Het hoeft op dat moment geen doel te hebben. De waarde van beelden blijkt vaak achteraf of niet. Sommige roeptoeters willen het verbod op preventief censuur opheffen. Dat is juridisch niet mogelijk, tenzij je afscheid wilt nemen van een gezonde democratie.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:53 schreef Starhopper het volgende:
Het uitgebreid filmen van het lichaam van Peter R deed hij natuurlijk om de politie te helpen voor opsporing
Recht op privacy van slachtoffer en dierbaren > sensatiezucht van een filmer. Welke reden heb je anders om te filmen en dan de beelden te verspreiden?quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:51 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Onderstaande reactie geldt ook voor jou:
[..]
Laat je eens minder leiden door emoties.
quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:51 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Omdat het je geen ene reet aangaat?
De afgelopen 12 jaar had hij een tuintje op zijn buik.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:55 schreef FANNN het volgende:
[..]
Ferdie E. bijvoorbeeld... de moordenaar van Gerrit Jan Heijn weet je nog?
Maar helaas voor hem...
https://www.omroepgelderl(...)-fietsongeval-Vorden
Hij zou levenlang krijgenmaar E. kwam in augustus 2001 vervroegd vrij wegens goed gedrag. Hij woonde de afgelopen jaren in Ruurlo.
Als er al voldoende hulp is, vind ik op zich niks mis met het filmen van de situatie, omstanders enz. Just in case dat er iets op staat waar de politie wat aan heeft.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:51 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Het hangt daar vol met camera's. Zo'n cloutchaser die vol sensatie aan het inzoomen is mag terecht een stoot krijgen.
Laten we niet asociaal gedrag rechtvaardigen onder het mom van de pakkans vergroten. Dat kan ook op een andere manier dan op het bloedende slachtoffer inzoomen.
Dat is positief lijkt me, na jarenlang berichten over de totale afbraak van het idee van privacy lol.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:52 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Spijker op z'n kop. Sociale controle mag niet meer onder het mom van privacy. Vroeger kende je je pappenheimers.
Ja, liever dat ze staan te filmen van een afstandje dan dat ze medische hulpverleners in de weg lopen o.i.d.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Als er al voldoende hulp is, vind ik op zich niks mis met het filmen van de situatie, omstanders enz. Just in case dat er iets op staat waar de politie wat aan heeft.
Het vervolgens op facebook of zo gooien, dat hoort niet.
Gewoon even bewaren, niet nodig?, wissen.
Het antwoord staat boven je. Vrijheid van informatievergaring mag nooit als asociaal bestempeld worden. Wat wel asociaal kan zijn is het gedrag dat je vertoont tijdens het filmen. Je gaat uiteraard niet lopen giechelen en ginnegappen.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:56 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Recht op privacy van slachtoffer en dierbaren > sensatiezucht van een filmer. Welke reden heb je anders om te filmen en dan de beelden te verspreiden?
Je bent het er toch wel mee eens dat zwaar aso gedrag niet hetzelfde is als persvrijheid of realiteit brengen?
ja dat staat er ook.. https://www.omroepgelderl(...)-fietsongeval-Vordenquote:Op woensdag 7 juli 2021 17:57 schreef Pedroso het volgende:
[..]
De afgelopen 12 jaar had hij een tuintje op zijn buik.
Dit. Walgelijk dat mensen dit zo massaal bekijken en delen. Dat iemand dat zo uitgebreid filmt is al erg, maar stuur het dan alleen naar de politie.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:53 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Het uitgebreid filmen van het lichaam van Peter R deed hij natuurlijk om de politie te helpen voor opsporing
Dat is dus niet waar. De afgelopen jaren is het juist erg streng geworden. Vandaar ook dat jullie alleen maar voorbeelden kunnen geven van 2002 en daarvoor.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:49 schreef roos94 het volgende:
Het treurige is nog dat die gezwellen over een paar jaar weer vrolijk buitenlopen met een anonieme identiteit.
Nederland
quote:Getuigenoproep
De politie is op zoek naar getuigen en mensen die camerabeelden hebben van het incident of mogelijk (vluchtende) verdachten. Deel deze beelden NIET op sociale media, maar upload uw beelden via het tipformulier.
Dat is dus wat de meesten zeggen. Maar gisteravond die filmpjes en fotos had echt niks te maken met informatievergaringquote:Op woensdag 7 juli 2021 17:59 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Het antwoord staat boven je. Vrijheid van informatievergaring mag nooit als asociaal bestempeld worden. Wat wel asociaal kan zijn is het gedrag dat je vertoont tijdens het filmen. Je gaat uiteraard niet lopen giechelen en ginnegappen.
Dit ja... Ik heb per ongeluk gezien hoe de Vries op de grond lag. Dankzij iemand hier die de foto wel in een spoiler gaf maar niet aangaf dat het om deze foto ging. Normaal kijk ik zulke dingen niet..quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:59 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Dit. Walgelijk dat mensen dit zo massaal bekijken en delen. Dat iemand dat zo uitgebreid filmt is al erg, maar stuur het dan alleen naar de politie.
Echt zo slecht dat mensen uit sensatiezucht dit gaan verspreiden en reacties op geven zodat het nog meer gedeeld zal worden. Gewoon ziek. Ik hoef het nooit te zien. Bah.
Privacy is je persoonlijke levenssfeer, meestal datgene wat achter je voordeur gebeurt. Het doel van de AVG is om te voorkomen dat er door het koppelen van gegevens een beeld ontstaat wat achter die voordeur gebeurt. De openbare weg is de publieke levenssfeer waar het zien en gezien worden is. Je kunt iemand moeilijk verbieden jouw kant op te kijken en te onthouden dat je daar liep. Ik ben erg gesteld op mijn privacy, maar dat is thuis en niet op de openbare weg.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:58 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat is positief lijkt me, na jarenlang berichten over de totale afbraak van het idee van privacy lol.
Ik zie de conspiracies alweer opdoemen, dat Peter gebruikt is om nog meer privacy af te snoepen van de burger.
Succes bij de rechter met je beweringquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:03 schreef tim020hoorn het volgende:
[..]
Dat is dus wat de meesten zeggen. Maar gisteravond die filmpjes en fotos had echt niks te maken met informatievergaring
dat en zolang ze de hulpverleners maar niet in de weg zitten voor hun kiekje..quote:Op woensdag 7 juli 2021 15:44 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Dat ligt wat anders lijkt me, dat zijn journalisten.
Ondanks dat ik niet tegen het publiceren van media ben zoals GeenStijl het deed, ben ik wel tegen het maken van die beelden zoals men stelt in dat bericht, door burgers dus.
Maar voor 99% is het sensatiezucht onder het mom van kijk eens wat ik nou mee maak.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:59 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Het antwoord staat boven je. Vrijheid van informatievergaring mag nooit als asociaal bestempeld worden. Wat wel asociaal kan zijn is het gedrag dat je vertoont tijdens het filmen. Je gaat uiteraard niet lopen giechelen en ginnegappen.
Wat een aangrijpend artikel. Ik was het idd helemaal vergeten. Gruwelijk dat die pink idd werd opgestuurd toen. Zie dat gezicht van die zoon nog voor me die het echt geaccepteerd had. En nu dus ook de reactie van zijn vrouw. Wat een krachtige mensen zeg.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:59 schreef FANNN het volgende:
[..]
ja dat staat er ook.. https://www.omroepgelderl(...)-fietsongeval-Vorden
Vervelend hè dat bewijs en zo.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Kroongetuige:
Broer dood
Advocaat dood
Vertrouwenspersoon bijna dood
En dat zit die Taghi alweer te zeuren in zijn cel, dat die er niks mee te maken heeft. Ja doei.
he wat hoe dan?quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:58 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat is positief lijkt me, na jarenlang berichten over de totale afbraak van het idee van privacy lol.
Ik zie de conspiracies alweer opdoemen, dat Peter gebruikt is om nog meer privacy af te snoepen van de burger.
Waarom zou het niet als asociaal bestempeld moeten worden? Ik zie geen enkele noodzaak om een slachtoffer te filmen of fotograferen. 0.0quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:59 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Het antwoord staat boven je. Vrijheid van informatievergaring mag nooit als asociaal bestempeld worden. Wat wel asociaal kan zijn is het gedrag dat je vertoont tijdens het filmen. Je gaat uiteraard niet lopen giechelen en ginnegappen.
Geen nieuws is goed nieuws.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:09 schreef ludovico het volgende:
Beetje speculeren misschien maar ik vind de stilte geen goed tegen.
Zo is dat. Op dat moment weet je als omstander precies dat alles op die plek feilloos in beeld is. Je kent ook iedereen om je heen en weet dat de mensen die zich over het slachtoffer ontfermen niets kwaads in de zin hebben. Je weet ook exact wat er daarna allemaal gaat gebeuren, dat de kust veilig is en de mensen op een internetforum kennen jou zo goed dat ze weten dat je dit slechts uit sensatie doet. Die zijn ook nog eens zo fatsoenlijk dat ze jou direct naast een bloedend slachtoffer in elkaar gaan staan beuken, omdat zij de hele situatie direct overzien, weten wie je bent en waarom je dit doet.quote:Op woensdag 7 juli 2021 17:51 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Het hangt daar vol met camera's. Zo'n cloutchaser die vol sensatie aan het inzoomen is mag terecht een stoot krijgen.
Laten we niet asociaal gedrag rechtvaardigen onder het mom van de pakkans vergroten. Dat kan ook op een andere manier dan op het bloedende slachtoffer inzoomen.
De mogelijkheid blijft wel bestaan dat het iemand is die Taghi juist in kwaad daglicht wil zetten.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Kroongetuige:
Broer dood
Advocaat dood
Vertrouwenspersoon bijna dood
En dat zit die Taghi alweer te zeuren in zijn cel, dat die er niks mee te maken heeft. Ja doei.
En de kroongetuige is ook niet zo'n lieverdje. Ik snap niet dat mensen zoveel voor hem over hebben.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Kroongetuige:
Broer dood
Advocaat dood
Vertrouwenspersoon bijna dood
En dat zit die Taghi alweer te zeuren in zijn cel, dat die er niks mee te maken heeft. Ja doei.
Ach die fase hebben we gehad, Marokko wil hem graag hebben vanwege 32 moordzaken. Laten we hem uitleveren, dan weten we zeker dat die de doodstraf krijgt.quote:
Je generaliseert en je geeft ook geen bron voor je 99%. En juist die generalisatie zit de journalistiek in de weg. Een journalist is ook gewoon een burger die snel even een moment vastlegt voor het geval dat. De snelste manier is het mobieltje omdat de grote camera moeilijk in de broekzak past. Als iedereen die aan het filmen is op de vingers wordt getikt dan tik je per ongeluk ook de journalist op de vingers.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:08 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Maar voor 99% is het sensatiezucht onder het mom van kijk eens wat ik nou maak.
De verhuftering van de maatschappij is een gevolg van social media imo.
Er staan echt niet 40 omstanders een reanimatie te filmen om informatie voor de politie te vergaren.
Het gebrek aan respect en privacy van het slachtoffer en zijn dierbaren, evenals het eventueel belemmeren van de hulpverleners mag ergens meewegen zonder op een hellend vlak te komen waarin journalisten hun werk niet kunnen doen.
Die kan zijn schilder/timmerbedrijf wel opdoeken. Wie wil hem nog over de vloer.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:04 schreef Halcon het volgende:
https://www.geenstijl.nl/(...)-vries-kamil-egiert/
Omdat die in de positie zit 16 zware criminelen voorgoed achter slot en grendel te krijgen.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:11 schreef Berjan3 het volgende:
[..]
En de kroongetuige is ook niet zo'n lieverdje. Ik snap niet dat mensen zoveel voor hem over hebben.
De internetpolitie is zo ongeveer het ergste gevolg van die opkomst van social media. Walgelijk.quote:Op woensdag 7 juli 2021 16:51 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik vind dit wel héél ver gaan bij iemand die verdacht is en al is opgepaktWat is er gebeurd met onschuldig tot het tegendeel bewezen is?
Foto van zijn huis, gegevens over klusbedrijf....die man heeft een gezin hè. Die hier waarschijnlijk niets mee te maken hebben, maar nu hoogstwaarschijnlijk moeten onderduiken.
Oneens.quote:
Dan zet je een muziekje opquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:09 schreef ludovico het volgende:
Beetje speculeren misschien maar ik vind de stilte geen goed tegen.
Toch ben ik op sommige momenten best blij met de mods.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:13 schreef TheVulture het volgende:
[..]
De internetpolitie is zo ongeveer het ergste gevolg van die opkomst van social media. Walgelijk.
Voor hetzelfde geld wil iemand hem een oor aan naaien.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Kroongetuige:
Broer dood
Advocaat dood
Vertrouwenspersoon bijna dood
En dat zit die Taghi alweer te zeuren in zijn cel, dat die er niks mee te maken heeft. Ja doei.
Juist daarom leveren we hem dus niet uit.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:12 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
dan weten we zeker dat die de doodstraf krijgt.
Ten koste van hoeveel onschuldige mensen?quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:15 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Juist daarom leveren we hem dus niet uit.
Ik begrijp oprecht niet waarom filmers met sensatiezucht verdedigd worden hier onder het mom van info vergaren voor de politie.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:11 schreef Repentless het volgende:
[..]
Zo is dat. Op dat moment weet je als omstander precies dat alles op die plek feilloos in beeld is. Je kent ook iedereen om je heen en weet dat de mensen die zich over het slachtoffer ontfermen niets kwaads in de zin hebben. Je weet ook exact wat er daarna allemaal gaat gebeuren, dat de kust veilig is en de mensen op een internetforum kennen jou zo goed dat ze weten dat je dit slechts uit sensatie doet. Die zijn ook nog eens zo fatsoenlijk dat ze jou direct naast een bloedend slachtoffer in elkaar gaan staan beuken, omdat zij de hele situatie direct overzien, weten wie je bent en waarom je dit doet.
Filmbeelden/foto's van omstanders/getuigen zijn ook totaal nutteloos in een onderzoek en nog nooit gebruikt door justitie, omdat ze altijd het sluitende bewijs hebben dankzij alle camera's die er al zijn.
Daar zijn we te humaan voorquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:15 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Juist daarom leveren we hem dus niet uit.
Wat mij betreft mag iemand die betrokken is bij 32 moordzaken best uitgeleverd worden. Ook al krijgt 'ie de doodstraf. Graag zelfs.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:16 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ten koste van hoeveel onschuldige mensen?
Wetgeving wordt niet rondom jouw persoonlijke beleving gemaakt, maar voor het algemene belang. Als jij geen noodzaak ziet prima, maar voor ander ligt dat misschien anders. Daarom zijn er grondwetten om de vrijheid van informatievergaring te beschermen. Waarom dat zo belangrijk is voor een democratie mag je zelf opzoeken.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:11 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Waarom zou het niet als asociaal bestempeld moeten worden? Ik zie geen enkele noodzaak om een slachtoffer te filmen of fotograferen. 0.0
We kennen dan weer wel levenslang.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:16 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ten koste van hoeveel onschuldige mensen?
Ja lekker makkelijk als je door een topic scrollt of je whatsapp opent en er staat een foto van een lijk (in dit geval zwaargewonde) pontificaal in beeld. Wat bezielt mensen om dat door te moeten sturenquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:14 schreef Pvt.Webster het volgende:
Wat een gehuil om die filmpjes.
Morbide nieuwsgierigheid zit in de mens. En stiekem kijkt 90% toch even. Bevalt het je niet, kijk je lekker de andere kant op. En diegene die dit aantreft wil het filmen en delen, misschien juist ook om het even "kwijt" te zijn.
Ik film ook wel eens iets als ik iets zie wat (voor mij) onverwachts of heftig is. En dan deel ik dat binnen mijn kring zodat ze zien waar het over gaat. Het is ook een stukje uiting wat er bij komt kijken omdat je net wat hebt meegenaakt. Alleen mijn kring deelt het dan niet massaal op social media.
Overigens kan het sowieso nooit kwaad om het te filmen met als doel de beelden en fotos op een later moment te delen met het slachtoffer (als dat nog kan) en familie. Meesten vinden dat fijn voor de verwerking.
Disclaimer: alleen filmen als situatie het toelaat. Niet in de weg staan en pas filmen als er al hulp is geregeld.
Jepquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:17 schreef Tengano het volgende:
[..]
Daar zijn we te humaan voorSorry Derk, sorry Peter
En dan graag met de rechter wiens zoon vermoord is door de broer van Taghi.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:17 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wat mij betreft mag iemand die betrokken is bij 32 moordzaken best uitgeleverd worden. Ook al krijgt 'ie de doodstraf. Graag zelfs.
Die is emotioneel betrokken, dus dat lijkt me niet. Iemand heeft wel recht op een eerlijk proces.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:19 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
En dan graag met de rechter wiens zoon vermoord is door de broer van Taghi.
Oja.. alles komt in dikke resolutie en megagroot op je Whatsapp en laptopje binnen...quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:18 schreef Fugue het volgende:
[..]
Ja lekker makkelijk als je door een topic scrollt of je whatsapp opent en er staat een foto van een lijk (in dit geval zwaargewonde) pontificaal in beeld. Wat bezielt mensen om dat door te moeten sturen
Gewoon ronduit onbeschoft om die zooi met 0 nieuwswaarde ongevraagd te gaan zitten delen. Wat mij betreft spoor je dan echt niet.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:20 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Oja.. alles komt in dikke resolutie en megagroot op je Whatsapp en laptopje binnen...
Vind dat nog wel meevallen. Snel oogjes dicht en doorscrollen.
Ja zeg het ze!quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:22 schreef Fugue het volgende:
[..]
Gewoon ronduit onbeschoft om die zooi met 0 nieuwswaarde ongevraagd te gaan zitten delen. Wat mij betreft spoor je dan echt niet.
Dit dus. Bij publicatie van (heftige) gebeurtenissen zie ik in de statistieken hoe hard het gaat met het bekijken. Na het zien begint er een minderheid fatsoensridders over elkaar heen te buitelen om te vertellen wat wel en niet kan. Het gros wil gewoon de werkelijkheid zien. Daar heb je als fatsoensridder mee te leren leven.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:14 schreef Pvt.Webster het volgende:
Wat een gehuil om die filmpjes.
Morbide nieuwsgierigheid zit in de mens. En stiekem kijkt 90% toch even. Bevalt het je niet, kijk je lekker de andere kant op. En diegene die dit aantreft wil het filmen en delen, misschien juist ook om het even "kwijt" te zijn.
Ik film ook wel eens iets als ik iets zie wat (voor mij) onverwachts of heftig is. En dan deel ik dat binnen mijn kring zodat ze zien waar het over gaat. Het is ook een stukje uiting wat er bij komt kijken omdat je net wat hebt meegemaakt. Alleen mijn kring deelt het dan niet massaal op social media.
Overigens kan het sowieso nooit kwaad om het te filmen met als doel de beelden en fotos op een later moment te delen met het slachtoffer (als dat nog kan) en familie. Meesten vinden dat fijn voor de verwerking.
Disclaimer: alleen filmen als situatie het toelaat. Niet in de weg staan en pas filmen als er al hulp is geregeld.
Ja hoor al die mensen die ongewild het filmpje gezien hebben. Heb flink moeten zoeken voor ik het te zien kreeg dus dat is de grootste onzinquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:18 schreef Fugue het volgende:
[..]
Ja lekker makkelijk als je door een topic scrollt of je whatsapp opent en er staat een foto van een lijk (in dit geval zwaargewonde) pontificaal in beeld. Wat bezielt mensen om dat door te moeten sturen
Jij wil graag zien hoe iemand op straat ligt nadat die neergeschoten is? Zieke gast ben je danquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:23 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dit dus. Bij publicatie van (heftige) gebeurtenissen zie ik in de statistieken hoe hard het gaat met het bekijken. Na het zien begint er een minderheid fatsoensridders over elkaar heen te buitelen om te vertellen wat wel en niet kan. Het gros wil gewoon de werkelijkheid zien. Daar heb je als fatsoensridder mee te leren leven.
Benieuwd hoe ‘het gros’ het vindt als hun eigen moeder daar ligt.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:23 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dit dus. Bij publicatie van (heftige) gebeurtenissen zie ik in de statistieken hoe hard het gaat met het bekijken. Na het zien begint er een minderheid fatsoensridders over elkaar heen te buitelen om te vertellen wat wel en niet kan. Het gros wil gewoon de werkelijkheid zien. Daar heb je als fatsoensridder mee te leren leven.
Die zal niet zo snel in zo'n situatie komen. Dat is geen vergelijk.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:24 schreef Fugue het volgende:
[..]
Benieuwd hoe ‘het gros’ het vindt als hun eigen moeder daar ligt.
Eh nee, op Twitter of op GeenStijl scrollen en je ziet het directquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:23 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja hoor al die mensen die ongewild het filmpje gezien hebben. Heb flink moeten zoeken voor ik het te zien kreeg dus dat is de grootste onzin
Je kan hem ook weerleggen, maar kennelijk mis je daar bepaalde skills voorquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:14 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Op zo'n boude reactie kan ik niet meer doen dan reflecteren.
Nouja, het kwam gewoon op twitter voorbij.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:23 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja hoor al die mensen die ongewild het filmpje gezien hebben. Heb flink moeten zoeken voor ik het te zien kreeg dus dat is de grootste onzin
Alsof Peter vaker in deze situatie heeft gezeten...quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:25 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Die zal niet zo snel in zo'n situatie komen. Dat is geen vergelijk.
Om angst/walging te voelen bij het zien van een lijk duidt op een ongezonde houding tot de dood. De dood hoort bij het leven en om je eigen sterfelijkheid te omarmen moet je de dood in de ogen durven zien. Gewoon kijken dusquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:18 schreef Fugue het volgende:
[..]
Ja lekker makkelijk als je door een topic scrollt of je whatsapp opent en er staat een foto van een lijk (in dit geval zwaargewonde) pontificaal in beeld. Wat bezielt mensen om dat door te moeten sturen
Hogere kans door zijn positie...quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:26 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Alsof Peter vaker in deze situatie heeft gezeten...
Die komt dagelijks met zijn kop op tv en is bekend bij heel Nederland.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:26 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Alsof Peter vaker in deze situatie heeft gezeten...
Of je filmt gewoon geen bloedend slachtoffer na een ongeval/misdaad en krijgt een giga boete als je het wel doet en helemaal als je de beelden deelt.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:12 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je generaliseert en je geeft ook geen bron voor je 99%. En juist die generalisatie zit de journalistiek in de weg. Een journalist is ook gewoon een burger die snel even een moment vastlegt voor het geval dat. De snelste manier is het mobieltje omdat de grote camera moeilijk in de broekzak past. Als iedereen die aan het filmen is op de vingers wordt getikt dan tik je per ongeluk ook de journalist op de vingers.
Het stond bovenaan in de zoekresultaten op youtube.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:23 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja hoor al die mensen die ongewild het filmpje gezien hebben. Heb flink moeten zoeken voor ik het te zien kreeg dus dat is de grootste onzin
Alles ten koste van zogenaamde onformatievergaring. Fuck fatsoen en respect, ik heb mijn filmpje.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:16 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ik begrijp oprecht niet waarom filmers met sensatiezucht verdedigd worden hier onder het mom van info vergaren voor de politie.
Dan heb je wel een gigantische plaat voor je kop.
Dat diegene het deelt op whatsapp/social media maakt het dus sensatiezucht.
wtf ik haat peter nuquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:27 schreef Grishenko_ het volgende:
Alle staatlozen krijgen paspoort: 'Dit is de verdienste van Peter R. de Vries'
Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol van Asielzaken maakt het mogelijk dat tienduizend staatlozen alsnog een paspoort kunnen krijgen. Dat is een doorbraak na een maandenlange strijd die in het parlement en de media werd uitgevochten. Misdaadverslaggever Peter R. de Vries hielp de groep staatlozen om de zaak onder de aandacht te krijgen. "Ik zal hem altijd dankbaar blijven voor wat hij heeft gedaan."
"Peter is een held. Hij is de enige BN'er die zich hard heeft gemaakt voor onze zaak", zegt Yosef Tekeste-Yemane. "Ik hoop dat hij nog mee gaat krijgen wat hij voor elkaar heeft gekregen."
Tekeste-Yemane behoort tot een groep van tienduizend staatlozen die in 2007 tijdens het generaal pardon een permanente verblijfsvergunning kregen maar geen paspoort.
Hij woont al 27 jaar in Nederland. Op tweejarige leeftijd vluchtte hij met zijn familie uit Ethiopië. Hij heeft een baan als controller bij energiebedrijf Essent en wil graag een huis kopen. Maar dat kan hij niet, net zomin als zijn jongere broer na zijn rechtenstudie rechter of officier van justitie kan worden.
Ze kunnen ook niet stemmen of reizen naar landen als de VS, China of de Verenigde Arabische Emiraten. In de afgelopen jaren probeerde Tekeste-Yemane zonder succes bij de Ethiopische ambassade de benodigde papieren te krijgen.
'De Vries beet zich vast in het onderwerp'
Uit wanhoop richtte Tekeste-Yemane zich vorig jaar tot Peter R. De Vries. "Hij zag het onrecht en beet zich er in vast, hij was vastbesloten om ons te helpen. en hoopte dat de media hiervoor warm zou gaan lopen." En dat lukte inderdaad. In januari verscheen een stuk van de hand van Tekeste-Yemane in Trouw en samen met De Vries zat hij bij Op1.
In de Tweede Kamer maakten SP-Kamerlid Jasper van Dijk en zijn inmiddels vertrokken CDA-collega Madeleine van Toorenburg zich sterk voor de zaak. "Als je toestemming geeft voor altijd in Nederland te blijven, moet je ervoor zorgen dat mensen volwaardig mee kunnen doen", zei Van Toorenburg eerder tegen NU.nl. "We zagen dat deze groep in kafkaëske situaties terechtkwam, dan creëer je tweederangsburgers."
Een eerste doorbraak in april
Broekers-Knol weigerde herhaaldelijk aangenomen moties van de Tweede Kamer uit te voeren. Maar in april kwam ze het parlement alsnog tegemoet: voor een deel van de groep verviel de eis om een geboorteakte of paspoort uit het land van herkomst te overleggen.
Voor Tekeste-Yemane en drieduizend anderen die op het moment van de pardonregeling minderjarig waren, was het wachten toen voorbij.
'Man met een groot hart'
Maar Broekers-Knol wilde de andere zevenduizend dossiers nader onderzoeken, zo liet ze de - geïrriteerde - Tweede Kamer weten. Inmiddels is dat onderzoek afgerond en heeft de staatssecretaris besloten dat "op grond van de onderzoeksresultaten" en op grond van "specifieke en uitzonderlijke omstandigheden", ook voor de rest van de groep de verplichting om bewijsstukken te overleggen vervalt.
En zo kunnen dus ook bijvoorbeeld de ouders van Tekeste-Yemena, die hier ook al meer dan twintig jaar jaren wonen, en al die anderen binnenkort naar het gemeentehuis in hun woonplaats om een paspoort aan te vragen.
Tekeste-Yemane: "Het is ongelofelijk dat een dag na de aanslag op Peter deze brief komt. Hij is het geweest, die dit voor tienduizend mensen voor elkaar heeft gekregen. Ik zal hem altijd dankbaar blijven voor wat hij heeft gedaan voor ons. Dit is een man met een groot hart."
"Dat de brief vandaag naar de Kamer is verstuurd, houdt geen verband met de de aanslag op Peter R. de Vries", laat een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid desgevraagd weten aan NU.nl.
https://www.nu.nl/politie(...)eter-r-de-vries.html
Ja, ik wil de ernst van de verwonding kunnen inschatten, onafhankelijk van de politie of andere instanties om te voorkomen dat er een geregisseerde werkelijkheid ontstaat. Het is pas ziek als jij je waarheidsvinding uit handen geeft om jou een mooier wereld voor te spiegelen.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:24 schreef jameshond7 het volgende:
Jij wil graag zien hoe iemand op straat ligt nadat die neergeschoten is? Zieke gast ben je dan
Voor sommigen is de wereld dan te klein, de ander slikt en gaat weer verder. Iedereen reageert er anders op.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:24 schreef Fugue het volgende:
[..]
Benieuwd hoe ‘het gros’ het vindt als hun eigen moeder daar ligt.
quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:28 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ja, ik wil de ernst van de verwonding kunnen inschatten, onafhankelijk van de politie of andere instanties om te voorkomen dat er een geregisseerde werkelijkheid ontstaat. Het is pas ziek als jij je waarheidsvinding uit handen geeft om jou een mooier wereld voor te spiegelen.
Ja boooooh vluchtelingen, oh wacht sinds 2007 zitten ze al te wachten. Laat maar.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:27 schreef Grishenko_ het volgende:
Alle staatlozen krijgen paspoort: 'Dit is de verdienste van Peter R. de Vries'
Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol van Asielzaken maakt het mogelijk dat tienduizend staatlozen alsnog een paspoort kunnen krijgen. Dat is een doorbraak na een maandenlange strijd die in het parlement en de media werd uitgevochten. Misdaadverslaggever Peter R. de Vries hielp de groep staatlozen om de zaak onder de aandacht te krijgen. "Ik zal hem altijd dankbaar blijven voor wat hij heeft gedaan."
"Peter is een held. Hij is de enige BN'er die zich hard heeft gemaakt voor onze zaak", zegt Yosef Tekeste-Yemane. "Ik hoop dat hij nog mee gaat krijgen wat hij voor elkaar heeft gekregen."
Tekeste-Yemane behoort tot een groep van tienduizend staatlozen die in 2007 tijdens het generaal pardon een permanente verblijfsvergunning kregen maar geen paspoort.
Hij woont al 27 jaar in Nederland. Op tweejarige leeftijd vluchtte hij met zijn familie uit Ethiopië. Hij heeft een baan als controller bij energiebedrijf Essent en wil graag een huis kopen. Maar dat kan hij niet, net zomin als zijn jongere broer na zijn rechtenstudie rechter of officier van justitie kan worden.
Ze kunnen ook niet stemmen of reizen naar landen als de VS, China of de Verenigde Arabische Emiraten. In de afgelopen jaren probeerde Tekeste-Yemane zonder succes bij de Ethiopische ambassade de benodigde papieren te krijgen.
'De Vries beet zich vast in het onderwerp'
Uit wanhoop richtte Tekeste-Yemane zich vorig jaar tot Peter R. De Vries. "Hij zag het onrecht en beet zich er in vast, hij was vastbesloten om ons te helpen. en hoopte dat de media hiervoor warm zou gaan lopen." En dat lukte inderdaad. In januari verscheen een stuk van de hand van Tekeste-Yemane in Trouw en samen met De Vries zat hij bij Op1.
In de Tweede Kamer maakten SP-Kamerlid Jasper van Dijk en zijn inmiddels vertrokken CDA-collega Madeleine van Toorenburg zich sterk voor de zaak. "Als je toestemming geeft voor altijd in Nederland te blijven, moet je ervoor zorgen dat mensen volwaardig mee kunnen doen", zei Van Toorenburg eerder tegen NU.nl. "We zagen dat deze groep in kafkaëske situaties terechtkwam, dan creëer je tweederangsburgers."
Een eerste doorbraak in april
Broekers-Knol weigerde herhaaldelijk aangenomen moties van de Tweede Kamer uit te voeren. Maar in april kwam ze het parlement alsnog tegemoet: voor een deel van de groep verviel de eis om een geboorteakte of paspoort uit het land van herkomst te overleggen.
Voor Tekeste-Yemane en drieduizend anderen die op het moment van de pardonregeling minderjarig waren, was het wachten toen voorbij.
'Man met een groot hart'
Maar Broekers-Knol wilde de andere zevenduizend dossiers nader onderzoeken, zo liet ze de - geïrriteerde - Tweede Kamer weten. Inmiddels is dat onderzoek afgerond en heeft de staatssecretaris besloten dat "op grond van de onderzoeksresultaten" en op grond van "specifieke en uitzonderlijke omstandigheden", ook voor de rest van de groep de verplichting om bewijsstukken te overleggen vervalt.
En zo kunnen dus ook bijvoorbeeld de ouders van Tekeste-Yemena, die hier ook al meer dan twintig jaar jaren wonen, en al die anderen binnenkort naar het gemeentehuis in hun woonplaats om een paspoort aan te vragen.
Tekeste-Yemane: "Het is ongelofelijk dat een dag na de aanslag op Peter deze brief komt. Hij is het geweest, die dit voor tienduizend mensen voor elkaar heeft gekregen. Ik zal hem altijd dankbaar blijven voor wat hij heeft gedaan voor ons. Dit is een man met een groot hart."
"Dat de brief vandaag naar de Kamer is verstuurd, houdt geen verband met de de aanslag op Peter R. de Vries", laat een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid desgevraagd weten aan NU.nl.
https://www.nu.nl/politie(...)eter-r-de-vries.html
gewoon ziek als je dit nodig hebt. Geenstijl en Twitter zijn klaar, gooi maar weg dan.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:25 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Eh nee, op Twitter of op GeenStijl scrollen en je ziet het direct
Niet op GeenStijl kijken en Twitterfilter?quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:25 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Eh nee, op Twitter of op GeenStijl scrollen en je ziet het direct
Ik laat dit werk liever over aan een expert, die kan dat veel beter dan dat ik dat doe. En ik vertrouw op zijn expertise.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:28 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ja, ik wil de ernst van de verwonding kunnen inschatten, onafhankelijk van de politie of andere instanties om te voorkomen dat er een geregisseerde werkelijkheid ontstaat. Het is pas ziek als jij je waarheidsvinding uit handen geeft om jou een mooier wereld voor te spiegelen.
Met of zonder foto van een gat in het hoofd van Peter R de vries is die spiegel gewoon hetzelfde hoor na die aanslag.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:28 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Ja, ik wil de ernst van de verwonding kunnen inschatten, onafhankelijk van de politie of andere instanties om te voorkomen dat er een geregisseerde werkelijkheid ontstaat. Het is pas ziek als jij je waarheidsvinding uit handen geeft om jou een mooier wereld voor te spiegelen.
Dit is niet waar op Twitter gezocht en niet gevonden, op GeenStijl stond een fotoquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:25 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Eh nee, op Twitter of op GeenStijl scrollen en je ziet het direct
Ook niet waar braddie zijn filmpje stond bovenaan.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:27 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Het stond bovenaan in de zoekresultaten op youtube.
Maar dat is om info te vergaren voor de politie. Wellicht zie je wel iets wat van waarde is voor het onderzoek...quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:22 schreef Fugue het volgende:
[..]
Gewoon ronduit onbeschoft om die zooi met 0 nieuwswaarde ongevraagd te gaan zitten delen. Wat mij betreft spoor je dan echt niet.
Even de boel uitmelkenquote:Op woensdag 7 juli 2021 18:30 schreef superniger het volgende:
Even kijken hoe RTL Boulevard hiermee omgaat.
Dat komt ook omdat twitter actief selectief dingen verwijderd.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:31 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Dit is niet waar op Twitter gezocht en niet gevonden, op GeenStijl stond een foto
[..]
Ook niet waar braddie zijn filmpje stond bovenaan.
Je moest echt actief zoeken om dit te vinden, vervolgens ook nog de link openen. Het is geen advertentie op fok waar het plotseling fullscreen een filmpje begint af te spelen
Iedereen die dit heeft gezien heeft er zelf voor gekozen
Die gigaboete kan alleen in ondemocratische bestuursvorm. Dus dat wordt hem niet. Informatievergaring in één adem met asociaal noemen kan je zelf een boete opleveren voor belediging, maar dan moet je het wel bont maken en een behoorlijk dossier opgebouwd hebben.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:27 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Of je filmt gewoon geen bloedend slachtoffer na een ongeval/misdaad en krijgt een giga boete als je het wel doet en helemaal als je de beelden deelt.
Als je zogenaamd info wil vergaren film je maar de omgeving zonder de persoon op het beeld vast te leggen of hulpverleners in de weg te lopen.
Ik vind dit heel erg de mazen in het net opzoeken om aso gedrag te bagatelliseren.
Filmende ramptoeristen wegzetten als informatievergarende plichtstrouwe burgers is net zo ongeloofwaardig als een Jos B's excuus dat hij zich zorgen maakte om het kind en daarom aan de binnenkant van het broekje dna achter liet.
Ieder z'n keuze. En dat is de kern van vrijheid, de mogelijkheid tot keuzes.quote:Op woensdag 7 juli 2021 18:30 schreef Haags het volgende:
[..]
Ik laat dit werk liever over aan een expert, die kan dat veel beter dan dat ik dat doe. En ik vertrouw op zijn expertise.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |