Als de chanteur 6000 kernwapens heeft moet je je wel afvragen ja of je niet misschien voor bepaalde chantage moet zwichten.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:09 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Daar hebben we de o zo onafhankelijke De Wijk weer. Als het argument van de conventionele legers niet opgaat moeten we maar zwichten voor nucleaire chantage. Waarom is bij Rob de Wijk toch altijd de eindconclusie in het belang van Rusland.
En wat lost zwichten dan precies op?quote:Op donderdag 28 april 2022 11:20 schreef Confetti het volgende:
[..]
Als de chanteur 6000 kernwapens heeft moet je je wel afvragen ja of je niet misschien voor bepaalde chantage moet zwichten.
Dat valt toch wel mee? Hij predikt voorzichtigheid. Op zichzelf geen slecht advies. Is het niet gewoon verstandig om de Russen niet te onderschatten?quote:Op donderdag 28 april 2022 11:09 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Daar hebben we de o zo onafhankelijke De Wijk weer. Als het argument van de conventionele legers niet opgaat moeten we maar zwichten voor nucleaire chantage. Waarom is bij Rob de Wijk toch altijd de eindconclusie in het belang van Rusland.
Ah. En als hij aan de Poolse grens staat doen we het weer? En Oost-Berlijn? Ook maar afstaan?quote:Op donderdag 28 april 2022 11:20 schreef Confetti het volgende:
[..]
Als de chanteur 6000 kernwapens heeft moet je je wel afvragen ja of je niet misschien voor bepaalde chantage moet zwichten.
De dreiging van totale vernietiging. Er zijn natuurlijk rode lijnen maar we gaan nu wel langzamerhand toe naar een situatie waarbij geen milimeter wordt opgegeven en of dat handig is met een vijand met zulke wapens..nee.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:21 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
En wat lost zwichten dan precies op?
Dat Rusland hier steeds mee komt is simpelweg omdat journalisten tijdens persmomenten hier naar vragen. En dan wordt gewoon Ruslands doctrine herhaald.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:09 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Daar hebben we de o zo onafhankelijke De Wijk weer. Als het argument van de conventionele legers niet opgaat moeten we maar zwichten voor nucleaire chantage. Waarom is bij Rob de Wijk toch altijd de eindconclusie in het belang van Rusland.
Dat is natuurlijk altijd verstandig. Maar dat is iets anders dan zwichten voor dit soort evidente chantage.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:21 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dat valt toch wel mee? Hij predikt voorzichtigheid. Op zichzelf geen slecht advies. Is het niet gewoon verstandig om de Russen niet te onderschatten?
Hoe verdwijnt die precies? Rusland breekt zijn kernwapens af?quote:Op donderdag 28 april 2022 11:22 schreef Confetti het volgende:
[..]
De dreiging van totale vernietiging.
Dit doorbreek je in mijn ogen alleen maar door vriendschap te sluiten. Klinkt voor nu nog ver weg maar vriendschap is er in het verleden vaker geweest.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:22 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat Rusland hier steeds mee komt is simpelweg omdat journalisten tijdens persmomenten hier naar vragen. En dan wordt gewoon Ruslands doctrine herhaald.
Er is volgens mij verder niets veranderd. Het is en blijft gewoon: Rusland zet alleen kernbommen in als het voortbestaan van Rusland bedreigt wordt. En dat is natuurlijk expres een beetje vaag.
Hallo Angela Merkel.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:24 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dit doorbreek je in mijn ogen alleen maar door vriendschap te sluiten. Klinkt voor nu nog ver weg maar vriendschap is er in het verleden vaker geweest.
Mits goedgekeurd en na het succesvol doorlopen hebben van de "eerste oefening"...quote:Op donderdag 28 april 2022 09:42 schreef ExTec het volgende:
Misschien moet je eens opzoeken wat algehele mobilisatie betekent.
Laat me een hintje geven: iedereen die kan vechten, moet. Geen keuze.
Zonder meer. Het is daarmee zaak om het hoofd koel te houden en de dreiging op realiteit in te schatten. Niet bagatelliseren, niet overschatten, wel op merites beoordelen en daar naar handelen.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:22 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk altijd verstandig. Maar dat is iets anders dan zwichten voor dit soort evidente chantage.
quote:Op donderdag 28 april 2022 11:20 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar naast het leger verliest Oekraine natuurlijk ook een hoop burgers. Ook burgers die mee zouden kunnen vechten.
Daarnaast zie ik in de dagelijkse update van Oekraine geen +1600 doden? Tussen gisteren en vandaag zit een verschil van 400.Ongetrainde burgers kunnen niet mee vechten. Voor vechten in een leger moet je echt getraind worden, je moet ook samen kunnen vechten, aan ongeleide projectielen heb je niets, erger, daar heb je last van.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Burgers kunnen het natuurlijk wel soldaten lastig maken, met gif (narcissen zijn geen onschuldige planten, water in vazen vergiftigen ze ook) of sabotage acties.
Vriendschap moet ook het doel zijn uiteindelijk. Maar daarvoor zitten nog wel wat (een hele hoop) stappen. Er is nu geen wil voor vriendschap op dit moment. Misschien over een jaar of 10 zou daar naartoe gewerkt kunnen worden.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:24 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dit doorbreek je in mijn ogen alleen maar door vriendschap te sluiten. Klinkt voor nu nog ver weg maar vriendschap is er in het verleden vaker geweest.
Als Frankrijk, Engeland en Amerika dat ook hebben, blijf je op je stuk staan. Poetin weet heus wel dat Moskou een hele grote radioactieve parkeerplaats wordt als hij begint. De tweede bom valt op Rusland.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:20 schreef Confetti het volgende:
[..]
Als de chanteur 6000 kernwapens heeft moet je je wel afvragen ja of je niet misschien voor bepaalde chantage moet zwichten.
De Russen zijn veel te lang overschat. Niet in de laatste plaats door henzelf.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:21 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Dat valt toch wel mee? Hij predikt voorzichtigheid. Op zichzelf geen slecht advies. Is het niet gewoon verstandig om de Russen niet te onderschatten?
Dit ligt natuurlijk heel wat genuanceerder. Je zou kunnen zeggen dat we in feite nog altijd in de afwikkeling van WO2 zitten. Dat gaat wel wat slagjes verder en dieper dan Merkel.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Hallo Angela Merkel.
Goed uitgepakt he?
Optie 4: Rusland krijgt niet (of slechts deels) wat het wil na onderhandelen, en stopt met verdere aanvallen.quote:Op donderdag 28 april 2022 10:23 schreef zoost het volgende:
Ik zie maar 3 uitkomsten in dit conflict:
1. Rusland krijgt wat het wilt door militair optreden, en stopt met verdere aanvallen.
2. Rusland krijgt wat het wilt na onderhandelen, en stopt met verdere aanvallen.
3. Rusland raakt uitgeput en en stopt met verdere aanvallen.
Overschatten is ook niet wat ik graag zie.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:30 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
De Russen zijn veel te lang overschat. Niet in de laatste plaats door henzelf.
Op dit moment is dat vrijwel onmogelijk.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Vriendschap moet ook het doel zijn uiteindelijk. Maar daarvoor zitten nog wel wat (een hele hoop) stappen. Er is nu geen wil voor vriendschap op dit moment. Misschien over een jaar of 10 zou daar naartoe gewerkt kunnen worden.
Als je de russische media nu ziet zou ik ook niet weten hoe Rusland zelf uberhaupt vriendschap zou kunnen sluiten met het westen op dit moment. De media zou dat niet kunnen verkopen.
Klopt, maar als de VS niet thuisgeeft hangt het af van Frankrijk en/of het VK vwb inzet...quote:Op donderdag 28 april 2022 11:22 schreef trein2000 het volgende:
Ah. En als hij aan de Poolse grens staat doen we het weer? En Oost-Berlijn? Ook maar afstaan?
De NATO is ook 'gewoon' een nucleaire alliantie he?
Zoveel macht bij 1 man is niet gezond maar je hebt er wel mee te dealen. Poetin heeft een paar jaar geleden al gezegd dat de Russen als martelaren zullen sterven maar de vijand het zeker niet zal overleven. Deze 'siege'-mentaliteit gecombineerd met een totalitair systeem maakt dat je niet alles rationaal kan berederen vanuit ons perspectief.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:29 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Als Frankrijk, Engeland en Amerika dat ook hebben, blijf je op je stuk staan. Poetin weet heus wel dat Moskou een hele grote radioactieve parkeerplaats wordt als hij begint. De tweede bom valt op Rusland.
Ja. Maar wel met als prijs de totale vernietiging van Rusland en de wereld. En bovendien bestaat die optie anders om ook. Dus die factor kunnen we prima neutraliseren.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:35 schreef Confetti het volgende:
[..]
Zoveel macht bij 1 man is niet gezond maar je hebt er wel mee te dealen. Poetin heeft een paar jaar geleden al gezegd dat de Russen als martelaren zullen sterven maar de vijand het zeker niet zal overleven. Deze 'siege'-mentaliteit gecombineerd met een totalitair systeem maakt dat je niet alles rationaal kan berederen vanuit ons perspectief.
Hij heeft de macht om Amerika en heel Europa totaal te vernietigen. Hoe vervelend ook, je kan dat feit niet volkomen negeren.
Dat idee is inderdaad ultra failliet.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Hallo Angela Merkel.
Goed uitgepakt he?
quote:Op donderdag 28 april 2022 11:20 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar naast het leger verliest Oekraine natuurlijk ook een hoop burgers. Ook burgers die mee zouden kunnen vechten.
Daarnaast zie ik in de dagelijkse update van Oekraine geen +1600 doden? Tussen gisteren en vandaag zit een verschil van 400.Ik kijk hier https://www.minusrus.com/enSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar het is natuurlijk niet zeker dat die het bij het rechte eind hebben.
Inderdaad. Wat ik DE overigens wel kwalijk neem is NS2, daar zijn ze zo vaak voor gewaarschuwd…quote:Op donderdag 28 april 2022 11:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat idee is inderdaad ultra failliet.
Ik neem het DE niet superkwalijk, want allicht was het het de moeite waard,
Maar achteraf is de conclusie dat je de oligarchen een paradijselijk bestaan overal op deze planeet gunde, en de gemiddelde rus kon in de stront zakken.
Die +1600 gaat over gewonden, gevangenen en doden samen. De waarden uit die twitter berichten lijken hetzelfde te zijn, alleen zie je hier het totaal aantal personeel (gewonden, doden en gevangenen) staan.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:39 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Ik kijk hier https://www.minusrus.com/en
Maar het is natuurlijk niet zeker dat die het bij het rechte eind hebben.
Maar het is niet een gegeven dat werkelijk iedereen in RUS daar in mee gaat.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:35 schreef Confetti het volgende:
Hij heeft de macht om Amerika en heel Europa totaal te vernietigen. Hoe vervelend ook, je kan dat feit niet volkomen negeren.
Het kan van alles zijn, deinternationale gemeenschap, een coalitie, een buurland, maar een genocide de-escaleren zonder de agressor op één of andere manier militair te verslaan/te verjagen, is volgens mij een utopie.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:17 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat bedoel je precies met een ander leger? De internationale gemeenschap?
[..]
Dit blijft gokken op een redelijk normale pysche bij de tegenstander. Ik denk dat die er nog steeds tot op bepaalde hoogte is en zoals terecht hierboven al opgemerkt zijn we nog ver van daadwerkelijke inzet, maar is het wel iets om rekening mee te houden omdat Rusland duidelijk met een andere hand geleidt wordt dan het Westen en met de psyche die wij gewend zijn.quote:Op donderdag 28 april 2022 11:44 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar het is niet een gegeven dat werkelijk iedereen in RUS daar in mee gaat.
De boris die uiteindelijk op de knop moet drukken, wil s'avonds ook naar zijn gezin. En zeker zoiets als de FSB hebben een zeer rijke cultuur van leiders die over hun houdbaarheids datum zijn afvoeren.
Dan mag jij als boris of FSB'er kiezen: je legt putin om, en jij overleeft het niet, maar je gezin wel, of de mensheid eindigt.
Deze dynamiek hebben denktanks aan beide zijden boeken vol over geschreven. De conclusie is dat MAD MAD blijft en nukes afvuren alleen gaat gebeuren als de ander begint.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |