Ik heb geen idee wat deze aandoening inhoudt, maar als er sprake is van een psychische aandoening waardoor je vaak uitvalt is dat weer een ander verhaal, lijkt me.quote:Op zondag 13 september 2020 10:58 schreef Seven. het volgende:
[..]
We hebben hier een user die body dysmorphic disorder heeft en daarom een kaakingreep heeft laten doen. Moet je daarin (herhaaldelijk) meegaan als werkgever? Sprake van psychisch lijden, maar de collega's lijden er ook onder want zij moeten het werk doen.
Eens en ik vind het ook niet gezond dat iemand (manager) zonder medische achtergrond een oordeel velt over medische zaken. Mijn ervaring is trouwens dat mensen met mij altijd hun medische sores delenquote:Op zondag 13 september 2020 11:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Probleem is, een werknemer is op geen enkele manier verplicht zijn medische sores met een leidinggevende te delen. Daar is een bedrijfsarts voor.
Zo zit ik echt niet in elkaar. Maar ik vind dat je als manager in het uitvoeren van je beleid een taak hebt richting de hele afdeling. Meedenken en goed overleg is nodig en als manager is het ook je taak om ervoor te zorgen dat je werknemer dit bespreekbaar kan maken. Maar als een werknemer daar bij voorbaat een bom onder legt door zelf niet te overleggen over een cosmetische ingreep.. nou ja: dat doet wel iets in de werkrelatie. En het doet ook wat als je daar als manager niet op reageert.quote:Op zondag 13 september 2020 11:06 schreef vosss het volgende:
[..]
...... zolang de werknemer maar zijn verlof opneemt want anders nadelig voor werkgever.
Althans zo kom je op mij over. Excuus als dat niet zo is
Ja dat is ziekteverzuimquote:Op zondag 13 september 2020 11:10 schreef Seven. het volgende:
Ik ben wel eens benieuwd of @:GereDathan en @:vosss vinden of de werkgever ook zo schappelijk moet zijn richting een transgender werknemer bijvoorbeeld. Kan die zich ook gewoon ziekmelden omdat zij zich borstprotheses aan laat meten, of hij een penisconstructie uit laat voeren?
Ff vooropgesteld: ik weet niet of de bedrijfsarts een gendertransitie ziet als medische indicatie.
Huisarts of psycholoog heeft niets te zeggen over arbeidsgerelateerde zaken. Daar is alleen de bedrijfsarts voor, soms in vorm van arbodienstgebeurenquote:Op zondag 13 september 2020 11:23 schreef fespo het volgende:
Cosmetisch is verlofdagen.
Anders is het ziek melden.
Je kunt steun krijgen van je huisarts / psycholoog om je verhaal te versterken dat het niet alleen cosmetisch is.
Of open kaart spelen met je werkgever / bedrijfsarts.
Die kunnen er begrip voor hebben.
Ik zou jezelf niet ziek melden zonder steun van minimaal 1 van deze 2, daar kan je nog wel eens in de problemen van komen.
Hoezo 16 weken?quote:Op zondag 13 september 2020 11:21 schreef lily het volgende:
Je meldt eerder dat je het raar vindt dat een werkgever voor de kosten moet opdraaien want hij heeft niet voor de 2 zwangerschappen (en het vetschort) gekozen.
16 weken verlof oppakken dan maar?
Aangezien het mijn eigen keuze was, was ik bereid om verlof op te nemen. Zou in mijn geval om een dag of drie gaan.quote:Op zondag 13 september 2020 10:22 schreef Seven. het volgende:
[..]
Dat is superfijn, maar vooral heel schappelijk. En goed dat je het in overleg hebt gedaan. Dan beschadig je de relatie met je werkgever ook niet onnodig.
ik denk dat ze wel beter kunnen inschatten of iemand ziek is (dus kans maakt bij de bedrijfsarts) dan een stelletje Fok!ers hier.quote:Op zondag 13 september 2020 11:27 schreef Molo het volgende:
[..]
Huisarts of psycholoog heeft niets te zeggen over arbeidsgerelateerde zaken. Daar is alleen de bedrijfsarts voor, soms in vorm van arbodienstgebeuren
Daar gaat het niet om. Uitspraken doen over werk is voorbehouden aan bedrijfsartsen (en deels arbodiensten).quote:Op zondag 13 september 2020 11:32 schreef fespo het volgende:
[..]
ik denk dat ze wel beter kunnen inschatten of iemand ziek is (dus kans maakt bij de bedrijfsarts) dan een stelletje Fok!ers hier.
Dat wordt betaald door het UWVquote:Op zondag 13 september 2020 11:36 schreef lily het volgende:
[..]
12 weken. Ik had het al aangepast.
Ik doel op het zwangerschapsverlof.
Klopt.quote:Op zondag 13 september 2020 11:37 schreef Molo het volgende:
[..]
Dat wordt betaald door het UWV![]()
Net even verkeerd voorbeeld
Dan snap ik nog niet goed wat je bedoeltquote:Op zondag 13 september 2020 11:36 schreef lily het volgende:
[..]
12 weken. Ik had het al aangepast.
Ik doel op het zwangerschapsverlof.
Dat ligt aan het soort werk, soort collega's en andere contextquote:Op zondag 13 september 2020 11:38 schreef lily het volgende:
[..]
Klopt.
Maar er moet een vervanger komen of je zadelt je collega’s ermee op.
Oke. Ik heb nu geen tijd om uit te leggen wat ik bedoel (ik doelde op je uitspraak eerder dit topic). Maar goed, later wellicht.quote:Op zondag 13 september 2020 11:39 schreef Seven. het volgende:
[..]
Dan snap ik nog niet goed wat je bedoelt. Hersteltijd voor TS is 6 weken, maar ze geeft aan dat ze na 1,5 week wel denkt thuis te kunnen werken.
Her gaat om een dag of 8.quote:Op zondag 13 september 2020 10:55 schreef vosss het volgende:
Bij Seven. was TS uiteindelijk gewoon keihard depressief geworden omdat ze die huidplooien niet weg mocht laten halen behalve als er een hele sloot aan verlofdagen daarvoor opgenomen moesten worden.
En dan valt zo iemand dus maanden uit ipv een paar weken ziektewet.
Het is niet alsof Seven. of eender welke andere manager dit zelf moet betalen.
Hoezo vermoed je dit? Je hebt zelf een complex geval waarbij je je ook af kan vragen of zo iemand zich zo maar ziek kan melden of dat hij/zij/het verlof op moet nemen.quote:Op zondag 13 september 2020 11:28 schreef Seven. het volgende:
Ik vermoed dat wij hier wel beleid voor hebben
Met 'we hebben hier een user die BDD heeft' doel ik op een welbekende fokker. Niet op één van m'n eigen mensen op de afdeling.quote:Op zondag 13 september 2020 11:48 schreef vosss het volgende:
[..]
Hoezo vermoed je dit? Je hebt zelf een complex geval waarbij je je ook af kan vragen of zo iemand zich zo maar ziek kan melden of dat hij/zij/het verlof op moet nemen.
Waarom weet je nog niet of jullie daar überhaupt beleid voor hebben?
Dan had je wellicht duidelijker moeten zijn. Ik was dus abusievelijk in de veronderstelling dat het een werknemer bij jou betrofquote:Op zondag 13 september 2020 12:06 schreef Seven. het volgende:
[..]
Met 'we hebben hier een user die BDD heeft' doel ik op een welbekende fokker. Niet op één van m'n eigen mensen op de afdeling.
De bedrijfsarts heeft wettelijk ook de taak om aan preventie te werken. Daar lijkt mij dit echt wel onder te vallen: afvallen van fors overgewicht en de nasleep.quote:Op zondag 13 september 2020 09:56 schreef FYazz het volgende:
[..]
Wat een misplaatst vooroordeel.
Dan wel ... uit belang van werkgever kan HR ook adviseren om goed werkgeverschap te tonen en werknemer bij te staan bij dit proces.
Een bedrijfsarts komt doorgaans pas in beeld na een ziekmelding van werknemer en gaat niet vooraf bepalen welke arbeidsmogelijkheden er wel of niet zijn.
@:TS
Vraag het aan HR (of aan de verzuimmanager/casemanager als je bedrijf deze heeft).
Aangezien ik van mening ben dat transgenders mensen zijn die vooral psychische hulp nodig hebben in plaats van een operatie lijkt me dit verder niet zo relevant voor dit topicquote:Op zondag 13 september 2020 12:06 schreef Seven. het volgende:
Wat vind je van m'n transgender casus?
Fair point.quote:Op zondag 13 september 2020 12:08 schreef vosss het volgende:
[..]
Dan had je wellicht duidelijker moeten zijn. Ik was dus abusievelijk in de veronderstelling dat het een werknemer bij jou betrof
En die psychische hulp, daarvoor kan zo iemand gewoon wekelijks een paar uur voor ziekmelden dan toch? Want ja, hij/zij/het kan op dat moment van die hulp niet werken.quote:Op zondag 13 september 2020 12:10 schreef vosss het volgende:
[..]
Aangezien ik van mening ben dat transgenders mensen zijn die vooral psychische hulp nodig hebben in plaats van een operatie lijkt me dit verder niet zo relevant voor dit topic
Als je naar een specialist moet dan krijg je daar doorgaans gewoon uren voor. Doktersbezoek evenzo. Geen idee verder of dat soort hulp daar ook onder valt, maar mij lijkt van wel eigenlijk?quote:Op zondag 13 september 2020 12:13 schreef baskick het volgende:
[..]
En die psychische hulp, daarvoor kan zo iemand gewoon wekelijks een paar uur voor ziekmelden dan toch? Want ja, hij/zij/het kan op dat moment van die hulp niet werken.
https://www.unie.nl/nieuw(...)wettelijk-toegestaanquote:Op zondag 13 september 2020 12:16 schreef vosss het volgende:
[..]
Als je naar een specialist moet dan krijg je daar doorgaans gewoon uren voor. Doktersbezoek evenzo. Geen idee verder of dat soort hulp daar ook onder valt, maar mij lijkt van wel eigenlijk?
Mijn punt hier is dus dat je als manager ontzettend voorzichtig moet zijn met empathie tonen en op basis daarvan uitzonderingen maken op het beleid.quote:Op zondag 13 september 2020 12:10 schreef vosss het volgende:
[..]
Aangezien ik van mening ben dat transgenders mensen zijn die vooral psychische hulp nodig hebben in plaats van een operatie lijkt me dit verder niet zo relevant voor dit topic
Wanneer kom je bij ons werken?quote:Op zondag 13 september 2020 12:23 schreef Seven. het volgende:
Als manager is het je verantwoordelijkheid om een gezonde cultuur te bewerkstelligen.
quote:Op zondag 13 september 2020 12:19 schreef baskick het volgende:
[..]
https://www.unie.nl/nieuw(...)wettelijk-toegestaan
quote:403 Forbidden
You don't have permission to access this resource.
HR vertellen wat je medische klachten zijn?quote:Op zaterdag 12 september 2020 23:56 schreef Rene het volgende:
Ik zou HR vragen. Want in hoeverre is het medisch nodig? Lichamelijk misschien niet maar mentaal wel?
Ik ben bepaald geen fluffy manager hoorquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Resistance is futile.
Dus omdat iemand, net zoals jijzelf, stellig kan zijn moet jij je dominante trekjes onderdrukken om er niet met gestrekt been in te vliegen?quote:Op zondag 13 september 2020 12:47 schreef Seven. het volgende:
Jij en ik zouden best wel botsen, omdat we allebei vrij stellig kunnen zijn. Zo'n houding van 'je kunt me toch niks maken' heeft een slechte uitwerking op mij, dan moet ik echt mijn dominante trekjes onderdrukken om er niet met gestrekt been in te vliegen
Nee, ook de mensen in mijn teams mogen stellig zijn, alleen is het voor mij als mens nog steeds wel eens lastig om dan de kalmte te bewaren. Managers zijn soms net mensen.quote:Op zondag 13 september 2020 12:50 schreef vosss het volgende:
[..]
Dus omdat iemand, net zoals jijzelf, stellig kan zijn moet jij je dominante trekjes onderdrukken om er niet met gestrekt been in te vliegen?
Ergo: voor jou is het ok om stellig te zijn, maar voor jouw personeel niet?
[offtopic]
Ik denk overigens dat wij het prima zouden kunnen vinden met elkaar hoor. Als ik onder jou zou werken en ook als jij onder mij zou werken.
En als jij dan stellig bent, heb je er dan begrip voor dat de mensen in jouw teams de kalmte moeilijk kunnen bewaren?quote:Op zondag 13 september 2020 12:55 schreef Seven. het volgende:
[..]
Nee, ook de mensen in mijn teams mogen stellig zijn, alleen is het voor mij als mens nog steeds wel eens lastig om dan de kalmte te bewaren. Managers zijn soms net mensen.
Nee, helemaal niet. Ik doe zelf ook nooit iets alleen maar omdat iemand het zegt. Maar nu gaan we te ver off topic.quote:Op zondag 13 september 2020 12:56 schreef vosss het volgende:
[..]
En als jij dan stellig bent, heb je er dan begrip voor dat de mensen in jouw teams de kalmte moeilijk kunnen bewaren?
Of moeten die vooral niet zeiken, hun kop dichthouden en doen wat jij zegt?
Zie je wel dat wij het uitstekend zouden kunnen vindenquote:Op zondag 13 september 2020 14:11 schreef Seven. het volgende:
[..]
Nee, helemaal niet. Ik doe zelf ook nooit iets alleen maar omdat iemand het zegt. Maar nu gaan we te ver off topic.
Dit zou ik doen.quote:Op zondag 13 september 2020 00:27 schreef Seven. het volgende:
Geen medische indicatie = verlof opnemen. Bij twijfel, check bij de arbo arts.
https://www.hrpraktijk.nl(...)greep-verlof-verzuim
https://chro.nl/artikel/c(...)f%20moeten%20opnemen.
Hoezo vaag. Ik wil het juist netjes regelen?! En dus van te voren alles uitzoeken.quote:Op zondag 13 september 2020 09:51 schreef Molo het volgende:
[..]
Daar kun je natuurlijk ook eerder heen, al dan niet uit jezelf.
Vaag verhaal van TS iig en roept geen sympathie op nee
Je bent niemand verantwoording schuldig over waarom jij overgewicht had. En niemand hier zegt dat jij een morbide obees persoon bent, dat is jouw eigen invulling. Fijn dat jouw gezin compleet isquote:Op zondag 13 september 2020 15:24 schreef Summer25 het volgende:
Even voor duidelijkheid. Ik ga er vanuit, en dat is ook de inschatting van specialist, na 1 tot 1,5 week weer netjes thuis te kunnen werken. Dus nee ga zeker niet 6 weken “ziek/verlof”
Ik las ergens iemand die vindt dat ik slaatje hier uit wil slaan richting de manager. Bijzonder. Want ik wil dit juist netjes regelen omdat ik tevreden ben over m’n baan en werkgever en ik dus hun ook niet in problemen wil brengen door MIJN keuze.
Of het medisch is. Sja. Ligt er aan hoe je bekijkt. Op ten duur kan je smetplekken enz krijgen. Alleen voor mij is vooral psychisch voor nu.
Daarnaast fijn dat mensen mij voorstellen als een of andere morbide obese persoon welke mega overgewicht had. Gelukkig is/was dat niet zo. Mijn gewicht kwam doordat ik 8 jaar aan 1 stuk hormonen heb moeten spuiten in combinatie met periodes van prednison om er voor te zorgen om überhaupt ooit kinderen te kunnen krijgen. Nu is gezin compleet en werk ik aan een gezond lijf zonder medicatie
Blijf vooral in je bubbel. Ik heb medelijden met het werkvolk onder je, wat een hel moet dat zijn.quote:Op zondag 13 september 2020 10:41 schreef Seven. het volgende:
[..]
Het is geen populariteitswedstrijdje. En het is ook geen befehl ist befehl.
Ik ben als manager liever transparant en eerlijk naar de hele afdeling. Als je 20+ mensen op de afdeling hebt en je laat 1 persoon zich ziekmelden voor het verwijderen van een huidflap, dan moet je iemand die een borstvergroting laat doen ook die vrijheid geven. Daar ontstaan ook scheve gezichten door. Zelfde als niets doen aan rotte appels die liegen tegen hun leidinggevende, dat wordt ook lang niet altijd gewaardeerd door de collega's.
Gewoon heldere en professionele principes naleven. Dan zien mensen je niet als dictator hoor.
Ja, ook dat is gewoon ziekteverlof.quote:Op zondag 13 september 2020 11:10 schreef Seven. het volgende:
Ik ben wel eens benieuwd of @:GereDathan en @:vosss vinden of de werkgever ook zo schappelijk moet zijn richting een transgender werknemer bijvoorbeeld. Kan die zich ook gewoon ziekmelden omdat zij zich borstprotheses aan laat meten, of hij een penisconstructie uit laat voeren?
Ff vooropgesteld: ik weet niet of de bedrijfsarts een gendertransitie ziet als medische indicatie.
Ik voel me toch zo gekwetst hè, door zulke opmerkingenquote:Op zondag 13 september 2020 17:19 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Blijf vooral in je bubbel. Ik heb medelijden met het werkvolk onder je, wat een hel moet dat zijn.
Je beseft namelijk niet eens dat je niet eens mág vragen waarom iemand ziekteverlof opneemt. Je beseft je ook niet dat jij helemaal niet bepaald wat wel en geen ziekteverlof is.
Als je je maar niet ziek meld, psychische problemen hoef je niet op je werkgever af te wentelen.quote:Op zondag 13 september 2020 17:27 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik voel me toch zo gekwetst hè, door zulke opmerkingen.
Ik snap dat jij niet niet de capaciteiten hebt om mijn visie en afwegingen voor een hele afdeling te snappen (in plaats van 1 arbitrair besluit nemen gebaseerd op hoe goed je met iemand overweg kunt), en het is me ook wel duidelijk dat je daarom niet verder komt dan mij gebrek aan empathie te verwijten zonder enige achtergrondkennis van hoe ikzelf beleid toe zou passen, maar jij mag het laatste woord, hoorquote:Op zondag 13 september 2020 17:28 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Als je je maar niet ziek meld, psychische problemen hoef je niet op je werkgever af te wentelen.
En het personeel kan ook heen dag zonder hun inspirerende slavendrijver leider.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |