quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:09 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dan klopte er van de diverse gewone en exitpolls uiteindelijk toch niet al te veel. Wel bijzonder.
Sommige mensen op TV zeggen het nu ook: de polls voelden altijd al raar aan (ja achteraf kletsen... ).quote:
Vanuit Nederland moeilijk in te schatten natuurlijk. Wij letten vooral op die polls en als nu dit resultaat ernaast legt...quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:13 schreef SeLang het volgende:
[..]
[..]
Sommige mensen op TV zeggen het nu ook: de polls voelden altijd al raar aan (ja achteraf kletsen... ).
Maar ik begreep al nooit waarom Labour het zo goed deed in de polls.
Ja het lijkt me ook een aardige vent eigenlijk. Hij is wel keihard aangepakt door z'n tegenstanders.quote:
Partijleider hoeft geen MP te zijn. Daarom hoefde Farage ook niet op te stappen.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:20 schreef Szura het volgende:
Maar goed, wie moet Clegg opvolgen? Veel keus is er niet.
Volgens de statuten van de Lib Dems moet de leider ook MP zijnquote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:23 schreef Monopoly_Man het volgende:
[..]
Partijleider hoeft geen MP te zijn. Daarom hoefde Farage ook niet op te stappen.
Zie ook de Green Party bijvoorbeeld.
Ah vreemd. In dat geval waarschijnlijk Tim Farronquote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:25 schreef L3gend het volgende:
[..]
Volgens de statuten van de Lib Dems moet de leider ook MP zijn
Waarschijnlijk blijven ze MP, maar worden het backbenchers, net als Gorden Brown die na het verlies MP bleefquote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:24 schreef DestroyerPiet het volgende:
maar moeten voor de districten van Nick Clegg en Edd Miliband nu nieuwe verkiezingen worden gehouden om te kijken wie hun opvolgt?
Ja, Charles Kennedy en Ming Campbell bleven ook MP na hun terugtreden als partijleider.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:33 schreef L3gend het volgende:
[..]
Waarschijnlijk blijven ze MP, maar worden het backbenchers, net als Gorden Brown die na het verlies MP bleef
Bizar inderdaad. Maar goed, het houdt de grote partijen groot dus het zal niet snel veranderen.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:28 schreef ijdod het volgende:
Ik vind het eigenlijk stuitend dat je met slechts 36% van de stemmen in feite de macht hebt. Als we het in stemmen per zetel omrekenen, is het voor de tories 35000 stemmen per zetel. Voor UKIP, dat 12% van de stemmers achter zich had, was het omgerekend 3,8 miljoen stemmen per zetel...
Dat systeem is te zot voor woorden.
323 is nodig (helft +1 - vz + Noord-Ierse zetels), nu 326 voor Conservatieven.twitter:BBCBreaking twitterde op vrijdag 08-05-2015 om 13:36:04Conservatives gain overall majority in #GE2015, results confirm http://t.co/jpy6wse1Rp http://t.co/E7MsyGFH9c reageer retweet
Eerst maar eens de #scexit zien te overleven.quote:
Hij wil een referendum zodat mensen stemmen om in de EU te blijven nadat ze consessies van de EU krijgen. EU zal over de brug moeten komen. Gunstig voor NL ookquote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:42 schreef Monopoly_Man het volgende:
[..]
Wordt interessant want Cameron wil dit helemaal niet.
Is er geen limiet aan het aantal Lords.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:43 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, Charles Kennedy en Ming Campbell bleven ook MP na hun terugtreden als partijleider.
Andere optie is dat ze in de adelstand verheven worden (life peer), en daarmee automatisch lid van het House of Lords.
Dat is een rechtstreeks gevolg van het districtenstelsel, in Canada heeft de meerderheidspartij ook maar 39% van de stemmen behaald. Het slaat ook totaal nergens op en het lijkt mij ook nogal slecht voor de politieke betrokkenheid van burgers. Als je in een district woont waar een partij de gegarandeerde winnaar is, waarom zou je dan nog gaan stemmen?quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:28 schreef ijdod het volgende:
Ik vind het eigenlijk stuitend dat je met slechts 36% van de stemmen in feite de macht hebt. Als we het in stemmen per zetel omrekenen, is het voor de tories 35000 stemmen per zetel. Voor UKIP, dat 12% van de stemmers achter zich had, was het omgerekend 3,8 miljoen stemmen per zetel...
Dat systeem is te zot voor woorden.
Of ze zeggen vaarwel.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:45 schreef SeLang het volgende:
[..]
Hij wil een referendum zodat mensen stemmen om in de EU te blijven nadat ze consessies van de EU krijgen. EU zal over de brug moeten komen. Gunstig voor NL ook
Het maakt SNP ook groot, dus de toekomst zit hem in zeer lokale partijen.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:44 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Bizar inderdaad. Maar goed, het houdt de grote partijen groot dus het zal niet snel veranderen.
Erg onwaarschijnlijk, maar het is een staartrisico voor de EUquote:
Ben je bekend met CGP Grey? Die heeft een youtubekanaal vol met filmpjes met uitleg over kiesstelsels. Ik ben er zelf nogal nieuw in, dus voor is het wel interessant.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:47 schreef J.B. het volgende:
[..]
Dat is een rechtstreeks gevolg van het districtenstelsel, in Canada heeft de meerderheidspartij ook maar 39% van de stemmen behaald. Het slaat ook totaal nergens op en het lijkt mij ook nogal slecht voor de politieke betrokkenheid van burgers. Als je in een district woont waar een partij de gegarandeerde winnaar is, waarom zou je dan nog gaan stemmen?
In de VS maken ze het overigens helemaal bont, en vooral de republikeinen hebben er blijkbaar een handje aan. De districten kunnen getekend worden naar wens, en er zijn dus serieus bureaus die worden ingehuurd om de districten te tekenen op een manier waarop er zoveel mogelijk zetels binnengeharkt kunnen worden. Er zijn daardoor dus districten die de meest bizarre vormen aannemen. Mijns inziens is dat de dood van de democratie; maar ja, wie ben ik.
tenzij de EU dus niet over de brug gaat komen, wat veel waarschijnlijker is.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:45 schreef SeLang het volgende:
[..]
Hij wil een referendum zodat mensen stemmen om in de EU te blijven nadat ze consessies van de EU krijgen. EU zal over de brug moeten komen. Gunstig voor NL ook
Nee.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:46 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Is er geen limiet aan het aantal Lords..
Ik bedoelde meer dat de EU zich niet laat chanteren.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:49 schreef SeLang het volgende:
[..]
Erg onwaarschijnlijk, maar het is een staartrisico voor de EU
Precies, de EU kan beter zonder het VK dan het VK zonder de EU.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:49 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
tenzij de EU dus niet over de brug gaat komen, wat veel waarschijnlijker is.
Uiteraard. Dat gaat op voor elk land.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:52 schreef remlof het volgende:
[..]
Precies, de EU kan beter zonder het VK dan het VK zonder de EU.
De UK gaat een dealtje sluiten met Duitsland, let maar op. Er zijn meer plaatsen waar mensen niet tevreden zijn met de EU. De EU zal hier en daar een stapje terug moeten gaan doen. Peak-EU is bereikt.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:50 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik bedoelde meer dat de EU zich niet laat chanteren.
Merkel heeft dat al eerder aangegeven. Het zou Duitsland (en Frankrijk) nog machtiger maken.
Nou, wij (als iemand die nu al over 10 jaar in het VK woont) zijn een grote net contributor, economie gaat goed, lage werkloosheid, en een van de grootste economien in de wereld.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:52 schreef remlof het volgende:
[..]
Precies, de EU kan beter zonder het VK dan het VK zonder de EU.
Groter begrotingstekort dan zo'n beetje alle andere EU landen.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:54 schreef Monopoly_Man het volgende:
[..]
Nou, wij (als iemand die nu al over 10 jaar in het VK woont) zijn een grote net contributor, economie gaat goed, lage werkloosheid, en een van de grootste economien in de wereld.
Ik denk dat de EU best voorzichtig zal zijn om te voorkomen dat nog meer Westerse/Noordelijke EU landen waar er dit soort sentimenten zijn.
Gelukkig gaan ze in de UK nu ook weer de grenzen verleggen van de districten nu er een absolute meerderheid is.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 13:47 schreef J.B. het volgende:
Dat systeem is te zot voor woorden.
Dat is een rechtstreeks gevolg van het districtenstelsel, in Canada heeft de meerderheidspartij ook maar 39% van de stemmen behaald. Het slaat ook totaal nergens op en het lijkt mij ook nogal slecht voor de politieke betrokkenheid van burgers. Als je in een district woont waar een partij de gegarandeerde winnaar is, waarom zou je dan nog gaan stemmen?
In de VS maken ze het overigens helemaal bont, en vooral de republikeinen hebben er blijkbaar een handje aan. De districten kunnen getekend worden naar wens, en er zijn dus serieus bureaus die worden ingehuurd om de districten te tekenen op een manier waarop er zoveel mogelijk zetels binnengeharkt kunnen worden. Er zijn daardoor dus districten die de meest bizarre vormen aannemen. Mijns inziens is dat de dood van de democratie; maar ja, wie
Dat geklaag komt niet van links of rechts (zowel labour als de conservatives zijn voor dit kiesstelsel), maar van de kleinere partijen aan alle kanten. Lib Dems, Greens, UKIP etc willen het allemaal hervormen.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:17 schreef Insomnia_ het volgende:
Ik stoor me zo aan de linksen die nu opeens klagen over het kiesstelsel.
Was dat geklaag er ook tijdens de labour majorities
Inso, had je conservatief gestemd?quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:17 schreef Insomnia_ het volgende:
Ik stoor me zo aan de linksen die nu opeens klagen over het kiesstelsel.
Was dat geklaag er ook tijdens de labour majorities
Jazeker.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:21 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Inso, had je conservatief gestemd?
Want UKIP is links? Volgens mij zou die partij het meeste voordeel hebben van een stelsel van proportionele vertegenwoordiging tijdens deze verkiezingen.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:17 schreef Insomnia_ het volgende:
Ik stoor me zo aan de linksen die nu opeens klagen over het kiesstelsel.
Was dat geklaag er ook tijdens de labour majorities
Het gaat mij ook vooral om zure labour stemmers die aan het huilen zijn op het internet.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:29 schreef J.B. het volgende:
[..]
Want UKIP is links? Volgens mij zou die partij het meeste voordeel hebben van een stelsel van proportionele vertegenwoordiging tijdens deze verkiezingen.
Labour heeft ook aanzienlijk meer zetels dan ze op basis van percentage kiezers zouden verdienen, het gezeur van hun getuigt dus gewoon van pure dommigheid.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:30 schreef Insomnia_ het volgende:
[..]
Het gaat mij ook vooral om zure labour stemmers die aan het huilen zijn op het internet.
UKIP had hun zetels wel mogen krijgen.
En ze toen er vaak zelf nog goed aan mee door massaal tactisch Labour te gaan stemmen ipv Green.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:32 schreef J.B. het volgende:
[..]
Labour heeft ook aanzienlijk meer zetels dan ze op basis van percentage kiezers zouden verdienen, het gezeur van hun getuigt dus gewoon van pure dommigheid.
Labour mag helemaal niet klagen, die haalden onder Blair in 2005 een grotere meerderheid met minder stemmen dan Cameron nu.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:17 schreef Insomnia_ het volgende:
Ik stoor me zo aan de linksen die nu opeens klagen over het kiesstelsel.
Was dat geklaag er ook tijdens de labour majorities
Farage toont zich een onsportieve verliezer door nu ineens te gaan pleiten voor wijziging van het stelsel.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 14:10 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Gelukkig gaan ze in de UK nu ook weer de grenzen verleggen van de districten nu er een absolute meerderheid is.
Ineens...?quote:Op vrijdag 8 mei 2015 15:45 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Farage toont zich een onsportieve verliezer door nu ineens te gaan pleiten voor wijziging van het stelsel.
Toch snap ik niet waarom er niet meer mensen in 2011 voor alternative vote hebben gestemd.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 15:52 schreef Monopoly_Man het volgende:
[..]
Ineens...?
Alle partijen buiten Labour/Conservatives willen dit en hebben ervoor gepleit. Zie referendum van 2011:
http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-11609887
St Ives is pas vanochtend begonnen met tellen, omdat een deel van het district de Isles of Scilly zijn. Die liggen best een eindje van het vasteland. Ook is het waarschijnlijk spannend tussen LibDems en de Conservatievenquote:Op vrijdag 8 mei 2015 15:52 schreef KLTZK het volgende:
Het St Ives district is nog steeds bezig met tellen
Hup luie donders, doortellen.
Omdat dat een warrig onzin compromis was.quote:Op vrijdag 8 mei 2015 15:54 schreef Insomnia_ het volgende:
[..]
Toch snap ik niet waarom er niet meer mensen in 2011 voor alternative vote hebben gestemd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |