Ons huis is toen we het in 2018 kochten getaxeerd op de reële woningwaarde en de verwachte waarde na verbouwing. Juist de voorgenomen isolatiemaatregelen droegen bij aan waardevermeerdering, dus ik vraag me af of dat verhaal van je verkoopmakelaar klopt.quote:Op maandag 31 oktober 2022 20:40 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
mijn verkoopmakelaar zei dat verduurzamen meer betekent dat je huis sneller verkoopt. De meerwaarde is gering.
Ik denk dat de locatie ook veel doet in dit verhaal.quote:Op dinsdag 1 november 2022 08:11 schreef blomke het volgende:
[..]
Zoiets bromde de onze ook: "ouwe zooi gaat er toch uit". Las, meen ik op Teletekst, dat Label C woningen, 10% meer opbrengen bij verkoop, dan label F/G.... zal ik 'm eens laten lezen als ik het nog terug kan vinden.
In 2018 kan het anders zijn dan nu. Ik ben alleen tevreden dat mijn huis verkocht is in 2 weken en bewust niet aan een belegger.quote:Op dinsdag 1 november 2022 09:03 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ons huis is toen we het in 2018 kochten getaxeerd op de reële woningwaarde en de verwachte waarde na verbouwing. Juist de voorgenomen isolatiemaatregelen droegen bij aan waardevermeerdering, dus ik vraag me af of dat verhaal van je verkoopmakelaar klopt.
Hoe heb je dat bepaald? Officieel of met een checklist ergens?quote:Op dinsdag 1 november 2022 08:45 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Handig plaatje erbij:
[ afbeelding ]
Wij zijn van F naar A gegaan en die optie staat er niet eens bij.
Zo makkelijk gaat dat bij mijn weten niet. Je kunt online lijsten van specificaties vinden waar huizen met een bepaald label aan voldoen. Het is dus nattevingerwerk geweest.quote:Op dinsdag 1 november 2022 12:40 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Hoe heb je dat bepaald? Officieel of met een checklist ergens?
Tnx, dat het niet zo makkelijk is, is waarom ik de vraag steldequote:Op dinsdag 1 november 2022 13:04 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Zo makkelijk gaat dat bij mijn weten niet. Je kunt online lijsten van specificaties vinden waar huizen met een bepaald label aan voordoen. Het is dus nattevingerwerk geweest.
Zie bijvoorbeeld:
[ afbeelding ]
Ik denk dat ons huis nog wel beter scoort dan A. Eind 2023 weten we of we nul op de meter redden.
[ afbeelding ]
Hier staat meer informatie bij het laatste plaatje.
Niet zo lang geleden kon je nog voor een habbekrats je label laten bepalen. Het was een aardige papieren klus, maar ik vond het een prima systeem.quote:Op dinsdag 1 november 2022 13:55 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Tnx, dat het niet zo makkelijk is, is waarom ik de vraag stelde
Wij zijn ook labelloos, maar gezien we de afgelopen 365 dagen 1.541 kWh meer teruggeleverd hebben dan we verbruikt hebben is het gewoon een A++++ huis natuurlijk, ook als de zonnepanelen niet zo bizar veel zouden opleveren als nu (117,9% de afgelopen 365 dagen), maar tussen de 96 en de 100%, zouden we ook nog energieleverend zijn, en dan verwacht ik dat het verbruik nog wel gaat dalen omdat het huis nog drooggestookt moest worden afgelopen winter.quote:Op dinsdag 1 november 2022 14:02 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Niet zo lang geleden kon je nog voor een habbekrats je label laten bepalen. Het was een aardige papieren klus, maar ik vond het een prima systeem.
Ik weet niet helemaal zeker of jij hier sarcastisch bent of niet. Maar ik ben wel van mening dat daar onvoldoende aandacht naar uitgaat, in ieder geval wanneer het gaat om (rijks)monumenten. Vanuit de overheid worden regels opgelegd waardoor verduurzaming niet of nauwelijks mogelijk is. Zelfs volledig omkeerbare ingrepen zoals zonnepanelen mogen veelal niet. Wel verwachten we van monumentenbezitters dat ze het monument onderhouden, enigszins stoken om de boel droog te houden hoort daar ook bij.quote:Op woensdag 2 november 2022 10:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vind dat we te weinig aandacht hebben voor de arme rijken tijdens deze energiecrisis. Hoe moeten die nog al hun megalomaan verbouwde woningen bekostigen? Alle aandacht gaat uit naar minima, werkende armen en mkb'ers. Wonen in een open ruimte van 120 m2 met een nok van bijna 8 meter hoog in een gasgestookte, monumentale boerderij uit 1910 - dat is pas tragiek.
"Normaal" marktrisico.quote:Op woensdag 2 november 2022 11:02 schreef stavromulabeta het volgende:
Dus ja, als je het aan de ene kant vanuit algemeen belang onmogelijk maakt om te verduurzamen dan mag daar wat mij betreft ook iets tegenover staan in het geval van dit soort excessieve prijsveranderingen. Ook al is het een monumentale kast van een huis.
Dat geldt net zo goed voor lage inkomens.quote:
Je kan van F naar C gaan en van C naar A. Kom je op bijna 20%quote:Op dinsdag 1 november 2022 08:45 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Handig plaatje erbij:
[ afbeelding ]
Wij zijn van F naar A gegaan en die optie staat er niet eens bij.
Maar dat oude label zei vrijwel niets over hoe je woning energetisch presteerde.quote:Op dinsdag 1 november 2022 14:02 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Niet zo lang geleden kon je nog voor een habbekrats je label laten bepalen. Het was een aardige papieren klus, maar ik vond het een prima systeem.
Vind je 3 ton veel?quote:Op donderdag 3 november 2022 09:25 schreef Wereldgozer het volgende:
https://www.funda.nl/koop/sliedrecht/huis-88373042-rijnstraat-48/
3 ton voor een "opknappertje" met energielabel E![]()
heb soms het idee dat de huidige rentes nog niet echt in de prijzen zitten
Je kan er sowieso wel een ton bij optellen wil je dat bewoonbaar maken. Tering. Je ziet ook wel echt dat die boomers rustig 20/30 jaar voorbij laten gaan en tegen de tijd dat onderhoud noodzakelijk is verhuizen ze gewoon.quote:Op donderdag 3 november 2022 09:50 schreef blomke het volgende:
[..]
Vind je 3 ton veel?
In NH kan je er zo een ton bij optellen.
Dat is dan ook het business model. Geld ook voor huur corporaties, doen precies hetzelfde maar dan gooien ze het in de verkoop.quote:Op donderdag 3 november 2022 12:35 schreef Kiid het volgende:
[..]
Je kan er sowieso wel een ton bij optellen wil je dat bewoonbaar maken. Tering. Je ziet ook wel echt dat die boomers rustig 20/30 jaar voorbij laten gaan en tegen de tijd dat onderhoud noodzakelijk is verhuizen ze gewoon.
Een sociale verhuurder zou het as is weer in de verhuur gooien.quote:Op donderdag 3 november 2022 12:52 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is dan ook het business model. Geld ook voor huur corporaties, doen precies hetzelfde maar dan gooien ze het in de verkoop.
Hier zijn ze nu die dingen aan het dumpen, huurwoningen van 40-50 jaar die het opknappen niet waard zijn voor die corporaties. Krijg je een "fantastisch" aanbod als bewonerquote:Op donderdag 3 november 2022 13:37 schreef Leandra het volgende:
[..]
Een sociale verhuurder zou het as is weer in de verhuur gooien.
Hier niet, mijn zoon kan zijn huis uit 1966 niet kopen omdat het percentage sociale huur in het dorp dan te klein wordt.quote:Op donderdag 3 november 2022 13:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Hier zijn ze nu die dingen aan het dumpen, huurwoningen van 40-50 jaar die het opknappen niet waard zijn voor die corporaties. Krijg je een "fantastisch" aanbod als bewoner
Er een modern (eventueel gasloos) huis van maken, en als het kan beetje trendy, ga je niet met een ton redden. Dat huis moet onderhand gestript worden van binnen en opnieuw worden opgebouwdquote:Op donderdag 3 november 2022 12:35 schreef Kiid het volgende:
[..]
Je kan er sowieso wel een ton bij optellen wil je dat bewoonbaar maken. Tering. Je ziet ook wel echt dat die boomers rustig 20/30 jaar voorbij laten gaan en tegen de tijd dat onderhoud noodzakelijk is verhuizen ze gewoon.
Ik denk eerder dat een hoop mensen in paniek gaan raken als ze doorhebben dat niks aflossen op hun studieschuld ze nu duur te staan komt.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:00 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.html
Zou dit de daling van de huizenprijzen nog enigszins dempen of is de invloed van de rentestijging te groot?
De huiseigenaren HRA-mentaliteit is dat. Zelf overal recht op menen te hebben, maar wel anderen handophouders vinden op basis van allerlei misvattingen over hoe huren tegenwoordig gaat, compensatie van de energierekening, wie er profiteert van duurzaamheidssubsidies en wanneer je wel/geen huurtoeslag ontvangt. En er ondertussen geen benul van hebben dat je veel meer belastingvoordeeltjes ontvangt dan de vermeende handophouders.quote:Op dinsdag 1 november 2022 08:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Omdat men vindt dat de overheid uiteindelijk de problemen wel weer op moet lossen. En vaak probeert de overheid dat ook wel.
Verkeerde mentaliteit, vind ik.
Al die regelingen waar je alleen iets aan hebt als je ook eigenaar bent van het huis dat je bewoont en waarvoor je om in aanmerking te komen voor iets omvangrijkers dan tochtstrips ook zelf flink wat geld moet meebrengen? Mensen die 9 van de 10 keer al in de positie zijn gewoon even door te sparen en te verduurzamen zonder overheidssteun?quote:Op dinsdag 1 november 2022 08:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Men gaat toch ook de energierekening deels compenseren? En allerlei regelingen om goedkoper te kunnen verduurzamen?
Hoe zie jij dan voor je dat huurhuizen verduurzaamd gaan worden? Als huurder is de verhuurder voor basaal onderhoud vaak al bijna niet in beweging te krijgen. Laat staan verduurzaming.quote:Heel veel mensen die blijven vinden en denken dat salaris in de basis is om te verbrassen en dat de overheid voor de dingen die echt belangrijk zijn, maar wat moet regelen.
De meeste mensen die nu een huis hebben, hebben de komende 10 jaar nog een vrij gunstige hypotheek, echter of dat voor een nieuwe hypotheek geld valt te bezien. Ik verwacht dus dat er de komende jaren weinig aanbod zal zijn omdat mensen gewoon blijven zitten.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:00 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.html
Zou dit de daling van de huizenprijzen nog enigszins dempen of is de invloed van de rentestijging te groot?
Dat zie ik ook nog wel gebeuren. Eerst niet aflossen want 'toch geen rente op', dat gaat al mis, en vervolgens gaan ze het ook nog eens zo doen dat hoe minder studieschuld je hebt, hoe gunstiger dat is voor je hypotheekmogelijkheden. (wat uiteraard volkomen logisch is)quote:Op donderdag 3 november 2022 14:03 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik denk eerder dat een hoop mensen in paniek gaan raken als ze doorhebben dat niks aflossen op hun studieschuld ze nu duur te staan komt.
Hier op fok vond men ook dat met 0% rente op de studieschuld dat ik het geld beter op mijn hypotheek kon aflossen maar ik ben eigenwijs en vond het gewoon fijn om er vanaf te zijn dus ik heb tijdens de 0% periode het versneld afgelost.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:44 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat zie ik ook nog wel gebeuren. Eerst niet aflossen want 'toch geen rente op', dat gaat al mis, en vervolgens gaan ze het ook nog eens zo doen dat hoe minder studieschuld je hebt, hoe gunstiger dat is voor je hypotheekmogelijkheden. (wat uiteraard volkomen logisch is)
Daar zit je dan met je niet aflossen al jaren en jaren.
Bestaande hypotheek met gunstige voorwaarden gewoon meenemen? Althans, die mogelijkheid bestaat vaak wel!quote:Op donderdag 3 november 2022 14:41 schreef raptorix het volgende:
De meeste mensen die nu een huis hebben, hebben de komende 10 jaar nog een vrij gunstige hypotheek, echter of dat voor een nieuwe hypotheek geld valt te bezien. Ik verwacht dus dat er de komende jaren weinig aanbod zal zijn omdat mensen gewoon blijven zitten.
Een studieschuld is een lening en die moet je terug betalen. Je kunt dat wel nu NIET doen omdat het toch geen gevolgen heeft....tót het wel gevolgen heeft, en dan ineens is het dramadrama.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:55 schreef laziness het volgende:
[..]
Hier op fok vond men ook dat met 0% rente op de studieschuld dat ik het geld beter op mijn hypotheek kon aflossen maar ik ben eigenwijs en vond het gewoon fijn om er vanaf te zijn dus ik heb tijdens de 0% periode het versneld afgelost.
"Maar het aflossen was het toch niet waard, kan je beter op vakantie van gaan"quote:Op donderdag 3 november 2022 14:44 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat zie ik ook nog wel gebeuren. Eerst niet aflossen want 'toch geen rente op', dat gaat al mis, en vervolgens gaan ze het ook nog eens zo doen dat hoe minder studieschuld je hebt, hoe gunstiger dat is voor je hypotheekmogelijkheden. (wat uiteraard volkomen logisch is)
Daar zit je dan met je niet aflossen al jaren en jaren.
Reken je ook de belastingen die een huiseigenaar moet ophoesten even mee:quote:Op donderdag 3 november 2022 14:05 schreef Stepperoller het volgende:
De huiseigenaren HRA-mentaliteit is dat. Zelf overal recht op menen te hebben, maar wel anderen handophouders vinden op basis van allerlei misvattingen over hoe huren tegenwoordig gaat, compensatie van de energierekening, wie er profiteert van duurzaamheidssubsidies en wanneer je wel/geen huurtoeslag ontvangt. En er ondertussen geen benul van hebben dat je veel meer belastingvoordeeltjes ontvangt dan de vermeende handophouders.
Tja, niet voor niets wonen de slimme spaarders/investeerders/ondernemers meestal in koopwoningen.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:05 schreef Stepperoller het volgende:
Al die regelingen waar je alleen iets aan hebt als je ook eigenaar bent van het huis dat je bewoont en waarvoor je om in aanmerking te komen voor iets omvangrijkers dan tochtstrips ook zelf flink wat geld moet meebrengen? Mensen die 9 van de 10 keer al in de positie zijn gewoon even door te sparen en te verduurzamen zonder overheidssteun?
..................
Hoe zie jij dan voor je dat huurhuizen verduurzaamd gaan worden? Als huurder is de verhuurder voor basaal onderhoud vaak al bijna niet in beweging te krijgen. Laat staan verduurzaming.
De verhuurder boeit dat niet, want die betaalt de energierekening niet. 'Nog steeds enkel glas bij één op de zes huurwoningen in particuliere sector'
Goh, dat is wel heel snel, dat het energielabel van een huis mee gaat tellen voor de hypotheek, wie had dat nou verwacht?quote:Op donderdag 3 november 2022 14:00 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.html
Zou dit de daling van de huizenprijzen nog enigszins dempen of is de invloed van de rentestijging te groot?
Ja, want een student heeft ook zoveel keuze...quote:Op donderdag 3 november 2022 15:28 schreef blomke het volgende:
[..]
Tja, niet voor niets wonen de slimme spaarders/investeerders/ondernemers meestal in koopwoningen.
Beetje dom om zo laat geboren te worden dat je nu pas student bent. Persoonlijk is mijn eigen geboortemoment ook niet het meest strategische geweest vermogentechnisch, maar ja dat is achteraf he.quote:Op donderdag 3 november 2022 15:42 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, want een student heeft ook zoveel keuze...
Ja, zo rond 1968/1969 was het meest ideale; kwam je direct in aanmerking voor studiefinanciering als je 18 werd (ging in per 1 oktober 1986), langstuderen, een bedrag waarbij je amper hoefde te lenen.quote:Op donderdag 3 november 2022 15:48 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Beetje dom om zo laat geboren te worden dat je nu pas student bent. Persoonlijk is mijn eigen geboortemoment ook niet het meest strategische geweest vermogentechnisch, maar ja dat is achteraf he.
Heeft weinig met 'slim' te maken.quote:Op donderdag 3 november 2022 15:28 schreef blomke het volgende:
[..]
Tja, niet voor niets wonen de slimme spaarders/investeerders/ondernemers meestal in koopwoningen.
Ach, ik heb van mijn ouders een aardige financiele tegemoetkoming voor die omissie gekregen.quote:Op donderdag 3 november 2022 15:48 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Beetje dom om zo laat geboren te worden dat je nu pas student bent. Persoonlijk is mijn eigen geboortemoment ook niet het meest strategische geweest vermogentechnisch, maar ja dat is achteraf he.
Waar dan wel mee?quote:Op donderdag 3 november 2022 16:01 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Heeft weinig met 'slim' te maken.
Inderdaad, als je nu een beetje slim bent kun je makkelijk een huis kopen.quote:Op donderdag 3 november 2022 15:28 schreef blomke het volgende:
[..]
Tja, niet voor niets wonen de slimme spaarders/investeerders/ondernemers meestal in koopwoningen.
Wel fideel van je dat je je eigen fout erkentquote:Op donderdag 3 november 2022 15:48 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Beetje dom om zo laat geboren te worden dat je nu pas student bent. Persoonlijk is mijn eigen geboortemoment ook niet het meest strategische geweest vermogentechnisch, maar ja dat is achteraf he.
Fijn ook dat er onjuistheden in staan.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:00 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.html
Zou dit de daling van de huizenprijzen nog enigszins dempen of is de invloed van de rentestijging te groot?
quote:Op donderdag 3 november 2022 16:02 schreef blomke het volgende:
[..]
Ach, ik heb van mijn ouders een aardige financiele tegemoetkoming voor die omissie gekregen.
Precies. Veel mensen hebben 20 tot 30 jaar vast, met 'verhuisservice'.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:55 schreef blomke het volgende:
[..]
Bestaande hypotheek met gunstige voorwaarden gewoon meenemen? Althans, die mogelijkheid bestaat vaak wel!
Ik heb juist voor de extra aflossing op de hypotheek gekozen. Overigens kreeg ik daar ook genoeg opmerkingen over, aangezien men vond dat ik het beter kon beleggen.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:55 schreef laziness het volgende:
[..]
Hier op fok vond men ook dat met 0% rente op de studieschuld dat ik het geld beter op mijn hypotheek kon aflossen maar ik ben eigenwijs en vond het gewoon fijn om er vanaf te zijn dus ik heb tijdens de 0% periode het versneld afgelost.
Het ligt er maar aan hoeveel je nog open hebt staan op beide leningen natuurlijk. Die paar duizend euro studieschuld toen de rente naar 0% ging had nou ook niet echt een deuk gemaakt in mijn hypotheek van 3 ton. Mijn hypotheek liep toen net pas een jaartje en de rente daarop stond nog 19 jaar vast.quote:Op donderdag 3 november 2022 22:21 schreef kale_gehaktbal het volgende:
[..]
Ik heb juist voor de extra aflossing op de hypotheek gekozen. Overigens kreeg ik daar ook genoeg opmerkingen over, aangezien men vond dat ik het beter kon beleggen.
Met een rente die over 2 jaar herzien wordt vind ik een lage hypotheek wel lekker eigenlijk.
Aflossen op een schuld met een rente van 0% vind ik vrij onzinnig eigenlijk.quote:Op donderdag 3 november 2022 14:55 schreef laziness het volgende:
[..]
Hier op fok vond men ook dat met 0% rente op de studieschuld dat ik het geld beter op mijn hypotheek kon aflossen maar ik ben eigenwijs en vond het gewoon fijn om er vanaf te zijn dus ik heb tijdens de 0% periode het versneld afgelost.
Dit. Gratis geld. Al zet je het maar op een spaarrekening met 0,1% dan nog is dat financieel gezien de betere keuzequote:Op vrijdag 4 november 2022 07:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Aflossen op een schuld met een rente van 0% vind ik vrij onzinnig eigenlijk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |