quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Tig rellen? Je bedoelt tig moorden door blanke politie die zwarte ongewapende mensen in de rug schoten.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:33 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dit is pas het eerste noemenswaardige incident. Onder Obama waren er tig rellen tussen hoofdzakelijke zwarte Amerikanen en hun interactie met de veelal blanke politie.
Ik denk overigens niet dat je als president daar ook echte invloed op kunt uitoefenen. Dat lukte Obama niet en dat zal Trump ook niet lukken.
Blijft interessant om te zien hoe jij wanhopig blijft proberen alles van Trump goed te praten.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:33 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dit is pas het eerste noemenswaardige incident. Onder Obama waren er tig rellen tussen hoofdzakelijke zwarte Amerikanen en hun interactie met de veelal blanke politie.
Ik denk overigens niet dat je als president daar ook echte invloed op kunt uitoefenen. Dat lukte Obama niet en dat zal Trump ook niet lukken.
Art of the Delusion denk ik.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:35 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Blijft interessant om te zien hoe jij wanhopig blijft proberen alles van Trump goed te praten.
Die zorg heb ik al meerdere keren in TR's geuit. Ik kom meer dan eens uitspraken tegen die onder Nederlands recht gewoon strafbaar zijn. Daar wordt niet of nauwelijks tegen gemodereerd....quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:14 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
Danny mag wel een keer bij zichzelf te rade gaan over de richting die Fok en het Forum langzaam maar zeker aan het manoeuvreren is. Op gegeven moment zal dit de aandacht trekken van de autoriteiten. En zal hij er op het gedrag van zijn users worden aangesproken.
Elzies is gewoon een Alt-right supporter hoor.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:35 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Blijft interessant om te zien hoe jij wanhopig blijft proberen alles van Trump goed te praten.
Holy shit!quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:33 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dit is pas het eerste noemenswaardige incident. Onder Obama waren er tig rellen tussen hoofdzakelijke zwarte Amerikanen en hun interactie met de veelal blanke politie.
Ik denk overigens niet dat je als president daar ook echte invloed op kunt uitoefenen. Dat lukte Obama niet en dat zal Trump ook niet lukken.
Wil je dat soort gedachtegoed dan naar het oppervlak brengen. En nu is het inderdaad de symboliek van de Confederates. Maar als dat eenmaal is verwijderd dan wordt het iets anders. Thomas Jefferson hield bijvoorbeeld ook slaven, wat als de Nazi's zich achter hem dan scharen, ook al zijn standbeelden e.a. verwijderen. Wat dat betreft staat natuurlijk een heel groot deel van de Amerikaanse Geschiedenis niet echt respectvol jegens zwarte Amerikanen maar ook bijvoorbeeld de oorspronkelijke bewoners van Amerika. Waar trek je de lijn?quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:10 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Het (sluimerende) gedachtengoed ban je er niet mee uit, dat klopt. Maar door het verwijderen ervan breng je die (moreel verwerpelijke) ideeen wel naar de oppervlakte en opent het een debat dat eik al lang gevoerd had moeten worden in het Zuiden.
Vergeet bovendien niet dat het verwijderen ervan enigszins recht doet aan de zwarte bevolking, al is het ook dat natuurlijk vnl. symbolisch. Veel van dit soort monumenten zijn juist bedoeld geweest ter verering van dat immorele gedachtengoed.
Confederate monuments are the real ‘Lost Cause’
In welk opzicht?quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:43 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Die zorg heb ik al meerdere keren in TR's geuit. Ik kom meer dan eens uitspraken tegen die onder Nederlands recht gewoon strafbaar zijn. Daar wordt niet of nauwelijks tegen gemodereerd....
Maar het interessante is in deze dat de 'blanken' protesteren. Dit zou de bevoorrechte groep moeten zijn. Wat vroeger de problemen waren van de zwarte inner city bevolking (armoede, weinig kans op werk en school) geldt nu ook voor de blanke die op het platteland woont.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:01 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het begint met het aanpakken van de sociaal-economische ongelijkheid, ervoor zorgen dat blank niet alleen met blank optrekt en zwarte Amerikanen uit de arme buurten kunnen komen, dat er een eerlijkere verdeling van de welvaart is en het niet geconcentreerd blijft in de handen van een groep rijke [vooral] blanke Amerikanen.
Blanken zijn natuurlijk enigszins verantwoordelijk voor de slavernij van zwarte Amerikanen, je hebt er ook als Amerikaan nu eenmaal enige verantwoordelijkheid in, maar dat besef hebben is prima. Je leert ook van de Geschiedenis door de verantwoordelijkheid van jouw voorvaders en of landgenoten in te zien, ook als jij zelf deel wilt zijn van die groep, als Amerikaan bijvoorbeeld.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:13 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Het zou een goed begin zijn om blanken die vandaag leven niet verantwoordelijk te houden voor de slavernij, af te schilderen als kwaadaardig omdat ze zijn geboren als blank, geen schuldgevoel aan te praten betreft zaken die buiten hun macht liggen, op te houden te spreken over een fictief 'white privilige', het ''vernietigen van 'whiteness'' niet als vak aan te bieden op school, blanken en aziatisch-amerikanen niet te discrimineren bij selectie voor het vervolgonderwijs, etc.
De huidige identiteitspolitiek van de Democraten heeft alleen maar gezorgd dat President Trump is verkozen en steeds meer blanke Amerikanen zich in het nauw gedreven voelen en wild om zich heen gaan slaan. En samen gaan klonteren. Het kweken van een wij-tegen-zij gevoel. De voedingsbodem scheppen voor white supremacy.
Marxisme heeft nog nooit in de geschiedenis geleid tot een ''eerlijkere'' samenleving waar alles gelijkmatig verdeeld is. Het gaat ook dit keer niet lukken.
Ik begrijp nog steeds niet waarom een beeld wat niets symbolisch heeft voor die plaats nu zo cultureel historisch belangwekkend maakt.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:53 schreef DeParo het volgende:
[..]
Wil je dat soort gedachtegoed dan naar het oppervlak brengen. En nu is het inderdaad de symboliek van de Confederates. Maar als dat eenmaal is verwijderd dan wordt het iets anders. Thomas Jefferson hield bijvoorbeeld ook slaven, wat als de Nazi's zich achter hem dan scharen, ook al zijn standbeelden e.a. verwijderen. Wat dat betreft staat natuurlijk een heel groot deel van de Amerikaanse Geschiedenis niet echt respectvol jegens zwarte Amerikanen maar ook bijvoorbeeld de oorspronkelijke bewoners van Amerika. Waar trek je de lijn?
Dat zien we dan wel.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:53 schreef DeParo het volgende:
wat als de Nazi's zich achter hem dan scharen,
De welvaart wordt weliswaar door voornamelijk blanken beheerd, maar dat is nog steeds een kleine groep, tegelijkertijd is er een hele grote groep blanken (vaak in de lage middenklasse) die ook weinig van deze welvaart meekrijgt. Omdat zij zo gescheiden leven van zowel rijke Amerikanen als andere minderheden, omdat zij ook weinig vooruitzicht hebben op verbetering, en omdat zij ook nauwelijks worden gerepresenteerd op politiek niveau gaan zij zich inlaten met rancuneus gedachtegoed en radicaliseren.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:57 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Maar het interessante is in deze dat de 'blanken' protesteren. Dit zou de bevoorrechte groep moeten zijn. Wat vroeger de problemen waren van de zwarte inner city bevolking (armoede, weinig kans op werk en school) geldt nu ook voor de blanke die op het platteland woont.
Make America Great Again is een reactie op alles wat de blanke burger bedreigt: outsourcing van banen, onrecht (in hun ogen), zogenaamde voortrekkerij van zwarten/Aziaten die wel gestudeerd hebben, etc etc. Ik geloof niet zozeer dat ze het echte rauwe nazisme aanhangen, maar meer hun stem willen laten horen. En laat de alt-right movement nou net momentum hebben gekregen door de verkiezing van Trump.
In mijn ogen zijn de politici (en dan voornamelijk van de GOP) schuldig aan dit probleem, wat terug te leiden is naar de kapitalistische race to the bottom en daarbij behorende uitholling van sociale zekerheden.
Dat beeld is wel degelijk onderdeel van de geschiedenis van Virginia, een pijnlijke geschiedenis misschien, maar niet minder toepasselijk te noemen.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:59 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik begrijp nog steeds niet waarom een beeld wat niets symbolisch heeft voor die plaats nu zo cultureel historisch belangwekkend maakt.
En Thomas Jefferson' reputatie en beeld is al een tijdje zwaar omstreden, de man was gewoon een enorme hypocriet, leugenaar en vermoedelijk een verkrachter. Maar niemand die voorstelt hem uit de geschiedenis van de VS te schrijven, alleen dat we hem beoordelen met de kennis die wij nu hebben zonder white washing.
Overigens zijn er legio extreem rechtsen die Jefferson als een held vereren om sommige van zijn uitspraken. Dat zou niets nieuws zijn.
Zoals ik net als zij, vereren en herinneren zijn 2 verschillende zaken.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:05 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat beeld is wel degelijk onderdeel van de geschiedenis van Virginia, een pijnlijke geschiedenis misschien, maar niet minder toepasselijk te noemen.
Hoezo dan? Lee heeft daar nooit gewoond of gevochten in Charlottesville, het is een beeld neergezet tientallen jaren later als intimidatie en waarschuwing dat zwarten maar vooral niet moeten denken dat ze iets voorstellen.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:05 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat beeld is wel degelijk onderdeel van de geschiedenis van Virginia, een pijnlijke geschiedenis misschien, maar niet minder toepasselijk te noemen.
En daarom gaat het verwijderen van dat standbeeld ook geen echte verandering brengen.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:06 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Zoals ik net als zij, vereren en herinneren zijn 2 verschillende zaken.
Als je zegt historicus te zijn en niet inziet dat symbolen veel macht hebben dan zet ik toch wat vraagtekens, hoor.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:07 schreef DeParo het volgende:
[..]
En daarom gaat het verwijderen van dat standbeeld ook geen echte verandering brengen.
Virginia was onderdeel van de Confederates Staten, prominent zelfs, Robert E. Lee was het symbool van die strijd. The Lost Cause symboliek was erg aanwezig begin 20e eeuw.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:07 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hoezo dan? Lee heeft daar nooit gewoond of gevochten in Charlottesville, het is een beeld neergezet tientallen jaren later als intimidatie en waarschuwing dat zwarten maar vooral niet moeten denken dat ze iets voorstellen.
Maar voor de overgrote meerderheid van de lokale bevolking was het een doorn in het oog, dus waarom zou je het dan NIET weghalen? Als het toch niks veranderd?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:07 schreef DeParo het volgende:
[..]
En daarom gaat het verwijderen van dat standbeeld ook geen echte verandering brengen.
Klopt, een herinnering aan de goede oude tijd dat zwarten niet mochten stemmen en opgehangen werden als ze naar een blanke vrouw keken.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:05 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat beeld is wel degelijk onderdeel van de geschiedenis van Virginia, een pijnlijke geschiedenis misschien, maar niet minder toepasselijk te noemen.
Natuurlijk hebben dit soort symbolen een bepaalde vorm van invloed en macht, maar je moet het wel in de juiste context plaatsen, wat is nu echt de invloed van zo'n beeld vandaag de dag.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Als je zegt historicus te zijn en niet inziet dat symbolen veel macht hebben dan zet ik toch wat vraagtekens, hoor.
Nou, best groot, gezien het aantal demonstranten afkomstig uit het hele land.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:11 schreef DeParo het volgende:
[..]
Natuurlijk hebben dit soort symbolen een bepaalde vorm van invloed en macht, maar je moet het wel in de juiste context plaatsen, wat is nu echt de invloed van zo'n beeld vandaag de dag.
En wat is de toegevoegde waarde na al die jaren?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:11 schreef DeParo het volgende:
[..]
Natuurlijk hebben dit soort symbolen een bepaalde vorm van invloed en macht, maar je moet het wel in de juiste context plaatsen, wat is nu echt de invloed van zo'n beeld vandaag de dag.
Luister eens, als een bevolking dat in overgrote meerderheid wilt moeten ze dat vooral lekker doen, ik vind het vooral uiterest dom omdat ik ten eerste denk dat de overgrote meerderheid van de bevolking dit niet wil en ten tweede omdat ik er erg op tegen ben een bepaalde periode uit de desbetreffende context te halen. Vandaag de dag weten we ook steeds meer over bepaalde misdaden die Jan Pieterszoon Coen heeft begaan en toch ben ik tegen het verwijderen van zijn standbeeld.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:10 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Maar voor de overgrote meerderheid van de lokale bevolking was het een doorn in het oog, dus waarom zou je het dan NIET weghalen? Als het toch niks veranderd?
En niemand vraagt of jij bij dat beeld gaat herdenken.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:10 schreef Ulx het volgende:
[..]
Klopt, een herinnering aan de goede oude tijd dat zwarten niet mochten stemmen en opgehangen werden als ze naar een blanke vrouw keken.
En ik kan me goed voorstellen dat men daar liever op een andere manier over wil denken. Je gaat WO2 ook niet herdenken bij een standbeeld van Erwin Rommel of Isoroku Yamamoto.
137e Sr. bijvoorbeeld. Ik zie hier zaken langskomen die verder gaan dan de uitspraken in de Sylvana zaak. Wat dat betreft is het in NWS vaak net stormfront. Op de FP kom ik niet meer..quote:
Dat is dus het punt, nu is het dit beeld, en morgen wat anders, je kan deze groepen ook niet los zien van de hedendaagse politieke ontwikkelingen, dat maakt het uiterst moeilijk. Het is niet zo dat deze groepen plotseling uit elkaar vallen als dit soort symboliek wordt verwijderd.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:12 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Nou, best groot, gezien het aantal demonstranten afkomstig uit het hele land.
Ons land is dan ook niet bevolkt met de nazaten van de mensen die in slavernij leefden, die daarna meer dan 100 jaar lang geen volwaardige burgers of zelfs mensen waren en die pas enkele decennia lang iig wettelijk op gelijke voet staan.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:12 schreef DeParo het volgende:
[..]
Luister eens, als een bevolking dat in overgrote meerderheid wilt moeten ze dat vooral lekker doen, ik vind het vooral uiterest dom omdat ik ten eerste denk dat de overgrote meerderheid van de bevolking dit niet wil en ten tweede omdat ik er erg op tegen ben een bepaalde periode uit de desbetreffende context te halen. Vandaag de dag weten we ook steeds meer over bepaalde misdaden die Jan Pieterszoon Coen heeft begaan en toch ben ik tegen het verwijderen van zijn standbeeld.
Eens. Voorheen werd de blanke burgerij voorgehouden dat er zoiets bestond als de American Dream. Maar de scheiding tussen superrijk en lage middenklasse is onoverbrugbaar groot geworden.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:03 schreef DeParo het volgende:
[..]
De welvaart wordt weliswaar door voornamelijk blanken beheerd, maar dat is nog steeds een kleine groep, tegelijkertijd is er een hele grote groep blanken (vaak in de lage middenklasse) die ook weinig van deze welvaart meekrijgt. Omdat zij zo gescheiden leven van zowel rijke Amerikanen als andere minderheden, omdat zij ook weinig vooruitzicht hebben op verbetering, en omdat zij ook nauwelijks worden gerepresenteerd op politiek niveau gaan zij zich inlaten met rancuneus gedachtegoed en radicaliseren.
De GOP steunt vooral de rijke Amerikanen maar de Democratische partij representeert deze groep evenmin, zij richten zich vooral op emancipatie van minderheden en onder blanken genieten zij de steun van de upper middle class, tsja dan heb je dus nog steeds een hele grote groep blanken die eigenlijk door niemand wordt vertegenwoordigd. Behalve dan misschien even door de GOP toen zij zich meer met het Evangelische en andere Christelijke retoriek gingen inlaten maar dat is natuurlijk ook maar een zijsprong geweest enigszins.
Om die reden vind ik het uiterst jammer dat de Democratische partij er alles aan heeft gedaan om Sanders te doen laten verliezen, want dit had je kunnen zien aankomen, dit stond al langer te gebeuren.
Ons land is wel degelijk bevolkt met de nazaten van de mensen die in slavernij leefden en er zijn nog genoeg afbeeldingen in onze maatschappij te vinden van die tijd. Denk maar aan Zwarte Piet of de her. aan beroemde zeevaarders die wel degelijk in de slavernij zaten. Dus nogmaals waar trek je de lijn.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ons land is dan ook niet bevolkt met de nazaten van de mensen die in slavernij leefden, die daarna meer dan 100 jaar lang geen volwaardige burgers of zelfs mensen waren en die pas enkele decennia lang iig wettelijk op gelijke voet staan.
En jij kweekt nooit hij tegen zij? Jij blaat de grootste haattaal uit op de frontpage en nu komt dat weer door anderen?quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:13 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Het zou een goed begin zijn om blanken die vandaag leven niet verantwoordelijk te houden voor de slavernij, af te schilderen als kwaadaardig omdat ze zijn geboren als blank, geen schuldgevoel aan te praten betreft zaken die buiten hun macht liggen, op te houden te spreken over een fictief 'white privilige', het ''vernietigen van 'whiteness'' niet als vak aan te bieden op school, blanken en aziatisch-amerikanen niet te discrimineren bij selectie voor het vervolgonderwijs, etc.
De huidige identiteitspolitiek van de Democraten heeft alleen maar gezorgd dat President Trump is verkozen en steeds meer blanke Amerikanen zich in het nauw gedreven voelen en wild om zich heen gaan slaan. En samen gaan klonteren. Het kweken van een wij-tegen-zij gevoel. De voedingsbodem scheppen voor white supremacy.
Marxisme heeft nog nooit in de geschiedenis geleid tot een ''eerlijkere'' samenleving waar alles gelijkmatig verdeeld is. Het gaat ook dit keer niet lukken.
O nee?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ons land is dan ook niet bevolkt met de nazaten van de mensen die in slavernij leefden, die daarna meer dan 100 jaar lang geen volwaardige burgers of zelfs mensen waren en die pas enkele decennia lang iig wettelijk op gelijke voet staan.
Het ironische is dat Trump en de Tea Party beweging meer representatief zijn dan de leiding van de GOP die in werkelijkheid echt alleen een dunne laag rijken vertegenwoordigt maar natuurlijk, zoals je al benoemt, veel meer middelen heeft, en gebruikt, om zoveel mogelijk stemmen binnen te harken. Dat is een onhoudbare situatie. De polarisatie is echt beangstigend te noemen in de Verenigde Staten.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:15 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Eens. Voorheen werd de blanke burgerij voorgehouden dat er zoiets bestond als de American Dream. Maar de scheiding tussen superrijk en lage middenklasse is onoverbrugbaar groot geworden.
De Democraten is geen 'party of the people' meer, dat zullen ze wel moeten worden. De GOP maakt schaamteloos gebruik van alle middelen die voorhanden zijn. Absoluut geen normen en waarden (afgezien van wat hypocrieten Christelijke waarden).
Fascinerend om te zien waar dit heen zal gaan. In hoeverre laat de USA zich meeslepen in deze tweedeling.
Waarom zou je een beeld van iemand gaan herdenken die tegen het afschaffen van de slavernij vocht?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:13 schreef DeParo het volgende:
[..]
En niemand vraagt of jij bij dat beeld gaat herdenken.
Representatief voor wie of wat?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:17 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het ironische is dat Trump en de Tea Party beweging meer representatief zijn
Het is simpelweg onderdeel van de Geschiedenis van een land of streek geworden, het ironische is dat wanneer je dit soort erfgoed verwijdert zoveel eeuwen nadien je ook bepaalde lessen kan doen verbleken, en tsja we gaan nu eenmaal niet allemaal naar het Museum om iets te leren.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:12 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
En wat is de toegevoegde waarde na al die jaren?
Al veel te ver. De Republikeinen spiegelen de blanke bevolking al jaren voor dat het oorlog is in de onderklasse en dat immigranten en negers hun zuurverdiende boterham af komen nemen. Terwijl het natuurlijk heel duidelijk is dat de verschuiving van de welvaart naar de allerrijksten daar debet aan is.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:15 schreef Freak188 het volgende:
Fascinerend om te zien waar dit heen zal gaan. In hoeverre laat de USA zich meeslepen in deze tweedeling.
??quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:18 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Waarom zou je een beeld van iemand gaan herdenken die tegen het afschaffen van de slavernij vocht?
De GOP doet dat vrij effectief, want jij gaat er ook in mee.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:15 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Eens. Voorheen werd de blanke burgerij voorgehouden dat er zoiets bestond als de American Dream. Maar de scheiding tussen superrijk en lage middenklasse is onoverbrugbaar groot geworden.
De Democraten is geen 'party of the people' meer, dat zullen ze wel moeten worden. De GOP maakt schaamteloos gebruik van alle middelen die voorhanden zijn. Absoluut geen normen en waarden (afgezien van wat hypocrieten Christelijke waarden).
Fascinerend om te zien waar dit heen zal gaan. In hoeverre laat de USA zich meeslepen in deze tweedeling.
Wat leer jij van het standbeeld van Wilhelmina op het Rokin in Amsterdam, (of welk ander standbeeld dan ook?)quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:20 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het is simpelweg onderdeel van de Geschiedenis van een land of streek geworden, het ironische is dat wanneer je dit soort erfgoed verwijdert zoveel eeuwen nadien je ook bepaalde lessen kan doen verbleken, en tsja we gaan nu eenmaal niet allemaal naar het Museum om iets te leren.
Welke grote groep amerikanen?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:21 schreef DeParo het volgende:
[..]
Voor een grotere groep Amerikanen.
Tegenwoordig kan je ook overal je mening verkondigen, dat is prima, maar er zit geen rem meer op. Je wordt alleen maar aangemoedigd een radicale mening te verkondigen, houd je vooral niet in, laat je horen. Kranten, zelfs de meest respectabele, geven hier gehoor aan door clickbait-onderwerpen op hun social media en sites te verspreiden, als je ook ziet hoe weinig een Volkskrant nog investeert in onderzoeksjournalistiek (heb je immers de NYT of een wiki voor), schaamteloos andere kranten kopieert, en zich voor 90% toelegt op het plaatsen van meningen. Dan is dit schijnbaar de 'moderne' samenleving die we aan het woorden zijn. De facebook-generatie laat zich horen.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:21 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Al veel te ver. De Republikeinen spiegelen de blanke bevolking al jaren voor dat het oorlog is in de onderklasse en dat immigranten en negers hun zuurverdiende boterham af komen nemen. Terwijl het natuurlijk heel duidelijk is dat de verschuiving van de welvaart naar de allerrijksten daar debet aan is.
Dus in plaats van hun pijlen op de rijksten te richten (waar het een paar jaar terug nog wel op leek), botviert de blanke onderklasse hun frustratie op de kleurlingen. En de Republikeinen kijken toe. Beetje veroordelen voor de vorm, maar zolang men aan de onderkant elkaar letterlijk in de haren vliegt is het grootkapitaal veilig voor vervolging.
Links doet er overigens vrolijk aan mee. Door zich enkel te richten op de onverdraagzaamheid proberen ze een symptoom te bestrijden in plaats van zich druk te maken over de oorzaak. Op die manier zal nooit eenheid gesmeden worden.
Die retoriek waait ook gewoon over naar Nederland, waardoor een plek als Fok inmiddels ook al één grote kankerzooi geworden is.
Niet alleen Fok, maar de retoriek is inderdaad hetzelfde.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:21 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Al veel te ver. De Republikeinen spiegelen de blanke bevolking al jaren voor dat het oorlog is in de onderklasse en dat immigranten en negers hun zuurverdiende boterham af komen nemen. Terwijl het natuurlijk heel duidelijk is dat de verschuiving van de welvaart naar de allerrijksten daar debet aan is.
Dus in plaats van hun pijlen op de rijksten te richten (waar het een paar jaar terug nog wel op leek), botviert de blanke onderklasse hun frustratie op de kleurlingen. En de Republikeinen kijken toe. Beetje veroordelen voor de vorm, maar zolang men aan de onderkant elkaar letterlijk in de haren vliegt is het grootkapitaal veilig voor vervolging.
Links doet er overigens vrolijk aan mee. Door zich enkel te richten op de onverdraagzaamheid proberen ze een symptoom te bestrijden in plaats van zich druk te maken over de oorzaak. Op die manier zal nooit eenheid gesmeed worden.
Die retoriek waait ook gewoon over naar Nederland, waardoor een plek als Fok inmiddels ook al één grote kankerzooi geworden is.
Als Historicus leer ik er ontzettend veel van hoe in een bepaalde tijd tegen een bepaald persoon werd aangekeken en waarom. Het is net zo zeer onderdeel van een stad op een bepaald moment als de grachten.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:22 schreef Ulx het volgende:
[..]
Wat leer jij van het standbeeld van Wilhelmina op het Rokin in Amsterdam, (of welk ander standbeeld dan ook?)
En dat heb je alleen van het standbeeld?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:29 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als Historicus leer ik er ontzettend veel van hoe in een bepaalde tijd tegen een bepaald persoon werd aangekeken en waarom. Het is net zo zeer onderdeel van een stad op een bepaald moment als de grachten.
De Democratische partij is vooral een partij van de 'symboliek' geworden op federaal niveau. Clinton staat wat dat betreft exact in lijn met Blair, Kok, en ga zo maar door. Min of meer linkse leiders die hun handen van 'de massa' hebben afgetrokken. De ideologische veren hebben afgeworpen ten gunste van meer markt en minder overheid. Politiek wordt steeds meer case by case, er zit weinig lijn in, vooral de status quo behouden.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:21 schreef Monolith het volgende:
[..]
De GOP doet dat vrij effectief, want jij gaat er ook in mee.
De Democraten afserveren als 'geen party of the people' doet geen recht aan het feit dat de partij zich op vele fronten toch echt hard maakt voor 'het volk'. Zeker ook als je kijkt naar Democratisch en Republikeinse staten, dan is dat contrast groot.
Dat heb ik ook van dat standbeeld, zoals ik al zeg, het is een onderdeel.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:31 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
En dat heb je alleen van het standbeeld?
quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:31 schreef DeParo het volgende:
[..]
De Democratische partij is vooral een partij van de 'symboliek' geworden op federaal niveau. Clinton staat wat dat betreft exact in lijn met Blair, Kok, en ga zo maar door. Min of meer linkse leiders die hun handen van 'de massa' hebben afgetrokken. De ideologische veren hebben afgeworpen ten gunste van meer markt en minder overheid.
'U' kunt een afslag in de geschiedenis hebben gemist maar zoals Wim Kok het al het 'Het afschudden van ideologische veren' noemde, onderdeel van de Derde Weg en de Third Way, van Schroder tot en met Hollande en van Blair tot en met Clinton all the way in Amerika.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:34 schreef Vis1980 het volgende:
[..]![]()
Aha, linkse leiders hebben hun handen van de massa afgetrokken. Uw agenda is mij ook duidelijk.
Nu pas?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:34 schreef Vis1980 het volgende:
[..]![]()
Aha, linkse leiders hebben hun handen van de massa afgetrokken. Uw agenda is mij ook duidelijk.
En als tegenwicht stem je op een partij voor nog meer markt en nog minder overheid die vooral zichzelf goed bedeeld. Logisch.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:31 schreef DeParo het volgende:
[..]
De Democratische partij is vooral een partij van de 'symboliek' geworden op federaal niveau. Clinton staat wat dat betreft exact in lijn met Blair, Kok, en ga zo maar door. Min of meer linkse leiders die hun handen van 'de massa' hebben afgetrokken. De ideologische veren hebben afgeworpen ten gunste van meer markt en minder overheid. Politiek wordt steeds meer case by case, er zit weinig lijn in, vooral de status quo behouden.
Dus die groep nazi's is nog veel groter?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:28 schreef DeParo het volgende:
[..]
Vooral een grote groep blanke Amerikanen die zich schijnbaar niet gerepresenteerd voelt.
Ik denk niet dat elke Trump-stemmer een Nazi is toch?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:47 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dus die groep nazi's is nog veel groter?
Ik vond dat hij nog probeerde er een discussie van te maken, maar ja als je denkt dat linkse mensen het kwaad op aarde zijn dan ben je niet helemaal fris.quote:
Dat terwijl Danny duidelijk aangeeft dat ISIS-sympathisanten en Nazi-sympathisanten niet welkom zijn bij Fok.quote:En mensen mogen het best eens zijn met bepaalde opvattingen, die totaal verwerpelijk zijn.
Ze hebben wel linkse hobby's: allerlei kunst op straat bijvoorbeeld.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En als tegenwicht stem je op een partij voor nog meer markt en nog minder overheid die vooral zichzelf goed bedeeld. Logisch.
Ik zeg dat de partij zo het contact met de burger heeft verloren. Ik zeg niet dat de burger dit allemaal begrijpen, zij voelen slechts dat de partij het contact verliest, wie ze vervolgens de schuld gaan geven, en hoe, dat is een tweede.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En als tegenwicht stem je op een partij voor nog meer markt en nog minder overheid die vooral zichzelf goed bedeeld. Logisch.
Ik weet niet wat je denkt. Je komt nogal onsamenhangend over.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:48 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk niet dat elke Trump-stemmer een Nazi is toch?
Dus allen een Trumpstemmer wil het beeld laten staan. Maar had hij dan de meeste stemmen?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:48 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk niet dat elke Trump-stemmer een Nazi is toch?
Daar komt propaganda om de hoek kijken. Neem Fox News. Dan wordt alles wat riekt naar de Democratische partij neergezet als landverraad en de GOP komt met halve waarheden die lekker klinken maar ondertussen funest zijn voor de middenklasse.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En als tegenwicht stem je op een partij voor nog meer markt en nog minder overheid die vooral zichzelf goed bedeeld. Logisch.
Jij komt nog al onsamenhangend over eigenlijk, ik zeg dat Trump een grotere groep Amerikanen representeert dan de Republikeinse Top, jij vraagt wie hij dan representeert en ik zeg een grote groep blanke Amerikanen die zich niet gerepresenteerd voelt in de Amerikaanse politiek en samenleving. Vervolgens roep jij iets over Nazi's en dan ben ik eigenlijk weer heel benieuwd of jij alle Trump-stemmers als Nazi ziet want heel veel meer kan ik niet uit jouw opmerking halen in deze.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:49 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je denkt. Je komt nogal onsamenhangend over.
Dus, zij zijn het contact kwijt maar de partij die hun belangen totaal niet behartigt staat wel in contact met ze. Wat je bedoelt is eigenlijk dat er een culture war gaande is met aan de ene kant de rijksten van de VS gesteund door arme blanken en de rest van het land aan de andere kant.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:49 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik zeg dat de partij zo het contact met de burger heeft verloren. Ik zeg niet dat de burger dit allemaal begrijpen, zij voelen slechts dat de partij het contact verliest, wie ze vervolgens de schuld gaan geven, en hoe, dat is een tweede.
Zou het dan geen oplossing zijn om een zwarte held of verzetsstrijder er tegenover te plaatsen.quote:Op maandag 14 augustus 2017 12:10 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Het (sluimerende) gedachtengoed ban je er niet mee uit, dat klopt. Maar door het verwijderen ervan breng je die (moreel verwerpelijke) ideeen wel naar de oppervlakte en opent het een debat dat eik al lang gevoerd had moeten worden in het Zuiden.
Vergeet bovendien niet dat het verwijderen ervan enigszins recht doet aan de zwarte bevolking, al is het ook dat natuurlijk vnl. symbolisch. Veel van dit soort monumenten zijn juist bedoeld geweest ter verering van dat immorele gedachtengoed.
Confederate monuments are the real ‘Lost Cause’
Nogmaals hoeveel mensen hebben op hem gestemd en hoeveel ook alweer niet? En hoe maken de Trumpstemmers dan het grotere deel van het land?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:50 schreef DeParo het volgende:
[..]
Jij komt nog al onsamenhangend over eigenlijk, ik zeg dat Trump een grotere groep Amerikanen representeert dan de Republikeinse Top, jij vraagt wie hij dan representeert en ik zeg een grote groep blanke Amerikanen die zich niet gerepresenteerd voelt in de Amerikaanse politiek en samenleving. Vervolgens roep jij iets over Nazi's en dan ben ik eigenlijk weer heel benieuwd of jij alle Trump-stemmers als Nazi ziet want heel veel meer kan ik niet uit jouw opmerking halen in deze.
In deze staten waren de racisten vroeger vooral de Democraten eigenlijk. Grappig. Ene Senator Byrd was nog de oudste Democraat (sowieso politicus) in het Amerikaanse Congress , Obama weet een passage aan hem in zijn biografie, uiterst interessant. Byrd nog mee met de KKK. En hij kwam uit Virginia overigens.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:49 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dus allen een Trumpstemmer wil het beeld laten staan. Maar had hij dan de meeste stemmen?
Haha, niet een slecht idee opzich. Helaas denk ik dat die protest alsnog was doorgegaan met dezelfde types. Het gaat ze namelijk niet om het beeld.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:51 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Zou het dan geen oplossing zijn om een zwarte held of verzetsstrijder er tegenover te plaatsen.
Voor historisch perspectief.
Ik zeg toch niet dat Trumpstemmers het grotere deel van het land vertegenwoordigen. Lees nou eens wat ik zeg verdorie. Ik word er wel erg moe van op deze manier.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:52 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Nogmaals hoeveel mensen hebben op hem gestemd en hoeveel ook alweer niet? En hoe maken de Trumpstemmers dan het grotere deel van het land?
Dat vraag ik toch helemaal niet? En nu telt de geschiedenis kwa emotie wel mee?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:52 schreef DeParo het volgende:
[..]
In deze staten waren de racisten vroeger vooral de Democraten eigenlijk. Grappig. Ene Senator Byrd was nog de oudste Democraat (sowieso politicus) in het Amerikaanse Congress , Obama weet een passage aan hem in zijn biografie, uiterst interessant. Byrd nog mee met de KKK. En hij kwam uit Virginia overigens.
Dat had ook gekunt, ja. Maar dan perpetueer je wel dat er een continue strijd gaande is en versterkt het denken van bepaalde mensen in een race war en dit hele proces is op gang gekomen door Dylan Roof die een aantal zwarte bejaarden in een kerk doodschoot omdat hij daarin geloofde.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:51 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Zou het dan geen oplossing zijn om een zwarte held of verzetsstrijder er tegenover te plaatsen.
Voor historisch perspectief.
Volgens mij zijn veel Trumpstemmers behoorlijk fascistische types. En als mensen siegheilend door de straten marcheren met swastika's om jhun armen geeft men mij de indruk dat die personen nazi zijn.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:50 schreef DeParo het volgende:
[..]
Jij komt nog al onsamenhangend over eigenlijk, ik zeg dat Trump een grotere groep Amerikanen representeert dan de Republikeinse Top, jij vraagt wie hij dan representeert en ik zeg een grote groep blanke Amerikanen die zich niet gerepresenteerd voelt in de Amerikaanse politiek en samenleving. Vervolgens roep jij iets over Nazi's en dan ben ik eigenlijk weer heel benieuwd of jij alle Trump-stemmers als Nazi ziet want heel veel meer kan ik niet uit jouw opmerking halen in deze.
Voor een historicus ben je maar slecht geïnformeerd over de geschiedenis.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:52 schreef DeParo het volgende:
[..]
In deze staten waren de racisten vroeger vooral de Democraten eigenlijk. Grappig. Ene Senator Byrd was nog de oudste Democraat (sowieso politicus) in het Amerikaanse Congress , Obama weet een passage aan hem in zijn biografie, uiterst interessant. Byrd nog mee met de KKK. En hij kwam uit Virginia overigens.
Dus wat? Zijn alle Nazi's Trumpstemmers of zijn alle Trumpstemmers Nazi's? Wat probeer je nu in deze opmerking dan te zeggen?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:54 schreef Ulx het volgende:
[..]
Volgens mij zijn veel Trumpstemmers behoorlijk fascistische types. En als mensen siegheilend door de straten marcheren met swastika's om jhun armen geeft men mij de indruk dat die personen nazi zijn.
Wat zeg ik dan verkeerd.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:54 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Voor een historicus ben je maar slecht geïnformeerd over de geschiedenis.
Dat riedeltje hoor je ook standaard, maar Obama en Hillary zitten wat dat betreft al weer een heel stuk af van Bill, die wél duidelijk met Blair en Kok op de derde weg zat. Natuurlijk is het geen SP, maar de Democratische partij is noodgedwongen ook een bredere partij.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:31 schreef DeParo het volgende:
[..]
De Democratische partij is vooral een partij van de 'symboliek' geworden op federaal niveau. Clinton staat wat dat betreft exact in lijn met Blair, Kok, en ga zo maar door. Min of meer linkse leiders die hun handen van 'de massa' hebben afgetrokken. De ideologische veren hebben afgeworpen ten gunste van meer markt en minder overheid. Politiek wordt steeds meer case by case, er zit weinig lijn in, vooral de status quo behouden.
Er staat toch vrij helder wat hij bedoelt? En dat heeft weer weinig met jouw reactie daarop te maken. Het lijkt alsof je bewust de discussie probeert te verkloten.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:55 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dus wat? Zijn alle Nazi's Trumpstemmers of zijn alle Trumpstemmers Nazi's? Wat probeer je nu in deze opmerking dan te zeggen?
Dat Byrd daar ook afstand van genomen heeft in uiterst sterke bewoordingen. En dat juist daarom Obama hem noemde als een voorbeeld voor blanken.quote:
quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:53 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik zeg toch niet dat Trumpstemmers het grotere deel van het land vertegenwoordigen. Lees nou eens wat ik zeg verdorie. Ik word er wel erg moe van op deze manier.
Amquote:Op maandag 14 augustus 2017 13:21 schreef DeParo het volgende:
[..]
Voor een [quote]Op maandag 14 augustus 2017 13:22 schreef Ulx het volgende:
[..]
Welke grote groep amerikanen?
eriquote:Op maandag 14 augustus 2017 13:28 schreef DeParo het volgende:
[..]
Vooral een grote groep blanke Amerikanen die zich schijnbaar niet gerepresenteerd voelt.
kanquote:Op maandag 14 augustus 2017 13:47 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dus die groep nazi's is nog veel groter?
en.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:48 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk niet dat elke Trump-stemmer een Nazi is toch?
[/quote]quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:49 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dus allen een Trumpstemmer wil het beeld laten staan. Maar had hij dan de meeste stemmen?
En in daden, vooral.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat Byrd daar ook afstand van genomen heeft in uiterst sterke bewoordingen. En dat juist daarom Obama hem noemde als een voorbeeld voor blanken.
Even zonder grap maar ik krijg echt jeuk van de termen op dat plaatje.quote:
Wat zegt dit nou over de interne structuur van een partij? Het gedachtegoed dat de partij leidt? Kom op zeg. Hoe kan dit nou een argument zijn voor hoe partijen qua denkbeelden en structuur veranderen? Sorry hoor Monolith maar statistiek en grafieken gebruiken om politieke denkbeelden uit te leggen vind ik wel erg ver gaan. Ik zou liever inhoudelijk willen horen hoe H. Clinton en Obama dan zoveel van B. Clinton verschillen. Want wat dat betreft zie ik niet hoe de Third Way onder Clinton ooit na zijn ambt is gestopt onder de Democraten.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:55 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat riedeltje hoor je ook standaard, maar Obama en Hillary zitten wat dat betreft al weer een heel stuk af van Bill, die wél duidelijk met Blair en Kok op de derde weg zat. Natuurlijk is het geen SP, maar de Democratische partij is noodgedwongen ook een bredere partij.
Als je bijvoorbeeld kijkt naar de DW-nominate scores, dan zitten zowel Obama als Clinton ter linkerzijde van een Johnson of Kennedy om maar eens wat te noemen:
[ afbeelding ]
Ook in het congres is de trend bij de Democraten echt niet richting 'meer centrisme':
[ afbeelding ]
Kijk je naar de uitgaven van de federale overheid als percentage van het BBP, dan zie je ook duidelijk dat waar onder Bill Clinton (mede ook vanwege de economische groei) het percentage duidelijk terugliep net als onder Reagan, terwijl je onder Bush met name vanwege de defense spending een toename ziet, maar onder Obama nog weer veel meer:
[ afbeelding ]
[/quote]quote:
Ik zeg toch ook niet dat Byrd dat niet heeft gedaan? Denk je nog serieus dat hij vrij recent voor de Democraten in het Congress met zulke denkbeelden had gezeten?quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat Byrd daar ook afstand van genomen heeft in uiterst sterke bewoordingen. En dat juist daarom Obama hem noemde als een voorbeeld voor blanken.
quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:21 schreef DeParo het volgende:
[..]
Voor een grotere groep Amerikanen.
quote:
quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:28 schreef DeParo het volgende:
[..]
Vooral een grote groep blanke Amerikanen die zich schijnbaar niet gerepresenteerd voelt.
quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:47 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dus die groep nazi's is nog veel groter?
quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:48 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk niet dat elke Trump-stemmer een Nazi is toch?
Discussie? Volgens walst er maar iemand in een discussie met een opmerking over Nazi's e.a. en dat is toch echt hij.quote:Op maandag 14 augustus 2017 13:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er staat toch vrij helder wat hij bedoelt? En dat heeft weer weinig met jouw reactie daarop te maken. Het lijkt alsof je bewust de discussie probeert te verkloten.
Sessions is Breitbart toch, tegenwoordig?quote:Op maandag 14 augustus 2017 14:04 schreef Szura het volgende:
Sessions vindt ook dat Trump explicieter afstand moet nemen van die nazi's
https://twitter.com/norahodonnell/status/897059760679378946
Expres maar even de oorspronkelijke en dus eerste quote weggelaten? Dank. Overigens staat het ook nog eens direct in de post die jij hebt geciteerd.quote:
Whehehehe, je bent niet de enigequote:Op maandag 14 augustus 2017 14:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Even zonder grap maar ik krijg echt jeuk van de termen op dat plaatje.
Maar vroeger waren de Zuidelijke staten wel in handen van de Democraten die de rassenscheiding in stand wilden houden.quote:
Na die rants van Trump over Sessions koos Breitbart wel de kant van Sessions. Maar of hij daarmee Breitbart is?quote:Op maandag 14 augustus 2017 14:06 schreef Re het volgende:
[..]
Sessions is Breitbart toch, tegenwoordig?
Mijn oorspronkelijke citaat, waar direct op werd gereageerd en wat ik in een reactie op jou ook nog eens had benoemd, was dat het een grotere groep Amerikanen is dan de groep Amerikanen die de Republikeinse top vertegenwoordigt.quote:Op maandag 14 augustus 2017 14:07 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Expres maar even de oorspronkelijke en dus eerste quote weggelaten? Dank. Overigens staat het ook nog eens direct in de post die jij hebt geciteerd.
Nee niet expres er ging wat mis. Jouw eerste quote was dat het voor een grote groep amerikanen pijn zou doen om het beeld weg te halen. qqqqqqqqqqqqqqqq
Dat zegt toch wel wat van iemand die ooit zei dat die KKK gasten toffe jongens zijn en die de halve Confederatie in zijn naam draagtquote:Op maandag 14 augustus 2017 14:04 schreef Szura het volgende:
Sessions vindt ook dat Trump explicieter afstand moet nemen van die nazi's
https://twitter.com/norahodonnell/status/897059760679378946
Grotere groep amerikanen (dan diegenen die hem weg willen halen)quote:
Dat klopt, maar aangezien de Republikeinen en Democraten sindsdien praktisch van kant zijn gewisseld is het wat onzinnig om te doen alsof de Democratische partij op dat moment veel gelijkenissen heeft met de partij nu.quote:Op maandag 14 augustus 2017 14:07 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Maar vroeger waren de Zuidelijke staten wel in handen van de Democraten die de rassenscheiding in stand wilden houden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |