Het was dan wel alleen voor de parade, maar het slaat inderdaad echt totaal nergens op. Er was dan ook een hoop ophef over, dus ik neem aan dat dat snel weer is afgeschaft en men met het schaamrood op de wangen heeft moeten toegeven dat dit meer dan absurd is.quote:Op zondag 24 juli 2022 16:43 schreef Schaamlap het volgende:
Echt deze foto MOEST ik gewoon nog ff extra plaatsen.
Wat zijn dat voor een kneuzen in de Oekrainische legertop dat ze dit verzinnen?
[ afbeelding ]
Geen mini-rokjes ?quote:Op zondag 24 juli 2022 16:43 schreef Schaamlap het volgende:
Echt deze foto MOEST ik gewoon nog ff extra plaatsen.
Wat zijn dat voor een kneuzen in de Oekrainische legertop dat ze dit verzinnen?
[ afbeelding ]
Zal ik wel es kijken, maar vind hem redelijk vermoeiend type.quote:
Nee, want dat is pas écht onpraktisch als soldaatquote:
We hadden toch zo'n taptoe die op tv kwam ieder jaar.. ooit.. volgens mij nu niet meer.quote:Op zondag 24 juli 2022 18:23 schreef sp3c het volgende:
Sowieso wel lekker dat we in NL niet zo van de parades en dergelijke BS zijn
Het was ook een sarcastische opmerkingquote:Op zondag 24 juli 2022 18:22 schreef sp3c het volgende:
Als ik moet kiezen tussen een minirokje en hoge hakken
Kies ik het rokje, iedere keer, elke situatie
Nike Air Max of Conversequote:Op zondag 24 juli 2022 18:28 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het was ook een sarcastische opmerking
Dat dat rokje dan inkijk geeft is hooguit een tikje vervelend, maar dat vergeet je wel als je in een situatie bent die meer van je vraagt. Op hoge hakken rondlopen of -rennen is echt niet handig voor veruit de meeste vrouwen. Gewoon lekker stevige kisten
Veteranendag is er ookquote:Op zondag 24 juli 2022 18:24 schreef capricia het volgende:
[..]
We hadden toch zo'n taptoe die op tv kwam ieder jaar.. ooit.. volgens mij nu niet meer.
Oh. Zie net dat die nu in Ahoy is in september. Kaartjes zijn nog verkrijgbaar.
Parades niet maar ik weet niet of je weleens bij de luchtmachtdagen geweest bent?quote:Op zondag 24 juli 2022 18:23 schreef sp3c het volgende:
Sowieso wel lekker dat we in NL niet zo van de parades en dergelijke BS zijn
Damn het beeld van jij in een mini-rokjequote:Op zondag 24 juli 2022 18:22 schreef sp3c het volgende:
Als ik moet kiezen tussen een minirokje en hoge hakken
Kies ik het rokje, iedere keer, elke situatie
Of de Italianen op hun nationale feestdag (dag van de Republiek). Echt niet normaal meer, ook al die NATO en EU vlaggen. Voor veel Italianen is dat dè feestdag en happening van het jaar. Wel pech met corona gehad daar.quote:Op zondag 24 juli 2022 18:40 schreef sp3c het volgende:
[..]
Veteranendag is er ook
Maar het is allemaal niet vergelijkbaar met wat de Russen of de Fransen doen
Leuk voor de amateur, maar voor de marsen die militairen lopen denk ik niet afdoende.quote:
Je hebt gelijk natuurlijkquote:Op zondag 24 juli 2022 18:54 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Leuk voor de amateur, maar voor de marsen die militairen lopen denk ik niet afdoende.
Ik heb laatst 16 km gewandeld op mijn Nike Air. Dat ging, maar ik was wel kapot.quote:
Maar is hier wat mis mee? Heden ten dage zijn dit normale West-Europese landen.quote:Op zondag 24 juli 2022 18:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Of de Italianen op hun nationale feestdag (dag van de Republiek). Echt niet normaal meer, ook al die NATO en EU vlaggen. Voor veel Italianen is dat dè feestdag en happening van het jaar. Wel pech met corona gehad daar.![]()
![]()
Het zijn wel van die nationalistische volkeren die dat doen.
Ik vind het wel vaak wat veel van het goede.quote:Op zondag 24 juli 2022 19:03 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Maar is hier wat mis mee? Heden ten dage zijn dit normale West-Europese landen.
Zij eren dan toch gewoon hun militairen etc?
Het gaat alleen gewoon met veel uiterlijk vertoon.
Ik kan wel genieten van het ceriomoniële.
Max een km of 14 op Dominator gelopen. Maar dan heb ik wel rustpauzesquote:Op zondag 24 juli 2022 19:02 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik heb laatst 16 km gewandeld op mijn Nike Air. Dat ging, maar ik was wel kapot.
Later 13 op mijn Löwe wandelschoenen, no problem at all!
Schoenen maken echt wel het verschil
Ja, dat mag natuurlijk ook..prima hoorquote:Op zondag 24 juli 2022 19:03 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Maar is hier wat mis mee? Heden ten dage zijn dit normale West-Europese landen.
Zij eren dan toch gewoon hun militairen etc?
Het gaat alleen gewoon met veel uiterlijk vertoon.
Ik kan wel genieten van het ceriomoniële.
Waarschijnlijk klopt je beeld nietquote:Op zondag 24 juli 2022 18:44 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Damn het beeld van jij in een mini-rokje
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
Zolang ik niet mee hoef te lopen is er niets mis meequote:Op zondag 24 juli 2022 19:03 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Maar is hier wat mis mee? Heden ten dage zijn dit normale West-Europese landen.
Zij eren dan toch gewoon hun militairen etc?
Het gaat alleen gewoon met veel uiterlijk vertoon.
Ik kan wel genieten van het ceriomoniële.
Hoofd conducteur voor het leven?quote:Op zondag 24 juli 2022 19:08 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Max een km of 14 op Dominator gelopen. Maar dan heb ik wel rustpauzesMaar goede schoenen maken idd het verschil
En een kort jurkje of rokje ook
[ link | afbeelding ]
Russell Brand een eikel is.quote:
Mannen ook!quote:Op zondag 24 juli 2022 18:28 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het was ook een sarcastische opmerking
Dat dat rokje dan inkijk geeft is hooguit een tikje vervelend, maar dat vergeet je wel als je in een situatie bent die meer van je vraagt. Op hoge hakken rondlopen of -rennen is echt niet handig voor veruit de meeste vrouwen. Gewoon lekker stevige kisten
Voor mannen nog lastiger, die zijn het niet gewendquote:Op zondag 24 juli 2022 20:17 schreef Tingo het volgende:
[..]
Mannen ook!
Maar hoge hakken heel handig als wapen zijn.
Ik schat zo in dat ik op hoge hakken eerst mijn enkels breek en er niet aan toekom om iemand ermee te meppenquote:Op zondag 24 juli 2022 20:17 schreef Tingo het volgende:
[..]
Mannen ook!
Maar hoge hakken heel handig als wapen zijn.
Zelensky heeft een of ander dans routine in de hoge hakken gedaan?quote:Op zondag 24 juli 2022 20:19 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Voor mannen nog lastiger, die zijn het niet gewend
Stiletto-hakken kunnen wel handig zijn als wapen. Die stompe, lompe hakken van de militairen op de foto kun je niet heel veel mee, denk ik.
Als je bij Uncle Scorp zwembadje feestjes een minirokje en hogehakken dragen zeurt die geile ouwe Belgische bok ook niet.quote:Op zondag 24 juli 2022 20:26 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Zeur niet. Of lul gewoon gezellig meeOf loop jij nooit op hakken of in een kort rokje?
Hahaha, Zelensky is een van de weinige mannen die op dergelijke schoenen kan dansenquote:Op zondag 24 juli 2022 20:33 schreef Tingo het volgende:
[..]
Zelensky heeft een of ander dans routine in de hoge hakken gedaan?
Nou dan kan die Zelensky camoflaged stilettos aan de Ukrainse soldaten ipv de stompe,lompe hakken geven.
Daar zijn de cry babies weer … wat had je nou gedacht ?quote:Duitse president spreekt van "oorlog tegen eenheid van Europa”
De oorlog die de Russische president Vladimir Poetin voert tegen Oekraïne is ook “een oorlog tegen de eenheid van Europa”. Dat heeft de Duitse president Frank-Walter Steinmeier zondag gezegd.
“Wij mogen ons niet laten verdelen, wij mogen niet toestaan dat het grote werk van een verenigd Europa, waaraan wij zo veelbelovend zijn begonnen, teniet wordt gedaan”, zei hij in een toespraak in Paderborn. “Deze oorlog gaat niet alleen over het grondgebied van Oekraïne, maar ook over de dubbele gemeenschappelijke basis van onze waarden en onze vredesorde.”
Maar het verdedigen van deze waarden en het opkomen voor deze waarden betekent ook bereid zijn om “aanzienlijke nadelen te aanvaarden”, benadrukte de Duitse president, zonder verder in detail te treden over de nadelen in kwestie.
https://www.hln.be/nieuws(...)van-europa~a305f604/
Jep en dat infuus is het gaatje in de europa/nato eenheid.quote:Op zondag 24 juli 2022 20:42 schreef sp3c het volgende:
Vooralsnog is juist Duitsland de zwakste schakel
Probleem is niet dat Rusland logischerwijs Europa uit elkaar probeert te spelen maar dat Duitsland zichzelf vrijwillig aan een Russisch infuus heeft gelegd
Hoop jequote:Op zondag 24 juli 2022 20:47 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Jep en dat infuus is het gaatje in de europa/nato eenheid.
quote:Is daar het langverwachte Oekraïense tegenoffensief? Troepen verzamelen nabij zuidelijke stad Kherson
De stad Kherson is de enige Oekraïense stad ten noorden en oosten van de Dnjepr die Rusland tot nu toe wist te veroveren. Maar het Oekraïense leger lijkt alles op alles te zetten om de stad snel te heroveren. Een heus tegenoffensief wordt op poten gezet om de stad te heroveren, en wie weet wel door te pakken en op te rukken richting de Krim.
…
https://businessam.be/oekraine-tegenoffensief-krim-kherson/
What ?quote:Op zondag 24 juli 2022 20:55 schreef Tingo het volgende:
Voor mij is het nog niet duidelijk wat er precies aan de hand daar in Ukraine is.
Heel weinig mensen weet het.
Lijkt me nog meer bangmakerij/ TV show te zijn.
quote:Op zondag 24 juli 2022 20:38 schreef Tingo het volgende:
[..]
Als je bij Uncle Scorp zwembadje feestjes een minirokje en hogehakken dragen zeurt die geile ouwe Belgische bok ook niet.
Echt werkelijk waar niemand zegt dat Rusland verpulverd wordt hier op ons geliefde forumquote:Op zondag 24 juli 2022 20:58 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
What ?
Weet jij het nog niet ?
Rusland wordt volledig verpulverd …
Binnenkort polls voor een nieuwe naam voor dat stuk braakliggende grond..
Mja ik hoop tenminste niet op massa’s dode russische burgers…quote:
Ja maar dat is geen antwoord op die gast zijn vraagquote:Op zondag 24 juli 2022 21:01 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Mja ik hoop tenminste niet op massa’s dode russische burgers…
Ik hoop wel dat de VS es serieus klop op haar bakkes krijgt.
En de EU mag ook wel es meer dan wakker geschud worden en leren op eigen benen te staan en het hoofd uit de VS haar kont te halen.
Nee dat zou pas echt belachelijk overkomen gezien de huidige situatie.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:01 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Echt werkelijk waar niemand zegt dat Rusland verpulverd wordt hier op ons geliefde forum
Tingo will get my point.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ja maar dat is geen antwoord op die gast zijn vraag
Er is welgeteld 1 persoon die een massa aan Russchische doden wil in NWS.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:01 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Mja ik hoop tenminste niet op massa’s dode russische burgers…
Ik hoop wel dat de VS es serieus klop op haar bakkes krijgt.
En de EU mag ook wel es meer dan wakker geschud worden en leren op eigen benen te staan en het hoofd uit de VS haar kont te halen.
Je maakt helemaal geen puntquote:
Ja die is ff vrijquote:Op zondag 24 juli 2022 21:04 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Er is welgeteld 1 persoon die een massa aan Russchische doden wil in NWS.
Je moet eens even verder lezen als dat je neus lang is.
Ik denk dat jij je nu vooral belachelijk maakt. En eerder ookal door te janken over je ban.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:02 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Nee dat zou pas echt belachelijk overkomen gezien de huidige situatie.
Hm kan niet zeggen dat ik me daar nog welkom voel.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:04 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Er is welgeteld 1 persoon die een massa aan Russchische doden wil in NWS.
Je moet eens even verder lezen als dat je neus lang is.
Carequote:Op zondag 24 juli 2022 21:05 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik denk dat jij je nu vooral belachelijk maakt. En eerder ookal door te janken over je ban.
Sja als hij hier leest is het russische propaganda, ga je naar NWS is het westerse propagandaquote:Op zondag 24 juli 2022 21:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ja maar dat is geen antwoord op die gast zijn vraag
Althans, hij weet nu niet ineens wel wat er aan de hand is
Maar juist een ander geluid is daar ook welkom.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:05 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Hm kan niet zeggen dat ik me daar nog welkom voel.
Hier kan ik mezelf zijnquote:Op zondag 24 juli 2022 21:09 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Maar juist een ander geluid is daar ook welkom.
Maar daar ben je zelf ook bij met je reactiesReageer gewoon eens normaal zoals meerderen doen die pro-rusland zijn.
Ze hebben allemaal ruimte. Die ruimte heb jij ook.
Lees es verder dan je neus lang is ... ik reageerde normaalquote:Op zondag 24 juli 2022 21:09 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Maar juist een ander geluid is daar ook welkom.
Maar daar ben je zelf ook bij met je reactiesReageer gewoon eens normaal zoals meerderen doen die pro-rusland zijn.
Ze hebben allemaal ruimte. Die ruimte heb jij ook.
Jij zou een goeie mod zijnquote:Op zondag 24 juli 2022 21:09 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Maar juist een ander geluid is daar ook welkom.
Maar daar ben je zelf ook bij met je reactiesReageer gewoon eens normaal zoals meerderen doen die pro-rusland zijn.
Ze hebben allemaal ruimte. Die ruimte heb jij ook.
Putin pijper is daar niet toegestaan om een ander toe te voegen, volgens mij.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:13 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Hier kan ik mezelf zijn
Daar ben ik een Putin pijper
Ff geen zin om terug te sporen.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:15 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Putin pijper is daar niet toegestaan om een ander toe te voegen, volgens mij.
zelfs de westerse propaganda claimed niet wat jij hier roeptquote:Op zondag 24 juli 2022 21:09 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Sja als hij hier leest is het russische propaganda, ga je naar NWS is het westerse propaganda
Intijd van oorlog is waarheid het eerste wat onrecht aangedaan wordt
blijven muggenziften over 1 sarcastisch bedoeld zinnetjequote:Op zondag 24 juli 2022 21:27 schreef sp3c het volgende:
[..]
zelfs de westerse propaganda claimed niet wat jij hier roept
Hier ookquote:Op zondag 24 juli 2022 21:13 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Hier kan ik mezelf zijn
Daar ben ik een Putin pijper
jij zit al dagen te miepen over een likequote:Op zondag 24 juli 2022 21:29 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
blijven muggenziften over 1 sarcastisch bedoeld zinnetje![]()
move on ?
Wederom neigt dit naar diegenen-uit-ww2-wiens-naam-we-niet-mogen-zeggenquote:Kiev wil van burgers in bezet gebied weten waar Russen zitten
Het Oekraïens ministerie van Defensie heeft zijn burgers in cruciale gebieden die door Russen zijn ingenomen, gevraagd door te geven waar de vijandelijke troepen precies zitten. Ook wil Kiev graag weten wie er met de bezetters samenzweren, bij voorkeur met naam en adres.
De oproep van de militaire inlichtingendienst via Telegram was in het bijzonder gericht aan de bevolking van Enerhodar, op de zuidelijke oever van de Dnjepr. Daar staat een grote kerncentrale, onderdeel van de nog veel grotere in het nabije Zaporizja. "Bezorg ons alsjeblieft de exacte locaties van de invasie-eenheden, het liefst met de coördinaten erbij. Ook willen we de graag de verblijfplaats van de commandanten weten en de aanvoerroutes van militair materieel".
Vaderlandslievende medewerkers kunnen hun informaties doorbellen of via een berichtenapp sturen. "Laten we met elkaar de bezetters ons land uittrappen!", was de slotzin. De Russen veroverden Enerhodar, dat voor de oorlog 50.000 inwoners had van wie velen werkzaam waren in de energiesector, al in maart. In mei raakte de door Moskou aangewezen nieuwe burgemeester gewond door een explosie. Het Kremlin sprak van een "terroristische aanslag".
Vorige maand kwam in Cherson, eveneens in het zuiden van Oekraïne, een pro-Russische overheidsfunctionaris op een vergelijkbare manier om het leven. Eerder belandde de chef van het gevangeniswezen daar in het ziekenhuis nadat een bom was ontploft bij zijn auto.
https://www.msn.com/nl-be(...)TN7L?OCID=IE11FRENTP
mja ligt toch wel anders lolquote:
Dit is toch hartstikke vanzelfsprekend? Ik zie hier echt niets raars in, integendeel.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:33 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Wederom neigt dit naar diegenen-uit-ww2-wiens-naam-we-niet-mogen-zeggen![]()
Goh ik heb nog wel een eitje te pellen met mijn buurman ...
Who you gonna call ?
ow ja die ook .. ik wou KGB zeggenquote:
nee ligt niet andersquote:Op zondag 24 juli 2022 21:35 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
mja ligt toch wel anders lol
een mod die zulke uitspraken liket geeft toch andere kijk op de zaken in dat subforum
dacht je dat je geen kgb mocht zeggen?quote:
waar de russische troepen zitten kan ik nog inkomenquote:Op zondag 24 juli 2022 21:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dit is toch hartstikke vanzelfsprekend? Ik zie hier echt niets raars in, integendeel.
ik ga stoppen met humor te proberen alhierquote:
nogal een geluk dat ik je niet kan aangeven als collaborateurquote:Op zondag 24 juli 2022 21:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee ligt niet anders
ik heb die post gewoon verwijderd en genote en ban gevraagd direct nadat je me erop wees maar nog blijf je miepen
over een like
move on?
dacht dat het ondertussen wel duidelijk was dat Rusland haar doelstellingen aangepast heeft gezien het verloop van het conflict.quote:Rusland wil volgens buitenlandminister regimeverandering Oekraïne
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft geïmpliceerd dat Rusland de Oekraïense regering omver wil werpen. "We helpen het Oekraïense volk hoe dan ook zich te bevrijden van het (Oekraïense) regime, dat vijandig staat tegenover de mens en de geschiedenis", zei Lavrov zondag in de Egyptische stad Caïro, het startpunt van een reis die hij de komende week door Afrika maakt.
Daarmee weersprak Lavrov zijn eigen uitspraken uit april. "We zijn niet van plan het regime in Oekraïne te veranderen", zei hij destijds in een interview met tv-zender India Today. Het is aan de Oekraïners om te beslissen onder welke regering ze willen leven, luidde het toen.
De afgelopen dagen heeft de Russische regering haar standpunt over de oorlog in Oekraïne sowieso aangescherpt. Zo zei Lavrov woensdag dat de doelen van het land verder gaan dan alleen de Donbas-regio, in het oosten van Oekraïne. Ook andere gebieden in het land moeten worden veroverd, aldus Lavrov. Dat zou noodzakelijk zijn doordat Oekraïne beschikt over een almaar groeiende voorraad westerse wapens, met een groot bereik. Die wapens wil Rusland zo ver mogelijk houden van de oostelijke regio's Donetsk en Loehansk, die Moskou als onafhankelijk erkent.
Tot voor kort zei het Kremlin dat de Russische oorlogsdoelen zijn dat Oekraïne de regio's Donetsk en Loehansk afstaat en dat het de Krim, die Rusland al in 2014 heeft geannexeerd, als Russisch erkent.
Lavrov is in Afrika om de banden aan te trekken met landen die anti-Westerse sentimenten koesteren. Zo ontmoet hij in Caïro leden van de Arabische Liga. Daarna reist hij naar Ethiopië en Oeganda, twee landen waarvan de betrekkingen met het Westen onder druk zijn komen te staan, en naar Democratische Republiek Congo.
https://www.msn.com/nl-be(...)Vi1N?OCID=IE11FRENTP
kan ik niet weten he dudequote:Op zondag 24 juli 2022 21:37 schreef sp3c het volgende:
ik heb die post gewoon verwijderd en genote en ban gevraagd direct nadat je me erop wees maar nog blijf je miepen
In WOII noemden we dat Het Verzet.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:33 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Wederom neigt dit naar diegenen-uit-ww2-wiens-naam-we-niet-mogen-zeggen![]()
Goh ik heb nog wel een eitje te pellen met mijn buurman ...
Who you gonna call ?
maar vraag dan ook eens iets als je het niet weetquote:
het is te lang of te kortquote:Op zondag 24 juli 2022 22:10 schreef mascara-klodder het volgende:
@:sp3c voor moderator dus.
Hij doet er bijna zolang over om dingen uit te leggen als dat ik doe
Als je geband bent kan je geen TR zettenquote:Op zondag 24 juli 2022 22:06 schreef sp3c het volgende:
[..]
maar vraag dan ook eens iets als je het niet weet
je hebt nu vier dagen lang lopen mekkeren en stieren om een like (!) die verkeerd terecht is gekomen op een post die weg had gemoeten terwijl je het met 1 tr in 1 seconde op had kunnen lossen
Zekers niet onredelijk... maar als je op voorhand weet dat dit een serieus conflict kan/zal uitlokken, moet je achteraf niet komen mieperenquote:ik ben ook niet van mening dat Oekraine direct lid moet worden van NAVO maar ik vind wel dat die beslissing gemaakt moet worden door NAVO en Oekraine en niet door Rusland ... lijkt me niet heel onredelijk
euh ... jij bent diegene met fake borstenquote:
toen je het zag was je nog niet gebanned en toen je hier begon te klieren ook niet meerquote:Op zondag 24 juli 2022 22:13 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Als je geband bent kan je geen TR zetten
daar kunnen we over pratenquote:[..]
Zekers niet onredelijk... maar als je op voorhand weet dat dit een serieus conflict kan/zal uitlokken, moet je achteraf niet komen mieperen
ik heb al een vriendinnetjequote:Op zondag 24 juli 2022 22:14 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
euh ... jij bent diegene met fake borsten
Dat klopt vandaar dat ze eerst hulp hadden toegezegd maar daarna weer niet.quote:Op zondag 24 juli 2022 20:42 schreef sp3c het volgende:
Vooralsnog is juist Duitsland de zwakste schakel
Probleem is niet dat Rusland logischerwijs Europa uit elkaar probeert te spelen maar dat Duitsland zichzelf vrijwillig aan een Russisch infuus heeft gelegd
euh nee ... ik heb het gezien bij het read-only-when-banned en heb je het daarna gezegdquote:Op zondag 24 juli 2022 22:15 schreef sp3c het volgende:
toen je het zag was je nog niet gebanned en toen je hier begon te klieren ook niet meer
ja gelukkig blijft the evil enemy nog lekker doorleveren natuurlijk ... handig.quote:Op zondag 24 juli 2022 22:17 schreef theguyver het volgende:
Als die kwestie is opgelost ben ik wel benieuwd naar hun standpunt.
En Italianen kunnen niet eens behoorlijk knokken...quote:Op zondag 24 juli 2022 18:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Of de Italianen op hun nationale feestdag (dag van de Republiek). Echt niet normaal meer, ook al die NATO en EU vlaggen. Voor veel Italianen is dat dè feestdag en happening van het jaar. Wel pech met corona gehad daar.![]()
![]()
Het zijn wel van die nationalistische volkeren die dat doen.
Nee jij blijkbaar niet maar geeft wel aan wat voor verscheurd land Oekraine is.quote:Op zondag 24 juli 2022 21:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dit is toch hartstikke vanzelfsprekend? Ik zie hier echt niets raars in, integendeel.
Dat gebeurt in iedere oorlog. Zoals iemand hiervoor al zei, dat heet ‘het verzet’. Dat gebeurde in bezet Nederland ook in de oorlog. Niet meer dan vanzelfsprekend.quote:Op maandag 25 juli 2022 07:11 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Nee jij blijkbaar niet maar geeft wel aan wat voor verscheurd land Oekraine is.
Gewoon door midden hakken dat kut land...
Daar heb ik het niet over. Dit land is gewoon 50/50 tegen over elkaar en is bereid om elkaar te vermoorden hiervoor.quote:Op maandag 25 juli 2022 07:46 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat gebeurt in iedere oorlog. Zoals iemand hiervoor al zei, dat heet ‘het verzet’. Dat gebeurde in bezet Nederland ook in de oorlog. Niet meer dan vanzelfsprekend.
Een deel van de plaatselijke bevolking werd sowieso al 8 jaar geviseerd en aangevallen...quote:Op maandag 25 juli 2022 07:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Daar heb ik het niet over. Dit land is gewoon 50/50 tegen over elkaar en is bereid om elkaar te vermoorden hiervoor.
Dat zag je vroeger in religeuze oorlogen. Valt niet meer te fixen. Door de midden zeg ik...
jaja wat de russen zeggen moet natuurlijk weer worden afgedaan als onzin, en de oekrainers onvoorwaardelijk geloofd, want ja het is er ondertussen wel al dagelijks ingepompt hoe de russen zijn, en het is [Z]elensky die spreekt (vzmhquote:Ook Rusland onderzoekt wreedheden tegen de mensheid: al 92 Oekraïners aangeklaagd
Terwijl bloedvergieten in het algemeen al bijzonder wreed en onnodig zijn, vloeit in Oekraïne ook het bloed van onschuldige burgers. Daarnaast worden zij ook slachtoffer van gruweldaden en martelingen door Russische soldaten. Oekraïne stapte dan ook al naar het Internationaal Strafhof, om onderzoek te doen naar genocide en gruwel tegen de mensheid en de Russische daders te bestraffen. Maar ook Rusland voert een soortgelijke inquisitie.
Rusland spant echter geen zaak aan bij het Internationaal Strafhof in Den Haag, aangezien het dit hof niet erkent. Wel berecht het Oekraïense soldaten zelf als die gruweldaden tegen de mensheid hebben gepleegd. 92 Oekraïners werden hier nu al voor aangeklaagd, en tegen zo’n 1.300 anderen loopt een gerechtelijk onderzoek. Dat vertelde Alexander Bastrykin, hoofd van het Onderzoekscomité van Rusland dat corruptie moet bestrijden, in een interview aan de Russische nieuwswebsite Rossiiskaya Gazeta.
In totaal worden nu 96 personen gezocht, waaronder 51 hogere officieren van het Oekraïense leger. In het interview in Rossiskaya Gazeta legt Bastrykin ook de nadruk op het Azov-bataljon, opgericht door extreemrechtse nationalisten. Soldaten van Azov die instonden voor de verdediging van de havenstad Marioepol zouden het vuur hebben geopend op burgers en kinderen. Daarnaast legde hij ook de focus op de grootte van het onderzoek: “Gedurende het onderzoek werden meer dan 216.000 mensen ondervraagd, waarvan 91.000 als slachtoffer werden erkend. Onder hen bevonden zich ook 14.072 minderjarigen.
Oekraïne onderzoekt 21.000 oorlogsmisdaden
De feiten waarover Bastrykin spreekt, zowel de cijfers in het onderzoek als de vernoemde misdrijven door onder meer soldaten van het Azov-bataljon, werden door Rossiiskaya Gazeta niet verder onderzocht. Logisch, aangezien de nieuwswebsite voor 100 procent in handen is van de Russische overheid en fungeert als propagandamedium voor het Kremlin. BBC News probeerde de feiten wel te factchecken, maar slaagde hier niet in. Zijn uitspraken moeten dus op zijn minst met een korreltje zout genomen worden, en misschien wel gewoon afgedaan worden als onzin.
Ook langs Oekraïense kant lopen er onderzoeken naar misdrijven tegen de mensheid, door Russische soldaten dan weliswaar. Denk maar aan de drama’s in Boetsja of Borodjanka. Eerder deze maand zei de procureur-generaal van Oekraïne, Irena Venediktova, die ondertussen uit haar ambt werd ontzet, dat Oekraïne meer dan 21.000 Russische oorlogsmisdaden en misdaden tegen de mensheid onderzoekt.
Ook het ICC, het Internationaal Strafhof, stuurde al verschillende teams met onderzoekers naar het belegerde land om dergelijke misdaden in kaart te brengen. In het Kremlin doen ze echter alsof hun neus bloedt, en de schuld wordt zonder verpinken doorgeschoven naar Oekraïne: dat zou zijn eigen burgers doden en eigen infrastructuur kapotschieten, waarna het Rusland de schuld kan geven.
https://www.msn.com/nl-be(...)4cf08169c519e097efea
FILMPJE!!!quote:Op maandag 25 juli 2022 08:09 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
jaja wat de russen zeggen moet natuurlijk weer worden afgedaan als onzin, en de oekrainers onvoorwaardelijk geloofd, want ja het is er ondertussen wel al dagelijks ingepompt hoe de russen zijn, en het is [Z]elensky die spreekt (vzmh)
Er wordt ook gewoon onderzoek gedaan naar oorlogsmisdaden door Oekraïne, oa wegens vermeende oorlogsmisdaden tegen Russische krijgsgevangenen.quote:Op maandag 25 juli 2022 08:09 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
jaja wat de russen zeggen moet natuurlijk weer worden afgedaan als onzin, en de oekrainers onvoorwaardelijk geloofd, want ja het is er ondertussen wel al dagelijks ingepompt hoe de russen zijn, en het is [Z]elensky die spreekt (vzmh)
Ik reageer op volgende uitspraken in het artikelquote:Op maandag 25 juli 2022 08:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er wordt ook gewoon onderzoek gedaan naar oorlogsmisdaden door Oekraïne, oa wegens vermeende oorlogsmisdaden tegen Russische krijgsgevangenen.
En waar gaat dat stukje over?quote:Op maandag 25 juli 2022 08:46 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Ik reageer op volgende uitspraken in het artikel
BBC News probeerde de feiten wel te factchecken, maar slaagde hier niet in. Zijn uitspraken moeten dus op zijn minst met een korreltje zout genomen worden, en misschien wel gewoon afgedaan worden als onzin.
Zijn uitspraken over de complottheorie ivm het Kalergi-plan worden hem niet in dank afgenomen, natuurlijk. Maar dat is een apart topicquote:Viktor Orbán zorgt voor golf van verontwaardiging met uitspraken over “rassenvermenging” in Europa
De extreemrechtse premier van Hongarije, Viktor Orbán, heeft zich in een toespraak uitgesproken tegen de “vermenging” van Europese en niet-Europese rassen. De speech leidde onmiddellijk tot verontwaardiging van oppositiepartijen en Europese politici.
https://www.hln.be/buiten(...)-in-europa~a6444cda/
quote:Dit jaar hield Orbán een apocalyptische toespraak waarin hij de neergang van het Westen voorspelde en “een decennium van gevaar, onzekerheid en oorlog” aankondigde. Hij uitte ook scherpe kritiek op de westerse militaire steun aan Oekraïne en positioneerde zichzelf als de belangrijkste bondgenoot van Moskou binnen de Europese Unie. “Hoe meer moderne wapens de NAVO aan de Oekraïners geeft, hoe meer de Russen de frontlinie zullen opschuiven. Wat wij doen is de oorlog verlengen”, zei Orbán tijdens de toespraak op zaterdag.
Hongarije is lid van de NAVO, maar de extreem-rechtse Orbán onderhoudt al lang warme betrekkingen met Poetin, en bracht in februari, kort voor de Russische invasie, vijf uur door in Moskou om met de Russische leider te praten. De toespraak kwam twee dagen nadat zijn minister van Buitenlandse Zaken een verrassingsreis naar Moskou had gemaakt voor besprekingen, en plaatst hem ver buiten de Europese consensus over de oorlog.
Orbán zei dat het niet de taak van het westen moet zijn om te hopen op een Oekraïense overwinning, maar om te bemiddelen in een vredesakkoord. “We moeten niet aan de kant van Rusland of Oekraïne staan, maar tussen die twee in”, zei hij, eraan toevoegend dat het beleid van sancties opleggen aan Rusland niet had gewerkt. Oleg Nikolenko, woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken, beschreef Orbáns beweringen als “Russische propaganda”.
Oekraïense oligarch verdedigt zijn geroofde imperium met Nederlandse middelenquote:Nederland dient regelmatig als pied-à-terre voor buitenlandse oligarchen. Niet alleen onze gunstige fiscale regelingen spelen daarbij een rol; Nederland heeft tal van investeringsverdragen gesloten, die hier gevestigde bedrijven bescherming bieden.
Een van de meest omstreden oligarchen van Oekraïne, miljardair Igor Kolomoisky, streek neer in Nederland, te weten in de Korsjespoortsteeg in Amsterdam.
Kolomoisky wordt ervan verdacht dat hij een van de grootste banken van Oekraïne, de Privatbank, heeft leeggeroofd. Wereldwijd vindt er een juridisch steekspel plaats om de verdwenen miljarden terug te krijgen.
Een Nederlandse bv is ingezet in deze juridische strijd. Deze vennootschap claimt 695 miljoen dollar van de staat Oekraïne
Zekers interessantquote:Op maandag 25 juli 2022 09:26 schreef controlaltdelete het volgende:
Best een interessant draadje
[ twitter ]
Ftm destijds over Michail Chodorkovski
[..]
Oekraïense oligarch verdedigt zijn geroofde imperium met Nederlandse middelen
Klopt.quote:Op maandag 25 juli 2022 09:42 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Zekers interessant![]()
Ik moet me blijkbaar dringend es wat beter inlezen in al de vieze politieke spelletjes die aan dit conflict vooraf gegaan zijn.![]()
Ik focus me teveel op de "speciale militaire operatie", wat uiteindelijk maar de oplossing is van een jarenlang voorbereid conflict.
Als jij eventueel ook wat lectuur hierover hebt ... zeker posten héquote:Op maandag 25 juli 2022 10:15 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Klopt.
Dit heerschap is een van de grootste criminelen op deze aarde.
Oprichter van AZOV, heeft overal zijn akelige tentakels in en gebruikt Zelensky, zijn criminele broeder, om meer en meer geld te verdienen.
Heeft nogal wat offshore dealtjes met Zelensky opgezet,
Een groot poppenkast en de simpele burger ziet helemaal niets want die verdiepen zich niet meer in details.
Die willen "boer zoekt zeug" zien en meer van dit simpel dom vermaak.
Ziehier de teloorgang van Nederland...
Er zijn inderdaad bruggen bestookt. Bij Cherson is een brug daadwerkelijk vernietigd. Dit heeft Oekraïne gedaan om te voorkomen dat de omsingelde Russen kunnen ontsnappen of ontzet kunnen worden. En de Krimbrug is bestookt om de Russische logistiek te ontzetten, maar deze brug is alleen maar beschadigd.quote:Op maandag 25 juli 2022 09:20 schreef UncleScorp het volgende:
Ik hoor de laatste dagen in de oorlogsrapportering verschillende meldingen dat Oekraine bepaalde bruggen probeert te bestoken met de Himars...om de rus te beletten deze verder te gebruiken.
Tactisch en strategisch logisch natuurlijk.
Toch geeft mij dit de indruk dat er, in de 8 jaar van voorbereiding en verstevigingen naar deze oorlog toe, blijkbaar geen rekening gehouden werd dat de rus door de oekrainse (lees NATO) verdedigingslinie zou doorbreken.
Anders voorzie je op voorhand zulke cruciale bruggen/dammen al van de nodige explosieven, toch ?
Ziehier dus de teloorgang van Nederland.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:25 schreef sp3c het volgende:
Voor de gemiddelde Nederlander is boer zoekt vrouw dan ook simpelweg interessanter (en spannender) dan corruptie in Oekraïne
Dat zal in de rest van de wereld niet heel anders liggen
Welke omsingelden Russen? In je dromen?quote:Op maandag 25 juli 2022 10:26 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Er zijn inderdaad bruggen bestookt. Bij Cherson is een brug daadwerkelijk vernietigd. Dit heeft Oekraïne gedaan om te voorkomen dat de omsingelde Russen kunnen ontsnappen of ontzet kunnen worden. En de Krimbrug is bestookt om de Russische logistiek te ontzetten, maar deze brug is alleen maar beschadigd.
Heb je ook een bronnetje hiervoor ?quote:Op maandag 25 juli 2022 10:26 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Er zijn inderdaad bruggen bestookt. Bij Cherson is een brug daadwerkelijk vernietigd. Dit heeft Oekraïne gedaan om te voorkomen dat de omsingelde Russen kunnen ontsnappen of ontzet kunnen worden.
Hier heb ik zelf over gehoord dat de russen deze brug ondertussen aan het herstellen zijn, wat wsl betekent dat ze deze ook beveiligd hebben tegen verdere raketaanval (lees AA)quote:En de Krimbrug is bestookt om de Russische logistiek te ontzetten, maar deze brug is alleen maar beschadigd.
In Vysokopillya.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:33 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Welke omsingelden Russen? In je dromen?
Laat eens zien dan.
En mijn bron is www.youtube.comquote:Op maandag 25 juli 2022 10:35 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Heb je ook een bronnetje hiervoor ?
[..]
Hier heb ik zelf over gehoord dat de russen deze brug ondertussen aan het herstellen zijn, wat wsl betekent dat ze deze ook beveiligd hebben tegen verdere raketaanval (lees AA)
Het topic in het oorlog subforum. En de krimbrug zal inderdaad wel hersteld zijn door de Russen en ik zie de Oekraïners deze ook niet snel met succes vernietigen. Daar heb je meer voor nodig dan Himars.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:35 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Heb je ook een bronnetje hiervoor ?
[..]
Hier heb ik zelf over gehoord dat de russen deze brug ondertussen aan het herstellen zijn, wat wsl betekent dat ze deze ook beveiligd hebben tegen verdere raketaanval (lees AA)
Want dit was 10, 20, 50 jaar geleden anders?quote:Op maandag 25 juli 2022 10:32 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ziehier dus de teloorgang van Nederland.
Is men wel zo enthousiast?quote:Dwaze sancties naar Rusland die al trouw 60 a 70 jaar olie en gas levert zonder problemen en het domme gepeupel bejubelt dit zonder te begrijpen hoe alles in elkaar steekt.
Zelensky wordt als een held gezien terwijl hij een van de Oligarchen is die Oekraine leegrooft.
Geld blijven pompen in een land wat gewoon in tweeen moet worden gedeeld.
We zullen het zien in de winter of den Nederlander nog zo enthousiast is als het flink koud gaat worden en de prijzen torenhoog klimmen...
Een bron is meestal een website-artikel/filmpje ofzo, niet volledige topics op een forum (in kamers waar ik me niet meer begeef)quote:Op maandag 25 juli 2022 10:38 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het topic in het oorlog subforum. En de krimbrug zal inderdaad wel hersteld zijn door de Russen en ik zie de Oekraïners deze ook niet snel met succes vernietigen. Daar heb je meer voor nodig dan Himars.
Idd ... eerst meerdere decennia een economische handelspartner, en nu ineens zijn ze al +100 jaar slecht en evil. Benieuwd naar de volgende sprookjes van UncleSam.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:32 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ziehier dus de teloorgang van Nederland.
Dwaze sancties naar Rusland die al trouw 60 a 70 jaar olie en gas levert zonder problemen en het domme gepeupel bejubelt dit zonder te begrijpen hoe alles in elkaar steekt.
Zelensky wordt als een held gezien terwijl hij een van de Oligarchen is die Oekraine leegrooft.
Geld blijven pompen in een land wat gewoon in tweeen moet worden gedeeld.
We zullen het zien in de winter of den Nederlander nog zo enthousiast is als het flink koud gaat worden en de prijzen torenhoog klimmen...
Ik hecht heel wat meer geloofwaardigheid aan de berichten in een subforum als OOR dan de telegram intelslava linkjes van schaamlap. Bij elke bewering in OOR staan trouwens de linkjes waar ze de info vandaan hebben. Als je die beweringen leest hoef je daar alleen maar op te klikken.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:49 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Een bron is meestal een website-artikel/filmpje ofzo, niet volledige topics op een forum (in kamers waar ik me niet meer begeef)
Ik vraag gewoon 1 concrete link ivm jouw beweringen hier.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:53 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ik hecht heel wat meer geloofwaardigheid aan de berichten in een subforum als OOR dan de telegram intelslava linkjes van schaamlap. Bij elke bewering in OOR staan trouwens de linkjes waar ze de info vandaan hebben. Als je die beweringen leest hoef je daar alleen maar op te klikken.
Of je die berichten gelooft mag je helemaal zelf weten. Ik ga geen moeite doen je te overtuigen.
Dat is geen bron.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:36 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
In Vysokopillya.
Hier kan je het allemaal teruglezen:
OOR / Een tactische/militaire analyse van het front in Oekraïne #16
OOR / Een tactische/militaire analyse van het front in Oekraïne #17 Ommekeer
Oh ik ga ze niet volledig goed praten hoor. Maar in dit specifiek conflict heb ik een overtuigde mening wie er (deze keer) in de fout gegaan is.quote:Op maandag 25 juli 2022 10:55 schreef sp3c het volgende:
Die narratief dat de NAVO ze constant kapot wil maken houden ze zelf ook krampachtig in leven dus dat werkt beide kanten op
Volgens mijn bronnen:quote:Op maandag 25 juli 2022 10:56 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Ik vraag gewoon 1 concrete link ivm jouw beweringen hier.
Bij alles wat ik hier post zet ik een link. Dat is makkelijk en duidelijk voor elk.
Zoals officiële Russische staatspropaganda op telegram?quote:Op maandag 25 juli 2022 10:58 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Dat is geen bron.
Heb ik geen toegang toe.
Kom eens met een officiele bron buiten FOK om.
Die vijand doet ook zaken met ons hé, tijd niet alsof we ze dwingen ofzoquote:Op maandag 25 juli 2022 11:02 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Oh ik ga ze niet volledig goed praten hoor. Maar in dit specifiek conflict heb ik een overtuigde mening wie er (deze keer) in de fout gegaan is.
Goh, en verder continu ruzie blijven zoeken met China, Iran, Noord-Korea en wie nog ... als deze allen tegelijk opstaan is het byebye VS.
En trouwens ... NAVO jarenlang in stand houden en uitbreiden , en ondertussen doet iedereen gezapig handel met de "vijand"
De VS heeft makkelijk praten op haar eiland far far away. Benieuwd hoe zij zouden reageren als omringende landen militair zouden samen spannen tegen hen, als agressor dat ze zijn.
Sja andere leiders andere regels zeker ? Biden heeft al langer Oekraine op zn lijstje staan.quote:Op maandag 25 juli 2022 11:07 schreef sp3c het volgende:
[..]
Die vijand doet ook zaken met ons hé, tijd niet alsof we ze dwingen ofzo
100 jaar economische banden en ineens zouden we in Oekraïne raketten willen plaatsen die Moskou kunnen raken dat kan toch niet? Dat hebben we nooit gedaan terwijl we het oord vanaf Letland net zo makkelijk kunnen raken, wat is er nu anders dan? Ach en wee!
Dat is toch een matig argument?
Een drogredenering op zijn minst
Klinkt wat vergezocht allemaal iddquote:Op maandag 25 juli 2022 11:14 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Sja andere leiders andere regels zeker ? Biden heeft al langer Oekraine op zn lijstje staan.
En Putin is ondertussen ook al 20 jaar aan de macht en krijgt nu ineens een imperialisme-erectie ?
met bronquote:Kiev meldt aanhoudende gevechten in de Donbas
Volgens informatie uit Kiev hebben de Russische troepen gedurende de nacht verdere bestormingspogingen ondernomen ten oosten en zuidoosten van de agglomeratie Slavjansk-Kramatorsk in de regio Donetsk in het oosten van Oekraïne. Ook in het zuiden maakt de Oekraïense generale staf melding van zware gevechten. De informatie kan niet onafhankelijk geverifieerd worden.
"De vijand lanceert een aanval niet ver van Spirne, de gevechten gaan door", zei de Oekraïense generale staf in haar situatierapport. Er wordt ook gevochten om de buitenwijken van het verkeersknooppunt Bachmoet, eveneens in Donetsk. In de meeste gevallen zijn de aanvallen afgeweerd en de Russische troepen teruggeslagen, klinkt het.
Bij de gevechten in het zuiden van het land, in de regio van Cherson, beperkte de Oekraïense generale staf zich tot het rapporteren van zware artilleriegevechten en Russische luchtaanvallen. Ondertussen kondigde het zogenaamde Zuid-commando van de Oekraïense strijdkrachten aan dat het twee munitiedepots en een commandopost van de Russische troepen in zijn eigen aanvallen had vernietigd. Oekraïne had herhaaldelijk een offensief aangekondigd om Zuid-Oekraïne te heroveren.
Goh wat een prachtig ontwijkend antwoord.quote:Op maandag 25 juli 2022 11:04 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Zoals officiële Russische staatspropaganda op telegram?
quote:Targeting the US Dollar’s Hegemony: Russia, China, and BRICS Nations Plan to Craft a New International Reserve Currency
https://news.bitcoin.com/(...)al-reserve-currency/
Dus jij begrijpt niet dat Oekraine een prima spingplank kan zijn om Rusland direct van de Zwarte zee af te sluiten?quote:Op maandag 25 juli 2022 11:07 schreef sp3c het volgende:
[..]
Die vijand doet ook zaken met ons hé, tijd niet alsof we ze dwingen ofzo
100 jaar economische banden en ineens zouden we in Oekraïne raketten willen plaatsen die Moskou kunnen raken dat kan toch niet? Dat hebben we nooit gedaan terwijl we het oord vanaf Letland net zo makkelijk kunnen raken, wat is er nu anders dan? Ach en wee!
Dat is toch een matig argument?
Een drogredenering op zijn minst
Als je Rusland van de zwarte Zee wilt afsluiten moet je naast de Krim ook nog 800 km kustlijn van de Russen veroverenquote:Op maandag 25 juli 2022 12:19 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Dus jij begrijpt niet dat Oekraine een prima spingplank kan zijn om Rusland direct van de Zwarte zee af te sluiten?
Dat heet tactische analyses voor toekomstige oorlogsvoerings scenarios..
Daar houden de USA en de EU ook rekening mee, dus Rusland ook.
Dus het snel en doelgericht raken van Moskou is een onderdeeltje van een hele reeks militaire tactische analyses mocht Oekraine NAVO lid worden.
Je weet hoop ik toch wel hoe een kaart te lezen niet?quote:Op maandag 25 juli 2022 12:42 schreef sp3c het volgende:
[..]
Als je Rusland van de zwarte Zee wilt afsluiten moet je naast de Krim ook nog 800 km kustlijn van de Russen veroveren
Lijkt mij een heel onwaarschijnlijk verhaal, daarnaast veranderd dat het punt niet wezenlijk want Roemenië kan met evenveel gemak voor diezelfde springplank dienen e
Ik zou de kaart er ff bij pakken als ik jou wasquote:Op maandag 25 juli 2022 12:50 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Je weet hoop ik toch wel hoe een kaart te lezen niet?
Nee laat het antwoord maar zitten...
Weet je dat zelf wel?quote:Op maandag 25 juli 2022 12:50 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Je weet hoop ik toch wel hoe een kaart te lezen niet?
Nee laat het antwoord maar zitten...
Net es wat verder gezocht nav jouw eerdere post over [Z]elensky en Kolomoisky ...quote:
jaquote:Op maandag 25 juli 2022 12:51 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ik zou de kaart er ff bij pakken als ik jou was
... en toen flitste het idee in Kolomoisky's brein:"Waarom doen we dit gewoon niet? Nog meer macht en controle over de grondstoffen van Oekraine."quote:Op maandag 25 juli 2022 13:04 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Net es wat verder gezocht nav jouw eerdere post over [Z]elensky en Kolomoisky ...
Een acteur die in een TV-serie een gewone man speelt die ineens president wordt, uitgezonden op het TV-kanaal van een oligarch ...
Je kan het zo niet bedenken
Mooiquote:
en de 2e presidentskandidat(e) kwam ook uit zijn zak en op zijn tv ...quote:Op maandag 25 juli 2022 13:34 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
... en toen flitste het idee in Kolomoisky's brein:"Waarom doen we dit gewoon niet? Nog meer macht en controle over de grondstoffen van Oekraine."
Dat was de repetitie. Ik zei het al eens eerder, de man heeft de rol van zijn leven.quote:Op maandag 25 juli 2022 13:04 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Net es wat verder gezocht nav jouw eerdere post over [Z]elensky en Kolomoisky ...
Een acteur die in een TV-serie een gewone man speelt die ineens president wordt, uitgezonden op het TV-kanaal van een oligarch ...
Je kan het zo niet bedenken
Sowieso een interessant scenario. Rusland zou dan preventief Ukraine aan hebben gevallen omdat ze mogelijk lid zouden worden van NAVO en dan een aanval op Rusland zouden opzetten om dat hele gebied rond de zwarte zee in te nemen. Vergezocht is dan een woord wat in mij opkomt.quote:Op maandag 25 juli 2022 13:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
Mooi
Als je dan ff meekijkt zie je idd 800 km kustlijn en een havenstad (Novorosyisk ofzo)
Die haven is een van de grootste van het zwarte Zee gebied en kt met een vlootbasis inclusief verharde shelters voor kernonderzeeërs
Er is een behoorlijke vlootactie nodig om de toegang tot de zwarte Zee af te sluiten en of je die nu lanceert vanaf Sebastopol of Galati maakt geen reet uit
Behalve dat Galati wel de faciliteiten heeft om NATO oorlogsschepen te ontvangen
quote:Rusland: raketaanval op Odessa heeft geen invloed op graandeal
De Russische raketaanval van zaterdag heeft volgens Rusland geen invloed op de graandeal die met Oekraïne is gesloten. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zei dat de aanval gericht was op militaire doelen en "op geen enkele manier verbonden is" met de infrastructuur die wordt gebruikt voor de export van graan. "Dit moet en zal geen invloed hebben op de uitvarende schepen."
De raketten raakten de haven van Odessa zaterdag kort nadat Rusland en Oekraïne tot een overeenkomst waren gekomen met Turkije en de Verenigde Naties om de uitvoer van graan via de Zwarte Zee te hervatten. Volgens Oekraïne is de infrastructuur van de haven beschadigd en zijn er gewonden gevallen door de aanval. Ook zou het kunstmuseum van Odessa zijn geraakt door projectielen. Moskou liet eerder weten dat het via een precisiebombardement een patrouilleboot van de Oekraïense marine had uitgeschakeld.
De deal over al het graan dat Oekraïne de afgelopen maanden niet kon verlaten kwam na lange onderhandelingen tot stand. Via de haven van Odessa zou nu 20 tot 25 miljoen ton geblokkeerd graan kunnen worden geëxporteerd.
De export van tarwe, mais en zonnebloem gebeurt voor 90% over zee en essentieel via Odessa, de belangrijkste haven van Oekraïne aan de Zwarte Zee. Odessa concentreert 60% van de Oekraïnse havenactiviteit.
Na de Russische raketaanval vroegen westerse leiders zich af wat de deal met Rusland waard was. Onder anderen de VN-baas António Guterres veroordeelde het bombardement scherp.
Wie heeft het hier over de kuststrook en havens afsluiten via de Zwarte Zee?quote:Op maandag 25 juli 2022 13:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
Mooi
Als je dan ff meekijkt zie je idd 800 km kustlijn en een havenstad (Novorosyisk ofzo)
Die haven is een van de grootste van het zwarte Zee gebied en kt met een vlootbasis inclusief verharde shelters voor kernonderzeeërs
Er is een behoorlijke vlootactie nodig om de toegang tot de zwarte Zee af te sluiten en of je die nu lanceert vanaf Sebastopol of Galati maakt geen reet uit
Behalve dat Galati wel de faciliteiten heeft om NATO oorlogsschepen te ontvangen
Iets wat Amerika als reden opgaf om Afghanistan aan te vallen.quote:Op maandag 25 juli 2022 14:07 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Sowieso een interessant scenario. Rusland zou dan preventief Ukraine aan hebben gevallen omdat ze mogelijk lid zouden worden van NAVO en dan een aanval op Rusland zouden opzetten om dat hele gebied rond de zwarte zee in te nemen. Vergezocht is dan een woord wat in mij opkomt.
je hebt het over een prima spingplank om Rusland direct van de Zwarte zee af te sluitenquote:Op maandag 25 juli 2022 15:18 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Wie heeft het hier over de kuststrook en havens afsluiten via de Zwarte Zee?
quote:Op maandag 25 juli 2022 15:44 schreef sp3c het volgende:
[..]
je hebt het over een prima spingplank om Rusland direct van de Zwarte zee af te sluiten
dan moet je die haven afsluiten toch?
en met al die kernonderzeeers dealen enzo
en dat kan vanuit Roemenie ook en vanuit Turkije ook ... die springplank is er al maar logischerwijs springt niemand eraf want daar zit niemand op te wachten
Jij denkt dat dit scenario daadwerkelijk plausibel is? Het gaat wel een flink end verder dan de redenen die de VS voor Afghanistan opgaf. Alsof Afghanistan van plan was Texas te gaan veroveren of zo...quote:Op maandag 25 juli 2022 15:22 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Iets wat Amerika als reden opgaf om Afghanistan aan te vallen.
Preventieve aktie mbt terrorisme.
En zo werken dit soort tactische beschouwingen nu eenmaal. En de NAVO snapt dit reuze goed maar veegde zijn reet af aan de gegronde bezwaren van de tegenpartij, in dit geval de Russen.
En dan heb je kans op dit soort militaire akties, wat de USA prima uitkwam. (daar hadden ze al op gerekend)
Nee tuurlijk is het geen probleem om met je vrachtschip rustig de haven in te varen terwijl de haven onder vuur wordt genomenquote:
Mja ik zie het Biden nog zeggen hoor...quote:Op maandag 25 juli 2022 15:58 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Jij denkt dat dit scenario daadwerkelijk plausibel is? Het gaat wel een flink end verder dan de redenen die de VS voor Afghanistan opgaf. Alsof Afghanistan van plan was Texas te gaan veroveren of zo...
Zou zomaar kunnen ja, maakt het nog niet een realistisch scenarioquote:Op maandag 25 juli 2022 15:59 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Mja ik zie het Biden nog zeggen hoor...
maar of het daadwerkelijk op de teleprompter staat ...
Ze knalden gewoon een oorlogsschip uit het water.quote:Op maandag 25 juli 2022 15:59 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Nee tuurlijk is het geen probleem om met je vrachtschip rustig de haven in te varen terwijl de haven onder vuur wordt genomenWat een onzin weer van de Russen.
Tja het valt natuurlijk niet mee om te constateren dat een hele hoop burgers in de Donbass regios heel blij zijn dat de Oekrainiers vertrokken zijn en dat ze blij zijn met de Russen.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 08:16 schreef sp3c het volgende:
Ik zit nog op de couveuse baby's te wachten en dan is de kaart wel weer vol voor deze oorlog
Nou ik weet niet of je wel eens in de regio geweest bent maar dat er daar volk woont dat blij is met de Russen had ik je van te voren kunnen vertellen hoorquote:Op dinsdag 26 juli 2022 08:37 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Tja het valt natuurlijk niet mee om te constateren dat een hele hoop burgers in de Donbass regios heel blij zijn dat de Oekrainiers vertrokken zijn en dat ze blij zijn met de Russen.
Dat beschadigd natuurlijk je ingepompte anti Rusland beeld want volgens Zelensky willen ALLE Oekrainiers de Russen uit Oekraine hebben.
Dit is gewoon de beste oplossing.
Blauw Oekraine - Rood Novo Russia.
[ afbeelding ]
Ik woon er vlakbij en hoor ook van meerdere collega's (als bevestiging voor mijn eigen inzichten) dat het water en vuur is tussen de Noord/West en de Zuid/Oost Oekrainiers.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 09:17 schreef sp3c het volgende:
[..]
Nou ik weet niet of je wel eens in de regio geweest bent maar dat er daar volk woont dat blij is met de Russen had ik je van te voren kunnen vertellen hoor
Maar voor dit soort spookverhalen wacht ik toch liever tot de kruitdampen zijn weggetrokken
quote:Oekraïne wil Russische “indringers” helpen verwijderen uit separatistische regio in Moldavië
In het oosten van Moldavië bevindt zich Transnistrië, een regio die al decennialang in handen is van pro-Russische separatisten. Oekraïne heeft nu meegedeeld zijn buurland te willen helpen de “indringers” uit de streek te verwijderen, iets wat Moldavië al jarenlang aan de VN vraagt.
Natalia Gavrilita, de premier van Moldavië, zei zondag nogmaals dat ze bang is dat het land wel eens het volgende slachtoffer van Poetins oorlogsmachine zou kunnen worden. Die angsten zijn niet ongegrond: sinds de zogenaamde “tweede fase” van Poetins invasie begon, lijkt het erop dat de Russen het volledige zuiden van Oekraïne, samen met de Donbasregio, proberen in te palmen.
Hoewel het momenteel niet waarschijnlijk lijkt dat dit in de nabije toekomst zal lukken – er zijn zelfs tekenen dat Oekraïne in het Zuiden een tegenoffensief op poten zet – zou een Oekraïense kustlijn die door de Russen wordt gecontroleerd, betekenen dat het Kremlin een landcorridor heeft naar Transnistrië. En dat zou slecht nieuws zijn voor Moldavië.
“We maken ons zorgen”
De pro-Russische factie die de leiding heeft in de separatistische regio, heeft immers al vaak aangegeven een deel van Rusland uit te willen maken. Mochten Russische troepen dus de grens met de regio bereiken, is de kans zeer groot dat Rusland de onafhankelijkheid van de separatistische regio zou erkennen, net zoals het in februari in Loegansk en Donetsk deed, juist voordat het Oekraïne binnenviel.
Bovendien zouden Poetins onderknuppels beweren dat de Russisch sprekende bevolking in Moldavië onderdrukt worden, hetzelfde voorwendsel dat Poetin gebruikte om Oekraïne binnen te vallen. Dat zou de deur naar een potentiële invasie openzetten.
Moldavië is, net als Oekraïne, geen lid van de NAVO en zou dus niet onder de bescherming van de organisatie vallen moest Poetin besluiten het land aan te vallen. “We maken ons natuurlijk zorgen”, vertelde premier Gavrilitia zondag aan CNN. “Het is voorlopig een hypothetisch scenario, maar als de militaire acties verder gaan, naar het zuidwestelijke deel van Oekraïne, wordt dat zeer zorgwekkend.”
1.700 Russische soldaten
De dreiging wordt zelfs nog groter, als rekening wordt gehouden met het feit dat Rusland zo’n 1.700 soldaten gestationeerd heeft in Transnistrië, zogezegd om de vrede te bewaren, maar ook om een wapendepot uit het Sovjettijdperk te bewaken. In die opslagplaats zouden zich tot 20.000 ton aan Russische wapens bevinden.
De troepen zijn in twee groepen onderverdeeld: de Russische vredestroepen, die een mandaat hebben om de kalmte in de regio te bewaren, en de troepen van de zogenaamde ‘Operatieve Groep’ van het Russische leger, de OGRT. Die laatste heeft geen mandaat om in de regio te verblijven, maar is daar onder het voorwendsel om het munitiedepot te bewaken.
De OGRT is ondergeschikt aan het Russische leger in Sint-Petersburg. Het wordt door zowel Oekraïne als Moldavië als een echte dreiging gezien. Volgens Moldavische militaire bronnen bestaat de OGRT voornamelijk uit zo’n 100 officieren, die daarnaast lokale Transnistrische mannen inhuren als soldaten. Volgens de Moldavische regering is er ook geen reëel onderscheid tussen de OGRT en de vredestroepen.
“Indringers op zijn grondgebied”
Dat de regio, die een grens deelt met Oekraïne, overgenomen zou kunnen worden, is dus ook slecht nieuws voor Oekraïne zelf. Het land zou, mocht Rusland erin slagen om zowel het zuid-westen als Transnistrië over te nemen, zo goed als omsingeld zijn door pro-Russische regio’s. De Russische soldaten die daar nu gestationeerd zijn, zouden dan mee kunnen helpen met de verdere invasie van Oekraïne.
Het is exact om die reden dat Oekraïne daar een stokje voor wil steken. Het hoofd van de inlichtingendienst van het Oekraïense ministerie van Defensie, Kirill Boedanov, zei vrijdag zelfs dat de speciale eenheden klaarstaan om Moldavië te helpen om de Russen uit Transnistrië te jagen.
“Ik steun de wens van Moldavië om zich te ontdoen van de bezettingstroepen op hun grondgebied. Wij zullen er alles aan doen om de Moldavische staat te helpen zich te ontdoen van de indringers op zijn grondgebied”, vertelde Boedanov tijdens een telethon op de Oekraïense televisie.
“Illegaal op ons grondgebied”
De uitspraken van Boedanov komen er nadat Rusland Moldavië ervan beschuldigde een troepenrotatie die Transnistrië als bestemming had “zonder reden” te hebben geblokkeerd. “Op de luchthaven van Chisinau (de Moldavische hoofdstad, red.) werden Russische officieren die op weg waren naar Transnistrië om zich bij bij het Russische contingent te voegen, vele malen zonder uitleg vastgehouden”, vertelde Alexey Polishtjoek, een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
Maar volgens Moldavië, dat al jarenlang kritiek uit op de militaire aanwezigheid van Moskou in de regio, waren de troepen die werden tegengehouden illegaal op het Moldavische grondgebied. “De binnenkomst van officieren van de zogenaamde ‘Operatieve Groep’ van de Russische troepen, een formatie die zich illegaal op het grondgebied bevindt en onze neutrale status schendt, werd niet toegestaan”, zei de Moldavische regering in een verklaring.
Moldavië wil dat niet enkel de OGRT, maar alle Russische troepen zich uit het land terugtrekken, alsook dat alle munitiedepots worden verwijderd. Het land aanvaardt al sinds 2015 niet meer dat Russische troepen elkaar in Transnistrië afwisselen en heeft al meermaals aan de Verenigde Naties gevraagd om iets aan de kwestie te doen.
https://www.msn.com/nl-be(...)4bc6ab5f98c8d8cb7d97
Ah, Zeurlensky en zijn Nazi's willen meer landen erbij betrekken nu het hopeloos gaat met hem en zijn troepen...quote:
Dat heeft niets met de Amerikanen te makenquote:Op dinsdag 26 juli 2022 09:33 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik woon er vlakbij en hoor ook van meerdere collega's (als bevestiging voor mijn eigen inzichten) dat het water en vuur is tussen de Noord/West en de Zuid/Oost Oekrainiers.
Vooral aan de grens tussen Moldavie en Oekraine zijn de Oekrainische para militaire troepen totaal gestoord, hypernerveus en kompleet doorgeslagen.
UN zou gewoon een vredesmacht ertussen moeten zetten maar de UN zit ook in de zak van de Amerikanen dus die doen niets.
Om een legermacht samen te stellen moet de VN akkoord gaan en zolang de USA de VN in zijn zak heeft zitten zal er nooit een vredesmacht naar Oekraine gestuurdworden.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 10:00 schreef sp3c het volgende:
[..]
Dat heeft niets met de Amerikanen te maken
De VN heeft geen staand leger en geen land gaat soldaten aanleveren om een dergelijke vredesmacht te bemannen
Dat heeft niets met Amerika te maken maar met de manier waarop de organisatie in elkaar steekt
Zou ook een mooie bende worden als de VN op eigen houtje vredesmachten kon installeren met andermans soldaatjes, dat lijkt me geen hele realistische gedachte
Ja dat klopt nietquote:Op dinsdag 26 juli 2022 10:16 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Om een legermacht samen te stellen moet de VN akkoord gaan en zolang de USA de VN in zijn zak heeft zitten zal er nooit een vredesmacht naar Oekraine gestuurdworden.
Doen ze ook eens wat zinnigsquote:Misschien dat BRICS het dan gaat opknappen.Staat het Westen helemaal voor lul.
Verschilt per dag.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:28 schreef NeeOfTochJA het volgende:
OOR is rustig laatste tijd, is Oekraïne aan het verliezen?
In NWS lees je ook van die tegenstrijdige berichten, al maanden wordt daar (en hier ook) verkondigd dat Oekraïne Rusland makkelijk gaat verslaan maar we moeten wel bang zijn dat Rusland de EU gaat 'overnemen'.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:39 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Verschilt per dag.
De ene dag is Rusland een pauper land dat niets voorstelt en staan ze tegenover een schijnbaar superieure macht die zelfs een tegenaanval aan het voorbereiden is.
De andere dag heeft Oekranie alleen een minimale kans als we ze blijven steunen met veel geld en wapens.
Precies. Daarom moesten Finland en Zweden zo snel mogelijk bij de NAVO. Een algehele invasie was slechts een kwestie van dagen voor de geoliede oorlogsmachine ook wel bekend als Rusland.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:48 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
In NWS lees je ook van die tegenstrijdige berichten, al maanden wordt daar (en hier ook) verkondigd dat Oekraïne Rusland makkelijk gaat verslaan maar we moeten wel bang zijn dat Rusland de EU gaat 'overnemen'.
YStec in NWS / Oorlog in Oekraïne #416 Geïsoleerd
Een algehele invasie was slechts een kwestie van dagen voor de geoliede oorlogsmachine ook wel bekend als Rusland.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:56 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Precies. Daarom moesten Finland en Zweden zo snel mogelijk bij de NAVO. Een algehele invasie was slechts een kwestie van dagen voor de geoliede oorlogsmachine ook wel bekend als Rusland.
quote:De VS vervoert massaal LNG naar Europa, maar tegen welke prijs?
De Verenigde Staten hebben beloofd 15 miljard kubieke meter extra aardgas aan Europa te leveren. Dat terwijl tussen januari en juni al meer aardgas werd geleverd dan tijdens heel het jaar 2021. Op basis van die cijfers zal het overschot naar verwachtingen verdrievoudigen, maar een aantal zaken zouden de snelle groei in de tweede helft van het jaar kunnen afremmen. De toename zou ook in het voordeel van Rusland kunnen werken, aangezien andere landen achterop kunnen raken.
...
https://www.msn.com/nl-be(...)48fdae54c5cc7925e35d
ja zijn net mensen met verschillende meningenquote:Op dinsdag 26 juli 2022 13:48 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
In NWS lees je ook van die tegenstrijdige berichten, al maanden wordt daar (en hier ook) verkondigd dat Oekraïne Rusland makkelijk gaat verslaan maar we moeten wel bang zijn dat Rusland de EU gaat 'overnemen'.
YStec in NWS / Oorlog in Oekraïne #416 Geïsoleerd
Hangt er van af hoe je mening gevoed wordt.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 20:46 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja zijn net mensen met verschillende meningen
Verschillende mensen, verschillende meningen.quote:Op woensdag 27 juli 2022 06:57 schreef sp3c het volgende:
Ok?
Geen idee wat dat met mijn reactie te maken heeft maar ok ... Sure
Er werd iets geroepen van 'in NWS zeggen ze de ene keer dit en de andere keer dat'quote:Op woensdag 27 juli 2022 07:15 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Verschillende mensen, verschillende meningen.
Lijkt mij niet zo moeilijk te combineren...
.... ik denk dat de meesten hier neutraal zullen blijven maar ook veel de kant van de Russen zullen kiezen.quote:Op woensdag 27 juli 2022 07:27 schreef sp3c het volgende:
[..]
Er werd iets geroepen van 'in NWS zeggen ze de ene keer dit en de andere keer dat'
Nee in NWS komen verschillende mensen met verschillende meningen en mens 1 heeft dan mening A en de ander heeft dan mening C of B en idd een ander is misschien een nazi met een nazimening, dat halen we dan weg
Het is niet 1 homogene groep die steeds van mening veranderd maar een discussieforum waar die meningen logischerwijs botsen met elkaar
Hoe we van daaruit op je vrienden komen die niet willen vechten is mij een raadsel maar doe het in dat hypothetische geval vooral niet en laat het lekker aan Jan Soldaat en de rest van zijn groene vrienden over
Puur sarcasme, uiteraard.quote:Op dinsdag 26 juli 2022 15:56 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Een algehele invasie was slechts een kwestie van dagen voor de geoliede oorlogsmachine ook wel bekend als Rusland.
Leuk grapje of je moet dit echt serieus nemen...![]()
Want voegt deze reactie dan toe als je net zelf een heel betoog houdt over 'verschillende mensen met verschillende meningen'.quote:
Ja maar wat moet ik er anders op zeggenquote:Op woensdag 27 juli 2022 10:43 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Want voegt deze reactie dan toe als je net zelf een heel betoog houdt over 'verschillende mensen met verschillende meningen'.
Lijkt me een heel sterk verhaal ofwel een matige drogredenering maar meer iets voor het feedbacktopic daarquote:Als ik zo zou reageren in NWS is het weg voordat ik kan knipperen met mijn prachtige ogen.
Zoals ik eerder zei ... NATO (lees VS) had totaal niet verwacht dat de russen door de verdedigingslinies zouden geraken. Anders voorzie je op voorhand bruggen van explosieven.quote:Oekraïne valt belangrijke brug aan in bezette stad Cherson: “De bezetters moeten leren zwemmen”
Oekraïense bombardementen hebben gedeeltelijk een belangrijke brug in Cherson verwoest, de stad die bezet wordt door Russische troepen. Dat hebben de bezetters woensdag aangekondigd. Oekraïne voert een tegenoffensief in de zuidelijke regio.
De Antonovski-brug, in een voorwijk van Cherson, is strategisch en belangrijk voor de bevoorrading. Het is de enige brug die de stad nog verbindt met de zuidelijke oever van de Dnjepr en de rest van de regio. Afgelopen week al werd de brug door Oekraïne gebombardeerd. Toen werd de brug al zwaar beschadigd.
"Zij die op de brug hebben geschoten, hebben het leven voor de bevolking net wat moeilijker gemaakt", zei Kirill Stremooesov, vertegenwoordiger van de Russische bezettingsautoriteiten, aan de Russische media. Hij minimaliseerde de impact van de sluiting van de brug. "Dat zal geen enkele invloed hebben op de uitkomst van de gevechten."
Volgens hem is alles voorzien en zal het Russische leger pontons en militaire bruggen aanleggen om de rivier over te steken.
Gebied heroveren
Cherson, hoofdstad van de gelijknamige oblast, ligt op enkele kilometers van het front waar de Oekraïense troepen een tegenoffensief hebben gelanceerd. Kiev wil het gebied heroveren dat tijdens de eerste dagen van de Russische invasie is verloren.
"De bezetters moeten leren zwemmen om de Dnjepr over te steken. Of Cherson verlaten terwijl ze dat kunnen", aldus Michailo Podoljak, raadgever van het Oekraïense presidentschap, op Twitter.
https://www.hln.be/buiten(...)en-zwemmen~a660092f/
Dus het beschieten van een brug bepaald al de uitkomst van een gevecht.... wonderlijk optimisme ... kilootje zout verhaal...quote:Op woensdag 27 juli 2022 13:30 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Zoals ik eerder zei ... NATO (lees VS) had totaal niet verwacht dat de russen door de verdedigingslinies zouden geraken. Anders voorzie je op voorhand bruggen van explosieven.
quote:“Catastrofaal verlamd”: zo is Russische economie er écht aan toe na invoering westerse sancties
De Russische economie is “catastrofaal verlamd” sinds de invoering van de westerse sancties en het vertrek van meer dan duizend internationale bedrijven als gevolg van de invasie van Oekraïne. Dat staat te lezen in een nieuw onderzoek van de universiteit van Yale.
De gedetailleerde academische studie verscheen in voorpublicatie op het Social Science Research Network (SSRN) en moet nog worden nagekeken door andere wetenschappers. Maar onder meer luitenant-generaal Marc Thys, de nummer twee van Defensie in ons land, noemt het al een “erg interessante paper” die aantoont dat de sancties werken, “ondanks de zorgvuldig opgebouwde goednieuwsshow vanuit Moskou”.
Volgens de onderzoekers verspreidt het Kremlin sinds de inval alleen positieve berichten over de Russische economie en veegt het ongunstige statistieken resoluut onder de mat. “Daardoor ontstond het idee dat het internationale front tegen Rusland verworden is tot een economische uitputtingsslag die zijn tol eist van het Westen, door de vermeende veerkracht en welvaart van de Russische economie”, staat er te lezen. “Dat is niet juist. Economische projecties op basis van de cijfers van het Kremlin zijn onrealistisch gunstig voor Rusland.”
Databronnen
Hoe het dan wél echt gesteld is met de Russische economie, vijf maanden na de invasie en het invoeren van de westerse sancties? Bijzonder slecht, volgens de databronnen van de onderzoekers.
Zo is de strategische positie van Rusland als exporteur van grondstoffen onherroepelijk verslechterd. “Het moet nu vanuit een zwakke positie het verlies van zijn belangrijkste markten counteren. Het land staat ook voor grote uitdagingen nu het zijn focus naar Azië wil verplaatsen, met niet-vervangbare exportproducten zoals gas.”
Ook de Russische invoer is grotendeels ingestort. “Rusland moet nu cruciale onderdelen en technologie die het nodig heeft, aangeleverd zien te krijgen van aarzelende handelspartners. Dat leidt tot wijdverbreide bevoorradingstekorten in de binnenlandse economie”, volgens het rapport.
De binnenlandse productie is intussen volledig tot stilstand gekomen. “Poetin slaagt er niet in om bedrijven, producten en talenten die verloren gingen te vervangen, ondanks zijn waanideeën over zelfvoorziening en het vervangen van de import. Dat alles heeft geleid tot stijgende prijzen en angst bij consumenten.”
De duizend internationale bedrijven die al uit Rusland vertrokken, vertegenwoordigen volgens berekeningen van de onderzoekers zo’n 40 procent van het bruto binnenlands product (bbp). “Daardoor zijn bijna alle buitenlandse investeringen van de afgelopen drie decennia verloren gegaan. Tegelijk is een ongeziene vlucht van kapitaal en bevolking ontstaan. Het gaat om een massale exodus van de economische basis van het land.”
...
https://www.hln.be/econom(...)e-sancties~a18aff01/
quote:Energie weldra nóg duurder: “Verwacht 600 euro voor gas en 350 euro voor stroom te moeten opleggen”
Er komt maar geen einde aan de prijsstijgingen voor energie. De broeierige julimaand en de blijvende onzekerheid rond de gasbevoorrading uit Rusland stuwen de stroomprijzen naar ongekende hoogtes. Een analyse van Mijnenergie.be op basis van de evoluties op de energiebeurzen wijst op een nieuwe stijging van het onderdeel energiekosten op de elektriciteitsfactuur met bijna 42%. Daarmee zou de recordkoers van afgelopen maart sneuvelen. Voor aardgas zal je eveneens fors meer betalen.
Onzekerheid en hittegolf
Hoewel Rusland de gastoevoer richting Europa via de pijpleiding Nord Stream 1 heeft heropgestart (en ondertussen al teruggeschroefd), blijft de onzekerheid de energiemarkten domineren. Daarnaast deden ook de hittegolven in Europa het sentiment op de energiebeurzen geen goed. Warme temperaturen verhogen immers de energievraag om woningen en kantoren koel te houden. Het droge weer leidt daarnaast tot bezorgdheid rond een geringe beschikbaarheid van waterkrachtcentrales in Zuid-Europa.
De combinatie van die nefaste factoren laat zich duidelijk voelen op de stroombeurs Belpex, waar marktpartijen stroom kopen en verkopen. Op 25 juli bedroeg de gemiddelde prijs voor juli 310,55 euro per megawattuur (MWh), ten opzichte van het maandgemiddelde van 219,10 euro/MWh in juni. Dat betekent een stijging van maar liefst 41,74%. Ter vergelijking: een jaar geleden klopte het maandgemiddelde nog af op 77,42 euro/MWh.Wat met de aardgasprijzen?
Het effect van de heropgestarte Russische gastoevoer richting Europa heeft de aardgasprijzen slechts beperkt getemperd. De Dutch TTF Gas Future, de toonaangevende future voor de gasprijzen in Europa, noteerde maandagochtend 25 juli op 164,750 euro voor een MWh. Dat is significant minder dan het peil van 200,90 euro/MWh begin maart, maar nog altijd veel hoger dan voor de crisis in Oekraïne. Bovendien parkeerden de aardgasprijzen in juli continu op een bijzonder hoog peil, waardoor we ook op een recordkoers afstevenen.
...
https://www.hln.be/geld/e(...)n-opleggen~ac58b6a3/
Hoe komen ze erbij.quote:
Brussel/EU maakt meer kapot dan U lief is....quote:Op woensdag 27 juli 2022 15:29 schreef UncleScorp het volgende:
En ook voor ons blijft de goed-nieuws-show voortduren
[..]
scherp als een mes hoor deze manquote:
Best wel zielige reactie objectief gezienquote:
Het doel van de sancties is om Rusland onder economische druk te zetten om hun 'speciale militaire missie' moeilijker te maken of te laten stoppen.quote:Op woensdag 27 juli 2022 17:59 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Best wel zielige reactie objectief gezien
Juich dan ook even voor het 2e artikel…krijg je er gratis bijquote:Op woensdag 27 juli 2022 18:02 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het doel van de sancties is om Rusland onder economische druk te zetten om hun 'speciale militaire missie' moeilijker te maken of te laten stoppen.
Als dat dan succesvol is dan kan je daar alleen maar blij mee zijn.
Tenzij je het natuurlijk prima vind dat Rusland wint.
In NWS zijn ze niet onrealistisch positief over de Oekraïense vorderingen. Ze zijn wel blij als het goed gaat zoals nu.quote:Op woensdag 27 juli 2022 17:59 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Kan je kopieren naar de NWS goed-nieuws-show
Hebben ze weer een strohalm om aan vast te klampen
quote:Europese gasprijs op nieuw record nu Rusland kraan verder dichtdraait. Wat met komende winter? “Tot januari halen we het. Maar daarna?”
De Europese gasprijs is vandaag naar een absolute recordhoogte gestegen. Daarmee kost aardgas nu nóg meer dan afgelopen winter en zelfs meer dan op het moment van de Russische inval in Oekraïne. Wat betekent dit voor mij als consument? Hoe liggen de kaarten voor de winter? Komen er tekorten en hoe zullen we die voelen? En wat met de prijs, die maar geen plafond lijkt te bereiken?
https://www.hln.be/geld/e(...)aar-daarna~a924d21f/
Sterker: ik HOOP dat Rusland snel wint zodat we snel van deze oorlog af zijn en de mensen in de Donbass zonder ultra rechtse terrreur kunnen leven.quote:Op woensdag 27 juli 2022 18:02 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het doel van de sancties is om Rusland onder economische druk te zetten om hun 'speciale militaire missie' moeilijker te maken of te laten stoppen.
Als dat dan succesvol is dan kan je daar alleen maar blij mee zijn.
Tenzij je het natuurlijk prima vind dat Rusland wint.
Dit is ook wat ze ons van Venezuela willen laten denken, dat door alle sancties de bevolking het zo zwaar heeft en het nodig is voor een regime verandering. Ik stel je voor ook eens wat YT filmpjes van "Volpe" in Venezuela te kijken....quote:Op woensdag 27 juli 2022 15:56 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Hoe komen ze erbij.
Rusland heeft uiteraard klappen gehad maar wat betrft gas en olie export is de visie al verlegd van de EU naar Azie, en was al snel geregeld.
Tevens zijn vele vertrokken bedrijven al vervangen door Chinese en Zuid Amerikaanse bedrijven.
Maar laten we het de Russen zelf eens onderzoeken....
Let me show you life in Russia after almost 5 months of sanctions.
I haven't been shopping in big shopping malls for almost 2 years now. And recently I have watched a lot of videos about empty malls in Russia. So I decided to see the growing crisis with my own
================
Filmpje van 24 Juli - prima om te zien wat nu voedsel kost in Rusland. (enorme supermarkt!!! )
============================
Deze is ook wel aardig... meer in diepte...
quote:
Oxfam: "Extreme honger dreigt voor miljoenen mensen in Jemen"
Miljoenen Jemenieten dreigen extreme honger te lijden door de ongeziene stijging van voedselprijzen. Zo waarschuwt Oxfam donderdag. "Gezinnen die door zeven jaar conflict aan de rand van de afgrond zijn gebracht, worden over de rand geduwd nu de prijzen van basisvoedsel zo hoog worden", getuigt Catherine De Bock, humanitair medewerkster bij Oxfam.
https://www.hln.be/buiten(...)n-in-jemen~ae56a281/
Gesprekken tussen de 2 vechtende partijen in Oekraine ... ?quote:VS: eerste gesprek met buitenlandminister Rusland sinds invasie
De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken heeft zijn eerste gesprek met zijn Russische collega Sergej Lavrov aangekondigd sinds de bloedige Russische invasie in Oekraïne. Blinken zal hameren op naleving van het akkoord over de export van graan uit Oekraïne, zo kondigde hij aan. Die uitvoer over de Zwarte Zee was door de oorlog stil komen te liggen.
De bewindsman wil verder tot een gevangenenruil komen tussen een Russische wapenhandelaar in een Amerikaanse cel en twee Amerikanen die in Rusland vastzitten, melden Amerikaanse media. De veroordeelde Rus Viktor Bout zou dan worden vrijgelaten als basketbalspeelster Brittney Griner en Paul Whelan naar huis mogen.
https://www.hln.be/buiten(...)ds-invasie~ab3e6837/
Conclusie is simpel: USA wenst geen vrede.quote:Op donderdag 28 juli 2022 08:02 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Gesprekken tussen de 2 vechtende partijen in Oekraine ... ?
Vredesgesprekken ? Nee ... ze praten over de graandeal en ... gevangenenruil voor 2 basketbalspelers![]()
quote:Wordt Boris Johnson de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO?
De ontslagnemende Britse premier zou kans maken om de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO te worden, schrijft de Britse krant The Telegraph. Johnson neemt op 6 september ontslag als eerste minister van het Verenigd Koninkrijk en men verwacht dat Stoltenberg een jaar later stopt als NAVO-secretaris-generaal. Indien Boris Johnson de job zou ambiëren, zal hij wel moeten stoppen als Brits parlementslid. Maar er zijn nog andere Britten die genoemd worden in de wandelgangen: de voormalige premiers Theresa May en David Cameron, en ook minister van Defensie Ben Wallace lijken in de running volgens de Britse pers.
https://www.msn.com/nl-be(...)403b8fad9fe397674a57
Het is een corrupte bende in de EU sinds de oprichting hiervan.quote:
Te sterke afhankelijkheid van Rusland ?quote:"Duitsland kijkt aan tegen grootste energiecrisis ooit”, zegt Duitse minister van Economie
Duitsland kijkt aan tegen zijn grootste energiecrisis ooit. Dat heeft de Duitse minister van Economie Robert Habeck donderdag gezegd bij een reeks bedrijfsbezoeken in het zuiden en oosten van het land. Die crisis komt volgens hem door de te sterke afhankelijkheid van Rusland voor de energiebevoorrading, een afhankelijkheid die de voorbije decennia nog is toegenomen.
“Binnen enkele maanden en slechts een paar jaar zullen we ervoor zorgen dat we deze afhankelijkheid afbouwen”, beloofde Habeck. Hij verwees daarvoor naar investeringen in waterstof. “Dat is de toekomst”, klonk het.
Maar die levert nog geen oplossing voor de komende winter. Habeck waarschuwde de Duitse gezinnen dat ze de komende maanden honderden euro’s meer zullen moeten betalen voor hun gasfactuur. Niet alleen is de gasprijs fors gestegen, vanaf oktober mogen gasleveranciers voor hun extra kosten ook een heffing doorrekenen aan de klanten. Hoeveel die zal bedragen, is nog niet bekend, maar Habeck schat die op 1,5 à 5 eurocent per kilowattuur. Op een jaarfactuur zou het dus om enkele honderden euro’s extra per huishouden gaan, verwacht de economieminister. Eind augustus zou er meer duidelijkheid moeten zijn over de omvang van de heffing. Gezinnen met financiële problemen zullen wel steun ontvangen, aldus Habeck, maar hij trad niet in detail.
Intussen vult Duitsland zijn gasvoorraden voor komende winter verder aan. Hoewel de Russische leveringen via de pijpleiding Nord Stream 1 sinds woensdag fors zijn teruggeschroefd - tot nog 20 procent van de capaciteit - verwacht Habeck dat de voorraden verder zullen worden aangevuld. “Ik kan nog niet voorspellen voor hoeveel en tegen welke prijs, maar er worden inspanningen gedaan en overheidsgeld vrijgemaakt”, klonk het.
De gasprijs op de internationale markten staat donderdag nog altijd boven de 200 euro per kilowattuur, of ruim het achtvoudige tegenover een jaar geleden.
https://www.hln.be/buiten(...)n-economie~a70cc2a7/
Economische zelfmoord omdat de VS dat ze heeft opgedragen. Duitsland is een achterlijk land, net als de rest van de EU trouwens (vooral aan de top).quote:Op donderdag 28 juli 2022 14:21 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Te sterke afhankelijkheid van Rusland ?
Dat heb je nou eenmaal met langdurige betrouwbare handelspartners ...
Ze hebben hun ganse economie kunnen doen groeien op basis ervan ...
Dat je dit dan zelf aan diggelen slaat ... moet je maar op de blaren zitten.
En een oplossing binnen een paar maanden of ... een paar jaar ?![]()
En de jaarfactuur voor gezinnen zal met enkele honderden euro's stijgen ? Geen probleem ?
En de duitse industrie ? Jaartje preventief sluiten mss ?
Dat is nog het schrijnendste ... we werken onszelf de dieperik in
Polen maken hun oude droom waar en dat is een stuk van West Oekraine waar de Polen voorheen in grote getale woonden en toen uitgemoord werden door de Bandera Nazi's.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 05:36 schreef sp3c het volgende:
Lol
Denkt hij dat Polen de Russen gaat helpen ofzo![]()
Polen willen gewoon hun eigen stukje, heeft niks met helpen te maken.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 05:36 schreef sp3c het volgende:
Lol
Denkt hij dat Polen de Russen gaat helpen ofzo![]()
Ik zal er niet van staan te kijken eerlijk gezegd.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 06:13 schreef sp3c het volgende:
Zou een leuke plottwist zijn maar dat gaat natuurlijk niet gebeuren
Komaan Biden ... more war for freedom & democracyquote:China waarschuwt Biden “niet met vuur te spelen” rond Taiwan
De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden gewaarschuwd “niet met vuur te spelen” wat betreft Taiwan. De Verenigde Staten moeten zich houden aan het zogenoemde één-China-principe, dus dat Taiwan deel is van China en niet onafhankelijk. Amerikaanse acties moeten in overeenstemming zijn met hun woorden, zou Xi tegen Biden hebben gezegd in hun jongste telefoongesprek, melden Chinese staatsmedia.
Het communistische China verzet zich krachtig tegen een onafhankelijk, westers georiënteerd Taiwan. Beijing wil ook geen inmenging van buitenlandse krachten in de kwestie, aldus Xi. “Degenen die met vuur spelen, zullen zich uiteindelijk verbranden. Ik hoop dat de Amerikaanse kant dat volledig begrijpt.” Xi gebruikte dergelijke woorden eerder al om het Chinese standpunt kracht bij te zetten.
President Biden benadrukte op zijn beurt dat het beleid van de Verenigde Staten over Taiwan niet is veranderd, liet het Witte Huis weten. “De Verenigde Staten zijn sterk gekant tegen eenzijdige pogingen om de status quo te veranderen” of de vrede en stabiliteit te ondermijnen.
“Openhartig en diepgaand”
Beide presidenten zouden hun gesprek “openhartig en diepgaand” hebben gevonden, aldus Chinese staatsmedia verder. Volgens het Witte Huis telefoneerden Biden en Xi ruim twee uur met elkaar en was het contact bedoeld om de relatie stabiel te houden ondanks toenemende spanningen. Het was het vijfde gesprek tussen de twee wereldleiders, dat volgens ingewijden onder meer is ingegeven door het aangekondigde bezoek van de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi, aan Taiwan.
Pelosi wil met haar bezoek haar steun aan Taiwan betuigen, nu het eiland onder toenemende druk van China staat. Beijing beschouwt Taiwan als afvallige provincie en heeft al aangegeven dat een bezoek van Pelosi tot “resolute en krachtige” maatregelen zal leiden, waaronder het instellen van een vliegverbod rond het eiland.
Xi en Biden toonden zich ook voorstander van een persoonlijke ontmoeting, zo is na afloop van het gesprek vernomen bij Amerikaanse diplomaten. Wanneer die ontmoeting zou kunnen plaatsvinden, is nog niet duidelijk. Biden en Xi “bespraken het belang van een persoonlijk gesprek. Ze kwamen overeen dat hun teams werk zouden maken van het vinden van een wederzijds aanvaardbaar tijdstip”, klinkt het.
https://www.hln.be/buiten(...)ond-taiwan~a27acb92/
Hey ik zie nog een stukje Oekraine dat EU en NATO kan joinenquote:
quote:Kritiek op Macron voor ontmoeting Saudi-Arabische kroonprins
Er komt kritiek op de Franse president Emmanuel Macron naar aanleiding van de ontmoeting met de kroonprins van Saudi-Arabië Mohammed bin Salman. Vanavond ontvangt Macron de Saudi-Arabische kroonprins voor een diner. Volgens het Saudisch koninklijk hof zal de ontmoeting gaan over bilaterale betrekkingen en kwesties van gemeenschappelijk belang.
https://www.msn.com/nl-be(...)4be298b760484c48c4e7
Flink deel komt er automagisch al bij met dit onzalige planquote:Op vrijdag 29 juli 2022 08:18 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Hey ik zie nog een stukje Oekraine dat EU en NATO kan joinen
quote:Op vrijdag 29 juli 2022 08:24 schreef UncleScorp het volgende:
Wij willen geen gas of olie meer van een schurkenstaat
[..]
Zouden ze iets van plan zijn ?quote:Op vrijdag 29 juli 2022 06:01 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Polen maken hun oude droom waar en dat is een stuk van West Oekraine waar de Polen voorheen in grote getale woonden en toen uitgemoord werden door de Bandera Nazi's.
Of het zal gebeuren is een tweede maar dit soort "nieuws" zal wel een hele hoop Poolse honger voeden.
quote:Militaire monsterdeal tussen Polen en Zuid-Korea blijkt nog groter dan eerder gedacht
https://www.msn.com/nl-be(...)-gedacht/ar-AA104arL
Ze moeten nog geproduceerd worden ?quote:Berlijn stemt in met verkoop van 100 pantserhouwitsers aan Kiev ter waarde van 1,7 miljard euro
De Duitse regering heeft ingestemd met een verzoek van de Beierse wapenfabrikant Krauss-Maffei Wegmann, om 100 pantserhouwitsers te produceren voor het Oekraïense leger. De toezegging van Berlijn aan de wapenfabrikant betekent een aanzienlijke toename van de militaire steun aan Oekraïne.
Een woordvoerder van Krauss-Maffei Wegmann bevestigde dat Kiev 100 Panzerhaubitze 2000 bij het bedrijf heeft besteld, voor een totaalprijs van 1,7 miljard euro. Het bedrijf vermeldde ook dat het Duitse ministerie van Economische Zaken – dat de vereiste toestemming moet geven voor de verkoop van militaire wapens aan andere landen – zijn akkoord heeft gegeven om de productie van het wapentuig te starten.
Het zal waarschijnlijk nog een aantal maanden duren voordat de eerste eenheden de fabriek in het Duitse Beieren zullen verlaten.
Conflict tussen Rusland en NAVO voorkomen
Duitsland heeft reeds al negen Panzerhaubitze 2000 uit zijn eigen voorraden geleverd aan het Oost-Europese land. Oekraïense functionarissen hebben gezegd dat de ultramoderne wapens tot nu toe een belangrijke bijdrage hebben geleverd in de bloedige artilleriestrijd die wordt gevoerd met Rusland.
Desondanks is de Duits bondskanselier Olaf Scholz voorzichtig met het uitspreken van zijn steun aan Oekraïne: eind juni zei de Duitser tegen zijn Canadese collega Justin Trudeau, dat het Westen harde beslissingen moet nemen, maar dat het ook moet voorkomen dat er een groot conflict ontstaat tussen Rusland en de NAVO.
“Westerse landen zijn bereid om het toekomstige bestaan van Oekraïne veilig te stellen met veiligheidsgaranties, maar die kunnen niet dezelfde mate van bescherming bieden als een bestaand lidmaatschap van de NAVO”, zei de Duitser begin deze maand in de Bondsdag in Berlijn.
Nieuwe levering van wapens
Op dinsdag maakte de Duitse minister van Defensie, Christine Lambrecht, bekend dat Berlijn zijn steun aan Kiev andermaal heeft versterkt met een nieuwe zending van meervoudige raketlanceersystemen en houwitsers. De minister benadrukte dat Duitsland “zijn woord houdt”.
Vanuit Kiev bevestigde het hoofd van het presidentieel kabinet, Andrei Yermak, de ontvangst van de artilleriestukken. “De MLRS MARS II-raketwerpers zijn in Oekraïne aangekomen. De Russen zullen branden”, verzekerde Yermak.
Eerder leverden de Amerikanen al de door Moskou gevreesde HIMARS-artilleriestukken aan Oekraïne. Het geavanceerde wapensysteem zou al zeker twintig Russische opslagplaatsen van munitie hebben vernietigd, waardoor de Russische opmars serieus wordt verstoord dankzij een tekort aan materiaal.
https://www.msn.com/nl-be(...)45dcbd9c5c7f6048661e
Realistischer dan het NWS geroep dat Rusland gefragmenteerd zal worden in kleinere statenquote:Op vrijdag 29 juli 2022 10:08 schreef sp3c het volgende:
Misschien alvast voorsorteren op al dat extra lebensraum dat Medvedev ze wil geven
Lekker belangrijkquote:Op vrijdag 29 juli 2022 10:11 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Realistischer dan het NWS geroep dat Rusland gefragmenteerd zal worden in kleinere staten![]()
Hoedje af voor je uithoudingsvermogen in NWSquote:Op vrijdag 29 juli 2022 09:21 schreef NeeOfTochJA het volgende:
De principes worden nu voor het gemak even opzij geschoven
soms kriebelt het om ze nog es allemaal over de stang te jagen daar ... so easyquote:
quote:Op vrijdag 29 juli 2022 11:12 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Hoedje af voor je uithoudingsvermogen in NWS
man man man wat een bende ***
Voorlopig ben ik voor @NeeOfTochJA aan het beschermenquote:Op vrijdag 29 juli 2022 11:17 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
soms kriebelt het om ze nog es allemaal over de stang te jagen daar ... so easy
Maar ach ... de modjes daar zijn zo beschermend over hun crèche dat ik denk, doe maar niet
Kan ik alleen maar toejuichenquote:Op vrijdag 29 juli 2022 11:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
Voorlopig ben ik voor @:neeoftochja aan het beschermen
Mij ook niet (meer)quote:Maar doe maar hoor, boeit mij geen reet
Daaromquote:Op vrijdag 29 juli 2022 11:28 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Kan ik alleen maar toejuichen
En zeker als er zo prat op gegaan wordt dat alle meningen daar welkom zijn
Af en toequote:[..]
Mij ook niet (meer)
Ik lees af en toe en doe![]()
![]()
ja ik lees beide propaganda's ... enige manier om een totaalbeeld te krijgen.quote:
Gek he, dat dergelijk gedrag daar niet welkom is.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 11:17 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
soms kriebelt het om ze nog es allemaal over de stang te jagen daar ... so easy
Maar ach ... de modjes daar zijn zo beschermend over hun crèche dat ik denk, doe maar niet
Dat gebeurt aan beide kanten.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 12:38 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Gek he, dat dergelijk gedrag daar niet welkom is.
wel wel wel...quote:Op vrijdag 29 juli 2022 12:38 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
Gek he, dat dergelijk gedrag daar niet welkom is.
Oekraïne beschuldigt Rusland ervan dat gedaan te hebben. Volgens mij is er nog geen duidelijkheid wie het gedaan heeft. Maar wie het ook was, het is een vreselijk laffe daad.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 18:50 schreef Schaamlap het volgende:
Niet te geloven!!!
=============
Ukrainian Armed Forces opened fire on the barracks of the Yelenovskaya penal colony, where prisoners of Azov were kept - 40 people died
According to the Deputy Minister of Information of the DPR Daniil Bezsonov, tonight the Ukrainians attacked the colony in Yelenovka, where captured Azov people who laid down their arms in Mariupol were kept. Presumably, the shelling was carried out from American HIMARS weapons.
40 people died, 130 were injured. Services are now clearing the rubble, the number of victims may increase.
============
“The military-political leadership of Ukraine apparently decided to get rid of unnecessary ballast,” said Daniil Bezsonov.
The Headquarters of the Territorial Defense of the DPR: the number of dead Ukrainian prisoners of war as a result of the strike of the Armed Forces of Ukraine on the pre-trial detention center in Yelenovka has increased to 53, another 75 were injured.
================
Dit is dus ook het POW kamp waar de Britse gevangenen gehuisvest waren...
Tuuuuuurlijki zegt Oekraine dat terwijl ze Himars fragmenten hebben gevonden...quote:Op vrijdag 29 juli 2022 18:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Oekraïne beschuldigt Rusland ervan dat gedaan te hebben. Volgens mij is er nog geen duidelijkheid wie het gedaan heeft. Maar wie het ook was, het is een vreselijk laffe daad.
Ligt er een beetje aan of de schutters wisten wat er aan de hand was in dat gebouwtjequote:Op vrijdag 29 juli 2022 18:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Oekraïne beschuldigt Rusland ervan dat gedaan te hebben. Volgens mij is er nog geen duidelijkheid wie het gedaan heeft. Maar wie het ook was, het is een vreselijk laffe daad.
Dit.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 20:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan of de schutters wisten wat er aan de hand was in dat gebouwtje
Hoe dan ook hoort er geen krijgsgevangenkamp in de frontlinie te staan, daar gaat het al mis
Geweldigquote:Op vrijdag 29 juli 2022 15:52 schreef Schaamlap het volgende:
![]()
![]()
![]()
Tering, wordt het Westen ff belachelijk gemaakt zeg....
Aan de andere kant ... met het extra bereik van die raketten schuift het front ook een eind terug en je mag krijgsgevangenen ook niet zomaar verplaatsen, daar zijn allemaal regels voor dus wie er nu fout zit?quote:Op vrijdag 29 juli 2022 20:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit.
Je zet ook geen krijgsgevangenen in een kamp bij een munitiedepot aan de frontlijn.
Maar kennelijk vinden Russen dat wel normaal.
quote:Op vrijdag 29 juli 2022 20:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan of de schutters wisten wat er aan de hand was in dat gebouwtje
Hoe dan ook hoort er geen krijgsgevangenkamp in de frontlinie te staan, daar gaat het al mis
Dit heet "krampachtige ontkenningsfase."quote:Op zaterdag 30 juli 2022 02:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
Aan de andere kant ... met het extra bereik van die raketten schuift het front ook een eind terug en je mag krijgsgevangenen ook niet zomaar verplaatsen, daar zijn allemaal regels voor dus wie er nu fout zit?
Geen idee maar het is niet per se zo zwart wit als je zou denken
Feit is dat het kamp op dat moment te dicht bij het front stond, waarom weten we niet en waarom erop geschoten is ook niet
Goed mogelijk dat wie erop geschoten heeft helemaal niet relevant is en die dudes gewoon een pechdag hadden
Zal ook niet de eerste gevangenis zijn die werd aangezien voor een kazerne ... treurig maar ik zou niet direct uitgaan van opzet of een laffe daad ofzo
quote:Op vrijdag 29 juli 2022 20:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit.
Je zet ook geen krijgsgevangenen in een kamp bij een munitiedepot aan de frontlijn.
Maar kennelijk vinden Russen dat wel normaal.
Nee dit noemen we een kritische blik en verstand van zakenquote:Op zaterdag 30 juli 2022 07:27 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Dit heet "krampachtige ontkenningsfase."
Ik denk dat de wereld langzamerhand de misdaden ven het KIEV regime begint te zien, die al ruim 8 jaar aan de gang zijn tegen de Donbass burgers en nu zelfs tegen hun eigen geprezen AZOV strijders.
https://www.ohchr.org/en/(...)present%20Convention.quote:Article 19
Prisoners of war shall be evacuated, as soon as possible after their capture, to camps situated in an area far enough from the combat zone for them to be out of danger.
Doet me denken aan oekrainse soldaten die zich vestigden in een nursing home, met de bewoners er nog in waardoor die zo een target werden. Volgens geruchten hebben die soldaten de boel daarna in de fik gestoken waardoor vele patienten levend verbrandden.quote:Op vrijdag 29 juli 2022 20:07 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit.
Je zet ook geen krijgsgevangenen in een kamp bij een munitiedepot aan de frontlijn.
Maar kennelijk vinden Russen dat wel normaal.
quote:UN: Russia and Ukraine are to blame for nursing home attack
https://apnews.com/articl(...)3f98826264eb47ebc690
Er wordt toch gewag gemaakt van de effectiviteit van de oekraiense drones? En alsof zij bij het afschieten van dure Himars geen intelligence and reconnaissance van de VS krijgen, satelliet enzoquote:Op vrijdag 29 juli 2022 20:02 schreef sp3c het volgende:
Ligt er een beetje aan of de schutters wisten wat er aan de hand was in dat gebouwtje
Er worden een aantal dingen flink opgehyped ja maar zelfs himars kan niet door muren kijkenquote:Op zaterdag 30 juli 2022 08:38 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Er wordt toch gewag gemaakt van de effectiviteit van de oekraiense drones? En alsof zij bij het afschieten van dure Himars geen intelligence and reconnaissance van de VS krijgen, satelliet enzo
Waar zeg ik dat Himars door muren kunnen kijkenquote:Op zaterdag 30 juli 2022 09:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
Er worden een aantal dingen flink opgehyped ja maar zelfs himars kan niet door muren kijken
Daar ga ik vanuit maar ook die kunnen niet door muren kijken en als de Russen het niet aankondigen blijft het gokkenquote:Op zaterdag 30 juli 2022 10:46 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Waar zeg ik dat Himars door muren kunnen kijken![]()
Ik ga er gewoon van uit dat de VS wel de nodige intelligence geeft op wat de oekrainers moeten/kunnen schieten.
Sorry, dit is niet van kracht hier.quote:Op zaterdag 30 juli 2022 07:39 schreef sp3c het volgende:
[..]
Nee dit noemen we een kritische blik en verstand van zaken
Try it sometimes
[..]
https://www.ohchr.org/en/(...)present%20Convention.
Is gewoon van toepassing al noem je het het WK verpissenquote:Op zaterdag 30 juli 2022 13:03 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Sorry, dit is niet van kracht hier.
Er is geen officiele oorlogsverklaring dus mogen beide partijen aanrommelen.
Daarom kunnen huurlingen ter plekke worden geexecuteerd.
Dat heet kennis van zaken, probeer het eens.
Wat een kletspraat.quote:Op zaterdag 30 juli 2022 10:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
Daar ga ik vanuit maar ook die kunnen niet door muren kijken en als de Russen het niet aankondigen blijft het gokken
De vraag is of het bij het rode kruis gemeld is
Wederom kletspraat.quote:Op zaterdag 30 juli 2022 13:04 schreef sp3c het volgende:
[..]
Is gewoon van toepassing al noem je het het WK verpissen
Zijn wel heel veel aannames op een rij hoor daar ga ik verder niet over in discussiequote:Op zaterdag 30 juli 2022 13:05 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Wat een kletspraat.
Iedereen wwet de lokatie van dit kamp.
Dit was een gerichte aanval om de mond te snoeren en hinderlijke uitwisselingen te beperken. zoals de Britse gevangenen...
Zonder bevelen van hogerhand kunnen er niet zomaar HIMARS worden gebruikt hiervoor maw Zelensky is een oorlogsmisdadiger...
Hahaatjes ok manquote:
quote:Op zaterdag 30 juli 2022 13:10 schreef sp3c het volgende:
En hoe kan Zelensky een oorlogsmisdadiger zijn als je zogenaamd gewoon mag aanmodderen?
Das een rare dubbele standaard hoor
think about itquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |