Als jij de taal niet spreek zou jij niet naar dat land gaan toch? Je zou iemand toch niet verplichten om Engels tegen je te spreken?quote:Op maandag 19 december 2022 11:13 schreef VersKers het volgende:
Ik heb Engels op school geleerd niet om het in Nederland nodig te moeten hebben, maar in het buitenland als toerist.
Je moet maar niet bij een bedrijf als ASML gaan solliciteren dan.quote:Op maandag 19 december 2022 11:13 schreef VersKers het volgende:
[..]
Ik heb Engels op school geleerd niet om het in Nederland nodig te moeten hebben, maar in het buitenland als toerist.
Ga maar eerst aan jouw eigen beheersing van het Nederlands werken, voordat je commentaar op anderen geeft.quote:Op maandag 19 december 2022 11:13 schreef VersKers het volgende:
[..]
Cognitieve dissonantie wellicht. Sommige mensen zijn nu eenmaal van mening dat je al het eigene moet afstaan om de minderheid te pleasen.
Als een vacature in het NL is opgesteld, dan mag je er vanuit gaan dat ze mensen zoeken die NL spreken. Want iemand die geen NL spreekt, kan de inhoud van de vacature niet begrijpen.
Ik gebruik al jaren hetzelfde voorbeeld dat mensen die in NL een nieuw leven willen opbouwen, ook de NL taal moeten beheersen. Dat is niet alleen fatsoenlijk, dat is ook logisch. Als ik bij een Marokkaans gezin verzocht wordt mijn schoenen uit te doen, doe ik dat. Als ik verzocht wordt mijn broek uit te doen, blijf ik buiten staan.
Ik heb Engels op school geleerd niet om het in Nederland nodig te moeten hebben, maar in het buitenland als toerist.
Heeft verder helemaal niks te maken of ik iemand wel of niet aardig zou kunnen gaan vinden. Nee het heeft te maken met voor jezelf opkomen en grensen trekken. Iets wat heel veel mensen eng vinden om te doen. Want ze proberen iets te voelen wat een ander zou kunnen of moeten voelen.
ob·scuur (bijvoeglijk naamwoord; vergrotende trap: obscuurder, overtreffende trap: obscuurst)quote:Op maandag 19 december 2022 01:32 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
'Obscuur' is in de betekenis die jij bedoelt een anglicisme. Nederlands is als taal niet dubieus of dubbelzinnig.
Tuurlijk zijn er veel talen die meer gesproken worden dan Nederlands, maar er zijn nog veel meer talen die op de wereld minder gesproken worden dan Nederlands.
Daarnaast staan de reacties van TS vol met Engelse woorden en uitdrukkingen waarvoor ook uitstekende Nederlandse alternatieven zijn.quote:Op maandag 19 december 2022 11:20 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Ga maar eerst aan jouw eigen beheersing van het Nederlands werken, voordat je commentaar op anderen geeft.
Goedkoop scorenquote:Op maandag 19 december 2022 11:20 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Ga maar eerst aan jouw eigen beheersing van het Nederlands werken, voordat je commentaar op anderen geeft.
De kern van het topic; dat heeft TS ook niet gedaan, hij heeft gesolliciteerd daar waar de voertaal Nederlands was.quote:Op maandag 19 december 2022 11:18 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je moet maar niet bij een bedrijf als ASML gaan solliciteren dan.
Maar dat betekent niet dat dat tot in het einde der tijden zo moet blijven. Dingen veranderen. Deal with it. Als die veranderingen je niet bevallen dan weet je waar de deur is.quote:Op maandag 19 december 2022 11:35 schreef baskick het volgende:
[..]
De kern van het topic; dat heeft TS ook niet gedaan, hij heeft gesolliciteerd daar waar de voertaal Nederlands was.
Zou kunnen, weet ik niet. Maar daar zei ik niets over. Zoals ik eerder schreef: ik kan me de weerstand wel voorstellen.quote:Op maandag 19 december 2022 11:40 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Maar dat betekent niet dat dat tot in het einde der tijden zo moet blijven. Dingen veranderen. Deal with it. Als die veranderingen je niet bevallen dan weet je waar de deur is.
Ik ben zelf ook weleens ergens vertrokken omdat de veranderingen mij niet bevielen.
Zo werkt arbeidsrecht niet in Nederland (god zij dank). Je hebt een ontiegelijk Amerikaans denkbeeld over dit alles. Werkgevers zijn soort van goden voor jou die elk moment een heel bedrijf kunnen omgooien en als jij als trouwe werknemer daar niet in mee kan/wil gaan dan ga je maar de prullenbak in.quote:Op maandag 19 december 2022 11:40 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Maar dat betekent niet dat dat tot in het einde der tijden zo moet blijven. Dingen veranderen. Deal with it. Als die veranderingen je niet bevallen dan weet je waar de deur is.
Al deze drama omdat je af en toe Engels gaat praten. Iets wat iedere Nederlander die ooit naar school is geweest gewoon zonder over na te denken kan.quote:Op maandag 19 december 2022 11:42 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Zo werkt arbeidsrecht niet in Nederland (god zij dank). Je hebt een ontiegelijk Amerikaans denkbeeld over dit alles. Werkgevers zijn soort van goden voor jou die elk moment een heel bedrijf kunnen omgooien en als jij als trouwe werknemer daar niet in mee kan/wil gaan dan ga je maar de prullenbak in.
Er is geen drama. Er is :quote:Op maandag 19 december 2022 11:48 schreef rival het volgende:
[..]
Al deze drama omdat je af en toe Engels gaat praten. Iets wat iedere Nederlander die ooit naar school is geweest gewoon zonder over na te denken kan.
dramaqueenquote:Op maandag 19 december 2022 11:54 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Er is geen drama. Er is :
1. de TS die een technische vraag stelt over wat zijn arbeidsrechten zijn mbt het veranderen van zijn arbeidsomstandigheden.
2. Een kleine (doch irritante) groep aan posters (zoals jij) die over elkaar heen struikelen om te vertellen dat jullie Engels heel goed is en dat iedereen dus altijd maar zin moet hebben om zich aan te passen aan mensen die weigeren Nederlands te leren.
De enige drama die ik zie komt bij jullie vandaan.
Geef of een inhoudelijk antwoord op de vraag van de TS of blijf gewoon lekker weg. Want het is totaal niet interessant voor ook maar iemand eigenlijk hoe goed jij denkt dat je engels is.
Is met een spatie, Engels wonder.quote:
Ik pretendeer geen Engels wonder te zijn, Jij verzint er allemaal dingen bij. Jij verzin drama. ( jij als trouwe werknemer daar niet in mee kan/wil gaan dan ga je maar de prullenbak in.) om maar wat te noemen...quote:Op maandag 19 december 2022 12:02 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Is met een spatie, Engels wonder.
Zowel mijn huidige als mijn vorige werkgever hadden als voertaal Engels. Gewoon in Nederland.quote:
Je slaat de plank echt gigantisch mis met wat je zegt over mijn beeld van arbeidsverhoudingen en wat goed werkgeverschap inhoudt. Daarnaast kan je je afvragen of je überhaupt wel een punt hebt wanneer je karikaturen moet verzinnen om datzelfde punt te kunnen maken: er is in deze casus helemaal geen sprake van het bedrijf volledig omgooien.quote:Op maandag 19 december 2022 11:42 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Zo werkt arbeidsrecht niet in Nederland (god zij dank). Je hebt een ontiegelijk Amerikaans denkbeeld over dit alles. Werkgevers zijn soort van goden voor jou die elk moment een heel bedrijf kunnen omgooien en als jij als trouwe werknemer daar niet in mee kan/wil gaan dan ga je maar de prullenbak in.
Zo werkt het niet in Nederland (en eigenlijk ook niet elders in (west)-europa)). Je vaste contract bevat alle verwachtingen van jou. Een werkgever kan niet zomaar nieuwe taken of verwchtingen toevoegen zonder dat dit een arbeidsconflict veroorzaakt.
Gaat het wel goed met je?quote:Alleen de details van dit verhaal zou ik erg graag van iemand hier willen horen die kennis heeft van zaken ipv al die kneusjes hier die vooral stoer willen doen dat ze zo goed engels kunnen en zeker ook wel slimmer dan de TS zijn met hun coole engels en kijk eens hoe goed ik engels kan... love me LOVE ME.
Ik vind het niet erg als men geen NL wil leren spreken, zolang ik er maar geen hinder van ondervind. Ik ervaar hinder omdat de werkomstandigheden van het een op het andere moment eenzijdig veranderen.quote:Op maandag 19 december 2022 11:57 schreef Moederenkind het volgende:
Ik denk dat TS zijn issue is dat hij heel slecht Engels praat en onzeker is hierdoor.
Begrijpelijk maar ik vrees dat men gaat vinden dat je je vreselijk aanstelt. Vooral als je met argumenten komt als
“Zij moeten zich aan ons Nederlanders aanpassen” enz.
Ja, dat heb je wel vaker met werk.quote:Op maandag 19 december 2022 12:11 schreef VersKers het volgende:
[..]
Ik vind het niet erg als men geen NL wil leren spreken, zolang ik er maar geen hinder van ondervind. Ik ervaar hinder omdat de werkomstandigheden van het een op het andere moment eenzijdig veranderen.
Het kost veel meer energie om mijzelf in het Engels verstaanbaar te maken dan in het Nederlands. Energie die ik liever ergens anders in steek.
Was dat een internationaal bedrijf?quote:Op maandag 19 december 2022 12:11 schreef Seven. het volgende:
[..]
Zowel mijn huidige als mijn vorige werkgever hadden als voertaal Engels. Gewoon in Nederland.
Ga ik morgen bespreekbaar maken denk ikquote:Op maandag 19 december 2022 12:13 schreef Seven. het volgende:
TS, wat zei je leidinggevende toen je hierover een gesprek aanknoopte?
Jij bent echt te kinderlijk om een productief gesprek mee te voeren. Het is vrij irritant dat de modjes je hier mee weg laten komen.quote:Op maandag 19 december 2022 12:04 schreef rival het volgende:
[..]
Ik pretendeer geen Engels wonder te zijn, Jij verzint er allemaal dingen bij. Jij verzin drama. ( jij als trouwe werknemer daar niet in mee kan/wil gaan dan ga je maar de prullenbak in.) om maar wat te noemen...
Omdat TS onzeker is over zijn Engels
Hoe wil je dat aanpakken? Al over nagedacht?quote:Op maandag 19 december 2022 12:16 schreef VersKers het volgende:
[..]
Ga ik morgen bespreekbaar maken denk ik
Ik geef gewoon aan dat lang niet elk Nederlands bedrijf Nederlands als voertaal heeft.quote:Op maandag 19 december 2022 12:15 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Was dat een internationaal bedrijf?
Was het bij sollicitatie al duidelijk dat Engels de voertaal ging worden of werd dat zomaar ergens even opgelegd
Zie je hoe scheef je vergelijking is?
In de meeste vacatureteksten staat tegenwoordig dat je vloeiend Nederlands én Engels moet kunnen spreken. Ook bij bedrijven waar de voertaal Nederlands is. Meestal vermeld je je taalvaardigheid op je cv bij het solliciteren. Als je hebt aangegeven dat je Engels spreekt dan lijkt mij dat ze dit van je mogen verwachten zo nu en dan. Ik kan me eigenlijk geen werkgever herinneren waar ik gewerkt heb en dat er nooit Engels werd gesproken. Dit zijn gewoon Nederlandse bedrijven maar af en toe krijg je te maken met klanten/collega’s of andere relaties die niet Nederlands zijn. Wat ik daarmee wil zeggen is dat je bij een andere werkgever waarschijnlijk tegen hetzelfde aan gaat lopen.quote:Op maandag 19 december 2022 12:11 schreef VersKers het volgende:
[..]
Ik vind het niet erg als men geen NL wil leren spreken, zolang ik er maar geen hinder van ondervind. Ik ervaar hinder omdat de werkomstandigheden van het een op het andere moment eenzijdig veranderen.
Het kost veel meer energie om mijzelf in het Engels verstaanbaar te maken dan in het Nederlands. Energie die ik liever ergens anders in steek.
Helder, Nederlands is de voertaal. Het is geen democratie, het team beslist niet mee over wie er aangenomen mag worden. Dat is aan de leidinggevende. Er is sprake van personeelstekort, dus dan moet je als werkgever ook meebuigen met het aanbod.quote:Op zondag 18 december 2022 22:04 schreef VersKers het volgende:
[..]
Dat vind ik dus ook.
Ik heb altijd al gevonden dat mensen die naar Nederland komen zich moeten aanpassen. Niet andersom.
Dat Engels een internationale taal is staat los van wat de voertaal van een land is. Vooral als je al een aantal jaar hier woont, doe jij je uiterste best om die voertaal te spreken. En al helemaal als je hier ook wil gaan werken en wonen.
Daarnaast is het voor mij een selectiecriteria geweest voor het bedrijf waar ik werk. Er moet Nederlands gesproken worden. Ik werk bij een nationaal bedrijf en geen internationaal bedrijf.
Daarnaast is het ook lastig dat er vanuit management keuzes worden gemaakt zonder rekening te houden met de mensen die daar direct mee te maken gaan krijgen.
Het was netjes geweest om het team te informeren en te vragen naar ieders mening.
Lees maar terug hoor Meneer Speciaal. Jij bedenkt allemaal "uitspraken" die niemand hier gezegd heeft. En nu wordt je daarop gewezen en ben ik te kinderlijk? Je mag het anders wel even quoten hoor als je iets kan vinden. Ik hoop dat je snel weer van de kast komtquote:Op maandag 19 december 2022 12:17 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Jij bent echt te kinderlijk om een productief gesprek mee te voeren. Het is vrij irritant dat de modjes je hier mee weg laten komen.
Adieu.
"We are looking for person who can use hands very good."quote:Op maandag 19 december 2022 12:51 schreef Seven. het volgende:
In welke taal was de vacature opgesteld waar je nieuwe collega op reageerde?
Er is een verschil tussen middelbare school-Engels en business Engels.quote:Op maandag 19 december 2022 11:48 schreef rival het volgende:
[..]
Al deze drama omdat je af en toe Engels gaat praten. Iets wat iedere Nederlander die ooit naar school is geweest gewoon zonder over na te denken kan.
Neequote:Op maandag 19 december 2022 12:22 schreef Seven. het volgende:
[..]
Hoe wil je dat aanpakken? Al over nagedacht?
Ja klopt dat 2e kennen nog meer mensen want die termen hoor je dagelijks voorbij komen.quote:Op maandag 19 december 2022 13:08 schreef baskick het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen middelbare school-Engels en business Engels.
Not sure if serious.... Losse Engelstalige woorden in Nederlandse zinnen is niet wat ik bedoel met Business English, maar soit.quote:Op maandag 19 december 2022 13:37 schreef rival het volgende:
[..]
Ja klopt dat 2e kennen nog meer mensen want die termen hoor je dagelijks voorbij komen.
Ik heb dit 5x gelezen en snap er nog steeds niks van. Wat doet de afkomst ertoe voor het aanpassen? En waarom zou iemand van een andere afkomst dan Pools of Marokkaans zich wel aan moeten passen maar een Pool of Marokkaan niet?quote:Op zondag 18 december 2022 21:16 schreef Dunnevandale het volgende:
Lijkt mij niet, laat die collega zich maar aanpassen. Wat als het een Pool of Marokkaan is die geen Nederlands spreekt, gaan alle collega's zich dan ook aanpassen?
Ik denk dat uit dit topic wel vrij duidelijk is dat de TS bij een niet-internationaal bedrijf werkt waar de voertaal altijd Nederlands is geweest en waar nu iemand van HR of wat dan ook heeft besloten niet-Nederlandsssprekende mensen aan te gaan nemen. Waarschijnlijk wegens krapte op de arbeidsmarkt.quote:Op maandag 19 december 2022 12:24 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik geef gewoon aan dat lang niet elk Nederlands bedrijf Nederlands als voertaal heeft.
Hier schoot ik in de lach.quote:Op maandag 19 december 2022 13:47 schreef SpecialK het volgende:
Je kan ook even wat volwassener zijn
Even wat minder kiften naar elkaar, @SpecialK ookquote:Op maandag 19 december 2022 13:48 schreef rival het volgende:
[..]
Hier schoot ik in de lach.
Volwassener zijn in deze situatie is gewoon Engels gaan spreken. Ik hoop echt dat je dat ooit begrijpt.
Ik krijg het idee dat je stug bent in je reactie vanuit een soort abnormale morele superioriteitsgevoel. Of wat jij zegt of beweert zinnig is dan wel je echte eigen mening is, doet er voor jou niet toe. Je vind het gewoon leuk om mensen te trollen vanuit een willekeurig ingenomen standpunt. Met zo'n houding ga je niet ver komen in de maatschappij.quote:Op maandag 19 december 2022 13:48 schreef rival het volgende:
[..]
Hier schoot ik in de lach.
Volwassener zijn in deze situatie is gewoon Engels gaan spreken. Ik hoop echt dat je dat ooit begrijpt.
Nee, maar als jullie samenwerking niet vlekkeloos verloopt kan dat ten koste gaan van je resultaten lijkt me. Is dat het je waard puur en alleen omdat je Engels 'op vakantie / in het buitenland' gebruikt?quote:Op zondag 18 december 2022 21:14 schreef VersKers het volgende:
Mijn vraag is of mijn werkgever mij kan verplichten de Engelse taal te spreken?
Jij voelt je vooral zelf superieur omdat je niet eens de moeite doet om op een normale manier te communiceren met je aanstaande collega. Volgens mij zit je gewoon zelf te trollen vanuit je ingenomen standpunt. Met die houding ga je niet ver komen in je leven.quote:Op maandag 19 december 2022 14:09 schreef VersKers het volgende:
[..]
Ik krijg het idee dat je stug bent in je reactie vanuit een soort abnormale morele superioriteitsgevoel. Of wat jij zegt of beweert zinnig is dan wel je echte eigen mening is, doet er voor jou niet toe. Je vind het gewoon leuk om mensen te trollen vanuit een willekeurig ingenomen standpunt. Met zo'n houding ga je niet ver komen in de maatschappij.
Je bent zo'n type die gelooft dat een man ook zwanger kan raken.
Alsof ik degene ben die helemaal van de rel is omdat hij af en toe Engels moet sprekenquote:Op maandag 19 december 2022 14:09 schreef VersKers het volgende:
[..]
Ik krijg het idee dat je stug bent in je reactie vanuit een soort abnormale morele superioriteitsgevoel. Of wat jij zegt of beweert zinnig is dan wel je echte eigen mening is, doet er voor jou niet toe. Je vind het gewoon leuk om mensen te trollen vanuit een willekeurig ingenomen standpunt. Met zo'n houding ga je niet ver komen in de maatschappij.
Je bent zo'n type die gelooft dat een man ook zwanger kan raken.
Wil je daar advies over, of was je eigenlijk alleen van plan om te ranten? Ik heb wel wat suggesties maar ik krijg niet de indruk dat je echt advies zoekt?quote:
In plaats van selectief quoten, kun jij je ook volwassen opstellen, in plaats van met gestrekt been op mij te reageren. Er stond namelijk dat ik niet het hele topic gelezen heb. Dus grijp mijn reactie niet aan om je misplaatste punt te maken.quote:Op maandag 19 december 2022 13:47 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat uit dit topic wel vrij duidelijk is dat de TS bij een niet-internationaal bedrijf werkt waar de voertaal altijd Nederlands is geweest en waar nu iemand van HR of wat dan ook heeft besloten niet-Nederlandsssprekende mensen aan te gaan nemen. Waarschijnlijk wegens krapte op de arbeidsmarkt.
Je hebt denk ik 2 opties dan
Stropoppen
1. er vanuitgaan dat de TS voldoet aan jouw stro-pop en voor Shell/Unilever/Chevron/Texas Instruments werkt en ineens verrast is door wat volledig binnen de verwachtingswaarde valt en als een kindje stampvoetend tegenstribbelt.
Staalpoppen
2. er vanuitgaan dat de TS gewoon voor een ouderwets hollands familiebedrijf werkt en accepteren dat deze verandering daadwerkelijk een irritatiefactor gaat worden waar hij zich niet voor heeft ingeschreven.
Ik snap dat optie 1.. grappiger is voor iedereen hier want dan kan je lekker de TS in zijn bek schijten etc... super leuk natuurlijk .. iedereen elkaar even high-fiven .. yeah.. maar
Je kan ook even wat volwassener zijn en van optie 2 uit gaan en daar je advies op afstemmen.
Ik adviseer optie 2. Tenzij je wil dat WGR een apenkooi wordt natuurlijk. Prima. Dan gaan we dat doen. Lachen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |