FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Crowdfunding #101 Nu µ ook met app telegrammen !!
NaRegenDeZonmaandag 25 april 2016 @ 14:00
ebhq5czdxnz.png
Crowdfunding is hot! Vorig jaar (2015) werd in Nederland 128 miljoen euro opgehaald, twee keer zoveel als het jaar ervoor. Er zijn ruim 3500 projecten gefinancierd. Het geld ging naar maatschappelijke projecten (1247), ondernemingen (1208) en creatieve projecten (856). Met crowdfunding betalen meerdere (soms honderden mensen) mee aan de lening van een bedrijf of particulier. Omdat er bij crowdfunding geen tussenkomst is van een financiėle instelling zijn de kosten vaak lager en de rendementen over de investering over het algemeen hoger. Het risico is dat bedrijven 'omvallen' en je het geld kwijt bent.

Crowdfundingplatformen leningen
Geldvoorelkaar (GVE), het grootste platform in NL (bruto rente-0,6% = netto rente)
KapitaalOpMaat (KOM), leningen voor MKB (netto rendement* fluctueert met looptijd**)
Collin Crowdfund (CCF), leningen met crowdfundcoach (bruto rente-1,04%*= netto rente)
Aygo!Dutch (AGD), leningen voor MKB (netto rendement fluctueert met looptijd**)
Investormatch (IVM), kosteloos investeren in MKB projecten (bruto rente = netto rente)
Horecacrowdfunding (HCN) leningen voor horeca (netto rendement fluctueert met looptijd)
CrowdAboutNow (CAN), leningen voor food, horeca, retail (bruto rente = netto rente)
Lendahand, opkomende economieėn met rentes van 3 en 4% (bruto rente = netto rente)
Funding Circle (FNC voorheen Zencap), kredieten voor het MKB tot 250K (bruto rente -1,0% = netto rente)
OnePlanetCrowd, groene investeringen, vorm: leningen, donaties, rewards, etc
GreenCrowd, dé marktplaats] voor de financiering van duurzame-energie-projecten
Doorgaan, vanuit De Amersfoortse, projecten tot 250k, vorm: awards of geldleningen

* Door veel te investeren krijg je een korting op de standaard fee. Door de korting op de fee neemt je netto rendement toe.
** Hoe langer de lening loopt hoe kleiner het verschil tussen bruto en netto. Bijvoorbeeld:
==> 36 maanden bruto rente - 0,6%= netto rente
==> 60 maanden bruto rente - 0,3%= netto rente.

Nominale en effectieve rente bij annuļtaire lening. :
Sommige Platformen geven het nominale (GvE) en andere het effectieve rente percentage (KOM, AGD, FNC,......) op. In de effectieve rente wordt niet 1x per jaar de volledige rente vergoed maar elke maand 1/12. Bij gelijk rentepercentage krijg je bij effectieve rente meer dan bij nominaal voor je investering per jaar.
Precies omrekenen:
http://www.berekenhet.nl/berekenen/nominale-rente.html
http://www.berekenhet.nl/berekenen/effectieve-rente.html

Crowdfundingplatformen aandelen
Symbid, voor startups en MKB, vorm: aandelen
Kickstarter, daar is een ander topic voor

Val niet buiten de boot!
Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf), fundingcircle (fnc) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo:
Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar subscribe@crowdfundmailer.nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving.
Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar unsubscribe@crowdfundmailer.nl .
Krijg je liever een melding via telegram,ga dan naar https://telegram.me/crowdfund

Buitenlandse platforms
SPOILER
Uiteraard is crowdfunding internationaal, en zo zijn dus ook enkele internationale platformen interessant. Onderstaand zijn enkel nog platformen waarbij je daadwerkelijk investeert, niet uitleent, je krijgt dus aandelen in het betreffende bedrijf en het rendement zal onzekerder zijn.
Seedrs.com is een Engels crowdfundingplatform welk intussen enkele jaren bezig is. De aangeboden projecten zijn zeer gevarieerd. Zo kan je projecten tegenkomen voor een lokale winkel, maar ook voor wereldwijde internetplatformen. Naast aandelen in bedrijven, biedt Seedrs met grote regelmaat ook investeringsfondsen aan om in te investeren.
Companisto.com is een crowdfundingplatform van onze oosterburen. Het Duitse platform biedt ook zeer gevarieerde projecten aan. Het zijn nooit echt veel projecten maar degene die er staan zijn meestal wel interessant om in ieder geval te bestuderen.
Crowdcube.com is een Engels platform welke mooie projecten aanbiedt. Helaas is er het nadeel dat je als buitenlander een debitcard van Visa of Mastercard moet hebben om er te investeren. Een debitcard, dus geen creditcard, ook niet een prepaid creditcard.
Lendingclub.com is een groter amerikaans crowdfunding platform. Hierbij zal het faillissement risico waarschijnlijk wat lager zijn. Een ander voordeel is dat je hier automatisch diversificatie kunt toepassen, met een minimum van $25 per stuk. Dit vermindert je risico aanzienlijk. Echter, voor niet-Amerikanen is het minimale investeringsbedrag $100.000. (bron)
Een overzicht van crowdfunding platforms staat op wikipedia.
Risico
SPOILER
Bij sommige crowdfundplatforms moet rekening gehouden worden met het risico dat het crowdfundplatform failliet kan gaan. Dit is minder van belang bij diverse platforms die via een derdenrekening werken en waar de contracten direct afgesloten worden tussen lener en verstrekker.
Daarnaast kunnen de projecten 'omvallen', dan ben je je geld kwijt.
Informeer jezelf goed over de risico's, spreid je geld en investeer nooit meer dan je kunt verliezen. De mensen in dit topic helpen je graag je vragen te beantwoorden :).
Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Bent u particulier? In vrijwel alle gevallen valt de waarde van de lening - het saldo - in "box 3 voor de inkomstenbelasting. Dat betekent dat u het saldo moet opgeven bij uw aangifte inkomstenbelasting. Net zoals u dit doet met het saldo van uw bankrekening (saldo = waarde per 1 januari van het jaar waarover de belastingopgave wordt gedaan). De rente hoeft niet te worden opgegeven, tenzij deze wordt bijgeschreven bij het banksaldo.

Er kan een uitzondering worden gemaakt op bovenstaande als u als particulier (volgens de fiscus) aan meer dan normaal vermogensbeheer doet. Raadpleeg bij vragen hierover uw belastingadviseur.

Bent u ondernemer en handelt u vanuit een zakelijk account? Voor ondernemers/bedrijven die in het kader van hun onderneming handelen, vormt het uitgeleende bedrag een (vreemd vermogen) vordering die op de balans gezet moet worden. Ontvangen rente behoort tot het resultaat (de winst). Voor IB ondernemers wordt de winst belast in box 1, voor BVs valt e.e.a. onder de vennootschapsbelasting. Indien de lening onverhoopt niet kan worden afgelost, kan afgewaardeerd worden ten laste van de winst.

Zie hiervoor ook: WGR / Crowdfunden en de belastingdienst Zeker weten? Bel dan zelf de belastingdienst.
Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Kan ik wat aan Crowdfunding leningen overhouden of kan ik mijn geld beter op een andere manier beleggen, sparen of misschien nog beter uitgeven of in de ouwe sok stoppen.
Dat is natuurlijk altijd de grote vraag?
Onderstaande globale NRDZ sigarendoos berekening kan je helpen je koers te bepalen.

40 echte defaults van 1100 projecten bij GVE,KOM, Collin,HCN is op dit moment (december 2015) de beste schatting. Dus zo'n 3.6% van alle projecten is vroegtijdig definitief gestopt met betalen.

Bierviltjes berekening ( ook wel de sigarendoos berekening genoemd ?) bij random gespreide investering in projecten :

100000 euro geļnvesteerd gespreid over alle projecten

Opgegeven rente gemiddeld over alle projecten 7%

Gemiddelde looptijd 4 jaar

Rente te ontvangen over de gehele looptijd is dus ongeveer 14000 euro

Fee gemiddeld 1% is ongeveer 1000 euro

Default gemiddeld na 0.37 deel looptijd. (berekend uit de huidige bekende defaults)

Default verlies inleg exclusief rente verlies 0.63 * 3600 euro is ongeveer 2300 euro

Rente verlies defaults ongeveer 300 euro

Wat hou je dus over, ongeveer 10000 euro of te wel ongeveer 5% netto per jaar over uitstaand kapitaal.

Kanttekeningen :
3.6% is het default percentage in aantal op dit moment. In geld ligt het iets hoger daar grotere projecten eerder in default gaan als projecten met een kleine geldswaarde.

3.6% default zou over de gehele looptijd van de fictieve investering van 100000 euro zomaar het dubbele of meer kunnen worden gezien de fase waarin de meeste van de 1100 projecten zich bevinden.

Als default percentage verdubbelt dan hou je ongeveer 7500 euro over is zo'n 3.75 % netto rente per jaar over uitstaand kapitaal.

Nog steeds 2.25% meer dan bij een deposito van 2 tot 4 jaar die op dit moment ongeveer 1.5% doen.

Heb je 12% tot 13% van je initiėle projecten in default dan speel je nog steeds quite t.o.v een deposito. Je moet dan wel kans zien je te verbeteren anders kan je beter stoppen en je geld op de bank zetten.

Crowdfunding wel meer risico, met veel meer werk, maar ook met meer fun. Je kan benchmarken tegen de gemiddelden en kijken of je het zelf beter doet met het selectief uitzoeken van projecten.

Als je het goed doet beloning in extra rendement en een schouderklopje van je zelf.

Deze bierviltjes berekening geeft een aardige indicatie. Wil je het precies uitrekenen dan kan dat natuurlijk en ik zou zeggen doe je best een excel sheet is geduldig. Wil je het echt precies weten dan moet je wachten tot je projecten klaar zijn met aflossen want ook in de laatste maand van een lening kan er een ongelukje gebeuren.
Projecten met problemen:
SPOILER
Aangezien vooralsnog geen openheid wordt gegeven over het aantal defaults, hieronder een onvolledige lijst van projecten met problemen van GvE, KOM, CCF, HCN, AGD per 21-02-2016

Bij bedrijven met naam XXXXXXXXXXXX zijn er nog mogelijkheden dat het goed komt. Ook bij de andere projecten met naam genoemd kan nog steeds uitwinning plaats vinden uit boedel of persoonlijke aansprakelijkheid. Heb je info over defaults die niet vermeld staan of zich niet lenen voor een post op het forum dan graag een PM naar NRDZ. Zie je fouten in de lijst dan ook graag je opmerkingen.

2079mw3.jpg


32 projecten in problemen grafisch weergegeven per 03-12-2015 . Note: de gegevens zijn zo goed mogelijk verzameld maar kunnen fouten bevatten.

t70ayc.jpg


Statistieken
SPOILER
bx3dpsou7wk.png

ltgcqfozqil.png

b9xpgb4th6t.png

lgc1egyfrsa.png

q5mdvthquyz.png

Punt van orde:
We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.

Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Informeer je altijd goed zelf voordat je investeert. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.

[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 25-04-2016 14:16:12 ]
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 14:04
Geldvoorelkaar.nl - Groos on (10483)

Mu
Beantwoorden|
9-4-2015

Was wel gemaild :Y)
NaRegenDeZonmaandag 25 april 2016 @ 14:18
@ µ

Heb OP aangepast voor telegram. Graag even controleren.

SPOILER
Val niet buiten de boot!
Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf), fundingcircle (fnc) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo:
Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar subscribe@crowdfundmailer.nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving.
Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar unsubscribe@crowdfundmailer.nl .
Krijg je liever een melding via telegram,ga dan naar https://telegram.me/crowdfund


[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 25-04-2016 14:31:11 ]
najra1990maandag 25 april 2016 @ 14:58
Nieuwe op FNC
https://www.fundingcircle.com/nl/loan-request/detail/4938

¤ 50.000
Kredietbedrag

3
Jaar

¤ 1.526
Maandbedrag

6,21%
Rentevoet

3
Categorie

A

Risicoclassificatie

Mij is de rente te laag...
µmaandag 25 april 2016 @ 15:14
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 14:18 schreef NaRegenDeZon het volgende:
@ µ

Heb OP aangepast voor telegram. Graag even controleren.

SPOILER
Val niet buiten de boot!
Er zijn meer mensen die willen investeren dan geld nodig hebben. Het is daarom van belang op tijd er bij te zijn als er een goed project voorbij komt. Vanuit FOK!-users is er een server die geldvoorelkaar (gve), kapitaalopmaat (kom), collincrowdfund (ccf), fundingcircle (fnc) en aygodutch (agd) bijhoudt op nieuwe projecten. Inschrijven werkt zo:
Aanmelden: Stuur een mail met onderwerp "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar subscribe@crowdfundmailer.nl. Zet 'fok' in de tekst, anders wordt je mail genegeerd. Je krijgt een bevestiging terug per inschrijving.
Afmelden: Om je uit te schrijven mail je "gve" en/of "kom" en/of "ccf" en/of "fnc" en/of "agd" naar unsubscribe@crowdfundmailer.nl .
Krijg je liever een melding via telegram,ga dan naar https://telegram.me/crowdfund
OH nice! Helemaal goed!
µmaandag 25 april 2016 @ 15:14
https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14184

GVE nieuwe bits
µmaandag 25 april 2016 @ 15:18
Denk dat dit mijn 1e naamtopic is met deze user *O*.
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 15:21
quote:
toeval dat het dezelfde is als deze?
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 12:48 schreef Speekselklier het volgende:
En voor het archief een nieuwe in middels volle op GVE

25-4-2016
GVE10483
GEFUND
GVE
Groos on offshore service
¤ 25.000,00
7.72%(nom)
8%(eff)
12mnd
5
100%
µmaandag 25 april 2016 @ 15:22
quote:
99s.gif Op maandag 25 april 2016 15:21 schreef CaLeX het volgende:

[..]

toeval dat het dezelfde is als deze?

[..]

De aanschaf van de eerste watersnijder is in 2015 ook succesvol via Geldvoorelkaar.nl gefinancierd (zie project 10483). Dit is goed bevallen en daarom willen wij wederom een beroep doen op de investeerders via Geldvoorelkaar.nl. De lopende financiering bij Geldvoorelkaar.nl heeft een hoofdsom van ¤ 25.000,- en een looptijd van 12 maanden. Deze lening is inmiddels bijna volledig afgelost. Er resteert nog 1 termijn.
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 15:24
quote:
14s.gif Op maandag 25 april 2016 15:22 schreef µ het volgende:

[..]

De aanschaf van de eerste watersnijder is in 2015 ook succesvol via Geldvoorelkaar.nl gefinancierd (zie project 10483). Dit is goed bevallen en daarom willen wij wederom een beroep doen op de investeerders via Geldvoorelkaar.nl. De lopende financiering bij Geldvoorelkaar.nl heeft een hoofdsom van ¤ 25.000,- en een looptijd van 12 maanden. Deze lening is inmiddels bijna volledig afgelost. Er resteert nog 1 termijn.
Ja meer dat deze toevallig vandaag geopperd was hier :Y)
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 15:25
Ik doe mee met die watersnijder. Heb verder weinig onderzoek gedaan eerlijk gezegd.
bleyenburgmaandag 25 april 2016 @ 15:26
mooi project die curved cuts
Justme7005maandag 25 april 2016 @ 15:29
ik blijf met mn handen af van de curved cuts. De uitvinding zal vast goed zijn maar als je van de NAM afhankelijk bent vind ik dat niet zo fijn...
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 15:32
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=14306
Reeks: Topicreeks: Crowdfunding topic

KoningSjon, bedankt voor het sponsoren van deze maand
[ Nu ook op Telegram: https://telegram.me/crowdfund ]

Naam: Aanbouw schuur
Leendoel: Overig
Bedrag: 5.000 euro
Rente: 5,0%
Looptijd: 48 maanden
Classificatie: 2
Graydon rating:
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 15:34
Hebben jullie een bevestigingsmail ontvangen als je zojuist geld via GVE hebt geinvesteerd? Ik niet. Heb maar even gemaild erover.
µmaandag 25 april 2016 @ 15:34
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 15:34 schreef OOST het volgende:
Hebben jullie een bevestigingsmail ontvangen als je zojuist geld via GVE hebt geinvesteerd? Ik niet. Heb maar even gemaild erover.
Duurt vaak langer als ik de afgelopen paar delen van deze reeks kan geloven.
bleyenburgmaandag 25 april 2016 @ 15:35
die schuur tegen 5% minus 1,2% fee gaat 'm voor mij echt niet worden
djh77maandag 25 april 2016 @ 15:36
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 15:35 schreef bleyenburg het volgende:
die schuur tegen 5% minus 1,2% fee gaat 'm voor mij echt niet worden
Hij zat in 2min vol volgens mij
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 15:36
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 15:34 schreef OOST het volgende:
Hebben jullie een bevestigingsmail ontvangen als je zojuist geld via GVE hebt geinvesteerd? Ik niet. Heb maar even gemaild erover.
bevestiging wel meteen, de activatie mail duurde hier zo een 5 minuten
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 15:37
quote:
99s.gif Op maandag 25 april 2016 15:36 schreef CaLeX het volgende:

[..]

bevestiging wel meteen, de activatie mail duurde hier zo een 5 minuten
Ik zit inmiddels al over de 10 minuten heen.
marathon2000maandag 25 april 2016 @ 15:43
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 15:37 schreef OOST het volgende:

[..]

Ik zit inmiddels al over de 10 minuten heen.
De bevestiging liet bij mij ook op zich wachten, toen ik de mail binnen kreeg om te activeren was het project al vol. Jammer van GVE ...
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 15:45
Als dat betekent dat ik dan niet meer mee kan doen dan is dit voor mij het einde van GVE.
najra1990maandag 25 april 2016 @ 15:47
wat hadden we anders verwacht bij een lening van slechts 5K ? Daarbij is het ook nog eens een particulier, waarbij de ervaring is dat die over het algemeen goed aan hun betalingsverplichtingen voldoen...
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 15:49
Mijn klacht gaat over curved cuts en die was nog lang niet vol toen ik mijn investering deed.
najra1990maandag 25 april 2016 @ 15:50
spambox gechecked?
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 15:50
Ja. Heb ook nog niet eerder een probleem gehad. Dit is zonde van mijn tijd.
marathon2000maandag 25 april 2016 @ 15:58
Ik had hetzelfde met CurvedCuts, ben ook klaar met GVE
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 16:09
Denk dat ze een kleine server hickup hadden tussen 15:20 en 15:29
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 16:11
Ik denk wel langer want op mail reageren ze op het moment ook niet.
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 16:18
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 16:11 schreef OOST het volgende:
Ik denk wel langer want op mail reageren ze op het moment ook niet.
Als je direct antwoord wil moet je even bellen, op mail reageert zo goed als niemand direct.
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 16:25
Het uur is inmiddels voorbij dus het doet er niet meer toe.
djh77maandag 25 april 2016 @ 16:35
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 16:25 schreef OOST het volgende:
Het uur is inmiddels voorbij dus het doet er niet meer toe.
staat het project ook niet in je toezegging schema?
bleyenburgmaandag 25 april 2016 @ 16:50
nieuwe kans op GVE.
CaLeXmaandag 25 april 2016 @ 16:54
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=12979
Reeks: Topicreeks: Crowdfunding topic

KoningSjon, bedankt voor het sponsoren van deze maand
[ Nu ook op Telegram: https://telegram.me/crowdfund ]

Naam: Asiataria Den Bosch
Leendoel: Onroerend goed
Bedrag: 140.000 euro
Rente: 8,0%
Looptijd: 48 maanden
Classificatie: 5
Graydon rating: 0,47

Zou dat geen 5s moeten zijn?
amp25maandag 25 april 2016 @ 16:56
quote:
99s.gif Op maandag 25 april 2016 16:54 schreef CaLeX het volgende:
Nieuw project op geldvoorelkaar:
Link: https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=12979
Reeks: Topicreeks: Crowdfunding topic

KoningSjon, bedankt voor het sponsoren van deze maand
[ Nu ook op Telegram: https://telegram.me/crowdfund ]

Naam: Asiataria Den Bosch
Leendoel: Onroerend goed
Bedrag: 140.000 euro
Rente: 8,0%
Looptijd: 48 maanden
Classificatie: 5
Graydon rating: 0,47

Zou dat geen 5s moeten zijn?
gaat hard deze heb deze ok voor 200 meegenomen
Raymond-711maandag 25 april 2016 @ 17:08
Doe ook mee met Asiataria, ken het bedrijf van vroeger aan klanten geen gebrek in ieder geval

[ Bericht 0% gewijzigd door Raymond-711 op 25-04-2016 17:21:52 ]
crowdiefundermaandag 25 april 2016 @ 17:10
En vol, ben alweer te laat :)
OOSTmaandag 25 april 2016 @ 17:26
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 16:35 schreef djh77 het volgende:

[..]

staat het project ook niet in je toezegging schema?
Nee er is nergens iets terug te vinden.

Ik heb antwoord van GVE. Er is een probleem met de activeringsmails. Maar wat dit dan betekent voor mijn toezegging daar heb ik geen antwoord op gekregen.

Ik begrijp ook niet dat ze met die problemen gewoon nieuwe projecten erop blijven zetten.
-jos-maandag 25 april 2016 @ 17:48
Ik kreeg de eerste poging ook geen activeringsmail, bij de tweede poging wel gelijk... dus heb hem mee kunnen pakken :)
obligatairemaandag 25 april 2016 @ 18:34
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 14:58 schreef najra1990 het volgende:
Nieuwe op FNC
https://www.fundingcircle.com/nl/loan-request/detail/4938

¤ 50.000
Kredietbedrag

3
Jaar

¤ 1.526
Maandbedrag

6,21%
Rentevoet

3
Categorie

A

Risicoclassificatie

Mij is de rente te laag...
Klopt maar wel een heel goed project verder. Een balans, bijna te mooi om waar te zijn☺☺
marathon2000dinsdag 26 april 2016 @ 09:48
IVM Concrete matters kan nog iets geinvesteerd worden (2600EU) :
https://app.investormatch(...)wdfundingPitches.jsp
escortmk2dinsdag 26 april 2016 @ 09:51
quote:
12s.gif Op maandag 25 april 2016 12:44 schreef escortmk2 het volgende:
Nieuw bij HCN:
http://www.horecacrowdfun(...)-rotterdam-franchise

(opvallend, dit is projectnummer 66. Project 63 staat verborgen en is alleen zichtbaar voor deelnemers. Iemand iets gehoord over nummers 64 en 65??
Project 65 gevonden:
http://horecacrowdfunding(...)regje-almere?admin=1

"Inschrijfperiode nog 60 van de 60 dagen" terwijl er al 5 dagen geleden voor het eerst een investering is aangemeld, ik denk dat ze dus weer proberen eerst in het eigen netwerk financieers te vinden en dat vind ik eigenlijk wel een gezonde instelling. Stel dat je eigen netwerk al niet bereid is om x procent van het benodigde bedrag aan je uit te lenen, waarom zouden anderen die jou niet kennen dat dan wel doen?
escortmk2dinsdag 26 april 2016 @ 09:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 09:48 schreef marathon2000 het volgende:
IVM Concrete matters kan nog iets geinvesteerd worden (2600EU) :
https://app.investormatch(...)wdfundingPitches.jsp
Dit betreft dan hoogstwaarschijnlijk gedanen toezeggingen die niet binnen de gestelde 72 uur betaald hebben.
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 11:24
Een nieuwe op KOM

26-4-2016
KOM01560
WORDT GEFUND
KOM
Vrendly
¤ 50.000,00
7%(nom)
7.23%(eff)
60mnd
B
4%

reeel bedragje, geen starter. FF verder lezen.....

De holding staat borg, geen HA.
Laat maar, de rest lees ik niet meer.
najra1990dinsdag 26 april 2016 @ 11:26
't is een oude bekende... die heeft al eerder een project gefund via KoM
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 11:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:26 schreef najra1990 het volgende:
't is een oude bekende... die heeft al eerder een project gefund via KoM
Dat staat er ook bij, maar die centjes zijn blijkbaar na 4 maanden op.
Borstenzijngeweldigdinsdag 26 april 2016 @ 11:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:28 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dat staat er ook bij, maar die centjes zijn blijkbaar na 4 maanden op.

Na 4 maanden al? Eigenlijk zou daar iets tegen gedaan moeten worden, na een jaar mag je weer crowdfunden.
najra1990dinsdag 26 april 2016 @ 11:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:28 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dat staat er ook bij, maar die centjes zijn blijkbaar na 4 maanden op.

Dat is niet helemaal waar... Er werd bij het vorige project al aangegeven dat er een 2e funding zou komen voor een ander product (toen 50K, nu 50K). Dit was dus op zich vooraf al aangekondigd en ingecalculeerd...
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 11:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:33 schreef Borstenzijngeweldig het volgende:
Eigenlijk zou daar iets tegen gedaan moeten worden, na een jaar mag je weer crowdfunden.
Dan weet ik er wel een paar die af zouden vallen. Maar dat zijn dan ook net de projecten waar de nodige kritiek op was.
(Surinaamse sausen, camperhoer, de dierenwinke)
Borstenzijngeweldigdinsdag 26 april 2016 @ 11:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:37 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Dan weet ik er wel een paar die af zouden vallen. Maar dat zijn dan ook net de projecten waar de nodige kritiek op was.
(Surinaamse sausen, camperhoer, de dierenwinke)
Ik krijg van sommige projecten gewoon het gevoel dat ze geld nodig hebben, dit onverstandig uitgeven of uitgeven aan verzwegen schulden en dan uit nood maar weer geld lenen en uiteindelijk stranden beide projecten na 10 en 6 maanden en kan iedereen naar het geld fluiten. Dan heb ik liever 1 project dat strand na een paar maanden.
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 11:48
Nieuwe Collin voor de statistieken. Hij is al weer vol.
Kon deze gasflessen distributeur nog wel meenemen. Ervaren ondernemer, hoofdelijk aansprakelijk, met wat overwaarde in onroerend goed. Eerste jaren onderneming uit eigen zak gefeinancierd, werkkapitaal voor verdere uitrol. Lijkt me niet verkeerd.

Leningaanvrager: Safefill Netherlands
Doel van de lening: Werkkapitaal
Leningbedrag: ¤ 150.000
Rente: 7,00 %
Looptijd: 60 maanden
Safefill Netherlands v.o.f. houdt zich bezig met de import en distributie van lichtgewicht kunststof gasflessen die speciaal ontworpen zijn voor het zelf vullen aan de lpg-pomp. Het bedrijf is in 2012 opgestart door Hans Havenaar. Hij zag een nieuwe markt ontstaan op het gebied van gasflessen die de bestaande markt met zware gasflessen kan aanvullen/vervangen. Met name voor mensen die veel reizen in Europa met camper en caravan zijn deze flessen een uitkomst. De Collin Credit Score is Goed.
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 11:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:45 schreef Borstenzijngeweldig het volgende:

[..]

Ik krijg van sommige projecten gewoon het gevoel dat ze geld nodig hebben, dit onverstandig uitgeven of uitgeven aan verzwegen schulden en dan uit nood maar weer geld lenen en uiteindelijk stranden beide projecten na 10 en 6 maanden en kan iedereen naar het geld fluiten. Dan heb ik liever 1 project dat strand na een paar maanden.
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:36 schreef najra1990 het volgende:

[..]

Dat is niet helemaal waar... Er werd bij het vorige project al aangegeven dat er een 2e funding zou komen voor een ander product (toen 50K, nu 50K). Dit was dus op zich vooraf al aangekondigd en ingecalculeerd...
Ik ben het voor dit specifieke geval met Narja eens. Het is keurig gemeld in de de eerste pitch dat er nog een tweede stond aan te komen. Dit tweede project had dus gewoon ingecalculeerd kunnen worden door investeerders van project 1

Bij andere projecten zoals bij Faja Lobi, waar ook nog eens gerommeld wordt met de verpanding zijn de investeerders van project een naar mijn idee wel op een niet mis te verstane manier op het verkeerde been gezet door KOM en lening nemer.

Zeggen dat geld van lening een voor rotti machine bestemd is en zeggen dat je al prefered supplier bent bij AH.

Enige maanden later komt er een aap uit de mauw, opnieuw lenen, mededelen dat geld lening 1 gebruikt is om AH binnen te halen die -nota bene- al binnen was, melden dat rottimachine niet gekocht is en ook nog eens melden dat je nog meer geld nodig hebt om de boel draaiende te houden.

Dit soort praktijken zijn natuurlijk ......................

[ Bericht 1% gewijzigd door NaRegenDeZon op 26-04-2016 12:21:49 ]
aborrendinsdag 26 april 2016 @ 13:27
Vandaag maar eens een mailtje gestuurd naar GvE, over 2 defaults van 6 maanden terug, waarover geen enkele communicatie is...
SPOILER
LS,

Graag ontvang ik een update over 2 projecten die nu zo'n 6 maanden de status 'incassobureau ingeschakeld' hebben.

Ik heb na de initiėle melding hierover, geen enkele update meer gezien. Dit stelt me teleur, en naast een update over de projecten wil ik ook graag inzicht in het beleid, frequentie en methode van communicatie over defaults in het algemeen.

Specifiek wil ik graag een update over:
9002 Rock & Royal
3487 Twé Gron diensten

Alvast bedankt,
Of heb ik iets gemist, en weten de mede-CF-Fokkers iets wat ik gemist heb?
obligatairedinsdag 26 april 2016 @ 14:04
Die modejongens had ik ook, heb evenmin nadien nog iets gehoord. Ik ben bang dat het over uit en uit is. Eventuele geringe opbrengsten uit de boedel zullen wel naar GvE gaan vanwege voorgeschoten bedragen? Maar wel goed dat je er over begint, de informatieverstrekking schiet zwaar tekort.

[ Bericht 11% gewijzigd door obligataire op 26-04-2016 14:28:22 ]
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 15:17
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2016 10:43 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Dank voor al jullie reacties gedurende het afgelopen weekend!
Ik heb er vandaag een mail aan Collin over gestuurd: (zie spoiler)

SPOILER
Geachte heer ter Huurne,

Dank voor uw bericht aangaande DR3DATA. Het is goed om te horen dat het goed gaat met een bedrijf waar ik in geļnvesteerd heb. Zelfs zo goed dat het in staat is zijn/haar schulden aan de investeerders die geholpen hebben dit succes te bereiken vervroegd af te lossen.
Wat dan jammer, zeer teleurstellend is, is dat deze vervroegde aflossing slechts een magere waardering voor de investeerder van 3 maanden extra rente oplevert. Zeker in een geval waar afgesproken is dat de lening 60 maanden loopt en al na 8 maanden vervroegd afgelost wordt is de 3 maanden rente bonus wel heel erg in het voordeel van de lening nemer en in het nadeel van de lening gever.
Als lening gever zou ik het liefst zien dat ook de zeer succesvolle projecten gewoon hun afgesproken termijnen uitdienen ook wij hebben dit soort projecten nodig als compensatie voor de helaas vroegtijdig in de problemen rakende projecten.
Natuurlijk staat de clausule in het contract van lening, doch feitelijk is deze clausule wel erg in het voordeel van de lening nemer. Een aanpassing naar een eerlijkere verdeling bij de ontbinding van het contract lijkt me op zijn plaats. Als compromis t.a.v. het volledig uitdienen zou ik me kunnen voorstellen een z.g.n. fiftyfifty clausule. Dus we sommeren de rente van de termijnen die nog open staan delen dit door twee. De lening nemer betaald de helft van de nog te betalen rente aan de leniggever en de lening gever schelt de andere helft kwijt aan de lening nemer.
Als investeerder adviseer ik u graag deze clausule, met een eerlijkere verdeling bij voortijdige aflossing lening, in uw contracten op te nemen.

Ik hoor graag van u,

Met vriendelijke groet,

NRDZ

Ben benieuwd of men ook de wensen van de investeerder serieus neemt en met een positieve reactie komt!
Inmiddels reactie gekregen op mijn mail aan Collin aangaande vervroegd aflossen en weer een retour mail gestuurd. (Zie spoiler.)
Gelukkig zijn er ook platformen die wel weten hoe je moet communiceren. Op 1 juli a.s. komt Collin dus met een mogelijk aangepaste regeling voor vervroegd aflossen. Hoe die er uit gaat zien weet men nog niet.
Zoals ik schijf ik laat me graag positief verrassen!!

SPOILER
Verzonden: dinsdag 26 april 2016 10:21
Onderwerp: RE: Vervroegde aflossing DR3DATA
Geachte NRDZ

Of een extra vergoeding van 3 maanden rente, terwijl de lening al is terugbetaald, een magere waardering is ben ik nog niet zomaar met u eens. De terugbetaling geeft immers weer mogelijkheden tot herinvestering. Overigens is deze conditie ook conform onze voorwaarden voor geldleners en investeerders.
Toch gaan wij als Collin (mede o.b.v. uw signaal) opnieuw over deze conditie nadenken. Zowel vanuit investeerders belang als Collin belang (voor het platform vervallen namelijk de inkomsten uit de beheerfee die de geldleners en investeerders betalen). Wij hebben alternatieven inmiddels in onderzoek en zijn voornemens per 1 juli a.s. een wijziging door te voeren.
Deze zal dan van toepassing zijn op m.i.v. die datum nieuw verstrekte leningen. Vanzelfsprekend worden alle investeerders voorafgaand over deze nieuwe condities geļnformeerd.

Ik dank u hartelijk voor uw mailbericht. Collin blijft zich graag continue verbeteren. Daarbij helpt feed back vanuit onze klanten.

Met vriendelijke groet,

Jeroen ter Huurne

Verzonden: dinsdag 26 april 2016 14:47
Geachte heer ter Huurne,

Bedankt voor uw snelle reactie.
Goed te horen dat u deze conditie opnieuw gaat bekijken.
Uiteraard geeft terug betaling weer mogelijkheden tot herinvestering. De vraag is alleen wanneer loop je tegen een geschikte project aan, wat is het rente niveau, is het bedrijf net zo krediet waardig, en welke looptijd heeft de nieuwe lening. Bedrijven die vervroegd terug betalen zijn over het algemeen de beste van de klas, Dus vroegtijdig verlaten van de beste projecten in je portefeuille heeft dus een negatief effect op de kwaliteit van je gehele portefeuille.
Bovendien als ik kijk naar dit specifieke geval schat ik in dat de rente voor een soortgelijk project op uw platform de afgelopen 8 maanden tenminste 1% omlaag is gegaan. Dus de 3 maanden extra renten verdwijnen als sneeuw voor de zon, ook als ik er in zou slagen mijn geld direct weer in een soortgelijk project te investeren, immers over de looptijd van dit nieuwe project ontvang tenminste 1% minder rente over mijn geld.
Afijn u neemt uw investeerders serieus daar ben ik blij om. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat er voor de investeerder een betere regeling komt voor het vroegtijdig aflossen van leningen. Ik heb u een voorzet gegeven………..
Ik en ik denk vele beleggers met mij, laten zich graag –positief- verrassen op 1 juli a.s.

Met vriendelijke groet,
NRDZ
TisIkdinsdag 26 april 2016 @ 15:43
quote:
Inmiddels reactie gekregen op mijn mail aan Collin aangaande vervroegd aflossen en weer een retour mail gestuurd. (Zie spoiler.)
Gelukkig zijn er ook platformen die wel weten hoe je moet communiceren. Op 1 juli a.s. komt Collin dus met een mogelijk aangepaste regeling voor vervroegd aflossen. Hoe die er uit gaat zien weet men nog niet.
Zoals ik schijf ik laat me graag positief verrassen!!

Bedankt voor deze actie en het delen van de informatie.
Laten we hopen dat het verbetert.
Je hebt in ieder geval goed beargumenteerd waarom het verbeterd zou moeten worden.
Horsemendinsdag 26 april 2016 @ 15:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 15:17 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Inmiddels reactie gekregen op mijn mail aan Collin aangaande vervroegd aflossen en weer een retour mail gestuurd. (Zie spoiler.)
Gelukkig zijn er ook platformen die wel weten hoe je moet communiceren. Op 1 juli a.s. komt Collin dus met een mogelijk aangepaste regeling voor vervroegd aflossen. Hoe die er uit gaat zien weet men nog niet.
Zoals ik schijf ik laat me graag positief verrassen!!

SPOILER
Verzonden: dinsdag 26 april 2016 10:21
Onderwerp: RE: Vervroegde aflossing DR3DATA
Geachte NRDZ

Of een extra vergoeding van 3 maanden rente, terwijl de lening al is terugbetaald, een magere waardering is ben ik nog niet zomaar met u eens. De terugbetaling geeft immers weer mogelijkheden tot herinvestering. Overigens is deze conditie ook conform onze voorwaarden voor geldleners en investeerders.
Toch gaan wij als Collin (mede o.b.v. uw signaal) opnieuw over deze conditie nadenken. Zowel vanuit investeerders belang als Collin belang (voor het platform vervallen namelijk de inkomsten uit de beheerfee die de geldleners en investeerders betalen). Wij hebben alternatieven inmiddels in onderzoek en zijn voornemens per 1 juli a.s. een wijziging door te voeren.
Deze zal dan van toepassing zijn op m.i.v. die datum nieuw verstrekte leningen. Vanzelfsprekend worden alle investeerders voorafgaand over deze nieuwe condities geļnformeerd.

Ik dank u hartelijk voor uw mailbericht. Collin blijft zich graag continue verbeteren. Daarbij helpt feed back vanuit onze klanten.

Met vriendelijke groet,

Jeroen ter Huurne

Verzonden: dinsdag 26 april 2016 14:47
Geachte heer ter Huurne,

Bedankt voor uw snelle reactie.
Goed te horen dat u deze conditie opnieuw gaat bekijken.
Uiteraard geeft terug betaling weer mogelijkheden tot herinvestering. De vraag is alleen wanneer loop je tegen een geschikte project aan, wat is het rente niveau, is het bedrijf net zo krediet waardig, en welke looptijd heeft de nieuwe lening. Bedrijven die vervroegd terug betalen zijn over het algemeen de beste van de klas, Dus vroegtijdig verlaten van de beste projecten in je portefeuille heeft dus een negatief effect op de kwaliteit van je gehele portefeuille.
Bovendien als ik kijk naar dit specifieke geval schat ik in dat de rente voor een soortgelijk project op uw platform de afgelopen 8 maanden tenminste 1% omlaag is gegaan. Dus de 3 maanden extra renten verdwijnen als sneeuw voor de zon, ook als ik er in zou slagen mijn geld direct weer in een soortgelijk project te investeren, immers over de looptijd van dit nieuwe project ontvang tenminste 1% minder rente over mijn geld.
Afijn u neemt uw investeerders serieus daar ben ik blij om. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat er voor de investeerder een betere regeling komt voor het vroegtijdig aflossen van leningen. Ik heb u een voorzet gegeven………..
Ik en ik denk vele beleggers met mij, laten zich graag –positief- verrassen op 1 juli a.s.

Met vriendelijke groet,
NRDZ
Mooie reactie!
Fijn dat Collin naar zijn investeerders wil luisteren en dingen snel op wil oppakken ^O^ .
Nu hopen op een goede uitkomst :)
Incitatus3dinsdag 26 april 2016 @ 15:51
Even een advocaatvandeduivelvraag: als projecten als Asiataria en Curved Cuts zo snel vollopen, waarom bieden ze dan niet 0,5 of 1,0 procentpunt minder rente? Daar worden wij als investeerders natuurlijk niet beter op (behalve dat de kans op een defaults iets afneemt), maar de leningnemer wel. En projecten als dit lopen voor die rente vast ook binnen no time vol. Het duurt misschien een paar uur of een paar dagen langer, maar dat lijkt me het wachten waard. En zo groot is de concurrentie tussen platformen ook weer niet, toch, dat we meteen met z'n allen naar een ander platform gaan? Niet dat ik er meteen voor pleit om de rente te verlagen, maar ben gewoon benieuwd waarom de marktwerking hier niet dat effect heeft, of althans minder dan ik zou denken....
obligatairedinsdag 26 april 2016 @ 15:59
Clausules voor vervroegde aflossing zijn een vijand van de belegger die in rentedragende waarden investeert.
Bijvoorbeeld ook bij obligaties. Daalt de rente dan zoekt de debiteur een goedkopere lening. Stijgt de rente dan gebeurt er niets (maar heeft de investeerder koersverlies).
Bij crowdfunding heb je weliswaar geen koersverlies maar toch is het vervelend. Ik ga er vanuit dat de geldlener elders goedkoper kan lenen, is puur een rekensom die hij maakt om zich rentekosten te besparen.
xzazdinsdag 26 april 2016 @ 16:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 15:51 schreef Incitatus3 het volgende:
Even een advocaatvandeduivelvraag: als projecten als Asiataria en Curved Cuts zo snel vollopen, waarom bieden ze dan niet 0,5 of 1,0 procentpunt minder rente? Daar worden wij als investeerders natuurlijk niet beter op (behalve dat de kans op een defaults iets afneemt), maar de leningnemer wel. En projecten als dit lopen voor die rente vast ook binnen no time vol. Het duurt misschien een paar uur of een paar dagen langer, maar dat lijkt me het wachten waard. En zo groot is de concurrentie tussen platformen ook weer niet, toch, dat we meteen met z'n allen naar een ander platform gaan? Niet dat ik er meteen voor pleit om de rente te verlagen, maar ben gewoon benieuwd waarom de marktwerking hier niet dat effect heeft, of althans minder dan ik zou denken....
Volgens mij moet er naar een marktconforme rente gerekend worden; dat is die van de bank?
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 16:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 15:59 schreef obligataire het volgende:
Bij crowdfunding heb je weliswaar geen koersverlies maar toch is het vervelend. Ik ga er vanuit dat de geldlener elders goedkoper kan lenen, is puur een rekensom die hij maakt.
Het moet dan wel flink goedkoper zijn. Want de geldlener betaald bij CF ook nog een behoorlijke fee en die moet hij dan dubbel betalen.
escortmk2dinsdag 26 april 2016 @ 16:05
Van wie "moet" dat dan?

Als A en B afspreken om een bedrag aan elkaar te lenen tegen bepaalde voorwaarden en tegen x procent rente dan kan dat toch gewoon?

Het is wel zo dat als ouders een (deel van de) hypotheek verstrekken aan hun kinderen, deze lening tegen een marktconforme rente moet zijn wil je in aanmerking komen voor HRA. Maar dat is een andere discussie.
obligatairedinsdag 26 april 2016 @ 16:19
Hoe dan ook is het naļef om te denken dat ze de lening vanuit hun achterzak aflossen.
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 16:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 16:01 schreef xzaz het volgende:
Volgens mij moet er naar een marktconforme rente gerekend worden; dat is die van de bank?
Wie zegt er dat de rente van de bank marktconform is?
De bank krijgt gratis geld en is daardoor in staat om het heel goedkoop uit te lenen (als ze dat willen). Heel veel andere partijen krijgen geen gratis geld en kunnen dus niet tippen aan de rente van de bank. De bank ik is daardoor eerder marktverstorend dan marktconform.

Ik denk dat de rente van de bank niet marktconform is en daardoor in jouw ogen onwettig.
crowdiefunderdinsdag 26 april 2016 @ 16:58
https://www.geldvoorelkaa(...)roject.aspx?id=13629

Petro-Frigo
Project: 13629 Zakelijk
Leendoel: Financiering werkkapitaal
Classificatie: 1
G-PD percentage: 1,47
Creditsafe score: 72
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag: ¤ 300.000
Product: Lening
Looptijd: 60 maanden
Rente per jaar: 7,0%
ITradedinsdag 26 april 2016 @ 16:59
De leeftijd van de ondernemer is 15 jaar?
crowdiefunderdinsdag 26 april 2016 @ 17:00
Branche: Groothandel / Logistiek
Producten en of diensten: Varkensslachtafvallen
Aantal medewerkers: 36
Oprichtingsdatum: 12-11-1999
Leeftijd: 47
Gezinssituatie: Gehuwd
Opleiding: WO
Hobby's: Tennis
BKR score: Laag risico (C)
BKR score: Laag risico (B)

47 toch? :)
ITradedinsdag 26 april 2016 @ 17:01
Is ondertussen gewijzigd :)
crowdiefunderdinsdag 26 april 2016 @ 17:01
Hij gaat hard, vinden we er nog wat van? :)
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 17:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 17:01 schreef crowdiefunder het volgende:
Hij gaat hard, vinden we er nog wat van? :)
Ja hoor ik vind wel wat.
Ik hou mijn geld in de zak.
Het zal op zich een prima bedrijf zijn met een laag risico profiel voor de balans en V & W rekening.. Ik kan echter de wispelturigheid van bijna alleenheerser Poetin niet inschatten. Al kreeg ik het dubbele aan rente dan zou ik dit project nog links laten liggen. Als Poetin jeuk heeft aan zijn grote teen zou het zo maar eens zo kunnen zijn dat de containers met bederfelijke waar ergens op een zijspoor gemanoeuvreerd worden met alle gevolgen van dien.
crowdiefunderdinsdag 26 april 2016 @ 17:16
Top, ik heb mezelf beloofd bij twijfel hier eerst wat meningen af te wachten en als ie dan al vol is, is er voor me besloten dat ik het niet doe :)
Incitatus3dinsdag 26 april 2016 @ 17:19
Ik kan er geen hoogte van krijgen. Impact van wisselkoerseffecten bijvoorbeeld: geen idee hoe dat gaat lopen. Daarom een 'nee'.

Filmpje is ook niet best, maar dat is een detail.
djh77dinsdag 26 april 2016 @ 17:21
Hoe zit het met de eu economische maatregelen richting rusland in relatie tot dit project?
impact9dinsdag 26 april 2016 @ 17:24
Ik doe wel mee gezien het EV in de Nederlandse BV's + HA op beide ondernemers
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 17:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 17:24 schreef impact9 het volgende:
Ik doe wel mee gezien het EV in de Nederlandse BV's + HA op beide ondernemers
Je bent niet de enige, zo denken er meer. Zie bedragen van 22.5k, 15k 10k 5k en veel 2.5,2 en 1k inschrijvingen. Gelukkig voor de firma die geld haalt ziet niet iedereen het het zelfde. Zit al 200k in de tas dus die is vroeg in de avond wel vol.
crowd-fundidinsdag 26 april 2016 @ 18:47
Lendahand vandaag voor 't eerst door de 100K op een dag en onderweg naar het eerste miljoen binnen een maand. Deze maand al 915K. De groei lijkt er aardig in te zitten.
Popolodinsdag 26 april 2016 @ 19:03
quote:
9s.gif Op dinsdag 26 april 2016 13:27 schreef aborren het volgende:
Vandaag maar eens een mailtje gestuurd naar GvE, over 2 defaults van 6 maanden terug, waarover geen enkele communicatie is...
SPOILER
LS,

Graag ontvang ik een update over 2 projecten die nu zo'n 6 maanden de status 'incassobureau ingeschakeld' hebben.

Ik heb na de initiėle melding hierover, geen enkele update meer gezien. Dit stelt me teleur, en naast een update over de projecten wil ik ook graag inzicht in het beleid, frequentie en methode van communicatie over defaults in het algemeen.

Specifiek wil ik graag een update over:
9002 Rock & Royal
3487 Twé Gron diensten

Alvast bedankt,
Of heb ik iets gemist, en weten de mede-CF-Fokkers iets wat ik gemist heb?
Zou ik mogen vragen welke classificatie er door GvE werd gehangen aan:

SPOILER
3487 Twé Gron diensten
?
Borstenzijngeweldigdinsdag 26 april 2016 @ 19:04
quote:
-Edit; spam verwijderd -
Zoals ik het nu zie moet ik inloggen, de gegevens van mijn projecten invoeren voor iets wat ik grofweg in exel heb gemaakt. En krijgen jullie mooi inzicht over het investeer gedrag van iedereen om leuk door te neuzen.

[ Bericht 46% gewijzigd door Leandra op 26-04-2016 19:27:10 ]
Popolodinsdag 26 april 2016 @ 19:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 15:17 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Inmiddels reactie gekregen op mijn mail aan Collin aangaande vervroegd aflossen en weer een retour mail gestuurd. (Zie spoiler.)
Gelukkig zijn er ook platformen die wel weten hoe je moet communiceren. Op 1 juli a.s. komt Collin dus met een mogelijk aangepaste regeling voor vervroegd aflossen. Hoe die er uit gaat zien weet men nog niet.
Zoals ik schijf ik laat me graag positief verrassen!!

SPOILER
Verzonden: dinsdag 26 april 2016 10:21
Onderwerp: RE: Vervroegde aflossing DR3DATA
Geachte NRDZ

Of een extra vergoeding van 3 maanden rente, terwijl de lening al is terugbetaald, een magere waardering is ben ik nog niet zomaar met u eens. De terugbetaling geeft immers weer mogelijkheden tot herinvestering. Overigens is deze conditie ook conform onze voorwaarden voor geldleners en investeerders.
Toch gaan wij als Collin (mede o.b.v. uw signaal) opnieuw over deze conditie nadenken. Zowel vanuit investeerders belang als Collin belang (voor het platform vervallen namelijk de inkomsten uit de beheerfee die de geldleners en investeerders betalen). Wij hebben alternatieven inmiddels in onderzoek en zijn voornemens per 1 juli a.s. een wijziging door te voeren.
Deze zal dan van toepassing zijn op m.i.v. die datum nieuw verstrekte leningen. Vanzelfsprekend worden alle investeerders voorafgaand over deze nieuwe condities geļnformeerd.

Ik dank u hartelijk voor uw mailbericht. Collin blijft zich graag continue verbeteren. Daarbij helpt feed back vanuit onze klanten.

Met vriendelijke groet,

Jeroen ter Huurne

Verzonden: dinsdag 26 april 2016 14:47
Geachte heer ter Huurne,

Bedankt voor uw snelle reactie.
Goed te horen dat u deze conditie opnieuw gaat bekijken.
Uiteraard geeft terug betaling weer mogelijkheden tot herinvestering. De vraag is alleen wanneer loop je tegen een geschikte project aan, wat is het rente niveau, is het bedrijf net zo krediet waardig, en welke looptijd heeft de nieuwe lening. Bedrijven die vervroegd terug betalen zijn over het algemeen de beste van de klas, Dus vroegtijdig verlaten van de beste projecten in je portefeuille heeft dus een negatief effect op de kwaliteit van je gehele portefeuille.
Bovendien als ik kijk naar dit specifieke geval schat ik in dat de rente voor een soortgelijk project op uw platform de afgelopen 8 maanden tenminste 1% omlaag is gegaan. Dus de 3 maanden extra renten verdwijnen als sneeuw voor de zon, ook als ik er in zou slagen mijn geld direct weer in een soortgelijk project te investeren, immers over de looptijd van dit nieuwe project ontvang tenminste 1% minder rente over mijn geld.
Afijn u neemt uw investeerders serieus daar ben ik blij om. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat er voor de investeerder een betere regeling komt voor het vroegtijdig aflossen van leningen. Ik heb u een voorzet gegeven………..
Ik en ik denk vele beleggers met mij, laten zich graag –positief- verrassen op 1 juli a.s.

Met vriendelijke groet,
NRDZ
Zoals een aantal malen is aangegeven op het Forum, fijn dat je het met ons deelt.

Ik denk dat zeker de mail van Collin sterk beargumenteerd is. Ik denk dat ze inmiddels bij Collin wel jouw naam hebben weten te koppelen met jij als forumlid op FOK, om die reden is het volgens mij dus ook opgepakt door de 'Algemeen directeur'.

Jeroen ter Huurne geeft aan de mogelijkheden te bekijken om het e.e.a. aan te passen, ik denk zelf persoonlijk dat we hier niet veel van moeten verwachten.
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 19:14
@popolo Cat A = 1... Voor de geruststelling, er zijn defaults waar al fors meer dan een jaar taal noch teken van is vernomen...
Popolodinsdag 26 april 2016 @ 19:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 19:14 schreef ZeKraut het volgende:
@popolo Cat A = 1... Voor de geruststelling, er zijn defaults waar al fors meer dan een jaar taal noch teken van is vernomen...
Oej, ik zag al op Google dat het bedrijfje het heeft uitgehouden voor net geen 2,5 jaar. Wat was de looptijd van de lening?

Edit: heb 'm al terug gezien in het excel lijstje :P
Mijnenvegerdinsdag 26 april 2016 @ 19:24
Het is idd wel vervelend om niks van defaults te horen. Alleen denk ik dat er dan ook niks te melden valt. Die gerechtelijke procedures nemen vaak veel tijd in beslag en om dan maar iedere maand een update te sturen met "geen nieuws" heeft dan ook niet veel toegevoegde waarde...
Mijnenvegerdinsdag 26 april 2016 @ 19:25
Voor mij betekent een (tijdelijke) default gewoon afschrijven en als er ooit nog wat terugkomt dan is dat een "extraatje".
Popolodinsdag 26 april 2016 @ 19:41
quote:
3s.gif Op dinsdag 26 april 2016 19:25 schreef Mijnenveger het volgende:
Voor mij betekent een (tijdelijke) default gewoon afschrijven en als er ooit nog wat terugkomt dan is dat een "extraatje".
Ik denk niet dat je defaults per definitie als afgeschreven kan beschouwen. Vaak komt zo'n 'risico classificatie' ook tot stand door goede zekerheden zoals (KoM praktijken daargelaten) het pand of luxe inventaris.

Maargoed, volgensmij zijn er idd ook genoeg defaults waarbij je al kan stellen dat er weinig tot niks te halen valt.
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 19:52
Het ZZP crematorium van Westerhout is geinstaleerd en in bedrijf genomen. Voor de liefhebber heeft men een open dag. :?
Zie bericht in spoiler.
SPOILER
Geachte investeerders,
Een half jaar geleden heeft u, via het platform Geld voor Elkaar, geļnvesteerd in Crematie Centrum Westerhout, in minder dan 2 uur was het doelbedrag ¤ 300.000 behaald.
Heugelijk nieuws
Deze week hebben we vernomen dat we met ons Crowdfunding project voor maar liefst 3 (!) Dutch Crowd Funding Awards zijn genomineerd. De Publieks Award, Jury Award en ook voor de Rabobank Pioneer Award. Vanaf 3 mei kan er voor de publieksprijs gestemd worden. We zullen u daar t.z.t. over informeren. De awards worden eind mei uitgereikt.
Update werkzaamheden Crematie Centrum Westerhout
Eind 2015 is de installatie casco oven aangekomen. Deze is geplaatst in het pand van Crematie Centrum Westerhout, vervolgens is de high tech installatie geplaatst en is alles afgewerkt volledig in de stijl van het bestaande pand.
Tijdens de bouw hebben we meerdere drukbezochte open avonden voor uitvaartondernemers georganiseerd opdat zij al met ons kennis konden maken en ook het werk in proces konden zien. Ook zijn we diverse malen in de lokale media geweest.
Inmiddels zijn we daadwerkelijk operationeel en begint ‘de schoorsteen te roken’. Het concept ´ontkoppeld cremeren´ - cremeren los van rouwlokatie slaat aan.
Op zondag 1 mei van 10.00 tot 16.00 uur houden wij een open dag/lokale uitvaart beurs. Dit doen we samen met lokale uitvaartondernemers.
U bent natuurlijk van harte uitgenodigd om de installatie zelf te bekijken. Als u komt spreekt u ons dan vooral aan. Wij kennen u niet persoonlijk, maar zouden u dan wel persoonlijke willen bedanken voor uw financiėle steun.
Met vriendelijke groeten,
Paul van Eerden, Rob van Eerden en Jolande Verhulst
crowdiefunderdinsdag 26 april 2016 @ 20:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 19:52 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Het ZZP crematorium van Westerhout is geinstaleerd en in bedrijf genomen. Voor de liefhebber heeft men een open dag. :?
Zie bericht in spoiler.
SPOILER
Geachte investeerders,
Een half jaar geleden heeft u, via het platform Geld voor Elkaar, geļnvesteerd in Crematie Centrum Westerhout, in minder dan 2 uur was het doelbedrag ¤ 300.000 behaald.
Heugelijk nieuws
Deze week hebben we vernomen dat we met ons Crowdfunding project voor maar liefst 3 (!) Dutch Crowd Funding Awards zijn genomineerd. De Publieks Award, Jury Award en ook voor de Rabobank Pioneer Award. Vanaf 3 mei kan er voor de publieksprijs gestemd worden. We zullen u daar t.z.t. over informeren. De awards worden eind mei uitgereikt.
Update werkzaamheden Crematie Centrum Westerhout
Eind 2015 is de installatie casco oven aangekomen. Deze is geplaatst in het pand van Crematie Centrum Westerhout, vervolgens is de high tech installatie geplaatst en is alles afgewerkt volledig in de stijl van het bestaande pand.
Tijdens de bouw hebben we meerdere drukbezochte open avonden voor uitvaartondernemers georganiseerd opdat zij al met ons kennis konden maken en ook het werk in proces konden zien. Ook zijn we diverse malen in de lokale media geweest.
Inmiddels zijn we daadwerkelijk operationeel en begint ‘de schoorsteen te roken’. Het concept ´ontkoppeld cremeren´ - cremeren los van rouwlokatie slaat aan.
Op zondag 1 mei van 10.00 tot 16.00 uur houden wij een open dag/lokale uitvaart beurs. Dit doen we samen met lokale uitvaartondernemers.
U bent natuurlijk van harte uitgenodigd om de installatie zelf te bekijken. Als u komt spreekt u ons dan vooral aan. Wij kennen u niet persoonlijk, maar zouden u dan wel persoonlijke willen bedanken voor uw financiėle steun.
Met vriendelijke groeten,
Paul van Eerden, Rob van Eerden en Jolande Verhulst
Ik moest ook even fronsen toen ik de mail las :)

Als ik er om de hoek had gewoond was ik wel even langsgegaan, maar ik ga niet naar de andere kant van het land ervoor rijden.
dyna18dinsdag 26 april 2016 @ 20:12
quote:
1s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:00 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Ik moest ook even fronsen toen ik de mail las :)

Als ik er om de hoek had gewoond was ik wel even langsgegaan, maar ik ga niet naar de andere kant van het land ervoor rijden.
Zat hier nog een incentive bij? :7
iw84tdinsdag 26 april 2016 @ 20:13
Update
SPOILER
Brownies en Downies Arnhem
Mail van KOM

SPOILER
Beste investeerder,

Afgelopen vrijdag hebben wij een overleg gehad met de ondernemer van Brownies & DownieS Arnhem, zijn adviseur en vertegenwoordigers van de Franchise organisatie van Brownies & DownieS.

Diederik Bakker gaf aan dat hij na ruim een jaar keihard werken geen mogelijkheden meer ziet om op deze locatie van B&D een positieve exploitatie te realiseren en heeft besloten zijn onderneming per 1 juni aanstaande te staken.

De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.

Mocht u naar aanleiding van bovenstaande vragen hebben. Wij beantwoorden ze graag.

Ik denk dat ik hier maar mee akkoord ga, met tegenzin.
didi80dinsdag 26 april 2016 @ 20:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:13 schreef iw84t het volgende:
Update
SPOILER
Brownies en Downies Arnhem
Mail van KOM

SPOILER
Beste investeerder,

Afgelopen vrijdag hebben wij een overleg gehad met de ondernemer van Brownies & DownieS Arnhem, zijn adviseur en vertegenwoordigers van de Franchise organisatie van Brownies & DownieS.

Diederik Bakker gaf aan dat hij na ruim een jaar keihard werken geen mogelijkheden meer ziet om op deze locatie van B&D een positieve exploitatie te realiseren en heeft besloten zijn onderneming per 1 juni aanstaande te staken.

De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.

Mocht u naar aanleiding van bovenstaande vragen hebben. Wij beantwoorden ze graag.

Ik denk dat ik hier maar mee akkoord ga, met tegenzin.
Op zich een mooi (eerste) voorstel. Wel vind ik het apart dat het de huidige eigenaar niet lukt, maar dat de organisatie er zeker van is dat het op die plek moet lukken. Ze zijn zelfs zo zeker van hun zaak dat ze er een flink bedrag voor willen betalen. Waarom lukt het nu dan niet, en waarom springen ze niet bij, bij de huidige eigenaar?

De huidige eigenaar is door dit voorstel wel van KoM af, terwijl hij voor hoofdelijke aansprakelijkheid heeft getekend. Waarom houden ze hem niet verantwoordelijk voor de laatste ¤ 6756,-?

Ik ben benieuwd naar andere meningen van de mensen hier.
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 20:32
Jee, zie het voorstel net ook. Positief is het snelle doorpakken. Gat is bijna gedicht, maar vreemd genoeg niet helemaal. De betreffende ondernemer lijkt ertussenuit te glippen. M.i. verkeerd signaal, nadat hij het project wel heel rap in het honderd heeft laten lopen (en onnodig volgens BD). Geldlener hoeft dan zelf niet op de cf-blaren te zitten, maar dit mag door de uitleners gebeuren (zij het beperkt). Terugbetalen mag wat mij betreft 10 jaar duren. En waar ik flauw van word is dat telkens bij dit soort ‘afrekeningen’ renteinkomsten ineens worden meegerekend in de verrekening aflossing, en dat renteverliezen gewoon buiten beschouwing blijven. Ga niet akkoord.
iw84tdinsdag 26 april 2016 @ 20:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:20 schreef didi80 het volgende:

[..]

Op zich een mooi (eerste) voorstel. Wel vind ik het apart dat het de huidige eigenaar niet lukt, maar dat de organisatie er zeker van is dat het op die plek moet lukken. Ze zijn zelfs zo zeker van hun zaak dat ze er een flink bedrag voor willen betalen. Waarom lukt het nu dan niet, en waarom springen ze niet bij, bij de huidige eigenaar?

De huidige eigenaar is door dit voorstel wel van KoM af, terwijl hij voor hoofdelijke aansprakelijkheid heeft getekend. Waarom houden ze hem niet verantwoordelijk voor de laatste ¤ 6756,-?

Ik ben benieuwd naar andere meningen van de mensen hier.
Misschien is de huidige ondernemer geen goede ondernemer.

Ik zal KOM de vraag stellen over de hoofdelijke aansprakelijkheid voor het restant.

Wat ik ook vreemd vind is dat KOM het weer heeft over dat naar rato van investering wordt beslist. Ten tijde van dit contract werd dit niet genoemd in de algemene voorwaarden. Het is wel logisch maar het moet wel benoemd worden.

[ Bericht 0% gewijzigd door iw84t op 26-04-2016 20:39:58 ]
iw84tdinsdag 26 april 2016 @ 20:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:32 schreef ZeKraut het volgende:
Jee, zie het voorstel net ook. Positief is het snelle doorpakken. Gat is bijna gedicht, maar vreemd genoeg niet helemaal. De betreffende ondernemer lijkt ertussenuit te glippen. M.i. verkeerd signaal, nadat hij het project wel heel rap in het honderd heeft laten lopen (en onnodig volgens BD). Geldlener hoeft dan zelf niet op de cf-blaren te zitten, maar dit mag door de uitleners gebeuren (zij het beperkt). Terugbetalen mag wat mij betreft 10 jaar duren. En waar ik flauw van word is dat telkens bij dit soort ‘afrekeningen’ renteinkomsten ineens worden meegerekend in de verrekening aflossing, en dat renteverliezen gewoon buiten beschouwing blijven. Ga niet akkoord.
Maar als de schuldsanering lukt dan krijgen we bijna niets of is dit te kort door de bocht?
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 20:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:20 schreef didi80 het volgende:
De huidige eigenaar is door dit voorstel wel van KoM af, terwijl hij voor hoofdelijke aansprakelijkheid heeft getekend. Waarom houden ze hem niet verantwoordelijk voor de laatste ¤ 6756,-?

Ik denk dat dat een van de voorwaardes is waaronder hij bereid is 25k voor de inventaris te betalen. Er staat niet voor niets tegen finale kwijting. Je kan ook van de HA gebruik proberen te maken, maar ik ben bang dat de inventaris dan veel minder opbrengt dan de huidige 25k.

IK ga in elk geval akkoord. Ik ben voor een snelle afschrijving tegen een acceptabel verlies. Met heel veel trekken kan je misschien die laatste euro's krijgen met het risico dat je niets krijgt. En als de curator langs komt is het zelfs nog de grote vraag of die verpanding blijft staan (het blijft KoM he).
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 20:41
Klinkt mij wat geforceerd dat net die resterende 6,7K tot een schuldsaneringsituatie zou leiden. Ik vraag mij ook af waarom een gespreide terugbetaling van het restant niet aan de orde is.
Het dramatische verhaal van de vlot gegraven bodemloze put roept bij mij de vraag op waarom de ondernemer of franchiseorganisatie niet eerder hebben ingegrepen. Of Kom want verplicht gekoppeld aan sparkholder, toch?
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 20:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:41 schreef ZeKraut het volgende:
Klinkt mij wat geforceerd dat net die resterende 6,7K tot een schuldsaneringsituatie zou leiden.
't is meer anders om he.
Je kan ook de ontbrekende 31k op de lener verhalen. Dan pak je nog 10k op de inventaris en voor de 21k + wat andere schulden gaat hij dan de WSNP in. Je loopt dan ook nog het risico dat er een curator bij komt kijken en dat je de inventaris mag delen met andere schuldeisers.

Wie het onderste uit de kan wil hebben......
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 20:46
Eigenaar en franchiseorganisatie zijn natuurlijk niet dezelfde partijen. Ben ook wel benieuwd hoeveel de franchiseorganisatie de ondernemer zelf eerst heeft afgeknepen... en geincasseerd. (franchiseformules zijn nogal eens wurgcontracten)
ITradedinsdag 26 april 2016 @ 20:47
"Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken"

Ik ben bang als de crowd niet akkoord gaat er toch minder uit gehaald gaat worden..

Ik zit zelf niet in deze funding.
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 20:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:37 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik denk dat dat een van de voorwaardes is waaronder hij bereid is 25k voor de inventaris te betalen. Er staat niet voor niets tegen finale kwijting. Je kan ook van de HA gebruik proberen te maken, maar ik ben bang dat de inventaris dan veel minder opbrengt dan de huidige 25k.

IK ga in elk geval akkoord. Ik ben voor een snelle afschrijving tegen een acceptabel verlies. Met heel veel trekken kan je misschien die laatste euro's krijgen met het risico dat je niets krijgt. En als de curator langs komt is het zelfs nog de grote vraag of die verpanding blijft staan (het blijft KoM he).
Ik vraag me af wat de franchise gever feitelijk betaald voor de bijna nieuwe inboedel. De ondernemer in questy heeft vermoedelijk zo'n 10K entree fee en nog eens een jaarfee etc betaald. De netto prijs voor deze geheel ingerichte winkel is dus niet 25k maar max 10k voor B&D

B&D gaat nu een nieuwe fr nemer werven en dan gaat de kassa weer rinkelen. Misschien kan KOM nog wel wat extra geld bij B&D bedingen voor deze nieuwe kans van B&D om extra geld te verdienen. :)
Daarnaast kan KOM de lening verzorgen voor deze nieuwe FR nemer en zijn Fee afstaan om het leed te verzachten :)

[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 26-04-2016 20:58:12 ]
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 20:55
Het gaat mij niet om onderste uit de kan, zit er ook amper in. Gaat mij om signaalfunctie, nu komt de ondernemer, die toch echt zelf de brokken heeft gemaakt, er voor 31K plus rente onderuit. Franchiseorganisatie heeft natuurlijk ook grote belangen om het geregeld te krijgen, terwijl zij wsl wel het nodige (cf)geld hebben gevangen. Heb al eerder zielig verhaal en zogenaamd pragmatische oplossing defaultsituatie voorgelegd gekregen... Wat zich wreekt is dat de crowd op afstand staat en geen invloed heeft op onderhandelproces. Ik weet wel dat wanneer dit soort zaken zo geregeld gaan worden, de hele crowdfunding scheef gaat hangen.
rockenfellerdinsdag 26 april 2016 @ 20:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:37 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

En als de curator langs komt is het zelfs nog de grote vraag of die verpanding blijft staan (het blijft KoM he).
Je hebt hem door. Als de verpanding niet geregeld is en er komt een curator aan te pas wordt alles vrolijk teruggedraaid. Niet BD bepaalt of de verpanding geaccepteerd wordt dat zal toch een curator doen.

ik zit niet in dit project maar voor de investeerders zou ik adviseren dit toch eens na te vragen bij kom
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:01
KoM kennende zal de curator de verpanding afwijzen. Denk aan de wijnboer.
Zelfs als de deal nu wordt gesloten zoals benoemd en er komt later toch een curator aan te pas is het nog te hopen de die accoord gaat het niet ziet als palianeus handelen.

Ik zou dus zeggen, snel akkoord gaan. 25k ophalen en snel verdelen onder de investeerders zodat het geld niet meer terug te halen is.
Te lang aarzelen? Dan gaat waarschijnlijk de curator er mee aan de haal.
didi80dinsdag 26 april 2016 @ 21:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:37 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik denk dat dat een van de voorwaardes is waaronder hij bereid is 25k voor de inventaris te betalen. Er staat niet voor niets tegen finale kwijting. Je kan ook van de HA gebruik proberen te maken, maar ik ben bang dat de inventaris dan veel minder opbrengt dan de huidige 25k.

IK ga in elk geval akkoord. Ik ben voor een snelle afschrijving tegen een acceptabel verlies. Met heel veel trekken kan je misschien die laatste euro's krijgen met het risico dat je niets krijgt. En als de curator langs komt is het zelfs nog de grote vraag of die verpanding blijft staan (het blijft KoM he).
De huidige eigenaar betaald niet de 25k. Dat doet de organisatie. De huidige eigenaar betaald in het voorstel van KoM niets.
Ik zeg dus ook niet dat ze moeten proberen 31K bij de huidige eigenaar te gaan halen. Maar waarom niet een deel? 25K door de organisatie die weer verder kan met een nieuwe ondernemer. En het restant van 6K door de huidige eigenaar. Puur ook om een signaal af te geven.
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:55 schreef ZeKraut het volgende:
Gaat mij om signaalfunctie, nu komt de ondernemer, die toch echt zelf de brokken heeft gemaakt, er voor 31K plus rente onderuit.
En signaalfunctie kan je geven als je zelf stevig in de schoenen staat. Als de verpanding spijkerhard is dichtgetimmerd en je zeker weet dat die meer dan 25k waard is als hij wordt verkocht.
Nu zit je met een inventaris waarvan je de waarde niet zeker weet en waar je al helemaal niet van weet of je die ook daadwerkelijk aan jou verpand is.
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 21:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:01 schreef Speekselklier het volgende:
KoM kennende zal de curator de verpanding afwijzen. Denk aan de wijnboer.
Zelfs als de deal nu wordt gesloten zoals benoemd en er komt later toch een curator aan te pas is het nog te hopen de die accoord gaat het niet ziet als palianeus handelen.

Ik zou dus zeggen, snel akkoord gaan. 25k ophalen en snel verdelen onder de investeerders zodat het geld niet meer terug te halen is.
Te lang aarzelen? Dan gaat waarschijnlijk de curator er mee aan de haal.
Daar zal het wel op neer gaan komen. De tijd werkt hier niet in het voordeel van de inversteerders !
didi80dinsdag 26 april 2016 @ 21:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:01 schreef Speekselklier het volgende:
KoM kennende zal de curator de verpanding afwijzen. Denk aan de wijnboer.
Zelfs als de deal nu wordt gesloten zoals benoemd en er komt later toch een curator aan te pas is het nog te hopen de die accoord gaat het niet ziet als palianeus handelen.

Ik zou dus zeggen, snel akkoord gaan. 25k ophalen en snel verdelen onder de investeerders zodat het geld niet meer terug te halen is.
Te lang aarzelen? Dan gaat waarschijnlijk de curator er mee aan de haal.
Ik vraag mij af of er een curator aan te pas komt. Er staat dat de eigenaar heeft besloten per 1 juni te stoppen. Blijkbaar is daar al het een en ander voor geregeld. En is het niet zo dat hij vandaag of morgen failliet verklaard zal worden.
MT10dinsdag 26 april 2016 @ 21:07
Ik vind het maar raar.. Ik ben totaal niet juridisch onderlegd, maar mijn onderbuik heeft nogal problemen met wat er wordt voorgesteld. Even mijn idee ervan.. (in een spoiler voor de zekerheid..)

SPOILER
Ondernemer heeft 81K schuld, 31K crowd en 50K bij anderen. Ondernemer wil stoppen per 1 juni, lijkt me dan dat alles vereffent moet worden door een curator oid en er een eindsom onder de HA bij de ondernemer blijft liggen?

Goed dat is niet het geval want B&D wil verder met die zaak. Dan lijkt me dat B&D twee opties heeft, de zaak van ondernemer overnemen of vanuit een andere entiteit verder gaan maar de inventaris en dergelijken overnemen. De verpanding was hier nog niet goed geregeld toch? Als er vanuit een andere BV verder wordt gegaan dan wordt die verpanding dus afgewezen en wordt het geld onder de schuldeisers verdeelt ipv alleen over de crowd toch? Maar dan blijft hoe dan ook de HA staan lijkt me..

Als de hele zaak wordt overgenomen blijft de lening toch gewoon in die zaak staan?

Kortom, waarom zou er een deel kwijtgescholden moeten worden?
Iemand die er een licht op kan schijnen of ik gelijk heb of waar mijn redenering de mist in gaat?
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:06 schreef didi80 het volgende:

[..]

Ik vraag mij af of er een curator aan te pas komt. Er staat dat de eigenaar heeft besloten per 1 juni te stoppen. Blijkbaar is daar al het een en ander voor geregeld. En is het niet zo dat hij vandaag of morgen failliet verklaard zal worden.
Als hij deals kan maken en er heelhuids uitkomt zal hij stoppen per 1 juni. Als hij merkt dat hij blijft zitten met een restschuld van 31k en wat van andere schuldeisers stapt misschien wel morgen naar de rechtbank.
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 21:09
@didi, Precies, jezelf in een tijdklem laten zetten is onzinnig. Dat de funders in 3 dagen, op basis van de nu geboden informatie, zouden moeten beslissen noem ik overvaltactiek.
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 21:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:06 schreef didi80 het volgende:
Ik vraag mij af of er een curator aan te pas komt. Er staat dat de eigenaar heeft besloten per 1 juni te stoppen. Blijkbaar is daar al het een en ander voor geregeld. En is het niet zo dat hij vandaag of morgen failliet verklaard zal worden.
Ben nog wel benieuwd hoe die andere 50k schuld die hij gemaakt heeft aangezuiverd wordt?
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 21:11
die schuld heeft hij misschien wel bij BD....
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:09 schreef ZeKraut het volgende:
@didi, Precies, jezelf in een tijdklem laten zetten is onzinnig. Dat de funders in 3 dagen, op basis van de nu geboden informatie, zouden moeten beslissen noem ik overvaltactiek.
Hoeveel tijd heb je nodig?
We hebben de man in 6 uur 50k geleend moeten we nu 3 dagen nadenken over he we met die ontbrekende 6k om gaan?
We zijn allemaal grote mannen en kunnen snel beslissen of we ze geld lenen.
Dan moet dit ook snel rond zijn toch?
didi80dinsdag 26 april 2016 @ 21:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:11 schreef Speekselklier het volgende:

We zijn allemaal grote mannen....

pardon?? -O-
ZeKrautdinsdag 26 april 2016 @ 21:12
Gaat mij niet om de tijd, of geld, maar om de informatie... Dit is geen zaken doen
Baklapperdinsdag 26 april 2016 @ 21:15
Als die verpanding niet goed is geregeld dan kan die andere schuldeiser het toch ook claimen? Er is dan immers sprake van paulianeus handelen en dan kan KoM of de crowd alles terugbetalen.
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:12 schreef didi80 het volgende:
pardon?? -O-
Of spelen grote mannen. *O* *O*
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:15 schreef Baklapper het volgende:
Als die verpanding niet goed is geregeld dan kan die andere schuldeiser het toch ook claimen? Er is dan immers sprake paulianeus handelen en dan kan KoM of de crowd alles terugbetalen.
Daarom zeg ik ook. Snel afrekenen en verdelen onder alle uitleners in de crowd.
Dan mag de curator bij 200 man achter zijn geld aan.
didi80dinsdag 26 april 2016 @ 21:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:15 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Of spelen grote mannen. *O* *O*
Want een vrouw mag niet met geld spelen? ;)
NaRegenDeZondinsdag 26 april 2016 @ 21:17
Lijkt me verstandig dat een van de investeerders het voortouw neemt en een finale opstelling van alle schulden en eigendommen vraagt met de rugnummers erbij van zowel voor als na de regeling.
Alleen dan met het totaal overzicht kan je zien of het een goede regeling is voor iedereen.
Nu blijft het gissen of je niet ergens een oor aangenaaid wordt.

Als niemand zich geroepen voelt dan zou ik ook zeggen incasseren en de (kleine) wonden likken.
didi80dinsdag 26 april 2016 @ 21:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:17 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Lijkt me verstandig dat een van de investeerders het voortouw neemt en een finale opstelling van alle schulden en eigendommen vraagt met de rugnummers erbij van zowel voor als na de regeling.
Alleen dan met het totaal overzicht kan je zien of het een goede regeling is voor iedereen.
Nu blijft het gissen of je niet ergens een oor aangenaaid wordt.

Ik zelf ga er nog eens een nachtje over slapen. Morgen gebeurt er toch niets, dus ik geef mijzelf nog een dagje voordat ik antwoord. En wellicht dat er hier iemand nog een idee heeft wat voor mij de doorslag geeft.
Speekselklierdinsdag 26 april 2016 @ 21:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:17 schreef didi80 het volgende:

[..]

Want een vrouw mag niet met geld spelen? ;)
Als haar man het goed vind, wie ben ik dan om het te verbieden O-) O-)
maar zo mag de man het weer alleen als zijn vrouw het goed vind..
Popolowoensdag 27 april 2016 @ 01:16
Kent iemand toevallig een crowdfundingplatform met een vestiging in Limburg?
didi80woensdag 27 april 2016 @ 09:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:26 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Als haar man het goed vind, wie ben ik dan om het te verbieden O-) O-)
maar zo mag de man het weer alleen als zijn vrouw het goed vind..
:)
Schnitzelswoensdag 27 april 2016 @ 12:52
Ik ben mijzelf in ht informeren in platformen die in de OP genoemd worden. Zijn er aan te bevelen artikelen of boeken die ik kan lezen om mee know-how te krijgen?
Speekselklierwoensdag 27 april 2016 @ 13:11
Ik zou zeggen: lees de (300 berichten x100 draadjes) + 123 = 300123 posts even door over crowdfunding op Fok en je weet alles.

Wil je per se een boek, print ze dan uit.

Nee zonder dolle, welkom natuurlijk.
Lees de laatste 5 draadjes even door ter info en kijk eens wat er over projecten gezegd wordt.
Je kan de bijbehoorde projecten zelf dan lezen op het platform en kijken of je er ook zo over denkt.

Vooral meelezen en denken, daar leer je het meeste van.
MT10woensdag 27 april 2016 @ 14:18
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2016 13:11 schreef Speekselklier het volgende:
Ik zou zeggen: lees de (300 berichten x100 draadjes) + 123 = 300123 posts even door over crowdfunding op Fok en je weet alles.

Wil je per se een boek, print ze dan uit.

Nee zonder dolle, welkom natuurlijk.
Lees de laatste 5 draadjes even door ter info en kijk eens wat er over projecten gezegd wordt.
Je kan de bijbehoorde projecten zelf dan lezen op het platform en kijken of je er ook zo over denkt.

Vooral meelezen en denken, daar leer je het meeste van.
Nou niet overdrijven he, het zijn er 'maar' 30123.. :D
dyna18woensdag 27 april 2016 @ 16:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:17 schreef didi80 het volgende:

[..]

Want een vrouw mag niet met geld spelen? ;)
Volgens je profiel ben je ook een man *O*
M.anoniemwoensdag 27 april 2016 @ 20:23
Begrijp reacties op dit forum wat betreft KOM niet helemaal. Vinden jullie dat platvorm echt zoveel slechter dan bijvoorbeeld GVE? Op basis van de reacties begrijp ik dat eventuele verpandingen in het verleden niet altijd goed geregeld zijn bij KOM. Ik ben het er mee eens dat dat verbeterd moet worden. Op basis van de defaults die ik heb gehad bij GVE vind ik de HA bij dat platvorm ook wel tegenvallen. Tot op heden geen enkele cent ontvangen vanuit HA, terwijl ik toch acht defaults heb.
Speekselklierwoensdag 27 april 2016 @ 20:56
Als ze, zoals GVE zouden aangeven dat ze alleen HA hadden dan had ik met die informatie kunnen bepalen en welke projecten ik mee doe. KoM zei dat ze ook verpandingen deden.

Dat betekent dat ik dan ook aan projecten mee kan doen met een iets hoger risico die ik zonder verpanding nooit zou doen. Er zijn zelfs projecten waar een huis op verpand is. Tja, als dat dan mis gaat is het risico dat er geld zoek raakt alsnog klein.

Ik vind het niet als KoM de verpandingen niet regelt. Ik wil het alleen weten voordat ik besluit aan een project mee te doen. De verpandingen zijn nu namelijk 50% van mijn beslissing.
obligatairewoensdag 27 april 2016 @ 21:30
Ze laten wat steekjes vallen de laatste tijd bij Collin.
Ik zie een project waarvan de rentevergoeding 0.5% hoger is dan volgens de pitch.
Als ze hier meelezen: ik noem geen namen, dat ontdekken ze zelf maar :)

[ Bericht 58% gewijzigd door obligataire op 27-04-2016 21:49:36 ]
Justme7005donderdag 28 april 2016 @ 09:52
Ik heb akkoord gegeven voor de afwikkeling van B&D Arnhem. Dit lijkt mij een redelijke oplossing voor de investeerders.
papernotedonderdag 28 april 2016 @ 10:05
Update van de wanbetalende OK-bouwer op KoM:

SPOILER
Beste investeerder,

Zojuist hebben wij de bevestiging gekregen van Debt Control Incasso dat de aflossing april 2016 van Bussman Medical & Research bij hen is bijgeschreven. De aflossing wordt zsm overgemaakt naar de Stichting Derdengelden Kapitaal Op Maat waarna wij uw deel direct overmaken. De verwachting is in de loop van volgende week.

Tevens zijn wij de punten 1 t/m 4 genoemd in de vorige mail met Bussman aan het formaliseren.
Wij houden u op de hoogte.
KoM besteedt z'n incasso dus uit aan: http://www.debtcontrol.nl/ .

De vier punten zijn:

SPOILER
​1) ​De Stichting Derdengelden Kapitaal Op Maat gaat toekomstige aflossingen zsm incasseren via een automatische incasso.

​2) ​De huidige Overeenkomst van Geldlening zal worden vervangen door een nieuwe overeenkomst waarbij de zekerheden worden ondergebracht in de Stichting Zekerheden Kapitaal Op Maat. Deze entiteit kan namens u snel en adequaat optreden als het onverhoopt tot uitwinnen van de overeenkomst komt.

​3) ​Wij hebben de vraag bij Bussman Medical & Research neergelegd hoe zij u gaan compenseren voor de (te) late aflossingen.

​4) ​Wij hebben Bussman Medical & Research dringend verzocht ons vanaf nu op tijd en volledig te informeren.
Ik ben zéér benieuwd of punt 2, de nieuwe OvG, daadwerkelijk getekend gaat worden. De zekerheden (verpanding van het OK-complex) zijn nu dus totaal niet goed geregeld, althans zo lijkt het.
CaLeXdonderdag 28 april 2016 @ 10:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 21:11 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Hoeveel tijd heb je nodig?
We hebben de man in 6 uur 50k geleend moeten we nu 3 dagen nadenken over he we met die ontbrekende 6k om gaan?
We zijn allemaal grote mannen en kunnen snel beslissen of we ze geld lenen.
Dan moet dit ook snel rond zijn toch?
Het zou toch fijn zijn als KOM zorgt voor een platform waar de investeerders van dit project nog kunnen overleggen.

Met dit aanbod wordt zeker niet het onderste uit de kan gehaald lijkt mij.
Fundvleesdonderdag 28 april 2016 @ 10:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:13 schreef iw84t het volgende:
Update
SPOILER
Brownies en Downies Arnhem
Mail van KOM

SPOILER
Beste investeerder,

Afgelopen vrijdag hebben wij een overleg gehad met de ondernemer van Brownies & DownieS Arnhem, zijn adviseur en vertegenwoordigers van de Franchise organisatie van Brownies & DownieS.

Diederik Bakker gaf aan dat hij na ruim een jaar keihard werken geen mogelijkheden meer ziet om op deze locatie van B&D een positieve exploitatie te realiseren en heeft besloten zijn onderneming per 1 juni aanstaande te staken.

De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.

Mocht u naar aanleiding van bovenstaande vragen hebben. Wij beantwoorden ze graag.

Ik denk dat ik hier maar mee akkoord ga, met tegenzin.
KoM heeft volgens mij geen volmacht om te handelen voor alle investeerders dus als 1 iemand het er niet mee eens is kan hij gewoon zijn deel van de lening opeisen (en zijn eigen voorwaarden bepalen). KoM mag volgens mij dus helemaal niet voor een minderheid iets gaan bepalen aan de hand van een stemming.

Ik zit er zelf niet in maar als je zo meteen bij de minderheid zit zou ik gewoon zelf bepalen wat je wilt doen. En dan is het hopen dat 95% voor de KOM regeling gaat, want de ondernemer kan die laatste 5% vast wel vanuit zijn prive betalen })
obligatairedonderdag 28 april 2016 @ 10:32
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 10:26 schreef Fundvlees het volgende:

[..]

KoM heeft volgens mij geen volmacht om te handelen voor alle investeerders dus als 1 iemand het er niet mee eens is kan hij gewoon zijn deel van de lening opeisen (en zijn eigen voorwaarden bepalen). KoM mag volgens mij dus helemaal niet voor een minderheid iets gaan bepalen aan de hand van een stemming.

Ik zit er zelf niet in maar als je zo meteen bij de minderheid zit zou ik gewoon zelf bepalen wat je wilt doen. En dan is het hopen dat 95% voor de KOM regeling gaat, want de ondernemer kan die laatste 5% vast wel vanuit zijn prive betalen })
Tot zover de gunfactor........ :)

Ik zit niet in dit project, mede omdat ik niet zo geloof in de gunfactor. Ik denk dat deze bij een aantal investeerders wel heeft meegewogen.
Maar ik zou denk ik wel voor akkoord tekenen. Het is hoe dan ook een default en als je dan met 8% verlies wegkomt doe je het nog niet zo slecht denk ik, als onderdeeltje van een breed gespreide porto.
Fundvleesdonderdag 28 april 2016 @ 10:42
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 10:32 schreef obligataire het volgende:

[..]

Tot zover de gunfactor........ :)

Ik zit niet in dit project, mede omdat ik niet zo geloof in de gunfactor. Ik denk dat deze bij een aantal investeerders wel heeft meegewogen.
Maar ik zou denk ik wel voor akkoord tekenen. Het is hoe dan ook een default en als je dan met 8% verlies wegkomt doe je het nog niet zo slecht denk ik, als onderdeeltje van een breed gespreide porto.
Begrijp me niet verkeerd, ik gun iedereen het beste. Het gaat mij vooral om het feit dat er volgens mij vanuit KoM iets wordt gedaan dat juridisch gezien gewoon niet mag. Daarom zou ik best willen zien dat iemand zich daar tegen verzet zodat we een voorbeeldcase hebben voor de toekomst en zien waar wij als investeerders nou eigenlijk staan.
marathon2000donderdag 28 april 2016 @ 10:52
Op Doorgaan.nl staan momenteel 2 niet gelukte fundings van KOM:
Make up by Tatou en IQTelecom

Jammer dat geen instanties zijn die registreren of bedrijven / ondernemers een 'aantekening' hebben (al eerder fundings aangevraagd, bedrijven/ondernemers met twijfelachtig verleden, faillisementen enzo).
Je hebt BKR om op persoonlijke titel kredietwaardigheid te controleren, veel meer is er toch niet?

Oplossing voor nu is hier bij FOK elkaar maar op de hoogte houden ... is tot nu toe een prima informatiebron.
djh77donderdag 28 april 2016 @ 11:04
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 10:52 schreef marathon2000 het volgende:
Op Doorgaan.nl staan momenteel 2 niet gelukte fundings van KOM:
Make up by Tatou en IQTelecom
IQTelecom is nooit op KoM gepubliceerd omdat ze toendertijds niet door de screening kwamen.

[ Bericht 0% gewijzigd door djh77 op 28-04-2016 11:10:51 ]
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 11:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 20:13 schreef iw84t het volgende:
Update
SPOILER
Brownies en Downies Arnhem
Mail van KOM

SPOILER
Beste investeerder,

Afgelopen vrijdag hebben wij een overleg gehad met de ondernemer van Brownies & DownieS Arnhem, zijn adviseur en vertegenwoordigers van de Franchise organisatie van Brownies & DownieS.

Diederik Bakker gaf aan dat hij na ruim een jaar keihard werken geen mogelijkheden meer ziet om op deze locatie van B&D een positieve exploitatie te realiseren en heeft besloten zijn onderneming per 1 juni aanstaande te staken.

De Franchise organisatie is echter overtuigd dat zij met een andere ondernemer op deze locatie wel een succesvolle vestiging van B&D kan exploiteren. Inmiddels is B&D actief op zoek naar een nieuwe exploitant. B&D heeft tevens de verpanding van de inventaris aan de KOM investeerders aanvaard, en zal hiervoor ¤25.000 betalen tegen finale kwijting.

Van de oorspronkelijke lening van ¤42.000 staat na betaling van 13 termijnen momenteel nog een restsom open van ¤31.756,70 (75,6%). Het voorstel dat op dit moment op tafel ligt is dat B&D ¤25.000 betaalt aan KOM voor de inventaris en dat dit bedrag naar rato wordt uitgekeerd aan de investeerders via KOM. Hiermee wordt bijna 79% van de nog uitstaande restsom vergoed. Als ook de reeds ontvangen aflossingen en rente wordt meegenomen, blijft 7,82% van de oorspronkelijke investering over, die helaas zal moeten worden afgeschreven.

Het alternatief is de hoofdelijke aansprakelijkheid van Diederik Bakker uitwinnen. Echter, de aanvullende schulden (bijna ¤50.000) die ondernemer het afgelopen jaar heeft moeten maken om z'n onderneming draaiende te houden, zullen dan ook als vordering ingebracht worden. Dit zal Diederik in de WSNP regeling (Wet schuldsanering natuurlijke personen) doen belanden. Gegeven de minnelijke sanering die we op dit moment met alle partijen betrachten, heeft dit scenario niet onze voorkeur, noch is de verwachting dat dit een beter en zeker geen sneller resultaat oplevert.

Graag horen wij uiterlijk as. vrijdag 29 april van u of u zich kunt vinden in deze regeling. Als meer dan 50% van de investeerders instemt, zullen we de afspraak als bindend vanuit KOM voorleggen aan betrokken partijen. Uw stem zal naar rato van uw oorspronkelijke investering in het doelbedrag wegen in de stemronde.

Mocht u naar aanleiding van bovenstaande vragen hebben. Wij beantwoorden ze graag.

Ik denk dat ik hier maar mee akkoord ga, met tegenzin.
Ik zit ook niet in dit project. Wel heb ik net even de reactie doorgelezen hier op het forum. Ik ben het vooral eens met wat Speekselklier hierover geschreven heeft. Ik zou het er, met vooral in mijn achterhoofd dat de verpanding voor dit project niet op de juiste manier geregeld is, niet op aan laten komen en (snel!) akkoord gaan met dit voorstel. De schade blijft dan nog enigszins beperkt.
NaRegenDeZondonderdag 28 april 2016 @ 11:32
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 10:52 schreef marathon2000 het volgende:
Op Doorgaan.nl staan momenteel 2 niet gelukte fundings van KOM:
Make up by Tatou en IQTelecom

Jammer dat geen instanties zijn die registreren of bedrijven / ondernemers een 'aantekening' hebben (al eerder fundings aangevraagd, bedrijven/ondernemers met twijfelachtig verleden, faillisementen enzo).
Je hebt BKR om op persoonlijke titel kredietwaardigheid te controleren, veel meer is er toch niet?

Oplossing voor nu is hier bij FOK elkaar maar op de hoogte houden ... is tot nu toe een prima informatiebron.
De site doet dan wel zijn naam eer aan voor deze leners! :)
escortmk2donderdag 28 april 2016 @ 12:11
quote:
14s.gif Op donderdag 28 april 2016 11:05 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Ik zit ook niet in dit project. Wel heb ik net even de reactie doorgelezen hier op het forum. Ik ben het vooral eens met wat Speekselklier hierover geschreven heeft. Ik zou het er, met vooral in mijn achterhoofd dat de verpanding voor dit project niet op de juiste manier geregeld is, niet op aan laten komen en (snel!) akkoord gaan met dit voorstel. De schade blijft dan nog enigszins beperkt.
Bij dit soort zaken is het natuurlijk ook altijd de vraag wat het belang van het crowdfundplatform is. Als zij hier veel tijd en energie in moeten steken zonder dat het ze wat oplevert, snap ik wel dat ze voor de snelle en eenvoudige oplossing gaan.

Eigenlijk zoude alle platforms een soort incentive ingebouwd moeten hebben die ze motiveert om een project over de gehele looptijd succesvol te laten zijn. Eenmalige fees aan het begin van het traject zijn dat niet. Een bepaald percentage gedurende de gehele looptijd is dan al beter.

Zonder dat ik hier zelf bij betrokken ben, leveren dit soort problemen mij wel weer nieuwe inzichten op die ik meeneem in mijn overwegingen bij volgende investeringen.
Speekselklierdonderdag 28 april 2016 @ 12:41
Ik heb nog even zitten rekenen. Iemand die 500 euro heeft ingelegd zou dus 45 euro mislopen.
Volgens mij is het noet echt de moeite waard om daar een procedure voor te starten. Volgens mij is dit ondanks het verlies nog altijd de beste van KoM. Bij de andere defauls was het verlies groter.

De inventaris zou nieuw 57k gekost hebben. Ik weet niet of er hier ooit iemand op een executieveiling heeft rond gelopen (ik wel). Maar ik heb daar nooit iets voor de helft van de nieuwprijs weg zien gaan. Hele restaurantkeukens heb ik naar buiten zien gaan voor 150euro per apparaat,.

Ik schat in dat die 25k een heel net bedrag is en dat de curator dat bij lange na niet gaat redden.
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 13:40
quote:
12s.gif Op donderdag 28 april 2016 12:11 schreef escortmk2 het volgende:

[..]

Eigenlijk zoude alle platforms een soort incentive ingebouwd moeten hebben die ze motiveert om een project over de gehele looptijd succesvol te laten zijn. Eenmalige fees aan het begin van het traject zijn dat niet. Een bepaald percentage gedurende de gehele looptijd is dan al beter.

Zonder dat ik hier zelf bij betrokken ben, leveren dit soort problemen mij wel weer nieuwe inzichten op die ik meeneem in mijn overwegingen bij volgende investeringen.
Om die reden hebben wij bij GvE ook kunnen afspreken dat Indien er een default ontstaat Geldvoorelkaar de betaalde succes fee compenseert.
NaRegenDeZondonderdag 28 april 2016 @ 13:40
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 12:41 schreef Speekselklier het volgende:
Ik heb nog even zitten rekenen. Iemand die 500 euro heeft ingelegd zou dus 45 euro mislopen.
Volgens mij is het noet echt de moeite waard om daar een procedure voor te starten. Volgens mij is dit ondanks het verlies nog altijd de beste van KoM. Bij de andere defauls was het verlies groter.

De inventaris zou nieuw 57k gekost hebben. Ik weet niet of er hier ooit iemand op een executieveiling heeft rond gelopen (ik wel). Maar ik heb daar nooit iets voor de helft van de nieuwprijs weg zien gaan. Hele restaurantkeukens heb ik naar buiten zien gaan voor 150euro per apparaat,.

Ik schat in dat die 25k een heel net bedrag is en dat de curator dat bij lange na niet gaat redden.
Daar heb je wel gelijk in als we bij de curator zaten.
Maar hier is de situatie toch wat anders en is er geen executie veiling. D&B is de koper en deze verkoopt naar ik aanneem deze winkel weer voor rond 57K aan de nieuwe franchise nemer winst 32k. Incasseert weer ruim 10k inschrijfgeld + de jaarlijkse fee. De nieuwe FR nemer moet daarnaast vermoedelijk geld lenen en KOM (of Collin) schrijft de Fee van de lening op.
De winnaar is hier denk ik D&B en eventueel KOM als deze de nieuwe lening mag doen.
De verliezers zijn de uitbater en de investeerders.

Overigens heb je gelijk dat het lastig is om achteraf voor voor een verlies van minder dan 10% een procedure op te starten. Dat zullen alle partijen die bij deze oplossing betrokken waren ook wel in hun achterhoofd hebben gehouden.
Daarom is het ook jammer dat de investeerders belangen niet aan tafel hebben gezeten!
Zit je aan tafel, dan heb je een stem, en had mogelijk dit verlies voor de investeerders kunnen worden voorkomen.

[ Bericht 6% gewijzigd door NaRegenDeZon op 28-04-2016 13:53:46 ]
xzazdonderdag 28 april 2016 @ 13:48
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Daar heb je wel gelijk in als we bij de curator zaten.
Maar hier is de situatie toch wat anders en is er geen executie veiling. D&B is de koper en deze verkoopt naar ik aanneem deze winkel weer voor rond 57K aan de nieuwe franchise nemer winst 32k. Incasseert weer ruim 10k inschrijfgeld + de jaarlijkse fee. De nieuwe FR nemer moet daarnaast vermoedelijk geld lenen en KOM (of Collin) schrijft de Fee van de lening op.
De winnaar is hier denk ik D&B en eventueel KOM als deze de nieuwe lening mag doen.
De verliezers zijn de uitbater en de investeerders.
Suggereer je nou dat het een voorop gesteld plan was? Of lees ik verkeerd tussen de regels?
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 13:49
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Daar heb je wel gelijk in als we bij de curator zaten.
Maar hier is de situatie toch wat anders en is er geen executie veiling. D&B is de koper en deze verkoopt naar ik aanneem deze winkel weer voor rond 57K aan de nieuwe franchise nemer winst 32k. Incasseert weer ruim 10k inschrijfgeld + de jaarlijkse fee. De nieuwe FR nemer moet daarnaast vermoedelijk geld lenen en KOM (of Collin) schrijft de Fee van de lening op.
De winnaar is hier denk ik D&B en eventueel KOM als deze de nieuwe lening mag doen.
De verliezers zijn de uitbater en de investeerders.
Precies de reden waarom ik franchise vaak als een minpuntje zie.
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 13:50
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:48 schreef xzaz het volgende:

[..]

Suggereer je nou dat het een voorop gesteld plan was? Of lees ik verkeerd tussen de regels?
mmm, dat lees ik niet hoor.
xzazdonderdag 28 april 2016 @ 13:53
quote:
14s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:50 schreef Horsemen het volgende:

[..]

mmm, dat lees ik niet hoor.
Ok, dan lees ik het verkeerd :Y)
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 13:55
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:53 schreef xzaz het volgende:

[..]

Ok, dan lees ik het verkeerd :Y)
Wat ik wel lees is dat het vaak voorkomt dat de franchise gevers er vaak héél goed uitspringen (en dat is de voorzichtige versie). Kijk maar eens naar organisaties zoals Bakker Bart.
NaRegenDeZondonderdag 28 april 2016 @ 13:55
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:48 schreef xzaz het volgende:

[..]

Suggereer je nou dat het een voorop gesteld plan was? Of lees ik verkeerd tussen de regels?
ik heb nog wat aan de post toegevoegd
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 14:00
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Daarom is het ook jammer dat de investeerders belangen niet aan tafel hebben gezeten!
Zit je aan tafel, dan heb je een stem, en had mogelijk dit verlies voor de investeerders kunnen worden voorkomen.

Daar ben ik het helemaal mee eens. We missen een echte belangenbehartiger voor dergelijke zaken.
xzazdonderdag 28 april 2016 @ 14:00
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:55 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

ik heb nog wat aan de post toegevoegd
Duidelijk, maar daarmee is ook gezegd dat (welke dan ook) platform niet opkomt voor de investeerders, dan blijft de discussie ; wie is de belangenbehartiger voor de investeerder?
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 14:09
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 14:00 schreef xzaz het volgende:

[..]

Duidelijk, maar daarmee is ook gezegd dat (welke dan ook) platform niet opkomt voor de investeerders, dan blijft de discussie ; wie is de belangenbehartiger voor de investeerder?
Dat ben je op dit moment nog zelf, al dan niet met hulp van de AFM, je rechtsbijstandsverzekeraar (als je vermogen gedekt is) en dit forum.
papernotedonderdag 28 april 2016 @ 15:08
SPOILER
Ik heb gevraagd of het verlies op het B&D Arnhem project (restschuld - 25k van de franchise (= 6.700) + rente op restschuld) niet alsnog via HA op de ondernemer verhaalt kon worden. En waarom de stemmen naar rato wegen zonder communicatie hierover vooraf.

Antwoord:
Als we de hoofdelijke aansprakelijkheid uitwinnen, werkt ondernemer en ook de verhuurder niet mee aan deze deal om de lokatie een B&D vestiging te laten blijven.

Dan zal de inventaris veel minder opleveren en komen er bijna 50k aan crediteuren bij.

De weging naar rato van investering hebben we wellicht niet in z'n algemeenheid gecommuniceerd maar wel eerder al (zonder bezwaren) toegepast. Bovendien lijkt mij die redelijk en vanzelfsprekend.
Ik wilde bijna reageren dat wel meer zaken mij "redelijk en vanzelfsprekend" lijken, maar dat dit bij KoM geen garantie is dat het ook daadwerkelijk zo wordt uitgevoerd. Zoals het vastleggen van zekerheden. Toch maar niet gedaan.
djh77donderdag 28 april 2016 @ 15:17
Wat vinden jullie van de definitie van winst volgens funding circle? :?

Winst = elke ontvangen betaling van aflossing en rente.

Welke kosten betaal ik als investeerder?
U kunt u helemaal gratis als investeerder registreren en uw geld in de eerste kredietprojecten investeren. U betaalt pas als u al winst boekt: we berekenen u een tarief van 1% op elke ontvangen betaling. Een voorbeeld: Het maandelijkse totaalbedrag van alle aflossings- en rentebetalingen van uw investering is ¤ 1000. Er wordt ¤ 990 rechtstreeks op uw rekening overgemaakt; de servicekosten van ¤ 10 worden ingehouden.

Hoe krijg ik mijn winst?
Elke maand maken we de aflossings- en rentebetalingen van al uw investeringen over op uw privébankrekening.
Speekselklierdonderdag 28 april 2016 @ 15:34
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Daar heb je wel gelijk in als we bij de curator zaten.
Maar hier is de situatie toch wat anders en is er geen executie veiling. D&B is de koper en deze verkoopt naar ik aanneem deze winkel weer voor rond 57K aan de nieuwe franchise nemer winst 32k.
Ja dat is dan net het geluk van de franchiser. Als je buurman jou huis koopt ben je ook beter af.
Maar misschien is dat ook een beetje ons geluk zodat we geen procedure hoeven te starten. Aan de andere kant, NRDZ je bent natuurlijk vrij om meer te bieden voor de inventaris.
Borstenzijngeweldigdonderdag 28 april 2016 @ 15:38
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 15:17 schreef djh77 het volgende:
Wat vinden jullie van de definitie van winst volgens funding circle? :?

Winst = elke ontvangen betaling van aflossing en rente.

Welke kosten betaal ik als investeerder?
U kunt u helemaal gratis als investeerder registreren en uw geld in de eerste kredietprojecten investeren. U betaalt pas als u al winst boekt: we berekenen u een tarief van 1% op elke ontvangen betaling. Een voorbeeld: Het maandelijkse totaalbedrag van alle aflossings- en rentebetalingen van uw investering is ¤ 1000. Er wordt ¤ 990 rechtstreeks op uw rekening overgemaakt; de servicekosten van ¤ 10 worden ingehouden.

Hoe krijg ik mijn winst?
Elke maand maken we de aflossings- en rentebetalingen van al uw investeringen over op uw privébankrekening.
Wacht, stel dat ik 100 euro investeer over 5 jaar en daar krijg ik 16 euro winst op. Elke maand krijg ik 1,93 terug en zij trekken daar dus 0,019 cent vanaf. 0,019*60= 1,16 over de hele looptijd, valt op zich nog mee vergeleken met gve.
obligatairedonderdag 28 april 2016 @ 15:42
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 13:40 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Daar heb je wel gelijk in als we bij de curator zaten.
Maar hier is de situatie toch wat anders en is er geen executie veiling. D&B is de koper en deze verkoopt naar ik aanneem deze winkel weer voor rond 57K aan de nieuwe franchise nemer winst 32k. Incasseert weer ruim 10k inschrijfgeld + de jaarlijkse fee. De nieuwe FR nemer moet daarnaast vermoedelijk geld lenen en KOM (of Collin) schrijft de Fee van de lening op.
De winnaar is hier denk ik D&B en eventueel KOM als deze de nieuwe lening mag doen.
De verliezers zijn de uitbater en de investeerders.

Overigens heb je gelijk dat het lastig is om achteraf voor voor een verlies van minder dan 10% een procedure op te starten. Dat zullen alle partijen die bij deze oplossing betrokken waren ook wel in hun achterhoofd hebben gehouden.
Daarom is het ook jammer dat de investeerders belangen niet aan tafel hebben gezeten!
Zit je aan tafel, dan heb je een stem, en had mogelijk dit verlies voor de investeerders kunnen worden voorkomen.

Hoe worden in dit plaatje, die overige 50K aan crediteuren tevreden gesteld?
Als D&B (de grootste) crediteur is hiervan, moet zij hierop verlies nemen. Kans is groot dat dit ook rond de 32K is, dus dan is de transactie voor D&B uiteindelijk neutraal.
Ik zie niet zo eerlijk gezegd dat D&B hier positief uitspringt, nog los van de imago schade.

Ik zou me het volgende kunnen voorstellen:
D&B neemt tegen taxatiewaarde (stel 50K) de inventaris over. Zij heeft zelf nog te vorderen een x-bedrag, deze wordt verrekend. Aan overige externe crediteuren wordt een y-bedrag gegund. Het restant, 50K min x min y is die 25K die aan de KOM-investeerders wordt betaald.
Dus eigenlijk betalen de KOM-investeerders de afschrijving op de inventaris plus de schikking aan de externe crediteuren.
BillieCFdonderdag 28 april 2016 @ 16:02
quote:
Wat vinden jullie van de definitie van winst volgens funding circle? :?

Winst = elke ontvangen betaling van aflossing en rente.

Welke kosten betaal ik als investeerder?
U kunt u helemaal gratis als investeerder registreren en uw geld in de eerste kredietprojecten investeren. U betaalt pas als u al winst boekt: we berekenen u een tarief van 1% op elke ontvangen betaling. Een voorbeeld: Het maandelijkse totaalbedrag van alle aflossings- en rentebetalingen van uw investering is ¤ 1000. Er wordt ¤ 990 rechtstreeks op uw rekening overgemaakt; de servicekosten van ¤ 10 worden ingehouden.

Hoe krijg ik mijn winst?
Elke maand maken we de aflossings- en rentebetalingen van al uw investeringen over op uw privébankrekening.
Welke versie van de FNC site bekijk jij? Ik zie staan:

Welke kosten vraagt Funding Circle van mij?

U kunt zich binnen enkele minuten bij ons registeren als investeerder en uw persoonlijke investeerdersaccount maken. De registratie is natuurlijk gratis. U betaalt pas als u al terugbetalingen ontvangt: we berekenen u een tarief van 1,0 procentpunt op de rentevoet die het bedrijf betaalt. Een voorbeeld: U investeert in een kredietproject van Kredietklasse B met een aangegeven rentevoet van 6,77% per jaar. Na aftrek van de servicekosten voor de bemiddelingsdiensten van Funding Circle bedraagt uw beleggingsrendement 5,77%.
Hoe krijg ik mijn betalingen?

Elke maand maken we de aflossings- en rentebetalingen van uw hele portfolio over op uw privébankrekening.
CaLeXdonderdag 28 april 2016 @ 16:03
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 15:42 schreef obligataire het volgende:

[..]

Hoe worden in dit plaatje, die overige 50K aan crediteuren tevreden gesteld?

Als D&B (de grootste) crediteur is hiervan, moet zij hierop verlies nemen. Kans is groot dat dit ook rond de 32K is, dus dan is de transactie voor D&B uiteindelijk neutraal.
Ik zie niet zo eerlijk gezegd dat D&B hier positief uitspringt, nog los van de imago schade.

Ik zou me het volgende kunnen voorstellen:
D&B neemt tegen taxatiewaarde (stel 50K) de inventaris over. Zij heeft zelf nog te vorderen een x-bedrag, deze wordt verrekend. Aan overige externe crediteuren wordt een y-bedrag gegund. Het restant, 50K min x min y is die 25K die aan de KOM-investeerders wordt betaald.
Dus eigenlijk betalen de KOM-investeerders de afschrijving op de inventaris plus de schikking aan de externe crediteuren.
Ik verwacht dat D&B 99% van de 50k 'andere'schuldeiser is.

Deze zal naast dit aanbod waarschijnlijk een aanbod aan de leningnemer gedaan hebben om die 50k deels te betalen. waardoor ze waarschijnlijk meer overhouden dan als het naar de curator zou gaan.
obligatairedonderdag 28 april 2016 @ 16:08
Er zijn vast nog wel wat meer crediteuren, denk aan leveranciers, G/W/L. Er zijn altijd wel wat handelsschulden. Ik vermoed dat die allemaal een bepaald percentage meekrijgen, tegen de belofte dat ze aan de opvolgende ondernemer mogen blijven leveren.
djh77donderdag 28 april 2016 @ 16:35
CollinCrowdfund twitterde op donderdag 28-04-2016 om 14:27:46 Samenwerking Rabobank met Collin is een feit! Vandaag de kaderovereenkomst ondertekend. Lees hier het persbericht: https://t.co/QY5e9LZsAu reageer retweet
iw84tdonderdag 28 april 2016 @ 16:46
quote:
2s.gif Op donderdag 28 april 2016 15:08 schreef papernote het volgende:
SPOILER
Ik heb gevraagd of het verlies op het B&D Arnhem project (restschuld - 25k van de franchise (= 6.700) + rente op restschuld) niet alsnog via HA op de ondernemer verhaalt kon worden. En waarom de stemmen naar rato wegen zonder communicatie hierover vooraf.

Antwoord:
Als we de hoofdelijke aansprakelijkheid uitwinnen, werkt ondernemer en ook de verhuurder niet mee aan deze deal om de lokatie een B&D vestiging te laten blijven.

Dan zal de inventaris veel minder opleveren en komen er bijna 50k aan crediteuren bij.

De weging naar rato van investering hebben we wellicht niet in z'n algemeenheid gecommuniceerd maar wel eerder al (zonder bezwaren) toegepast. Bovendien lijkt mij die redelijk en vanzelfsprekend.
Ik wilde bijna reageren dat wel meer zaken mij "redelijk en vanzelfsprekend" lijken, maar dat dit bij KoM geen garantie is dat het ook daadwerkelijk zo wordt uitgevoerd. Zoals het vastleggen van zekerheden. Toch maar niet gedaan.
Wat? Zegt KOM dat weging naar rato al eerder zonder bezwaar is toegepast? Dat is dus niet waar!

Ik heb bij een vorig project daar ernstig bezwaar tegen gemaakt omdat dit niet in de voorwaarden staat vermeld.
De casus was anders omdat het project op een andere voet verder ging en de looptijd werd verlengd Ik was het daar niet mee eens ik wilde dat de termijnen die nog betaald konden worden gewoon betaald zouden worden en vervolgens de restschuld verhalen op de eigenaar van de zaak. (het ging maar om een kleine lening met korte looptijd) Maar uiteindelijk toch akkoord gegaan omdat ik een mooie persoonlijke garantie kreeg vanuit KOM als uiteindelijk het project toch fout zou aflopen, waardoor voor mij het risico eigenlijk helemaal wegviel. Overigens had ik maar het minimale bedrag geinvesteerd,
bleyenburgdonderdag 28 april 2016 @ 16:57
@iw84t: begrijp ik goed dat KOM afzonderlijke garanties aan individuele investeerders afgeeft????
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 16:57
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 16:35 schreef djh77 het volgende:
CollinCrowdfund twitterde op donderdag 28-04-2016 om 14:27:46 Samenwerking Rabobank met Collin is een feit! Vandaag de kaderovereenkomst ondertekend. Lees hier het persbericht: https://t.co/QY5e9LZsAu reageer retweet
Een slechte ontwikkeling dat stapelen samen met banken. De zekerheden naar de bank en het risico naar de crowd.
bleyenburgdonderdag 28 april 2016 @ 16:58
Ik wilde eigenlijk zeggen: "dat doet de deur dicht". Maar die was al dicht ;)
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 16:59
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 16:57 schreef bleyenburg het volgende:
@iw84t: begrijp ik goed dat KOM afzonderlijke garanties aan individuele investeerders afgeeft????
Ja, hier is mijn interesse ook wel gewekt…..
bleyenburgdonderdag 28 april 2016 @ 17:03
ga jij KOM er een mailtje over sturen, Horsemen?
of doe ik dat?
bleyenburgdonderdag 28 april 2016 @ 17:04
kan iw84t mij daar wat meer over vertellen?
eventueel in spoiler of in dm?
Speekselklierdonderdag 28 april 2016 @ 17:09
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 15:42 schreef obligataire het volgende:
D&B neemt tegen taxatiewaarde (stel 50K) de inventaris over.
Ik denk niet dat inventaris van 57K nog nog 50K waard is.
Ik ben bang dat de eerder genoemde 25k ook de taxatiewaarde is.

De 57k gaat uit van nieuwe apparatuur, zelf uitgezocht onder volledige garantie en vrijwillig aangekocht. Nu met je het onder druk verkopen. Dat scheeld zo 50% van de waarde hoor.
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 17:13
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:03 schreef bleyenburg het volgende:
ga jij KOM er een mailtje over sturen, Horsemen?
of doe ik dat?
Ik zou even wachten op de reactie van @iw84t, maar als jij het wil doen graag.
komraddonderdag 28 april 2016 @ 17:28
Ben nieuwsgierig hoe dit zit met KOM, als we voortaan bijzondere arrangementen af kunnen spreken wordt het interessant een FOk! investeerders belangen club te vormen :D
obligatairedonderdag 28 april 2016 @ 17:31
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:09 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik denk niet dat inventaris van 57K nog nog 50K waard is.
Ik ben bang dat de eerder genoemde 25k ook de taxatiewaarde is.

De 57k gaat uit van nieuwe apparatuur, zelf uitgezocht onder volledige garantie en vrijwillig aangekocht. Nu met je het onder druk verkopen. Dat scheeld zo 50% van de waarde hoor.
Bij openbare verkoop wel, maar dit is onderhands. D&B heeft belang bij een vlotte doorstart en ziet denk ik graag dat de inventaris bij elkaar blijft zodat de nieuwe exploitant direct van start kan en de klant er weinig van merkt.
najra1990donderdag 28 april 2016 @ 17:36
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 16:02 schreef BillieCF het volgende:

[..]

Welke versie van de FNC site bekijk jij? Ik zie staan:

Welke kosten vraagt Funding Circle van mij?

U kunt zich binnen enkele minuten bij ons registeren als investeerder en uw persoonlijke investeerdersaccount maken. De registratie is natuurlijk gratis. U betaalt pas als u al terugbetalingen ontvangt: we berekenen u een tarief van 1,0 procentpunt op de rentevoet die het bedrijf betaalt. Een voorbeeld: U investeert in een kredietproject van Kredietklasse B met een aangegeven rentevoet van 6,77% per jaar. Na aftrek van de servicekosten voor de bemiddelingsdiensten van Funding Circle bedraagt uw beleggingsrendement 5,77%.
Hoe krijg ik mijn betalingen?

Elke maand maken we de aflossings- en rentebetalingen van uw hele portfolio over op uw privébankrekening.
Dit staat inconsequent op de site. Hier heb ik al eerder over gemaild, maar ze snappen het zelf niet helemaal. Ondertussen heb ik de ervaring dat er echt maar 1% van de rente afgedragen wordt.

je draagt dus elke maand een stukje minder af, aangezien je elke maand minder rente ontvangt.
obligatairedonderdag 28 april 2016 @ 17:37
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:31 schreef obligataire het volgende:

[..]

Bij openbare verkoop wel, maar dit is onderhands. D&B heeft belang bij een vlotte doorstart en ziet denk ik graag dat de inventaris bij elkaar blijft zodat de nieuwe exploitant direct van start kan en de klant er weinig van merkt.
Wat verse bloemen op tafel, een keer naar de Sligro en men kan van start met behoud van klantenkring.
najra1990donderdag 28 april 2016 @ 17:39
nieuw bericht van GvE. Project
SPOILER
7417
failliet... klasse 3, 250K, 18/60 maanden betaald...
#ANONIEMdonderdag 28 april 2016 @ 17:41
quote:
2s.gif Op donderdag 28 april 2016 10:05 schreef papernote het volgende:
Update van de wanbetalende OK-bouwer op KoM:

SPOILER
Beste investeerder,

Zojuist hebben wij de bevestiging gekregen van Debt Control Incasso dat de aflossing april 2016 van Bussman Medical & Research bij hen is bijgeschreven. De aflossing wordt zsm overgemaakt naar de Stichting Derdengelden Kapitaal Op Maat waarna wij uw deel direct overmaken. De verwachting is in de loop van volgende week.

Tevens zijn wij de punten 1 t/m 4 genoemd in de vorige mail met Bussman aan het formaliseren.
Wij houden u op de hoogte.
KoM besteedt z'n incasso dus uit aan: http://www.debtcontrol.nl/ .

De vier punten zijn:

SPOILER
​1) ​De Stichting Derdengelden Kapitaal Op Maat gaat toekomstige aflossingen zsm incasseren via een automatische incasso.

​2) ​De huidige Overeenkomst van Geldlening zal worden vervangen door een nieuwe overeenkomst waarbij de zekerheden worden ondergebracht in de Stichting Zekerheden Kapitaal Op Maat. Deze entiteit kan namens u snel en adequaat optreden als het onverhoopt tot uitwinnen van de overeenkomst komt.

​3) ​Wij hebben de vraag bij Bussman Medical & Research neergelegd hoe zij u gaan compenseren voor de (te) late aflossingen.

​4) ​Wij hebben Bussman Medical & Research dringend verzocht ons vanaf nu op tijd en volledig te informeren.
Ik ben zéér benieuwd of punt 2, de nieuwe OvG, daadwerkelijk getekend gaat worden. De zekerheden (verpanding van het OK-complex) zijn nu dus totaal niet goed geregeld, althans zo lijkt het.
Ben blij dat deze alsnog over de brug komt. Ik vraag me alleen wel af wanneer nu de mei-betaling gaat plaatsvinden... :')
Speekselklierdonderdag 28 april 2016 @ 17:51
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:41 schreef Rowlf het volgende:

[..]

Ben blij dat deze alsnog over de brug komt. Ik vraag me alleen wel af wanneer nu de mei-betaling gaat plaatsvinden... :')
volgende week toch?
iw84tdonderdag 28 april 2016 @ 18:00
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:03 schreef bleyenburg het volgende:
ga jij KOM er een mailtje over sturen, Horsemen?
of doe ik dat?
Nee niet KOM heeft de garantie gegeven maar een van de directeuren op persoonlijke titel.
iw84tdonderdag 28 april 2016 @ 18:18
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 18:00 schreef iw84t het volgende:

[..]

Nee niet KOM heeft de garantie gegeven maar een van de directeuren op persoonlijke titel.
Hij was de telefonische discussie zat en zei gefrustreerd dat hij zelf wel zou betalen als het fout zou gaan. Daar heb ik hem aan gehouden en staat ook zwart op wit.
Let wel voor zover ik weet was ik de enige die het niet eens was met de velenging en wijziging van het project.
komraddonderdag 28 april 2016 @ 18:31
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 18:18 schreef iw84t het volgende:

[..]

Hij was de telefonische discussie zat en zei gefrustreerd dat hij zelf wel zou betalen als het fout zou gaan. Daar heb ik hem aan gehouden en staat ook zwart op wit.
Let wel voor zover ik weet was ik de enige die het niet eens was met de velenging en wijziging van het project.
Ah dus gaan we bij elke default van KOM allemaal de directie bellen en ze zo lang irriteren totdat ze toezeggen het risico over te nemen :')

SPOILER
je hebt het goed geregeld voor jezelf ^O^

dit is wel ontzettend slecht van KOM
iw84tdonderdag 28 april 2016 @ 18:42
Ik vind trouwens dat het directielid zich toen zeer professioneel heeft opgesteld door te erkennen dat hij inderdaad die toezegging had gedaan.
Ik vermeld deze garantstelling nu alleen maar omdat KOM nu zegt dat bij een eerder project geen bezwaren waren tegen de "naar ratio" regel. Die waren er dus wel.

.
#ANONIEMdonderdag 28 april 2016 @ 19:16
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:51 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

volgende week toch?
Volgende week (eerste week mei) de betaling die eigenlijk in april had gemoeten. Week later ook de mei betaling? Ik hoop het, maar zo langzamerhand lijkt het alsof je nergens meer vanuit kunt gaan. ;(
NaRegenDeZondonderdag 28 april 2016 @ 19:20
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:39 schreef najra1990 het volgende:
nieuw bericht van GvE. Project
SPOILER
7417
failliet... klasse 3, 250K, 18/60 maanden betaald...
Ben benieuwd wat er mis is gegaan. Als je dit in de pitch leest zou het toch allemaal goed moeten komen in combinatie met de goede rating van 3.
SPOILER
Wat is uw eigen vermogen ten opzichte van uw vreemd vermogen?
Het eigen vermogen is 36% van het balanstotaal ad ¤ 1.062.115.

Is er voldoende cash flow om aan de verplichtingen te voldoen?
De huidige cashflow is al voldoende om aan de aflossingsverplichtingen te voldoen. Daarnaast verwachten wij een sterke groei van de cash flow door de hogere omzet. Wij kunnen met de huidige structuur en met minimale organisatorische aanpassingen, de omzetgroei goed faciliteren.


[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 28-04-2016 19:35:17 ]
didi80donderdag 28 april 2016 @ 19:55
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2016 16:30 schreef dyna18 het volgende:

[..]

Volgens je profiel ben je ook een man *O*
Oeps -O-
MG76donderdag 28 april 2016 @ 20:26
Goedenavond iedereen, dit is mijn 1e post hier maar investeer al zo'n 1,5 jaar in CF. Ik denk dat ik hier al wel een jaar meelees, en veel gehad aan de vele nuttige posts van jullie, waarvoor bedankt!

Als iemand verder nog vragen heeft, stel ze gerust 😀

<edit> ik gebruik ook al een jaar de mailer hier voor nieuwe projecten wat ook zeer handig is ! </edit>
woudonderdag 28 april 2016 @ 20:33
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 20:26 schreef MG76 het volgende:
Goedenavond iedereen, dit is mijn 1e post hier maar investeer al zo'n 1,5 jaar in CF. Ik denk dat ik hier al wel een jaar meelees, en veel gehad aan de vele nuttige posts van jullie, waarvoor bedankt!

Als iemand verder nog vragen heeft, stel ze gerust 😀

<edit> ik gebruik ook al een jaar de mailer hier voor nieuwe projecten wat ook zeer handig is ! </edit>
Welkom, en ga vooral posten met inzichten over projecten!
Bij een jaar meelezen weet je vast de standaardvragen al:
- hoe groot is de portefeuille / hoe verdeeld
- nog defaults die niet in het lijstje staan? (zou ik nrdz voor zijn met deze vraag?)
MG76donderdag 28 april 2016 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 20:33 schreef wou het volgende:

[..]

Welkom, en ga vooral posten met inzichten over projecten!
Bij een jaar meelezen weet je vast de standaardvragen al:
- hoe groot is de portefeuille / hoe verdeeld
- nog defaults die niet in het lijstje staan? (zou ik nrdz voor zijn met deze vraag?)
Hey Wou,

Thanks en zal proberen mijn gedachtes ook wat te gaan posten, al bepaal ik meestal intuļtief waarin ik investeer.
Al zou ik met de kennis van nu het wel anders gedaan hebben.

Mijn verdeling tot nu toe:

88 gve
29 collin
26 kom
4 agd

Waarvan gemiddeld zo'n 500 euro per project erin zit met tot nu tot 5 probleem projecten waarvan 2 echte defaults (viszaak en de bekende wijnwinkel ;-( ), 1 project betaald op een andere manier nog door (zorghotel) en 2 projecten waarvan de afhandeling nog loopt.

Groeten
Mg76
Horsemendonderdag 28 april 2016 @ 21:42
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 21:12 schreef MG76 het volgende:

[..]

Hey Wou,

Thanks en zal proberen mijn gedachtes ook wat te gaan posten, al bepaal ik meestal intuļtief waarin ik investeer.
Al zou ik met de kennis van nu het wel anders gedaan hebben.

Mijn verdeling tot nu toe:

88 gve
29 collin
26 kom
4 agd

Waarvan gemiddeld zo'n 500 euro per project erin zit met tot nu tot 5 probleem projecten waarvan 2 echte defaults (viszaak en de bekende wijnwinkel ;-( ), 1 project betaald op een andere manier nog door (zorghotel) en 2 projecten waarvan de afhandeling nog loopt.

Groeten
Mg76
Welkom hier MG76!
Mooie spreiding en een redelijk aantal defaults.
En tja, het gevoel dat je het met de kennis van nu anders zou doen kennen de meeste hier wel.
MG76donderdag 28 april 2016 @ 22:07
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 21:42 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Welkom hier MG76!
Mooie spreiding en een redelijk aantal defaults.
En tja, het gevoel dat je het met de kennis van nu anders zou doen kennen de meeste hier wel.
Hey Horsemen,

Thanks, op het begin kende ik eigenlijk alleen gve en door dit forum werd ik ook gewezen op de andere sites. Sinds kort ben ik ook ingeschreven bij FC maar daar vind ik het te technisch die cijfers, dus probeer met jullie analyses mee te liften 😉

Op het begin zag ik het meer als deel van investeren vanwege het mooie rendement tov sparen. Ik beleg ook wel een deel van mn vermogen op de beurs maar nu met die defaults na zo'n korte tijd ben ik al blij met elk positief rendement. Laatste half jaar ben ik dan ook veel kritischer met waarin ik investeer.
fingiedonderdag 28 april 2016 @ 23:14
Na een tijdje hier afwezig geweest te zijn (heb de laatste tijd niets geinvesteerd, maar wel mee gelezen te hebben), kreeg ik vandaag bericht van GVE over project 5014. Dit project gaat vervroegd aflossen volgens de mail (nog 18 openstaande termijnen).

Wat ik erg netjes vind is dat ze die 18 termijnen inclusief de rente van 8% in 1x gaan terugbetalen.
Incitatus3donderdag 28 april 2016 @ 23:52
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 21:12 schreef MG76 het volgende:

[..]

Mijn verdeling tot nu toe:

88 gve
29 collin
26 kom
4 agd

Waarvan gemiddeld zo'n 500 euro per project erin zit met tot nu tot 5 probleem projecten waarvan 2 echte defaults (viszaak en de bekende wijnwinkel ;-( ), 1 project betaald op een andere manier nog door (zorghotel) en 2 projecten waarvan de afhandeling nog loopt.
Wauw. Serieuze speler, met zoveel projecten tegen dat gemiddelde bedrag. Stiekem benieuwd of dat binnen de AFM-richtlijn van 10% is ;) Dan ben ik maar een kleintje...
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 07:09
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 23:14 schreef fingie het volgende:
Na een tijdje hier afwezig geweest te zijn (heb de laatste tijd niets geinvesteerd, maar wel mee gelezen te hebben), kreeg ik vandaag bericht van GVE over project 5014. Dit project gaat vervroegd aflossen volgens de mail (nog 18 openstaande termijnen).

Wat ik erg netjes vind is dat ze die 18 termijnen inclusief de rente van 8% in 1x gaan terugbetalen.
Gefeliciteerd!
Ja, dat zijn de meevallertjes. Zelf heb ik ook al een paar vervroegde aflossingen via GvE mogen ontvangen, altijd leuk! Dat is via GvE heel wat beter geregeld dan die "fooi" die je krijgt van Collin.
Mijnenvegervrijdag 29 april 2016 @ 09:04
Eens, al denk ik dat dat in de toekomst nog wel aangepast gaat worden. Op deze manier is er geen enkele impuls voor de ondernemer om dit te doen, omdat het geen voordeel oplevert. Dat fooitje van Collin is natuurlijk een lachertje, daar is een betere regeling voor te treffen.
komradvrijdag 29 april 2016 @ 09:12
quote:
3s.gif Op vrijdag 29 april 2016 09:04 schreef Mijnenveger het volgende:
Eens, al denk ik dat dat in de toekomst nog wel aangepast gaat worden. Op deze manier is er geen enkele impuls voor de ondernemer om dit te doen, omdat het geen voordeel oplevert. Dat fooitje van Collin is natuurlijk een lachertje, daar is een betere regeling voor te treffen.
Eerder werd hier voorgesteld 75% van de resterende rente, dat vond ik wel een aardige richting om aan te denken zodat het voor lener en investeerder interessant is.
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 10:39
quote:
3s.gif Op vrijdag 29 april 2016 09:04 schreef Mijnenveger het volgende:
Eens, al denk ik dat dat in de toekomst nog wel aangepast gaat worden. Op deze manier is er geen enkele impuls voor de ondernemer om dit te doen, omdat het geen voordeel oplevert. Dat fooitje van Collin is natuurlijk een lachertje, daar is een betere regeling voor te treffen.
Wat mij betreft is er geen enkele reden voor om dit aan te passen. Je maakt vooraf een afspraak m.b.t. risico, rente en looptijd. Als een partij hiervan wil afwijken dan moet hij daar ook de kosten maar voor dragen. Als de rente niet volledig voldaan gaat worden heb ik als geldverstrekker geen enkel belang bij een vervroegde aflossing. Er zijn overigens tig redenen denkbaar waarom een geldnemer, ondanks dat hij de volledige rente moet betalen, toch kiest voor een vervroegde terugbetaling. Dat blijk ook wel, aangezien dit bij GvE al meerdere keren is voorgekomen met uiteenlopende redenen.
escortmk2vrijdag 29 april 2016 @ 10:57
"Als de rente niet volledig voldaan gaat worden heb ik als geldverstrekker geen enkel belang bij een vervroegde aflossing."

Nou, je hebt 100% zekerheid op terugbetaling van het uitgeleende bedrag.
L.p.a.vrijdag 29 april 2016 @ 11:12
Nieuw project bij Collin Crowdfund:

Project: Satisfact
Bedrag: ¤ 150.000,-
Looptijd: 60 maanden
Rente: 7,50%
Doel: Groeifinanciering en herfinanciering
Dun & Bradstreet score: Verhoogd risico
Collin Credit Score: Ruim voldoende

Edit: al weer vol

[ Bericht 4% gewijzigd door L.p.a. op 29-04-2016 11:26:00 ]
xzazvrijdag 29 april 2016 @ 11:26
quote:
14s.gif Op donderdag 28 april 2016 16:57 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Een slechte ontwikkeling dat stapelen samen met banken. De zekerheden naar de bank en het risico naar de crowd.
Inderdaad hele slechte ontwikkeling. De banken willen een vinger in de pap houden.

quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2016 21:12 schreef MG76 het volgende:
88 gve
29 collin
26 kom
4 agd

..
Groeten
Mg76
Dat is geen hobby meer!
brulaap112vrijdag 29 april 2016 @ 12:02
Vervangingsfinanciering -
Papier- en kartonindustie 82 7,0% ¤ 1.500.000

Komt wel een grote aan bij collin zo te zien.
Speekselkliervrijdag 29 april 2016 @ 12:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 10:57 schreef escortmk2 het volgende:
"Als de rente niet volledig voldaan gaat worden heb ik als geldverstrekker geen enkel belang bij een vervroegde aflossing."

Nou, je hebt 100% zekerheid op terugbetaling van het uitgeleende bedrag.
Het feit dat hij vervroegd wil aflossen geeft al aan dat je een heel grote zekerheid hebt. Misschien nog net geen 100%, maar wel 99,99%

Verder vind ik dat de boete vooral moet afhangen van de rede van aflossen.

Kan hij ergens een betere lening krijgen of komt een grote investeerder die de lening wil aflossen dan verwacht ik een getal tegen de 100%. Afspraak is dan afspraak.

Als het iemand is die aangeeft dat hij aan het sabbelen is en wil stoppen met de zaak dan wil ik hem best een helpende hand bieden door een hele lage boete te vragen.

Ik kan me ook voorstellen dat iemand het onderpand wil verkopen en om die rede de lening wil herzien. Dan zou ik me weer een 50-50 deal kunnen voorstellen.
Blikvrijdag 29 april 2016 @ 12:35
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2016 17:39 schreef najra1990 het volgende:
nieuw bericht van GvE. Project
SPOILER
7417
failliet... klasse 3, 250K, 18/60 maanden betaald...
Welke is dat, alleen een nummer zegt me niet zoveel
dyna18vrijdag 29 april 2016 @ 12:40
quote:
14s.gif Op donderdag 28 april 2016 16:57 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Een slechte ontwikkeling dat stapelen samen met banken. De zekerheden naar de bank en het risico naar de crowd.
Precies mijn mening ook.
De bank zal ten eerste de krenten uit de pap vissen door de goede bedrijven een lening te verstrekken en de wat meer risicovolle projecten of gedeeltelijk af te wijzen of helemaal af te wijzen.
Bij de gedeeltelijk gefinancierde projecten zal de bank natuurlijk wel goed voor zichzelf zorgen door alle zekerheden naar zich toe te trekken.

Wat er dus overblijft voor de crowd:
- Projecten met gestapelde financiering zonder zekerheden.
- Risicovolle projecten die door de banken al geweigerd zijn.
- Kleine projecten die de banken niet rendabel genoeg vinden om aan te lenen.

1 en 2 wil je als crowdfinancierder liever niet hebben.
Waardoor alleen 3 over blijft als interessant. :{
Blikvrijdag 29 april 2016 @ 12:40
Komende maand gaat mijn 4de project volledig uitbetaald zijn, Groos Off-onshore betaald volgende maand zijn 12de termijn af. Dan heb ik nog 15 projecten lopen bij GVE, en 1 bij Symbid

Nog steeds 0 defaults *O*
dyna18vrijdag 29 april 2016 @ 12:44
Het stoort mij enorm dat de banken steeds minder een maatschappelijke functie willen vervullen en vaak geen geld meer willen lenen aan ondernemers waar ze dat vroeger wel deden.

Aan de ene kant mag de maatschappij bijspringen als de banken gegokt hebben met de beurs of pakketjes waardeloze hypotheken aan elkaar hebben verkocht.
Aan de andere kant mag de maatschappij verrotten als ze de bank nodig hebben.
djh77vrijdag 29 april 2016 @ 13:01
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 april 2016 07:09 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Gefeliciteerd!
Ja, dat zijn de meevallertjes. Zelf heb ik ook al een paar vervroegde aflossingen via GvE mogen ontvangen, altijd leuk! Dat is via GvE heel wat beter geregeld dan die "fooi" die je krijgt van Collin.
Er zat nog iemand in het project van CCF volgens mij:
peterverhaar twitterde op maandag 25-04-2016 om 11:35:24 Bij vervroegde aflossing hypos betaal je boeterente gelijk CW toekomstige rente, waarom niet bij #crowdlending? reageer retweet
djh77vrijdag 29 april 2016 @ 13:05
Kapitaal Op Maat op je smartphone?
remnzjgrovle7.png

In drie simpele stappen maak je een handige link naar Kapitaal Op Maat, zodat je via je smartphone of tablet snel en gemakkelijk toegang hebt tot KOM en jouw account. Bekijk snel hoe je dat simpel installeert voor zowel Android als iOS. Download
xzazvrijdag 29 april 2016 @ 13:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 12:40 schreef Blik het volgende:
Komende maand gaat mijn 4de project volledig uitbetaald zijn, Groos Off-onshore betaald volgende maand zijn 12de termijn af. Dan heb ik nog 15 projecten lopen bij GVE, en 1 bij Symbid

Nog steeds 0 defaults *O*
Nice, je investeert niet meer?
djh77vrijdag 29 april 2016 @ 13:13
KapitaalOpMaat twitterde op vrijdag 29-04-2016 om 13:00:42 Deze maand vonden 133 nieuwe #investeerders Kapitaal Op Maat en investeerden volop! Welkom bij ons op de bank! https://t.co/WpWlQUtSX2 reageer retweet
Ik vind 133 nieuwe investeerders behoorlijk veel in 1 maand.
marathon2000vrijdag 29 april 2016 @ 13:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 13:13 schreef djh77 het volgende:
KapitaalOpMaat twitterde op vrijdag 29-04-2016 om 13:00:42 Deze maand vonden 133 nieuwe #investeerders Kapitaal Op Maat en investeerden volop! Welkom bij ons op de bank! https://t.co/WpWlQUtSX2 reageer retweet
Ik vind 133 nieuwe investeerders behoorlijk veel in 1 maand.
KOM april - #investeringen/project
Driehoek 88
Faja Lobi 395
Lagooni 96
Bodytec 30 schatting
Balloon 20 schatting
Wielercafe 69
Partyboot 281
Vrendly 86
Lodge 206
Coqtail 10 schatting
Totaal 1281

Nieuwe investeerders=133 10% bij benadering. Dat is best de moeite, de crowd groeit gewoon door.
obligatairevrijdag 29 april 2016 @ 13:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 13:01 schreef djh77 het volgende:

[..]

Er zat nog iemand in het project van CCF volgens mij:
peterverhaar twitterde op maandag 25-04-2016 om 11:35:24 Bij vervroegde aflossing hypos betaal je boeterente gelijk CW toekomstige rente, waarom niet bij #crowdlending? reageer retweet
Eentje die dom kletst :) Bij afkoop hypo's betaal je de contante waarde van het verschil in contractrente en huidige marktrente. Niet de volledige toekomstige rente, dat zou een feest voor de bank zijn......
obligatairevrijdag 29 april 2016 @ 13:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 11:12 schreef L.p.a. het volgende:
Nieuw project bij Collin Crowdfund:

Project: Satisfact
Bedrag: ¤ 150.000,-
Looptijd: 60 maanden
Rente: 7,50%
Doel: Groeifinanciering en herfinanciering
Dun & Bradstreet score: Verhoogd risico
Collin Credit Score: Ruim voldoende

Edit: al weer vol
Heeft er nog iemand meegedaan vanuit Fok! ? Ik twijfelde nogal vanwege de onvolledige en onduidelijke zekerheden en de vrij zwakke balans. Voor mijn gevoel heeft dit bedrijf wat moeite met zijn betalingsverplichtingen. Uiteindelijk heb ik hem maar laten lopen.
namliamvrijdag 29 april 2016 @ 13:57
quote:
[quote]Op vrijdag 29 april 2016 13:30 schreef marathon2000 het volgende:
KOM april - #investeringen/project
Driehoek 88
Faja Lobi 395
Lagooni 96
Bodytec 30 schatting
Balloon 20 schatting
Wielercafe 69
Partyboot 281
Vrendly 86
Lodge 206
Coqtail 10 schatting
Totaal 1281

Nieuwe investeerders=133 10% bij benadering. Dat is best de moeite, de crowd groeit gewoon door.
Ja ho even, ga je er voor het gemak wel even vanuit dat het allemaal unieke investerders zijn, zeer waarschijnlijk dat in die 1281 dezelfde investeerders in meerdere projecten zitten !
namliamvrijdag 29 april 2016 @ 13:59
Duplicaat post
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 14:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 10:57 schreef escortmk2 het volgende:
"Als de rente niet volledig voldaan gaat worden heb ik als geldverstrekker geen enkel belang bij een vervroegde aflossing."

Nou, je hebt 100% zekerheid op terugbetaling van het uitgeleende bedrag.
Als je 100% zekerheid wil hebben dan moet je op voorhand al niet aan crowdfunding beginnen ;)
marathon2000vrijdag 29 april 2016 @ 14:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 13:57 schreef namliam het volgende:

[..]

Ja ho even, ga je er voor het gemak wel even vanuit dat het allemaal unieke investerders zijn, zeer waarschijnlijk dat in die 1281 dezelfde investeerders in meerdere projecten zitten !
Klopt, zullen dubbelingen tussen zitten, ach, het is een indicatie.

(en als er dubbeltellingen zijn, zijn er minder dan 1281 investeerders, wat zou betekenen dat de crowd relatief nog sneller groeit :) )
Fundvleesvrijdag 29 april 2016 @ 14:35
quote:
14s.gif Op vrijdag 29 april 2016 14:06 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Als je 100% zekerheid wil hebben dan moet je op voorhand al niet aan crowdfunding beginnen ;)
Hij zegt ook niet dat hij het zoekt, hij zegt dat je het op dat moment meteen hebt. Sowieso is een bijkomend voordeel dat je je geld direct hebt.

Ik ben voor een discount bij vervroegd aflossen, maar 3 maanden zoals bij Collin is te karig.
Speekselkliervrijdag 29 april 2016 @ 14:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 14:11 schreef marathon2000 het volgende:
Klopt, zullen dubbelingen tussen zitten, ach, het is een indicatie.
Er zitten wel honderden dubbelingen in. 'Anonieme Inversteerder' staat er tig keer tussen.
wouvrijdag 29 april 2016 @ 15:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 14:59 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Er zitten wel honderden dubbelingen in. 'Anonieme Inversteerder' staat er tig keer tussen.
Ja, dat is echt een professionele crowdfunder met heel veel geld. Kom ik bij allerlei platformen tegen voor flinke bedragen.

Maar 10% is dan het absolute minimum aan nieuwe CF'rs, waarschijnljik is iets van 25% dan realistischer. Dat is behoorlijk booming. Lijkt me niet dat we blij moeten zijn met zo'n snelle groei. Al is te zeggen dat het aanbod daardoor ook kan groeien. Steeds grotere bedrijven / projecten worden daardoor mogelijk.
djh77vrijdag 29 april 2016 @ 15:06
De top 10 van week 17:
qnidrkcfa4lzl.png
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 15:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 14:35 schreef Fundvlees het volgende:

[..]

Sowieso is een bijkomend voordeel dat je je geld direct hebt.

Ja, ik zie het helemaal niet als een voordeel dat ik mijn geld direct heb. Ik zie het als een nadeel (natuurlijk niet als de rente volledig voldaan is) . Ik moet dan maar weer een nieuw project zien te vinden. De kans dat dit project een mindere is dan het project dat vervroegd aflost is daarbij erg groot. (Daarnaast is de gemiddelde geboden rente ook nog eens lager dan een paar jaar geleden).
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 15:12
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 15:06 schreef djh77 het volgende:
De top 10 van week 17:
[ afbeelding ]
Bedankt voor het wekelijks delen! Wel weer eens een ouderwetse GvE week trouwens.
wouvrijdag 29 april 2016 @ 15:16
quote:
14s.gif Op vrijdag 29 april 2016 15:10 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Ja, ik zie het helemaal niet als een voordeel dat ik mijn geld direct heb. Ik zie het als een nadeel (natuurlijk niet als de rente volledig voldaan is) . Ik moet dan maar weer een nieuw project zien te vinden. De kans dat dit project een mindere is dan het project dat vervroegd aflost is daarbij erg groot. (Daarnaast is de gemiddelde geboden rente ook nog eens lager dan een paar jaar geleden).
Het ligt volledig aan de rentevergoeding. Die van CFF is natuurlijk een lachertje. Maar bij 75% vergoeding zou het ook best interessant kunnen zijn. Als het een 8% rente is en je krijgt 75% van het restant uitbetaald dan heb je gelijk 6% geļncasseerd. Je kunt je geld dan in een heel veilige 4 of 5% rente project stoppen. Dan zou je alsnog aanzienlijk meer overhouden. Al ben ik het met je eens dat je eerst maar weer een goed project zou moeten te vinden.
Daarnaast hangt het ook af van de persoonlijke situatie. Iemand die geen behoefte heeft om de CF-portefeuille nog veel te laten groeien staat er anders in als iemand die nog voor een flink bedrag wil uitbreiden. Als je nog wilt uitbreiden betekent een aflossing alleen maar dat je nog meer projecten moeten vinden.
marathon2000vrijdag 29 april 2016 @ 15:41
Nieuwe GVE:
Yoder Smokers
Project:14331 Zakelijk
Leendoel:Financiering werkkapitaal
Classificatie:3
G-PD percentage:0,07
Creditsafe score:69
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 70.000
Geinvesteerd:¤ 12.300
Product:
Lening
Looptijd:
60 maanden
Rente per jaar:7,0%
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 15:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 15:41 schreef marathon2000 het volgende:
Nieuwe GVE:
Yoder Smokers
Project:14331 Zakelijk
Leendoel:Financiering werkkapitaal
Classificatie:3
G-PD percentage:0,07
Creditsafe score:69
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 70.000
Geinvesteerd:¤ 12.300
Product:
Lening
Looptijd:
60 maanden
Rente per jaar:7,0%
Keurig ^O^ de vermelding dat een bedrijf van de eigenaar in 2009 failliet is gegaan

[ Bericht 3% gewijzigd door Horsemen op 29-04-2016 15:53:12 ]
najra1990vrijdag 29 april 2016 @ 15:45
Keurig dat het oude faillissement benoemd wordt. Laat zien dat GvE ook de opmerkingen meeneemt in volgende publicaties
najra1990vrijdag 29 april 2016 @ 15:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 15:41 schreef marathon2000 het volgende:
Nieuwe GVE:
Yoder Smokers
Project:14331 Zakelijk
Leendoel:Financiering werkkapitaal
Classificatie:3
G-PD percentage:0,07
Creditsafe score:69
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 70.000
Geinvesteerd:¤ 12.300
Product:
Lening
Looptijd:
60 maanden
Rente per jaar:7,0%
en vol...
crowdiefundervrijdag 29 april 2016 @ 15:57
Snel vol, ik heb toch wel mijn twijfels. Maar goed, op naar de volgende.
marathon2000vrijdag 29 april 2016 @ 16:22
Projectenvrijdag: Verse @KOM
https://www.kapitaalopmaat.nl/Meandco

C classificatie
48mnd
8%
150.000
crowdiefundervrijdag 29 april 2016 @ 16:23
Kleding doe ik niet (meer :))
obligatairevrijdag 29 april 2016 @ 16:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:23 schreef crowdiefunder het volgende:
Kleding doe ik niet (meer :))
R&R Trauma? |:( :) (net als ik)
Fundvleesvrijdag 29 april 2016 @ 16:29
quote:
14s.gif Op vrijdag 29 april 2016 15:10 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Ja, ik zie het helemaal niet als een voordeel dat ik mijn geld direct heb. Ik zie het als een nadeel (natuurlijk niet als de rente volledig voldaan is) . Ik moet dan maar weer een nieuw project zien te vinden. De kans dat dit project een mindere is dan het project dat vervroegd aflost is daarbij erg groot. (Daarnaast is de gemiddelde geboden rente ook nog eens lager dan een paar jaar geleden).
Als je een wat/als analyse er op los laat zal je zien dat je met een flinke discount op de aflossingsrente en een flinke discount op de rente die je nu zou krijgen toch beter uit bent als je direct je geld neemt.

Vb. Lening waar nog 100 openstaat met een jaar looptijd tegen 8% rente daar zou je 8 euro op maken (uitgaande van één uitbetaling aan het eind van het jaar). Als die nu direct aflost voor de helft van de rente en je herinvesteert dat direct tegen 6% looptijd 1 jaar. Dan heb je aan het einde van de rit 110.24 euro ipv 108 euro.

Volgens mij is het meer dan conservatief ingesteld dat een project met een rentepercentage van 8% voorheen nu een zelfde risicoprofiel heeft als een project met 6% rente.
marathon2000vrijdag 29 april 2016 @ 16:38
Ik kan niets met dit mode verhaal, hockeystick prognose, financiering via factoring+crowdfunding, geen eigen inbreng ... wel HA, maar 1x woonhuis voor 200K.
Andere financiering, bijv. deels met leveranciers/klanten voor financieren/samenwerken lijkt me beter, het risico voor de crowd vind ik groot. Dus 8% is te weinig ten opzichte van het risico.
crowdiefundervrijdag 29 april 2016 @ 16:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:26 schreef obligataire het volgende:

[..]

R&R Trauma? |:( :) (net als ik)
Nee teveel gelezen in dit topic. Zit wel in de onderbroeken.
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 16:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:29 schreef Fundvlees het volgende:

[..]

Als je een wat/als analyse er op los laat zal je zien dat je met een flinke discount op de aflossingsrente en een flinke discount op de rente die je nu zou krijgen toch beter uit bent als je direct je geld neemt.

Vb. Lening waar nog 100 openstaat met een jaar looptijd tegen 8% rente daar zou je 8 euro op maken (uitgaande van één uitbetaling aan het eind van het jaar). Als die nu direct aflost voor de helft van de rente en je herinvesteert dat direct tegen 6% looptijd 1 jaar. Dan heb je aan het einde van de rit 110.24 euro ipv 108 euro.

Volgens mij is het meer dan conservatief ingesteld dat een project met een rentepercentage van 8% voorheen nu een zelfde risicoprofiel heeft als een project met 6% rente.
Je vergeet er echter in mee te nemen dat de bedrijven die vervroegd kunnen aflossen voor 99,9% de eindstreep toch wel zouden halen. Dat moet je met je nieuwe project maar weer afwachten.
Maar goed, gelukkig bekijken we het allemaal op onze eigen manier want anders kwamen heel veel projecten überhaupt niet vol :)
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 16:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:26 schreef obligataire het volgende:

[..]

R&R Trauma? |:( :) (net als ik)
Hier nog een en dit verhaal heeft veel overeenkomsten. Ik pas ook even.
AQuila360vrijdag 29 april 2016 @ 16:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:23 schreef crowdiefunder het volgende:
Kleding doe ik niet (meer :))
Heb juist een paar succesvolle kleding projecten gedaan, waren wel al bestaande die er al een redelijk tijd waren.
djh77vrijdag 29 april 2016 @ 17:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:22 schreef marathon2000 het volgende:
Projectenvrijdag: Verse @KOM
https://www.kapitaalopmaat.nl/Meandco

C classificatie
48mnd
8%
150.000
Nu al kansloos. Dit soort projecten zou de maximale rente moeten bieden (9,5%), maar zelfs dan denk ik zal het erg lastig worden om even 150K te funden
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 17:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 16:59 schreef AQuila360 het volgende:

[..]

Heb juist een paar succesvolle kleding projecten gedaan, waren wel al bestaande die er al een redelijk tijd waren.
Ik heb er ook nog 1 of 2 , maar dan nog lopend. Ik heb er nog geen die succesvol hebben terugbetaald.
Speekselkliervrijdag 29 april 2016 @ 17:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 17:22 schreef djh77 het volgende:
Nu al kansloos. Dit soort projecten zou de maximale rente moeten bieden (9,5%), maar zelfs dan denk ik zal het erg lastig worden om even 150K te funden
Iets wat niets is wordt niet iets door er een hoge rente aan te koppelen.

Verder wel een leuk defaultje.
Overwaarde op een huis waar al hypotheek op zit, een VOFje en een BV'tje.
Uitwinnen kan nog een flinke kluif zijn.

en helaas, ook weer geen sparkholder.
NaRegenDeZonvrijdag 29 april 2016 @ 17:32
quote:
14s.gif Op vrijdag 29 april 2016 15:44 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Keurig ^O^ de vermelding dat een bedrijf van de eigenaar in 2009 failliet is gegaan
Dan is het continue GvE op dit soort zaken aanspreken niet voor niets geweest.
Dit is essentiėle beleggers info en die hoort in de pitch. Ben blij dat men dit nu ook beseft! :) ^O^
Dwarsindewegvrijdag 29 april 2016 @ 17:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 12:35 schreef Blik het volgende:

[..]

Welke is dat, alleen een nummer zegt me niet zoveel
SPOILER
NaRegenDeZonvrijdag 29 april 2016 @ 18:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2016 11:48 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuwe Collin voor de statistieken. Hij is al weer vol.
Kon deze gasflessen distributeur nog wel meenemen. Ervaren ondernemer, hoofdelijk aansprakelijk, met wat overwaarde in onroerend goed. Eerste jaren onderneming uit eigen zak gefinancierd, werkkapitaal voor verdere uitrol. Lijkt me niet verkeerd.

Leningaanvrager: Safefill Netherlands
Doel van de lening: Werkkapitaal
Leningbedrag: ¤ 150.000
Rente: 7,00 %
Looptijd: 60 maanden
Safefill Netherlands v.o.f. houdt zich bezig met de import en distributie van lichtgewicht kunststof gasflessen die speciaal ontworpen zijn voor het zelf vullen aan de lpg-pomp. Het bedrijf is in 2012 opgestart door Hans Havenaar. Hij zag een nieuwe markt ontstaan op het gebied van gasflessen die de bestaande markt met zware gasflessen kan aanvullen/vervangen. Met name voor mensen die veel reizen in Europa met camper en caravan zijn deze flessen een uitkomst. De Collin Credit Score is Goed.

Toevallig de gasflessen pitch nog even nagelezen. Las in de Q&A wat opmerkingen, die geplaatst zijn na het vollopen van de pitch door enige investeerders die de branche kennen, en die toch wat beren op de weg zagen.
Je mag deze flessen als particulier in het geheel niet vullen aan de LPG pomp in NL. En dat is nu net het grote voordeel volgens de pitch. Dat is toch wel vervelend zeker als dit verbod ook in andere landen van kracht zou gaan worden.
Heb net dus maar mijn investering terug getrokken. Overigens dat gaat bij Collin net zo eenvoudig als investeren. Finkje plaatsen en code van telefoon invoeren en klaar.

Vervelend is natuurlijk wel dat ik het nu achteraf toevallig lees. Ik had het liever in de pitch gelezen. Of gelijk bij de Q&A tijdens het investeren.

Zouden de vragen weer wat opgehouden zijn? Ik heb zelf ook wel eens gemerkt dat een vraag er een paar uur over doet voor hij geplaatst wordt.

Afijn voor mij is het opgelost. Maar als er nog andere zijn die in de gasflessen handel geļnvesteerd hebben zou ik toch zeker even de Q&A bij het project lezen. Mij heeft het in ieder geval op andere gedachten gebracht.
Ernie58vrijdag 29 april 2016 @ 19:21
Nieuwe op GvE, zit al een heel eind vol. Ik laat hem lopen.

Fietsverhuur Veerhaven Texel
Project:14466 Zakelijk
Leendoel: Overige bedrijfsmiddelen
Classificatie:5
G-PD percentage: 0,34
Creditsafe score: 81
Kredietbedrag:¤ 125.000
Geinvesteerd:¤ 76.600
Looptijd: 60 maanden
Rente per jaar: 8,0%

[ Bericht 6% gewijzigd door Ernie58 op 29-04-2016 19:27:10 ]
crowdiefundervrijdag 29 april 2016 @ 19:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 19:21 schreef Ernie58 het volgende:
Nieuwe op GvE, zit al een heel eind vol.

Fietsverhuur Veerhaven Texel
Project:14466 Zakelijk
Leendoel:Overige bedrijfsmiddelen
Classificatie:5
G-PD percentage:0,34
Creditsafe score:81
Inschrijfperiode nog 60 dagen
Kredietbedrag:¤ 125.000
Geinvesteerd:¤ 76.600
Product:
Lening
Looptijd:
60 maanden
Rente per jaar:8,0%
Ze gaan er onder andere een lening van FC mee herfinancieren (die is 10,17). Ik laat hem ook lopen iig.
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 19:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 19:21 schreef Ernie58 het volgende:
Nieuwe op GvE, zit al een heel eind vol. Ik laat hem lopen.

Fietsverhuur Veerhaven Texel
Project:14466 Zakelijk
Leendoel: Overige bedrijfsmiddelen
Classificatie:5
G-PD percentage: 0,34
Creditsafe score: 81
Kredietbedrag:¤ 125.000
Geinvesteerd:¤ 76.600
Looptijd: 60 maanden
Rente per jaar: 8,0%
"Wij investeren zelf ook regelmatig bij enkele platforms waaronder Geldvoorelkaar.nl"

Ze hadden beter kunnen investeren in hun eigen bedrijf. Daarnaast nog een paar puntjes waaraan ik mij erger, dus ik pas.
namliamvrijdag 29 april 2016 @ 19:53
Zojuist een leuke doos mogen leegplukken, met dank aan Faja Lobi :)

Vanavond lekker aan de banana chippies, morgen roti eten :)
Horsemenvrijdag 29 april 2016 @ 20:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 19:53 schreef namliam het volgende:
Zojuist een leuke doos mogen leegplukken, met dank aan Faja Lobi :)

Vanavond lekker aan de banana chippies, morgen roti eten :)
Geniet ervan en eet smakelijk! :-)
RamboDirkvrijdag 29 april 2016 @ 20:36
wel crap de laatste tijd, die projecten zitten binnen no-time vol.... Nauwelijks kan om cijfers te bekijken etc. :')

kansloos ook dat Collin met de Rabobank gaat samenwerken, gaan de banken zich toch weer in het feestje mengen :') Het hele idee van crowfunden was toch juist dat het buiten de gevestigde orde van de financiėle sector om zou gaan.
escortmk2vrijdag 29 april 2016 @ 22:16
als "de crowd" de projecten waar banken bij betrokken links laat liggen, stopt het vanzelf.
obligatairevrijdag 29 april 2016 @ 23:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 april 2016 18:42 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]

Toevallig de gasflessen pitch nog even nagelezen. Las in de Q&A wat opmerkingen, die geplaatst zijn na het vollopen van de pitch door enige investeerders die de branche kennen, en die toch wat beren op de weg zagen.
Je mag deze flessen als particulier in het geheel niet vullen aan de LPG pomp in NL. En dat is nu net het grote voordeel volgens de pitch. Dat is toch wel vervelend zeker als dit verbod ook in andere landen van kracht zou gaan worden.
Heb net dus maar mijn investering terug getrokken. Overigens dat gaat bij Collin net zo eenvoudig als investeren. Finkje plaatsen en code van telefoon invoeren en klaar.

Vervelend is natuurlijk wel dat ik het nu achteraf toevallig lees. Ik had het liever in de pitch gelezen. Of gelijk bij de Q&A tijdens het investeren.

Zouden de vragen weer wat opgehouden zijn? Ik heb zelf ook wel eens gemerkt dat een vraag er een paar uur over doet voor hij geplaatst wordt.

Afijn voor mij is het opgelost. Maar als er nog andere zijn die in de gasflessen handel geļnvesteerd hebben zou ik toch zeker even de Q&A bij het project lezen. Mij heeft het in ieder geval op andere gedachten gebracht.
Mij ook. Plus dat er nog wat meer zaken zijn die om terughoudendheid vragen zoals het punt van de zekerheden.
Tsundokuzaterdag 30 april 2016 @ 17:34
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 april 2016 19:25 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Ze gaan er onder andere een lening van FC mee herfinancieren (die is 10,17). Ik laat hem ook lopen iig.
Ik zit met het minimale bedrag in die van FC. Op de site staat: "Als u uw krediet voortijdig algeheel wilt aflossen, is dat bij Funding Circle, anders dan bij banken, geheel kosteloos."

Dat is voor investeerders dus nog beroerder dan de regeling bij CCF (3 maanden rente)
crowdiefunderzaterdag 30 april 2016 @ 18:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 april 2016 17:34 schreef Tsundoku het volgende:

[..]

Ik zit met het minimale bedrag in die van FC. Op de site staat: "Als u uw krediet voortijdig algeheel wilt aflossen, is dat bij Funding Circle, anders dan bij banken, geheel kosteloos."

Dat is voor investeerders dus nog beroerder dan de regeling bij CCF (3 maanden rente)
Kan ook zijn dat ze daarmee bedoelen dat er geen boete verschuldigd is. Ik ken nog geen projecten bij FC die voortijdig zijn afgelost.
Tsundokuzaterdag 30 april 2016 @ 18:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 april 2016 18:01 schreef crowdiefunder het volgende:

[..]

Kan ook zijn dat ze daarmee bedoelen dat er geen boete verschuldigd is. Ik ken nog geen projecten bij FC die voortijdig zijn afgelost.
Ik hoop het, maar ik vermoed van niet. Binnen enkele weken zal ik wel wat van FC vernemen over de vervroegde terugbetaling. Bij mijn weten is dit inderdaad de eerste...

[ Bericht 0% gewijzigd door Tsundoku op 30-04-2016 18:37:28 ]
crowdiefunderzaterdag 30 april 2016 @ 18:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 april 2016 18:28 schreef Tsundoku het volgende:

[..]

Ik hoop het, maar ik vermoed van niet. Binnen enkele weken zal ik wel wat van FC vernemen over de vervroegde terugbetaling. Bij mijn weten is dit inderdaad de eerste...
Als je er niets over hoort hebben ze gewoon wat extra geld nodig en noemen ze dit herfinancieren :) wel goede manier om het te controleren aangezien we hier iemand op het forum hebben die in het project zit.
obligatairezondag 1 mei 2016 @ 10:28
Bij Money Brothers zit het project True Talk/Beppfund nu 75% vol dus kreeg een verzoek om te betalen. Echter als je op de betaallink klikt komt de melding dat de investering zou zijn verlopen en er opnieuw geļnvesteerd moet worden??

Maar wel een mail sturen (dus ze kennen me nog).......... Nog maar een keer dan :?
crowdiefunderzondag 1 mei 2016 @ 15:16
http://www.rtlz.nl/financ(...)owdfunden-het-kan-nu

Het wordt steeds gekker :)
Horsemenzondag 1 mei 2016 @ 15:22
quote:
8)7 -O-
najra1990zondag 1 mei 2016 @ 18:30
interessant... Vandaag eens een vergelijk rekensommetje gemaakt. Ik was benieuwd omdat op dit moment m'n rendement door afschrijvingen negatief is, omdat er een aantal grote projecten zijn omgevallen (en dus volledig afgeschreven...) Hier de resultaten:
de genoemde percentages zijn constant ten opzichte van het totaal bedrag wat is geļnvesteerd. Er is geen rekening gehouden met rente per jaar oid, dit moet gewoon gezien worden als tussenstand na 3,5 jaar crowdfunden:

Huidige ontvangen rente - afschrijvingen tov totaal geinvesteerd vermogen: -0,72%
Als ik ipv verschillende bedragen, steeds hetzelfde bedrag zou investeren zou dit : +1,42% zijn
Als ik vervolgens geen klasse 5 projecten gedaan zou hebben, zou dit +4,3% zijn.

De investeringstactiek die ik dus ruim een half jaar geleden heb toegepast (steeds hetzelfde bedrag en niet meer de hoogste risico classificaties) wordt hiermee dus nog eens onderbouwd :)
Mijnenvegermaandag 2 mei 2016 @ 10:02
Via Lendahand is er inmiddels 7 miljoen euro geļnvesteerd . Was er niet vorige maand ergens een borrel om de 5 miljoen te vieren?
marathon2000maandag 2 mei 2016 @ 11:03
quote:
2s.gif Op maandag 2 mei 2016 10:02 schreef Mijnenveger het volgende:
Via Lendahand is er inmiddels 7 miljoen euro geļnvesteerd . Was er niet vorige maand ergens een borrel om de 5 miljoen te vieren?
Opmerkelijke omzetgroei @Lendahand, in februari werd de mark van 5mln doorbroken, eind maart stond de teller op 5.85mln, dus in april moet een dikke miljoen zijn binnen geharkt.
Er waren veel nieuwe projecten in Cambodja, Mongolie en Filipijnen en je ziet nu dat de projecten niet binnen 1 dag vol geschreven zijn.
lolnoob123maandag 2 mei 2016 @ 11:14
De nieuwe projecten van Lendahand zijn ook wel wat minder aantrekkelijk met 36 of 48 maanden. Van Lendahand vond ik het juist fijn dat je na een jaar je geld weer terug had.
marathon2000maandag 2 mei 2016 @ 11:20
Lendahand leningen vanaf 2015:
(per eind april2016 is dus ca. 7mln uitgeleend, waarvan ruim 1.1mln in de maand april)

uitgeleend uitgeleend/mnd
Q1 2015 1.125.900
apr-15 1.753.150
mei-15 2.064.150 311.000
jun-15 2.354.700 290.550
jul-15 2.605.300 250.600
aug-15 2.858.100 252.800
sep-15 3.183.250 325.150
okt-15 3.559.150 375.900
nov-15 3.964.900 405.750
dec-15 4.575.650 610.750
jan-16 4.807.550 231.900
feb-16 5.247.350 439.800
mrt-16 5.850.550 603.200
apr-16 7.000.000 1.149.450
escortmk2maandag 2 mei 2016 @ 15:43
Nieuw bij HCN:

http://www.horecacrowdfun(...)ail/snckbr-amsterdam

Veel geld nodig, lange looptijd, locatie en slechts 7% rente en ik wil wat meer spreiden over platforms en branches, dus ik sla 'm over.
bleyenburgmaandag 2 mei 2016 @ 16:44
nieuwe op FNC
4 jaar 10,16%
¤ 55.000

eens even op m'n gemakje doorlezen
bleyenburgmaandag 2 mei 2016 @ 16:44
Die snackbar doe ik niet
escortmk2maandag 2 mei 2016 @ 16:49
HCN projecten lopen sowieso niet zo achterlijk snel meer.

Komen wel vol, maar niet meer binnen een paar uur. Gezonde zaak wmb.
escortmk2maandag 2 mei 2016 @ 16:54
quote:
0s.gif Op maandag 2 mei 2016 16:44 schreef bleyenburg het volgende:
nieuwe op FNC
4 jaar 10,16%
¤ 55.000

eens even op m'n gemakje doorlezen
Zoveel valt er niet te lezen...
samloodmaandag 2 mei 2016 @ 17:10
is er iemand op het fokforum in het bezit van een exelsheet waar je het rendement kan berekenen
en deze wil delen
Piet__Piraatmaandag 2 mei 2016 @ 17:19
quote:
0s.gif Op maandag 2 mei 2016 11:14 schreef lolnoob123 het volgende:
De nieuwe projecten van Lendahand zijn ook wel wat minder aantrekkelijk met 36 of 48 maanden. Van Lendahand vond ik het juist fijn dat je na een jaar je geld weer terug had.
Same here. Ik vond het juist leuke spielerei omdat het voor korte tijden was. Ik heb door niet goed opletten geļnvesteerd in één project van 36 maanden en dat vind ik eigenlijk al te lang. De kracht zat 'm voor mij in de korte looptijd, maar gezien de investeringen in april denken velen daar anders over. Vier jaar bij een bijna compleet anonieme partner wegzetten en dan maar 4% krijgen vind ik vrij karig eigenlijk.
najra1990maandag 2 mei 2016 @ 18:18
mmm, volgens mij zou er nog een vordering van GvE moeten zijn van zo'n 220K... die kan ik hier dus nog niet terugvinden...:
SPOILER
ligt dit nou aan mij, of klopt er iets niet..?
Ernie58maandag 2 mei 2016 @ 18:25
quote:
0s.gif Op maandag 2 mei 2016 18:18 schreef najra1990 het volgende:
mmm, volgens mij zou er nog een vordering van GvE moeten zijn van zo'n 220K... die kan ik hier dus nog niet terugvinden...:
SPOILER
ligt dit nou aan mij, of klopt er iets niet..?
Ik denk dat de vordering nog wel wat meer dan 220K is. Er zijn nl. 2 GvE projecten van elk circa 300K geklapt.
Van het eerste project waren 13 van de 48 termijnen terug betaald en van het tweede pas 9 van de 48.

[ Bericht 4% gewijzigd door Ernie58 op 02-05-2016 18:34:21 ]
gve74maandag 2 mei 2016 @ 20:18
quote:
0s.gif Op maandag 2 mei 2016 18:25 schreef Ernie58 het volgende:

[..]

Ik denk dat de vordering nog wel wat meer dan 220K is. Er zijn nl. 2 GvE projecten van elk circa 300K geklapt.
Van het eerste project waren 13 van de 48 termijnen terug betaald en van het tweede pas 9 van de 48.
Hmmm..ik zie helemaal geen vordering staan van de crowd of gve in het verslag. Of kijk ik niet goed?
Horsemenmaandag 2 mei 2016 @ 20:47
quote:
1s.gif Op maandag 2 mei 2016 20:18 schreef gve74 het volgende:

[..]

Hmmm..ik zie helemaal geen vordering staan van de crowd of gve in het verslag. Of kijk ik niet goed?
Ik denk dat het verstandig is dat iemand die in dit project zit GvE hier op wijst en te vragen naar een update.
Speekselkliermaandag 2 mei 2016 @ 21:01
Ik begrijp uit het verslag dat er tot op heden 6,25 euro te verdelen valt?
paardendoktermaandag 2 mei 2016 @ 21:14
quote:
1s.gif Op maandag 2 mei 2016 20:18 schreef gve74 het volgende:

[..]

Hmmm..ik zie helemaal geen vordering staan van de crowd of gve in het verslag. Of kijk ik niet goed?
de crowd wordt summier genoemd onder 5.1 (zie https://we.tl/czMZhCKxzw )
Kennelijk heeft GvE zich nog niet bij de curator gemeld ?
NB1908dinsdag 3 mei 2016 @ 07:43
quote:
0s.gif Op maandag 2 mei 2016 21:14 schreef paardendokter het volgende:

[..]

de crowd wordt summier genoemd onder 5.1 (zie https://we.tl/czMZhCKxzw )
Kennelijk heeft GvE zich nog niet bij de curator gemeld ?
Iemand toevallig al een vraag gesteld hierover aan GVE?
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 10:10
Reactie van KoM op de negatieve aflossingscapaciteit van het kleding project.

Een nieuwe uitzondering:
Een negatieve aflossingscapaciteit in combinatie met een hockeystick prognose kan bij KoM gewoon worden ingediend.
bleyenburgdinsdag 3 mei 2016 @ 10:38
Knettergek
Piet__Piraatdinsdag 3 mei 2016 @ 11:24
Je hoeft dus eigenlijk alleen maar een keer creatief te rekenen om bij KoM binnen te kunnen komen.
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 11:48
Nou niet zozeer creatief.
Je moet gewoon andersom rekenen.

Bij het bedrag dat je wil lenen hoort een aflossing en dus een bepaalde omzet.
Als je vervolgens aangeeft dat je die omzet in de toekomst denkt te gaan halen is KoM tevreden.
Dat je die omzet in het verleden nooit gehaald hebt doet niet ter zake.
Graankorreldinsdag 3 mei 2016 @ 11:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 07:43 schreef NB1908 het volgende:

[..]

Iemand toevallig al een vraag gesteld hierover aan GVE?
Ik zit hier (ook) in. Nog geen vraag hierover gesteld aan GVE. Heb daar nu geen tijd voor, als niemand anders dat voor vanavond heeft gedaan zal ik vanavond even een mail naar ze sturen.
Piet__Piraatdinsdag 3 mei 2016 @ 11:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 11:48 schreef Speekselklier het volgende:
Nou niet zozeer creatief.
Je moet gewoon andersom rekenen.

Bij het bedrag dat je wil lenen hoort een aflossing en dus een bepaalde omzet.
Als je vervolgens aangeeft dat je die omzet in de toekomst denkt te gaan halen is KoM tevreden.
Dat je die omzet in het verleden nooit gehaald hebt doet niet ter zake.
Dat vind ik creatief rekenen.

Overigens net mail van KoM dat een project dat een achterstand had deze weer heeft ingelopen en ook voor deze maand weer netjes heeft betaald. Da's fijn :)
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 12:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 11:53 schreef Piet__Piraat het volgende:

[..]

Dat vind ik creatief rekenen.

Overigens net mail van KoM dat een project dat een achterstand had deze weer heeft ingelopen en ook voor deze maand weer netjes heeft betaald. Da's fijn :)
Ik heb liever dat ze het puntje van de verpanding regelen. Een paar dagen te laat betalen heb kik geen slapeloze nachten van.
djh77dinsdag 3 mei 2016 @ 14:01
De diervoedinggroothandel uit het oosten is terug: https://www.kapitaalopmaat.nl/EUPET

Dit keer op KoM
djh77dinsdag 3 mei 2016 @ 14:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 11:24 schreef Piet__Piraat het volgende:
Je hoeft dus eigenlijk alleen maar een keer creatief te rekenen om bij KoM binnen te kunnen komen.
Heel bizar. Bij sommige projecten rekenen ze de aflossingscapaciteit zonder de aflossing. Het eerste jaar is de capaciteit dan 1,00. Het gemiddelde over twee jaar is dan altijd gemiddeld boven de 0,50.
https://www.kapitaalopmaa(...)sing-Coqtail-(1).pdf
Horsemendinsdag 3 mei 2016 @ 14:20
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 14:01 schreef djh77 het volgende:
De diervoedinggroothandel uit het oosten is terug: https://www.kapitaalopmaat.nl/EUPET

Dit keer op KoM
Wederom op KoM toch of zit ik er nu naast? Of heeft EUPET ook nog een ander platform uitgeprobeerd?

“Op hetzelfde adres is ook de Nederlandse groothandel / Dierservice Nederland gevestigd. Deze groothandel is een goede klant van ons en zij kopen bijna al hun producten via EUPET B.V. in.”

“Let op! Bij succesvolle funding en afhankelijk van de uiteindelijk gerealiseerde resultaten in 2016, zal er op termijn een 2e tranche via KOM volgen.”

Mooi dat ze het alvast melden. Dan weten ook de investeerders van dit project dat e.e.a. van de zekerheden op termijn zullen moeten worden gedeeld.

Ik weet dat het formeel niet klopt maar ik zie dit als een nieuwe Dierservice. Misschien is het wat voor NRDZ :+ maar ik ben niet zo gek op Dierservice en alles daaraan gelieerd. Als je hem helemaal los ziet van Dierservice dan ziet het er overigens nog redelijk uit.
Incitatus3dinsdag 3 mei 2016 @ 14:23
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 14:01 schreef djh77 het volgende:
De diervoedinggroothandel uit het oosten is terug: https://www.kapitaalopmaat.nl/EUPET

Dit keer op KoM
Er ontstaat zo een flinke keten van bv's die elkaar in leven houden. Lees ook weer heel veel ambities en bijna-toezeggingen. Zou me niet verbazen als hier binnenkort ergens een eerste dominosteentje omvalt.
rockenfellerdinsdag 3 mei 2016 @ 14:34
quote:
14s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 14:20 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Mooi dat ze het alvast melden. Dan weten ook de investeerders van dit project dat e.e.a. van de zekerheden op termijn zullen moeten worden gedeeld.

Hoeft niet. Oudere pandrechten gaan voor op jongere.
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 15:09
quote:
14s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 14:20 schreef Horsemen het volgende:
Mooi dat ze het alvast melden. Dan weten ook de investeerders van dit project dat e.e.a. van de zekerheden op termijn zullen moeten worden gedeeld.
geen zorgen, als het gaat zoals het vorige diervoeder imperium uit Aalten (pa Rensink) hoef je je geen zorgen over de verdeling te maken.

Het wordt weer een aardige kerstboom als ik het zo lees. Want naast Schirpenbach kom ik weer wat Rensinkjes tegen.
En in de voetsporen van papa: het eerste lijntje met duitsland is ook alweer aanwezig:
https://www.moneyhouse.de/Fair-Pack-GmbH-Bocholt

[ Bericht 2% gewijzigd door Speekselklier op 03-05-2016 15:35:14 ]
marathon2000dinsdag 3 mei 2016 @ 15:44
Eupet verhaal klinkt best aardig, maar ik word ook niet blij van de hele kerstboom

Dierenimperium, reeds gefund voor 225K, daar kan nog meer bij
Overname Dierenservice NL nov'15 ¤ 74.500 Maren Holding BV&HA M.Rensink 7,50%
Werkkapitaal Franchise dec'15 ¤ 57.500 Maren Holding BV&HA M.Rensink 7,50%
Werkkapitaal Lichtenvoorde dec/jan ¤ 50.000 Maren Holding BV&HA M Rensink 7,50%
Werkkapitaal Aalten jan'16 ¤ 43.000 Maren Holding BV&HA M Rensink 7,50%
Werkkapitaal EUPET mei'16 ¤ 160.000HASchirpenbach+3xholding,2xmevRensink7.5%
Totaal: ¤ 385.000
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 15:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 15:44 schreef marathon2000 het volgende:
Eupet verhaal klinkt best aardig, maar ik word ook niet blij van de hele kerstboom

Dierenimperium, reeds gefund voor 225K, daar kan nog meer bij
Overname Dierenservice NL nov'15 ¤ 74.500 Maren Holding BV&HA M.Rensink 7,50%
Werkkapitaal Franchise dec'15 ¤ 57.500 Maren Holding BV&HA M.Rensink 7,50%
Werkkapitaal Lichtenvoorde dec/jan ¤ 50.000 Maren Holding BV&HA M Rensink 7,50%
Werkkapitaal Aalten jan'16 ¤ 43.000 Maren Holding BV&HA M Rensink 7,50%
Werkkapitaal EUPET mei'16 ¤ 160.000HASchirpenbach+3xholding,2xmevRensink7.5%
Totaal: ¤ 385.000
Want jij denk dat deze NIET op een of andere manier gefund is?
Fair-Pack-GmbH-Bocholt opgericht 2016 Schirpenbach + Rensink
Horsemendinsdag 3 mei 2016 @ 16:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 15:59 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Want jij denk dat deze NIET op een of andere manier gefund is?
Fair-Pack-GmbH-Bocholt opgericht 2016 Schirpenbach + Rensink
Je moet wel erg graag van je geld af willen als je hierin of een van de vorige projecten je geld stopt. :X
marathon2000dinsdag 3 mei 2016 @ 16:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 15:59 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Want jij denk dat deze NIET op een of andere manier gefund is?
Fair-Pack-GmbH-Bocholt opgericht 2016 Schirpenbach + Rensink
Die hoort ook in het rijtje thuis, alleen een keer niet via KOM gefund ...
In februari 2016 opgericht bij onze oosterburen, ze houden er de vaart in.
Benieuwd wat de volgende is.
Vanaf begin af aan geen gevoel gehad, dus de fam.Rensink moet andere financiers dan mijn persoon zoeken.
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 16:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 16:06 schreef marathon2000 het volgende:

[..]

Die hoort ook in het rijtje thuis, alleen een keer niet via KOM gefund ...
In februari 2016 opgericht bij onze oosterburen, ze houden er de vaart in.
Benieuwd wat de volgende is.
Vanaf begin af aan geen gevoel gehad, dus de fam.Rensink moet andere financiers dan mijn persoon zoeken.
De financiering zal dienen voor:
- de aankoop van de voorgedrukte verpakkingen.

En laat FairPack gmbh nou een klein verpakkingsbedrijfje zijn.
Incitatus3dinsdag 3 mei 2016 @ 16:31
Vanmiddag eindelijk eens even binnengelopen bij project 12372 Espressobar Kaffi. En ik moet zeggen: ze hebben er een mooie, nette zaak van gemaakt. Niet druk op het moment dat ik er was, maar goede aanloop wel, en een goed bord buiten. Prima zaak, met een straf bakkie koffie to-go voor 1,8 (ben me niet te buiten gegaan ;)). De locatie is minder mooi dan ik dacht, wat verstopt in het gebouw, maar al met al ziet het er prima uit.
bleyenburgdinsdag 3 mei 2016 @ 16:56
uit de Q&A op KOM blijkt dat ze geen verpakkingen vestzak-broekzak gaan doen met Fair Pack :)
Speekselklierdinsdag 3 mei 2016 @ 16:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 16:56 schreef bleyenburg het volgende:
uit de Q&A op KOM blijkt dat ze geen verpakkingen vestzak-broekzak gaan doen met Fair Pack :)
dit zegt de duitse kvk:
Verkauf von Tierfutter und -bedarf, Graphikdruck, Postmanagement, Versand und Verpackung fremder Artikel, Messeservice sowie der Verkauf von Tonern und Büroartikel.
bleyenburgdinsdag 3 mei 2016 @ 17:01
nou, dan ga ik de vraag herformuleren en verder definiėren :)
bleyenburgdinsdag 3 mei 2016 @ 17:14
nou, de aap is uit de mouw. Ze doen wel dingetjes samen....gezellig ;)
djh77dinsdag 3 mei 2016 @ 17:44
quote:
14s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 14:20 schreef Horsemen het volgende:

[..]

Wederom op KoM toch of zit ik er nu naast? Of heeft EUPET ook nog een ander platform geprobeerd?
EUPET heeft financiering geprobeerd te krijgen via GvE. Deze is toen door GvE teruggetrokken nadat de crowd had gemeld dat dezelfde zekerheden waren verstrekt als het 1e dierservice project die weer door KoM was terugetrokken.
Horsemendinsdag 3 mei 2016 @ 17:53
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 mei 2016 17:44 schreef djh77 het volgende:

[..]

EUPET heeft financiering geprobeerd te krijgen via GvE. Deze is toen door GvE teruggetrokken nadat de crowd had gemeld dat dezelfde zekerheden waren verstrekt als het 1e dierservice project die weer door KoM was terugetrokken.
O, ja. Zo iets was het ja. Te Triest voor woorden eigenlijk. :'( :N