quote:Wie is Zwarte Piet? Hij weet het zelf waarschijnlijk ook niet!
Dat betogen de historici Jop Euwijk en Frank Rensen in hun nieuwe boek 'De identiteitscrisis van Zwarte Piet'. in het boek gaan de twee op zoek naar de historische, culturele en sociale achtergrond van Zwarte Piet. En dat valt nog niet mee...
Hier zie je één van de eerste afbeeldingen van de zwarte knecht van Sinterklaas, afkomstig uit een boekje van Jan Schenkman (1850). Wat opvalt, is dat Zwarte Piet hier nog niet de kenmerkende page-kleding draagt. Dat kwam pas later.
quote:Een mysterieuze oorsprong
Want wie is Zwarte Piet nu precies? De oorsprong van de bekende figuur is enigszins in nevelen gehuld. Wat we wél weten, is dat Zwarte Piet een stuk jonger is dan Sinterklaas zelf. De Goedheiligman gaat eeuwenlang in zijn eentje op pad. Pas in de negentiende eeuw krijgt hij in een boekje geschreven door de Nederlandse onderwijzer Jan Schenkman een knecht met een donkere huidkleur. En die knecht komt een beetje uit de lucht vallen.
Sommigen denken dat hij geïnspireerd is op de tot slaaf gemaakten waarmee zeventiende en achttiende eeuwse rijken zich graag lieten afbeelden. In dat scenario zou Sinterklaas een zwart knechtje hebben gekregen om statiger over te komen.
Weer andere historici denken dat Zwarte Piet geïnspireerd is op de donkere mannen die in grote steden werkten (en waarvan twijfelachtig is of ze echt tot slaaf gemaakten waren). Terwijl anderen vermoeden dat Zwarte Piet eigenlijk een Moor is. "Maar voor veel mensen was de naam 'Moor' ook weer synoniem voor 'zwarte Afrikaan'," aldus Jop Euwijk. "Dat maakt het dus nog ingewikkelder. De kennis over wie de Moren waren, en wie er allemaal Moren werden genoemd is ook niet ingeburgerd in Nederland." Kortom: niemand weet eigenlijk door wie Schenkman zich liet inspireren toen hij het knechtje van de Sint introduceerde.
Punt blijft staan. Nu is papa's auto kapot.quote:Op zondag 19 november 2017 15:26 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Jamaar, Klaasje van 7 wilde HEEL graag op tijd bij de intocht zijn. Dus reed papa ietsje harder.
Gaan we weer een snelwegblokkade vergelijken met geweld?quote:Op zondag 19 november 2017 15:26 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Je kan tevreden zijn met de uitkomst maar de werkwijze nog steeds belachelijk/slecht/gevaarlijk vinden.
Als Pegida niet kan demonstreren omdat AFA als een stel wilden erop wilt kloppen, is dat heel verkeerd en tegelijk is het fijn dat je geen skinheads door je stad hebt paraderen. Snelweg blokkeren is foei maar het feit dat de intocht rustig en in sereniteit kon verlopen zonder extreme gekkies, oa een black panter-supporter (een racistische club) is dat enkel toe te juichen.
Nee, het punt wat je maakt is dat je selectief verontwaardigd bent.quote:Op zondag 19 november 2017 15:20 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het punt dat ik maak is dat die antigriezels het echt daadwerkelijk voor de kinderen verpesten.
volgens mij is de vergelijking primaquote:Op zondag 19 november 2017 15:29 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Punt blijft staan. Nu is papa's auto kapot.
[..]
Gaan we weer een snelwegblokkade vergelijken met geweld?
Kun jij je voorstellen dat iemand tegen het uiterlijk van ZP / voor verandering van het uiterlijk van ZP kan zijn zonder te beweren dat iedereen die voor ZP is een racist is?quote:Op zondag 19 november 2017 15:24 schreef Nattekat het volgende:
[..]
De wereld is niet zo zwart(hehe)-wit als jij nu schetst.
Je bent niet automatisch een racist als je voor zwarte piet bent.
Bewegingsvrijheid inperken is gewelddadig. Imho was dit niet van hetzelfde niveau van kopschoppen en stenen gooien, maar toch gewelddadig hoor.quote:Op zondag 19 november 2017 15:29 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Punt blijft staan. Nu is papa's auto kapot.
[..]
Gaan we weer een snelwegblokkade vergelijken met geweld?
Dat lijkt me primair de schuld van de achteropkomer die blijkbaar niet genoeg afstand houdt en/of niet oplet.quote:Op zondag 19 november 2017 15:24 schreef Abschirmdienst het volgende: D'r zijn ook nog wat ongelukken gebeurd, dus de schade is wat hoger dan enkel een boete.
Gister werd er door het anti-kamp nog een filmpje van een pro-Piet demo uit 2013 op het Malieveld gebruikt om aan te tonen dat de pro-Piet mensen toch echt wel geweld gebruiken...quote:
Nee, ik vergeleek voornamelijk de uitkomst: het niet kunnen uitvoeren van een democratisch recht. En de rechterlijke consequenties daarvan. AFA-leden worden daar namelijk nooit voor berecht (en doen precies veel meer dan een simpele blokkade) dus ik zie niet in waarom er in dut geval meer dan een verkeersboete moet uitgedeeld worden, eventueel inclusief schadevergoeding voor de gedupeerden met een beschadigde auto.quote:Op zondag 19 november 2017 15:29 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Punt blijft staan. Nu is papa's auto kapot.
[..]
Gaan we weer een snelwegblokkade vergelijken met geweld?
Zat met een scheef oog op de datum te lettenquote:Op zondag 19 november 2017 15:26 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat is de lol aan fakenews plaatsen?
Ergens heb ik ook wel medelijden met AFA. In hun eigen ogen zijn zij TEGEN NAZIS. En in dit geval TEGEN RACISME.quote:Op zondag 19 november 2017 15:26 schreef Lothiriel het volgende:
Als Pegida niet kan demonstreren omdat AFA als een stel wilden erop wilt kloppen, is dat heel verkeerd en tegelijk is het fijn dat je geen skinheads door je stad hebt paraderen.
Begon me al zorgen te maken.quote:Op zondag 19 november 2017 15:31 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Nee, ik vergeleek voornamelijk de uitkomst: het niet kunnen uitvoeren van een democratisch recht. En de rechterlijke consequenties daarvan. AFA-leden worden daar namelijk nooit voor berecht (en doen precies veel meer dan een simpele blokkade) dus ik zie niet in waarom er in dut geval meer dan een verkeersboete moet uitgedeeld worden, eventueel inclusief schadevergoeding voor de gedupeerden met een beschadigde auto.
Hebben ze gedaan, de kentekens zijn opgeschreven, boete volgt. Klaar.quote:Op zondag 19 november 2017 15:31 schreef westwoodblvd het volgende:
Dit is geen simpele verkeersovertreding maar je reinste gevaarzetting. Door een colonne bussen tot stilstand dwingen op een snelweg neem je enorme risico's. Ze mogen blij zijn dat er geen gewonden gevallen zijn. Ik weet heus wel dat er simpel volk achter deze actie zit maar dit hadden ze zich wel kunnen bedenken. Laat de sterke arm der wet z'n werk hier maar doen.
Waarom vind jij dan dat zwarte piet des duivels is?quote:Op zondag 19 november 2017 15:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Kun jij je voorstellen dat iemand tegen het uiterlijk van ZP / voor verandering van het uiterlijk van ZP kan zijn zonder te beweren dat iedereen die voor ZP is een racist is?
Het zijn nou juist pro-pieten die deze discussie zwart-wit maken met dit soort stropoppen.
Ja ok. Maar ieder jaar tijdens de intocht heb je dus groepen anti-pieten die staan te schreeuwen, intimideren en ouders en kinderen die zo'n feest willen vieren beledigen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:20 schreef FYazz het volgende:
[..]
Ik weet niet welk punt je probeert te maken, maar ik ben ook tegen de anti-lieden
Ik ben tegen beide groepen die gezamenlijk dit feest om zeep helpen. Die allebei de waarde van dit feest laten afhangen van een kleurtje ipv de inzet van vrijwilligers en de verwondering van kinderen.
Wellicht omdat de meeste mensen niet geassocieerd willen worden met de sfeer die rond AFA hangt, en niet onterecht gezien hun trackrecord van vernielingen en verwonden van politieagenten en tegenstanders.quote:Op zondag 19 november 2017 15:32 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Ergens heb ik ook wel medelijden met AFA. In hun eigen ogen zijn zij TEGEN NAZIS. En in dit geval TEGEN RACISME.
En dan krijg je, iedere demonstratie weer, maar 1 bus vol.
Au.
Nou ja, als men vervolgens een fonds gaat oprichten om die boetes te betalen vind ik dat wel een vrij kwalijk iets.quote:Op zondag 19 november 2017 15:31 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Nee, ik vergeleek voornamelijk de uitkomst: het niet kunnen uitvoeren van een democratisch recht. En de rechterlijke consequenties daarvan. AFA-leden worden daar namelijk nooit voor berecht (en doen precies veel meer dan een simpele blokkade) dus ik zie niet in waarom er in dut geval meer dan een verkeersboete moet uitgedeeld worden, eventueel inclusief schadevergoeding voor de gedupeerden met een beschadigde auto.
Nouja, dat is hij toch ook in onze buurlanden ? Letterlijk - een door de heiligman bedwongen demonquote:Op zondag 19 november 2017 15:33 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Waarom vind jij dan dat zwarte piet des duivels is?
Hoe je je boetes betaalt is aan jezelf.quote:Op zondag 19 november 2017 15:34 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nou ja, als men vervolgens een fonds gaat oprichten om die boetes te betalen vind ik dat wel een vrij kwalijk iets.
Ik vermoed dat daar wel een mouw aan te passen is door de rechterlijke macht, zodanig dat de boete wel degelijk betaald wordt door de overtreders.quote:Op zondag 19 november 2017 15:34 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nou ja, als men vervolgens een fonds gaat oprichten om die boetes te betalen vind ik dat wel een vrij kwalijk iets.
Vind ik dat dan?quote:Op zondag 19 november 2017 15:33 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Waarom vind jij dan dat zwarte piet des duivels is?
Dat maakt mijn vraag echt niet anders. Vingerwijzen deden we nog in groep 2.quote:Op zondag 19 november 2017 15:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Gister werd er door het anti-kamp nog een filmpje van een pro-Piet demo uit 2013 op het Malieveld gebruikt om aan te tonen dat de pro-Piet mensen toch echt wel geweld gebruiken...![]()
Toen maakte men zich ook niet zo druk om "fakenews"...
https://forum.fok.nl/topic/2410281/9/25#p175160787
Al betaalt Trump je boete dat boeit niet.quote:Op zondag 19 november 2017 15:34 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nou ja, als men vervolgens een fonds gaat oprichten om die boetes te betalen vind ik dat wel een vrij kwalijk iets.
Ja, dan betalen ze het zelf en krijgen ze het vervolgens uit de crowdfunding weer teruggestort.quote:Op zondag 19 november 2017 15:35 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Ik vermoed dat daar wel een mouw aan te passen is door de rechterlijke macht, zodanig dat de boete wel degelijk betaald wordt door de overtreders.
En dat alles met het doel om het beeld van een donkere nederlander met een baan, waarin hij nota bene iets komt brengen, om zeep te helpen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:32 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Ergens heb ik ook wel medelijden met AFA. In hun eigen ogen zijn zij TEGEN NAZIS. En in dit geval TEGEN RACISME.
En dan krijg je, iedere demonstratie weer, maar 1 bus vol.
Au.
Mijn gevoel zegt dat deze actie meer dan een boete als gevolg zou moeten hebben. Maar de politie/justitie zal het wel het best kunnen inschatten.quote:Op zondag 19 november 2017 15:32 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hebben ze gedaan, de kentekens zijn opgeschreven, boete volgt. Klaar.
Kun jij voorstellen dat iemand tegen de islam is zonder racistisch te zijn?quote:Op zondag 19 november 2017 15:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Kun jij je voorstellen dat iemand tegen het uiterlijk van ZP / voor verandering van het uiterlijk van ZP kan zijn zonder te beweren dat iedereen die voor ZP is een racist is?
Het zijn nou juist pro-pieten die deze discussie zwart-wit maken met dit soort stropoppen.
Dat zou mooi zijn. Die boetes zijn er niet voor niets.quote:Op zondag 19 november 2017 15:35 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Ik vermoed dat daar wel een mouw aan te passen is door de rechterlijke macht, zodanig dat de boete wel degelijk betaald wordt door de overtreders.
Drogredenatie, alsof we ooit over zoiets zouden gaan stemmen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:23 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik denk niet dat je snel een meerderheid gaat vinden voor het recht om de snelweg te blokkeren als iemand wil gaan demonstreren voor een minderheidsstandpunt.
Hoe dan ook zal dat wel eerst tot wetsaanpassingen moeten gaan leiden voordat je zoiets kunt doen.
Oorlogen laten zich meestal lastig sturen door wetten of regels.quote:Op zondag 19 november 2017 15:23 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee. Want in dit specifieke geval hebben de antipieten geen regels overtreden.
In dit geval is het niet eens fakenews aangezien ze daar elk jaar op dezelfde manier de intocht doen, dat het een foto van 2013 is doet daar niet zoveel vanaf, die van 2017 zal er ongeveer hetzelfde uitzien. Maar toch zit men ineens op de hoogste kast dat het allemaal niet klopt. Gister was daar weinig sprake van, toen werd dat filmpje met alle liefde omarmt terwijl ze geen benul hadden waar het uberhaupt over ging.quote:Op zondag 19 november 2017 15:36 schreef Mutant01 het volgende:
Dat maakt mijn vraag echt niet anders. Vingerwijzen deden we nog in groep 2.
Je zou overigens nog namen en rugnummers noemenquote:Op zondag 19 november 2017 15:38 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
Kun jij voorstellen dat iemand tegen de islam is zonder racistisch te zijn?
Kun jij voorstellen dat iemand tegen een hoofddoek is zonder racistisch te zijn?
Kun jij voorstellen dat iemand voor zwarte piet is zonder racistisch te zijn?
Deze stropoppen zijn in het leven geroepen door de linkse kliek, dezelfde linkse kliek die huilt als je exact dezelfde argumenten tegen ze gebruikt, en ik weet waar ik over praat want ik doe al jaren niets anders op FOK!
Ik weet niet of jij de laatste jaren onder een steen hebt geleefd, maar er is altijd maar één kamp die begint met dit soort stropoppen, het kamp wat overal de racisme, nazi, extremist, islamofoob of tokkie kaart trekt zodra iemand een andere mening heeft om vooral de inhoudelijke argumenten te kunnen negeren en zo iemand niet serieus te nemen, want hij is immers maar een racist.
Dat boeit zeker wel. Boetes worden gegeven met een reden: preventie. Als dat doel niet op die manier wordt behaald dan is er wel echt een probleem.quote:Op zondag 19 november 2017 15:36 schreef AchJa het volgende:
[..]
Al betaalt Trump je boete dat boeit niet.
We leven niet in oorlogstijd. Hoe graag sommige figuren dat anders zouden zien.quote:Op zondag 19 november 2017 15:38 schreef Oostwoud het volgende:
Oorlogen laten zich meestal lastig sturen door wetten of regels.
quote:Op zondag 19 november 2017 15:35 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Ik vermoed dat daar wel een mouw aan te passen is door de rechterlijke macht, zodanig dat de boete wel degelijk betaald wordt door de overtreders.
En hoe lastig is het dan om gewoon te tolereren dat 95% van Nederland daar anders over denkt en er gewoon een onschuldige kindervriend in ziet?quote:Op zondag 19 november 2017 15:36 schreef Molurus het volgende:
[..]
Vind ik dat dan?
Ik vind het gewoon een nogal smakeloze negerkarikatuur, en op die basis zou ik een aanpassing zeker toejuichen.
Meer dan dat is er niet.
Ik wil verder niks verbieden ofzo, ieg niet zover dat niet al gedekt wordt door bestaande wetgeving.
En het idee dat dit 'cultuur' is kan ik echt alleen maar om lachen. Als dit het hoogtepunt van de Nederlandse cultuur is dan is die cultuur wat mij betreft geen stuiver waard.
Heb je een bron voor dit percentage? Of zuig je het uit je duim.quote:Op zondag 19 november 2017 15:40 schreef Nattekat het volgende:
[..]
En hoe lastig is het dan om gewoon te tolereren dat 95% van Nederland daar anders over denkt en er gewoon een onschuldige kindervriend in ziet?
Daar ontkom je niet aan. Net zoals rijke mensen ook schijt hebben aan boetes.quote:Op zondag 19 november 2017 15:39 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat boeit zeker wel. Boetes worden gegeven met een reden: preventie. Als dat doel niet op die manier wordt behaald dan is er wel echt een probleem.
Je ziet spoken vriend. Wie zit er allemaal op de hoogste kast. Of mag ik de vraag niet stellen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:39 schreef AchJa het volgende:
[..]
In dit geval is het niet eens fakenews aangezien ze daar elk jaar op dezelfde manier de intocht doen, dat het een foto van 2013 is doet daar niet zoveel vanaf, die van 2017 zal er ongeveer hetzelfde uitzien. Maar toch zit men ineens op de hoogste kast dat het allemaal niet klopt. Gister was daar weinig sprake van, toen werd dat filmpje met alle liefde omarmt terwijl ze geen benul hadden waar het uberhaupt over ging.
3 keer ja. Maar wat is nu eigenlijk je punt?quote:Op zondag 19 november 2017 15:38 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
Kun jij voorstellen dat iemand tegen de islam is zonder racistisch te zijn?
Kun jij voorstellen dat iemand tegen een hoofddoek is zonder racistisch te zijn?
Kun jij voorstellen dat iemand voor zwarte piet is zonder racistisch te zijn?
Nee, deze stropoppen worden voor 98% uit de duim gezogen door rechtse populisten.quote:Op zondag 19 november 2017 15:38 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Deze stropoppen zijn in het leven geroepen door de linkse kliek, dezelfde linkse kliek die huilt als je exact dezelfde argumenten tegen ze gebruikt, en ik weet waar ik over praat want ik doe al jaren niets anders op FOK!
Blijf je zelf vooral wijsmaken dat je dit niet uit je duim zuigt. Zolang je je aan de wet houdt heb ik er geen probleem mee.quote:Op zondag 19 november 2017 15:38 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
Ik weet niet of jij de laatste jaren onder een steen hebt geleefd, maar er is altijd maar één kamp die begint met dit soort stropoppen, het kamp wat overal de racisme, nazi, extremist, islamofoob of tokkie kaart trekt zodra iemand een andere mening heeft om vooral de inhoudelijke argumenten te kunnen negeren en zo iemand niet serieus te nemen, want hij is immers maar een racist.
Talloze polls op internet, op sites van alle soorten en maten.quote:Op zondag 19 november 2017 15:41 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Heb je een bron voor dit percentage? Of zuig je het uit je duim.
92 procent.quote:Op zondag 19 november 2017 15:41 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Heb je een bron voor dit percentage? Of zuig je het uit je duim.
Zijn linker en rechterduim vormen relatief betrouwbare bronnen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:41 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Heb je een bron voor dit percentage? Of zuig je het uit je duim.
Als er morgen met jouw auto te hard gereden wordt krijg jij de boete thuis, wie hem betaalt boeit ze in Leeuwarden echt niet. Het is niet dat ze jou verplichten dat het van die en die rekening betaald moet worden.quote:Op zondag 19 november 2017 15:38 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat zou mooi zijn. Die boetes zijn er niet voor niets.
Ach.. desnoods ziet de rechter erop toe dat de klemrijders inderdaad zelf moeten betalen. Dan wordt het boetebetalingsfonds veranderd in een schadeloosstellingsfonds.quote:Op zondag 19 november 2017 15:34 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nou ja, als men vervolgens een fonds gaat oprichten om die boetes te betalen vind ik dat wel een vrij kwalijk iets.
Ik denk dat je jezelf rijk rekent met die 95%.quote:Op zondag 19 november 2017 15:40 schreef Nattekat het volgende:
[..]
En hoe lastig is het dan om gewoon te tolereren dat 95% van Nederland daar anders over denkt en er gewoon een onschuldige kindervriend in ziet?
Tenzij artikel 5 natuurlijk. Maar dat moet een heterdaadje zijn dacht ik.quote:Op zondag 19 november 2017 15:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als er morgen met jouw auto te hard gereden wordt krijg jij de boete thuis, wie hem betaalt boeit ze in Leeuwarden echt niet. Het is niet dat ze jou verplichten dat het van die en die rekening betaald moet worden.
Wat geeft je het recht als absolute minderheid om jouw mening door de strot van alle anderen te drukken? Wat maakt jouw mening belangrijker dan die van de rest?quote:Op zondag 19 november 2017 15:43 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik denk dat je jezelf rijk rekent met die 95%.
Hoe dan ook gaat dit niet over wet- en regelgeving maar over cultuur. Het gaat niet over feiten, maar over meningen.
We bepalen onze cultuur niet per meerderheid van stemmen. Zo werkt dat gewoon niet.
Tuurlijk mag je die vraag stellen, het wordt toch meteen al afgedaan als fakenews?quote:Op zondag 19 november 2017 15:41 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je ziet spoken vriend. Wie zit er allemaal op de hoogste kast. Of mag ik de vraag niet stellen.
Iets met een heterdaadje.quote:
Een onderzoek van Hart van Nederlandquote:Op zondag 19 november 2017 15:42 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
92 procent.
https://frontpage.fok.nl/(...)rte-zwarte-piet.html
Zou zomaar kunnen en "lagere maximumsnelheid" zijn subjectieve zaken en wellicht "verzachtende omstandigheden". Het essentiële echter: "Obstakels plaatsen op de snelweg" is nog steeds het element dat qua jurisprudentie de actie van "obstakels verikaal neerwaarts vanaf een viaduct" op gelijke hoogte stelt als "horizontaal plaatsend". Ik ben benieuwd hoe de rechterlijke macht met de viaduct-jurisprudentie in de hand de blokkades van de Pro-Pieten zal weten te duiden.quote:Op zondag 19 november 2017 15:20 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zou zomaar kunnen dat die hooivorkbrigades bewust voor een plek hebben gekozen met een lagere maximumsnelheid.
De uitslag bevalt me niet, dus gaan we het onderzoek ter discussie stellen...quote:Op zondag 19 november 2017 15:44 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Een onderzoek van Hart van Nederland
Ik moest even terugkijken want ik had je reactie gemist. Ik ga helaas geen oude topics doorspitten, als je actief bent in zulke topics weet je dat er altijd mensen zijn die zulke dingen goedpraten. Volgens mij waren er recent nog gebruikers die vonden dat mensen zich niet zo moesten aanstellen, en dat het niet gevaarlijk was. Toevallig zie je daar nooit de bekende gezichten die nu losgaan hier op een weg blokkering hun mening over die blokkering geven, nee die staan paraat om vooral de critici aan te pakken of laten zich dan opeens niet zien in zo'n topic.quote:Op zondag 19 november 2017 15:39 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Je zou overigens nog namen en rugnummers noemen
Nogmaals, probeer het nog eens maar dan zonder dit soort kinderachtige stropoppen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:43 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Wat geeft je het recht als absolute minderheid om jouw mening door de strot van alle anderen te drukken? Wat maakt jouw mening belangrijker dan die van de rest?
Hoezo door de strot duwen. Ze mogen demonstreren. Jij hoeft er niet naar te luisteren. Waarom is hun mening minder belangrijk dan die va jou?quote:Op zondag 19 november 2017 15:43 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Wat geeft je het recht als absolute minderheid om jouw mening door de strot van alle anderen te drukken? Wat maakt jouw mening belangrijker dan die van de rest?
Het past niet in jouw straatje, dat is wat anders.quote:Op zondag 19 november 2017 15:44 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Een onderzoek van Hart van Nederland
Hoeft geen heterdaad te zijn maar je moet wel bewijzen wie de gedraging beging (kan niet op kenteken onder Mulder). Dat kunnen ze want ze hebben namen genoteerd terplekke.quote:Op zondag 19 november 2017 15:43 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Tenzij artikel 5 natuurlijk. Maar dat moet een heterdaadje zijn dacht ik.
Alleen al die zin geeft aan dat ik je niet serieus hoeft te nemen en jij niet hier in dit topic zit om een fatsoenlijke discussie te voeren alleen maar om te trollen en provoceren.quote:Op zondag 19 november 2017 15:41 schreef Molurus het volgende:
[..]
3 keer ja. Maar wat is nu eigenlijk je punt?
[..]
Nee, deze stropoppen worden voor 98% uit de duim gezogen door rechtse populisten.
[..]
Blijf je zelf vooral wijsmaken dat je dit niet uit je duim zuigt. Zolang je je aan de wet houdt heb ik er geen probleem mee.
Wat geeft je het recht om als absolute minderheid jouw mening door de strot van alle anderen te drukken?quote:Op zondag 19 november 2017 15:45 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nogmaals, probeer het nog eens maar dan zonder dit soort kinderachtige stropoppen.
Even deze onderzoeken lezen voordat je foutieve beweringen doet:quote:Op zondag 19 november 2017 15:40 schreef Nattekat het volgende:
[..]
En hoe lastig is het dan om gewoon te tolereren dat 95% van Nederland daar anders over denkt en er gewoon een onschuldige kindervriend in ziet?
Is het toch ook. Een toekomstig feit presenteren alsof het zich al reeds heeft voorgedaan. Is verder niet erg, maar kan storend zijn in een reeds gepolariseerde discussie.quote:Op zondag 19 november 2017 15:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tuurlijk mag je die vraag stellen, het wordt toch meteen al afgedaan als fakenews?
De cookiemelding verdwijnt niet van de website dus ik kan niks lezen over de methodologie. Maar het is een feit van algemene bekendheid dat de kijkers van Hart van Nederland geen representatieve afspiegeling van het Nederlandse volk vormen. Je had dan net zo goed een onderzoek kunnen houden op het marktplein van Rucphen.quote:Op zondag 19 november 2017 15:46 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Het past niet in jouw straatje, dat is wat anders.
Hehe, eindelijk eens iemand die het snapt - chapeauquote:Op zondag 19 november 2017 15:29 schreef FYazz het volgende:
[..]
Nee, het punt wat je maakt is dat je selectief verontwaardigd bent.
Je brult over de ene partij die het feest met demonstraties en acties verpesten vanwege het kleurtje, maar je verdedigt de andere partij die het feest eveneens verpesten met demonstraties en acties puur vanwege het kleurtje.
Nogmaals, het gaat om de kinderen en om de inzet van de vrijwilligers. Of die vrijwilligers nu groen, blauw, wit of zwart zijn geschminkt, zij zullen er alles aan doen om de kinderen een mooie dag te bezorgen.
Dat beide partijen nu doen alsof een (ander) kleurtje het feest tot een succes maakt is ronduit schandalig en respectloos naar al die vrijwilligers die daadwerkelijk de reden zijn van het succes van dit feest.
quote:Op zondag 19 november 2017 15:42 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Talloze polls op internet, op sites van alle soorten en maten.
Oh dat laatste wist ik niet.quote:Op zondag 19 november 2017 15:46 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Hoeft geen heterdaad te zijn maar je moet wel bewijzen wie de gedraging beging (kan niet op kenteken onder Mulder). Dat kunnen ze want ze hebben namen genoteerd terplekke.
Net als de oudere generaties verafschuw ik mijn generatie. Toch hebben al die polls, zelfs de gekleurden, precies dezelfde ruime uitkomst.quote:Op zondag 19 november 2017 15:47 schreef Falco het volgende:
[..]
Even deze onderzoeken lezen voordat je foutieve beweringen doet:
https://eenvandaag.avrotr(...)-moet-zwart-blijven/
https://eenvandaag.avrotr(...)npassen-zwarte-piet/
De trend is dat zwarte piet aangepast wordt. Duurt wel even hoor, denk nog zo'n 10 jaar.
De gedraging moet gezien zijn en als een daadwerkelijk gevaar voor de overige verkeersdeelnemers bestempeld kunnen worden. Leuk dat er wat stilstaande auto's op de weg staan maar dat zegt verder niet bijster veel.quote:Op zondag 19 november 2017 15:46 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Hoeft geen heterdaad te zijn maar je moet wel bewijzen wie de gedraging beging (kan niet op kenteken onder Mulder). Dat kunnen ze want ze hebben namen genoteerd terplekke.
In Rucphen woont Shirley, derhalve veel PVV'ersquote:Op zondag 19 november 2017 15:48 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
De cookiemelding verdwijnt niet van de website dus ik kan niks lezen over de methodologie. Maar het is een feit van algemene bekendheid dat de kijkers van Hart van Nederland geen representatieve afspiegeling van het Nederlandse volk vormen. Je had dan net zo goed een onderzoek kunnen houden op het marktplein van Rucphen.
Wees een vent en neem gewoon die boude bewering van je over 95% terug. Oke?quote:Op zondag 19 november 2017 15:49 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Net als de oudere generaties verafschuw ik mijn generatie. Toch hebben al die polls, zelfs de gekleurden, precies dezelfde ruime uitkomst.
Als agenten het tafereel hebben gezien en de namen hebben genoteerd dan kan het dus nog een artikel 5 je worden. De gevaarzetting is niet zo heel moeilijk te bewijzen volgens mij.quote:Op zondag 19 november 2017 15:50 schreef AchJa het volgende:
[..]
De gedraging moet gezien zijn en als een daadwerkelijk gevaar voor de overige verkeersdeelnemers bestempeld kunnen worden. Leuk dat er wat stilstaande auto's op de weg staan maar dat zegt verder niet bijster veel.
dat gebeurde voor al deze drama ook al natuurlijkquote:Op zondag 19 november 2017 15:51 schreef Falco het volgende:
[..]
Wees een vent en neem gewoon die boude bewering van je over 95% terug. Oke?
De trend laat zien dat langzaamaan het uiterlijk van Zwarte Piet aangepast wordt.
Straffen zijn nooit eerlijk. Mijn zus heeft geen auto en rijd 2 keer per jaar ofzo, terwijl een oom van mij spoedopdrachten vervoerd als koerier met maar 1 man personeel in dienst. Als mijn zus haar rijbewijs 2 maanden in moet leveren dan heeft dat 0 effect, terwijl mijn oom zijn bedrijf kwijt zal zijn.quote:Op zondag 19 november 2017 15:39 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat boeit zeker wel. Boetes worden gegeven met een reden: preventie. Als dat doel niet op die manier wordt behaald dan is er wel echt een probleem.
Remlof kennende klopt er geen bal van.quote:Op zondag 19 november 2017 15:48 schreef Falco het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Onze eigen FOK!lers denken er anders over hoor!
FB / Zwarte pieten #3
Maak er gerust 85% van. Die 95% was gebasseerd op dat vage idee van Molurus.quote:Op zondag 19 november 2017 15:51 schreef Falco het volgende:
[..]
Wees een vent en neem gewoon die boude bewering van je over 95% terug. Oke?
De trend laat zien dat langzaamaan het uiterlijk van Zwarte Piet aangepast wordt.
We vonden het ook allemaal een tijdlang prima dat vrouwen geen stemrecht hadden en dat homo's niet konden trouwen. Vind het altijd maar een raar argument.quote:Op zondag 19 november 2017 15:51 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
In Rucphen woont Shirley, derhalve veel PVV'ers
Feit is gewoon dat de overduidelijke meerderheid het wel prima vindt zo.
En dat is vergelijkbaar met dit? Neuh...quote:Op zondag 19 november 2017 15:53 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
We vonden het ook allemaal een tijdlang prima dat vrouwen geen stemrecht hadden en dat homo's niet konden trouwen. Vind het altijd maar een raar argument.
Niet opgelet tijdens de intocht van Sinterklaas? - de meesten waren nog gewoon zwartquote:Op zondag 19 november 2017 15:51 schreef Falco het volgende:
[..]
Wees een vent en neem gewoon die boude bewering van je over 95% terug. Oke?
De trend laat zien dat langzaamaan het uiterlijk van Zwarte Piet aangepast wordt.
Het gaat om de gebruikte argumentatie. Het meerderheidsargument is nietszeggend.quote:Op zondag 19 november 2017 15:54 schreef Nattekat het volgende:
[..]
En dat is vergelijkbaar met dit? Neuh...
Je vergelijkt rechten met sneeuwvlokjes.
Klopt en het gaat ook wel doorzetten.quote:Op zondag 19 november 2017 15:52 schreef sp3c het volgende:
[..]
dat gebeurde voor al deze drama ook al natuurlijk
Welke agenten moeten het gezien hebben dan? De politiebegeleiding kregen ze pas na de blokkade.quote:Op zondag 19 november 2017 15:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als agenten het tafereel hebben gezien en de namen hebben genoteerd dan kan het dus nog een artikel 5 je worden. De gevaarzetting is niet zo heel moeilijk te bewijzen volgens mij.
En ik vind het een raar argument om een traditie aan te 'moeten' passen vanwege mensen met een slachtoffercomplex. En 'protesteren' bij intochten, we weten allemaal wat er van komt, is ronduit zielig.quote:Op zondag 19 november 2017 15:53 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
We vonden het ook allemaal een tijdlang prima dat vrouwen geen stemrecht hadden en dat homo's niet konden trouwen. Vind het altijd maar een raar argument.
Over Sinterklaas natuurlijk. Zie hier een plaatje. Let goed op het feit dat Piet ook op een paard zit en hoger geplaatst is dan de Sint - en dat de Sint het pakje in de schoorsteen doet terwijl Piet als rasechte manager toekijkt.quote:Op zondag 19 november 2017 15:53 schreef BoneThugss het volgende:
Piet wordt ook wel 'Pieterbaas' genoemd.
Maar baas over wie dan, het is toch een slaaf?
Vandaar ook.. Als..quote:Op zondag 19 november 2017 15:56 schreef AchJa het volgende:
[..]
Welke agenten? De politiebegeleiding kregen ze pas na de blokkade.
Kun je het niet gewoon over jezelf hebben? Beetje triest gedrag om een andere user er bij te halen. En dat voor een modquote:Op zondag 19 november 2017 15:53 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Remlof kennende klopt er geen bal van.
Ohja de poll-uitslag bevalt je niet. Fijn he die doelpalen verplaatsen. Kom op joh, wees eens een grote vent.quote:[..]
Maak er gerust 85% van. Die 95% was gebasseerd op dat vage idee van Molurus.
En de boeren uit Friesland zullen wel niet op de zoveelste poll gestemd hebben, maar alle tegenstanders uiteraard wel.
Ja prima toch?quote:Op zondag 19 november 2017 15:55 schreef matspontius het volgende:
[..]
Niet opgelet tijdens de intocht van Sinterklaas? - de meesten waren nog gewoon zwart
Je vergelijkt rechten met sneeuwvlokjes. Je begrijpt zelf hopelijk wel dat daar een gigantisch verschil tussen zit?quote:Op zondag 19 november 2017 15:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het gaat om de gebruikte argumentatie. Het meerderheidsargument is nietszeggend.
Niks moet. Het gejank dat het zou moeten klopt dan ook niet.quote:Op zondag 19 november 2017 15:56 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
En ik vind het een raar argument om een traditie aan te 'moeten' passen vanwege mensen met een slachtoffercomplex. En 'protesteren' bij intochten, we weten allemaal wat er van komt, is ronduit zielig.
Dus eigenlijk was Sinterklaas de slaaf en die was wit!quote:Op zondag 19 november 2017 15:56 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Over Sinterklaas natuurlijk. Zie hier de kaft van het boekje van Schenkman. Let goed op het feit dat Piet ook op een paard zit en hoger geplaatst is dan de Sint - en dat de Sint het pakje in de schoorsteen doet terwijl Piet als rasechte manager toekijkt.
[ afbeelding ]
Letterlijk elke poll laat een ruime winst zien voor de pro-kant, maar jij basseert je mening op die met de voor jouw gunstigste uitkomst, met eveneens die ruime meerderheid.quote:Op zondag 19 november 2017 15:57 schreef Falco het volgende:
[..]
Kun je het niet gewoon over jezelf hebben? Beetje triest gedrag om een andere user er bij te halen. En dat voor een mod.
[..]
Ohja de poll-uitslag bevalt je niet. Fijn he die doelpalen verplaatsen. Kom op joh, wees eens een grote vent.
85 Of 95%... Het is niet dat het opeens een ruime minderheid is die voor zwarte piet is...quote:Op zondag 19 november 2017 15:51 schreef Falco het volgende:
[..]
Wees een vent en neem gewoon die boude bewering van je over 95% terug. Oke?
De trend laat zien dat langzaamaan het uiterlijk van Zwarte Piet aangepast wordt.
Maar als die Pieten nou vinden dat ze een andere kleur willen hebben of dat ze een roetveeguiterlijk willen hebben omdat dat gemakkelijker schoon te maken is. Moet je ze dat ontzeggen? Ze hebben toch het recht om zelf te bepalen hoe ze eruit willen zien? Vind het wel heel vrijheidsbeperkend wat je nu allemaal post.quote:Op zondag 19 november 2017 15:57 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Je vergelijkt rechten met sneeuwvlokjes. Je begrijpt zelf hopelijk wel dat daar een gigantisch verschil tussen zit?
Als de meerderheid vindt dat homo's geen rechten horen te hebben, dan kan die meerderheid mooi de tering krijgen, want je pakt mensen rechten af. Hier is een minderheid voor het inperken van het recht om gewoon een kinderfeest te vieren zoals het al generaties gaat.
Vertel dat aan dit soort mensen:quote:Op zondag 19 november 2017 15:57 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Niks moet. Het gejank dat het zou moeten klopt dan ook niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |