Vrij weinig. De vraag die relevant is is of Wilders strafbaar is. Of niet. Hoeveel aangiftes er zijn gedaan maakt niet uit.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:53 schreef agter het volgende:
Wat heeft die aangifte te maken met het proces, precies?
Mss moet je zelf aangifte doen?quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:53 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik zit net het hele artikel in de Telegraaf te lezen. Dit is ook wel schandalig:
"De agent heeft het aangifteformulier ingevuld. Wat hij erop vermeldde weet de aangever niet. Hij kan niet lezen en de agent las het ook niet voor. Er werd hem verteld dat hij een handtekening moest plaatsen. Een tolk was niet aanwezig en het vertaalwerk werd gedaan door een gemeenteraadslid van de PVDA."
Het wordt hier echt langzamerhand een bananenrepubliek.
Als er een proces is, dan is hij strafbaar, dat geeft het woord aan: nl. tijdens een proces kun je straf krijgen. Hoeft niet, maar kan wel.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:54 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Vrij weinig. De vraag die relevant is is of Wilders strafbaar is. Of niet. Hoeveel aangiftes er zijn gedaan maakt niet uit.
Was het maar waar.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:55 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ja, hilarisch man. De wereldvreemdheid die je hier tentoonspreidt dan.
niet helemaal. want de hoeveelheid aangiftes zal aangegrepen worden door de aanklager om te 'bewijzen' dat veel mensen gekwetst zijn door zijn uitspraak. Door dit soort nieuws is dat argument niet zoveel meer waard.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:54 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Vrij weinig. De vraag die relevant is is of Wilders strafbaar is. Of niet. Hoeveel aangiftes er zijn gedaan maakt niet uit.
Dat zei ik ook al, daarnaast heeft het OM een eigen taak natuurlijk.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:03 schreef Bensel het volgende:
[..]
niet helemaal. want de hoeveelheid aangiftes zal aangegrepen worden door de aanklager om te 'bewijzen' dat veel mensen gekwetst zijn door zijn uitspraak. Door dit soort nieuws is dat argument niet zoveel meer waard.
Als de mogelijkheid tot schikken er zou zijn dan gaat Wilders dat echt nooit doen. Elke suggestie van ongelijk aangeven heeft Wilders tot nu toe altijd de kop ingedrukt.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:37 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Gaat zo niet gebeuren hoor. In VS wel, daarom ben ik deels wel fan van het Amerikaanse systeem, alhoewel dat ook veel flaws kent.
Maar nochtans kun je dit wel gooien op schikken voordat het een proces wordt, denk ik, als goeie advocaat.
Ja, okee, wrs heb je gelijk, Wilders gaat ook niet schikken, maar dit uitnutten ten volle, wat dat betreft net een moslim. Huilie-huilie.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:10 schreef karton2 het volgende:
[..]
Als de mogelijkheid tot schikken er zou zijn dan gaat Wilders dat echt nooit doen. Elke suggestie van ongelijk aangeven heeft Wilders tot nu toe altijd de kop ingedrukt.
Wilders gaat constant roepen dat het een politiek proces is en dat het OM gekleurd is. Dat zag je al bij de klacht over de persvoorlichter die Wilders verkeerd citeerde, nu komen er tig foute aangiftes overheen. Het OM is irrationeel geweest en is vanwege een hype op Wilders gesprongen, omdat Wilders niet in het politieke straatje van het OM past.
Politiek is hij niet kapot te krijgen, dan maar via de rechtbank. Simpel.
Past precies bij z'n anti-establishmentpolitiek en/of opportunistische politiek.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, okee, wrs heb je gelijk, Wilders gaat ook niet schikken, maar dit uitnutten ten volle, wat dat betreft een moslim. Huilie-huilie.
Heb je gelijk in idd.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:14 schreef karton2 het volgende:
[..]
Past precies bij z'n anti-establishmentpolitiek en/of opportunistische politiek.
Mijn argumenten stonden er al. Die voor jouw stelling niet.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 19:47 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Zo, goed onderbouwd, gewoon zonder argumenten 'onzin' roepen.
Ja, maar dit is geen routine strafzaak he, of denk je van wel? Daar heb ik ook al het nodige over geschreven.quote:De vervolgingsbeslissing ligt inderdaad bij het OM. Dat heb ik nooit ontkend, ik zeg dat een strafzaak meestal bij de politie begint. Nogal logisch, de politie krijgt een aangifte binnen of er wordt met 112 gebeld.
Het OM is geen borreltafel vol PVV-ers die feiten kunnen negeren en wetsinterpretaties kunnen verzinnen die het beste in hun straatje passen. Ze hebben een wet, en ze hebben beoordelingsruimte die niet vrij is, in die zin dat ze een keuze om te seponeren moeten kunnen onderbouwen met geaccepteerde argumenten. Het tegengaan van aandacht voor en electoraal succes van Wilders hoort daar niet bij. Dus het is heel goed mogelijk dat ze met frisse tegenzin de vervolging aanvangen omdat de wet en het beleid daartoe dwingen.quote:Het OM zit er niet op te wachten, terwijl het OM wel denkt dat de woorden van Wilders strafbaar zijn? Dit zijn je eigen woorden.
Wil het OM nu wel of niet vervolgen?
Op eentje na wel. Een aangifte met betrekking tot een feitencomplex dwingt tot een beslissing over het vervolgen of niet vervolgen. De hoogte van de stapel is volkomen irrelevant.quote:Je kan gewoon niet om het feit heen dat het OM natuurlijk ook die berg aangiftes ziet, die kunnen ook niet genegeerd worden.
In het algemeen weet ik niet of het wel zo'n goed idee is dat iedereen maar mag zien wie er aangifte van een misdrijf heeft gedaan, getuigenverklaringen horen ook niet op straat te liggen lijkt me, de waarheidsvinding dient immers nog ter terechtzitting te geschieden. In dit geval is dat echter niet zo'n punt, gezien de aard van de verdenking. De rechtszitting is overigens openbaar, dus heb je daar de openheid van de zaak.quote:En even een Telegraaf bash. Het is gewoon goed dat de Telegraaf de getuigenverklaringen omtrent de aangiftes ingekeken heeft. Openheid van zaken is dat.
De hoogste van die stapel geeft aan in hoeverre in deze zaak de rechtsorde is geschaad.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:25 schreef Weltschmerz het volgende:
Je kan gewoon niet om het feit heen dat het OM natuurlijk ook die berg aangiftes ziet, die kunnen ook niet genegeerd worden.
quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:16 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
De officiële aankondiging van de vervolging:
[ afbeelding ]
https://www.om.nl/vaste-o(...)58/vervolgt-wilders/
Als aangifte of het aantal aangiftes totaal geen rol spelen waarom vermeldt het OM dan in de tweede zin (met nadruk op tweede zin, van een hele belangrijke aankondiging) dat er aangifte is gedaan en dat er zelfs 6400 aangiften zijn binnengekomen?
Geen enkele invloed in de zin dat de vervolging gewoon doorgang zal vinden, omdat daarvoor aangiftes irrelevant zijn. Dat het OM zegt dat er naar aanleiding veel aangiftes zijn binnengekomen betekent niet dat het de reden is van vervolging. Officieel dan natuurlijk, het is mijn vaste overtuiging dat het OM vervolgt vanwege de druk vanuit de zieligheidsindustrie. Zonder aangiftes had er waarschijnlijk geen vervolging plaatsgevonden.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 19:56 schreef Bensel het volgende:
[..]
geen enkele invloed wil ik niet zeggen. Ik denk dat het zeer zeker een rol gaat spelen.Allereerst in de strafzaak zelf: 1 van de argumenten van de aanklagers wordt in twijfel gesteld: er hebben duizenden mensen aangifte gedaan, dus zijn er veel mensen die het kwetsend vonden. Dat blijkt nu een stuk afgezwakt te moeten worden. Ook kan de verdediging aangeven dat er een vooropgezet (politiek) plan lijkt te zijn geweest om de heer Wilders in een kwaad daglicht te stellen voordat het proces uberhaupt begonnen was door mensen te bewegen aangifte te doen zonder dat ze zichzelf partij vonden. . En dat kan weer gevolgen hebben voor bepaling van de strafmaat, mocht hij toch schuldig bevonden worden.
Jouw argumenten tegen mijn stelling stonden er helemaal niet.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:25 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Mijn argumenten stonden er al. Die voor jouw stelling niet.
Weer verwijs je naar je eerdere schrijfsels, een korte opfrisser, wat je schrijft is vaak wollig en niet relevant. Je zal duidelijk antwoord moeten geven op mijn punten, want wat je schrijft is niet zo goed dat je je er zo makkelijk vanaf kan maken.quote:Ja, maar dit is geen routine strafzaak he, of denk je van wel? Daar heb ik ook al het nodige over geschreven.
De hoogte zou niet uit moeten maken. Maar in de praktijk is dat natuurlijk wel zo.quote:Op eentje na wel. Een aangifte met betrekking tot een feitencomplex dwingt tot een beslissing over het vervolgen of niet vervolgen. De hoogte van de stapel is volkomen irrelevant.
Daar ben ik ook benieuwd naar. Ik ga maandag een mailtje naar de PVV sturen met de vraag of zei er iets mee gaan doen. Deze moskeegangers mogen hier niet mee wegkomen. Dat 3/4de van de aangiftes uit één moskee komen vond ik al verdacht. Ik zou ook wel eens willen weten wie die PVDA raadsleden zijn die hier aan mee hebben gewerkt.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 12:44 schreef Arthur_Spooner het volgende:
De personen achter de valse aangiftes worden hopelijk vervolgd.
Waarom is er dan geen artikel 12 procedure begonnen door de mensen die aangifte hebben gedaan? Zijn die weer in hun slachtofferrol teruggetrokken?quote:Op zaterdag 12 maart 2016 22:57 schreef Alektorophobia het volgende:
[..]
Daar ben ik ook benieuwd naar. Ik ga maandag een mailtje naar de PVV sturen met de vraag of zei er iets mee gaan doen. Deze moskeegangers mogen hier niet mee wegkomen. Dat 3/4de van de aangiftes uit één moskee komen vond ik al verdacht. Ik zou ook wel eens willen weten wie die PVDA raadsleden zijn die hier aan mee hebben gewerkt.
En ondertussen schuift het OM de 140 ECHTE aangiftes tegen Spektrui en Samsom binnen no time aan de kant terwijl zelf de grootse Wilders hater, advocaat Spong, moest toegeven dat in ieder geval Spektrui vervolgd had moeten worden.
Klassenjustitie!!
Deze hele rechtszaak is bij voorbaat al kansloos. Zeker nu blijkt dat er gesjoemeld is met aangiftes door moslims. Analfabeten aangiftes laten invullen. Hoe geloofwaardig ben je dan nog.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 22:57 schreef Alektorophobia het volgende:
[..]
Daar ben ik ook benieuwd naar. Ik ga maandag een mailtje naar de PVV sturen met de vraag of zei er iets mee gaan doen. Deze moskeegangers mogen hier niet mee wegkomen. Dat 3/4de van de aangiftes uit één moskee komen vond ik al verdacht. Ik zou ook wel eens willen weten wie die PVDA raadsleden zijn die hier aan mee hebben gewerkt.
En ondertussen schuift het OM de 140 ECHTE aangiftes tegen Spektrui en Samsom binnen no time aan de kant terwijl zelf de grootse Wilders hater, advocaat Spong, moest toegeven dat in ieder geval Spektrui vervolgd had moeten worden.
Klassenjustitie!!
Hoe kom je daar nou weer bij?quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:41 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
De hoogste van die stapel geeft aan in hoeverre in deze zaak de rechtsorde is geschaad.
Het staat allemaal vlak bij mekaar of zelfs in dezelfde post onder andermans quote. Dan ga ik dat niet dubbel opschrijven.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 22:19 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Jouw argumenten tegen mijn stelling stonden er helemaal niet.
Ik kan ook over jouw posts zeggen: onzin. En dan een algemene verwijzing maken naar mijn eerdere posts.
Als het je boven de pet gaat moet je je daar maar bij neerleggen en je er verder niet mee bemoeien.quote:Weer verwijs je naar je eerdere schrijfsels, een korte opfrisser, wat je schrijft is vaak wollig en niet relevant. Je zal duidelijk antwoord moeten geven op mijn punten, want wat je schrijft is niet zo goed dat je je er zo makkelijk vanaf kan maken.
Eén aangifte is wel relevant, meer dan één tov daarvan niet of nauwelijks. Maar als het OM zonder aangifte kennisneemt van een strafbaar feit zal het OM ook moeten beslissen of het onderzocht en vervolgd moet worden of niet.quote:De hoogte zou niet uit moeten maken. Maar in de praktijk is dat natuurlijk wel zo.
Het is nogal een verschil of er geen aangifte is (ook dan zal het OM bij een zwaar misdrijf vervolgen), één aangifte is, of duizenden aangiftes zijn.
Als er geen aangiftes binnengekomen waren had het OM naar alle waarschijnlijkheid geen vervolging ingesteld.
Interessant, dat is niet voor mij. Hoe werkt dat, een aangifte niet-ontvankelijk verklaren?quote:Ook één aangifte is nog wel niet-ontvankelijk te verklaren.
Nee.quote:Dat is een ander verhaal bij duizenden aangiftes, dan zal het OM, publicitair gezien, toch moeten laten zien dat ze er iets mee doen.
Het recht om aangifte te doen is gebruikt/misbruikt om een punt te maken. De politie heeft getracht daar zo min mogelijk tijd aan te verspillen, en terecht. Dan kun je wel met twee vingers gaan uittypen wat elke aangever vertelt wat hij op tv gezien heeft, maar het schiet veel harder op als je even de naam van de aangever noteert en slechts checkt of de aangifte hetzelfde feitencomplex betreft.quote:Dat er gerommeld is met de aangiftes is toch interessant en laat zien dat veel aangiftegevers geen benul hadden waar het over ging. Goed dat een mediapartij, de Telegraaf, dat laat zien.
Gelukkig is dat intussen maar een keer of 16 uitgelegd in dit topic...quote:Op zondag 13 maart 2016 11:15 schreef Elzies het volgende:
[..]
Deze hele rechtszaak is bij voorbaat al kansloos. Zeker nu blijkt dat er gesjoemeld is met aangiftes door moslims. Analfabeten aangiftes laten invullen. Hoe geloofwaardig ben je dan nog.
PvdA-ers Samson, Spekman en Oudkerk hebben over Marokkanen uitspraken gedaan die veel denigrerender zijn dan Wilders minder-uitspraak. Waar hebben we het hier over?
Omdat het onderzoek nog bezig is.quote:Op zondag 13 maart 2016 12:28 schreef skrn het volgende:
Ik vind het wel weer opvallend dat er met geen woord wordt gerept hoeveel van de aangiftes dubieus zijn. Ja, de observatie is scherp, maar als er dan geen aantallen worden genoemd, word ik toch wel een beetje wantrouwig.
Ik denk dat de PvdA ook niet echt blij is met deze informatie. Iedereen wil natuurlijk weten welke PvdA-er dat was.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 20:53 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik zit net het hele artikel in de Telegraaf te lezen. Dit is ook wel schandalig:
"De agent heeft het aangifteformulier ingevuld. Wat hij erop vermeldde weet de aangever niet. Hij kan niet lezen en de agent las het ook niet voor. Er werd hem verteld dat hij een handtekening moest plaatsen. Een tolk was niet aanwezig en het vertaalwerk werd gedaan door een gemeenteraadslid van de PVDA."
Het wordt hier echt langzamerhand een bananenrepubliek.
Precies. Het OM is ook niet over gegaan tot vervolgen bij die andere politici die 'kwetsende' dingen hebben gezegd. Zoals die PvdA'er die het over kutMarokkanen had.quote:Op zondag 13 maart 2016 15:34 schreef SebbeSwensje het volgende:
Degene die hier beweren dat het OM ook tot vervolging was overgegaan als er geen stroom van aangiften was geweest hebben echt een ongelofelijke plaat voor hun harses.
Het OM heeft helemaal geen trek in nog een vervolging van Wilders, maar zag zichzelf genoodzaakt toch een zaak te starten omwille van deze aangiften.
En terecht als je het mij vraagt.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:01 schreef Physsic het volgende:
[..]
Precies. Het OM is ook niet over gegaan tot vervolgen bij die andere politici die 'kwetsende' dingen hebben gezegd. Zoals die PvdA'er die het over kutMarokkanen had.
En met welk verweer moet het OM dan komen in de rechtszaak?quote:Op zondag 13 maart 2016 17:22 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En terecht als je het mij vraagt.
Het OM behoort zich helemaal niet uit te laten over uitspraken van politici, tenzij het een directe aanlijding is voor strafbare zaken. Ik kan mij echter goed voorstellen dat ze wel een zaak starten als blijkt dat een grote groep van mening is gekwetst te zijn door dergelijke uitspraken, zoals hier ook gebeurd is.
Derhalve is het aantal aangiften en de validiteit ervan mijn inziens wel degelijk van belang in deze zaak. Juist omdat uitspraken en meningen aan interpretatie onderhevig zijn.
Dat is natuurlijk grote onzin. Als je termen als kut-Marokkaan gebruikt, roept dat je Marokkanen vooral voor hun eigen soortgenoten moet vernederen, ze een monopolie hebben op straatterreur dan begrijp ik niet dat men zich zo opwind over de vraag of Nederlanders meer of minder Marokkanen willen hebben.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:22 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En terecht als je het mij vraagt.
Het OM behoort zich helemaal niet uit te laten over uitspraken van politici, tenzij het een directe aanlijding is voor strafbare zaken. Ik kan mij echter goed voorstellen dat ze wel een zaak starten als blijkt dat een grote groep van mening is gekwetst te zijn door dergelijke uitspraken, zoals hier ook gebeurd is.
Derhalve is het aantal aangiften en de validiteit ervan mijn inziens wel degelijk van belang in deze zaak. Juist omdat uitspraken en meningen aan interpretatie onderhevig zijn.
Die zullen uiteraard met een zaak komen die vooral de kant van 'de slachtoffers' belicht en deze ook heus wel juridisch kunnen verantwoorden, anders zou het best een slechte openbaar aanklager zijn.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:31 schreef Physsic het volgende:
[..]
En met welk verweer moet het OM dan komen in de rechtszaak?
"Ja, er zijn hele kwetsende dingen gezegd, maar we hebben eigenlijk geen enkele verklaring van mensen die zich gekwetst voelen. "
Sterke zaak heb je dan. :p
Dat 'vervolgen zonder aangifte' gebeurt in zaken waarin bijvoorbeeld iemand het ziekenhuis in wordt geslagen maar geen aangifte (durft te) doen of later weer intrekt.
Ronduit belachelijk natuurlijk, dat zou betekenen dat Wilders al in de val was gelokt om überhaupt die uitspraak te doen.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:35 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk grote onzin. Als je termen als kut-Marokkaan gebruikt, roept dat je Marokkanen vooral voor hun eigen soortgenoten moet vernederen, ze een monopolie hebben op straatterreur dan begrijp ik niet dat men zich zo opwind over de vraag of Nederlanders meer of minder Marokkanen willen hebben.
Het is vooropgezet, aangemoedigd door Wilders tegenstanders waarbij fraude bij aangiftes niet werd geschuwd maar zelf werd gestimuleerd.
Types als Weltschmerz hebben inderdaad een behoorlijk plaat voor hun hoofd.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:22 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En terecht als je het mij vraagt.
Het OM behoort zich helemaal niet uit te laten over uitspraken van politici, tenzij het een directe aanlijding is voor strafbare zaken. Ik kan mij echter goed voorstellen dat ze wel een zaak starten als blijkt dat een grote groep van mening is gekwetst te zijn door dergelijke uitspraken, zoals hier ook gebeurd is.
Derhalve is het aantal aangiften en de validiteit ervan mijn inziens wel degelijk van belang in deze zaak. Juist omdat uitspraken en meningen aan interpretatie onderhevig zijn.
Dat is al verscheidene malen in dit topic uitgelegd. De uitspraken waar je aan refereert hebben betrekking op gedrag. De uitspraak van Wilders heeft dat niet, die heeft het over de groep Marokkanen an sich.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:35 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk grote onzin. Als je termen als kut-Marokkaan gebruikt, roept dat je Marokkanen vooral voor hun eigen soortgenoten moet vernederen, ze een monopolie hebben op straatterreur dan begrijp ik niet dat men zich zo opwind over de vraag of Nederlanders meer of minder Marokkanen willen hebben.
Omdat dat betrekking had op uitspraken die gingen over 'een aantal Marokkanen', Marokkanen die zich schuldig maakten aan strafbaar gedrag. Dat Marokkanen een etnisch monopolie hebben op overlast gaat eveneens niet over de groep Marokkanen in z'n geheel, maar over die Marokkanen die overlast plegen. De uitspraak van Wilders is van een heel andere orde omdat hij categorisch álle Marokkanen tot overschot bestempelt.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:01 schreef Physsic het volgende:
[..]
Precies. Het OM is ook niet over gegaan tot vervolgen bij die andere politici die 'kwetsende' dingen hebben gezegd. Zoals die PvdA'er die het over kutMarokkanen had.
Belachelijk dat Wilders wordt aangeklaagd en zelfs mogelijk wordt vervolgd voor uitspraken die in het niet vallen bij de kwalificaties over Marokkanen gedaan door drie PvdA- politici. Er wordt hier duidelijk met twee maten gemeten vanwege verschil van ideologische opvatting. Zeker nu bekend is geworden dat er fraude is gepleegd met het invullen van de aangiftes door moslims.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:55 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Ronduit belachelijk natuurlijk, dat zou betekenen dat Wilders al in de val was gelokt om überhaupt die uitspraak te doen.
Laten we eerlijk zijn, het was ook echt niet handig en het kan op vele manieren geïnterpreteerd worden.
Feit blijft dat het een kwalijke zaak is als bepaalde mensen voor het karretje van politici worden gespannen en wat mij betreft mag dit ook wel wat nader worden onderzocht. Zeker als je bekijkt dat je bij een aangifte van verkrachting door 3 man sterk wordt ondervraagd en ze actief proberen jezelf klem te lullen en hierbij gewoon voorgedrukte papiertjes klaar lagen.
Gekwetst zijn is echter geen criterium in dit geval. Het gaat hier om strafbaarheid.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 21:03 schreef Bensel het volgende:
[..]
niet helemaal. want de hoeveelheid aangiftes zal aangegrepen worden door de aanklager om te 'bewijzen' dat veel mensen gekwetst zijn door zijn uitspraak. Door dit soort nieuws is dat argument niet zoveel meer waard.
Toch is het niet erg handig. Dit proces speelt zich voor een belangrijk deel af in de media - de beeldvorming is eigenlijk veel belangrijker dan de straf die eruit komt. Geert Wilders zal dit in zijn eigen voordeel kunnen gebruiken, en dat is ook wel logisch.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:05 schreef Toefjes het volgende:
Lekker belangrijk dat er valse aangiftes gedaan zijn. Er zijn ook zat geldige aangiftes gedaan, en die gaan op strafbaarheid beoordeeld worden. Of de fanboys van Geert het leuk vinden of niet.
Dat laatste gaat hij toch wel doen. Schuldig of onschuldig.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Toch is het niet erg handig. Dit proces speelt zich voor een belangrijk deel af in de media - de beeldvorming is eigenlijk veel belangrijker dan de straf die eruit komt. Geert Wilders zal dit in zijn eigen voordeel kunnen gebruiken, en dat is ook wel logisch.
Uiteraard. Maar dat lukt hem prima zelfstandig, het lijkt me niet nodig dat zijn tegenstanders hem ook nog even van brandstof gaan voozien.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:09 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Dat laatste gaat hij toch wel doen. Schuldig of onschuldig.
quote:Op maandag 14 maart 2016 09:05 schreef Toefjes het volgende:
Lekker belangrijk dat er valse aangiftes gedaan zijn. Er zijn ook zat geldige aangiftes gedaan, en die gaan op strafbaarheid beoordeeld worden. Of de fanboys van Geert het leuk vinden of niet.
Dat ze geen trek hebben klopt, maar de PVV-aanhang hier heeft geen idee hoe het werkt en verzint allerlei niet bestaande regels en principes om te kunnen concluderen dat Wilders een groot onrecht wordt aangedaan.quote:Op zondag 13 maart 2016 15:34 schreef SebbeSwensje het volgende:
Degene die hier beweren dat het OM ook tot vervolging was overgegaan als er geen stroom van aangiften was geweest hebben echt een ongelofelijke plaat voor hun harses.
Het OM heeft helemaal geen trek in nog een vervolging van Wilders, maar zag zichzelf genoodzaakt toch een zaak te starten omwille van deze aangiften.
Aanlijding voor strafbare zaken, pardon? Er is een strafbaar feit gepleegd of er is geen strafbaar feit gepleegd. Als er wel een strafbaar feit is gepleegd en er is geen beleid om dat te gedogen dan moet het OM eigenlijk wel. Bij twijfel in een interpretatiekwestie eigenlijk ook, want het is niet aan het OM maar aan de rechter om knopen in interpretatiekwesties door te hakken.quote:Op zondag 13 maart 2016 17:22 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En terecht als je het mij vraagt.
Het OM behoort zich helemaal niet uit te laten over uitspraken van politici, tenzij het een directe aanlijding is voor strafbare zaken.
En uit welke duim zuig je dat criterium, de linker of de rechter?quote:Ik kan mij echter goed voorstellen dat ze wel een zaak starten als blijkt dat een grote groep van mening is gekwetst te zijn door dergelijke uitspraken, zoals hier ook gebeurd is.
Beetje jammer dat jouw inzien op onkunde gebaseerd is.quote:Derhalve is het aantal aangiften en de validiteit ervan mijn inziens wel degelijk van belang in deze zaak. Juist omdat uitspraken en meningen aan interpretatie onderhevig zijn.
Ook al is de helft van de aangiftes vals, het verandert niets aan het onderzoek m.b.t. de strafbaarheid.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:18 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]Typisch. Typisch dat mensen als jij hun bek vol hebben van democratie maar elke afbraak van de democratie bagatelliseren als het je uitkomt. Waarschijnlijk zijn er duizenden valse aangiftes gedaan met behulp van politie en politici tegen een niet geliefde oppositieleider en jij vindt dat allemaal maar onbelangrijk. Geen wonder dat dit land in een bananenrepubliek veranderd met zoveel mensen als jij in dit land.
Als ik iets fouts doe, en er worden 1000 aangiftes tegen mij gedaan. 998 Blijken fake. Dan word ik toch echt veroordeeld uiteindelijk als de rechter mij schuldig acht.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:18 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]Typisch. Typisch dat mensen als jij hun bek vol hebben van democratie maar elke afbraak van de democratie bagatelliseren als het je uitkomt. Waarschijnlijk zijn er duizenden valse aangiftes gedaan met behulp van politie en politici tegen een niet geliefde oppositieleider en jij vindt dat allemaal maar onbelangrijk. Geen wonder dat dit land in een bananenrepubliek veranderd met zoveel mensen als jij in dit land.
Is goed hoor, dan gaan we die weg op. Is even denken op welke manier ik duizenden mensen kan mobiliseren om valse aangiftes te doen tegen Pechtold of Samsom of Klaver.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:20 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ook al is de helft van de aangiftes vals, het verandert niets aan het onderzoek m.b.t. de strafbaarheid.
Nee, zo werkt het niet. Als er doelbewust is gefraudeerd op zo'n grote schaal heeft dat invloed op het verloop van het proces. Een eerlijke rechter zou op basis van deze valse aangiften de zaak seponeren.quote:Op maandag 14 maart 2016 09:05 schreef Toefjes het volgende:
Lekker belangrijk dat er valse aangiftes gedaan zijn. Er zijn ook zat geldige aangiftes gedaan, en die gaan op strafbaarheid beoordeeld worden. Of de fanboys van Geert het leuk vinden of niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |