Beter leesbaar en met linkjes:quote:Die Oekraïners valt het moeilijk kwalijk te nemen. Ze nemen het by proxy op tegen Rusland, en Oekraïne's capaciteiten verbleken nu eenmaal tegenover de Russische. Dan vraag en pak je alle hulp die je kunt krijgen. En volgens het associatieverdrag tussen de EU en Oekraïne, dat de Nederlandse regering heeft geratificeerd zonder het volk ook maar één keer te informeren, laat staan te raadplegen, moet Nederland bij gaan dragen aan het conflict, door Oekraïne te steunen. Uiteraard staat dit alles er in diffuse EU ambtenarentaal, maar het staat er wel degelijk. In de tekst worden de algemene beginselen van het verdrag een aantal keer herhaald: "De bevordering van respect voor de beginselen van soevereiniteit en territoriale integriteit, onschendbaarheid van de grenzen en onafhankelijkheid (…) vormen essentiële elementen van deze Overeenkomst." (bron) Het bevorderen van de soevereiniteit en territoriale integriteit van een land dat aan stukken wordt gescheurd door Russische separatisten. Dat is niet niks. Maar goed, het staat geschreven, dus dan ga je het als President Porosjenko opvragen ook. Hij vindt het sowieso onzin dat er überhaupt een discussie gaande is of het Westen hem wapens moet leveren: "Wat betekent dat? Het gaat hier om defensieve wapens. We verdedigen niet alleen ons land, maar ook vrijheid en democratie. We vechten met wapens uit de 20e eeuw tegen wapens uit de 21e eeuw." Misschien kan Nederland bijdragen aan Oekraïense soevereiniteit en territoriale integriteit door megafoons te leveren waardoor ons nationale volkswapen, de Pang-Roepert, nog angstaanjagender uit de verf komt. En heel veel diplomatieke hefboom heeft Nederland ook niet, want na een te grote muil gaat Poetin aan gaskranen draaien of worden buitenlandse diplomaten in elkaar gebeukt, waarna we andermaal gedwongen worden ons al vingerheffend terug te trekken in onze schulp. Het verdrag tussen de EU en Oekraïne betrekt Nederland direct bij een burgeroorlog, die door ons effectief gesteund noch gewonnen kan worden. Zulke gewichtige beslissingen moet eerst langs de Nederlandse bevolking, en dat is nu niet gebeurd. Dus daarom, teken voor dat EU-referendum, en vertel al uw democratie-minnende vriendjes (m/v) het zelfde te doen! We moeten nog zo'n 140.000 krabbels en daar gaan we nog twee weken vol voor strijden.
Dan ben je best hypocriet. Klaar.quote:Op maandag 14 september 2015 11:49 schreef Slaro het volgende:
[..]
Het gaat er niet om dat ze het niet zouden mogen, natuurlijk mogen ze het aanvragen, maar de standpunten en methodes van Geenstijl en Geenpijl vind ik in veel gevallen verwerpelijk, hun aanvraag ga ik niet ondertekenen, wat betreft het Referendum zou ik wel mijn stem willen laten horen, maar ze moeten het maar zien te bereiken zonder mijn handtekening dus.
Blijkbaar is hij tevens onvoldoende een voorstander van een dergelijk referendum, anders zou het hem weinig uitmaken van wie het komt, zolang de referendumvraag je maar bevalt.quote:Op maandag 14 september 2015 16:02 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan ben je best hypocriet. Klaar.
Jij mag vinden wat je wilt maar volgens mij mag ik een democratie nog altijd zelf weten wat ik stem, of ik mijn handtekening onder petities zet, en ga zo maar verder.quote:Op maandag 14 september 2015 16:02 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan ben je best hypocriet. Klaar.
Associatieverdragen interesseren mij inderdaad niet bijzonder veel, laten we een referendum houden over Rusland waarin het Nederlandse volk oproept tot een oorlogsverklaring indien Rusland zich niet terugtrekt en koest houdt, in dat geval ben ik meer bereid te tekenen.quote:Op maandag 14 september 2015 16:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Blijkbaar is hij tevens onvoldoende een voorstander van een dergelijk referendum, anders zou het hem weinig uitmaken van wie het komt, zolang de referendumvraag je maar bevalt.
Ook ik denk op 50% van de standpunten sterk verschillend van veel GeenStijl-redacteurs, dat heeft niets te maken met dit ene standpunt waarover ik het wel eens ben, dat er een referendum moet komen over een mogelijk toekomstig EU-lidmaatschap van Oekraïne, zolang wij lid blijven van deze club in ieder geval.
En wat ga je dan stemmen?quote:Op maandag 14 september 2015 17:36 schreef Slaro het volgende:
[..]
Associatieverdragen interesseren mij inderdaad niet bijzonder veel, laten we een referendum houden over Rusland waarin het Nederlandse volk oproept tot een oorlogsverklaring indien Rusland zich niet terugtrekt en koest houdt, in dat geval ben ik meer bereid te tekenen.
Over vele maatschappelijke kwesties vind ik ze veel te rechts en ongenuanceerd, maar bij sommige (voornamelijk politieke) kwesties laten ze toch wel aardige onderzoeksjournalistiek zien en blijven ze flink volhouden (teeven deal, van rey gedoe, nekschot gedoe, mh317 ..).quote:Op maandag 14 september 2015 16:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Blijkbaar is hij tevens onvoldoende een voorstander van een dergelijk referendum, anders zou het hem weinig uitmaken van wie het komt, zolang de referendumvraag je maar bevalt.
Ook ik denk op 50% van de standpunten sterk verschillend van veel GeenStijl-redacteurs, dat heeft niets te maken met dit ene standpunt waarover ik het wel eens ben, dat er een referendum moet komen over een mogelijk toekomstig EU-lidmaatschap van Oekraïne, zolang wij lid blijven van deze club in ieder geval.
Inderdaad. Er waren heel wat dingen stil gebleven, als zij er niet over waren begonnen.quote:Op maandag 14 september 2015 20:27 schreef probeer het volgende:
[..]
Over vele maatschappelijke kwesties vind ik ze veel te rechts en ongenuanceerd, maar bij sommige (voornamelijk politieke) kwesties laten ze toch wel aardige onderzoeksjournalistiek zien en blijven ze flink volhouden (teeven deal, van rey gedoe, nekschot gedoe, mh317).
Dat vind ik ook, van mij mag Geenstijl best blijven en hoop ik dat ze relevante zaken aan de kaak stellen, maar persoonlijk wil ik toch liever niet met hen geassocieerd worden vooral vanwege het rechtse karakter. Ik kan natuurlijk wel gaan 'shoppen' op standpunten of onderwerpen waar ik het mee eens ben, maar dat zou je dan ook met stemmen kunnen doen, de PVV heeft best punten bijvoorbeeld in hun programma waar ik het ook mee eens ben maar toch ga ik niet op ze stemmen.quote:Op maandag 14 september 2015 20:27 schreef probeer het volgende:
[..]
Over vele maatschappelijke kwesties vind ik ze veel te rechts en ongenuanceerd, maar bij sommige (voornamelijk politieke) kwesties laten ze toch wel aardige onderzoeksjournalistiek zien en blijven ze flink volhouden (teeven deal, van rey gedoe, nekschot gedoe, mh317).
Och, ik ben prima in staat om, los van de standpunten en uitspraken van Geenstijl, te beargumenteren waarom dat referendum een goed idee is.quote:Op maandag 14 september 2015 20:36 schreef Slaro het volgende:
[..]
Dat vind ik ook, van mij mag Geenstijl best blijven en hoop ik dat ze relevante zaken aan de kaak stellen, maar persoonlijk wil ik toch liever niet met hen geassocieerd worden vooral vanwege het rechtse karakter. Ik kan natuurlijk wel gaan 'shoppen' op standpunten of onderwerpen waar ik het mee eens ben, maar dat zou je dan ook met stemmen kunnen doen, de PVV heeft best punten bijvoorbeeld in hun programma waar ik het ook mee eens ben maar toch ga ik niet op ze stemmen.
Er zijn ook 'bloggers' (kan even niet op de goede naam komen) op GS die 'anti-Geert Wilders e.d.' zijn hoor.quote:Op maandag 14 september 2015 20:36 schreef Slaro het volgende:
[..]
Dat vind ik ook, van mij mag Geenstijl best blijven en hoop ik dat ze relevante zaken aan de kaak stellen, maar persoonlijk wil ik toch liever niet met hen geassocieerd worden vooral vanwege het rechtse karakter. Ik kan natuurlijk wel gaan 'shoppen' op standpunten of onderwerpen waar ik het mee eens ben, maar dat zou je dan ook met stemmen kunnen doen, de PVV heeft best punten bijvoorbeeld in hun programma waar ik het ook mee eens ben maar toch ga ik niet op ze stemmen.
Ben er ook bang voor.quote:Op maandag 14 september 2015 21:07 schreef vigen98 het volgende:
Ze gaan het denk ik net niet redden helaas.
Je hebt me niet begrepen, ik ga je niet vergelijken met de PVV omdat je deze petitie tekent, evenmin vergelijk ik Geenstijl met Wilders en zijn partij. Wat ik bedoel te zeggen is dat ik Geenstijl niet steun in de zin waarvoor zij staan, een enkel standpunt gaat daar dus weinig aan veranderen, dit probeerde ik te vergelijken met een voorbeeld van de PVV dus.quote:Op maandag 14 september 2015 21:05 schreef Physsic het volgende:
[..]
Er zijn ook 'bloggers' (kan even niet op de goede naam komen) op GS die 'anti-Geert Wilders e.d.' zijn hoor.
Ik vind het ook jammer dat als je ergens kritisch op bent, of laat weten dat je getekend hebt, dat je dan meteen een "PVV'er" wordt genoemd. Alsof er alleen 'links' en 'rechts' is.
Hier kan je ook tekenen:
http://www.burgercomite-eu.nl/
[Op die website staan ook allerlei standpunten en onderbouwingen, zonder een hoop gezwets tussendoor]
Ik bedoelde ook niet te zeggen dat jij dat doet. Ik zie dat gewoon vaak gebeuren in discussies, ook hier op Fok bijvoorbeeld.quote:Op maandag 14 september 2015 21:16 schreef Slaro het volgende:
[..]
Je hebt me niet begrepen, ik ga je niet vergelijken met de PVV omdat je deze petitie tekent, evenmin vergelijk ik Geenstijl met Wilders en zijn partij. Wat ik bedoel te zeggen is dat ik Geenstijl niet steun in de zin waarvoor zij staan, een enkel standpunt gaat daar dus weinig aan veranderen, dit probeerde ik te vergelijken met een voorbeeld van de PVV dus.
Volgens mij is bij dat burgercomité ook die Thierry Baudet betrokken, walgelijke kerel, zeg.
Wie Oekraïne bij Europa wil heeft geen idee van geopolitiek. Oekraïne ligt in de invloedssfeer van Rusland en daar moeten wij uit blijven, tenzij we heel veel gedonder willen.quote:Op maandag 14 september 2015 21:40 schreef Harunobu het volgende:
Dit laat zien dat Geenstijl totaal geen idee heeft van de geopolitiek. Waarom grijpen ze juist dit aan om zo een punt van te maken? Het is me een raadsel.
Helemaal logisch dat de Ukrainers onder de juk en Rusland uit willen en dat ze niet langer willen leven onder de dictatuur van een marjonet van Putin.
Maar Geenstijl heeft hun oordeel weer klaar, natuurlijk. Ze snappen het gewoon niet. Ik denk dat voor hun het gaat over de uitbreiding van de EU ofzo. Laten ze zich inzetten voor het binnen de EU ideologie houden van Hongarije ofzo. Daar zijn ze nogal we weg kwijt.
Sowieso een beetje vreemd om nu al bezig te zijn met uitbreiding van de EU, terwijl dit al een drama is. Misschien eerst die problemen oplossen ofzo..quote:Op maandag 14 september 2015 22:01 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Wie Oekraïne bij Europa wil heeft geen idee van geopolitiek. Oekraïne ligt in de invloedssfeer van Rusland en daar moeten wij uit blijven, tenzij we heel veel gedonder willen.
Het gaat GeenStijl (het is niet alleen GeenStijl maar ook het eurokritische Burgerforum EU) inderdaad om uitbreiding. Een associatieverdrag is de eerste stap voor lidmaatschap.
Of de afspraken met de voormalige Sovjet Unie respecteren. Toen is de Sovjets toegezegd dat de Navo zich niet naar het oosten zou uitbreiden, waardoor Oost-Europa geweldloos kon democratiseren. De beloftes zijn geschonden, en nu staat de EU ook in Poetin zijn achtertuin.quote:Op maandag 14 september 2015 22:19 schreef Physsic het volgende:
[..]
Sowieso een beetje vreemd om nu al bezig te zijn met uitbreiding van de EU, terwijl dit al een drama is. Misschien eerst die problemen oplossen ofzo..
Ze wilden ook een referendum tegen de EU, maar het moet over een actueel onderwerp gaan waar de tweede kamer over gaat beslissen. Daarom oekraine dus..quote:Op maandag 14 september 2015 21:40 schreef Harunobu het volgende:
Dit laat zien dat Geenstijl totaal geen idee heeft van de geopolitiek. Waarom grijpen ze juist dit aan om zo een punt van te maken? Het is me een raadsel.
Helemaal logisch dat de Ukrainers onder de juk en Rusland uit willen en dat ze niet langer willen leven onder de dictatuur van een marjonet van Putin.
Maar Geenstijl heeft hun oordeel weer klaar, natuurlijk. Ze snappen het gewoon niet. Ik denk dat voor hun het gaat over de uitbreiding van de EU ofzo. Laten ze zich inzetten voor het binnen de EU ideologie houden van Hongarije ofzo. Daar zijn ze nogal we weg kwijt.
Het is nog lastiger: Het moet over een actueel wetsvoorstel gaan dat al is aangenomen. Daar kan dan met terugwerkende kracht een raadgevend referendum over georganiseerd worden.quote:Op maandag 14 september 2015 22:29 schreef Tware het volgende:
[..]
Ze wilden ook een referendum tegen de EU, maar het moet over een actueel onderwerp gaan waar de tweede kamer over gaat beslissen. Daarom oekraine dus..
GeenStijl is enorm goed in framen, en heeft zo veel exposure dat het inderdaad allemaal GeenStijl lijkt. Het is echter ook een actie van Burgercomité EU (http://www.burgercomite-eu.nl/)quote:Op maandag 14 september 2015 21:38 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik bedoelde ook niet te zeggen dat jij dat doet. Ik zie dat gewoon vaak gebeuren in discussies, ook hier op Fok bijvoorbeeld.
Van mij hoef je ook niet te tekenen, de link naar Burgercomite was een tip. Heb daar zelf ook pas net voor het eerst naar gekeken.
Zelf vind ik het wel jammer dat het ophalen van de 300.000 zo onlosmakelijk verbonden lijkt met GeenStijl, ik denk dat veel mensen bij het horen van die naam al niet meer willen luisteren waar het over gaat. Zonde, want het niet halen van de 300.000 handtekeningen vind ik wel een gemiste kans. Niet per se voor het associatieverdrag met de Oekraine, maar gewoon om als burger iets van je te laten horen. Er wordt namelijk overal een hoop geklaagd over de EU en hun acties, maar blijkbaar willen veel mensen dat het bij klagen blijft en is 10 woordjes invullen te veel moeite/niet de moeite waard.
Inderdaad. Heeft ook mee te maken dat Burgercomité simpelweg weinig/geen aandacht kon krijgen van de reguliere media. Dat is dan natuurlijk wel weer in het straatje van Geen Stijl om zo'n campagne naar zich toe te trekken. Het Burgercomité-EU had het volgens mij ook nooit in z'n eentje gekund, daar is het veel te klein voor. Mensen lijken ook geen idee te hebben dat de reguliere media niet bepaald onafhankelijk zijn en meer staatsmedia zijn dan verwacht.quote:Op maandag 14 september 2015 23:01 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
GeenStijl is enorm goed in framen, en heeft zo veel exposure dat het inderdaad allemaal GeenStijl lijkt. Het is echter ook een actie van Burgercomité EU (http://www.burgercomite-eu.nl/)
Voor mensen die niet passen binnen de GeenStijl-doelgroep gebruik ik altijd een link naar Bugercomité EU om het referendum te promoten.
wellicht meer dan je denkt, ook al vind je de vorm misschien niet zo prettig. Zeer welkom om een dergelijke luis in de pels te hebben.quote:Op maandag 14 september 2015 20:35 schreef skrn het volgende:
Geenstijl en democratie.
Wie gelooft dat nu?
Kun je ook onderbouwen waarom dat ongeloofwaardig is? Ze maken gebruik van de mogelijkheid een referendum op te zetten en willen hier dus meer inspraak van de burgers. Wat is daar niet democratisch aan? Als je Geenstijl nou zou veranderen in D66 dan had je een punt gehad.quote:Op maandag 14 september 2015 20:35 schreef skrn het volgende:
Geenstijl en democratie.
Wie gelooft dat nu?
Meneer Putin heeft het ook een beetje aan zichzelf te wijten dat Oekraïne liever aansluit bij de EU dan dat het samenwerkt met Rusland.quote:Op maandag 14 september 2015 22:21 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Of de afspraken met de voormalige Sovjet Unie respecteren. Toen is de Sovjets toegezegd dat de Navo zich niet naar het oosten zou uitbreiden, waardoor Oost-Europa geweldloos kon democratiseren. De beloftes zijn geschonden, en nu staat de EU ook in Poetin zijn achtertuin.
Dat is toch typisch voor Nederlanders? Klagen maar niets oplossen zodat ze kunnen blijven klagen.quote:Op maandag 14 september 2015 21:38 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik bedoelde ook niet te zeggen dat jij dat doet. Ik zie dat gewoon vaak gebeuren in discussies, ook hier op Fok bijvoorbeeld.
Van mij hoef je ook niet te tekenen, de link naar Burgercomite was een tip. Heb daar zelf ook pas net voor het eerst naar gekeken.
Zelf vind ik het wel jammer dat het ophalen van de 300.000 zo onlosmakelijk verbonden lijkt met GeenStijl, ik denk dat veel mensen bij het horen van die naam al niet meer willen luisteren waar het over gaat. Zonde, want het niet halen van de 300.000 handtekeningen vind ik wel een gemiste kans. Niet per se voor het associatieverdrag met de Oekraine, maar gewoon om als burger iets van je te laten horen. Er wordt namelijk overal een hoop geklaagd over de EU en hun acties, maar blijkbaar willen veel mensen dat het bij klagen blijft en is 10 woordjes invullen te veel moeite/niet de moeite waard.
ach ja, we kunnen klagers straks in ieder geval wel voorhouden dat ze iets hadden kunnen doen maar dat niet gedaan hebben...quote:Op dinsdag 15 september 2015 02:31 schreef phuti het volgende:
[..]
Inderdaad. Heeft ook mee te maken dat Burgercomité simpelweg weinig/geen aandacht kon krijgen van de reguliere media. Dat is dan natuurlijk wel weer in het straatje van Geen Stijl om zo'n campagne naar zich toe te trekken. Het Burgercomité-EU had het volgens mij ook nooit in z'n eentje gekund, daar is het veel te klein voor. Mensen lijken ook geen idee te hebben dat de reguliere media niet bepaald onafhankelijk zijn en meer staatsmedia zijn dan verwacht.
Overigens heb ik getekend, niet omdat het associatieverdrag ansich mij niet aanstaat, maar omdat het EU een gedrocht is die expres verdragen schrijft van 400 kantjes wat het voor de gewone burger onleesbaar maakt, net zoals alle andere verdragen van de EU. Los daarvan wil ik dat Nederland uit de EU gaat in z'n huidige vorm en iedere vorm van treiteren zet ik mij voor in. Juist de EU zou zaken als vluchtelingenproblematiek moeten kunnen regelen en dat blijkt nu net niet te kunnen. Dus eruit, EU creeert oorlog, al valt daar helaas niet over te stemmen. Het betreffende associatieverdrag heb ik geen benul van en ga me er niet eens in verdiepen. Inderdaad, zoals Pechtold al zei; "eu is te complex om in een referendum te proppen". Absoluut mee eens. Dus opzouten ermee.
De EU heeft lopen stoken, en daardoor zijn de spanningen daar uit de hand gelopen.quote:Op dinsdag 15 september 2015 15:24 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Meneer Putin heeft het ook een beetje aan zichzelf te wijten dat Oekraïne liever aansluit bij de EU dan dat het samenwerkt met Rusland.
Het zou helpen als je de waarheid niet zo veel geweld aan zouden doen.quote:Op dinsdag 15 september 2015 09:09 schreef MrBadGuy het volgende:
onderbouwen waarom dat ongeloofwaardig is? Ze maken gebruik van de mogelijkheid een referendum op te zetten en willen hier dus meer inspraak van de burgers. Wat is daar niet democratisch aan? Als je Geenstijl nou zou veranderen in D66 dan had je een punt gehad.
Dat zal wel maar het zegt ook veel over Rusland dat Oekraïne liever geen partnerschap met Rusland aangaat. Ik ken niet in detail de situatie daar (ik heb er wel eens over gesproken met een Oekraïens meisje) maar het zou me niet verbazen als het te maken heeft met een gebrek aan gelijkwaardigheid in de relatie, wat zou aansluiten bij dat wat ik wel heb vernomen.quote:Op dinsdag 15 september 2015 18:51 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
De EU heeft lopen stoken, en daardoor zijn de spanningen daar uit de hand gelopen.
Eens! Het is nu al veel te groot, en veel te heterogeen. De EU zou het beste krimpen, dat kan het best gebeuren door in functie van cultuur en economie de huidige EU in 2 of 3 delen te splitsen. De babyboomers en de generatie die daarop volgt willen er nog niet aan, volgens mij hebben veel jongeren mensen hier wel oren naar. Dat heeft niets te maken met het sterke noorden wat het zwakke zuiden laat vallen of zo, het is voor iedereen in Europa beter als de blokken kleiner (bestuurbaarder en democratischer) en homogener (ook bestuurbaarder) worden. Wat mij betreft mogen landen zoals Polen, Roemenië en Estland ook bij ons deel van de nieuw te vormen unie aansluiten. Polen en Roemenië deden het prima voordat ze achter het IJzeren Gordijn verdwenen, ik heb daarom goede hoop dat die landen de komende decennia veel zullen gaan lijken op de huidige NWE landen.quote:Daarnaast is een te grote EU niet goed.
Ik denk dat ik tegen zou stemmen, niet omdat ik iets tegen Oekraïne heb (helemaal niet, ik heb er zelfs sympathie voor, ook voor de Russen trouwens hoe walgelijk ik de rijke en politieke klasse van Rusland ook vind) maar omdat de EU inderdaad juist moet krimpen en niet groter moet worden. Het gaat mij er echter vooral om dat het volk hierover moet beslissen. Indien de politici bang zijn dat het volk dit niet aankan geven ze toe dat ze zelf onvoldoende kwaliteiten hebben om een goed maatschappelijk debat te organiseren, een ultiem zwaktebod en een teken van ernstige incompetentie van onze politici.quote:Ik heb niet alleen getekend vóór dit referendum, ik ga ook tegen het associatieverdrag stemmen als het zo ver is.
Hij heeft nochtans twee goede punten. GeenStijl is juist een mooi voorbeeld van democratie, een groep die voorheen weinig werd gehoord heeft dankzij GeenStijl een duidelijke stem gekregen, for better and for worse. Over het democratische gehalte van D66 mag je rustig twijfelen. Zie hoe ze steeds weer punten van de EU-agenda kritiekloos overnemen en hoe ze tegen het referendum over de EU-grondwet waren. Bij D66 lijken de praatjes vaak ver verwijderd te zijn van de idealen en de intenties.quote:Op dinsdag 15 september 2015 20:15 schreef skrn het volgende:
[..]
Het zou helpen als je de waarheid niet zo veel geweld aan zouden doen.
Dat heb ik bij mijn tentamencijfers ook wel 'ns gezegd.quote:Op dinsdag 15 september 2015 21:46 schreef LXIV het volgende:
Ze zitten nu op 163.000. Dat is niet genoeg denk ik, met nog 2 weken te gaan. Maar wel meer dan ik verwacht had dat ze zouden halen!
Wat heeft dit in vredesnaam met democratie te maken als systeem? Het lijkt wel een trend te zijn om alles waar je het niet mee eens bent als ondemocratisch te bestempelenquote:Op woensdag 16 september 2015 00:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Hij heeft nochtans twee goede punten. GeenStijl is juist een mooi voorbeeld van democratie, een groep die voorheen weinig werd gehoord heeft dankzij GeenStijl een duidelijke stem gekregen, for better and for worse. Over het democratische gehalte van D66 mag je rustig twijfelen. Zie hoe ze steeds weer punten van de EU-agenda kritiekloos overnemen en hoe ze tegen het referendum over de EU-grondwet waren. Bij D66 lijken de praatjes vaak ver verwijderd te zijn van de idealen en de intenties.
Je weet niet wat er nog gaat gebeuren, misschien gaat De Televaag een handje helpen, misschien gaan ook andere kranten en de NPO een duit in het zakje doen. Met een paar goede oproepen heb je zo honderdduizenden handtekeningen erbij. Misschien toont dit voorval wel aan dat de grens lager zou moeten liggen.quote:Op dinsdag 15 september 2015 21:46 schreef LXIV het volgende:
Ze zitten nu op 163.000. Dat is niet genoeg denk ik, met nog 2 weken te gaan. Maar wel meer dan ik verwacht had dat ze zouden halen!
Onder andere dat D66 tegen het referendum over de EU-grondwet was. Als je niet begrijpt dat dat ondemocratisch is dan kan ik je niet helpen.quote:Op woensdag 16 september 2015 00:25 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Wat heeft dit in vredesnaam met democratie te maken als systeem?
Oh je bent er zo een die denkt dat een referendum democratisch isquote:Op woensdag 16 september 2015 00:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Onder andere dat D66 tegen het referendum over de EU-grondwet was. Als je niet begrijpt dat dat ondemocratisch is dan kan ik je niet helpen.
Niets houdt onze politici trouwens tegen om een referendum te organiseren als niet het vereiste aantal wordt gehaald. Als ze verstandig zijn dan doen ze dat.quote:Op dinsdag 15 september 2015 21:46 schreef LXIV het volgende:
Ze zitten nu op 163.000. Dat is niet genoeg denk ik, met nog 2 weken te gaan. Maar wel meer dan ik verwacht had dat ze zouden halen!
Speciaal voor de kleuters nog een keer, waarschijnlijk zijn het parels voor zwijnen.quote:Op woensdag 16 september 2015 00:27 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Oh je bent er zo een die denkt dat een referendum democratisch is. Ik had het kunnen weten.
quote:Op woensdag 16 september 2015 00:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik denk dat ik tegen zou stemmen, niet omdat ik iets tegen Oekraïne heb (helemaal niet, ik heb er zelfs sympathie voor, ook voor de Russen trouwens hoe walgelijk ik de rijke en politieke klasse van Rusland ook vind) maar omdat de EU inderdaad juist moet krimpen en niet groter moet worden. Het gaat mij er echter vooral om dat het volk hierover moet beslissen. Indien de politici bang zijn dat het volk dit niet aankan geven ze toe dat ze zelf onvoldoende kwaliteiten hebben om een goed maatschappelijk debat te organiseren, een ultiem zwaktebod en een teken van ernstige incompetentie van onze politici.
Ook nog speciaal voor hen een samenvatting aangezien dit wel te ingewikkeld zal zijn. Een referendum is erg democratisch en zeer verantwoord als je het goed organiseert en je voldoende tijd neemt per referendum.quote:Op vrijdag 11 september 2015 16:07 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het is niet zo'n extreem belangrijk onderwerp als de grondwet van de EU (nu Verdrag van Lissabon genoemd) maar het is toch wel ingrijpend genoeg dat het volk haar stem gehoord moet worden. Als de politici er geen zooitje van maken dan kan je een prima maatschappelijk debat organiseren - dat hoeven politici niet alleen zelf te doen, ze kunnen er wel aan bijdragen indien ze uit hun ivoren toren treden - naar aanleiding waarvan het volk prima in staat is om zelf een goede keuze te maken. Essentieel hierbij is dat het helemaal niet nodig is dat elke burger zelfstandig een keuze maakt, er zijn opinieleiders in een dergelijk debat, het intelligentere deel van het volk volgt het debat uitgebreid en doet er tot op zekere hoogte aan mee (met andere volgers), die mensen hebben weer invloed op iets minder kritische geesten voor wie het te lastig is om het zelf allemaal gedetailleerd te volgen etc.
Uiteindelijk vormt iedereen een mening, een deel van de mensen zeer gefundeerd en de rest trekt zich aan dat deel op. Niets mis mee, het is representatiever dan die paar politici die 1,3 ton of meer per jaar op hun bankrekening krijgen bijgeschreven.
Niet genoeg handtekeningen en toch moeten de politici een referendum organiseren naar jouw mening. Over ondemocratisch gesprokenquote:Op woensdag 16 september 2015 00:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Niets houdt onze politici trouwens tegen om een referendum te organiseren als niet het vereiste aantal wordt gehaald. Als ze verstandig zijn dan doen ze dat.
Dat was ook de mening van D66 tot ongeveer de jaren 90 anders. Wat is er volgens jou niet democratisch aan een referendum en wat is er wel democratisch aan bijvoorbeeld de Europese Commissie?quote:Op woensdag 16 september 2015 00:27 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Oh je bent er zo een die denkt dat een referendum democratisch is. Ik had het kunnen weten.
Kun je iets specifieker zijn, waar verdraai ik de waarheid? Volgens mij is wat ik daar zei gewoon feitelijk, maar als ik het mis heb dan hoor ik graag wat er niet klopt.quote:Op dinsdag 15 september 2015 20:15 schreef skrn het volgende:
[..]
Het zou helpen als je de waarheid niet zo veel geweld aan zouden doen.
En jij bent er zeker zo een die vindt dat de EU te belangrijk is en te ingewikkeld om de burgers er iets over te laten zeggen.quote:Op woensdag 16 september 2015 00:27 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Oh je bent er zo een die denkt dat een referendum democratisch is. Ik had het kunnen weten.
Zoals altijd roep je maar weer wat. Heb ik nooit gezegd.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
En jij bent er zeker zo een die vindt dat de EU te belangrijk is en te ingewikkeld om de burgers er iets over te laten zeggen.
Het gemiddelde is 100.quote:Op woensdag 16 september 2015 09:30 schreef D.D.W. het volgende:
Nederland telt 16 miljoen inwoners. Vrijwel alle huishoudens hebben internet en TV. En toch kan GeenStijl via de middelen die ze hebben niet eens 300k handtekeningen verzamelen.
Zelfs die fking actie om Mauro in Nederland te houden had al +130k handtekeningen.
Te lachwekkend dit. Het zegt wel wat over de maatschappij, is de gemiddelde IQ werkelijk 105 wat ik regelmatig langs zie komen?
Het heeft te maken met brood en spelen.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:39 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Het gemiddelde is 100.
En dit heeft niets met de intelligentie van het volk te maken.
Blijkbaar zijn al die mensen voor uitbreiding. Nouja dan moeten we dat maar doen.quote:Op woensdag 16 september 2015 09:30 schreef D.D.W. het volgende:
Nederland telt 16 miljoen inwoners. Vrijwel alle huishoudens hebben internet en TV. En toch kan GeenStijl via de middelen die ze hebben niet eens 300k handtekeningen verzamelen.
Zelfs die fking actie om Mauro in Nederland te houden had al +130k handtekeningen.
Te lachwekkend dit. Het zegt wel wat over de maatschappij, is de gemiddelde IQ werkelijk 105 wat ik regelmatig langs zie komen?
Heb zelf overigens gewoon getekend.
Onder andere.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:50 schreef xzaz het volgende:
[..]
Het heeft te maken met brood en spelen.
Volgens peilingen is de ruime meerderheid tegen uitbreiding.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:55 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Blijkbaar zijn al die mensen voor uitbreiding. Nouja dan moeten we dat maar doen.
Mentaliteit dan.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:39 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Het gemiddelde is 100.
En dit heeft niets met de intelligentie van het volk te maken.
Of dat de meesten geen zin hebben in dat schreeuwerige en onzinnige gezeik van Geenstijl.quote:Op woensdag 16 september 2015 11:13 schreef D.D.W. het volgende:
[..]
Mentaliteit dan.
Toont weer eens aan dat de meeste niet verder kijken dan het eilandje (huisje boompje beestje en verder interesseert me niks) waar ze op leven.
Je redenen zullen dan ook wel niet verder gaan dan dat je tegen de stationering van een kippenhok bent in de Oekraine, of zoiets.quote:Op woensdag 16 september 2015 12:14 schreef bamibij het volgende:
Ik ben tegen een vrijhandelsverdrag met Oekraïne maar om heel andere redenen dan GS. Dus niet ondertekend.
quote:Op woensdag 16 september 2015 12:14 schreef bamibij het volgende:
Ik ben tegen een vrijhandelsverdrag met Oekraïne maar om heel andere redenen dan GS. Dus niet ondertekend.
Je mag in 2017 weer stemmen.quote:Op woensdag 16 september 2015 13:56 schreef Physsic het volgende:
[..]![]()
Wat?
Je tekent alleen voor de komst van een referendum.
Bij dat referendum kan je vervolgens zelfs vóór dat verdrag stemmen.
Het gaat erom dat de burgers zich kunnen laten horen.
Dat is echt totaal iets anders.quote:Op woensdag 16 september 2015 13:58 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Je mag in 2017 weer stemmen.
Want dan kunnen de burgers zich niet laten horen wil je zeggen?quote:Op woensdag 16 september 2015 14:00 schreef Physsic het volgende:
[..]
Dat is echt totaal iets anders.
Wat is hier schreeuwerig en onzinnig aan?quote:Op woensdag 16 september 2015 11:48 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Of dat de meesten geen zin hebben in dat schreeuwerige en onzinnige gezeik van Geenstijl.
quote:Op woensdag 16 september 2015 12:39 schreef phuti het volgende:
[..]
Je redenen zullen dan ook wel niet verder gaan dan dat je tegen de stationering van een kippenhok bent in de Oekraine, of zoiets.
Heb je een link naar die reacties op twitter?quote:Op donderdag 17 september 2015 13:38 schreef phuti het volgende:
Goed, voor diegene die de APB hebben gevolgd via NOS, hier ff een stukje wat de NOS er kennelijk eruit heeft geknipt volgens diverse twitteraars, dat u het weet: http://streamable.com/7ruz (heb het zelf niet gezien btw)
Zoals ik eerder in dit topic al schreef is het de FNV wel gelukt, 736.759 handtekeningen in 6 weken.quote:Op woensdag 16 september 2015 18:20 schreef Bensel het volgende:
300k mensen optrommelen om iets te doen is schier onmogelijk in dit land. Daarvoor is iedereen te veel met zichzelf bezig
Ik heb er wel meer voorbij zien komen. zou wel uberdom zijn om dit te berichten en het blijkt niet zo te zijn, dus ik geloof het wel.twitter:burgercomiteeu twitterde op woensdag 16-09-2015 om 22:54:45Wilders zei ook "teken op http://t.co/QphowaVPxC" maar dat heeft de NPO eruit geknipt dus retweet dit #geenpeil #RT https://t.co/URoubL6ad8 reageer retweet
Als het waar is dan is dat een zeer kwalijke zaak. Zou overigens niet de eerste keer zijn dat de NPO creatief knipt als het even goed uitkomt.quote:Op donderdag 17 september 2015 15:17 schreef phuti het volgende:
[..]
in ieder geval deze: https://twitter.com/burgercomiteeu/status/644253109397512192 Ik heb er wel meer voorbij zien komen. zou wel uberdom zijn om dit te berichten en het blijkt niet zo te zijn, dus ik geloof het wel.
Ligt eraan als je de Nederlandse bevolking afzet tegen de Nederlandse bevolking (dan is het per defenitie 100) of tegen de wereldpopulatie. Bij het laatste zijn er rapporten die tussen den 102 en 105 claimen.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:39 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Het gemiddelde is 100.
En dit heeft niets met de intelligentie van het volk te maken.
Wie zei er ook alweer dat het licht uit zou gaan als we tegen het EU verdrag zouden stemmen? Nu zegt GS precies het zelfdequote:
Wie zei er ook alweer dat het licht uit zou gaan als we tegen het EU verdrag zouden stemmen? Nu zegt GS precies het zelfdequote:
Ik heb er geen enkele twijfel over dat dit waar is. De NPO is de staatstelevisie sinds dat het kijkgeld is afgeschaft, het duurde eventjes vooraleer de NPO dat zelf doorhad maar na een paar afstrafbezuinigingen begrijpen ze dat maar al te goed. Doe wat de machthebbende partijen goeddunkt en je krijgt als NPO in ieder geval niet nog een bezuiniging om je oren in de komende jaren, ben stout en je krijgt weer een bezuiniging.quote:Op donderdag 17 september 2015 15:18 schreef phuti het volgende:
in ieder geval deze:Ik heb er wel meer voorbij zien komen. zou wel uberdom zijn om dit te berichten en het blijkt niet zo te zijn, dus ik geloof het wel.twitter:burgercomiteeu twitterde op woensdag 16-09-2015 om 22:54:45Wilders zei ook "teken op http://t.co/QphowaVPxC" maar dat heeft de NPO eruit geknipt dus retweet dit #geenpeil #RT https://t.co/URoubL6ad8 reageer retweet
En dat.quote:Op donderdag 17 september 2015 15:19 schreef karton2 het volgende:
[..]
Als het waar is dan is dat een zeer kwalijke zaak. Zou overigens niet de eerste keer zijn dat de NPO creatief knipt als het even goed uitkomt.
Na een paar weken een hoop propaganda en valse beloftes op je afgeslingerd te hebben gekregen en van alles weer vergeten te zijn wat bepaalde politieke partijen hebben geflikt! Misschien trappen jij en ik hier niet in, Jan Modaal doet dat wel.quote:Op woensdag 16 september 2015 13:58 schreef Gerolsteiner het volgende:
[..]
Je mag in 2017 weer stemmen.
http://www.geenstijl.nl/m(...)simpel_principe.htmlquote:Een van de meest gehoorde bezwaren tegen de pogingen van GeenPeil om een referendum over het associatieverdrag met Oekraïne te veroorzaken, is het argument dat een referendum ondemocratisch is, omdat het tot een te grote versimpeling van een ingewikkelde politieke kwestie leidt. Het associatieverdrag zou te breed zijn om in een voor of tegen-vraag te gieten. Nou is het doel van GeenPeil in de eerste plaats niet zozeer om het verdrag in kwestie te blokkeren (mensen kunnen immers ook massaal vóór stemmen bij een referendum), maar om een duidelijk signaal aan Den Haag af te geven dat de kiezer beter betrokken moet worden bij ingrijpende politieke besluiten rond de immer voortjagende uitbreidingsdrift van de Europese Unie. Maar bovenal is het simpelweg niet waar dat een referendum een moeilijke kwestie teveel simplificeert. Als dat zo zou zijn, zou de PvdA ook geen verkiezingsposters meer mogen maken met 'Groei, banen, eerlijk delen' er op. Zo'n poster brengt namelijk een heleboel vreselijk ingewikkelde maatschappelijke zuilen (zoals de economie, de banenmarkt, het belastingstelsel en de verzorgingsstaat) terug tot vier luizige woordjes. Nog erger zijn de beloftes die partijen doen in hun jacht naar de gunst van de kiezer, want die brengen grote kwesties niet alleen terug tot PR-vriendelijke oneliners, ze worden in de praktijk ook zelden ingelost. Zoals de PvdA met de verhoging van de btw, de 1000 euro van de VVD, of het 'geen geld meer naar de Grieken' van Rutte.
Als politieke partijen grote kwesties zo moeiteloos kunnen terugbrengen tot verkiezingsslogans en (loze) beloften en tóch verwachten dat de kiezer een geïnformeerde, weloverwogen keuze maakt in het stemhokje, dan zou een referendum met de simpele vraag 'Bent u voor of tegen een Europees associatieverdrag met Oekraïne' óók voorgelegd moeten kunnen worden. Het verwijt van versimpeling door GeenPeil - uitgesproken door de VVD, door D66 en door vele andere leden van de gevestigde orde - ontmaskert slechts een verzet tegen en een angst voor democratische participatie van de burger. De kiezer mag wel met simplistische slogans verleid worden tot het stemmen vóór een partij en dat noemen we dan 'democratie', maar dezelfde kiezer mag niet worden uitgedaagd om democratisch te participeren in een kwestie waar hij of zij misschien wel tégen stemt. Dan wordt hij of zij plots te stom geacht, en wordt ineens de vraag opgeworpen 'of zij het associatieverdrag wel gelezen hebben'. Alsof onze Kamerleden dat wél gedaan hebben. Wij durven de stelling wel aan dat niet één Kamerlid dat gedaan heeft. Zo niet, dan mag hij/zij zich melden voor een overhoring.
Met hun gemakzuchtige verwijt van simplificatie negeren de critici van GeenPeil het feit dat de meeste kiezers bij landelijke verkiezingen ook niet elke letter van grote dossiers als zorg, onderwijs of arbeidsmarkt bestuderen en die afzetten tegen de inhoud verkiezingsprogramma's, alvorens in het stemhokje te besluiten welke partij het beste aansluit op hun eigen idealen. Dat is ook helemaal niet het punt hier. Het punt is dat kiezers prima in staat zijn om op basis van informatie die hen ter beschikking staat, te bepalen of zij een associatieverdrag met Oekraïne wel of niet wenselijk achten. Het is een intrinsiek kenmerk van een (goed functionerende) democratie, dat iedereen het recht heeft zijn stem te laten gelden. Oók bij onderwerpen die zogenaamd 'te ingewikkeld' heten te zijn. De kiezer mag daarbij zelf weten in welke mate hij of zij zich verder wil verdiepen in het onderwerp, zoals de kiezer ook kan besluiten of de VVD-slogan 'Niet doorschuiven maar aanpakken' voldoende informatie bevat om wel of niet op de VVD te stemmen, of dat hij/zij zich eerst nog even wenst te verdiepen in wát de VVD dan precies wil aanpakken zonder het door te schuiven. Want laten we eerlijk wezen: deze specifieke kreet is op zichzelf al beduidend leeghoofdiger dan de faire vraag 'bent u voor of tegen een associatieverdrag met Oekraïne', omdat die laatste tenminste nog aanspoort om er minstens een paar seconden over na te denken.
Dus: acht u zichzelf niet te stom, maar juist prima in staat om uzelf te informeren en een keuze te maken voor of tegen dit associatieverdrag? Of bent u gewoon van mening dat er een waarschuwingssignaal aan Den Haag afgegeven moet worden over de voortslepende afbraak van democratische inspraak en participatie door de Europese Unie? Ga dan naar teken.geenpeil.nl en zet uw handtekening. De teller nadert de 200.000 en we hebben nog maar een week om daar 300.000 van te maken. Doe mee. Geef uzelf uw stem terug. En red de democratie.
Ja, daarmee zouden ze de 300.000 kunnen halen.quote:Op zondag 20 september 2015 18:26 schreef Ludacriss het volgende:
https://www.thunderclap.it/projects/31629-geenpeil
Ze zijn een thunderclap actie begonnen. Hier zou je wel veel mensen op social media kunnen bereiken. Zouden ze hiermee de 300.000 kunnen halen?
Oh werkelijk? Ze klinken nogal serieus.quote:Op zaterdag 19 september 2015 08:37 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wie zei er ook alweer dat het licht uit zou gaan als we tegen het EU verdrag zouden stemmen? Nu zegt GS precies het zelfde
Bij GS is dat ironie.
De klacht dat een referendum ondemocratisch zou zijn, heb ik persoonlijk nooit eerder gehoord.quote:Op zaterdag 19 september 2015 18:41 schreef Tocadisco het volgende:
Na 10.000 schreeuwtopics op Geenstijl hebben ze eindelijk eens een redelijk genuanceerd stukje online gezet:
[..]
http://www.geenstijl.nl/m(...)simpel_principe.html
Genuanceerd noemt men dat...quote:Op zaterdag 19 september 2015 18:41 schreef Tocadisco het volgende:
Na 10.000 schreeuwtopics op Geenstijl hebben ze eindelijk eens een redelijk genuanceerd stukje online gezet:
[..]
http://www.geenstijl.nl/m(...)simpel_principe.html
Heb ik al meerdere malen gezegd.quote:Op maandag 21 september 2015 09:35 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
De klacht dat een referendum ondemocratisch zou zijn, heb ik persoonlijk nooit eerder gehoord.
Dat halen ze van hun leven niet meer, al is 220.000 wel bizar veel. Ik zie ze in de toekomst terugkomen voor een nieuwe poging.quote:Op maandag 21 september 2015 09:25 schreef LXIV het volgende:
220.000 is echt wel heel veel. Nog 80.000, dat zijn er 10.000 per dag. Veel, maar niet onhaalbaar.
Ik heb wel het gevoel dat ze 'zomaar' begonnen zijn en de hele strategie zich pas later ontwikkeld heeft. Het is niet zozeer dat ze potientiële tekenaars tekort komen, maar eerder tijd. Hadden ze nog een week of zes gehad, dan zouden ze het wel gehaald hebben denk ik.
Hoe moet een doorsnee burger het eigenlijk voor elkaar krijgen om een referendum aan te vragen als het op deze manier al niet lukt?quote:Op maandag 21 september 2015 09:25 schreef LXIV het volgende:
220.000 is echt wel heel veel. Nog 80.000, dat zijn er 10.000 per dag. Veel, maar niet onhaalbaar.
Ik heb wel het gevoel dat ze 'zomaar' begonnen zijn en de hele strategie zich pas later ontwikkeld heeft. Het is niet zozeer dat ze potientiële tekenaars tekort komen, maar eerder tijd. Hadden ze nog een week of zes gehad, dan zouden ze het wel gehaald hebben denk ik.
Het zou natuurlijk ook gewoon kunnen dat mensen hier (terecht) geen reet om geven.quote:Op maandag 21 september 2015 10:14 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Hoe moet een doorsnee burger het eigenlijk voor elkaar krijgen om een referendum aan te vragen als het op deze manier al niet lukt?
Hoop dat ze stiekem liegen en al lang over de half miljoen heen zijn.quote:Op maandag 21 september 2015 10:04 schreef karton2 het volgende:
[..]
Dat halen ze van hun leven niet meer, al is 220.000 wel bizar veel. Ik zie ze in de toekomst terugkomen voor een nieuwe poging.
Verschil is dat ze nu de ervaring hebben en al meteen en netwerk hebben liggen naar bedrijven en mensen die flyers uitgedeeld hebben... ze hebben er 1200, daar kan je wel wat mee bereiken als je vanaf het begin er vol opklapt.
Heb gisteren nog wat geprobeerd, maar de massa is gewoon helemaal niet geinformeerd.quote:Op maandag 21 september 2015 10:15 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Het zou natuurlijk ook gewoon kunnen dat mensen hier (terecht) geen reet om geven.
Ik teken niet omdat ik Geenstijl een baggersite vind. En omdat zo'n Associatieverdrag mij geen flikker boeit.quote:Op maandag 21 september 2015 10:15 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Het zou natuurlijk ook gewoon kunnen dat mensen hier (terecht) geen reet om geven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |