https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)uatie/huishoudens-nuquote:Op zaterdag 29 mei 2021 08:28 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Het probleem is veel omvattend en heeft een landelijke aanpak nodig
Jij hebt gelijk dat de huishoudens kleiner worden en dat dit enorm effect op de huizenmarkt heeft en dat ouderen wel naar een gelijkvloerse woningen willen maar niet kunnen.
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)uatie/huishoudens-nu
Dat tekort was er in 2010 toen Rutte voor het eerst premier was ook al alleen toen was het tekort 240.000. Fucking 11 jaar faalt de vvd al om dit tekort op te lossen, sterker nog men heeft het dus gepresteerd om het tekort in 11 jaar nog eens met 100.000 op te laten lopen.quote:Op vrijdag 28 mei 2021 23:13 schreef VEM2012 het volgende:
Die paar procent woningen die in handen zijn van particuliere beleggers maakt het verschil niet. Die 340.000 jaar woningen die we tekort hebben, die maken dat verschil wel.
Daar is onder mensen die er wel verstand van hebben geen enkele discussie over.
Hoezo? De gemiddelde D66 stemmer woont in een koopvilla.quote:Op donderdag 27 mei 2021 20:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
Dat de VVD tegen is mag natuurlijk geen verrassing zijn. Maar de gemiddelde D66 stemmer zal zich aardig genaaid voelen...![]()
Helaas ook veel studenten die voor het eerst mogen stemmen en nog niet helemaal hebben meegemaakt wat D66 eigenlijk nou echt is. Anders had D66 nooit GL leeggevreten.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 08:54 schreef Kwaliteitscontroleur het volgende:
[..]
Hoezo? De gemiddelde D66 stemmer woont in een koopvilla.
In de grote steden is links aan de macht en daar wordt het beleid gemaakt.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 08:10 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Volgens mij vindt de VVD het prima dat er veel geld aan vastgoed verdiend wordt. En laat het nu net de VVD zijn die al 20 jaar het beleid bepaalt. Het huidige tekort en de daarmee samenhangende prijzen is volgens mij vooral een (gevolg van) een rechts stokpaardje.
Dat zie ik dan vooral in de kleinere gemeenten.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 08:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iedereen weet wat de overheid moet , maar de overheid die bouwt alleen voor zichzelf en hun familie
en de rest kan barsten
Gewoon een hoge prijs als basis pakken en dan het puntenstelsel van toepassing als je een inkomen hebt wat past bij die sociale huurwoning. En bv terugvorderen van de korting als je onderverhuurt.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 08:27 schreef ludovico het volgende:
[..]
Fuck sociale huurwoningen, lelijke gebouwen ver onder kostprijs in het centrum...
Als het moet ga dan subsidiëren ofzo maar niet die lelijke gebouwen svp!
En buiten de stad idem.
Maar als je gaat subsidiëren krijg je natuurlijk wel een oneerlijke markt met scheefhuurders enzo.
Nogmaals: dit beleid is gedecentraliseerd. Dus de VVD was helemaal niet aan de macht.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 08:49 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat tekort was er in 2010 toen Rutte voor het eerst premier was ook al alleen toen was het tekort 240.000. Fucking 11 jaar faalt de vvd al om dit tekort op te lossen, sterker nog men heeft het dus gepresteerd om het tekort in 11 jaar nog eens met 100.000 op te laten lopen.
En nu moeten we die dromers geloven dat er even uit de hoge hoed woningen getoverd gaan worden.
Het is anders wel VVD beleid om te decentraliseren. VVD is een walgelijke partij, en ik mag dat zeggen want heb mijn halve leven op die partij gestemd.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 11:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nogmaals: dit beleid is gedecentraliseerd. Dus de VVD was helemaal niet aan de macht.
Oh ja die arme beleggersquote:Op donderdag 27 mei 2021 21:14 schreef TigerXtrm het volgende:
Het begint natuurlijk ook wel bizarre vormen aan te nemen. Beleggers die miljoenen te besteden hebben mogen straks riant gaan betalen voor het stallen van hun geld. Dan ben je letterlijk beter af met een woning kopen en verhuren, zelfs als je dan ver boven de marktwaarde betaald. De hoogte van de huur is dan niets anders dan vraag en aanbod.
Eind van de dag is dit gewoon marktwerking en eigenlijk een symptoom van een ongezonde economie. Banken kunnen hun geld niet kwijt, beleggers kunnen hun geld niet kwijt, er worden niet genoeg woningen bijgebouwd door idioot gegoochel met stikstof cijfers, en de starters zijn de dupe.
Het is al van voordat de VVD echt iets te zeggen heeft gehad in de Nederlandse politiek en verder ben ik benieuwd naar een bron waaruit blijkt dat de VVD voor decentralisatie is van de woningbouw.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 11:47 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Het is anders wel VVD beleid om te decentraliseren.
het wordt een beetje sneu nuquote:Op zaterdag 29 mei 2021 07:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De oorzaak is vooral gelegen in het feit dat de uitstroom van mensen zoals ik uit de woningmarkt is geblokkeerd
In 30% van de eengezinswoningen woont nu 1 persoon alleen en dat neemt alleen maar toe
een lagere bezetting per eengezinswoning van 2,2 naar 2,1 , is een grotere behoefte aan woningen van
1970 12.000.000 / 3,5 persoon per woning
NU - 18.000.000 / 2.2 - 8.200.000 woningen
2025 18.000.000 / 2.1 = 8.550.000 woningen
2030 18.000.000 / 2 = 9.000.000 woningen
er moeten weer ouderen huizen gebouwd gaan worden met gemeenschappelijke kantine
Dat zijn vaak ondernemers die voor hun pensioen sparen. Net zoals jouw pensioenfonds in vastgoed belegt. Maar als jij jouw pensioen in wil leveren, zodat een ander goedkoper kan wonen: een betere wereld...quote:
Vrijwillig je geld laten verdampen voor een betere wereldquote:
Mwoh, D66 is de afgelopen jaren sociaaleconomisch flink naar rechts opgeschoven. De tijd dat de partij echt bij links ingedeeld kon worden is al weer even voorbij.quote:Op donderdag 27 mei 2021 20:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat de VVD tegen is mag natuurlijk geen verrassing zijn. Maar de gemiddelde D66 stemmer zal zich aardig genaaid voelen...![]()
Ondernemers die voor hun pensioen sparen ten koste van anderen. Puur egoïsme en daar hebben we geen medelijden mee als het ze terug bijt.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 12:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat zijn vaak ondernemers die voor hun pensioen sparen. Net zoals jouw pensioenfonds in vastgoed belegt. Maar als jij jouw pensioen in wil leveren, zodat een ander goedkoper kan wonen: een betere wereld...
Die hebben een mamma of pappa in een koopvilla. Die kopen een appartement voor hun Klaas-Jan als studentenhuis.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 11:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Helaas ook veel studenten die voor het eerst mogen stemmen en nog niet helemaal hebben meegemaakt wat D66 eigenlijk nou echt is. Anders had D66 nooit GL leeggevreten.
jij mag niet komenquote:
Huntelaar die kan zelf wel een hok kopenquote:Op zaterdag 29 mei 2021 13:03 schreef Kwaliteitscontroleur het volgende:
[..]
Die hebben een mamma of pappa in een koopvilla. Die kopen een appartement voor hun Klaas-Jan als studentenhuis.
Dus jij gaat jouw pensioen vrijwillig inleveren?quote:Op zaterdag 29 mei 2021 13:03 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ondernemers die voor hun pensioen sparen ten koste van anderen. Puur egoïsme en daar hebben we geen medelijden mee als het ze terug bijt.
Kan niet inleveren wat ik niet heb.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 13:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dus jij gaat jouw pensioen vrijwillig inleveren?
Het is gewoon ronduit asociaal.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 12:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat zijn vaak ondernemers die voor hun pensioen sparen. Net zoals jouw pensioenfonds in vastgoed belegt. Maar als jij jouw pensioen in wil leveren, zodat een ander goedkoper kan wonen: een betere wereld...
iedereen heeft pensioenaanspraak of dat nu via een pensioenfonds , pensioen BV of via sparen in de eigen woningquote:
Erger, het is crimineel om geld of een tegenprestatie te eisen voor beschutting tegen het slechte weer.quote:
Ik weet het. Ik woon in het oosten van het land en zelfs in compleet nietszeggende dode dorpjes betaal je dit al.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 11:21 schreef ieniminimuis het volgende:
Ik keek hier in de buurt even rond want ik wil toch wel verhuizen. Heb nu 45m2 voor 550. 3 straten verderop voor 45m2 800 euro![]()
Studio van 23m2 600 euro.
Wil je een extra slaapkamer huppa 1000 euro. Heb je net 60m2.
Dit is een fucking dorp.
Dat is inderdaad niet goed, maar alle verhuurders worden meestal op 1 hoop gegooid. Er is namelijk een markt voor koopwoningen en voor verhuurde woningen. De tweede groep moet men niet met de eerste op een hoop gooien, al is er wel overlap tussen de groepen.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 06:02 schreef OnwetendeNerd het volgende:
[..]
Ah en de investeerders die nu massaal koopwoningen uit de markt halen om te verhuren. Die bouwde toen nieuwbouw.
Oké oké dat was dan een goede rant van jou
Beleid gedecentraliseerd ja ja laten we den Haag dan maar opdoeken met het afschuiven van hun verantwoordelijkheden naar gemeentes en provincies toe. Dat je in deze goedkope retoriek getrapt bent.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 11:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nogmaals: dit beleid is gedecentraliseerd. Dus de VVD was helemaal niet aan de macht.
Zelden zoveel onzin in een post gelezenquote:Op zaterdag 29 mei 2021 22:52 schreef jakosi het volgende:
[..]
Dat is inderdaad niet goed, maar alle verhuurders worden meestal op 1 hoop gegooid. Er is namelijk een markt voor koopwoningen en voor verhuurde woningen. De tweede groep moet men niet met de eerste op een hoop gooien, al is er wel overlap tussen de groepen.
En let wel, het eigenwoningbezit was er vroeger amper. Weet je waarom dit gestimuleerd is? Om socialisme/communisme buiten de deur te houden door mensen in het systeem te betrekken!
Vroeger woonden mensen ook niet alleen, als ze ongetrouwd waren woonden ze bij hun ouders, er waren veel minder singles dan nu. En uiteraard is een woning voor een alleenstaande leraar of verpleegster veel duurder dan voor een met elkaar samenwonende leraar en verpleegster. Op een gegeven moment zijn we het hebben van een eigen woning (huur of koop) als een soort basisrecht gaan zien. Maar geloof me in de meeste landen ter wereld hebben we het niet zo goed als in Nederland.
Kan je wel roepen, maar debunk mijn stellingen dan maar 1 voor 1. Want ik betwijfel of dat jou lukt.quote:
Dat gemeentes met grondspeculatie geld willen verdienen komt omdat ze de lokale heffingen laag willen houden, aangezien dat stemmen oplevert bij de kortzichtige burger.quote:Op zondag 30 mei 2021 09:11 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Beleid gedecentraliseerd ja ja laten we den Haag dan maar opdoeken met het afschuiven van hun verantwoordelijkheden naar gemeentes en provincies toe. Dat je in deze goedkope retoriek getrapt bent.
Dat de grondprijzen zo extreem duur geworden zijn komt omdat de landelijke overheid gemeentes flink gekort heeft en gemeentes zichzelf moesten gaan financieren. Dat is toch duidelijk een gevolg van centraal aangestuurd beleid.
De verhuurdersheffing komt ook niet uit de decentrale overheden.
Ik zou eerst een veel betere onderbouwing willen zien van deze stelling voordat ik de kwalificatie onzin zou goedkeuren of afkeuren.quote:Op zondag 30 mei 2021 10:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Als je dan toch zo’n grote mond hebt, dan kan die dat vast ook even onderbouwen.
Ik vraag toch om onderbouwing?quote:Op zondag 30 mei 2021 10:36 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik zou eerst een veel betere onderbouwing willen zien van deze stelling voordat ik de kwalificatie onzin zou goedkeuren of afkeuren.
"En let wel, het eigenwoningbezit was er vroeger amper. Weet je waarom dit gestimuleerd is? Om socialisme/communisme buiten de deur te houden door mensen in het systeem te betrekken!"
Nee jij vraagt degene die onzin roept om onderbouwing van een van de stelling waarop hij alleen onzin zegt.quote:
Iemand die onzin roept mag ook wat meer zijn best doen. Er stond overigens wel wat meer dan alleen dat wat jij aanhaalt.quote:Op zondag 30 mei 2021 10:57 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nee jij vraagt degene die onzin roept om onderbouwing van een van de stelling waarop hij alleen onzin zegt.
Ik zou het logischer vinden als degene die die stelling zo poneert maar eerst eens die stelling wat meer onderbouwd. Dat woningbezit komt omdat men socialisme buiten de deur wilde houden is in mijn optiek niet te onderbouwen. Maar goed we gaan het zien of er nog een zinnige onderbouwing komt.
Dus het antwoord is bouwen? Niet iets gespecificeerders hiervan maken? Gewoon.....bouwen?quote:
Er stond meer dat klopt, maar wat ik aanhaal zou jij ook daarvan niet denken dat het onzin is. Want onze jakosi is net zoals de onzin roeper ook gevlogen.quote:Op zondag 30 mei 2021 19:08 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Iemand die onzin roept mag ook wat meer zijn best doen. Er stond overigens wel wat meer dan alleen dat wat jij aanhaalt.
En de onzinroeper is gevlogen.
Kijk eens naar hun voorstellen om ongelijkheid tegen te gaan, is geschreven met Piketty in de hand. Net zo socialistisch als SP en GL.quote:Op zaterdag 29 mei 2021 12:55 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Mwoh, D66 is de afgelopen jaren sociaaleconomisch flink naar rechts opgeschoven. De tijd dat de partij echt bij links ingedeeld kon worden is al weer even voorbij.
Want?quote:Op maandag 31 mei 2021 06:58 schreef Zwerfkind het volgende:
[..]
Dus het antwoord is bouwen? Niet iets gespecificeerders hiervan maken? Gewoon.....bouwen?
Het kleine tijdje dat ik in Nederland in de bouw was, was droevig. Gemiddelde huis wat de BAM bouwde 325000 euro. ps al het personeel was eruit geflikkerd en je kon als ZZP'er terug komen.
Dus met BOUWEN komen we er niet.
Dat wat jij aanhaalde leek mij niet echt de kern. En Jakosi is er nog.quote:Op maandag 31 mei 2021 07:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Er stond meer dat klopt, maar wat ik aanhaal zou jij ook daarvan niet denken dat het onzin is. Want onze jakosi is net zoals de onzin roeper ook gevlogen.
D66 is totaal hypocriet in veel standpunten, de echte populisten so to speak.quote:Op maandag 31 mei 2021 08:05 schreef jakosi het volgende:
[..]
Kijk eens naar hun voorstellen om ongelijkheid tegen te gaan, is geschreven met Piketty in de hand. Net zo socialistisch als SP en GL.
Maar heeft dus niets met het gevecht tegen het communisme in de jaren 50 te maken wat hij suggereert, en kan daarom dus als onzin betitelt worden.quote:Op maandag 31 mei 2021 08:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat wat jij aanhaalde leek mij niet echt de kern. En Jakosi is er nog.
Verder klinkt het mij vooral als een draai geven aan de door socialevraagstukken.nl gebruikte formulering: Eigenwoningbezit zou mensen namelijk zelfredzaam maken en participatie en vertrouwen bevorderen.
Dit was wel degelijk de achterliggende gedachte. Ik zal je later de titel van een boek geven.quote:Op zondag 30 mei 2021 10:36 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik zou eerst een veel betere onderbouwing willen zien van deze stelling voordat ik de kwalificatie onzin zou goedkeuren of afkeuren.
"En let wel, het eigenwoningbezit was er vroeger amper. Weet je waarom dit gestimuleerd is? Om socialisme/communisme buiten de deur te houden door mensen in het systeem te betrekken!"
D66 is een VVD licht zonder standpunten , en als ze een standpunt hebben gerealiseerd , dan draaien ze die later zelf weer terugquote:Op maandag 31 mei 2021 08:12 schreef ludovico het volgende:
[..]
D66 is totaal hypocriet in veel standpunten, de echte populisten so to speak.
Nouja traditioneel vrije markt en liberaal qua gezondheid en drugs.quote:Op maandag 31 mei 2021 08:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
D66 is een VVD licht zonder standpunten , en als ze een standpunt hebben gerealiseerd , dan draaien ze die later zelf weer terug
VVD en D66 zijn er niet voor het volk , maar voor banken en verzekeraars
Die titel weet je niet eens uit je hoofd en met internet was het ook te moeilijk om deze meteen op te zoeken.quote:Op maandag 31 mei 2021 08:31 schreef jakosi het volgende:
[..]
Dit was wel degelijk de achterliggende gedachte. Ik zal je later de titel van een boek geven.
Verder gaat Fugue niet op mijn discussie-aanbod in.
Het boek ligt diep in mijn boekenverzameling. Ik ga het opzoeken! Maar verder hebben de immigranten er ook mee te maken natuurlijk de laatste jaren.quote:Op maandag 31 mei 2021 08:47 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die titel weet je niet eens uit je hoofd en met internet was het ook te moeilijk om deze meteen op te zoeken.![]()
Het VVD beleid qua woning politiek is al 10 jaar om van te janken. En dat kunnen we het beste samenvatten als een laffe poging om maar een zogenaamde libertarische samenleving te hebben en alles op eigen verantwoordelijkheid af te wentelen. Met als handboek atlas shrugged.
Omdat men het adresseren van een probleem door de bank genomen denkt te kunnen bereiken door a) heffen op wat als slecht wordt gepercipieerd en b) subsidiëren wat als goed wordt gepercipieerd. Daar timmer je dan een heel framework omheen: kortinkje hier, puntensysteempje daar, toeslag zus, boete zo. Vier jaar later is het probleem nog steeds het probleem (of zelfs nog groter) en dan ga je wat systemen herzien. Sommigen vinden dat zelfs libertarisch lees ik hier; dat is wel amusant.quote:Op maandag 31 mei 2021 13:27 schreef DarkwingDuck het volgende:
Özdil legt de vinger weer eens op de juiste plek. Waarom wordt deze regeling niet teruggedraaid nu men weet dat het effect zo destructief is?
Want dan wordt er wederom in het segment "onbetaalbaar voor normale mensen" gebouwd.quote:
Men kan het geld kwijt, de investering levert genoeg op... Zo zijn de bouwkosten nou eenmaal.quote:Op dinsdag 1 juni 2021 07:14 schreef Zwerfkind het volgende:
[..]
Want dan wordt er wederom in het segment "onbetaalbaar voor normale mensen" gebouwd.
Vooral jonge mensen en laagverdienenden zijn nu de pineut, zeker op de huurmarkt.
Je kunt dit aanpakken om bijvoorbeeld rijkswoningen te bouwen en voor een normale prijs te verhuren zodat met name jongeren meer geld opzij kunnen zetten voor de koopmarkt.
Een huurkoop optie is ook iets om over na te denken.
Kan allemaal als men maar wilt.
Ze kunnen wel zeggen dat bejaarden anno nu graag in hun tweekapper willen blijven wonen mét traplift en/of slaapkamer op begane grond, maar er is een reden dat hofjes in de grote steden bizar duur zijn voor kleine huisjes. Daar willen heel veel mensen wonen. Ik zou als ik straks 70+ er graag in willen trekken in ieder geval.quote:Op donderdag 27 mei 2021 22:02 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Joehoe @:michaelmoore
Zouden er niet meer betaalbare huurwoningen vrij komen als bejaarden weer gemakkelijk naar bejaardentehuizen kunnen verhuizen? Deze bejaardentehuizen moet je leuk opzetten in bijvoorbeeld de vorm van hofjes, op een goede locatie en met een leuk activiteitenprogramma. Gezien de vergrijzende bevolking lijkt mij daar wel behoefte aan.
Den Uyl moet terug, die zal frauderende kwajongens van VVD en CDA van de bananenmonarchie het torentje uit schoppenquote:Op dinsdag 1 juni 2021 07:14 schreef Zwerfkind het volgende:
[..]
Want dan wordt er wederom in het segment "onbetaalbaar voor normale mensen" gebouwd.
Vooral jonge mensen en laagverdienenden zijn nu de pineut, zeker op de huurmarkt.
Je kunt dit aanpakken om bijvoorbeeld rijkswoningen te bouwen en voor een normale prijs te verhuren zodat met name jongeren meer geld opzij kunnen zetten voor de koopmarkt.
Een huurkoop optie is ook iets om over na te denken.
Kan allemaal als men maar wilt.
In de grote stadquote:Op dinsdag 1 juni 2021 11:24 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Ze kunnen wel zeggen dat bejaarden anno nu graag in hun tweekapper willen blijven wonen mét traplift en/of slaapkamer op begane grond, maar er is een reden dat hofjes in de grote steden bizar duur zijn voor kleine huisjes. Daar willen heel veel mensen wonen. Ik zou als ik straks 70+ er graag in willen trekken in ieder geval.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |