quote:School verplicht kinderen water te drinken, ouders boos: 'Water is voor honden'
Geen cola, geen energiedrank en zelfs geen limonade meer. Kinderen op basisschool Don Sarto in Tilburg mogen vanaf dit schooljaar alleen nog maar water drinken op school. Tot woede van veel ouders.
Ook het eten wordt er beperkt. De basisschoolkinderen mogen boterhammen of fruit meenemen van thuis. Drankjes en andere etenswaren worden ingenomen en aan het einde van de dag met een uitlegbriefje mee naar huis gestuurd.
De school wil op die manier de kinderen zo gezond mogelijk houden. Maar veel ouders van de school in de Tilburgse Vogeltjesbuurt bepalen liever zelf wat gezond is voor hun kind. Velen beklaagden zich de afgelopen weken bij directeur Ludy Meister. ,,Mijn zoon komt huilend thuis: ik lust geen water'', zegt vader Kevin Rovers. ,,Dat hoeft hij van mij ook helemaal niet. Water is voor honden.''
Hij is deze week al diverse keren met andere ouders naar school gegaan om zijn beklag te doen. Vooralsnog zonder resultaat. Zijn zoontje Jonairo (6) neemt normaal graag een pakje appelsap mee, met een boterkoek. Maar die kreeg de jongen deze week aan het einde van de dag weer mee naar huis. ,,We mogen nog geen Liga-koekje meegeven. Niks. En je kunt een kind niet verplichten om water te drinken, als hij het niet lust. Wat nou als het dertig graden is? Moet hij dan maar uitdrogen?''
Het grootste bezwaar heeft Rovers tegen de bidons die worden gebruikt. ,,Die worden elke dag omgespoeld. Maar als een kind ziek is, komen er bacteriën in. Die spoel je er niet zomaar uit. Dit gaat in tegen de hygiëneregels.''
Droge Liga
Directeur Ludy Meister wil de kinderen juist gezond maken met deze nieuwe regel. ,,Het gebeurt op heel veel scholen. Wat kinderen meenemen wordt steeds zoeter. Toen ik naar school ging kreeg je alleen een droge Liga mee. Maar fabrikanten doen er nu een laagje op, soms komt er een dipsausje bij, er zitten krenten in. Het wordt er niet gezonder op.''
Meister heeft advies ingewonnen bij de GGD. De ouderkamer, waarin ouders van leerlingen zijn vertegenwoordigd, heeft met de nieuwe regels ingestemd. Meister heeft ouders dit voor de vakantie al geprobeerd uit te leggen, maar met wisselend succes. ,,Het is bij sommigen nog niet helemaal duidelijk. Daarom gaan we ze volgende week nog een keer informatie geven. In bijvoorbeeld ranja zitten ook suikers. We hebben ouders uitgelegd hoeveel en hoe lang het duurt voor ze die verbrand hebben. Dat lukt niet in de kleine pauze.''
Gevangenis
Kevin Rovers en zijn medestanders laten het er niet bij zitten. ,,Dit begint op een gevangenis te lijken. Ik snap dat school regelgeving heeft tegen dikke kinderen, maar mijn zoon eet thuis wel gewoon zijn aardappels, groente en vlees. Hij is gewoon gezond.''
Meisters stelt overigens wel dat er mogelijk nog iets kan veranderen. ,,Niets wat je beslist is voor het leven.''
Bron
quote:Ik vind het vrij ver gaan met afpakken etc., maar juist die ene vader van Jonairo laat zien waarom het nodig is. Als je serieus denkt dat altijd appelsap met boterkoek mee naar school normaal is en dat je kind geen water "lust" en "uitdroogt" als er geen appelsap wordt aangeboden, dan heb je echt even een reality check nodig.
Hier op de school van mijn kinderen zijn ze niet zo streng, maar zetten ze meer in op voorlichting en het aanbieden van groente en fruit. Een keer per jaar hebben ze waterweek o.i.d. en krijgen ze een gratis bidon. Ik zou dus eerder voor zo'n aanpak kiezen en snap de verontwaardiging van de ouders hier wel. Je mag zelf beslissen of je kind een Liga meekrijgt. En die papa van Jonairo heeft denk ik even een cursus opvoeden nodig als je kind geen water lust (vooropgesteld dat er geen stoornis meespeelt hier, want dan kan ik me er wel weer iets bij voorstellen, maar dat zou dan vast in het artikel gestaan hebben).
Ouder1 moet je dan ook niet al te serieus nemen...quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:32 schreef Faeroer het volgende:
Ik zie geen eiwitten en vetten, je hebt een hekel aan de hormoonspiegel en eiwitsynthese van je kinderen?
Daar is iedereen het wel over eens maar dat betekent natuurlijk niet dat al die ouders zo zijn... Of ik moet wat gemist hebben.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:41 schreef Leandra het volgende:
Maar goed, uit de "Water is voor honden" opmerking van vader kun je al opmaken dat het ouders betreft die idd geen idee hebben wat wel of niet goed voor hun kind is, kind zal ook wel geen wortel mee mogen omdat wortels voor konijnen zijn.
Als dat van die GTA V post werkelijk waar is dan (heb geen FB, dus ik kan dat moeilijk controleren), dan zijn de ouders van dat joch wat mij betreft sowieso al ongeschikt.
Volgens mij is er iig een vrij grote eensgezinde groep die zo denkt.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Daar is iedereen het wel over eens maar dat betekent natuurlijk niet dat al die ouders zo zijn... Of ik moet wat gemist hebben.
Het gaat in het artikel alleen over de kleine pauze. Mag ik vragen of dat voor jouw kinderen het enige moment is dat zij eten op een dag???quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:32 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Ik zie geen eiwitten en vetten, je hebt een hekel aan de hormoonspiegel en eiwitsynthese van je kinderen?
Nog even een keer over die "kleine pauze" waar staat dat eigenlijk?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:45 schreef Leandra het volgende:
Zo te lezen gaat het bij die school ook nog eens alleen om de kleine pauze, dus niet om een continurooster waarbij het om een pauze en de lunch zou gaan.
Dan snap ik het gejengel van die ouders helemaal niet... een boterkoek mee voor de kleine pauze
Impliceert dat ze de hele dag op school zitten zonder tussen de middag naar huis te komen.quote:Geen cola, geen energiedrank en zelfs geen limonade meer. Kinderen op basisschool Don Sarto in Tilburg mogen vanaf dit schooljaar alleen nog maar water drinken op school. Tot woede van veel ouders.
Ook het eten wordt er beperkt. De basisschoolkinderen mogen boterhammen of fruit meenemen van thuis. Drankjes en andere etenswaren worden ingenomen en aan het einde van de dag met een uitlegbriefje mee naar huis gestuurd.
Maar die kreeg de jongen deze week aan het einde van de dag weer mee naar huis.
Bij dat stukje over verbranden wordt sowieso 'kleine pauze' genoemd. Bij OmroepBrabant wordt duidelijk gezegd dat het echt alleen om de eerste pauze gaat.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nog even een keer over die "kleine pauze" waar staat dat eigenlijk?
Want als ik dit lees:
[..]
Impliceert dat ze de hele dag op school zitten zonder tussen de middag naar huis te komen.
Mwah, als je al zo tekeer gaat omdat je kind voor de pauze onder schooltijd (dus de pauze die tijdens de lessen tussen 08.30 uur en 12.00 uur valt) geen sap en boterkoek (!!!) mee mag hebben dan is er echt wel iets mis met de ouders die er wel een probleem van maken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Daar is iedereen het wel over eens maar dat betekent natuurlijk niet dat al die ouders zo zijn... Of ik moet wat gemist hebben.
En op een pakje appelsap en een stuk boterkoek houdt een kind het ook geen hele dag vol.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:55 schreef Physsic het volgende:
[..]
Bij dat stukje over verbranden wordt sowieso 'kleine pauze' genoemd. Bij OmroepBrabant wordt duidelijk gezegd dat het echt alleen om de eerste pauze gaat.
Oh okee, maar goed, dat kan ik dan niet rijmen met het bericht in de OP.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:55 schreef Physsic het volgende:
[..]
Bij dat stukje over verbranden wordt sowieso 'kleine pauze' genoemd. Bij OmroepBrabant wordt duidelijk gezegd dat het echt alleen om de eerste pauze gaat.
Uit dat stuk in de OP blijkt dat al, maar op de site van de school staan de schooltijden gewoon; http://www.donsarto.nl/ouders/schooltijden-20152016/quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nog even een keer over die "kleine pauze" waar staat dat eigenlijk?
Want als ik dit lees:
[..]
Impliceert dat ze de hele dag op school zitten zonder tussen de middag naar huis te komen.
Hoeft toch ook niet?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:56 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En op een pakje appelsap en een stuk boterkoek houdt een kind het ook geen hele dag vol.
Dat klopt, maar die van mij kregen altijd een pakje melk en ontbijkoek mee... En dat is dus ook uit den boze... En dan sla je de plank als school toch echt mis.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mwah, als je al zo tekeer gaat omdat je kind voor de pauze onder schooltijd (dus de pauze die tijdens de lessen tussen 08.30 uur en 12.00 uur valt) geen sap en boterkoek (!!!) mee mag hebben dan is er echt wel iets mis met de ouders die er wel een probleem van maken.
Akkoord.quote:Ze hebben idd geen continurooster: http://www.donsarto.nl/ouders/schooltijden-20152016/
Dat staat hier natuurlijk los van.quote:En verder vind ik het een enorme baggerschool omdat ze de foto's van al die kinderen openbaar online hebben staan.
Kwam hij in je andere topic niet kotsend en straalbezopen thuis?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
In het weekeinde eet hij wel ongezonder. Gaat dan soms ook met vrienden na het sporten even naar de snackbar, de Mac of een lunchroom. Soms gaan ze samen aan de bbq voor de avondmaaltijd. En dan lust hij ook wel een biertje.
Jouw kinderen kregen melk en een ontbijtkoek mee, maar daar hebben ze kennelijk kinderen die cola, energiedrank meekregen, op een lagere school hè....quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat klopt, maar die van mij kregen altijd een pakje melk en ontbijkoek mee... En dat is dus ook uit den boze... En dan sla je de plank als school toch echt mis.
[..]
Akkoord.
[..]
Dat staat hier natuurlijk los van.
Maar dan hadden ze toch ook gewoon fris en energiedrank kunnen verbieden? Het is een grote stap om alleen nog maar water toe te staan als een aantal kinderen fris/energiedrank mee naar school neemt. Ik heb ook niet het idee dat dat de reden is.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Jouw kinderen kregen melk en een ontbijtkoek mee, maar daar hebben ze kennelijk kinderen die cola, energiedrank meekregen, op een lagere school hè....
Hoe moeilijk ga jij dan als ouder doen als je alleen nog maar brood en fruit mee mag geven?
Als melk en ontbijtkoekouder ga je toch helemaal niet zeiken als er kennelijk een probleem is op de school van jouw kinderen en sommige ouders niet meer snappen dat cola en energiedrank (!!!) geschikt is om mee te geven?
Mijn kind drinkt nog alleen moedermelk. Aan de reacties te zien van de gemiddelde kortpittige huismoeder hier in Nederland ben ik daar voorlopig nog reuze blij mee.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
Het gaat in het artikel alleen over de kleine pauze. Mag ik vragen of dat voor jouw kinderen het enige moment is dat zij eten op een dag???
Dus moeten de normale ouders zich maar gaan aanpassen omdat een stel Tokkies zich niet kan gedragen, dat is wat je zegt. En dat is wat mij tegen de borst stuit. Ga lekker die red bull, boterkoek vetkleppen vervelen en laat mij verder met rust.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Jouw kinderen kregen melk en een ontbijtkoek mee, maar daar hebben ze kennelijk kinderen die cola, energiedrank meekregen, op een lagere school hè....
Hoe moeilijk ga jij dan als ouder doen als je alleen nog maar brood en fruit mee mag geven?
Als melk en ontbijtkoekouder ga je toch helemaal niet zeiken als er kennelijk een probleem is op de school van jouw kinderen en sommige ouders niet meer snappen dat cola en energiedrank (!!!) geschikt is om mee te geven?
Inderdaad. Dat er een stel hersenloze ouders rondloopt betekent niet dat normale ouders (en hun kinderen) daardoor voor moeten lijden.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus moeten de normale ouders zich maar gaan aanpassen omdat een stel Tokkies zich niet kan gedragen, dat is wat je zegt. En dat is wat mij tegen de borst stuit. Ga lekker die red bull, boterkoek vetkleppen vervelen en laat mij verder met rust.
Griekse- en Italiaanse salade zit anders gewoon feta of mozzarella in.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:08 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Mijn kind drinkt nog alleen moedermelk. Aan de reacties te zien van de gemiddelde kortpittige huismoeder hier in Nederland ben ik daar voorlopig nog reuze blij mee.
Een puberjongen/meisje dat niet voldoende vet en eiwit binnenkrijgt groeit niet optimaal. Het zal wel aan de eetcultuur van de Nederlanders liggen. Je zoon sla meegeven voor school... geef ze dan meteen een doos make-up en een oestrogeenkuurtje mee.
We praten wel verder als de jouwe ook 17 jaar oud is. Die geef je namelijk niets meer mee, die pakken zelf wat ze willen.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:08 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Mijn kind drinkt nog alleen moedermelk. Aan de reacties te zien van de gemiddelde kortpittige huismoeder hier in Nederland ben ik daar voorlopig nog reuze blij mee.
Een puberjongen/meisje dat niet voldoende vet en eiwit binnenkrijgt groeit niet optimaal. Het zal wel aan de eetcultuur van de Nederlanders liggen. Je zoon sla meegeven voor school... geef ze dan meteen een doos make-up en een oestrogeenkuurtje mee.
Yup. Is twee maal gebeurd in een jaar en heeft hij geweten ook.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
Kwam hij in je andere topic niet kotsend en straalbezopen thuis?
Ik hoop het voor hem.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:13 schreef Ouder1 het volgende:
Als je het gehele menu over een dag bekijkt wat hij nu eet, dan zit daar vet en eiwit zat in.
Ja, die jongen krijgt elke dag een boterkoek mee, dat is te zot voor woorden. En mag best verboden worden. Maar waarom doen ze gewoon niet een verbod op de "standaard" ongezonde dingen?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:41 schreef Leandra het volgende:
Ik denk dat zo'n school vooral strenge regels hanteert omdat men (de ouders van de kinderen op die school) zelf niet de juiste grenzen heeft als de school dat niet doet, dan krijg je dus idd kinderen die snickers en blikjes fris mee naar school krijgen.
En ja, op een lagere school lijkt me dat wel een probleem, zeker als er veel ouders zijn die zelf die grenzen idd niet op gezond kunnen houden.
Als het werkelijk zou gaan om een pakje appelsap en ontbijtkoek, en dat het "ergste" was dat er mee naar school genomen werd dan kan ik me niet voorstellen dat de school zo'n rigoureuze omslag maakt.
Maar goed, uit de "Water is voor honden" opmerking van vader kun je al opmaken dat het ouders betreft die idd geen idee hebben wat wel of niet goed voor hun kind is, kind zal ook wel geen wortel mee mogen omdat wortels voor konijnen zijn.
Als dat van die GTA V post werkelijk waar is dan (heb geen FB, dus ik kan dat moeilijk controleren), dan zijn de ouders van dat joch wat mij betreft sowieso al ongeschikt.
Precies en ik wil al helemaal niet verveeld worden door zo'n macrobiotische voedselhangjurk die je alleen maar zeewier en brandnetelthee wil voorzetten.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:11 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Inderdaad. Dat er een stel hersenloze ouders rondloopt betekent niet dat normale ouders (en hun kinderen) daardoor voor moeten lijden.
Bij de basisschool van mijn kinderen hadden ze het ingevoerd omdat vooral met het eten de yuppen ouders (dus geen Tokkies) nogal tegen elkaar aan het opbieden waren. Het werd steeds meer, steeds ongezonder en steeds gekker. Wat begon met een lunchreep werd al snel een roze koek of een snickers/mars en toen er zakken chips en zakken snoep op tafel kwamen heeft het bestuur aan de rem getrokken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:06 schreef Physsic het volgende:
[..]
Maar dan hadden ze toch ook gewoon fris en energiedrank kunnen verbieden? Het is een grote stap om alleen nog maar water toe te staan als een aantal kinderen fris/energiedrank mee naar school neemt. Ik heb ook niet het idee dat dat de reden is.
Havermout, whey, cocosvlokken en roomboter is wel heel eng ja. Daar wordt je echt een 200 kilo kind van.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:19 schreef _Lily_ het volgende:
- koek (behalve ontbijtkoek, liga en evergreen)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Yup. Is twee maal gebeurd in een jaar en heeft hij geweten ook.![]()
En zo kennen we je weer.
17 Jaar ja? Hij draagt ook een jurk?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:30 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dzjees. 4 uurtjes geen koek, snoep, bergen vet en suiker. Gaan ze dood van hoor! Een dieet kan je het echt niet noemen.
Gewoon lekker stukjes komkommer, minitomaatjes, appel, mandarijnen, banaan, druiven, kiwi.. en een glas water. Niets mis mee. Kregen mijn kinderen ook altijd mee voor de kleine pauze.
Jongste is nu van de salades. Maakt hij zelf. Griekse salade, Italiaanse salade, rauwkost. Vindt hij lekker op school tussendoor. Klasgenoten pikken altijd wel iets uit zijn bakjes.
Ik lust ook waterquote:Op zaterdag 2 september 2017 15:26 schreef Oerbeer het volgende:
Overigens lust de TS van dit deel eigenlijk ook alleen maar bier. Grolsch, enzo.
Natuurlijk... Maar goed, het valt me nog mee dat je het niet over zakken patat en bekers mayonaise in de kleine pauze hebt... Dat is een beetje jouw niveau, altijd erger, beter, groter, vervelender...quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Bij de basisschool van mijn kinderen hadden ze het ingevoerd omdat vooral met het eten de yuppen ouders (dus geen Tokkies) nogal tegen elkaar aan het opbieden waren. Het werd steeds meer, steeds ongezonder en steeds gekker. Wat begon met een lunchreep werd al snel een roze koek of een snickers/mars en toen er zakken chips en zakken snoep op tafel kwamen heeft het bestuur aan de rem getrokken.
Het is ook niet leuk voor de andere kinderen als ze naast zo'n koekiemonster zitten met hun verantwoorde tussendoortje.
Nou, dat is al ruim minder beperkt dan de school uit de OP.quote:Op die basisschool mocht wel ranja, wicky of vruchtensap mee maar geen energydrink, frisdrank, of gezoete melkdranken.
Misschien moet je je even verdiepen in de voedingsleer voor je zo tekeer gaat:quote:
quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:22 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Havermout, whey, cocosvlokken en roomboter is wel heel eng ja. Daar wordt je echt een 200 kilo kind van.
Weer zo'n huismoeder die geen drol snapt van voedsel.Ik ben geen moeder hoor. Maar die ontbijtkoek, lekker boeiend. Laat maar lekker de uitzondering zijn. En ik kan echt geen reden bedenken waarom je je kind havermout zou willen meegeven naar school. Maar ach, waarom niet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik snap genoeg van voedsel, ik hou mezelf al decennia lang op een keurig gewicht. Ik ben nooit dik geweest en word het ook niet. Dus als mijn kind hetzelfde vreet als ik heeftie goeie kansen
Minder pieken en crashes in de suikerspiegel.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:30 schreef _Lily_ het volgende:
En ik kan echt geen reden bedenken waarom je je kind havermout zou willen meegeven naar school.
Goh, echt?quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:30 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Misschien moet je je even verdiepen in de voedingsleer voor je zo tekeer gaat:
Melk, yoghurt, kaas, margarine, ham, noten en het vlees/vis/toetje van de avondmaaltijd bevatten allemaal eiwitten.
Ik denk dat mensen moeilijk met dat soort regels kunnen omgaan, en dan toch weer uitzonderingen gaan zoeken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:19 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ja, die jongen krijgt elke dag een boterkoek mee, dat is te zot voor woorden. En mag best verboden worden. Maar waarom doen ze gewoon niet een verbod op de "standaard" ongezonde dingen?
Dwz geen:
- snoep
- chips
- koek (behalve ontbijtkoek, liga en evergreen)
- chocola
- frisdrank
En de rest mag. Prima.
Met andere woorden, zoals het vroegah was op mijn basisschool.
Ik had elke dag een pakje vruchtensap bij me en 1 pakje evergreen. In de lunchpauze (we aten niet thuis) 2 bruine boterhammen met vleesbeleg en een pakje schoolmelk. Bij traktaties van kinderen was alles geoorloofd. En ik ben altijd een magere garnaal geweest, niks dik kind
Alleen brood zou hier in Fryslan wel goed uitpakken... Iedereen aan de sûkerbôle (suikerbrood)quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat mensen moeilijk met dat soort regels kunnen omgaan, en dan toch weer uitzonderingen gaan zoeken.
Mijn kind "lijdt" niet als hij water bij zijn fruit moet drinken hoor.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus moeten de normale ouders zich maar gaan aanpassen omdat een stel Tokkies zich niet kan gedragen, dat is wat je zegt. En dat is wat mij tegen de borst stuit. Ga lekker die red bull, boterkoek vetkleppen vervelen en laat mij verder met rust.
Dat hoor je ook steeds vaker over traktaties op verjaardagen. Ik weet niet of dat in mijn tijd ook zo erg was, maar mijn moeder zou daar sowieso niet gevoelig voor zijn geweest, gelukkig.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Bij de basisschool van mijn kinderen hadden ze het ingevoerd omdat vooral met het eten de yuppen ouders (dus geen Tokkies) nogal tegen elkaar aan het opbieden waren. Het werd steeds meer, steeds ongezonder en steeds gekker. Wat begon met een lunchreep werd al snel een roze koek of een snickers/mars en toen er zakken chips en zakken snoep op tafel kwamen heeft het bestuur aan de rem getrokken.
Het is ook niet leuk voor de andere kinderen als ze naast zo'n koekiemonster zitten met hun verantwoorde tussendoortje.
Op die basisschool mocht wel ranja, wicky of vruchtensap mee maar geen energydrink, frisdrank, of gezoete melkdranken.
Daar gaat het dan ook helemaal niet om.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mijn kind "lijdt" niet als hij water bij zijn fruit moet drinken hoor.
Sterker nog; als de school van mijn kind zulke regels voor de kleine pauze zou maken zou ik niets hoeven veranderen aan de dingen die hij meekrijgt.
Dan heb je oogkleppen op:quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:36 schreef Faeroer het volgende:
Goh, echt?Je verhaal legt nogal de nadruk op sla, vandaar.
Overigens zit er in Griekse en Italiaanse salade meestal geen sla..quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
Ontbijt met een fikse bak gewone cornflakes met melk of muesli met magere yoghurt. Naar school gaat aardig wat te eten mee: twee grof volkoren boterhammen, meestal met margarine en ham (is hij gek op), twee stuks fruit, een bakje zelf gemaakte salade (en dan bedoel ik niet dingen als huzarensalade maar de gezonde versies) en iets ongezonds wat hij mee graait, meestal zo'n mueslibar. En hij drinkt daar water. Daar doet hij dan mee tot een uur of 4 waarna hij thuis of bij een vriend de kast in duikt voor wat calorieën zoals chips (in een bakje; geen hele zak) of noten. Een doorgaans gezonde warme maaltijd en dan 's avonds iets lekkers te drinken zoals aanmaaklimonade of, als het in huis is, sap of fris met iets te snacken wat soms gezond is en soms ongezond, net hoe zijn pet staat.
In het weekeinde eet hij wel ongezonder. Gaat dan soms ook met vrienden na het sporten even naar de snackbar, de Mac of een lunchroom. Soms gaan ze samen aan de bbq voor de avondmaaltijd. En dan lust hij ook wel een biertje.
Dat. Melkproducten bijvoorbeeld. Dat is wel verdomd breed, van magere melk tot chocomel, tot allerlei aangezoete yoghurtdrankjes.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat mensen moeilijk met dat soort regels kunnen omgaan, en dan toch weer uitzonderingen gaan zoeken.
Je kunt toch wel beamen dat een handje druiven beter is dan een koek?quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:43 schreef Faeroer het volgende:
Kilo's druiven voor iedereen! Is geen snoep, dus gezond.
Yep, en Taksi en dat soort shit.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:50 schreef mootie het volgende:
[..]
Dat. Melkproducten bijvoorbeeld. Dat is wel verdomd breed, van magere melk tot chocomel, tot allerlei aangezoete yoghurtdrankjes.
Hangt van de koek af.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:51 schreef mootie het volgende:
[..]
Je kunt toch wel beamen dat een handje druiven beter is dan een koek?
Taksi is toch geen melkproduct? Verdomd ranzig is het wel ja.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:51 schreef Leandra het volgende:
[..]
Yep, en Taksi en dat soort shit.
Zuivelquote:Op zaterdag 2 september 2017 15:53 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Taksi is toch geen melkproduct? Verdomd ranzig is het wel ja.
http://www.taksi.nl/quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:53 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Taksi is toch geen melkproduct? Verdomd ranzig is het wel ja.
Er zijn zeker wel 'ongezonde' tussendoortjes te vinden waar een stuk minder suiker in zit.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:51 schreef mootie het volgende:
[..]
Je kunt toch wel beamen dat een handje druiven beter is dan een koek?
Het is dan ook dom dat ze de suiker weer benoemd hebben, want het meeste fruit bevat ook suiker, en dan krijg je weer van dat soort discussies.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:56 schreef Physsic het volgende:
[..]
Er zijn zeker wel 'ongezonde' tussendoortjes te vinden waar een stuk minder suiker in zit.
Dat is bij een zesjarige op school niet echt aan de orde. Voor de pauze hebben ze gewoon les gehad.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:02 schreef Faeroer het volgende:
Suiker na een flinke workout of speeltuinsessie is prima. Het is nu zo'n probleem geworden, doordat die kinderen niet meer voetballen en in de klimrekken spelen, maar lekker viesdik worden op de iPad want luiheid hebben ze van hun ouders geleerd.
Het gaat om wat ze op school als tussendoortje eten en drinken, voor of na een kwartiertje buitenspelen.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:02 schreef Faeroer het volgende:
Suiker na een flinke workout of speeltuinsessie is prima. Het is nu zo'n probleem geworden, doordat die kinderen niet meer voetballen en in de klimrekken spelen, maar lekker viesdik worden op de iPad want luiheid hebben ze van hun ouders geleerd.
Het gaat om het tussendoortje in de kleine pauze, niet om de lunch.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:08 schreef Beathoven het volgende:
Ik vind het soms wel een beetje overtrokken. Als we bv de VS als voorbeeld nemen dan wordt daar in dergelijke extreme mate ongezond gegeten, dat het ver boven andere landen uitstijgt. Hele McDonalds maaltijden met literflessen soda die er per persoon ingaan voor een ontbijt, lunch or avondeten. Soms een mix van fastfood gedurende alle drie maaltijden.
En dan kijkt men Oprah en gaat men in Nederland ouders van kinderen op de vingers tikken die een pakje appelsap meegeven en een boterkoek.
Ik zou mn kinderen water meegeven en brood, maar ik vind dat men wel een beetje de mierenneukende kant aan t opgaan is.
Het lijkt me ook zaak om kinderen wat dat betreft te onderwijzen. Er zijn er nu al genoeg die denken dat spinazie in de diepvries groeit.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:08 schreef Beathoven het volgende:
Ik vind het soms wel een beetje overtrokken. Als we bv de VS als voorbeeld nemen dan wordt daar in dergelijke extreme mate ongezond gegeten, dat het ver boven andere landen uitstijgt. Hele McDonalds maaltijden met literflessen soda die er per persoon ingaan voor een ontbijt, lunch or avondeten. Soms een mix van fastfood gedurende alle drie maaltijden.
En dan kijkt men Oprah en gaat men in Nederland ouders van kinderen op de vingers tikken die een pakje appelsap meegeven en een boterkoek.
Ik zou mn kinderen water meegeven en brood, maar ik vind dat men wel een beetje de mierenneukende kant aan t opgaan is.
quote:Ontbijtkoek wordt gemaakt van roggemeel, waaraan suiker, glucosestroop, fructosestroop, kandij en rijsmiddelen (E-500 en E-450a) zijn toegevoegd. Een hele ontbijtkoek weegt meestal 600 gram. In 100 gram koek zit ongeveer 3,5 gram vet en 64,3 gram koolhydraten.[1]
Of dat een knijpfruitje een portie fruit is.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:24 schreef mootie het volgende:
[..]
Het lijkt me ook zaak om kinderen wat dat betreft te onderwijzen. Er zijn er nu al genoeg die denken dat spinazie in de diepvries groeit.
Ik heb vooral moeite met die voorverpakte varianten, dat zijn echt enorme koeken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:30 schreef deedeetee het volgende:
LOL ontbijtkoek meegeven en dan doen alsof dat géén snoeperij is
[..]
Buiten dat heb je zoveel aanbod in ontbijtkoek. Ook met minder suiker.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:33 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Ik heb vooral moeite met die voorverpakte varianten, dat zijn echt enorme koeken.
Maar je kunt prima een keer een ontbijtkoek meegeven. Het draait echt om variatie en evenwicht.
Was dat nou in de VS, dat de tomatensaus op een pizza als een portie groente gold?quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:31 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Of dat een knijpfruitje een portie fruit is.
Mierenneuken was dat gedoe over het koningsontbijt op school... dat is eens in het jaar.. een feestmaaltijd:quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:08 schreef Beathoven het volgende:
maar ik vind dat men wel een beetje de mierenneukende kant aan t opgaan is.
Ik vind dat toch iets anders dan het dagelijkse tussendoortje...quote:Het Koningsontbijt wordt aanstaande vrijdag op veel basisscholen geserveerd voorafgaand aan de Koningsspelen. Vorig jaar was er ophef over omdat kinderen eten voorgeschoteld kregen dat vol zat met suiker.
Het ging om ongezonde producten als hagelslag en pindakaas. Het Voedingscentrum noemde dit ontbijt vorig jaar „een slecht voorbeeld”.
Dit jaar is er volgens de instantie een aantal verbeteringen aangebracht aan het ontbijt, maar het Voedingscentrum is er nog steeds niet erg over te spreken. „De pindakaas is eruit gehaald, maar het is nog steeds geen gezond ontbijt”, zei een woordvoerster vorige maand.
Het ontbijt bestaat dit jaar onder meer uit melk, sinaasappelsap, volkorenbrood, chocoladehagelslag, aardbeienjam, appelstroop, smeerkaas, smeerworst, snoeptomaatjes en appels.
Zelfs een zero variant.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:35 schreef mootie het volgende:
[..]
Buiten dat heb je zoveel aanbod in ontbijtkoek. Ook met minder suiker.
Ouders doen dat zelf, vanaf 4 maanden heb je van die fruitsapjes. Mensen maken hun kinderen vanaf de eerste kennismaking anders dan melk erg vaak zoete vervangers.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:39 schreef Injetta het volgende:
Hoe kun je geen water lusten?
Gewoon helemaal niets meer te drinken geven, moet je zien hoe snel dat kind water lust!
Een pakje appelsap kun je zo aanvullen met de helft water, smaakt eigenlijk nog beter.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:43 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Ouders doen dat zelf, vanaf 4 maanden heb je van die fruitsapjes. Mensen maken hun kinderen vanaf de eerste kennismaking anders dan melk erg vaak zoete vervangers.
Er is niks mis met water, hier krijgen ze eigenlijk standaard een pakje melk en een flesje water mee met wat fruit en een boterham.
Dat kan je maar beter doen inderdaad, want daar zit écht veel suiker in.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:47 schreef mootie het volgende:
[..]
Een pakje appelsap kun je zo aanvullen met de helft water, smaakt eigenlijk nog beter.
Nee, en het is ook raar dat (iemand) een kind er elke paar uur iets in moet gooien. Ontbijt-lunch-avondeten zou voldoende moeten zijn, met wat water tussendoor.quote:Op zaterdag 2 september 2017 16:40 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Zelfs een zero variant.
Maar normaal nemen mensen toch niet elke dag een koek? Tenminste, ik vind dat niet normaal.
Owww... En dat zijn dan ook weer die types die bijna niets 'lusten'...quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:11 schreef watisernouweer het volgende:
[..]
Nee, en het is ook raar dat (iemand) een kind er elke paar uur iets in moet gooien. Ontbijt-lunch-avondeten zou voldoende moeten zijn, met wat water tussendoor.
Ooit per vergissing zo'n snack-meid meegekregen op vakantie. Je kon niks ondernemen, want je was net op weg of ze moest weer een terrasje pikken. En potverdorie navenant plassen, weer terrasje opsnorren 😡
De gevolgen zijn al zichtbaar bij de millennials die veel 'niet lusten'. Dat is of wordt nu zelf ouder van kinderen... En zo kreeg ik een19 jarige aan tafel die zijn hele leven nog nooit vis gegeten hadquote:De meeste ouders willen graag dat hun kind eet wat de pot schaft. Toch blijken ze geen volhouders te zijn wanneer kindlief de neus ophaalt voor de lekkernijen die zij voorschotelen. Lust ik niet!, wordt al snel opgevolgd door een ander bordje eten. Ruim een kwart van de ouders verliest hierdoor het plezier in koken.
Bijna een vijfde van de ouders geeft echter toe te gemakkelijk op te geven wanneer ze hun kind een nieuwe smaak willen aanleren en bijna een kwart geeft een alternatief als het kind iets weigert.
Tja eten wat de pot schaft maakt niet opeens makkelijke eters. 2 van mijn 3 kinderen eten vrijwel alles en proeven in elk geval alles. 1 lust niks.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Owww... En dat zijn dan ook weer die types die bijna niets 'lusten'...
https://www.metronieuws.n(...)-kind-dat-niets-lust
[..]
De gevolgen zijn al zichtbaar bij de millennials die veel 'niet lusten'. Dat is of wordt nu zelf ouder van kinderen... En zo kreeg ik een19 jarige aan tafel die zijn hele leven nog nooit vis gegeten had
En meestal komt dat later ook wel weer goed.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:28 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Tja eten wat de pot schaft maakt niet opeens makkelijke eters. 2 van mijn 3 kinderen eten vrijwel alles en proeven in elk geval alles. 1 lust niks.
Toen ik nog in den haag woonde werden kindjes op het kinderdagverblijf afgeleverd met een knakworst in de hand als ontbijt.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:29 schreef mootie het volgende:
Energydrinks en frikandelbroodjes. Oh lawdy...
Vast wel, ze durft in elk geval steeds vaker iets te proeven.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:29 schreef mootie het volgende:
[..]
En meestal komt dat later ook wel weer goed.
Ik lustte ook niks, geen bruin brood, geen korstjes, tomaten, paprika. Vast nog veel meer. Nu eet ik alles.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:33 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Vast wel, ze durft in elk geval steeds vaker iets te proeven.
Volwassenen die niks lusten kun je ook echt niks mee.
In italie heb je van dat voorverpakte brood zonder korstjesquote:Op zaterdag 2 september 2017 17:36 schreef mootie het volgende:
[..]
Ik lustte ook niks, geen bruin brood, geen korstjes, tomaten, paprika. Vast nog veel meer. Nu eet ik alles.
Ik had een moeder die dat deedquote:Op zaterdag 2 september 2017 17:38 schreef Ticootje het volgende:
[..]
In italie heb je van dat voorverpakte brood zonder korstjes
Op vakantie ben ik zo'n moederquote:
Nee, joh!? Volgens mij kunnen ze zulke ouders beter een cursus gezonde voeding geven dan..quote:gaven hun kinderen energy dranken en frikandellen broodjes mee naar school, en dat voor in de ochtend pauze van 15 minuutjes
En dan in de krant gaan schreeuwen dat water voor honden is.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:42 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Nee, joh!? Volgens mij kunnen ze zulke ouders beter een cursus gezonde voeding geven dan..
Serieus? Zijn er echt ouders die hun kinderen frikandellen broodjes en energy drankjes meegeven naar school. WTFquote:Op zaterdag 2 september 2017 17:21 schreef 8777 het volgende:
Wij ouders van de Don Sarto school willen graag een rectificatie . Jullie mogen allemaal een mening geven maar dan wel van het hele eerlijke verhaal.
Als 1ste willen we graag vermelden dat het hier gaat om 4 of 5 ouders die niet achter het water beleid staan. De overige ouders staan achter het beleid van school.
Maanden voor de grote school vakantie zijn er verschillende nieuwsbrieven mee naar huis gestuurd met de informatie om gezonde tussendoortjes mee naar school te geven, sommige ouders vonden dat heel erg moeilijk en gaven hun kinderen energy dranken en frikandellen broodjes mee naar school, en dat voor in de ochtend pauze van 15 minuutjes. Keer op keer kregen de kinderen een brief mee om dit niet meer te doen, en om gezonde tussendoortjes mee te geven zoals fruit maar daar werd geen gehoor aan gegeven.
De school heeft mee gedaan aan het grote waterproject. En ook daar alle ouders over geïnformeerd.
Op meerdere scholen hebben ze het water beleid om zo een gezondere school te kunnen ontwikkelen.
Don Sarto school wilt graag het beste voor hun kinderen en de ouders. En daar hoort gezonde drank en voeding bij.
En dit betreft alleen de ochtend pauze van 15 minuutjes.
In de grote pauze van 12:00 tot 13:00 is de keuze zelf aan de ouders en kinderen wat ze eten of drinken .
De school heeft elke maand een ouderraad , waarin ouders hun meningen kunnen uiten als ze het ergens niet mee eens zijn. Maar daar wordt helaas geen gebruik van gemaakt door de ouders.
Dus alles samengevat: De ouders waren op de hoogte van deze ' water beleid ' en hebben hun mening kunnen geven, alleen werd het toen niet gedaan .
Met vriendelijke groeten,
Ouders van de Don Sarto school
Een reactie van de ouders...
Een schóólvoorbeeld, werkelijk.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Het gaat in het artikel alleen over de kleine pauze. Mag ik vragen of dat voor jouw kinderen het enige moment is dat zij eten op een dag???
Het is nu gewoon een gezonde puber. Ontbijt met een fikse bak gewone cornflakes met melk of muesli met magere yoghurt. Naar school gaat aardig wat te eten mee: twee grof volkoren boterhammen, meestal met margarine en ham (is hij gek op), twee stuks fruit, een bakje zelf gemaakte salade (en dan bedoel ik niet dingen als huzarensalade maar de gezonde versies) en iets ongezonds wat hij mee graait, meestal zo'n mueslibar. En hij drinkt daar water. Daar doet hij dan mee tot een uur of 4 waarna hij thuis of bij een vriend de kast in duikt voor wat calorieën zoals chips (in een bakje; geen hele zak) of noten. Een doorgaans gezonde warme maaltijd en dan 's avonds iets lekkers te drinken zoals aanmaaklimonade of, als het in huis is, sap of fris met iets te snacken wat soms gezond is en soms ongezond, net hoe zijn pet staat.
In het weekeinde eet hij wel ongezonder. Gaat dan soms ook met vrienden na het sporten even naar de snackbar, de Mac of een lunchroom. Soms gaan ze samen aan de bbq voor de avondmaaltijd. En dan lust hij ook wel een biertje.
Maar de neiging om ook gezonde keuzes te maken komt denk ik toch wel van zijn opvoeding en het toenmalige beleid op zijn basisschool die een light versie was van het beleid op de basisschool in het artikel van de OP.
Echt, he? In dit geval geef ik de school dus gelijk.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:45 schreef Ticootje het volgende:
[..]
En dan in de krant gaan schreeuwen dat water voor honden is.
Vreselijk ja, heb ik ook wel eens gehad. Ik kan goed ontbijt/brunch en dan avondeten, twee maaltijden per dag. Maar de hele dag was het, ik moet even iets hebben, want mijn bloedsuikerspiegel daaltquote:Op zaterdag 2 september 2017 17:11 schreef watisernouweer het volgende:
[..]
Nee, en het is ook raar dat (iemand) een kind er elke paar uur iets in moet gooien. Ontbijt-lunch-avondeten zou voldoende moeten zijn, met wat water tussendoor.
Ooit per vergissing zo'n snack-meid meegekregen op vakantie. Je kon niks ondernemen, want je was net op weg of ze moest weer een terrasje pikken. En potverdorie navenant plassen, weer terrasje opsnorren 😡
Het eten van tussendoortjes (3-4 per dag), mits gezond (weinig suiker en weinig vet), is wel beter dan zo lang niks eten.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:11 schreef watisernouweer het volgende:
[..]
Nee, en het is ook raar dat (iemand) een kind er elke paar uur iets in moet gooien. Ontbijt-lunch-avondeten zou voldoende moeten zijn, met wat water tussendoor.
Tja. Ik lust alles, de raarste dingen tot zwezerik en foie gras toe. Maar vis vind ik echt om te kotsen. Dat moet ik ook van de geur en smaak. Vaak zat geprobeerd. Kan toch? Lukt prima hoor, ga vaak naar goede restaurants en dan passen ze hun culinaire verrassingsmenu wel aan.quote:Op zaterdag 2 september 2017 17:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Owww... En dat zijn dan ook weer die types die bijna niets 'lusten'...
https://www.metronieuws.n(...)-kind-dat-niets-lust
[..]
De gevolgen zijn al zichtbaar bij de millennials die veel 'niet lusten'. Dat is of wordt nu zelf ouder van kinderen... En zo kreeg ik een19 jarige aan tafel die zijn hele leven nog nooit vis gegeten had
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |