Zou een beetje de omgekeerde wereld zijn.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind het geen aanval, het ligt er maar net aan wat de duiding is. Vraag hem liever waarom hij jou zo noemt.
			
			
			
			Correct, weer OT!quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
We zijn inmiddels wel weer flink aan het afdwalen en terug aan het vervallen in een detaildiscussie die werkelijk niets te maken heeft met ofwel de titel van de draad ofwel een antwoord op de vraag.
			
			
			
			Okee, op naar de 3 ton dan hè.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:17 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Uiteraard. Al weer bijna 2 jaar aan de fulltime arbeid.
			
			
			
			Dit. Maar tomatenrood denkt dat de vijand van haar /zijn vijand een bondgenoot is. Het eerste wat de islamieten doen als ze de macht hebben is drank verbieden, homohuwelijk verbieden, vrouwen verplicht hun hoofd laten bedekken. Voorbeelden te over.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:03 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Islam net als christelijke geloof ligt aan de basis van het conservatisme en sociaal-conservatisme, als je niet ziet dat dat idd hetzelfde is, dan valt iedere bodem onder een verdere discussie.
			
			
			
			Machiavelli was ook zo één kaarten op de borst en socialisme voor de rijken figuur. Maar dan niet dmv de geldprinter maar het zwaard.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind het geen aanval, het ligt er maar net aan wat de duiding is. Vraag hem liever waarom hij jou zo noemt. Misschien komen jullie dan verder met zijn tweeën.
			
			
			
			Nou, ik bedoel meer dat als je denkt dat je als LBGT moslims aan de borst moet drukken en die moet zien als dezelfde zogenaamde onderdrukte minderheid, dat je niet echt een soepele toekomst tegemoet gaat op den duur. Kun je beter een sociaaldemocratische partij aan de borst drukken die niet alleen kritisch is tov het conservatisme van het christelijke geloof maar ook tav de islam en dus met name seculariteit nastreeft.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:19 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Is het ook andersom? Conservatisme is een normale menselijke neiging die ook zonder religie bestaat. Omdat genoemde religies als eeuwen lang stevig genesteld zijn in de heersende moraal is er een verwevenheid met conservatisme.
Conservatisme in Rusland bijv.. is nog steeds atheistisch terugverlangen naar Stalin, sovjettijden,
En dit naast een afkeer van homo's en buitenlanders.
			
			
			
			
			
			
			
			Vmbo had nooit ingevoerd moeten worden.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:22 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Okee, op naar de 3 ton dan hè..
Ik was een tijdje geleden op een VMBO-school. Kinderen die wat minder slim zijn dan jij, hoewel sommige ook afstuderen in stenen stapelen en gipswandjes inzetten, maar dan vanaf het niveau van uitvoering. Weet je waar ik bang voor ben dat 75% straks ook in tijdelijke kutbaantjes zit. En geleerd hebben ze niets, want wat ze leren is van een erbarmelijk laag niveau.
Dat geeft een beetje aan dat er een nieuwe klasse aan het ontstaan is of als is ontstaan (zie VS).
Dat kan lang onderdrukt worden hoor. Doe je het te lang kan dat een serieus gevaar opleveren. Je kunt ook niet alle meisjes met blond haar met een extra Cito-toetsje van een particulier bedrijf via de Havo naar een HBO-pretstudie sturen, want die worden ook werkloos of krijgen een kutbaantje.
			
			
			
			Nee. Armoede is slecht voor de economie. En het brengt sociale onrust, wat slecht is voor de economie. En het is slecht voor onderwijs en de volksgezondheid wat weer slecht is voor de economie. En zo kan ik door gaan.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:13 schreef GSbrder het volgende:
Armoede is toch ook een individueel probleem?
			
			
			
			GSbrder wil helemaal niet verder komen, hij zit goed.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik vind het geen aanval, het ligt er maar net aan wat de duiding is. Vraag hem liever waarom hij jou zo noemt. Misschien komen jullie dan verder met zijn tweeën.
			
			
			
			Volgens mij is religie (of het nu islam of christendom is) maar een tool (geen oorzaak) om mensen/de bevolking te onderdrukken en af te leiden van de echte zaken ("Opium van het volk"). Calvijn was bijvoorbeeld heel erg koningsgezind, en dat zijn zijn aanhangers vandaag de dag nog steeds.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:03 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Islam net als christelijke geloof ligt aan de basis van het conservatisme en sociaal-conservatisme, als je niet ziet dat dat idd hetzelfde is, dan valt iedere bodem onder een verdere discussie.
			
			
			
			Ja, maar daarvoor waren de voorgangers ook al het afvoerputje van de lagere school hoor.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:28 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Vmbo had nooit ingevoerd moeten worden.
			
			
			
			Tenzij jij degene bent die het doet.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:20 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Zou een beetje de omgekeerde wereld zijn.
Ik geef de voorkeur aan een discussie zonder dit soort beledigingspogingen.
			
			
			
			
			
			
			
			En dus ben je tegen de migratie van moslims richting het westen lijkt mij?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:30 schreef tomatenrood het volgende:
[..]
Volgens mij is religie (of het nu islam of christendom is) maar een tool (geen oorzaak) om mensen/de bevolking te onderdrukken en af te leiden van de echte zaken ("Opium van het volk"). Calvijn was bijvoorbeeld heel erg koningsgezind, en dat zijn zijn aanhangers vandaag de dag nog steeds.
En nu wordt het gebruikt als tool om verdeeldheid te zaaien: "Zij", de "barbaarse" moslims en "wij", de "keurige" Amerikaanse christenen cq. "wij" seculiere Nederlanders die zogenaamd zo begaan zijn met LGBT- en vrouwenrechten.
			
			
			
			Ja, maar dat is toch geen antwoord op mijn stelling. We hebben die christenen gelukkig een beetje bij de kliko gezet, hun ideeën komen wel altijd nog naar boven. Maar nu druk jij moslim aan je borst als homo, want die worden ook onderdrukt? 1) homo's worden niet meer onderdrukt (iig niet in NL) en 2) als je als homo echt met je leven wilt spelen moet je je onder moslims begeven en zeggen dat je homo bent. Islam is nog 100 x agressiever en vijandiger tegen alles wat afwijkt van de norm dan het christendom was.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:30 schreef tomatenrood het volgende:
[..]
Volgens mij is religie (of het nu islam of christendom is) maar een tool (geen oorzaak) om mensen/de bevolking te onderdrukken en af te leiden van de echte zaken ("Opium van het volk"). Calvijn was bijvoorbeeld heel erg koningsgezind, en dat zijn zijn aanhangers vandaag de dag nog steeds.
En nu wordt het gebruikt als tool om verdeeldheid te zaaien: "Zij", de "barbaarse" moslims en "wij", de "keurige" Amerikaanse christenen cq. "wij" seculiere Nederlanders die zogenaamd zo begaan zijn met LGBT- en vrouwenrechten.
			
			
			
			Oneensquote:Op vrijdag 11 november 2016 20:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, maar daarvoor waren de voorgangers ook al het afvoerputje van de lagere school hoor.
			
			
			
			Niks mis met marxisme. Zinvol analytisch instrument.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:31 schreef LelijKnap het volgende:
Die nieuwe klasse is een oude klasse; het proletariaat. Een klasse die opgezweept kon worden om bijvoorbeeld het marxisme te omarmen. Moet je nagaan wat deze arbeidsklasse wel niet zal slikken met afwezigheid van arbeid (en, al relatief, bijbehorend onafhankelijkheid/zelfredzaamheid/zelfstandigheid/zelfwaardering). Het Chinese burgerpuntensysteem (wordt al niet eens meer fout gerekend door google) zal de omheining zijn voor de anders verloren en groeiende onderklasse.
			
			
			
			Ja, maar jij bent jong. Je kunt het niet weten uit eigen ervaring.quote:
			
			
			
			De sociaal-democratie is van oudsher antireligieus , dan wel houdt er afstand van .quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:26 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou, ik bedoel meer dat als je denkt dat je als LBGT moslims aan de borst moet drukken en die moet zien als dezelfde zogenaamde onderdrukte minderheid, dat je niet echt een soepele toekomst tegemoet gaat op den duur. Kun je beter een sociaaldemocratische partij aan de borst drukken die niet alleen kritisch is tov het conservatisme van het christelijke geloof maar ook tav de islam en dus met name seculariteit nastreeft.
Uiteraard bestaat die sociaaldemocratische partij (nog) niet, maar die zou er wel moeten komen wmb.
			
			
			
			
			
			
			
			Met dat verschil dat het 'vroeger' eenvoudiger was om met een lage opleiding binnen een organisatie op te klimmen tot een respectabele functie. Tegenwoordig zie je steeds meer dat er van veel ontwikkeling / carrière binnen een organisatie niet veel sprake meer is (niet in die mate waarin het vroeger gebruikelijk was).quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, maar jij bent jong. Je kunt het niet weten uit eigen ervaring.
Ambachtschool was nog okee in de jaren 40, 50 en wrs 60. Eind jaren 60 ging het al door de plee.
			
			
			
			Kun je me aangeven waar ik jou heb beledigd?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Tenzij jij degene bent die het doet.
			
			
			
			Het punt is inderdaad dat het een minderheid is. Het punt dat rechts vooral maakt is dat dat zo (op zowel op macro als microniveau) moet blijven. 'Linkse argumenten' lijken vooral gebaseerd op het idee, of voorstelling, dat de meerderheid van moslims (eigenlijk) geen moslims zijn om de islamitische minderheid te beschermen tegen de grote meerderheid. Enerzijds is het nobel (beschermen van minderheid), anderzijds is de daarvoor ingezette retoriek het levensgevaarlijk; kan je opeens, van de ene dag op de andere dag, stoppen met de stelling dat moslims eigenlijk niet in de Koran geloven? Wanneer is de minderheid voor hen groot genoeg om eerlijk te worden?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:38 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
De sociaal-democratie is van oudsher antireligieus , dan wel houdt er afstand van .
Die seculariteit zit er ingebakken, sinds hun voorouder, het 19e eeuwse socialisme.
In dit land met zoveel moslimhaat .is het logisch en humanistisch te realiseren dat moslims een minderheid zijn en ongewenst, net zoals LBGT-mensen.
aan de borst drukken, knuffelen, pamperen... dat zijn van die verkapte haatuitingen .
			
			
			
			Helaas gelooft het gros van de groep (zelfbenoemde) slimme, fatsoenlijke, hoogopgeleide mensen nog altijd in het huidige systeem waarin de welvaart 'naar beneden sijpelt' en waarin 'hard werken wordt beloond', en waarin mensen gewoon hun 'kansen moeten grijpen' en dat dan alles goedkomt.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:39 schreef Spanky78 het volgende:
Het zijn niet alleen de 'proleten' die boos zijn. Er is een hele groep slimme, fatsoenlijke en hoogopgeleide mensen die zich belazerd voelen.
Die willen geen homohaat, vrouwenhandel en ander middeleeuws achterlijk gedoe. Ze willen voorkomen dat een handvol extreem rijken alle Andere werkenden uitbuit terwijl ze zelf zonder iets te doen meer binnenhalen dan ze ooit kunnen opmaken.
Het nieuwe feodale systeem van lijfeigenen is bijna af...
			
			
			
			Het alternatief, alle armoede wegnemen door ze een zak met geld te geven, zorgt ook voor armoede, namelijk de groep die daar direct boven zit. Ik wil best met je mee dat er negatieve maatschappelijke effecten ontstaan zodra een te grote groep individuen met een armoedeprobleem zit. De vraag bij mij is echter over welke vormen van armoede we het dan hebben. Relatieve armoede of absolute armoede?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee. Armoede is slecht voor de economie. En het brengt sociale onrust, wat slecht is voor de economie. En het is slecht voor onderwijs en de volksgezondheid wat weer slecht is voor de economie. En zo kan ik door gaan.
			
			
			
			Het zit zo, bij mij althans: conservatisme/sociaal-conservatisme is uit de koker van religie.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:38 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
De sociaal-democratie is van oudsher antireligieus , dan wel houdt er afstand van .
Die seculariteit zit er ingebakken, sinds hun voorouder, het 19e eeuwse socialisme.
In dit land met zoveel moslimhaat .is het logisch en humanistisch te realiseren dat moslims een minderheid zijn en ongewenst, net zoals LBGT-mensen.
aan de borst drukken, knuffelen, pamperen... dat zijn van die verkapte haatuitingen .
			
			
			
			Mijn vader heeft mulo gedaan. Van daaruit de mts en hts gedaan. Dat was een veelgebruikte weg.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, maar jij bent jong. Je kunt het niet weten uit eigen ervaring.
Ambachtschool was nog okee in de jaren 40, 50 en wrs 60. Eind jaren 60 ging het al door de plee.
			
			
			
			Heb je gelijk in vanaf generatie X al is dit weg, en uiteraard is opleiding niet alles, zelfs weinig in zo'n situatie en als je ergens goed in was was er ruimte en mogelijkheid om op te klimmen.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Met dat verschil dat het 'vroeger' eenvoudiger was om met een lage opleiding binnen een organisatie op te klimmen tot een respectabele functie. Tegenwoordig zie je steeds meer dat er van veel ontwikkeling / carrière binnen een organisatie niet veel sprake meer is (niet in die mate waarin het vroeger gebruikelijk was).
Nu klink ik vast als een oude lul (ik ben van 1981 notabene) maar 'vroeger' konden mensen ook nog prima van 1 salaris rondkomen, een fatsoenlijke woning kopen, een nieuwe auto rijden en er was nog voldoende koopkracht over voor een modaal leven, van 1 inkomen.
Wat dat betreft draait dat neoliberalisme ons wel een rad voor ogen. We zijn allemaal rijker geworden in materiële zin, en het zou ons allemaal verder brengen en iedereen is ambitieuzer, maar de mobiliteit is tegenwoordig fors minder dan dat het voorheen was onder meer sociaal-democratische politiek.
			
			
			
			Het CBS moet eens bestormd worden. Een pure leugensfabriek is het geworden.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Met dat verschil dat het 'vroeger' eenvoudiger was om met een lage opleiding binnen een organisatie op te klimmen tot een respectabele functie. Tegenwoordig zie je steeds meer dat er van veel ontwikkeling / carrière binnen een organisatie niet veel sprake meer is (niet in die mate waarin het vroeger gebruikelijk was).
Nu klink ik vast als een oude lul (ik ben van 1981 notabene) maar 'vroeger' konden mensen ook nog prima van 1 salaris rondkomen, een fatsoenlijke woning kopen, een nieuwe auto rijden en er was nog voldoende koopkracht over voor een modaal leven, van 1 inkomen.
Wat dat betreft draait dat neoliberalisme ons wel een rad voor ogen. We zijn allemaal rijker geworden in materiële zin, en het zou ons allemaal verder brengen en iedereen is ambitieuzer, maar de mobiliteit is tegenwoordig fors minder dan dat het voorheen was onder meer sociaal-democratische politiek.
			
			
			
			'belazerd' is nog een eufemisme. Misschien voelen ze zich zo, maar in werkelijkheid worden ze platweg aangevallen. Economisch, etnisch en cultureel.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:39 schreef Spanky78 het volgende:
Het zijn niet alleen de 'proleten' die boos zijn. Er is een hele groep slimme, fatsoenlijke en hoogopgeleide mensen die zich belazerd voelen.
Die willen geen homohaat, vrouwenhandel en ander middeleeuws achterlijk gedoe. Ze willen voorkomen dat een handvol extreem rijken alle Andere werkenden uitbuit terwijl ze zelf zonder iets te doen meer binnenhalen dan ze ooit kunnen opmaken.
Het nieuwe feodale systeem van lijfeigenen is bijna af...
			
			
			
			In die tijd was er echter een veel kleiner deel dat het gymnasium/HBS deed en een nog geringere groep wat op de universiteit kon studeren. Mijn tante was één van de eerste meisjes op de Technische Hogescholen, toen er nog geen 1000 mensen studeerden. Toen mijn ouders van de universiteit kwamen had nog geen 10% een hbo OF wo-opleiding. Je zou kunnen stellen dat het ongetapt potentieel toen vele malen groter was, waardoor de slimsten van de laagopgeleiden sneller opvielen en een positie kregen waarin zij mochten doorstudeerden.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mijn vader heeft mulo gedaan. Van daaruit de mts en hts gedaan. Dat was een veelgebruikte weg.
Toen kwam de VVD en werd 'stapelen' opzettelijk gefrustreerd.
Vergelijk de babyboom voetballers en popsterren maar met die van nu. Verschil in vorming is duidelijk. De arbeiderswijken van de jaren 60 (niet te verwarren met 1900) bestaan nu niet meer.
			
			
			
			Ja, maar dat is al gaan veranderen vanaf de 70, 80.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mijn vader heeft mulo gedaan. Van daaruit de mts en hts gedaan. Dat was een veelgebruikte weg.
Toen kwam de VVD en werd 'stapelen' opzettelijk gefrustreerd.
Vergelijk de babyboom voetballers en popsterren maar met die van nu. Verschil in vorming is duidelijk. De arbeiderswijken van de jaren 60 (niet te verwarren met 1900) bestaan nu niet meer.
			
			
			
			Vooral het CPB met hun discutabele tabellen, rekenmethoden en uitgangspunten.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:51 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het CBS moet eens bestormd worden. Een pure leugensfabriek is het geworden.
			
			
			
			Er is nog steeds ongetapt potentieel. Het gemiddelde IQ stijgt nog steeds. IQ van 100 nu is IQ van 135 in 1916.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:52 schreef GSbrder het volgende:
[..]
In die tijd was er echter een veel kleiner deel dat het gymnasium/HBS deed en een nog geringere groep wat op de universiteit kon studeren. Mijn tante was één van de eerste meisjes op de Technische Hogescholen, toen er nog geen 1000 mensen studeerden. Toen mijn ouders van de universiteit kwamen had nog geen 10% een hbo OF wo-opleiding. Je zou kunnen stellen dat het ongetapt potentieel toen vele malen groter was, waardoor de slimsten van de laagopgeleiden sneller opvielen en een positie kregen waarin zij mochten doorstudeerden.
			
			
			
			Toch vraag ik me af, bij twee toch redelijk atheistische Amerikaanse presidentskandidaten, hoe het dan komt dat belijdend christenen zo dogmatisch voor de Republikeinen stemmen. Is dat echt vanwege het geslacht van Hillary en de traditionele rolverdeling waar zij niet in wil passen en vergeeft men Trump dan dat hij meerdere keren gescheiden is en een weinig christelijk leven heeft gevolgd?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:47 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het zit zo, bij mij althans: conservatisme/sociaal-conservatisme is uit de koker van religie.
Bij het afleggen van de religie ontstaan vormen van emancipatie: de arbeider, vrouwen, homoseksuelen.
De religie werkt dit tegen. In de religie kent iedereen zijn door god gegeven plaats en daar mag je niet aan tornen, want anders wordt god heel boos etc.
De arbeider houdt zijn bek en is gehoorzaam en dankbaar tov de boven hem geplaatste (op ieder niveau), de vrouw houdt haar bek en luistert naar haar man, de homoseksueel is een ziekte en dat mag eruit geslagen worden.
Dit geldt voor: christendom, jodendom en islam.
			
			
			
			Religie was in den beginne, in elk geval die van de absolutistische en monotheïstische vorm, juist een middel om onder slavernij uit te komen door middel van God te tornen aan de macht van de slaveneigenaren en via Hem moraliteit bij hen af te dwingen. Religie is bij uitstek een double edged sword.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:47 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het zit zo, bij mij althans: conservatisme/sociaal-conservatisme is uit de koker van religie.
Bij het afleggen van de religie ontstaan vormen van emancipatie: de arbeider, vrouwen, homoseksuelen.
De religie werkt dit tegen. In de religie kent iedereen zijn door god gegeven plaats en daar mag je niet aan tornen, want anders wordt god heel boos etc.
De arbeider houdt zijn bek en is gehoorzaam en dankbaar tov de boven hem geplaatste (op ieder niveau), de vrouw houdt haar bek en luistert naar haar man, de homoseksueel is een ziekte en dat mag eruit geslagen worden.
Dit geldt voor: christendom, jodendom en islam.
			
			
			
			Dat is nu trouwens weer heel actueel: hogere exameneisen voor havo/vwo, instellingscollegegeld voor als je na een HBO-opleiding naar het WO wilt etc.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mijn vader heeft mulo gedaan. Van daaruit de mts en hts gedaan. Dat was een veelgebruikte weg.
Toen kwam de VVD en werd 'stapelen' opzettelijk gefrustreerd.
Vergelijk de babyboom voetballers en popsterren maar met die van nu. Verschil in vorming is duidelijk. De arbeiderswijken van de jaren 60 (niet te verwarren met 1900) bestaan nu niet meer.
			
			
			
			Hoe kom je erbij dat de gemiddelde Nederlander die visie het?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:46 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Helaas gelooft het gros van de groep (zelfbenoemde) slimme, fatsoenlijke, hoogopgeleide mensen nog altijd in het huidige systeem waarin de welvaart 'naar beneden sijpelt' en waarin 'hard werken wordt beloond', en waarin mensen gewoon hun 'kansen moeten grijpen' en dat dan alles goedkomt.
Die visie is echt voor 80% gebaseerd op gebakken lucht.
			
			
			
			
			
			
			
			Trump is een beetje een à-typische, liberaal New Yorkse, Republikein is mijn vermoeden, men heeft in eerste instantie ook meer voor zijn sociaal-economische punten gekozen dan voor zijn bible belt sociaal conservatisme. Wat ik hierboven zeg, het is een beetje de opstand van het precariaat. waar overigens hoog opgeleide Amerikanen ook mee te maken hebben.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:55 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Toch vraag ik me af, bij twee toch redelijk atheistische Amerikaanse presidentskandidaten, hoe het dan komt dat belijdend christenen zo dogmatisch voor de Republikeinen stemmen. Is dat echt vanwege het geslacht van Hillary en de traditionele rolverdeling waar zij niet in wil passen en vergeeft men Trump dan dat hij meerdere keren gescheiden is en een weinig christelijk leven heeft gevolgd?
			
			
			
			Volgens datzelfde OESO-rapport zijn nagenoeg alle Nederlandse hoogopgeleiden (35% van 25 tot 65-jarigen) wel in het bezit van een bachelor of master. In landen als Finland (43%) en Canada (55%) heeft respectievelijk 20-40% een "Associate Degree". Het is de vraag in hoeverre je dat kan meetellen als volwaardig hoogopgeleiden.quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:55 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Er is nog steeds ongetapt potentieel. Het gemiddelde IQ stijgt nog steeds. IQ van 100 nu is IQ van 135 in 1916.
Zoveel hoogopgeleiden heeft Nederland niet (bron: OESO)
Natuurlijk, als land kun je ook jezelf in de voet schieten en achterop raken...
			
			
			
			Hoe ik daarbij kom?quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:58 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat de gemiddelde Nederlander die visie het?
De meeste Nederlanders willen heel gewoon zijn.
Ze willen gewoon hun leven leiden, veilige plek voor hun gezin. Zorg voor hun naasten en goed onderwijs voor hun kinderen. Geen uitzonderingen voor immigranten of beroepszieligerds.
Een Ja, als je hard werkt mag je best goed verdienen, maar ze willen ook gewoon dat iedereen belasting betaald en er voor iedereen een fatsoenlijk bestaan is.
Trickle down is helemaal niet Nederlands, hoe kom je erbij?
			
			
			
			Heb je het OESO rapport wel gelezen? Ze hebben al jaren kritiek op het Nederlandse onderwijssysteem dat sociale mobiliteit fnuikt. Dat heeft niets te maken met dat het Flynn effect is uitgeput.quote:Op vrijdag 11 november 2016 21:00 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Volgens datzelfde OESO-rapport zijn nagenoeg alle Nederlandse hoogopgeleiden (35% van 25 tot 65-jarigen) wel in het bezit van een bachelor of master. In landen als Finland (43%) en Canada (55%) heeft respectievelijk 20-40% een "Associate Degree". Het is de vraag in hoeverre je dat kan meetellen als volwaardig hoogopgeleiden.
Tevens is er nog altijd ongetapt potentieel, uiteraard. Er zijn bijvoorbeeld immigranten die door hun taalachterstand qua schoolprestaties achterblijven bij wat je met hun intelligentie zou mogen verwachten.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Knulletje van 20 jaar die praat over "de blanke arbeider"quote:Op vrijdag 11 november 2016 21:11 schreef michaelmoore het volgende:
de blanke arbeider, erg rare titel
wie ben jij dan ?? sukkel
leeft van een uitkering neem ik aan
			
			
			
			In het 2016 rapport zegt de OESO nadrukkelijk "the country needs to work on making it easier for school students to progress to higher education."quote:Op vrijdag 11 november 2016 20:56 schreef tomatenrood het volgende:
[..]
Dat is nu trouwens weer heel actueel: hogere exameneisen voor havo/vwo, instellingscollegegeld voor als je na een HBO-opleiding naar het WO wilt etc.
Allemaal uit de koker van de neolibs en neocons vanuit het telkens weer herhaalde sentiment (want een feit is het niet!) dat het niveau van het onderwijs van nu lager zou zijn dan vroeger, "want tegenwoordig gaat iedereen naar het havo/vwo cq. hbo/wo" (Alsof die twee dingen automatisch gecorreleerd zouden zijn. Dat is niet zo).
			
			
			
			Onderbenut potentieel; ook slecht voor de economie.quote:Op vrijdag 11 november 2016 21:16 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nederland heeft juist een onderbenut potentieel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |