Toerisme misschien wel maar er zijn genoeg onzinstudies waarmee je never nooit een baan krijgt in de richting die je gestudeerd hebt en daarmee kom je hooguit in een baan waar enig gezond verstand maar geen specifieke kennis vereist is. En dat zijn studies die niet gefinancierd moeten worden met belastinggeld. Daar schieten we als maatschappij niks mee op.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hoezo dan? De mensen met een bachelor vrijetijdskunde kunnen al zo aan het werk. En hun schuld betalen ze eerder terug met hooggeschoold werk dan tomaten plukken. Zoals iemand al zei, het is China niet hier.
Bachelor Toerisme heeft meteen een baan, he?
3. We investeren in automatisering, houden nog maar 60 arbeidsplaatsen over en verklaren 40 arbeidsplaatsen boventallig.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:52 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat snap ik ook. Maar de rekensom is vrij simpel. De vraag is 110 arbeidsplaatsen waar er 100 werknemers zijn. Dan kun je enkele oplossingen kiezen.
1. We halen 10 werknemers van elders
2. We vernietigen 10 arbeidsplaatsen
De 2e keuze is nog nooit gemaakt en daarbij moeten we zorgen dat we geen essentiėle arbeidsplaatsen vernietigen zoals zorgpersoneel of bouwvakkers. Dus dat geen impopulaire keuzes vragen.
Idd minder inkomstenbelastingen waardoor het voor boven modaal verdieners dan ook rendabeler wordt om minder te gaan werken.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:44 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Je kunt idd alle inkomensafhankelijke subsidies, toeslagen, heffingskortingen e.d. afbouwen. Als je met het vrijgekomen geld de inkomstenbelasting verlaagt, dan sla je 2 vliegen in 1 klap.
En toch zijn ze aan het werk, dat is wel evident. Dus wat is het probleem dan?quote:Op zondag 8 mei 2022 13:56 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Toerisme misschien wel maar er zijn genoeg onzinstudies waarmee je never nooit een baan krijgt in de richting die je gestudeerd hebt en daarmee kom je hooguit in een baan waar enig gezond verstand maar geen specifieke kennis vereist is. En dat zijn studies die niet gefinancierd moeten worden met belastinggeld. Daar schieten we als maatschappij niks mee op.
Dat is niet waar, natuurlijk, er zijn honderduizenden banen in de landbouw verdwenen alleen al door automatisering maar (tot nu toe) niet alles is te automatiseren. Dus zo simpel is dat niet.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:52 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat snap ik ook. Maar de rekensom is vrij simpel. De vraag is 110 arbeidsplaatsen waar er 100 werknemers zijn. Dan kun je enkele oplossingen kiezen.
1. We halen 10 werknemers van elders
2. We vernietigen 10 arbeidsplaatsen
De 2e keuze is nog nooit gemaakt en daarbij moeten we zorgen dat we geen essentiėle arbeidsplaatsen vernietigen zoals zorgpersoneel of bouwvakkers. Dus dat geen impopulaire keuzes vragen.
Of we sluiten alle pretparken, welnesscentra en festivals zodat het personeel asperges kan gaan steken. Moedig wetsvoorstel gaat dat worden.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hoezo dan? De mensen met een bachelor vrijetijdskunde kunnen al zo aan het werk. En hun schuld betalen ze eerder terug met hooggeschoold werk dan tomaten plukken. Zoals iemand al zei, het is China niet hier.
Bachelor Toerisme heeft meteen een baan, he?
Mag van mij, hoor, zo lang is het asperge seizoen nietquote:Op zondag 8 mei 2022 14:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Of we sluiten alle pretparken, welnesscentra en festivals zodat het personeel asperges kan gaan steken. Moedig wetsvoorstel gaat dat worden.
Automatiseren doet men om geld te besparen niet om onvervulbare vacatures te kunnen oplossen. Als automatiseren een optie was dan gebeurde het wel.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:03 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is niet waar, natuurlijk, er zijn honderduizenden banen in de landbouw verdwenen alleen al door automatisering maar (tot nu toe) niet alles is te automatiseren. Dus zo simpel is dat niet.
Automatiseren doe je alleen als je binnen x jaar je investering terug verdient. Met schaarse en dure arbeid zal dat dus eerder gebeuren. Nu is een blik goedkope tomatenplukkers opentrekken goedkoper.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:14 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Automatiseren doet men om geld te besparen niet om onvervulbare vacatures te kunnen oplossen. Als automatiseren een optie was dan gebeurde het wel.
Dat we tienduizenden euro's belastinggeld hebben gespendeerd om iemand op te leiden in een vakgebied waar geen werk in is. En toch hebben ze een baan gevonden in een heel ander vakgebied, dan durf ik te stellen dat ze die baan ook hadden kunnen krijgen zonder die waardeloze opleiding.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:01 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En toch zijn ze aan het werk, dat is wel evident. Dus wat is het probleem dan?
Nu betaalt Jan Bovenmodaal ongeveer 50% over iedere extra verdiende euro. Als je dat tarief verlaagt door o.a. de arbeidskorting en loonheffingskorting af te bouwen en de inkomstenbelasting te verlagen, dan rendeert het ook voor deze groep om meer uren te maken.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Idd minder inkomstenbelastingen waardoor het voor boven modaal verdieners dan ook rendabeler wordt om minder te gaan werken.
Waag je kansen en solliciteer zonder opleiding voor die banen!quote:Op zondag 8 mei 2022 14:17 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat we tienduizenden euro's belastinggeld hebben gespendeerd om iemand op te leiden in een vakgebied waar geen werk in is. En toch hebben ze een baan gevonden in een heel ander vakgebied, dan durf ik te stellen dat ze die baan ook hadden kunnen krijgen zonder die waardeloze opleiding.
Geen behoefte aan. Heb een prima opleiding en een prima baan.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:44 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Waag je kansen en solliciteer zonder opleiding voor die banen!
Hetzelfde geldt voor al die andere mensen die een universitaire opleiding hebben gedaan en nu een prima baan hebben.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:48 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Geen behoefte aan. Heb een prima opleiding en een prima baan.
Nee. Die hebben een waardeloze opleiding gedaan en zitten nu in een vakgebied die in 9 van de 10 gevallen niets met de opleiding van doen heeft. Waarom zouden we die opleiding dan financieren? Kennelijk is het niet nodig voor het beroep waarin ze werkzaam zijn en blijkbaar is er onvoldoende werk in het vakgebied waarvoor je gestudeerd hebt. Betaal die opleiding maar uit je eigen zak dan.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:49 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Hetzelfde geldt voor al die andere mensen die een universitaire opleiding hebben gedaan en nu een prima baan hebben.
Sinds 2017 zet de inspectie meer in op de bestuursrechtelijke aanpak, waarbij werkgevers (waaronder uitzendbureaus) die ernstige en meervoudig overtredingen van arbeidswetten begaan beboet worden. Deze boetes zijn zo laag dat ze nauwelijks afschrikkende werking hebbenquote:Op zondag 8 mei 2022 14:50 schreef koffiekoekjes het volgende:
Misschien moet de inspectie gewoon harder optreden tegen misbruik voor werknemers ipv miepen over migratie.
Leuk dat jij iets vindt, maar de rest van Nederland en de werkgevers in Nederland hebben schijt aan je ononderbouwde mening en 'inzichten' en bieden mensen met een prima opleiding dan ook een prima baan aan. Daarom ligt de werkloosheid hier ook lekker laag terwijl het gemiddelde opleidingsniveau steeds verder stijgt, omdat het werkt, mensen een betere opleiding laten volgen.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:53 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee.Die hebben een waardeloze opleiding gedaan en zitten nu in een vakgebied die in 9 van de 10 gevallen niets met de opleiding van doen heeft. Waarom zouden we die opleiding dan financieren? Kennelijk is het niet nodig voor het beroep waarin ze werkzaam zijn en blijkbaar is er onvoldoende werk in het vakgebied waarvoor je gestudeerd hebt. Betaal die opleiding maar uit je eigen zak dan.
Dat je een hoger gemiddeld opleidingsniveau hebt zegt toch niets over het niveau van de mensen in de banen die ze uiteindelijk uitvoeren?quote:Op zondag 8 mei 2022 14:55 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Leuk dat jij iets vindt, maar de rest van Nederland en de werkgevers in Nederland hebben schijt aan je ononderbouwde mening en 'inzichten' en bieden mensen met een prima opleiding dan ook een prima baan aan. Daarom ligt de werkloosheid hier ook lekker laag terwijl het gemiddelde opleidingsniveau steeds verder stijgt, omdat het werkt, mensen een betere opleiding laten volgen.
Alles wat er in jouw hoofd en alleen in jouw hoofd waar zou zijn over die opleidingen en de arbeidsmarkt, zijn dan ook alleen daar van toepassing, in je eigen fantasiewereld.
Of, "jullie kunnen niet groeien". En daar is niks mis mee.quote:Op zondag 8 mei 2022 12:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ok, "Jullie sector gaat krimpen", zo beter? Het is lood om oud ijzer, natuurlijk.
Nou, mischien dat de Inspectie wat met die kritiek kan doen? Lijkt mij nuttig.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Sinds 2017 zet de inspectie meer in op de bestuursrechtelijke aanpak, waarbij werkgevers (waaronder uitzendbureaus) die ernstige en meervoudig overtredingen van arbeidswetten begaan beboet worden. Deze boetes zijn zo laag dat ze nauwelijks afschrikkende werking hebben
Volgens mij mis je het punt.quote:Op zondag 8 mei 2022 14:55 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Leuk dat jij iets vindt, maar de rest van Nederland en de werkgevers in Nederland hebben schijt aan je ononderbouwde mening en 'inzichten' en bieden mensen met een prima opleiding dan ook een prima baan aan. Daarom ligt de werkloosheid hier ook lekker laag terwijl het gemiddelde opleidingsniveau steeds verder stijgt, omdat het werkt, mensen een betere opleiding laten volgen.
Alles wat er in jouw hoofd en alleen in jouw hoofd waar zou zijn over die opleidingen en de arbeidsmarkt, zijn dan ook alleen daar van toepassing, in je eigen fantasiewereld.
Nou ja, de bedrijven in die sector zullen dat vast anders zien.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:01 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Of, "jullie kunnen niet groeien". En daar is niks mis mee.
Je vergeet even te vermelden dat tot dit jaar studenten dat dan ook zelf betaalden omdat ze hun studieschuld moesten terugbetalen.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:04 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Volgens mij mis je het punt.
Een studie vrijetijdskunde, humanisme of genderstudies heb je precies helemaal niks aan. Dat je dan omdat er een schreeuwend tekort aan personeel is ergens receptionist mag spelen of obligate stukjes op een website mag schrijven heb je niet aan die opleiding te danken.
Leg mij nou eens uit waarom we per student tienduizenden euro's moeten subsidiėren aan iemand die humanisme studeert, daar in 99,99% van de gevallen nooit werk zal vinden in die richting terwijl er een gierend tekort is aan verplegend personeel, technici of installateurs?
Alsnje humanisme wilt studeren zou ik zeggen betaal het zelf. Ga je iets studeren waar maatschappelijk behoefte aan is, dan heb je recht op financiering. Wil je met je opleiding geneeskunde nog steeds ergens receptionist spelen of obligate stukjes op een website schrijven krijg je die baan ook echt wel met je studie geneeskunde op zak. Maar er is geen hond die dat wil natuurlijk.
En hoe zie jij het?quote:Op zondag 8 mei 2022 15:07 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nou ja, de bedrijven in die sector zullen dat vast anders zien.
Dat is een rimpeling in het water. Veruit de meeste mensen die met dat diploma op zak rondlopen hebben dat gewoon gefinancierd gekregen.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Je vergeet even te vermelden dat tot dit jaar studenten dat dan ook zelf betaalden omdat ze hun studieschuld moesten terugbetalen.
Ik zie het als dat bedrijven hier niet akkoord mee zullen gaan.quote:
Leuk dat Fok!-user Kapitein_Scheurbuik een mening heeft, maar dat is pas echt iets waar de hele wereld niets aan heeft en dus ook straal negeert.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:04 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Volgens mij mis je het punt.
Een studie vrijetijdskunde, humanisme of genderstudies heb je precies helemaal niks aan.
Nou vooruit, de studie humanisme heet in de praktijk humanistiek. Verandert niets aan mijn stelling.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
PS: Er bestaat geen studie humanisme of vrijtijdskunde. Maar dat wist je vast wel. Er bestaat wel een studie (HBO) vrijetijdsmanagement wat zich vooral bezig houdt met mensen opleiding voor de hotel industrie wat volgens mij gewoon nuttige banen zijn met een goed salaris.
De praktijk laat toch wat anders zien, negeerde je me maar. Dan zou je dit topic minder vervuilen met je letterdiaree.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:15 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Leuk dat Fok!-user Kapitein_Scheurbuik een mening heeft, maar dat is pas echt iets waar de hele wereld niets aan heeft en dus ook straal negeert.
De praktijk laat zien dat mensen steeds hoger opgeleid zijn en dat er steeds meer werk is in Nederland en steeds minder werklozen. Dus de praktijk laat vooral zien dat wat jij zegt totale bullshit is.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:16 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
De praktijk laat toch wat anders zien, negeerde je me maar. Dan zou je dit topic minder vervuilen met je letterdiaree.
Laat me raden? Jij hebt culturele antropologie gestudeerd en probeert nu je studieschuld van 40k terug te betalen met een baan als barista?quote:Op zondag 8 mei 2022 15:17 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
De praktijk laat zien dat mensen steeds hoger opgeleid zijn en dat er steeds meer werk is in Nederland en steeds minder werklozen. Dus de praktijk laat vooral zien dat wat jij zegt totale bullshit is.
Kom aan, zeg, dit soort opmerkingen zijn toch nergens voor nodig?quote:Op zondag 8 mei 2022 15:19 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Laat me raden? Jij hebt culturele antropologie gestudeerd en probeert nu je studieschuld van 40k terug te betalen met een baan als barista?
want de toon van het bericht waar ik op reageer is normaal?quote:Op zondag 8 mei 2022 15:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kom aan, zeg, dit soort opmerkingen zijn toch nergens voor nodig?
Nee, dat kan ik me voorstellen. Wat was je verwachting toen je daar aan begon? Dat lijkt me nou bij uitstek een studie die je maar uit eigen zak moet betalen.quote:Weet je waar pas geen zak mee te verdienen is? Militaire Historie aan de KMA doen zoals ik gedaan heb
Bij de KMA krijg je zelfs geld toe! Dat was best prettig, moet ik zeggen, mijn latere IT studie had dergelijke luxe niet.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:26 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
want de toon van het bericht waar ik op reageer is normaal?
[..]
Nee, dat kan ik me voorstellen. Wat was je verwachting toen je daar aan begon? Dat lijkt me nou bij uitstek een studie die je maar uit eigen zak moet betalen.
Dat betreft hoofdzakelijk vrouwen. Ik moet de eerste nog tegenkomen die 45 jaar lang 36-40 uur gewerkt heeft.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:10 schreef Tijger_m het volgende:
Het kan ook anders.
Verbied het werken in deeltijd en je lost aardig wat van de noodzaak om handjes te importeren af. Ik ben benieuwd welke partij dit als wetsvoorstel gaan aanbieden.
Mijn moeder. Altijd voltijd gewerkt vanaf haar 16e tot aan haar dood en geregeld meer dan 40 uur. Maar zoals gezegd, overleden dus de kans dat je haar tegenkomt is vrij klein.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:33 schreef halfway het volgende:
[..]
Dat betreft hoofdzakelijk vrouwen. Ik moet de eerste nog tegenkomen die 45 jaar lang 36-40 uur gewerkt heeft.
Maar wat zou je met die opleiding kunnen? Een soort Rob de Wijk worden? Die heeft dat volgens mij ook ooit gestudeerd.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:28 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Bij de KMA krijg je zelfs geld toe! Dat was best prettig, moet ik zeggen, mijn latere IT studie had dergelijke luxe niet.
Mijn verwachtig is perfect uitgekomen, overigens, ik heb er wat van geleerd en ben officier in de Landmacht geworden wat zwaar onderbetaald word maar wel leuk was. Ok, meestal leuk....soms.
Heh, de KMA is de Koninlijke MIlitaire Academie in Breda. Dat is, even heel simpel en kort gezegd, hoe je officier word in Nederland (er zijn nog andere wegen). Nu is het onderdeel van de NLDA, de Nederlandse Defensieacademie dus.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:44 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Maar wat zou je met die opleiding kunnen? Een soort Rob de Wijk worden? Die heeft dat volgens mij ook ooit gestudeerd.
Maar was je doel dan officier worden?
Neoliberalisme is dan ook volkomen ruk.quote:
Stukken van die studie kun je dankzij Poetje ook wel bij het vuilnis zetten. Alles over het machtige Russische leger :-)quote:Op zondag 8 mei 2022 15:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kom aan, zeg, dit soort opmerkingen zijn toch nergens voor nodig?
Weet je waar pas geen zak mee te verdienen is? Militaire Historie aan de KMA doen zoals ik gedaan heb
Heh, was begin jaren 80 dus ja, niet zo relevant meer nuquote:Op zondag 8 mei 2022 16:04 schreef nixxx het volgende:
[..]
Stukken van die studie kun je dankzij Poetje ook wel bij het vuilnis zetten. Alles over het machtige Russische leger :-)
Ben ik benieuwd in welke sector die werken want ik ken zo snel eigenlijk geen enkele vrouw die fulltime werkt en eigenlijk maar weinig die het in het verleden wel gedaan hebben.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mijn moeder. Altijd voltijd gewerkt vanaf haar 16e tot aan haar dood en geregeld meer dan 40 uur. Maar zoals gezegd, overleden dus de kans dat je haar tegenkomt is vrij klein.
Mijn vrouw werkt voltijd en heeft nooit anders gedaan. Haar beste vriendin. Al haar vrouwelijke collega;s werken voltijd. Tja...mischien is het probleem wie jij tegenkomt
Kan je uitleggen waarom dat met elkaar in verband staat?quote:Op zondag 8 mei 2022 15:17 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
De praktijk laat zien dat mensen steeds hoger opgeleid zijn en dat er steeds meer werk is in Nederland en steeds minder werklozen. Dus de praktijk laat vooral zien dat wat jij zegt totale bullshit is.
Je kent mij tochquote:Op zondag 8 mei 2022 16:19 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ben ik benieuwd in welke sector die werken want ik ken zo snel eigenlijk geen enkele vrouw die fulltime werkt en eigenlijk maar weinig die het in het verleden wel gedaan hebben.
Internationale mulitnational.quote:Op zondag 8 mei 2022 16:19 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ben ik benieuwd in welke sector die werken want ik ken zo snel eigenlijk geen enkele vrouw die fulltime werkt en eigenlijk maar weinig die het in het verleden wel gedaan hebben.
Net zoals je totale gebrek aan inzicht in de arbeidsmarkt, heb je ook al geen mensenkennis. Maar gelukkig heb je wel een rotsvast geloof in je eigen onderbuik!quote:Op zondag 8 mei 2022 15:19 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Laat me raden? Jij hebt culturele antropologie gestudeerd en probeert nu je studieschuld van 40k terug te betalen met een baan als barista?
Die mensen worden net als elke WO-afgestudeerde ingeschaald op minstens een hbo-schaal… Tenzij ze deeltijd werken verdienen ze dus niet minderquote:Op zondag 8 mei 2022 15:19 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Laat me raden? Jij hebt culturele antropologie gestudeerd en probeert nu je studieschuld van 40k terug te betalen met een baan als barista?
Ook toen ik bij zo'n bedrijf werkte waren de meeste vrouwen parttime.quote:
Kan aan het nivo liggen, mijn vrouw zit vrij hoog in de organisatie en dan is het toch wat anders allemaal.quote:Op zondag 8 mei 2022 16:43 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ook toen ik bij zo'n bedrijf werkte waren de meeste vrouwen parttime.
De regering van het land heeft geen overlast van individuen die slechts gebrekkig Nederlands kunnen spreken, daardoor blijft alles zoals het was. De politici moeten eerst maar eens dezelfde ervaring krijgen waarover de hoogbegaafde Nederlanders al jaren klagen.quote:Op zondag 8 mei 2022 11:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Onze regeringen schreeuwen al jaren dat er huisvesting moet komen, ik heb daar niet zoveel vertrouwen meer in.
Wat gaat het volgende plan worden om arbeidsmigranten te huisvesten nog minder vierkante meters per bewoner doorvoeren en ipv een normaal dubbel stapelbed op die kleine slaapkamertjes een triple stapelbed. Een nog beter businessmodel voor de verpauperde vakantieparken en andere ontwikkelaars.![]()
Och en dan komt er weer eens een stukje in de krant dat er toch echt veel misstanden zijn en wat is dan de reactie van deze bestuurders ze doen een plas en alles blijft zoals het was. Wat een visie toch.
Ik ben van mening dat als de man genoeg verdient de vrouwen al snel een paar stapjes langzamer gaan lopen.quote:Op zondag 8 mei 2022 16:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kan aan het nivo liggen, mijn vrouw zit vrij hoog in de organisatie en dan is het toch wat anders allemaal.
Nou neequote:Op zondag 8 mei 2022 14:17 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat we tienduizenden euro's belastinggeld hebben gespendeerd om iemand op te leiden in een vakgebied waar geen werk in is. En toch hebben ze een baan gevonden in een heel ander vakgebied, dan durf ik te stellen dat ze die baan ook hadden kunnen krijgen zonder die waardeloze opleiding.
Ja alleen groeit de welvaart door al die automatisering alleen maar waardoor we weer nieuwe dingen verzinnen om onszelf mee bezig te houden en waarmee dus weer vacature ontstaan.quote:Op zondag 8 mei 2022 13:57 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
3. We investeren in automatisering, houden nog maar 60 arbeidsplaatsen over en verklaren 40 arbeidsplaatsen boventallig.
Die keuze is talloze malen gemaakt en zal nog vele malen gemaakt worden in diverse bedrijfstakken.
Het is maar de vraag of dat zo blijft en of we dan arbeidsplekken hebben die geschikt zijn voor een grote laaggeschoolde laag die men nu schijnbaar weer wil importeren. Werkgevers willen graag importeren, zij de winsten en de samenleving de lasten.quote:Op zondag 8 mei 2022 21:13 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja alleen groeit de welvaart door al die automatisering alleen maar waardoor we weer nieuwe dingen verzinnen om onszelf mee bezig te houden en waarmee dus weer vacature ontstaan.
Zijn te weinig mensen voorquote:Op zaterdag 7 mei 2022 20:30 schreef Makrelis het volgende:
Als kinderopvang beter wordt geregeld dan kan in principe de arbeidsparticipatie van vrouwen omhoog zoals in Denemarken het geval is en daar speelt dit probleem dus veel minder.
https://nos.nl/artikel/24(...)r-beschikbare-mensenquote:Dat tekort neemt naar verwachting ook zonder de nieuwe plannen nog verder toe. In de kinderopvang neemt het aantal vacatures ten opzichte van het aantal werkzoekenden bijvoorbeeld met 46 procent toe de komende tien jaar, terwijl kinderopvangorganisaties nu al niet genoeg personeel hebben. Bouman: "De verhoging van de vergoeding voor de kinderopvang gaat tot meer vraag naar personeel leiden." En dus tot grotere tekorten.
Ouderen zouden ook langer moeten doorwerkenquote:Op zondag 8 mei 2022 13:10 schreef Tijger_m het volgende:
Het kan ook anders.
Verbied het werken in deeltijd en je lost aardig wat van de noodzaak om handjes te importeren af. Ik ben benieuwd welke partij dit als wetsvoorstel gaan aanbieden.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)migranten-aantrekkenquote:Arbeidsmigrant maar deel van oplossing
Arbeidsmigranten zouden een deel van de oplossing voor dit probleem kunnen zijn. In 2019 becijferde het CBS dat er alleen al uit de EU jaarlijks zo'n 50.000 arbeidsmigranten nodig zijn in Nederland voor werk dat niemand wil doen.
Toch zijn we er niet met alleen meer arbeidsmigranten, zelfs niet als het lukt heel veel mensen binnen te halen, stellen de onderzoekers. Ook mensen met een deeltijdbaan zoals veel vaders en moeders moeten meer gaan werken. Daarnaast wordt ouderen langer laten doorwerken door de onderzoekers genoemd als oplossing voor het probleem.
Die mensen zijn uiteindelijk vooral nodig in de zorg. "De vergrijzing zal leiden tot een toename van de zorgvraag die groter is dan de groei van de beroepsbevolking", stellen de onderzoekers.
Waar denk je dat vrouwen die werkzaam zijn in de kinderopvang zelf hun kinderen latenquote:Op zaterdag 7 mei 2022 20:30 schreef Makrelis het volgende:
Als kinderopvang beter wordt geregeld dan kan in principe de arbeidsparticipatie van vrouwen omhoog zoals in Denemarken het geval is en daar speelt dit probleem dus veel minder.
Geestelijke verzorging bij defensie, justitie, ouderenzorg, ggz. Leiden ze rechtstreeks voor op.quote:Op zondag 8 mei 2022 21:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou nee
Dat er weinig banen zijn waar humanistiek of culturele antropologie direct voor opleiden, betekent niet dat die mensen helemaal niets leren daar. In principe ontwikkelen ze zich gewoon net als andere studenten. Immers is studeren meer dan alleen bepaalde vaktheorie in je kop stampen. Het is ook het leren van werk-competenties en het ontwikkelen van zaken als creativiteit, doorzettingsvermogen, verantwoordelijkheidsgevoel en nog meer van die zaken.
Daarom hebben de alumni daarvan doorgaans ook geen banen die je met enkel je Havo-papiertje gaat krijgen. Genoeg werkgevers die vooral geinteresseerd zijn in het werk en denkniveau, en niet zozeer welk vakgebied dat is.
Dat klopt. Maar als het vakgebied voor die werkgevers niet zo belangrijk is, en in het vakgebied van de desbetreffende studie is geen of nauwelijks werk te vinden, dan kun je dus concluderen dat het een studie is die je opleid tot niks. Ga dan lekker elektrotechniek studeren, dan heb je een solide basis en kun je ook aan de slag waar je met je studie humanistiek een baan zou kunnen vinden, voor die werkgever telt immers alleen het werk en denk niveau, toch?quote:Op zondag 8 mei 2022 21:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou nee
Dat er weinig banen zijn waar humanistiek of culturele antropologie direct voor opleiden, betekent niet dat die mensen helemaal niets leren daar. In principe ontwikkelen ze zich gewoon net als andere studenten. Immers is studeren meer dan alleen bepaalde vaktheorie in je kop stampen. Het is ook het leren van werk-competenties en het ontwikkelen van zaken als creativiteit, doorzettingsvermogen, verantwoordelijkheidsgevoel en nog meer van die zaken.
Daarom hebben de alumni daarvan doorgaans ook geen banen die je met enkel je Havo-papiertje gaat krijgen. Genoeg werkgevers die vooral geinteresseerd zijn in het werk en denkniveau, en niet zozeer welk vakgebied dat is.
Nou, laat eens een vacature zien waar specifiek om een opleiding in de humanistiek wordt gevraagd.quote:Op zondag 8 mei 2022 23:16 schreef probeer het volgende:
[..]
Geestelijke verzorging bij defensie, justitie, ouderenzorg, ggz. Leiden ze rechtstreeks voor op.
En ja, de rest van je post is precies zoals het inderdaad gebeurt.
Kip en ei verhaal lijkt me.quote:Op zondag 8 mei 2022 22:24 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
Zijn te weinig mensen voor
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)r-beschikbare-mensen
Bron: https://www.monkeydonky.n(...)-in-de-kinderopvang/quote:Hoeveel pedagogisch medewerkers er op de groep aanwezig moeten zijn, wordt ook wel beroepskracht-kind-ratio genoemd, oftewel BKR. Deze BKR voor de kinderopvang geeft aan hoeveel kinderen één begeleider mag opvangen. Dit hangt af van de leeftijd van kinderen, het aantal aanwezige kinderen en de samenstelling van de groep.
Bij baby's van 0 tot 1 jaar mag één pedagogisch medewerker maximaal drie kinderen opvangen. Mochten er dus vier kinderen van tot 1 jaar zijn, dan moeten er twee leiders op een groep worden ingezet. Bij kinderen van 1 tot 2 jaar mag één pedagogisch medewerker vijf kinderen opvangen, en bij peuters tussen de 2 en 4 jaar oud mag één pedagogisch medewerker maximaal acht kinderen opvangen. Zodra er op één groep kinderen uit verschillende leeftijdscategorieėn worden opgevangen, wordt de BKR daar op aangepast. Eén PM'er mag bijvoorbeeld drie baby's opvangen, maar als de groep bestaat uit twee baby's en twee dreumesen van 1 jaar, dan mag één PM'er vier kinderen alleen opvangen.
Op de buitenschoolse opvang mag één pedagogisch medewerker maximaal tien kinderen van 4 t/m 6 jaar opvangen, en bij kinderen van 7 t/m 12 jaar is dat aantal maximaal twaalf.
Het is dus afhankelijk van de leeftijd van de kinderen en van het aantal kinderen hoeveel pedagogisch medewerkers er op de groep aanwezig zijn.
https://www.sp.nl/onderwerp/arbeidsmigratie-regulerenquote:Op maandag 9 mei 2022 08:58 schreef Hexagon het volgende:
Goed en nu graag het plan van de SP om hier banen te kunnen gaan schrappen.
Goed, dan ben ik vevolgens benieuwd waar de SP al zijn nogal prijzige verkiezingsprogramma van wil gaan betalen en wie het moet gaat uitvoeren. Vooral al die extra banen in de zorg en extra sociale huurwoningen worden dan een uitdaging.quote:Op maandag 9 mei 2022 09:15 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
https://www.sp.nl/onderwerp/arbeidsmigratie-reguleren
Geen onbeperkte economische groei prediken lijkt me een mooi uitgangspunt. Het schrappen van arbeidsplaatsen indien nodig kan door verdere automatisering.
Het wederom importeren van een hele lading laaggeschoold personeel om die uit te laten buiten door werknemers voor financieel gewin is een heilloze weg waarvan de samenleving de rekening betaald.
Alles is een uitdaging. Maar met de miljarden wat je van het stikstof potje af haalt kan je heel wat leuke dingen doen. Keuzes. Lees gerust het hele SP programma. En over dat stikstof; EenVandaag heeft weer een leuk item.quote:Op maandag 9 mei 2022 10:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Goed, dan ben ik vevolgens benieuwd waar de SP al zijn nogal prijzige verkiezingsprogramma van wil gaan betalen en wie het moet gaat uitvoeren. Vooral al die extra banen in de zorg en extra sociale huurwoningen worden dan een uitdaging.
Ik hoop dat je het verschil tussen structureel geld, zoals zorgkosten, en incidenteel geld begrijpt. Om de hoeveelheid zorg die de SP wil de kunnen bekostigen moeten de inkomsten van de overheid structureel fors omhoog. Dus moet ook de economie groeien. En dan moeten er nog personeel voor hebben ook. Uit welke sectoren gaan we die dan precies weghalen?quote:Op maandag 9 mei 2022 10:55 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Alles is een uitdaging. Maar met de miljarden wat je van het stikstof potje af haalt kan je heel wat leuke dingen doen. Keuzes. Lees gerust het hele SP programma. En over dat stikstof; EenVandaag heeft weer een leuk item.
Dat zeg ik toch. Geestelijk verzorger. Google zelf, ik heb nul behoefte dat voor je te gaan doen.quote:Op maandag 9 mei 2022 08:34 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nou, laat eens een vacature zien waar specifiek om een opleiding in de humanistiek wordt gevraagd.
Arbeidsmigratie van buiten de Eu is op zich makkelijk te stoppen, maar ik denk dat we in Nederland ondertussen ook al wel wat zouden moeten willen doen aan arbeidsmigratie van binnen de Eu. Wat mij betreft voeren we bijv weer werkvergunningen in en dan niet als een wassen neus.quote:Op maandag 9 mei 2022 09:15 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
https://www.sp.nl/onderwerp/arbeidsmigratie-reguleren
Geen onbeperkte economische groei prediken lijkt me een mooi uitgangspunt. Het schrappen van arbeidsplaatsen indien nodig kan door verdere automatisering.
Het wederom importeren van een hele lading laaggeschoold personeel om die uit te laten buiten door werknemers voor financieel gewin is een heilloze weg waarvan de samenleving de rekening betaald.
Ik hoop dat je begrijpt dat je 25 miljard best over heel wat jaren kan uitsmeren.quote:Op maandag 9 mei 2022 11:04 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik hoop dat je het verschil tussen structureel geld, zoals zorgkosten, en incidenteel geld begrijpt.
Ja daar kunnen ze bij de SP een jaar hun zorgwensen mee betalen. Daarna is de pot alweer leeg.quote:Op maandag 9 mei 2022 11:33 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Ik hoop dat je begrijpt dat je 25 miljard best over heel wat jaren kan uitsmeren.
Hoe dan ook, de inspectie zegt het zelf. Arbeidsmigratie is een heilloze weg. Een race naar de bodem. Puur voor de bovenklasse om de onderklasse verder uit te buiten.
Dat is dan ook het doel van partijen als VVD66. En dat weten ze stiekem zelf ook wel.quote:Op maandag 9 mei 2022 11:33 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Ik hoop dat je begrijpt dat je 25 miljard best over heel wat jaren kan uitsmeren.
Hoe dan ook, de inspectie zegt het zelf. Arbeidsmigratie is een heilloze weg. Een race naar de bodem. Puur voor de bovenklasse om de onderklasse verder uit te buiten.
Een eerlijk verhaal. Dan vallen de coalitiepartijen iig al helemaal af. 😂quote:Op maandag 9 mei 2022 11:40 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja daar kunnen ze bij de SP een jaar hun zorgwensen mee betalen. Daarna is de pot alweer leeg.
https://www.medischcontac(...)ere-zorguitgaven.htm
En voor mij is arbeidsmigratie niet heilig. Maar ik wil een eerlijk verhaal over hoe we zonder kunnen. En daar komt de SP ook niet mee.
Wat denk jij dan te gaan missen als er geen arbeidsmigranten meer zouden zijn? Noem die eerst maar eens op.quote:Op maandag 9 mei 2022 11:40 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja daar kunnen ze bij de SP een jaar hun zorgwensen mee betalen. Daarna is de pot alweer leeg.
https://www.medischcontac(...)ere-zorguitgaven.htm
En voor mij is arbeidsmigratie niet heilig. Maar ik wil een eerlijk verhaal over hoe we zonder kunnen. En daar komt de SP ook niet mee.
Bouwvakkers, tomatenplukkers, schoonmakers, productiemedewerkers. Het zijn er nu al ontzettend veel. Als ze weg gaan ligt heel producerend Nederland gewoon plat.quote:Op maandag 9 mei 2022 11:51 schreef torentje het volgende:
[..]
Wat denk jij dan te gaan missen als er geen arbeidsmigranten meer zouden zijn? Noem die eerst maar eens op.
Dit is een interessante vraag die ik wat breder wil trekken dan de beleidswensen van de SP. Mensen zijn heel gevoelig voor financiėle en fiscale prikkels. Waar vinden we de arbeidskrachten en welke sectoren moeten we verkleinen om werknemers vrij te maken?quote:Op maandag 9 mei 2022 11:04 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik hoop dat je het verschil tussen structureel geld, zoals zorgkosten, en incidenteel geld begrijpt. Om de hoeveelheid zorg die de SP wil de kunnen bekostigen moeten de inkomsten van de overheid structureel fors omhoog. Dus moet ook de economie groeien. En dan moeten er nog personeel voor hebben ook. Uit welke sectoren gaan we die dan precies weghalen?
Overigens zijn de door jou zo geliefde boeren ook grootafnemers van arbeidsmigranten. Mogen ze in dat geval wel gedwongen worden om te stoppen?
Ieder weldenkend mens kan hen missen als kiespijn, want zij faciliteren criminelen.quote:Op maandag 9 mei 2022 12:37 schreef Zolena het volgende:
[..]
Bouwvakkers, tomatenplukkers, schoonmakers, productiemedewerkers. Het zijn er nu al ontzettend veel. Als ze weg gaan ligt heel producerend Nederland gewoon plat.
Helaas is bevolkingspolitiek een vies woord maar het faciliteren van gezinnen in Nederland om voldoende kinderen te krijgen om een gezonde bevolkingsopbouw (dat hoeft geen groei te betekenen) te krijgen is essentieel lange termijnbeleid.quote:
Yep. Maar niet alleen in Nederland. Dit is een gigantisch probleem in ieder geļndustrialiseerd land.quote:Op maandag 9 mei 2022 12:48 schreef Havermout2 het volgende:
[..]
Helaas is bevolkingspolitiek een vies woord maar het faciliteren van gezinnen in Nederland om voldoende kinderen te krijgen om een gezonde bevolkingsopbouw (dat hoeft geen groei te betekenen) te krijgen is essentieel lange termijnbeleid.
quote:The businessman and the fisherman
One day a fisherman was lying on a beautiful beach, with his fishing pole propped up in the sand and his solitary line cast out into the sparkling blue surf. He was enjoying the warmth of the afternoon sun and the prospect of catching a fish.
About that time, a businessman came walking down the beach, trying to relieve some of the stress of his workday. He noticed the fisherman sitting on the beach and decided to find out why this fisherman was fishing instead of working harder to make a living for himself and his family. “You aren’t going to catch many fish that way,” said the businessman to the fisherman.
“You should be working rather than lying on the beach!”
The fisherman looked up at the businessman, smiled and replied, “And what will my reward be?”
“Well, you can get bigger nets and catch more fish!” was the businessman’s answer. “And then what will my reward be?” asked the fisherman, still smiling. The businessman replied, “You will make money and you’ll be able to buy a boat, which will then result in larger catches of fish!”
“And then what will my reward be?” asked the fisherman again.
The businessman was beginning to get a little irritated with the fisherman’s questions. “You can buy a bigger boat, and hire some people to work for you!” he said.
“And then what will my reward be?” repeated the fisherman.
The businessman was getting angry. “Don’t you understand? You can build up a fleet of fishing boats, sail all over the world, and let all your employees catch fish for you!”
Once again the fisherman asked, “And then what will my reward be?”
The businessman was red with rage and shouted at the fisherman, “Don’t you understand that you can become so rich that you will never have to work for your living again! You can spend all the rest of your days sitting on this beach, looking at the sunset. You won’t have a care in the world!”
The fisherman, still smiling, looked up and said, “And what do you think I’m doing right now?”
Nederland exporteert jaarkijks ruim een miljard kilo tomaten. Net als vleesexport mag dat wat mij betreft ook wel wat minder. Bovendien verbruikt de glastuinbouw ontzettend veel aardgas en werken er bijna alleen maar polen.quote:Op maandag 9 mei 2022 12:37 schreef Zolena het volgende:
[..]
Bouwvakkers, tomatenplukkers, schoonmakers, productiemedewerkers. Het zijn er nu al ontzettend veel. Als ze weg gaan ligt heel producerend Nederland gewoon plat.
Nu komen we al ergens. Maar ik denk juist dat het deels komt doordat we zo welvarend zijn geworden dat we geld kunnen uitgeven aan de gekste dingen zoals luiheid door je boodschappen te laten bezorgen. En we bijvoorbeeld geld over hebben voor steeds meer zorg voor van alles en nog wat. We willen heel veel en we hebben de welvaart daarvoor. Maar de mensen dus niet.quote:Op maandag 9 mei 2022 12:46 schreef Havermout2 het volgende:
[..]
Dit is een interessante vraag die ik wat breder wil trekken dan de beleidswensen van de SP. Mensen zijn heel gevoelig voor financiėle en fiscale prikkels. Waar vinden we de arbeidskrachten en welke sectoren moeten we verkleinen om werknemers vrij te maken?
Het probleem is dat het marktmechanisme in Nederland al een tijdje niet meer goed functioneert om de economie te schonen. Dat ligt deels aan het Europese monetaire beleid en de mondiale economie, maar dat is een gegeven en leidt af van de vraag. In Nederland kan de overheid (ten minste een die niet vies is van visie) er vooral met regels, subsidies en belastingen sturen.
We willen productie reshoren uit het verre Oosten, de bouw moderniseren om goed betaalde productiebanen voor laag en midden geschoolden belangrijk zijn voor een egale samenleving. We willen af van McJobs en de gig-economy/flex-economie (sorry voor de anglicismen). De antwoorden zijn daarmee te vinden, afbouwen van laag productieve sectoren zoals bezorging, distributie en logistiek, horeca en evenmentenindustrie en vooral zakelijke dienstverlening. Ook wordt het tijd om het mes te zetten in de administratieve en financiėle sector die vooral bestaan dankzij te complexe regelgeving in het land.
Laat studenten ze opvangen. Die hebben deze stof zo doorquote:Op maandag 9 mei 2022 09:11 schreef Makrelis het volgende:
[..]
Kip en ei verhaal lijkt me.
Edit: Ik denk dat het wel zoden aan de dijk zet. Het is een eenvoudige rekensom. Per medewerker is er een veel hoger rendement per opgevangen kind dan dat mensen hun eigen kind opvangen.
[..]
Bron: https://www.monkeydonky.n(...)-in-de-kinderopvang/
Oh genoeg mensen die op een inkomen rondkomen. Maar menig Nederlander vind dat gewoon niet genoeg en wil een meer luxe leven dan men in de jaren 80 gewend is.quote:Op maandag 9 mei 2022 12:55 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Yep. Maar niet alleen in Nederland. Dit is een gigantisch probleem in ieder geļndustrialiseerd land.
Nuchter beschouwd doen we het natuurlijk helemaal verkeerd. Een ding dat Covid-19 aan onze familie heeft gegeven, is dat we onze kinderen op kunnen zien groeien. En er is eigenlijk weinig mooiers dan dat. Waarom hebben we het onszelf zo moeilijk gemaakt? In de jaren 70 en 80 kon je - mede vanwege de demografie - nog op een inkomen rondkomen. Huizen waren niet peperduur. We hadden niet veel, maar we waren gelukkig.
Wij hebben ons de pleuris gestudeerd, en we wonen in een flatje.
[..]
dat zorgt voor meer druk, groene druk om precies te zijnquote:
Je hebt gelijk dat er een culturele revolutie voor nodig is, waarbij we eens terug naar de tekentafel moeten van waar een gezin nou precies voor bedoeld is, en hoe je daar taken verdeeld, wat de overheid zich van de koek mag toe-eigenen.quote:Op maandag 9 mei 2022 13:54 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Oh genoeg mensen die op een inkomen rondkomen. Maar menig Nederlander vind dat gewoon niet genoeg en wil een meer luxe leven dan men in de jaren 80 gewend is.
Wil je dat veranderen dan zul je met een soort culturele revolutie moeten komen.
Dan ben ik benieuwd of de gemiddelde Nederlander niet toch liever arbeidsmigranten heeft dan te gaan leven als een arbeider uit 1970.quote:Op maandag 9 mei 2022 14:03 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je hebt gelijk dat er een culturele revolutie voor nodig is, waarbij we eens terug naar de tekentafel moeten van waar een gezin nou precies voor bedoeld is, en hoe je daar taken verdeeld, wat de overheid zich van de koek mag toe-eigenen.
Ik ben een groot voorstander van laissez-faire, maar we zitten op de verkeerde weg.
Ligt ook aan de ouders. Het scheelt nogal of je je kind buiten voor je deur laat voetballen op een veldje of dat je gaat rijden voor de hockey, het veld uit plastic bestaat en je kind elk jaar een nieuwe stick krijgt, bijvoorbeeldquote:Op maandag 9 mei 2022 13:55 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
dat zorgt voor meer druk, groene druk om precies te zijn
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)egrippen/groene-druk
Maar ook dat hoeft niet. Daar waar mij vader de hele dag dingen in elkaar aan het schroeven was, zit ik achter een computer en beantwoord ik e-mails. De automatisering en alles wat daar bij komt kijken, hoeven we niet weg te doen. Het is een kwestie van prioriteiten stellen.quote:Op maandag 9 mei 2022 14:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dan ben ik benieuwd of de gemiddelde Nederlander niet toch liever arbeidsmigranten heeft dan te gaan leven als een arbeider uit 1970.
Richting de 20 miljoen inwoners zie je wel zitten?quote:Op maandag 9 mei 2022 11:40 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja daar kunnen ze bij de SP een jaar hun zorgwensen mee betalen. Daarna is de pot alweer leeg.
https://www.medischcontac(...)ere-zorguitgaven.htm
En voor mij is arbeidsmigratie niet heilig. Maar ik wil een eerlijk verhaal over hoe we zonder kunnen. En daar komt de SP ook niet mee.
Wellicht genoegen nemen met minder materiele welvaart? 'Luxe'?quote:Op maandag 9 mei 2022 14:30 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Maar ook dat hoeft niet. Daar waar mij vader de hele dag dingen in elkaar aan het schroeven was, zit ik achter een computer en beantwoord ik e-mails. De automatisering en alles wat daar bij komt kijken, hoeven we niet weg te doen. Het is een kwestie van prioriteiten stellen.
Als we drie tot vijf kinderen per gezin willen, wat moeten we daar voor laten, en wat moeten we daar voor doen?
En wie zegt dat we op deze heilloze weg stoppen bij 20 miljoen. Economische groei is immers schijnbaar zaligmakend.quote:Op maandag 9 mei 2022 14:39 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Richting de 20 miljoen inwoners zie je wel zitten?
Studeren is niet bedoeld om carričre te maken, maar om te studeren.quote:Op zondag 8 mei 2022 15:26 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
want de toon van het bericht waar ik op reageer is normaal?
[..]
Nee, dat kan ik me voorstellen. Wat was je verwachting toen je daar aan begon? Dat lijkt me nou bij uitstek een studie die je maar uit eigen zak moet betalen.
VVD66'ers hebben daar hoe dan ook niet zo'n last van in de grachtengordel/het villapark. En wanneer dat wel is, verkassen ze gewoon naar het buitenland.quote:Op maandag 9 mei 2022 14:40 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
En wie zegt dat we op deze heilloze weg stoppen bij 20 miljoen. Economische groei is immers schijnbaar zaligmakend.
Eerder een eerlijk verhaal van de SP waar het dan minder moet. De SP wil ook enkel meer.quote:Op maandag 9 mei 2022 14:39 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Richting de 20 miljoen inwoners zie je wel zitten?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |