Gogogo !!quote:Op zondag 19 juli 2015 22:31 schreef Coelho het volgende:
Een investering gedaan in InfraUnie en CFS. Hopelijk komt die laatste nog vol met meer aandacht van dit forum, leuke incentive.
Thanks!quote:Op zondag 19 juli 2015 22:29 schreef snoopy40 het volgende:
Ik kan het zeer waarderen dat harm zich zo open is en luistert naar de suggesties op het forum. Heb dan ook besloten om aygodutch als 4e en laatste platform op te nemen. Heb een investering gedaan. Harm veel succes en hopelijk vind je snel goede projecten.
Hi Horsemen,quote:Op zondag 19 juli 2015 19:55 schreef Horsemen het volgende:
@HarmAygodutch
Ik heb nog een aanvullende vraag m.b.t. project Concept Food Service BV. Er staat in de pitch dat er naast het pandrecht op de debiteuren een privé borgstelling is, wat is de hoogte hiervan en waarom staat dit bedrag niet in de pitch?
En wanneer hebben jullie mijn bankrekening nummer nodig? Ik zie niet waar ik dit in kan vullen.quote:Op maandag 20 juli 2015 12:27 schreef HarmAygodutch het volgende:
[..]
Dat klopt. Zolang het project nog niet is volgelopen betreft het een toezegging en hoef je nog geen geld over te maken. Zodra het project vol is gelopen, ontvang je een betaalverzoek (binnen 5 dagen te betalen) met het bankrekening nummer van de stichting derdengelden Aygodutch.
Dat is ons wel duidelijk. Wat wij meer bedoelen is, willen jullie niet weten naar wel rekeningnummer jullie geld kunnen overmaken, al dan niet met een kopie legitimatie bewijs om te controleren wie, wie is. Dit ook m.b.t. (zolang deze regel nog van toepassing is) de controle van het aantal projecten waaraan iemand mee mag doen / het maximum van 40k per investeerder. Prettige vakantie overigens!quote:Op maandag 20 juli 2015 12:27 schreef HarmAygodutch het volgende:
[..]
Dat klopt. Zolang het project nog niet is volgelopen betreft het een toezegging en hoef je nog geen geld over te maken. Zodra het project vol is gelopen, ontvang je een betaalverzoek (binnen 5 dagen te betalen) met het bankrekening nummer van de stichting derdengelden Aygodutch.
komt wellicht door de bonus die gegeven wordt en bij het geinvesteerde bedrag wordt opgeteld?quote:Op maandag 20 juli 2015 13:58 schreef Coelho het volgende:
@Harm, wellicht moeten jullie ook wat doen aan de afronding van de stortingen. Dus bijvoorbeeld alleen op 50 of 100 euro. Ik zie net dat er in InfraUnie ¤38.051 is geinvesteerd en in Concept Food ¤21.630. Ik weet niet of dat wel wenselijk is
Hi Leolinedance,quote:Op maandag 20 juli 2015 12:42 schreef leolinedance het volgende:
[..]
En wanneer hebben jullie mijn bankrekening nummer nodig? Ik zie niet waar ik dit in kan vullen.
Hi Horsemen,quote:Op maandag 20 juli 2015 13:16 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat is ons wel duidelijk. Wat wij meer bedoelen is, willen jullie niet weten naar wel rekeningnummer jullie geld kunnen overmaken, al dan niet met een kopie legitimatie bewijs om te controleren wie, wie is. Dit ook m.b.t. (zolang deze regel nog van toepassing is) de controle van het aantal projecten waaraan iemand mee mag doen / het maximum van 40k per investeerder. Prettige vakantie overigens!
Dank!quote:Op maandag 20 juli 2015 14:40 schreef HarmAygodutch het volgende:
[..]
Hi Leolinedance,
Wij maken het geld over op de zelfde rekening waarmee ook de investering is gedaan. Dit is ook om witwassen tegen te gaan ;-)
Wel even goed lezen hequote:Op maandag 20 juli 2015 15:32 schreef rwachtel het volgende:
@Harm: Ik heb ook ¤ 500 in Infraunion gestoken, maar al enige weken geleden. Kom ik nu ook voor die 5% in aanmerking?
Die heb ik ook, en met een behoorlijk bedragje ook dus mooi dus dat die nog goed loopt!quote:Op maandag 20 juli 2015 14:53 schreef leolinedance het volgende:
Ik kijk af en toe een paar projecten van mij na om in te schatten hoe het gaat.
Heb zojuist Canal Residence Hotel Amsterdam (GvE: 5520) bekeken.
Ziet er uitstekend uit met goede beoordelingen!
http://www.tripadvisor.nl(...)rovince.html#REVIEWS
Ik zag dat jij 2 posts op Fok! geplaatst hebt die beiden naar spam riekenquote:Op maandag 20 juli 2015 16:55 schreef Private4811 het volgende:
Ik zag dat xx zojuist nog een project online heeft gezet; een 3D printshop die 90.000 zoekt. Rente 9%, looptijd 60 Mnden. Ik zg al een reactie op de vorige pagina. Ik ben benieuwd naar de risicoanalyse...
waarover ging die eerste? Deze is duidelijk spam....quote:Op maandag 20 juli 2015 17:15 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ik zag dat jij 2 posts op Fok! geplaatst hebt die beiden naar spam rieken
quote:Op maandag 20 juli 2015 17:20 schreef Camogli het volgende:
[..]
waarover ging die eerste? Deze is duidelijk spam....
categorietje wij van WC-eend....quote:Op dinsdag 16 juni 2015 17:19 schreef Private4811 het volgende:
Ik heb me ook even geregistreerd bij SPAMSITE, ze geven veel inzicht in de rating....Je kan zelfs het hele riskrapport downloaden.
Nog 368 118 euroquote:Op maandag 20 juli 2015 12:49 schreef leolinedance het volgende:
Harm ik heb ook een investering gedaan in Infraunion. Ben benieuwd of jullie hem vol krijgen! Het lijkt er wel op met nog Eur18k in 33 dagen en jullie actie.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ceterum censeo Teevum et Opsteltus esse delendam
hoe gaat dit dan? Wordt er van uitgegaan dat er, in dit voorbeeld, geen 1000 euro maar 1050 euto is gestort en vanuit die 1050 euro gerekend naar maandelijkse betalingen?quote:Op zondag 19 juli 2015 21:54 schreef rockenfeller het volgende:
Volgens mij is het rendement hoger horsemen. Als ik 1000 investeer krijg ik 1050 plus rente terug. @harm. Dit klopt toch. Ik kom dan namelijk uit op 17% bij infraunie en 11% bij CFS
quote:Op maandag 20 juli 2015 18:47 schreef BruderKlaus het volgende:
Pacogi (GVE) Update:Ik had die ook, mn 3de teruggetrokken project maar goed dat ze er toch weer scherp op zitten.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
maandelijks, rentepercentage wordt echter per jaar berekendquote:Op maandag 20 juli 2015 20:46 schreef Sheffield het volgende:
Nog wat nieuw met crowdfunding, dus een vraag. Bij de meeste aanvragen wordt er per maand terugbetaald, echter bij concept food services wordt alleen vermeld:
"Rentepercentage: 8% per jaar (annuïteit)
Looptijd lening: 3 jaar"
Betekent dit dan jaarlijkse terugbetalingen?
Dat weet ik wel zeker!quote:Op maandag 20 juli 2015 18:19 schreef aborren het volgende:
[..]
Nog 368 118 euroKan me niet aan de indruk onttrekken dat wij via Fok hier een belangrijke bijdrage aan leveren....
Dit mist in het overzicht. Ook voor verbetering vatbaar dus.quote:Op maandag 20 juli 2015 18:22 schreef crowd_funder het volgende:
Ik heb ook meegedaan met Infraunion.
Waar zie ik trouwens maandbedrag? Kijk ik niet goed of mist dit in het overzicht?
Zo heb ik het wel begrepen.quote:Op maandag 20 juli 2015 19:49 schreef Camogli het volgende:
[..]
hoe gaat dit dan? Wordt er van uitgegaan dat er, in dit voorbeeld, geen 1000 euro maar 1050 euto is gestort en vanuit die 1050 euro gerekend naar maandelijkse betalingen?
Ja, dat is gewoon maandelijks. Dit staat ook zo in de algemene voorwaarden.quote:Op maandag 20 juli 2015 20:54 schreef Dwarsindeweg het volgende:
Volgens mij ook hier gewoon maandelijk.
Inderdaad, dat had ik ook al voorgesteldquote:Op maandag 20 juli 2015 20:44 schreef AQuila360 het volgende:
Iedereen 100,- in die Irsh Pub stoppen en daar dan een keer een meet houden
Jammer dat er nog niet meerdere projecten bij staan. Met zo'n actie hoop je op wat spreiding. Daarom gaat die kruidentoko hopelijk ook vol.quote:Op maandag 20 juli 2015 22:47 schreef Piet__Piraat het volgende:
Jammer...hier de hele dag gewerkt en dus te laat voor Infraunie. Maar een mooie incentive vanuit Aygodutch, lijkt me.
Inderdaad, hier ook vergeten. Wel een mijlpaal, gefeliciteerd! ( GvE leest hier meequote:Op dinsdag 21 juli 2015 05:24 schreef Horsemen het volgende:
Het was even aan mij voorbij gegaan maar gisteren is bij GvE het eerst 1000k project volgelopen. Wel een mijlpaal hoor. GvE, gefeliciteerd!!
https://www.geldvoorelkaa(...)en-gerealiseerd.aspx
Ik ook niet.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 05:44 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Inderdaad, hier ook vergeten. Wel een mijlpaal, gefeliciteerd! ( GvE leest hier mee) Ik zit er niet in overigens.
Ik heb erin geïnvesteerd dus wat mij betreft een prima plan!quote:Op maandag 20 juli 2015 20:44 schreef AQuila360 het volgende:
Iedereen 100,- in die Irsh Pub stoppen en daar dan een keer een meet houden
Ik doe ook mee.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 06:22 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ik heb erin geïnvesteerd dus wat mij betreft een prima plan!
project 7633 zit ik al in. dus ik doe dit keer niet mee. was ook 60 maanden, maar dan tegen 8.5%quote:Op dinsdag 21 juli 2015 09:52 schreef crowdiefunder het volgende:
Is er meer info beschikbaar over de vorige projecten? Vind het op zich wel interessant.
Bedankt!quote:Op dinsdag 21 juli 2015 09:59 schreef athlonkmf het volgende:
[..]
project 7633 zit ik al in. dus ik doe dit keer niet mee. was ook 60 maanden, maar dan tegen 8.5%
dit project is dus al wat minder rente.
Belaggio Vastgoed
Project:7633 Zakelijk
Leendoel:Onroerend goed / verbouwing
Classificatie:3
Graydon-rating: BBB
Project is tot stand gekomen
Kredietbedrag:¤ 50.000
Geinvesteerd:¤ 50.000
Product:
Lening
Looptijd:
60 maanden
Rente per jaar:8,5%
Toen zakelijke aanvraag, nu particulier? En waar zijn de credit-rapporten bij GvE gebleven voor dit project?quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:06 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Bedankt!
Wijkt de rest van de informatie nog wezenlijk af van die van het huidige project?
Doen ze toch niet bij particuliere projecten? Alleen de bkr zou er wel bij moeten staan.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:09 schreef aborren het volgende:
[..]
Toen zakelijke aanvraag, nu particulier? En waar zijn de credit-rapporten bij GvE gebleven voor dit project?
Ah, maar de vorige aanvragen waren zakelijk, en deze dus niet.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:11 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Doen ze toch niet bij particuliere projecten? Alleen de bkr zou er wel bij moeten staan.
Graag gedaan! Geniet van je vakantie. En nu uit die telefoon 😉.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:13 schreef HarmAygodutch het volgende:
Wow, dat ging ff snel! Thanks voor jullie support. Mede dankzij jullie is Infraunie vol gelopen. En ook CFS is nu lekker onderweg, hoop dat die het ook nog redt.
Normaal gesproken krijg je binnen 5 werkdagen het betaalverzoek voor Infraunie binnen. Zou in deze vakantie periode paar dagen langer kunnen duren.
Thanks again!!
Grtz vanuit de zon.
https://geldvoorelkaar.nl/geld-investeren/risico.aspxquote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:16 schreef crowdiefunder het volgende:
Is er ergens iets te vinden met informatie over die BKR codes overigens?
F is gemiddeld (opgave GvE)quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:16 schreef crowdiefunder het volgende:
Is er ergens iets te vinden met informatie over die BKR codes overigens?
Edit: https://www.geldvoorelkaa(...)atie-bkr-is-een-feit!.aspx
F 940-949 5,90-7,25%
Toch nog aan de hoge kant, ik pas denk ik maar. Hij loopt wel hard vol overigens.
InfraUnie is inderdaad rap gegaan de afgelopen twee dagen! Ik merk dat ik het stiekem jammer vind dat ik niet kan zien welke bedragen andere anonieme investeerders hebben geïnvesteerd. Zelf had ik in mei al een toezegging gedaan. Concept Food Service is inderdaad ook dichter bij het doelbedrag gekomen. Mede dankzij de dubbele incentive (die van AGD en die van CFS) heb ik vandaag besloten daar ook mee te doen. Ik ben heel benieuwd naar jullie nieuwe projecten en hoop natuurlijk dat die in juli op de site komen.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:13 schreef HarmAygodutch het volgende:
Wow, dat ging ff snel! Thanks voor jullie support. Mede dankzij jullie is Infraunie vol gelopen. En ook CFS is nu lekker onderweg, hoop dat die het ook nog redt.
Ehm... ik heb niet zo'n zin en tijd om een compare te doen. Dus hierbijquote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:06 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Bedankt!
Wijkt de rest van de informatie nog wezenlijk af van die van het huidige project?
BTW. ik ken noorderbeekdwarsstraat. Ik zal dat niet bepaald als een goede buurt classificeren hoor. Vrij arme wijk en slecht onderhouden.quote:Wat is de aard van de activiteiten van de onderneming?
Belaggio Vastgoed BV koopt woningen voor de verhuur. Het huidige huurdersbestand bestaat voornamelijk uit starters die werkzaam zijn in regio Den Haag en studenten die studeren in Den Haag.
Profiel_7633_2_143302.jpg
Waar wordt de financiering voor aangewend?
De lening wordt aangevraagd om de aankoop en herontwikkeling van 1 woning naar 3 appartementen, bestemd voor de verhuur, te financieren. De totale aankoopsom inclusief kosten koper en verbouwing bedraagt ¤ 253.300. Hiervan wordt ¤ 135.000 door de bank verstrekt, ¤ 50.000 wordt aangevraagd via Geld voor Elkaar en het restant van ¤ 70.000 tot ¤ 75.000 komt uit eigen middelen.
Kunt u een beschrijving geven van uw onderneming (inclusief rechtsvorm) en wat uw onderscheidende kenmerken zijn?
Belaggio Vastgoed BV speelt in op de huidige tekorten in de woningmarkt. Zo is er een fors tekort aan woningen voor starters en kamers voor studenten. Daarnaast kent regio Den Haag steeds meer kleinere huishoudens van 1 tot 2 personen. Starters willen graag een woning met eigen faciliteiten zoals douche, toilet en keuken. De woning hoeft niet groot te zijn maar wel betaalbaar. Ik speel hier op in door grotere meergezinswoningen te kopen en deze op te splitsen in zelfstandige wooneenheden. Deze zijn zeer populair gebleken bij starters.
Wat zijn de korte termijn vooruitzichten van de onderneming?
Korte termijn: De korte termijnvooruitzichten voor de onderneming zijn zeer goed. De onderneming richt zich alleen op vastgoed in de regio Den Haag. Uit eigen ervaring heb ik een fors tekort aan appartementen voor kleinere huishoudens gesignaleerd. Dit merk ik door vele aanvragen van potentiële huurders die op zoek zijn naar een klein appartement of studio en aanvragen van zittende huurders die voor vrienden navraag doen of er nog appartementen beschikbaar zijn bij mij.
Lange termijn: Ook de lange termijn vooruitzichten zijn zeer goed. Volgens het CBS zal het aantal 1 en 2 persoonshuishoudens groeien met 1 miljoen tot aan 2050. Zie http://www.cbs.nl/NR/rdon(...)/2011k1b15p37art.pdf
Ook stijgen de huizenprijzen weer. http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)-huizenprijzen.dhtml
Wat is de globale organisatorische structuur van de onderneming?
De structuur is eenvoudig en transparant. Belaggio Vastgoed BV houdt het vastgoed en ik ben enig aandeelhouder van de BV. Het beheer zoals huurincasso, service kosten afrekening, selectie huurders en opstellen huurovereenkomsten doe ik voornamelijk zelf. Storingen, klein en groot onderhoud besteed ik uit aan specialisten.
Wat is globaal het omzetniveau van de onderneming?
De omzet bestaat uit huurinkomsten en bedraagt iets meer dan ¤100.000 per jaar in 2010, 2011 en 2012. In 2013 is de omzet gedaald naar ¤81,000 als gevolg van een herontwikkeling van 1 vastgoedobject van kantoor naar wonen. Deze transformatie heeft gezorgd voor een stabielere kasstroom voor de onderneming. De winst was daarentegen gestegen van ¤33.900 in 2012 naar ¤41.900 in 2013 als gevolg van minder afschrijvingen. Het object is inmiddels verhuurd en de gerealiseerde omzet voor het eerste 6 maanden van 2014 is ¤54,800. Geprognotiseerde omzet voor 2014 bedraagt ¤106,000. Als u naar mijn website gaat ziet u de financiële gegevens per pand. De jaarcijfers van de onderneming zijn gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel.
Profiel_7633_2_143420.jpg
Waarom vraagt u de lening aan via Geldvoorelkaar.nl?
Banken zijn op de rem gaan staan en dat uit zich in lagere financieringen. Crowdfunding is een mooie aanvulling op reguliere bankfinancieringen en eigen middelen om een vastgoedaankoop compleet te maken.
Wat is uw eigen vermogen ten opzichte van uw vreemd vermogen?
Het eigen vermogen per eind 2013 bedraagt ¤133,000 (2012: ¤103.000) en het vreemd vermogen ¤713,000 (2012: ¤636.000). Dat is 19%, een gezonde verhouding en een verbetering ten opzicht van de 16% in 2012. Er wordt maandelijks ¤2.500 afgelost op de huidige leningen waardoor het eigen vermogen steeds stijgt. Sinds de start van de onderneming in 2008 is er al ¤115.500 afgelost op de lopende leningen.
Is er voldoende cash flow om aan de verplichtingen te voldoen?
Er is voldoende cash flow om aan de verplichtingen te voldoen. Daarnaast sta ik persoonlijk garant voor de lening die u verstrekt. Privé bezit ik 3 panden met een netto cash flow van ¤4.200 per maand (na rente en aflossing op de huidige hypotheken van deze 3 panden). Ik heb ook nog een vast inkomen van ¤35.000 bruto per jaar. De financiële gegevens zijn overlegd aan Geldvoorelkaar.nl
Voor meer informatie over Belaggio Vastgoed BV verwijs ik u naar de website.
Noem de eerste maar gewoon ghetto, in de tweede kan je ook een goed vakantiegevoel hebbenquote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:13 schreef Horsemen het volgende:
De buurt van woning 1 is trouwens maar heel matig, van de 2e redelijk.
De eerste is nog niet zo erg vind ik hoor. De tweede qua buurt vind ik eigenlijk slechter.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:22 schreef CaLeX het volgende:
[..]
Noem de eerste maar gewoon ghetto, in de tweede kan je ook een goed vakantiegevoel hebben
En ik heb molly gemist![]()
GvE heeft het over project 8268 en 5783quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:22 schreef athlonkmf het volgende:
Wacht even... Die twee projecten die GVE aangeeft zijn dus ANDERS dan wat ik had.
Oftewel, meneer heeft nog 2 prive-projecten? En daarnaast onder naam van Belaggio Vastgoed nog eens een x aantal?
Dat klopt. En mijn project was dus onder Bellagio vastgoed bv gestart met nummer 7633.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:26 schreef Horsemen het volgende:
[..]
GvE heeft het over project 8268 en 5783
Dat idee heb ik ook, kan het alleen nog niet onderbouwen met het projectnummer van Belaggioquote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:22 schreef athlonkmf het volgende:
Wacht even... Die twee projecten die GVE aangeeft zijn dus ANDERS dan wat ik had.
Oftewel, meneer heeft nog 2 prive-projecten? En daarnaast onder naam van Belaggio Vastgoed nog eens een x aantal?
Dat is nu juist het fijne aan GvE, er is altijd hoofdelijke aansprakelijkheid en zo niet, dan moet het erbij staan.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 10:32 schreef Piet__Piraat het volgende:
Inderdaad wel apart, ja. Het lijkt me overigens wel iemand die stevig aan de weg timmert en qua kennis e.d. een solide basis heeft.
Edit: nog eens gelezen maar eigenlijk geeft deze man dus nul zekerheden af. Er staat niets over hoofdelijke aansprakelijkheid, geen onderpand vanuit de BV's en dergelijke...overal sta je achteraan. Dat verklaart de 8,2% waarschijnlijk ook, maar maakt toch dat ik waarschijnlijk afhaak.
Ja, dat viel mij ook op. Zowel de bedrijfswebsite als de webshop. Voor een webshop die begin 2015 is geopend is het wel erg matig.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:07 schreef Piet__Piraat het volgende:
Net toch even gekeken naar CFS. Ik ben eigenlijk best teleurgesteld in de site. Komt echt over als een hobbyproject, helaas.
Ik haak af en ga GvE mailen. Dit kunnen ze, wat mij betreft zo niet maken.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:31 schreef aborren het volgende:
Om het compleet te maken (denk ik)
Prive: 8268 en 5783 (en de nieuwe, 11411)
Bellagio: 7535 en 5184 en 7633
Het ontloopt elkaar niet veel, ik heb beide buurten niet aangekruist in mijn funda profielquote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:25 schreef athlonkmf het volgende:
De eerste is nog niet zo erg vind ik hoor. De tweede qua buurt vind ik eigenlijk slechter.
Jij hoeft er ook niet in te wonen, als de studenten en jonge starters dat maar willenquote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:44 schreef CaLeX het volgende:
[..]
Het ontloopt elkaar niet veel, ik heb beide buurten niet aangekruist in mijn funda profiel
Mijn mening is dat ze het echt niet kunt maken om dit soort informatie achter te houden.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:31 schreef aborren het volgende:
Om het compleet te maken (denk ik)
Prive: 8268 en 5783 (en de nieuwe, 11411)
Bellagio: 7535 en 5184 en 7633
Gelukkig zijn wij er ook nogquote:Op dinsdag 21 juli 2015 12:02 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Mijn mening is dat ze het echt niet kunt maken om dit soort informatie achter te houden.
Doe ik.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 12:04 schreef aborren het volgende:
[..]
Gelukkig zijn wij er ook nogJij hebt GvE gemailed, toch? Deel hun reactie tzt even, wil je?
Ik haak toch weer af, dit was echt de laatste keer GvE. Ik heb ze ook gemaild, hou jullie op de hoogte.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 12:02 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Mijn mening is dat ze het echt niet kunt maken om dit soort informatie achter te houden.
Ik begrijp van @Underdoggy dat ze hem eerdaags weer even open kunnen stellen. Zijn reactie kan ik mij ook helemaal voorstellen. Uit principe zou ik er al niet meer aan mee willen doen. Ik baal echt van dit soort "grappen". Het is gewoon ook niet nodig, hij zou toch wel vol gekomen zijn maar dan wel op een open en eerlijke manier..........quote:
Die hoofdelijke aansprakelijkheid kan als zekerheid bij achtergestelde leningen van heel weinig waarde zijn. Bij 2 defaults (geeneens cat. 5!) bleek sprake van schuldenstapelaars, waar amper iets terug te halen viel. En dan gaan belastingdienst, UWV etc., en natuurlijk incassobureau en deurwaarder nog voor. Daarom heb ik zeer veel moeite met het alsmaar verstrekken van CF-leningen aan dezelfde lener. En helemaal als dat bij diverse sites gebeurt en de pitch amper ingaat op de implicaties.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:28 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat is nu juist het fijne aan GvE, er is altijd hoofdelijke aansprakelijkheid en zo niet, dan moet het erbij staan.
Dat kan in een aantal gevallen, waarvan je er al een paar schetst, zeker van maar heel geringe waarde zijn. Mede om die reden doe ik dus niet mee (maar dan moet ik het wel weten) aan projecten zoals het onroerend goed project wat we zojuist hebben besproken. Dit zijn ook de gevallen waar Aygodutch op doelt met hun manier van borgstellingen en eerste pandrecht. Mijns inziens zou ook de beste constructie zijn een combinatie van hoofdelijke aansprakelijkheid en een eerste pandrecht op zaken als debiteuren en voorraad welke maandelijks officieel geregistreerd wordt.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 13:08 schreef ZeKraut het volgende:
[..]
Die hoofdelijke aansprakelijkheid kan als zekerheid bij achtergestelde leningen van heel weinig waarde zijn. Bij 2 defaults (geeneens cat. 5!) bleek sprake van schuldenstapelaars, waar amper iets terug te halen viel. En dan gaan belastingdienst, UWV etc., en natuurlijk incassobureau en deurwaarder nog voor. Daarom heb ik zeer veel moeite met het alsmaar verstrekken van CF-leningen aan dezelfde lener. En helemaal als dat bij diverse sites gebeurt en de pitch amper ingaat op de implicaties.
Nog bedankt trouwens voor het delenquote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:17 schreef athlonkmf het volgende:
Daarnaast sta ik persoonlijk garant voor de lening die u verstrekt.
Holy shit. Blij dat ik er niet in zit dan. Gewoon niet netjes van GvE, ze zouden beter moeten weten. Of nouja...eigenlijk ook niet, want het komt toch wel volquote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:31 schreef aborren het volgende:
Om het compleet te maken (denk ik)
Prive: 8268 en 5783 (en de nieuwe, 11411)
Bellagio: 7535 en 5184 en 7633
Klopt, maar ook die willen toch wel een fatsoenlijke site? Al is ie summier, maar dit is wel erg karig hoor. Vooral als je wil gaan groeien en nieuwe markten/producten wil promoten is een goede site toch wel belangrijk.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 11:30 schreef Sheffield het volgende:
[..]
Ja, dat viel mij ook op. Zowel de bedrijfswebsite als de webshop. Voor een webshop die begin 2015 is geopend is het wel erg matig.
Maar goed, de reden voor de lening is met name het leveren aan grootverbruikers/handelaren
De risico-afdekking en informatie voor de funders kan en moet idd veel beter en professioneler, wil CF een blijvertje worden. Nu is het een - vaak veel te rooskleurig voorgespiegelde - momentopname, meestal zonder echte zekerheden. Er is blijkbaar erg gemakkelijk CF-geld binnen te harken, nu men zelfs over combi- of stapelfinanciering door banklening (met zekerheden) met crowdfunding (achtergesteld) durft te praten...quote:Op dinsdag 21 juli 2015 13:36 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat kan in een aantal gevallen, waarvan je er al een paar schetst, zeker van maar heel geringe waarde zijn. Mede om die reden doe ik dus niet mee (maar dan moet ik het wel weten) aan projecten zoals het onroerend goed project wat we zojuist hebben besproken. Dit zijn ook de gevallen waar Aygodutch op doelt met hun manier van borgstellingen en eerste pandrecht. Mijns inziens zou ook de beste constructie zijn een combinatie van hoofdelijke aansprakelijkheid en een eerste pandrecht op zaken als debiteuren en voorraad welke maandelijks officieel geregistreerd wordt.
Wat wel een groot voordeel is bij hoofdelijke aansprakelijkheid dat is dat de lener niet (legaal) overblijft met een dik huis en auto onder zijn klo… terwijl de investeerders met de rekening blijven zitten.
Ook ik zie de schuldenstapelaars als een groot probleem daarom kan ik ook zo boos worden als een platform, als ze hiervan op de hoogte zijn of kunnen zijn, hiervan geen melding maakt in de pitch.
Ik heb inmiddels een reactie ontvangen van GvE. Wel fijn dat ze zo snel reageren. Met de reactie zelf ben ik helaas minder blij en dat heb ik ze al laten weten. Als ik ook hierop weer een reactie heb zal ik hier een samenvatting delen.quote:Op dinsdag 21 juli 2015 12:04 schreef aborren het volgende:
[..]
Gelukkig zijn wij er ook nogJij hebt GvE gemailed, toch? Deel hun reactie tzt even, wil je?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |