quote:School verplicht kinderen water te drinken, ouders boos: 'Water is voor honden'
Geen cola, geen energiedrank en zelfs geen limonade meer. Kinderen op basisschool Don Sarto in Tilburg mogen vanaf dit schooljaar alleen nog maar water drinken op school. Tot woede van veel ouders.
Ook het eten wordt er beperkt. De basisschoolkinderen mogen boterhammen of fruit meenemen van thuis. Drankjes en andere etenswaren worden ingenomen en aan het einde van de dag met een uitlegbriefje mee naar huis gestuurd.
De school wil op die manier de kinderen zo gezond mogelijk houden. Maar veel ouders van de school in de Tilburgse Vogeltjesbuurt bepalen liever zelf wat gezond is voor hun kind. Velen beklaagden zich de afgelopen weken bij directeur Ludy Meister. ,,Mijn zoon komt huilend thuis: ik lust geen water'', zegt vader Kevin Rovers. ,,Dat hoeft hij van mij ook helemaal niet. Water is voor honden.''
Hij is deze week al diverse keren met andere ouders naar school gegaan om zijn beklag te doen. Vooralsnog zonder resultaat. Zijn zoontje Jonairo (6) neemt normaal graag een pakje appelsap mee, met een boterkoek. Maar die kreeg de jongen deze week aan het einde van de dag weer mee naar huis. ,,We mogen nog geen Liga-koekje meegeven. Niks. En je kunt een kind niet verplichten om water te drinken, als hij het niet lust. Wat nou als het dertig graden is? Moet hij dan maar uitdrogen?''
Het grootste bezwaar heeft Rovers tegen de bidons die worden gebruikt. ,,Die worden elke dag omgespoeld. Maar als een kind ziek is, komen er bacteriën in. Die spoel je er niet zomaar uit. Dit gaat in tegen de hygiëneregels.''
Droge Liga
Directeur Ludy Meister wil de kinderen juist gezond maken met deze nieuwe regel. ,,Het gebeurt op heel veel scholen. Wat kinderen meenemen wordt steeds zoeter. Toen ik naar school ging kreeg je alleen een droge Liga mee. Maar fabrikanten doen er nu een laagje op, soms komt er een dipsausje bij, er zitten krenten in. Het wordt er niet gezonder op.''
Meister heeft advies ingewonnen bij de GGD. De ouderkamer, waarin ouders van leerlingen zijn vertegenwoordigd, heeft met de nieuwe regels ingestemd. Meister heeft ouders dit voor de vakantie al geprobeerd uit te leggen, maar met wisselend succes. ,,Het is bij sommigen nog niet helemaal duidelijk. Daarom gaan we ze volgende week nog een keer informatie geven. In bijvoorbeeld ranja zitten ook suikers. We hebben ouders uitgelegd hoeveel en hoe lang het duurt voor ze die verbrand hebben. Dat lukt niet in de kleine pauze.''
Gevangenis
Kevin Rovers en zijn medestanders laten het er niet bij zitten. ,,Dit begint op een gevangenis te lijken. Ik snap dat school regelgeving heeft tegen dikke kinderen, maar mijn zoon eet thuis wel gewoon zijn aardappels, groente en vlees. Hij is gewoon gezond.''
Meisters stelt overigens wel dat er mogelijk nog iets kan veranderen. ,,Niets wat je beslist is voor het leven.''
Bron
quote:Ik vind het vrij ver gaan met afpakken etc., maar juist die ene vader van Jonairo laat zien waarom het nodig is. Als je serieus denkt dat altijd appelsap met boterkoek mee naar school normaal is en dat je kind geen water "lust" en "uitdroogt" als er geen appelsap wordt aangeboden, dan heb je echt even een reality check nodig.
Hier op de school van mijn kinderen zijn ze niet zo streng, maar zetten ze meer in op voorlichting en het aanbieden van groente en fruit. Een keer per jaar hebben ze waterweek o.i.d. en krijgen ze een gratis bidon. Ik zou dus eerder voor zo'n aanpak kiezen en snap de verontwaardiging van de ouders hier wel. Je mag zelf beslissen of je kind een Liga meekrijgt. En die papa van Jonairo heeft denk ik even een cursus opvoeden nodig als je kind geen water lust (vooropgesteld dat er geen stoornis meespeelt hier, want dan kan ik me er wel weer iets bij voorstellen, maar dat zou dan vast in het artikel gestaan hebben).
Ouder1 moet je dan ook niet al te serieus nemen...quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:32 schreef Faeroer het volgende:
Ik zie geen eiwitten en vetten, je hebt een hekel aan de hormoonspiegel en eiwitsynthese van je kinderen?
Daar is iedereen het wel over eens maar dat betekent natuurlijk niet dat al die ouders zo zijn... Of ik moet wat gemist hebben.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:41 schreef Leandra het volgende:
Maar goed, uit de "Water is voor honden" opmerking van vader kun je al opmaken dat het ouders betreft die idd geen idee hebben wat wel of niet goed voor hun kind is, kind zal ook wel geen wortel mee mogen omdat wortels voor konijnen zijn.
Als dat van die GTA V post werkelijk waar is dan (heb geen FB, dus ik kan dat moeilijk controleren), dan zijn de ouders van dat joch wat mij betreft sowieso al ongeschikt.
Volgens mij is er iig een vrij grote eensgezinde groep die zo denkt.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Daar is iedereen het wel over eens maar dat betekent natuurlijk niet dat al die ouders zo zijn... Of ik moet wat gemist hebben.
Het gaat in het artikel alleen over de kleine pauze. Mag ik vragen of dat voor jouw kinderen het enige moment is dat zij eten op een dag???quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:32 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Ik zie geen eiwitten en vetten, je hebt een hekel aan de hormoonspiegel en eiwitsynthese van je kinderen?
Nog even een keer over die "kleine pauze" waar staat dat eigenlijk?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:45 schreef Leandra het volgende:
Zo te lezen gaat het bij die school ook nog eens alleen om de kleine pauze, dus niet om een continurooster waarbij het om een pauze en de lunch zou gaan.
Dan snap ik het gejengel van die ouders helemaal niet... een boterkoek mee voor de kleine pauze
Impliceert dat ze de hele dag op school zitten zonder tussen de middag naar huis te komen.quote:Geen cola, geen energiedrank en zelfs geen limonade meer. Kinderen op basisschool Don Sarto in Tilburg mogen vanaf dit schooljaar alleen nog maar water drinken op school. Tot woede van veel ouders.
Ook het eten wordt er beperkt. De basisschoolkinderen mogen boterhammen of fruit meenemen van thuis. Drankjes en andere etenswaren worden ingenomen en aan het einde van de dag met een uitlegbriefje mee naar huis gestuurd.
Maar die kreeg de jongen deze week aan het einde van de dag weer mee naar huis.
Bij dat stukje over verbranden wordt sowieso 'kleine pauze' genoemd. Bij OmroepBrabant wordt duidelijk gezegd dat het echt alleen om de eerste pauze gaat.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nog even een keer over die "kleine pauze" waar staat dat eigenlijk?
Want als ik dit lees:
[..]
Impliceert dat ze de hele dag op school zitten zonder tussen de middag naar huis te komen.
Mwah, als je al zo tekeer gaat omdat je kind voor de pauze onder schooltijd (dus de pauze die tijdens de lessen tussen 08.30 uur en 12.00 uur valt) geen sap en boterkoek (!!!) mee mag hebben dan is er echt wel iets mis met de ouders die er wel een probleem van maken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Daar is iedereen het wel over eens maar dat betekent natuurlijk niet dat al die ouders zo zijn... Of ik moet wat gemist hebben.
En op een pakje appelsap en een stuk boterkoek houdt een kind het ook geen hele dag vol.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:55 schreef Physsic het volgende:
[..]
Bij dat stukje over verbranden wordt sowieso 'kleine pauze' genoemd. Bij OmroepBrabant wordt duidelijk gezegd dat het echt alleen om de eerste pauze gaat.
Oh okee, maar goed, dat kan ik dan niet rijmen met het bericht in de OP.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:55 schreef Physsic het volgende:
[..]
Bij dat stukje over verbranden wordt sowieso 'kleine pauze' genoemd. Bij OmroepBrabant wordt duidelijk gezegd dat het echt alleen om de eerste pauze gaat.
Uit dat stuk in de OP blijkt dat al, maar op de site van de school staan de schooltijden gewoon; http://www.donsarto.nl/ouders/schooltijden-20152016/quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nog even een keer over die "kleine pauze" waar staat dat eigenlijk?
Want als ik dit lees:
[..]
Impliceert dat ze de hele dag op school zitten zonder tussen de middag naar huis te komen.
Hoeft toch ook niet?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:56 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En op een pakje appelsap en een stuk boterkoek houdt een kind het ook geen hele dag vol.
Dat klopt, maar die van mij kregen altijd een pakje melk en ontbijkoek mee... En dat is dus ook uit den boze... En dan sla je de plank als school toch echt mis.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mwah, als je al zo tekeer gaat omdat je kind voor de pauze onder schooltijd (dus de pauze die tijdens de lessen tussen 08.30 uur en 12.00 uur valt) geen sap en boterkoek (!!!) mee mag hebben dan is er echt wel iets mis met de ouders die er wel een probleem van maken.
Akkoord.quote:Ze hebben idd geen continurooster: http://www.donsarto.nl/ouders/schooltijden-20152016/
Dat staat hier natuurlijk los van.quote:En verder vind ik het een enorme baggerschool omdat ze de foto's van al die kinderen openbaar online hebben staan.
Kwam hij in je andere topic niet kotsend en straalbezopen thuis?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
In het weekeinde eet hij wel ongezonder. Gaat dan soms ook met vrienden na het sporten even naar de snackbar, de Mac of een lunchroom. Soms gaan ze samen aan de bbq voor de avondmaaltijd. En dan lust hij ook wel een biertje.
Jouw kinderen kregen melk en een ontbijtkoek mee, maar daar hebben ze kennelijk kinderen die cola, energiedrank meekregen, op een lagere school hè....quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat klopt, maar die van mij kregen altijd een pakje melk en ontbijkoek mee... En dat is dus ook uit den boze... En dan sla je de plank als school toch echt mis.
[..]
Akkoord.
[..]
Dat staat hier natuurlijk los van.
Maar dan hadden ze toch ook gewoon fris en energiedrank kunnen verbieden? Het is een grote stap om alleen nog maar water toe te staan als een aantal kinderen fris/energiedrank mee naar school neemt. Ik heb ook niet het idee dat dat de reden is.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Jouw kinderen kregen melk en een ontbijtkoek mee, maar daar hebben ze kennelijk kinderen die cola, energiedrank meekregen, op een lagere school hè....
Hoe moeilijk ga jij dan als ouder doen als je alleen nog maar brood en fruit mee mag geven?
Als melk en ontbijtkoekouder ga je toch helemaal niet zeiken als er kennelijk een probleem is op de school van jouw kinderen en sommige ouders niet meer snappen dat cola en energiedrank (!!!) geschikt is om mee te geven?
Mijn kind drinkt nog alleen moedermelk. Aan de reacties te zien van de gemiddelde kortpittige huismoeder hier in Nederland ben ik daar voorlopig nog reuze blij mee.quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
Het gaat in het artikel alleen over de kleine pauze. Mag ik vragen of dat voor jouw kinderen het enige moment is dat zij eten op een dag???
Dus moeten de normale ouders zich maar gaan aanpassen omdat een stel Tokkies zich niet kan gedragen, dat is wat je zegt. En dat is wat mij tegen de borst stuit. Ga lekker die red bull, boterkoek vetkleppen vervelen en laat mij verder met rust.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Jouw kinderen kregen melk en een ontbijtkoek mee, maar daar hebben ze kennelijk kinderen die cola, energiedrank meekregen, op een lagere school hè....
Hoe moeilijk ga jij dan als ouder doen als je alleen nog maar brood en fruit mee mag geven?
Als melk en ontbijtkoekouder ga je toch helemaal niet zeiken als er kennelijk een probleem is op de school van jouw kinderen en sommige ouders niet meer snappen dat cola en energiedrank (!!!) geschikt is om mee te geven?
Inderdaad. Dat er een stel hersenloze ouders rondloopt betekent niet dat normale ouders (en hun kinderen) daardoor voor moeten lijden.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus moeten de normale ouders zich maar gaan aanpassen omdat een stel Tokkies zich niet kan gedragen, dat is wat je zegt. En dat is wat mij tegen de borst stuit. Ga lekker die red bull, boterkoek vetkleppen vervelen en laat mij verder met rust.
Griekse- en Italiaanse salade zit anders gewoon feta of mozzarella in.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:08 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Mijn kind drinkt nog alleen moedermelk. Aan de reacties te zien van de gemiddelde kortpittige huismoeder hier in Nederland ben ik daar voorlopig nog reuze blij mee.
Een puberjongen/meisje dat niet voldoende vet en eiwit binnenkrijgt groeit niet optimaal. Het zal wel aan de eetcultuur van de Nederlanders liggen. Je zoon sla meegeven voor school... geef ze dan meteen een doos make-up en een oestrogeenkuurtje mee.
We praten wel verder als de jouwe ook 17 jaar oud is. Die geef je namelijk niets meer mee, die pakken zelf wat ze willen.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:08 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Mijn kind drinkt nog alleen moedermelk. Aan de reacties te zien van de gemiddelde kortpittige huismoeder hier in Nederland ben ik daar voorlopig nog reuze blij mee.
Een puberjongen/meisje dat niet voldoende vet en eiwit binnenkrijgt groeit niet optimaal. Het zal wel aan de eetcultuur van de Nederlanders liggen. Je zoon sla meegeven voor school... geef ze dan meteen een doos make-up en een oestrogeenkuurtje mee.
Yup. Is twee maal gebeurd in een jaar en heeft hij geweten ook.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
Kwam hij in je andere topic niet kotsend en straalbezopen thuis?
Ik hoop het voor hem.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:13 schreef Ouder1 het volgende:
Als je het gehele menu over een dag bekijkt wat hij nu eet, dan zit daar vet en eiwit zat in.
Ja, die jongen krijgt elke dag een boterkoek mee, dat is te zot voor woorden. En mag best verboden worden. Maar waarom doen ze gewoon niet een verbod op de "standaard" ongezonde dingen?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:41 schreef Leandra het volgende:
Ik denk dat zo'n school vooral strenge regels hanteert omdat men (de ouders van de kinderen op die school) zelf niet de juiste grenzen heeft als de school dat niet doet, dan krijg je dus idd kinderen die snickers en blikjes fris mee naar school krijgen.
En ja, op een lagere school lijkt me dat wel een probleem, zeker als er veel ouders zijn die zelf die grenzen idd niet op gezond kunnen houden.
Als het werkelijk zou gaan om een pakje appelsap en ontbijtkoek, en dat het "ergste" was dat er mee naar school genomen werd dan kan ik me niet voorstellen dat de school zo'n rigoureuze omslag maakt.
Maar goed, uit de "Water is voor honden" opmerking van vader kun je al opmaken dat het ouders betreft die idd geen idee hebben wat wel of niet goed voor hun kind is, kind zal ook wel geen wortel mee mogen omdat wortels voor konijnen zijn.
Als dat van die GTA V post werkelijk waar is dan (heb geen FB, dus ik kan dat moeilijk controleren), dan zijn de ouders van dat joch wat mij betreft sowieso al ongeschikt.
Precies en ik wil al helemaal niet verveeld worden door zo'n macrobiotische voedselhangjurk die je alleen maar zeewier en brandnetelthee wil voorzetten.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:11 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Inderdaad. Dat er een stel hersenloze ouders rondloopt betekent niet dat normale ouders (en hun kinderen) daardoor voor moeten lijden.
Bij de basisschool van mijn kinderen hadden ze het ingevoerd omdat vooral met het eten de yuppen ouders (dus geen Tokkies) nogal tegen elkaar aan het opbieden waren. Het werd steeds meer, steeds ongezonder en steeds gekker. Wat begon met een lunchreep werd al snel een roze koek of een snickers/mars en toen er zakken chips en zakken snoep op tafel kwamen heeft het bestuur aan de rem getrokken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:06 schreef Physsic het volgende:
[..]
Maar dan hadden ze toch ook gewoon fris en energiedrank kunnen verbieden? Het is een grote stap om alleen nog maar water toe te staan als een aantal kinderen fris/energiedrank mee naar school neemt. Ik heb ook niet het idee dat dat de reden is.
Havermout, whey, cocosvlokken en roomboter is wel heel eng ja. Daar wordt je echt een 200 kilo kind van.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:19 schreef _Lily_ het volgende:
- koek (behalve ontbijtkoek, liga en evergreen)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Yup. Is twee maal gebeurd in een jaar en heeft hij geweten ook.![]()
En zo kennen we je weer.
17 Jaar ja? Hij draagt ook een jurk?quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:30 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dzjees. 4 uurtjes geen koek, snoep, bergen vet en suiker. Gaan ze dood van hoor! Een dieet kan je het echt niet noemen.
Gewoon lekker stukjes komkommer, minitomaatjes, appel, mandarijnen, banaan, druiven, kiwi.. en een glas water. Niets mis mee. Kregen mijn kinderen ook altijd mee voor de kleine pauze.
Jongste is nu van de salades. Maakt hij zelf. Griekse salade, Italiaanse salade, rauwkost. Vindt hij lekker op school tussendoor. Klasgenoten pikken altijd wel iets uit zijn bakjes.
Ik lust ook waterquote:Op zaterdag 2 september 2017 15:26 schreef Oerbeer het volgende:
Overigens lust de TS van dit deel eigenlijk ook alleen maar bier. Grolsch, enzo.
Natuurlijk... Maar goed, het valt me nog mee dat je het niet over zakken patat en bekers mayonaise in de kleine pauze hebt... Dat is een beetje jouw niveau, altijd erger, beter, groter, vervelender...quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Bij de basisschool van mijn kinderen hadden ze het ingevoerd omdat vooral met het eten de yuppen ouders (dus geen Tokkies) nogal tegen elkaar aan het opbieden waren. Het werd steeds meer, steeds ongezonder en steeds gekker. Wat begon met een lunchreep werd al snel een roze koek of een snickers/mars en toen er zakken chips en zakken snoep op tafel kwamen heeft het bestuur aan de rem getrokken.
Het is ook niet leuk voor de andere kinderen als ze naast zo'n koekiemonster zitten met hun verantwoorde tussendoortje.
Nou, dat is al ruim minder beperkt dan de school uit de OP.quote:Op die basisschool mocht wel ranja, wicky of vruchtensap mee maar geen energydrink, frisdrank, of gezoete melkdranken.
Misschien moet je je even verdiepen in de voedingsleer voor je zo tekeer gaat:quote:
quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:22 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Havermout, whey, cocosvlokken en roomboter is wel heel eng ja. Daar wordt je echt een 200 kilo kind van.
Weer zo'n huismoeder die geen drol snapt van voedsel.Ik ben geen moeder hoor. Maar die ontbijtkoek, lekker boeiend. Laat maar lekker de uitzondering zijn. En ik kan echt geen reden bedenken waarom je je kind havermout zou willen meegeven naar school. Maar ach, waarom niet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik snap genoeg van voedsel, ik hou mezelf al decennia lang op een keurig gewicht. Ik ben nooit dik geweest en word het ook niet. Dus als mijn kind hetzelfde vreet als ik heeftie goeie kansen
Minder pieken en crashes in de suikerspiegel.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:30 schreef _Lily_ het volgende:
En ik kan echt geen reden bedenken waarom je je kind havermout zou willen meegeven naar school.
Goh, echt?quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:30 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Misschien moet je je even verdiepen in de voedingsleer voor je zo tekeer gaat:
Melk, yoghurt, kaas, margarine, ham, noten en het vlees/vis/toetje van de avondmaaltijd bevatten allemaal eiwitten.
Ik denk dat mensen moeilijk met dat soort regels kunnen omgaan, en dan toch weer uitzonderingen gaan zoeken.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:19 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ja, die jongen krijgt elke dag een boterkoek mee, dat is te zot voor woorden. En mag best verboden worden. Maar waarom doen ze gewoon niet een verbod op de "standaard" ongezonde dingen?
Dwz geen:
- snoep
- chips
- koek (behalve ontbijtkoek, liga en evergreen)
- chocola
- frisdrank
En de rest mag. Prima.
Met andere woorden, zoals het vroegah was op mijn basisschool.
Ik had elke dag een pakje vruchtensap bij me en 1 pakje evergreen. In de lunchpauze (we aten niet thuis) 2 bruine boterhammen met vleesbeleg en een pakje schoolmelk. Bij traktaties van kinderen was alles geoorloofd. En ik ben altijd een magere garnaal geweest, niks dik kind
Alleen brood zou hier in Fryslan wel goed uitpakken... Iedereen aan de sûkerbôle (suikerbrood)quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat mensen moeilijk met dat soort regels kunnen omgaan, en dan toch weer uitzonderingen gaan zoeken.
Mijn kind "lijdt" niet als hij water bij zijn fruit moet drinken hoor.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus moeten de normale ouders zich maar gaan aanpassen omdat een stel Tokkies zich niet kan gedragen, dat is wat je zegt. En dat is wat mij tegen de borst stuit. Ga lekker die red bull, boterkoek vetkleppen vervelen en laat mij verder met rust.
Dat hoor je ook steeds vaker over traktaties op verjaardagen. Ik weet niet of dat in mijn tijd ook zo erg was, maar mijn moeder zou daar sowieso niet gevoelig voor zijn geweest, gelukkig.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Bij de basisschool van mijn kinderen hadden ze het ingevoerd omdat vooral met het eten de yuppen ouders (dus geen Tokkies) nogal tegen elkaar aan het opbieden waren. Het werd steeds meer, steeds ongezonder en steeds gekker. Wat begon met een lunchreep werd al snel een roze koek of een snickers/mars en toen er zakken chips en zakken snoep op tafel kwamen heeft het bestuur aan de rem getrokken.
Het is ook niet leuk voor de andere kinderen als ze naast zo'n koekiemonster zitten met hun verantwoorde tussendoortje.
Op die basisschool mocht wel ranja, wicky of vruchtensap mee maar geen energydrink, frisdrank, of gezoete melkdranken.
Daar gaat het dan ook helemaal niet om.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mijn kind "lijdt" niet als hij water bij zijn fruit moet drinken hoor.
Sterker nog; als de school van mijn kind zulke regels voor de kleine pauze zou maken zou ik niets hoeven veranderen aan de dingen die hij meekrijgt.
Dan heb je oogkleppen op:quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:36 schreef Faeroer het volgende:
Goh, echt?Je verhaal legt nogal de nadruk op sla, vandaar.
Overigens zit er in Griekse en Italiaanse salade meestal geen sla..quote:Op zaterdag 2 september 2017 14:52 schreef Ouder1 het volgende:
Ontbijt met een fikse bak gewone cornflakes met melk of muesli met magere yoghurt. Naar school gaat aardig wat te eten mee: twee grof volkoren boterhammen, meestal met margarine en ham (is hij gek op), twee stuks fruit, een bakje zelf gemaakte salade (en dan bedoel ik niet dingen als huzarensalade maar de gezonde versies) en iets ongezonds wat hij mee graait, meestal zo'n mueslibar. En hij drinkt daar water. Daar doet hij dan mee tot een uur of 4 waarna hij thuis of bij een vriend de kast in duikt voor wat calorieën zoals chips (in een bakje; geen hele zak) of noten. Een doorgaans gezonde warme maaltijd en dan 's avonds iets lekkers te drinken zoals aanmaaklimonade of, als het in huis is, sap of fris met iets te snacken wat soms gezond is en soms ongezond, net hoe zijn pet staat.
In het weekeinde eet hij wel ongezonder. Gaat dan soms ook met vrienden na het sporten even naar de snackbar, de Mac of een lunchroom. Soms gaan ze samen aan de bbq voor de avondmaaltijd. En dan lust hij ook wel een biertje.
Dat. Melkproducten bijvoorbeeld. Dat is wel verdomd breed, van magere melk tot chocomel, tot allerlei aangezoete yoghurtdrankjes.quote:Op zaterdag 2 september 2017 15:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat mensen moeilijk met dat soort regels kunnen omgaan, en dan toch weer uitzonderingen gaan zoeken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |