Ik kan me best voorstellen dat ze er niet op zitten te wachten, maar als je met dat soort idiote praat aankomt haal je jezelf flink omlaag en ben je niet meer serieus te nemen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:46 schreef tong80 het volgende:
De vrees is dat teruggekeerde, geradicaliseerde Syristrijders die bunker als uitvalsbasis gaan gebruiken. 'Ik denk dat Gouda uitermate geschikt is om de eerste islamitische stad van Nederland te worden', zegt een bewoonster die niet met haar naam in de krant wil.
Ik denk dat beide opties even erg zijn. Ik zou het ook niet trekken, elke dag een toeterparade.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:55 schreef Tja..1986 het volgende:
Je kan beter een moskee in je achtertuin hebben dan een gemiddelde voetbalvereniging als het om overlast gaat.
Toeterparades hebben toch niets met moskeeen te maken? Eigenlijk alles wat feestelijk van aard is komt niet in de buurt van een moskee. Ik snap niet hoe die mensen uit het nieuwsbericht daarover kunnen berichten.quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:23 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Ik denk dat beide opties even erg zijn. Ik zou het ook niet trekken, elke dag een toeterparade.
Na 't vrijdagmiddaggebed is er 't zaterdagochtendtoernooiquote:Op woensdag 4 februari 2015 13:55 schreef Tja..1986 het volgende:
Je kan beter een moskee in je achtertuin hebben dan een gemiddelde voetbalvereniging als het om overlast gaat. Hoewel je dat in de waardevermindering inderdaad wel anders zal merken.
Die heb je op die locatie ook zo ongeveer in je achtertuin....quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:55 schreef Tja..1986 het volgende:
Je kan beter een moskee in je achtertuin hebben dan een gemiddelde voetbalvereniging als het om overlast gaat. Hoewel je dat in de waardevermindering inderdaad wel anders zal merken.
Een paar jaar geleden heeft men ook een gigantische nieuwe kerk voor de gereformeerde gemeente neergezet (naast het politiebureau), en die zit ook iedere zondag stampvol... het enige waar ze daar ontzag voor hebben is dat de nieuwe kerk die tegelijkertijd voor de gereformeerde gemeente in Barneveld werd gebouwd nog groter is.quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:45 schreef eight het volgende:
Een centrum bouwen op volledig achterhaalde geloofsovertuigingen moet je toch helemaal niet willen? Onbegrijpelijk dat de Gemeente dit toch wil doorzetten. Waar zijn de volksvertegenwoordigers gebleven?
Ik heb geen moeite met godsdienstvrijheid maar met de beperkingen. Want ik neem aan dat in dit centrum katholieken, athesten e.d. niet welkom zijn.quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Een paar jaar geleden heeft men ook een gigantische nieuwe kerk voor de gereformeerde gemeente neergezet (naast het politiebureau), en die zit ook iedere zondag stampvol... het enige waar ze daar ontzag voor hebben is dat de nieuwe kerk die tegelijkertijd voor de gereformeerde gemeente in Barneveld werd gebouwd nog groter is.
We hebben die godsdienstvrijheid nou eenmaal, overigens denk ik wel dat je de geldstromen heel nauw moet monitoren, want als er allerlei dubieuze Saudie-Arabische geldschieters zijn die het mogelijk maken, dan wil je idd niet dat men in NL iets kan bouwen met geld dat afkomstig is van terreurorganisaties of mensen die terroristische doelen steunen.
Wat wil je daar als athest sowieso doen?quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:00 schreef eight het volgende:
[..]
Ik heb geen moeite met godsdienstvrijheid maar met de beperkingen. Want ik neem aan dat in dit centrum katholieken, athesten e.d. niet welkom zijn.
Die kelder ligt er al, op het terrein van de voormalige PWA-kazerne ligt zelfs een complete atoombunkerquote:Op woensdag 4 februari 2015 14:40 schreef Leandra het volgende:
Dat laatste zal trouwens geen optie zijn op die locatie, een pand onderkelderen is daar redelijk kansloos.
Het zal je verbazen hoeveel meer een gemiddelde athest van een godsdienst afweet dan de gemiddelde kerk of moskeeganger.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:05 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Wat wil je daar als athest sowieso doen?
Geloofwaardig, want athesten komen in contact met de gemiddelde kerk of moskeegangerquote:Op woensdag 4 februari 2015 15:11 schreef MPC60 het volgende:
[..]
Het zal je verbazen hoeveel meer een gemiddelde athest van een godsdienst afweet dan de gemiddelde kerk of moskeeganger.
Idd. Maar het feit dat je niet welkom bent in een publieke ruimte is gewoon onbestaanbaar.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:05 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Wat wil je daar als athest sowieso doen?
Ja, vrijwel dagelijks. Mits je je natuurlijk begeeft in de samenlevingquote:Op woensdag 4 februari 2015 15:12 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Geloofwaardig, want athesten komen in contact met de gemiddelde kerk of moskeeganger
Hier is onderzoek naar gedaan en athiesten weten veel meer over het geloof dan gelovigen zelf.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:12 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Geloofwaardig, want athesten komen in contact met de gemiddelde kerk of moskeeganger
Geloof jij zelf soms?quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:12 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
Geloofwaardig, want athesten komen in contact met de gemiddelde kerk of moskeeganger
De gemiddelde persoon in de samenleving is niet de gemiddelde kerk of moskeeganger.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:18 schreef eight het volgende:
[..]
Ja, vrijwel dagelijks. Mits je je natuurlijk begeeft in de samenleving
Ja, over specifieke bijbelverzen zal dat zijn. Zo kan ik ook onderzoek doen door specifieke vragen te stellen, zodat ik mijn bewering kan ondersteunen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:18 schreef totalvamp het volgende:
[..]
Hier is onderzoek naar gedaan en athiesten weten veel meer over het geloof dan gelovigen zelf.
Dat is ook logisch, want als je de bijbel leest is er geen andere mogelijkheid dan te lachen hoe belachelijk het is. Tenzij je geforceerd wordt het als waar aan te nemen.
Naast het feit dat het hier niet alleen om een moskee gaat, geloof ik niet dat je serieus bent. Mijn ouderlijk huis staat tegen de voetbalvelden aan en alleen op de zaterdag is het de hele dag topdrukte door de straat inclusief geparkeerde auto's. Verder is er nooit overlast wat dat betreft. Lijkt me toch wat anders als 1500 man 5 maal daags bij je voor de stoep loopt met een baard tot op de knien en hun radicale zoon onder arm.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:55 schreef Tja..1986 het volgende:
Je kan beter een moskee in je achtertuin hebben dan een gemiddelde voetbalvereniging als het om overlast gaat. Hoewel je dat in de waardevermindering inderdaad wel anders zal merken.
Het lijkt mij dat zo'n megamoskee er dan prima past.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:46 schreef tong80 het volgende:
'Ik denk dat Gouda uitermate geschikt is om de eerste islamitische stad van Nederland te worden'
Probleem is dat er geen enkele mogelijkheid tot bewijs is van het bestaan van adam en eva. Zelfde met een hoop andere gebeurtenissen in de bijbel. Ik las hem toen ik (7?) was en toen kwam ik al tot de conclusie dat het gewoon sprookjes zijn. Hetzelfde als sneeuwwitje en pinkeltje, niet dat ze daar op mijn christelijke school zo blij mee waren...quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:23 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
De gemiddelde persoon in de samenleving is niet de gemiddelde kerk of moskeeganger.
[..]
Ja, over specifieke bijbelverzen zal dat zijn. Zo kan ik ook onderzoek doen door specifieke vragen te stellen, zodat ik mijn bewering kan ondersteunen.
Eens. Toch kom je voldoende met ze in aanraking, mits je je ook onder genoeg mensen begeeft.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:23 schreef Mathemaat het volgende:
[..]
De gemiddelde persoon in de samenleving is niet de gemiddelde kerk of moskeeganger.
Prima dat dat zo is, maar een athest zal verder niks te zoeken hebben in een kerk.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:11 schreef MPC60 het volgende:
[..]
Het zal je verbazen hoeveel meer een gemiddelde athest van een godsdienst afweet dan de gemiddelde kerk of moskeeganger.
Trouwerij van iemand of het gebouw zelf bekijken, meer idd niet.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:33 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Prima dat dat zo is, maar een athest zal verder niks te zoeken hebben in een kerk.
Sowieso onzin. De mensen in een moskee vinden het juist fijn als 'buitenstaanders' komen kijken.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:15 schreef eight het volgende:
[..]
Idd. Maar het feit dat je niet welkom bent in een publieke ruimte is gewoon onbestaanbaar.
En waarom zou je toestaan om zo'n groot centrum te bouwen voor zo'n kleine doelgroep?
Een doelgroep die ook nog eens omstreden is en een waslijst heeft aan beperkingen voor anderen.
Nou ik kan wel een paar redenen bedenken hoor. Gewoon puur interesse bijvoorbeeld of het dopen van zijn/haar nichtje/neefje. Kerstviering. Bij de moskee het Suikerfeest meemaken en ook weer, ja raar hoor dat soort mensen, interesse in de wereld om haar/hem heen. Dat je je als gelovige niet kan verplaatsen in de gedachtegang van een ander vergeef ik je.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:33 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Prima dat dat zo is, maar een athest zal verder niks te zoeken hebben in een kerk.
Dus een westerse vrouw mag daar gewoon naar binnen lopen zonder gelaatsbedekking?quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:36 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Sowieso onzin. De mensen in een moskee vinden het juist fijn als 'buitenstaanders' komen kijken.
Zelf heb ik heel vroeger, als klein moslimmeisje, Maria gespeeld in de plaatselijke kerk. Niemand die het raar vond dat er 'buitenstaanders' bij waren.
Ik kom als man ook niet op een Ladies Night binnen van de Intratuin. The horror!quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:15 schreef eight het volgende:
[..]
Idd. Maar het feit dat je niet welkom bent in een publieke ruimte is gewoon onbestaanbaar.
En waarom zou je toestaan om zo'n groot centrum te bouwen voor zo'n kleine doelgroep?
Een doelgroep die ook nog eens omstreden is en een waslijst heeft aan beperkingen voor anderen.
quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:39 schreef MPC60 het volgende:
[..]
Nou ik kan wel een paar redenen bedenken hoor. Gewoon puur interesse bijvoorbeeld of het dopen van zijn/haar nichtje/neefje. Kerstviering. Bij de moskee het Suikerfeest meemaken en ook weer, ja raar hoor dat soort mensen, interesse in de wereld om haar/hem heen. Dat je je als gelovige niet kan verplaatsen in de gedachtegang van een ander vergeef ik je.
Dit is een hele andere kwestie, je mag naar binnen, maar binnen gelden wel regels. Je gaat achter je pc bij he kantoorbaan toch ook geen biertje drinken?quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:40 schreef eight het volgende:
[..]
Dus een westerse vrouw mag daar gewoon naar binnen lopen zonder gelaatsbedekking?
quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:00 schreef eight het volgende:
[..]
Ik heb geen moeite met godsdienstvrijheid maar met de beperkingen. Want ik neem aan dat in dit centrum katholieken, athesten e.d. niet welkom zijn.
Je bent altijd welkom in zo´n centrum, waarom zou dat niet mogen?quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:00 schreef eight het volgende:
[..]
Ik heb geen moeite met godsdienstvrijheid maar met de beperkingen. Want ik neem aan dat in dit centrum katholieken, athesten e.d. niet welkom zijn.
Dat die regel binnen een gebouw geldt is niet zo vreemd, de godsdienst moet immers beoefent worden. Echter als dit voor een geheel centrum gaat gelden dan is dat een volkomen verkeerde en nutteloze ontwikkeling.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:57 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Dit is een hele andere kwestie, je mag naar binnen, maar binnen gelden wel regels. Je gaat achter je pc bij he kantoorbaan toch ook geen biertje drinken?
Een gelaatsbedekking?Een hoofddoek is wat anders dan een gelaatsbedekking.
Het geloofsgebouw is dat centrum, waarschijnlijk zal in de gebedsruimtes inderdaad gevraagd worden een hoofddoek op te doen, maar zal je er als genteresseerde best welkom zijn. Verder niets mis mee natuurlijk dat ze dan vragen om als je in hun gebouw komt of je dan ook wilt aanpassen aan hun overtuigingen en huisregels.quote:Op woensdag 4 februari 2015 16:23 schreef eight het volgende:
Dat die regel binnen een gebouw geldt is niet zo vreemd, de godsdienst moet immers beoefent worden. Echter als dit voor een geheel centrum gaat gelden dan is dat een volkomen verkeerde en nutteloze ontwikkeling.
Anderzijds ook gevaarlijk want waar houdt dit op? Eerst was het alleen gebouw, nu dan een centrum. What's next? Een wijk en daarna een stad?
Dit moet je absoluut niet willen in een vrij land als Nederland.
Je bent een of ander moslim wicht dat denkt de waarheid in pacht te hebben, zit ik zo ongeveer goed?quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:54 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Lees mijn andere reacties ook even, voordat je reageert.
Ik ga niet in op onnozele users. Bij dezen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:04 schreef MPC60 het volgende:
[..]
Je bent een of ander moslim wicht dat denkt de waarheid in pacht te hebben, zit ik zo ongeveer goed?
Tuurlijk mag dat.quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:11 schreef Ryan3 het volgende:
Dus? Mogen athesten nu wel of niet een moskee bezoeken?
Je zit Hans Teeuwen voor 50% na te blaten en combineert dat met racisme richting vrouwen en moslims. Zit ik zo ongeveer goed?quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:04 schreef MPC60 het volgende:
[..]
Je bent een of ander moslim wicht dat denkt de waarheid in pacht te hebben, zit ik zo ongeveer goed?
Als dat je interpretatie is dat ontgaat je de rode draad.quote:Op woensdag 4 februari 2015 16:43 schreef -0- het volgende:
Verder is je laatste zin natuurlijk weer typisch. Vrijheid voor hen die je eigen geloofsovertuiging delen of hoe zie je dat voor je?
Maar ben je er ook welkom?quote:
Rotzooi trappen niet natuurlijk.quote:Op woensdag 4 februari 2015 18:07 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Ligt aan de intentie van je bezoek, lijkt mij.
Rondkijken, vragenstellen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 18:13 schreef eight het volgende:
[..]
Rotzooi trappen niet natuurlijk.
Wat is de juiste intentie dan? Rondkijken, socializen of alleen bidden?
Ik zal morgen bij een moskee in de buurt de proef op de som nemenquote:Op woensdag 4 februari 2015 18:15 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Rondkijken, vragenstellen.
Een gelovige zal er bidden, socializen of leren.
Racisme richting vrouwen en Moslims? Sinds wanneer zijn die groepen rassen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:56 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je zit Hans Teeuwen voor 50% na te blaten en combineert dat met racisme richting vrouwen en moslims. Zit ik zo ongeveer goed?
Dat begrip is ook aan inflatie onderhevig. Zelf betrap ik me overigens weleens op racisme jegens Feyenoord-fans. Maar goed, dat zijn toch maar kutkakkerlakken. Of kun je tegenwoordig ook al racistisch zijn jegens dieren?quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:56 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je zit Hans Teeuwen voor 50% na te blaten en combineert dat met racisme richting vrouwen en moslims. Zit ik zo ongeveer goed?
Ze hopen altijd iemand te kunnen bekeren h, dat weet je.quote:Op woensdag 4 februari 2015 18:21 schreef eight het volgende:
[..]
Ik zal morgen bij een moskee in de buurt de proef op de som nemen
Ik zal mijn zwakbegaafde buurman wel meenemen, die past gelijk ook in hun doelgroep.quote:Op woensdag 4 februari 2015 19:25 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ze hopen altijd iemand te kunnen bekeren h, dat weet je..
Afspraken kunnen zo maar ineens veranderen, vooral met dat oproepen voor het gebed.(en al helemaal in een PvdA gemeente)quote:Op woensdag 4 februari 2015 21:00 schreef El_Matador het volgende:
Damage control:
Gemeentewoordvoerder Peter Oet relativeert dat. 'Die informatie komt uit een inmiddels achterhaalde gespreksnotitie. Die bezwaren leven niet meer, anders was er geen gezamenlijk plan ingediend.' De moskee wil juist rekening houden met de toekomstige medegebruikers van de kazerne, zegt Oet. 'Zo is er afgesproken dat er niet voor het gebed zal worden opgeroepen.'
Peter Oet. Het zou een typetje van Jiskefet kunnen zijn en zo stel ik me hem ook voor. Zo'n PvdA-sukkel.
Ja ik ook, past stukke beter in het Nederlandse landschap dan de meesten van die circustenten. Persoonlijk ben ik tegen de bouw van dit soort moskeen, omdat deze gefinancierd worden door Saudi-Arabi. Juist, onze "bondgenoot" die extremisme financiert, het land dat Europa probeert te islamiseren en ook het land waar je je leven als christen niet zeker bent.quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:19 schreef happinessfordogs het volgende:
Ik vind het ontwerp wel mooi om eerlijk te zijn.
Ja, dat is relevant omdat dat land model staat voor Nederland.quote:Op woensdag 4 februari 2015 23:26 schreef Dvm86 het volgende:
Hoeveel kerken staan er in Saudi-Arabi?
Ja, dit is relevant want de kans dat zij deze moskee (gedeeltelijk) financieren is zeer groot en ik heb het niet zo op sponsors van terrorisme.quote:Op woensdag 4 februari 2015 23:31 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ja, dat is relevant omdat dat land model staat voor Nederland.
Wist je dat die oproepen tot gebed een Christelijk / Byzantijnse oorsprong hebben. Zo heeft 't ongeveer geklonken in de Hagia Sofia Kerk voor 't tot een moskee gedoopt werd en de traditie van zang is er nogquote:Op woensdag 4 februari 2015 22:42 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Afspraken kunnen zo maar ineens veranderen, vooral met dat oproepen voor het gebed.(en al helemaal in een PvdA gemeente)
Is in deventer ook gebeurd eerst niet na een jaar een aanvraag indienen voor wel oproep voor gebed.
Idem voor de Islamitische basisschool in de Wervenbuurt.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:48 schreef ssebass het volgende:
Wat ik vooral opmerkelijk vind is de locatie. Dit is volgens mij precies de andere kant van Gouda dan waar de meeste moslims wonen. Lijkt mij niet bijzonder praktisch.
heb je dat vaker gedaan?quote:Op woensdag 4 februari 2015 23:56 schreef hottentot het volgende:
Mooi vrijstaand pandje, kan keurig de fik in.
Een megamoskee in Gouda in de fik steken. Nee ligt niet in de buurt voor mij.quote:
https://www.google.nl/map(...)9:0x849c89edb264424bquote:Op donderdag 5 februari 2015 00:13 schreef skrn het volgende:
Een capaciteit van 1500 man is natuurlijk wel aanzienlijk...
Ligt dat ding midden in een wijk?
Soso, dat kan er af, nou nou... dat dat kan in Nederland. Tis maar hoe je dat bekijktquote:Op woensdag 4 februari 2015 14:37 schreef Beathoven het volgende:
Ook gewone bruiloften![]()
voor gewone bruiloften is 't dan wel weer een mooi gebaar.
Of we gaan terug naar de middeleeuwen met dank aan de beleidsmakers uit de 20e eeuw...quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:01 schreef Saekerhett het volgende:
Over 500 jaar lachen we erom dat we ooit gigantische gebouwen hebben gemaakt om fictieve personen te aanbidden
Hangt ook samen met het feit dat de meeste moskeeen in Nederland in bestaande gebouwen zitten - die eigenlijk veel te klein zijn, waardoor de noodzaak bestaat tot bouw van nieuwe moskeeen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:12 schreef Twiitch het volgende:
Wat klopt hier niet aan?:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mosques_in_France
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mosques_in_the_Netherlands
Edit: nevermind, wiki klopt weer eens niet.
Maar ik meen weleens ergens gelezen te hebben dat Nederland, gezien de hoeveelheid inwoners die zichzelf moslim noemen, verreweg de meeste moskeen in de EU telt.
Hangt af van de stromingen en substromingen die 't meest de kop op zullen steken en 't meeste aanhang gaan genereren. Ik hoop dat het meevalt en dat we gewoon met z'n allen door een deur kunnen blijven gaan.quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:46 schreef Odaiba het volgende:
[..]
Of we gaan terug naar de middeleeuwen met dank aan de beleidsmakers uit de 20e eeuw...
Om dezelfde reden als dat kerken niet op een industrieterrein staan.quote:Op donderdag 5 februari 2015 09:40 schreef Ferdo het volgende:
Als dat gedrocht er al met alle geweld moet komen, waarom dan niet gewoon op een industrieterrein neerplempen?
Pffffffff wat een vergelijking weer.quote:Op donderdag 5 februari 2015 11:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Om dezelfde reden als dat kerken niet op een industrieterrein staan.
Goh, hoe kan het dan dat er vroeger honderden militairen in die niet bestaande bunker gewerkt hebben?quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:46 schreef tong80 het volgende:
De gemeente ontkent met klem dat er een ondergrondse bunker op het kazerneterrein is. 'Dat kan hier niet eens, gezien de slappe veengrond', zegt Oet. 'Er was een kantoorgebouw met op de begane grond een bunker. Het gebouw erbovenop is al gesloopt en de bunker zelf wordt binnenkort gesloopt. Alleen het kantoorgebouw zonder bunker blijft staan en wordt hergebruikt.'
De Weekkrantquote:Goudse kazerne in de uitverkoop
GOUDA - Met een open dag en renie werd twee jaar geleden nog het veertigjarig jubileum van de Prins Willem Alexanderkazerne gevierd. Inmiddels hebben de laatste personeelsleden de kazerne aan de Groen van Prinsterersingel verlaten en gaat het gebouw in de uitverkoop.
De huidige Prins Willem Alexanderkazerne (PWA) toont nog nauwelijks sporen van de Koninklijke Landmacht, waarvoor de kazerne destijds werd gebouwd. “De kazerne werd gebouwd om het Territoriaal Commando vanuit Den Haag te herhuisvesten op een centrale plek midden in ons land,” vertelt Majoor b.d. Richard Marchand. Op een aantal onderbrekingen wegens buitenlandse uitzendingen en speciale opdrachten na, heeft hij bijna zeventien jaar binnen de muren van de Goudse kazerne gewerkt. De PWA was net als andere kazernes een soort doorgaanshuis, waar niemand echt lang bleef. “Vanuit de PWA werden alle nationale taken uitgevoerd ter ondersteuning van de kazernecomplexen in Nederland. Zeg maar een soort militaire huisbaas.” Natuurlijk waren er in het verleden parate militairen in de kazerne werkzaam, maar de PWA is nooit een militair opleidingscentrum geweest. “In beginsel stond er alleen de ‘oudbouw’, die vier jaar geleden, op de bunker na, is afgebroken. De bunker was ingericht als commandocentrum in tijden van crisis. Tijdens de Golfoorlog heb ik hier heel wat weken doorgebracht. Wij fungeerden als Host Nation Support en moesten al het materiaal vanuit Duitsland begeleiden naar Rotterdam voor verscheping naar het oorlogsgebied.” Nadat in 1991 de nieuwbouw in gebruik werd genomen is de oudbouw nog jarenlang als oefenlocatie gebruikt door commando’s en mariniers. “Zij hebben hier flink huis gehouden. Als het ware hadden zij het al gesloopt voordat het sloopbedrijf eraan te pas kwam.” Marchand bestrijdt het gerucht dat er ooit vele kilo’s munitie in de bunker lagen opgeslagen. “Absoluut niet. De bunker heeft nooit munitie-opslag gehad. Er werkten immers honderden mensen.” Het Territoriaal Commando veranderde in Nationaal Territoriaal Commando en later in het Natco. Na de laatste reorganisatie werden alle onderdelen van de Koninklijke Landmacht in 2004 ondergebracht in andere kazernes en werd de kazerne een ict-bolwerk van Defensie. Inmiddels zijn de meeste afdelingen verhuisd, onder meer naar de nieuwe Kromhoutkazerne in Utrecht. Een herbestemming heeft Defensie niet voor de kazerne, zodat is besloten het gebouw af te stoten. “Hiermee gaat voor velen een gebouw vol waardevolle herinneringen verloren.”
Het blijft me verbazen... je kunt daar vrij weinig ondergronds doen, maar goed.... die wetenschap is aan de andere kant bij uitstek reden om het wel te doen als je iets verborgen wilt houden.quote:
Mwah, in de OP staat dat de gemeente en de omwonenden daarover van mening verschillen, en het zou me niet eens meer verbazen als de omwonenden het beter weten dan de woordvoerder van de gemeente.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:08 schreef Tamashii het volgende:
Nee die bunker is dus niet ondergronds. Staat ook in de OP.
Een regelrecht schande.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:20 schreef Persefoneia het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)kee_gaat_door__.html
Nieuw dieptepunt. Benieuwd wanneer Asscher weer een toneelstukje gaat opvoeren als hij claimt dat hij voorstander is van integratiequote:Op donderdag 5 februari 2015 13:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Een regelrecht schande.
Blijkt maar eens te meer dat d66, gl en pvda zelf de segregatie aansporen.
Ik hoop zo dat het alsnog via het gerecht tegengehouden kan worden op de twijfelachtige procedure en bedenkelijke financiering.
De nieuwe Nederlandse taal?quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:37 schreef starla het volgende:
الله أكبر الله أكبر
قولوا معي الويل للمستعمر
وﷲ فوق الغادر المتجبر
الله أكبر يا بلادي كبري
وخذي بناصية المغير ودمري
قولوا معي قولوا معي
الله الله الله أكبر
الله فوق المعتدي
Ok, en wie is de agressor?quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:37 schreef starla het volgende:
الله أكبر الله أكبر
قولوا معي الويل للمستعمر
وﷲ فوق الغادر المتجبر
الله أكبر يا بلادي كبري
وخذي بناصية المغير ودمري
قولوا معي قولوا معي
الله الله الله أكبر
الله فوق المعتدي
quote:Megamoskee in Gouda mag er van college komen
Een grote moskee in Gouda-Noord mag er van het Goudse college van burgemeester en wethouders komen. Dat is donderdag bekendgemaakt. Om de bouw van het gebedshuis, waarin drie bestaande moskeen worden samengebracht, is al lange tijd veel te doen.
Buurtbewoners keren zich fel tegen de plannen, omdat de moskee onder meer voor te veel overlast zou zorgen. Bovendien waren er twijfels over de herkomst van het geld voor financiering van het gebedshuis. Kort geleden riep het CDA in de Tweede Kamer minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie nog op om daar onderzoek naar te doen.
Er zou een forse investering uit het buitenland worden gedaan, maar volgens het Goudse college is dat niet waar. De moskee wordt voor bijna 100 procent met Nederlands geld gefinancierd.
God is groot, god is machtig... daar lijkt me niets nieuws aan in de Nederlandse taal, meer hetzelfde oude achterhaalde refrein.quote:
Nou, salafascisten, gefeliciteerd!quote:
Salafistische moskee, ja?quote:Op donderdag 5 februari 2015 14:01 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Nou, salafascisten, gefeliciteerd!
quote:Op donderdag 5 februari 2015 14:39 schreef BB-King het volgende:
Heel de wereld gaat gebukt onder islam-terreur en Gouda geeft groen licht voor zoiets.
Aardige kerelquote:Op donderdag 5 februari 2015 14:04 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Anders vraag je immers niet aan zo'n aap om mee te helpen geld in te zamelen
[ afbeelding ]
C: Beide.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mwah, in de OP staat dat de gemeente en de omwonenden daarover van mening verschillen, en het zou me niet eens meer verbazen als de omwonenden het beter weten dan de woordvoerder van de gemeente.
En dat is? Gewoon NL hier aub.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:37 schreef starla het volgende:
الله أكبر الله أكبر
قولوا معي الويل للمستعمر
وﷲ فوق الغادر المتجبر
الله أكبر يا بلادي كبري
وخذي بناصية المغير ودمري
قولوا معي قولوا معي
الله الله الله أكبر
الله فوق المعتدي
Maar onverwacht was het natuurlijk niet.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:43 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Walgelijk hoe de PvdA/GL/D66 dit intolerante haatpaleis erdoor drukken.
Je vergeet de VVD en Gouda Positief.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:43 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Walgelijk hoe de PvdA/GL/D66 dit intolerante haatpaleis erdoor drukken.
Kort samengevat = expansie en executie van alle ongelovigen muhahahahaquote:
moskeeen KUNNEN mooie gebouwen zijn, maar diegene die ik ken hier in de buurt zijn allemaal afzichtelijke hokken die totaal niet in het straatbeeld passen, niet qua stijl, en in sommige gevallen al helemaal niet qua kleur.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:55 schreef AldnoahGast het volgende:
Moskeen zijn prachtige gebouwen, hadden wij in ons dorp maar een moskee. Nederland moet zich beseffen dat er een groep mensen leeft in ons land dat met hun eigen centjes hun eigen plekken willen kopen omdat er een behoefte naar is. Zolang zij dit financieren met eigen centjes en zolang ik geen belasting voor hun betaal, dan is het naar mijn mening allemaal prima. Van mij part kopen ze de gehele dam over en bouwen ze er een moskee op, zolang zij het maar zelf financieren.
Klopt, het is wel belangrijk dat de moskee ook past bij de omgeving. De Esalam moskee (Rotterdam) vind ik altijd een prachtig gezicht wanneer ik er langs rij.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:00 schreef Hathor het volgende:
[..]
moskeeen KUNNEN mooie gebouwen zijn, maar diegene die ik ken hier in de buurt zijn allemaal afzichtelijke hokken die totaal niet in het straatbeeld passen, niet qua stijl, en in sommige gevallen al helemaal niet qua kleur.
Zie, je komt zo wel in de hemel. Eindelijk iemand in dit topic die de boel kan nuanceren i.p.v. te schreeuwen: 'walgelijk, er wordt een moskee gebouwd'.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:01 schreef AldnoahGast het volgende:
[..]
Klopt, het is wel belangrijk dat de moskee ook past bij de omgeving. De Esalam moskee (Rotterdam) vind ik altijd een prachtig gezicht wanneer ik er langs rij.
Als dat nou iemands gevoel is, wie ben jij om te zeggen dat die een schreeuwlelijk is.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:06 schreef starla het volgende:
[..]
Zie, je komt zo wel in de hemel. Eindelijk iemand in dit topic die de boel kan nuanceren i.p.v. te schreeuwen: 'walgelijk, er wordt een moskee gebouwd'.
Tactisch gequoot. De rest weglaten joh.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:07 schreef Roces18 het volgende:
[..]
Als dat nou iemands gevoel is, wie ben jij om te zeggen dat die een schreeuwlelijk is.
Die konden van mij aan het gas gaan hangen met dat geblaat.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:09 schreef KNAK het volgende:
In London is het er al
"Mosq area - no alcohol allowed!"
De rest is nutteloos. En wat is dat voor domme opmerking de laatste tijd. Tactisch gequoot. Ja, Fok! is net een potje schakenquote:Op donderdag 5 februari 2015 16:09 schreef starla het volgende:
[..]
Tactisch gequoot. De rest weglaten joh.
Het is gewoon weer de tweede woestijngodsdienst met oude gebruiken uit het Midden-Oosten die binnenkomt. Allerlei geboden/verboden op een al dan niet gewelddadige wijze die 2000/1400 jaar geleden in het Midden-Oosten zijn opgetekend.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:09 schreef HeatWave het volgende:
[ afbeelding ]
Blijft relevant en precies het probleem.
Vervang moskee voor Moslim en gebouw/hok boor Mens...quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:00 schreef Hathor het volgende:
[..]
moskeeen KUNNEN mooie gebouwen zijn, maar diegene die ik ken hier in de buurt zijn allemaal afzichtelijke hokken die totaal niet in het straatbeeld passen, niet qua stijl, en in sommige gevallen al helemaal niet qua kleur.
En dan...?quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:25 schreef hetishierstil het volgende:
[..]
Vervang moskee voor Moslim en gebouw/hok boor Mens...
Moslims KUNNEN mooie mensen zijn, maar diegene die ik ken hier in de buurt zijn allemaal afzichtelijke mensen die totaal niet in het straatbeeld passen, niet qua stijl, en in sommige gevallen al helemaal niet qua kleur.quote:
Dat begreep ik wel, alleen ben ik het daar dus niet mee eens. Overvecht zou een dooie boel zijn zonder moslims op straat.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:29 schreef hetishierstil het volgende:
[..]
Moslims KUNNEN mooie mensen zijn, maar diegene die ik ken hier in de buurt zijn allemaal afzichtelijke mensen die totaal niet in het straatbeeld passen, niet qua stijl, en in sommige gevallen al helemaal niet qua kleur.
Of moet ik alles uitleggen ...
Hoe bedoel je qua kleur?quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:29 schreef hetishierstil het volgende:
[..]
Moslims KUNNEN mooie mensen zijn, maar diegene die ik ken hier in de buurt zijn allemaal afzichtelijke mensen die totaal niet in het straatbeeld passen, niet qua stijl, en in sommige gevallen al helemaal niet qua kleur.
Of moet ik alles uitleggen ...
Dan zou jij dus moeten weten wat er in Bosnie gebeurd op dit moment.....quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:06 schreef starla het volgende:
[..]
Zie, je komt zo wel in de hemel. Eindelijk iemand in dit topic die de boel kan nuanceren i.p.v. te schreeuwen: 'walgelijk, er wordt een moskee gebouwd'.
Inderdaad, wat walgelijk zeg, dat we in een land wonen waar gebouwen worden gebouwd voor mensen die een ander geloof willen uiten en wat walgelijk dat dat gewoon mag van de overheid en dat er geen terroristen je in de fik zetten hierom.
Btw: ben athest en Bosnisch/Hongaars voordat men straks weer denkt dat ik een jihadist ben.
Een lekker stukje discriminatie haat dus.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:51 schreef starla het volgende:
[..]
Kort samengevat = expansie en executie van alle ongelovigen muhahahaha
Dat zegt al genoeg over hoe jij in de maatschappij staat: oogklepjes op met een plakje kaas op je boterham. En dan met de pootjes op bank pseudo-vervreemd doen over de bouw van een moskee.quote:
Hoe kan B en W het dan al goedkeuren?quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:51 schreef Morodeepdelver het volgende:
De gemeente Gouda heeft de kazerne nog nieteens aangekocht, dus er valt ook weinig te verkopen op dit moment.
Leuk dat er al plannetjes worden goedgekeurd door de B&W maar de gemeenteraad moet ook nog akkoord gaan, en zoals ik het zie heeft ruim 50% een voorkeur voor Gemiva + De Ark (dagverblijf en basisschool) in de PWA kazerne.
Het ontbreekt hier alleen nog aan een sluitend financieringsplan.... iets dat wl gemaakt is icm de moskee.
In April wordt er pas een keuze gemaakt of de kazerne ook daadwerkelijk wordt aangekocht door de gemeente Gouda.
Ja, maar dat ontgaat je natuurlijk weer pijnlijk. Ik weet niet wat het is: goedgelovigheid, naviteit of gewoon een behoefte om te trollen. En van de drie is het.quote:
Niet zomaar een moskee he. Een moskee die gefinancierd wordt met behulp van haatgeld van een haatorganisatie, waarbij de gemeente de besluitvorming onder de pet heeft gehouden en niet in wil gaan op bezwaren van directe omwonenden. Tevens is nu al duidelijk wat voor haatorganisatie daar in wil zitten, als je kijkt naar de eisen mbt vrouwen en de omgeving.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:40 schreef starla het volgende:
[..]
Dat zegt al genoeg over hoe jij in de maatschappij staat: oogklepjes op met een plakje kaas op je boterham. En dan met de pootjes op bank pseudo-vervreemd doen over de bouw van een moskee.
Er is nog niks doorgedrukt. Het College van B&W heeft de plannen goedgekeurd. In dat college zitten naast de partijen die jij noemt, ook de VVD en een lokale partij. En de burgemeester is van VVD-huize.quote:Op donderdag 5 februari 2015 15:43 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Walgelijk hoe de PvdA/GL/D66 dit intolerante haatpaleis erdoor drukken.
B&W zorgen voor het dagelijkse bestuur van de stad, de gemeenteraad heeft hierop een controlerende functie en zorgt dat alles in grote lijnen goed verloopt.quote:Op donderdag 5 februari 2015 16:40 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Hoe kan B en W het dan al goedkeuren?
AIVD ingelicht.quote:Op donderdag 5 februari 2015 13:37 schreef starla het volgende:
الله أكبر الله أكبر
قولوا معي الويل للمستعمر
وﷲ فوق الغادر المتجبر
الله أكبر يا بلادي كبري
وخذي بناصية المغير ودمري
قولوا معي قولوا معي
الله الله الله أكبر
الله فوق المعتدي
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |