Rechters politiek benoemen is beter? Heb ik zo mijn twijfels over.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 19:34 schreef Homey het volgende:
[..]
De scheiding der machten is in de VS veel beter geregeld en geborgd dan hier in Nederland. Ook is de media daar pluriformer. Bovendien kent de VS veel meer directe democratie.
Omgedraaid, vergeleken met de VS is Nederland tamelijk ondemocratisch en is de macht gecentraliseerd.
Ik weet niet of de scheiding der machten beter is in de vs met politiek benoemde rechters.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 19:34 schreef Homey het volgende:
[..]
De scheiding der machten is in de VS veel beter geregeld en geborgd dan hier in Nederland. Ook is de media daar pluriformer. Bovendien kent de VS veel meer directe democratie.
Omgedraaid, vergeleken met de VS is Nederland tamelijk ondemocratisch en is de macht gecentraliseerd.
In 1971 waren het toch witte mannelijke rechters die juist abortus legaal maakte. Het is maar net wat je in straatje past. Bovendien worden rechters in Nederland ook via de route van een select aantal politieke partijen (vaak D66, nooit PVV) benoemd.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 19:38 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Rechters politiek benoemen is beter? Heb ik zo mijn twijfels over.
Verder is de volksvertegenwoordiging op basis van first past the post wat ondemocratischer is dan ons systeem.
Als je het niet weet moet je onderzoek doen naar wat die scheidingen zijn en hoe dat geregeld is in de VS en vergelijk dat met Nederland. En kijk vooral hoe het in de praktijk werkt.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 19:39 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Ik weet niet of de scheiding der machten beter is in de vs met politiek benoemde rechters.
Maar wat is precies je punt? In de VS kennen de meeste mensen ook alleen de Supreme Court Justices. Dat (de meeste) Nederlanders de raadsheren van de Hoge Raad bijvoorbeeld niet bij naam en toenaam kennen lijkt me ook niet gek aangezien er in de Nederlandse Grondwet een toetsingsverbod is opgenomen dus dit soort Roe v Wade zaken eigenlijk niet voorkomen.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 18:17 schreef Homey het volgende:
[..]
Ik hoor anders niemand een Nederlandse rechter kunnen noemen.
Informeel kan ik niet beoordelen en er kan informeel vanalles gebeuren. Zoals een Rutte die naar jouw bewering een bevriende rechter aan het werk heeft gezet. Maar in formele zin is de scheiding van machten in ons land scherper geregeld dan in de VS.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 20:24 schreef Homey het volgende:
[..]
Als je het niet weet moet je onderzoek doen naar wat die scheidingen zijn en hoe dat geregeld is in de VS en vergelijk dat met Nederland. En kijk vooral hoe het in de praktijk werkt.
ps kijk eens naar die dag dat Willem Engel een rechtszaak won en dat Rutte hoogstpersoonlijk op dezelfde dag (!!!!) regelde dat een bevriende rechter dat omdraaide. Absoluut onmogelijk in Amerika.
https://nos.nl/artikel/24(...)derland-weer-actueelquote:Discussie over abortus ook in Nederland weer actueel
Op de Dam in Amsterdam wordt vandaag opnieuw gedemonstreerd om steun te betuigen aan vrouwen in de Verenigde Staten. Eind vorige week vernietigde het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten eerdere uitspraken die het recht op abortus landelijk verankerden. Daarmee is de abortuswetgeving weer in handen van staten, wat er al toe heeft geleid dat tientallen staten zwangerschapsbeëindiging illegaal hebben verklaard.
Ook al voor de uitspraak van het Hooggerechtshof woedde in de Verenigde Staten een hevig debat over abortus. En ook in Nederland merken betrokkenen dat de discussie over dit onderwerp is opgelaaid.
Eén van de drie rechters in 1973 was een vrouw.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 20:22 schreef Homey het volgende:
[..]
In 1971 waren het toch witte mannelijke rechters die juist abortus legaal maakte. Het is maar net wat je in straatje past. Bovendien worden rechters in Nederland ook via de route van een select aantal politieke partijen (vaak D66, nooit PVV) benoemd.
Rutte regelde het op dezelfde dag. No way dat dat kan in Amerika. Vanwege de scherpere scheiding der machten daar. Zowel formeel als informeel. Nog een voorbeeld van politieke processen in Nederland:quote:Op zaterdag 2 juli 2022 07:32 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Informeel kan ik niet beoordelen en er kan informeel vanalles gebeuren. Zoals een Rutte die naar jouw bewering een bevriende rechter aan het werk heeft gezet. Maar in formele zin is de scheiding van machten in ons land scherper geregeld dan in de VS.
Veel nepnieuws en nepophef over Amerika. As usual. Bruikbare afleiding voor de misstanden in eigen land. Men wordt kwaad over de democratie en rechtsstaat in Amerika (vaak onterecht) zodat ze niet dat worden wat ons eigen land betreft. De negatieve energie wordt zo weg gekanaliseerd en gericht op een ander land. Rutte en Kaag blijven zo buiten schot.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 07:39 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)derland-weer-actueel
Er wordt weer nieuws gemaakt zie ik.
In Nederland is er heel geen "discussie" over abortus. Week of 2 terug is abortus zonder enig extra gedoe nog versoepeld.
Punt 2 is dat de tekst van de NOS feitelijk onjuist is en anders incompleet. Abortus wordt in geen enkele staat zover ik heb gevonden volledig illegaal verklaard. In gevallen van medische noodzaak is overal nog een abortus mogelijk.
Punt 3. Niemand in de VS, maar werkelijk ook geen enkele kip, gaat iets geven of er hier op de dam mensen "solidair" staan te zijn. Ga iets nuttigs doen met je tijd, lieve mensen.
Dat is veel relevanter voor ons bestaan dan wat rechters noemen die duizenden kilometers wat puur interne beslissingen nemen waar wij geen ruk mee te maken hebben.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 12:30 schreef xpompompomx het volgende:
Als je in een topic als dit de minister van financiën er aan de haren bij moet sleuren ben je wel echt next level gefrustreerd hoor.
BNW is een paar deuren verderop.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 12:47 schreef Homey het volgende:
Kijk nog een actueel voorbeeld van die zogenaamd fantastische onafhankelijke rechters in Nederland:
https://www.volkskrant.nl(...)2F%2Fforum.fok.nl%2F
Rechters zijn heeeeel onafhankelijk hoor haha. Puur toeval dat ze altijd in het voordeel van Mark Rutte oordelen. Heus.
Die inbreker moet nog worden vervolgd, held. Er is nog helemaal geen rechtszaak geweest.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 12:18 schreef Homey het volgende:
[..]
Rutte regelde het op dezelfde dag. No way dat dat kan in Amerika. Vanwege de scherpere scheiding der machten daar. Zowel formeel als informeel. Nog een voorbeeld van politieke processen in Nederland:
https://mobile.twitter.co(...)/1543168030213132288
Ageer tegen de macht, en je krijgt meteen veel hogere straffen dan wanneer je ageert tegen de macht welgevallige zaken. De belager van Kaag kreeg ook meteen een hoge straf, de inbreker bij van Haga (oppositie) komt er veel milder vanaf. Ergo, rechters worden aangestuurd door het kabinet.
Die inbreker loopt al weer op vrije voeten. Onbekend wanneer hij gestraft wordt. Die man bij Kaag werd meteen vastgezet en kreeg gelijk 6 maanden cel.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 13:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Die inbreker moet nog worden vervolgd, held. Er is nog helemaal geen rechtszaak geweest.
Dat van Rutte is een wappietekst. De politiek staat hier gewoon verder van de rechtsprekende macht en vice versa. Dit zijn gewoon feiten en geen aannames of hersenspinsels.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 12:18 schreef Homey het volgende:
[..]
Rutte regelde het op dezelfde dag. No way dat dat kan in Amerika. Vanwege de scherpere scheiding der machten daar. Zowel formeel als informeel.
Een verzameling hippies in de schipholplaza vind ik ook heel wat anders (lichter) dan militante boeren die dreigen met het 'platleggen' van schiphol. Niet vergelijkbaar.quote:Nog een voorbeeld van politieke processen in Nederland:
https://mobile.twitter.co(...)/1543168030213132288
Hier gaat niets mis.quote:Ageer tegen de macht, en je krijgt meteen veel hogere straffen dan wanneer je ageert tegen de macht welgevallige zaken. De belager van Kaag kreeg ook meteen een hoge straf, de inbreker bij van Haga (oppositie) komt er veel milder vanaf. Ergo, rechters worden aangestuurd door het kabinet.
Omdat belaging ook een zwaarder misdrijf is. Gewoon een logisch gevolg van de actie.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 14:10 schreef Homey het volgende:
[..]
Die inbreker loopt al weer op vrije voeten. Onbekend wanneer hij gestraft wordt. Die man bij Kaag werd meteen vastgezet en kreeg gelijk 6 maanden cel.
Ik heb me er op karakter doorheen geworsteld. Dierenmishandeling dit.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 12:35 schreef Homey het volgende:
Interessant opiniestuk over de staat van de Nederlandse democratie. Hoe hier de scheiding der machten vervaagt is, en een centraal groot machtsblok, met de pers als wapen, zich richt tegen de burgerij:
https://opiniez.com/2022/(...)n/maaikevancharante/
https://www.ad.nl/politie(...)itrailleur~a5b571fb/quote:Op zaterdag 2 juli 2022 14:32 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Omdat belaging ook een zwaarder misdrijf is. Gewoon een logisch gevolg van de actie.
Dit topic gaat niet over Kaag of van Haga, dacht ik. Mischien gewoon ontopic blijven in plaats van de boel meermaals te laten ontsporen?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 14:55 schreef Homey het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)itrailleur~a5b571fb/
Het was zowel inbraak als een belaging. En wellicht zelfs poging tot mishandeling of zelfs moord. Erger dan bij Kaag dus.
Het wordt inderdaad veel erger gemaakt in de media dan het eigenlijk is. Als een meerderheid van de bevolking in conservatieve staten voorstander is van abortus kunnen ze in principe gewoon bij de lokale verkiezingen ervoor zorgen dat eventuele strengere wetgeving weer wordt teruggedraaid.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 15:50 schreef Homey het volgende:
Als mensen in de VS willen dat abortus overal legaal wordt moeten ze campagne voeren en democratisch een ander beleid invoeren. Dat is wel het mooie aan die uitspraak. Het legt het beleid in de handen van de kiezer, i.p.v de rechter. Wel zo democratisch.
Zoek eens op wat gerrymandering is en hoe dat werkt in de VS, er gaat dan een wereld voor je open.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 15:59 schreef YT123 het volgende:
[..]
Het wordt inderdaad veel erger gemaakt in de media dan het eigenlijk is. Als een meerderheid van de bevolking in conservatieve staten voorstander is van abortus kunnen ze in principe gewoon bij de lokale verkiezingen ervoor zorgen dat eventuele strengere wetgeving weer wordt teruggedraaid.
Irrelevant bij popular voting, wat Statenverkiezingen daar zijn. Laat je dus beter informeren.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zoek eens op wat gerrymandering is en hoe dat werkt in de VS, er gaat dan een wereld voor je open.
Welke Staten hebben dat volgens jou want ik kan ze niet vinden op Googlequote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:28 schreef Homey het volgende:
[..]
Irrelevant bij popular voting, wat Statenverkiezingen daar zijn. Laat je dus beter informeren.
Dude het land heet letterlijk de Verenigde Staten. Wel opgelet bij aardrijkskunde?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:34 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Welke Staten hebben dat volgens jou want ik kan ze niet vinden op Google
Dat is geen antwoord op mijn vraag. Welke Staten hebben popular vote en geen first past the post verkiezingen zoals jij claimt?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:35 schreef Homey het volgende:
[..]
Dude het land heet letterlijk de Verenigde Staten. Wel opgelet bij aardrijkskunde?
Jij begon over gerrymandering. Kan je dat aantonen? Hoe speelt dat precies in dit abortusverhaal? Graag bronnen en onderbouwing.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is geen antwoord op mijn vraag. Welke Staten hebben popular vote en geen first past the post verkiezingen zoals jij claimt?
Volgens mij zijn dat er nul namelijk.
Hoezo denk je dit?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:28 schreef Homey het volgende:
[..]
Irrelevant bij popular voting, wat Statenverkiezingen daar zijn. Laat je dus beter informeren.
Oh, nu wil je ineens bronnen terwijl jezelf niet eens begrijpt wat popular vote is of bronnen geeft voor jouw claims?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:39 schreef Homey het volgende:
[..]
Jij begon over gerrymandering. Kan je dat aantonen? Hoe speelt dat precies in dit abortusverhaal? Graag bronnen en onderbouwing.
Dat vroeg ik me ook af, want een partij kreeg in bijv. Wisconsin slechts 36% van de zetels terwijl ze 53% van de stemmen kregenquote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:34 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Welke Staten hebben dat volgens jou want ik kan ze niet vinden op Google
Tsjonge, en een hoop users hier vonden voorbeelden van dit soort gevallen maar "paniekzaaien" en "drogredenen".quote:Op zaterdag 2 juli 2022 16:33 schreef Harmankardon het volgende:
https://www.businessinsid(...)icts-abortion-2022-7
Dramatisch dit
Waar ben jij met dit soort comments als gekkies hier beweren dat "Het niet om abortus gaat, het gaat om macht, de blanke oude heteromannen willen alle vrouwen weer in de keuken op blote voeten tot lopende babyfabrieken maken".quote:Op zaterdag 2 juli 2022 13:00 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
BNW is een paar deuren verderop.
Hoe ga je een kind aborteren 1 dag voor de start van de zwangerschap?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:08 schreef GoogleFactChecker het volgende:
Ik zat dit filmpje te kijken en ik vroeg me af, hoeveel van jullie vinden dat je een kind moet mogen aborteren 1 dag voor de zwangerschap? Want ik hoor constant dat "niemand dat wil" maar in dit filmpje zie ik al 2 wokies die het stuk voor stuk wel willen want "my body my choice".
Mooie frame, noem mij 1 arts die dit daadwerkelijk zou doen zonder medische indicatie?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:08 schreef GoogleFactChecker het volgende:
Ik zat dit filmpje te kijken en ik vroeg me af, hoeveel van jullie vinden dat je een kind moet mogen aborteren 1 dag voor de zwangerschap? Want ik hoor constant dat "niemand dat wil" maar in dit filmpje zie ik al 2 wokies die het stuk voor stuk wel willen want "my body my choice".
Ik lees alleen iets over huisvredebreuk. Hoe dan ook vind ik dat verhaal van Haga minder 'heftig' dan bij Kaag met een brandende fakkel voor de deur staan (en dat live streamen via social media).quote:Op zaterdag 2 juli 2022 14:55 schreef Homey het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)itrailleur~a5b571fb/
Het was zowel inbraak als een belaging. En wellicht zelfs poging tot mishandeling of zelfs moord. Erger dan bij Kaag dus.
Er is altijd wel een arts te vinden. Zeker voor het juiste bedrag. Als we altijd maar uit kunnen gaan van dat ze het toch nooit doen hadden we sowieso geen regels of wetten nodig.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:31 schreef Harmankardon het volgende:
[..]
Mooie frame, noem mij 1 arts die dit daadwerkelijk zou doen zonder medische indicatie?
Niet relevant of een arts het wel of niet zou doen, het gaat om of jij het legaal zou willen maken ja of nee.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:31 schreef Harmankardon het volgende:
[..]
Mooie frame, noem mij 1 arts die dit daadwerkelijk zou doen zonder medische indicatie?
Weet ik veel? Hetzelfde als bij andere abortus denk ik, je vermoord het kind en dan knip je het in stukjes en trek je het eruit? Als dat volgens jou niet kan om wat voor reden dan ook beantwoord het dan alsof het hypotetisch wel zou kunnen.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:27 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Hoe ga je een kind aborteren 1 dag voor de start van de zwangerschap?
1 dag voor de bevalling. Niet 1 dag voor de zwangerschap.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:34 schreef GoogleFactChecker het volgende:
[..]
Niet relevant of een arts het wel of niet zou doen, het gaat om of jij het legaal zou willen maken ja of nee.
[..]
Weet ik veel? Hetzelfde als bij andere abortus denk ik, je vermoord het kind en dan knip je het in stukjes en trek je het eruit? Als dat volgens jou niet kan om wat voor reden dan ook beantwoord het dan alsof het hypotetisch wel zou kunnen.
Je snapt dat er voor de zwangerschap überhaupt geen zwangerschap is om af te breken?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:34 schreef GoogleFactChecker het volgende:
[..]
Niet relevant of een arts het wel of niet zou doen, het gaat om of jij het legaal zou willen maken ja of nee.
[..]
Weet ik veel? Hetzelfde als bij andere abortus denk ik, je vermoord het kind en dan knip je het in stukjes en trek je het eruit? Als dat volgens jou niet kan om wat voor reden dan ook beantwoord het dan alsof het hypotetisch wel zou kunnen.
Dat is lastiger als een minderheid van de Amerikaanse anti-abortusactivisten daar openlijk voor uitkomt.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:19 schreef GoogleFactChecker het volgende:
[..]
Waar ben jij met dit soort comments als gekkies hier beweren dat "Het niet om abortus gaat, het gaat om macht, de blanke oude heteromannen willen alle vrouwen weer in de keuken op blote voeten tot lopende babyfabrieken maken".
Een zwangerschap van 23 trimesters mogen ze toch wel afbreken wat mij betreft, lang genoeg gewacht.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:34 schreef Rode_Wijn het volgende:
Overigens ben ik opzich geen tegenstander van woke-nazi's te mogen aborteren tot aan het 23e trimester. My life my choice
Inderdaad. Want het zijn extreme uitzonderingsgevallen die als de norm worden gepresenteerd. Mijn hemel, 10 jaar oudquote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:03 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Tsjonge, en een hoop users hier vonden voorbeelden van dit soort gevallen maar "paniekzaaien" en "drogredenen".
Dit is nu bij uitstek een stokpaardje van de pro-life/anti-choice-kamp.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 18:40 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Inderdaad. Want het zijn extreme uitzonderingsgevallen die als de norm worden gepresenteerd. Mijn hemel, 10 jaar oud, de meest meisjes zijn dan nog niet eens ongesteld. Maar hoe meer je een extreem beeld kunt creëren, hoe meer zielen je hopelijk kunt winnen voor het gewenste pro-choice narratief. Sensatie verkoopt en trekt lezers. Dit soort gevallen zijn natuurlijk sensationeler dan de daadwerkelijke norm, wat vrouwen in de twintig en dertig betreft die kiezen voor een abortus.
Als je het principe "my body my choice" wil hanteren, dan hoort dat erbij inderdaad.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:08 schreef GoogleFactChecker het volgende:
Ik zat dit filmpje te kijken en ik vroeg me af, hoeveel van jullie vinden dat je een kind moet mogen aborteren 1 dag voor de zwangerschap? Want ik hoor constant dat "niemand dat wil" maar in dit filmpje zie ik al 2 wokies die het stuk voor stuk wel willen want "my body my choice".
Dus je mag best baby's stukzagen als het wat, bij minder dan 10% is? Of waar ligt de grens?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:10 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit is nu bij uitstek een stokpaardje van de pro-life/anti-choice-kamp.
Terwijl 93% van de abortussen in het eerste trimester plaatsvindt, en dus een overtijdbehandeling behelst blijven we maar beelden zien van volgroeide baby's die in stukken eruit worden gezaagd.
Het is en-en, geen of-of. Beide kampen doen dit.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:10 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit is nu bij uitstek een stokpaardje van de pro-life/anti-choice-kamp.
Terwijl 93% van de abortussen in het eerste trimester plaatsvindt, en dus een overtijdbehandeling behelst blijven we maar beelden zien van volgroeide baby's die in stukken eruit worden gezaagd.
Ja en vervolgens voor vaccine mandates en de donorwet zijn.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 17:08 schreef GoogleFactChecker het volgende:
Ik zat dit filmpje te kijken en ik vroeg me af, hoeveel van jullie vinden dat je een kind moet mogen aborteren 1 dag voor de zwangerschap? Want ik hoor constant dat "niemand dat wil" maar in dit filmpje zie ik al 2 wokies die het stuk voor stuk wel willen want "my body my choice".
Waar de grens ligt bepalen de heren en dames medici, in overleg met de ouders.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:13 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dus je mag best baby's stukzagen als het wat, bij minder dan 10% is? Of waar ligt de grens?
Alleen is het ene kamp erin geslaagd op grond van niet-wetenschappelijke onzin abortus onmogelijk te maken voor de helft van de VS, en dan met name door het doen alsof abortus altijd zagen in volgroeide baby's betreft. Het gevolg ervan is dat de extreme scenario's van het andere kamp meer gaan voorkomen, maar dan in het echt.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is en-en, geen of-of. Beide kampen doen dit.
Nou, nee. Het argument van het pro-life kamp is niet zo zeer dat er altijd compleet volgroeide babies worden geaborteerd, maar dat het leven begint bij de conceptie. Dus of het nu gaat om een ongeboren kind van 8, 12 of 24 weken, maakt het voor hen niet eens heel anders volgens mij. Terwijl daar bijvoorbeeld naar mijn mening wel een groot verschil tussen zit.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:38 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Alleen is het ene kamp erin geslaagd op grond van niet-wetenschappelijke onzin abortus onmogelijk te maken voor de helft van de VS, en dan met name door het doen alsof abortus altijd zagen in volgroeide baby's betreft. Het gevolg ervan is dat de extreme scenario's van het andere kamp meer gaan voorkomen, maar dan in het echt.
Je mag best toegeven dat je hoopt dat dit meisje gedwongen wordt om de zwangerschap uit te zitten hoor. Je hoeft er niet zo omheen te draaien.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 18:40 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Inderdaad. Want het zijn extreme uitzonderingsgevallen die als de norm worden gepresenteerd. Mijn hemel, 10 jaar oud, de meest meisjes zijn dan nog niet eens ongesteld. Maar hoe meer je een extreem beeld kunt creëren, hoe meer zielen je hopelijk kunt winnen voor het gewenste pro-choice narratief. Sensatie verkoopt en trekt lezers. Dit soort gevallen zijn natuurlijk sensationeler dan de daadwerkelijke norm, wat vrouwen in de twintig en dertig betreft die kiezen voor een abortus.
Erg raar dat de gevolgen van het door @HowardRoark toegejuichte beleid hier besproken worden. Zoals dat er nu een 10-jarig meisje is dat zwanger is en geen toegang heeft tot abortus, wat komt door de wet waar @HowardRoark zo'n groot fan van is. Zeer flauw van dat 10-jarige meisje om een voorbeeld te zijn van iemand die geen toegang heeft tot abortus dankzij die uitspraak van het SC die @HowardRoark zo geniaal vond.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:10 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit is nu bij uitstek een stokpaardje van de pro-life/anti-choice-kamp.
Terwijl 93% van de abortussen in het eerste trimester plaatsvindt, en dus een overtijdbehandeling behelst blijven we maar beelden zien van volgroeide baby's die in stukken eruit worden gezaagd.
Vrouwen die overigens vaak (in 60% van de gevallen) al kinderen hebben. En die bijvoorbeeld financieel niet kunnen rondkomen als ze nóg een mond moeten voeden.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 18:40 schreef HowardRoark het volgende:
Dit soort gevallen zijn natuurlijk sensationeler dan de daadwerkelijke norm, wat vrouwen in de twintig en dertig betreft die kiezen voor een abortus.
Waar ligt dan de grens?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:07 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nou, nee. Het argument van het pro-life kamp is niet zo zeer dat er altijd compleet volgroeide babies worden geaborteerd, maar dat het leven begint bij de conceptie. Dus of het nu gaat om een ongeboren kind van 8, 12 of 24 weken, maakt het voor hen niet eens heel anders volgens mij. Terwijl daar bijvoorbeeld naar mijn mening wel een groot verschil tussen zit.
1e reactie van die professor of law is ook weer alleszeggend; "we tried to tell you"quote:
Nee, wat er gebeurd is, en deze strategie is ook openlijk door ze toegegeven, is dat tegenstanders van abortus zich specifiek en met opzet hebben gericht op die hele late abortussen (die dus zeer zeer uitzonderlijk zijn) juist met het argument dat het hek dan van de dam zou zijn en met het doel het steeds verder op te schuiven naar een eerder tijdstip.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:07 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nou, nee. Het argument van het pro-life kamp is niet zo zeer dat er altijd compleet volgroeide babies worden geaborteerd, maar dat het leven begint bij de conceptie. Dus of het nu gaat om een ongeboren kind van 8, 12 of 24 weken, maakt het voor hen niet eens heel anders volgens mij. Terwijl daar bijvoorbeeld naar mijn mening wel een groot verschil tussen zit.
Klopt, dat stond ook in het artikel dat ik gisteren linkte: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2208288quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:37 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Waar ligt dan de grens?
Mag bv een MAP dan wel?
Of een spiraaltje?
Mag je voorkomen dat een bevrucht eitje zich innestelt dus? Want als we het hebben over vanaf conceptie wordt het een vager begrip.
Zo zorgt de pil ervoor dat er vrijwel nooit een eicel vrijkomt, maar zorgt er ook voor dat de baarmoeder wand ongeschikt is om een toch perongelijk bevrucht eitje te laten nestelen.
Als degene die vanaf conceptie roepen hun zin krijgen staan ineens ook best veel anticonceptie middelen op de tocht. Wordt de deur geopend die ook te beperken/verbieden.
En daarmee vind je het dus prima dat deze 10-jarige gedwongen wordt om een zwangerschap uit te zitten.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:22 schreef HowardRoark het volgende:
Haha, één mention wel genoeg was hoor. En ik sta ook nog steeds achter mijn eerdere posts. Het terugdraaien van Roe v. Wade vind ik een goed besluit van het Supreme Court.
Nee, het besluit is dat Staten er zelf over gaan. Niks minder, niks meer.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:52 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
En daarmee vind je het dus prima dat deze 10-jarige gedwongen wordt om een zwangerschap uit te zitten.
Met dit als gevolg, dat staten onafhankelijk kunnen bepalen waar ze vrouwen/meisjes toe kunnen dwingen. Je kunt dit niet los van elkaar zien.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:54 schreef Homey het volgende:
[..]
Nee, het besluit is dat Staten er zelf over gaan. Niks minder, niks meer.
Met deze logica kun je ook een 3-jarige vermoorden. Ik denk dat het kind liever in armoede leeft dan niet leeft als ie de keuze heeft.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:28 schreef Viv het volgende:
[..]
Vrouwen die overigens vaak (in 60% van de gevallen) al kinderen hebben. En die bijvoorbeeld financieel niet kunnen rondkomen als ze nóg een mond moeten voeden.
Nobel hoor, een ongeboren leven beschermen, maar wat voor een leven gaat dat kind (en zijn/haar oudere broertjes/zusjes) tegemoet?
Welk kind gaat er dood als het nog niet levensvatbaar is?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:59 schreef GoogleFactChecker het volgende:
[..]
Met deze logica kun je ook een 3-jarige vermoorden. Ik denk dat het kind liever in armoede leeft dan niet leeft als ie de keuze heeft.
Jij draagt echt veel bij aan gesprekken en dit forum of niet?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:59 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Welk kind gaat er dood als het nog niet levensvatbaar is?
Anticonceptie verbieden staat bij een aantal politici ook op de agenda.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:49 schreef Viv het volgende:
[..]
Klopt, dat stond ook in het artikel dat ik gisteren linkte: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2208288
Als het vanaf de bevruchting al een leven is dat beschermd dient te worden, dan kan een morning after pill (en een morning after-spiraaltje) binnenkort ook niet meer.
Je durft de vraag niet te beantwoorden? Dingen die niet levensvatbaar zijn, zoals spermacellen en bevruchte eicellen in de eerste tijd na de bevruchting, wat is precies je argument om die allemaal te willen beschermen? Waar staat jouw koelkast vol zaad die je nog eens wil laten uitgroeien tot kind?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:02 schreef GoogleFactChecker het volgende:
[..]
Jij draagt echt veel bij aan gesprekken en dit forum of niet?
Ja, maar het zijn alsnog wel de staten die dit dan bepalen en de lokale politici die de wetten maken.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:58 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Met dit als gevolg, dat staten onafhankelijk kunnen bepalen waar ze vrouwen/meisjes toe kunnen dwingen. Je kunt dit niet los van elkaar zien.
Nog zoiets inderdaad, werd ook genoemd in dat artikel. Er blijven vaak ingevroren embryo's over bij een IVF-behandeling, die worden nu gedoneerd (aan andere mensen met kinderwens of aan de wetenschap, indien wetgeving dat toelaat) of vernietigd. Wie gaat die straks allemaal uitbroeden?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:04 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Je durft de vraag niet te beantwoorden? Dingen die niet levensvatbaar zijn, zoals spermacellen en bevruchte eicellen in de eerste tijd na de bevruchting, wat is precies je argument om die allemaal te willen beschermen?
Door de uitspraak te steunen, vind je dat de keuzes die vrouwen mogen maken en waar ze toe gedwongen kunnen worden, niet een zaak is van nationaal belang, maar van losse clubjes binnen het land die onafhankelijk mogen bepalen waar ze vrouwen allemaal toe mogen dwingen en wat ze ze allemaal mogen ontzeggen.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:05 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ja, maar het zijn alsnog wel de staten die dit dan bepalen en de lokale politici die de wetten maken.
Nee, dat ben ik niet met je eens.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:08 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Door de uitspraak te steunen, vind je dat de keuzes die vrouwen mogen maken en waar ze toe gedwongen kunnen worden, niet een zaak is van nationaal belang, maar van losse clubjes binnen het land die onafhankelijk mogen bepalen waar ze vrouwen allemaal toe mogen dwingen en wat ze ze allemaal mogen ontzeggen.
Dus het steunen van die uitspraak van de SC is gewoon 1-op-1 dit soort uitwassen steunen, aangezien je dus steunt dat dit kan en mag gebeuren met willekeurige vrouwen ergens in de VS.
Klopt. Maar vergelijkbare stokpaardjes gebruiken ze bij pro-choice ook. Halen ze bijvoorbeeld vrouwen die verkracht zijn erbij. Terwijl dat maar een kleine % is van de vrouwen die een abortus laten doen.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:10 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit is nu bij uitstek een stokpaardje van de pro-life/anti-choice-kamp.
Terwijl 93% van de abortussen in het eerste trimester plaatsvindt, en dus een overtijdbehandeling behelst blijven we maar beelden zien van volgroeide baby's die in stukken eruit worden gezaagd.
Op welke manier is 'pro-life' hierin onwetenschappelijker dan pro-choice?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:38 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Alleen is het ene kamp erin geslaagd op grond van niet-wetenschappelijke onzin abortus onmogelijk te maken voor de helft van de VS, en dan met name door het doen alsof abortus altijd zagen in volgroeide baby's betreft. Het gevolg ervan is dat de extreme scenario's van het andere kamp meer gaan voorkomen, maar dan in het echt.
Verkrachting en/of incest is niet de meest voorkomende reden om abortus te willen, maar het is wel heel tragisch als die optie er niet meer is. Sommige staten maken hiervoor een uitzondering, andere niet. Toen Roe vs Wade nog niet verworpen was, werden deze meisjes/vrouwen tenminste nog beschermd.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:13 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Klopt. Maar vergelijkbare stokpaardjes gebruiken ze bij pro-choice ook. Halen ze bijvoorbeeld vrouwen die verkracht zijn erbij. Terwijl dat maar een kleine % is van de vrouwen die een abortus laten doen.
Dit heb ik ook al geregeld aangegeven. Maar het moet en zal worden verdraaid op zo'n wijze dat je het over 10-jarigen kunt hebben die zwanger zijn. Ik ga er dus ook niet meer op in, want dat zulke discussies hebben weinig zin.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 20:54 schreef Homey het volgende:
[..]
Nee, het besluit is dat Staten er zelf over gaan. Niks minder, niks meer.
Maar je bent er wel ok mee dat er gesproken wordt over abortus 1 dag voor de uitgerekende datum?quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:20 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit heb ik ook al geregeld aangegeven. Maar het moet en zal worden verdraaid op zo'n wijze dat je het over 10-jarigen kunt hebben die zwanger zijn. Ik ga er dus ook niet meer op in, want dat zulke discussies hebben weinig zin.
Nederlanders zijn geobsedeerd door Amerika, maar snappen hun systeem niet.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:20 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit heb ik ook al geregeld aangegeven. Maar het moet en zal worden verdraaid op zo'n wijze dat je het over 10-jarigen kunt hebben die zwanger zijn. Ik ga er dus ook niet meer op in, want dat zulke discussies hebben weinig zin.
Pro-life wil een klomp cellen laten parasiteren in een vrouwenlichaam omdat dat bij hun goed voelt. Pro-choice wil dat vrouwen toegang hebben tot wetenschappelijk erkende medische zorg.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:15 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Op welke manier is 'pro-life' hierin onwetenschappelijker dan pro-choice?
Het grootste verschil tussen pro-life en pro-choice is wat mij betreft dat pro-life-aanhangers hun keuze opdringen aan iedereen en pro-choice per definitie niet.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 22:18 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Pro-life wil een klomp cellen laten parasiteren in een vrouwenlichaam omdat dat bij hun goed voelt. Pro-choice wil dat vrouwen toegang hebben tot wetenschappelijk erkende medische zorg.
Net als dat je pro-choice kunt zijn en zelf geen abortus zou willen. Dat wil nog niet zeggen dat ik vind dat niemand een abortus mag ondergaan.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 22:44 schreef Viv het volgende:
[..]
Het grootste verschil tussen pro-life en pro-choice is wat mij betreft dat pro-life-aanhangers hun keuze opdringen aan iedereen en pro-choice per definitie niet.
Dat er mensen zijn die uit religieuze of persoonlijke overwegingen niet voor een abortus zouden kiezen, kan wat pro-choice betreft prima bestaan naast het feit dat er mensen zijn die de mogelijkheid van abortus wél willen hebben.
Het één hoeft het ander helemaal niet in de weg te staan.
Klopt.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 23:16 schreef livelink het volgende:
[..]
Net als dat je pro-choice kunt zijn en zelf geen abortus zou willen. Dat wil nog niet zeggen dat ik vind dat niemand een abortus mag ondergaan.
Bij de abortussen in het tweede trimester gaat het bij een aanzienlijk deel om foetussen met aandoeningen die niet of nauwelijks met het leven verenigbaar zijn. Die kun je namelijk in veel gevallen niet eerder ontdekken.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:13 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dus je mag best baby's stukzagen als het wat, bij minder dan 10% is? Of waar ligt de grens?
Ja, dit vind ik een vrij belangrijk punt en ik ben nog heel benieuwd naar een pro-lifer die uit gaat leggen hoe we dit probleem gaan oplossen. Tot in het einde der tijden embryo's ingevroren laten? Het lijkt me een logistieke uitdaging. Het zal er in de praktijk wel op neer komen dat mensen geen IVF/ICSI kunnen starten of er een hoop meer octomoms bijkomenquote:Op zaterdag 2 juli 2022 21:07 schreef Viv het volgende:
[..]
Nog zoiets inderdaad, werd ook genoemd in dat artikel. Er blijven vaak ingevroren embryo's over bij een IVF-behandeling, die worden nu gedoneerd (aan andere mensen met kinderwens of aan de wetenschap, indien wetgeving dat toelaat) of vernietigd. Wie gaat die straks allemaal uitbroeden?
Bijna goed.quote:Op vrijdag 1 juli 2022 20:22 schreef Homey het volgende:
Bovendien worden rechters in Nederland ook via de route van een select aantal politieke partijen (vaak D66, nooit PVV) benoemd.
Volgens mij mag je tot aan ruim in de 20 weken ook een yolo abortus doen. En de woketypes uit dat filmpje willen dat optrekken naar 40 weken. Om dan te stellen 'zal heus niet gebeuren als het mag' vind ik wat naïefjesquote:Op zaterdag 2 juli 2022 19:31 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Waar de grens ligt bepalen de heren en dames medici, in overleg met de ouders.
Dat wil ik best geloven. Maar ook op grond van helemaal niets medisch mag je in het tweede trimester een abortus plegen. En dan kan het ook. Wat mij betreft hoeft de termijn voor een abortus niet nog langer/later te worden dan nu het geval is.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 23:27 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Bij de abortussen in het tweede trimester gaat het bij een aanzienlijk deel om foetussen met aandoeningen die niet of nauwelijks met het leven verenigbaar zijn. Die kun je namelijk in veel gevallen niet eerder ontdekken.
Dit blijft altijd een beetje pijnlijk om te lezen als vrouw die een miskraam heeft gehad in het 1e trimesterquote:Op dinsdag 28 juni 2022 10:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er is geen 'leven van het kind' want er is geen kind. Er is iets dat een kind zou kunnen worden.
In de VS is er helemaal niet zoveel controle over of je zwanger wordt.
Maar goed, jij blijft hetzelfde riedeltje afdraaien en ik ga gewoon niet nog een keer precies hetzelfde doen. Je zit er naast, maar dat is logisch gezien je aartsconservatieve inslag.
Pro life stelt dat er baby's worden vermoord. Je kan over het moment discussiëren wanneer er sprake is van leven en derhalve moorden, maar ik kan mij goed voorstellen dat de mogelijkheid inrichten om baby's te vermoorden voor hen kan voelen als een opgedrongen keuze.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 22:44 schreef Viv het volgende:
[..]
Het grootste verschil tussen pro-life en pro-choice is wat mij betreft dat pro-life-aanhangers hun keuze opdringen aan iedereen en pro-choice per definitie niet.
Dat er mensen zijn die uit religieuze of persoonlijke overwegingen niet voor een abortus zouden kiezen, kan wat pro-choice betreft prima bestaan naast het feit dat er mensen zijn die de mogelijkheid van abortus wél willen hebben.
Het één hoeft het ander helemaal niet in de weg te staan.
Wat mij betreft ook niet, nee.quote:Op zondag 3 juli 2022 06:38 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dat wil ik best geloven. Maar ook op grond van helemaal niets medisch mag je in het tweede trimester een abortus plegen. En dan kan het ook. Wat mij betreft hoeft de termijn voor een abortus niet nog langer/later te worden dan nu het geval is.
En in de meeste gevallen betekent dit dan een inleiding, bevalling en afscheid nemen. Heel iets anders dan mensen die het over stuk zagen hebben anderen willen laten denken.quote:Op zaterdag 2 juli 2022 23:27 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Bij de abortussen in het tweede trimester gaat het bij een aanzienlijk deel om foetussen met aandoeningen die niet of nauwelijks met het leven verenigbaar zijn. Die kun je namelijk in veel gevallen niet eerder ontdekken.
Ik heb ook twee keer een miskraam gehad in het eerste trimester. Tevens heb ik erg veel moeite moeten doen om zwanger te worden. Toch heb je het in het eerste trimester nog steeds niet over een kind. Wel in je gevoel en je toekomstdromen, wanneer je kindje gewenst is. Niet te vergelijken met de gevoelens van iemand die ongewenst zwanger is. En niet overeenkomstig met de werkelijkheid.quote:Op zondag 3 juli 2022 06:59 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Dit blijft altijd een beetje pijnlijk om te lezen als vrouw die een miskraam heeft gehad in het 1e trimester
Oprekken naar 40 weken vind ik ook idioot. Er zal een zeer beperkt clubje zijn dat dat zou willen. Maar het feit dat er een beperkte groep is die het verder zou willen oprekken, betekent niet dat het dus maar verder ingeperkt moet worden.quote:Op zondag 3 juli 2022 06:36 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Volgens mij mag je tot aan ruim in de 20 weken ook een yolo abortus doen. En de woketypes uit dat filmpje willen dat optrekken naar 40 weken. Om dan te stellen 'zal heus niet gebeuren als het mag' vind ik wat naïefjes
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |