Haha ja, dat was wel een apart moment. Ja voorzitter, we moeten om 7 uur stoppen want dan gaat de avondklok in. Ik in mijn hoofd: WAT!#$$%%???quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:54 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ze moeten in verband met de avondklok op tijd stoppen (19 uur naar ik meen). Daar hadden ze het net al over, dat het debat niet te laat moet beginnen omdat er anders niet genoeg tijd meer is.
Ja, deze haast is niet goed. Dat moge duidelijk zijn.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:55 schreef Abyss33 het volgende:
Krijgen we straks die Arib weer die het hele debat door, door mensen heen gaat praten want haar enige taak is blijkbaar om te zorgen dat het niet te lang duurt.
Klopt, maar ik denk dat bijna niemand op een partij wil stemmen waarvan hij of zij de standpunten kut vindt. Ik neem dus aan dat je het ook wel eens bent met de standpunten. Die standvastigheid komt op een tweede plaats.quote:
Slob kan wel bij op1 zitten.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:56 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ja, dat vond ik wel wat apart eigenlijk. Alsof al die werknemers en de kamerleden geen werkgeversverklaring kunnen krijgen.
Ik voelde ook wat onplesants opborrelen toen ik dat hoorde ja.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:56 schreef chratnox het volgende:
[..]
Haha ja, dat was wel een apart moment. Ja voorzitter, we moeten om 7 uur stoppen want dan gaat de avondklok in. Ik in mijn hoofd: WAT!#$$%%???
En toen dacht ik: Oh wacht, ze moeten nog naar huis natuurlijk.
Als er nou ergens een uitzondering kan worden gemaakt is het nu wel.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
1900?
Om een buffer te houden tot 2100?
En Groothuizen heeft de avondklok om 19:00.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:53 schreef Claudia_x het volgende:
Iemand stelde 13 uur voor. Daarop volgden wat flauwe grappen over D66 en een half uurtje extra regelen.
@:Scrummie, zij mogen dat niet besluiten, heb ik begrepen. Dus over het latere tijdstip moet nog worden besloten. Lijkt me wel dat dat gebeurt, want ze hebben tijd nodig om de antwoorden te bestuderen.
Er zullen inderdaad mensen van ver komen. Maar het zou me niets verbazen als ze een ontheffing krijgen vanavond. Ik snap dat ze daar in het algemeen geen gebruik van maken omdat de beeldvorming verkeerd is. Maar jemig, nu lijkt het me belangrijker om deze urgente kwestie goed te bespreken.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:56 schreef chratnox het volgende:
[..]
Haha ja, dat was wel een apart moment. Ja voorzitter, we moeten om 7 uur stoppen want dan gaat de avondklok in. Ik in mijn hoofd: WAT!#$$%%???
En toen dacht ik: Oh wacht, ze moeten nog naar huis natuurlijk.
Het gaat om bevoegdheden tot vrijheidsberoving van het volk omwille van een virus met een mortaliteitscijfer van 0,015%.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:56 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ja, deze haast is niet goed. Dat moge duidelijk zijn.
In de EK heeft de regering alleen GL nodig om een meerderheid te halen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het gaat om bevoegdheden tot vrijheidsberoving van het volk omwille van een virus met een mortaliteitscijfer van 0,015%.
En dat snel willen afhandelen. Jahooor![]()
Hoe groot is de kans dat dit ook door de eerste kamer komt?
Om ons lekker democratisch na 9u op te sluiten.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:03 schreef capricia het volgende:
[..]
In de EK heeft de regering alleen GL nodig om een meerderheid te halen.
Je bent echt boos hè?quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:04 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Om ons lekker democratisch na 9u op te sluiten.
Welkom. Je bent niet de enige hier.quote:
Ja, dit is nu zo'n gevalletje waarin je liever hebt dat het goed afgerond wordt. Ik zou een heel onbehaaglijk gevoel hebben als ze het debat eerder moeten stoppen en het afraffelen vanwege de avondklok, maar dan verschillende deelnemers van het debat 's avonds bij Op1/Jinek oid zitten. Dat zou in mijn geval afbreuk doen aan het vertrouwen dat dit met zuivere motieven op deze manier gedaan wordt.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:58 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er zullen inderdaad mensen van ver komen. Maar het zou me niets verbazen als ze een ontheffing krijgen vanavond. Ik snap dat ze daar in het algemeen geen gebruik van maken omdat de beeldvorming verkeerd is. Maar jemig, nu lijkt het me belangrijker om deze urgente kwestie goed te bespreken.
Is ook best logisch met de maatregelen en hoelang het allemaal duurt.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Welkom. Je bent niet de enige hier.
Een platform waar we al 1467 topics frustraties kunnen uitenquote:Op donderdag 18 februari 2021 11:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Welkom. Je bent niet de enige hier.
En waar we op zoek kunnen naar nuancequote:Op donderdag 18 februari 2021 11:10 schreef D_A het volgende:
[..]
Een platform waar we al 1467 topics frustraties kunnen uiten
Ik merk in mijn omgeving ook wel steeds meer frustratie. En ik heb het gevoel dat de media ook wel een beetje aan het bijdraaien is. Je hoort wat meer tegengeluid. Ik hoop dat dat door zet.quote:
Precies, een tegengeluid. Een stukje liefde, een arm om je heen, stukje pessimisme. Allemaal te vinden hier.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:11 schreef Anton91 het volgende:
[..]
En waar we op zoek kunnen naar nuance
Ja, vooral omdat het zo uitzichtloos is en ik denk dat het vooral bepaalde groepen treft, jongeren/singles/ondernemers. De ouderen die ik spreek vinden het wel vervelend, maar vooral voor de jongeren en kunnen er zelf best prima mee leven. Wat dat tegengeluid betreft ben ik het wel eens en verder las ik gisteren ook dag het draagvlak begint af te nemen, wat mij betreft ook helemaal prima!quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik merk in mijn omgeving ook wel steeds meer frustratie. En ik heb het gevoel dat de media ook wel een beetje aan het bijdraaien is. Je hoort wat meer tegengeluid. Ik hoop dat dat door zet.
Zou fijn zijn als ze een betere balans zouden vinden tussen maatregelen en vrijheid. Wat meer buiten opties, etc.
Gewoon in maart winkels en kappers etc weer open met de richtlijnen van voor 15 dec. Die extreme angst om iets open te doen moet echt gaan verdwijnen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik merk in mijn omgeving ook wel steeds meer frustratie. En ik heb het gevoel dat de media ook wel een beetje aan het bijdraaien is. Je hoort wat meer tegengeluid. Ik hoop dat dat door zet.
Zou fijn zijn als ze een betere balans zouden vinden tussen maatregelen en vrijheid. Wat meer buiten opties, etc.
Ik ben ook behoorlijk gefrustreerd, boos en depri. En hoe langer het duurt, het minder zin ik nog heb om te denken aan de mensen op de IC en de zwakkeren van de samenleving.quote:
Grotendeels eens ja. Ik denk alleen niet dat het specifiek bepaalde groepen meer treft. Iedereen wordt er wel door geraakt. Voor ouderen is het weer heel naar dat ze minder bezoek krijgen, etc. Mn schoonvader heeft zn kleinkinderen bijvoorbeeld alweer een paar maanden niet gezien. Zo heeft iedere groep wel iets.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:16 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ja, vooral omdat het zo uitzichtloos is en ik denk dat het vooral bepaalde groepen treft, jongeren/singles/ondernemers. De ouderen die ik spreek vinden het wel vervelend, maar vooral voor de jongeren en kunnen er zelf best prima mee leven. Wat dat tegengeluid betreft ben ik het wel eens en verder las ik gisteren ook dag het draagvlak begint af te nemen, wat mij betreft ook helemaal prima!
Ook het bericht dat ze massaal mensen willen testen vind ik positief, als we maar weer een beetje normaal kunnen leven.
Het moment waarop je weer dingen moet openen of toestaan zal toch een keer moeten komen. Kan Rutte die beslissing wel weer 3 weken voor zich uit schuiven volgende week, maar het getuigt allemaal niet van veel visie. Er is altijd wel een bepaald risico aan verbonden, tenzij je daadwerkelijk alles tot september op slot wilt houden omdat je eerst iedereen wilt inenten.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:21 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Grotendeels eens ja. Ik denk alleen niet dat het specifiek bepaalde groepen meer treft. Iedereen wordt er wel door geraakt. Voor ouderen is het weer heel naar dat ze minder bezoek krijgen, etc. Mn schoonvader heeft zn kleinkinderen bijvoorbeeld alweer een paar maanden niet gezien. Zo heeft iedere groep wel iets.
Ja, de impact is enorm. Ik verwacht niet dat je niet zonder vaccin of test naar de AH of H&M kan, maar die andere zijn niet ondenkbaar. Daarom denk ik dat het zeer onwenselijk is zo'n tweedeling te creëren, desalniettemin verwacht ik dat wanneer (recreatie) bedrijven gedwongen worden zich aan strenge vaccinatie eisen te houden, er veel kleinschalige initiatieven zullen ontstaan, buiten de controleerbare sectoren om. Zodra de bezoekbeperking er af is, hebben wij de plannen al klaarliggen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:14 schreef daNpy het volgende:
[..]
Bedrijven zoals
Albert Heijn?
De drie gezusters?
Extrema outdoor?
H&M?
Oftewel, eigenlijk alles?
Teleurstelling, ook.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Welkom. Je bent niet de enige hier.
Helemaal eens ja.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het moment waarop je weer dingen moet openen of toestaan zal toch een keer moeten komen. Kan Rutte die beslissing wel weer 3 weken voor zich uit schuiven volgende week, maar het getuigt allemaal niet van veel visie. Er is altijd wel een bepaald risico aan verbonden, tenzij je daadwerkelijk alles tot september op slot wilt houden omdat je eerst iedereen wilt inenten.
Visie is volgens Rutte toch als een olifant die het zicht belemmert?quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
Kan Rutte die beslissing wel weer 3 weken voor zich uit schuiven volgende week, maar het getuigt allemaal niet van veel visie.
Vroeger stemde ik ook op de VVD, maar er zijn ook weinig alternatieven op het moment en dan bedoel ik juist corona gerelateerd. Dat de VVD mijn stem dit keer mijn stem krijgt is uitgesloten.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:30 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Al helpt het ook niet dat veel mensen alsnog automatisch voor de VVD stemmen, dan geef je hem ook niet het signaal dat het beter moet.
Het is zo triest geworden dat realisme moet afkomen van viruswaarheid en de hond.quote:
Viruswaarheid is idd wel heel erg triest, maar volgens mij heeft de Hond nou nog niet echt hele gekke dingen gezegd waar achteraf niets van waar was. Maar kan het mis hebben want ik volg hem verder niet of zo. Maar wel respect voor hem dat hij er tegen in gaat ondankds dat het misschien niet overal mee eens hoef te zijn.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:32 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het is zo triest geworden dat realisme moet afkomen van viruswaarheid en de hond.
Wat is dit land aan het afglijden naar bedenkelijk niveau.
Als je daadwerkelijk meent dat realisme van viruswaarheid en de Hond afkomt, zijn we inderdaad aan het afglijden naar bedenkelijk niveau.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:32 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het is zo triest geworden dat realisme moet afkomen van viruswaarheid en de hond.
Wat is dit land aan het afglijden naar bedenkelijk niveau.
Ik zou best op de PVV willen stemmen want die maken echt een hoop goede punten, maar daar hangt toch een bepaald beeld aan vast. En geen enkele grote partij wil met ze samen werken. Dat vind ik best jammer, ik ben best benieuwd hoe het dan zou gaan. Dus stemmen op de PVV is een verloren stem. Maar ja, weet ook niet wat ik anders wil stemmen en ik wil wel iets doen. Kan wel zeiken op het beleid, maar dan moet ik wel gaan stemmenquote:Op donderdag 18 februari 2021 11:32 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Vroeger stemde ik ook op de VVD, maar er zijn ook weinig alternatieven op het moment en dan bedoel ik juist corona gerelateerd. Dat de VVD mijn stem dit keer mijn stem krijgt is uitgesloten.
Maar wat is de meerwaarde van een vaccinatiebewijs voor het drinken van een kopje koffie op het terras als diezelfde persoon zonder bewijs wel vrolijk naar de supermarkt, het tuincentrum en de plaatselijke voetbalvereniging kan?quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:28 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Ja, de impact is enorm. Ik verwacht niet dat je niet zonder vaccin of test naar de AH of H&M kan, maar die andere zijn niet ondenkbaar. Daarom denk ik dat het zeer onwenselijk is zo'n tweedeling te creëren, desalniettemin verwacht ik dat wanneer (recreatie) bedrijven gedwongen worden zich aan strenge vaccinatie eisen te houden, er veel kleinschalige initiatieven zullen ontstaan, buiten de controleerbare sectoren om. Zodra de bezoekbeperking er af is, hebben wij de plannen al klaarliggen.
We kunnen inmiddels wel stellen dat het stuk uit het voorjaar van hem "Er komt geen tweede golf" niet helemaal uit is gekomen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:34 schreef Anton91 het volgende:
maar volgens mij heeft de Hond nou nog niet echt hele gekke dingen gezegd waar achteraf niets van waar was.
Ik vraag het me af hoe stellig die partijen blijven die niet samen willen werken mocht PVV onverhoopt de grootste partij worden (wat gezien de peilingen nogal onrealistisch is, maar peilingen zitten er.. nogal vaak naast de laatste jaren).quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:35 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik zou best op de PVV willen stemmen want die maken echt een hoop goede punten, maar daar hangt toch een bepaald beeld aan vast. En geen enkele grote partij wil met ze samen werken. Dat vind ik best jammer, ik ben best benieuwd hoe het dan zou gaan. Dus stemmen op de PVV is een verloren stem. Maar ja, weet ook niet wat ik anders wil stemmen en ik wil wel iets doen. Kan wel zeiken op het beleid, maar dan moet ik wel gaan stemmen
Waar?quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:11 schreef Anton91 het volgende:
[..]
En waar we op zoek kunnen naar nuance
Waar zie jij nog meer realisme dan? Misschien zie ik het even beperkt nu in al mijn teleurstelling en argwaan.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:34 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Als je daadwerkelijk meent dat realisme van viruswaarheid en de Hond afkomt, zijn we inderdaad aan het afglijden naar bedenkelijk niveau.
Ja de PVV zou nog kunnen, maar het is vooral schreeuwen en verder niets. Zelfde als de FVD, gezeik over de PCR test en intern veel issues, maar het zijn de enige twee partijen die er tegenin gaan en dat is jammer.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:35 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik zou best op de PVV willen stemmen want die maken echt een hoop goede punten, maar daar hangt toch een bepaald beeld aan vast. En geen enkele grote partij wil met ze samen werken. Dat vind ik best jammer, ik ben best benieuwd hoe het dan zou gaan. Dus stemmen op de PVV is een verloren stem. Maar ja, weet ook niet wat ik anders wil stemmen en ik wil wel iets doen. Kan wel zeiken op het beleid, maar dan moet ik wel gaan stemmen
Same, merk dat voor veel mensen in mijn omgeving (en stiekem ook wel een beetje bij mezelf) dat de lente wel de grens is. Er moet dan gewoon weer meer mogelijk zijn en daarnaast ook perspectief zijn voor de zomer. Als het straks 20+ graden in is in April ga ik mij echt niet meer kunnen houden aan 1 iemand uitnodigen op mijn dakterras.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik merk in mijn omgeving ook wel steeds meer frustratie. En ik heb het gevoel dat de media ook wel een beetje aan het bijdraaien is. Je hoort wat meer tegengeluid. Ik hoop dat dat door zet.
Zou fijn zijn als ze een betere balans zouden vinden tussen maatregelen en vrijheid. Wat meer buiten opties, etc.
Het suffe aan FvD en in iets mindere mate aan de PVV is dat ze alleenmaar B zeggen omdat de regering A zegt.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:38 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ja de PVV zou nog kunnen, maar het is vooral schreeuwen en verder niets. Zelfde als de FVD, gezeik over de PCR test en intern veel issues, maar het zijn de enige twee partijen die er tegenin gaan en dat is jammer.
Ja, er zit niet zo heel veel tussen in. Of het is een partij die ik om andere zaken niet zou willen steunen. Lastig.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:38 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ja de PVV zou nog kunnen, maar het is vooral schreeuwen en verder niets. Zelfde als de FVD, gezeik over de PCR test en intern veel issues, maar het zijn de enige twee partijen die er tegenin gaan en dat is jammer.
Heb je gelijk in. Vooralsnog lijkt de VVD gewoon weer te winnen, dus we zullen wel doorgaan met hetzelfde kabinet en beleid.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:38 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ik vraag het me af hoe stellig die partijen blijven die niet samen willen werken mocht PVV onverhoopt de grootste partij worden (wat gezien de peilingen nogal onrealistisch is, maar peilingen zitten er.. nogal vaak naast de laatste jaren).
Teleurstelling is wel een goede ja.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Teleurstelling, ook.
Daarbij argwaan en wantrouwen naar een overheid die de afgelopen jaren zich als bewezen onbetrouwbaar heeft gedragen.
Ik vraag mij ook serieus af naar welke dystopische samenleving we gaan na dit.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:36 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Maar wat is de meerwaarde van een vaccinatiebewijs voor het drinken van een kopje koffie op het terras als diezelfde persoon zonder bewijs wel vrolijk naar de supermarkt, het tuincentrum en de plaatselijke voetbalvereniging kan?
Voor de tussenliggende periode waarin niet iedereen nog is gevaccineerd zou je nog met blaastesten kunnen werken bij grote evenementen, die binnen 1 minuut aan de poort uitslag geven. Maar zodra het merendeel is gevaccineerd hebben die ook niet veel nut meer, want dan is je probleem al opgelost.
Ik denk dat we gewoon moeten accepteren dat mensen na volgende maand zelf de risico-afweging gaan maken, of zij 1 of 2 of 4 personen willen ontvangen, en of zij afstand willen houden tot anderen. Dat continue micromanagen werkt ook gewoon niet meer.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:40 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Same, merk dat voor veel mensen in mijn omgeving (en stiekem ook wel een beetje bij mezelf) dat de lente wel de grens is. Er moet dan gewoon weer meer mogelijk zijn en daarnaast ook perspectief zijn voor de zomer. Als het straks 20+ graden in is in April ga ik mij echt niet meer kunnen houden aan 1 iemand uitnodigen op mijn dakterras.
Wat mij betreft komt er niet zo'n vaccinatiebewijs en is er geen meerwaarde om bij de ene locatie samen te komen met en op de andere locatie zonder bewijs. Feit is dat het niet de eerste kromme maatregel zou zijn die binnen deze situatie wordt rechtgepraat. We wachten de werkelijke ontwikkelingen wel even af, deze discussie ging primair over de nu nog hypothetische situatie waar in vaccinatie of test bewijzen gevraagd worden voor deelname aan bepaalde activiteiten.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:36 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Maar wat is de meerwaarde van een vaccinatiebewijs voor het drinken van een kopje koffie op het terras als diezelfde persoon zonder bewijs wel vrolijk naar de supermarkt, het tuincentrum en de plaatselijke voetbalvereniging kan?
Voor de tussenliggende periode waarin niet iedereen nog is gevaccineerd zou je nog met blaastesten kunnen werken bij grote evenementen, die binnen 1 minuut aan de poort uitslag geven. Maar zodra het merendeel is gevaccineerd hebben die ook niet veel nut meer, want dan is je probleem al opgelost.
Overal wel eigenlijk.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:38 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Waar zie jij nog meer realisme dan? Misschien zie ik het even beperkt nu in al mijn teleurstelling en argwaan.
Gewoon om een serieuze discussie te voeren en niet om elkaar af te fakkelen want ik zie graag wat lichtpunten.
Het jammere is dat we er als bevolking wel klaar mee kunnen zijn, maar dat dat niet betekent dat er ook echt meer dingen weer open gaan. Bij anderen op bezoek gaan mogen we gelukkig zelf bepalen, maar winkels ed mogen pas weer open als het kabinet er klaar mee is. En dat kan nog wel even duren, ook als het volk er massaal klaar mee is.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:40 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Same, merk dat voor veel mensen in mijn omgeving (en stiekem ook wel een beetje bij mezelf) dat de lente wel de grens is. Er moet dan gewoon weer meer mogelijk zijn en daarnaast ook perspectief zijn voor de zomer. Als het straks 20+ graden in is in April ga ik mij echt niet meer kunnen houden aan 1 iemand uitnodigen op mijn dakterras.
Dat is een beetje het punt. In mijn omgeving stemt zowat iedereen al decennia VVD. Er is op rechts geen serieus alternatief. En het PVV issue is o.a. dat het inderdaad een verloren stem is.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:35 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik zou best op de PVV willen stemmen want die maken echt een hoop goede punten, maar daar hangt toch een bepaald beeld aan vast. En geen enkele grote partij wil met ze samen werken. Dat vind ik best jammer, ik ben best benieuwd hoe het dan zou gaan. Dus stemmen op de PVV is een verloren stem. Maar ja, weet ook niet wat ik anders wil stemmen en ik wil wel iets doen. Kan wel zeiken op het beleid, maar dan moet ik wel gaan stemmen
Ben bang dat je nog wel even een langere adem nodig gaat hebben.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:10 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Is ook best logisch met de maatregelen en hoelang het allemaal duurt.
Ik ben er ook vooral klaar mee om uiteindelijk mee te mogen betalen voor het steunen van al die winkels en restaurants als dat nog een half jaar langer mag duren. En er is geen politieke keuze waarmee we dit kunnen stoppen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:43 schreef AlwaysHappy het volgende:
Het jammere is dat we er als bevolking wel klaar mee kunnen zijn, maar dat dat niet betekent dat er ook echt meer dingen weer open gaan. Bij anderen op bezoek gaan mogen we gelukkig zelf bepalen, maar winkels ed mogen pas weer open als het kabinet er klaar mee is. En dat kan nog wel even duren, ook als het volk er massaal klaar mee is.
Dat gebeurd ook nu al natuurlijk. Of sterker nog, is die gehele tijd blijven gebeuren.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:43 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik denk dat we gewoon moeten accepteren dat mensen na volgende maand zelf de risico-afweging gaan maken, of zij 1 of 2 of 4 personen willen ontvangen, en of zij afstand willen houden tot anderen. Dat continue micromanagen werkt ook gewoon niet meer.
Prik zsm die vaccins erin en daarna afbouwen al die kunstgrepen met spatschermen en pijlen op de vloer.
Mooie reeks hebben we, he?quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:40 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Topicreeks: Het grote SARS-CoV-2 topic
Mogelijk kopen mensen dan massaal partytenten en dergelijke, mits in bezit van een tuin, en viert men massaal thuis feestjes, of het wel of niet toegestaan is. Denk dat je het met de lente op komt bijna niet meer kan tegenhouden. Als hele straten gelijktijdig besluiten om met gezelschap in de tuin te zitten, ga je dan de hele straat ontruimen en op de bon slingeren? En dan is de ene straat ontruimd en een dorp verderop is er nog een straat die het zat is etc etc. Denk wat men iemand al aangeeft, met de komst van de lente gaan we iets in ons voelen wat vooral roept om naar buiten te gaan en plezier te maken, denk dat het een natuurlijke actie is.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:43 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Het jammere is dat we er als bevolking wel klaar mee kunnen zijn, maar dat dat niet betekent dat er ook echt meer dingen weer open gaan. Bij anderen op bezoek gaan mogen we gelukkig zelf bepalen, maar winkels ed mogen pas weer open als het kabinet er klaar mee is. En dat kan nog wel even duren, ook als het volk er massaal klaar mee is.
Mijn persoonlijke mening is dat je iets zwaarwegends als medische gegevens/vaccinatiepaspoort/volksgezondheid nooit aan de verantwoordelijkheid zou mogen overlaten van horecapersoneel, supermarkteigenaren, kermisbazen of zwembadexploitanten. Vooral omdat de laksheid er na enige tijd toch weer insluipt.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:43 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Wat mij betreft komt er niet zo'n vaccinatiebewijs en is er geen meerwaarde om bij de ene locatie samen te komen met en op de andere locatie zonder bewijs. Feit is dat het niet de eerste kromme maatregel zou zijn die binnen deze situatie wordt rechtgepraat. We wachten de werkelijke ontwikkelingen wel even af, deze discussie ging primair over de nu nog hypothetische situatie waar in vaccinatie of test bewijzen gevraagd worden voor deelname aan bepaalde activiteiten.
Ik heb nog nooit zoveel gepost als in deze reeks. Die cijfers worden regelmatig gedeeld, dan schrik ik soms wel een beetjequote:
Daar zitten die mensen ook echt niet op te wachten. Dat is hun taak/rol ook helemaal niet.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:48 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Mijn persoonlijke mening is dat je iets zwaarwegends als medische gegevens/vaccinatiepaspoort/volksgezondheid nooit aan de verantwoordelijkheid zou mogen overlaten van horecapersoneel, supermarkteigenaren, kermisbazen of zwembadexploitanten. Vooral omdat de laksheid er na enige tijd toch weer insluipt.
Je weet ongetwijfeld zelf hoe dat gaat in de praktijk: de eerste 2 weken wordt er nog streng gecontroleerd bij de poort, daarna kun je bij wijze van spreken je abonnement op de tv-gids onder de neus duwen bij de persoon aan de balie, knikken ze even 'ja is goed' en mag je doorlopen. Er zit echt geen ondernemer op dat soort controles te wachten.
Ik ook. Daarom vind ik dat al die tientallen miljarden aan steun weleens mogen worden betaald door de AOW drastisch te beperken en te korten op de pensioenen. Ieder bejaard stel mag het standaard doen met duizend euro per maand. Krijg je dit al uit je pensioen? Mooi, dan geen AOW! Ik vind als de bevolking al een jaar als een zombie leeft om de oudere generatie het leven te redden, die bejaarden er ook wel voor mogen betalenquote:Op donderdag 18 februari 2021 11:46 schreef GemMagic het volgende:
[..]
Ik ben er ook vooral klaar mee om uiteindelijk mee te mogen betalen voor het steunen van al die winkels en restaurants als dat nog een half jaar langer mag duren. En er is geen politieke keuze waarmee we dit kunnen stoppen.
Enige wat ik hier aan kan toevoegen is dat voor mij de grens al eerder was bereikt met het invoeren van maatregelen die enkel waren om 'de urgentie er in te houden'.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Teleurstelling is wel een goede ja.
Ik heb tot eerder deze week het idee gehad dat alle maatregelen genomen werden puur en alleen omdat ze nodig waren, meer niet. Eerder deze week was het hoger beroep om de avondklok toch in stand te houden, ook al was ie niet wettelijk en sindsdien zit ik er wat anders in.
Tijdens de persconferentie heb ik 2 boze en drammende kabinetsleden gezien. Kabinetsleden die vooral boos waren dat hun maatregel afgepakt is en nu bereid lijken te zijn over lijken te gaan om die maatregel weer in stand te brengen, maar dan met nog meer inperkingen.
In plaats van een avondklok de mogelijkheid om mensen 24/7 in hun huis op te sluiten zonder (vooraf) tussenkomst van de tweede kamer is nu zo'n dingetje waarvan ik denk: Is dit nu echt proportioneel? Deze week is voor mij het punt waar de grens echt bereikt is. Ik vind dat we niet zo ver moeten gaan als we nu aan het gaan zijn.
Het voelt heel surrealistisch dat dit soort gesprekken in een land als Nederland überhaupt plaatsvinden. Vrijheidsberoving vanwege een virus gebaseerd op niet kloppende modellen. In plaats van toegeven dat de modellen waar het op gebaseerd is niet kloppen blijven ze het doorduwen, naar mijn gevoel om geen gezichtsverlies op te lopen.
Dat is iets dat ik ze heel zwaar aanreken, dat geeft mij het gevoel dat het niet gaat om de bevolking beschermen, maar dat het gaat om hun eigen zetel veilig te stellen.
Ik denk dat het sowieso verstandig is om niet afhankelijk te zijn van iets of iemand op het moment dat je gaat stoppen met werken en momenteel onder de 40 bent.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:49 schreef Djeez het volgende:
[..]
Ik ook. Daarom vind ik dat al die tientallen miljarden aan steun weleens mogen worden betaald door de AOW drastisch te beperken en te korten op de pensioenen. Ieder bejaard stel mag het standaard doen met duizend euro per maand. Krijg je dit al uit je pensioen? Mooi, dan geen AOW! Ik vind als de bevolking al een jaar als een zombie leeft om de oudere generatie het leven te redden, die bejaarden er ook wel voor mogen betalen
Tuurlijk. Maar daar gaan de winkels en horeca tenten nog niet van open zeg maar. Als je echt wil feesten dan kan dat nu ook al ja. Maar uit eten? Winkelen? Daar hebben we expliciet toestemming voor nodig als volk.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:48 schreef xFriendx het volgende:
[..]
Mogelijk kopen mensen dan massaal partytenten en dergelijke, mits in bezit van een tuin, en viert men massaal thuis feestjes, of het wel of niet toegestaan is. Denk dat je het met de lente op komt bijna niet meer kan tegenhouden. Als hele straten gelijktijdig besluiten om met gezelschap in de tuin te zitten, ga je dan de hele straat ontruimen en op de bon slingeren? En dan is de ene straat ontruimd en een dorp verderop is er nog een straat die het zat is etc etc. Denk wat men iemand al aangeeft, met de komst van de lente gaan we iets in ons voelen wat vooral roept om naar buiten te gaan en plezier te maken, denk dat het een natuurlijke actie is.
Krijg je Italiaanse toestanden, gooit de horeca massaal de deuren open. Komen dan weer mensen op af. En warempel, geen stijging in de besmettingen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:50 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Tuurlijk. Maar daar gaan de winkels en horeca tenten nog niet van open zeg maar. Als je echt wil feesten dan kan dat nu ook al ja. Maar uit eten? Winkelen? Daar hebben we expliciet toestemming voor nodig als volk.
Maar tegen de zomer moet het sowieso mogelijk zijn om alle kwetsbare mensen ingeent te hebben (50+ en met onderliggend lijden, desnoods 40 of 45+). Dan zijn er weinig argumenten meer om nog veel maatregelen te hebben.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:44 schreef capricia het volgende:
[..]
Ben bang dat je nog wel even een langere adem nodig gaat hebben.
Dit is niet van de zomer weg en dan horen we er nooit meer wat van.
Kan je hier ook specifiek in zijn?quote:
Zie mijn vorige post. #268. Sluit daar wel bij aan denk ik.quote:Enige waar ik mijn twijfels momenteel over heb is de strategie van het corona kabinet en wat ze daarover communiceren. Het lijkt erop dat ze van tactiek zijn overgegaan naar een meer 'zero covid' achtig idee, maar daar spreken ze zich dan vervolgens niet over uit maar gooien het constant op de storm van 'de Britse variant' die vervolgens dan uitblijft (vooralsnog, al zijn er tekenen te zien dat er een stijging komt/dat we op een plateau zitten). Wat vervolgens weer zorgt voor heel veel verwarring.
Sterker nog, dat is niet eens je mening, dat is hoe het geregeld is in de wet. Medische gegevens zijn bijzondere persoonsgegevens onder de AVG, daar moet een zwaarwegend belang voor zijn.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:48 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Mijn persoonlijke mening is dat je iets zwaarwegends als medische gegevens/vaccinatiepaspoort/volksgezondheid nooit aan de verantwoordelijkheid zou mogen overlaten van horecapersoneel, supermarkteigenaren, kermisbazen of zwembadexploitanten. Vooral omdat de laksheid er na enige tijd toch weer insluipt.
Je weet ongetwijfeld zelf hoe dat gaat in de praktijk: de eerste 2 weken wordt er nog streng gecontroleerd bij de poort, daarna kun je bij wijze van spreken je abonnement op de tv-gids onder de neus duwen bij de persoon aan de balie, knikken ze even 'ja is goed' en mag je doorlopen. Er zit echt geen ondernemer op dat soort controles te wachten.
Zal wel gespind kunnen worden als volkgezondheid.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:53 schreef chratnox het volgende:
[..]
Sterker nog, dat is niet eens je mening, dat is hoe het geregeld is in de wet. Medische gegevens zijn bijzondere persoonsgegevens onder de AVG, daar moet een zwaarwegend belang voor zijn.
Ik denk dat het controleren van een papiertje voor toegang tot een restaurant niet zal voldoen aan 'zwaarwegend belang'. Zal het eens vragen aan de AVG/GDPR advocaten op mn werk
Ja. Ik heb daar ook goede hoop op.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:52 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar tegen de zomer moet het sowieso mogelijk zijn om alle kwetsbare mensen ingeent te hebben (50+ en met onderliggend lijden, desnoods 40 of 45+). Dan zijn er weinig argumenten meer om nog veel maatregelen te hebben.
Maar daar gaat het niet om...quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:55 schreef Red_85 het volgende:
Maar of het voldoende is voor een ziekte die een cfr/ifr heeft van 0,015% kan je je dan afvragen.
Dat is 1 manier om er mee om te gaan. Ik verwacht zelf van de overheid dat wanner ze de winkels en horeca durven te sluiten, dan ze dan elke dag 24 uur bezig zijn om het mogelijkheid te maken voor deze sectoren om op een zo veilig en verantwoord mogelijke manier weer verder te kunnen met ondernemen en daarbij ten minste grotendeels hun eigen broek weer mogen ophouden. Ik vind dat realistisch en de risico's aanvaardbaar.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:49 schreef Djeez het volgende:
[..]
Ik ook. Daarom vind ik dat al die tientallen miljarden aan steun weleens mogen worden betaald door de AOW drastisch te beperken en te korten op de pensioenen. Ieder bejaard stel mag het standaard doen met duizend euro per maand. Krijg je dit al uit je pensioen? Mooi, dan geen AOW! Ik vind als de bevolking al een jaar als een zombie leeft om de oudere generatie het leven te redden, die bejaarden er ook wel voor mogen betalen
Dan draai ik het even om; waar zie jij geen realisme?quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:52 schreef Red_85 het volgende:
Kan je hier ook specifiek in zijn?
Want ik zie het serieus niet namelijk. Als dat er wel is, wil ik graag mij argaan oogkleppen af kunnen doen.
Ja, maar als ze dat niet doen moeten ze weer dicht, want er is een nieuwe mutatie die paar weken later voor een onwijze piek gaat zorgen anders! Noodzaak dus zo’n vaccinatie bewijs! Cynisch, maar ik zie het best gebeuren.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:53 schreef chratnox het volgende:
[..]
Sterker nog, dat is niet eens je mening, dat is hoe het geregeld is in de wet. Medische gegevens zijn bijzondere persoonsgegevens onder de AVG, daar moet een zwaarwegend belang voor zijn.
Ik denk dat het controleren van een papiertje voor toegang tot een restaurant niet zal voldoen aan 'zwaarwegend belang'. Zal het eens vragen aan de AVG/GDPR advocaten op mn werk
Laat ze eerst iedereen maar eens vaccineren. Daar zijn we nog wel wat maanden zoet mee in Nederland.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:58 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ja, maar als ze dat niet doen moeten ze weer dicht, want er is een nieuwe mutatie die paar weken later voor een onwijze piek gaat zorgen anders! Noodzaak dus zo’n vaccinatie bewijs! Cynisch, maar ik zie het best gebeuren.
Ze hebben me al zo vaak verrast dit afgelopen jaar.
Zolang je blijft vasthouden aan 1,5 meter kun je nog steeds vrij weinig. Dan blijf je op niveau zomer 2020 hangen met overal beperkingen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Ik heb daar ook goede hoop op.![]()
En als de ziekenhuizen dan leeg zijn, is het over met de maatregelen. Dat hoop ik echt, die lege ziekenhuizen.
Maar ik hou wel rekening met een opleving eind dit jaar. En dat bijv 1,5 meter nog gewoon nodig is.
En dat je overal vaccinatiebewijzen of negatieve tests moet kunnen laten zien. Dat soort zaken.
Dus ja, een lange adem.
Willen ze zich een keer voorbereiden is het weer niet goedquote:Op donderdag 18 februari 2021 12:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Laat ze eerst iedereen maar eens vaccineren. Daar zijn we nog wel wat maanden zoet mee in Nederland.
Dat zou de logische zet zijn. Net als dat het logisch zou zijn om de samenleving weer te openen als de risico groepen en ouderen een vaccinatie gehad hebben. Ik denk alleen niet dat het zo gaat werken en dat ze heel snel veel aandacht gaan schenken aan zo’n paspoort. Het Nederlandse kabinet werkt niet echt op logica heb ik het idee.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Laat ze eerst iedereen maar eens vaccineren. Daar zijn we nog wel wat maanden zoet mee in Nederland.
Ze kunnen nog zoveel mooie plannen hebben, maar als tegen de zomer iedereen zo'n beetje gevaccineerd is of bijna word in combinatie met lege ziekenhuizen, dan keert de wal gewoon het schip. Enige invloed die je dan nog hebt is evenementenvergunningen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:03 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Zolang je blijft vasthouden aan 1,5 meter kun je nog steeds vrij weinig. Dan blijf je op niveau zomer 2020 hangen.
Zodra die prikken er massaal inzitten straks gaat niemand zich daar meer aan houden. Afgelopen zomer was het ook al onbegonnen werk in b.v. de voetbalkantines om die afstanden te waarborgen, en dat was zonder vaccins.
Ik geef alleen aan dat ik er rekening mee hou dat het nog niet over is in en na de zomer.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:03 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Zolang je blijft vasthouden aan 1,5 meter kun je nog steeds vrij weinig. Dan blijf je op niveau zomer 2020 hangen met overal beperkingen.
Zodra die prikken er massaal inzitten straks gaat niemand zich daar meer aan houden. Afgelopen zomer was het ook al onbegonnen werk in b.v. de voetbalkantines om die afstanden te waarborgen, en dat was zonder vaccins.
Beleid.quote:Op donderdag 18 februari 2021 11:57 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Dan draai ik het even om; waar zie jij geen realisme?
Ik stel voor dat we op 1 april met zijn allen weer normaal gaan doen, wat willen ze doen? Boos worden? Boetes uitdelen? Veel succes met het afhandelen van je boetes.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:06 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ze kunnen nog zoveel mooie plannen hebben, maar als tegen de zomer iedereen zo'n beetje gevaccineerd is of bijna word in combinatie met lege ziekenhuizen, dan keert de wal gewoon het schip. Enige invloed die je dan nog hebt is evenementenvergunningen.
Wat een goed doordacht plan zeg.quote:1 Kwetsbaren beter beschermen
Tijdelijke invulling van de ziektewet voor kwetsbaren die niet thuis kunnen werken. Gebruik maken van leegstaande taxi’s, hotels en vakantiehuizen om kwetsbaren die dat nodig hebben en willen te vervoeren of tijdelijk op te vangen
2 Veilige zones inrichten
Hier gelden strenge veiligheidsregels bedoeld om kwetsbaren te beschermen in het maatschappelijke verkeer. Zones kunnen plekken zijn, maar ook bepaalde tijdstippen. Buiten de zones is alles weer mogelijk
3 Per 1 maart Nederland weer open
Einde avondklok, einde lockdown, winkels, horeca, onderwijs, cultuur open. Testen alleen bij klachten, massaal sneltesten alleen bij hoge uitzondering. Mensen gewoon weer aan het werk, kwetsbaren werken of vanuit huis of gaan tijdelijk in de ziektewet
Exact. Dan kun je hoogstens nog sturen op de capaciteit van evenementen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:06 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ze kunnen nog zoveel mooie plannen hebben, maar als tegen de zomer iedereen zo'n beetje gevaccineerd is of bijna word in combinatie met lege ziekenhuizen, dan keert de wal gewoon het schip. Enige invloed die je dan nog hebt is evenementenvergunningen.
Zou kunnen, maar ik vraag me af wat we daar aan hebben. Wordt daardoor het virus beter bestreden? Ik zie dat niet zo.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:04 schreef raptorix het volgende:
Het meest treurige vind ik nog wel dat we na een jaar kloten nog steeds geen fucking real time data hebben, zitten we in fucking Somalie ofzo dat we dat niet kunnen fixen? Er zijn 2 miljoen mensen zonder werk in dit land die betaalt worden door de overheid, ik stel voor dat we op elke lokatie waar we ook maar iets doen met Corona een "teller" neerzetten die 2 keer per dag de geturfde getallen doorgeeft op een centraal nummer waar men het in een excel sheet zet, godverdomme is het nou echt allemaal zo moeilijk in dit land.
Ze zullen ook wel moeilijk gaan doen over nieuwe mutaties waar het vaccin misschien niet goed genoeg tegen werkt. Dat er daarom weer wat meer dicht moet ed. En als een Gommers maar hard genoeg roept dat de ziekenhuizen anders weer in gevaar komen (ook als dat niet zo is) dan zie ik het kabinet nog rare sprongen maken.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik geef alleen aan dat ik er rekening mee hou dat het nog niet over is in en na de zomer.
Meineed en dat is misdaad.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:08 schreef michiel_merk het volgende:
[..]
Mocht dit zo echt zijn, heeft Jaap gelogen in de rechtbank door te zeggen dat het hard gaat
Sarcasme?quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:08 schreef Scrummie het volgende:
Trending op Twitter: https://herstel-nl.nl/het-plan/
[..]
Wat een goed doordacht plan zeg.
Het is geen meineed als dingen anders lopen dan je model had voorspeld.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:10 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Meineed en dat is misdaad.
Allemaal voer voor een parlementaire enquete ook.
Wat is daar niet realistisch aan? Er is een doel; de zorg niet over laten stromen. En dat doel proberen ze te bereiken met middelen.quote:
Nouja, volgens mij is er wel een plan, maar twijfel ik wel over de communicatie ervan.quote:Geen plan, waaien met alle windrichten en whats hot.
Ik zie niet in hoe je een crisis als deze wil bestrijden anders dan door middel van modellen eigenlijk. Dat spinnen zie ik niet echt.quote:Baseren op datamodellen gefundeerd op aannames en schattingen. Maar zodra de praktijk anders zegt, het toch spinnen naar je eigen gelijk.
Die is er wel. Vaccinaties.quote:Geen stip op de horizon.
Ik vond die uitleg anders prima hoor. Het was onhandig, maar tja.quote:Cijfers aanpassen zodra ze niet naar het zin zijn. Zie bijvoorbeeld wat er gebeurde in het vaccinatieprogramma. hugo kreeg grote kritiek en vond opeens cijfers op basis van schattingen belangrijker ipv de geconfirmeerde cijfers.
Ik zie dat op angst inspelen niet zo, anders dan het uitspreken van de vrees van die Britse variant. Maar ik geloof er wel in dat ze daar echt angstig voor zijn (en dat kunnen ze ook wel onderbouwen, maar ja, modellen).quote:Continu maar op angst inspelen met een paternalistische ondertoon
Ik kan het me voorstellen, maar ik zie het toch wat anders.quote:Dat soort. Werkt niet echt op vertrouwen zeg maar.
Ik weet niet wat voor werk je doet, maar vrijwel al mijn werkzaamheden beginnen met het inzichtelijk krijgen van een probleem, zonder data kan ik mijn werk niet doen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:09 schreef 297534 het volgende:
[..]
Zou kunnen, maar ik vraag me af wat we daar aan hebben. Wordt daardoor het virus beter bestreden? Ik zie dat niet zo.
Al was het alleen maar dat bepaalde landen (las al iets over ergens in Italië) een vaccinatiebewijs verplicht stellen om er heen te mogen. En velen van ons hebben zo'n bewijs niet deze zomer.quote:Op donderdag 18 februari 2021 12:09 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ze zullen ook wel moeilijk gaan doen over nieuwe mutaties waar het vaccin misschien niet goed genoeg tegen werkt. Dat er daarom weer wat meer dicht moet ed. En als een Gommers maar hard genoeg roept dat de ziekenhuizen anders weer in gevaar komen (ook als dat niet zo is) dan zie ik het kabinet nog rare sprongen maken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |