![57OnWyF.gif]]()
[Afbeelding:
@MadMaster ]
[OP-tekst:
@Mexicanobakker )
Nederland is tot op het bot verdeeld. Wie had dat kunnen bedenken, begin 2020. Twee kampen lijnrecht tegenover elkaar, en dat terwijl ze eigenlijk bijna hetzelfde willen. Nouja, ze willen het allebei net op een andere manier. De een wil terug naar het oude normaal. Precies zoals het in 2019 was. Sommige anderen vinden het inmiddels ook allemaal wel overdreven, maar kunnen er wel mee leven dat het zo is gegaan. En dan heb je nog mensen die het eigenlijk ten zeerste toejuichen. De grote vraag is: Wanneer is het voorbij? Blijft de tweedeling ook de komende tijd zo groot? Of zal het vanzelf rustiger worden?
Jullie hadden het waarschijnlijk al door, maar ik heb het natuurlijk over de verrassende nummer 1 van vorig jaar, Danny Vera! Hij won verrassend de strijd van Queen. Zal dat dit jaar weer gebeuren? Spannend. Als hij weer wint weet ik niet wat de gevolgen zullen worden. Protesterende menigtes voor het Top 2000 Café? Zo erg dat heel Beeld en Geluid dicht moet? Misschien verliest Studio 21 ook wel al zijn omzet. Starten jullie alvast de inzamelingsactie op?
Ja, zoals jullie wel merken was het opnieuw een bijzonder jaar. Je las het vaak. 2020 was een kutjaar, maar 2021 zou GEWELDIG worden. Een beetje naief, nietwaar? Alsof Corona ineens een vakantie naar de Spaanse costa ging boeken op 1 januari 2021. De eerste periode was echt aanmodderen, manmanman. Avondklokje hier, dichte horeca daar. Het was zo saai dat de debatten in Den Haag het hoogtepunt van de week werden. Jeetje, wat een hoop flaters van ONS kabinet. Of nouja, ONS ex-kabinet. Of nouja, ONS nog-altijd-demissionair kabinet. We kunnen wel spreken over
de puinhopen van. Maar goed, laten we dit niet te veel POL laten worden, hier gaan we het vast nog uitgebreid over hebben.
Gelukkig was er eind juni ineens heel veel mogelijk. Lekker feesten. Eindelijk weer uitgaan. Muziek. Weetikwat. Nouja twee weekjes en toen gingen de besmettingscijfers nog harder omhoog dan de nummers van George Michael en ABBA de afgelopen jaren. Was dit dan het einde van het feest? Nou, gelukkig lijkt het inmiddels redelijk weer hersteld. Wie weet komt er nog wel een concertbonus!
Leuke dingen dit jaar? Ja, het ESF ging eindelijk door. Velen van ons waren erbij. En ook leuk, er werd gewonnen door een act die
rawck speelt, aldus Daniel Dekker. Daar gaan we dus nog jaren van genieten tijdens de Top 2000. Italië, trouwens. De Spelen gingen ook door. Zonder publiek, maar met quarantaines. De 100 meter was het hoogtepunt. Wie won er ook alweer? Oja, Italië. Het EK was ook een leuke rubriek met Engelse tokkies die helemaal leip gingen. Ik moet wel even nadenken wie de finale ook alweer won. Zou het Italië kunnen zijn?
Met deze statistiek in het achterhoofd lijkt het me wel duidelijk. Dit jaar wordt Con te Partiro de nummer 1 in de Top 2000. Of misschien Max. Past hopelijk nog goed bij de uiteindelijke winnaar van het wereldkampioenschap autorijden. Ja, want dat wordt toch wel weer fenomenaal he, die Top 2000. Queen, Danny Vera, Paolo Conte, zij mogen het uitmaken in een prachtige lijst. 2000 liedjes om het jaar af te sluiten, toch wel het ultieme genot!
Radio 2 Top 2000: Editie 2021Voor de 23e keer gaan we op reis door het muzikaal landschap. Er is in die tijd veel gebeurd, in 1999 waren acts als Metallica nog taboe, nu domineren dat soort acts de bovenste regionen. Het evenement is groter dan ooit, goede marketing van Radio 2 wel. Hierdoor is het wel weer spannend welk lobbyclubje dit jaar weer een plaat hoog weet te krijgen. Zoals ik vorig jaar al zei, de 2000 meest voor gelobbyde platen aller tijden, en toch klinken ze af en toe best wel lekker!
Wat kunnen wij doen?Helemaal niets. Zoals ik zei, Nederland is tot op het bot verdeeld en het gaat helemaal mis in Den Haag, maar toch stemmen we ELKE KEER weer op dezelfde poppetjes. Nouja, hier en daar een keer een frisse wind tegenover het liedjeskartel.
We kunnen er wel weer met zijn allen over klagen. En op zich een keer op andere liedjes stemmen. Zoals elk jaar wil ik met stemtips komen van artiesten die er bijna uitvallen, maar dit jaar staat er onderin weinig met maar 1 nummer. Het kartel heeft gewonnen.
Ik ga voor twee extremen: Ray Charles is de eerste. Staat er nog maar 1x in. Voor zo'n grote naam is dat best weinig, maar hij staat ook nog eens op 1941 met Georgia on my Mind. Het zou toch zonde zijn als ie eruit valt, dan kunnen we nooit meer lachen om
Weet je wat Doris Day, of over het feit of ie misschien over de Kaukasus zingt.
Mijn tweede stemtip is Niall Horan. Dit wil waarschijnlijk niemand Horan, aangezien hij zijn nummers recent heeft opgenomen, maar Nice to Meet Ya is echt een heerlijk nummer. George Michael had hem kunnen maken. Ian Brown zou toch juichend op de banken moeten staan voor dit genot. Misschien wel het beste popnummer van de laatste jaren, maar we zullen het wel weer met de twaalfde Sheeran moeten doen, want hij staat op 1967.
Oja, en blijven stemmen op Hall en Oates, anders liggen ze er weer uit. Dat jullie het weten.
Wanneer?Het ies tredisie om te eindigen op 31 december, middernacht met Bohemian Rhapsody. Soms wordt deze traditie verbroken, dan is de wereld te klein. Ooit was de muzikale marathon 144 uur, maar tegenwoordig moet er ook ruimte zijn voor Echoes, de Pokemon Theme Song in volledige versie, dronken gewauwel van Ruud de Wild, reclames over Café Weltschmerz, het Gijs-alarm en natuurlijk de Wals van Van Inkel. Zodoende is het nu 168 uur.
De lijst van 2020: https://www.pino112.nl/top2000/jaar.phpPresentatie00.00 - 02.00 uur - Jeroen van Inkel
02.00 - 04.00 uur - Rick van Velthuysen
04.00 - 06.00 uur - Frank van ‘t Hof
06.00 - 08.00 uur - Carolien Borgers
08.00 - 10.00 uur - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
10.00 - 12.00 uur - Bart Arens
12.00 - 14.00 uur - Annemieke Schollaardt
14.00 - 16.00 uur - Gijs Staverman
16.00 - 18.00 uur - Ruud de Wild
18.00 - 20.00 uur - Wouter van der Goes
20.00 - 22.00 uur - Emmely de Wilt
22.00 - 00.00 uur - Giel Beelen
NPO RADIO 2 op Instagram
NPO RADIO 2 op Twitter
TOP 2000 op Facebook
Kabelfrequenties in de verschillende steden:
http://www.frequenties.net/station/radio-2FM-etherfrequentiesFriesland: 88.0 MHz en 92.9 MHz
Groningen: 88.0 MHz
Drenthe: 88.0 MHz
Overijssel: 88.0 MHz en 104.6 MHz
Gelderland: 88.2 MHz, 92.6 MHz en 104.6 MHz
Flevoland: 88.0 MHz en 92.6 MHz
Utrecht: 92.6 MHz
Noord-Holland: 92.6 MHz en 92.9 MHz
Zuid-Holland: 92.6 MHz
Zeeland: 92.6 MHz en 97.8 MHz
Noord-Brabant: 88.2 MHz en 92.6 MHz
Limburg: 88.2 MHz, 93.4 MHz en 97.2 MHz
Luisteren via internet: http://icecast.omroep.nl/radio2-bb-mp3
De Top 2000 in beeldCultura 24 NPO 1 Extra:Vorig jaar zagen we hier zoomers. Ook wat FOK!kers waren op de zoom te zien, zoals U hieronder kunt bewonderen. Dit jaar heb ik vermoedens van een café dat weer open gaat. Wel met QR-code hopelijk. Dan zien we tenminste minder huismoeders die alleen losgaan op André Hazes. ERG MOOI.
Nederland 3Diep in de nacht. Daar kijkt dus eigenlijk niemand naar.
Websitehttp://www.nporadio2.nl/top2000/homeEtalagekanalenTevens vind je de Top 2000 dit jaar vast weer op de etalagekanalen van UPC (UPC bestaat toch helemaal niet meer joh, dit gedeelte is ook jaren niet fatsoenlijk aangepast hahaha),
Ziggo (kanaal 13), Delta en Caiway, waar men NPO 2 Extra of NPO 3 Extra of wat het ook is 1 op 1 naar omzet!
Geen idee welke providers er nu nog zijn, maar je zoekt zelf maar even voor je eigen provider waar het zit. Of je vraagt het even in het topic, als het rustig is heb je kans op een antwoord.
Vanaf wanneer stemmen? Meestal eind november/begin december pas. Ruim de tijd!
Voor uitgebreide statistieken:https://pino112.nl/top2000/Pino, held!
Spotify: Deze link werkte niet meer, weg ermee. Je kunt vast wel op Spotify zelf oude Top 2000s vinden
Staat ie in de top 2000? https://staatieindetop2000.nporadio2.nl/danny-vera/roller-coasterGENOT.
De nieuwe site gaat vast midden december een keer live.
De Top 2000 op FOK! door de jaren heenTopicreeks: Top 2000 Editie 2010 & 2011 Topicreeks: Top 2000 Editie 2012Topicreeks: Top 2000 Editie 2013Topicreeks: Top 2000 Editie 2014Topicreeks: Top 2000 Editie 2015Topicreeks: Top 2000 Editie 2016Topicreeks: Top 2000 Editie 2017Topicreeks: Top 2000 Editie 2018Topicreeks: Top 2000 Editie 2019Topicreeks: Top 2000 Editie 2020Nog wat classics:SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
NSFW in de Zoom:SPOILER: NSFW!
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
FOKkers in beeldSPOILER: PippenScottie
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Dagoduck
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Aoibhin
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: ArnieAlberts
Eightyone
Bejaarde millennial
Fuck it. Ik ga die Q lijst luisteren deze week. Snollekebollekes op 23, YOLO!
quote:
Op maandag 8 november 2021 06:39 schreef Koen66 het volgende:hmmm zie nu pas dat de Evergreen top 1000 dus weer Danny Vera op nr 1 heeft. Zou me niet verbazen als de Top 2000 zal volgen
Op twee Het Dorp. Beide nummers op een uitvaart gehoord afgelopen week.
quote:
Ik ben niet van plan een tia te krijgen, dus nee
molloot200
alles muziek.
quote:
Op donderdag 11 november 2021 11:57 schreef molloot200 het volgende:Ze hebben de Top 2000 website geüpdatet en je kan niet eens meer zien hoeveel plekken een nummer omhoog of omlaag is gegaan ten opzichte van vorig jaar

Och, dat scheelt weer een hoop frustratie...
So it goes
quote:
Alles van
Kensington in de top 10!
So it goes
quote:
Doorzichtige, optimaal getimede lijstduwtruc. Daar trappen wij niet in.
quote:
Op vrijdag 12 november 2021 10:57 schreef Tussle266 het volgende:Drie nieuwe A Gogo podcasts online, eerste onderwerp: Black.
Want die onbekende klassieke plaat kan wel een duwtje gebruiken natuurlijk...
No need to run, and hide.....
So it goes
Starflyer
Flies to the stars
quote:
It's a wonderful, wonderful life
No Dyson Barrier is going to stop me!
Ik heb flarden van de Arrow 500, Kink 1500 en de Q 1000 gehoord. Best leuk.
Is er deze week nog ergens zo’n lijst te luisteren, of is het wachten op het Evergreen gebeuren?
MadMaster
Schots en scheef...
quote:
Op maandag 15 november 2021 08:43 schreef PippenScottie het volgende:Ik heb flarden van de Arrow 500, Kink 1500 en de Q 1000 gehoord. Best leuk.
Is er deze week nog ergens zo’n lijst te luisteren, of is het wachten op het Evergreen gebeuren?
Vanaf 19 november begint de Veronica Top 1000 Aller Tijden.
Tot die tijd is het volgens mij rustig qua lijstjes…
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op maandag 15 november 2021 08:43 schreef PippenScottie het volgende:Ik heb flarden van de Arrow 500, Kink 1500 en de Q 1000 gehoord. Best leuk.
Is er deze week nog ergens zo’n lijst te luisteren, of is het wachten op het Evergreen gebeuren?
Denk dat je een weekje lijstjespauze hebt
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Tussle266
Albumversie
quote:
Op maandag 15 november 2021 08:43 schreef PippenScottie het volgende:Ik heb flarden van de Arrow 500, Kink 1500 en de Q 1000 gehoord. Best leuk.
Is er deze week nog ergens zo’n lijst te luisteren, of is het wachten op het Evergreen gebeuren?
Er is woensdag een soort releaseparty op de radio als de Evergreen bekendgemaakt wordt. En Stenders is bezig met allemaal dingen rondom die Top1000 op Veronica de hele week. Dus je hebt niet perse een lijst, maar wel die lijstvibe hier en daar. Daar moeten we het tot vrijdag mee doen.
quote:
Bekijk het positief, want een Kane is uiteindelijk ook zo goed als verdwenen uit de lijst. Ik wens
kensington hetzelfde toe
Kennen jullie die trouwens van die Fokkers die volgende week een pubquiz zouden doen?
quote:
Haha, het idee was iig leuk..
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
Nu de bladeren van de bomen beginnen te vallen begin ik toch wel zin te hebben in dat ene lijstje waar ieder nummer op de verkeerde plek staat
I'm postively god's favorite one
quote:
Ho ho ho.
Komend weekend de Verrukkelijke 500. Wat mij betreft naast de Tijdloze de beste allertijden lijst
http://orinocoradio.nl/
Het beste adres voor al uw primeurs!
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Eindelijk dat lijstje waarbij al die nummers op de verkeerde plek staan, zin in

Hopelijk zijn de plaatselijke Alter Bridge, Anathema en Manchester Orchestra fanclubs thuisgebleven.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op dinsdag 16 november 2021 13:42 schreef Mexicanobakker het volgende:[..]
Eindelijk dat lijstje waarbij al die nummers op de verkeerde plek staan, zin in

Hopelijk zijn de plaatselijke Alter Bridge, Anathema en Manchester Orchestra fanclubs thuisgebleven.
Ja hij is wel wat proggier geworden laatste jaren, hoeft wmb ook niet, maar nog altijd wel n verrassende lijst en divers imo. En met een hele verrassende hoogste binnenkomer kan ik alvast verklappen.
Het beste adres voor al uw primeurs!
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op dinsdag 16 november 2021 13:43 schreef Scorpion_17 het volgende:[..]
Ja hij is wel wat proggier geworden laatste jaren, hoeft wmb ook niet, maar nog altijd wel n verrassende lijst en divers imo. En met een hele verrassende hoogste binnenkomer kan ik alvast verklappen.
Ja ik weet niet zo goed wat er bij die mensen heeft gespeeld, maar als het een recent nummer is verwacht ik eigenlijk 'gewoon' How Not To Drown, Beautiful James of Seventeen Going Under (misschien nog Typhoons), maar die zijn het dus niet.

Oh of Impossible had ook nog gekund, stond er vorig jaar natuurlijk niet in.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op dinsdag 16 november 2021 13:45 schreef Mexicanobakker het volgende:[..]
Ja ik weet niet zo goed wat er bij die mensen heeft gespeeld, maar als het een recent nummer is verwacht ik eigenlijk 'gewoon' How Not To Drown, Beautiful James of Seventeen Going Under (misschien nog Typhoons), maar die zijn het dus niet.

Oh of Impossible had ook nog gekund, stond er vorig jaar natuurlijk niet in.
Seventeen Going Under is iig genoeg gepusht op Orinoco afgelopen maanden.
Het beste adres voor al uw primeurs!
quote:
Op dinsdag 16 november 2021 13:42 schreef Mexicanobakker het volgende:[..]
Eindelijk dat lijstje waarbij al die nummers op de verkeerde plek staan, zin in

Hopelijk zijn de plaatselijke Alter Bridge, Anathema en Manchester Orchestra fanclubs thuisgebleven.
Zin in de V500 dit weekend

Het prog gehalte met bands als Anathema of Porcupine Tree (naast Arriving.. dat natuurlijk erg mooi is) mag van mij ook naar beneden. Help zelf wel mee aan een leuke notering voor The Alien van Manchester Orchestra, hoewel geen fanboy..
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
quote:
Ik zie daar ook best wat nummers die veel te laag staan
So it goes
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
A Forest staat nog steeds veel te laag inderdaad.

Ze staan er tenminste in.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op woensdag 17 november 2021 14:17 schreef Tussle266 het volgende:Stenders zegt net dat Black meer punten heeft dan de concurrentie in zijn Rob1000 (wel met vijf sterren voor elke nummer 1 op een stemlijstje, dus meer punten betekent niet ook meer stemmen). Kan natuurlijk maar een praatje zijn, maar het sterkt me wel in wat ik toch al dacht: Black gaat in week 53 in ieder geval Stairway en misschien ook Piano Man voorbij dit jaar.
Dat is in de V500 al jaren zo. En bij de Top 2000 wordt dat al jaren geroepen. Ik zie t nog wel een paar jaar duren. Nog genoeg oudere luisteraars die ook stemmen ivm. allerlei andere allertijdenlijsten
Het beste adres voor al uw primeurs!
Tussle266
Albumversie
quote:
Op woensdag 17 november 2021 14:22 schreef Scorpion_17 het volgende:[..]
Dat is in de V500 al jaren zo. En bij de Top 2000 wordt dat al jaren geroepen. Ik zie t nog wel een paar jaar duren. Nog genoeg oudere luisteraars die ook stemmen ivm. allerlei andere allertijdenlijsten
Dat dit eraan zat te komen was inderdaad wel al enige tijd duidelijk, er zijn meer lijsten waar dat zo is, maar dit jaar naar 5 of 4 zie ik nu wel definitief gebeuren.
MadMaster
Schots en scheef...
![viXUruc.jpg]()
De Top 2000 quiz kan bijna opgenomen worden…
quote:
De Top 2000 Quiz keert terug op televisie. Onder anderen Ruben van der Meer, Diggy Dex, Astrid Kersseboom, Anita Witzier, Big2 en Chris Zegers gaan de muziekstrijd met elkaar aan.
Ook radio-dj Emmely de Wilt, presentatrice Vivienne van den Assem, zanger Bertolf, radio-dj Michiel Veenstra, muzikant Lakshmi, cabaretier Martine Sandifort, zangeres Karsu, presentatrice Sosha Duysker, muzikant Anneke van Giersbergen en rapper Donnie doen mee. De kandidaten worden getest op hun muziekkennis.
De afleveringen zijn iedere woensdag van 24 november tot en met 15 december om 21.15 uur te zien op NPO 3. De quiz is onderdeel van het programma Top 2000 a gogo, dat sinds 2002 jaarlijks tussen kerst en oud en nieuw op tv is. Het wordt gepresenteerd door Matthijs van Nieuwkerk.
Bron:
https://www.msn.com/nl-nl(...)-AAQLODc?li=BB13p7IR
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op woensdag 17 november 2021 14:22 schreef Scorpion_17 het volgende:[..]
Dat is in de V500 al jaren zo. En bij de Top 2000 wordt dat al jaren geroepen. Ik zie t nog wel een paar jaar duren. Nog genoeg oudere luisteraars die ook stemmen ivm. allerlei andere allertijdenlijsten
Ik zie eerder Piano Man verslagen worden dan Stairway. Ik denk dat Piano Man wel eens onderuit kan door het significant minder uitgaan en dat het sentiment daar toch ietwat vanaf is.
Maar goed, ik ga er hierdoor gemakshalve vanuit dat ik zondag om 23.45 weer BLACKED word. Ietwat teleurstellend, maar het is zo'n beetje als die 5-0 van Ajax tegen PSV. Het is een treurige conclusie, maar wel eentje die je al dagen aan zag komen, waarvan je dan even nog hoop hebt omdat mensen zeggen dat het 'dichter bij elkaar zit dan anders', maar dat het uiteindelijk toch gewoon bittere teleurstelling is.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op woensdag 17 november 2021 14:22 schreef Scorpion_17 het volgende:[..]
Dat is in de V500 al jaren zo. En bij de Top 2000 wordt dat al jaren geroepen. Ik zie t nog wel een paar jaar duren. Nog genoeg oudere luisteraars die ook stemmen ivm. allerlei andere allertijdenlijsten
Ik denk dat we nu de periode in zijn gegaan dat boomers ons in hard tempo ontvallen. Dat klinkt wat cru, want het gaat wel over mijn ouders en hun generatie, maar de komende twee decennia zal de demografie van ons land flink veranderen.
En dat gaan we ook zien in de Top 2000. Ik denk dat het best hard kan gaan.
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 09:58 schreef Pindakaasfanaticus het volgende:Ik denk dat op het gebied van 'boomerartiesten' de gevestigde namen (Beatles, Stones, Elvis, Zeppelin, etc.) dan nog wel 'staying power' zullen blijven hebben als de boomers minder stemmen (dat merk je ook in de Q Top 1000), i.t.t. groepen die alleen maar populair zijn in die generatie, zoals Procol Harum enzo

Wat ontzettend jammer is, zeker aangezien de oude Top 2000s echt mijn muzieksmaak hebben gevormd in m'n tienerjaren.
Ja, dat is de trend die al jaren aan de gang is. Die zal zich wel voortzetten inderdaad.
So it goes
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 09:58 schreef Pindakaasfanaticus het volgende:Ik denk dat op het gebied van 'boomerartiesten' de gevestigde namen (Beatles, Stones, Elvis, Zeppelin, etc.) dan nog wel 'staying power' zullen blijven hebben als de boomers minder stemmen (dat merk je ook in de Q Top 1000), i.t.t. groepen die alleen maar populair zijn in die generatie, zoals Procol Harum enzo

Wat ontzettend jammer is, zeker aangezien de oude Top 2000s echt mijn muzieksmaak hebben gevormd in m'n tienerjaren.
Die trend is al jaren aan de gang. En ik denk dat Procol Harum en de Moody Blues dan nog wat meer bekendheid hebben dan Al Stewart of Cockney Rebel, en dus ook meer staying power.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Pindakaasfanaticus
Gewoon omdat het kan
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 10:58 schreef Mexicanobakker het volgende:[..]
Die trend is al jaren aan de gang. En ik denk dat Procol Harum en de Moody Blues dan nog wat meer bekendheid hebben dan Al Stewart of Cockney Rebel, en dus ook meer staying power.
Ik heb dit jaar best veel naar Al Stewart geluisterd (ik had wat vinylplaten van m'n tante gekregen, waaronder zijn 24 Carrots), en die man heeft veel leuke dingen gemaakt.
En Time Passages en Year of the Cat zijn gewoon genot.
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 10:58 schreef Mexicanobakker het volgende:[..]
Die trend is al jaren aan de gang. En ik denk dat Procol Harum en de Moody Blues dan nog wat meer bekendheid hebben dan Al Stewart of Cockney Rebel, en dus ook meer staying power.
Wanneer ooit het jaar aanbreekt dat Sebastian uit de T2000 dreigt te vallen komt er wel een georganiseerde FOK reddingsactie toch?
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
quote:
Met gemak.
Grootste verrassing gaat denk ik Procol Harum terug in de Top 10 worden, vanwege Peter R de Vries. Als dat op gang komt in de stemweek sluit ik top 5 niet uit. Child in Time zal vermoedelijk verder wegzakken. heroes zie ik ook weer wegvallen want er wordt niet meer geklapt voor de zorg. En hopelijk boerensong van Normaal nu eens fatsoenlijk wegzakken.
En slachtoffer vd boomergeneratie gaat ook Hotel California zijn. Verwacht die misschien dit jaar al wel op plek 4 of 5. Danny Vera zou zn nr 1 positie weleens kunnen behouden als eerste nr 1 ooit buiten BohRhap. Tenzij Bo omvalt tijdens de stemweek
Het beste adres voor al uw primeurs!
Tussle266
Albumversie
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 12:58 schreef Scorpion_17 het volgende:[..]
Met gemak.
Grootste verrassing gaat denk ik Procol Harum terug in de Top 10 worden, vanwege Peter R de Vries. Als dat op gang komt in de stemweek sluit ik top 5 niet uit. Child in Time zal vermoedelijk verder wegzakken. heroes zie ik ook weer wegvallen want er wordt niet meer geklapt voor de zorg. En hopelijk boerensong van Normaal nu eens fatsoenlijk wegzakken.
En slachtoffer vd boomergeneratie gaat ook Hotel California zijn. Verwacht die misschien dit jaar al wel op plek 4 of 5. Danny Vera zou zn nr 1 positie weleens kunnen behouden als eerste nr 1 ooit buiten BohRhap. Tenzij Bo omvalt tijdens de stemweek
Whiter Shade betwijfel ik, wel een boost maar niet tot uur 168. Rest ben ik wel met je eens.
Het slachtoffer van de boomergeneratie effect zal bij A White Shade of Pale het Peter R. effect deels neutraliseren verwacht ik. Radar Love op 10 is wel iets dat ik zomaar zie gebeuren
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 13:32 schreef Gale_Boetticher het volgende:Het slachtoffer van de boomergeneratie effect zal bij A White Shade of Pale het Peter R. effect deels neutraliseren verwacht ik. Radar Love op 10 is wel iets dat ik zomaar zie gebeuren
Op zich zou dat wel terecht zijn. Whiter Shade of Pale in de top 50 ook, hoger verwacht ik echt niet.
So it goes
peaceman
Peace Man! ofzo...
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 12:58 schreef Scorpion_17 het volgende:[..]
Met gemak.
Grootste verrassing gaat denk ik Procol Harum terug in de Top 10 worden, vanwege Peter R de Vries. Als dat op gang komt in de stemweek sluit ik top 5 niet uit. Child in Time zal vermoedelijk verder wegzakken. heroes zie ik ook weer wegvallen want er wordt niet meer geklapt voor de zorg. En hopelijk boerensong van Normaal nu eens fatsoenlijk wegzakken.
En slachtoffer vd boomergeneratie gaat ook Hotel California zijn. Verwacht die misschien dit jaar al wel op plek 4 of 5. Danny Vera zou zn nr 1 positie weleens kunnen behouden als eerste nr 1 ooit buiten BohRhap. Tenzij Bo omvalt tijdens de stemweek
Ik hoop dat je ongelijk hebt wat betreft Hotel California (en child in time).
quote:
Nu de preparty vanaf half zes losss!
Het beste adres voor al uw primeurs!
Gretzl
Bij nader inzien altijd 8eraf
Wie weet zit er voor een van mijn favoriete nieuwe Nederlandstalige artiesten ook nog wel een Top 2000-stunt in.
MEAU scoort in één week tijd drie radioschijven (Alarmschijf, Megahit en Topsong) en meteen ook haar eerste Top 40-hit. Na de singlerelease begin september werd
Dat Heb Jij Gedaan alleen door 3FM mondjesmaat opgepikt, maar nu zijn opeens alle radiostations om en zit er wel een grote hit in
Wat mij betreft een van de mooiste nummer van dit jaar en sowieso een potentiële Nederlandstalige klassieker

Wat vinden jullie?
Twee Nul Twee Twee PopquizDo whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
quote:
Los met een mash up a la Bartje Arens! Het zal wel nog even wachten zijn op de dag dat Bart ook Monument van Robyn & Röyksopp in z'n mash up zal gebruiken
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 17:35 schreef Gale_Boetticher het volgende:[..]
Los met een mash up a la Bartje Arens! Het zal wel nog even wachten zijn op de dag dat Bart ook Monument van Robyn & Röyksopp in z'n mash up zal gebruiken

Wel meteen beginnen met de Chaka Khan van de lijst.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Eightyone
Bejaarde millennial
quote:
Het heeft een bepaald soort tempo en opbouw wat snel luidkeels meezingen uitlokt. Maar verder hoor ik het ook niet echt.
Eigenlijk is het nummer me alleen maar vanwege dit soort lijsten opgevallen. Misschien is het meer iets voor mensen die zich wat meer in songteksten verdiepen.
Dat stuk vanaf 'I know someday you'll have a beautiful life' heeft natuurlijk wel wat, maar daarvoor is Black een behoorlijk suf nummer.
Iedereen al met z’n lijstje bezig trouwens? Heb zelf nog geen idee behalve een aantal die ik er steevast elk jaar opzet. Maar wil ook altijd wel wat wisselen.
quote:
Gefeliciteerd Peace

en Diaan natuurlijk ook!
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 20:09 schreef alopio het volgende:Iedereen al met z’n lijstje bezig trouwens? Heb zelf nog geen idee behalve een aantal die ik er steevast elk jaar opzet. Maar wil ook altijd wel wat wisselen.
Zeker
Gorky - Mia staat zoals elk jaar weer bovenaan
Het beste adres voor al uw primeurs!
quote:
Ik neem aan dat jij en Diaan gewoon thuis zijn nu tussen Kerst en Oud en Nieuw?
quote:
Ik heb ook niks tegen depri muziek. Ook niks met Pearl Jam.
So it goes
peaceman
Peace Man! ofzo...
We are faded out instead of Blacked
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
Peter88Online
You may say I'm a dreamer
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 20:09 schreef alopio het volgende:Iedereen al met z’n lijstje bezig trouwens? Heb zelf nog geen idee behalve een aantal die ik er steevast elk jaar opzet. Maar wil ook altijd wel wat wisselen.
Ik heb al een shotlist gemaakt waaruit ik bij het uiteindelijke stemlijstje zal moeten schrappen:
Peter van Cappelle · Playlist · 55 songsHet is nog steeds niet bekend wanneer de stembus open gaat, toch?
“Tomorrow there’ll be sunshine, And all this darkness past”
peaceman
Peace Man! ofzo...
quote:
Ja, die hoort ook gewoon in de top 2000
So it goes
quote:
Ik zit naar de Evergreen top 1000 te luisteren nu. Straks een paar geraniums kopen....
So it goes
Ik denk dat we weer een publiekloos Top2000 Cafe gaan krijgen dit jaar
"You can call me Susan if it makes you happy"
Eightyone
Bejaarde millennial
quote:
Op maandag 22 november 2021 16:40 schreef MadMaster het volgende:[..]
Mooi, dan gaat het tenminste weer over muziek i.p.v. over tante Greet in haar speciaal aangeschafte glitter outfit met kek hoedje die pontificaal in de camera een playback act meent te moeten doen tijdens, pak 'm beet, Roxanne van The Police...
Dat gebeurde vorig jaar ook, maar dan vanuit huis via de webcam, wat uiteindelijk ook op tv te zien was (en op de vele tv's die in het café waren neergezet).
quote:
Op maandag 22 november 2021 16:40 schreef MadMaster het volgende:[..]
Mooi, dan gaat het tenminste weer over muziek i.p.v. over tante Greet in haar speciaal aangeschafte glitter outfit met kek hoedje die pontificaal in de camera een playback act meent te moeten doen tijdens, pak 'm beet, Roxanne van The Police...
Dan eigenlijk deze

Maar je zat al goed in de buurt...
quote:
ONDERZOEK: ULTIEM DOORSNEELIED IS VAN THE POLICE
Wil je niet doorsnee zijn? Luister dan niet naar Every Breath You Take. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat deze klassieker van The Police de ultieme muzikale allemansvriend is;
Well, what possible harm could one insane, mutant tentacle do?
MadMaster
Schots en scheef...
quote:
Op maandag 22 november 2021 16:51 schreef Eightyone het volgende:[..]
Dat gebeurde vorig jaar ook, maar dan vanuit huis via de webcam, wat uiteindelijk ook op tv te zien was (en op de vele tv's die in het café waren neergezet).
I know, maar ik hoop inmiddels op de webcam moeheid bij tante Greet en aanverwanten én de opgedane ervaring bij de redactie van de TV stream na de online verbindingen vorig jaar…
quote:
Op maandag 22 november 2021 16:51 schreef Eightyone het volgende:[..]
Dat gebeurde vorig jaar ook, maar dan vanuit huis via de webcam, wat uiteindelijk ook op tv te zien was (en op de vele tv's die in het café waren neergezet).
Daar is een vrij makkelijke oplossing voor natuurlijk...
Irritanter was meer dat DJ’s regelmatig de microfoon opendraaiden om het café te laten meejoelen met Sweet Caroline ofzo.
De Sahara is zonder meer erg droog.
Bij Sweet Caroline en 'n Vriend mag het wel, maar dan moet het ook echt ophouden.
Tussle266
Albumversie
Dat Rollercoaster nu ook al op 1 staat bij de Evergreen lijst doet me het ergste vrezen voor deze Top2000.
Maar goed, vorig jaar sloot ik de Top2000 ook af bij nummer 2
"You can call me Susan if it makes you happy"
Pindakaasfanaticus
Gewoon omdat het kan
quote:
Op maandag 22 november 2021 19:34 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Stefan lijkt me Stasse, Ratz is de SnobStefan, Leon is Leon de Graaf, liedje stond in ‘99 en ‘01 in de lijst, twitteraar die het pusht is gewoon iemand met een Twitter account
Ah oké, dat maakt het al weer wat duidelijker.
Al heb ik geen idee waarom iemand dat liedje terug zou willen in de Top 2000, ik had er zelf nog nooit van gehoord, zelfs nadat ik het op Youtube heb opgezocht doet het geen bel rinkelen
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op maandag 22 november 2021 18:46 schreef TLC het volgende:Dat Rollercoaster nu ook al op 1 staat bij de Evergreen lijst doet me het ergste vrezen voor deze Top2000.
Maar goed, vorig jaar sloot ik de Top2000 ook af bij nummer 2

Dat was vorig jaar ook, en zo slecht is dat hele Rollercoaster ook weer niet, zoveel beter is de Bohemian Rhapsody óók weer niet. Ja iets meer status, leuk.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op maandag 22 november 2021 19:34 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Stefan lijkt me Stasse, Ratz is de SnobStefan, Leon is Leon de Graaf, liedje stond in ‘99 en ‘01 in de lijst, twitteraar die het pusht is gewoon iemand met een Twitter account
Onbekend nummer van een niet echt bekende artiest die niet in het nieuws is geweest. Stond vorig jaar niet op de keuzelijst. Laatste keer gedraaid door Radio 2 in 2013. Niet eens 50K plays op Spotify.
Kans van slagen: 0.0000
Q
Danny: 2 (vorig jaar 4)
Freddie: 1 (1)
Evergreen
Danny: 1 (1)
Freddie: 12 (10)
Veronica de nieuwe Stenderslijst
Danny: 2 (29)
Freddie: 4 (1)
Danny zakt nergens en Freddie stijgt nergens
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op dinsdag 23 november 2021 09:32 schreef Cassa95 het volgende:Q
Danny: 2 (vorig jaar 4)
Freddie: 1 (1)
Evergreen
Danny: 1 (1)
Freddie: 12 (10)
Veronica de nieuwe Stenderslijst
Danny: 2 (29)
Freddie: 4 (1)
Danny zakt nergens en Freddie stijgt nergens

Dit is gespeeld.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op dinsdag 23 november 2021 09:27 schreef Cassa95 het volgende:[..]
Onbekend nummer van een niet echt bekende artiest die niet in het nieuws is geweest. Stond vorig jaar niet op de keuzelijst. Laatste keer gedraaid door Radio 2 in 2013. Niet eens 50K plays op Spotify.
Kans van slagen: 0.0000
Ja, de kans dat the Miners of Muzo in de lijst komen omdat Leon Lemmen bij Met het op tafel zat is net zo groot, ongeveer
So it goes
quote:
Freddie heeft zijn tijd gehad....
So it goes
quote:
Op maandag 22 november 2021 17:01 schreef MadMaster het volgende:[..]
I know, maar ik hoop inmiddels op de webcam moeheid bij tante Greet en aanverwanten én de opgedane ervaring bij de redactie van de TV stream na de online verbindingen vorig jaar…
Nee hoor. Ik heb er weer zin in dit jaar. En tante Greet ook.
Heel veel beter dan Atlantis wordt het niet in deze lijst

Edit: Was eigenlijk voor Evergreen topic :p
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
quote:
Op dinsdag 23 november 2021 09:32 schreef Cassa95 het volgende:Q
Danny: 2 (vorig jaar 4)
Freddie: 1 (1)
Evergreen
Danny: 1 (1)
Freddie: 12 (10)
Veronica de nieuwe Stenderslijst
Danny: 2 (29)
Freddie: 4 (1)
Danny zakt nergens en Freddie stijgt nergens

Ik snap bij God niet wat er zo bijzonder is aan Rollercoaster
n 15 in een dozijn nummer
"You can call me Susan if it makes you happy"
quote:
Op maandag 22 november 2021 16:40 schreef MadMaster het volgende:[..]
Mooi, dan gaat het tenminste weer over muziek i.p.v. over tante Greet in haar speciaal aangeschafte glitter outfit met kek hoedje die pontificaal in de camera een playback act meent te moeten doen tijdens, pak 'm beet, Roxanne van The Police...
Maar…maar… Iron Maiden man dan
quote:
Hij hoort er gewoon bij, je mist hem toch
Redactie Sport / Supervogel woensdag 24 november 2021 @ 08:48:48
#126
Pino112
Pino van Luna O+
Ik heb al de hele week Artiesten voor Azië in mijn kop en nu wil ik het ook in mijn stemlijst gaan gooien ook
I'm postively god's favorite one
quote:
Een oceaan van verdriet, vraagt om meer dan een lied.
Maar toch
I'm postively god's favorite one
Top 2000 quiz nu op NPO3.
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
last.fm Album top 100
Matthijs.
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
last.fm Album top 100
Tussle266
Albumversie
quote:
Ik sla de quiz altijd over. Untold en A Gogo vind ik wel leuk, maar al die gezellige BN'ers hoeven voor mij niet zo. Ik zat bovendien ook vast in een Timbaland-trip die iets langer duurde dan de bedoeling was.
Maar na zo'n hypedag als gisteren geloof ik wel echt dat het wat gaat worden. Dat is ook het enige argument, de hype is real.
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op donderdag 25 november 2021 08:20 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Ik sla de quiz altijd over. Untold en A Gogo vind ik wel leuk, maar al die gezellige BN'ers hoeven voor mij niet zo. Ik zat bovendien ook vast in een Timbaland-trip die iets langer duurde dan de bedoeling was.
Maar na zo'n hypedag als gisteren geloof ik wel echt dat het wat gaat worden. Dat is ook het enige argument, de hype is real.
Het is weer het enige wat we hebben in de lockdown.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
quote:
Op vrijdag 19 november 2021 20:09 schreef alopio het volgende:Iedereen al met z’n lijstje bezig trouwens? Heb zelf nog geen idee behalve een aantal die ik er steevast elk jaar opzet. Maar wil ook altijd wel wat wisselen.
Zekers!
Hier ook best wel wijzigingen, maar ook nrs die ik er ieder jaar in zet.
With eyes so dilated, I've became your pupil
quote:
Op donderdag 25 november 2021 08:32 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Er werden hier gisteren artiesten uit Azië beloofd. Als het Thaise artiesten zijn mogen ze die van mij als alternatief voor dat café bieden. Dan kan het nog best een aardige week worden.
Ik hoop op een rentree van Sukiyaki, maar ik vrees ervoor
I'm postively god's favorite one
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mijn longlist, moeten er nog 15 af. Waarbij alles tot aan Buffalo Springfield een zekerheidje is
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dit zijn reserves, die geef ik heel weinig kans. Maar had ze wel even genoteerd voor de zekerheid.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Pindakaasfanaticus
Gewoon omdat het kan
quote:
Op donderdag 25 november 2021 08:32 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Er werden hier gisteren artiesten uit Azië beloofd. Als het Thaise artiesten zijn mogen ze die van mij als alternatief voor dat café bieden. Dan kan het nog best een aardige week worden.
De kans is redelijk aanwezig dat BTS dit jaar de lijst gaat halen, ze hebben immers een nummer gemaakt met Coldplay dit jaar, en je weet hoe dat gaat met recente Coldplayplaten en de Top 2000.
Tussle266
Albumversie
quote:
Op donderdag 25 november 2021 09:57 schreef Pindakaasfanaticus het volgende:[..]
De kans is redelijk aanwezig dat BTS dit jaar de lijst gaat halen, ze hebben immers een nummer gemaakt met Coldplay dit jaar, en je weet hoe dat gaat met recente Coldplayplaten en de Top 2000.
Dynamite komt ook op de keuzelijst, dus reken maar op +2. Bovendien wordt het daardoor ook wel heel lastig om de BTS-jeugd te negeren, de enige stemactie waarvan ik NPO2 de afgelopen 2 jaren verdacht deze eruit te filteren. Dus een voor normale stervelingen onbekend plaatje als derde erbij zou ook nog kunnen.
Maar dat zijn allemaal wel heel andere artiesten uit Azië dan waar mijn fantasie mee aan de haal ging.
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op donderdag 25 november 2021 11:01 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Dynamite komt ook op de keuzelijst, dus reken maar op +2. Bovendien wordt het daardoor ook wel heel lastig om de BTS-jeugd te negeren, de enige stemactie waarvan ik NPO2 de afgelopen 2 jaren verdacht deze eruit te filteren. Dus een voor normale stervelingen onbekend plaatje als derde erbij zou ook nog kunnen.
Maar dat zijn allemaal wel heel andere artiesten uit Azië dan waar mijn fantasie mee aan de haal ging.
Ik stem wel op een aziaat!
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Tussle266
Albumversie
quote:
James?
Edit: oh nee, een Japanner. Anderhalve Aziaat dan.
quote:
Op donderdag 25 november 2021 09:51 schreef Mexicanobakker het volgende:SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mijn longlist, moeten er nog 15 af. Waarbij alles tot aan Buffalo Springfield een zekerheidje is
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dit zijn reserves, die geef ik heel weinig kans. Maar had ze wel even genoteerd voor de zekerheid.
Wild Places

Wij gaan ernog wel een paar dubbelen, denk ik zo
So it goes
Top2Zuigend
M'n schoenen zijn gejat, maar ik hoef niet meer naar buiten, want er is nog wel wat.
quote:
Goede bijdrage, bedankt!
I'm postively god's favorite one
Benieuwd wat er nieuw in de keuzelijst komt dit jaar
Het beste adres voor al uw primeurs!
peaceman
Peace Man! ofzo...
So it goes
asco
Los in deze tent
Dat gaat krap worden of er publiek mag komen in t Top2000 cafe
"You can call me Susan if it makes you happy"
Tussle266
Albumversie
peaceman
Peace Man! ofzo...
quote:
Op vrijdag 26 november 2021 20:17 schreef asco het volgende:[..]
Zal wel "gewoon" zoomen worden.
Ik heb vorig jaar alle zoomuren gedownload. Door het hele jaar heb ik zo nu en dan tijdens een dronken thuismoment wel eens een random uurtje opgezet. Dat was altijd wel euh....apart.

Ben je alle zoom uren doorgekomen? Zo ja, dan weten we welke verslaving je hebt..
quote:
De nieuwe nummers kan je wel een beetje voorspellen al, maar dat is elk jaar zo en er vallen ook altijd weer “hype” nummers uit elk jaar (gelukkig)
Ben wel benieuwd naar de oude klassiekers die tot het meubilair behoorde van de top2000 die er uit gaan vallen. Ik ruim zelf altijd wel (of dag probeer ik) een nummer of 3/5 ruimte in mijn lijst voor klassiekers die uit de lijst dreigen te vallen. En afgelopen editie toch een paar nummers die gestegen waren

nu komt dat natuurlijk niet alleen door mij, maar toch een beetje voldaan gevoel
Even kijken welke nummers dit jaar mijn steun dan verdienen.
quote:
Oee ja das een goede. Welke positie stond deze afgelopen editie
PzKpfw
Ongestoord Zeiken
quote:
Het is je moeder niet.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
asco
Los in deze tent
quote:
673
824
927
857
910
728
830
628
803
727
680
937
838
1226
1291
1038
1404
1563
1669
1820
1765
1895
quote:
Duidelijk, die komt op m’n “red de plaat” lijst.
Afgelopen jaar had ik er bijvoorbeeld Blind Melon met No Rain op, wel gestegen toen
1999 Intro/Sweet Jane
1993 Wallstreet Shuffle
1974 Dancin’ Fool
1942 On The Border
1941 Georgia On My Mind
1932 You Ain’t Seen Nothing Yet
1919 Hijo De La Luna
1914 I’ll Find My Way Home
1903 Girl You’ll Be A Woman Soon
Wat oudgedienden bij de onderste 100, die ik zelf zou missen, en waarvan de notering in gevaar is.
De Sahara is zonder meer erg droog.
asco
Los in deze tent
PzKpfw
Ongestoord Zeiken
quote:
Op vrijdag 26 november 2021 20:48 schreef Fred_B het volgende:1999 Intro/Sweet Jane
1993 Wallstreet Shuffle
1974 Dancin’ Fool
1942 On The Border
1941 Georgia On My Mind
1932 You Ain’t Seen Nothing Yet
1919 Hijo De La Luna
1914 I’ll Find My Way Home
1903 Girl You’ll Be A Woman Soon
Wat oudgedienden bij de onderste 100, die ik zelf zou missen, en waarvan de notering in gevaar is.
'You Ain’t Seen Nothing Yet' neem ik mee.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op donderdag 25 november 2021 09:51 schreef Mexicanobakker het volgende:SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mijn longlist, moeten er nog 15 af. Waarbij alles tot aan Buffalo Springfield een zekerheidje is
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dit zijn reserves, die geef ik heel weinig kans. Maar had ze wel even genoteerd voor de zekerheid.
Ik refereer hier nog een keer naar: Het zijn ook, op een paar persoonlijke klassiekers na, artiesten met maar 1 of soms 2 noteringen in de lijst. Dit staat allemaal tussen plaats 1600 en 2000, wat mij betreft de posities met uitvalkans. Dit jaar denk ik dat vooral plaats 1910-1990 een groot probleem hebben, omdat de gemiddelde luisteraar deze niet even heeft genoteerd 'voor het lijstje van vorig jaar' omdat ze een liedje wat ze tof vonden al zo vroeg hoorden. (Want deze zaten DIEP IN DE NACHT)
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Redactie Frontpage / Sport vrijdag 26 november 2021 @ 21:41:01
#190
Olga
Cheese
quote:
Op vrijdag 26 november 2021 20:48 schreef Fred_B het volgende:1999 Intro/Sweet Jane
1993 Wallstreet Shuffle
1974 Dancin’ Fool
1942 On The Border
1941 Georgia On My Mind
1932 You Ain’t Seen Nothing Yet
1919 Hijo De La Luna
1914 I’ll Find My Way Home
1903 Girl You’ll Be A Woman Soon
Wat oudgedienden bij de onderste 100, die ik zelf zou missen, en waarvan de notering in gevaar is.
Wallstreet shuffle had ik al en I'll find my way home hoort er ook zeker in.
Genealogie: Niet alleen voor oude knarren
quote:
Op vrijdag 26 november 2021 20:48 schreef Fred_B het volgende:1999 Intro/Sweet Jane
1993 Wallstreet Shuffle
1974 Dancin’ Fool
1942 On The Border
1941 Georgia On My Mind
1932 You Ain’t Seen Nothing Yet
1919 Hijo De La Luna
1914 I’ll Find My Way Home
1903 Girl You’ll Be A Woman Soon
Wat oudgedienden bij de onderste 100, die ik zelf zou missen, en waarvan de notering in gevaar is.
Ik ga zelf op Sweet Jane, Georgia on my mind en wallstreet shuffle stemmen
En op Tim Hardin uiteraard
Atmosphere van Joy Division is ook absoluut het redden waard! Vorig jaar op 1997..
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
quote:
Oeh daar ga ik ook proberen aan te denken
peaceman
Peace Man! ofzo...
peaceman
Peace Man! ofzo...
asco
Los in deze tent
quote:
Duncan Browne genoteerd voor op m'n lijst
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Duncan browne (want al ooit er uit geweest en het duncan Laurence effect is nu wel uitgewerkt), pulp (want die notering liegt nogal denk ik), Tim hardin (als die er uit ligt is het klaar), close to you van de carpenters (dito) en propaganda (al 2 jaar niet in de lijst, maar op zich wel echt radio 2 muziek) waren mijn eerste zekerheidjes.
Maar goed, ik stem op een hoop plaatjes onderin, wat het effect weer iets beperkt.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 09:05 schreef Tussle266 het volgende:No Rain is echt het tegenovergestelde van alle zooi die je de afgelopen 20 maanden over je heen gestort hebt gekregen. Zou wel heel fijn om straks op 27 december (of zo) op de bank te zitten en ineens zo'n vrolijk zorgeloos plaatje voorbij te horen komen. Dat is wel echt een reden om die plaat mee te nemen.
Mwah, die plaat is vrij cynisch natuurlijk. Soort In the End, maar dan klinkt het niet agressief.
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Ik moet nog zo'n 15 darlings killen
So it goes
Golden Earring op 1 dit jaar, hopelijk.
peaceman
Peace Man! ofzo...
Voor wie nog even geen radio 2 wil luisteren heb ik een random playlist samengesteld met als grootste inspiratiebron de onderste 300 van vorig jaar. Aangevuld met wat persoonlijke favorieten waarvan de meeste niet voorkomen in de top 2000.
Ter inspiratie..
Je kunt hier luisteren
https://radio49.radio12345.com/en hier meekletsen
peaceman in MUZ / Radio 49 #3596 - Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me…
Ik ben present om de keuzelijst uit te pluizen! Hopelijk is er niet al te veel veranderd aan de vormgeving van de stemsite
Ik hoop dat McArhur Park in de versie van Richard Harris er weer in komt.
Het beste adres voor al uw primeurs!
Nou Last Train Home zal t ook wel halen, die draaien ze net voor de openingsbel.
Het beste adres voor al uw primeurs!
Ik kom ook aanhaken dit jaar, alvast wat inspiratie op doen.
Blij dat Danny Vera nog even zn nr mag promoten omdat het anders uit de lijst dreigt te vallen. Voor mij is t niet meer de vraag wat erop 1 komt, maar met hoeveelvoorsprong. Kabinet heeftiig weer de optimale omstandigheden geschapen vooreen verbindende song op 1
Het beste adres voor al uw primeurs!
Het beste adres voor al uw primeurs!
Ik mag die gozer wel. Zoals ie net al zei: Ik ben wel de Johnny Logan van de Top 2000, he?
Zo vreemd is het ook weer niet dat ze de nummer 1 van vorig jaar bij de stemweek betrekken. Het zou raar zijn als ze Ria Valk of Jan Boezeroen hadden gevraagd.
De Sahara is zonder meer erg droog.
Mexicanobakker
Winnaar WIDM prono 2017
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 11:29 schreef Tussle266 het volgende:[..]
Het gaat toch niet zozeer om bevallen? Het is wel al het derde jaar op rij dattie mag komen vertellen dat lijstjes hem niet uitmaken. Maar dan daarna wel nog even lekker spelen. Dat is bijna net zo erg als die award die ze uitdelen aan de plaat die ze zelf het hele jaar het meest hebben gepromoot. Dat mag best iets minder toch?
Ik denk dat het meer om zijn bankrekening gaat. (en hij zal het gewoon leuk vinden om te spelen.) Radio 2 vindt de exposure voor de lijst vooral leuk, denk ik
Ik vind dat hij er best nuchter over is hoor
Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny
Tussle266
Albumversie
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 11:30 schreef Mexicanobakker het volgende:[..]
Ik denk dat het meer om zijn bankrekening gaat. (en hij zal het gewoon leuk vinden om te spelen.) Radio 2 vindt de exposure voor de lijst vooral leuk, denk ik
Ik vind dat hij er best nuchter over is hoor
Ik twijfel niet aan zijn intenties, maar als lijstjes hem niet uitmaken is het wel leuk als hij na 2019 in die bus en 2020 op de finaledag in 2021 zou zeggen: doe eens iemand anders?
En dat Radio2 graag de korte bocht kiest, is natuurlijk wel een goed punt.
Helaas geen One More Second van ome Matt op de Keuzelijst. Ook Exile van Taylor en Bon Iver ontbreekt helaas..
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
@Gretzl Had jij Don Leo nog geappt met reminderverzoek om One More Second in de keuzelijst op te laten nemen?
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
Piebe
Van alle markten thuis.
quote:
Jammer dat er weer trieste omstandigheden voor nodig zijn om dit soort klassiekers een boost te geven.
A.W.S.of P. Idem.
Ja ja
Links Rechts staat op de keuzelijst.
De Sahara is zonder meer erg droog.
Oh nee die vervelende Rick van V weer terug als dj
Weer geen Stasse dit jaar

Matig team al bij al
Het beste adres voor al uw primeurs!
quote:
This election is RIGGED
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
Mager applaus voor Giel
Oh Jeroen van Inkel, nou dat gaat weer legendarisch worden hoor
Piebe
Van alle markten thuis.
quote:
Hopelijk gewoon helemaal NIET.
Maar ik vrees...
Ja, daar was op nummer 159 Nights in White Satin van de Moody Blues, Truus zegt over deze plaat....
Maar dan nu verder met één van de hoogste nieuwe binnenkomers...
* DE GRUWEL*
Ja ja
quote:
Zeker jammer. Geen laatste 29 december 2021 ooit
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
peaceman
Peace Man! ofzo...
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 11:50 schreef Mexicanobakker het volgende:00.00 - 02.00 uur Jeroen van Inkel
02.00 - 04.00 uur Rick van Velthuysen
04.00 - 06.00 uur Frank van ‘t Hof
06.00 - 08.00 uur Carolien Borgers
08.00 - 10.00 uur Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
10.00 - 12.00 uur Bart Arens
12.00 - 14.00 uur Annemieke Schollaardt
14.00 - 16.00 uur Gijs Staverman
16.00 - 18.00 uur Ruud de Wild
18.00 - 20.00 uur Wouter van der Goes
20.00 - 22.00 uur Emmely de Wilt
22.00 - 00.00 uur Giel Beelen
Dus. Rabbering hep pech.
Of misschien wilde paul niet. Wel jammer. Vond dat hij het goed deed.
methodmich
Nummer 10
ASWH, de trots van de regiowww.thuisuiteten.nl
Mijn lijstje voor dit jaar. Wel veel platen gemist, maar ik wil er verder niet meer over nadenken
Elton John
Tiny Dancer (1971)
Sammy Davis Jr.
Mr. Bojangles (1967)
The Beatles
Something (1969)
Gil Scott Heron
The Bottle (1974)
Deep Purple
Child In Time (1970)
Echo & The Bunnymen
Killing Moon (1984)
Red Hot Chili Peppers
Parellel Universe (1999)
Ramones
Blitzkrieg Bop (1976)
Louis Armstrong
What A Wonderful World (1968)
Talk Talk
Living In Another World (1986)
Lou Reed
Sweet Jane (1974)
Kate Bush
Babooshka (1980)
Bob Seger & the Silver Bullet Band
Against The Wind (1980)
Steely Dan
Do It Again (1972)
A Tribe Called Quest
Electric Relaxation
De Jeugd Van Tegenwoordig
Sterrenstof (2010)
Ray Charles
Georgia On My Mind (1960)
Led Zeppelin
Since I’ve Been Loving You (1970)
Tim Hardin
How Can We Hang On To A Dream (1967)
Gorillaz
Feel Good Inc. (2005)
Nirvana
All Apologies (1993)
Buoys
Give Up Your Guns (1972)
Isley Brothers
Work To Do (1972)
Joy Division
Atmosphere (1979)
OutKast
Ms. Jackson (2001)
Aretha Franklin
I Say A Little Prayer (1968)
Small Faces
Tin Soldier (1968)
Al Green
Let's Stay Together (1971)
10cc
The Wall Street Shuffle (1974)
Keane
We Might As Well Be Strangers (2004)
Tame Impala
The Less I Know The Better (2015)
Stevie Wonder
Living For The City (1973)
Phil Collins & Philip Bailey
Easy Lover (1985)
Laura Branigan
Self Control (1984)
Sweet
Fox On The Run (1975)
Nu zullen we niet horen dat Paul leerde tongzoenen door de clip van November Rain..
Gorki
Mia (1992)
Boudewijn de Groot
Eva
Boudewijn de Groot
Verdronken Vlinder (1966)
Leonard Cohen
Famous Blue Raincoat (1971)
Nick Drake
Day Is Done (1969)
Nick Cave & The Bad Seeds
Into My Arms (1996)
The Band
The Weight (1968)
Crowded House
Don't Dream It's Over (1987)
Frank Boeijen Groep
Kronenburg Park (1985)
Richard Harris
MacArthur Park (1968)
Taylor Swift & Bon Iver
Exile
Rowwen Hèze
De Peel In Brand (2005)
Herman van Veen
Liefde Van Later (1969)
Supertramp
School (1974)
Damien Rice
The Blower's Daughter (2005)
Neil Young
Rockin' In The Free World (1989)
Eagles
Hotel California (1977)
Dire Straits
Sultans Of Swing (1978)
Spinvis
Kom Terug (2012)
Arctic Monkeys
505
Tom Waits
Martha
Songs:Ohia
Lioness
London Grammar
Wasting My Young Years
Bruce Springsteen
Meeting Across The River (1975)
The Beatles
While My Guitar Gently Weeps (1968)
Bob Dylan
Simple Twist Of Fate
Sniff 'n The Tears
Driver's Seat (1980)
MGMT
Kids (2007)
Frank Sinatra
It Was A Very Good Year (1968)
Jeff Buckley
Grace (1994)
Snow Patrol ft. Martha Wainwright
Set The Fire To The Third Bar (2006)
Sufjan Stevens
Fourth of July
Jan de Wilde
De Fanfare van Honger en Dorst
Silversun Pickups
Growing Old Is Getting Old
Tame Impala
The Less I Know The Better (2015)
Het beste adres voor al uw primeurs!
MadMaster
Schots en scheef...
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 11:50 schreef Mexicanobakker het volgende:00.00 - 02.00 uur Jeroen van Inkel
02.00 - 04.00 uur Rick van Velthuysen
04.00 - 06.00 uur Frank van ‘t Hof
06.00 - 08.00 uur Carolien Borgers
08.00 - 10.00 uur Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
10.00 - 12.00 uur Bart Arens
12.00 - 14.00 uur Annemieke Schollaardt
14.00 - 16.00 uur Gijs Staverman
16.00 - 18.00 uur Ruud de Wild
18.00 - 20.00 uur Wouter van der Goes
20.00 - 22.00 uur Emmely de Wilt
22.00 - 00.00 uur Giel Beelen
Dus. Rabbering hep pech.
OP aangepast…
Virginia Plain staat dus gewoon niet meer in de keuzelijst

Mijn lijstje, met een aantal tegen-beter-weten-in-keuzes, zonder vrije keuzes, die zijn zeker hopeloos.
Duncan Browne - The Wild Places
Otis Redding - I've Been Loving You Too Long
Dave Brubeck Quartet - Take Five
Long John Baldry - (Walk Me Out In The) Morning Dew
Talk Talk - Life's What You Make It
Marvin Gaye - Inner City Blues
Tori Amos - Winter
Al Green - Take Me To The River
David Bowie - Life On Mars
Cranberries - Linger
Jam - Town Called Malice
Pulp - Common People
Steve Winwood - While You See A Chance
Damien Rice - The Blower's Daughter
Johan - Tumble And Fall
Muse - Supermassive Black Hole
Dusty Springfield - Son Of A Preacher Man
Stranglers - Golden Brown
Billy Joel - New York State Of Mind
Waterboys - The Whole Of The Moon (Albumversie)
Fischer-Z - So Long
Nick Cave & The Bad Seeds - Into My Arms
Patti Smith Group - Because The Night
Joe Jackson - Real Men
KT Tunstall - Suddenly I See
Portishead - Glory Box
Bright Eyes - First Day Of My Life
America - Sister Golden Hair
Talking Heads - Psycho Killer
Phil Lynott - Old Town
Aretha Franklin - I Say A Little Prayer
Rod Stewart - Maggie May
Kinks - You Really Got Me
Who - Baba O'Riley
Big Star - Thirteen
So it goes
Op het eerste oog 8126 nummers in de keuze lijst. Heel veel meer dan vorig jaar (dat waren er toen 6771). Grootste stijging by far van de afgelopen jaren
Waar komt die stijging vandaan?
30s: 2 (+1)
40s: 1 (=)
50s: 32 (=)
60s: 588 (+89)
70s: 1386 (+215)
80s: 2181 (+432)
90s: 1541 (+237)
00s: 1197 (+185)
10s: 1095 (+93)
20s: 103 (+103) (allemaal nieuw)
[ Bericht 23% gewijzigd door Cassa95 op 27-11-2021 12:13:23 ]
♫ ~ Je kunt de massa niet beteugelen; het is een monster ~ Marcel van Roosmalen
Piebe
Van alle markten thuis.
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 12:05 schreef Cassa95 het volgende:Op het eerste oog 8126 nummers in de keuze lijst. Heel veel meer dan vorig jaar (dat waren er toen 6771). Grootste stijging by far van de afgelopen jaren
Waar komt die stijging vandaan?30s: 2 (+1)
40s: 1 (=)
50s: 32 (=)
60s: 588 (+89)
70s: 1386 (+215)
80s: 2181 (+432)
90s: 1541 (+237)
00s: 1197 (+185)
10s: 1095 (+93)
20s: 103 (+103) (allemaal nieuw)
De lijst moet gemoderniseerd worden.
De jongste generatie moet gewonnen worden.
Wat is trouwens die nieuwe 30's plaat?
Ja ja
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 12:24 schreef Piebe het volgende:[..]
De lijst moet gemoderniseerd worden.
De jongste generatie moet gewonnen worden.
Wat is trouwens die nieuwe 30's plaat?
Duke Ellington & John Coltrane - In A Sentimental Mood (1934)
quote:
Als de livealbumversies van Pain en AOIBTW van TWOD nou gekozen konden worden

.
♫ ~ Je kunt de massa niet beteugelen; het is een monster ~ Marcel van Roosmalen
quote:
Om maar weer eens een stokpaardje van stal te halen:
Moderniseren is niet erg, maar ik vind het zo jammer dat jaren 60 en 70 pareltjes verdwijnen voor elke nieuwe scheet van Adele, Suzan en Freek, Miss Montreal e.d......
So it goes
quote:
Reken er maar vast op dat je deze ver na Kerst gaat horen
quote:
Ik reken op oudjaarsdag
So it goes
laxus13
Gotta Catch Em' All
Een beter lijstje kom je denk ik niet tegen dit jaar
Mijn lijstje:
Doors - L.A. Woman
Prince & The Revolution - When Doves Cry (Albumversie)
The Beatles - Here Comes The Sun
Dire Straits - Telegraph Road
Deep Purple - Child In Time
Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond (Pts. 1-5)
U2 - The Unforgettable Fire
Neil Young - Like A Hurricane (Albumversie)
Metallica - Fade To Black
Bruce Springsteen - Jungleland
Queen - Innuendo
Supertramp - School
Fleetwood Mac - The Chain
Jimi Hendrix - All Along The Watchtower
Marvin Gaye - Inner City Blues
Falco - Jeanny
The Mamas & The Papas - California Dreamin'
Led Zeppelin - Dazed And Confused
Michael Jackson - Wanna Be Startin' Somethin'
Bob Dylan - Hurricane (Albumversie)
Otis Redding - I've Been Loving You Too Long
Elton John - Tiny Dancer
Het Goede Doel - Alles Geprobeerd
Blue Öyster Cult - Don't Fear The Reaper
Golden Earring - She Flies On Strange Wings (Albumversie)
Simon & Garfunkel - Bridge Over Troubled Water
David Bowie - Space Oddity
Rolling Stones - Paint It Black
Who - Baba O'Riley
Phil Collins - In The Air Tonight
Elvis Presley - Suspicious Minds
Pearl Jam - Black
Don McLean - American Pie (Albumversie)
Orchestral Manoeuvres In The Dark - Maid Of Orleans
Talk Talk - Such A Shame
For you, there'll be no more crying.
For you, the sun will be shining.
And I feel that when I'm with you,
It's alright, I know it's right.
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 12:45 schreef peaceman het volgende:Dit is m geworden. Best wel wat kansloze platen ertussen, maar ja..
Love - Alone again or
Black pumas - black moon rising
Tim Hardin - How Can We Hang On To A Dream
Golden Earring - She Flies On Strange Wings (Albumversie)
Eagles - Hotel California
Radiohead - Talk Show Host
R.E.M. - The One I Love
Deep Purple - Child In Time
War On Drugs - Under The Pressure (Albumversie)
Janis Joplin - Me And Bobby McGee
Jefferson Airplane - White Rabbit
Pet Shop Boys - West End Girls
De Dijk - Niemand In De Stad
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Alabama Shakes - Don't wanna fight
Pearl Jam - Jeremy
Sinead O´Connor - Troy
Talk Talk - Such A Shame
Band of horses - Funeral
Maccabees - Spit it out
Motors - Airport
Joe Jackson - Real Men
Bill Withers - Lean On Me
Creedence Clearwater revival - Suzie Q
The Beatles - A Day In The Life
Rolling Stones - She's A Rainbow
Bob Marley & The Wailers - No Woman, No Cry (live)
Four Tops - Reach Out I'll Be There
Enigma - Sadeness
Michael Kiwanuka - Cold Little Heart (Albumversie)
Split Enz - Message To My Girl
Nick Cave & The Bad Seeds - Into My Arms
Nothing But Thieves - Amsterdam
Beastie Boys - Sabotage
Talking Heads - Once In A Lifetime
Alabama Shakes
Fijne lijst ook verder
Mani89
We try not to sexualize them.
quote:
Oh ja het is weer die tijd van het jaar, prima lijstje maat. 👌🏻
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
Waarom is het elk jaar weer anders of een artiest "The" ervoor heeft staan of niet
Cure is veranderd in The Cure
The Rolling Stones is veranderd in Rolling Stones, etc.
Om nog maar te zwijgen over het elk jaar anders schrijven van een artiest als Salt-n-Pepa
Burgerplicht vervuld
Beach Boys Tears In The Morning
Billy Joel New York State Of Mind
Bob Marley & The Wailers No Woman, No Cry (live)
Bruce Springsteen I'm On Fire
Buffalo Tom Taillights Fade
Clannad Theme From 'Harry's Game'
Cranberries Linger
Cuby & the Blizzards Somebody Will Know Someday
Damien Rice The Blower's Daughter
Donna Summer State Of Independence
Elbow Magnificent (She Says)
First Aid Kit My Silver Lining
Het Goede Doel Alles Geprobeerd
Jam Town Called Malice
Kate Bush Babooshka
Living Colour Solace Of You
Lou Reed Sweet Jane
Madonna Live To Tell
Manic Street Preachers Motorcycle Emptiness
Michael Kiwanuka Love And Hate (Albumversie)
Neil Young Rockin' In The Free World
Nothing But Thieves Amsterdam
OutKast Ms. Jackson
Patti Smith Frederick
Paul Weller You Do Something To Me
Phil Lynott Old Town
Robbie Williams The Road To Mandalay
Rufus Wainwright Going To A Town
Simple Minds Waterfront
Soft Cell Torch
Spinvis Bagagedrager
Supertramp Goodbye Stranger (Albumversie)
Talk Talk Life's What You Make It
Temper Trap Sweet Disposition
Tom Petty A Face In The Crowd
Toch maar eens even dit oude account afgestoft. Heb dit topic in de afgelopen maanden een beetje van de zijlijn gevolgd, dus ik heb wel gezien wat we zoal verwachten. Natuurlijk de hypes voor de Earring, de alsmaar groeiende 80s-liefde en de Peter-nummers, met eventueel Doe Maar en Kensington. Wie zijn (behalve Charlie) ook al weer de grootste overleden artiesten?
Zelf voel ik een beetje een Elton-hype, die is dit jaar stevig in het nieuws geweest met zijn nieuwe lockdownalbum, zijn top 3-hit en een nieuwe kerstplaat met Edje onderweg. Dus ik denk dat die wel wat winst zal krijgen, met misschien nog wat binnenkomers (ik hoop op Bennie and the Jets of Saturday Night's Alright for Fighting, zolang het maar niet Cold Heart is

)
Daarnaast hoop ik ook dat de nieuwe Beatles-documentaire nog wat winst voor de Liverpudlians oplevert - ook al ben ik de grootste Queen-fan, weet ik dat de Beatles meer nummers hebben die Top 2000-waardig zijn.
Ik speel misschien een beetje vals met mijn lijst, aangezien ik er naar alle waarschijnlijkheid 3 ga inleveren - een met mijn all-time favorieten, een met nummers die echt in de lijst moeten, en een met artiesten en nummers die de laatste 2 jaar relevant zijn, aangevuld met een aantal nummers die geen plaats hadden op de overige lijstjes.
Ik heb de stemlijst nog niet gezien, dus die ga ik zo even uitpluizen. Veel stem- en luisterplezier weer allemaal dit jaar!
Wertha
Friendly, but fierce.
Ik heb mijn stemlijst klaar.
Nummers die ik zou willen toevoegen aan de top:Sash
Encore Un Fois (1996)
Tubeway Army
Are Friends Electric? (1979)
Axwell
Feel The Vibe (totaal verbaasd dat deze slechts als vrije keuze ingevoerd kon worden

)
Energy 52
Cafe Del Mar (1999)
Eric Prydz
Call On Me (2004)
Ferry Corsten
Fire (toegevoegd als vrije keuze)
Deadmau5 & Kaskade
I Remember (2008)
Phats & Small
Turn Around (1999)
Tiesto
Flight 643 (2001)
Stardust
Music Sounds Better With You (1998)
Ferry Corsten
Punk (toegevoegd als vrije keuze)
Static-X
The Only (toegevoegd als vrije keuze)
Years & Years
King (2015)
Dan de nummers die in de top van 2020 stonden, op volgorde van laag gerangschikt naar hoog gerangschikt:Fatboy Slim
Praise You (1998)
Blackstreet ft. Dr Dre
No Diggity (1996)
Curtis Mayfield
Move On Up (1970)
Delerium ft. Sarah McLachlan
Silence (Tiesto Mix) (1997)
Robert Miles
Children (1996)
Gigi D'agostino
L'amour Toujours (2001)
Blur
Song 2 (1997)
Prodigy
Smack My Bitch Up (1997)
Coolio
Gangsta's Paradise (1995)
Rowwen Hèze
Limburg (Live) (1996)
Buena Vista Social Club
Chan Chan (1997)
Foo Fighters
Learn To Fly (1999)
Liquido
Narcotic (1998)
Imagine Dragons
Radioactive (2012)
3 Doors Down
Kryptonite (2000)
Faithless
Insomnia (Albumversie) (1996)
Editors
Papillon (2009)
The Killers
Mr. Brightside (2005)
The Verve
Bitter Sweet Symphony (Albumversie) (1997)
Foo Fighters
The Pretender (2007)
Nirvana
Smells Like Teen Spirit (1991)
David Bowie
Heroes (Albumversie) (1976)
-------------------------------------------------------------------
Net buiten de boot gevallen:
Eminem
My Name Is (1999)Voel jullie vrij om te vragen waarom ik voor een bepaalde plaat gekozen heb.
Crawling out of the ashes, victorious!
PzKpfw
Ongestoord Zeiken
quote:
Missen we toch vrij weinig aan, verreweg de meest kleurloze DJ die er is.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
Mijn lijst vol met laagvliegers
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:
Lekker lijssie hoor
hhh38
On paper a cracker
quote:
Ik kom er net achter dat ik vergeten ben om op How Can We Hang On To A Dream te stemmen, maar je kunt niet alles hebb0n.
♫ ~ Je kunt de massa niet beteugelen; het is een monster ~ Marcel van Roosmalen
KEUZELIJST ANALYSE 2021
Zoals ik dus al eerder zei is de keuzelijst enorm vergroot! Van 6771 naar 8126 nummers. Toch zijn er ook een aantal nummers van de keuzelijst verdwenen, dit zijn er precies 10:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De Wedstrijd (2019) en Rape Me (2019) stonden recent nog in de lijst. Ook Hurts Like Heaven (2013) is ooit genoteerd geweest. R. Kelly, ook eerder genoteerd, is duidelijk volledig gecanceld. De andere nummers zijn wat minder bekend.
Dan de enorme lijst aan nieuwe nummers. Dat zijn er dus 1365.
Eerst nummers met jaartal 2019 of 2020 die nieuw zijn in de keuzelijst. Hier zullen veel binnenkomers uit ontstaan. De doorstreepte nummers waren vorig jaar al binnengekomen:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Omdat het er verder ruim 1000 zijn, heb ik ze in stukjes gegroepeerd:
0 tm C
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.D tm G
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.H tm L
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.M tm P
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Queen tm S
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.T tm Z
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Als je de lijst ziet, zie je veel bekende namen met een enorme uitbreiding, met Prince en Queen bovenaan. Waarom Prince nu met 75 nummers in de keuzelijst staat, is me een raadsel. Net als Anouk met 50+ nummers:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ten slotte de jaren die er ook bij worden gegeven. Bijzonder genoeg zijn de 80s het meest gestegen qua aantal nummers in de keuzelijst terwijl ze er dus al veel in stonden:
1930s 2
1940s 1
1950s 33
1960s 585
1970s 1384
1980s 2188
1990s 1541
2000s 1194
2010s 1095
2020s 103
A-ha - Take on Me
Arcade Fire - No Cars Go
Bruce Springsteen - The River
Coldplay - Politik
Creedence Clearwater Revival - I Heard It Through the Grapevine
Daft Punk - Harder, Better, Faster, Stronger
Damien Rice - I Remember
David Bowie - Absolute Beginners
De Staat - Witch Doctor
Deep Purple - Child in Time
Depeche Mode - Enjoy The Silence
dEUS - Instant Street
Dire Straits - Telegraph Road
Elbow - One Day Like This
Fink - Looking Too Closely
Fleetwood Mac - Go Your Own Way
Future Islands - Seasons (Waiting on You)
Goose - Synrise
Iron Maiden - Fear of the Dark
Justice - Waters of Nazareth
King Crimson - The Court of the Crimson King
Kraftwerk - The Robots
Metallica - One
Michael Kiwanuka - Cold Little Heart
Muse - Knights of Cydonia
New Order - Blue Monday
Nick Cave - Into My Arms
Pink Floyd - Comfortably Numb
Queensryche - Silent Lucidity
Radiohead - Paranoid Android
Robert Miles - Children
The National - About Today
The War on Drugs - Thinking of a Place
U2 - Where The Streets Have No Name
Underworld - Born Slippy
quote:
Een enorme uitbreiding, maar nog steeds een aantal opvallende missers die ik wel verwacht had:
• BTS - Dynamite (enige nummer uit 2020 dat ik wel had verwacht, maar waarvan ik het missen kan begrijpen)
• Cascada - Everytime We Touch + Ali B - Rampeneren (beiden afgespeeld dit jaar en erg hoog in de Q Top 1000)
• Oudere songfestivalnummers (zoals Johnny Logan, Sandra Kim, etc. had ik na dit jaar wel verwacht)
• Artiesten als Jason Donovan, Milli Vanilli en Modern Talking die in 80s lijsten van Radio 10 en Q-Music staan, maar volledig missen in de keuzelijst. Zeker met de 80s uitbreiding, had ik dit wel verwacht.
• En natuurlijk een hoop bands als The National, Tool en al het andere alternatieve waar al een tijdje om geschreeuwd wordt
Verder had ik op mijn eigen site al eerder de
nieuwe Q Top 1000 vergeleken met de Keuzelijst. Deze hoge nummers in die lijst van een aantal weken terug staan nu voor het eerst op de keuzelijst en maken dus een goede kans om binnen te komen:
Snollebollekes - Links Rechts
Celine Dion - It’s All Coming Back To Me Now
John Travolta & Olivia Newton-John - Grease Megamix
Lady Gaga - Born This Way
Eminem & Rihanna - Love The Way You Lie
Maywood - Rio
Tussle266
Albumversie
quote:
Op zaterdag 27 november 2021 16:18 schreef Cassa95 het volgende:[..]
Een enorme uitbreiding, maar nog steeds een aantal opvallende missers die ik wel verwacht had:
• BTS - Dynamite (enige nummer uit 2020 dat ik wel had verwacht, maar waarvan ik het missen kan begrijpen)
• Cascada - Everytime We Touch + Ali B - Rampeneren (beiden afgespeeld dit jaar en erg hoog in de Q Top 1000)
• Oudere songfestivalnummers (zoals Johnny Logan, Sandra Kim, etc. had ik na dit jaar wel verwacht)
• Artiesten als Jason Donovan, Milli Vanilli en Modern Talking die in 80s lijsten van Radio 10 en Q-Music staan, maar volledig missen in de keuzelijst. Zeker met de 80s uitbreiding, had ik dit wel verwacht.
• En natuurlijk een hoop bands als The National, Tool en al het andere alternatieve waar al een tijdje om geschreeuwd wordt
Verder had ik op mijn eigen site al eerder de
nieuwe Q Top 1000 vergeleken met de Keuzelijst. Deze hoge nummers in die lijst van een aantal weken terug staan nu voor het eerst op de keuzelijst en maken dus een goede kans om binnen te komen:
Snollebollekes - Links Rechts
Celine Dion - It’s All Coming Back To Me Now
John Travolta & Olivia Newton-John - Grease Megamix
Lady Gaga - Born This Way
Eminem & Rihanna - Love The Way You Lie
Maywood - Rio
Beulswerk weer hoor, hulde! Wel direct alweer wat dingetjes gezien die ik toch ga meepakken. BTS vind ik ook zeer opvallend trouwens, die is regelmatig gedraaid, zelfs op die zogenaamde 'Net Niet' dag op 1 januari. Al wisten we al dat dat fake news was destijds.