Ok, de tekst, met een beetje context:quote:Op zondag 30 januari 2022 12:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
De maximale bruto maandlast zegt weinig over het bestedingspatroon van mensen.
Maar we zijn het er over eens dat er naast AFM maximale bruto maandlast ruim voldoende overblijft om van te leven.
Eerst kom je dus zelf met een "krom liggen" verhaal, dan zeg ik "als je krom moet liggen om een annuïtaire hypotheek te kunnen betalen is je huis misschien te duur", en nu stel je dat we kennelijk een verschillend idee van "krom liggen" hebben omdat de toegestane maximale bruto maandlast altijd voldoende ruimte over laat om te leven?
En dan ligt het aan mij?
Dat verzin je dan echt zelf, net zoals je die eerste tekst zelf verzon.quote:Op zondag 30 januari 2022 13:28 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Ok, de tekst, met een beetje context:
Waarom zou ik of een ander fokker per se 30 jaar krom moeten willen liggen in plaats van een gedeelte aflossingsvrij doen en op een later (of nooit) aflossen?
Wat wordt hier bedoeld de tekst "krom liggen":
A) fokkers moeten elke dubbeltje omdraaien om de maandelijkse hypotheek te kunnen betalen
B) fokkers moeten per maand het hoogst mogelijke bedrag betalen
Ik zou denken B.
Waarom is dat kansloos dan? Iedereen begeeft zich nu eenmaal op het zelfde speelveld en maakt keuzes voor zichzelf binnen dat speelveld.quote:Op zondag 30 januari 2022 12:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het is anders ook vrij kansloos om te zeiken over de woningmarkt, klagen dat je kinderen geen huis kunnen vinden maar je nog wel vrolijk gebruikmaakt van HRA over een aflossingsvrije hypotheek.
Nou nee, de expert (de hypotheekadviseur) vond het zowel in 2013 als in 2020 niet de beste keuze voor ons.quote:Op zondag 30 januari 2022 13:51 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Waarom is dat kansloos dan? Iedereen begeeft zich nu eenmaal op het zelfde speelveld en maakt keuzes voor zichzelf binnen dat speelveld.
Want laten we wel zijn, de echte reden voor de torenhoge prijzen is natuurlijk de bizar lage hypotheekrente. Neem je ook een hypotheekrente van 4% uit sympathie voor de starters?
De waarheid is natuurlijk gewoon dat jullie hebben gekozen voor annuitair omdat dat voor jullie de beste keuze was. Ik geloof er geen reet van dat dat iets te maken had met principiële overwegingen over de woningmarkt.
Amen. Helemaal mee ens!quote:Op zondag 30 januari 2022 12:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het is anders ook vrij kansloos om te zeiken over de woningmarkt, klagen dat je kinderen geen huis kunnen vinden maar je nog wel vrolijk gebruikmaakt van HRA over een aflossingsvrije hypotheek.
Roep dan niet dat het allemaal zo erg is op de markt, een deel van die ellende is veroorzaakt door het recht op HRA bij aflossingsvrije hypotheken, je ziet ook dat de totale nationale hypotheekschuld als een komeet omhoog geschoten is nadat de aflossingsvrije hypotheken rond 1990 geïntroduceerd werden.
Vanaf dat moment bleef de schuld bij mensen immers gelijk, terwijl de individuele schuld voorheen altijd afnemend was, tot er een duurder huis gekocht werd.
Dus ja, als je een koopwoning bereikbaar wilt maken/houden voor je (klein)kinderen dan is het ook aan jezelf of je daar iets aan bijdraagt.
Hoe dan ook: ik heb mijn mening over aflossingsvrije hypotheken icm HRA, en ik handel daar ook naar.
Ik vind het systeem van HRA namelijk wel iets dat beschikbaar mag blijven, ook voor de toekomst.
Het heeft immers >100 jaar prima gewerkt tot handige bankjongens ruim 30 jaar geleden een methode bedachten om het systeem flink uit te melken, en dat is ze gelukt, zo goed dat het systeem vrijwel leeggemolken is.
En dan nu stemmen om de HRA helemaal te laten vervallen, want met de huidige (!!!!) rente maakt het toch niet uit.
Weer een lekkere korte termijn visie, want als de rente weer 5, 8 of 12 procent is maakt het wel uit.
Dus ja, ik vind dat de HRA moet blijven bestaan onder een aantal voorwaarden:
• Alleen op annuïtaire en lineaire leningdelen.
• Maximaal aftrekbaar tegen het laagste belastingtarief.
• Maximaal de rente over een hypotheekbedrag ter hoogte van een maximale NHG-hypotheek.
Effectief zou dat op dit moment betekenen dat maximaal de rente over ¤ 355.000 (of ¤ 376.300 bij energiebesparende maatregelen) zou mogen worden afgetrokken tegen het 37,07% tarief.
En dat mag wat mij betreft per direct ingaan.
Ook dan betekent dat voor ons een beperking van de HRA, dus ik preek wederom niet voor eigen parochie.
Uh-huh. Je loopt hier om de week te pochen wat een voordeel het voor je is (geweest) om af te lossen, maar de keuze voor annuitair heb je heel principieel gemaakt met het oog op die arme starters.quote:Op zondag 30 januari 2022 14:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou nee, de expert (de hypotheekadviseur) vond het zowel in 2013 als in 2020 niet de beste keuze voor ons.
We kregen er in 2013 nog net geen ruzie over, in 2020 wist hij inmiddels wel dat het laten herleven van het recht op aflossingsvrij kansloos zou zijn, maar hij had het toch nog even berekend
Ik kan overigens lezen en schrijven met de hypotheekadviseur, hij weet dat ik mijn eigen mening over bepaalde zaken heb en daar ook naar handel, net zoals ik extra aflos zodra die mogelijkheid er een beetje is, hoeft helemaal niet veel te zijn, ook dat is tegen zijn advies
Dus ja, de keuze is op principiële redenen gemaakt, niet omdat dat voor onze portemonnee het beste zou zijn.
En over het speelveld: starters bevinden zich wel op hetzelfde speelveld maar voor hen gelden andere regels, dat is wat ik bizar vind.
Dus ik heb mezelf dezelfde regels opgelegd als starters, voor de volledige hypotheek.
Als ik dit zo lees vraag ik me af waarom jij die adviseur iedere keer weer duizenden euro's toeschuift?quote:Op zondag 30 januari 2022 14:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou nee, de expert (de hypotheekadviseur) vond het zowel in 2013 als in 2020 niet de beste keuze voor ons.
We kregen er in 2013 nog net geen ruzie over, in 2020 wist hij inmiddels wel dat het laten herleven van het recht op aflossingsvrij kansloos zou zijn, maar hij had het toch nog even berekend
Ik kan overigens lezen en schrijven met de hypotheekadviseur, hij weet dat ik mijn eigen mening over bepaalde zaken heb en daar ook naar handel, net zoals ik extra aflos zodra die mogelijkheid er een beetje is, hoeft helemaal niet veel te zijn, ook dat is tegen zijn advies
Dus ja, de keuze is op principiële redenen gemaakt, niet omdat dat voor onze portemonnee het beste zou zijn.
En over het speelveld: starters bevinden zich wel op hetzelfde speelveld maar voor hen gelden andere regels, dat is wat ik bizar vind.
Dus ik heb mezelf dezelfde regels opgelegd als starters, voor de volledige hypotheek.
Waarschijnlijk om dezelfde reden als ik: zonder hem kan ik niet de gewenste hypotheek afsluitenquote:Op zondag 30 januari 2022 14:44 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Als ik dit zo lees vraag ik me af waarom jij die adviseur iedere keer weer duizenden euro's toeschuift?
Nou, de eerste keer vooral omdat het ook voor mij de eerste keer was en ik wel in de materie zit maar mijn man absoluut niet, en de adviseur hem wel in Jip en Janneke taal kon uitleggen wie wat waar en waarom.quote:Op zondag 30 januari 2022 14:44 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Als ik dit zo lees vraag ik me af waarom jij die adviseur iedere keer weer duizenden euro's toeschuift?
Ehm nee, ik heb nergens gesteld dat ik de principiële keuze heb gemaakt met het oog op de arme starters, dat verzin je gewoon zelf en vervolgens verwijt je mij je eigen verzinsel?quote:Op zondag 30 januari 2022 14:21 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Uh-huh. Je loopt hier om de week te pochen wat een voordeel het voor je is (geweest) om af te lossen, maar de keuze voor annuitair heb je heel principieel gemaakt met het oog op die arme starters.
Als er geen problemen voor starters waren geweest had je volledig aflossingsvrij genomen?
Bij een annuïtaire hypotheek betaal je de hele looptijd hetzelfde bruto bedrag, waarvan in het begin minder aflossing en meer rente, dus netto (na de teruggave van de belasting dienst) wordt wat je betaalt ieder jaar wat meer.quote:Op zondag 30 januari 2022 14:28 schreef Myraela het volgende:
Even voor mijn trage begrip. Ik begrijp wel dat een aflossingsvrije hypotheek in combinatie met HRA krom is. Maar wat is daarin precies het verschil tussen lineair en een annuïteitenhypotheek? Is dat niet vooral een persoonlijke voorkeur?
Wij zijn wel voor een annuïteitenhypotheek gegaan, en lossen ook af. Maar beide doe ik eigenlijk wel alleen voor mezelf. Ik vind het gewoon een fijne zekerheid om zonder het door te hebben 'te sparen'. Mocht de woningmarkt toch instorten.
Er zijn volstrekt legitieme redenen om annuitair / lineair te nemen. Dat doen veel mensen. Gewoon omdat het de beste keus is voor hun situatie of omdat ze zichzelf daar prettig bij voelen. Tot zover niks raars.quote:Op zondag 30 januari 2022 16:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ehm nee, ik heb nergens gesteld dat ik de principiële keuze heb gemaakt met het oog op de arme starters, dat verzin je gewoon zelf en vervolgens verwijt je mij je eigen verzinsel?
En waar loop ik te pochen? Daar waar ik stel dat we dit nooit hadden kunnen doen als we in 2013 wel een aflossingsvrije hypotheek hadden genomen? Vind je dat werkelijk pochen?
Daar waar anderen roepen dat het helemaal niets uitmaakt of je een aflossingsvrije hypotheek hebt en het een domme keuze is om af te lossen als je dat niet hoeft te doen dan is mijn tegenhanger dat het wel een hele goede keuze is geweest (omdat we anders dit huis niet hadden kunnen bouwen) pochen?
Ons eerste huis samen (daarvoor had ik geen eigen huis) was in 2013, als er in de afgelopen 40 jaar 1 moment was dat er de minste problemen waren voor starters dan was dat in 2013, ook toen heb ik bewust voor een volledig annuïtare hypotheek gekozen, om principiële redenen, dus ook dat verzinsel van je gaat weer compleet mank.
Misschien moet je eens niet allerlei BS verzinnen die je mij vervolgens verwijt, en ja, het was een hele goede keuze om een volledig annuïtaire hypotheek te nemen en daar ook nog eens op af te lossen, anders had ik nu niet gezeten waar ik zit. Dus ik sta er nog steeds achter, en niet alleen ik, mijn man is ook behoorlijk blij met de keuzes die gemaakt zijn, want die zat 9 jaar geleden in een tussenwoning die hypotheektechnisch onderwater stond.
En niet alleen ben je heel rechtgeaard en principieel, je bent ook nog eens ontzettend solidair met starters. Als zij het niet mogen, dan jij ook niet!quote:Op zaterdag 29 januari 2022 23:09 schreef Leandra het volgende:
En ja, ik heb een volledig annuïtaire hypotheek omdat ik een aflossingsvrije hypotheek met recht op HRA asociaal vind. We kunnen het wel allemaal lullig vinden dat de starters niet meer kunnen kopen maar als je zelf een aflossingsvrije hypotheek hebt, en daar nog recht op HRA op hebt dan ben je onderdeel van het probleem.
quote:Op zondag 30 januari 2022 14:00 schreef Leandra het volgende:
En over het speelveld: starters bevinden zich wel op hetzelfde speelveld maar voor hen gelden andere regels, dat is wat ik bizar vind.
Dus ik heb mezelf dezelfde regels opgelegd als starters, voor de volledige hypotheek.
Het staat mij vrij zulke keuzes te maken toch? Ook als de rest van de wereld roept dat het niet slim is?quote:Op zondag 30 januari 2022 16:22 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Er zijn volstrekt legitieme redenen om annuitair / lineair te nemen. Dat doen veel mensen. Gewoon omdat het de beste keus is voor hun situatie of omdat ze zichzelf daar prettig bij voelen. Tot zover niks raars.
Jij weet het echter te verpakken als een of ander altruïstisch gebaar dat je 'niet vanwege je portemonnee maar vanwege je principes' hebt genomen. Heel rechtgeaard en principieel allemaal. Jij bent geen onderdeel van het probleem maar van de oplossing
[..]
En niet alleen ben je heel rechtgeaard en principieel, je bent ook nog eens ontzettend solidair met starters. Als zij het niet mogen, dan jij ook niet!
[..]
Waar woon je? misschien ken ik nog iemandquote:Op zaterdag 29 januari 2022 22:48 schreef Pinuts het volgende:
Pff.. frustratie. Ik zoek een koop of huurwoning. Op dit moment boeit me dat al niet meer. Verdien nét te veel voor sociale huur (ook al kom je daar ook niet tussen), maar zoek me suf maar lijkt onmogelijk. Ondertussen zit ik nog steeds bij mijn ouders. En dan woon ik nog in Limburg, dus daar zou het nog te doen moeten zijn, maar helaas.
een oud collega vond het zo interessant die heeft in zijn vrije tijd de benodigde wft's afgerond zodat hij voor zijn kinderen zelf de hypotheken mocht afsluitenquote:Op zondag 30 januari 2022 15:21 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Waarschijnlijk om dezelfde reden als ik: zonder hem kan ik niet de gewenste hypotheek afsluiten
Het probleem is dan alleen nog dat nog lang niet alle banken dan ook met die adviseur willen werken. Of je moet ze echt gaan benaderen.quote:Op zondag 30 januari 2022 18:59 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
een oud collega vond het zo interessant die heeft in zijn vrije tijd de benodigde wft's afgerond zodat hij voor zijn kinderen zelf de hypotheken mocht afsluiten
Ook nieuwbouw in Roermond, in het wat duurdere segment, gaat vaak naar niet-Limburgers. Vaak zelfs mensen van boven de rivieren.quote:Op zondag 30 januari 2022 18:32 schreef Minimunt het volgende:
Kan deze huizenmarktbom binnenkort eens barsten.
Als mensen uit Tilburg e.o. hier in Noord-Limburg al huizen gaan kopen, en de simpele starters rijwoning/twee onder een kap al boven de 3 ton verkocht wordt dan is het niet normaal meer.
De enige mensen die geroepen hebben dat aflossingsvrij ooit een slim idee was waren de banken en financieel adviseurs. Omdat zij degene waren die er volop aan verdienden.quote:Op zondag 30 januari 2022 16:43 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het staat mij vrij zulke keuzes te maken toch? Ook als de rest van de wereld roept dat het niet slim is?
En toevallig zijn het uitstekende keuzes gebleken
Je ziet in bananenrepublieken waar extreem veel geld wordt geleend c.q. geprint dat de huizenprijzen gewoon meeknallen met de inflatie. In Turkije stijgen de huizenprijzen ook gewoon 30 tot 40% per jaar. Omdat het voortbestaan van de euro is gekoppeld aan de bananenrepublieken in Zuid-Europa zal ook de euro hetzelfde pad van hoge inflatie bewandelen.quote:Op zondag 30 januari 2022 18:32 schreef Minimunt het volgende:
Kan deze huizenmarktbom binnenkort eens barsten.
Als mensen uit Tilburg e.o. hier in Noord-Limburg al huizen gaan kopen, en de simpele starters rijwoning/twee onder een kap al boven de 3 ton verkocht wordt dan is het niet normaal meer.
Voor de huizenbezitter is het alleen een dom idee als huizenprijzen niet stijgen. En dat risico is op lange termijn beperktquote:Op zondag 30 januari 2022 19:28 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
De enige mensen die geroepen hebben dat aflossingsvrij ooit een slim idee was waren de banken en financieel adviseurs. Omdat zij degene waren die er volop aan verdienden.
Elke flaprol snapte al vanaf dag 1 dat die sigaar uit eigen doos een domme keus was/is. Mensen lieten zich vooral overhalen door de lage woonlasten, in hun achterhoofd wist men allang dat aflossingsvrij voor de doorsnee huizenbezitter een dom idee was.
Wat er mis mee is?quote:Op zondag 30 januari 2022 21:05 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Voor de huizenbezitter is het alleen een dom idee als huizenprijzen niet stijgen. En dat risico is op lange termijn beperkt
Wat is er mis mee als iemand zijn hele leven hypotheekrente betaalt? Onze arme buren die hun hele leven sociale huur betalen doen precies wat er van ze verlangt wordt, dus waarom geen hypotheekrente?
Ik ben voor sparen en het mijden van risico's en ik begrijp dat er een partij vooral van de HRA geprofiteerd heeft en dat zijn de financiële instellingen
De HRA er vanaf trappen zou ik prima vinden (kost mij ook geld). Maar het is een prima keuze om bijvoorbeeld een aflossingsvrij deel niet af te lossen. Ik zou hem nu ruimschoots lineair kunnen aflossen, maar aan de andere kant kan ik dat werk nu ook gebruiken voor verduurzaming en geld besparende maatregelen. Daarnaast haal ik meer rendement uit mijn (woning)investeringen dan uit de aflossingen. Op dit moment is de LTV van de aflossingsvrije hypotheek 26%. De andere 24'ish procent LTV los ik af. Aan het einde van m'n looptijd kan ik echt wel opnieuw financieren of aflossen. Binnen het annuïtaire leningdeel is wel extra afgelost. Maar dat heeft alles te maken met maandlasten.quote:Op zondag 30 januari 2022 21:17 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Wat er mis mee is?
Dat je dan waarschijnlijk te duur woont als het je alleen maar lukt maandelijks de hypotheekrente te betalen en niet niet af te lossen. Ofwel weer een prijsopdrijvend element in de Nederlandse huizenmarkt.
COME ON PEOPLE!
Dat dus. Juist in tijden van relatief hoge rente (5 - 8%), riepen die leiden: "los niet af, want dan vang je minder belastingteruggave". Terwijl je toen juist voordeel zou hebben van aflossen.quote:Op zondag 30 januari 2022 19:28 schreef RamboDirk het volgende:
De enige mensen die geroepen hebben dat aflossingsvrij ooit een slim idee was waren de banken en financieel adviseurs. Omdat zij degene waren die er volop aan verdienden.
Verdienen aan een hypotheek.quote:
Juist de hoge aftrek met aflossingsvrij maakte van een woning een perfecte cash cow. Weinig mensen blijven immers 30 jaar in een woning wonen. Over het algemeen ga je aan een woning verdienen als je zelf mag bepalen wanneer je hem gaat verkopen (inb4, ja ik ken de vorige huizen crisis. Ik zat zelf op de zeebodem).quote:Op zondag 30 januari 2022 21:31 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat dus. Juist in tijden van relatief hoge rente (5 - 8%), riepen die leiden: "los niet af, want dan vang je minder belastingteruggave". Terwijl je toen juist voordeel zou hebben van aflossen.
Nu zijn de rentes extreem laag, en is het adagio: "los juist af, want zonder hypotheek is zo goedkoop wonen". Ja, dat haalt je de koekoek.
Overigens, over inflatie gesproken: nu roept iedereen dat inflatie de hypotheekschuld opvreet, maar ik denk dat dat alleen gebeurt als de lonen met de inflatie meestijgen.
Loonstijging is niet hetzelfde als inflatie (?)
Je kan wel bepalen wanneer je gaat verkopen (ook lang niet altijd als je van baan switcht bijv.), maar je nioet ook een andere woning terugkopen, waardoor het "cas cow"-effect vies tegenvalt. Dat een woning een "cash cow" is, heb ik dus nog niet meegemaakt; alleen een blok aan het been en vooral een "cash cow" voor banken en hypotheekadviseursquote:Op zondag 30 januari 2022 21:40 schreef investeerdertje het volgende:
Juist de hoge aftrek met aflossingsvrij maakte van een woning een perfecte cash cow. Weinig mensen blijven immers 30 jaar in een woning wonen. Over het algemeen ga je aan een woning verdienen als je zelf mag bepalen wanneer je hem gaat verkopen (inb4, ja ik ken de vorige huizen crisis. Ik zat zelf op de zeebodem).
Je gaat nu wel naar een ander uiterste, een scenario wat nu niet eens kan en niemand die dat voorstelt....quote:Op zondag 30 januari 2022 21:17 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Wat er mis mee is?
Dat je dan waarschijnlijk te duur woont als het je alleen maar lukt maandelijks de hypotheekrente te betalen en niet niet af te lossen. Ofwel weer een prijsopdrijvend element in de Nederlandse huizenmarkt.
COME ON PEOPLE!
Ik sloot een aflossingsvrije hypotheek in 1987 af, daarna heb ik diverse dip's op de woningmarkt meegemaakt. Het verband tussen problemen op de woningmarkt en HRA op aflossingsvrije hypotheken bestaat imo ogen niet; de de absurd lage renrte (HRA maakt amper verschil), het woningbouw(non)beleid en de bevolkingstoename zijn de grootse veroorzakers van de "ellende". Overigens is "ellnde" ook maar een rel;atief begrip, zijn wel ergere dingen in een mensenlven.quote:Op zondag 30 januari 2022 12:50 schreef Leandra het volgende:
Roep dan niet dat het allemaal zo erg is op de markt, een deel van die ellende is veroorzaakt door het recht op HRA bij aflossingsvrije hypotheken, je ziet ook dat de totale nationale hypotheekschuld als een komeet omhoog geschoten is nadat de aflossingsvrije hypotheken rond 1990 geïntroduceerd werden.
Hier in Bergen Noord-Holland, grote gemoderniseerde hoekwoning uit uit 1969 voor 8 ton. In Limburg hebben jullie dus nog een rally te gaan.quote:Op zondag 30 januari 2022 18:32 schreef Minimunt het volgende:
Kan deze huizenmarktbom binnenkort eens barsten.
Als mensen uit Tilburg e.o. hier in Noord-Limburg al huizen gaan kopen, en de simpele starters rijwoning/twee onder een kap al boven de 3 ton verkocht wordt dan is het niet normaal meer.
M'n vorige woning heb ik zoveel goedkoper gewoond dan huren (wel afgelost maar puur kosten afspiegelen) dat het amper geen cash cow te noemen is. Dat zelfs terwijl ik zat af te tellen totdat ik het wel kon verkopen. Je keuze om te verhuizen bij een baanwissel maak je echt zelf, dat staat los van de waarde van je woning. Als je het in langere tijd vol kan houden heb je sowieso meer geld te besteden dan wanneer je het van spaargeld moet doen.quote:Op zondag 30 januari 2022 21:48 schreef blomke het volgende:
[..]
Je kan wel bepalen wanneer je gaat verkopen (ook lang niet altijd als je van baan switcht bijv.), maar je nioet ook een andere woning terugkopen, waardoor het "cas cow"-effect vies tegenvalt. Dat een woning een "cash cow" is, heb ik dus nog niet meegemaakt; alleen een blok aan het been en vooral een "cash cow" voor banken en hypotheekadviseurs
Gelukkig werd de prijs niet al opgedreven door 100% aflossingsvrij, geheel niet, ofzo.quote:Op zondag 30 januari 2022 21:59 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik sloot een aflossingsvrije hypotheek in 1987 af, daarna heb ik diverse dip's op de woningmarkt meegemaakt. Het verband tussen problemen op de woningmarkt en HRA op aflossingsvrije hypotheken bestaat imo ogen niet; de de absurd lage renrte (HRA maakt amper verschil), het woningbouw(non)beleid en de bevolkingstoename zijn de grootse veroorzakers van de "ellende". Overigens is "ellnde" ook maar een rel;atief begrip, zijn wel ergere dingen in een mensenlven.
Jezus, niet normaal...quote:Op zondag 30 januari 2022 22:01 schreef blomke het volgende:
[..]
Hier in Bergen Noord-Holland, grote gemoderniseerde hoekwoning uit uit 1969 voor 8 ton. In Limburg hebben jullie dus nog een rally te gaan.
https://www.funda.nl/koop/bergen-nh/huis-42696722-luiveland-14/
Dit was dan ook geen starterswoning.quote:Op zondag 30 januari 2022 22:20 schreef Minimunt het volgende:
[..]
Jezus, niet normaal...
Het is zo oneerlijk als starter. Je ziet al die mensen met een eigen woning rijker worden en zelf zie je je geld verdampen met vrije sector huren van >1000 euro.. Ik snap wel dat mensen gaan emigreren, ga het bijna zelf overwegen.
Tja oneerlijk, emigreren. Wanneer jij denkt dat er eerlijker landen dan Nederland zijn dan houdt niemand je tegen. Persoonlijk denk ik dat negatieve emoties een slechte onderbouwing voor emigreren zijn, dan ben je toch een soort Somaliër, die probeert te ontsnappen.quote:Op zondag 30 januari 2022 22:20 schreef Minimunt het volgende:
[..]
Jezus, niet normaal...
Het is zo oneerlijk als starter. Je ziet al die mensen met een eigen woning rijker worden en zelf zie je je geld verdampen met vrije sector huren van >1000 euro.. Ik snap wel dat mensen gaan emigreren, ga het bijna zelf overwegen.
Het merendeel van de kiezers stemt niet op VVD.quote:Op maandag 31 januari 2022 09:27 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Tja oneerlijk, emigreren. Wanneer jij denkt dat er eerlijker landen dan Nederland zijn dan houdt niemand je tegen. Persoonlijk denk ik dat negatieve emoties een slechte onderbouwing voor emigreren zijn, dan ben je toch een soort Somaliër, die probeert te ontsnappen.
Blijkbaar vindt de meerderheid van Nederland het wel best dat huizen worden opgekocht als beleggingsobject, blijkbaar vindt de meerderheid van Nederland het wel best dat starters fucked zijn.
Het is jammer dat veel mensen te stom zijn om te bedenken dat langdurig de macht geven aan een partij als de VVD uiteindelijk leidt dat de mensen die al rijk worden nog rijker worden ten koste van niet alleen de armen, maar ook de middenmoot. Gelukkig zijn er migranten die ons kunnen afleiden van de echte problematiek.
Dat klopt, maar wel ruim voldoende om ze comfortabel de macht te bezorgen.quote:Op maandag 31 januari 2022 09:42 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Het merendeel van de kiezers stemt niet op VVD.
Dus goedkoop wonen in een koopwoning, t.o.v. een dure huurwoning is een cash-cow? Ik denk dat wij verschillend over de definitie denken. Ik rijd in een aftandse Peugeot van 15 jaar, een stuk goedkoper dan de BMW X3 van onze buurvrouw. Toch zie ik mijn aftandse auto niet als cash-cow, maar geoon als een kostenpost, die als enig voordeel geeft dat ik me niet in het OV hoef te begeven.quote:Op zondag 30 januari 2022 22:13 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
M'n vorige woning heb ik zoveel goedkoper gewoond dan huren (wel afgelost maar puur kosten afspiegelen) dat het amper geen cash cow te noemen is. Dat zelfs terwijl ik zat af te tellen totdat ik het wel kon verkopen. Je keuze om te verhuizen bij een baanwissel maak je echt zelf, dat staat los van de waarde van je woning. Als je het in langere tijd vol kan houden heb je sowieso meer geld te besteden dan wanneer je het van spaargeld moet doen.
Dit probleem zul je denk ik bij jezelf moeten zoeken.
Heeft de VVD de lage rente veroorzaakt? Heeft de VVD de immigratie, het falend asielbeid of de stagnatie op de nieuwbouw veroorzaakt? Zo al binnenlandse oorzaken (de rente dus niet), zaten er ook genoeg andere partijen bij in de TK die akkoord gingen.quote:Op maandag 31 januari 2022 09:27 schreef mcmlxiv het volgende:
Blijkbaar vindt de meerderheid van Nederland het wel best dat huizen worden opgekocht als beleggingsobject, blijkbaar vindt de meerderheid van Nederland het wel best dat starters fucked zijn.
Het is jammer dat veel mensen te stom zijn om te bedenken dat langdurig de macht geven aan een partij als de VVD uiteindelijk leidt dat de mensen die al rijk worden nog rijker worden ten koste van niet alleen de armen, maar ook de middenmoot. Gelukkig zijn er migranten die ons kunnen afleiden van de echte problematiek.
Lage rente is ECB beleid: om de zuidelijke eu-landen (in eerste instantie Griekenland) van faillissement af te wenden. De economische groei is vooral een gevolg van het neo-liberale denken en uitvoeren, niet van de lage rente.quote:Op maandag 31 januari 2022 10:30 schreef Bosbeetle het volgende:
Die lage rente van tegenwoordig is ook maar gewoon een verzinsel, ik vraag me af wie dat verzonnen heeft en wat men er mee wil bereiken.
Wellicht is dat een heel ander onderwerp maar toch vind ik het wel boeiende materie, ik vraag me namelijk af of er mee bereikt wordt wat de bedoeling is. En of die bedoeling wenselijk is. In het geval van de woningmarkt zorgt de lage rente er voornamelijk voor dat mensen veel meer gaan lenen, en ik denk ook dat dat de bedoeling is/was. Na de economische crises moest er een prikkel gegeven worden om weer meer uit te geven om zo de economie vlot te trekken. Nu vraag ik me af of vastgoed de economie vlot trekt (ik denk het niet) toch wordt daar door consumenten verreweg het meest geleend geloof ik. Is het tegenwoordig niet zo dat het middel lage rente helemaal de doelen niet bereikt?
Allemaal uit de duim hoor dit, geen bronnen, wel vragen.
Dat maakt economie altijd zo lastig te volgen, omdat het veelal menselijke gedragingen zijn die ze willen sturen met financiele instrumenten. Als ze bijvoorbeeld de rente laag maken om mensen te stimuleren minder te sparen dan lukt dat al niet bij mensen als mij die dan juist meer gaan sparen juist omdat je niet zo veel rente krijgt...Volgensmij hangt economie vast van dat soort sturende dingen die uiteindelijk een andere kant op lijken te sturen.
De VVD was bij al die zaken, behalve de rente, wel de enige constante factor.quote:Op maandag 31 januari 2022 12:01 schreef blomke het volgende:
[..]
Heeft de VVD de lage rente veroorzaakt? Heeft de VVD de immigratie, het falend asielbeid of de stagnatie op de nieuwbouw veroorzaakt? Zo al binnenlandse oorzaken (de rente dus niet), zaten er ook genoeg andere partijen bij in de TK die akkoord gingen.
En die hebben toch ook weer met het IMF te maken.quote:Op maandag 31 januari 2022 12:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
De VVD was bij al die zaken, behalve de rente, wel de enige constante factor.
De rente is primair een Europese bank dingetje.
Oh spannend. Enne, rangorde? Vertel eens meer, een of andere speciale voorrangsregeling?quote:Op maandag 31 januari 2022 16:33 schreef Candaasje het volgende:
Donderdag kijken bij een huisje. Vandaag gelijk toen het op Funda kwam een berichtje naar de makelaar gestuurd, en een uurtje later werd ik al gebeld.
Godgriebelsveel aan te verspijkeren (maar ik zie wel potentie, en de bouwstijl heeft karakter) en we maken bij voorbaat al niet zo'n grote kans want we bungelen ergens onderaan de 'rangorde', maar nooit geschoten is altijd mis dus hey!
Dat laatste inderdaad. Het is ex-huur, en eerst krijgen alle huurders van de woningcoöperaties van de gemeente voorrang. (Waartussen ook weer een rangorde is. De sociale woningcoöp staat bovenaan de lijst). Maar er is ook een recht van gunning, dus de verkopende partij mag ook in onderhandeling gaan met andere geïnteresseerden als het bod/voorwaarden interessant genoeg zijn.quote:Op maandag 31 januari 2022 16:51 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Oh spannend. Enne, rangorde? Vertel eens meer, een of andere speciale voorrangsregeling?
Je moet wel heel erg scheefwonen voor je je als sociale huurder een huis van 5 ton kunt permitteren waar waarschijnlijk ook nog een flink bedrag tegenaan gegooid moet wordenquote:Op maandag 31 januari 2022 16:56 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Dat laatste inderdaad. Het is ex-huur, en eerst krijgen alle huurders van de woningcoöperaties van de gemeente voorrang. (Waartussen ook weer een rangorde is. De sociale woningcoöp staat bovenaan de lijst). Maar er is ook een recht van gunning, dus de verkopende partij mag ook in onderhandeling gaan met andere geïnteresseerden als het bod/voorwaarden interessant genoeg zijn.
Ik durf echt nergens meer op te hopen in deze bizarre markt, maar ik heb toch gereageerd want het betreft dus een woning die nu voor bijna 5 ton op de markt is gezet, en waaraan nog wel het een en ander moet gebeuren.
Van buiten ziet het er - in elk geval aan de voorkant - niet uit als een typische huurwoning, van binnen wel. Je kunt ook precies zien waar de schilderijen hebben gehangen enzo![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |