Dat weet ik.quote:Op woensdag 7 september 2022 18:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je post zelf vorige pagina dat hij de staatssecretaris stuurt.
Nee, het idee dat je een regeringspartij niet zou moeten steunen als je klaagt over de regering is gewoon te simpel.quote:Op woensdag 7 september 2022 11:22 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]Waarom elke keer klagen over de politiek als je telkens tekent bij het kruisje. Maar prima hoor iedereen die geen regeringspartij steunt is een extremist
Mee eens wel ook hoor. Maar zijn de massale steunpakketten van tijdens corona dan ook geen oorzaak van de inflatie?quote:Op woensdag 7 september 2022 20:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, daar staat hier wat over: https://www.nrc.nl/nieuws(...)emen-voeten-a4141048
In het kort: Als overheden honderden miljarden in de economie gooien, gaan de centrale banken nooit de inflatie kunnen beteugelen. Je bent dan dus je eigen gecreëerde inflatie aan het oplossen en kunt nooit stoppen met je geldpomp. Burgers schieten daar weinig mee op.
Daarom is het ook essentieel dat je minstens een deel van het pakket betaalt met belastingverhogingen of hervormingen.
Deels wel. Er zijn toen bedrijven overeind gehouden die zonder corona waren omgevallen. Er waren voor corona al teveel horecabedrijven om rendabel te zijn, bijvoorbeeld. Dat geld dat daar in is gepompt en het feit dat mensen geld over hebben gehouden omdat ze minder uitgaven konden doen en dat geld de laatste maanden uit hebben gegeven is absoluut een deel van het inflatieverhaal. Naast het verhaal over de gasproblemen en het feit dat er leveringsproblemen bij vanalles en nogwat uit met name Azië zijn, natuurlijk.quote:Op woensdag 7 september 2022 20:16 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Mee eens wel ook hoor. Maar zijn de massale steunpakketten van tijdens corona dan ook geen oorzaak van de inflatie?
Wat dacht je van minder strenge lockdowns en niet als enige land ter wereld eind 2021 in lockdown?quote:Op woensdag 7 september 2022 20:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Deels wel. Er zijn toen bedrijven overeind gehouden die zonder corona waren omgevallen. Er waren voor corona al teveel horecabedrijven om rendabel te zijn, bijvoorbeeld. Dat geld dat daar in is gepompt en het feit dat mensen geld over hebben gehouden omdat ze minder uitgaven konden doen en dat geld de laatste maanden uit hebben gegeven is absoluut een deel van het inflatieverhaal. Naast het verhaal over de gasproblemen en het feit dat er leveringsproblemen bij vanalles en nogwat uit met name Azië zijn, natuurlijk.
Maar wat was de andere optie? Allemaal bedrijven laten omvallen en dan alle werknemers werkloos? Dat was toch geen optie?
Ah, de 'we laten de ziekenhuizen overstromen en wellicht honderdduizenden mensen overlijden (al dan niet aan covid) en anderen maken we ernstig langdurig ziek'-optie. Ja, dat beschouw ik als geen andere optie.quote:Op woensdag 7 september 2022 20:36 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Wat dacht je van minder strenge lockdowns en niet als enige land ter wereld eind 2021 in lockdown?
Dat is een volstrekt hypothetisch scenario. En laten we het er in elk geval mee eens zijn dat de lockdown eind 2021 / begin dit jaar een tikkeltje overdreven wasquote:Op woensdag 7 september 2022 20:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ah, de 'we laten de ziekenhuizen overstromen en wellicht honderdduizenden mensen overlijden (al dan niet aan covid) en anderen maken we ernstig langdurig ziek'-optie. Ja, dat beschouw ik als geen andere optie.
Nee, daar ga ik niet mee eens zijn. Maar dit is geen COR, maar POL en dus voor nu totaal irrelevant.quote:Op woensdag 7 september 2022 20:53 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Dat is een volstrekt hypothetisch scenario. En laten we het er in elk geval mee eens zijn dat de lockdown eind 2021 / begin dit jaar een tikkeltje overdreven was
De 'huidige shit' komt echt niet door die 2 weekjes lockdown van toen. Als je het al een lockdown kunt noemen, in feite heeft Nederland geen echte lockdown gekend tijdens de coronapandemie.quote:Op woensdag 7 september 2022 20:58 schreef Janneke141 het volgende:
Nee, het is niet irrelevant. Een aardig deel van de shit waar we nu in zitten komt door verkeerde keuzes in het verleden, en daar horen verkeerde keuzes tijdens de coronapandemie ook bij.
Alleen weten we dus niet welke keuzes er tijdens de pandemie wel en niet goed waren, aangezien de evaluatie door de kabinetspartijen is afgestemd. Dus we moeten maar gewoon op de parlementaire enquete wachten. In 2027 ofzo.
Dit is hartstikke relevant. In 2020 en 2021 is de markt en samenleving overspoeld met tientallen miljarden euros letterlijk gratis geld. En nu kampen we met recordinflatie. Die wordt wel heel erg makkelijk in de schoenen van Poetin geschoven.quote:Op woensdag 7 september 2022 20:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, daar ga ik niet mee eens zijn. Maar dit is geen COR, maar POL en dus voor nu totaal irrelevant.
Normaal heb ik je redelijk hoog zitten, maar hier sla je de plank wel compleet mis.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
De 'huidige shit' komt echt niet door die 2 weekjes lockdown van toen. Als je het al een lockdown kunt noemen, in feite heeft Nederland geen echte lockdown gekend tijdens de coronapandemie.
Een echte lockdown is het opsluiten van mensen in hun huis, zoals in Frankrijk, Spanje, Italië, België e.d. is gebeurd. In Nederland niet. Maar nogmaals: totaal irrelevant, de inflatieproblemen spelen wereldwijd.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:06 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Normaal heb ik je redelijk hoog zitten, maar hier sla je de plank wel compleet mis.
"Not real communism" niveautje.
God, krijgen we dat weer. Ga toch fietsen man. Naar China ofzo, misschien hebben ze daar wel een lockdown die streng genoeg voor je is.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:04 schreef Hanca het volgende:
Als je het al een lockdown kunt noemen, in feite heeft Nederland geen echte lockdown gekend tijdens de coronapandemie.
Maar toch wel met name in landen met zeer expansief monetair beleid in tijden van economische stilstand vanwege een lockdown...quote:Op woensdag 7 september 2022 21:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een echte lockdown is het opsluiten van mensen in hun huis, zoals in Frankrijk, Spanje, Italië, België e.d. is gebeurd. In Nederland niet. Maar nogmaals: totaal irrelevant, de inflatieproblemen spelen wereldwijd.
BNW?quote:Op woensdag 7 september 2022 20:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ah, de 'we laten de ziekenhuizen overstromen en wellicht honderdduizenden mensen overlijden (al dan niet aan covid) en anderen maken we ernstig langdurig ziek'-optie. Ja, dat beschouw ik als geen andere optie.
Ik ben juist altijd heel blij geweest dat we hier nooit opgesloten zijn geweest, ik snap alleen al die maffe klagers niet.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:11 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
God, krijgen we dat weer. Ga toch fietsen man. Naar China ofzo, misschien hebben ze daar wel een lockdown die streng genoeg voor je is.
Er zit nogal wat nuance tussen wat jij zegt en de lockdowns, met name die van eind 2021.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ben juist altijd heel blij geweest dat we hier nooit opgesloten zijn geweest, ik snap alleen al die maffe klagers niet.
Ik vind het te ver gaan om te zeggen dat het 'niks' met corona te maken heeft.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:48 schreef Hanca het volgende:
En het economische effect van geen steunpakketten of overspoelde ziekenhuzen is natuurlijk niet direct meetbaar nu, maar op zijn zachtst gezegd waren die minstens gigantisch geweest.
De hoofdoorzaak van de huidige inflatie is trouwens nog steeds Poetin die met een gaskraan zit te spelen. Heeft niks met corona te maken, die oorlog die hierop uit liep was voor corona namelijk al begonnen.
Het monetaire beleid van de ECB van het afgelopen decennium lijkt me ook een vrij belangrijke factor.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:48 schreef Hanca het volgende:
En het economische effect van geen steunpakketten of overspoelde ziekenhuzen is natuurlijk niet direct meetbaar nu, maar op zijn zachtst gezegd waren die minstens gigantisch geweest.
De hoofdoorzaak van de huidige inflatie is trouwens nog steeds Poetin die met een gaskraan zit te spelen. Heeft niks met corona te maken, die oorlog die hierop uit liep was voor corona namelijk al begonnen.
Klopt. Dat beleid was Nederland dan ook al jaren tegen.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:51 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het monetaire beleid van de ECB van het afgelopen decennium lijkt me ook een vrij belangrijke factor.
Ik zei dan ook dat het wel met Corona te maken heeft, maar de invloed van Nederlandse lockdowns of zelfs de Nederlandse steunpakketten op wereldwijde inflatie lijkt me vrij klein.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:50 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik vind het te ver gaan om te zeggen dat het 'niks' met corona te maken heeft.
De inflatie is dan ook niet overal in de wereld gelijk, en de meeste westerse landen hebben op dezelfde manier met steunpakketten gestrooid.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zei dan ook dat het wel met Corona te maken heeft, maar de invloed van Nederlandse lockdowns of zelfs de Nederlandse steunpakketten op wereldwijde inflatie lijkt me vrij klein.
En een veelvoud belangrijker dan de coronasteun. Daar stonden tenminste nog kosten tegenover.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:51 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het monetaire beleid van de ECB van het afgelopen decennium lijkt me ook een vrij belangrijke factor.
quote:Op woensdag 7 september 2022 21:59 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De inflatie is dan ook niet overal in de wereld gelijk, en de meeste westerse landen hebben op dezelfde manier met steunpakketten gestrooid.
Je zei echt letterlijk dat corona 'niks' te maken heeft met de inflatie.
Ik zei letterlijk op de vorige pagina dat de steunpakketten en het geld dat mensen hebben overgehouden een deel van de oorzaak zijn. En ik zei letterlijk dat corona niks te maken heeft met de hoofdreden van de inflatie: Poetin en de gaskraan. Ik zei nergens letterlijk dat corona niks te maken heeft met de inflatie.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:59 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De inflatie is dan ook niet overal in de wereld gelijk, en de meeste westerse landen hebben op dezelfde manier met steunpakketten gestrooid.
Je zei echt letterlijk dat corona 'niks' te maken heeft met de inflatie.
Technisch gezien correct maar communicatief zeer zwak.quote:Op woensdag 7 september 2022 22:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zei letterlijk op de vorige pagina dat de steunpakketten en het geld dat mensen hebben overgehouden een deel van de oorzaak zijn. En ik zei letterlijk dat corona niks te maken heeft met de hoofdreden van de inflatie: Poetin en de gaskraan. Ik zei nergens letterlijk dat corona niks te maken heeft met de inflatie.
Nee, als je gewoon leest is het duidelijk. Ja, corona heeft invloed op de inflatie. Op 2 manieren: de steunpakketten hebben geld in de economie gepompt en zo onder andere bedrijven laten voortbestaan die niet levensvatbaar waren en mensen hebben gespaard. Maar de invloed van die 2 oorzaken op de inflatie valt echt wel in het niet bij de invloed van de onzekerheid van de gasmarkt en de invloed die jarenlang waardeloos ECB beleid heeft.quote:Op woensdag 7 september 2022 22:33 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Technisch gezien correct maar communicatief zeer zwak.
Neen. Je maakt een fout.quote:Op woensdag 7 september 2022 22:52 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, als je gewoon leest is het duidelijk.
Het onderwerp is de huidige inflate. Het is volledig normaal om aan te nemen dat die tweede zin dus ook over de huidige inflatie gaat.quote:De hoofdoorzaak van de huidige inflatie is trouwens nog steeds Poetin die met een gaskraan zit te spelen. Heeft niks met corona te maken
Bron: https://nos.nl/collectie/(...)erjarige-asielzoekerquote:Commissie: deal is in strijd met Europese wetgeving
De asieldeal van het kabinet is in strijd met Europese wetgeving en moet worden ingetrokken, tot dat oordeel komt de Commissie Meijers, waarin onafhankelijke deskundigen zitten die commentaar leveren op zaken die Europese wetgeving aangaan.
De commissie verwacht dat Nederland "teruggefloten zal worden indien de voorgestelde maatregelen daadwerkelijk worden ingevoerd". Het adviesorgaan stelt onder meer dat structureel uitstel van gezinshereniging in strijd is met de richtlijn voor gezinshereniging en het EU-Grondrechtenhandvest.
Die stuk van de commissie waarnaar wordt gelinkt in dat artikel is wel interessant. Lijkt me genoeg voer voor CU en hopelijk ook het CDA (al is Hoekstra het dan niet met een groot deel van het CDA eens) om deze afspraak nog eens op tafel te leggen.quote:Op donderdag 8 september 2022 07:21 schreef alpeko het volgende:
[..]
Bron: https://nos.nl/collectie/(...)erjarige-asielzoeker
Als dat politiek beter uitkomt, negeren we de wet. Dat was het motto van dit kabinet toch?
Nee, dat is niet normaal (het onderwerp van de vorige zin is 'de hoofdoorzaak van de huidige inflatie'), maar laten we hier geen cursus Nederlands gaan doen. Je las het verkeerd en dat is gewoon opgehelderd.quote:Op woensdag 7 september 2022 23:00 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het onderwerp is de huidige inflate. Het is volledig normaal om aan te nemen dat die tweede zin dus ook over de huidige inflatie gaat.
Geen idee. Ik lees ook nu pas dat het niet kan, geen kamerlid of jurist in een krant die dat heeft gemeld. Terwijl die deal en de opschudding veel in het nieuws is geweest.quote:Op donderdag 8 september 2022 07:34 schreef alpeko het volgende:
Ik denk dat ze in DH ook wel wisten dat dit niet kon. Lijkt me puur een actie voor de bühne. Zo van: Kijk dan! We doen iets maar het mag niet van de rechter.
Eenvandaag had op 27 augustus al een gesprek met een hoogleraar die dit het al onwettig noemdd.quote:Op donderdag 8 september 2022 07:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geen idee. Ik lees ook nu pas dat het niet kan, geen kamerlid of jurist in een krant die dat heeft gemeld. Terwijl die deal en de opschudding veel in het nieuws is geweest.
Lijkt me toch dat dat het eerst is dat je uitzoekt. Ik ga in mijn werk ook niet verkondigen dat we onze Azure omgeving via (het goedkopere) West US gaan draaien terwijl we gelet op wetgeving dat binnen de EU moeten doen.quote:Op donderdag 8 september 2022 07:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geen idee. Ik lees ook nu pas dat het niet kan, geen kamerlid of jurist in een krant die dat heeft gemeld. Terwijl die deal en de opschudding veel in het nieuws is geweest.
Het werd toch direct al gesuggereerd?quote:Op donderdag 8 september 2022 07:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geen idee. Ik lees ook nu pas dat het niet kan, geen kamerlid of jurist in een krant die dat heeft gemeld. Terwijl die deal en de opschudding veel in het nieuws is geweest.
Stond niet in de brief van Segersquote:Op donderdag 8 september 2022 08:48 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het werd toch direct al gesuggereerd?
Blijkbaar hebben de adviseurs van het kabinet het wel gemeld. Vrij schandalig dat ze daar dan totaal niet naar luisteren.quote:Op donderdag 8 september 2022 08:35 schreef alpeko het volgende:
[..]
Lijkt me toch dat dat het eerst is dat je uitzoekt. Ik ga in mijn werk ook niet verkondigen dat we onze Azure omgeving via (het goedkopere) West US gaan draaien terwijl we gelet op wetgeving dat binnen de EU moeten doen.
Heb de betreffende motie van Omtzigt (en GL/PvdA/Haga/PVV) even gelezen. Dit soort moties wil nog wel eens een populistisch paragraafje hebben waardoor de motie eigenlijk onuitvoerbaar wordt en daardoor door de minister zou kunnen worden ontraden.quote:Op woensdag 7 september 2022 23:47 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
In het kader van de beeldvorming regeert.
Omtzigt werd gevraagd de motie aan te houden in afwachting van een brief over dit onderwerp over 2 weken. Debat ging ook niet over dit onderwerp maar over de jeugdwet. Na het weigeren van aanhouden, werd hij ontraden met als reden dat er niet vooruit moet worden gelopen op die brief waaraan wordt gewerkt.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Heb de betreffende motie van Omtzigt (en GL/PvdA/Haga/PVV) even gelezen. Dit soort moties wil nog wel eens een populistisch paragraafje hebben waardoor de motie eigenlijk onuitvoerbaar wordt en daardoor door de minister zou kunnen worden ontraden.
Volgens mij valt dat in dit geval wel mee, al zou men kunnen vallen over het verzoek om er direct mee te starten (lijkt me inhoudelijk geen probleem, maar wellicht voorziet men organisatorische problemen). Dus ik heb eigenlijk geen idee waarom Weerwind deze motie ontraadt. Zou een van de regeringspartijen met een soortgelijke motie komen die dan vervolgens wel een meerderheid haalt?
Juist alleen maar meer. Hoe kan CU daar dan mee instemmen terwijl Segers weet dat dat gevoelig ligt bij de achterban terwijl hij ook wist dat het juridisch helemaal niet haalbaar is. Dan heb je toch genoeg argumenten om die meloen niet eens te hoeven slikken. Dat de VVD het probeert, snap ik.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:57 schreef Hanca het volgende:
Ik voel aankomen dat het congres van de CU geen inhoud meer heeft
Voor 1 oktober, dan is dat congres, is dit deel van het plan wel weg.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:16 schreef alpeko het volgende:
[..]
Juist alleen maar meer. Hoe kan CU daar dan mee instemmen terwijl Segers weet dat dat gevoelig ligt bij de achterban terwijl hij ook wist dat het juridisch helemaal niet haalbaar is. Dan heb je toch genoeg argumenten om die meloen niet eens te hoeven slikken. Dat de VVD het probeert, snap ik.
Snap ik maar dat vraagt toch des te meer om een stevig intern debat hoe CU zich zo heeft laten piepelen. Waarom is de fractie hiermee akkoord gegaan? Genoeg argumenten om het al af te schieten zonder voor schut te staan bij de achterban. Segers had het er toch oprecht moeilijk mee? Waarom doet ie dat zichzelf dan aan? Was totaal niet nodig.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Voor 1 oktober, dan is dat congres, is dit deel van het plan wel weg.
Omdat de VVD het anders niet kon verkopen aan haar achterban. Zo simpel zit het nou eenmaal.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:19 schreef alpeko het volgende:
[..]
Snap ik maar dat vraagt toch des te meer om een stevig intern debat hoe CU zich zo heeft laten piepelen. Waarom is de fractie hiermee akkoord gegaan? Genoeg argumenten om het al af te schieten zonder voor schut te staan bij de achterban. Segers had het toch oprecht moeilijk mee? Waarom doet ie dat zichzelf dan aan? Was totaal niet nodig.
Dat hoef niet het probleem van CU te zijn. Als Segers het echt zo moeilijk vond dan had hij gewoon op het juridische aspect kunnen wijzen om niet in te stemmen.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat de VVD het anders niet kon verkopen aan haar achterban. Zo simpel zit het nou eenmaal.
Gevolg is dan dat de rest van het plan, waar de CU wel enthousiast over is, niet door zou gaan en de schandalige situatie in de asielketen alleen maar langer voort zal duren.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:26 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Dat hoef niet het probleem van CU te zijn. Als Segers het echt zo moeilijk vond dan had hij gewoon op het juridische aspect kunnen wijzen om niet in te stemmen.
Voor de bühne dus. VVD kan nu zeggen: we hebben het geprobeerd maar de rechter gaat er voor liggen. Kun je in ieder geval trots zijn op dat je een plan hebt bedacht. Zo bestuur je toch geen land? Zoals @trein2000 ook terecht zegt: de beeldvorming regeert. Deze niksnutten moeten zo snel mogelijk weg want deze hoeveelheid aan crises bezweer je niet door bezig te zijn met volgende verkiezingen. Daar zijn we nu al 4 kabinetten de dupe van. Dan maar een regering van nationale eenheid maar zonder deze sujetten graag.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat de VVD het anders niet kon verkopen aan haar achterban. Zo simpel zit het nou eenmaal.
Dat is nu toch ook gewoon nog het geval? Of is het plan al in uitvoering?quote:Op donderdag 8 september 2022 11:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Gevolg is dan dat de rest van het plan, waar de CU wel enthousiast over is, niet door zou gaan en de schandalige situatie in de asielketen alleen maar langer voort zal duren.
Ach ja, we doen nog eens een briefje en we wachten wel een paar weken.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omtzigt werd gevraagd de motie aan te houden in afwachting van een brief over dit onderwerp over 2 weken. Debat ging ook niet over dit onderwerp maar over de jeugdwet. Na het weigeren van aanhouden, werd hij ontraden met als reden dat er niet vooruit moet worden gelopen op die brief waaraan wordt gewerkt.
Dat is de argumentatie van de staatssecretaris, die het duidelijk ook moeilijk vond om die appreciatie te moeten geven.
Levert niks op. Een kabinet van nationale eenheid (sowieso, gaan BBB, PvdD, PVV en Bij1 samen zitten, denk je?) moet alsnog exact zulke deals als deze sluiten om het door de kamers te krijgen. Het regeren gaat dan juist alleen maar uit zulke deals bestaan, in plaats van uit een samenhangend regeerakkoord. En bij elk moeilijk onderwerp zullen de partijen vooral denken 'laten de anderen het maar oplossen'.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:30 schreef alpeko het volgende:
[..]
Voor de bühne dus. VVD kan nu zeggen: we hebben het geprobeerd maar de rechter gaat er voor liggen. Kun je in ieder geval trots zijn op dat je een plan hebt bedacht. Zo bestuur je toch geen land? Zoals @:trein2000 ook terecht zegt: de beeldvorming regeert. Deze niksnutten moeten zo snel mogelijk weg want deze hoeveelheid aan crises bezweer je niet door bezig te zijn met volgende verkiezingen. Daar zijn we nu al 4 kabinetten de dupe van. Dan maar een regering van nationale eenheid maar zonder deze sujetten dan graag.
Ik denk niet dat het plan nu volledig van tafel gaat. En ja, volgens mij zijn gemeentes al bezig met de uitvoering.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:31 schreef alpeko het volgende:
[..]
Dat is nu toch ook gewoon nog het geval? Of is het plan al in uitvoering?
Deze motie zal het niet halen, maar ik gok dat in de brief iets staat wat bijna exact hetzelfde is als deze motie. Tja, politiek is soms gewoon een beetje vreemd. Maar aan de andere kant is het net zo goed een spelletje van Omtzigt: een motie indienen over een onderwerp dat totaal niet aan de orde was (dit is geen jeugdwet) met woorden van de minister uit Nieuwsuur en zo de staatssecretaris voor de bus gooien is ook gewoon puur politiek en heeft weinig met echte betrokkenheid bij het onderwerp te maken. Van beide kanten dus gewoon lelijke politiek.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:31 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ach ja, we doen nog eens een briefje en we wachten wel een paar weken.
Maar ik ben benieuwd wat er dan in die brief staat, en wat er vervolgens met de motie gebeurt.
Nee, want de rechter gaat er niet voor liggen. Het wetsvoorstel is zo in elkaar gezet dat er geen reden is om er zomaar een streep door te zetten. Anders dan wordt gesteld is er geen uitstel van toekenning van gezinshereniging. Hetgene dat uitgesteld wordt is het daadwerkelijk over laten komen van de familie. Tot maximaal 15 maanden.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:30 schreef alpeko het volgende:
[..]
Voor de bühne dus. VVD kan nu zeggen: we hebben het geprobeerd maar de rechter gaat er voor liggen.
Nu gaat het nog langer durenquote:Op donderdag 8 september 2022 11:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Gevolg is dan dat de rest van het plan, waar de CU wel enthousiast over is, niet door zou gaan en de schandalige situatie in de asielketen alleen maar langer voort zal duren.
Dit levert nu ook niks op aangezien CDA al morrelt aan dat regeerakkoord mbt stikstof. Mijn part dan een extraparlementair kabinet. De huidige invulling werkt inmiddels gewoon contraproductief.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Levert niks op. Een kabinet van nationale eenheid (sowieso, gaan BBB, PvdD, PVV en Bij1 samen zitten, denk je?) moet alsnog exact zulke deals als deze sluiten om het door de kamers te krijgen. Het regeren gaat dan juist alleen maar uit zulke deals bestaan, in plaats van uit een samenhangend regeerakkoord. En bij elk moeilijk onderwerp zullen de partijen vooral denken 'laten de anderen het maar oplossen'.
Nee, het deel dat voor 1 januari moet (regelen woningen) zijn de gemeentes nu al mee bezig, als het goed is.quote:
Extraparlementair zal nog sterker tegen het "laten anderen de rommel maar oplossen, ik raap de scherven wel op" aanlopen.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:48 schreef alpeko het volgende:
[..]
Dit levert nu ook niks op aangezien CDA al morrelt aan dat regeerakkoord mbt stikstof. Mijn part dan een extraparlementair kabinet. De huidige invulling werkt inmiddels gewoon contraproductief.
Omtzigt houdt zich al jaren met deze problematiek bezig. Beetje flauw om hem dan in dit geval te verwijten dat hij een spelletje speelt. Ik ken de trucjes van Omtzigt, maar in dit geval kan hij er ook niet veel aan doen dat de minister voor Rechtsbescherming op de nationale tv aankondigt dat er iets moet gebeuren, waarna de coalitie kennelijk van plan is om een motie waar exact dat in staat te gaan wegstemmen.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Deze motie zal het niet halen, maar ik gok dat in de brief iets staat wat bijna exact hetzelfde is als deze motie. Tja, politiek is soms gewoon een beetje vreemd. Maar aan de andere kant is het net zo goed een spelletje van Omtzigt: een motie indienen over een onderwerp dat totaal niet aan de orde was (dit is geen jeugdwet) met woorden van de minister uit Nieuwsuur en zo de staatssecretaris voor de bus gooien is ook gewoon puur politiek en heeft weinig met echte betrokkenheid bij het onderwerp te maken. Van beide kanten dus gewoon lelijke politiek.
En ja, het kabinet communiceert altijd per brief met de kamer, lijkt me wel zo netjes.
Omtzigt citeerde de Nieuwsuur uitzending. Hij had die uitzending tijdens het debat gezien en verzon ter plekke dat hij bij het debat waar hij op dat moment zat (aanpassing jeugdwet) dan maar een motie in zou dienen. Dat is toch wel een spelletje.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:52 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Omtzigt houdt zich al jaren met deze problematiek bezig. Beetje flauw om hem dan in dit geval te verwijten dat hij een spelletje speelt. Ik ken de trucjes van Omtzigt, maar in dit geval kan hij er ook niet veel aan doen dat de minister voor Rechtsbescherming op de nationale tv aankondigt dat er iets moet gebeuren, waarna de coalitie kennelijk van plan is om een motie waar exact dat in staat te gaan wegstemmen.
Wat vreemd dat bedrijven dan wel slagvaardig bestuurd kunnen worden.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Extraparlementair zal nog sterker tegen het "laten anderen de rommel maar oplossen, ik raap de scherven wel op" aanlopen.
Elke andere invulling zal alleen maar een nog minder slagvaardig bestuur opleveren. Bij bijvoorbeeld asiel had de VVD zich dan niet verplicht gevoeld het op te lossen en was dus niet aan tafel gekomen. De ministers moeten dan bij elk onderwerp eerst gesprekken hebben met alle partijleiders op zoek naar een meerderheid en daaruit dan een deal halen die die die meerderheid dragelijk zal vinden.
Ik snap je frustratie, maar geen enkele andere oplossing zal beter werken.
Juist het huidige systeem zorgt er voor dat VVD wel een asielakkoord moet sluiten of dat het CDA wel moet instemmen wat betreft stikstof.
Daar zit een directeur of hoofd van bestuur die geen meerderheden hoeft te zoeken. Eigenlijk worden bedrijven gewoon dictatoriaal geregeerd. De mening van het personeel doet er niet toe.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:56 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wat vreemd dat bedrijven dan wel slagvaardig bestuurd kunnen worden.
Omtzigt geeft Weerwind dus ter plekke de mogelijkheid om te leveren wat hij wil verkopen, maar daar heeft hij kennelijk toch niet zo'n belangstelling voor.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omtzigt citeerde de Nieuwsuur uitzending. Hij had die uitzending tijdens het debat gezien en verzon ter plekke dat hij bij het debat waar hij op dat moment zat (aanpassing jeugdwet) dan maar een motie in zou dienen. Dat is toch wel een spelletje.
Eigenlijk had de staatssecretaris inderdaad gewoon moeten weigeren te apprecieren, dat wordt wel vaker gedaan. Dan komt de appreciatie later per brief van de wel bevoegde minister.
Niet mee eens. Daar heb je ook inspraak. Maar oké slechte vergelijking.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar zit een directeur of hoofd van bestuur die geen meerderheden hoeft te zoeken. Eigenlijk worden bedrijven gewoon dictatoriaal geregeerd. De mening van het personeel doet er niet toe.
Ja, ik ben het helemaal met je eens dat het fout is. Van alle politici die hier betrokken zijn.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Omtzigt geeft Weerwind dus ter plekke de mogelijkheid om te leveren wat hij wil verkopen, maar daar heeft hij kennelijk toch niet zo'n belangstelling voor.
Maar het ergste is nog, wie het spelletje dan ook speelt, dat het wederom niet over de beschadigde kinderen en gezinnen gaat, maar om het spelletje. Joh, arm kind in je zesde pleeggezien, je moet nog maar een paar maanden wachten, want de politici zijn nog even met elkaar bezig. Succes.
In deze tijd is het ook niet zo handig om in Nieuwsuur te gaan zitten en plannen aan te kondigen als je die niet meteen politiek wil verzilveren. Wacht twee weken en ga naar Nieuwsuur op de avond dat je de brief naar de Kamer stuurt.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Omtzigt geeft Weerwind dus ter plekke de mogelijkheid om te leveren wat hij wil verkopen, maar daar heeft hij kennelijk toch niet zo'n belangstelling voor.
Maar het ergste is nog, wie het spelletje dan ook speelt, dat het wederom niet over de beschadigde kinderen en gezinnen gaat, maar om het spelletje. Joh, arm kind in je zesde pleeggezien, je moet nog maar een paar maanden wachten, want de politici zijn nog even met elkaar bezig. Succes.
Nah, dat een democratie van alle bestuursvormen die niet werken toch de beste is lijkt me redelijk onomstreden. Daarnaast denk ik ook dat het Nederlandse stelsel bijzonder goed in elkaar zit, in vergelijking met een aantal andere belangrijke landen.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:59 schreef alpeko het volgende:
[..]
Niet mee eens. Daar heb je ook inspraak. Maar oké slechte vergelijking.
Ik weiger me erbij neer te leggen dat de huidige vorm de beste manier is. Zeker niet met hoe Rutte daar invulling aan geeft.
Je hebt geen echte inspraak. Een raad van bestuur hoeft niet bij elk plan een meerderheid te zoeken onder de werknemers. En de werknemers hoeven ook geen rekening te houden met baanverlies als ze iets steunen wat bij een achterban niet populair is.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:59 schreef alpeko het volgende:
[..]
Niet mee eens. Daar heb je ook inspraak. Maar oké slechte vergelijking.
Ik weiger me erbij neer te leggen dat de huidige vorm de beste manier is. Zeker niet met hoe Rutte daar invulling aan geeft.
Het publiek wilde dit graag horen natuurlijk, die beperkingen.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Blijkbaar hebben de adviseurs van het kabinet het wel gemeld. Vrij schandalig dat ze daar dan totaal niet naar luisteren.
Klopt, de verkoop aan de VVD achterban is ook de reden. Maar dan is het nog wel schandalig datbze blijkbaar dat verkopen aan hun achterban zo belangrijk vinden dat ze hun juridisch adviseurs negeren.quote:Op donderdag 8 september 2022 12:43 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het publiek wilde dit graag horen natuurlijk, die beperkingen.
Blijkbaar is het negeren van juridisch advies en het zogenaamde schandalig verkopen aan de achterban niet schandalig genoeg voor de CU. Het heeft er zelfs een extra congres voor over met gedoe van de achterban.quote:Op donderdag 8 september 2022 13:08 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt, de verkoop aan de VVD achterban is ook de reden. Maar dan is het nog wel schandalig datbze blijkbaar dat verkopen aan hun achterban zo belangrijk vinden dat ze hun juridisch adviseurs negeren.
Niks doen was nog schandaliger natuurlijk.quote:Op donderdag 8 september 2022 13:22 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Blijkbaar is het negeren van juridisch advies en het zogenaamde schandalig verkopen aan de achterban niet schandalig genoeg voor de CU. Het heeft er zelfs een extra congres voor over met gedoe van de achterban.
quote:Op donderdag 8 september 2022 13:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Niks doen was nog schandaliger natuurlijk.
Als het aan CU had gelegen was er echt wel meer gedaan voor die asielzoekers. En ook veel langer geleden. Je zit alleen met de werkelijkheid dat je de VVD mee moet krijgen. Dan was dit het uiterste waar de VVD toe bereid was. Dan is dat niet de schuld van hen die de VVD nog wel tot zo ver hebben gekregen, maar de schuld van de VVD en haar achterban die blijkbaar fan is van enge partijen als FvD en PVV.quote:Op donderdag 8 september 2022 13:39 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]![]()
De deal voor de CU is dezelfde deal als voor de VVD. Het is nogal hypocriet om te doen alsof het van de VVD schandalig is en enkel voor de bühne, maar jezelf te presenteren als het morele geweten.
Tussen de wet niet naleven en niks doen zit nog een heleboel natuurlijk. Beetje een dooddoener om dat er in te gooien. Het CU congres en morele geweten is net zo voor de bühne als wat de VVD doet. Zeker als straks onder druk van buitenaf het gezinshereniging stukje wordt aangepast. Dat is dan ondanks de CU en niet dankzij. Want men ging bewust mee in het frame om de vvd achterban mee te krijgen. dat vind ik moreel eigenlijk meer verwerpelijk dan het spel van de vvd.
Als je zo op de morele trom slaat laat dan ook in daden zien dat je hogere morele grenzen hebt dan enkel bewust de grenzen van de rechtstaat opzoeken. Dit is namelijk een politiek vraagstuk en niet iets dat je bij een adviesclub of rechtsprekend orgaan belegd. De rechterlijke macht is er niet voor om politieke beleidskeuzes te maken. We hebben de afgelopen tijd genoeg voorbeelden gezien hoe het fout kan gaan als de politiek hen die rol wel geeft.
Dat laatste is gelul natuurlijk. De VVD zal zeggen dat strenger wilden maar dit meest scherpe was wat de CU wilde. En dat de CU de keuze heeft om meer hun kant en die van het CDA op te willen. De deal is geen natuurwet en gewoon uitwisseling van standpunten met gelijke vrijheidsgraden.quote:Op donderdag 8 september 2022 13:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als het aan CU had gelegen was er echt wel meer gedaan voor die asielzoekers. En ook veel langer geleden. Je zit alleen met de werkelijkheid dat je de VVD mee moet krijgen. Dan was dit het uiterste waar de VVD toe bereid was. Dan is dat niet de schuld van hen die de VVD nog wel tot zo ver hebben gekregen, maar de schuld van de VVD en haar achterban die blijkbaar fan is van enge partijen als FvD en PVV.
De keus voor de CU was: dit of niks. VVD had wel de keus om verder mee te schuiven naar wat met name CU en ook D66 wilden.
Vertrouwen van de burger krijgen zijn ze niet naar op weg. Nog niet in het minste.quote:Op donderdag 8 september 2022 14:16 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Maar goed, lelijke politiek is dan ook de norm. Liever die lelijke keuze tot in den treure verdediging dan toegeven dat het eigenlijk een minder goed idee was. Dat die tactiek juist tot een totaal wantrouwen in de politiek heeft geleid bij een groot deel van de bevolking is wel ironisch.
Dat valt mee, CU leden zijn zeer pragmatisch. Een grote meerderheid van de CU stond ook achter de kabinetsdeelname, ondanks dat eerder een grote meerderheid niet wilde regeren. CU leden snappen prima dat altijd principieel zijn het land niet verder helpt.quote:Op donderdag 8 september 2022 14:12 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Op kabinetsniveau gaat het congres inderdaad politiek geen rol meer spelen, maar lijkt mij dat over de rol en koers van de CU de partij nog een leuk debat kan voeren.
Je spreekt jezelf tegen:quote:Op donderdag 8 september 2022 15:18 schreef Hanca het volgende:
Als dit van tafel gaat, gaat wellicht het hele congres niet meer door en anders verwacht ik echt een opkomst van bijna niks.
quote:Op donderdag 8 september 2022 11:34 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het plan nu volledig van tafel gaat. En ja, volgens mij zijn gemeentes al bezig met de uitvoering.
Niet het hele plan gaat van tafel, maar ik gok voor 1 oktober het deel over de gezinshereniging al wel. En alleen over dat stukje gaat het congres.quote:
Zelfde moraal als vvd'ers dus. Zijn we daar ook uit.quote:Op donderdag 8 september 2022 15:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat valt mee, CU leden zijn zeer pragmatisch. Een grote meerderheid van de CU stond ook achter de kabinetsdeelname, ondanks dat eerder een grote meerderheid niet wilde regeren. CU leden snappen prima dat altijd principieel zijn het land niet verder helpt.
Als dit van tafel gaat, gaat wellicht het hele congres niet meer door en anders verwacht ik echt een opkomst van bijna niks.
Als je dat er uit haalt, jij je zin.quote:Op donderdag 8 september 2022 17:10 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Zelfde moraal als vvd'ers dus. Zijn we daar ook uit.
Dus wetten en regels zijn heel belangrijk, maar niet als ze even lastig zijn.quote:Op donderdag 8 september 2022 15:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat valt mee, CU leden zijn zeer pragmatisch. Een grote meerderheid van de CU stond ook achter de kabinetsdeelname, ondanks dat eerder een grote meerderheid niet wilde regeren. CU leden snappen prima dat altijd principieel zijn het land niet verder helpt.
Als dit van tafel gaat, gaat wellicht het hele congres niet meer door en anders verwacht ik echt een opkomst van bijna niks.
Dat is slechts een weerspiegeling van een volledig gebrek aan vertrouwen in de Kamer.quote:Op donderdag 8 september 2022 14:16 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Maar goed, lelijke politiek is dan ook de norm. Liever die lelijke keuze tot in den treure verdedigen dan toegeven dat het eigenlijk een minder goed idee was. Dat die tactiek juist tot een totaal wantrouwen in de politiek heeft geleid bij een groot deel van de bevolking is wel ironisch.
Onzin, als het wettelijk niet kan (waar het op lijkt) is het natuurlijk een no go.quote:Op donderdag 8 september 2022 17:19 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Dus wetten en regels zijn heel belangrijk, maar niet als ze even lastig zijn.
Daar denkt het CDA toch anders over:quote:Op donderdag 8 september 2022 17:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Onzin, als het wettelijk niet kan (waar het op lijkt) is het natuurlijk een no go.
quote:Het CDA dat vanwege de plannen over gezinshereniging onder vuur kwam te liggen van de linkse oppositie, zegt het plan te steunen. CDA-Kamerlid René Peters zei dat als de maatregel juridisch niet houdbaar zou zijn, dan zal dat blijken voor de rechter 'zoals dat gaat in een rechtsstaat'.
Ik ga af op het op het oog zeer degelijke werk van de commissie Meijers: https://www.commissie-mei(...)-de-opvangcrisis.pdfquote:Op donderdag 8 september 2022 17:22 schreef MoreDakka het volgende:
Natuurlijk kan het wettelijk wel. Dat de CU dat niet kan uitleggen is hun probleem.
Daarom het idee om het te vragen aan de Raad van State, toch?quote:Op donderdag 8 september 2022 17:25 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Daar denkt het CDA toch anders over:
[..]
Heb ik ook gelezen. De argumenten van Van der Burg zijn veel sterker.quote:Op donderdag 8 september 2022 17:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ga af op het op het oog zeer degelijke werk van de commissie Meijers: https://www.commissie-mei(...)-de-opvangcrisis.pdf
Nee, dat ben ik het totaal niet met je eens. Het is wel goed om eens naar het asielbeleid te kijken, maar dan met name dat wij rijke westerse landen eens echt ons eerlijke deel moeten ophalen uit landen als Griekenland en Italië.quote:Op donderdag 8 september 2022 17:32 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Daarnaast is het sowieso goed om het hele asielbeleid van de EU op de spits te drijven. Het werkt mensensmokkelaars in de kaart en zaait verdeling, criminlaliteit en ondermijnt de solidariteit van de EU-landen onder elkaar.
Ja laten we vooral de mensensmokkel-industrie nog verder spekkenquote:Op donderdag 8 september 2022 17:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dat ben ik het totaal niet met je eens. Het is wel goed om eens naar het asielbeleid te kijken, maar dan met name dat wij rijke westerse landen eens echt ons eerlijke deel moeten ophalen uit landen als Griekenland en Italië.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |