Op gezopen o.a.quote:Op donderdag 3 oktober 2019 17:03 schreef Poes. het volgende:
[..]
Dooddoener nummer 1; wat heb je met die 8k gedaan?![]()
Goed bezig dusquote:Hier bijna een jaar gestopt met rokenen sinds begin augustus ook met dampen.
Gewoon altijd 2 glazen drank vasthouden. Heb je geen plek voor de sigaretquote:Op vrijdag 4 oktober 2019 07:36 schreef Stormqueen het volgende:
Nog nieuwe stoppers dit jaar?
Hier deze maand 7 jaar gestopt. Vorige zomer heb ik in dronken opwellingen incidenteel een sigaret gerookt. Echt heel suf, want ik taal er echt nooit meer naar, maar als ik flink alcohol op heb en tussen rokers verblijf ruikt het toch ineens weer lekkerEn dan rookte ik er 1 en stond ik vervolgens diezelfde nacht nog uren onder de hete douche en met een borstel tot diep achterin mijn keelgat te raggen om die gruwelsmaak en -lucht weg te schrobben
Naja, (veel) alcohol blijft dus een achilleshiel. Misschien moet dat mijn volgende stopproject worden
Vanzelfsprekend is overstappen op dampen gelijk aan stoppen met roken. Je rookt immers niet meer?quote:Op woensdag 9 oktober 2019 13:52 schreef mossad_agent het volgende:
Ik ben het er niet mee eens dat dampen en roken hetzelfde zijn. Dus wanneer je stopt met roken en je gaat over op dampen ben je in mijn optiek wel gestopt met roken. Alleen neem je nog wel nicotine tot je. Als iemand nicotinepleisters of kauwgom gebruikt is men toch ook gestopt met roken?? Ondanks dat ze nog wel nicotine krijgen?
Dit zeg ik natuurlijk omdat ik zelf inmiddels 79 dagen geleden gestopt ben met roken (pakje per dag) en ben gaan vapen. Nu trekt ik af en toe aan mijn (6mg sterkte) tankje daar waar ik normaal de ene na andere peuk opstak.
Precies, maar elders in dit topic las ik:quote:Op woensdag 9 oktober 2019 16:31 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Vanzelfsprekend is overstappen op dampen gelijk aan stoppen met roken. Je rookt immers niet meer?
Vandaarquote:En overstappen naar een e-sig is natuurlijk niet helemaal hetzelfde als stoppen met roken. Je stopt alleen met tabak roken.
Betreffende user begrijpt het denk ik niet helemaal.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 16:38 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Precies, maar elders in dit topic las ik:
[..]
Vandaar
Punt is denk ik dat je een bepaalde afleiding zoekt die heel sterk op roken lijkt. Je rookt idd niet meer, maar je doet iets wat er zo sterk op lijkt dat er weinig sprake is van disciplinequote:Op donderdag 10 oktober 2019 00:20 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Betreffende user begrijpt het denk ik niet helemaal.
Ik ben die betreffende user en mijn punt was dat je het verslavingsgedrag niet aanpakt, je vervangt enkel de ingrediëntenquote:Op donderdag 10 oktober 2019 00:20 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Betreffende user begrijpt het denk ik niet helemaal.
Ik hoef niet af te komen van de handeling/gedrag maar van de schadelijke stoffenquote:Op donderdag 10 oktober 2019 07:53 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Ik ben die betreffende user en mijn punt was dat je het verslavingsgedrag niet aanpakt, je vervangt enkel de ingrediëntenmaar dát begrijpen veel andere mensen kennelijk niet helemaal
Het voelt na verloop van tijd ook totaal verschillend en in de ervaring ben je wel degelijk gestopt met roken. Ondanks dat ik damp is de ervaring van het tegen roken zijn bij mij precies hetzelfde als iemand die nooit gerookt heeft. Ja, ik vind ook dat het stinkt en ik ben ook tegen roken.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 13:52 schreef mossad_agent het volgende:
Ik ben het er niet mee eens dat dampen en roken hetzelfde zijn. Dus wanneer je stopt met roken en je gaat over op dampen ben je in mijn optiek wel gestopt met roken.
Ja man die lucht vind ik ook niet lekker meer...quote:Op donderdag 10 oktober 2019 13:19 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Het voelt na verloop van tijd ook totaal verschillend en in de ervaring ben je wel degelijk gestopt met roken. Ondanks dat ik damp is de ervaring van het tegen roken zijn bij mij precies hetzelfde als iemand die nooit gerookt heeft. Ja, ik vind ook dat het stinkt en ik ben ook tegen roken.
Ik ben gestopt met 6mg. Had m'n voorraad bijna opgemaakt, de ''vieze'' smaakjes bleven nog over en dat weerhield me ook wel om nog te willen dampen.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 14:53 schreef mossad_agent het volgende:
Ik zit nog op gebruik van 6mg vloeistof (mijn vriendin op 12mg) maar ga als mijn flesjes op zijn ook over op 3 mg. Mijn uiteindelijke doel is uiteraard ook volledig stoppen.
Ik denk ook dat de e-sig een hele goede manier is om te stoppen met roken. Ook omdat je de normale gewoontes van het roken veranderd. Immers lurk je nu op andere momenten aan je pijp dan dat je met een sigaret deed. Ik hoop dan ook dat het verbod niet doorgaat daar mensen dan moeilijker stoppen.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 15:00 schreef Poes. het volgende:
[..]
Ik ben gestopt met 6mg. Had m'n voorraad bijna opgemaakt, de ''vieze'' smaakjes bleven nog over en dat weerhield me ook wel om nog te willen dampen.
Stoppen met dampen kostte me veel minder moeite dan stoppen met roken (2x fullblown met Champix, de enige keer dat ik wél kon stoppen was met de e-sig)
Tabak heeft veeel meer verslavende stoffen dan alleen nicotine. De handeling is inderdaad ook anders, al lurkte ik nu veel vaker aan het ding omdat ik niet meer naar buiten hoefdequote:Op donderdag 10 oktober 2019 15:06 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Ik denk ook dat de e-sig een hele goede manier is om te stoppen met roken. Ook omdat je de normale gewoontes van het roken veranderd. Immers lurk je nu op andere momenten aan je pijp dan dat je met een sigaret deed. Ik hoop dan ook dat het verbod niet doorgaat daar mensen dan moeilijker stoppen.
Eens, ik lurk ook meer, maar dan maar een paar 'hijsjes' daar waar je normaal een hele peuk naar binnen moest jassen. Ik rook een tankje per dag ongeveer.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 15:38 schreef Poes. het volgende:
[..]
Tabak heeft veeel meer verslavende stoffen dan alleen nicotine. De handeling is inderdaad ook anders, al lurkte ik nu veel vaker aan het ding omdat ik niet meer naar buiten hoefde
Het topic gaat dan ook over stoppen met roken, niet over discipline.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 07:44 schreef Neo-Mullen het volgende:
[..]
Punt is denk ik dat je een bepaalde afleiding zoekt die heel sterk op roken lijkt. Je rookt idd niet meer, maar je doet iets wat er zo sterk op lijkt dat er weinig sprake is van discipline
Misschien is niet verslaafd zijn voor jou belangrijk maar voor de meeste mensen zal gezondheid de belangrijkste reden zijn om te stoppen.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 07:53 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Ik ben die betreffende user en mijn punt was dat je het verslavingsgedrag niet aanpakt, je vervangt enkel de ingrediëntenmaar dát begrijpen veel andere mensen kennelijk niet helemaal
Wellicht, maar dat mag dus niet volgens jou?quote:Op donderdag 10 oktober 2019 16:24 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Misschien is niet verslaafd zijn voor jou belangrijk maar voor de meeste mensen zal gezondheid de belangrijkste reden zijn om te stoppen.
Wat mag niet precies?quote:Op donderdag 10 oktober 2019 16:41 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Wellicht, maar dat mag dus niet volgens jou?
Nou ja, je lijkt een beetje te verkondigen dat het enkel om gezondheid mag gaan. Terwijl het afleren van de verslaving net zo belangrijk kan zijn voor iemand.quote:
Het tegenovergestelde is waar. Ik geef geen waardeoordeel over iemands motief om te willen stoppen met roken terwijl jij stelt dat overstappen naar dampen geen vorm van stoppen zou zijn omdat je dan de verslaving in stand houdt.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 16:45 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Nou ja, je lijkt een beetje te verkondigen dat het enkel om gezondheid mag gaan. Terwijl het afleren van de verslaving net zo belangrijk kan zijn voor iemand.
Dat is het dus wel. Roken is het inhaleren van rook. Bij dampen inhaleer je geen rook.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 16:49 schreef Stormqueen het volgende:
Maar het is gewoon niét hetzelfde als helemaal stoppen
quote:Op donderdag 10 oktober 2019 16:49 schreef Stormqueen het volgende:
Begrijp me niet verkeerd, ik vind het prachtig dat zoveel mensen stoppen met tabak roken en het vervangen door waterdamp met iets er in, het is een goede ontwikkeling die ik alleen maar kan toejuichen. Maar het is gewoon niét hetzelfde als helemaal stoppen
Gelukkig interesseert het de gemiddelde damper weinig dat er van die gefrustreerde ex-rokers bestaan die dampen afkeuren. En al helemaal niet omdat ze het er 'stom uit vinden zien'.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 16:59 schreef paarse_galadiool het volgende:
[..]![]()
Het is niet enkel de verslaving aan tabak op zich inderdaad, het is vooral ook het doorbreken van een gewoonte.
Nou ben ik als ex-roker misschien wel zo'n hele irritante die alle alternatieven meteen veroordeeld maar serieus, dat gelurk aan zo'n e-sigaret vind ik heel eerlijk gezegd nog stommer uitzien dan gelurk aan een sigaret, het heeft iets pathetisch zo van: ik ben gestopt met roken dus ik ben cool maar heuj ik moet wél dampen.
Echt gestopt ben je pas als je ook dat niet meer nodig hebt.
Het is ook lastig, zal de laatste zijn dat niet toe te geven ik heb wel 20 pogingen ondernomen in al die jaren en had dus die niet te missen stok nodig.
Maar het is het zo erg waard geweest.
Ook dat hoort bij het (proberen te) stoppen met roken, elke vorm van commentaar is ongewenst, been there, done that, got the t-shirt.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 17:06 schreef Stormqueen het volgende:
Volgens mij raak ik een gevoelige snaar.
Je snapt dat het hele idee van dampen nou juist is dat je de verslavingen een nicotine en gewoonte in stand kunt houden zonder dat je ongezonde stoffen binnen krijgt?quote:Op donderdag 10 oktober 2019 17:06 schreef paarse_galadiool het volgende:
Goede vraag. Om de één of andere reden vind ik afbouwen net iets anders dan het alternatief dampen. Waarschijnlijk omdat de handeling overeen komt of zo, kan het niet goed uitleggen.
Begrijp me niet verkeerd, ik ben bepaald niet roomser dan de paus na 35 jaar roken en 20 stoppogingen die jammerlijk mislukten maar dat dampen is nu ook weer ongezond gebleken/controversieel dus ja, ik vind eigenlijk dat je gestopt bent als je geen enkel hulpmiddel meer nodig hebt.
Ik raad iedereen die wil stoppen dan ook een stevige kaakoperatie aan, works like a charm
Dat zijn gevolgen van het jezelf onthouden van je verslavingen. Met dampen als alternatief heb je hier geen enkele last van.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 17:13 schreef paarse_galadiool het volgende:
[..]
Ook dat hoort bij het (proberen te) stoppen met roken, elke vorm van commentaar is ongewenst, been there, done that, got the t-shirt.
Niet zo gek want (proberen te) stoppen vergt ook nogal wat van je geduld en incasseringsvermogen, denk dat er geen één stopper is die niet minstens in zijn hoofd iemand op zijn gezicht heeft willen meppen. (proberen te) stoppen met roken maakt een mens in het begin niet bepaald aangenamer gezelschap. Maar ook dat waait over.
Ik ben in mijn eerdere pogingen vaak zo'n draak geweest dat manlief in wanhoop in de late avond bijna nog een tankstation ging zoeken om weer een leven te hebben.
Ga hier toch nog even apart op in: je zegt hier feitelijk mee dat jij je verslaving in stand wil houden maar dan op een minder ongezonde manier. Je wil feitelijk blijven roken maar dan "gezond".quote:Op donderdag 10 oktober 2019 17:41 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Dat zijn gevolgen van het jezelf onthouden van je verslavingen. Met dampen als alternatief heb je hier geen enkele last van.
Die recente berichtgeving is totale onzin. Het gaat namelijk om mensen die olie hebben geïnhaleerd, vermoedelijk een vitamine olie waarin THC zit opgelost met het doel om high te worden. Het is dus een kwestie van user error. Olie inhaleren is idioot en heeft niets met dampen te maken.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 17:50 schreef paarse_galadiool het volgende:
Maar hoe sta jij dan in alle berichtgeving mbt alle berichtgeving over gezongheidsrisico's van het dampen, de signalen zijn wat dat betreft nou niet bepaald rustgevend.
Ik ben bezig met het afbouwen van nicotine. Ik damp nog slechts <2 mg/ml. 4 jaar geleden begonnen met 18. Vanzelfsprekend wil ik er wel zonder kunnen. Echter is die stap voor mij nog niet 1% zo belangrijk als de stap om niet meer te roken.quote:Nogmaals: ik snap je, het is een verslaving dat roken maar zou jij je niet ook prettiger voelen als je gewoon zonder echt helemaal zonder alles wat er op lijkt kunt?
Nee, ik verdedig dampen omdat het aantoonbaar de meest succesvolle wijze is om te stoppen met roken.quote:Ik denk dat jij het vapen verdedigd omdat je nog niet klaar bent voor het helemaal loslaten
Honderd miljoen keer zo lekker. Ik heb 4 jaar geleden op de gok een startersetje besteld. Na 1 probeer hijsje was ik direct verkocht en heb ik nooit weer een sigaret aangeraakt. Ik heb dus niet eens bewust stilgestaan bij de laatste sigaret van 19 jaar roken. Als ik nu rook ruik ga ik overigens ook over mijn nek.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 18:00 schreef paarse_galadiool het volgende:
[..]
Ga hier toch nog even apart op in: je zegt hier feitelijk mee dat jij je verslaving in stand wil houden maar dan op een minder ongezonde manier. Je wil feitelijk blijven roken maar dan "gezond".
Oprechte vraag: vindt jij dat vapen/dampen ook lekker vs een echte peuk?
Nou, ik kan je een een kaakoperatie waarbij je kaakbot geheel bloot wordt gelegd door het over je bot omhoogschrapen van je tandvlees en zo en weer terugschrapen en dan de boel weer aan elkaar gepunnik en genaaid en dat alles een paar weken nodig heeft om een beetje te genezen en te kunnen eten aanraden.quote:Nee, ik verdedig dampen omdat het aantoonbaar de meest succesvolle wijze is om te stoppen met roken.
Wat gaat me vast lukken?quote:Op donderdag 10 oktober 2019 18:13 schreef paarse_galadiool het volgende:
Maar het gaat je vast lukken
Waarom ben je weer gaan roken ipv gewoon door te gaan met dampen? Als je het lekker vond dan is dat toch juist prima.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 18:46 schreef Koettie het volgende:
Ik ging veel meer dampen dan dat ik rookte. Dat kon lekker binnen en niemand had er last van. Kon gerust de hele dag zitten hijsen. Voor mij was het geen goede manier om te minderen iig. Vriend wel. Die vind dampen zo dom dat hij maar gewoon stopte met roken en dampen terwijl ik weer ging roken.Hij is nu alweer acht maanden gestopt.
Deed het een tijd beide. Binnen dampen, buiten roken. Maar damper lekte dus dat was snel voorbij en toen weer over op de sigaretten.quote:Op donderdag 10 oktober 2019 18:57 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Waarom ben je weer gaan roken ipv gewoon door te gaan met dampen? Als je het lekker vond dan is dat toch juist prima.
quote:Op donderdag 3 oktober 2019 19:10 schreef Poes. het volgende:
[..]
Dankzij die domme Amerikanen die olie gaan inhaleren![]()
Dat doen ''wij'' hier niet in NL.
https://www.ad.nl/binnenl(...)dse-artsen~aefe8f35/quote:Op donderdag 10 oktober 2019 17:39 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Je snapt dat het hele idee van dampen nou juist is dat je de verslavingen een nicotine en gewoonte in stand kunt houden zonder dat je ongezonde stoffen binnen krijgt?
quote:Op donderdag 10 oktober 2019 18:24 schreef SpecialK het volgende:
Je kan ook stoppen in kaptember of no-vember of neecember of ban-uari of geen-sigaretten-meer-bruari.
quote:Op vrijdag 11 oktober 2019 09:15 schreef Roellie80 het volgende:
[..]
[..]
https://www.ad.nl/binnenl(...)dse-artsen~aefe8f35/
“Van de veertig muizen die bloot werden gesteld aan e-sigaretten met nicotine gedurende 54 weken, kreeg 22,5 procent longkanker en 57, 5 procent ontwikkelde een voorstadium van blaaskanker. Geen van de twintig muizen die e-sigaretten rookten zonder nicotine ontwikkelde kanker gedurende de vier jaar dat de muizen werden onderzocht.”
Geen olie, of andere ongezonde stoffen. Nicotine is vergif.
Zitten wel wat kanttekeningen aan,quote:Op vrijdag 11 oktober 2019 09:15 schreef Roellie80 het volgende:
[..]
[..]
https://www.ad.nl/binnenl(...)dse-artsen~aefe8f35/
“Van de veertig muizen die bloot werden gesteld aan e-sigaretten met nicotine gedurende 54 weken, kreeg 22,5 procent longkanker en 57, 5 procent ontwikkelde een voorstadium van blaaskanker. Geen van de twintig muizen die e-sigaretten rookten zonder nicotine ontwikkelde kanker gedurende de vier jaar dat de muizen werden onderzocht.”
Geen olie, of andere ongezonde stoffen. Nicotine is vergif.
quote:Prof John Britton, Director of the UK Centre for Tobacco & Alcohol Studies and Consultant in Respiratory Medicine, University of Nottingham, said:
“This study explores the effect of exposure to nicotine ecig vapour on mice. It shows that exposure to ecig vapour with nicotine causes more cancers than fresh air, but no more than you might reasonably expect by chance.
“It also shows that e-cig vapour without nicotine causes fewer cancers than fresh air.
“The findings are based on very small numbers and need to be interpreted with extreme caution.
“The comparison between mice breathing vapour and mice breathing air is not statistically significant. There is no sample size justification and no power calculation. There is no message to the public here – I suspect these results are just noise.”
Prof Peter Hajek, Director of the Tobacco Dependence Research Unit, Queen Mary University of London (QMUL), said:
“The study has unclear relevance for human vapers.
“Rodents were exposed to what are for them huge concentrations of chemicals that bear no resemblance to human exposure from vaping. Several animals in fact died during these exposures.
“The authors assigned the effects they observed to a carcinogen NNK – but NNK has been measured before in human vapers, and it is known that exposure from vaping is either negligible or none.”
Als dit klopt is het wel een extreem waardeloos onderzoekquote:Op vrijdag 11 oktober 2019 10:34 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]![]()
36mg nicdamp gedurende 4 uur per dag in je systeem geblazen krijgen en je systeem is dat van een labmuis. Ja, dan snap ik wel dat dat schadelijk kan zijn. Als je een muis elke dag een liter water dwangvoert gaat 'ie ook dood.
Om nog maar te zwijgen van het feit dat de er ook een muis van de tweede control groep (die met gefilterde schone lucht) longkanker kreeg. Wat uiteraard ook in het persartikel wordt verzwegen.
Maar goed; ik raad je aan om geen broccoli of tomaten meer te eten als je een muis bent.
https://www.sciencemediac(...)-and-cancer-in-mice/
Dat is het ook.quote:Op vrijdag 11 oktober 2019 17:26 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Als dit klopt is het wel een extreem waardeloos onderzoek
Lastig lijkt mij dat.quote:Op zondag 24 november 2019 03:26 schreef Scrapyard het volgende:
Even een kickje..
Ik baal echt als een stekker. Vanavond met voetbal weer finaal voor de bijl gegaan en een half pakje sigaretten weg geblaft.
Mijn eigen rook-gedrag heb ik nooit echt als heel problematisch gezien, maar ik besef dat ik inmiddels toch alweer zo'n tien jaar rook (af en aan). Sinds mijn studententijd is gestopt in 2015 is het wel een heel stuk minder geworden, maar zwakke momenten blijven nog wel als er bier gedronken wordt of als ik stress heb.
Dan wil ik toch nog wel regelmatig langs de pomp rijden om even een pakje te halen. Wie heeft goede tips om juist op dit soort kritische momenten niet steeds naar sigaretten te grijpen? In het dagelijkse (doordeweekse) leven overigens geen behoefte.
Mijn tip ! Ik ben al heel vaak gestopt maar als ik denk aan je mag nooit weer gaan roken als je stress hebt of als je trek hebt door je omgeving.quote:Op zondag 24 november 2019 03:26 schreef Scrapyard het volgende:
Even een kickje..
Ik baal echt als een stekker. Vanavond met voetbal weer finaal voor de bijl gegaan en een half pakje sigaretten weg geblaft.
Mijn eigen rook-gedrag heb ik nooit echt als heel problematisch gezien, maar ik besef dat ik inmiddels toch alweer zo'n tien jaar rook (af en aan). Sinds mijn studententijd is gestopt in 2015 is het wel een heel stuk minder geworden, maar zwakke momenten blijven nog wel als er bier gedronken wordt of als ik stress heb.
Dan wil ik toch nog wel regelmatig langs de pomp rijden om even een pakje te halen. Wie heeft goede tips om juist op dit soort kritische momenten niet steeds naar sigaretten te grijpen? In het dagelijkse (doordeweekse) leven overigens geen behoefte.
Bij het woord poging gaat het al mis. Je gaat stoppen met roken, dat klinkt overtuigend.quote:Op woensdag 18 december 2019 09:23 schreef Puk1234 het volgende:
Ben nu een turflijst bij het houden, over 1-2 weken ga ik een poging doen met nicotinepleisters. Jaartje terug was ik 11 weken gestopt. Moet toch echt wel langer kunnen....
Zondag ergens zal ik wel het resultaat posten, dan heb ik em precies een week bij gehouden.quote:Op woensdag 18 december 2019 10:36 schreef DuW2 het volgende:
[..]
Bij het woord poging gaat het al mis. Je gaat stoppen met roken, dat klinkt overtuigend.
Wel benieuwd naar die turflijst trouwens...
Maar wat ga je turven dan?quote:Op woensdag 18 december 2019 16:42 schreef Puk1234 het volgende:
[..]
Zondag ergens zal ik wel het resultaat posten, dan heb ik em precies een week bij gehouden.
Dosering van nicotinepleisters waar ik mee begin en in welke mate ik die ga afbouwen. Soort planning.quote:
De eerste 4-6 weken vond ik het zwaarste, maar ook in de weken daarna nog wel soms flinke trek gehad. Zelfs toen mijn zoontje na 3 jaar ernstig ziek kwam te liggen was ik bijna weer gaan roken... gelukkig niet gedaan en inmiddels al 6 jaar helemaal rookvrijquote:Op woensdag 25 december 2019 20:32 schreef tjoptjop het volgende:
Ik ben benieuwd naar ervaringen in de eerste maand van stoppers.
10 dagen geleden laatste sigaret gerookt en tot op heden gaat het best goed, heel soms heb ik een moment dat ik er echt even naar verlang maar meestal is dat snel voorbij (en geen sigaretten in huis dus kan ook niet impulsief wat op steken).
Hoe liep bij jullie de eerste maand, kreeg je de neiging om toch te gaan roken? en zo ja in welke periode kreeg je die? Welke periode vond je het moeilijkste? Vanaf wanneer werd het allemaal stuk makkelijker?
Vwb dat laatste merk ik dat het toch verschilt per dag, de ene dag heb ik nergens last van maar de dag erna kan ik weer een enorme behoefte hebben. Het is niet dat het lineair afbouwt. Sterker, eerste anderhalve dag was bij mij het makkelijkst.
Nadeel is wel dat ik het oprecht nog steeds erg lekker vind. Ben gestopt omdat ik een vervelende rokershoest kreeg waarbij ik 's ochtends zwaar benauwd werd en koppijn kreeg (), daarvoor nooit echt last van gehad.
Maar goed, 10 dagen rookvrij, ¤65 85 uitgespaard en hoest is al een heel stuk minder
Mijn ervaring is dat je op de meest uiteenlopende gelegen heden een enorme trek in een sigaret krijgt. Daar moet je je dus overheen zetten. Wel was het bij mij zo, dat ik zin had in een sigaret, maar vreselijk geen zin in roken, rookplekken op werk, en de bijbehorende stank.quote:Op woensdag 25 december 2019 20:32 schreef tjoptjop het volgende:
Ik ben benieuwd naar ervaringen in de eerste maand van stoppers.
10 dagen geleden laatste sigaret gerookt en tot op heden gaat het best goed, heel soms heb ik een moment dat ik er echt even naar verlang maar meestal is dat snel voorbij (en geen sigaretten in huis dus kan ook niet impulsief wat op steken).
Hoe liep bij jullie de eerste maand, kreeg je de neiging om toch te gaan roken? en zo ja in welke periode kreeg je die? Welke periode vond je het moeilijkste? Vanaf wanneer werd het allemaal stuk makkelijker?
Vwb dat laatste merk ik dat het toch verschilt per dag, de ene dag heb ik nergens last van maar de dag erna kan ik weer een enorme behoefte hebben. Het is niet dat het lineair afbouwt. Sterker, eerste anderhalve dag was bij mij het makkelijkst.
Nadeel is wel dat ik het oprecht nog steeds erg lekker vind. Ben gestopt omdat ik een vervelende rokershoest kreeg waarbij ik 's ochtends zwaar benauwd werd en koppijn kreeg (), daarvoor nooit echt last van gehad.
Maar goed, 10 dagen rookvrij, ¤65 85 uitgespaard en hoest is al een heel stuk minder
Of de stress van "waar kan ik roken" op kantoor, vliegvelden etc. Ik ben heel blij dat ik daar van af ben ...quote:Op donderdag 26 december 2019 12:15 schreef ondeugend het volgende:
Verder heel blij dat ik de stress van ; "nog even snel een sigaretje" kwijt ben.
zit nu op bijna 2 weken en merk dat er niet echt een bepaald moment is dat de zin opkomt, kan op ieder moment van de dag zijn bij mij ook.quote:Op zondag 29 december 2019 07:59 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Mijn ervaring is dat je op de meest uiteenlopende gelegen heden een enorme trek in een sigaret krijgt. Daar moet je je dus overheen zetten. Wel was het bij mij zo, dat ik zin had in een sigaret, maar vreselijk geen zin in roken, rookplekken op werk, en de bijbehorende stank.
Op zich kwam ik daar redelijk makkelijk overheen. Nu had ik ook niemand verteld dat ik gestopt was, dus kreeg ook niet de vragen iedere dag, "of ik het nog wel volhield".
Inmiddels zit ik op 2 jaar en 7 maanden, en er zijn nu nog immer momenten dat ik wel zin heb in een sigaretje.
ja heel veel van dat soort stress was normaal... zoveel momenten die je dan nu ook gratis hebt als het ware. De rustquote:Op zondag 29 december 2019 08:00 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Of de stress van "waar kan ik roken" op kantoor, vliegvelden etc. Ik ben heel blij dat ik daar van af ben ...
Probeer niet te drinken. Alcohol verzwakt je wil en tja.. bij een biertje hoort een peukquote:Op zondag 29 december 2019 18:02 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
zit nu op bijna 2 weken en merk dat er niet echt een bepaald moment is dat de zin opkomt, kan op ieder moment van de dag zijn bij mij ook.
Ik kijk wel een beetje op tegen morgen, feest met veel vrienden waar ook veel gerookt wordt.
Toch een peuk opgestokenquote:Op zondag 29 december 2019 22:59 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Probeer niet te drinken. Alcohol verzwakt je wil en tja.. bij een biertje hoort een peuk
Dan ben je dus ook niet gestoptquote:Op vrijdag 11 oktober 2019 17:29 schreef leolinedance het volgende:
[..]
13 maanden gestoptWel nog een beetje dampen (met nicotine) in de avond
Morgen een jaar gestoptquote:Op zaterdag 5 januari 2019 01:12 schreef Daksijs het volgende:
[..]
Ik ben ook met het roken helemaal klaar. 2019 is het jaar van ermee stoppen! Op werkdagen is dat geen probleem, dan rook ik sowieso veel minder en onder werktijd helemaal niet. Maar in de vrije uurtjes.. komt goed denk ik. Gewoon de eerste maanden afleiding zoeken tijdens moeilijke momenten en dan moet het goed komen lijkt mij
Ben al eerder er helemaal mee gestopt doordeweeks. Daar heb ik geen moeite mee, maar de weekenden blijft lastig
Oh wist niet dat dat het criterium was.quote:Op woensdag 22 januari 2020 01:27 schreef wollah het volgende:
[..]
Ja want je blijft nicotine verslaafd
Is het ook niet. Stoppen met roken doe je vanwege de slechte stoffen die in een sigaret zitten. Met dampen heb je die stoffen niet. Je hebt alleen nog de nicotine, iets waar je niet ziek van wordt.quote:Op woensdag 22 januari 2020 01:38 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Oh wist niet dat dat het criterium was.
Wanneer ben je ook verslaafd he? Niet normaal kunnen functioneren zonder e-smoker lijkt me ook niet ideaal. Ik gebruik het ding alleen maar als ik alcohol drink, 2-3x per week.quote:Op woensdag 22 januari 2020 10:24 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Is het ook niet. Stoppen met roken doe je vanwege de slechte stoffen die in een sigaret zitten. Met dampen heb je die stoffen niet. Je hebt alleen nog de nicotine, iets waar je niet ziek van wordt.
Ik ben vijf maanden gestopt met roken en overgegaan op dampen, voel me stukken beter en mijn portemonnee is een stuk voller
Is het wel.quote:Op woensdag 22 januari 2020 10:24 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Is het ook niet. Stoppen met roken doe je vanwege de slechte stoffen die in een sigaret zitten. Met dampen heb je die stoffen niet. Je hebt alleen nog de nicotine, iets waar je niet ziek van wordt.
Ik ben vijf maanden gestopt met roken en overgegaan op dampen, voel me stukken beter en mijn portemonnee is een stuk voller
prima.quote:Op woensdag 22 januari 2020 14:31 schreef avotar het volgende:
[..]
Is het wel.
Je houdt jezelf nu alleen maar voor de gek.
zo'n stom excuus dit. Je bent gewoon een roker maar bent overgestapt op een damper. Zitten nog steeds schadelijke stoffen in en het blijft een achterlijke verslaving. Je praat jezelf alleen maar aan dat het gezonder is.quote:Op woensdag 22 januari 2020 10:24 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Is het ook niet. Stoppen met roken doe je vanwege de slechte stoffen die in een sigaret zitten. Met dampen heb je die stoffen niet. Je hebt alleen nog de nicotine, iets waar je niet ziek van wordt.
Ik ben vijf maanden gestopt met roken en overgegaan op dampen, voel me stukken beter en mijn portemonnee is een stuk voller
welke schadelijke stoffen zitten er allemaal in?quote:Op woensdag 22 januari 2020 16:53 schreef wielrennerdt het volgende:
[..]
zo'n stom excuus dit. Je bent gewoon een roker maar bent overgestapt op een damper. Zitten nog steeds schadelijke stoffen in en het blijft een achterlijke verslaving. Je praat jezelf alleen maar aan dat het gezonder is.
Stop gewoon helemaal als je echt niet (meer) verslaafd bent.
Jij bent een leuke user, hetgeen zeldzaam is hier, dus ik heb alle vertrouwen in je.quote:Op dinsdag 4 februari 2020 18:21 schreef Xa1pt het volgende:
10-02 is het zover. Laatste stoppoging was een jaar of 8 geleden, 2 maanden volgehouden en inmiddels in totaal al zo'n 12 jaar aan het roken.
Ik ben er klaar mee. Het kost me teveel geld en energie en staat me al een aantal weken heel erg tegen. Zie er erg tegenop omdat het me fucking zwaar gaat vallen, maar een aantal dagen bikkelen, goed trainen en er zijn zo 2 weken voorbij. Hoop ik maar.
Nou ja, als leuk zijn meer garantie biedt op succes ben ik gedoemd om te falen. Maar on a more serious note: ik ga het cold turkey proberen. Pleisters werden me al aangeraden maar dan blijft de nicotine nog steeds deels aanwezig en actief en dat is juist hetgeen waar ik vanaf wil. Dat zou met een dag of 3 al verdwenen moeten zijn.quote:Op dinsdag 4 februari 2020 23:56 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Jij bent een leuke user, hetgeen zeldzaam is hier, dus ik heb alle vertrouwen in je.![]()
Mocht het niet lukken; dampen is echt een goed alternatief. Ik ben na zo'n 18 jaar roken en meerdere mislukte stoppogingen nu bijna 4,5 jaar rookvrij, met behulp van.
Het hangt af van je perspectief. Jij stelt dat je van je nicotine verslaving af wilt. Ik wilde juist van de gezondheidsrisico's af en secundair van de kosten. Verslaafd zijn aan nicotine enerzijds en verslaafd zijn aan de gewoonte anderzijds ervoer en ervaar ik niet als problematisch, hoogstens soms onhandig.quote:Op vrijdag 7 februari 2020 02:26 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nou ja, als leuk zijn meer garantie biedt op succes ben ik gedoemd om te falen. Maar on a more serious note: ik ga het cold turkey proberen. Pleisters werden me al aangeraden maar dan blijft de nicotine nog steeds deels aanwezig en actief en dat is juist hetgeen waar ik vanaf wil. Dat zou met een dag of 3 al verdwenen moeten zijn.
Vapen heb ik ook overwogen maar dat komt vooralsnog een beetje dubieus over. De gewoonte van de handeling om te paffen is er dan nog en ik ben bang dat dat voor mij de grens tussen roken en niet-roken weer verkleint. Alhoewel mijn broer er dan weer bij zweert en het nicotinegehalte stapsgewijs en met succes naar 0 heeft afgebouwd. Mocht dit niet lukken ga ik dat wellicht eens proberen, thanks voor de tip in ieder geval.
Waarom zit je dan niet allang op 0% nicotine?quote:Op vrijdag 7 februari 2020 02:36 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Het hangt af van je perspectief. Jij stelt dat je van je nicotine verslaving af wilt. Ik wilde juist van de gezondheidsrisico's af en secundair van de kosten. Verslaafd zijn aan nicotine enerzijds en verslaafd zijn aan de gewoonte anderzijds ervoer en ervaar ik niet als problematisch, hoogstens soms onhandig.
Geheel stoppen met alles is natuurlijk het fijnste als dat zonder negatieve resultaten gaat. Bij mijn vroegere cold turkey stoppogingen merkte ik dat ik wel zonder de nicotine kon maar zonder de gewoonte had ik een enorm sterk gevoel van verlies, waar ik me ontzettend onprettig bij voelde. Derhalve is dampen een goed alternatief want de gewoonte kan ik op die manier behouden.
Overigens ben ik ook aan het afbouwen. 4,5 jaar geleden begonnen op 16mg/ml en net vorige week nieuwe e-liquid base aangemaakt en daarbij gezakt van 1,5 naar 1. Van de zomer maar eens voorzichtig op 0 proberen.
But anyway, allemaal subjectief. Hoe dan ook succes!
Het doel is om het op dusdanige wijze af te bouwen dat naar 0% gaan een zo'n klein mogelijke impact heeft.quote:Op zaterdag 8 februari 2020 12:45 schreef devlinmr het volgende:
[..]
Waarom zit je dan niet allang op 0% nicotine?
Als dat voor jou werktquote:Op zaterdag 8 februari 2020 13:12 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Het doel is om het op dusdanige wijze af te bouwen dat naar 0% gaan een zo'n klein mogelijke impact heeft.
Ik hoop het, van 16>12>9>6>5>4>3>2>1,5 ging probleemloos. Nu straks naar 1 en dat zal ook wel goed gaan. De 0 gaan we in de toekomst zien.quote:
Mis je de throat hit niet met lagere waardes? Lijkt mij bij jou alleen om de handeling te gaan, niet om het gevoel. Stop gewoonquote:Op zaterdag 8 februari 2020 15:31 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Ik hoop het, van 16>12>9>6>5>4>3>2>1,5 ging probleemloos. Nu straks naar 1 en dat zal ook wel goed gaan. De 0 gaan we in de toekomst zien.
thnx.
Voor alsnog niet. Al heb ik wel besloten om qua base weer van 50/50 naar 70/30 PG/VG te gaan om te compenseren.quote:Op zondag 9 februari 2020 00:53 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Mis je de throat hit niet met lagere waardes? Lijkt mij bij jou alleen om de handeling te gaan, niet om het gevoel. Stop gewoon
Dat heet de overgangquote:Op zondag 9 februari 2020 00:39 schreef Fushia2 het volgende:
Nog FOK!'ers die zich 's nachts helemaal kapot zweten?
Je kunt ook gewoon in 1x stoppen, zoals ik gedaan heb. Geen onzin met nicotine afbouwen. Werkt toch nooit. De enige manier om te stoppen met roken is cold turkey. Maar ja dan moet je wel een ruggengraat hebben natuurlijkquote:Op zaterdag 8 februari 2020 13:12 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Het doel is om het op dusdanige wijze af te bouwen dat naar 0% gaan een zo'n klein mogelijke impact heeft.
Ga ergens anders janken, wollah.quote:Op zondag 9 februari 2020 11:51 schreef wollah het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon in 1x stoppen, zoals ik gedaan heb. Geen onzin met nicotine afbouwen. Werkt toch nooit. De enige manier om te stoppen met roken is cold turkey. Maar ja dan moet je wel een ruggengraat hebben natuurlijk
Dat zijn bekende gevolgen van het afkicken.quote:Op zondag 23 februari 2020 13:37 schreef Luke83 het volgende:
Alleen nu ben ik eigenlijk sinds ik gestopt ben continu grieperig/verkouden/veel pijntjes hier en daar en vreselijk moe. Herkenbaar anyone?
I did. Vorige week zondag.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:41 schreef Leonos het volgende:
Goed moment om te stoppen met roken nu we thuis zitten?
Zit er wel serieus aan te denken!quote:Op maandag 23 maart 2020 12:41 schreef Leonos het volgende:
Goed moment om te stoppen met roken nu we thuis zitten?
Joah. Ik heb nog niet gerookt.quote:
Haha, neequote:Op maandag 23 maart 2020 13:41 schreef junkiexp het volgende:
[..]
Zit er wel serieus aan te denken!
Jij nog steeds gestopt?
Ai, volhouden! Misschien helpt het als je hier je ervaringen verteltquote:Op maandag 23 maart 2020 13:51 schreef Lonaa het volgende:
[..]
Joah. Ik heb nog niet gerookt.Ben er wel veel mee bezig. Ben licht onvlambaar, soms wat paranoide en labiel-ish.
Oh en ik hoest iedereen de moeder sinds 2 dagen. Alsof er allerlei meuk diep uit mn longen moet.
Ondertussen wel al veel beter ruiken, beduidend (lagere) rusthartslag en minder hoesten. Vandaag is echter een pleurisdag en ik zit de hele tijd op het randje van janken.
Het scheelt misschien dat ik wist wat ik kon verwachten. Ik ben 7 jaar geleden gestopt. En dat heb ik toen 2 jaar gedaan. En toen begon ik weer.
Sukses ! Ben (bijna) 3 jaar geleden gestopt, na 25 jaar roken en ben nog elke dag blij dat ik er vanaf ben !quote:Op dinsdag 31 maart 2020 16:34 schreef DJMO het volgende:
Rokers zijn vanaf 1 april fors duurder uit
Dit was voor mij de aanleiding om mijn huisarts een email te sturen. Na 31 jaar roken vind ik dat ik de staatskas wel genoeg gespekt heb. Er is een recept voor champix en nicotinepleisters onderweg naar de apotheek. Ik wil deze week nog stoppen met roken.
Gewoon even een stukje lopen. Paar trappen op en af. Is nog gezond ookquote:Op woensdag 1 april 2020 15:11 schreef Nober het volgende:
Heeft iemand een goede bezigheid van een minuut of vijf per uur in de plaats van roken?
Dat vroeg ik niet. Dat heb ik al vaker geprobeerd en zonder succes, anders had ik die middelen niet voorgeschreven gekregenquote:
Doe een pen in je mond en zuig daar vijf minuten aan. Is in essentie dezelfde bezigheid.quote:Op woensdag 1 april 2020 15:11 schreef Nober het volgende:
Heeft iemand een goede bezigheid van een minuut of vijf per uur in de plaats van roken?
Hij heeft wel gelijk. Hoe dacht jij je nicotineverslaving te boven te komen door via allerlei alternatieve wegen nicotine tot je te nemen?quote:Op vrijdag 3 april 2020 15:01 schreef DJMO het volgende:
[..]
Dat vroeg ik niet. Dat heb ik al vaker geprobeerd en zonder succes, anders had ik die middelen niet voorgeschreven gekregen
Joh schei uit. Ik weet heus wel dat het een verslaving is, ik rook al 31 jaar. De champix moet er voor zorgen dat de trek in een sigaret minder wordt, de nicotinepleisters gebruik ik slechts twaalf weken en die worden in sterkte geleidelijk afgebouwd zodat de lichamelijke ontwenningsverschijnselen niet al te heftig uitvallen. Voor de rest moet er knop om in m'n gewoonte om naar die peuk te grijpen, zoals 's ochtends bij het opstaan, 's avonds na het eten, en onderweg als ik op de trein sta te wachten.quote:Op vrijdag 3 april 2020 17:57 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Hij heeft wel gelijk. Hoe dacht jij je nicotineverslaving te boven te komen door via allerlei alternatieve wegen nicotine tot je te nemen?
"Ik ben verslaafd aan aardbeien. Om te stoppen met aardbeien eten maak ik er nu smoothies van en die drink ik op. Dat doe ik zo'n 20 keer per dag. Veel beter."
Vraag jezelf na elke hijs af wat je nou eigenlijk telkens aan het doen bent en hoe het smaakt.quote:Op vrijdag 3 april 2020 18:25 schreef DJMO het volgende:
[..]
Joh schei uit. Ik weet heus wel dat het een verslaving is, ik rook al 31 jaar. De champix moet er voor zorgen dat de trek in een sigaret minder wordt, de nicotinepleisters gebruik ik slechts twaalf weken en die worden in sterkte geleidelijk afgebouwd zodat de lichamelijke ontwenningsverschijnselen niet al te heftig uitvallen. Voor de rest moet er knop om in m'n gewoonte om naar die peuk te grijpen, zoals 's ochtends bij het opstaan, 's avonds na het eten, en onderweg als ik op de trein sta te wachten.
Ik vraag niet hoe ik moet stoppen, ik vraag wat het handigste moment is om te beginnen met die pleisters; een vraag die ik ook al via de mail aan m'n huisarts heb gesteld, maar van wie ik nog geen antwoord heb gehad. Die zal het te druk hebben met coronapatiënten.
Maar goed, als ik dit soort reacties kan verwachten als 'hulp' tijdens mijn poging tot stoppen ontvolg ik dit topic wel want aan dit soort advies heb ik geen klote.
Dat vraag ik me elke keer af, zeker als ik weer eens kotsmisselijk ben door het hoesten van het roken. Toch heeft dat niet geholpen de afgelopen jaren. Daarom nu hulpmiddelen ingezet om wel succesvol te kunnen stoppen .quote:Op vrijdag 3 april 2020 20:33 schreef Nober het volgende:
[..]
Vraag jezelf na elke hijs af wat je nou eigenlijk telkens aan het doen bent en hoe het smaakt.
Dat werkte bij mij afgelopen woensdag.
Ben nou gewoon eens kritisch naar jezelf. Je moet het zélf doen. Niet een pleister je probleem laten oplossen.quote:Op vrijdag 3 april 2020 18:25 schreef DJMO het volgende:
[..]
Joh schei uit. Ik weet heus wel dat het een verslaving is, ik rook al 31 jaar. De champix moet er voor zorgen dat de trek in een sigaret minder wordt, de nicotinepleisters gebruik ik slechts twaalf weken en die worden in sterkte geleidelijk afgebouwd zodat de lichamelijke ontwenningsverschijnselen niet al te heftig uitvallen. Voor de rest moet er knop om in m'n gewoonte om naar die peuk te grijpen, zoals 's ochtends bij het opstaan, 's avonds na het eten, en onderweg als ik op de trein sta te wachten.
Ik vraag niet hoe ik moet stoppen, ik vraag wat het handigste moment is om te beginnen met die pleisters; een vraag die ik ook al via de mail aan m'n huisarts heb gesteld, maar van wie ik nog geen antwoord heb gehad. Die zal het te druk hebben met coronapatiënten.
Maar goed, als ik dit soort reacties kan verwachten als 'hulp' tijdens mijn poging tot stoppen ontvolg ik dit topic wel want aan dit soort advies heb ik geen klote.
kennelijk mag ik van de users hier niet op mijn manier stoppen. Jammer maar helaas. Ik zoek mijn steun wel elders.quote:Op vrijdag 3 april 2020 21:30 schreef SQ het volgende:
Ik vind ook dat de toon wel anders kan. Prima dat dit joúw manier is, maar DJMO vroeg duidelijk iets anders. Als je het antwoord op die vraag niet weet of wil geven, zeg dan gewoon niks. Ga elkaar niet afbranden om de keuzes die we voor onszelf maken. Thanks.
dat is misschien ook wat dramatisch na 2 minder positieve reactiesquote:Op zaterdag 4 april 2020 05:42 schreef DJMO het volgende:
[..]
kennelijk mag ik van de users hier niet op mijn manier stoppen. Jammer maar helaas. Ik zoek mijn steun wel elders.
*ontvolgt topic.
Kun je nagaan, ik ben nu al lichtgeraakt en dan ben ik nog niet eens gestoptquote:Op zaterdag 4 april 2020 09:24 schreef SQ het volgende:
[..]
dat is misschien ook wat dramatisch na 2 minder positieve reactiesje bent gewoon welkom hier. Helaas heb ik zelf geen ervaring met champix of pleisters, dus daar kan ik je niet aan helpen, maar ik wil wel even zeggen dat ik het supergoed vind dat je stopt!! Go DJMO!
Dat begrijp ik wel. Maar je doet het voor jou, dus als dit jouw manier is, dan ga je 110% geven en die verslaving keihard beatenquote:Op zaterdag 4 april 2020 09:35 schreef DJMO het volgende:
[..]
Kun je nagaan, ik ben nu al lichtgeraakt en dan ben ik nog niet eens gestoptMaar serieus: ik heb weinig trek om negatieve reacties te lezen en te horen dat ik het fout doe, terwijl ik een serieuze poging doe na 31 jaar roken.
Voor je het weet dan denk je er steeds minder aan en vliegen de gestopte dagen voorbij.quote:Op zondag 5 april 2020 17:04 schreef Mortaxx het volgende:
Ben sinds dinsdag gestopt. Laatste sigaret gerookt en gewoon geen nieuwe gekocht
Maar ik mis het enorm. Zeker de vaste rookmomentjes
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |