereld hebben.

Bijkomend voordeel van pijpen, overigens, je wordt er niet zwanger van.
pi_208492447
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:49 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Juist, voorlichting zoals ik dat graag zie. Kinderen in groep 7 hoeven niet te leren hoe je moet pijpen.
Zeker niet, maar lijkt me wel goed dat meisjes weten dat pijpen een onderdeel van sex is en dat ze daar dus ook nee tegen kunnen zeggen als ze daar geen zin in hebben wanneer jongens daar om vragen.
PWBF
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:54:50 #226
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492457
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:53 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Juist, maar dat type voorlichting geven ze pas op de middelbare en staat niet in de lesstof waar dit topic overgaat.
Nee hoor, dat leerdern wij al in groep 8. Op de middelbare ben je al rijkelijk laat.
pi_208492461
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:51 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
O je doet mee aan een discussie maar kent de inhoud niet?
Tot gisteren was het lesmateriaal online in te zien, ze hebben dat rond 17:00 offline gezet.
Ik vraag het omdat wat ik heb gezien niet extreem vind. Vandaar mijn vraag over welke inhoud jij het hebt.
Jammer dat je trouwens niet in staat bent om gewoon fatsoenlijk te antwoorden op mensen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 11:57:36 #228
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208492492
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:50 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Door seksuele voorlichting weten jongeren uberhaupt dat Morning-afterpillen bestaan.
En dat is dan een prima kans op hen daarover te informeren als ze 14 of 15 zijn. Op 7-jarige leeftijd is niet nodig.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:54 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee hoor, dat leerdern wij al in groep 8. Op de middelbare ben je al rijkelijk laat.
Nee hoor. Dan ben je precies op tijd.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208492517
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 10:54 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat verander in ieder geval nog niets aan de noodzaak van seksuele voorlichting op scholen.
De noodzaak van seksuele vorming door scholen bedoel je? Dat zijn overlappende doch verschillende dingen.

De truc hier is om de preutse confessionelen tegenover de 'méér, jonger, explicieter en laat je vooral ombouwen' progressieven te zetten alsof die christelijk Nederland vertegenwoordigen. Maar we hebben ook heel veel kerst en pasenchristenen die seksuele voorlichting en seks voor het huwelijk prima vinden en toch ook problemen hebben met leerkrachten die het allemaal wel eventjes ideologisch zullen bespreken met andermans kinderen.

quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:07 schreef MatthijsDJ het volgende:

[..]
In de Biblebelt ligt dat toch echt anders hoor... ook de evangelische stromingen zijn op dit gebied erg conservatief..
Het heet niet voor niks de bible belt he? Dat is ter onderscheid van christelijk Nederland.

quote:
En zowel de bevindelijke als evangelische stromingen winnen terrein onder de jeugd.
Hoe zou dat nou toch komen?
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_208492521
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:57 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
En dat is dan een prima kans op hen daarover te informeren als ze 14 of 15 zijn.
Als je veel meer tienerzwangerschappen in Nederland wil is dat inderdaad een prima leeftijd. Weten we ook weer wat HowardRoark graag wil.
PWBF
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:03:04 #231
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492594
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:57 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
En dat is dan een prima kans op hen daarover te informeren als ze 14 of 15 zijn. Op 7-jarige leeftijd is niet nodig.
[..]
Nee hoor. Dan ben je precies op tijd.
Wat een wereldvreemdheid. Er zijn mensen die op hun 12e al seks hebben. En dat ga je niet met allerlei repressieve maatregelen voorkomen. Dus zorgen we maar beter dat ze op de hoogte van zaken zijn.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:04:49 #232
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208492615
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:59 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
De noodzaak van seksuele vorming door scholen bedoel je? Dat zijn overlappende doch verschillende dingen.

De truc hier is om de preutse confessionelen tegenover de 'méér, jonger, explicieter en laat je vooral ombouwen' progressieven te zetten alsof die christelijk Nederland vertegenwoordigen. Maar we hebben ook heel veel kerst en pasenchristenen die seksuele voorlichting en seks voor het huwelijk prima vinden en toch ook problemen hebben met leerkrachten die het allemaal wel eventjes ideologisch zullen bespreken met andermans kinderen.

Volgens mij is er geen school die propageert dat je je moet laten ombouwen.

Enkel dat je normaal moet doen tegen omgebouwde mensen. Maar dat is voor sommigen erg veel gevraagd.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:05:11 #233
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208492622
Het argument met betrekking tot 'tienerzwangerschappen' is trouwens opmerkelijk. Hier vallen vaak ook vrouwen van 18 of 19 onder, en hoe meer je terug in de tijd gaat, hoe normaler het was dat mensen op jongere leeftijd kinderen kregen. Dat is namelijk hoe de menselijke biologie werkt. Vrouwen zijn het meest vruchtbaar vanaf hun 18e tot met een piek tegen de 25. Voor mannen ligt dit iets later. Dat er nu een cultuur is ontstaan waar mensen eerst carrière willen maken, genieten van allerlei losbandigheden en dan misschien eens aan kinderen beginnen als ze 35 of 40 zijn is eigenlijk tegennatuurlijk.
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:59 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Als je veel meer tienerzwangerschappen in Nederland wil is dat inderdaad een prima leeftijd. Weten we ook weer wat HowardRoark graag wil.
Drogredenering & stropop. Jammer joh, op deze manier gaat het je niet lukken.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:12:09 #234
319979 Fok-it
All is well
pi_208492727
Seksuele voorlichting op je 15de _O-

Begrijp jij het begrip puberteit? Protip: Start normaliter niet op je 15de
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
pi_208492803
volgende lessen gaan over jointjes rollen want high zijn geeft ook zo'n fijn gevoel, hihihi
pi_208492831
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:17 schreef LightCity het volgende:
volgende lessen gaan over jointjes rollen want high zijn geeft ook zo'n fijn gevoel, hihihi
Ook over drugs leerde ik vroegah ook op de basisschool al ja.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_208492847
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:04 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Volgens mij is er geen school die propageert dat je je moet laten ombouwen.
https://www.gendi.nl/inspiration/genderdoeboek/
https://www.transgendernetwerk.nl/publicaties/onderwijs/

quote:
Enkel dat je normaal moet doen tegen omgebouwde mensen. Maar dat is voor sommigen erg veel gevraagd.
Normaal doen tegen mensen is wat anders dan doen alsof het normaal is. Dat is het niet, gelukkig niet, want genderdysforie is een zwaar lot, van mensen die zelden gelukkig worden, seksueel matig of niet functioneren, veel complicaties hebben, niet reproductief functioneren en hun hele leven vast zitten aan de medicijnen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_208492853
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:19 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Ook over drugs leerde ik vroegah ook op de basisschool al ja.
vroeg geleerd, oud gedaan ^O^
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:20:51 #239
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208492854
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:12 schreef Fok-it het volgende:
Seksuele voorlichting op je 15de _O-

Begrijp jij het begrip puberteit? Protip: Start normaliter niet op je 15de
Nou, met al die kinderen die tegenwoordig aan de hormoonblokkers zijn weet je het nooit. En het staat de ouders natuurlijk vrij om onderwerpen eerder aan te snijden als zij de tijd daar rijp voor achten. En sommigen doen dat schrikbarend genoeg al op 6-jarige leeftijd, daar hebben we de beelden nu van kunnen zien.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:17 schreef LightCity het volgende:
volgende lessen gaan over jointjes rollen want high zijn geeft ook zo'n fijn gevoel, hihihi
Ik denk dat men daar in bepaalde kringen een groot voorstander van is. En hoe er 'veilig' een pilletje kan worden gebruikt en een lijntje kan worden gesnoven. Och, zo progressief!
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208492881
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:54 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
Ik vraag het omdat wat ik heb gezien niet extreem vind. Vandaar mijn vraag over welke inhoud jij het hebt.
Jammer dat je trouwens niet in staat bent om gewoon fatsoenlijk te antwoorden op mensen.
In dat filmpje wordt met vrij jonge kinderen (jaar of 7 denk ik?) toch al best expliciet gesproken over seksuele handelingen, zaadlozingen en klaarkomen. Als ouders dat zelf willen prima, maar vind het voor een school wel erg ver gaan op die leeftijd.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:23:07 #241
319979 Fok-it
All is well
pi_208492891
quote:
10s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:20 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Nou, met al die kinderen die tegenwoordig aan de hormoonblokkers zijn weet je het nooit
Achgut kijk dit schattige stokpaardje toch eens .
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
pi_208492944
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:51 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat leren ze dan ook niet.

Wel wat het is.
En daar heb ik dus bezwaar tegen.
pi_208492946
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:59 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
Hoe zou dat nou toch komen?
Pure indoctrinatie vanaf je geboorte af aan.. Dreigen met de hel... En als een theoloog of predikant zelf gaat nadenken hem als ketter wegzetten.

Sektarisch werelden zijn het.
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | &lt;a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" &gt;https://mdj-stek.nl&lt;/a&gt;
pi_208492955
Wat is dit toch een enorm vermoeiend land aan het worden.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_208492964
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:54 schreef Bananenpap het volgende:

[..]
Ik vraag het omdat wat ik heb gezien niet extreem vind. Vandaar mijn vraag over welke inhoud jij het hebt.
Jammer dat je trouwens niet in staat bent om gewoon fatsoenlijk te antwoorden op mensen.
Ik was ff wat anders aan het doen, ik heb het over de inhoud van de lesstof lentekriebels.
pi_208492997
quote:
6s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:54 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Zeker niet, maar lijkt me wel goed dat meisjes weten dat pijpen een onderdeel van sex is en dat ze daar dus ook nee tegen kunnen zeggen als ze daar geen zin in hebben wanneer jongens daar om vragen.
Meisjes van tien hoeven niet te leren pijpen via een docent op school, zo simpel is het. Dat er maar weinig scholen zijn die zo ver gaan in de lesstof snap ik, zie mijn eerdere Posts.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:37:22 #247
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_208493033
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:19 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Ook over drugs leerde ik vroegah ook op de basisschool al ja.
Is het daar mis gegaan. :@
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:43:11 #248
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493125
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:28 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
En daar heb ik dus bezwaar tegen.
Waarom? Ze horen het woord en roepen het op het schoolplein en zien het wellicht ergens in stiekem gedeelde filmpjes.

Dan is het maar beter dat ze het weten.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:44:53 #249
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493139
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:20 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]
https://www.gendi.nl/inspiration/genderdoeboek/
https://www.transgendernetwerk.nl/publicaties/onderwijs/
[..]
Normaal doen tegen mensen is wat anders dan doen alsof het normaal is. Dat is het niet, gelukkig niet, want genderdysforie is een zwaar lot, van mensen die zelden gelukkig worden, seksueel matig of niet functioneren, veel complicaties hebben, niet reproductief functioneren en hun hele leven vast zitten aan de medicijnen.
Tja ik lees geen promotie dat je je moet laten ombouwen.

Vooral meer om die mensen in hun waarde te laten. Dat schijnt voor sommigen enorm lastig te zijn.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:47:07 #250
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493165
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:19 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Ook over drugs leerde ik vroegah ook op de basisschool al ja.
Inderdaad, die dingen horen echt wel in groep 8. Op de middelbare zitten ze tussen de bovenbouwers en dan is het al veel lastiger om ze voorbereid de wereld in te sturen.
pi_208493208
Groep 7 of 8 lijkt me prima, voor seksuele voorlichting.

De ontwikkeling dat er extra aandacht is voor het onderwerp seksuele bevrediging vind ik wel echt onzin. Een kind in groep 8 moet weten hoe seks en bijbehorende grenzen werken, maar het mag straks op eigen houtje uitzoeken wat voor avonturen mensen met dildos allemaal beleven.
-nee-
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:53:10 #252
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493222
quote:
10s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:20 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Nou, met al die kinderen die tegenwoordig aan de hormoonblokkers zijn weet je het nooit. En het staat de ouders natuurlijk vrij om onderwerpen eerder aan te snijden als zij de tijd daar rijp voor achten. En sommigen doen dat schrikbarend genoeg al op 6-jarige leeftijd, daar hebben we de beelden nu van kunnen zien.

Maarre ben je er al achter dat seksuele voorlichting op je 15e echt veel te laat is?
pi_208493225
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:43 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Waarom? Ze horen het woord en roepen het op het schoolplein en zien het wellicht ergens in stiekem gedeelde filmpjes.

Dan is het maar beter dat ze het weten.
En het vervolgens gaan doen? Is dat niet een te verwachten bijeffect?
pi_208493235
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:53 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Maarre ben je er al achter dat seksuele voorlichting op je 15e echt veel te laat is?
Je weet dat er een flink aantal jaren tussen 6 en 15 zit?
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:55:20 #255
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493242
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:53 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
En het vervolgens gaan doen? Is dat niet een te verwachten bijeffect?
Nee, het is niet dat er massaal gepijpt wordt onder 11 jarigen.

Misschien doen ze het wel als ze hun eerste keer hebben. Misschien ook niet als ze het geen fijn idee vinden. In ieder geval mooi als ze weten dat je het ook kan afwijzen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:57:35 #256
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208493269
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:53 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Maarre ben je er al achter dat seksuele voorlichting op je 15e echt veel te laat is?
Nee hoor, ik vind nog steeds dat 14/15 een geschikte leeftijd is. Dat is namelijk ook de leeftijd dat jongeren beginnen met daten en dit soort dingen echt wat meer te verkennen.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:57:40 #257
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493270
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:54 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Je weet dat er een flink aantal jaren tussen 6 en 15 zit?
Ja, maar meneer HowardRoarke roept hier dat het 15 jaar moet zijn. Het moge duidelijk zijn dat dat volkomen wereldvreemd is.
  woensdag 22 maart 2023 @ 12:59:34 #258
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_208493282
Wmb heel goed dat ze leren over consent(dat mag van mij in een passende vorm op jongere leeftijd ook de nodige aandacht krijgen) en veilige seks, maar waarom moeten ze leren hoe je met dildo's aan de slag moet op die leeftijd?
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_208493372
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:55 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee, het is niet dat er massaal gepijpt wordt onder 11 jarigen.

Misschien doen ze het wel als ze hun eerste keer hebben. Misschien ook niet als ze het geen fijn idee vinden. In ieder geval mooi als ze weten dat je het ook kan afwijzen.
We kunnen dat over een x aantal jaren pas beoordelen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:06:20 #260
319979 Fok-it
All is well
pi_208493373
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:57 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Nee hoor, ik vind nog steeds dat 14/15 een geschikte leeftijd is. Dat is namelijk ook de leeftijd dat jongeren beginnen met daten en dit soort dingen echt wat meer te verkennen.
Mensen beginnen op hun 18de met regelmatig drinken. Ook pas tijdens het studeren maar educeren over alcoholgebruik?
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:07:15 #261
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208493383
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:57 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja, maar meneer HowardRoarke roept hier dat het 15 jaar moet zijn. Het moge duidelijk zijn dat dat volkomen wereldvreemd is.
Het Nederlands Jeugdinstituut, een tak van de RIVM, stelt het volgende:
quote:
Jongeren begonnen in 2017 ongeveer een jaar later aan seks dan vijf jaar eerder. Deze ontwikkeling geldt voor alle type seksuele handelingen. Zo heeft de helft van de jongeren geslachtsgemeenschap gehad op de gemiddelde leeftijd van 18 jaar. Vijf jaar eerder, in 2012, was dat 17 jaar. De helft van de jongeren tongzoenden voor het eerst op de gemiddelde leeftijd van 15,4 jaar in 2017. In 2012 was dat 14,4 jaar. Tussen 2005 en 2012 was de leeftijd waarop jongeren aan seks begonnen vrijwel gelijk. Dit blijkt uit het onderzoek 'Seks onder je 25e' onder jongeren van 12- 25 jaar (Rutgers & Soa Aids Nederland, 2017).
Het blijkt dus dat mijn perspectief gewoon prima in lijn zit met deze bevindingen. De helft heeft dus nog niet eens seks gehad als men 18 jaar is. Maar tegelijkertijd zou seksuele voorlichting op scholen aan kinderen van 14 of 15 zou veel te laat zijn? Tegenstrijdig hoor. Het lijkt er dus vooral op dat jouw eigen beeld niet helemaal overeenstemt met de realiteit.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:09:55 #262
319979 Fok-it
All is well
pi_208493410
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:07 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Het Nederlands Jeugdinstituut, een tak van de RIVM, stelt het volgende:
[..]
Het blijkt dus dat mijn perspectief gewoon prima in lijn zit met deze bevindingen. De helft heeft dus nog niet eens geslachtsgemeenschap gehad als men 18 jaar is. Maar tegelijkertijd zou seksuele voorlichting op scholen aan kinderen van 14 of 15 zou dit veel te laat zijn? Dit klinkt allemaal wat tegenstrijdig. Het lijkt er dus vooral op dat jouw eigen beeld niet helemaal overeenstemt met de realiteit.
Jouw beeld

Want jullie begrijpen kennelijk maar niet dat voorlichting en praktiseren nauwelijks verband heeft met elkaar.
“And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair.”
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:16:55 #263
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208493487
Men zal ook wel begrijpen dat het ene kind zeker het andere niet is.
Bepaalde kinderen lopen zowel geestelijk als qua lichamelijke ontwikkeling duidelijk vooruit op anderen in dezelfde klas en vice versa.
En soms lijkt dit jaren te schelen, al hebben ze ongeveer dezelfde leeftijd. Dus moet men trachten daarbij ook nuances aan te brengen en rekening mee te houden tijdens de voorlichting.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:29:11 #264
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208493616
quote:
2s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:16 schreef Scjvb het volgende:
Men zal ook wel begrijpen dat het ene kind zeker het andere niet is.
Bepaalde kinderen lopen zowel geestelijk als qua lichamelijke ontwikkeling duidelijk vooruit op anderen in dezelfde klas en vice versa.
En soms lijkt dit jaren te schelen, al hebben ze ongeveer dezelfde leeftijd. Dus moet men trachten daarbij ook nuances aan te brengen en rekening mee te houden tijdens de voorlichting.
Het gaat helemaal niet om nuances. Het idee is simpelweg om via het openbare onderwijs elk kind (helemaal die wellicht uit conservatieve gezinnen komen) te indoctrineren met radicaal progressief gedachtegoed over seks, gender & seksuele oriëntatie. Het gedachtegoed van de BIJ1/GL/D66 stemmer moet de norm zijn in het onderwijs. En om dit vervolgens te rechtvaardigen en de noodzakelijkheid te benadrukken wordt er een koekblik opengetrokken met drogredenaties.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:31:55 #265
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208493643
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:57 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja, maar meneer HowardRoarke roept hier dat het 15 jaar moet zijn. Het moge duidelijk zijn dat dat volkomen wereldvreemd is.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 13:32:42 #266
274204 crew  Mexicanobakker
pi_208493648
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:29 schreef HowardRoark het volgende:
(helemaal die wellicht uit conservatieve gezinnen komen)
Dan gaan die lekker naar een reli-school. Opgelost! (Al mogen ze van mij religieus onderwijs wel gewoon afschaffen)
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:33:26 #267
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493656
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:07 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Het Nederlands Jeugdinstituut, een tak van de RIVM, stelt het volgende:
[..]
Het blijkt dus dat mijn perspectief gewoon prima in lijn zit met deze bevindingen. De helft heeft dus nog niet eens seks gehad als men 18 jaar is. Maar tegelijkertijd zou seksuele voorlichting op scholen aan kinderen van 14 of 15 zou veel te laat zijn? Tegenstrijdig hoor. Het lijkt er dus vooral op dat jouw eigen beeld niet helemaal overeenstemt met de realiteit.
Gaat om de gemiddelde leeftijd he? Dus er zijn er ook bij die al ruim daarvoor zitten en al die incels compenseren die op hun 30e nog maagd zijn.

Bovendien heb je ook nog zoiets als het begin van menstruatie of de eerste natte dromen. Ook al voor die leeftijd

Dus ja het is volkomen wereldvreemd van jou om te denken dat 15 jaar een goede leeftijd is om eens voor het eerst over seks te praten.
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:36:38 #268
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493684
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:09 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Jouw beeld

Want jullie begrijpen kennelijk maar niet dat voorlichting en praktiseren nauwelijks verband heeft met elkaar.
En dat die voorlichting geweest moet zijn voor ze er daadwerkelijk aan beginnen.
pi_208493800
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:53 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
En het vervolgens gaan doen? Is dat niet een te verwachten bijeffect?
Nee.
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:46:41 #270
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208493811
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:33 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Gaat om de gemiddelde leeftijd he? Dus er zijn er ook bij die al ruim daarvoor zitten en al die incels compenseren die op hun 30e nog maagd zijn.

Bovendien heb je ook nog zoiets als het begin van menstruatie of de eerste natte dromen. Ook al voor die leeftijd

Dus ja het is volkomen wereldvreemd van jou om te denken dat 15 jaar een goede leeftijd is om eens voor het eerst over seks te praten.
De gemiddelde leeftijd lijkt een prima uitgangspunt hier. We gaan niet heel het onderwijs aanpassen omdat sommige kinderen vanwege een gebrekkige opvoeding en/of onoplettende ouders misschien al op 11 of 12-jarige leeftijd met seks bezig zijn.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:32 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Dan gaan die lekker naar een reli-school. Opgelost! (Al mogen ze van mij religieus onderwijs wel gewoon afschaffen)
Nee hoor, het zal trouwens lang niet altijd religieuze ouders betreffen. Er is simpelweg geen reden waarom de verknipte denkbeelden van een stel progressieve fantasten de landelijke norm zouden moeten zijn.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 13:55:21 #271
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208493932
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:46 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
De gemiddelde leeftijd lijkt een prima uitgangspunt hier. We gaan niet heel het onderwijs aanpassen omdat sommige kinderen vanwege een gebrekkige opvoeding en/of onoplettende ouders misschien al op 11 of 12-jarige leeftijd met seks bezig zijn.
Dat doen ze dus wel omdat de samenleving last heeft van tienerzwangerschappen die daaruit ontstaan als je ze pas daarna wat gaat uitleggen.

Los daarvan wel fijn als meisje die ongesteld worden voo die tijd al weten wat dat is. En kinderen die op de middelbare met seks geconfronteerd worden weten wat dat is.

15 jaar is dus volkomen wereldvreemd. Net zo wereldvreemd als je plannetjes om "porno volledig aan banden te leggen"
  Moderator / Redactie Sport woensdag 22 maart 2023 @ 13:57:35 #272
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_208493964
Wat een onzin :')

Baudet die gaat lopen janken ook, maar dat is niets nieuws.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:05:12 #273
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208494042
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 13:55 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Dat doen ze dus wel omdat de samenleving last heeft van tienerzwangerschappen die daaruit ontstaan als je ze pas daarna wat gaat uitleggen.

Los daarvan wel fijn als meisje die ongesteld worden voo die tijd al weten wat dat is. En kinderen die op de middelbare met seks geconfronteerd worden weten wat dat is.

15 jaar is dus volkomen wereldvreemd. Net zo wereldvreemd als je plannetjes om "porno volledig aan banden te leggen"
Kinderen hebben gewoon ouders hoor, die kunnen uitleggen wat bijvoorbeeld ongesteldheid is. Dat is niet de taak van een docent. Het blijft bijzonder hoe sommigen onderwijzers tegenwoordig als de primaire opvoeders van kinderen zien.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208494046
Voorlichting geven aan 15-jarigen is een beetje als die ‘Je bent een rund als je met vuurwerk stunt’-campagne lanceren in januari
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:11:05 #275
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208494116
quote:
10s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:05 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Kinderen hebben gewoon ouders hoor, die kunnen uitleggen wat bijvoorbeeld ongesteldheid is.
Ja en in lala land doen al die ouders dat ook allemaal. :')

quote:
Dat is niet de taak van een docent. Het blijft bijzonder hoe sommigen onderwijzers tegenwoordig als de primaire opvoeders van kinderen zien.
Ja de school is al sinds mensenheugenis een plek waar de samenleving dingen bij probeert te brengen die in het algemene belang.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:11:40 #276
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_208494126
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:53 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Maarre ben je er al achter dat seksuele voorlichting op je 15e echt veel te laat is?
Ik vind dat meer iets voor de ouders.
Het ene kind is ontwikkelt zich op dat gebied wat eerder dan de ander.
Dat zullen de ouders (in de meeste gevallen) zelf wel merken en (hopelijk) wat mee doen.
Ik ben inmiddels overleden
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:12:19 #277
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208494131
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:11 schreef Enchanter het volgende:

[..]
Ik vind dat meer iets voor de ouders.
Het ene kind is ontwikkelt zich op dat gebied wat eerder dan de ander.
Dat zullen de ouders (in de meeste gevallen) zelf wel merken en (hopelijk) wat mee doen.
Ja en dat is dus het probleem. Veel ouder doen dat niet.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:14:38 #278
208890 June.
Seriously?
pi_208494152
quote:
10s.gif Op woensdag 22 maart 2023 11:52 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Tja, dan moeten we uit landen waar dat soort culturen heersen mensen naar Nederland halen. Maar opmerkelijk genoeg zijn de mensen die klagen over 'homofobie' ook weer een voorstander van het toelaten van migranten uit dergelijke landen.
Eh, dit is toch geen antwoord op mijn reactie? Mijn reactie ging over kinderen die in Nederland wonen en met een andere culturele achtergrond. En dat het daarbij goed is dat ze op school ook iets anders te horen krijgen dan van hun ouders.

Daarnaast slaat jouw laatste zin natuurlijk nergens op, ik herken dat helemaal niet.
Shine bright like a diamond.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:16:49 #279
445329 detaris
Bonenteller en rekenmeester
pi_208494178
Het hangt imo af wat de scholen op welke leeftijd doceren aan kinderen. Ik denk dat veel mensen zich wel een beetje laten gek maken door berichten op social media.

Jonge kinderen onderwijzen en weerbaar maken als het gaat om bijvoorbeeld online misbruik, gevaren etc lijkt prima en ook iets waar je als ouder minder zicht op hebt.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:20:50 #280
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208494213
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:05 schreef Raw85 het volgende:
Voorlichting geven aan 15-jarigen is een beetje als die ‘Je bent een rund als je met vuurwerk stunt’-campagne lanceren in januari
Daar impliceer je mee dat 15-jarigen (ik had het trouwens over 14 en 15, wat zou neerkomen op de 2e of 3e klas van de middelbare school) al hun eerste seksuele ervaringen achter de rug zouden hebben. Ik heb aangetoond dat dit dus niet juist is. Zelfs de helft van de jongeren is op 18-jarige leeftijd nog maagd.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:11 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja en in lala land doen al die ouders dat ook allemaal. :')
[..]
Ja de school is al sinds mensenheugenis een plek waar de samenleving dingen bij probeert te brengen die in het algemene belang.
Nee hoor, onderwijs was altijd de plek waar kinderen les kregen in vakken zoals wiskunde, geschiedenis, aardrijkskunde, economie en talen. Pas sinds de laatste twee decennia is het onderwijs steeds meer een wapen geworden van progressief links, waarmee zij kinderen zo jong mogelijk willen indoctrineren met hun ideologisch gedachtegoed en normen en waarden.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:21:56 #281
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208494223
quote:
Jonge kinderen onderwijzen en weerbaar maken als het gaat om bijvoorbeeld online misbruik, gevaren etc lijkt prima en ook iets waar je als ouder minder zicht op hebt.
Weerbaar maken is natuurlijk helemaal prima! Maar het feit dat er onder de kinderen zowel jongens als meisjes zijn geeft ook aanleiding om voorzichtig te blijven met voorlichting.
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
pi_208494243
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:20 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Daar impliceer je mee dat 15-jarigen (ik had het trouwens over 14 en 15, wat zou neerkomen op de 2e of 3e klas van de middelbare school) al hun eerste seksuele ervaringen achter de rug zouden hebben. Ik heb aangetoond dat dit dus niet juist is. Zelfs de helft van de jongeren is op 18-jarige leeftijd nog maagd.
[..]
Nee hoor, onderwijs was altijd de plek waar kinderen les kregen in vakken zoals wiskunde, geschiedenis, aardrijkskunde, economie en talen. Pas sinds de laatste twee decennia is het onderwijs steeds meer een wapen geworden van progressief links, waarmee zij kinderen zo jong mogelijk willen indoctrineren met hun ideologisch gedachtegoed en normen en waarden.
Is het toeval dat je biologie niet noemt hier?
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:25:34 #283
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208494260
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:14 schreef June. het volgende:

[..]
Eh, dit is toch geen antwoord op mijn reactie? Mijn reactie ging over kinderen die in Nederland wonen en met een andere culturele achtergrond. En dat het daarbij goed is dat ze op school ook iets anders te horen krijgen dan van hun ouders.

Daarnaast slaat jouw laatste zin natuurlijk nergens op, ik herken dat helemaal niet.
Waarom zou dat belangrijk zijn? Het valt mij op dat dit soort argumenten altijd maar één richting op lijken te zijn. Uiteindelijk bepalen de ouders met welke normen en waarden een kind wordt groot gebracht, niet een onderwijzer.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:30:33 #284
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208494313
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:20 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Daar impliceer je mee dat 15-jarigen (ik had het trouwens over 14 en 15, wat zou neerkomen op de 2e of 3e klas van de middelbare school) al hun eerste seksuele ervaringen achter de rug zouden hebben. Ik heb aangetoond dat dit dus niet juist is. Zelfs de helft van de jongeren is op 18-jarige leeftijd nog maagd.
Nee dat heb je niet aangetoond want de gemiddelde leeftijd zegt niets over de uitschieters. Al die 30 jarige incelmaagden worden in het gemiddelde uitgebalanceerd met een groep die jonger begint.

quote:
Nee hoor, onderwijs was altijd de plek waar kinderen les kregen in vakken zoals wiskunde, geschiedenis, aardrijkskunde, economie en talen. Pas sinds de laatste twee decennia is het onderwijs steeds meer een wapen geworden van progressief links, waarmee zij kinderen zo jong mogelijk willen indoctrineren met hun ideologisch gedachtegoed en normen en waarden.
Dat was a in de 19e eeuw zo.
https://www.onderwijsgesc(...)e-1e-helft-19e-eeuw/

quote:
De school werd gezien als een belangrijk maatschappelijk instituut, waarin de noodzakelijke taak werd uitgevoerd om kinderen op te voeden met de normen en waarden van de gemeenschap.
Echt hoe vaak wil je nog op je bek gaan in dit topic _O-
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:35:12 #285
208890 June.
Seriously?
pi_208494380
quote:
14s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:25 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Waarom zou dat belangrijk zijn? Het valt mij op dat dit soort argumenten altijd maar één richting op lijken te zijn. Uiteindelijk bepalen de ouders met welke normen en waarden een kind wordt groot gebracht, niet een onderwijzer.
Zodat kinderen met een brede visie de wereld ingaan en, als ze oud genoeg zijn, zelf kunnen beslissen hoe ze over bepaalde zaken denken. Niks geen één richtingsverkeer.

Onderwijzers kunnen dus ook prima normen en waarden meegeven aan een kind EN dat ouders deze ook meegeven. Zo zwart wit is het allemaal niet.
Shine bright like a diamond.
  woensdag 22 maart 2023 @ 14:35:45 #286
208890 June.
Seriously?
pi_208494383
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:30 schreef Hexagon het volgende:

Echt hoe vaak wil je nog op je bek gaan in dit topic _O-
Inderdaad, net zegt hij dat de ouders dit moeten doen.
Shine bright like a diamond.
pi_208494626
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 maart 2023 22:44 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Zouden de ouders misschien kunnen doen? Of is dat heel ouderwets?
Die hebben daar geen tijd voor en het gebeurd op school zodat alle kinderen (ook die van conservatieve ouders) er iets van mee krijgen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:07:55 #288
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208494786
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:30 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee dat heb je niet aangetoond want de gemiddelde leeftijd zegt niets over de uitschieters. Al die 30 jarige incelmaagden worden in het gemiddelde uitgebalanceerd met een groep die jonger begint.
Jawel, dat heb ik wel gedaan. Het betreft een onderzoek dat gedaan is onder jongeren, dus geen dertigers. En dan is de gemiddelde leeftijd een goed uitgangspunt.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat was a in de 19e eeuw zo.
https://www.onderwijsgesc(...)e-1e-helft-19e-eeuw/
[..]
Echt hoe vaak wil je nog op je bek gaan in dit topic _O-
Ik vraag mij vooral af wat je nu hier probeert aan te tonen. Jij lijkt te denken dat 'de normen en waarden van de gemeenschap' gelijkt staat aan indoctrinatie met progressief links gedachtegoed. Dat laatste is namelijk waar ik het over had.

Het lijkt mij niet dat je de huidige multiculturele maatschappij anno 2023, kunt vergelijken met die van de eerste helft van de 19e eeuw. Mijn hemel, dan hebben we het over 1820 of zo. Had je trouwens toen eens moeten proberen, 7-jarigen allerlei seksuele voorlichting geven. Ik denk dat men dan meteen de guillotine erbij had gesleept.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:35 schreef June. het volgende:

[..]
Zodat kinderen met een brede visie de wereld ingaan en, als ze oud genoeg zijn, zelf kunnen beslissen hoe ze over bepaalde zaken denken. Niks geen één richtingsverkeer.

Onderwijzers kunnen dus ook prima normen en waarden meegeven aan een kind EN dat ouders deze ook meegeven. Zo zwart wit is het allemaal niet.
Hmm. Maar waarom noem je dan alleen kinderen van een bepaalde culturele achtergrond? Daarmee lijkt je aan te geven dat vooral juist bij hen een tegengeluid nodig is en bij anderen niet.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:15:03 #289
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_208494879
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 14:12 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Ja en dat is dus het probleem. Veel ouder doen dat niet.
Dat vind ik als ze dat op de lagere school doen , dat ze dat in overleg met de ouders doen.
Je stuurt je kinderen naar school om te rekenen en leren lezen ,schrijven en omgangsnormen (alhoewel dat laatste meer de taak van de ouders is) seksuele voorlichting op die leeftijd zonder overleg met de ouders , ik weet het niet hoor :{
Ik ben inmiddels overleden
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:16:21 #290
208890 June.
Seriously?
pi_208494892
quote:
10s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:07 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Hmm. Maar waarom noem je dan alleen kinderen van een bepaalde culturele achtergrond? Daarmee lijkt je aan te geven dat vooral juist bij hen een tegengeluid nodig is.
Ja, maar dat is toch ook zo? Die kinderen krijgen een andere cultuur mee van thuis, maar ze wonen nu eenmaal in Nederland. Dat is soms helemaal prima en soms juist fijn dat ze op school een tegengeluid horen (bijvoorbeeld dat het hier niet normaal is dat ze moeten trouwen met hun oom van 50).
Shine bright like a diamond.
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:19:37 #291
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_208494935
Lang leve de vrijheid van onderwijs. Kun je je kinderen tenminste naar een school sturen die even bekrompen is als je zelf bent.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:20:54 #292
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208494950
quote:
10s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:07 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Jawel, dat heb ik wel gedaan. Het betreft een onderzoek dat gedaan is onder jongeren, dus geen dertigers. En dan is de gemiddelde leeftijd een goed uitgangspunt.
En wat is dan de grens van "jongere"? En hoe rekenen ze degenen die op die maximale leeftijd nog maagd zijn?

Blijft dus overeind dat er groepen jongeren zijn die in de brugklas al de eerste keer hebben. Dan moeten ze dus ook al voorbereid zijn.

quote:
Ik vraag mij vooral af wat je nu hier probeert aan te tonen. Jij lijkt te denken dat 'de normen en waarden van de gemeenschap' gelijkt staat aan indoctrinatie met progressief links gedachtegoed. Dat laatste is namelijk waar ik het over had.
Oh dus kinderen tijdig uitleggen wat seks is. Wat wel en niet kan. Waar ze mee moeten uitkijken. Dat is "progressief links gedachtegoed"?

Is kinderen onwetend houden en "porno volledig aan banden leggen" in de hoop dat ze dan tot hun huwelijk maagd blijven dan het "conservatief rechts"gedachtegoed?

quote:
Het lijkt mij niet dat je de huidige multiculturele maatschappij anno 2023, kunt vergelijken met die van de eerste helft van de 19e eeuw. Mijn hemel, dan hebben we het over 1820 of zo. Had je trouwens toen eens moeten proberen, 7-jarigen allerlei seksuele voorlichting geven. Ik denk dat men dan meteen de guillotine erbij had gesleept.
Het verwerpt vooral jouw beweringen dat de school geen rol zou hebben in opvoeding en het bijbrengen van normen en waarden in het algemeen belang.

En dat is bij zoiets als seks uitermate wenselijk want wanneer het fout gaat door ontwetendheid zit de maatschappij met de brokken.
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:22:09 #293
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208494968
quote:
Hmm. Maar waarom noem je dan alleen kinderen van een bepaalde culturele achtergrond?
Die culturele achtergrond is vaak ook nogal 'n dingetje hè. ;)
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:23:08 #294
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_208494983
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:15 schreef Enchanter het volgende:

[..]
Dat vind ik als ze dat op de lagere school doen , dat ze dat in overleg met de ouders doen.
Je stuurt je kinderen naar school om te rekenen en leren lezen ,schrijven en omgangsnormen (alhoewel dat laatste meer de taak van de ouders is) seksuele voorlichting op die leeftijd zonder overleg met de ouders , ik weet het niet hoor :{
Nee de school heeft ook een taak om te zorgen dat die kinderen een goede deelnemer van onze maatschappij zijn. En daar hoort onwetendheid over seks niet bij.
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:33:30 #295
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_208495108
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:23 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee de school heeft ook een taak om te zorgen dat die kinderen een goede deelnemer van onze maatschappij zijn. En daar hoort onwetendheid over seks niet bij.
En dat moet al op de lagere school ?

ik weet niet of deze tweet al geplaatst was

twitter


Beetje dubieus als dit waar is
Ik ben inmiddels overleden
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:37:17 #296
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208495135
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:16 schreef June. het volgende:

[..]
Ja, maar dat is toch ook zo? Die kinderen krijgen een andere cultuur mee van thuis. Dat is soms helemaal prima en soms juist fijn dat ze op school een tegengeluid horen (bijvoorbeeld dat het niet normaal is dat ze moeten trouwen met hun oom van 50).
Ik denk niet dat ook maar één kind zulke denkbeelden mee krijgt. En onder Nederlandse kinderen heb je toch ook allerlei verschillende culturen en normen en waarden? Neem bijvoorbeeld religieus of seculier (hoewel die eerste groep klein is tegenwoordig) en progressief of conservatief. Kinderen zijn uit een GroenLinks-huishouden zullen andere normen en waarden meekrijgen dan kinderen uit een JA21 of SGP-huishouden.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:20 schreef Hexagon het volgende:
Het verwerpt vooral jouw beweringen dat de school geen rol zou hebben in opvoeding en het bijbrengen van normen en waarden in het algemeen belang.

En dat is bij zoiets als seks uitermate wenselijk want wanneer het fout gaat door ontwetendheid zit de maatschappij met de brokken.
Nee hoor, jij vist selectief één zin uit een stuk tekst over het onderwijs van 250 jaar geleden, in een poging zo je gelijk te halen. Maar met 'maatschappelijke normen en waarden' zal in die tijd iets heel anders zijn bedoeld dan waar wij het hier in dit topic over hebben. Namelijk een ideologisch gedachtegoed over seks, gender en seksuele oriëntatie dat niet breed wordt gedragen.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208495159
Oprechte vraag:

waarom zie je geen moslima's of zwarte jongens in die seksueel getinte tekeningen van lentekriebels? Je ziet alleen witte kinderen.
  woensdag 22 maart 2023 @ 15:57:44 #298
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_208495403
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:23 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Nee de school heeft ook een taak om te zorgen dat die kinderen een goede deelnemer van onze maatschappij zijn. En daar hoort onwetendheid over seks niet bij.
Onwetendheid over seks is juist iets dat kinderen onderscheidt van volwassenen. Immers, kinderen zijn niet seksueel rijp. 6-jarigen moeten lekker buitenspelen met leeftijdsgenootjes en niet bezig zijn met allerlei theorieën over natte dromen, ongesteldheid, genderidentieit, seksuele oriëntatie en zelfbevrediging.
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:39 schreef Homey het volgende:
Oprechte vraag:

waarom zie je geen moslima's of zwarte jongens in die seksueel getinte tekeningen van lentekriebels? Je ziet alleen witte kinderen.
Dat is om dezelfde reden waarom je tijdens 'Pride Month' de logo's van bijvoorbeeld BMW Europe en BMW North America in regenboogkleuren ziet, maar die van BMW Africa en BMW Middle East niet.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_208495434
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 15:39 schreef Homey het volgende:
Oprechte vraag:

waarom zie je geen moslima's of zwarte jongens in die seksueel getinte tekeningen van lentekriebels? Je ziet alleen witte kinderen.
Oprechte vraag is zeer oprecht inderdaad. ^O^
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_208495443
quote:
0s.gif Op woensdag 22 maart 2023 12:44 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Tja ik lees geen promotie dat je je moet laten ombouwen.

Vooral meer om die mensen in hun waarde te laten. Dat schijnt voor sommigen enorm lastig te zijn.
Klopt, kinderen, ouders, met homoseksualiteit worstelende tieners, toiletbezoekende vrouwen, sportende vrouwen, mensen met een andere mening.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 22 maart 2023 @ 16:05:32 #301
345631 Scjvb
Genieten op z'n Haarlems!
pi_208495500
-Het leven is goed in het beschaafde en welgestelde milieu op Haarlemse bodem, waar wij met volle teugen van het leven genieten! :Y)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')