FOK!forum / Lifestyle / Elektronisch roken #30 - Premade coils voor de luie mensch
Catch22-maandag 7 september 2015 @ 13:25
dampen%20uitleg.png

safe-vaping-power.jpg

SPOILER: OP, the looooong version.
Inleiding

Aangezien ik hier op FOK! nog maar weinig ben tegen gekomen over elektronisch roken, ook wel dampen, e-smoken of vapen genoemd, ben ik zelf maar even een topic begonnen (veel schaamteloos gejat van Tweakers). Ik ben nu ongeveer 5 weken gestopt met analoog roken (the real deal dus). Dit viel niet mee. Ik rookte vrij veel namelijk. Het laatste jaar rookte ik ongeveer een pakje Javaanse Jongens 3/4 (37.5 gram) per anderhalve dag. Ik gok dat dit neerkwam op een shagje of 30 a 35 per dag.

Ik had gehoopt dat mijn verlangen naar een shagje na een week of 4 wel tot praktisch 0 gereduceerd zou zijn, maar helaas bleef ik op momenten last houden van een aanhoudende drang om te roken. Ik moest gewoon iets inhaleren en de drang om toch maar wat te roken te gaan halen bleef zo nu en dan in me opkomen. In de weekenden, vaak onder het genot van een biertje of wat, ging ik dan ook regelmatig voor gaas en bietste ik her en der een shagje of sigaret. Door de weeks was dit een stuk minder, maar ook dan kreeg ik regelmatig met die drang om te roken te maken.

Uiteindelijk werd ik er gek van en ben me eens gaan verdiepen in het fenomeen elektronisch roken. Ik raakte aardig nieuwsgierig en heb dus meer uit nieuwsgierigheid een elektronisch roken starter kitje gekocht. Sinds gisteren heb ik dus een elektronische sigaret en ben er best positief over. Dit wil ik met jullie delen en ik denk ook serieus dat dit mij gaat helpen om niet meer te roken.

Elektronisch roken? Huh..wat is dat?

Een e-smoke is een apparaatje dat bestaat uit een batterij, een verdamper en een reservoir waar je vloeistof in doet. De zogennaamde e-liquid. Deze vloeistof wordt door de verdamper verhit waardoor er een damp wordt geproduceerd welke je vervolgens kunt inhaleren. De damp lijkt sterk op rook, maar aangezien er geen sprake is van een verbrandingsproces, mag je eigenlijk niet van rook spreken. De vloeistof bestaat voornamelijk uit Propyleenglycol waarin nog enkele andere stoffen zijn opgelost, zoals bijvoorbeeld smaak en geurstoffen.

E-smoken is vele malen minder slecht dan gewoon roken. Aangezien er geen sprake is van verbranding, krijg je dus ook geen schadelijke verbrandingsproducten binnen. Ik schrijf bewust dat het minder slecht is, omdat het nog altijd gezonder is om niet te e-smoken. De liquids bevatten namelijk wel nicotine, hoewel er ook liquids zijn die geen nicotine bevatten. Toch is de nicotine wel essentieel om de zogenaamde "troath hit" te behalen. Dit is de prikkel in de keel die je ervaart bij het inhaleren..

De damp lost veel sneller op dan rook, het is praktisch geurloos en ook niet schadelijk voor je omgeving. Ook zul je geen vieze smaak meer in je mond hebben na het roken van zo'n e-smoke, hetgeen bij het roken van tabak wel het geval is. Je stinkt ook niet meer na het roken. Man wat stinken rokers zeg... ik heb dus ook altijd zo gestonken :r

In theorie mag je overal e-smoken omdat er geen sprake is van een verbrandingsproces en je dus geen rook produceert. In de praktijk blijkt dat nogal eens tegen te vallen. Mensen zouden je vaak raar aankijken en het e-smoken verwarren met echt roken. Onwetendheid, voornamelijk. Wellicht dat dit in de toekomst wel wat zal veranderen.

Hieronder even een aantal voordelen ten opzichte van het roken van tabak:

• Er is geen verbranding, dus er komen (bijna) geen giftige stoffen vrij, en de damp geeft nagenoeg geen geur af.
• De damp lost snel op, dus het zal geen rokerige kamer veroorzaken.
• Je kan/mag het ding in theorie overal roken
• Je hebt geen asbak of aansteker nodig
• Je bergt hem eenvoudig weer op, ook na één snel trekje!
• Je hoeft je geen zorgen te maken over wat met de as te doen, of waar het filter weg te gooien
• Je stinkt niet. Je kleren, auto, huis, handen etc. ook niet (tenminste niet naar rook ;) )
• Er komt geen irriterende rook vanaf.
• Hij rookt niet door terwijl je hem niet gebruikt.

Gezondheid

Zoals je al waarschijnlijk aan de hand van bovenstaande tekst kan raden, is een e-smoke veel minder ongezond voor je dan analoge peuken verbranden. Waarom zeg ik "minder ongezond" ? Nou.. er zit nog steeds nicotine in, bijvoorbeeld. Echter, het is een ieder duidelijk dat het roken (dampen) van e-smokes alleen al op basis van het feit dat er geen verbranding plaats vindt, gezonder moet zijn dan een normale peuk. Daarr kan in ieder geval geen twijfel over bestaan. Je vraagt je wellicht af - maar waarom lees ik dan zo veel over schadelijkheid als ik even op Google naar "e-cigarette" zoek?

Nou... als ik heel eerlijk ben is dat gewoon een beetje vaag. Er is redelijk wat onderzoek gedaan naar e-smokes, en daarbij zijn her en der wat licht schadelijke gevolgen gevonden. Bijvoorbeeld dat het je adem-weg vernauwt. Dat duurt dan tot 10 minuten na gestopt te zijn met het gebruik. Echter is in dit onderzoek alleen gekeken naar e-smoken. Niet wat er gebeurd met gewoon roken, of het stomweg inhaleren van damp (denk sauna) of dan hetzelfde effect optreedt.

In de USA hebben ze de FDA een onderzoek laten doen naar alle kwalijke eigenschappen. "Helaas" (voor de FDA) kwam daar echter uit dat het helemaal niet zo slecht was en al helemaal niet als je het vergeleek met een sigaret. Het rapport is op de site van de FDA te vinden en daar wordt heel veel gesproken over het aantreffen van bepaalde stoffen die slecht zijn voor de mens. Echter, ze vermelden er niet bij dat de concentraties waarin die stoffen voorkomen een factor 1000 tot 15000 lager zijn dan in een normale sigaret. Voor een goede analyse van het rapport (helaas in het Duits), deze link. Hierbij zitten alle links, inclusief bronnen in het engels en aanverwante zaken.

Je kunt het even allemaal doorlezen, maar kort samengevat komt het hier op neer:

• In 1ml e-liquid zit 40x minder Nitrosamine dan in een nicotinepleister of nicotinekauwgom
• In één sigaret zit 15000x zo veel Nitrosamine als in 1ml e-liquid
• In één liter bier zit twee keer zo veel Nitrosamine als in 1ml e-liquid

Dus als we het even snel uitrekenen:

Je kunt acht jaar lang 5ml e-liquid per dag dampen en dan heb je dezelfde hoeveelheid nitrosamine opgenomen als met het roken van één sigaret.

Daarbij wordt er gedaan alsof de andere gebruikte materialen in de liquids enge chemische middelen zijn, terwijl dit (afgezien van de nicotine!) allemaal middelen zijn die goedgekeurd zijn voor de menselijke voedselverwerking!

Los van het stoppen met nicotine innemen heeft e-smoken alle voordelen die je kan verwachten van het totaal stoppen met het roken van sigaretten. Ik geef toe, dat is een redelijk grote "los van", en Nicotine is zeker ook niet speciaal goed voor je. Het probleem bij het online onderzoeken van wat Nicotine nou precies met je doet is dat de meeste studies eigenlijk meer studies zijn van het roken zelf (per slot van rekening zijn er geen andere noemenswaardige bronnen van nicotine, dus het bestuderen los van sigaretten lijkt weinig zinvol). Maar het is in ieder geval duidelijk dat Nicotine net als caffeine een drug is, en je die stof uiteraard liever niet in je lichaam wil.

Er zijn evenwel een paar problemen die nog nader moeten worden onderzocht. Zo is het bijvoorbeeld nog onbekend hoeveel van de nicotine die in e-liquids zit, daadwerkelijk in je bloedstroom terecht komt. Sommige mensen zeggen 10% in vergelijking tot een normale sigaret, anderen weer 30%. Een (realistisch) nadeel van e-smokes die vaak wordt aangehaald is dat het moeilijk is te bepalen hoeveel nicotine je binnen krijgt. Dat is correct, en is wellicht het enige nadeel dat daadwerkelijk en objectief gezien als zodanig kan worden gezien. Echter, mijn mening is dat je dit op den duur zelf zal reguleren. Je moet het wel heel, heel bont maken om een overdosis nicotine tot je te nemen, en het feit dat dit nog geen enkele e-smoker ter wereld is gelukt zou je gerust moeten stellen. Het is overigens in theorie wel mogelijk om een overdosis te scoren met normale peuken, echter in de meeste gevallen zal je lichaam dermate hard beginnen met protesteren dat je waarschijnlijk nooit zo ver zal komen.

Even samenvattend de gezondheids-voordelen van de e-smoke versus de normale sigaret:

• Geen teer, kool-monoxide, en andere verbrandings-producten
• Geen ammonia en 4500 andere chemische stoffen die in normale sigaretten zitten
• Geen rook die de mensen in je omgeving een hoger risico op ziektes geeft
• Geen vervelende hoest, grijze huid, gele vingers, kortademigheid

De kosten

Voor met name sigarettenrokers is het qua kosten besparing vrij interessant om over te stappen op elektronisch roken. Voor shagrokers iets minder, maar ook die zullen voordeel behalen.

Men neme een gemiddeld eGo starter setje. Later hieronder behandel ik nog uitgebreid de hardware, maar neem van mij even voorlopig aan dat een eGo setje waarschijnlijk jouw keuze zal worden, dus laten we hier even van uitgaan. Nou, dat kost je zo'n EUR 60. Dat is dan een quality setje van JoyeTech, met twee e-smokes. Daar krijg je ook twee tankjes en twee atomizers bij. We gaan even een jaar-berekening maken, dus laten we even uitgaan dat een atomizer zo 3-4 weken meegaat (15 per jaar nodig) en een batterij voor een maand of 4-6. Voor het gemak, rekenen we twee extra batterijen. Een atomizer is zo EUR 7.50, een batterij EUR 20. (nogmaals, ik neem de prijzen ruim. Je kan ze waarschijnlijk voor 5 EUR en 15 EUR ook wel krijgen). Nou, (15x 7.50) = EUR 112.50 + (2x 20) = EUR 40 == EUR 152.50 aan onderdelen. Zitten we voor de hardware op EUR 212.50 per jaar.

Dan - de liquids. Daar ga ik uit van een verbruik van 2.5ml per dag, elke dag. In het begin zal dit waarschijnlijk hoger liggen (nieuw, leuk, spannend!) en later waarschijnlijk minder, maar laten we er even van uit gaan dat jij een fanatieke damper wordt! Nou... 365 dagen gedeeld door 4 = 91.25 flesjes per jaar. 10ml flesjes kosten zo tussen 3.95 en 5.95, laten we even uit gaan van 5 Euro per flesje. Er bestaan ook flesjes van meer dan 10ml, en die zijn vaak ietsje goedkoper trouwens. Goed. 91.25 * 5 EUR = 456.25 EUR per jaar aan e-liquids. Laten we even voor de volledigheid wat oplaad-kosten erbij nemen, zeg, twee tientjes op jaar-basis. Ok. Dan hebben wij in totaal... EUR 212.50 (hardware) + EUR 456.25 (e-liquids) + EUR 20.00 (electriciteit) = EUR 688.75 per jaar (EUR 1.89 per dag).

Jaja... je ziet hem al aankomen... met dat per-dag bedrag natuurlijk... maar goed, even verder rekenen. Hoeveel geef je uit aan normale sigaretten? We nemen even aan dat je een pakje van 19 peuken per dag zal verbranden. Dat is 365x 5.40 = EUR 1971.00. Ja dat ziet er al een stuk minder fijn uit he? Gooi er nog 20 aanstekers bij.. 20 EUR... in totaal komt dat neer op EUR 2000 per jaar. Twee Duizend pieken. Versus 688.75.

De hardware
Ok, je hebt genoeg van analoog roken en je wil een e-smoker worden. Goed zo! Maar nu... er is zo veel aanbod, wat is nou de goede keuze? Ik zeg er meteen eerlijk bij - het wordt je niet makkelijk gemaakt! Er zijn heel veel soorten e-smokes, sommige daarvan zijn wel in NL te koop, andere weer niet. Sommige werken met weg-werp cartridges, andere met vloeistof-tankjes. Sommige zijn klein, andere groot. Het is inderdaad een ramp om zo als n00b even te vinden wat je nou wil. Dus, we gaan het even allemaal uitleggen.

Voordat ik begin, De Gulden Regel Van E-Smokes Kopen:

!! Koop altijd een setje met twee peuken/batterijen !!
!! Single e-smoke "sets" (tenzij als vervanging voor een stuk exemplaar) zijn een total no-go !!

Want ja, ook jou zal het overkomen dat 1 stuk is, de batterij op is, etc. en je wil NIET weer terugschakelen op analogs. Dus - ALTIJD een duo-set kopen. Het is ietsje duurder, maar veel, veel beter.

Veel mensen willen dat hun e-smoke zo veel mogelijk op een sigaret lijkt. Dat is géén goed uitgangs-punt. Ten eerste ben je dan gedoemd tot het kopen van kant-en-klare modellen met een kleine batterij, ten tweede wordt het lastiger om het ding te dampen waar je niet mag roken. Wellicht vind je dat niet belangrijk, kan. Maar het is wel een feit. Zijn er dan helemaal geen goede sigaret-achtige e-smokes? Jawel... als je wat nadelen voor lief neemt. Maar als je echt serieus wil dampen, dan begin je toch met een stapje hoger. Maar, ik laat de keuze aan jou. Laten we eens de gangbare systemen in een lijstje zetten.

A - De "iSmoke"

Deze naam is door een mede-poster bedacht, en hij vat best goed samen wat de simpelste versie van de e-emoke is. Ze lijken op normale sigaretten, zijn klein en handzaam, en kosten in sommige gevallen het minst. Echter, je zit dikwijls vast aan 1 leverancier. Hieronder een paar voorbeeldje:

images?q=tbn:ANd9GcQc7E8uj9VUELp22HrJgwdkYRDKUdW4ktylJCOcwb-2a4lIN6hR
NuCig Pro 4 (website: http://www.nucig.co.uk/)

Voordelen van deze "iSmokes":

• Goedkoop als instap model
• Lijken op een sigaret
• Er is geen knopje dat je in moet drukken om te inhaleren, werkt op luchtdruk
• Geen geklooi met vloeistofjes bijvullen
• Batterij laad redelijk snel op (minder dan 30 min)

En dan even de nadelen:

• Relatief weinig rookontwikkeling (zeker met de el-cheapos)
• Lijken op een sigaret (kan voor verwarring zorgen)
• Er is geen knopje dat je in moet drukken om te inhaleren (ja, dit is ook een nadeel want je kan hem bijvoorbeeld niet voorgloeien voor een sterkere flash
• Weinig keuze met smaken van de vullingen (zeker met de el-cheapos)
• Korte tijd voor je weer ding moet opladen (2 uur medium-intensief dampen)
• Je zit vast aan de producent voor de cartridges/atomizers

Voor een E-Health setje zou je niet meer dan EUR 15 moeten betalen (2-peuken set) - alles daarboven is afzetterij. Voor NuCig... hangt af van welke optie je wil, maar alleen NuCig zelf verkoopt ze, dus afgezet worden is niet mogelijk (als je hun prijs billijk vind, natuurlijk ;)). Echter, mocht je ergens online andere vergelijkbare e-smokes vinden, wees alert op de prijs. Ze mogen onder geen omstandigheid meer dan EUR 50 kosten, en dan is dat al erg veel en hoop ik dat je er een flinke dosis cartridges er bij krijgt.

B - eGo/510 systemen

Dit zijn de meest gangbare e-smokes, en hebben ook de beste prijs/kwaliteit verhouding. Jaja... dit is de sweet-spot als je op zoek bent naar een goede, complete rook ervaring, af en toe wil eperimenteren met smaakjes en atomizers, maar geen zin hebt om echt hard core alles zelf te maken en rond te lopen met een bazooka. Er zijn heel, heel veel modellen, maar het belangrijkste aan al deze dingen is het nummer "510". Dat wil zeggen - 510 is (in de praktijk) de benaming van een schroefdraad-formaat waar dan de meeste accessoires op passen. Echter, dit betekent niet dat ze allemaal even dik zijn! Het kan dus zo uitkomen dat als je helemaal random 510-compatible accessoires/apparaten koopt je een combinatie zal hebben die van dik naar dun naar dik verloopt. Als je esthetiek belangrijk vind, let daar dan op. Nou, even wat plaatjes...

Electronic-Cigarette-Ego-T-650mAh-900mAh-1000mAh.jpg
Standaard EGO-T model (niet JoyeTech, maar knock-off, echter dikwijls net zo goed)

ego-c-electronic-cigarette-(page-picture-large).jpg
JoyeTech Ego-C systeem, Ego-T met los vervangbare verdampers (website: http://www.joyetech.com)

Mensen die al wat langer dampen en ervaring hebben met de apparaten raden JoyeTech aan. Echter, dit zal niet lang meer zo blijven - laten we eerlijk zijn, deze dingen zijn niet bepaald complex (batterij, chipje, atomizer... whooptiedoo!) dus het is dan ook vrij lastig om ze echt te vergallen. Maar, als je wat meer zekerheid wil, en garantie op prijs stelt, is JoyeTech aan te raden. We zetten weer even de voor en nadelen op een rij:

Voordelen van de eGo:

• Goede, degelijke rook-ontwikkeling met goede Throat Hit (TH)
• Je kan elk soort liquid proberen van elke verkoper (geen vendor lock-in)
• Met normaal dampen gaat de batterij een hele dag mee
• Relatief handzaam formaat, meestal geen led op de tip
• Ruim aanbod van accessoires
• Onderdelen zijn relatief goedkoop (zie voorbeeld onder "kosten")
• Meer controle over hoeveel liquid je rookt
• Je kan hem voorgloeien door het knopje even ingedrukt houden voor een hijs

En de nadelen:

• Aanzienlijk groter en zwaarder dan een normale peuk. Je went er aan, maar duurt even
• Meer geklooi met liquids, af en toe wat lekkage wegvegen, etc.
• Als atomizers tegen het eind van hun leven zitten kan de smaak onprettig zijn
• In de meeste gevallen geen voltage-regulatie (zal waarschijnlijk veranderen in 2013)
• Past maar met moeite in een broekzak, kan breken als je lomp bezig bent
• Beter opletten met accessoires kopen (zoals juiste weerstand/voltage van atomizers etc.)

Zoals je ziet, er kleven relatief weinig nadelen aan de 510 setjes, en veel voordelen. Dit is dan ook de reden dat ze het meest populaire model zijn. Als je de grootte voor lief neemt, is het de perfecte e-smoke voor de meerderheid van rokers. En als je eenmaal je combinatie van atomizers/batterij hebt gevonden ben ja klaar. Nou, hoeveel moet het kosten? Een goede due e-smoke set zou je niet meer dan 60 EUR moeten kosten. EUR 80 als je er allemaal accessoires bij krijgt, maar ook echt niet meer. Je kan ze al krijgen vanaf EUR 35, maar dat zijn dan vaak niet de "originele" JoyeTech.

De eCab is een nieuwe versie van JoyeTech, en wordt geprezen om zijn degelijke rook-ontwikkeling en bouw-kwaliteit. Het nadeel ervan is echter dat de meegeleverde batterijen slechts 360mAh zijn. Dat is in vergelijking met de 650mAh of zelfs 1100mAh van eGo setjes vrij weinig - houd er dus rekening mee dat je bij de eCab wat vaker van batterij zal moeten verwisselen!

De pro gear

Okay... als je even wat serieuzer met dampen aan de slag wil, bereid bent wat meer cash uit te geven, en op zoek bent naar de ultieme damp-ervaring, dan zijn er nog een paar apparaten die je aanzienlijk meer mogelijkheden bieden. Deze kosten over het algemeen een stuk meer (EUR 100-300) maar dan heb je ook wat. Overigens, in sommige gevallen is het zo dat het kopen van een Pro apparaat op de lange termijn goedkoper zal blijken te zijn, maar dan moet je wel bereid zijn om je eigen atomizers in elkaar te draaien. Althans - het verhittings-element ervan. Dit heet een zelf-wikkelaar. Je koopt speciaal dun gloeidraaid, glas-vezel draad, en maakt je eigen wikkels. Dit is tot wel 90% goedkoper dan een atomizer vervangen, maar vereist wel dat je stabiele handjes hebt ;) Het zelf maken van je gloei-draad geeft je ook absolute en totale controle over de smaak. Meer of minder draad, veel of weinig glasvezel, al die dingen zullen bepalen hoeveel smaak, damp en throat hit je zal krijgen. De ultieme dampers maken zelfs hun eigen apparaten, maar dat is even iets voor een andere keer. Hier onder even een paar plaatjes van Pro gear:

lavatube_01.jpg
Een van de meest populaire "pro" apparaten, de LavaTube

epic%20storm%20mini%20detail.jpg
Versie 2.0 van de LavaTube, de Epic Storm (Normaal en mini)

-A1-Verdampfer-.jpg-A2-T-.jpg
Zelf-wikkel verdampers van Bulli-Smoker.de (tussen 50 en 70 EUR per stuk)

Zoals je ziet, zijn deze dingen ook erg groot - je zal er niet snel mee over straat lopen. Als je een van deze wil kopen, zou ik je aanraden dat je de eGo voor buiten koopt, en deze voor binnen. Let wel, in de meeste gevallen zijn de accessoires voor de twee te gebruiken op beide (al dan niet met (meegeleverde) adapters). De LavaTube kost een relatief bescheiden EUR 50-70 (afhankelijk van het pakket dat je kiest) en de Epic Storm zou je voor zo rond de 90-110 EUR moeten kunnen scoren. Op allebei de apparaten kan je het voltage instellen in stapjes van 0.1 V, tussen 3.0 en 6.0V. Het grootste technische verschil is dat de Epic Storm ook de weerstand van je atomizer kan meten. Het voltage is van elementair belang bij hoeveel rook en Throat Hit je krijgt. Echter, als je ook de weerstand van de atomizer weet, dan is het makkelijker in te schatten welk voltage correct is. Anders is het even pielen/proberen.

Voordelen van de Pro Gear:

• Uitstekende damp-ervaring, volle smaak, zeer goede throat hit
• Je kan elk soort liquid proberen van elke verkoper (geen vendor lock-in)
• Met normaal dampen gaat de batterij een hele dag mee
• Totale controle over hoe het smaakt, dampt en voelt
• Ruim aanbod van accessoires
• Verwisselbare batterijen
• Je kan hem voorgloeien door het knopje even ingedrukt houden voor een hijs
• Diverse instellingen mogelijk (voltage, weerstand meting, etc.)

En de nadelen:

• Groot, log apparaat (tot wel 200 gram of meer)
• Vereist meer handarbeid (alhoewel je ook "normale" atomizers kan gebruiken)
• Relatief hoge kosten aan het begin, accessoires zijn duurder
• Past maar met moeite in een broekzak, kan breken als je lomp bezig bent
• Adapters nodig voor sommige accessoires

Okay... dat is dan de hardware. Dit is bij lange na niet alles, er zijn nog veel meer systemen, zoals de 810, de 910... het houdt niet op. Echter, op dit moment (September 2012) is de 510 met grote voorsprong het meest gebruikte systeem, er zijn de meeste accessoires voor te vinden voor de beste prijs, en is plenty informatie te vinden online over deze systemen. Je staat natuurlijk altijd vrij om iets anders te kopen, en we horen graag over andere systemen! Nog even tot slot om er zeker van te zijn dat je dit onthoud... tenzij je een pro-systeem koopt met verwisselbare batterijen, koop altijd een setje van twee peuken. Echt, trust me, het is van cruciaal belang. Zelfs als je maar heel af en toe wil dampen, is het alsnog aan te raden. Al was het maar omdat je vader/vriend/oom het ding ook lekker vindt en hem even wil lenen. Just do it!

Voor goede, lange demonstraties van de hier besproken producten, raad ik je aan om deze videos te bekijken. Ze zijn in het Duits, maar de man weet echt waar hij het over heeft!

Video voor beginners (vooral ove eGo)
eGo videos (demos en product-reviews)
Review van Epic Storm en Lava Tube

De Liquids - De smaak van dampen

Liquids kunnen we relatief kort over zijn. Om te beginnen, zijn er een heleboel. Er is de "originele" liquid, Dekang (DK) die door menig damper ook als beste wordt ervaren. Maar er zijn ook nog merken als @37, LiQueen, High Class, White Premium... echt te veel om op te noemen. Smaakjes zullen persoonlijk zijn, alhoewel mijn persoonlijke mening is dat je in het liefst wil beginnen met rook-achtige smaakjes. Ga dus niet voor blije aardbei of kauwgom - neem in ieder geval een smaak die ongeveer in de richting van tabak ligt, zoals koffie, noten of uiteraard tabak zelf. Dit is voornamelijk van belang als je wilt overstappen naar dampen. De dag dat je verlangt naar de smaak van een analoge sigaret zal ongetwijfeld komen. Het is dan van belang dat je dit op kunt lossen met een rokerige liquid in plaats van terug te vallen naar sigaretten.
Daarnaast zit er uiteraard nicotine in de vloeistoffen. De nicotine is helaas belangrijk. Niet eens alleen vanwege de verslaving die je er aan hebt, maar ook omdat de "throat hit" (TH) door de nicotine tot stand komt. Men heeft reeds geprobeerd om die TH met iets anders teweeg te brengen, echter dit is niet zo succesvol.

Het lijkt vanzelfsprekend dat je eerst wil overschakelen op e-smokes met nicotine zodat je van de sigaret af bent, en dan als tweede stap ook af wil van de nicotine. Dit is echter dus wat lastiger, vooral door het gebrek aan TH. Het roken van nicotinevrije liquids voelt dan ook een beetje alsof je gewoon warme wolkjes lucht inademt - wellicht leuk als je een heel lichte roker was, maar voor degenen die wat langer aan de analoge sticks zaten, geeft dit vaak toch geen voldoening. Zelf heb ik heel hoopvol drie flesjes zero nicotine spul gekocht, en helaas heb ik het grootste deel reeds weg-gegeven, want het beviel niet. Je kan uiteraard wel mengen, zodat je de hoeveel nicotine verkleint, maar echt er helemaal van af zijn... dat wil nog niet echt werken.

Als je besluit liquids te mengen, die dit bij voorkeur met liquids van hetzelfde merk. Ik heb gemerkt dat als je liquids van verschillende merken samenvoegt, je dikwijls "laagjes" maakt, zodat dus de ene liquid bovenop de andere ligt. Schijnbaar mengen ze niet zo lekker. Maar goed, ik heb dat "mengen" ook in de atomizer gedaan, wellicht is het slimmer om dit even te doen voordat je ze er in giet ;)

Onderhoud - Het reinigen van de elektrische sigaret

Voor iedere elektrische sigaret geldt feitelijk hetzelfde. Zorg dat deze in een goede staat blijft en maak hem regelmatig schoon. Aangezien sommige elektrische sigaretten herbruikbaar zijn is het belangrijk dat deze periodiek worden ontsmet met bijvoobeeld isopropyl alcohol. Een goede indicator voor onderhoud is het verbrand smaken van de damp, een stijve teug of verminderde dampproductie. Let op! Een stijve teug kan in het geval van een automatische batterij ook komen doordat er een rookkanaaltje in de batterij-atomizer verbinding verstopt is.

Globaal bestaat een elektrische sigaret uit drie onderhoudsdelen. Een deel waarin de vloeistof wordt opgeslagen, een deel waarin de vloeistof elektrisch wordt verdampt en een deel dat zorgt voor de stroomvoorzienning. Er bestaan meerdere constructies van de elektrische sigaret. Constructies waarbij de verdamper en vloeistof opslag ontkoppelbaar zijn en constructies waarbij deze delen geïntegreerd zijn. Bij sommige systemen is de verdamper opnieuw op te bouwen. Onderhoud op deze systemen is het meest fijn, aangezien alles vervangbaar is. De geïntegreerde systemen maken onderhoud moeilijker. Vaak zijn deze delen dan ook bedoeld om te vervangen zodra ze op zijn. Het onderhoud van een elektrische sigaret is dus erg merkspecifiek.

Behalve de batterij, is ieder deel van een elektrische sigaret af te spoelen. Als de vloeistof is opgedroogd kan deze eenvoudig met lauw tot warm water verwijderd worden. De vloeistofjes lossen goed op in water. Verschillen in resultaat tussen het uitkoken van een verdamper of het eenvoudig gebruik maken van warm water worden niet gemeld.

Op de verdamper kan aanslag ontstaan door niet goed verdampte of ingedroogde vloeistof. Deze aanslag is wat lastiger te verwijderen. Vaak wordt er gebruik gemaakt van een methode waarbij de spoel in de verdamper voor lange tijd zonder liquid wordt verhit. Eventueel kan je ervoor kiezen op de spoel te blazen of water toe te voegen, zodat de spoel schoon kookt. Het verhitten van de spoel kan op diverse manieren.

• Het is mogelijk de spoel periodiek kortstondig te verhitten zonder dat er vloeistof in het reservoir aanwezig is. Deze manier van verhitten zorgt ervoor dat het residu op de spoel alsnog opgebrand wordt. Deze manier zorgt tevens voor een aanslag op de levensduur van de spoel en lading van de batterij. Pas op dat je niet de spoel zelf verbrand en laadt de batterij opnieuw op.

• Een andere manier is om de spoel door een vlam te verhitten. Hiervoor moet de verdamper uit elkaar gehaald worden zodat er goede toegang tot de spoel ontstaat. Door middel van een vlam van een gasfornuis of aansteker kan nu de spoel schoon gebrand worden.

Bij de meeste elektrische sigaretten is het verwijderen van aanslag niet bijzonder goed mogelijk. Het is daardoor van belang de verdamper regelmatig te onderhouden. Er worden goede resultaten geboekt met het periodiek laten weken van de verdamper. Na het weken is het belangrijk dat de verdamper goed opgedroogd is voor gebruik. Dit kan gedaan worden door deze even op de kachel te plaatsen of te verwarmen met een föhn. Het live opdrogen van de verdamper in de elektrische sigaret is geen groot succes. Het kost bijzonder veel batterijlading en het gaat langzaam. Het is altijd aan te raden een reserve verdamper bij de hand te hebben.

Verklarende woordenlijst

2h3pp9t.jpg

E-shops

- http://www.e-rookshop.nl
- http://www.e-sigaretspecialist.nl
- http://www.novosmoke.nl
- http://www.ebnferro.com
- http://www.ismoke.nl
- http://www.cmalo.nl
- http://www.e-cig4u.nl
- http://www.oliespuitje.nl
- http://www.rookwinkel.nl
- http://www.nucig.co.uk
- http://www.esmokedeal.nl
- http://www.vapemunki.co.uk
- http://www.smokesmarter.nl
- http://www.ea-sigaret.nl
- http://www.vaperlounge.nl

Forums:
- http://www.e-cigarette-forum.com (Engelstalig)
- http://www.dampforum.nu

Overigens alle credits voor user Webdoc van http://gathering.tweakers.net _O_
Catch22-maandag 7 september 2015 @ 13:27
https://www.fasttech.com/p/2061600
Kreatormaandag 7 september 2015 @ 14:18
quote:
Ja, ik had ze idd gezien. Katoen heb ik nog voor 3 jaar liggen, dus dat scheelt. Thx voor de link.

Misschien toch maar eens in NL ergens bestellen. Kan ik vd week beginnen.
Catch22-maandag 7 september 2015 @ 14:41
quote:
14s.gif Op maandag 7 september 2015 14:18 schreef Kreator het volgende:

[..]

Ja, ik had ze idd gezien. Katoen heb ik nog voor 3 jaar liggen, dus dat scheelt. Thx voor de link.

Misschien toch maar eens in NL ergens bestellen. Kan ik vd week beginnen.
Ik had ze daar besteld want in nl betaal je het dubbele. Was na 9 dagen al in huis.
marc0871maandag 7 september 2015 @ 17:25
koop gewoon een rolletje 23 awg (volgens steamengine en het was ook mijn eerste gedachte, toen ik het aantal wraps en de ohm zag) en een boortje 2mm (of 24 @ 2.5mm. maakt niet zo veel.).
8 wraps en je bent klaar.
echt poepsimpel.
kost zo'n rolletje tegenwoordig? 3,50 a 4 euro voor 10 meter?
kan je heel wat meer coils uit draaien, voor het zelfde geld.

[ Bericht 3% gewijzigd door marc0871 op 07-09-2015 17:50:50 ]
Zithmaandag 7 september 2015 @ 17:52
quote:
14s.gif Op maandag 7 september 2015 13:20 schreef Kreator het volgende:
Mja, met het vervangen van de wick in de coils van Kangertech heb ik 4 van de 5 keer alleen maar dryhits. Dat zuigt dikke piemels.

Als je de pre-made coils bedoelt van de subtank, daar dry-hit ik ook altijd op als ik ze rebuild. Als ik de RBA sectie van de subtank gebruik is dat een stuk simpler.

quote:
0s.gif Op maandag 7 september 2015 17:25 schreef marc0871 het volgende:
koop gewoon een rolletje 23 awg (volgens steamengine en het was ook mijn eerste gedachte, toen ik het aantal wraps en de ohm zag) en een boortje 2mm.
8 wraps en je bent klaar.
echt poepsimpel.
kost zo'n rolletje tegenwoordig? 3,50 a 4 euro voor 10 meter??
kan je heel wat meer coils uit draaien, voor het zelfde geld.
De kosten ---als je bij fasttech bestelt, niet NL--- niet overdreven hoor... 50 x 0.5ohm coils voor 5 USD ofzo... Voor die 10 cent ga ik niet zelf knutselen en je doet er jaren mee...
Zithmaandag 7 september 2015 @ 17:55
En voor 3.50 EUR krijg je 3 meter zoiets :')

https://www.fasttech.com/products/3033/10014843/3104800

3104800-4.jpg
marc0871maandag 7 september 2015 @ 17:57
quote:
0s.gif Op maandag 7 september 2015 17:52 schreef Zith het volgende:

[..]

Als je de pre-made coils bedoelt van de subtank, daar dry-hit ik ook altijd op als ik ze rebuild. Als ik de RBA sectie van de subtank gebruik is dat een stuk simpler.

[..]

De kosten ---als je bij fasttech bestelt, niet NL--- niet overdreven hoor... 50 x 0.5ohm coils voor 5 USD ofzo... Voor die 10 cent ga ik niet zelf knutselen en je doet er jaren mee...
het meeste werk van het re-coilen gaat nog in het in je rba monteren zitten.
tenzij je een twisted fused clapton gaat bouwen, natuurlijk :+
maar dat zal er nog wel even niet in zitten, als je een simpele microcoil al te veel werk vindt :') .

[ Bericht 17% gewijzigd door marc0871 op 07-09-2015 18:48:34 ]
marc0871maandag 7 september 2015 @ 17:59
quote:
0s.gif Op maandag 7 september 2015 17:55 schreef Zith het volgende:
En voor 3.50 EUR krijg je 3 meter zoiets :')

https://www.fasttech.com/products/3033/10014843/3104800

[ afbeelding ]
die zou ik voor geen goud in een tank willen hebben :o .
misschien eens in mijn dark horse knutselen :+ O-)
Catch22-maandag 7 september 2015 @ 19:01
Ik vind die premades wel chill. Ik ben wel klaar met zelf draaien. En voor die paar cent...
marc0871maandag 7 september 2015 @ 19:43
ach, zo veel draai ik ook niet meer.
de laatste coils zijn ook al weer een ruime maand oud.
en dat was ook alleen omdat ik er een kapot trok.
de rest zit er al een maand of 3, tot een half jaar in.
Sounddragonmaandag 7 september 2015 @ 22:34
quote:
0s.gif Op maandag 7 september 2015 19:43 schreef marc0871 het volgende:
ach, zo veel draai ik ook niet meer.
de laatste coils zijn ook al weer een ruime maand oud.
en dat was ook alleen omdat ik er een kapot trok.
de rest zit er al een maand of 3, tot een half jaar in.
Psies; een maand is niks.. de set in mijn Tug zát er denk ik ook al een maandje of 4 a 5 in... toevallig van de week vervangen na een dikke vette pocketfire met de Cherry Bomber van de week; toen was er een coil doorgefikt (knap @ 0.4mm Kanthal) :')

Normaliter is het wickie verversen eens in de zoveel tijd en effe een cleanburn en hij kan weer ^O^
marc0871maandag 7 september 2015 @ 22:58
quote:
14s.gif Op maandag 7 september 2015 22:34 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Psies; een maand is niks.. de set in mijn Tug zát er denk ik ook al een maandje of 4 a 5 in... toevallig van de week vervangen na een dikke vette pocketfire met de Cherry Bomber van de week; toen was er een coil doorgefikt (knap @ 0.4mm Kanthal) :')

Normaliter is het wickie verversen eens in de zoveel tijd en effe een cleanburn en hij kan weer ^O^
met die natuurlijke extracten is het wel iets vaker dan eens in de zoveel tijd :')
na 2 dagen zit er zo'n korst op, dat ze amper nog warm worden.
smaak is dan ook helemaal weg.
ik denk dat het de vruchtsuikers in de extracten zijn.

zit nu ff aan een oud flesje met kunstmatige smaakstoffen. nog best lekker geworden, na een paar maanden staan.
de coils zijn nog amper aangeslagen. na 5 dagen redelijk doordampen.
Bownymaandag 7 september 2015 @ 23:29
Same here. Toen ik begon met RBA'en, draaide ik iedere dag wel 1, 2 of 3 coils....Puur om te oefenen en de variaties proberen. Eenmaal doorhebben wat je wilt en wanneer, ben je klaar. M'n huidige coils zijn ook al 3-6 maanden oud.

Nu recoil en rewick ik ondertussen met tegenzin, maar het geeft veel meer voldoening dan een premade ding.
marc0871maandag 7 september 2015 @ 23:42
true that.

tja, als er eenmaal een coil naar je zin in zit, moet je er verder zo min mogelijk aan doen.
zelfs een nieuwe wick kan alles verpesten.

zo heb ik het af en toe nog, dat ik met elke 2/3 hijsen een dryhit heb, terwijl de wick nog zeiknat is.
dan gaat er heul snel een andere wick in. iets minder katoen.
of 1 die steeds aan het knallen is. iets meer katoen.

gebeurt gelukkig nog maar zelden ;)
Kreatordinsdag 8 september 2015 @ 09:18
Hier kosten ze 30 cent per stuk.

http://www.smokesmarter.nl/kanthal-pre-made-coils.html

Ze hebben ze ook van nikkel.

http://www.smokesmarter.nl/nikkel-pre-made-coils.html

Welke kan ik beter bestellen? Heb geen TC mod, dus volgens mij gewoon kanthal?

Fasttech is iets goedkoper.. ;(. ( https://www.fasttech.com/(...)-rda-rta-rebuildable ) @ 4.6 dollar cent per stuk. :').
Bownydinsdag 8 september 2015 @ 10:36
Zonder TC, absoluut geen Nikkel. Want dan ga je kei-deaud! :D
Sounddragondinsdag 8 september 2015 @ 12:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 10:36 schreef Bowny het volgende:
Zonder TC, absoluut geen Nikkel. Want dan ga je kei-deaud! :D
jeh, 0.08 ohm op een volle batterij zonder TC is niet grappig ~O>
Soldier2000dinsdag 8 september 2015 @ 22:28
Ik ben op zoek naar een dripper zodat ik af en toe even snel een nieuw liquid smaakje kan testen, iets in de trend van wat indoorsmokers hier gebruikt:

Iemand een aanrader? :)
KNAKdinsdag 8 september 2015 @ 22:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 22:28 schreef Soldier2000 het volgende:
Ik ben op zoek naar een dripper zodat ik af en toe even snel een nieuw liquid smaakje kan testen, iets in de trend van wat indoorsmokers hier gebruikt:

Iemand een aanrader? :)
Velocity-RDA-Clone1.jpg

Velocity

Mijn laatste aanschaf wat drippers betreft; mega eenvoudig coils op te zetten, super airflow en minder dan ¤9
marc0871dinsdag 8 september 2015 @ 23:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 22:51 schreef KNAK het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Velocity

Mijn laatste aanschaf wat drippers betreft; mega eenvoudig coils op te zetten, super airflow en minder dan ¤9
gast :')
hij zoekt iets in de geest van een cartomizer.
en als hij iets eenvoudigs in rba wil, zou hij nog naar een igo-l kunnen kijken.
veel geschikter voor smaakjes testen.

[ Bericht 3% gewijzigd door marc0871 op 08-09-2015 23:54:21 ]
Sounddragondinsdag 8 september 2015 @ 23:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 22:28 schreef Soldier2000 het volgende:
Ik ben op zoek naar een dripper zodat ik af en toe even snel een nieuw liquid smaakje kan testen, iets in de trend van wat indoorsmokers hier gebruikt:

Iemand een aanrader? :)
Tugboat; simpeler kan bijna niet, en goedkoper ook niet denk ik.

En als je iets wilt met regelbare airflow en een beetje kwaliteit, zou ik een infinite CLT proberen. Allebei wel te vinden bij de chinees voor een prikkie denk ik.. CLT is origineel ook wel te betalen trouwens.
KNAKdinsdag 8 september 2015 @ 23:56
quote:
18s.gif Op dinsdag 8 september 2015 23:35 schreef marc0871 het volgende:

[..]

gast :')
hij zoekt iets in de geest van een cartomizer.
en als hij iets eenvoudigs in rba wil, zou hij nog naar een igo-l kunnen kijken.
veel geschikter voor smaakjes testen.
:@

Filmpje bekeken en ja, weet ik veel... :D
Geen idee dat dat bestaat. Drippen in zoiets heb ik nog niet eerder gezien op die wijze
marc0871woensdag 9 september 2015 @ 00:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 23:56 schreef KNAK het volgende:

[..]

:@

Filmpje bekeken en ja, weet ik veel... :D
Geen idee dat dat bestaat. Drippen in zoiets heb ik nog niet eerder gezien op die wijze
much learning you have to do still, my young padawan ;)
KNAKwoensdag 9 september 2015 @ 19:43
image.jpg

8)7
Sounddragonwoensdag 9 september 2015 @ 19:46
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2015 19:43 schreef KNAK het volgende:
[ afbeelding ]

8)7
Je kunt hem winnen, dan hebbie er 2 8-)

http://www.dampforum.nu/t(...)ni-ml-class-box-mod/
KNAKwoensdag 9 september 2015 @ 19:56
Mooi afgewerkt, meer draden erop. Zou um wel kunnen verwelkomen zonder enig probleem

De jeuk speelt weer op :')
Sounddragonwoensdag 9 september 2015 @ 20:04
Ik heb me ingeschreven >:)
KNAKwoensdag 9 september 2015 @ 20:17
Ik Doe ook maar mee.

Want dat ding is mooi! En zet ik gelijk m'n m class in de verkoop. 75 EUR voor de fokker :7
marc0871woensdag 9 september 2015 @ 21:15
geen mooiere manier om met een box te beginnen, dus ook ingeschreven.
PalmRoyalewoensdag 9 september 2015 @ 22:03
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2015 20:17 schreef KNAK het volgende:
Ik Doe ook maar mee.

Want dat ding is mooi! En zet ik gelijk m'n m class in de verkoop. 75 EUR voor de fokker :7
Zou ik niet doen. Als de TPD in 2016 in werking treedt wordt het heel moeilijk om nog een mod te kopen. Houden als backup zou ik zeggen.
Sounddragonwoensdag 9 september 2015 @ 23:05
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2015 22:03 schreef PalmRoyale het volgende:

[..]

Zou ik niet doen. Als de TPD in 2016 in werking treedt wordt het heel moeilijk om nog een mod te kopen. Houden als backup zou ik zeggen.
Gooien ze China ook dicht dan?
KNAKdonderdag 10 september 2015 @ 00:07
quote:
0s.gif Op woensdag 9 september 2015 22:03 schreef PalmRoyale het volgende:

[..]

Zou ik niet doen. Als de TPD in 2016 in werking treedt wordt het heel moeilijk om nog een mod te kopen. Houden als backup zou ik zeggen.
Zelfs een mod wordt dan aan banden gelegd ?

:')
Zithdonderdag 10 september 2015 @ 09:17
Verboten voor stalen buizen
Sounddragondonderdag 10 september 2015 @ 11:50
Wat wordt er nou precies allemaal verboden dan met die nieuwe wet?
Ik dacht eigenlijk dat het voor ons blijft zoals het nu is, iig qua hardware, maar dat onze ellende wordt uitgesmeerd over de rest van de EU :?
Kreatordonderdag 10 september 2015 @ 12:20
Leuke simpele uitleg over voltage/weerstand enzo.

https://www.reddit.com/r/(...)how_ohms_law_really/
Kreatordonderdag 10 september 2015 @ 12:22
quote:
1s.gif Op donderdag 10 september 2015 11:50 schreef Sounddragon het volgende:
Wat wordt er nou precies allemaal verboden dan met die nieuwe wet?
Ik dacht eigenlijk dat het voor ons blijft zoals het nu is, iig qua hardware, maar dat onze ellende wordt uitgesmeerd over de rest van de EU :?
Dat dacht ik inderdaad ook.

Toch is Europa echt kut. In Oostenrijk werd overal nog gewoon binnen gerookt. (tot groot ongenoegen van mijn schoonouders, die totaal geen moeite hebben met mijn e-smoker)
PalmRoyaledonderdag 10 september 2015 @ 17:13
quote:
1s.gif Op donderdag 10 september 2015 11:50 schreef Sounddragon het volgende:
Wat wordt er nou precies allemaal verboden dan met die nieuwe wet?
Maximaal nicotine gehalte van 20mg/ml, geen flesjes groter dan 10ml indien de vloeistof nicotine bevat, tanks moeten een mechanisme hebben om lekvrij bij te vullen en mogen niet groter zijn dan 2ml. Dat betekent dus geen drippers meer en de subohm tanks waar we nu aan gewend zijn. Daarnaast moet het apparaat een consistente dosis nicotine afgeven bij iedere trek en mag het vermogen van de mod niet fluctueren tijdens gebruik. Dus ook geen TC meer. Kortom, zo'n beetje 95% van wat nu nog vrij op de markt te verkrijgen is, is dan verboden.
mappodonderdag 10 september 2015 @ 17:21
grootste probleem wordt nicotine houdende basen.......nu nog via duitsland te krijgen...straks niet meer :( tanks en mods zijn altijd wel via china binnen te slepen, maar daar haal ik liever niet mijn vloeistof weg.
Dus inslaan zolang het kan >:)

1 oktober is er een rechtzaak tegen de TPD...spannend
PalmRoyaledonderdag 10 september 2015 @ 18:07
Nic base zit ik niet over in. Wij hebben 7 liter PG base op 72mg in de vriezer staan, daar kunnen we heel wat jaartjes mee toe :P Da's genoeg voor 12 liter op 6mg of 24 liter op 3mg :P
mappodonderdag 10 september 2015 @ 18:24
hehe ik heb hier nog maar 2 liter 3,6% 50/50 staan....da's 12 liter 6mg....ik moet nog even bijvullen voor volgend jaar

maar reken je wel goed? 7 liter 72mg is dat niet 82 liter op 6mg? je kunt 12 keer verdunnen met 0% om tot 6mg te komen....da's inderdaad een leuke voorraad :)
Sounddragondonderdag 10 september 2015 @ 18:43
quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 17:13 schreef PalmRoyale het volgende:

[..]

Maximaal nicotine gehalte van 20mg/ml, geen flesjes groter dan 10ml indien de vloeistof nicotine bevat, tanks moeten een mechanisme hebben om lekvrij bij te vullen en mogen niet groter zijn dan 2ml. Dat betekent dus geen drippers meer en de subohm tanks waar we nu aan gewend zijn. Daarnaast moet het apparaat een consistente dosis nicotine afgeven bij iedere trek en mag het vermogen van de mod niet fluctueren tijdens gebruik. Dus ook geen TC meer. Kortom, zo'n beetje 95% van wat nu nog vrij op de markt te verkrijgen is, is dan verboden.
Volgens mij is dat al zo; iig de 10 ml verpakking, de lekvrije tanks, de 2 ml tanks, en de meeste TC mods droppen het voltage tot de temperatuur steady blijft, dus ik zie het probleem niet.. De hele heisa begin Februari was, dat dit EU regelgeving was, die per 2016 verplicht werd, alleen moest onze Nl kutregering weer zo nodig meteen de hele bups per direkt doen. Daáarom haal je nu dus je leuke goodies zoals Tanks in .de.

En base blijft dus ook gewoon verkrijgbaar, alleen zul je dan meteen het juiste nicotinegehalte pakken, wat ik nu ook al doe, en de hardware, sja, dat wordt dan alleen nog maar illegale import.. kut voor de shops, maar dat is nu ook al een tijdje zo.

Je vergeet trouwens de nieuwe etiketten, waar de shops iom fabrikanten nu al keihard mee bezig zijn.

Er verandert voor ons geen reet, want dat hebben wij in NL nu allemaal al.
PalmRoyaledonderdag 10 september 2015 @ 18:59
quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 18:24 schreef mappo het volgende:
maar reken je wel goed? 7 liter 72mg is dat niet 82 liter op 6mg? je kunt 12 keer verdunnen met 0% om tot 6mg te komen....da's inderdaad een leuke voorraad :)
Je hebt gelijk... ik had even een blackout :P Het is zelfs 84 liter. 7000x72:6=84000, oftewel 84 liter. Wij verdampen met z'n 3en gemiddeld 100ml per week dus dat is genoeg voor de komende 16 jaar.

quote:
14s.gif Op donderdag 10 september 2015 18:43 schreef Sounddragon het volgende:
En base blijft dus ook gewoon verkrijgbaar, alleen zul je dan meteen het juiste nicotinegehalte pakken
Maar niet in liter flessen als het nicotine bevat.

[ Bericht 14% gewijzigd door PalmRoyale op 10-09-2015 19:06:04 ]
Sounddragondonderdag 10 september 2015 @ 19:54
quote:
0s.gif Op donderdag 10 september 2015 18:59 schreef PalmRoyale het volgende:

[..]

Je hebt gelijk... ik had even een blackout :P Het is zelfs 84 liter. 7000x72:6=84000, oftewel 84 liter. Wij verdampen met z'n 3en gemiddeld 100ml per week dus dat is genoeg voor de komende 16 jaar.

[..]

Maar niet in liter flessen als het nicotine bevat.
Dan koop je de nicotine los en meng je het zelf.. tiswat.

[ Bericht 5% gewijzigd door Sounddragon op 10-09-2015 19:59:41 ]
PalmRoyaledonderdag 10 september 2015 @ 20:15
Ik denk dat wij wat voorraad betreft wel goed zitten.
marc0871donderdag 10 september 2015 @ 21:41
quote:
12s.gif Op donderdag 10 september 2015 19:54 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Dan koop je de nicotine los en meng je het zelf.. tiswat.
darn :o . bijna een kilo nicotine per liter :X 8)7
(of reken ik nou niet goed :@ ?)
KNAKdonderdag 10 september 2015 @ 23:59
quote:
Iemand op het ECF heeft contact gehad met een vertegenwoordiger van Yihi en die raadde hen aan de ML niet te kopen want het is een kleine upgrade tov de M Class. Volgens diezelfde vertegenwoordiger komt er rond kerstmis een nieuwe mod uit met een gloednieuwe chip en meer batterij capaciteit.

Reactie van dampforum geplukt
KNAKvrijdag 11 september 2015 @ 00:39
...en ik vind weer eens iets erg leuk :(


Hoeveel gaat ie kosten ?
Sounddragonvrijdag 11 september 2015 @ 01:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 00:39 schreef KNAK het volgende:
...en ik vind weer eens iets erg leuk :(


Hoeveel gaat ie kosten ?
Mijn Sharkie ging tot 2 keer toe pakot; kreeg wel een nieuwe, maar de 2e keer heb ik de Yihi gepakt.

Prijsklasse zal hetzelfde zijn; en 900 Ma? rlly?
KNAKvrijdag 11 september 2015 @ 01:29
45 minuten dampen en al over de helft,...is wel een nadeel inderdaad
Heb iets horen zeggen over een mogelijke 18650 versie, maar dan nog,..

Waar blijft de review van dat zwarte kleine dingetje? :9

De Lemo 2 net voorzien van een 'pancake' wicking methode; 75w met de standaard meegeleverde coil er nog in, zonder een dry hit binnen 15 min een volle tank leeggedampt.

Net ook maar een Nitecore i4 besteld... Die D2 trekt ut niet meer _O-

En oh, weleens clapton gebruikt? Zo ja, de moeite waard ?
Kreatorvrijdag 11 september 2015 @ 09:39
Kan iemand mij helpen? Ik wil bij Fasttech een paar van die coils bestellen...

https://www.fasttech.com/(...)le-atomizers-50-pack

Die.

Maar nu zie ik dat ze ze in allerlei verschillende maten en vormen hebben. Weet iemand welke diameter en hoeveel mm ik moet hebben en ook hoeveel loops?
Ik heb een subtank mini RBA.

Alvast bedankt.
Soldier2000vrijdag 11 september 2015 @ 09:42
quote:
18s.gif Op dinsdag 8 september 2015 23:35 schreef marc0871 het volgende:

[..]

gast :')
hij zoekt iets in de geest van een cartomizer.
en als hij iets eenvoudigs in rba wil, zou hij nog naar een igo-l kunnen kijken.
veel geschikter voor smaakjes testen.
is er niet gewoon iets kant en klaar, waarbij ik niets hoef te builden?

Wat zijn overigens jullie ervaringen met Virgin Vapor, ik heb nu 4 smaakjes geprobeerd, en ik ben niet overtuigd van de populariteit dat dit merk heeft. Damp is goed, maar de smaak is minimaal.
Kreatorvrijdag 11 september 2015 @ 09:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 09:42 schreef Soldier2000 het volgende:

[..]

is er niet gewoon iets kant en klaar, waarbij ik niets hoef te builden?

Wat zijn overigens jullie ervaringen met Virgin Vapor, ik heb nu 4 smaakjes geprobeerd, en ik ben niet overtuigd van de populariteit dat dit merk heeft. Damp is goed, maar de smaak is minimaal.
Er is ontzettend veel kant en klaar waarbij je niet hoeft te builden. Sterker nog, 98% van de dampers heeft kant en klaar spul.
Zal zo ff teruglezen wat je wensen zijn.

Virgin Vapor heb ik veel gedampt. Heb er nog een paar potjes van staan. Ben er vanaf gestapt toen er steeds minder smaak en steeds meer water in kwam. Als je graag 100% VG dampt, raad ik Velvet Cloud aan, maar die kun je in Europa bijna nergens kopen. Ik importeer het.
Als je 100% vg niet zoveel uitmaakt, zijn er 100.000 betere merken dan Virgin Vapor.

-edit- oh je wil een dripper. :'). Daar heb ik geen kaas van gegeten.
mappovrijdag 11 september 2015 @ 13:21
toch maar ff 3 liter 36mg 50/50 bijbestelt :+ kunnen we even vooruit *O*
marc0871vrijdag 11 september 2015 @ 14:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 09:42 schreef Soldier2000 het volgende:

[..]

is er niet gewoon iets kant en klaar, waarbij ik niets hoef te builden?

zo'n cartomizer als in de link in mijn vorige post.
moet eigenlijk in een tankje gezet worden, maar je kan ze ook gewoon stand-alone gebruiken en er in druppelen.

maar dat zeg ik; een eenvoudig drippertje. hoef je nog niet eens een cloud kanon te nemen. liever niet zelfs, als je hem echt gaat gebruiken voor smaaktesten ;).
de coil draaien met kanthal is echt poepsimpel en de wick (ik gebruik gewoon 100% katoen watten van de jumbo ;)) is binnen een minuut vervangen, voor de volgende smaak.
geeft imo een beter resultaat dan een cartomizer.
met een goede coil kan je echt maanden doen en met een pak watten ben je wel een paar jaar zoet.
't is ff prutsen tot je een coil hebt die jou bevalt, maar daarna heb je het (bijna) niet meer kant en klaar.
Sounddragonvrijdag 11 september 2015 @ 20:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 01:29 schreef KNAK het volgende:
45 minuten dampen en al over de helft,...is wel een nadeel inderdaad
Heb iets horen zeggen over een mogelijke 18650 versie, maar dan nog,..

Waar blijft de review van dat zwarte kleine dingetje? :9

De Lemo 2 net voorzien van een 'pancake' wicking methode; 75w met de standaard meegeleverde coil er nog in, zonder een dry hit binnen 15 min een volle tank leeggedampt.

Net ook maar een Nitecore i4 besteld... Die D2 trekt ut niet meer _O-

En oh, weleens clapton gebruikt? Zo ja, de moeite waard ?
18650 trekt dat vermogen niet, nog niet misschien :N

Review staat in de wachtrij, is wel al klaar, Houd de Frontpage maar in de peiling dinsdag rond een uurtje of 3 ;)

En ja, diverse claptons gemaakt, leuk, maar zoals ik pas geleden al zei; als je niks beters te doen hebt en je wilt van je dunne zooi af, is dat leuk om te bouwen, maar op een gegeven moment kom je toch tot de ontdekking dat een standaard 1.01 versie microcoil het gewoon net zo goed doet. Als je hem maar netjes maakt, en ook nogmaals: de wick is wat je build 'goed' maakt.. coil is voor de pimp.. leuk, maar niet echt nodig.

Uit den oouden doosch: Clapton Dual :7

DSC_1778_zpsxqpmglr5.jpg

Zipper vind ik persoonlijk het dikste voor de looks :7

DSC_1789_zpsavgriqnx.jpg

quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 09:42 schreef Soldier2000 het volgende:

[..]

is er niet gewoon iets kant en klaar, waarbij ik niets hoef te builden?

Wat zijn overigens jullie ervaringen met Virgin Vapor, ik heb nu 4 smaakjes geprobeerd, en ik ben niet overtuigd van de populariteit dat dit merk heeft. Damp is goed, maar de smaak is minimaal.
Ja, zat, kost je minimaal een euro per coil. En zelfbouwers hebben tóch echt meer smaak..

Maar als je echt niet wilt bouwen is er keus zat; wat Krea al zei: het overgrote meerendeel van de dampende mensch heeft tanks met standaard schroefcoils :Y

[ Bericht 2% gewijzigd door Sounddragon op 11-09-2015 20:14:56 ]
KNAKvrijdag 11 september 2015 @ 20:23
Dan is die clapton voor mij niet de moeite waard. Ziet er leuk uit, ook de zipper, maar als ie functioneel net zo goed werkt als een goede normale coil met goede wick begin ik daar niet aan

Max VG in Lemo 2 werkt geweldig met pancake wick

Kreatorvrijdag 11 september 2015 @ 21:17
quote:
14s.gif Op vrijdag 11 september 2015 09:39 schreef Kreator het volgende:
Kan iemand mij helpen? Ik wil bij Fasttech een paar van die coils bestellen...

https://www.fasttech.com/(...)le-atomizers-50-pack

Die.

Maar nu zie ik dat ze ze in allerlei verschillende maten en vormen hebben. Weet iemand welke diameter en hoeveel mm ik moet hebben en ook hoeveel loops?
Ik heb een subtank mini RBA.

Alvast bedankt.
Niemand? Sd,jij weet dit.
Sounddragonvrijdag 11 september 2015 @ 21:38
quote:
5s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:17 schreef Kreator het volgende:

[..]

Niemand? Sd,jij weet dit.
Weerstand staat erbij, 0.5 Ohm is OK, wat voor bevestiging heeft zo'n ding voor de coil? Tussen schroefjes kun je niet weg met 0.5 meestal, dan wil je 0.35 ofzo. Als je gaatjes hebt waar de leads in gaan kun je wel 0.5mm pakken.

[edit]

Ik zie het al.. een U-vormige uitsparing met dat schroefie in het midden.. pak die 0.5mm maar van die link die je geeft..aantal wraps maakt niet zoveel uit, past wel. en lekker dik zodat hij niet ontsnapt.. je hebt wel een beetje powerz nodig om die te stoken trouwens, is veel metaal, dus een wattje of 30 - 40 heb je wel nodig denk ik. Heb je die Sigelei al besteld? Pak die er maar bij :+
marc0871vrijdag 11 september 2015 @ 21:39
quote:
5s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:17 schreef Kreator het volgende:

[..]

Niemand? Sd,jij weet dit.
ik zou vooral naar de ohm's kijken.
Kreatorvrijdag 11 september 2015 @ 21:48
quote:
14s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:38 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Weerstand staat erbij, 0.5 Ohm is OK, wat voor bevestiging heeft zo'n ding voor de coil? Tussen schroefjes kun je niet weg met 0.5 meestal, dan wil je 0.35 ofzo. Als je gaatjes hebt waar de leads in gaan kun je wel 0.5mm pakken.

[edit]

Ik zie het al.. een U-vormige uitsparing met dat schroefie in het midden.. pak die 0.5mm maar van die link die je geeft..aantal wraps maakt niet zoveel uit, past wel. en lekker dik zodat hij niet ontsnapt.. je hebt wel een beetje powerz nodig om die te stoken trouwens, is veel metaal, dus een wattje of 30 - 40 heb je wel nodig denk ik. Heb je die Sigelei al besteld? Pak die er maar bij :+
Cool. Thx. Ik ga het proberen. :)
Sounddragonvrijdag 11 september 2015 @ 21:54
quote:
14s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:48 schreef Kreator het volgende:

[..]

Cool. Thx. Ik ga het proberen. :)
Ik zou deze nemen.. 10 pack, dan heb je er niet meteen debiel veel liggen.. 50 stuks is echt gestoord veel. Net zoiets als 3 liter 36mg base bestellen zeg maar :+
KNAKvrijdag 11 september 2015 @ 22:03
quote:
14s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:54 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ik zou deze nemen.. 10 pack, dan heb je er niet meteen debiel veel liggen.. 50 stuks is echt gestoord veel. Net zoiets als 3 liter 36mg base bestellen zeg maar :+
Dat zou weleens handig zijn, base met zeer hoge nic voor als we worden drooggelegd.
Paar liter de vriezer in en voor 2 a 3 jaar voorraad hebben...

...of gewoon nicvrij dampen
Sounddragonvrijdag 11 september 2015 @ 22:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 22:03 schreef KNAK het volgende:

[..]

Dat zou weleens handig zijn, base met zeer hoge nic voor als we worden drooggelegd.
Paar liter de vriezer in en voor 2 a 3 jaar voorraad hebben...

...of gewoon nicvrij dampen
Ik koop wel gewoon nico vrije tzt, en dan gooi ik er zelf wel nicotine in, de link staat hier in het topic.

Als je nou zonodig in paniek wilt raken, zorg dan gewoon dat je dat flessie nicotine in huis hebt, dan ben je klaar. Nu als een idioot base in gaan slaan is vind ik gewoon achterlijk.
Kreatorvrijdag 11 september 2015 @ 22:24
quote:
14s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:54 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ik zou deze nemen.. 10 pack, dan heb je er niet meteen debiel veel liggen.. 50 stuks is echt gestoord veel. Net zoiets als 3 liter 36mg base bestellen zeg maar :+
2,36$ voor 50 ofzoiets. Levenslang voorraad. 8-).
Sounddragonvrijdag 11 september 2015 @ 22:27
quote:
6s.gif Op vrijdag 11 september 2015 22:24 schreef Kreator het volgende:

[..]

2,36$ voor 50 ofzoiets. Levenslang voorraad. 8-).
En als je ze nou te 'heet' vindt of ze bevallen anderszins niet? OK het kost peanuts, maar ik zou dan lekker kijken naar andere types erbij zodat je wat kunt proberen en afwisselen ofzo; maatje dunner, maatje dikker, wrap minder, wrap meer, 10 van die, en 10 van die.. maar tis jouw doekoe; leef je uit zou ik zeggen ;)
KNAKvrijdag 11 september 2015 @ 22:50
quote:
7s.gif Op vrijdag 11 september 2015 22:06 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ik koop wel gewoon nico vrije tzt, en dan gooi ik er zelf wel nicotine in, de link staat hier in het topic.

Als je nou zonodig in paniek wilt raken, zorg dan gewoon dat je dat flessie nicotine in huis hebt, dan ben je klaar. Nu als een idioot base in gaan slaan is vind ik gewoon achterlijk.
Ik zit al op <0.3
Heb onlangs 0% gedampt voor een paar dagen en merkte amper verschil op.
M.a.w., ik ben niet alleen rookvrij, maar ook zo goed als nicotine vrij.
O+ door hier 8 maanden geleden even op te klikken in LIF ^O^

Ik heb via een website dat alleen maar eppies verkoopt een stuk of 20 verschillende smaken liggen, echter zijn ze allemaal 1.1% nic. Kom daar maar met moeite doorheen. Niet lekker!

Mocht er iemand fruitachtig/zoet menthol lekker vinden ; mt baker - thug juice !!!
marc0871vrijdag 11 september 2015 @ 23:00
of zelf een rolletje 26 en een boortje 2 en 2,5 kopen.
echt waar; het installeren is het meeste werk en dat moet je toch doen

quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 20:23 schreef KNAK het volgende:
Dan is die clapton voor mij niet de moeite waard. Ziet er leuk uit, ook de zipper, maar als ie functioneel net zo goed werkt als een goede normale coil met goede wick begin ik daar niet aan

Max VG in Lemo 2 werkt geweldig met pancake wick

double twisted 32, 5 wraps om een 2mm boortje. moet jij eens opletten ;)

ik had van de week per ongeluk de 28 te pakken.
2m lengte gepakt en dubbel geslagen.
in de accutol en draaien maar. duurt ff maar dan heb je ook wat.
nog een keer dubbel geslagen en maar weer draaien.
jemig, wat een dikke draad kwam daar uit. twisted 23 was er niets bij.

2 coils van 8 wraps om een 2mm boortje gedraaid en in de dark horse gezet.
kwam uit op 0,35ohm.

op de unknown gezet en vuren.
gossiemoppies wat duurde dat een tijd voordat 'ie ging gloeien.
poosje zitten rommelen en toen ik klaar was merkte ik al dat de batterij het beste alweer had gehad.
wick er in, juice er op en een verse batterij en dampen maar.
duurde een eeuwigheid voor er een beetje damp kwam maar daarna kwam het ook goed.
na 10 hijsen was de batterij al van 4,18 naar 3,78 gegaan :')

het hele proces nog eens met 30 gedaan en dat gaat al een stuk beter.
dat komt met 6 wraps @ 2mm trouwens op 0,45ohm uit.
een paar extra watt'tjes zou nu wel van pas komen. beetje koele vape.
zelfs met de dark horse vol open is er redelijk smaak. iets dicht komt hij goed door.
damp is goed. niet geweldig.
extra kick van de nicotine.

5 wraps met 32 zal wel ruim boven de 0,5 zitten.
marc0871vrijdag 11 september 2015 @ 23:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 22:50 schreef KNAK het volgende:

[..]

Ik zit al op <0.3
Heb onlangs 0% gedampt voor een paar dagen en merkte amper verschil op.
M.a.w., ik ben niet alleen rookvrij, maar ook zo goed als nicotine vrij.
O+ door hier 8 maanden geleden even op te klikken in LIF ^O^

Ik heb via een website dat alleen maar eppies verkoopt een stuk of 20 verschillende smaken liggen, echter zijn ze allemaal 1.1% nic. Kom daar maar met moeite doorheen. Niet lekker!

Mocht er iemand fruitachtig/zoet menthol lekker vinden ; mt baker - thug juice !!!
ik zit nu aan de aardbei, perzik en sinaasappel, met een drupje menthol.
best lekker.
jammer dat die na een week pas echt lekker gaat worden.
net een nieuwe 50ml aangemaakt en de vorige is zo goed als op ;(
KNAKvrijdag 11 september 2015 @ 23:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 23:00 schreef marc0871 het volgende:
of zelf een rolletje 26 en een boortje 2 en 2,5 kopen.
echt waar; het installeren is het meeste werk en dat moet je toch doen

[..]

double twisted 32, 5 wraps om een 2mm boortje. moet jij eens opletten ;)

ik had van de week per ongeluk de 28 te pakken.
2m lengte gepakt en dubbel geslagen.
in de accutol en draaien maar. duurt ff maar dan heb je ook wat.
nog een keer dubbel geslagen en maar weer draaien.
jemig, wat een dikke draad kwam daar uit. twisted 23 was er niets bij.

2 coils van 8 wraps om een 2mm boortje gedraaid en in de dark horse gezet.
kwam uit op 0,35ohm.

op de unknown gezet en vuren.
gossiemoppies wat duurde dat een tijd voordat 'ie ging gloeien.
poosje zitten rommelen en toen ik klaar was merkte ik al dat de batterij het beste alweer had gehad.
wick er in, juice er op en een verse batterij en dampen maar.
duurde een eeuwigheid voor er een beetje damp kwam maar daarna kwam het ook goed.
na 10 hijsen was de batterij al van 4,18 naar 3,78 gegaan :')

het hele proces nog eens met 30 gedaan en dat gaat al een stuk beter.
dat komt met 6 wraps @ 2mm trouwens op 0,45ohm uit.
een paar extra watt'tjes zou nu wel van pas komen. beetje koele vape.
zelfs met de dark horse vol open is er redelijk smaak. iets dicht komt hij goed door.
damp is goed. niet geweldig.
extra kick van de nicotine.

5 wraps met 32 zal wel ruim boven de 0,5 zitten.
"na 10 hijsen was de batterij al van 4,18 naar 3,78 gegaan :')"

:')

Ik houd het wel op twisted als maximum vwb knutselen met coils. Wie weet bestel ik een keer pre-made clapton voor de fun, maar als ik het zo hoor mis ik er niet veel aan
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 23:04 schreef marc0871 het volgende:

[..]

ik zit nu aan de aardbei, perzik en sinaasappel, met een drupje menthol.
best lekker.
jammer dat die na een week pas echt lekker gaat worden.
net een nieuwe 50ml aangemaakt en de vorige is zo goed als op ;(
Nog steeds de natuurlijke concentraatjes?
marc0871vrijdag 11 september 2015 @ 23:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 23:31 schreef KNAK het volgende:

[..]

"na 10 hijsen was de batterij al van 4,18 naar 3,78 gegaan :')"

:')

Ik houd het wel op twisted als maximum vwb knutselen met coils. Wie weet bestel ik een keer pre-made clapton voor de fun, maar als ik het zo hoor mis ik er niet veel aan

[..]

Nog steeds de natuurlijke concentraatjes?
extracten ;)

nee, helaas even niet.
de 'extracten' die ik laatst bestelde, waren niet echt wat ik verwachtte; snoepgeur maar geen smaak, of juist zo sterk dat ik hem niet goed verdund kreeg en een beetje chemisch.
er zaten wel een paar smaken bij die ik hiervoor nodig had.
nog ff geen tijd gehad om het goede spul weer te bestellen.

nu moest ik dus mijn heil zoeken in kunstmatige smaakstoffen.
die zijn gelukkig wel goed, maar net niet zo goed als de extracten.
vraag me niet naar het merk, want die staat er niet op.
ik had ze van oliespuitje.
KNAKzaterdag 12 september 2015 @ 00:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 september 2015 23:56 schreef marc0871 het volgende:

[..]

extracten ;)

nee, helaas even niet.
de 'extracten' die ik laatst bestelde, waren niet echt wat ik verwachtte; snoepgeur maar geen smaak, of juist zo sterk dat ik hem niet goed verdund kreeg en een beetje chemisch.
er zaten wel een paar smaken bij die ik hiervoor nodig had.
nog ff geen tijd gehad om het goede spul weer te bestellen.

nu moest ik dus mijn heil zoeken in kunstmatige smaakstoffen.
die zijn gelukkig wel goed, maar net niet zo goed als de extracten.
vraag me niet naar het merk, want die staat er niet op.
ik had ze van oliespuitje.
http://www.oliespuitje.nl/nl/c-239595/diy-smaakstof ?
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 00:05
quote:
ja. en ik heb niet de lounge liquid. die hadden ze toen nog niet.
ze zijn erg geconcentreerd. 10/15 druppels per 10ml is sterk zat.
KNAKzaterdag 12 september 2015 @ 00:12
Voor minder dan ¤3 is het wel goedkoop, zeker als het dan ook nog flink geconcentreerd is. Kan je dit niet vergelijken met de CdD en de TPA / TFA sapjes? Goedkoop, geconcentreerd maar niet echt hoogdravend wat smaak betreft, ook al is het optimaal gemixt ?
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 00:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 00:12 schreef KNAK het volgende:
Voor minder dan ¤3 is het wel goedkoop, zeker als het DNA ook nog flink geconcentreerd is. Kan je dit niet vergelijken met de CdD en de TPA / TFA sapjes? Goedkoop, geconcentreerd maar niet echt hoogdravend qat smaak betreft, ook al is het optimaal gemixt ?
weet ik niet. nog niet geprobeerd.
tpa/tfa staat nog wel op het lijstje om eens te proberen.

de smaken raken de 'echte' smaken een beetje, maar net niet.
lick extracten doen dat beter.
Zithzaterdag 12 september 2015 @ 00:20
quote:
3s.gif Op vrijdag 11 september 2015 22:27 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

En als je ze nou te 'heet' vindt of ze bevallen anderszins niet? OK het kost peanuts, maar ik zou dan lekker kijken naar andere types erbij zodat je wat kunt proberen en afwisselen ofzo; maatje dunner, maatje dikker, wrap minder, wrap meer, 10 van die, en 10 van die.. maar tis jouw doekoe; leef je uit zou ik zeggen ;)
Ik heb 6x zakjes met 50... verschillende ohms, diktes, materiaal...

maar ik blijf toch altijd 1 favoriet hebben en die hogere ohm coils liggen stof te happen..

Voordat Kreator er 10 heeft verbruikt zit hij al aan een stainless steel / titanium coil :P
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 00:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 00:20 schreef Zith het volgende:

[..]

Ik heb 6x zakjes met 50... verschillende ohms, diktes, materiaal...

maar ik blijf toch altijd 1 favoriet hebben en die hogere ohm coils liggen stof te happen..

Voordat Kreator er 10 heeft verbruikt zit hij al aan een stainless steel / titanium coil :P
misschien kan je een dealtje sluiten met kreator?
kweenie wat jij hebt of wat hij precies zoekt, maar als jullie ergens op uit kunnen komen, mis jij een paar coils ook niet op die 50.
en hij heeft ze binnen een paar dagen in huis.
mixpakketje maken? kan hij alles eens uitproberen, voordat hij een miskoop van 50 coils doet, waar hij 2 weken op heeft zitten wachten.

of gaat het nu te veel op FHF lijken? :P ;)
KNAKzaterdag 12 september 2015 @ 00:39
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 00:19 schreef marc0871 het volgende:

[..]

weet ik niet. nog niet geprobeerd.
tpa/tfa staat nog wel op het lijstje om eens te proberen.

de smaken raken de 'echte' smaken een beetje, maar net niet.
lick extracten doen dat beter.
TPA .. Savevape heeft eppies. Probeer wat, en als je zegt dat dit minder is dan oliespuitje hoor ik dat graag. Enige echt lekkere van TPA is deluxe french vanille
En als je dan toch gaan bestellen, vergeet dan niet de Mt. Baker - Thug Juice als je van een tintje menthol houdt. Die is echt zalig !
Zithzaterdag 12 september 2015 @ 01:12
oh ja hoor ik stuur graag een paar honderd tiental coils.. :P heb een goed aantal in 0.5-0.6 ohm, kantal / nichrome groot en klein

heb deze:

https://www.fasttech.com/p/1907508
https://www.fasttech.com/p/2133203
https://www.fasttech.com/p/1945901
https://www.fasttech.com/p/2128801
https://www.fasttech.com/p/2107001
https://www.fasttech.com/p/2133107

[ Bericht 32% gewijzigd door Zith op 12-09-2015 01:17:33 ]
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 01:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 00:39 schreef KNAK het volgende:

[..]

TPA .. Savevape heeft eppies. Probeer wat, en als je zegt dat dit minder is dan oliespuitje hoor ik dat graag. Enige echt lekkere van TPA is deluxe french vanille
En als je dan toch gaan bestellen, vergeet dan niet de Mt. Baker - Thug Juice als je van een tintje menthol houdt. Die is echt zalig !
gaat op de 'todo' lijst.

quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 01:12 schreef Zith het volgende:
oh ja hoor ik stuur graag een paar honderd tiental coils.. :P heb een goed aantal in 0.5-0.6 ohm, kantal / nichrome groot en klein

heb deze:

https://www.fasttech.com/p/1907508
https://www.fasttech.com/p/2133203
https://www.fasttech.com/p/1945901
https://www.fasttech.com/p/2128801
https://www.fasttech.com/p/2107001
https://www.fasttech.com/p/2133107

kijk, dat zijn de berichten ^O^ _O_ .
krea, doe er je voordeel mee.
mappozaterdag 12 september 2015 @ 09:15
quote:
14s.gif Op vrijdag 11 september 2015 21:54 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ik zou deze nemen.. 10 pack, dan heb je er niet meteen debiel veel liggen.. 50 stuks is echt gestoord veel. Net zoiets als 3 liter 36mg base bestellen zeg maar :+
:D beter teveel dan te weinig :D lol
Tocquevillezaterdag 12 september 2015 @ 10:57
Ik wilde net gaan posten hoe blij ik was met mijn Billow V2, krijg ik een enorme dry hit. Gadver, ik ben helemaal van slag.
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 11:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 10:57 schreef BenX_95 het volgende:
Ik wilde net gaan posten hoe blij ik was met mijn Billow V2, krijg ik een enorme dry hit. Gadver, ik ben helemaal van slag.
en? hoe vind je hem?
Tocquevillezaterdag 12 september 2015 @ 12:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 11:47 schreef marc0871 het volgende:

[..]

en? hoe vind je hem?
Erg letten op de hoeveelheid wick. Te veel krijg je dus een dry hit van, te weinig zorgt voor lekken. Nu lijkt hij het prima te doen.

Design is bijna perfect. Een beetje KF4-achtig. Enige nadeel is het vullen met een pipetje. Genoeg lucht en ook makkelijk in te stellen. Smaak is perfect. Vrij makkelijk op te bouwen. Goede wolken ook! Hij zit flush op de Evic VT en liquid niveau is goed zichtbaar. Grote pro voor mij is het met de build kunnen kloten zonder de liquid eruit te hoeven halen.

Pro's

• Goede afwerking
• Flush
• Smaak
• Damp
• Build bewerken zonder liquid te drainen
• Compleet uit elkaar te halen (voor schoonmaak ed)
• Luchtig

Cons
• Wicken vereist oefening
• Vullen met een pipetje vrij lastig
• Volledig glas, dus niet laten vallen.
Kreatorzaterdag 12 september 2015 @ 12:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 01:12 schreef Zith het volgende:
oh ja hoor ik stuur graag een paar honderd tiental coils.. :P heb een goed aantal in 0.5-0.6 ohm, kantal / nichrome groot en klein

heb deze:

https://www.fasttech.com/p/1907508
https://www.fasttech.com/p/2133203
https://www.fasttech.com/p/1945901
https://www.fasttech.com/p/2128801
https://www.fasttech.com/p/2107001
https://www.fasttech.com/p/2133107

Dat zou wel tof zijn. Stuur je zo wel een pm.
Kreatorzaterdag 12 september 2015 @ 12:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 00:31 schreef marc0871 het volgende:

[..]

misschien kan je een dealtje sluiten met kreator?
kweenie wat jij hebt of wat hij precies zoekt, maar als jullie ergens op uit kunnen komen, mis jij een paar coils ook niet op die 50.
en hij heeft ze binnen een paar dagen in huis.
mixpakketje maken? kan hij alles eens uitproberen, voordat hij een miskoop van 50 coils doet, waar hij 2 weken op heeft zitten wachten.

of gaat het nu te veel op FHF lijken? :P ;)
Deal voorgezteld. Bedankt voor het meedenken.
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 13:14
quote:
6s.gif Op zaterdag 12 september 2015 12:40 schreef Kreator het volgende:

[..]

Deal voorgezteld. Bedankt voor het meedenken.
3EFrI5W.jpg
marc0871zaterdag 12 september 2015 @ 13:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 12:27 schreef BenX_95 het volgende:

[..]

Erg letten op de hoeveelheid wick. Te veel krijg je dus een dry hit van, te weinig zorgt voor lekken. Nu lijkt hij het prima te doen.

Design is bijna perfect. Een beetje KF4-achtig. Enige nadeel is het vullen met een pipetje. Genoeg lucht en ook makkelijk in te stellen. Smaak is perfect. Vrij makkelijk op te bouwen. Goede wolken ook! Hij zit flush op de Evic VT en liquid niveau is goed zichtbaar. Grote pro voor mij is het met de build kunnen kloten zonder de liquid eruit te hoeven halen.

Pro's

• Goede afwerking
• Flush
• Smaak
• Damp
• Build bewerken zonder liquid te drainen
• Compleet uit elkaar te halen (voor schoonmaak ed)
• Luchtig

Cons
• Wicken vereist oefening
• Vullen met een pipetje vrij lastig
• Volledig glas, dus niet laten vallen.
^O^

wick is idd altijd wel muy importante; dryhits, lekken, knallen. alles is terug te voeren op de wick.
Kreatorzaterdag 12 september 2015 @ 13:55
Ja, ik ben er ook wel achter dat ik ze veel te strak/dik wickte waardoor ik dryhits kreeg.
Sounddragonzaterdag 12 september 2015 @ 16:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 12:27 schreef BenX_95 het volgende:

[..]

Erg letten op de hoeveelheid wick. Te veel krijg je dus een dry hit van, te weinig zorgt voor lekken. Nu lijkt hij het prima te doen.

Design is bijna perfect. Een beetje KF4-achtig. Enige nadeel is het vullen met een pipetje. Genoeg lucht en ook makkelijk in te stellen. Smaak is perfect. Vrij makkelijk op te bouwen. Goede wolken ook! Hij zit flush op de Evic VT en liquid niveau is goed zichtbaar. Grote pro voor mij is het met de build kunnen kloten zonder de liquid eruit te hoeven halen.

Pro's

• Goede afwerking
• Flush
• Smaak
• Damp
• Build bewerken zonder liquid te drainen
• Compleet uit elkaar te halen (voor schoonmaak ed)
• Luchtig

Cons
• Wicken vereist oefening
• Vullen met een pipetje vrij lastig
• Volledig glas, dus niet laten vallen.
Ziet er goed uit; is idd wel een hele dikke pro dat je bij je build kunt zonder hem leeg te halen, is moooi qud als er iets niet goed is terwijl je hem net hebt gevuld.
Tocquevillezaterdag 12 september 2015 @ 18:03
Twee keer nu onaangekondigd een verschrikkelijke dry hit gehad. Nieuwe coils gedraaid en dunner wick erin gestopt en korter geknipt. De dry hits kwamen pas na een paar uur. Hopen dat dit wel werkt.
marc0871zondag 13 september 2015 @ 14:56
meh :{ double twisted 30 dual coil was het niet helemaal.

heb er nu een parallel in zitten.
de gauge moet ik jullie even schuldig blijven; de draad heb ik als 26 besteld, maar ik kom altijd te laag uit. ik vermoed 27 (kan niet. dan zou ik hoger uit moeten komen) 25.

dual coil van elk 2 draden, 6 wraps om een 2mm boortje. 0.28ohm.
die kickt wel ff wat meer ass w/

[ Bericht 3% gewijzigd door marc0871 op 13-09-2015 17:59:13 ]
marc0871zondag 13 september 2015 @ 20:01
spullen besteld voor een dual 18650 unregulated parallel boxmod, bij modmaker.co.uk

fat daddy 510 v4 22mm,
flush mitec vuurknop,
mosfet,
15k resistor,
2 15a zekeringen,
batterijhouder,
magneten,
en een mooie gezandstraalde, geanodiseerde modmakersbox.



[ Bericht 2% gewijzigd door marc0871 op 14-09-2015 18:06:44 ]
KNAKzondag 13 september 2015 @ 22:28
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 20:01 schreef marc0871 het volgende:
spullen besteld voor een dual 18650 unregulated parallel boxmod, bij modmaker.co.uk

fat daddy 510 v4 22mm,
flush mytek vuurknop,
mosfet,
15k resistor,
2 15a zekeringen,
batterijhouder,
magneten,
en een mooie gezandstraalde, geanodiseerde modmakersbox.

Ik voorspel foto's waar ik jeuk van zou kunnen gaan krijgen..
Ik heb er al naar zitten staren, en net name de mogelijkheid bottom feed gebeuren wat er dan bij kan (juice van onderen, dus niet meer constant drippen) lijkt me een mooie functie).

Foto's voor en na ? ;)
marc0871zondag 13 september 2015 @ 22:40
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 22:28 schreef KNAK het volgende:

[..]

Ik voorspel foto's waar ik jeuk van zou kunnen gaan krijgen..
Ik heb er al naar zitten staren, en net name de mogelijkheid bottom feed gebeuren wat er dan bij kan (juice van onderen, dus niet meer constant drippen) lijkt me een mooie functie).

Foto's voor en na ? ;)
squonkbox ;)
hebben ze ook een bottom feeder 510 voor.

pics?
will do.
DrParanoidzondag 13 september 2015 @ 23:33
Enrique Delano (delanomod vanuit Spanje - te vinden op facebook / google) maakt erg betaalbare mods en atty's. Heeft een bottomfeeder voor 37 euro ofzo van zijn aventador atty :) bouw je redelijk uniek (zeg niet percee goed) maar is goedkoop, goede kwaliteit, in EU gemaakt en is een toffe vent :)
Sorellazondag 13 september 2015 @ 23:39
Ik heb gisteren een istick 50 watt en een aspire nautilus mega (die van 5 ml, onder de toonbank) gekocht :)
DrParanoidzondag 13 september 2015 @ 23:41
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:39 schreef Sorella het volgende:
Ik heb gisteren een istick 50 watt en een aspire nautilus mega (die van 5 ml, onder de toonbank) gekocht :)
prima starter set :) congrats. Wel de BVC (met organisch katoen) coils kopen he ;) niet de BDC.
Sorellazondag 13 september 2015 @ 23:46
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:41 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

prima starter set :) congrats. Wel de BVC (met organisch katoen) coils kopen he ;) niet de BDC.
Ik damp al anderhalf jaar :) ben begonnen met een evod, heb een cloupor mini, vamo, vision spinner, istick 20 watt, kangertech emow en joytech ego one xl liggen en nu dus de istick 50 watt erbij met bvc coils.
Iedere e-sig/mod heeft zijn eigen vaste tank. Drippers heb ik geprobeerd maar dat is niet mijn ding.
DrParanoidzondag 13 september 2015 @ 23:47
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:46 schreef Sorella het volgende:

[..]

Ik damp al anderhalf jaar :) ben begonnen met een evod, heb een cloupor mini, vamo, vision spinner, istick 20 watt, kangertech emow en joytech ego one xl liggen en nu dus de istick 50 watt erbij
Iedere e-sig/mod heeft zijn eigen vaste tank. Drippers heb ik geprobeerd maar dat is niet mijn ding.
Ah, dan mooie toevoeging aan de collectie :P
Sorellazondag 13 september 2015 @ 23:48
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:47 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

Ah, dan mooie toevoeging aan de collectie :P
Dat d8 ik ook, mijn eerste e-sigs worden zo redelijk snel vervangen door andere en dan weggedaan :)
DrParanoidzondag 13 september 2015 @ 23:51
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:48 schreef Sorella het volgende:

[..]

Dat d8 ik ook, mijn eerste e-sigs worden zo redelijk snel vervangen door andere en dan weggedaan :)
Dat had ik eerst ook, maar nu al een paar maand deze en wil niet anders meer / al het andere dat ik beet pak voelt lang niet even kwalitatief (mod dan - atty gaat nog wel wisseling in komen, alhoewel ik over deze 90% tevreden ben):

AgMUvFG.jpg
Sorellazondag 13 september 2015 @ 23:53
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:51 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

Dat had ik eerst ook, maar nu al een paar maand deze en wil niet anders meer / al het andere dat ik beet pak voelt lang niet even kwalitatief (mod dan - atty gaat nog wel wisseling in komen, alhoewel ik over deze 90% tevreden ben):

Zit er een hoesje omheen ? en welke is dat ? ziet er goed uit
DrParanoidzondag 13 september 2015 @ 23:56
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:53 schreef Sorella het volgende:
welke is dat

[..]

Zit er een hoesje omheen ? en welke is dat ? ziet er goed uit
Geen hoesje :) is een koncio predator mini - handgemaakte unieke mods uit polen met de sx350j chip (beetje belachelijke prijs ook - maar echt nog nooit zo'n strakke afwerking gezien).

Atty is een Beyond Vape Silo Beast, gebruikt Beyond vape / atlantis / atlantis v2 coils en is top fillable (lucht gat dicht, top cap eraf, vullen, dicht, lucht gat weer open en klaar)
Sounddragonmaandag 14 september 2015 @ 00:10
quote:
0s.gif Op zondag 13 september 2015 23:51 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

Dat had ik eerst ook, maar nu al een paar maand deze en wil niet anders meer / al het andere dat ik beet pak voelt lang niet even kwalitatief (mod dan - atty gaat nog wel wisseling in komen, alhoewel ik over deze 90% tevreden ben):

[ afbeelding ]
nice shit bro, en de Yihi pimpchip erin _O_
Dat heeft ongetwijfeld een fantastische prijs :+
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:12
quote:
99s.gif Op maandag 14 september 2015 00:10 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

nice shit bro, en de Yihi pimpchip erin _O_
Dat heeft ongetwijfeld een fantastische prijs :+
idd, als je al het gelukt hebt de lijst op te komen (is een wekelijkse loterij voor 4-9 mods, waar 100+ mensen binnen 10 minuten op inschrijven, en je alleen als nummer 1 eerste keuze hebt :P en dan de rest van de lijst af gaat voor keuze van de rest. Mijn eerste inschrijving kwam ik er nummer 1 uit :P) dan betaal je bijna 500 euro voor de mod + verzending.

Geef ik normaal niet uit aan een mod :) dit was een kado van vrouw, die het later toch niet zo tof vond dat ze het aanbood. Vanwege de lage kans had ze zoiets van; ha, die krijg je voor je verjaardag als je er door komt. En het had zo moeten zijn ^O^
KNAKmaandag 14 september 2015 @ 00:16
Vandaag ook ene goede daad verricht; 60 jaar oude dame mee de puffstore ingetrokken om blootgesteld te worden aan dampen. Dame rookt 40 jaar en klinkt als een opgevoerde afvalverwerker wat hoesten betreft.
Heeft in de puffstore wat apparaten geprobeerd, wat smaken geprobeerd, en na een positieve 1e benadering direct m'n oude istick + nautilus mini in handen gedrukt. Liquid van puff wat ze lekker vond erin en haar laten weten ( is een klant in m'n cafe ) terug te komen na een paar dagen met bevindingen

Ben benieuwd :p.

Puff is trouwens duur. Puff spul, de tanks, Coils (4,95/stuk :') ) , de base, alles is fors prijzig.
Ze hebben er isticks te koop, de 20w voor ¤65,.. 8)7
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:18
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:16 schreef KNAK het volgende:
Vandaag ook ene goede daad verricht; 60 jaar oude dame mee de puffstore ingetrokken om blootgesteld te worden aan dampen. Dame rookt 40 jaar en klinkt als een opgevoerde afvalverwerker wat hoesten betreft.
Heeft in de puffstore wat apparaten geprobeerd, wat smaken geprobeerd, en na een positieve 1e benadering direct m'n oude istick + nautilus mini in handen gedrukt. Liquid van puff wat ze lekker vond erin en haar laten weten ( is een klant in m'n cafe ) terug te komen na een paar dagen met bevindingen

Ben benieuwd :p.

Puff is trouwens duur. Puff spul, de tanks, Coils (4,95/stuk :') ) , de base, alles is fors prijzig.
Ze hebben er isticks te koop, de 20w voor ¤65,.. 8)7
Tof :) hier geef ik vooral veel liquids weg aan mensen die ik ken, gelukkig gaan vapen maar het niet zo breed hebben. Altijd top om iemand aan het dampen te helpen ipv roken!

Puff zijn afzetters :P
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:18
leuk kado'tje.
je had er al mee lopen pimpen, maar nog steeds mooi spul.
mijn unregulated gaat me al 75 euro kosten.
met de 350j zou dat ruim het dubbele zijn.
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:19
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:18 schreef marc0871 het volgende:
leuk kado'tje.
je had er al mee lopen pimpen, maar nog steeds mooi spul.
mijn unregulated gaat me al 75 euro kosten.
met de 350j zou dat ruim het dubbele zijn.
Tx, en idd erg blij mee :) en al eens gepost idd toen ik hem net binnen had. 150 is niet slecht regulated, de chip zelf kost 70 ongeveer inc. import als je er rond de 10 koopt. Je unregulated ga je zelf maken?
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:22
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:19 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

Tx, en idd erg blij mee :) en al eens gepost idd toen ik hem net binnen had. 150 is niet slecht regulated, de chip zelf kost 70 ongeveer inc. import als je er rond de 10 koopt. Je unregulated ga je zelf maken?
yup.

bij modmakers kost de chip alleen al 70 pond.
misschien later nog eens naar kijken.
zie dit ook meer als een project om een deel van mijn vakantie aan te besteden.
ben toch ook meer een mech man.
Sounddragonmaandag 14 september 2015 @ 00:23
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:18 schreef marc0871 het volgende:
leuk kado'tje.
je had er al mee lopen pimpen, maar nog steeds mooi spul.
mijn unregulated gaat me al 75 euro kosten.
met de 350j zou dat ruim het dubbele zijn.
ik heb nog een complete liggen van de gecrashte SX mini, alles werkt gewoon nog, alleen de behuizing is fucked up :+
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:24
quote:
1s.gif Op maandag 14 september 2015 00:23 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

ik heb nog een complete liggen van de gecrashte SX mini, alles werkt gewoon nog, alleen de behuizing is fucked up :+
leuk voor een projectje? ;)
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:24
quote:
1s.gif Op maandag 14 september 2015 00:23 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

ik heb nog een complete liggen van de gecrashte SX mini, alles werkt gewoon nog, alleen de behuizing is fucked up :+
@marc0871

hier :P zou ik zeker aan beginnen. Tegenwoordig stijgen de regulateds hoog boven de mechs uit. Een mech kan echt niets meer / harder dan een sx350j / dna200 (die dan weer belachelijk is) kan :)

ben wel benieuwd naar waarom je een mech boven een regulated mod kiest :)
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:27
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:24 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

@marc0871

hier :P zou ik zeker aan beginnen. Tegenwoordig stijgen de regulateds hoog boven de mechs uit. Een mech kan echt niets meer / harder dan een sx350j / dna200 (die dan weer belachelijk is) kan :)

ben wel benieuwd naar waarom je een mech boven een regulated mod kiest :)
eerst maar eens kijken hoe dit me bevalt.
chip kan altijd nog.

maar als SD hem kwijt wil; quanta costa?

waarom een mech?
kweenie. kan minder aan kapot.
en ik ben bang dat ik, als ik een setting vind die ik prettig vind, er verder niks meer mee doe.
vind ik ergens weer zonde van het geld.
en ondertussen geef ik bijna net zo veel uit aan een unregulated zelfbouwproject :') i know, right?

[ Bericht 15% gewijzigd door marc0871 op 14-09-2015 00:33:48 ]
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:33
oeps. foute knop.
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:35
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:27 schreef marc0871 het volgende:

[..]

eerst maar eens kijken hoe dit me bevalt.
chip kan altijd nog.

maar als SD hem kwijt wil; quanta costa?

waarom een mech?
kweenie. kan minder aan kapot.
en ik ben bang dat ik, als ik een setting vind die ik prettig vind, er verder niks meer mee doe.
vind ik ergens weer zonde van het geld.
en ondertussen geef ik bijna net zo veel uit aan een unregulated zelfbouwproject :') i know, right?
Precies :) mooie is wel dat settings veranderen per atty en liquid ook en niet alleen per coil die je bouwt (waar een mech dus op hangt). En met de sx350j en temp control, damn, ik wil niets anders meer :D nooit meer die per ongelijke dry hit etc. en voor elke liquid weet ik wat de temp setting is en daardoor weinig variatie per coil die ik gebruik :)
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:38
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:35 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

Precies :) mooie is wel dat settings veranderen per atty en liquid ook en niet alleen per coil die je bouwt (waar een mech dus op hangt). En met de sx350j en temp control, damn, ik wil niets anders meer :D nooit meer die per ongelijke dry hit etc. en voor elke liquid weet ik wat de temp setting is en daardoor weinig variatie per coil die ik gebruik :)
mja. temp control. heb je nikkel en titanium voor nodig.
met de verhalen die op het www rondwaren, word je daar ook niet blijer van.
daar wacht ik nog even mee.
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:40
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:38 schreef marc0871 het volgende:

[..]

mja. temp control. heb je nikkel en titanium voor nodig.
met de verhalen die op het www rondwaren, word je daar ook niet blijer van.
daar wacht ik nog even mee.
als je een nikkel allergie hebt is het niet tof idd :) maar zonder allergie doet 1 dry hit per maand VEEL meer schade dan dampen met nikkel. Je kan ook twisted maken met nikkel en kanthal om een temp control coil te maken :)
marc0871maandag 14 september 2015 @ 00:44
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:40 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

als je een nikkel allergie hebt is het niet tof idd :) maar zonder allergie doet 1 dry hit per maand VEEL meer schade dan dampen met nikkel. Je kan ook twisted maken met nikkel en kanthal om een temp control coil te maken :)
meh. nikkel heb ik vanaf het begin al niet vertrouwd.
nog voordat ik dingen ging horen en lezen.
ik laat dat nog wel even.
DrParanoidmaandag 14 september 2015 @ 00:45
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:44 schreef marc0871 het volgende:

[..]

meh. nikkel heb ik vanaf het begin al niet vertrouwd.
nog voordat ik dingen ging horen en lezen.
ik laat dat nog wel even.
Goed recht idd :)
Sounddragonmaandag 14 september 2015 @ 00:51
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 00:40 schreef DrParanoid het volgende:

[..]

Je kan ook twisted maken met nikkel en kanthal om een temp control coil te maken :)
tried that, maar bij mij werkte dat niet. Moet er wel bijzeggen dat dat op een rdna chip was volgens mij; op de yihi niet geprobeerd, en op de D2 ook niet. Misschien nog eens proberen.
Kreatormaandag 14 september 2015 @ 15:02
Ook wel interessant:

http://www.cloupor.com/cl(...)ture-control-box-mod
https://www.fasttech.com/(...)s-50w-tc-temperature

Er komt een Cloupor Mini+ aan. 50W en TC. is slechts 1mm groter dan de gewone Cloupor mini. Kost in pre-order bij Fasttech 36$, dus dat is ook niet duur. Ben benieuwd hoe goed ie straks is, dan kon het nog wel eens een opvolger worden.
Ben op het batterij-niveau-issue na, namelijk zeer tevreden over mijn Mini; vooral het formaat en de bouwkwaliteit.

Heb het net ff nagekeken en ik koop ongeveer elke 6 maanden een nieuwe mod, dus dan is een lage prijs wel handig. :7.
marc0871maandag 14 september 2015 @ 15:07
alvast een paar foto's van de onderdelen van de website;

modmaker box

306-1-300x300.jpg

fat daddy vapes 510 v4 22mm cap, low profile, short.

235-2-800x800.jpg

mitec vuurknop

238-1-800x800.jpg

mosfet voor de vuurknop

289-1-300x300.jpg

15k resistor voor de mosfet

152-1-300x300.jpg

en wat magneten voor het klepje
3mmX1,5mm voor het klepje zelf

67-1-300x300.jpg

3mmX5mm voor het doosje

157-1-300x300.jpg

kreeg vanmorgen al een e-mail dat de bestelling in behandeling was.
net een e-mail dat het verstuurd is.

d03dK3j.jpg
Sounddragondinsdag 15 september 2015 @ 23:37
E-sigaret: Pioneer4You IPV D2
KNAKwoensdag 16 september 2015 @ 04:35
quote:
0s.gif Op maandag 14 september 2015 15:07 schreef marc0871 het volgende:
alvast een paar foto's van de onderdelen...
Net als met Ikea spul; alles gereed, alleen nog in elkaar schroeven
Wat kost het op deze wijze om een 150w boxje te maken?

SD, duidelijke D2 review. Mooi klein zwart doosje. Het de yihi al hebben is het enige wat de koopzieke vwb de D2 blokkeert
Viel me trouwens op dat er geen linkje naar forum in de review voor mogelijke geïnteresseerde met vragen/eventuele plannen om te beginnen met dampen, etc staat.
marc0871woensdag 16 september 2015 @ 10:22
quote:
0s.gif Op woensdag 16 september 2015 04:35 schreef KNAK het volgende:

[..]

Net als met Ikea spul; alles gereed, alleen nog in elkaar schroeven
Wat kost het op deze wijze om een 150w boxje te maken?

ze hebben een evolv dna200 bordje voor 60 pond.
met wat ik bij elkaar heb gesprokkeld zou je op zo'n 150 euro komen.
met een hammond 1590g boxje en een goedkopere knop kan je daar nog iets op besparen. denk aan een tientje of 2.
reken met 10 pond verzenden.

op de 510 en het bordje na, zijn alle componenten ook bij conrad te halen. scheelt misschien iets.
maar dan zit je ook weer met 2X verzenden. doet het voordeel misschien net weer teniet.
Sounddragondonderdag 17 september 2015 @ 10:12
quote:
0s.gif Op woensdag 16 september 2015 04:35 schreef KNAK het volgende:

[..]

Net als met Ikea spul; alles gereed, alleen nog in elkaar schroeven
Wat kost het op deze wijze om een 150w boxje te maken?

SD, duidelijke D2 review. Mooi klein zwart doosje. Het de yihi al hebben is het enige wat de koopzieke vwb de D2 blokkeert
Viel me trouwens op dat er geen linkje naar forum in de review voor mogelijke geïnteresseerde met vragen/eventuele plannen om te beginnen met dampen, etc staat.
goed idee dat linkje, alleen krijgen we dan ws dezelfde azijnzeikerds over de vloer die nu lekker daar in de reakties hangen, moet je ook willen natuurlijk :+

Daarbij zitten we nu ergens halverwege Frankrijk, dus aanpassen kan evt vanavond pas, want de DPS is priegelig klein op mobiel ;)
KNAKdonderdag 17 september 2015 @ 14:50
:+

Die zeikende meute zal niet de moeite nemen hier te komen kijken.
Dampend door Frankrijk trekken... Zeker naar Spanje toe?

quote:
0s.gif Op woensdag 16 september 2015 10:22 schreef marc0871 het volgende:

[..]

ze hebben een evolv dna200 bordje voor 60 pond.
met wat ik bij elkaar heb gesprokkeld zou je op zo'n 150 euro komen.
met een hammond 1590g boxje en een goedkopere knop kan je daar nog iets op besparen. denk aan een tientje of 2.
reken met 10 pond verzenden.

op de 510 en het bordje na, zijn alle componenten ook bij conrad te halen. scheelt misschien iets.
maar dan zit je ook weer met 2X verzenden. doet het voordeel misschien net weer teniet.
Nog prijzig om zelf te knutselen.
Kant en klare box kopen is in weze goedkoper.
Het kopen van een miniatuur zeilschip is dan ook goedkoper dan één die je zelf moet bouwen :p.
Ik wil het resultaat wel zien. Ik heb sinds ik de Velocity knaller in gebruik heb met quadcoil even een moment van interesse in cloudchasing, vandaar m'n vraag. Goedkoop 150w boxje om even beetje te spelen zou leuk zijn, maar ¤150 is ¤100 teveel
Stuur de foto's maar op tijdens het bouwen ;)
marc0871donderdag 17 september 2015 @ 15:35
quote:
0s.gif Op donderdag 17 september 2015 14:50 schreef KNAK het volgende:

[..]

Nog prijzig om zelf te knutselen.
Kant en klare box kopen is in weze goedkoper.
Het kopen van een miniatuur zeilschip is dan ook goedkoper dan één die je zelf moet bouwen :p.
Ik wil het resultaat wel zien. Ik heb sinds ik de Velocity knaller in gebruik heb met quadcoil even een moment van interesse in cloudchasing, vandaar m'n vraag. Goedkoop 150w boxje om even beetje te spelen zou leuk zijn, maar ¤150 is ¤100 teveel
Stuur de foto's maar op tijdens het bouwen ;)
en dan zit er nog geen one-off cnc doosje bij ;)
de lol van dit soort dingen zit hem ook in het bouwen zelf.

een bedrijf kan goedkoper aan de onderdelen komen, door in grotere aantallen te kopen/produceren.
in-house productie kan ook de kosten drukken, maar dan zit je met de afschrijvingen op je machines.
direct van de fabrikant bestellen kan ook grote prijsvoordelen bieden, maar dan zit je meestal aan grotere aantallen vast.
en een reseller wil ook graag nog wat verdienen.
dus tja; zelf bouwen kan een stuk duurder zijn dan een af product kopen.

kreeg net een e-mail dat de spullen onderweg zijn naar amsterdam.
verwacht ik ze morgen.

ondertussen een paar setjes 25r's besteld bij nkon en een intellicharger i4.
mijn intellicharger i2 werkt nog maar als een i1 :')
heb ik al binnen en de batterijen liggen te laden.
krimpkous en de goede :@ mosfet verwacht ik ook morgen binnen te hebben.
kabel heb ik hier nog wel ergens liggen.
nou nog ff kijken of ik de goede boortjes heb liggen.

morgen (hoop ik) meer.
KNAKdonderdag 17 september 2015 @ 16:40
Het is een hobbymatige activiteit, zelf bouwen mij lijkt het ook wel leuk, al zou ik het voor elkaar kunnen krijgen m'n hand eraf te knallen dus blijft het bij visuele interesse tot nu toe :p

i4 ook gekocht. Nu 6 slots dus nooit meer met lege batterijen de dag in

Voor de yihi gebruikers; waar in Nederland die extensie tube voor 2 18650 te koop?
Kreatordonderdag 17 september 2015 @ 17:20
Awesome! Zojuist van Zith de coils ontvangen! Vanavond bouwen.

Als bonus zelfs nog 2 liquids erbij. Ga ik zeker proberen (en hopen dat de pg allergie meevalt)

Thanks!
Zithdonderdag 17 september 2015 @ 17:47
quote:
0s.gif Op donderdag 17 september 2015 17:20 schreef Kreator het volgende:
(en hopen dat de pg allergie meevalt)

Ow wist ik niet :P het is 50/50 base met vg smaakstoffen dus zou het op 40% schatten.
marc0871donderdag 17 september 2015 @ 17:48
quote:
0s.gif Op donderdag 17 september 2015 17:20 schreef Kreator het volgende:
Awesome! Zojuist van Zith de coils ontvangen! Vanavond bouwen.

Als bonus zelfs nog 2 liquids erbij. Ga ik zeker proberen (en hopen dat de pg allergie meevalt)

Thanks!
hij is fijn ^O^
en een _O_ voor Zith.
KNAKdonderdag 17 september 2015 @ 17:49
Er is nog hoop op een liquid doos op deze wijze :p
Zithdonderdag 17 september 2015 @ 23:43
https://www.fasttech.com/products/3331701

Authentic Joyetech eVic VTC Mini 60W TC

Was 36$, nu 69$ :o
Soldier2000vrijdag 18 september 2015 @ 21:21
http://www.dailymail.co.u(...)ette-blows-face.html

Iemand een idee welke accu hij heeft gebruikt?
Sounddragonvrijdag 18 september 2015 @ 23:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 21:21 schreef Soldier2000 het volgende:
http://www.dailymail.co.u(...)ette-blows-face.html

Iemand een idee welke accu hij heeft gebruikt?
Een auto accu, met een schokbrekerveer als coil en een schaap erdoorheen als wick.

[ Bericht 6% gewijzigd door Sounddragon op 18-09-2015 23:08:02 ]
marc0871vrijdag 18 september 2015 @ 23:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 21:21 schreef Soldier2000 het volgende:
http://www.dailymail.co.u(...)ette-blows-face.html

Iemand een idee welke accu hij heeft gebruikt?
geen goede iig.
mtchel112vrijdag 18 september 2015 @ 23:37
Capella proef eppys besteld, nu al zin om te dampen :D
KNAKvrijdag 18 september 2015 @ 23:52
Waar die Capella besteld??

Aardbeien is wel lekker, tegens de enige die ik geprobeerd heb ( wegens niet weten welke lekker is, vandaag de interesse in waar besteld ;) )
Zithvrijdag 18 september 2015 @ 23:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 21:21 schreef Soldier2000 het volgende:
http://www.dailymail.co.u(...)ette-blows-face.html

Iemand een idee welke accu hij heeft gebruikt?
Of zijn (mech)mod had geen vent holes, of hij had batterijen uit de jaren 90 (ipv safe chemistry batterijen)
Bownyvrijdag 18 september 2015 @ 23:57
quote:
0s.gif Op donderdag 17 september 2015 23:43 schreef Zith het volgende:
https://www.fasttech.com/products/3331701

Authentic Joyetech eVic VTC Mini 60W TC

Was 36$, nu 69$ :o
Code "MAP" ;)
marc0871zaterdag 19 september 2015 @ 00:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 23:56 schreef Zith het volgende:

[..]

Of zijn (mech)mod had geen vent holes, of hij had batterijen uit de jaren 90 (ipv safe chemistry batterijen)
of een matige sig-a-like
super sub- ohm coil op een efest 3100mah.
misschien proberen te sub-ohmen op een ego batterij?

het verhaal vertelt het niet, dus het blijft gissen.

mijn batterijen worden eerst een tikkie heet.
dan ga je vanzelf wel een keer stoppen.

kan natuurlijk ook een verhaaltje zijn om mensen af te schrikken (big tobacco?).
daar gok ik eerder op.
Sounddragonzaterdag 19 september 2015 @ 00:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 23:56 schreef Zith het volgende:

[..]

Of zijn (mech)mod had geen vent holes, of hij had batterijen uit de jaren 90 (ipv safe chemistry batterijen)
ventholes heb je pas nodig na ongeveer een halve minuut kortsluiting, dus er is vast iets anders misgegaan. Die gebroken nek is natuurlijk ook bullshit; dat komt niet door een batterij, maar omdat ie omgeflikkerd is, en ws een beetje ongelukkig, duhhuh.
Dat het nog niet in de televaag staat.. Valt een beetje tegen :')
mtchel112zaterdag 19 september 2015 @ 09:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 23:52 schreef KNAK het volgende:
Waar die Capella besteld??

Aardbeien is wel lekker, tegens de enige die ik geprobeerd heb ( wegens niet weten welke lekker is, vandaag de interesse in waar besteld ;) )
E-sigaret Nederland, zijn 1 euro per 1.5 mL sample. Er is een site die verkoopt ze voor 75 cent alleen daar heb je maar een paar smaken (even googlen, weet de naam even niet).

Ik dacht dat je vanilla custard V2 ook had geprobeerd?

Ik heb besteld:

- Anijs
- Vanilla custard V2
- Vanilla cupcake
- Cinnamon danish swirl
- Peanut butter

Ben erg benieuwd :9~
Bownyzaterdag 19 september 2015 @ 10:53
Vanilla Custard V2 is erg goed!

Ik haal m'n Capella's altijd hier: http://www.ecigexpress.com/

$2,50 voor 13ml
BartMcCormickzaterdag 19 september 2015 @ 19:12
Hi guys,

Ik heb een Eleaf iStick + Nautilus mini combinatie. Ik heb meestal goedkope liquids van bijv rookwinkel.nl, bestaande uit 70% PG en 30% VG. Helaas ervaar ik echter vaak 'last' van m'n keel. Hij wordt een beetje schraperig en krijg ook vaker last van hoesten dan met sigaretten.

Ik las dat sommige mensen gevoeliger zijn voor PG en daarom misschien beter over kunnen stappen naar een hoger percentage VG. Klopt dit? Daarnaast las ik dat sommige coils VG niet goed kunnen verwerken o.i.d., zou mijne dat wel kunnen? Het is namelijk het proberen waard, mits het m'n vaporizer niet killt. :p

Hoor graag reacties!
marc0871zaterdag 19 september 2015 @ 19:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2015 19:12 schreef BartMcCormick het volgende:
Hi guys,

Ik heb een Eleaf iStick + Nautilus mini combinatie. Ik heb meestal goedkope liquids van bijv rookwinkel.nl, bestaande uit 70% PG en 30% VG. Helaas ervaar ik echter vaak 'last' van m'n keel. Hij wordt een beetje schraperig en krijg ook vaker last van hoesten dan met sigaretten.

Ik las dat sommige mensen gevoeliger zijn voor PG en daarom misschien beter over kunnen stappen naar een hoger percentage VG. Klopt dit? Daarnaast las ik dat sommige coils VG niet goed kunnen verwerken o.i.d., zou mijne dat wel kunnen? Het is namelijk het proberen waard, mits het m'n vaporizer niet killt. :p

Hoor graag reacties!
het klopt dat een hoger vg gehalte je klachten kan verminderen.
welke verhouding voor jou werkt, moet je zelf uitvinden.
bij mij waren de klachten die ik al had, al verdwenen met een 50/50 liquid.
maar misschien ben jij gebaat bij een 70/30 of zelfs 100% vg (virgin vapor of zo).

hoger vg verknalt zelf nog niet zozeer je coils, maar het is wat dikker, zodat het wat minder makkelijk bij je coils kan komen.
met sommige coilheads zal je regelmatig dryhits krijgen.
met de nautilus coils heb je daar niet zo'n last van, dacht ik.
BartMcCormickzaterdag 19 september 2015 @ 20:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2015 19:26 schreef marc0871 het volgende:

[..]

het klopt dat een hoger vg gehalte je klachten kan verminderen.
welke verhouding voor jou werkt, moet je zelf uitvinden.
bij mij waren de klachten die ik al had, al verdwenen met een 50/50 liquid.
maar misschien ben jij gebaat bij een 70/30 of zelfs 100% vg (virgin vapor of zo).

hoger vg verknalt zelf nog niet zozeer je coils, maar het is wat dikker, zodat het wat minder makkelijk bij je coils kan komen.
met sommige coilheads zal je regelmatig dryhits krijgen.
met de nautilus coils heb je daar niet zo'n last van, dacht ik.
Thanks!! Daar kan ik al een stuk meer mee! Ik zie dat Virgin Vapor heel veel smaken heeft, veel die me ook aantrekkelijk lijken.. ¤8 per 10ml vind ik alleen best veel, gezien ik eerst altijd ¤3 per 10 ml betaalde.. Is het ook zo dat 100% VG liquids langer meegaan, of helemaal niet?
Sounddragonzaterdag 19 september 2015 @ 20:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2015 20:40 schreef BartMcCormick het volgende:

[..]

Thanks!! Daar kan ik al een stuk meer mee! Ik zie dat Virgin Vapor heel veel smaken heeft, veel die me ook aantrekkelijk lijken.. ¤8 per 10ml vind ik alleen best veel, gezien ik eerst altijd ¤3 per 10 ml betaalde.. Is het ook zo dat 100% VG liquids langer meegaan, of helemaal niet?
Je gaat dan ook van Chinese sapjes naar premium spul, en dat kost idd wat meer..

En nee, VG gaat niet langer mee als PG. Sterker nog; VG sappies zijn vaak, zoals ik al zei 'premium' en 'helaas' daarom ook vaak lekkerder.. en dus ga je meer lurken.
marc0871zaterdag 19 september 2015 @ 20:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2015 20:40 schreef BartMcCormick het volgende:

[..]

Thanks!! Daar kan ik al een stuk meer mee! Ik zie dat Virgin Vapor heel veel smaken heeft, veel die me ook aantrekkelijk lijken.. ¤8 per 10ml vind ik alleen best veel, gezien ik eerst altijd ¤3 per 10 ml betaalde.. Is het ook zo dat 100% VG liquids langer meegaan, of helemaal niet?
ja, die zijn een stuk duurder.
of vg langer of korter meegaat dan een pg/vg mix, weet ik niet. volgens mij niet.
boeit me ook niet zo veel.
ik mix mijn eigen liquids met base, die ik met liters tegelijk koop voor een paar tientjes, en natuurlijke extracten als smaakstof.
50ml voor nog geen 2 euro :')
doe ik eigenlijk niet veel anders dan virgin vapor :D
BartMcCormickzondag 20 september 2015 @ 14:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2015 20:58 schreef marc0871 het volgende:

[..]

ja, die zijn een stuk duurder.
of vg langer of korter meegaat dan een pg/vg mix, weet ik niet. volgens mij niet.
boeit me ook niet zo veel.
ik mix mijn eigen liquids met base, die ik met liters tegelijk koop voor een paar tientjes, en natuurlijke extracten als smaakstof.
50ml voor nog geen 2 euro :')
doe ik eigenlijk niet veel anders dan virgin vapor :D
Dat is wel heel erg chill ja, als je het kan! Ikzelf zou géén idee hebben waar te beginnen en hoe het allemaal werkt haha..
mtchel112zondag 20 september 2015 @ 21:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2015 20:58 schreef marc0871 het volgende:

[..]

ja, die zijn een stuk duurder.
of vg langer of korter meegaat dan een pg/vg mix, weet ik niet. volgens mij niet.
boeit me ook niet zo veel.
ik mix mijn eigen liquids met base, die ik met liters tegelijk koop voor een paar tientjes, en natuurlijke extracten als smaakstof.
50ml voor nog geen 2 euro :')
doe ik eigenlijk niet veel anders dan virgin vapor :D
Hoe weet je of die lick-aroma's geschikt zijn voor het verdampen en inademen? (of zeg ik nu iets heel raars? :P) Lijkt mij dat niet elk aroma geschikt is voor een e-liquid
marc0871zondag 20 september 2015 @ 22:51
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 14:50 schreef BartMcCormick het volgende:

[..]

Dat is wel heel erg chill ja, als je het kan! Ikzelf zou géén idee hebben waar te beginnen en hoe het allemaal werkt haha..
ik beschouw mezelf ook geen meestermenger, hoor.
ik hou het heel basic met gewoon enkelvoudige smaken, met soms eens een experimentje met 2, 3 of 4 smaakjes door elkaar.
soms pakt dat goed uit, een andere keer is het minder.

je base is je basis. welke verhouding pg/vg en de nicotine sterkte.
daarna zijn er talloze merken met smaakstoffen. zowel kunstmatige als natuurlijke, alsook concentraten van grote, premium merken.
o.a. the flavor apprentice/the perfumers apprentice, pinkspot voor concentraten en ik gebruik de natuurlijke extracten van lick.

zorg wel dat ze wateroplosbaar zijn (vg, pg of alcohol), en niet op basis van olie.

daarna is het mixen en proeven, totdat je iets hebt wat voor jou acceptabel is.
een weekje laten staan kan wonderen doen voor de smaakontwikkeling.


quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 21:51 schreef mtchel112 het volgende:

[..]

Hoe weet je of die lick-aroma's geschikt zijn voor het verdampen en inademen? (of zeg ik nu iets heel raars? :P) Lijkt mij dat niet elk aroma geschikt is voor een e-liquid
virgin vapor gebruikt ook soortgelijke extracten voor hun organische liquid lijn.
dit zijn o.a.vruchten, kruiden en specerijen, die een tijdje op alcohol hebben staan te trekken.

voor hun absolute virgin lijn gebruiken ze smaakstoffen, die ze met stoomextractie verkrijgen.
dit is een soort van distillatie proces, waarbij ze met stoom smaak onttrekken aan o.a. bovengenoemde smaakgevers.
hier zit geen alcohol in.

ik bedoel; als zij het zo doen, kan ik het ook.

[ Bericht 2% gewijzigd door marc0871 op 20-09-2015 22:56:50 ]
mtchel112dinsdag 22 september 2015 @ 16:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 september 2015 23:52 schreef KNAK het volgende:
Waar die Capella besteld??

Aardbeien is wel lekker, tegens de enige die ik geprobeerd heb ( wegens niet weten welke lekker is, vandaag de interesse in waar besteld ;) )
Hoelang heb jij vanilla custard V2 laten steepen? net wat sapjes gemaakt maar kan niet wachten om het te proberen, wil aan de andere kant ook niet verspillen :P
Sounddragondinsdag 22 september 2015 @ 16:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 september 2015 16:33 schreef mtchel112 het volgende:

[..]

Hoelang heb jij vanilla custard V2 laten steepen? net wat sapjes gemaakt maar kan niet wachten om het te proberen, wil aan de andere kant ook niet verspillen :P
gooi je je tank toch gewoon halfvol om te proberen? Of heb je maar een minibeetje gemaakt?
mtchel112dinsdag 22 september 2015 @ 16:52
quote:
3s.gif Op dinsdag 22 september 2015 16:45 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

gooi je je tank toch gewoon halfvol om te proberen? Of heb je maar een minibeetje gemaakt?
10mL, ik laat het sowieso wel een dag staan.
Heb gelezen dat je een custard liquid makkelijk 3 weken kan laten steepen?
KNAKdinsdag 22 september 2015 @ 17:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 september 2015 16:33 schreef mtchel112 het volgende:

[..]

Hoelang heb jij vanilla custard V2 laten steepen? net wat sapjes gemaakt maar kan niet wachten om het te proberen, wil aan de andere kant ook niet verspillen :P
Hij staat nog steeds in een 100ml potje, en proef er elke week van. Ik heb nu iets van 700ml DIY gemaakte liquid. Denk zo'n 25 verschillende smaken. Op deze wijze steept het zonder dat ik ongeduldig hoef te zijn ;) genoeg ander spul om van te snoepen. Zo heb ik nog 50ml Happy Ending, m'n favo wat betreft vanilla-achtig spul, gemaakt in juni. Heerlijk smaakje ! Sommige sapjes zijn wel iets beter na 3 a 4 maanden, maar dat is echt niet bij alles. Moet wel zeggen dat ik alles eerst in een yogurtmachine knal, om vervolgens de melkopschuimer er in te steken. Het luchten en schudden tussendoor doe ik alleen als ik wil proeven, dat structureel elke dag doen heb ik geen zin in/tijd voor......want meer dan 100 flesjes :')

Ik vind trouwens - raar maar waar - TPA deluxe french vanilla beter dan Capella
Ik heb weer wat eppies bestelde o.a. TJuice en Capella, o.a. Simply Vanilla van Capella,.. En zo blijf ik meer ontdekken :)
KNAKdinsdag 22 september 2015 @ 17:11
Zomaar tip tussendoor; Thug juice van mt baker. Voor diegene die zoet en menthol lekker vinden
Echt super spul!!!
wipes66dinsdag 22 september 2015 @ 17:33
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 21:51 schreef mtchel112 het volgende:

[..]

Hoe weet je of die lick-aroma's geschikt zijn voor het verdampen en inademen? (of zeg ik nu iets heel raars? :P) Lijkt mij dat niet elk aroma geschikt is voor een e-liquid
sommige (smaak)stoffen zijn inderdaad alles behalve geschikt om te dempen, maar op de productpagina's staat ' U kan de LICK-aroma’s ook volledig volgens uw fantasie en creativiteit in culinaire bereidingen gebruiken zoals desserts, gebakjes, yoghurts, enz. ', wat suggereert dat het geschikt is om te bakken. toch zou ik het wel eerst even navragen bij de webshop of leverancier :P er kunnen bv ook stoffen in zitten die wel geschikt zijn om te bakken, maar niet om te dampen...
marc0871dinsdag 22 september 2015 @ 18:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 september 2015 17:33 schreef wipes66 het volgende:

[..]

sommige (smaak)stoffen zijn inderdaad alles behalve geschikt om te dempen, maar op de productpagina's staat ' U kan de LICK-aroma’s ook volledig volgens uw fantasie en creativiteit in culinaire bereidingen gebruiken zoals desserts, gebakjes, yoghurts, enz. ', wat suggereert dat het geschikt is om te bakken. toch zou ik het wel eerst even navragen bij de webshop of leverancier :P er kunnen bv ook stoffen in zitten die wel geschikt zijn om te bakken, maar niet om te dampen...
kan zomaar.
en een goed punt. heb ik zelf ook aan gedacht.
maar ik heb meer vertrouwen in een 100% natuurlijk product, dan in een met synthetische stoffen op smaak gebracht product.
en die gebruik ik soms ook.

vergeet ook niet dat alle smaakstoffen in e liquids eigenlijk voor consumptie bedoeld zijn, en niet voor inhalatie.
met dat in het achterhoofd was de keuze voor een natuurlijker product snel gemaakt.
mtchel112dinsdag 22 september 2015 @ 18:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 september 2015 18:10 schreef marc0871 het volgende:

[..]

kan zomaar.
en een goed punt. heb ik zelf ook aan gedacht.
maar ik heb meer vertrouwen in een 100% natuurlijk product, dan in een met synthetische stoffen op smaak gebracht product.
en die gebruik ik soms ook.

vergeet ook niet dat alle smaakstoffen in e liquids eigenlijk voor consumptie bedoeld zijn, en niet voor inhalatie.
met dat in het achterhoofd was de keuze voor een natuurlijker product snel gemaakt.
Zeker, het is ook maar hopen dat in sommige van onze sapjes geen raar spul zit.
Daarom kwam het ook in mij op om het te vragen :) Better be not toxic
Zithdinsdag 22 september 2015 @ 19:46
food-chemistry-ingredients-organic-all-natural-fruits-eggs-are-not-what-youd-expect.w654.jpg
food-chemistry-ingredients-organic-all-natural-fruits-eggs-are-not-what-youd-expect.w654.jpg

food-chemistry-ingredients-organic-all-natural-fruits-eggs-are-not-what-youd-expect.w654.jpg
marc0871dinsdag 22 september 2015 @ 20:12
quote:
je wil het soms ook gewoon echt niet weten, hè ;( .
en te bedenken dat die stoffen ook gewoon in echt fruit zitten.
net als die e-nummers waar iedereen zo over valt.
een hoop zijn gewoon aanwezig in je verse groente en fruit.
KNAKdinsdag 22 september 2015 @ 21:28
Was in gesprek vandaag met een PhD student over dampen

Enige wat ik moest doen was sciencedirect lezen zei ze

http://www.sciencedirect.(...)2d61e94&searchtype=a

Hoop negatief gebeuren
wipes66dinsdag 22 september 2015 @ 22:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 september 2015 21:28 schreef KNAK het volgende:
Was in gesprek vandaag met een PhD student over dampen

Enige wat ik moest doen was sciencedirect lezen zei ze

was het maar zo eenvoudig :P

overigens is dit wel grappig om te lezen:

quote:
Gender differences in use and expectancies of e-cigarettes: Online survey results

Results

We found gender differences in type of e-cigarette used, flavors used, nicotine dosage, source of information about e-cigarettes, place of purchase, and use of e-cigarettes where smoking is prohibited. In addition, males were more likely to report initiating e-cigarette use to quit smoking due to health concerns, whereas females were more likely to report initiation based on recommendations from family and friends. Males reported higher attributions for maintenance of e-cigarette use related to positive reinforcement (enjoyment), whereas females reported higher negative reinforcement attributions (stress reduction or mood management). Males reported more positive expectancies about e-cigarettes, including taste, social facilitation, and energy, whereas women rated e-cigarettes higher for weight control. Males also reported greater addiction-related e-cigarette expectancy than females.

Conclusions

Many of the gender differences with e-cigarettes parallel those previously found with traditional cigarette smoking. Although effect sizes associated with these differences were small, the results may help advance research and intervention development with respect to e-cigarette initiation, maintenance and cessation.

http://www.sciencedirect.(...)ii/S0306460315300174


[ Bericht 27% gewijzigd door wipes66 op 23-09-2015 15:30:59 ]
BartMcCormickdonderdag 24 september 2015 @ 03:29
Zijn er meer mensen waarvan de huid verslechterd na het overstappen op elektrisch roken? Ik lees namelijk alleen het tegenovergestelde, maar bij mij lijkt het wel het geval te zijn.. Denk alleen eerder dat het een andere oorzaak heeft, maar misschien hebben mensen dezelfde ervaringen?
Sorelladonderdag 24 september 2015 @ 08:36
Ik kan niet zeggen dat mijn huid verslechterd is na overgestapt te zijn op het dampen maar ik kan ook niet zeggen dat het verbeterd is.
Net als dat ik meer longinhoud zou hebben moeten krijgen waar ik tot nog toe ook niet echt wat van gemerkt heb net als met de conditie die nog net zo slecht is als anderhalf jaar geleden.
Het is in ieder geval niet slechter geworden wat misschien wel gebeurd zou zijn als ik was blijven roken in combinatie met andere lichamelijke dingetjes.
marc0871donderdag 24 september 2015 @ 10:14
van een grauwe, uitgezakte kop, naar een strakker gezicht waar weer een beetje kleur aan zit, kan ik toch wel een verbetering noemen.

de long inhoud zal niet vergroten, maar de capaciteit om zuurstof door te geven zal wel verbeteren.
qua conditie, die ik nog steeds niet best vind; ik kan een zware lichamelijke activiteit langer volhouden en ik herstel er sneller van.
lijkt mij alleen al winst.
wipes66donderdag 24 september 2015 @ 14:13
quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 08:36 schreef Sorella het volgende:
Ik kan niet zeggen dat mijn huid verslechterd is na overgestapt te zijn op het dampen maar ik kan ook niet zeggen dat het verbeterd is.
toen ik was overgestapt begon ik ook veel meer water te drinken (ipv koffie) en ik eet nu ook veel meer fruit. alles bij elkaar heeft toch wel de conditie van mijn huid verbeterd :P als je smaakpapillen weer werken is het ook wat makkelijker om gezonder te leven vind ik .
Sorelladonderdag 24 september 2015 @ 14:46
quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 14:13 schreef wipes66 het volgende:

[..]

als je smaakpapillen weer werken is het ook wat makkelijker om gezonder te leven vind ik .
Jammer genoeg ben ik altijd semi-verkouden ;(
Ik had gehoopt dat dat weg zou gaan maar niet dus en waar het aan ligt geen idee artsen kunnen niets vinden.
KNAKzondag 27 september 2015 @ 01:43
Heb de laatste dagen meerdere builds met nikkel geprobeerd in lemo2 en bij allen het gevoel dat ik niet het uiterste van wat mogelijk is benut.

Uiteindelijk 28g kanthal gepakt, twisted, 8 wraps/0.7ohm wat maar net aan door de gaatjes van de posts heen kon (vastzetten om de schroeven ging totaaaal niet - schoot elke keer los) en mooie wick erin en knallen voor wat betreft smaak en wolk!! Geen dryhit, zelfs niet met 80vg sapjes.

Tot iemand voor mij een ni200 build met betere resultaten dan kanthal er in zet blijf ik van TC af.
KNAKdonderdag 1 oktober 2015 @ 02:16
Lekker stil hier

Iemand weleens dit gedaan?;


Lees hier extreem positieve berichten over ; minimaliseren dryhits, alle liquid uit de wick, betere smaak, nicotine die er harder van aanslaat etc
Catch22-donderdag 1 oktober 2015 @ 14:53
quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 03:29 schreef BartMcCormick het volgende:
Zijn er meer mensen waarvan de huid verslechterd na het overstappen op elektrisch roken? Ik lees namelijk alleen het tegenovergestelde, maar bij mij lijkt het wel het geval te zijn.. Denk alleen eerder dat het een andere oorzaak heeft, maar misschien hebben mensen dezelfde ervaringen?
Drink je genoeg vocht?
Bownyzaterdag 3 oktober 2015 @ 12:08
iPV D2 is binnen en ben er, gezien de prijs, erg content mee! iSticks zijn eruit, die zijn wel op na een jaar (hoewel de batterij nog redelijk goed is) en de Cloupor Mini ook. De formfactor vind ik zo kut van dat ding en de paint is er ook af. Ik ga er nog een paar bijhalen voor on the go!

Twijfel of ik de VTC mini ook nog moet halen, aangezien die betere painting heeft en wel stepdown.

SD/KNAK, gaan jullie de ML Class nog halen? Wat zal de M class doen op de 2e hands markt? (eigenlijk bullshit, alsof ik gouddraad of zilverdraad ga gebruiken :') )
PalmRoyalezaterdag 3 oktober 2015 @ 12:28
Via een kennis die op het dampforum zit weer 2 lekkere smaken van Chefs Vapour ontdekt... Iced Mint Menthol en Strawberry juice. Vooral de Iced Mint Menthol is erg lekker en de beste menthol vape voor mij tot nu toe.
Sounddragonzaterdag 3 oktober 2015 @ 12:28
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 12:08 schreef Bowny het volgende:
iPV D2 is binnen en ben er, gezien de prijs, erg content mee! iSticks zijn eruit, die zijn wel op na een jaar (hoewel de batterij nog redelijk goed is) en de Cloupor Mini ook. De formfactor vind ik zo kut van dat ding en de paint is er ook af. Ik ga er nog een paar bijhalen voor on the go!

Twijfel of ik de VTC mini ook nog moet halen, aangezien die betere painting heeft en wel stepdown.

SD/KNAK, gaan jullie de ML Class nog halen? Wat zal de M class doen op de 2e hands markt? (eigenlijk bullshit, alsof ik gouddraad of zilverdraad ga gebruiken :') )
Mini is idd zoals ik in mijn review al aangaf goeie bang for buck. Maar.... Ik heb van de week een VTC mini in mijn handen gehad, en die is ook niet verkeerd. De bediening van de D2 is simpeler, maar de VTC is een prima ding :Y like het display; lekker groot, duidelijk, en net wat helderder als van de Supreme (zelfde display volgens mij) en dus eigenlijk precies goed.
Catch22-zaterdag 3 oktober 2015 @ 13:04
Ik heb een wismec presa van Gearbest besteld als klein ding voor erbij. 25 euro. met interne batterij, 2600mah, grote vuurknop, mechanische locking en 40watt.
KNAKzaterdag 3 oktober 2015 @ 17:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 12:08 schreef Bowny het volgende:
iPV D2 is binnen en ben er, gezien de prijs, erg content mee! iSticks zijn eruit, die zijn wel op na een jaar (hoewel de batterij nog redelijk goed is) en de Cloupor Mini ook. De formfactor vind ik zo kut van dat ding en de paint is er ook af. Ik ga er nog een paar bijhalen voor on the go!

Twijfel of ik de VTC mini ook nog moet halen, aangezien die betere painting heeft en wel stepdown.

SD/KNAK, gaan jullie de ML Class nog halen? Wat zal de M class doen op de 2e hands markt? (eigenlijk bullshit, alsof ik gouddraad of zilverdraad ga gebruiken :') )
Nee

Ik denk het niet
Ik heb TC ook vaarwel gezegd voor nu.

Ik wacht wel tot mijn m class aan vervanging toe is en ga dan wel kijken wat er dan te koop is
Sounddragonzondag 4 oktober 2015 @ 10:52
Ik zit ook niet zo op de ml te wachten, beetje weinig toevoeging aan de m.
KNAKzondag 4 oktober 2015 @ 12:34
Iemand van E cig forum in UK heeft destijds contact gehad met een rep. van Yihi, heeft te horen gekregen dat eind dit jaar nog een ander model gaat uitkomen.
We zullen zien

Voorlopig vermaak ik me nog kosteloos met de m class. De mensen om mij heen ook :+
Annezondag 4 oktober 2015 @ 12:37
quote:
0s.gif Op zondag 4 oktober 2015 12:34 schreef KNAK het volgende:
Iemand van E cig forum in UK heeft destijds contact gehad met een rep. van Yihi, heeft te horen gekregen dat eind dit jaar nog een ander model gaat uitkomen.
We zullen zien

Voorlopig vermaak ik me nog kosteloos met de m class. De mensen om mij heen ook :+
Dat eerste riepen ze op het dampforum ook al, zonder bron.

Ik geloof er niks van. Alsof YiHi dat sowieso gaat roepen.. tenzij ze de ML niet kwijt willen natuurlijk.
KNAKzondag 4 oktober 2015 @ 12:39
quote:
14s.gif Op zondag 4 oktober 2015 12:37 schreef Anne het volgende:

[..]

Dat eerste riepen ze op het dampforum ook al, zonder bron.

Ik geloof er niks van. Alsof YiHi dat sowieso gaat roepen.. tenzij ze de ML niet kwijt willen natuurlijk.
De ml is er nog niet eens. Zoiets in de wereld brengen zal voor Yihi niet erg slim zijn vwb de verkoop van de ml ... Lijkt mij ook zeer onwaarschijnlijk.
PalmRoyaledinsdag 6 oktober 2015 @ 22:06
Binnenkort een nieuwe mod van Provape, de Radius. Deze heeft volgens Provape meer dan 30 watt. Zou ook eens tijd worden zeg :')
wSGzaOA.jpg
KNAKvrijdag 9 oktober 2015 @ 14:12
quote:
0s.gif Op donderdag 1 oktober 2015 02:16 schreef KNAK het volgende:
Lekker stil hier

Iemand weleens dit gedaan?;


Lees hier extreem positieve berichten over ; minimaliseren dryhits, alle liquid uit de wick, betere smaak, nicotine die er harder van aanslaat etc
Heb bovenstaande zojuist geprobeerd.....

...voor de heren drippers hier kan ik melden dat dit super werkt; met gemAk haal ik 25 volle teugen damp en merk heeeel langzaam dat alle vloeistof uit de wick weg is, dus geen smerige dry-hit meer

Heb gelijk via eBay uit Japan 200piece puff besteld voor ¤5 ~O> (want het kost je 1 vol velletje per wick-beurt)

Kan sterk aanraden dit te proberen in je dripper!!
BartMcCormickzaterdag 10 oktober 2015 @ 13:33
Heeft iemand tips wat betreft liquids met een hoog VG percentage? liefst 70, 80 of 100% PG.. Ik ben bekend met Virgin Vapor maar vind 8,50 oid voor 10 ml toch net wat te enthousiast :p
Zithzaterdag 10 oktober 2015 @ 13:38
Joyetech eVic TC Mini ontvangen van fasttech.. wat een leuk ding! :) Erg mooi scherm en de TC vind ik ook fijn.
wipes66zaterdag 10 oktober 2015 @ 13:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 13:33 schreef BartMcCormick het volgende:
Heeft iemand tips wat betreft liquids met een hoog VG percentage? liefst 70, 80 of 100% PG.. Ik ben bekend met Virgin Vapor maar vind 8,50 oid voor 10 ml toch net wat te enthousiast :p
dat soort prijzen slaan idd nergens op. maar bv pink spot kan je gewoon zelf maken:

http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/pink-spot-vapor-aroma/
http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/basen/base-aurora-70-30/

10 ml concentrate verdelen over 2 flesjes base van 100 ml en je bent klaar. dan heb je voor ongeveer 8,5 euro 100 ml :P
KNAKzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 13:33 schreef BartMcCormick het volgende:
Heeft iemand tips wat betreft liquids met een hoog VG percentage? liefst 70, 80 of 100% PG.. Ik ben bekend met Virgin Vapor maar vind 8,50 oid voor 10 ml toch net wat te enthousiast :p
Idiote prijzen

Ik koop ook bij Savevape, 1 liter voor 10 EUR zonder nicotine

http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/basen/base-vg/
Sounddragonzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 13:45 schreef wipes66 het volgende:

[..]

dat soort prijzen slaan idd nergens op. maar bv pink spot kan je gewoon zelf maken:

http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/pink-spot-vapor-aroma/
http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/basen/base-aurora-70-30/

10 ml concentrate verdelen over 2 flesjes base van 100 ml en je bent klaar. dan heb je voor ongeveer 8,5 euro 100 ml :P
Da's 5% gekkie.. dat smaakt naar schoenzolen.
wipes66zaterdag 10 oktober 2015 @ 17:09
quote:
14s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:05 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Da's 5% gekkie.. dat smaakt naar schoenzolen.
valt best mee hoor :D met 5% zit je gewoon op smaak volgens mij...
KNAKzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:09 schreef wipes66 het volgende:

[..]

valt best mee hoor :D met 5% zit je gewoon op smaak volgens mij...
Heb alles zowat van pinkspot geprobeerd, geen enkele onder 20% voor mij
wipes66zaterdag 10 oktober 2015 @ 17:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:11 schreef KNAK het volgende:

[..]

Heb alles zowat van pinkspot geprobeerd, geen enkele onder 20% voor mij
maar dat is veel sterker dan het origineel? de aanbevolen dosering is 3 tot 5%.
KNAKzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:13 schreef wipes66 het volgende:

[..]

maar dat is veel sterker dan het origineel? de aanbevolen dosering is 3 tot 5%.
Correct, en daar ben ik ook heel netjes mee begonnen. Zelfs na 3 maanden steepen smaakt een DIY sapje van pink spot op 3% zo slap als weet niet wat. Kan niet uitleggen hoe of wat maar pas bij minimaal 15% begint ie te komen ( over smaak valt verder niet te twisten, dus zelf proberen en ondervinden is noodzakelijk)

Ik damp nu ook TPA , goedkope bocht van 3,95/10ml. Alleen de french vanilla deluxe is lekker. En daar haal ik dan wel 100ml uit ... Geconcentreerder zal het wellicht zijn
KNAKzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:33
https://docs.google.com/s(...)JdfY/htmlview?pli=1#

Door dampers ingevulde spreadsheet met o.a. Pinkspot sapjes en de % van aroma's
Bijna Alles boven de 15%
Zithzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:39
TPA moet* je mixen, zoals pink spot al premixed is. Die smaken zijn expres zo eenzijdig / saai van smaak, het is aan de kopers (zeep-, snoep-, liquid-, taartenmakers) om er diepere smaken van te maken.

http://e-liquid-recipes.c(...)score&direction=desc

*Nouja, moet niet.. maar er zit dus expres geen diepte in de smaken.
KNAKzaterdag 10 oktober 2015 @ 17:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:39 schreef Zith het volgende:
TPA moet* je mixen, zoals pink spot al premixed is. Die smaken zijn expres zo eenzijdig / saai van smaak, het is aan de kopers (zeep-, snoep-, liquid-, taartenmakers) om er diepere smaken van te maken.

http://e-liquid-recipes.c(...)score&direction=desc

*Nouja, moet niet.. maar er zit dus expres geen diepte in de smaken.
Klopt

Heb op m'n laptop een website staan waar je al je smaakjes kan invoeren en dan met een druk op de enter kan zien wat voor mixjes er allemaal mee mogelijk zijn ( die reeds door dampers doorgevoerd zijn en als lekker uit de bus komen)

Mixen van aroma's is voor mij nog een stapje te veel, al voeg ik soms wel wat vanilla van TPA bij andere merken voor de fun.

Edit

Dat is die site zie ik nu :)
wipes66zaterdag 10 oktober 2015 @ 17:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:25 schreef KNAK het volgende:

[..]

Correct, en daar ben ik ook heel netjes mee begonnen. Zelfs na 3 maanden steepen smaakt een DIY sapje van pink spot op 3% zo slap als weet niet wat. Kan niet uitleggen hoe of wat maar pas bij minimaal 15% begint ie te komen ( over smaak valt verder niet te twisten, dus zelf proberen en ondervinden is noodzakelijk)
misschien dan toch eens 10% proberen :P overigens moet ik wel eerlijk zeggen dan 'lemberry cooler' idd een beetje slapjes is, maar met smaken zoals 'frozen lime drop' en 'surf rider' vind ik het goed te doen.
KNAKzaterdag 10 oktober 2015 @ 18:13
Ik zou gráág ook voldoende willen hebben aan lage %,.. Nu betaal ik alleen maar meer voor datgeen wat in mijn geval lekker is
BartMcCormickzondag 11 oktober 2015 @ 03:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 13:45 schreef wipes66 het volgende:

[..]

dat soort prijzen slaan idd nergens op. maar bv pink spot kan je gewoon zelf maken:

http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/pink-spot-vapor-aroma/
http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/basen/base-aurora-70-30/

10 ml concentrate verdelen over 2 flesjes base van 100 ml en je bent klaar. dan heb je voor ongeveer 8,5 euro 100 ml :P
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:04 schreef KNAK het volgende:

[..]

Idiote prijzen

Ik koop ook bij Savevape, 1 liter voor 10 EUR zonder nicotine

http://www.savevape.nl/nl/diy-liquids/basen/base-vg/

Chill, thanks guys! Ik las inderdaad vaker over het ''zelf maken'' van je liquid, maar ik had het idee dat het vrij ingewikkeld was en mijn pet te boven ging. Maar dat valt dus allemaal wel mee?

Ik wil graag 100% VG proberen, omdat ik volgens mij niet zo goed tegen PG kan. Als ik bijvoorbeeld deze neem: http://www.savevape.nl/nl/cdd-vg-100-ml-06-nicotine.html, dan komt dat dus overeen met 6mg nicotine liquids? Normaal vape ik 12mg, maar die zie ik er helaas niet tussen staan bij 100% VG.. En 18 lijkt me weer net wat te veel.

Ik lees trouwens veel over ''steepen", wat eigenlijk het rijpen van de liquid is, right? Is dit noodzakelijk, of kan ik ook direct na het mixen van de aroma en de base beginnen met vapen?

Alvast bedankt, sorry voor de noob questions ^^
BartMcCormickzondag 11 oktober 2015 @ 03:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 oktober 2015 17:39 schreef Zith het volgende:
TPA moet* je mixen, zoals pink spot al premixed is. Die smaken zijn expres zo eenzijdig / saai van smaak, het is aan de kopers (zeep-, snoep-, liquid-, taartenmakers) om er diepere smaken van te maken.

http://e-liquid-recipes.c(...)score&direction=desc

*Nouja, moet niet.. maar er zit dus expres geen diepte in de smaken.
Ik zit er een beetje doorheen te scrollen, snap het nog niet helemaal, maar hoe meet je die shit aan? Ik zie er een die bestaat uit 7 verschillende aroma's, met 0.9 tot 1.2 ml per aroma.. Lijkt me bijna onmogelijk om dat goed te kunnen mixen :D
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 03:35
Ik ben zelf ook nog een noob, een vergevorderde noob ;)

Er is ook 18mg VG base te krijgen.. Mix dit met 6 om aan je 12 te komen :)

Steepen is het laten staan na mixen om te smaak te bevorderen. Makkelijkste manier is om flink te schudden na mixen, en dan de kast in en elke dag luchten / schudden en afhankelijk van wat voor aroma je gebruikt dit zo dagen/weken te doen.
Ik vind zelf dat zoete smaken niet lang hoeven te staan, vaak damp ik de volgende dag die zooi net zo makkelijk op. Bakery/tabak e.d. zou dus wél wat langere tijd moeten rijpen om zo echt lekker te worden. Ik damp alleen zoet dus doe ik daar niet al te moeilijk over. Ik heb wel een yogurt machine, zet de sapjes na mixen een nacht erin (flesje met gemixt spul 8 uur @ 40 graden zonder dop) het helpt. Andere dampers stoppen hun flesje in een ultrasoon machine. Men zegt dat deze hulpmiddelen wat je binnen 1 dag kan doen gelijk zijn aan 1 ~ 2 weken handmatig steepen ( in de kast / dagelijks schudden/luchten )

Zelf beetje klooien, proeven en ondervinden blijft het beste

Zelf je sapjes maken is leuk, lekker en echt aan te raden je veel dampt. Het had mij nog duurder geworden dan analoog roken zonder dit te doen :')

Tip van de nacht mocht je op ontdekkingsreis willen gaan in het DIY wereldje: ga op zoek naar eppies . Dat zijn 1ml test aroma's om 5 a 10ml testflesjes mee te maken. Het lastigste van dampen is de juiste smaken te vinden (vind ik) en om nou 30 flesjes á ¤3~10 te kopen met kans dat de helft niet lekker is : zonde van je poen. Genoeg websites waar je dit kan halen :)
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 03:38
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 03:25 schreef BartMcCormick het volgende:

[..]

Ik zit er een beetje doorheen te scrollen, snap het nog niet helemaal, maar hoe meet je die shit aan? Ik zie er een die bestaat uit 7 verschillende aroma's, met 0.9 tot 1.2 ml per aroma.. Lijkt me bijna onmogelijk om dat goed te kunnen mixen :D
Injectie spuit van 1ml. Met gemak kan je van 0.1 tot 1ml gaan. Bij je eerste bestelling van DIY spul zeker meebestellen (evenals een 10ml spuit, anders duurt dat eeuwen als je met 20ml base moet gaan spuiten ;) )

Savevape heeft die eppies
https://www.clubderdampfe(...)spot-vapors-psv/?p=2 Duitse webshop heeft pink spot eppies
http://www.smokerainbow.com/ heeft er honderden ( geen aroma maar kant en klaar !)
En zo zijn er genoeg :)

[ Bericht 20% gewijzigd door KNAK op 11-10-2015 03:59:38 ]
BartMcCormickzondag 11 oktober 2015 @ 04:00
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 03:35 schreef KNAK het volgende:
Ik ben zelf ook nog een noob, een vergevorderde noob ;)

Er is ook 18mg VG base te krijgen.. Mix dit met 6 om aan je 12 te komen :)

Steepen is het laten staan na mixen om te smaak te bevorderen. Makkelijkste manier is om flink te schudden na mixen, en dan de kast in en elke dag luchten / schudden en afhankelijk van wat voor aroma je gebruikt dit zo dagen/weken te doen.
Ik vind zelf dat zoete smaken niet lang hoeven te staan, vaak damp ik de volgende dag die zooi net zo makkelijk op. Bakery/tabak e.d. zou dus wél wat langere tijd moeten rijpen om zo echt lekker te worden. Ik damp alleen zoet dus doe ik daar niet al te moeilijk over. Ik heb wel een yogurt machine, zet de sapjes na mixen een nacht erin (flesje met gemixt spul 8 uur @ 40 graden zonder dop) het helpt. Andere dampers stoppen hun flesje in een ultrasoon machine. Men zegt dat deze hulpmiddelen wat je binnen 1 dag kan doen gelijk zijn aan 1 ~ 2 weken handmatig steepen ( in de kast / dagelijks schudden/luchten )

Zelf beetje klooien, proeven en ondervinden blijft het beste

Zelf je sapjes maken is leuk, lekker en echt aan te raden je veel dampt. Het had mij nog duurder geworden dan analoog roken zonder dit te doen :')

Tip van de nacht mocht je op ontdekkingsreis willen gaan in het DIY wereldje: ga op zoek naar eppies . Dat zijn 1ml test aroma's om 5 a 10ml testflesjes mee te maken. Het lastigste van dampen is de juiste smaken te vinden (vind ik) en om nou 30 flesjes á ¤3~10 te kopen met kans dat de helft niet lekker is : zonde van je poen. Genoeg websites waar je dit kan halen :)
Top! Ik had inderdaad al een beetje dezelfde gedachte.. Met kant-en-klare liquids kan je makkelijk 1 smaakje proberen, maar wanneer je er gelijk 100ml mee kan maken is het een iets grotere gok haha.

Ik zie wel veel verschillende meningen/adviezen over de hoeveelheid aroma, op de website staat soms 1 - 2,5%, of 3 - 5%, maar hier lees ik juist 15-20%.. wat is dan aan te raden? Hou wel van een lekkere volle smaak, ik vape eigenlijk ook alleen de wat zoetere smaakjes, vooral fruit.

En ja, met die injectiespuitjes, dan snap ik het ha! Goede tip, zal die er ook gelijk bij bestellen. Thanks!
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 04:08
De 'sweet spot' vinden van een smaak is lastig. Ik ben in al m'n enthousiaste toendertijd begonnen met een aantal flesjes van 5ml totaal

Flesje 1 op 10%
Flesje 2 op 15
3 op 20 etc

Elke dag van alle sapjes proeven, paar dagen wachten en weer proeven.

Nu ruik ik aan een aroma en heb ik al een idee of een sapje laag of hoog moet gaan zitten. Ben ik er niet zeker van maak ik um iets sterker, want base erbij flikkeren om te verdunnen is niet lastig. Is ie te sterk, dan smaakt ie chemisch. Google op een sapje en als ie een beetje bekend is lees je her en der wat er zoal over gezegd wordt. Na 6 maanden DIY ben ik er wel ongeveer achter bij de smaken die ik herhaaldelijk damp hoe ze het lekkerst smaken.. Bij nieuwe is het altijd even beetje aanklooien ;)

Je kan nog veel verder gaan, zoals dat meerdere flavors bij elkaar mixen om tot nieuwe smaken gekomen , of het toevoegen van sweeteners, of menthol kristallen, maar daar ben ik nog niet aan toegekomen.
BartMcCormickzondag 11 oktober 2015 @ 04:14
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 04:08 schreef KNAK het volgende:
De 'sweet spot' vinden van een smaak is lastig. Ik ben in al m'n enthousiaste toendertijd begonnen met een aantal flesjes van 5ml totaal

Flesje 1 op 10%
Flesje 2 op 15
3 op 20 etc

Elke dag van alle sapjes proeven, paar dagen wachten en weer proeven.

Nu ruik ik aan een aroma en heb ik al een idee of een sapje laag of hoog moet gaan zitten. Ben ik er niet zeker van maak ik um iets sterker, want base erbij flikkeren om te verdunnen is niet lastig Google op een sapje en als ie een beetje bekend is lees je her en der wat er zoal over gezegd wordt. Na 6 maanden DIY ben ik er wel ongeveer achter bij de smaken die ik herhaaldelijk damp hoe ze het lekkerst smaken.. Bij nieuwe is het altijd even beetje aanklooien ;)

Je kan nog veel verder gaan, zoals dat meerdere flavors bij elkaar mixen om tot nieuwe smaken gekomen , of het toevoegen van sweeteners, of menthol kristallen, maar daar ben ik nog niet aan toegekomen.
Oke :) Het is inderdaad ook een beetje proberen. Ik ben allang tevreden als ik er iets degelijks van kan maken, voor een véél lagere prijs. Wat je zegt, als je flesjes van 7/8 euro moet kopen ben je uiteindelijk duurder af dan met sigaretten, wat ook weer niet de bedoeling is..

Heb nu in elk geval een hele zooi 1ml aroma's in m'n winkelwagen, de base, spuitjes en vulflesjes, daar moet ik wel een eind mee komen denk ik :D Ben benieuwd hoe het allemaal gaat uitwerken, denk dat het inderdaad wel leuk is om zo een beetje te experimenteren!
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 04:17
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 04:14 schreef BartMcCormick het volgende:

[..]

Oke :) Het is inderdaad ook een beetje proberen. Ik ben allang tevreden als ik er iets degelijks van kan maken, voor een véél lagere prijs. Wat je zegt, als je flesjes van 7/8 euro moet kopen ben je uiteindelijk duurder af dan met sigaretten, wat ook weer niet de bedoeling is..

Heb nu in elk geval een hele zooi 1ml aroma's in m'n winkelwagen, de base, spuitjes en vulflesjes, daar moet ik wel een eind mee komen denk ik :D Ben benieuwd hoe het allemaal gaat uitwerken, denk dat het inderdaad wel leuk is om zo een beetje te experimenteren!
Alle begin is lastig, maar eenmaal de juiste smaken gevonden en je lacht om die 10ml flesjes kant en klaar spul van ¤5 of meer. ;)

Ik damp er max 20 a 30ml doorheen op een dag, dus ik lach al heel wat maanden ~O>

[ Bericht 3% gewijzigd door KNAK op 11-10-2015 04:33:34 ]
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 04:49
http://www.e-sigaretnederland.nl/c-2557502/aroma-s-en-toebehoren/

Copsa, Capella en t-juice eppies ;)
mappozondag 11 oktober 2015 @ 11:01
als je gaat zelf mixen koop dan gewoon degene met het hoogste nicotine gehalte en verdun dat met 0% nicotine base om tot je gewenste nicotine nivo te komen.....kun je altijd je favoriete nivo maken en het is een stuk goedkoper.

Koop tegenwoordig een liter 36mg en een aantal liter PG en VG 0mg en dan heb je totale controle over je VG/PG gehalte en nicotine nivo......en is de goedkoopste manier.
marc0871zondag 11 oktober 2015 @ 13:23
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 11:01 schreef mappo het volgende:
als je gaat zelf mixen koop dan gewoon degene met het hoogste nicotine gehalte en verdun dat met 0% nicotine base om tot je gewenste nicotine nivo te komen.....kun je altijd je favoriete nivo maken en het is een stuk goedkoper.

Koop tegenwoordig een liter 36mg en een aantal liter PG en VG 0mg en dan heb je totale controle over je VG/PG gehalte en nicotine nivo......en is de goedkoopste manier.
kan nog gevaarlijk zijn, als de menger een rekenfout maakt.
alhoewel de eerste nicotine dode, door het drinken van e-liquid, nog moet vallen.
meer dan 1 of 2 dagen ziek zijn de meeste mensen niet geweest.

om te beginnen kan je dan beter een liter kopen met de gewenste nic sterkte en pg/vg verhouding.
je hebt ze tussen de 0 en 36mg/ml, dus je vind altijd wel wat naar je zin.
als je er dan een beetje meer vertrouwd mee bent, kan je nog eens een heavy nic base kopen, om zelf je verhouding te mixen.

voor het eind van het jaar nog maar eens een (paar) fles(sen) 36mg bestellen, voordat de regels europees worden :(
maar, ik heb dan ook al enige ervaring met mengen ;)
ook ik ben begonnen met base op sterkte.
en ik gebruik het nog steeds.
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 14:48
Op 1 januari gaat de nicotine drooglegging voor heel Europa gelden toch?

Wellicht is het dan tijd om die 0.3mg om te gaan zetten naar 0.

Of toch stiekum een 36 fles halen en in 100ml verdelen/invriezen.

Die Scottish wick methode, ik blijf het zeggen, dat is echt geweldig. Nu ook in de quad coil Velocity gepropt en -alle- ejuice haal ik daarmee uit de wick, ver voor ie een smerige dry hit geeft
Niemand met drippers dit nog geprobeerd??
wipes66zondag 11 oktober 2015 @ 14:52
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 13:23 schreef marc0871 het volgende:

[..]

kan nog gevaarlijk zijn, als de menger een rekenfout maakt.
alhoewel de eerste nicotine dode, door het drinken van e-liquid, nog moet vallen.

dat gaat vanzelf wel komen als de overheid mensen dwingt om zelf te gaan klooien met nicotine |:(
marc0871zondag 11 oktober 2015 @ 17:02
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 14:48 schreef KNAK het volgende:
Op 1 januari gaat de nicotine drooglegging voor heel Europa gelden toch?

Wellicht is het dan tijd om die 0.3mg om te gaan zetten naar 0.
gaat over verpakkingen van meer dan 10ml.

quote:
Of toch stiekum een 36 fles halen en in 100ml verdelen/invriezen.
lijkt mij op zich geen slecht idee.
nu kan het nog.

quote:
Die Scottish wick methode, ik blijf het zeggen, dat is echt geweldig. Nu ook in de quad coil Velocity gepropt en -alle- ejuice haal ik daarmee uit de wick, ver voor ie een smerige dry hit geeft
Niemand met drippers dit nog geprobeerd??
ik heb dan wel geen puff/muji/ko gen do katoen, maar toch een poging gedaan met supermarkt watten.
als je die met beleid uit elkaar trekt, krijg je ook een soort matjes.
deze zo ver mogelijk uit elkaar getrokken en zoveel gepakt dat ik er normaal 3 dual coils mee kan wicken.
dit opgerold, in tweeën geknipt en door de coils getrokken.
de wicks afgeknipt zodat ze net de bodem van de juice well raken. maar dat deed ik toch al.
daarna een megalading sap erin gedruppeld. volgens mij bijna 3ml (clt2. diepe juice well.).

ik moet zeggen; helemaal niet verkeerd.
ik kon blijven halen en de wolken bleven komen.
toch wel ruim 20 keer.
toen ik eindelijk een dryhit voelde aankomen, waren de wicks helemaal wit.
daarna nog een paar korte hits kunnen doen, voordat het echt niet meer ging.

quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 14:52 schreef wipes66 het volgende:

[..]

dat gaat vanzelf wel komen als de overheid mensen dwingt om zelf te gaan klooien met nicotine |:(
als een kind dat 10 ml aan e-liquid met 18mg opdrinkt, na 2 dagen weer thuis is, zal het nog wel meevallen.
maar je kan het idd beter voor zijn, natuurlijk.
zeker als er van die 99% concentraties in de handel zijn.
en mensen gaan er aan willen komen. dat weet ik zeker.
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 17:07
^O^

Er gaat inderdaad vreselijk veel juice in die wick op die wijze. Ook rip trip heeft er een flick over gemaakt

Werkt echt als een beest! Of dit in tanks zo is, geen idee, denk dat het alleen voor RDA's bedoeld is
Sounddragonzondag 11 oktober 2015 @ 22:55
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 14:48 schreef KNAK het volgende:
Op 1 januari gaat de nicotine drooglegging voor heel Europa gelden toch?

Wellicht is het dan tijd om die 0.3mg om te gaan zetten naar 0.

Of toch stiekum een 36 fles halen en in 100ml verdelen/invriezen.

dude, lees je nou eens in ipv allerlei onzin te gaan lopen nagalmen :X die zogenaamd 'nieuwe' regeltjes hebben wij allang, er gaat voor ons heel weinig veranderen, op een labeltje na. Er mogen geen 30 ml verpakkingen meer worden verkocht, en het nicotine gehalte van de flesjes mag niet meer als 20 mg bedragen, that's it! (dat is hier allemaal al zo, alleen wordt het nu EU-wide) Owja, en er moet een bijsluiter in de verpakkingen.

Dat achterlijke panische gedoe :')
Bownyzondag 11 oktober 2015 @ 23:20
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 13:23 schreef marc0871 het volgende:

[..]

kan nog gevaarlijk zijn, als de menger een rekenfout maakt.

Even het drinken ervan achterwege latend: worst case scenario is dat je een 36mg juice hebt zitten brouwen, daar kom je echt wel snel genoeg achter en ga je echt niet kapot van :D
Bownyzondag 11 oktober 2015 @ 23:23
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 14:48 schreef KNAK het volgende:

Die Scottish wick methode, ik blijf het zeggen, dat is echt geweldig. Nu ook in de quad coil Velocity gepropt en -alle- ejuice haal ik daarmee uit de wick, ver voor ie een smerige dry hit geeft
Niemand met drippers dit nog geprobeerd??
Vorige week al geprobeerd, maar nog niet een denderend succes. D'r zat ineens een shitload aan wick in m'n dripper (en ik bleef maar drippen om de wicks te saturaten), en die hoeveelheid wick verneukte m'n hele airflow van de CLT. De draw was een stuk tighter geworden.

Maar ik ga het zeker nog een kans geven ergens deze week.
KNAKzondag 11 oktober 2015 @ 23:29
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 23:23 schreef Bowny het volgende:

[..]

Vorige week al geprobeerd, maar nog niet een denderend succes. D'r zat ineens een shitload aan wick in m'n dripper (en ik bleef maar drippen om de wicks te saturaten), en die hoeveelheid wick verneukte m'n hele airflow van de CLT. De draw was een stuk tighter geworden.

Maar ik ga het zeker nog een kans geven ergens deze week.
Zit er nu mee in de CLT te dampen... Tight airflow? Misschien dat je er een flink stuk af moet halen aan weerskanten. In ieder geval genoeg om zo alles voor die luchtgleuven vrij te houden.
Dual coil twisted 3mm diameter, werkt zelfs nog beter dan in Velocity quadcoil van 2mm.

Op deze wijze helemaal geen tempcontrol meer nodig , niet dat ik dat ooit in drippers heb gebruikt, maar nu is die kans nog minder geworden
Bownymaandag 12 oktober 2015 @ 00:02
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 23:29 schreef KNAK het volgende:

[..]

Zit er nu mee in de CLT te dampen... Tight airflow? Misschien dat je er een flink stuk af moet halen aan weerskanten. In ieder geval genoeg om zo alles voor die luchtgleuven vrij te houden.
Dual coil twisted 3mm diameter, werkt zelfs nog beter dan in Velocity quadcoil van 2mm.

Op deze wijze helemaal geen tempcontrol meer nodig , niet dat ik dat ooit in drippers heb gebruikt, maar nu is die kans nog minder geworden
As we speak heb ik er een nieuwe Schotse roll erin gegooid en zoals verwacht was het gewoon user error. Blijf maar sucken :P Stuk handiger voor op het werk, hoef ik niet iedere keer bij te drippen tijdens de damppauzes.

Maar een heel velletje KGD is voor mijn coils op ID 2.5mm veel te veel. Half velletje was zat....had misschien zelfs nog wat minder gekund.
KNAKmaandag 12 oktober 2015 @ 02:10
quote:
0s.gif Op maandag 12 oktober 2015 00:02 schreef Bowny het volgende:

[..]

As we speak heb ik er een nieuwe Schotse roll erin gegooid en zoals verwacht was het gewoon user error. Blijf maar sucken :P Stuk handiger voor op het werk, hoef ik niet iedere keer bij te drippen tijdens de damppauzes.

Maar een heel velletje KGD is voor mijn coils op ID 2.5mm veel te veel. Half velletje was zat....had misschien zelfs nog wat minder gekund.
Heel velletje past ook amper in de 3mm. De eerste pogingen gingen gepaard met de nodige 'fukkerdefuk' uitlatingen/uitbarstingen. Eenmaal opgerold en een puntje gedraaid aan een uiteinde en er achter komen dat ie echt veel te dik is --> weinig kans dat ie dan makkelijk uit te rollen is

Omdat die wick er behoorlijk strak in moet zitten zak dit absoluut niet lukken bij ni200. Supermakkelijk bij een twisted kanthal

Drippen is met deze methode een stuk aangenamer geworden :)

[ Bericht 0% gewijzigd door KNAK op 12-10-2015 02:38:34 ]
Deshainmaandag 12 oktober 2015 @ 12:07
Ben ook maar weer begonnen alleen mijn ego Ctwist met Kanger mini protank 3 vind ik nogal hinderlijk.

Te kleine capaciteit batterij en te weinig tankinhoud.

Wil eigenlijk een Ego one xl proberen, heeft iemand van hier ervaring met dat apparaat?

Ik wil gewoon een kant en klare oplossing, geen zin om te kloten met mods, zelf wicken etc. Liquids meng ik wel zelf.
Sorellamaandag 12 oktober 2015 @ 12:51
quote:
1s.gif Op maandag 12 oktober 2015 12:07 schreef Deshain het volgende:

Wil eigenlijk een Ego one xl proberen, heeft iemand van hier ervaring met dat apparaat?

Die heb ik sinds een maand of 2 en ligt al een maand of twee in de kast, tank inhoud is 2,5 ml, het vullen is een drama aangezien je heel moeilijk door het kijkvenster kan kijken om te zien hoever je bent, het knipperen van het lichtje achter het aan/uit knopje is ook heel moeilijk te zien of je moet in een donker kast gaan zitten.
Beide mondstukken die erbij geleverd zijn worden (voor mij) te vlug heet (0,5 coil)
Het dampen op zich sja wat moet ik er van zeggen, de aircontrol staat bij mij zo goed als dicht anders wordt het mij teveel, smaak is wel goed (er zit tutti frutti in bij mij)
Als je hem los draait om te vullen blijft de coil 9 van de 10 keer in de tank zitten dus die moet je dan ook los draaien.
Voor mij is dit de miskoop van de maand geweest.
marc0871maandag 12 oktober 2015 @ 13:11
quote:
0s.gif Op zondag 11 oktober 2015 23:20 schreef Bowny het volgende:

[..]

Even het drinken ervan achterwege latend: worst case scenario is dat je een 36mg juice hebt zitten brouwen, daar kom je echt wel snel genoeg achter en ga je echt niet kapot van :D
true ^O^
Deshainmaandag 12 oktober 2015 @ 13:16
quote:
0s.gif Op maandag 12 oktober 2015 12:51 schreef Sorella het volgende:

[..]

*knip*
Dank u dank u, heb je wel een alternatief aangeschaft, en zo ja, welke?
Sorellamaandag 12 oktober 2015 @ 14:21
quote:
1s.gif Op maandag 12 oktober 2015 13:16 schreef Deshain het volgende:

[..]

Dank u dank u, heb je wel een alternatief aangeschaft, en zo ja, welke?
geen alternatief, heb er nog een paar liggen, een kangertech emow voor werk, een cloupor mini en istick 20 watt voor even weg en een istick 50 watt voor echt weg. Deze 4 gebruik ik regelmatig
mappomaandag 12 oktober 2015 @ 15:31
quote:
3s.gif Op zondag 11 oktober 2015 22:55 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

dude, lees je nou eens in ipv allerlei onzin te gaan lopen nagalmen :X die zogenaamd 'nieuwe' regeltjes hebben wij allang, er gaat voor ons heel weinig veranderen, op een labeltje na. Er mogen geen 30 ml verpakkingen meer worden verkocht, en het nicotine gehalte van de flesjes mag niet meer als 20 mg bedragen, that's it! (dat is hier allemaal al zo, alleen wordt het nu EU-wide) Owja, en er moet een bijsluiter in de verpakkingen.

Dat achterlijke panische gedoe :')
Dat is niet helemaal waar, nu kunnen we nog nic houdende basen kopen in de EU (in normale verpakkingen ipv 10ml, en met redelijke nic gehalte) tegen redelijke prijzen), straks niet meer.

Dan moet het van buiten de EU komen met bijbehorende transport en eventuele invoer rechten...en daarbij zit ik niet op Chinese liquid te wachten (USA wellicht nog wel).
Dus het zal een stuk lastiger en duurder worden. En maar afwachten of douane ook niet strikter wordt met bijv. inbeslagname (zie ik nog niet gebeuren, maar kan risico zijn).

Dus ja, ik sla wat in voor 1 mei 2016.
Zithdinsdag 13 oktober 2015 @ 12:29
fXjTog5.png

Iemand interesse? Zitten allemaal nog redelijk vol.

TFA/TPA: Vanilla Bean Gelato
MOM & POPs: Citrus Splash
MOM & POPS: Blue Ridge
TFA/TPA: Banana Cream
MOUNT BAKER VAPOR: Moo Juice

[ Bericht 66% gewijzigd door Zith op 13-10-2015 15:46:14 ]
Darkangledinsdag 13 oktober 2015 @ 15:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 oktober 2015 12:29 schreef Zith het volgende:
[ afbeelding ]

Iemand interesse? Zitten allemaal nog redelijk vol.

TFA/TPA: Vanilla Bean Gelato
MOM & POPs: Citrus Splash
MOM & POPS: Blue Ridge
TFA/TPA: Banana Cream
MOUNT BAKER VAPOR: Moo Juice
Plaatje werkt niet.
Zithdinsdag 13 oktober 2015 @ 15:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 oktober 2015 15:41 schreef Darkangle het volgende:

[..]

Plaatje werkt niet.
Fixt ;)
KNAKdinsdag 13 oktober 2015 @ 15:51
Ga je nokken met dampen? Of zijn de smaakpapillen aan het protesteren bij deze sapjes ?
marc0871dinsdag 13 oktober 2015 @ 16:44
aangezien de wraps van sommige batterijen een beetje slecht worden, op het gevaarlijke af, heb ik bij fasttech een paar rolletjes krimpkous (heat shrink) gekocht.
kan ik ze straks tenminste weer gebruiken, zonder dat ik bang hoef te zijn voor shorts.
de ergste 2 liggen al aan de kant.
geeft niet. laatst 10 25r's gekocht bij nkon :@

meteen een velocity kloon mee besteld.
kijken wat die doet.

SPOILER
en nu gaat er waarschijnlijk eentje gigantisch gushen over hoe goed dat ding wel niet is ~O> }) ;)


[ Bericht 4% gewijzigd door marc0871 op 13-10-2015 16:54:13 ]
KNAKdinsdag 13 oktober 2015 @ 18:34
Sterker nog...... Ik heb een 2e besteld _O-

_O_ Velocity _O_
Zithdinsdag 13 oktober 2015 @ 18:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 oktober 2015 15:51 schreef KNAK het volgende:
Ga je nokken met dampen? Of zijn de smaakpapillen aan het protesteren bij deze sapjes ?
Ben geen fan van deze, en heb een hele lade vol met ander spul :P
KNAKdinsdag 13 oktober 2015 @ 23:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 oktober 2015 18:44 schreef Zith het volgende:

[..]

Ben geen fan van deze, en heb een hele lade vol met ander spul :P
Red ridge heb jij iets na mij besteld meen ik te herinneren ,.. Jij bent nieteens verder dan een ml gekomen :p. Ik heb die zooi gewoon maar opgedampt

Update voor yihi m class firmware, onder andere de mogelijkheid toevoegt om zelf de TCR in te stellen en een temperatuur offset. Je kunt dan alle soorten draad gebruiken.
http://www.yihisxmini.com/Upgrade-Firmware-page18.html

Yihi gaat ook met een G class komen : Dual 18650

Op hun Facebook pagina;

quote:
SXmini ML Class is just technical and artistic continuation of SXmini M class. We will have G Class with dual-battery device. someone prefer single battery because small,convenient,enough power and battery life . someone prefer dual battery device, because more long-time vaping, no need change battery and higher power ...
dodge_911vrijdag 16 oktober 2015 @ 14:56
Ik ben nu ongeveer een jaartje bezig met sporadisch dampen vw de smaakkeuze, met de laatste maand ongeveer een toename naar veel dampen. Momenteel gebruik ik een Aspire Nautilus met 1,6Ω BVC coils op een iStick TC40W.

Nadat ik bij m'n lokale juice-leverancier kennis had gemaakt met de Kanger Subtank Mini, heb ik zelf meteen zo 'n ding besteld bij Gearbest.

Een hoop positieve reviews ivm originaliteit trok me over de streep, samen met het feit dat ik al meer bij GB besteld heb, en dus weet dat het daar maar traag loopt. Alleen twijfel ik nu over welke coils ik erbij moet bestellen. Ik wil niet weer de fout maken die ik met m'n Nautilus heb gemaakt en van alle coils een doosje nemen (want de 1,8Ω coils, BDC en BVC, liggen al meer dan 6 maanden nog steeds in de kast)

Voorlopig ga ik het nog houden bij m'n iStick TC40W, al lonken er wel een paar zwaardere TC-mods, zoals 'n Pioneer4You iPV D2, vanwege de verwisselbare batterij en wat meer power.

Qua sapjes kocht ik eerst FS Gold en Dekang, maar ik heb sinds kort een nieuwe leverancier gevonden in LaKraft.
Sympathieke kerel, met kennis van zaken, met 'n eigen lijn in juices. Deze dampen lekkerder weg dan de FS Gold in vergelijkbare smaken.
Als ik ergens te velde een vapeshop tegenkom, loop ik wel ff binnen om wat smaakjes te testen (van andere merken) en neem geregeld wel eens een flesje mee.
Heb zo al een paar leuke smaken gevonden.
Zelf mengen en experimenteren is nog iets voor in de toekomst.

Maar nu dus de hamvragen :
• welke coils voor de Kanger Subtank
• welke boxmod met verwisselbare batterij en TC
raden jullie me aan?

[ Bericht 1% gewijzigd door dodge_911 op 16-10-2015 16:46:56 ]
Zithvrijdag 16 oktober 2015 @ 15:27
Als je zelff de coils wilt maken kan dat met de Subtank Mini, anders zou ik de (omdat je TC neemt) deze nemen

https://www.fasttech.com/p/2284300

Heb ik nu ook en bevallen prima!

Als boxmod, ik heb nu net de volgende ontvangen
https://www.fasttech.com/p/3331700

Ik ben dus een beetje bevooroordeeld maar het is een prima ding die er mooi uit ziet en goed te bedienen is. Youtube reviewers waren er ook erg tevreden mee... en met coupon code Map kost het maar 38.50 USD ~32 EUR!
marc0871vrijdag 16 oktober 2015 @ 15:28
persoonlijk zou ik, denk ik, voor de 0.5ohm occ coils gaan.
al zou ik zelf de rebuildable sectie gebruiken.

de 1.2ohm coils zouden voor mij, op een mech, waarschijnlijk te koud zijn.
met een vw mod wordt het een ander verhaal.

over het gebruik van nikkel heb ik mijn bedenkingen, dus de ni200 coils, die je nodig hebt voor de tc, zou ik sowieso laten liggen.
maar dat is mijn persoonlijke mening.

bovenstaande is niet gebaseerd op ervaringen.
slechts mijn gedachten voor als ik eens een subtank zou kopen (kleine kans. al maanden puur aan het drippen ;)).
Zithvrijdag 16 oktober 2015 @ 15:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 oktober 2015 15:28 schreef marc0871 het volgende:
persoonlijk zou ik, denk ik, voor de 0.5ohm occ coils gaan.
al zou ik zelf de rebuildable sectie gebruiken.

de 1.2ohm coils zouden voor mij, op een mech, waarschijnlijk te koud zijn.
met een vw mod wordt het een ander verhaal.

over het gebruik van nikkel heb ik mijn bedenkingen, dus de ni200 coils, die je nodig hebt voor de tc, zou ik sowieso laten liggen.
maar dat is mijn persoonlijke mening.

bovenstaande is niet gebaseerd op ervaringen.
slechts mijn gedachten voor als ik eens een subtank zou kopen.
Als je niet (titanium) coils wilt maken en niet de nikkel coils wilt gebruiken dan zou ik ook de 0.5 ohm (non-TC) aanraden. Als je 1.6ohm gewend bent dan lijkt dat helemaal prima.. maar als je daarna een paar keer 0.5 hebt gebruikt dan wil je eigenlijk niet meer terug (ligt hier ook nog een aspire nautilus te rotten).
marc0871vrijdag 16 oktober 2015 @ 15:37
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 oktober 2015 15:31 schreef Zith het volgende:

[..]

Als je niet (titanium) coils wilt maken en niet de nikkel coils wilt gebruiken dan zou ik ook de 0.5 ohm (non-TC) aanraden. Als je 1.6ohm gewend bent dan lijkt dat helemaal prima.. maar als je daarna een paar keer 0.5 hebt gebruikt dan wil je eigenlijk niet meer terug (ligt hier ook nog een aspire nautilus te rotten).
mijn laatste tank met vervangbare coils was een aerotank v1 :o .
de laatste rebuildable een kayfun lite ;) .
tanks doen mij niet zo veel meer.
alhoewel de subtank mini best interessant is.
KNAKvrijdag 16 oktober 2015 @ 16:53
Heb m'n aspire nautilus mIni voor een joet verkocht paar dagen terug :')

Laatst nog dat ding op de sxmini geSchroefd voor de lol, kreeg er zowat niets uit zo nauw is die airflow.
Bownyzondag 18 oktober 2015 @ 11:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 oktober 2015 15:37 schreef marc0871 het volgende:

[..]

mijn laatste tank met vervangbare coils was een aerotank v1 :o .
de laatste rebuildable een kayfun lite ;) .
tanks doen mij niet zo veel meer.
alhoewel de subtank mini best interessant is.
Ik ben van RTA naar RDA gegaan en eigenlijk weer terug naar RTA. De huidige subohm RTA's komen vrij dicht in de buurt van RDA performance, zonder dat gekloot met bijdrippen buitenshuis. De ST Mini is hoort zeker in dat rijtje thuis. Daar komen serieus flinke wolken vanaf, op de juiste weerstand met de juiste wicking.

Ook leuk om te zien hoe de cloudchasing community aan het veranderen is. Vroegah moest je niet met iets anders aankomen dan een mech en RDA, anders was het pauper :') Tegenwoordig zitten zelfs zij op TC boxmods met tank-a-likes (Triforce).

Mijn nieuwe bullebak, the UD Zephyrus. Tering wat zuipt dat ding :D Zeer hoge kwaliteit machinery, topfill, dualcoil, compleet open airflow en dat voor 24 dollar ofzo. Gebruik nu nog de 0.3ohm stock coil, zal zo de RBA eens proberen.

acrhwp.jpg
marc0871zondag 18 oktober 2015 @ 11:51
quote:
0s.gif Op zondag 18 oktober 2015 11:31 schreef Bowny het volgende:

[..]

Ik ben van RTA naar RDA gegaan en eigenlijk weer terug naar RTA. De huidige subohm RTA's komen vrij dicht in de buurt van RDA performance, zonder dat gekloot met bijdrippen buitenshuis. De ST Mini is hoort zeker in dat rijtje thuis. Daar komen serieus flinke wolken vanaf, op de juiste weerstand met de juiste wicking.

Ook leuk om te zien hoe de cloudchasing community aan het veranderen is. Vroegah moest je niet met iets anders aankomen dan een mech en RDA, anders was het pauper :') Tegenwoordig zitten zelfs zij op TC boxmods met tank-a-likes (Triforce).

Mijn nieuwe bullebak, the UD Zephyrus. Tering wat zuipt dat ding :D Zeer hoge kwaliteit machinery, topfill, dualcoil, compleet open airflow en dat voor 24 dollar ofzo. Gebruik nu nog de 0.3ohm stock coil, zal zo de RBA eens proberen.

[ afbeelding ]
oh, ik geloof je meteen, hoor.
en er zijn best een paar tanks die ik wel eens zou willen proberen.
maar, buiten de wat mindere ervaringen met tanks (en dan besef ik dat er sprongen zijn gemaakt) heb ik een beroep waarin het vaak beter is om geen glas in je broekzak te hebben. of 4,5ml sap, die de rest van de dag nat blijft, mocht dat kapot gaan.
om maar niet te spreken van de elektronica in de boxjes, ivm vocht en zweten.
dan heb ik liever iets waar zo min mogelijk aan kapot kan.
Sounddragonzondag 18 oktober 2015 @ 23:28
quote:
0s.gif Op zondag 18 oktober 2015 11:51 schreef marc0871 het volgende:

[..]

oh, ik geloof je meteen, hoor.
en er zijn best een paar tanks die ik wel eens zou willen proberen.
maar, buiten de wat mindere ervaringen met tanks (en dan besef ik dat er sprongen zijn gemaakt) heb ik een beroep waarin het vaak beter is om geen glas in je broekzak te hebben. of 4,5ml sap, die de rest van de dag nat blijft, mocht dat kapot gaan.
om maar niet te spreken van de elektronica in de boxjes, ivm vocht en zweten.
dan heb ik liever iets waar zo min mogelijk aan kapot kan.
Whehe, I feel you _O-

Ik heb geen enkele glazen tank die nog het originele glas heeft :D Ik heb er nog nooit eentje zó erg gesloopt in mijn zak dat hij echt kapot-kapot was, wel gescheurd een aantal keer en 3 keer een ekte crash, waarbij één keer van 25 meter en één keer van 30 meter hoog. _O- Bij de 35 meter gaf de Yihi ook de geest, de 25 overleefde hij gewoon, en de tanks heb ik ook allebei nog _O_

SX Mini is wel aardig mishandelproof hoor; woont dagelijks in de zak van een overall of zwemt in een machine of in weer en wind, en zeker met de sleeve is hij behoorlijk bomproof, en de D2 doet het wdb ook best goed :Y De lemo's zijn wel redelijk kwetsbaar, maar kunnen absoluut tegen een stootje :)
marc0871zondag 18 oktober 2015 @ 23:58
quote:
14s.gif Op zondag 18 oktober 2015 23:28 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Whehe, I feel you _O-

Ik heb geen enkele glazen tank die nog het originele glas heeft :D Ik heb er nog nooit eentje zó erg gesloopt in mijn zak dat hij echt kapot-kapot was, wel gescheurd een aantal keer en 3 keer een ekte crash, waarbij één keer van 25 meter en één keer van 30 meter hoog. _O- Bij de 35 meter gaf de Yihi ook de geest, de 25 overleefde hij gewoon, en de tanks heb ik ook allebei nog _O_

SX Mini is wel aardig mishandelproof hoor; woont dagelijks in de zak van een overall of zwemt in een machine of in weer en wind, en zeker met de sleeve is hij behoorlijk bomproof, en de D2 doet het wdb ook best goed :Y De lemo's zijn wel redelijk kwetsbaar, maar kunnen absoluut tegen een stootje :)
ik heb een keer een pro mini gekraakt.
gewoon met in de auto stappen.
volle tank in mijn broekzak }:|
de aero v1 heeft gekkere dingen meegemaakt en wordt nog dagelijks gebruikt (niet door mij. heb hem overgedaan naar mijn vader. samen met de vision spinner 2 :D )

vochtige warmte heeft de neiging om daar te komen waar regendruppels dat niet kunnen.
ik heb al een paar telefoons gehad, die het blijkbaar niet leuk vonden in een kas.
ze gingen elke keer uit of rebooten zichzelf. soms wel 5 keer op een dag.
als ze een week thuis waren, deden ze het niet 1 keer.
vandaar dat ik liever geen box met een chip mee ga nemen. en er ook nog geen 1 heb.
Sounddragonmaandag 19 oktober 2015 @ 00:13
quote:
0s.gif Op zondag 18 oktober 2015 23:58 schreef marc0871 het volgende:

[..]

ik heb een keer een pro mini gekraakt.
gewoon met in de auto stappen.
volle tank in mijn broekzak }:|
de aero v1 heeft gekkere dingen meegemaakt en wordt nog dagelijks gebruikt (niet door mij. heb hem overgedaan naar mijn vader. samen met de vision spinner 2 :D )

vochtige warmte heeft de neiging om daar te komen waar regendruppels dat niet kunnen.
ik heb al een paar telefoons gehad, die het blijkbaar niet leuk vonden in een kas.
ze gingen elke keer uit of rebooten zichzelf. soms wel 5 keer op een dag.
als ze een week thuis waren, deden ze het niet 1 keer.
vandaar dat ik liever geen box met een chip mee ga nemen. en er ook nog geen 1 heb.
Ik heb een Xperia Z2; die zijn IP68, nooit geen gezeik mee. Ik werk ook niet in een kas maar wel vaak buiten, en als het regent, dan regent het, en dan word je meestal nat, ik sjouw en sleur met allerlei zware zooi, klim over- en op dingen, mijn werk is een soort apekooien voor gevorderden zeg maar. :+
KNAKmaandag 19 oktober 2015 @ 16:09
Weleens meegedaan aan de intocht Sinterklaas ? De klauterende damppiet :+

Jij hebt dezelfde kleur sx mini, bij mijn knalkanon begint dat grijze aan de kant waar sx mini op gedrukt staat lelijk te worden :-/

Eerdaags maar kijken naar een mooie wrap
Sounddragonmaandag 19 oktober 2015 @ 23:09
quote:
0s.gif Op maandag 19 oktober 2015 16:09 schreef KNAK het volgende:
Weleens meegedaan aan de intocht Sinterklaas ? De klauterende damppiet :+

Jij hebt dezelfde kleur sx mini, bij mijn knalkanon begint dat grijze aan de kant waar sx mini op gedrukt staat lelijk te worden :-/

Eerdaags maar kijken naar een mooie wrap
De mijne is nog bijna als nieuw; told ya to get the sleeve.
KNAKmaandag 19 oktober 2015 @ 23:49
Dit terwijl die zwarte skin eromheen zit hé,.. Die bij de smokesmarter deal zat.

Zal wel te maken hebben met um 16h/dag in handen hebben :')
KNAKdinsdag 20 oktober 2015 @ 19:19
Las ergens dat de ML tot eind november is uitgesteld wegens problemen

Dus nog wat langer wachten tot ik um bij smokesmarter ga winnen :+
Sorelladinsdag 20 oktober 2015 @ 20:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 oktober 2015 19:19 schreef KNAK het volgende:
Las ergens dat de ML tot eind november is uitgesteld wegens problemen

Dus nog wat langer wachten tot ik um bij smokesmarter ga winnen :+
Echt niet, ik ga hem winnen :P
marc0871dinsdag 20 oktober 2015 @ 22:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 oktober 2015 20:52 schreef Sorella het volgende:

[..]

Echt niet, ik ga hem winnen :P
ey :(
BartMcCormickwoensdag 21 oktober 2015 @ 04:16
Vraagje! Ik sta op het punt om een Uwell Crown clearomizer aan te schaffen, als vervanger van mijn Nautilus Mini. Nu zie ik dat je er 3 coils bij krijgt, 1 van 0.15 ohm, 1 van 0.25 en 1 van 0.5. Wat houdt dit precies in? De coils van mijn Nautilus Mini zijn volgens mij 1.7 o.i.d., dus dit is een stuk lager. Ik heb alleen geen idee wat voor effect dit heeft, of wat ''beter'' is. :p Kan iemand mij helpen?
Onorgineelwoensdag 21 oktober 2015 @ 04:31
quote:
0s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 04:16 schreef BartMcCormick het volgende:
Vraagje! Ik sta op het punt om een Uwell Crown clearomizer aan te schaffen, als vervanger van mijn Nautilus Mini. Nu zie ik dat je er 3 coils bij krijgt, 1 van 0.15 ohm, 1 van 0.25 en 1 van 0.5. Wat houdt dit precies in? De coils van mijn Nautilus Mini zijn volgens mij 1.7 o.i.d., dus dit is een stuk lager. Ik heb alleen geen idee wat voor effect dit heeft, of wat ''beter'' is. :p Kan iemand mij helpen?
Vantevoren ff verdiepen in sub-olmen

Iemand hier al ervaring met de nieuwe kanger vocc coils?

[ Bericht 3% gewijzigd door Onorgineel op 21-10-2015 04:37:25 ]
Annewoensdag 21 oktober 2015 @ 06:59
quote:
0s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 04:16 schreef BartMcCormick het volgende:
Vraagje! Ik sta op het punt om een Uwell Crown clearomizer aan te schaffen, als vervanger van mijn Nautilus Mini. Nu zie ik dat je er 3 coils bij krijgt, 1 van 0.15 ohm, 1 van 0.25 en 1 van 0.5. Wat houdt dit precies in? De coils van mijn Nautilus Mini zijn volgens mij 1.7 o.i.d., dus dit is een stuk lager. Ik heb alleen geen idee wat voor effect dit heeft, of wat ''beter'' is. :p Kan iemand mij helpen?
Wat heb je nu onder de Nautilus Mini hangen?
Zithwoensdag 21 oktober 2015 @ 10:17
quote:
0s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 04:16 schreef BartMcCormick het volgende:
Vraagje! Ik sta op het punt om een Uwell Crown clearomizer aan te schaffen, als vervanger van mijn Nautilus Mini. Nu zie ik dat je er 3 coils bij krijgt, 1 van 0.15 ohm, 1 van 0.25 en 1 van 0.5. Wat houdt dit precies in? De coils van mijn Nautilus Mini zijn volgens mij 1.7 o.i.d., dus dit is een stuk lager. Ik heb alleen geen idee wat voor effect dit heeft, of wat ''beter'' is. :p Kan iemand mij helpen?
3172400-7.jpg

De 0.5 en 0.25 is stainless steel draad, de 0.15 is ni200. De laatste kan alleen met Temperature control. Stainless steel kan op sommige TC mods, maar kan ook op Wattage mode. Je zit wel tegen de 30-60 watt aan qua nodige output.
BartMcCormickwoensdag 21 oktober 2015 @ 12:54
quote:
3s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 06:59 schreef Anne het volgende:

[..]

Wat heb je nu onder de Nautilus Mini hangen?
iStick 20W, maar die ga ik ook vervangen door (waarschijnlijk) een iStick TC 60W of Cloupor Mini TC 50W.. Ik ben er nog niet helemaal uit :p Zoek een goede ''update'' voor mijn istick+nautilus mini beginnerssetje.
quote:
0s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 10:17 schreef Zith het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

De 0.5 en 0.25 is stainless steel draad, de 0.15 is ni200. De laatste kan alleen met Temperature control. Stainless steel kan op sommige TC mods, maar kan ook op Wattage mode. Je zit wel tegen de 30-60 watt aan qua nodige output.

Oke, thanks :). Maar wat is dan het daadwerkelijke verschil tussen bijvoorbeeld een 0.15 of 0.5 coil? Heeft het nog invloed op smaak/damp/iets anders?
Zithwoensdag 21 oktober 2015 @ 14:32
Je hebt het over "een 0.15 of 0.5 coil", maar het gaat hier om twee verschillende materialen en twee verschillende methodes van gebruik. De 0.5 coil kan je alleen op de reguliere manier gebruiken: Je geeft aan dat je 30 watt erdoorheen wilt jagen, en dat doet de mod dan... dat is alsof je een pan op hoog vuur zet en het vuur hoog laat: die wordt steeds heter... maar je haalt het steeds na 3 seconden van het vuur af dus er verbrandt niets.

Met de ni200 coil (0.15 ohm) kan je aangeven dat je de coil niet heter wilt hebben dan bijv. ~200 graden celcius. Dan gaat het vuur hard aan zodat het snel heet wordt, maar op 200 graden gaat het vuur lager om 200 graden te behouden.

Als het beide dezelfde materiaal was (stainless steel), dan zou het verschil in Ohms betekenen dat je meer power (watt) kan toevoegen terwijl de voltage gelijk blijft
BartMcCormickwoensdag 21 oktober 2015 @ 15:44
quote:
0s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 14:32 schreef Zith het volgende:
Je hebt het over "een 0.15 of 0.5 coil", maar het gaat hier om twee verschillende materialen en twee verschillende methodes van gebruik. De 0.5 coil kan je alleen op de reguliere manier gebruiken: Je geeft aan dat je 30 watt erdoorheen wilt jagen, en dat doet de mod dan... dat is alsof je een pan op hoog vuur zet en het vuur hoog laat: die wordt steeds heter... maar je haalt het steeds na 3 seconden van het vuur af dus er verbrandt niets.

Met de ni200 coil (0.15 ohm) kan je aangeven dat je de coil niet heter wilt hebben dan bijv. ~200 graden celcius. Dan gaat het vuur hard aan zodat het snel heet wordt, maar op 200 graden gaat het vuur lager om 200 graden te behouden.

Als het beide dezelfde materiaal was (stainless steel), dan zou het verschil in Ohms betekenen dat je meer power (watt) kan toevoegen terwijl de voltage gelijk blijft
Aha oké, nu is het me iets duidelijker. Wel verwarrend haha. Bij mn huidige setje is het een kwestie van de standaard vervangende coils kopen.. nog maar even wat meer erin verdiepen dan
Zithwoensdag 21 oktober 2015 @ 17:19
quote:
1s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 15:44 schreef BartMcCormick het volgende:

[..]

Aha oké, nu is het me iets duidelijker. Wel verwarrend haha. Bij mn huidige setje is het een kwestie van de standaard vervangende coils kopen.. nog maar even wat meer erin verdiepen dan
Ja maar als jij je iStock op 20W zet, of op 2W, dan kan je bij beide standen niet meer dampen. Het is wat dat betreft niet moeilijker geworden... met de Ni200 coil kan je niet op 20 graden dampen, en ook niet op 300 graden...
Kreatordonderdag 22 oktober 2015 @ 13:12
Hallo. (hoi, SW)

Ik heb zojuist mijn order bij Fasttech geannuleerd. Ipv D2.
Hoofdreden omdat hij al 3 weken op nalevering staat en daar nog wel even op blijft staan en bijreden dat ik toch het gebrek aan stepdown niet zo tof vind.

Weet iemand een leuk, goed, degelijk alternatief? Met stepdown, TC geen must, 1 batterij, niet (veel) groter dan de ipv D2. Prijs max 75 euro.

Dingen die ik op mijn lijstje heb staan: Cloupor Mini Plus, Evic vtc mini, Sigelei 75w.
dodge_911donderdag 22 oktober 2015 @ 13:57
quote:
6s.gif Op donderdag 22 oktober 2015 13:12 schreef Kreator het volgende:
Hallo. (hoi, SW)

Ik heb zojuist mijn order bij Fasttech geannuleerd. Ipv D2.
Hoofdreden omdat hij al 3 weken op nalevering staat en daar nog wel even op blijft staan en bijreden dat ik toch het gebrek aan stepdown niet zo tof vind.

Weet iemand een leuk, goed, degelijk alternatief? Met stepdown, TC geen must, 1 batterij, niet (veel) groter dan de ipv D2. Prijs max 75 euro.

Dingen die ik op mijn lijstje heb staan: Cloupor Mini Plus, Evic vtc mini, Sigelei 75w.
Op die Evic VTC Mini is een coupon : MAP. Dan kan je d'r bijna 2 kopen voor je budget :)

*update* heb er zelf ook één gekocht met die coupon :)

[ Bericht 6% gewijzigd door dodge_911 op 24-10-2015 12:11:38 ]
nitraat5maandag 26 oktober 2015 @ 14:54
Hey ik heb een paar vraagjes,

Ik heb er eigenlijk genoeg van, om aan een ''pen'' te lurken.
Vandaar dat ik ben gaan zoeken, ik ben dit tegengekomen:

https://www.rookwinkel.nl/eleaf-istick-100w.html

Nou heb ik eerst een paar vraagjes voordat ik een beslissing wil nemen.
-Weten jullie betere/goedkope alternatieven voor de eleaf istick?
-Wat kan ik er het beste opzetten als ik toch voor de eleaf istick ga?
-Hoelang gaan batterijen mee? Als levensduur.
-Wat zijn de voordelen/nadelen van ingebouwde batterijen tov losse batterijen
-Moet je veel gaan knutselen als je in bezit bent van zo'n ding?

Mocht er iemand een aanrader hebben, mijn budget ligt rond de 100 euro, met alles erop en eraan (MOD, batterijen, clearomizer etc.)

Alvast bedankt voor de moeite!

[ Bericht 0% gewijzigd door nitraat5 op 26-10-2015 15:14:08 ]
KNAKmaandag 26 oktober 2015 @ 15:40
100w is nogal wat om naar over te stappen vanaf een pennetje. Ben je van plan 100 daadwerkelijk te gaan gebruiken ?
Een clearomizer is toch voor pre-made coils? Zo ja zal denk ik 100w iets te gortig zijn :p

Soms in de planning net zoals velen doen zelf coils te maken? Zelfbouw-tanks of drippers te gaan gebruiken?
nitraat5maandag 26 oktober 2015 @ 15:59
quote:
0s.gif Op maandag 26 oktober 2015 15:40 schreef KNAK het volgende:
100w is nogal wat om naar over te stappen vanaf een pennetje. Ben je van plan 100 daadwerkelijk te gaan gebruiken ?
Een clearomizer is toch voor pre-made coils? Zo ja zal denk ik 100w iets te gortig zijn :p

Soms in de planning net zoals velen doen zelf coils te maken? Zelfbouw-tanks of drippers te gaan gebruiken?
Haha 100w ga ik zeker niet in het begin gebruiken, maar ik denk dat het wel leuk is zo nu en dan een hoge Watt in te stellen. Weet niet echt hoe die clearomizers heten voor mods, dacht hetzelde. Zelf coils maken wou ik wat later aan beginnen.. Zelf tanks maken gaat hm niet worden haha. Heb jij misschien een aanrader in je gedachten?
KNAKmaandag 26 oktober 2015 @ 20:15
Zelf coils maken kan ik alleen maar toejuichen.
In dat geval, dat je wellicht een stapje verder gaat kijken dan alleen maar pre-coils, is het niet verkeerd om wat meer power in huis te halen.
Ik laat de adviezen verder liever over aan de experts hier, ik ben wat dat betreft heel eenzijdig bezig en kijk niet naar ander spul en weet niet zo heel goed wat er nog meer aan te raden is.

Ik heb zelf een lemo 2 tank en een zooitje drippers.
Ik gebruik nu alleen nog m'n Yihi met de lemo 2 / drippers en zo en dan voor het gemak m'n 30w istick waar de lemo 2 ook prima op past.
Kreatordinsdag 27 oktober 2015 @ 08:57
quote:
1s.gif Op maandag 26 oktober 2015 15:59 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Haha 100w ga ik zeker niet in het begin gebruiken, maar ik denk dat het wel leuk is zo nu en dan een hoge Watt in te stellen. Weet niet echt hoe die clearomizers heten voor mods, dacht hetzelde. Zelf coils maken wou ik wat later aan beginnen.. Zelf tanks maken gaat hm niet worden haha. Heb jij misschien een aanrader in je gedachten?
Ik zou zeker niet adviseren om een dripper te kopen en zelf coils te maken. Lijkt me 3 stappen te ver. Zo moeilijk is het niet om een kant-en-klaar advies te geven.

Als je echt een stap vooruit wil maken, zonder het geknoei zou ik een setje kopen.

Compleet met batterijhouder, tank en voor in de toekomst een RDA:

Dit is de mini variant:
https://www.fasttech.com/(...)ni-black-starter-kit (is er ook in het wit)

Dit is de nano variant:
https://www.fasttech.com/(...)box-nano-starter-kit

Ik zou voor de mini gaan. Is net iets groter en handiger.

Daar heb je coils bij nodig (dit is de 1.2ohm variant, prima om mee te beginnen):
https://www.fasttech.com/(...)nk-vertical-occ-coil

Eventueel iets heftiger, 0,5ohm:
https://www.fasttech.com/(...)nk-vertical-occ-coil

Dan is het enige nog een setje batterijen en een lader:

http://www.nkon.nl/samsung-18650-inr18650-25r.html (bestel er gelijk 4 ofzo, dan heb je er altijd wat op voorraad)

Deze batterijen gaan maaaaanden (jaren?) mee en voor 4 euro heb je een nieuwe.

Lader: http://www.nkon.nl/nitecore-intellicharger-i2.html

Dan zit ik op 81$ + 13¤ en heb je alles in 1x compleet. Ga je zeker blij mee zijn,.

Je kunt overigens ook los een boxmod en een tank kopen, maar dit is gewoon een prima combo.
Oh en tot slot: Koop geen iStick. Het is slechte kwaliteit en je wil na 3 maanden iets normaals. Weggegooid geld.
Je gaat die 100W ook nooit gebruiken. Met een normale setup zoals hierboven denk ik niet dat je boven de 30W gaat dampen. Staar je daar dus niet blind op. Meer is niet beter.
nitraat5dinsdag 27 oktober 2015 @ 11:08
quote:
14s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 08:57 schreef Kreator het volgende:

[..]

Ik zou zeker niet adviseren om een dripper te kopen en zelf coils te maken. Lijkt me 3 stappen te ver. Zo moeilijk is het niet om een kant-en-klaar advies te geven.

Als je echt een stap vooruit wil maken, zonder het geknoei zou ik een setje kopen.

Compleet met batterijhouder, tank en voor in de toekomst een RDA:

Dit is de mini variant:
https://www.fasttech.com/(...)ni-black-starter-kit (is er ook in het wit)

Dit is de nano variant:
https://www.fasttech.com/(...)box-nano-starter-kit

Ik zou voor de mini gaan. Is net iets groter en handiger.

Daar heb je coils bij nodig (dit is de 1.2ohm variant, prima om mee te beginnen):
https://www.fasttech.com/(...)nk-vertical-occ-coil

Eventueel iets heftiger, 0,5ohm:
https://www.fasttech.com/(...)nk-vertical-occ-coil

Dan is het enige nog een setje batterijen en een lader:

http://www.nkon.nl/samsung-18650-inr18650-25r.html (bestel er gelijk 4 ofzo, dan heb je er altijd wat op voorraad)

Deze batterijen gaan maaaaanden (jaren?) mee en voor 4 euro heb je een nieuwe.

Lader: http://www.nkon.nl/nitecore-intellicharger-i2.html

Dan zit ik op 81$ + 13¤ en heb je alles in 1x compleet. Ga je zeker blij mee zijn,.

Je kunt overigens ook los een boxmod en een tank kopen, maar dit is gewoon een prima combo.
Oh en tot slot: Koop geen iStick. Het is slechte kwaliteit en je wil na 3 maanden iets normaals. Weggegooid geld.
Je gaat die 100W ook nooit gebruiken. Met een normale setup zoals hierboven denk ik niet dat je boven de 30W gaat dampen. Staar je daar dus niet blind op. Meer is niet beter.
Ziet er goed uit. Zie wel iets teveel negatieve reacties onderin..

Misschien zeik ik teveel, maar ik heb die coil liever onderin dan bovenin. Heb niet echt zin om heletijd met dat ding te draaien om de coil vochtig te houden, als de liquid bijna op is.
Kreatordinsdag 27 oktober 2015 @ 11:33
quote:
1s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 11:08 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Ziet er goed uit. Zie wel iets teveel negatieve reacties onderin..

Misschien zeik ik teveel, maar ik heb die coil liever onderin dan bovenin. Heb niet echt zin om heletijd met dat ding te draaien om de coil vochtig te houden, als de liquid bijna op is.
Negatieve reacties? Zoals wat? Iedereen die ik ken met een subtank mini is er laaiend enthousiast over. Je zeikt niet overigens. ;)

Dit is de subtank mini, die ook op de subox zit en daar zit de coil wel degelijk onderin hoor.

subtank-mini-19.jpg

Of bvegrijp ik je niet goed?
Sorelladinsdag 27 oktober 2015 @ 11:35
quote:
14s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 08:57 schreef Kreator het volgende:

: Koop geen iStick. Het is slechte kwaliteit en je wil na 3 maanden iets normaals. Weggegooid geld.

Ik heb 2 isticks de 20 en 50 watt en tot nog toe bevallen ze me prima :)
Kreatordinsdag 27 oktober 2015 @ 11:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 11:35 schreef Sorella het volgende:

[..]

Ik heb 2 isticks de 20 en 50 watt en tot nog toe bevallen ze me prima :)
Ik neem het risico niet. Heb al zoveel verhalen gelezen (en foto's gezien) van mensen die er 1 hebben die afgefikt is. Kwaliteit is ook gewoon minder. Hoe lang heb je ze nu? Ik merkte dat mijn beide iSticks na 3, 4 maanden echt slechter werden qua batterij. Daar heb je met de 100W dan weliswaar geen last van, maar wel met de ingebouwde varianten.
Uiteraard prima als je er tevreden mee bent; ik zou ze persoonlijk nooit aanraden.
Sorelladinsdag 27 oktober 2015 @ 11:59
quote:
14s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 11:47 schreef Kreator het volgende:

[..]

Ik neem het risico niet. Heb al zoveel verhalen gelezen (en foto's gezien) van mensen die er 1 hebben die afgefikt is. Kwaliteit is ook gewoon minder. Hoe lang heb je ze nu? Ik merkte dat mijn beide iSticks na 3, 4 maanden echt slechter werden qua batterij. Daar heb je met de 100W dan weliswaar geen last van, maar wel met de ingebouwde varianten.
Uiteraard prima als je er tevreden mee bent; ik zou ze persoonlijk nooit aanraden.
De 50 watt heb ik nu anderhalve maand of zo de 20 watt 6 maanden.
Ik hou er wel rekening mee dat ze na een jaar aan vervanging toe zijn.
Bij de ingebouwde variant word de batterij minder maar dat gaat ook op voor de losse batterijen alhoewel een batterij kopen goedkoper is als een hele nieuwe mod :)
Kreatordinsdag 27 oktober 2015 @ 12:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 11:59 schreef Sorella het volgende:

[..]

De 50 watt heb ik nu anderhalve maand of zo de 20 watt 6 maanden.
Ik hou er wel rekening mee dat ze na een jaar aan vervanging toe zijn.
Bij de ingebouwde variant word de batterij minder maar dat gaat ook op voor de losse batterijen alhoewel een batterij kopen goedkoper is als een hele nieuwe mod :)

Als ik dit soort topics lees, word ik er niet vrolijk van. (zie ook reacties eronder)

https://www.reddit.com/r/(...)k_50w_issues_thread/
Sorelladinsdag 27 oktober 2015 @ 12:13
quote:
14s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 12:08 schreef Kreator het volgende:

[..]

Als ik dit soort topics lees, word ik er niet vrolijk van. (zie ook reacties eronder)

https://www.reddit.com/r/(...)k_50w_issues_thread/
Ik hoor dan bij degene die nergens last van hebben.

Maar kan geen kwaad op mensen erop te wijzen dat niet alles koek en ei is.
Kreatordinsdag 27 oktober 2015 @ 12:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 12:13 schreef Sorella het volgende:

Ik hoor dan bij degene die nergens last van hebben.
Mja, ik zou niet lekker slapen met een apparaat aan de lader dat bekend staat om auto-fire.
nitraat5dinsdag 27 oktober 2015 @ 12:58
quote:
14s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 11:33 schreef Kreator het volgende:

[..]

Negatieve reacties? Zoals wat? Iedereen die ik ken met een subtank mini is er laaiend enthousiast over. Je zeikt niet overigens. ;)

Dit is de subtank mini, die ook op de subox zit en daar zit de coil wel degelijk onderin hoor.

[ afbeelding ]

Of bvegrijp ik je niet goed?
Ah dan heb ik het verkeerd gezien.

Dan haal ik die, als niemand een beter alternatief heeft..

Zijn de smaakjes van Fasttech ook van goede kwaliteit? Ik zie dat ze behoorlijk goedkoop zijn tov rookwinkel.nl, waar je ¤2,95 per 10ml betaald.
dodge_911dinsdag 27 oktober 2015 @ 15:21
Yay! 6x 18650 binnen, Opus binnen, coils binnen!
Maar nog wachten op m'n Subtank Mini...
Kreatordinsdag 27 oktober 2015 @ 16:34
quote:
1s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 12:58 schreef nitraat5 het volgende:

Zijn de smaakjes van Fasttech ook van goede kwaliteit? Ik zie dat ze behoorlijk goedkoop zijn tov rookwinkel.nl, waar je ¤2,95 per 10ml betaald.
Hit and miss. sommige zijn best te pruimen, maar heel veel ook niet.
nitraat5dinsdag 27 oktober 2015 @ 16:36
quote:
14s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 16:34 schreef Kreator het volgende:

[..]

Hit and miss. sommige zijn best te pruimen, maar heel veel ook niet.
Van Hangsen lees ik veel positieve reacties, wil ook standaard smaken halen, zoals banaan, aardbei en perzik bv
Sounddragondinsdag 27 oktober 2015 @ 16:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 12:58 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Ah dan heb ik het verkeerd gezien.

Dan haal ik die, als niemand een beter alternatief heeft..

Zijn de smaakjes van Fasttech ook van goede kwaliteit? Ik zie dat ze behoorlijk goedkoop zijn tov rookwinkel.nl, waar je ¤2,95 per 10ml betaald.
Bestel er gewoon een stuk of wat mee waarvan je denkt dat het in je straatje zou kunnen passen.
Je gaat dan later de betere sapjes meer op waarde inschatten :+ :P

quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 16:36 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Van Hangsen lees ik veel positieve reacties, wil ook standaard smaken halen, zoals banaan, aardbei en perzik bv
Heb ik er wel eens een zwikkie van getest, en ze zijn niet slecht.
nitraat5dinsdag 27 oktober 2015 @ 19:37
pff, ik heb wel een paypal account maar geen creditkaart.. gaat em niet worden ben ik bang...
marc0871dinsdag 27 oktober 2015 @ 21:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 19:37 schreef nitraat5 het volgende:
pff, ik heb wel een paypal account maar geen creditkaart.. gaat em niet worden ben ik bang...
bij mij is hij gekoppeld aan mijn betaalrekening.
nitraat5dinsdag 27 oktober 2015 @ 21:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 21:14 schreef marc0871 het volgende:

[..]

bij mij is hij gekoppeld aan mijn betaalrekening.
Die van mij ook, maar fasttech wilt creditkaart info..
marc0871dinsdag 27 oktober 2015 @ 22:07
quote:
1s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 21:53 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Die van mij ook, maar fasttech wilt creditkaart info..
geen last van.
toch al een paar keer bij fasttech besteld O-)

wel aangegeven dat je met paypal wilde betalen?
staat standaard op creditcard.
nitraat5dinsdag 27 oktober 2015 @ 22:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 22:07 schreef marc0871 het volgende:

[..]

geen last van.
toch al een paar keer bij fasttech besteld O-)

wel aangegeven dat je met paypal wilde betalen?
staat standaard op creditcard.
Ik moet inloggen met paypal, daarna moet ik gelijk mijn credicard gegevens geven..
dodge_911dinsdag 27 oktober 2015 @ 23:21
Da's blijkbaar iets nieuws bij Paypal, heb vandaag al een aantal posts gelezen hieromtrent in het Chinashoppingtopic en bij de buren in het Chinashoppingtopic.
marc0871dinsdag 27 oktober 2015 @ 23:41
quote:
1s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 22:58 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Ik moet inloggen met paypal, daarna moet ik gelijk mijn credicard gegevens geven..
ah. kijk.
met elke post krijgen we meer info.
als mensen nou toch eens meteen het hele verhaal in de eerste post zouden zetten... o|O

iig is dit ook voor mij nieuw.
zal dan iets van de laatste 2 weken zijn, want daarvoor had ik iig geen problemen
Kreatorwoensdag 28 oktober 2015 @ 08:31
Ach, een CC kost 16 euro per jaar en daar heb je vaak plezier van. Bovendien heb je dan verzekering op je bestelling.
nitraat5woensdag 28 oktober 2015 @ 10:06
Tsja heb geen creditcard, mag er ook geen, omdat ik weinig inkomsten heb volgens de bank (studentenleven he..)
nitraat5woensdag 28 oktober 2015 @ 10:29
haha gewoon betaald met bitcoins :D
mappowoensdag 28 oktober 2015 @ 13:23
Mmhhh vreemd, ik heb er zondag nog wat bestelt, ook via paypall gekoppelt aan mijn bankrekening
Mylenewoensdag 28 oktober 2015 @ 13:47
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 10:06 schreef nitraat5 het volgende:
Tsja heb geen creditcard, mag er ook geen, omdat ik weinig inkomsten heb volgens de bank (studentenleven he..)
Neem een prepaid creditcard. Doe ik ook altijd indien nodig, heel handig.

https://www.3vcard.nl/#
nitraat5woensdag 28 oktober 2015 @ 13:58
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 13:47 schreef Mylene het volgende:

[..]

Neem een prepaid creditcard. Doe ik ook altijd indien nodig, heel handig.

https://www.3vcard.nl/#
Hmm idd handig, voor de volgende keer dan maar. Thnx
KNAKwoensdag 28 oktober 2015 @ 15:49
quote:
12s.gif Op dinsdag 27 oktober 2015 23:21 schreef dodge_911 het volgende:
Da's blijkbaar iets nieuws bij Paypal, heb vandaag al een aantal posts gelezen hieromtrent in het Chinashoppingtopic en bij de buren in het Chinashoppingtopic.
Daar loop ik nu ook tegenaan. Vreemd daar normaal alle betalingen rechtstreeks worden afgeschreven. Nu dus weer alle getalletjes invoeren na inloggen Paypal? :{

Toch iets om blij over te zijn; 2e velocity RDA zojuist bezorgd *O*
nitraat5woensdag 28 oktober 2015 @ 16:28
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 15:49 schreef KNAK het volgende:

[..]

Daar loop ik nu ook tegenaan. Vreemd daar normaal alle betalingen rechtstreeks worden afgeschreven. Nu dus weer alle getalletjes invoeren na inloggen Paypal? :{

Toch iets om blij over te zijn; 2e velocity RDA zojuist bezorgd *O*
Heb jij ervaring met e liq van Hangsen? Ben echt aan het twijfelen of het te dampen valt namelijk..
Sounddragonwoensdag 28 oktober 2015 @ 17:24
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 16:28 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Heb jij ervaring met e liq van Hangsen? Ben echt aan het twijfelen of het te dampen valt namelijk..
Heb jij een eigen smaak?
Zithwoensdag 28 oktober 2015 @ 18:01
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 16:28 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

Heb jij ervaring met e liq van Hangsen? Ben echt aan het twijfelen of het te dampen valt namelijk..
Hangt ervan af...

Kijk, 'peach' zal naar peach smaken. Zoals die bijv. in die typische zachte snoepjes is. maar het probleem is een beetje dat het een erg basic smaakje is. Geen diepgang zeg maar. Ik kan eigenlijk alleen genieten van 'blends', verschillende smaken vermengd tot iets met meer diepgang. Wat dat betreft vond ik Ryuan 4 goed van Hengsen; tabak, caramel; vanille, enz...

Ze verkopen op FT ook ' ' premium ' ' liquids.. zo heb ik vorige week de volgende gekocht mo uit te proberen:

https://www.fasttech.com/products/3630000
C8b3GXx.png
marc0871woensdag 28 oktober 2015 @ 18:02
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 15:49 schreef KNAK het volgende:

[..]

Daar loop ik nu ook tegenaan. Vreemd daar normaal alle betalingen rechtstreeks worden afgeschreven. Nu dus weer alle getalletjes invoeren na inloggen Paypal? :{

Toch iets om blij over te zijn; 2e velocity RDA zojuist bezorgd *O*
hmm. ik zit er al 16 dagen op te wachten, nadat ze mij wisten te vertellen dat 'ie op de post gedaan was.
en op mijn heat shrink, om mijn batterijen een nieuw jasje te geven.
er zijn er nu al 3 die te gevaarlijk zijn om in een metalen buis te steken.

oh ja. zondag een fles 35mg 50/50 base besteld bij vapebase.
die verwachtte ik morgen of vrijdag pas.
stond vanmiddag al op me te wachten.

[ Bericht 9% gewijzigd door marc0871 op 28-10-2015 18:18:02 ]
nitraat5woensdag 28 oktober 2015 @ 18:04
quote:
12s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 17:24 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Heb jij een eigen smaak?
haha tuurlijk, iedereen heeft een eigen smaak. Ik wil alleen een beter inzicht krijgen van wat ik kan verwachten
Bownywoensdag 28 oktober 2015 @ 20:35
KNAK en SD, jullie moeten de Zephyrus echt eens proberen, RTA voor bazen :D Sinds ik dat ding heb, heb ik de Subtank niet meer aangeraakt o|O

RDA ervaring met een tank. Dat ding zuipt alleen wel als de pest met z'n 4 juice-channels. Waar ik voorheen 4-6ml wegdampte met een Erl/Subtank, jakker ik er nu 15-20ml per dag doorheen (op 0.3ohm) :D

Voor 23 dollar voor een authentic is het de moeite waard. Ik heb er nog 2 extra onderweg.
Sounddragonwoensdag 28 oktober 2015 @ 21:00
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 18:04 schreef nitraat5 het volgende:

[..]

haha tuurlijk, iedereen heeft een eigen smaak. Ik wil alleen een beter inzicht krijgen van wat ik kan verwachten
Heeft geen nut; je moet gewoon proberen. Je komt uiteindelijk sowieso wel bij de premiums uit, maar hoe langer je dat kunt uitstellen, hoe beter voor je knip.
Sounddragonwoensdag 28 oktober 2015 @ 21:02
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2015 20:35 schreef Bowny het volgende:
KNAK en SD, jullie moeten de Zephyrus echt eens proberen, RTA voor bazen :D Sinds ik dat ding heb, heb ik de Subtank niet meer aangeraakt o|O

RDA ervaring met een tank. Dat ding zuipt alleen wel als de pest met z'n 4 juice-channels. Waar ik voorheen 4-6ml wegdampte met een Erl/Subtank, jakker ik er nu 15-20ml per dag doorheen (op 0.3ohm) :D

Voor 23 dollar voor een authentic is het de moeite waard. Ik heb er nog 2 extra onderweg.
Neen, ik heb genoeg zooi. Enige wat ik nog wil proberen is een goeie dry herbs atomiser, maar kweenie welke. De Lemo's zuipen ook al aardig door, ik hoef daar geen 'verbeterde' versie's van.
Sounddragonwoensdag 28 oktober 2015 @ 21:02
En nou zit ik godverdegodver door een slotje heen te posten :(

:D