SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Afspraak maken kan via www.coronatest.nl , www.coronavaccinatie-afspraak.nl of telefoonnummer 0800-7070.
Helpen?
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• Reconstructie Nieuwsuur: Nederland koos te laat voor bestrijden corona
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2019) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Niet elkaar uitmaken voor schapen of wappies
• "Covid is maar een griepje", muilkorven/mondluiers/angsthazen mag je ook voor je laten
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen onzinnige gifjes (on tour, nazi, etc.)
• Geen tweetdumps van meningen van random mensen online
• Geen artikelen plaatsen/niet linken naar vage websites
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Ik denk dat het voor een gedeelte ligt aan het feit dat bij veel mensen het immuunsysteem een deuk heeft opgelopen. Veel mensen lopen nu ook te snotteren (veel meer dan vorig jaar) en hebben daar ook meer last van, dus mensen zijn vatbaarder voor ziektes en hebben daar dan ook meer last van. Anders zou ik het ook niet weten.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja. Ik vroeg me gisteren in dit topic af dat ik niet snap hoe het lijkt dat we er op dit moment slechter voor staan dan vorig jaar. Ik kan een hoop redenen bedenken, maar wat ik niet kan bedenken is hoe het zover heeft kunnen komen.![]()
Ja vandaar nog even de toevoeging dat het in landen waar het beter lijkt te gaan het vanzelf ook weer kut gaat. Zie Scandinavië nu en Portugal waarschijnlijk over een paar weken ook weer.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:25 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
In Europa tenminste, in Azië en de US lijkt het toch iets beter te gaan?'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
't Is niet voor niets dat de WHO continu Europa op de vingers tikt. Wat nog extra wrang is omdat wij geen enkel excuus hebben om het zo uit de klauwen te laten lopen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:25 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
In Europa tenminste, in Azië en de US lijkt het toch iets beter te gaan?
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Ik heb het dan ook niet over hoe het met het virus gaat, ik begrijp waarom de cijfers stijgen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:24 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik begrijp dan weer niet dat jij dat niet snapt. Kijk naar de tendens in dit topic van nog geen twee of drie weken terug en daar is je antwoord.
Exponentiële groei blijft gewoon lastig intuïtief te begrijpen. Ik heb de cijfers een paar weken terug al doorgerekend.
Wat ik niet begrijp:
- Hoe kunnen de modellen er zo erg naast zitten?
- Hoe kunnen de ziekenhuizen het in zo'n vroeg stadium al zo zwaar hebben? Waar is geen rekening mee gehouden?
- Hoe kan het dat er geen urgentie uit lijkt te spreken bij de regering? Een maand wachten met boosters en op het moment dat de media er vragen over gaat stellen nadenken over versnellen?
- Hoe kan het dat de signalen van de ziekenhuizen van afgelopen weken niet aangekomen zijn bij VWS? Of hebben ze er niet naar geluisterd?![]()
Er is teveel op 1 paard gewed (het vaccin). Het idee dat het vaccin wel eens onvoldoende kon zijn, daar is totaal geen rekening mee gehouden. Ze dachten echt dat we na de vaccinatiecampagne van covid af zouden zijn. Zie dat interview met Gommers vorig jaar, over zich vervelende IC-verpleegkundigen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:23 schreef chratnox het volgende: [..] Ja. Ik vroeg me gisteren in dit topic af dat ik niet snap hoe het lijkt dat we er op dit moment slechter voor staan dan vorig jaar. Ik kan een hoop redenen bedenken, maar wat ik niet kan bedenken is hoe het zover heeft kunnen komen.
![]()
Ik vind dat juist niet des Nederlands en betwijfel dan ook of dit gaat gebeuren. En als het gebeurt bouwen we het waarschijnlijk binnen drie jaar gewoon weer af.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk dat die tijd achter ons ligt. Ik denk dat deze pandemie heeft laten zien hoe erg het is als de ziekenhuizen het niet meer aan kunnen en dat die 6 tot 8 weken die voor achterstanden zorgt ook grote problemen op kunnen leveren.
Nederland kennende zal de uitkomst zijn dat er zakken geld tegenaan gestort worden, ons eigen risico omhoog gaat, de zorgpremie omhoog gaat en je werkgeversbijdrage omhoog gaat. Dan staan er maar 400 bedden leeg in plaats van 100, het is inmiddels duidelijk hoe duur het alternatief is.'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Nederland is momenteel toch ook het enige land waar het echt naar de tering gaat ondanks een hoge vaccinatiegraad? In andere landen kunnen of de ziekenhuizen het aan of is de vaccinatiegraad vrij laag volgens mij.Makkelijk eerste![]()
ZWART ZWART ZWART CODE ZWART ZWART CODE CODE ZWART ZWART ZWARTquote:Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten![]()
Daar heb je gelijk in, daar ben ik ook wel bang voor. Dit is iets wat een visie op lange termijn nodig heeft.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:29 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ik vind dat juist niet des Nederlands en betwijfel dan ook of dit gaat gebeuren. En als het gebeurt bouwen we het waarschijnlijk binnen drie jaar gewoon weer af.![]()
Als de pandemie voorbij is gaan we gewoon verder met het sluiten van SEH-posten hoor.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:29 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ik vind dat juist niet des Nederlands en betwijfel dan ook of dit gaat gebeuren. En als het gebeurt bouwen we het waarschijnlijk binnen drie jaar gewoon weer af.
We leren hier toch geen donder van het verleden.![]()
Volgens mij ligt er verder nergens een lockdown op tafel inderdaad. Behalve in Letland.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:29 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Nederland is momenteel toch ook het enige land waar het echt naar de tering gaat ondanks een hoge vaccinatiegraad? In andere landen kunnen of de ziekenhuizen het aan of is de vaccinatiegraad vrij laag volgens mij.![]()
Eigenlijk zou je toch nu alle priklocaties waar je zonder afspraak terecht kunt, al gereed kunnen maken voor een 3e prik. Ik snap niet waarom dat nog niet op gang komt.٩๏̯͡๏)۶![]()
quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:31 schreef Frozen-assassin het volgende:
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]
LOCKDOWN PER DIRECT!! IEDEREEN NAAR BINNEN!! LOCKDOWN PER DIRECT!! IEDEREEN NAAR BINNEN!!
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]
[b] Op Zaterdag 26 april 2008 22:35 schreef lauwert het volgende:[/b]
[i] Waar zouden we toch zijn zonder onze geliefde D_A O+ [/i]![]()
Voorzichtigheid is geboden!!!!quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:31 schreef Ronald het volgende:
Eigenlijk zou je toch nu alle priklocaties waar je zonder afspraak terecht kunt, al gereed kunnen maken voor een 3e prik. Ik snap niet waarom dat nog niet op gang komt.![]()
quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:31 schreef Frozen-assassin het volgende:
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]
LOCKDOWN PER DIRECT!! IEDEREEN NAAR BINNEN!! LOCKDOWN PER DIRECT!! IEDEREEN NAAR BINNEN!!
[ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ][ afbeelding ]![]()
Ik hoop dat de zwembaden open blijven.
Mijn training is een groot lichtpunt tijdens deze pandemie
Twiddel![]()
Dit moment vorig jaar was nog niemand gevaccineerd dus was het aantal mensen wat mogelijk in het ziekenhuis kon belanden veel hoger. Het plafond is nu een stuk lager... neemt niet weg dat er nog steeds niet voldoende ziekenhuis/IC capaciteit is voor het potentiële aantal kwetsbaren/ongevaccineerden wat in het ziekenhuis/IC kan belanden.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja. Ik vroeg me gisteren in dit topic af dat ik niet snap hoe het lijkt dat we er op dit moment slechter voor staan dan vorig jaar. Ik kan een hoop redenen bedenken, maar wat ik niet kan bedenken is hoe het zover heeft kunnen komen.Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.![]()
Drukte bij GGD-lijn coronatestafspraak, ook zelftesten soms uitverkochtNOS liveblog.quote:De animo voor coronatests is groot. Het officiële afsprakennummer van de GGD is bij vlagen overbelast. Bellers krijgen via een bandje het verzoek om later nog eens te bellen. Ook zelftests zijn populair: drogisterijen moeten soms nee verkopen.
Vorige week is de vraag naar coronatests met 30 procent toegenomen, blijkt uit cijfers van GGD GHOR Nederland. Vorige week werden ongeveer 405.000 tests afgenomen, een week eerder waren dat er nog zo'n 280.000. Volgens de GGD is de testbehoefte momenteel erg groot. "Het is enorm druk, maar we schalen continu op en we kunnen het aan."
Vorige week bleek nog dat de testbereidheid afnam. Uit een gedragsonderzoek kwam naar voren dat ongeveer 40 procent van de mensen met klachten zich laat testen. De testbereidheid is een van de criteria die worden gebruikt om over nieuwe maatregelen te adviseren.
Ook hier zijn we al niet meer op berekend terwijl iedereen toch op zijn vingers na on tellen dat.......
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!![]()
Gidsland Nederland.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:29 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Nederland is momenteel toch ook het enige land waar het echt naar de tering gaat ondanks een hoge vaccinatiegraad? In andere landen kunnen of de ziekenhuizen het aan of is de vaccinatiegraad vrij laag volgens mij.![]()
Hadden jullie deze al meegekregen?
Covid-19: Researcher blows the whistle on data integrity issues in Pfizer’s vaccine trial.
Revelations of poor practices at a contract research company helping to carry out Pfizer’s pivotal covid-19 vaccine trial raise questions about data integrity and regulatory oversight.
https://www.bmj.com/content/375/bmj.n2635![]()
Schiet je ze in voor de parlementaire enquête?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb het dan ook niet over hoe het met het virus gaat, ik begrijp waarom de cijfers stijgen.
Wat ik niet begrijp:
- Hoe kunnen de modellen er zo erg naast zitten?
- Hoe kunnen de ziekenhuizen het in zo'n vroeg stadium al zo zwaar hebben? Waar is geen rekening mee gehouden?
- Hoe kan het dat er geen urgentie uit lijkt te spreken bij de regering? Een maand wachten met boosters en op het moment dat de media er vragen over gaat stellen nadenken over versnellen?
- Hoe kan het dat de signalen van de ziekenhuizen van afgelopen weken niet aangekomen zijn bij VWS? Of hebben ze er niet naar geluisterd?
Graag, doen we verder niets mee
Tralaaaaalalalalaaaalalalaaaaaaa
![]()
![]()
![]()
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Maar zitten ze er ook echt naast? Of interpreteert men een mediane voorspelling als 'zo gaat het zijn'. Feit is dat het modelleren op dit moment enorm complex is. Tegelijkertijd denk ik dat ze onderschat hebben hoezeer gevaccineerden alsnog besmettelijk zijn. Of hoeveel contacten men heeft.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
- Hoe kunnen de modellen er zo erg naast zitten?Dat je ook aan de bovenkant van een model uit kan komen.quote:- Hoe kunnen de ziekenhuizen het in zo'n vroeg stadium al zo zwaar hebben? Waar is geen rekening mee gehouden?Omdat de rest van de samenleving ook geen urgentie voelde, en politici electoraal afgerekend worden door datzelfde volk dat gaat strooien met termen als "doemdenken", "bangmakerij" etc. (klassieke preventieparadox). Tegelijkertijd wordt er naar mijn idee disproportioneel veel aandacht besteedt aan de boosters. De Gezondheidsraad was duidelijk: de boosters gaan NIET het verschil maken. Tegelijkertijd is er zoiets als een wetenschappelijk perspectief, en hoe het overkomt op de rest van het volk.quote:- Hoe kan het dat er geen urgentie uit lijkt te spreken bij de regering? Een maand wachten met boosters en op het moment dat de media er vragen over gaat stellen nadenken over versnellen?Zie eerdere berichten.quote:- Hoe kan het dat de signalen van de ziekenhuizen van afgelopen weken niet aangekomen zijn bij VWS? Of hebben ze er niet naar geluisterd?
En laten we wel wezen, de bezetting is echt laag op dit moment. Men zegt terecht, als dit is wat het is (wat ik niet uitsluit) betekent dat een tweede winter vol ellende, want zelfs al krijg je het naar beneden, het zit zo weer op dezelfde aantallen zodra je dingen weer open gaat gooien.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Volgende maand ook al de feestdagen.
Er zijn nu al genoeg mensen die het niet meer zien zitten helaas, maar rond de donkere feestdagen lijkt dat vaak relatief nog een stuk erger en hoor je nog meer over zelfdodingen/suïcide. Deze situatie zal het er allemaal niet makkelijker/beter op maken.
Serious note, als je nare gedachten hebt (of dat nou door deze al bijna twee jaar durende shitshow duurt of door allerlei andere factoren), zoek dan alsjeblieft hulp of kijk op www.113.nl![]()
Die is nog maar 10 keer gepost hier.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:34 schreef zoost het volgende:
Hadden jullie deze al meegekregen?
Covid-19: Researcher blows the whistle on data integrity issues in Pfizer’s vaccine trial.
Revelations of poor practices at a contract research company helping to carry out Pfizer’s pivotal covid-19 vaccine trial raise questions about data integrity and regulatory oversight.
https://www.bmj.com/content/375/bmj.n2635![]()
Dit dus, er zit bij zorgbestuurders zelf ook wel het nodige gebrek aan zelfreflectiequote:Op dinsdag 9 november 2021 11:17 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Als je dan vervolgens leest dat zowel ziekenhuizen als zorgverzekeraars niet willen dat private instellingen ondersteunen dan ben ik, als outsider, toch ook wel van mening dat daar misschien eerst wat anders moet gebeuren dan meteen het land maar op slot gooien.Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
O, en niemand verbaasd denk ik...quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:34 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Die is nog maar 10 keer gepost hier.![]()
De wereldwijde logistieke wereld zit al maanden in chaos. Voorraad aanvullen duurt veel langer en is veel duurder. Even ervanuitgaande dat die zelftests uit China moeten komen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:33 schreef Ondeugend_is_woedend het volgende:
Drukte bij GGD-lijn coronatestafspraak, ook zelftesten soms uitverkocht
[..]
NOS liveblog.
Ook hier zijn we al niet meer op berekend terwijl iedereen toch op zijn vingers na on tellen dat.......
Capaciteit uitbreiden qua telefoon is ook makkelijker gezegd dan gedaan.Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.![]()
Vorig jaar na oud en nieuw zat ik een dicht tegen aan.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:34 schreef Oriente het volgende:
Volgende maand ook al de feestdagen.
Er zijn nu al genoeg mensen die het niet meer zien zitten helaas, maar rond de donkere feestdagen lijkt dat vaak relatief nog een stuk erger en hoor je nog meer over zelfdodingen/suïcide. Deze situatie zal het er allemaal niet makkelijker/beter op maken.
Serious note, als je nare gedachten hebt (of dat nou door deze al bijna twee jaar durende shitshow duurt of door allerlei andere factoren), zoek dan alsjeblieft hulp of kijk op www.113.nl
Gelukkig kan ik dit jaar gewoon naar mijn moeder maar ik kan mij voorstellen dat als je dat niet kan het er niet leuk voorstaat.Twiddel![]()
Schiet mij maar lek, maar met de bullshit maatregelen van vorige week hebben ze imo doelbewust voorgesorteerd op het zo breed mogelijk inzetten van de QR code en de 2G samenleving, want we kunnen niet anders meer.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik heb het dan ook niet over hoe het met het virus gaat, ik begrijp waarom de cijfers stijgen.
Wat ik niet begrijp:
- Hoe kunnen de modellen er zo erg naast zitten?
- Hoe kunnen de ziekenhuizen het in zo'n vroeg stadium al zo zwaar hebben? Waar is geen rekening mee gehouden?
- Hoe kan het dat er geen urgentie uit lijkt te spreken bij de regering? Een maand wachten met boosters en op het moment dat de media er vragen over gaat stellen nadenken over versnellen?
- Hoe kan het dat de signalen van de ziekenhuizen van afgelopen weken niet aangekomen zijn bij VWS? Of hebben ze er niet naar geluisterd?
Stelletje lijers in Den Haag
Die politica laatst zei het al, maar toen was het zogenaamd allemaal onzin en niets van waar.
Het heeft er ALLE schijn van dat het beleid volstrekt en volledig gericht is op 2G en de QR samenleving kosten wat kost er door te kunnen drukken.
Een blinde ziet dat nog.De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
Ze zitten er vooral naast in tijd. We zitten volgens de berichten nu op een situatie waar ze dachten rond kerst te zitten zoals ik het begrijp.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:34 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Maar zitten ze er ook echt naast? Of interpreteert men een mediane voorspelling als 'zo gaat het zijn'. Feit is dat het modelleren op dit moment enorm complex is. Tegelijkertijd denk ik dat ze onderschat hebben hoezeer gevaccineerden alsnog besmettelijk zijn. Of hoeveel contacten men heeft.Uiteraard, daar twijfel ik niet aan.quote:Dat je ook aan de bovenkant van een model uit kan komen.Niet alleen op het volk. Vol inzetten op de boosters als het de schijn lijkt te hebben dat het gaat helpen kan ook een boost in het moraal voor zorgmedewerkers geven. Dat de situatie eindig is, dat er ook hard voor ze geknokt wordt.quote:Omdat de rest van de samenleving ook geen urgentie voelde, en politici electoraal afgerekend worden door datzelfde volk dat gaat strooien met termen als "doemdenken", "bangmakerij" etc. (klassieke preventieparadox). Tegelijkertijd wordt er naar mijn idee disproportioneel veel aandacht besteedt aan de boosters. De Gezondheidsraad was duidelijk: de boosters gaan NIET het verschil maken. Tegelijkertijd is er zoiets als een wetenschappelijk perspectief, en hoe het overkomt op de rest van het volk.Nouja, dat is misschien wel de kern. Er is door het RIVM gezegd: We schatten een bezetting van 200 tot 400 voor de komende maanden in (op de IC). Ik snap echt niet hoe het dan nu zo fout kan gaan.quote:Zie eerdere berichten.
En laten we wel wezen, de bezetting is echt laag op dit moment. Men zegt terecht, als dit is wat het is (wat ik niet uitsluit) betekent dat een tweede winter vol ellende, want zelfs al krijg je het naar beneden, het zit zo weer op dezelfde aantallen zodra je dingen weer open gaat gooien.![]()
De stront heeft de ventilator geraakt. Ik herhaal: De stront heeft de ventilator geraakt.quote:
OT: Alleen oom Hugo kan ons nog redden.![]()
#stopcarnavalBrabant is nu trending op twitter“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”![]()
Ik weet dat het iets is dat hier niet graag gehoord wordt, maar het ligt m.i. ook echt deels aan het feit dat we massaal doen alsof er weinig meer aan de hand is en geen maatregelen meer opvolgen of willen. En ik snap het, ik ben het ook meer dan zat, maar het simpele feit van zo'n virus is dat te close contacten kunnen zorgen voor meer transmissie. Dat is de basis, denk ik.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja. Ik vroeg me gisteren in dit topic af dat ik niet snap hoe het lijkt dat we er op dit moment slechter voor staan dan vorig jaar. Ik kan een hoop redenen bedenken, maar wat ik niet kan bedenken is hoe het zover heeft kunnen komen.
En dan kunnen we wel met z'n allen woedend wijzen naar het beleid, waar van alles op aan te merken valt, en dus lekker niet meer meedoen, want het beleid faalt, maar daar hebben we niet de overheid en het beleid mee, maar onszelf. Want meer transmissie en een te grote druk op de zorg maakt het alleen maar weer moeilijker.And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
![]()
Kan niet vaak genoeg.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:34 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Die is nog maar 10 keer gepost hier.![]()
Maar wat doen Azië en de VS dan beter?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:27 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
't Is niet voor niets dat de WHO continu Europa op de vingers tikt. Wat nog extra wrang is omdat wij geen enkel excuus hebben om het zo uit de klauwen te laten lopen.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Ik hou me vast aan het vooruitzicht dat we over een dikke maand het WK Darts hebben. Lekker op het bankje met de beentjes omhoog.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:34 schreef Oriente het volgende:
Volgende maand ook al de feestdagen.
Er zijn nu al genoeg mensen die het niet meer zien zitten helaas, maar rond de donkere feestdagen lijkt dat vaak relatief nog een stuk erger en hoor je nog meer over zelfdodingen/suïcide. Deze situatie zal het er allemaal niet makkelijker/beter op maken.
Serious note, als je nare gedachten hebt (of dat nou door deze al bijna twee jaar durende shitshow duurt of door allerlei andere factoren), zoek dan alsjeblieft hulp of kijk op www.113.nl![]()
Ik blijf het roepen, maar als je die evenementen cancelt kun je dat hele CTB wel in de prullenbak flikkeren, of je moet eten in een restaurant, concerten, voetbalwedstrijden etc ook maar weer gaan verbiedenquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:38 schreef Jor_Dii het volgende:
#stopcarnavalBrabant is nu trending op twitterOp maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
Ja dáár is het ze om te doen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Schiet mij maar lek, maar met de bullshit maatregelen van vorige week hebben ze imo doelbewust voorgesorteerd op het zo breed mogelijk inzetten van de QR code en de 2G samenleving, want we kunnen niet anders meer.
Stelletje lijers in Den Haag
Die politica laatst zei het al, maar toen was het zogenaamd allemaal onzin en niets van waar.
Het heeft er ALLE schijn van dat het beleid volstrekt en volledig gericht is op 2G en de QR samenleving kosten wat kost er door te kunnen drukken.
Een blinde ziet dat nog.
Niet om de zorg te ontlasten.'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Vanaf zaterdag voorplezier met Cazoo Grand Slam of Darts!quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik hou me vast aan het vooruitzicht dat we over een dikke maand het WK Darts hebben. Lekker op het bankje met de beentjes omhoog.![]()
Vertaling?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:36 schreef zoost het volgende:
Raadselachtig....
https://www.berliner-zeit(...)m-fussball-li.193554[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Zonder publiek allen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik hou me vast aan het vooruitzicht dat we over een dikke maand het WK Darts hebben. Lekker op het bankje met de beentjes omhoog.
December is altijd nog wel een leuke maand. Ik vrees voor een kille, lege januari en februari, net als vorig jaar.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:37 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Vorig jaar na oud en nieuw zat ik een dicht tegen aan.
Gelukkig kan ik dit jaar gewoon naar mijn moeder maar ik kan mij voorstellen dat als je dat niet kan het er niet leuk voorstaat.![]()
![]()
Ja, daar heb je gelijk in. Ik vraag me alleen wel af hoeveel mensen echt niet meer meedoen of gewoon zeggen dat ze niet meer meedoen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:38 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik weet dat het iets is dat hier niet graag gehoord wordt, maar het ligt m.i. ook echt deels aan het feit dat we massaal doen alsof er weinig meer aan de hand is en geen maatregelen meer opvolgen of willen. En ik snap het, ik ben het ook meer dan zat, maar het simpele feit van zo'n virus is dat te close contacten kunnen zorgen voor meer transmissie. Dat is de basis, denk ik.
En dan kunnen we wel met z'n allen woedend wijzen naar het beleid, waar van alles op aan te merken valt, en dus lekker niet meer meedoen, want het beleid faalt, maar daar hebben we niet de overheid en het beleid mee, maar onszelf. Want meer transmissie en een te grote druk op de zorg maakt het alleen maar weer moeilijker.
Ik heb er totaal geen zin meer in, maar ik heb weinig andere keus dan meedoen en me aan de maatregelen te houden.
Om eerlijk te zijn, ik ben vooral boos om het gebrek aan beleid. Er is een gebrek aan duidelijke sturing, duidelijke uitweg, duideijke richting en wat ze precies willen bereiken. Op het moment dat ze zouden zeggen: "We gaan 2 maanden volledig dicht, januari proberen we het opnieuw" zou ik het heel kut vinden, maar dat zou wel duidelijkheid geven.![]()
BCO plat, testen bezweken, Limburg code zwart. Hoe vinden we zelf dat het gaat?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:33 schreef Ondeugend_is_woedend het volgende:
Drukte bij GGD-lijn coronatestafspraak, ook zelftesten soms uitverkocht
[..]
NOS liveblog.
Ook hier zijn we al niet meer op berekend terwijl iedereen toch op zijn vingers na on tellen dat.......
[ twitter ]zie email 27 oktober![]()
Zonder publiek ja? In Londen zitten ze (nog) niet in lockdown toch?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:40 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Zonder publiek allen.
December is altijd nog wel een leuke maand. Ik vrees voor een kille, lege januari en februari, net als vorig jaar.![]()
Wie is we?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef trein2000 het volgende:
[..]
BCO plat, testen bezweken, Limburg code zwart. Hoe vinden we zelf dat het gaat?'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Wat een paniek allemaal. Het einde der tijden is niet aangebroken.
De R0 is nu 1.18 als de mondkapjes en de bewustwording dat er nog steeds corona is indalen in de cijfers komen we echt wel in de buurt van R0 van < 1Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:38 schreef Frozen-assassin het volgende:
Vosss kwaad en woedend wordt een vermoeiende dagelijkse rubriek
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
Ja, ik vind het echt een beetje beangstigend nu. Vorig jaar waren ze ook te laat met maatregelen, maar toen leefde in elk geval nog het idee dat met maximale groepsgroottes en het verminderen van contactmomenten de verspreiding kan worden verminderd. Nu lijkt men alles op die QR-code te gooien en ik denk dat het geen reet helpt, met alle desastreuze gevolgen in de ziekenhuizen van dien.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:19 schreef vosss het volgende:
[..]
Onbegrijpelijk eigenlijk. Dat hele systeem is zo lek als een mandje en dan doel ik niet eens op de valse QR codes die in omloop zijn. Het voegt gewoon niets toe.![]()
Ik zou het volk nu oproepen om wat extra boodschappen te halen, just in case. dan is het plaatje compleetquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef trein2000 het volgende:
[..]
BCO plat, testen bezweken, Limburg code zwart. Hoe vinden we zelf dat het gaat?Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
GEEN WC PAPIER HAMSTEREN!quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:42 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik zou het volk nu oproepen om wat extra boodschappen te halen, just in case. dan is het plaatje compleetzie email 27 oktober![]()
Als het ze om de zorg ging, waarom precies hebben ze niet eerder ingegrepen dan?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:39 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ja dáár is het ze om te doen.
Niet om de zorg te ontlasten.De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
Ze wilden wachten tot wat dwarse helden alsnog een prik zouden nemen, maar helaas.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:43 schreef vosss het volgende:
[..]
Als het ze om de zorg ging, waarom precies hebben ze niet eerder ingegrepen dan?'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Tja, ik weet niet wat er destijds aan parameters ingevoerd is, dus dat is lastig te controleren. Feit is wel dat er sindsdien een volledig ander model gekomen is (met eentje die tot max. 1000 IC-bedden gaat in het ergste scenario). Wat aangeeft hoe wispelturig de modellen nu zijn.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:37 schreef chratnox het volgende:
Nouja, dat is misschien wel de kern. Er is door het RIVM gezegd: We schatten een bezetting van 200 tot 400 voor de komende maanden in (op de IC). Ik snap echt niet hoe het dan nu zo fout kan gaan.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Nouja, ik vrees er wel weer voor met hoe het nu gaat, vorig jaar vond ik de sessies met beperkt publiek op zich best leuk.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Zonder publiek ja? In Londen zitten ze (nog) niet in lockdown toch?[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Kut.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef trein2000 het volgende:
[..]
BCO plat, testen bezweken, Limburg code zwart. Hoe vinden we zelf dat het gaat?
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.![]()
De tijden dat je bij VakantieVeilingen wc-papier per opbod kon kopen zal ik niet snel meer vergeten.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:43 schreef chratnox het volgende:
[..]
Tipje, in de aanbieding bij Amazon. Lekker WC-papier hamsteren via interwebz.![]()
De VS weet ik niet. Maar in veel Aziatische landen hebben ze veel beter door dat je een pandemie niet kunt beheersen door louter op ziekenhuisopnames te sturen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:38 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Maar wat doen Azië en de VS dan beter?Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Was het maar kut, dan was het nog watquote:Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Wie van de Fok! leden heeft zijn handen niet stukgewassen?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:41 schreef trein2000 het volgende:
[..]
BCO plat, testen bezweken, Limburg code zwart. Hoe vinden we zelf dat het gaat?![]()
Hoe sturen ze daar dan?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
De VS weet ik niet. Maar in veel Aziatische landen hebben ze veel beter door dat je een pandemie niet kunt beheersen door louter op ziekenhuisopnames te sturen.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Overheid: start campagne om mensen meer te laten testenquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:33 schreef Ondeugend_is_woedend het volgende:
Drukte bij GGD-lijn coronatestafspraak, ook zelftesten soms uitverkocht
[..]
NOS liveblog.
Ook hier zijn we al niet meer op berekend terwijl iedereen toch op zijn vingers na on tellen dat.......
[ twitter ]
Mensen: gaan meer testen
Overheid: surprisedpikachu.gifOp zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D![]()
Daar heb je gelijk in. Maar dat houdt wel in dat het verloop drastisch anders is. Als er gemodelleerd is met 400 IC bedden als uitkomst en daarna gekeken is naar de bezetting heb je met 1350 (wat toen gevraagd is) 400 coronapatiënten, ~200 BOSS bedden en ~700 reguliere IC en inhaalzorg. Dan kan alles doorgaan.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, ik weet niet wat er destijds aan parameters ingevoerd is, dus dat is lastig te controleren. Feit is wel dat er sindsdien een volledig ander model gekomen is (met eentje die tot max. 1000 IC-bedden gaat in het ergste scenario). Wat aangeeft hoe wispelturig de modellen nu zijn.
Dat lijkt de grootste verandering te zijn. Te gunstige modellering van de ziekenhuiscapaciteit, te gunstige aannames over wat er nog kon, geen rekening houden met uitval onder personeel, dat soort dingen ga je an aan denken.![]()
quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:42 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik zou het volk nu oproepen om wat extra boodschappen te halen, just in case. dan is het plaatje compleet![]()
Voor zover ik kan overzien (sowieso is Azië eigenlijk al veel te groot en divers om over alle landen te spreken), maar de enige effectieve strategie is erop te sturen dat het aantal besmettingen relatief laag blijft. En dat betekent misschien vaker (en/of gerichter) ingrijpen, maar daarmee voorkom je wel grotere ellende.quote:Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Die QR code kon wel eens averechts werken momenteel. Mensen denken niet eens meer aan corona na het scannen van zo’n code, dus dan gaan alle remmen eigenlijk los qua verspreiding.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:42 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, ik vind het echt een beetje beangstigend nu. Vorig jaar waren ze ook te laat met maatregelen, maar toen leefde in elk geval nog het idee dat met maximale groepsgroottes en het verminderen van contactmomenten de verspreiding kan worden verminderd. Nu lijkt men alles op die QR-code te gooien en ik denk dat het geen reet helpt, met alle desastreuze gevolgen in de ziekenhuizen van dien.٩๏̯͡๏)۶![]()
Mijn collega’s in Azië die zitten ook veelal thuis; en als er besmettingen zijn haar kort het slot erop inderdaad.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:46 schreef Tijn het volgende:
[..]
Indammen. Besmettingen voorkomen. Pandemiebestrijding 101.![]()
Ik heb net mijn 2e garagebox gehuurd om nóg meer op te kunnen slaan.quote:
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."![]()
Grote dilemma is nu of je de planbare zorg helemaal moet gaan afschalen ten gunste van de coronapatiënten. Het zou wellicht wel wat meer lucht aan de ziekenhuizen en zorgpersoneel geven, maar je kunt het de mensen op die wachtlijsten ook niet aan doen ten gunste van iemand die bijvoorbeeld bewust geen vaccin heeft genomen.Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
En een te hoge inschatting van het verantwoordelijkheidsbesef van de burgers.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in. Maar dat houdt wel in dat het verloop drastisch anders is. Als er gemodelleerd is met 400 IC bedden als uitkomst en daarna gekeken is naar de bezetting heb je met 1350 (wat toen gevraagd is) 400 coronapatiënten, ~200 BOSS bedden en ~700 reguliere IC en inhaalzorg. Dan kan alles doorgaan.
Dat lijkt de grootste verandering te zijn. Te gunstige modellering van de ziekenhuiscapaciteit, te gunstige aannames over wat er nog kon, geen rekening houden met uitval onder personeel, dat soort dingen ga je an aan denken.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Gewoon wensdenken. Maar ik moet ook zeggen dat het natuurlijk lastig is. Maar als een vaccin niet 100% werkt en je nooit 100% gaat kunnen vaccineren is de kans groot dat er een enorme load aan patiënten kan komen. Die overigens nog groter is dan verwacht omdat vaccinatie overdracht met een Delta variant minder stopt dat met de originele variant.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:28 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er is teveel op 1 paard gewed (het vaccin). Het idee dat het vaccin wel eens onvoldoende kon zijn, daar is totaal geen rekening mee gehouden. Ze dachten echt dat we na de vaccinatiecampagne van covid af zouden zijn. Zie dat interview met Gommers vorig jaar, over zich vervelende IC-verpleegkundigen.
En dat is wel shit, dat er niet al vorig jaar al stappen zijn gemaakt zo ver ik weet met een project voor als het vaccinatie-effect niet het gewenste doel heeft. Dan snap ik dat we er nu nog niet zouden zijn. Maar een ander scenario dan vaccins zou handig zijn op dit moment. Bijvoorbeeld wat er voor nodig zou zijn als je een langere golf van 400/500 IC bedden en opnames krijgt.
Maar tegelijk weet ik ook weer hoe lastig het is met de publieke opinie. Want als het niet nodig is schrijven dezelfde Telegraaf en AD weer dat 'ze' met een zinloos en onhaalbaar project bezig zijn geweest en is de publieke opinie ook weer boos."Het is oorlog, bedankt Vannoppen, bedankt Van der Linden. Dit is het laatste dat ik voor de Belgische ploeg gedaan heb. Ze kunnen allemaal de boom in."
Improv: Rich Tapestry of Life![]()
Volgens mij is dat geen vraag meer. Dat moet gewoon.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:48 schreef TheVulture het volgende:
Grote dilemma is nu of je de planbare zorg helemaal moet gaan afschalen ten gunste van de coronapatiënten. Het zou wellicht wel wat meer lucht aan de ziekenhuizen en zorgpersoneel geven, maar je kunt het de mensen op die wachtlijsten ook niet aan doen ten gunste van iemand die bijvoorbeeld bewust geen vaccin heeft genomen.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Je moet nu maar een ding doen en dat is onder aanbieding van nederige excuses een lockdown instellen. Het loopt aan alle kanten uit de klauwen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:48 schreef TheVulture het volgende:
Grote dilemma is nu of je de planbare zorg helemaal moet gaan afschalen ten gunste van de coronapatiënten. Het zou wellicht wel wat meer lucht aan de ziekenhuizen en zorgpersoneel geven, maar je kunt het de mensen op die wachtlijsten ook niet aan doen ten gunste van iemand die bijvoorbeeld bewust geen vaccin heeft genomen.
En dat zeg ik met pijn in mijn hart, maar het is niet anders. Dit kan zo niet doorgaan.zie email 27 oktober![]()
Het doet me echt steeds denken aan de afdeling waar ik werktequote:Op dinsdag 9 november 2021 11:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in. Maar dat houdt wel in dat het verloop drastisch anders is. Als er gemodelleerd is met 400 IC bedden als uitkomst en daarna gekeken is naar de bezetting heb je met 1350 (wat toen gevraagd is) 400 coronapatiënten, ~200 BOSS bedden en ~700 reguliere IC en inhaalzorg. Dan kan alles doorgaan.
Dat lijkt de grootste verandering te zijn. Te gunstige modellering van de ziekenhuiscapaciteit, te gunstige aannames over wat er nog kon, geen rekening houden met uitval onder personeel, dat soort dingen ga je an aan denken.
Men had bedacht te willen uitbreiden naar een groter centrum met meer monitoring zodat meer patiënten en sneller intensief geholpen konden worden.
Ruimtes aangepast, bedden besteld.
En toen bleek dat er helemaal geen personeel bij bedacht was, of beschikbaar was. Dus heeft dat nog een jaar leeg gestaan.
Kwamen ze twee weken voor oplevering achter.
Twee jaar later... Zelfde verhaal op een andere afdeling
Om te janken, net zoals deze aanpak. Je zou toch denken dat je er inmiddels wat van geleerd zou hebben.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Je kunt niet van burgers verwachten dat ze dingen laten die wel mogen. Als je met veel bombarie vertelt dat ze geen afstand meer hoeven te houden en er geen beperkingen meer zijn voor evenementen, dan maken mensen daar natuurlijk gebruik van.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:48 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En een te hoge inschatting van het verantwoordelijkheidsbesef van de burgers.![]()
• Geen BCO
• >40% positief getest
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.![]()
Houd u aan de maatregelen die wij net afgeschaft hebben is inderdaad een best wel dubieuze boodschap.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je kunt niet van burgers verwachten dat ze dingen laten die wel mogen. Als je met veel bombarie vertelt dat ze geen afstand meer hoeven te houden en er geen beperkingen meer zijn voor evenementen, dan maken mensen daar natuurlijk gebruik van.zie email 27 oktober![]()
Dit scenario van extra zorgcapaciteit is door zorgbestuurders zoals Gommers en Kuipers de afgelopen 1,5 jaar ook regelmatig van tafel geveegd. Want personeel moeten opleiden dat zich uiteindelijk gaat zitten vervelen was niet wenselijk.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:49 schreef OProg het volgende:
Maar een ander scenario dan vaccins zou handig zijn op dit moment. Bijvoorbeeld wat er voor nodig zou zijn als je een langere golf van 400/500 IC bedden en opnames krijgt.
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
Ik probeern mijn frustraties te onderdrukken en het maar gelaten te ondergaan. We doen er niks aan.quote:![]()
Nederland heeft nu dan ook geen behoefte aan een premier, maar aan een leider. Iemand die verder durft te kijken dan de publieke opinie. Maar iemand die snapt dat uiteindelijk 'het volk' je dankbaar is.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:49 schreef OProg het volgende:
Maar tegelijk weet ik ook weer hoe lastig het is met de publieke opinie. Want als het niet nodig is schrijven dezelfde Telegraaf en AD weer dat 'ze' met een zinloos en onhaalbaar project bezig zijn geweest en is de publieke opinie ook weer boos.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Niks aan het handje, morgen OMT advies en vrijdag die persco klappen!quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Benny het volgende:
• Geen BCO
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”![]()
Maar we dragen sinds zaterdag een mondkapje! Dat gaat ons redden.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Benny het volgende:
• Geen BCO
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.zie email 27 oktober![]()
Ik word hier toch best wel ongelukkig van
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Wanneer is ooit gezegd dat je je niet meer hoeft te laten testen met klachten? Om maar wat te noemen.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je kunt niet van burgers verwachten dat ze dingen laten die wel mogen. Als je met veel bombarie vertelt dat ze geen afstand meer hoeven te houden en er geen beperkingen meer zijn voor evenementen, dan maken mensen daar natuurlijk gebruik van.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Ik proef dat antwoord bij ziekenhuizen nog niet zo, in Limburg geven ze specifiek aan geen ruimte voor coronapatiënten meer te hebben, omdat ze de reguliere zorg zoveel mogelijk door willen laten gaan.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:49 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Volgens mij is dat geen vraag meer. Dat moet gewoon.Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
Dat ze ff van de festivals afblijven.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Benny het volgende:
• Geen BCO
• >40% positief getest
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.[b] Op Zaterdag 26 april 2008 22:35 schreef lauwert het volgende:[/b]
[i] Waar zouden we toch zijn zonder onze geliefde D_A O+ [/i]![]()
quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Je moet nu maar een ding doen en dat is onder aanbieding van nederige excuses een lockdown instellen. Het loopt aan alle kanten uit de klauwen.
En dat zeg ik met pijn in mijn hart, maar het is niet anders. Dit kan zo niet doorgaan..
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Ja en dan weer thuisbezoek beperken en zo gaat de feestmaand opnieuw de mist in.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:51 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Niks aan het handje, morgen OMT advies en vrijdag die persco klappen!
Om moedeloos van te worden.And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!![]()
Meer dan 40% positief getest? Verklaar je nader? Bedoel je daarmee dat van de tests die nu worden afgenomen meer dan 40% positief is?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Benny het volgende:
• Geen BCO
• >40% positief getest
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.![]()
Overigens is de oplossing simpel: ongevaccineerd? Da's pech, bed weg.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Uitverkochte stadionsquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:51 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar we dragen sinds zaterdag een mondkapje! Dat gaat ons redden.
Volle kerken
Carnaval
Winterdagen moeten nog komen![]()
![]()
Ik hoorde laatst in nieuwsuur of een ander programma, dat het ic werk met covid patiënten op zich niet heel ingewikkeld is. Het is wel zwaar werk, dat wel. Maar goed, in bijna twee jaar had je toch best wat mensen uit de zorg kunnen bijscholen (die dat zelf graag willen uiteraard). Apparatuur en ruimtes is niet het probleem.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:51 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Dit scenario van extra zorgcapaciteit is door zorgbestuurders zoals Gommers en Kuipers de afgelopen 1,5 jaar ook regelmatig van tafel geveegd. Want personeel moeten opleiden dat zich uiteindelijk gaat zitten vervelen was niet wenselijk.٩๏̯͡๏)۶![]()
40?? WTFquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Benny het volgende:
• Geen BCO
• >40% positief getest
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Heeft weinig zin als de ziekenhuizen straks vol liggen met gevaccineerdenquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:53 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens is de oplossing simpel: ongevaccineerd? Da's pech, bed weg.![]()
hoe zit het met het %?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:53 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens is de oplossing simpel: ongevaccineerd? Da's pech, bed weg.![]()
Samequote:Op dinsdag 9 november 2021 11:51 schreef Mexicanobakker het volgende:
Ik word hier toch best wel ongelukkig van
Twiddel![]()
Ga jij het zeggen?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:53 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens is de oplossing simpel: ongevaccineerd? Da's pech, bed weg.Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Jaquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:53 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Meer dan 40% positief getest? Verklaar je nader? Bedoel je daarmee dat van de tests die nu worden afgenomen meer dan 40% positief is?![]()
Ja dan kun je dom gaan lachen. Maar we hebben te maken met de realiteit. In Limburg is het code zwart. Hoe kun je van het weekend de stadions weer volpompen terwijl er code zwart is? Dat is onbestaanbaar.quote:zie email 27 oktober![]()
Geen idee. In oktober was het nog 75-25 op de ic.quote:
En met zo'n booster zul je dat vast weer omhoog (of omlaag, zo je wilt) krijgen.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Het enige wat nu nog helpt is een hele harde, strenge lockdown zodat het virus over een week of 2 weer helemaal verdwenen is.VBL SC influencer
Left, right, behind![]()
Aanvullig;quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:50 schreef Benny het volgende:
• Geen BCO
• >40% positief getest
• Testlijn overbelast
• Zelftesten uitverkocht
• Recordcijfers op komst
• Code zwart in Limburg dreigt
Ja, dit gaat goed.
Bescherming vaccins keldert.
Boosterprik pas beschikbaar in december voor verpleeghuisbewonersAnd everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!![]()
Dus met 75.000 afspraken die gemaakt zijn voor vandaag (en er komen er nog bij) hebben morgen 30K+ aan positieve tests?quote:![]()
Dat kan, ik ben voor. Maar ik heb van ethici begrepen dat dat lastig ligtquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:53 schreef DireStraits7 het volgende:
Overigens is de oplossing simpel: ongevaccineerd? Da's pech, bed weg.
zie email 27 oktober![]()
Kloptquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:53 schreef Ronald het volgende:
[..]
Ik hoorde laatst in nieuwsuur of een ander programma, dat het ic werk met covid patiënten op zich niet heel ingewikkeld is. Het is wel zwaar werk, dat wel. Maar goed, in bijna twee jaar had je toch best wat mensen uit de zorg kunnen bijscholen (die dat zelf graag willen uiteraard). Apparatuur en ruimtes is niet het probleem.
Covid special assistents ofzo. Goed salaris, wat special perks in de vorm van opleiding en nazorg. Zoiets.
Had prima gekund, beetje out of the box/system denkenOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Gaan ze niet doen. Heeft het Red team ook al meerdere malen vorig jaar voorgesteld maar doen ze toch niet.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef Caland het volgende:
Het enige wat nu nog helpt is een hele harde, strenge lockdown zodat het virus over een week of 2 weer helemaal verdwenen is.Twiddel![]()
Ongevaccineerden die toch ergens naar binnen willen. Heb hier gasten rondlopen die nu 5x per week testen om te kunnen sportenquote:. Dan gaat het hard met het aantal testen dat gedaan moet worden. Komt nog bij dat je hier naar de stad moet om te testen, dus alle dorpen verzamelen zich lekker centraal. Geen wonder dat het dan overbelast raakt.
![]()
quote:![]()
[b] Op Zaterdag 26 april 2008 22:35 schreef lauwert het volgende:[/b]
[i] Waar zouden we toch zijn zonder onze geliefde D_A O+ [/i]![]()
Dat je het domme waanbeeld alleen al in je hoofd haalt dat Hugo en Mark excuses aan moeten bieden is echt beneden alle peil.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:54 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja dan kun je dom gaan lachen. Maar we hebben te maken met de realiteit. In Limburg is het code zwart. Hoe kun je van het weekend de stadions weer volpompen terwijl er code zwart is? Dat is onbestaanbaar.'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Is er niet gewoon een nieuwe variant aan het rond gaan ofzo?
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”![]()
Nooit natuurlijk, maar ik denk dat veel mensen zijn uitgecheckt nadat ze zijn gevaccineerd. "De pandemie is voor mij voorbij" las je hier regelmatig aan het eind van de zomer.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Wanneer is ooit gezegd dat je je niet meer hoeft te laten testen met klachten? Om maar wat te noemen.![]()
Geen idee, het is compleet hysterisch hier.quote:Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
Klopt. Praktisch gezien ook niet te doen, hoor.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat kan, ik ben voor. Maar ik heb van ethici begrepen dat dat lastig ligt
Maar ik moet toch iemand de schuld geven.
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
De komende twee weken zijn cruciaal.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef Caland het volgende:
Het enige wat nu nog helpt is een hele harde, strenge lockdown zodat het virus over een week of 2 weer helemaal verdwenen is.
Wat een tyfuszooi dit alles![]()
HUGOEDquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Jor_Dii het volgende:
Is er niet gewoon een nieuwe variant aan het rond gaan ofzo?[b] Op Zaterdag 26 april 2008 22:35 schreef lauwert het volgende:[/b]
[i] Waar zouden we toch zijn zonder onze geliefde D_A O+ [/i]![]()
tering zeg. 5 Keer per week testenquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Ongevaccineerden die toch ergens naar binnen willen. Heb hier gasten rondlopen die nu 5x per week testen om te kunnen sporten. Dan gaat het hard met het aantal testen dat gedaan moet worden. Komt nog bij dat je hier naar de stad moet om te testen, dus alle dorpen verzamelen zich lekker centraal. Geen wonder dat het dan overbelast raakt.
Dan ga je toch buiten sporten.Twiddel![]()
Ik hik toch al anderhalf jaar tegen van alles aan, dus dit kan er ook nog wel bij. Maar een keer is het wel een beetje klaar. Ik snap dat het moet, maar op persoonlijk vlak helpt het allemaal niet.quote:[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
+1quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:57 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik hik toch al anderhalf jaar tegen van alles aan, dus dit kan er ook nog wel bij. Maar een keer is het wel een beetje klaar. Ik snap dat het moet, maar op persoonlijk vlak helpt het allemaal niet.“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”![]()
Niet alleen aan het eind van de zomer. Vorige maand nog. Terwijl toen echt al wel duidelijk was dat deze trend zorgwekkend was.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nooit natuurlijk, maar ik denk dat veel mensen zijn uitgecheckt nadat ze zijn gevaccineerd. "De pandemie is voor mij voorbij" las je hier regelmatig aan het eind van de zomer.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
maar tvt wordt toch niet door de ggd gedaan?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Ongevaccineerden die toch ergens naar binnen willen. Heb hier gasten rondlopen die nu 5x per week testen om te kunnen sporten. Dan gaat het hard met het aantal testen dat gedaan moet worden. Komt nog bij dat je hier naar de stad moet om te testen, dus alle dorpen verzamelen zich lekker centraal. Geen wonder dat het dan overbelast raakt.
![]()
Gaat niet helpen met een land als Nederland qua ligging in Europa. We hebben betere medicijnen en vaccins nodig, het blijft nu dweilen met de kraan openquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef Caland het volgende:
Het enige wat nu nog helpt is een hele harde, strenge lockdown zodat het virus over een week of 2 weer helemaal verdwenen is.٩๏̯͡๏)۶![]()
De wens is de vader van de gedachte.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nooit natuurlijk, maar ik denk dat veel mensen zijn uitgecheckt nadat ze zijn gevaccineerd. "De pandemie is voor mij voorbij" las je hier regelmatig aan het eind van de zomer.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Meer dan genoeg gaan hem niet kunnen nemen omdat hun gezondheid sowieso al te zwak is. Dus dat maakt het verschil niet zo.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef Ondeugend_is_woedend het volgende:
[..]
Boosterprik pas beschikbaar in december voor verpleeghuisbewoners![]()
Ah ja. Want iemand anders heeft die niet werkend QR bedacht. Iemand anders heeft veel te laat ingezien dat er aan de rem getrokken moest worden.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat je het domme waanbeeld alleen al in je hoofd haalt dat Hugo en Mark excuses aan moeten bieden is echt beneden alle peil.
Iemand anders is verantwoordelijk. They fucked up big time. Alweer.zie email 27 oktober![]()
Ik geloof dat het in absolute aantallen nu zo ongeveer 800 ongevaccineerden waren (op een totaal van 13% van de bevolking) ten opzichte van 600 gevaccineerden (87% van de bevolking). Het is dus wel degelijk zo dat je als gevaccineerde veel minder vaak in het ziekenhuis komt te liggen, en als die 800 ongevaccineerden er niet zouden zijn heb je uberhaupt al wel behoorlijk wat lucht.quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Geen idee. In oktober was het nog 75-25 op de ic.
En met zo'n booster zul je dat vast weer omhoog (of omlaag, zo je wilt) krijgen.Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
Vorige week nog toen de mondkapjes weer verplicht werden. Want dat gaan we natuurlijk niet meer doen. Maar Hugo en Mark he....quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:57 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Niet alleen aan het eind van de zomer. Vorige maand nog. Terwijl toen echt al wel duidelijk was dat deze trend zorgwekkend was.'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around![]()
Als we vrijdag een lockdown gepresenteerd krijgen zou ik een gesteunde motie van wantrouwen voor zowel Mark als Hugo volledig terecht vinden.
Wat hebben ze er een teringzooi van gemaakt. Dit is echt met geen mogelijkheid goed te praten.![]()
Makkelijk roepen maar heb je énig idee wat dat praktisch inhoudt?quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:55 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat kan, ik ben voor. Maar ik heb van ethici begrepen dat dat lastig ligtOh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Gommers: "Ja maar die mensen gaan zich dan vervelen"quote:Op dinsdag 9 november 2021 11:56 schreef Molo het volgende:
[..]
Klopt
Covid special assistents ofzo. Goed salaris, wat special perks in de vorm van opleiding en nazorg. Zoiets.
Had prima gekund, beetje out of the box/system denkenOp maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
Haha ja Hugo en Mark hebben de QR bedacht, groetjes weerquote:Op dinsdag 9 november 2021 11:58 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ah ja. Want iemand anders heeft die niet werkend QR bedacht. Iemand anders heeft veel te laat ingezien dat er aan de rem getrokken moest worden.
Iemand anders is verantwoordelijk. They fucked up big time. Alweer..
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |