De cijfers van de politie zullen inderdaad niet kloppen.Leugens wat ik je brom.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:07 schreef alpeko het volgende:
[..]
Op het totaal. Dat snap je ook wel. Maar of dat dan weer iets met die verkeersdoden te maken heeft? Ongetwijfeld zullen er zijn die hun kans zien om eens lekker extra gas te geven.
[..]
https://www.ad.nl/auto/we(...)ers-durven~ab18c4dc/
Onze bevindingen kloppen en worden ondersteund door cijfers. Het één sluit het ander ook niet uit.
quote:Ruim eenderde patiënten met COVID-19 heeft acute nierschade
Bijna 37 procent van de patiënten die in het ziekenhuis zijn opgenomen met corona, krijgt ook nierproblemen. Dat blijkt uit een onderzoek onder bijna 5500 patiënten in de Amerikaanse staat New York. Het onderzoek is uitgevoerd door Northwell Health, een van de grootste zorginstellingen daar. De resultaten zijn gepubliceerd in het vaktijdschrift Kidney International.
Volgens nefroloog Kenar Jhaveri ontwikkelen veel patiënten acute nierbeschadiging. Die treedt op als de nieren falen en niet in staat zijn afval weg te filteren. In 14.3 procent van de gevallen was dialyse nodig.
De medici melden verder dat de meeste en ernstigste problemen zich voordoen bij patiënten die aan de beademing moeten. Het is de grootste studie naar nierproblemen bij coronapatiënten tot nu toe.
NOS Live
Maar 4,4%...quote:PARIJS - Het nieuwe coronavirus heeft in Frankrijk pas 4,4 procent van de bevolking besmet. Dit is volgens het gerenommeerde Pasteur Instituut in Parijs door eigen onderzoek aan het licht gekomen. Het gaat om circa 2,8 miljoen besmettingen. In de zwaar getroffen regio’s in het noordoosten langs de Rijn en in de hoofdstad Parijs ligt het percentage op 9 of 10 procent.
In de officiële gezondheidsstatistieken op basis van de vastgestelde gevallen ligt het percentage met minder dan 180.000 besmettingen veel lager. Het zou uitkomen op nog geen 0,3 procent van de bevolking. Circa 59.000 patiënten zijn inmiddels genezen en rond de 27.000 zijn aan de gevolgen van het virus bezweken.
In de officiële gezondheidsstatistieken op basis van de vastgestelde gevallen ligt het percentage met minder dan 180.000 besmettingen veel lager. Het zou uitkomen op nog geen 0,3 procent van de bevolking. Circa 59.000 patiënten zijn inmiddels genezen en rond de 27.000 zijn aan de gevolgen van het virus bezweken.
Het Pasteur Instituut waarschuwt dat het aantal besmettingen hoe dan ook te laag is om de bevolking door groepsimmuniteit bescherming te geven en er dus een vaccin nodig is om de aandoening te bedwingen. Pas als ongeveer 65 procent besmet is geweest, heeft de bevolking weerstand opgebouwd om het virus zonder vaccin de baas te worden.
Het instituut prijst de half maart ingevoerde lockdown. Het gemiddeld aantal mensen dat een patiënt toen besmette, was bijna drie en nu, 55 dagen later, staat dit reproductiegetal van het virus op 0,67.
Afgelopen maandag heeft Frankrijk net als veel andere Europese landen een begin gemaakt met het afbouwen van de lockdown. Spanje, waar volgens een studie 5 procent van de bevolking besmet is of geweest is, doet dat ook.
quote:
Ja dat hersteld zich ook niet zo maar lijkt mij...quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:38 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Laten we zeggen één op de drie van de mensen die in het ziekenhuis belanden eindigen met nierschade.
Dat zijn nu al zo'n 3000 extra nierpatiënten dus
Nog zo weinig maarquote:Op donderdag 14 mei 2020 10:37 schreef Momo het volgende:
Maar 4,4 procent van de Fransen besmet geraakt met coronavirus
[..]
Maar 4,4%...
Ik laat je wel in de waan dat NL in 1 groot circuit is veranderd.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:31 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Ik had het bericht liever niet hoeven lezen dus laat die framing van je maar gewoon lekker zitten, oke? Grote knul.
Is dit gewoon eigenwijs doen om het eigenwijs doen? Dus het kán niet zo zijn dat over het algemeen men zich netter aan de snelheid houdt en dat er ook meer excessen zijn? Bovendien roep ik niks over leugens. Jij bent hier degene die die woorden in de mond legt van anderen. Ik heb geen enkele reden om te twijfel aan de bevindingen van de politie. De ene conclusie hoeft de andere niet tegen te spreken.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:35 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
De cijfers van de politie zullen inderdaad niet kloppen.Leugens wat ik je brom.Flitsmeister is daar veel beter in op basis van hun zelf verkregen statistieken.
Maar goed, we wachten het rapport van de politie dat morgen uitkomt wel af
Dat is inderdaad maar de vraag ja.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:39 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja dat hersteld zich ook niet zo maar lijkt mij...
En het is de vraag in hoeverre de nieren beschadigd zijn. Beter word je er in ieder geval niet van. Hartproblemen na COVID-19, jonge mensen die amper ziek waren en uiteindelijk aan een hersenbloeding overlijden en nóg wil een groot gedeelte van de wereld het nog steeds bagatelliserenquote:Soms herstellen de nieren zich weer na acuut nierfalen. Maar het kan voorkomen dat de schade blijvend is of erger wordt. Dan is er sprake van chronisch nierfalen.
Nou nee. Jij verkiest liever het AD op basis van flitsmeisterstatistieken, ik verkies liever de gegevens en bewoordingen van de politie en de minister van verkeer. Ieder z'n ding. Zien de uitkomst van het rapport later welquote:Op donderdag 14 mei 2020 10:42 schreef alpeko het volgende:
[..]
Is dit gewoon eigenwijs doen om het eigenwijs doen? Dus het kán niet zo zijn dat over het algemeen men zich netter aan de snelheid houdt en dat er ook meer excessen zijn? Bovendien roep ik niks over leugens. Jij bent hier degene die die woorden in de mond legt anderen. Je kunt uit de cijfers meerdere conclusies trekken en de ene conclusie hoeft de andere niet tegen te spreken.
Nogmaals, 2 andere feiten die elkaar niet tegenspreken. Je doet gewoon moeilijk. Snap sowieso niet waarom je je druk zou maken om Nederland eigenlijk. Ik heb nog nooit zo relaxed van huis naar werk (en vice versa) gereden als afgelopen tijd. Dat er ook (meer) excessen zijn, staat vast ja maar dat doet niks af aan het algemene beeld. Risico's verschuiven logischerwijs ook als men minder de auto pakt en vaker andere vervoersmiddelen. Per definitie zijn dat natuurlijk maar randzaken en zijn er grote problemen om ons druk over te maken.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:47 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Nou nee. Jij verkiest liever het AD, ik verkies liever de bewoordingen van de politie en de minister van verkeer. Ieder z'n ding blijkbaar.
Ja behoorlijk triest voor die mensen. En dit zijn dan enkel de nierpatiënten. Er zijn er ook die er chronische longklachten of CVS/ME op nahouden.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:38 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Laten we zeggen één op de drie van de mensen die in het ziekenhuis belanden eindigen met nierschade.
Dat zijn nu al zo'n 3000 extra nierpatiënten dus
Wat ik al zei, hij is er van overtuigd dat het hier chaos op de weg is met veel doden door hardrijders. Er zullen ongetwijfeld wat meer excessen zijn door de nog legere wegen op de rustigere tijden, maar over het algemeen zie ik mensen normaal tot relaxter rijden. Geen gestress meer want er zijn toch geen files, dus minder reden om opgefokt in de auto te zitten.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:42 schreef alpeko het volgende:
[..]
Is dit gewoon eigenwijs doen om het eigenwijs doen? Dus het kán niet zo zijn dat over het algemeen men zich netter aan de snelheid houdt en dat er ook meer excessen zijn? Bovendien roep ik niks over leugens. Jij bent hier degene die die woorden in de mond legt anderen. Je kunt uit de cijfers meerdere conclusies trekken en de ene conclusie hoeft de andere niet tegen te spreken.
Moeten ook nog maar afwachten hoe het de mensen met Covid Associated Lung Disorder. afgaat. Littekenweefsel in je longen raak je in ieder geval niet meer van af.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:48 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Ja behoorlijk triest voor die mensen. En dit zijn dan enkel de nierpatiënten. Er zijn er ook die er chronische longklachten of CVS/ME op nahouden.
Laat dat denken voor anderen maar aan anderen over, oke?quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:49 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Wat ik al zei, hij is er van overtuigd dat het hier chaos op de weg is
En 2,5-3 jaar verder.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:40 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Nog zo weinig maarVoor je groepsimmuniteit bereikt hebt zou Frankrijk dus al met een kleine 400.000 doden. Volledige stad ter grootte van Utrecht weggevaagd.
Fijn dat je je toon een beetje aanpast. Ik ontken dan ook nergens dat het door het verminderde totaalvolume rustiger rijden is. Dat is een logisch gevolg.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:48 schreef alpeko het volgende:
[..]
Nogmaals, 2 andere feiten die elkaar niet tegenspreken. Je doet gewoon moeilijk. Snap sowieso niet waarom je je druk zou maken om Nederland eigenlijk. Ik heb nog nooit zo relaxed van werk naar huis gereden als afgelopen tijd. Dat er ook (meer) excessen zijn, staat vast ja maar dat doet niks af aan het algemene beeld. Risico's verschuiven logischerwijs ook als men minder de auto pakt en vaker andere vervoersmiddelen. Per definitie zijn dat natuurlijk maar randzaken en zijn er grote problemen om ons druk over te maken.
Al lang niets meer van gehoord. Ze zouden toch met tussentijdse resultaten komen?quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:52 schreef hooibaal het volgende:
Is ook wel ongeveer in lijn met het nederlandse onderzoek van de bloedbank
Daaruit is toch gebleken dat iets van 3% van de mensen die gedoneerd hebben antistoffen heeft?quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:55 schreef zoost het volgende:
[..]
Al lang niets meer van gehoord. Ze zouden toch met tussentijdse resultaten komen?
Een maand geleden ongeveer.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:56 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Daaruit is toch gebleken dat iets van 3% van de mensen die gedoneerd hebben antistoffen heeft?
Mijn toon is al die tijd hetzelfde. Ik zeg niet alléén dat het rustiger is maar óók dat men (over het algemeen) minder hard rijdt. Het staat je vrij om dat weg te wuiven omdat die cijfers van het AD komen en omdat ze je niet aan staan. Mag. Is het logisch? Nee.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:55 schreef Pumpalov het volgende:
Fijn dat je je toon een beetje aanpast. Ik ontken dan ook nergens dat het door het verminderde totaalvolume rustiger rijden is. Dat is een logisch gevolg.
Wat gebeurt zelden? Het aantal aanhoudingen of het aantal wat boven de 200 rijdt?quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:55 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Fijn dat je je toon een beetje aanpast. Ik ontken dan ook nergens dat het door het verminderde totaalvolume rustiger rijden is. Dat is een logisch gevolg.
Probleem is dus dat dit voor veel mensen ook een drijfveer blijkt te zijn om extra hard te gaan rijden of met van alles behalve nog de weg bezig te zijn. Ergo ; het aantal asociale automobilisten neemt toe. Er zijn er in de voorbije weken een vijftal chauffeurs aangehouden met snelheden ver boven de 200 km/h. Dat gebeurt normaal zelden.
Klopt ja, dat was een 3% en kwam medio april ergens vast te staan toen Nederland iets van een 3000/3500 doden. Extrapoleer dat en Nederland zit met een 75.000 doden wanneer groepsimmuniteit bereikt zou kunnen worden en dan enkel in het geval dat het zorgsysteem niet overbelast wordt.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:52 schreef hooibaal het volgende:
[..]
En 2,5-3 jaar verder.
Is ook wel ongeveer in lijn met het nederlandse onderzoek van de bloedbank. Hopelijk begint men langzaam in te zien dat we hier echt niet in september vanaf zijn.
Medicijn wat ervoor zorgt dat je niet extreem ziek wordt en in het ziekenhuis beland lost ook het hele probleem op.quote:Op donderdag 14 mei 2020 10:52 schreef hooibaal het volgende:
[..]
En 2,5-3 jaar verder.
Is ook wel ongeveer in lijn met het nederlandse onderzoek van de bloedbank. Hopelijk begint men langzaam in te zien dat we hier echt niet in september vanaf zijn.
Mogelijk wat sneller aangezien je het verloop kan 'optimaliseren' maar dat volledig uitzitten is ook geen doen. Daarom draait folding@home hier continu. Draag ik toch nog een miniscuul steentje bijquote:Op donderdag 14 mei 2020 10:57 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Een maand geleden ongeveer.
Als je er vanuit gaat dat het virus toen ongeveer twee maanden hier was en extrapoleert naar 60% groepsimmuniteit kom je ook rond die 2,5-3 jaar uit.
Wat dat betreft benieuwd naar de uitkomsten van de onderzoeken met remdesivir. Alhoewel niet 100% is het al iets.quote:Op donderdag 14 mei 2020 11:04 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Medicijn wat ervoor zorgt dat je niet extreem ziek wordt en in het ziekenhuis beland lost ook het hele probleem op.
Laag % ziekenhuisopnames, lage ic bezetting, minder doden, minder extra schade voor andere organen.
Dan boeit het vaccin ook minder.
Er liggen geen Nederlanders meer op de Duitse IC's?quote:Nederlandse IC patiënten in Nederlandse en Duitse IC’s
Totaal aantal (bewezen en verdachte) COVID-19 IC-patiënten vandaag: 371
Totaal aantal Nederlandse IC’s met tenminste één bewezen of verdachte COVID-19 patiënt vandaag: 71
Totaal (cumulatief) aantal bewezen of verdachte COVID-19 patiënten waarvoor IC-opname nodig was: 2827
Totaal (cumulatief) aantal bewezen of verdachte COVID-19 patiënten met fatale afloop: 780
Danny moet zn FOK!servers mee laten draaienquote:Op donderdag 14 mei 2020 11:04 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Mogelijk wat sneller aangezien je het verloop kan 'optimaliseren' maar dat volledig uitzitten is ook geen doen. Daarom draait folding@home hier continu. Draag ik toch nog een miniscuul steentje bij
FOK! nog tragerquote:Op donderdag 14 mei 2020 11:32 schreef vosss het volgende:
[..]
Danny moet zn FOK!servers mee laten draaien
Waar haal je dat percentage vandaan? Het lijkt me inmiddels algemeen bekend dat het percentage met weinig klachten eerder rond de 80% zit.quote:Op woensdag 13 mei 2020 17:44 schreef Slurrrrp het volgende:
[..]
20-30% is overgrote meerderheid... Mmmmkayy
Waar haal jij dat percentage vandaan?quote:Op donderdag 14 mei 2020 11:41 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Waar haal je dat percentage vandaan? Het lijkt me inmiddels algemeen bekend dat het percentage met weinig klachten eerder rond de 80% zit.
Uit iedere technische briefing sinds maart?quote:Op donderdag 14 mei 2020 11:43 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Waar haal jij dat percentage vandaan?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Van de mensen die ziek zijn/bewezen Covid-19 heeft zo'n 80% weinig klachten. Dat is wat je zegt en wat de plaatjes zeggen, toch?quote:Op donderdag 14 mei 2020 11:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Uit iedere technische briefing sinds maart?
Even lachen tussendoor.twitter:savag3ap3 twitterde op dinsdag 12-05-2020 om 19:08:40Who the hell did this 🤣🤣 https://t.co/rCLyOmsXt6 reageer retweet
Nouja, weinig klachten is overdreven. Maar in ieder geval niet zo ziek dat ziekenhuisopname bespreekbaar wordt.quote:Op donderdag 14 mei 2020 11:54 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Van de mensen die ziek zijn/bewezen Covid-19 heeft zo'n 80% weinig klachten. Dat is wat je zegt en wat de plaatjes zeggen, toch?
twitter:laurelchor twitterde op donderdag 14-05-2020 om 06:10:19I’ve landed in Hong Kong after flying from Paris CDG, via London Heathrow. I now have to wait ~8 hours before I get my #COVID19 test results and thus have ample time to tweet about my experience. https://t.co/jCDPuwrTzL reageer retweet
Haha en dan beschuldig je mij er van dat ik lees wat ik wil lezen.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:06 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Nouja, weinig ziek is overdreven. Maar in ieder geval niet zo ziek dat ziekenhuisopname bespreekbaar wordt.
Ik word sowieso al kriegel van vliegen, laat staan wanneer dit er allemaal nog eens bij komtquote:Op donderdag 14 mei 2020 12:11 schreef ondeugend het volgende:
En zo gaat het als je van Europa naar Hong Kong vliegt.
Leuk draadje met flimpjes en foto's van alle protocollen daar.twitter:laurelchor twitterde op donderdag 14-05-2020 om 06:10:19I’ve landed in Hong Kong after flying from Paris CDG, via London Heathrow. I now have to wait ~8 hours before I get my #COVID19 test results and thus have ample time to tweet about my experience. https://t.co/jCDPuwrTzL reageer retweet
Hij heeft gewoon gelijk. Alles waar je niet voor naar het ziekenhuis hoeft, worden 'milde' klachten genoemd. Maar daar vallen ook longontstekingen onder.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:12 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Haha en dan beschuldig je mij er van dat ik lees wat ik wil lezen.
Paar users die het flink onder de leden hebben gehad. Vallen in de 80% groep maar zijn nog altijd niet helemaal de oude. Maar ernstig is het niet want ze komen er zonder al te veel kleerscheuren weer vanaf. Het is vrij logisch allemaal inderdaad.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:15 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Hij heeft gewoon gelijk. Alles waar je niet voor naar het ziekenhuis hoeft, worden 'milde' klachten genoemd. Maar daar vallen ook longontstekingen onder.
Daarom snap ik niet dat sommige mensen per se op vakantie (en dan met name buiten Europa) willen deze zomer. Skip lekker een jaartje, geef mijn geld wel uit in hopelijk de Nederlandse horeca.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:11 schreef ondeugend het volgende:
En zo gaat het als je van Europa naar Hong Kong vliegt.
Leuk draadje met flimpjes en foto's van alle protocollen daar.twitter:laurelchor twitterde op donderdag 14-05-2020 om 06:10:19I’ve landed in Hong Kong after flying from Paris CDG, via London Heathrow. I now have to wait ~8 hours before I get my #COVID19 test results and thus have ample time to tweet about my experience. https://t.co/jCDPuwrTzL reageer retweet
Dit is een journaliste he... geen toerist.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:19 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Daarom snap ik niet dat sommige mensen per se op vakantie (en dan met name buiten Europa) willen deze zomer. Skip lekker een jaartje, geef mijn geld wel uit in hopelijk de Nederlandse horeca.
Desnoods beetje net over de grens nog ofzo maar snap niet waarom je nog hele continenten door zou willen reizen.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:19 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Daarom snap ik niet dat sommige mensen per se op vakantie (en dan met name buiten Europa) willen deze zomer. Skip lekker een jaartje, geef mijn geld wel uit in hopelijk de Nederlandse horeca.
Denk meer dat hij algemeen bedoelde want hier ga je als toerist voorlopig ook niet aan ontkomenquote:Op donderdag 14 mei 2020 12:20 schreef ondeugend het volgende:
[..]
Dit is een journaliste he... geen toerist.
Ja, bedoel dan vooral ook het reizen met het vliegtuig. Eventueel de auto richting het noorden nemen is nog een optie zodra Duitsland zijn grenzen weer opengooit.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:20 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Desnoods beetje net over de grens nog ofzo maar snap niet waarom je nog hele continenten door zou willen reizen.
Maar ieder z'n ding.
Zodra quarantaineplicht voorbij is hierzo wil ik nog wel eens naar Zweden rijden om m'n pa op te zoeken ja. Maar dat gaat dus sowieso nog wel een maand duren.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:22 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Ja, bedoel dan vooral ook het reizen met het vliegtuig. Eventueel de auto richting het noorden nemen is nog een optie zodra Duitsland zijn grenzen weer opengooit.
Ik ken toch wel een aantal personen die vorige week nog zeiden dat ze hun vakantie van dit jaar volgend jaar toch met alle geweld wel in willen halen. Ze hebben er immers voor betaald (en zo'n voucher gekregen).quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:19 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Daarom snap ik niet dat sommige mensen per se op vakantie (en dan met name buiten Europa) willen deze zomer. Skip lekker een jaartje, geef mijn geld wel uit in hopelijk de Nederlandse horeca.
Met jou altijd, maar volgende keer graag beetje oplettenquote:Op donderdag 14 mei 2020 12:17 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Paar users die het flink onder de leden hebben gehad. Vallen in de 80% groep maar zijn nog altijd niet helemaal de oude. Maar ernstig is het niet want ze komen er zonder al te veel kleerscheuren weer vanaf. Het is vrij logisch allemaal inderdaad.
Maar ik schreef per ongeluk 'weinig ziek' zoals in het plaatje stond in plaats van 'weinig klachten' waarop ik reageerde maar mevrouw wil gewoon weer even een beetje rollebollen.
Als dit geen neuken wordt dan weet ik het ook niet meerquote:
Ook een hoop jonge mensen die slechts milde klachten hebben houden er uiteindelijk blijvende schade aan over. Deze ziekte moet je echt niet onderschatten. Als je het eenmaal hebt dan is er een goede kans dat je er (blijvende) ellende aan overhoud.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:17 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Paar users die het flink onder de leden hebben gehad. Vallen in de 80% groep maar zijn nog altijd niet helemaal de oude. Maar ernstig is het niet want ze komen er zonder al te veel kleerscheuren weer vanaf. Het is vrij logisch allemaal inderdaad.
Maar ik schreef per ongeluk 'weinig ziek' zoals in het plaatje stond in plaats van 'weinig klachten' waarop ik reageerde maar mevrouw wil gewoon weer even een beetje rollebollen.
Logisch, wel dom dat ze dit communiceren. Had het gewoon intern gehouden dat het onmogelijk is om alles te controleren, maar nu lok je juist de laksheid uit.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:42 schreef DustPuppy het volgende:
De NS gaat niet actief controleren op het dragen van mondkapjes.
Ok...
Hoe zou je "actief" controleren voor je zien? Live camerafeeds in de trein en een boa-team wat aan komt rennen zodra iemand zijn kapje afzet?quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:42 schreef DustPuppy het volgende:
De NS gaat niet actief controleren op het dragen van mondkapjes.
Ok...
Niet de trein inlaten zonder mondkapje me dunkt. Of niet het perron oplaten zonder mondkapje bijvoorbeeld. Dat is waarschijnlijk makkelijker dicht te houden.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:49 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Hoe zou je "actief" controleren voor je zien? Live camerafeeds in de trein en een boa-team wat aan komt rennen zodra iemand zijn kapje afzet?
Een conducteur ziet tijdens zijn rondje door de trein vanzelf wie wel en geen mondkapje heeft.
Ze heeft het helemaal niet over blijvende schade. Ze heeft het over een groep jonge mensen die lang last blijven houden en niet snel opknappen. Dit zegt nog niks over blijvende schade. Daar is angst voor en jij zegt dat men er blijvende schade aan overhoudt. Dat is nogal een verschil zeg.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:33 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ook een hoop jonge mensen die slechts milde klachten hebben houden er uiteindelijk blijvende schade aan over. Deze ziekte moet je echt niet onderschatten. Als je het eenmaal hebt dan is er een goede kans dat je er (blijvende) ellende aan overhoud.
https://www.ad.nl/video/z(...)-door-corona~p146530
OK... dus geen enkelband (zoals Ernst Kuipers beweerde), maar wel een armband.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:11 schreef ondeugend het volgende:
En zo gaat het als je van Europa naar Hong Kong vliegt.
Leuk draadje met flimpjes en foto's van alle protocollen daar.twitter:laurelchor twitterde op donderdag 14-05-2020 om 06:10:19I’ve landed in Hong Kong after flying from Paris CDG, via London Heathrow. I now have to wait ~8 hours before I get my #COVID19 test results and thus have ample time to tweet about my experience. https://t.co/jCDPuwrTzL reageer retweet
Toen ik het gisteren voorbij zag komen moest ik weer gelijk denken aan die hele paniekcircus. Dit zijn 2 mensen die er lang last van hebben maar dat was het dan ook wel. Het is echt kut als je er op die manier mee te maken krijgt maar in de opening van het programma werd het echt zo gebracht alsof iedere jongere die er ziek van wordt ook gelijk doodziek wordt.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:54 schreef Noek het volgende:
[..]
Ze heeft het helemaal niet over blijvende schade. Ze heeft het over een groep jonge mensen die lang last blijven houden en niet snel opknappen. Dit zegt nog niks over blijvende schade. Daar is angst voor en jij zegt dat men er blijvende schade aan overhoudt. Dat is nogal een verschil zeg.
En voor het leven getekend maar dat weten ze nog helemaal niet.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:01 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Toen ik het gisteren voorbij zag komen moest ik weer gelijk denken aan die hele paniekcircus. Dit zijn 2 mensen die er lang last van hebben maar dat was het dan ook wel. Het is echt kut als je er op die manier mee te maken krijgt maar in de opening van het programma werd het echt zo gebracht alsof iedere jongere die er ziek van wordt ook gelijk doodziek wordt.
De NS hebben ook nooit gezegd dat ze dit wel zouden gaan doen.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:42 schreef DustPuppy het volgende:
De NS gaat niet actief controleren op het dragen van mondkapjes.
Ok...
Zo simpel ligt het niet. Daarvoor is dit nieuwe virus nog te jong. Ook bij voorheen gezonde jonge mensen zal een deel blijvende schade ondervinden. In die huisartsenpraktijk gaat het om twintigers en dertigers die na 8 weken coronavrij nog zoveel last ondervinden dat ze niets kunnen doen. Hoe erg de blijvende schade uiteindelijk uit zal pakken en hoeveel herstelde mensen blijvende gevolgen zal hebben weten we pas over een half jaar.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:54 schreef Noek het volgende:
[..]
Ze heeft het helemaal niet over blijvende schade. Ze heeft het over een groep jonge mensen die lang last blijven houden en niet snel opknappen. Dit zegt nog niks over blijvende schade. Daar is angst voor en jij zegt dat men er blijvende schade aan overhoudt. Dat is nogal een verschil zeg.
Dan moet je wel heel veel controleurs erop zetten. Elke treindeur of elk poortje.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:51 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Niet de trein inlaten zonder mondkapje me dunkt. Of niet het perron oplaten zonder mondkapje bijvoorbeeld. Dat is waarschijnlijk makkelijker dicht te houden.
Men gaat er gewoon vanuit dat de onderlinge sociale controle het wel afdwingt.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:05 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Dan moet je wel heel veel controleurs erop zetten. Elke treindeur of elk poortje.
Want spreek je 1 iemand aan, glippen er 4 langsheen.
Dat is niet te doen.
Vanuit de conducteur tijdens zijn ronde, dat is wel mogelijk.
Sociale controle gaat dit zeker niet afdwingen.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:14 schreef DustPuppy het volgende:
Men gaat er gewoon vanuit dat de onderlinge sociale controle het wel afdwingt.
Maar dan kun je potentieel wel meer conflicten krijgen tussen passagiers.
Lijkt me niet (op drukke trajecten/momenten).quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:29 schreef Isabeau het volgende:
Ik reis al sinds half maart gewoon nog met de trein wegens mijn werk en in al die tijd nul keer een conducteur gezien. Gaan ze nu wel plots door de vollere treinen lopen dan?
Dat denk ik dus ook, dat ze dat niet gaan doen. Nou ja, nu zit ook niemand in de trein met een mondkapje en ik verwacht niet veel extra drukte op de tijdstippen dat ik reis.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:31 schreef Jor_Dii het volgende:
Lijkt me niet (op drukke trajecten/momenten).
Klopt, hadden we het hier net nog over. En 1 op de 3 met een ziekenhuisopname loopt nierschade op. Longsyndromen, hartproblemen, jongeren met hersenbloedingen...quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:33 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ook een hoop jonge mensen die slechts milde klachten hebben houden er uiteindelijk blijvende schade aan over. Deze ziekte moet je echt niet onderschatten. Als je het eenmaal hebt dan is er een goede kans dat je er (blijvende) ellende aan overhoud.
https://www.ad.nl/video/z(...)-door-corona~p146530
Zag wel een interview met een arts die zo verbaasd was dat de media het aantal overleden covidpatiënten zo benadrukten. Dat er heel veel restschade was bij de mensen die niet waren overleden. En dat er een neurologische component aan zit die we al helemaal niet goed snappen en niet weten wat de gevolgen kunnen zijn. Hij zei iets als 'je denkt toch niet dat toevallig alleen smaak- en geurverlies de enige neurologische problemen zijn?' - we weten het gewoon nog niet. Tijd zal dat leren, maar ondertussen ben ik liever geen onderzoeksresultaat.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:45 schreef Pumpalov het volgende:
Klopt, hadden we het hier net nog over. En 1 op de 3 met een ziekenhuisopname loopt nierschade op. Longsyndromen, hartproblemen, jongeren met hersenbloedingen...
Niet te doen. Er zijn tig onbemande stationnetjes. En je kunt ook geen scholieren als mondkapjesopzicjter daar gaan neerzetten. Want dan is het wachten op het eerste geweldsincident.quote:Op donderdag 14 mei 2020 12:51 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Niet de trein inlaten zonder mondkapje me dunkt. Of niet het perron oplaten zonder mondkapje bijvoorbeeld. Dat is waarschijnlijk makkelijker dicht te houden.
Klopt. Ik denk dat je 'weinig' moet zien als een schaal van 'ervaart geen klachten' tot 'niet meer dan een stevige griep'. Echt heel veel mensen hebben corona zonder dat ze het weten, ofwel dat het nauwelijks te onderscheiden valt van bv. een droog kuchje zoals iedereen dat wel eens heeft.quote:Op donderdag 14 mei 2020 11:54 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Van de mensen die ziek zijn/bewezen Covid-19 heeft zo'n 80% weinig klachten. Dat is wat je zegt en wat de plaatjes zeggen, toch?
Klopt ja, had ik gehoord. Argument van smaak- en geurverlies vond ik wel enigszins zwak want dit is ook bij varianten van griep of verkoudheidsvirussen het geval.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:48 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Zag wel een interview met een arts die zo verbaasd was dat de media het aantal overleden covidpatiënten zo benadrukten. Dat er heel veel restschade was bij de mensen die niet waren overleden. En dat er een neurologische component aan zit die we al helemaal niet goed snappen en niet weten wat de gevolgen kunnen zijn. Hij zei iets als 'je denkt toch niet dat toevallig alleen smaak- en geurverlies de enige neurologische problemen zijn?' - we weten het gewoon nog niet. Tijd zal dat leren, maar ondertussen ben ik liever geen onderzoeksresultaat.
Bij griep en verkoudheid zit meestal je neus verstopt. Dat is bij Covid-19 doorgaans niet het geval.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:53 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Klopt ja, had ik gehoord. Argument van smaak- en geurverlies vond ik wel enigszins zwak want dit is ook bij varianten van griep of verkoudheidsvirussen het geval.
Dit is toch wel erg goed, of niet!quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:55 schreef zoost het volgende:
Positief geteste personen 43.481* (+270)
Ziekenhuisopnames 11.457 (+27)
Overleden personen 5.590** (+28)
Hard naar beneden
Uitstekendquote:Op donderdag 14 mei 2020 13:55 schreef zoost het volgende:
Positief geteste personen 43.481* (+270)
Ziekenhuisopnames 11.457 (+27)
Overleden personen 5.590** (+28)
Hard naar beneden
Woensdagdip.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:55 schreef zoost het volgende:
Positief geteste personen 43.481* (+270)
Ziekenhuisopnames 11.457 (+27)
Overleden personen 5.590** (+28)
Hard naar beneden
Zeker. En bij die ziekenhuisopnames zitten er ook nog 12 bij van maart en 6 van april.quote:
Inderdaad. Zolang er nog zo weinig duidelijk is over dit virus, krijg ik het liever gewoon niet als het even kan.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:48 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Tijd zal dat leren, maar ondertussen ben ik liever geen onderzoeksresultaat.
9 ziekenhuisopnames dus gisteren/vandaag .. iemand die daadwerkelijke cijfers op een rijtje van pak 'm beet de afgelopen 2 weken?quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:59 schreef Mike het volgende:
[..]
Zeker. En bij die ziekenhuisopnames zitten er ook nog 12 bij van maart en 6 van april.
Staan gewoon in de grafieken op de site van het rivm?quote:Op donderdag 14 mei 2020 14:01 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
9 ziekenhuisopnames dus gisteren/vandaag .. iemand die daadwerkelijke cijfers op een rijtje van pak 'm beet de afgelopen 2 weken?
Niet ontvankelijk dieren kunnen antibodies aanmaken na te zijn geïnjecteerd met het vaccin, maar je kunt bij deze niet ontvankelijk dieren niet testen of het vaccin hen daadwerkelijk bescherming biedt tegen de ziekte, aangezien ze deze niet ontwikkelen.quote:Op donderdag 14 mei 2020 07:31 schreef Pumpalov het volgende:
Het draait erom dat er een reactie getriggerd wordt door het immuunsysteem van het varken tegen het desbetreffende eiwit. Dat staat los van het wel of niet kunnen ontwikkelen van de infectie(ziekte).
Dat zegt geen flikker, want morgen en overmorgen en over 2 weken zitten er vast nog bij van gisteren.quote:Op donderdag 14 mei 2020 13:59 schreef Mike het volgende:
[..]
Zeker. En bij die ziekenhuisopnames zitten er ook nog 12 bij van maart en 6 van april.
Over twee maanden ook nog op deze manier.quote:Op donderdag 14 mei 2020 14:04 schreef vosss het volgende:
Dat zegt geen flikker, want morgen en overmorgen en over 2 weken zitten er vast nog bij van gisteren.
Piek komt nog welquote:Op donderdag 14 mei 2020 13:56 schreef Questular het volgende:
Mooie cijfers vergeleken met een paar weken terug.
Wacht maar straks weer hard omhoogquote:Op donderdag 14 mei 2020 13:55 schreef zoost het volgende:
Positief geteste personen 43.481* (+270)
Ziekenhuisopnames 11.457 (+27)
Overleden personen 5.590** (+28)
Hard naar beneden
Hoe laat?quote:Op donderdag 14 mei 2020 14:06 schreef Fokker1000 het volgende:
[..]
Wacht maar straks weer hard omhoog
In elk geval hebben we weer wat ruimte op de IC's; daar liggen er nu nog 373quote:Op donderdag 14 mei 2020 14:06 schreef Fokker1000 het volgende:
[..]
Wacht maar straks weer hard omhoog
Waar vind je de cijfers per dag per gemeente?quote:Op donderdag 14 mei 2020 14:08 schreef Momo het volgende:
Weer veel nieuwe besmettingen in Dordrecht. 28 besmettingen dit keer.
Pijltje rechts onder het kaartje klikken op RIVM websitequote:Op donderdag 14 mei 2020 14:09 schreef alpeko het volgende:
[..]
Waar vind je de cijfers per dag per gemeente?
Getroffen verpleeghuis blijkbaarquote:Op donderdag 14 mei 2020 14:08 schreef Momo het volgende:
Weer veel nieuwe besmettingen in Dordrecht. 28 besmettingen dit keer.
Vast. Maar nergens meer in de buurt van grote aantallen. Het zou kunnen zijn dat er enorm slecht gerapporteerd wordt vanuit de ziekenhuizen, maar het lijkt toch vooral erg rustig nu qua nieuwe patiënten.quote:Op donderdag 14 mei 2020 14:04 schreef vosss het volgende:
[..]
Dat zegt geen flikker, want morgen en overmorgen en over 2 weken zitten er vast nog bij van gisteren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |