Waarom maak je je er dan zo druk over?quote:Op maandag 30 september 2019 17:42 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Bla bla bla, Jezus wat een linkse bullshit weer. Niemand is bang voor dat kutkind, en zeker niet voor haar "geslacht", we lachen erom en vinden het een klein beetje zielig. Ze is onschadelijk en vooral slechte PR voor de klimaatindustrie. Meer niet.
Overal zie ik die idioten dat soort dingen zeggen. Ze zijn bang voor Greta, het zijn boze witte mannen, ze haten haar, ze zijn agressief, ze zijn bla bla bla.
Greta is een meme. Een grote grap. Meer niet. Dat is alles wat ze is.
Ik ontken je geneuzel niet, neem je alleen niet serieus. Wat is het verschil.quote:Op maandag 30 september 2019 18:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ontken ook nergens dat de zeespiegel stijgt he, ik zeg alleen maar dat er weer overdreven wordt. Maar lees lekker wat je wil lezen.
Ik zie eigenlijk vooral mensen zich druk maken om het vermeende druk maken over Greta Thumberg.quote:Op maandag 30 september 2019 18:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Waarom maak je je er dan zo druk over?
Precies. Ze moet eens op dezelfde agressieve toon tegen die Afrikanen zeggen dat ze moeten stoppen met zo veel kinderen op de wereld te zetten.quote:Op maandag 30 september 2019 18:32 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Greta moet zeuren bij de derde wereldlanden, die laat ze links liggen.
Ze komt zeuren bij de blanke rijke landen die al van alles doen om het milieu te sparen.
Nou... je zegt wel iets meer. Bijvoorbeeld dat we 1500 jaar geleden op terpen woonden. Maar wat je daar dan weer mee wil zeggen...quote:Op maandag 30 september 2019 18:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik ontken ook nergens dat de zeespiegel stijgt he, ik zeg alleen maar dat er weer overdreven wordt. Maar lees lekker wat je wil lezen.
Ik denk dat dat zonder het CO2-overschot ook wel gebeuren zal. De aardas schuift 55 kilometer per jaar op. Denk je dat dat geen invloed heeft op het klimaat, en waarschijnlijk ook op de eb- en vloedwerking. Delen land vallen droog, andere lopen onder.quote:Op maandag 30 september 2019 17:55 schreef Basp1 het volgende:
Ga eens op Tuvalu of de Malediven kijken hoeveel men daar al moet doen om droge voeten te houden. En dan hebben we het over een tijdspanne van de afgelopen 20 jaar ipv jou verwachte 1500 jaar.
Wat ik daarmee wil zeggen is dat er toen ook hele stukken land onder water stonden... Het is niet dat we 1500 jaar geleden 100 meter boven NAP leefden.quote:Op maandag 30 september 2019 18:52 schreef OllieA het volgende:
Nou... je zegt wel iets meer. Bijvoorbeeld dat we 1500 jaar geleden op terpen woonden. Maar wat je daar dan weer mee wil zeggen...
De zeespiegel stijgt, feit. Alarmisten: meters!!! Feitelijke stijging: een paar centimeter...quote:Op maandag 30 september 2019 18:31 schreef Basp1 het volgende:
Ik ontken je geneuzel niet, neem je alleen niet serieus. Wat is het verschil.
Bij welk derdewereldland zou ze dan moeten zeuren?quote:Op maandag 30 september 2019 18:32 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Greta moet zeuren bij de derde wereldlanden, die laat ze links liggen.
Ze komt zeuren bij de blanke rijke landen die al van alles doen om het milieu te sparen.
Inderdaad, op de Deense Eilanden gebeurt geen bal aan dijkverzwaring.quote:Op maandag 30 september 2019 18:56 schreef AchJa het volgende:
[..]
De zeespiegel stijgt, feit. Alarmisten: meters!!! Feitelijke stijging: een paar centimeter...
Dat weet ik wel zeker. Lijkt wel de reïncarnatie van Regan. (The exorcist)quote:Op maandag 30 september 2019 19:02 schreef luxerobots het volgende:
En wat Greta betreft, die sloeg vooral het verkeerde toontje aan. Een krijsend kind.
Als ze normaal gesproken had, was er lang niet zoveel ophef geweest.
dat gaat natuurlijk niet werken, we zitten hier beneden zeeniveau.quote:Op maandag 30 september 2019 18:01 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Eigenlijk moeten we in Nederland gewoon een paar grote stuwmeren aanleggen...
Vandaar die knipoog achter dat bericht, misschien?quote:Op maandag 30 september 2019 19:48 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
dat gaat natuurlijk niet werken, we zitten hier beneden zeeniveau.
Zag je de knipoog smiley, daarmee bedoelde ik dat het een grapje was. Maar het geeft ook mooi aan dat niet ieder land hetzelfde kan doen en dat er niet één oplossing is.quote:Op maandag 30 september 2019 19:48 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
dat gaat natuurlijk niet werken, we zitten hier beneden zeeniveau.
radioactief afval is wel wat anders dan een vuilniszak met husiafval, he...quote:Op maandag 30 september 2019 17:58 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat probleem hebben we met al onze afval.. En daar doen we ook niet moeilijk over. Vervuilde grond wordt 'gezuiverd' zodat het vervuilde stuk zo'n min mogelijk volume heeft en dat wordt opgeslagen. Of het nou PFAS is PAKS of andere moeilijk afbreekbare stoffen. En hetzelfde doen we met kernafval.
Verder hebben we radioactieve materialen nodig voor onze gezondheidzorg etc. Er mag wel eens wat minder eng gedaan worden hierover, ook radioactief materiaal is gewoon natuurlijk... En wat we als mensen nog het meeste doen is milieuverplaatsing, dan kunnen we beter het milieu zo verplaatsen dat we er nog energie uit kunnen delven.
We hebben eigenlijk maar drie opties: Hergebruiken, afbreken (meestal verbranden of door biologische afbraak of door vlammen) of opslaan.
quote:Op maandag 30 september 2019 19:53 schreef Gia het volgende:
[..]
Vandaar die knipoog achter dat bericht, misschien?
oh okee haha...quote:Op maandag 30 september 2019 19:54 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Zag je de knipoog smiley, daarmee bedoelde ik dat het een grapje was. Maar het geeft ook mooi aan dat niet ieder land hetzelfde kan doen en dat er niet één oplossing is.
Ja net zoals bij grond vervuild met PAKS, PFAS en andere stoffen die niet afbreekbaar zijn... Doen we nu hetzelfde mee kleinst mogelijke volume opslaan voor altijd, het gaat er niet vanzelf uit... En verdwijnt ook niet vanzelf...quote:Op maandag 30 september 2019 19:55 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
radioactief afval is wel wat anders dan een vuilniszak met husiafval, he...
je blijft met iets zitten wat niet meer te bewerken valt, en dat je gewoon moet wegstoppen. voor altijd. tenzij we in de toekomst nog eens een manier vinden om dat op te ruimen.
je zadelt de toekomst gewoon weer met een gigantisch probleem op.
Anderhalf kuub per jaar... Dat is per honderd jaar 150 kuub (6 bij 5 bij 5 meter)...quote:Op maandag 30 september 2019 19:55 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
radioactief afval is wel wat anders dan een vuilniszak met husiafval, he...
je blijft met iets zitten wat niet meer te bewerken valt, en dat je gewoon moet wegstoppen. voor altijd. tenzij we in de toekomst nog eens een manier vinden om dat op te ruimen.
je zadelt de toekomst gewoon weer met een gigantisch probleem op.
quote:Op maandag 30 september 2019 20:08 schreef Gia het volgende:
"Nadat onze dochter van vijftien tot tranen toe geroerd was van de toespraak van Gretha Thunberg gisteren, en kwaad werd op onze generatie “die al dertig jaar niets deed”, hebben we besloten om haar te helpen met het voorkomen van de door het meisje op tv aangekondigde “massale uitroeiing en het verdwijnen van hele ecosystemen”.
We gaan onze dochter dus weer een toekomst geven. En de planeet vier graden afkoelen. Dat doen we als volgt:
Ze gaat voortaan op de fiets naar school, want wegbrengen met de auto kost brandstof. Natuurlijk wordt het straks winter en dan wil ze met de bus, maar zolang dat een dieselbus is, lijkt dat ons niet bevorderlijk voor het Klimaat. Nu vraagt ze natuurlijk om een elektrische fiets, maar we hebben haar de verwoestingen aan de natuur laten zien ten gevolge van de Lithiumwinning, dus het wordt gewoon trappen. Is goed voor haar, wij fietsten vroeger ook naar school.
Om alvast te wennen aan “het van het gas af moeten” hebben we de radiator in haar kamer afgekoppeld. Het daalt er nu ‘s avonds tot twaalf graden, maar in de winter zou het weleens kunnen gaan vriezen. In dat geval hebben we beloofd dat ze een extra trui, muts, maillot en handschoenen krijgt.
Om dezelfde reden hebben we afgesproken dat ze voortaan alleen een koude douche neemt. Kleding wassen doet ze voortaan zelf, met het wasbord, want de wasmachine is nu eenmaal een stroomverbruiker en de wasdroger al helemáál. Dat kan natuurlijk niet meer.
Nu we het toch over de kleding hebben, die ze nu heeft zijn allemaal synthetisch, dus gemaakt van aardolie. Maandag brengen we daarom alles naar de Kringloper. We hebben een eco-winkel gevonden waar uitsluitend kleding wordt verkocht uit ongeverfde en ongebleekte linnen, wol en jute. We denken niet dat het haar mooi staat, zelfs dat ze uitgelachen gaat worden, maar dat is wat ze ervoor over moet hebben, voor het Klimaat. Katoen is uit den boze, dat komt uit verre landen en er worden bestrijdingsmiddelen voor gebruikt.
We zagen zojuist op haar Instagram dat ze best kwaad is geworden. Dit was de bedoeling niet. Maar straks om 19:00 zetten we de WiFi uit en die gaat pas morgen na het avondeten weer even aan. Op die manier sparen we elektriciteit, heeft ze geen last van elektrostress en is ze totaal geïsoleerd van de buitenwereld, zodat ze zich beter op haar huiswerk kan concentreren. Om elf uur 's avonds halen we de stroom eraf, donker is dan echt donker. Dat scheelt een hoop CO2.
Ze gaat niet meer mee op wintersport. Ze gaat niet meer mee op welke vakantie dan ook, want onze vakantiebestemmingen zijn praktisch onbereikbaar met een fiets. Terug naar de CO2-uitstoot en voetafdruk van je overgrootouders betekent domweg dat je ook leeft zoals je overgrootouders en die hadden nooit vakantie en zelfs geen fiets.
Dan hebben we het nog niet over eten gehad. Geen CO2-afdruk betekent geen vlees, geen vis en geen gevogelte maar ook geen vleesvervangers op basis van soja (dat groeit immers waar eerst regenwoud was) en ook geen geïmporteerd voedsel, want dat heeft een negatief ecologisch effect. En absoluut geen chocolade uit Afrika, geen koffie uit Zuid-Amerika en geen thee uit Azië.
Uitsluitend nog Nederlandse aardappelen, groenten en fruit dus en alleen van de koude grond, want broeikassen draaien op verwarmingsketels, CO2 en kunstlicht. Dat is slecht voor Het Klimaat. Brood kan nog, maar boter, melk en eieren, kaas en yoghurt, kwark en room komen van kippen en koeien en die stoten CO2 uit. Geen ijsjes in de zomer. Geen wijn. Geen frisdrank en geen bier, die belletjes zijn immers CO2. Ze wilde wat kilo's kwijt, nou, dat gaat lukken.
Ook gaan we alle plastic uitbannen, want dat komt uit chemische fabrieken. Ook alles van staal en aluminium moet weg. Weleens gezien wat een energie zo’n hoogoven verbruikt of een aluminiumsmelterij? En ten slotte krijgt ze geen make-up, zeep, shampoo, crème, lotion, conditioner, tandpasta en medicijnen meer en het maandverband wordt van linnen. Net als vroeger.
Op die manier willen we de massa-extinctie en het verdwijnen van hele ecosystemen tegengaan. Voor haar. Zij gelooft er in."
- Thea Spaninks -
Hear hear !!!
quote:Op maandag 30 september 2019 20:08 schreef Gia het volgende:
"Nadat onze dochter van vijftien tot tranen toe geroerd was van de toespraak van Gretha Thunberg gisteren, en kwaad werd op onze generatie “die al dertig jaar niets deed”, hebben we besloten om haar te helpen met het voorkomen van de door het meisje op tv aangekondigde “massale uitroeiing en het verdwijnen van hele ecosystemen”.
We gaan onze dochter dus weer een toekomst geven. En de planeet vier graden afkoelen. Dat doen we als volgt:
Ze gaat voortaan op de fiets naar school, want wegbrengen met de auto kost brandstof. Natuurlijk wordt het straks winter en dan wil ze met de bus, maar zolang dat een dieselbus is, lijkt dat ons niet bevorderlijk voor het Klimaat. Nu vraagt ze natuurlijk om een elektrische fiets, maar we hebben haar de verwoestingen aan de natuur laten zien ten gevolge van de Lithiumwinning, dus het wordt gewoon trappen. Is goed voor haar, wij fietsten vroeger ook naar school.
Om alvast te wennen aan “het van het gas af moeten” hebben we de radiator in haar kamer afgekoppeld. Het daalt er nu ‘s avonds tot twaalf graden, maar in de winter zou het weleens kunnen gaan vriezen. In dat geval hebben we beloofd dat ze een extra trui, muts, maillot en handschoenen krijgt.
Om dezelfde reden hebben we afgesproken dat ze voortaan alleen een koude douche neemt. Kleding wassen doet ze voortaan zelf, met het wasbord, want de wasmachine is nu eenmaal een stroomverbruiker en de wasdroger al helemáál. Dat kan natuurlijk niet meer.
Nu we het toch over de kleding hebben, die ze nu heeft zijn allemaal synthetisch, dus gemaakt van aardolie. Maandag brengen we daarom alles naar de Kringloper. We hebben een eco-winkel gevonden waar uitsluitend kleding wordt verkocht uit ongeverfde en ongebleekte linnen, wol en jute. We denken niet dat het haar mooi staat, zelfs dat ze uitgelachen gaat worden, maar dat is wat ze ervoor over moet hebben, voor het Klimaat. Katoen is uit den boze, dat komt uit verre landen en er worden bestrijdingsmiddelen voor gebruikt.
We zagen zojuist op haar Instagram dat ze best kwaad is geworden. Dit was de bedoeling niet. Maar straks om 19:00 zetten we de WiFi uit en die gaat pas morgen na het avondeten weer even aan. Op die manier sparen we elektriciteit, heeft ze geen last van elektrostress en is ze totaal geïsoleerd van de buitenwereld, zodat ze zich beter op haar huiswerk kan concentreren. Om elf uur 's avonds halen we de stroom eraf, donker is dan echt donker. Dat scheelt een hoop CO2.
Ze gaat niet meer mee op wintersport. Ze gaat niet meer mee op welke vakantie dan ook, want onze vakantiebestemmingen zijn praktisch onbereikbaar met een fiets. Terug naar de CO2-uitstoot en voetafdruk van je overgrootouders betekent domweg dat je ook leeft zoals je overgrootouders en die hadden nooit vakantie en zelfs geen fiets.
Dan hebben we het nog niet over eten gehad. Geen CO2-afdruk betekent geen vlees, geen vis en geen gevogelte maar ook geen vleesvervangers op basis van soja (dat groeit immers waar eerst regenwoud was) en ook geen geïmporteerd voedsel, want dat heeft een negatief ecologisch effect. En absoluut geen chocolade uit Afrika, geen koffie uit Zuid-Amerika en geen thee uit Azië.
Uitsluitend nog Nederlandse aardappelen, groenten en fruit dus en alleen van de koude grond, want broeikassen draaien op verwarmingsketels, CO2 en kunstlicht. Dat is slecht voor Het Klimaat. Brood kan nog, maar boter, melk en eieren, kaas en yoghurt, kwark en room komen van kippen en koeien en die stoten CO2 uit. Geen ijsjes in de zomer. Geen wijn. Geen frisdrank en geen bier, die belletjes zijn immers CO2. Ze wilde wat kilo's kwijt, nou, dat gaat lukken.
Ook gaan we alle plastic uitbannen, want dat komt uit chemische fabrieken. Ook alles van staal en aluminium moet weg. Weleens gezien wat een energie zo’n hoogoven verbruikt of een aluminiumsmelterij? En ten slotte krijgt ze geen make-up, zeep, shampoo, crème, lotion, conditioner, tandpasta en medicijnen meer en het maandverband wordt van linnen. Net als vroeger.
Op die manier willen we de massa-extinctie en het verdwijnen van hele ecosystemen tegengaan. Voor haar. Zij gelooft er in."
- Thea Spaninks -
Hear hear !!!
Een jaar of 8000 geleden aan het eind van de ijstijd leefden er mensen op de doggerbank dat nu minimaal 15 meter onder water staat. Wat was het NAP aan het eind van de ijstijd?quote:Op maandag 30 september 2019 18:55 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat ik daarmee wil zeggen is dat er toen ook hele stukken land onder water stonden... Het is niet dat we 1500 jaar geleden 100 meter boven NAP leefden.
Toen konden we nog naar Engeland lopen...quote:Op maandag 30 september 2019 20:52 schreef Basp1 het volgende:
Een jaar of 8000 geleden aan het eind van de ijstijd leefden er mensen op de doggerbank dat nu minimaal 15 meter onder water staat. Wat was het NAP aan het eind van de ijstijd?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |