quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:05 schreef Tamashii het volgende:
Een kind ontneemt jou je eigen leven. Ontneemt jou kansen. .
Kan je zo op reageren, maar ze kan moeilijk verder gaan met studeren of fulltime werken wanneer ze een kind heeft en de man loopt weg he....quote:
ze wil juist een abortus en ze weet dat haar vriend en ouders tegen abortus zijn. Ze moet dan dus meteen samenwonen, trouwen, stoppen met studie enz.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:08 schreef Amarantha het volgende:
Enige wat ik kan zeggen (mocht dit waar zijn): Ga gewoon je gevoel achterna. Als je het wilt houden doe je dat toch? Je ouders zullen zich er vast wel bij neerleggen op den duur en dan zijn ze vast super blij dat ze een kleinkind krijgen.
Ze zullen er ook best zijn, en het is ook best mogelijk. Maar hoe zwaar is dat? Als je nu al twijfelt of je het moet houden?quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:12 schreef Amarantha het volgende:
Ik ken genoeg vrouwen met een kind (sommige ook nog eens alleenstaand) die gewoon een studie volgen of werken.
Het leven loopt anders met een kind, niet per se slechter. Ik ken voorbeelden waarbij het volledig is misgelopen en ook waarbij het heel goed is gegaan (2 kinderen, studie afgemaakt, gepromoveerd, succesvolle carriere).quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:10 schreef Tamashii het volgende:
[..]
Kan je zo op reageren, maar ze kan moeilijk verder gaan met studeren of fulltime werken wanneer ze een kind heeft en de man loopt weg he....
Klopt. Helemaal gelijk. Dat is ook zeker zo.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:13 schreef loveli het volgende:
[..]
Het leven loopt anders met een kind, niet per se slechter. Ik ken voorbeelden waarbij het volledig is misgelopen en ook waarbij het heel goed is gegaan (2 kinderen, studie afgemaakt, gepromoveerd, succesvolle carriere).
Het ligt niet aan het kind, maar aan de moeder wat de toekomst brengt. Sommige dingen zullen anders gepland moeten worden. Familie kan een goede bijdrage leveren als het om opvang gaat.
Stel dat haar man onder de trein komt, zelfde gevolg. Moet je daarop anticiperen? Het leven doet niet altijd wat je wilt.
Nee gisteren wilde ze het kind opeens houden. Wel op blijven lettenquote:Op woensdag 4 februari 2015 12:10 schreef snakelady het volgende:
[..]
ze wil juist een abortus en ze weet dat haar vriend en ouders tegen abortus zijn. Ze moet dan dus meteen samenwonen, trouwen, stoppen met studie enz.
Hoewel niks van dat alles moet natuurlijk.
oh, dat stukje info heb ik weer gemist.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:17 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
Nee gisteren wilde ze het kind opeens houden. Wel op blijven letten
Ik heb vier kinderen(onder de 10) en ik studeer, het is te doen hoor.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:13 schreef Tamashii het volgende:
[..]
Ze zullen er ook best zijn, en het is ook best mogelijk. Maar hoe zwaar is dat? Als je nu al twijfelt of je het moet houden?
Ze zijn verloofd, willen trouwen en dan kinderen (neem ik aan). Relatie is stabieler dan menig relatie op en buiten fok (oh dearquote:Op woensdag 4 februari 2015 12:16 schreef Tamashii het volgende:
[..]
Klopt. Helemaal gelijk. Dat is ook zeker zo.
Maar ik probeer ook aan te geven, dat als zij nu al twijfelt het echt lastig word icm dit soort dingen. Je kunt niet met alles rekening houden. Maar als je relatie al vrij instabiel is en je niet de middelen hebt om een kind op te voeden, tsja...
Naja gaandeweg blijkt toch dat die relatie niet zo stabiel is als je het mij vraagtquote:Op woensdag 4 februari 2015 12:21 schreef loveli het volgende:
[..]
Ze zijn verloofd, willen trouwen en dan kinderen (neem ik aan). Relatie is stabieler dan menig relatie op en buiten fok (oh dear). Ze snappen dat je van sex zwanger kunt worden. Als je die toekomstplannen echt hebt, wat is er erg als de volgorde verandert? Ze hebben de middelen om het kind op te voeden. 3 jaar een relatie is een normale periode voor je aan een huwelijk en een gezin begint.
Ik heb daar nog wel een beetje mijn twijfels bij, of deze relatie echt wel zo stabiel is. Als ik lees over de beweegredenen om te verloven (vooral voor het plaatje naar de buitenwereld), als ik de aarzeling bij TS zie om dit als hun gezamenlijk probleem te zien.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:21 schreef loveli het volgende:
[..]
Ze zijn verloofd, willen trouwen en dan kinderen (neem ik aan). Relatie is stabieler dan menig relatie op en buiten fok (oh dear). Ze snappen dat je van sex zwanger kunt worden. Als je die toekomstplannen echt hebt, wat is er erg als de volgorde verandert? Ze hebben de middelen om het kind op te voeden. 3 jaar een relatie is een normale periode voor je aan een huwelijk en een gezin begint.
Nouja, ik weet van iemand anders dat diegene 1 kind had, zij werkte en savonds studeerde en dat dat een tijd was die onwijs heftig en moeilijk was.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:20 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik heb vier kinderen(onder de 10) en ik studeer, het is te doen hoor.
Denk ook niet dat de relatie stabiel is, wel stabieler dan menig relatie.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:24 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik heb daar nog wel een beetje mijn twijfels bij, of deze relatie echt wel zo stabiel is. Als ik lees over de beweegredenen om te verloven (vooral voor het plaatje naar de buitenwereld), als ik de aarzeling bij TS zie om dit als hun gezamenlijk probleem te zien.
Dit dus. Dat denk ik ook.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:22 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
Naja gaandeweg blijkt toch dat die relatie niet zo stabiel is als je het mij vraagt
Je kunt altijd willen trouwen/je verloven. Dat maakt je relatie nog niet stabiel
Van wat ik begrijp verdiend haar vriend voldoende om haar te ondersteunen tijdens haar studie zodat ze in die tijd niet hoeft te werken.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:25 schreef Tamashii het volgende:
[..]
Nouja, ik weet van iemand anders dat diegene 1 kind had, zij werkte en savonds studeerde en dat dat een tijd was die onwijs heftig en moeilijk was.
De grap is dan ook dat de meesten haar een serieus antwoord hebben gegeven. Meerdere malen zelfs. Ze blijft erom heen draaien en gooit er nog een paar leugens tussendoor. Daardoor neemt zij ons niet serieus. Ja dan is het nog moeilijk om serieus te antwoorden, dus dit is niet meer hard. Hier kiest zij bijna zelf voor.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:05 schreef Tamashii het volgende:
Hoewel ik ook graag hard en onaardig zou willen zijn, zal ik even proberen om een serieuze inhoudelijke reactie te geven. Na het topic gelezen te hebben zijn er al zovelen die mij voor zijn gegaan, maar goed. Lekker yolo.
Luister TS, schattepetat, lieverd, honey, je bent in de 20. Nou, in principe kan je dus zwanger worden, in principe kan je er dus klaar voor zijn, in principe is het allemaal mogelijk. Maar.....
Je geeft aan dat je familie + gezin het niet leuk vindt als je abortus laat plegen, vanwege geloofsredenen. Maar familie + gezin mag nooit de dienst uitmaken voor jouw lichaam. Het is jouw lichaam en jouw leven. Zometeen als je dit doorzet, ga jij die zwangerschap door, ga jij die bevalling door. Probeer je even voor te stellen hoe dat is, 9 maanden lang en dan dat kind er nog uit wippen ook.
Je geeft aan dat je student bent. Dat je eigenlijk door wilt studeren en dat je het niet ziet zitten op die manier. Goed, dat denk je nu sowieso al. Hoe denk je dat het over 5/10/15 jaar is. Als je het kind wel hebt en je opleiding niet afgemaakt hebt? Je hebt geen toekomst als je man je verlaat en je zit met een kind. Je hebt geen diploma, geen werk, je bent afhankelijk. Is dat hoe God het wilt? En als God het al zo wilt. Wil jij dit dan wel?
Laat staan dat dit kind al met een achterstand op de wereld komt. Overduidelijk grensgevalletje; ja ik ben er omdat het moest van God? Ik ben er omdat het per ongeluk was? Wat ga je je kind later vertellen? Wat als de relatie stuk loopt, wat ga je je kind vertellen over de vader? Hoe ga je het kind opvoeden, waar haal je het geld vandaan?
Ik kan nog duizend argumenten geven, vanuit maatschappelijk oogpunt zou ik het kind niet houden. Vanuit persoonlijk oogpunt ook niet, want je bent er niet klaar voor geef je hier eigenlijk heel duidelijk aan.
Maar de keuze is aan jou TS. Ik kan je niet vertellen welke plezieren een kind geeft. Ik heb zelf geen kind, studeer ook nog, woon wel samen, maar dat doet er allemaal niet toe. Een kind ontneemt jou je eigen leven. Ontneemt jou kansen. Als jij dat wilt, prima. Maar denk aub na over de langere termijn. En dan de langere termijn alsin 10-20-30 jaar.....
Ze is zelf ook tegen abortus.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:29 schreef MotherFoker het volgende:
Dit is wat ik er zeg maar van vind want ik had gelezen dat je ouders tegen Abortus zijn?
Maar je krijgt er ook zo'n hoop voor terugquote:Op woensdag 4 februari 2015 12:05 schreef Tamashii het volgende:
Een kind ontneemt jou je eigen leven. Ontneemt jou kansen.
Of 25quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:29 schreef loveli het volgende:
En voor we het weer vergeten, ze is 27, geen puber.
Of stiekum 55 en kan ze helemaal geen kinderen krijgenquote:Op woensdag 4 februari 2015 12:33 schreef rhubarbje het volgende:
[..]
Of 25
Maar ik zou 19 ook geloven eigenlijk
Of ze heeft niet eens een baarmoeder!quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:33 schreef qwerty789 het volgende:
[..]
Of stiekum 55 en kan ze helemaal geen kinderen krijgen
Of is het een manquote:Op woensdag 4 februari 2015 12:35 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Of ze heeft niet eens een baarmoeder!
quote:
quote:Op maandag 2 februari 2015 11:41 schreef Wondertjex het volgende:
Ook ik vind abortus principieel gezien niet kunnen en heb het tot nu toe afgekeurd, maar men kan pas beoordelen als ze zelf dingen meemaakt en beleeft.
quote:Op maandag 2 februari 2015 12:14 schreef Wondertjex het volgende:
Wat moet ik nou doen, ik kan geen kant op. Abortus wil ik niet, kind houden wil ik ook niet.
Flauw, als je alles door leest kun je ook genoeg quotes vinden waarin TS al 180 graden gedraaid isquote:
Ik had nog ergens idd vaag gelezen dat zij het voor de 6 weken weg wou hebben, omdat het daarna een hart vormt en dat vond ze dan niet meer kunnen.quote:
quote:
quote:Op dinsdag 3 februari 2015 19:53 schreef Wondertjex het volgende:
[..]
Ik ben het gedeeltelijk met je eens, maar mijn grens ligt bij week 6, aangezien er dan pas een hartje ontstaat met hartkloppingen. Zo ver ben ik gelukkig nog niet, op dit moment zijn het een aantal cellen die zich aan het ontwikkelen zijn.
Maar ik dacht voordat ik zwanger bleek te zijn ook hetzelfde als jij, dus ik snap je reactie.
Principes hebben de neiging het onderspit te delven als je zelf toch andere dingen liever wilt.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:37 schreef qwerty789 het volgende:
[..]
Ik had nog ergens idd vaag gelezen dat zij het voor de 6 weken weg wou hebben, omdat het daarna een hart vormt en dat vond ze dan niet meer kunnen.
Er klopt iets niet, hè?quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:37 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou, dan moet ze vooral wachten tot die 6 weken (bijna) voorbij zijn.
Um het was dit topic nog he? Wel heel vreemd dan he.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:39 schreef loveli het volgende:
[..]
Principes hebben de neiging het nderspit te delven als je zelf toch andere dingen lieverwilt.
En ze weet nog niet eens hoe ver ze zwanger is.
Mwah... Misschien dat ze over 5 weken bij het keuzemenu tussen een abortuspil en curettage even een blik op de echo werpt, het kloppende hartje ziet en dan spontaan volstroomt met liefde voor haar ongeboren kind.quote:
Ze vertelt dat het nu te vroeg is voor een overtijdbehandeling, straks kan kiezen tussen overtijdbehandeling en curettage en met 4w4d zwangerschap een bedenktijd van 5 dagen zou hebben...quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:56 schreef JaniesBrownie het volgende:
Op zich snap ik eigenlijk deze discussie niet zo goed. Mij maakt het niet bijster veel uit of ze helemaal eerlijk is of niet. Ik loog ook in m'n drama topic, maar over dat waar het om ging was ik wel eerlijk. Uiteindelijk. In t begin niet.
Ik schaamde me enzo.
Anyway. Of ze abortus pleegt of niet moet ze ook zelf weten, maar ik vind wel dat haar vriend dit moet weten. Zeker nadat ze er eerder gesprekken over hebben gehad wat te doen enzo.
Ik weet niet, ik vind het gewoon een beel naar idee om met zo'n geheim te moeten leven, én om over zoiets voorgelogen te worden..
Ik heb in eerste instantie met behulp van vriendinnen een kliniek gebeld. Daar vroegen ze naar de eerste dag van mn menstruatie en rekenden ze uit dat ik iets meer als vier weken zwanger ben. Verder zei ze dat ik over een week terecht kon, aangezien er een wettelijke bedenktijd geldt. Of ik een roesje wilde of niet. Daarna vroeg ik naar de abortuspil, dat kon namelijk ook, maar ze legde uit dat daar de kansen wat lager liggen en dat er complicaties kunnen optreden dus dat ik dan niet alleen mag zijn, terwijl het bij een zuigcurettage ongeveer 2 uur in totaal duurt inclusief uitrusten etc.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ze vertelt dat het nu te vroeg is voor een overtijdbehandeling, straks kan kiezen tussen overtijdbehandeling en curettage en met 4w4d zwangerschap een bedenktijd van 5 dagen zou hebben...
Dan heb je erg slecht gegoogled.
Heb je verteld dat je de pil slikte? Laatste menstruatie is alleen relevant voor de termijnberekening als je geen pil slikt. Met pil heb je een heel andere cyclus.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:08 schreef Wondertjex het volgende:
[..]
Ik heb in eerste instantie met behulp van vriendinnen een kliniek gebeld. Daar vroegen ze naar de eerste dag van mn menstruatie en rekenden ze uit dat ik iets meer als vier weken zwanger ben.
Heb je het je partner al verteld?quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:08 schreef Wondertjex het volgende:
[..]
Ik heb in eerste instantie met behulp van vriendinnen een kliniek gebeld. Daar vroegen ze naar de eerste dag van mn menstruatie en rekenden ze uit dat ik iets meer als vier weken zwanger ben. Verder zei ze dat ik over een week terecht kon, aangezien er een wettelijke bedenktijd geldt. Of ik een roesje wilde of niet. Daarna vroeg ik naar de abortuspil, dat kon namelijk ook, maar ze legde uit dat daar de kansen wat lager liggen en dat er complicaties kunnen optreden dus dat ik dan niet alleen mag zijn, terwijl het bij een zuigcurettage ongeveer 2 uur in totaal duurt inclusief uitrusten etc.
Er is een afspraak gemaakt en daar heb ik verder geen problemen mee. Misschien had ik zonder bedenktijd kunnen doen, waar ze mij niet op geattendeerd hebben, maar ik verkies toch even een aantal dagen verwerken boven dingen gelijk doen.
dat klopt, dat is gewoon raar.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ze vertelt dat het nu te vroeg is voor een overtijdbehandeling, straks kan kiezen tussen overtijdbehandeling en curettage en met 4w4d zwangerschap een bedenktijd van 5 dagen zou hebben...
Dan heb je erg slecht gegoogled.
Ze moet het haar vriend vertellen, want het is ook zijn kind.quote:Op woensdag 4 februari 2015 12:10 schreef CherryLips het volgende:
Ze moet niksDaar komt het eigenlijk op neer. Nee wacht, ze moet doen wat ze zelf wil, en zich niet verstoppen achter haar familie/vriend.
Dit dus.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:11 schreef erodome het volgende:
[..]
Heb je het je partner al verteld?
Er staat namelijk al een afspraak voor de abortus, wordt het dan niet een keertje hoog tijd om hem te vertellen wat je gaat doen?
O ja, dat eerst.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:15 schreef probeer het volgende:
[..]
Ze moet het haar vriend vertellen, want het is ook zijn kind.
Dat moet ze.
Ik vind niet dat ze dat moet.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:15 schreef probeer het volgende:
[..]
Ze moet het haar vriend vertellen, want het is ook zijn kind.
Dat moet ze.
Als je voor niet vertellen en abortus gaat, dan inderdaad ook zeker bij hem weggaan.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:20 schreef Lokasenna het volgende:
[..]
Ik vind niet dat ze dat moet.
Als ik in haar situatie zat en ik zou het kind niet willen, zou ik er niets over zeggen tegen hem, abortus plegen en bij hem weggaan.
Tja het is hoe dan ook laf. Het veranderd niet dat het beter is voor haar.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:23 schreef probeer het volgende:
[..]
Als je voor niet vertellen en abortus gaat, dan inderdaad ook zeker bij hem weggaan.
Maar niet hem de rest van zijn leven voorliegen over zijn gezin, terwijl je lekker mooi weer speelt.
Dus jullie hebben vooraf nagedacht over eventuele gevolgen van julie samenzijn? Wat was de afspraak die jullie hadden en waarom denk je daar nu anders over?quote:Op dinsdag 3 februari 2015 13:11 schreef Wondertjex het volgende:
Als ik het niet aangeef en stiekem doe, zal mijn schuldgevoel altijd aan me blijven knagen, want het was niet de afspraak die ik met mijn vriend had.
Als je abortus pleegt ben je ook je toekomst voor de komende periode kwijt, want dat is het einde van je relatie. Als je er eerlijk over bent is die meteen afgelopen, als je het verzwijgt leg je zelf een bom onder je relatie.quote:Als ik het kind houd, ben ik mijn toekomst voor de komende periode kwijt en zal ik halsoverkop allerlei dingen moeten regelen en doen waar ik nog niet aan toe ben.
Dat ze in deze situatie zit waarin ze hem dingen niet wil vertellen is al genoeg reden om bij hem weg te gaan, blijkbaar zit het niet zo goed met hun communicatie.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:23 schreef probeer het volgende:
[..]
Als je voor niet vertellen en abortus gaat, dan inderdaad ook zeker bij hem weggaan.
Maar niet hem de rest van zijn leven voorliegen over zijn gezin, terwijl je lekker mooi weer speelt.
Al denk ik dat TS voor dat laatste gaat. En ik denk ook dat ze dat nooit volhoudt.
Dat is een heel heel heel heel erg goed punt dat je daar maakt.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:26 schreef Lokasenna het volgende:
[..]
Dat ze in deze situatie zit waarin ze hem dingen niet wil vertellen is al genoeg reden om bij hem weg te gaan, blijkbaar zit het niet zo goed met hun communicatie.
Het gaat sowieso uitkomen ja. En dan zijn de gevolgen, terecht, niet te overzien.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:38 schreef Leandra het volgende:
Niet vertellen dat je zwanger bent kan alleen maar als je de relatie beëindigt....
Als je de relatie wilt laten voortbestaan is niet vertellen geen optie, want zo'n leugen is drijfzand, en daar wil je een relatie niet op bouwen.
Niet bepaald. Dat zij iets zo ervaart betekent niet dat het zo is. Terwijl het uitmaken van de relatie al wel veel invloed kan hebben op wat er gaat gebeuren met het kind. Wat dan weer niet eerlijk is voor haar vriend.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:26 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat is een heel heel heel heel erg goed punt dat je daar maakt.
hoi Requote:Op woensdag 4 februari 2015 14:38 schreef Re het volgende:
aan de andere kant (hoi loveless), het wonder van de conceptie is een gift van God, dat kun je Hem niet onthouden
Dat, of een list van de duivel. Wie weet het?quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:38 schreef Re het volgende:
aan de andere kant (hoi loveless), het wonder van de conceptie is een gift van God, dat kun je Hem niet onthouden
Dat vooral, want echt strenge Gristenen zouden ten eerste niet scheiden terwijl er kleine kinderen zijn, en ten tweede zouden ze zeker geen 3 jaar half om half verkering/part-time samenwonen met de volgende.quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:41 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
hoi Re
En dit zijn flinke mix en match christenen, gewoon beetje kijken wat je uitkomt, ja toch
Iemand op z'n teentjes getrapt. Anyway het is niet eens christenenbash. Ze is gewoon heel hypocriet bezig. En ja iedereen doet het zelfs atheisten, moslims en noem het maar op.quote:
Haar verhaal is incoherent. Ze veranderd steeds dingen tussendoor. Ik denk dat de meesten daar vooral last van hebben.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:02 schreef Musil het volgende:
Ps: jongens, het is toch logisch dat ze met een vraagstuk als dit wat irrelevante feiten fingeert ivm herkenbaarheid?
Eerder omgekeerd. Volgens mij zegt er niemand een onvertogen woord over christenen, maar kom op, mensen die het zogezegd héél zwaar opnemen maar wel scheiden, semi-samenwonen, seksen voor het huwelijk en aan anti-conceptie deden?quote:
Tja zo zijn er genoeg mensen die hypocriet zijn. Zelfs onder de 'ongelovigen'. Het is gewoon iets wat mensen doen dat cherrypicken, omdat het lekker even goed uitkomt. Als je dus iets de schuld wilt geven, dan blame humans.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:07 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Eerder omgekeerd. Volgens mij zegt er niemand een onvertogen woord over christenen, maar kom op, mensen die het zogezegd héél zwaar opnemen maar wel scheiden, semi-samenwonen, seksen voor het huwelijk en aan anti-conceptie deden?
zal best waar zijn Leandra, maar wat heeft TS aan die constatering?quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat vooral, want echt strenge Gristenen zouden ten eerste niet scheiden terwijl er kleine kinderen zijn, en ten tweede zouden ze zeker geen 3 jaar half om half verkering/part-time samenwonen met de volgende.
Met andere woorden: TS doet toch al jaren wat God, haar ouders en haar overtuigingen verboden hebben.
Mjah is zeker waar, maar goed, het geloof wordt hier niet door anderen bijgesleept hé, TS komt ermee dat dat de reden is dat het zo'n onoverkoombaar issue voor die vriend gaat zijn.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:10 schreef qwerty789 het volgende:
[..]
Tja zo zijn er genoeg mensen die hypocriet zijn. Zelfs onder de 'ongelovigen'. Het is gewoon iets wat mensen doen dat cherrypicken, omdat het lekker even goed uitkomt. Als je dus iets de schuld wilt geven, dan blame humans.
Geloof is ook bijna nooit in de schuld he. Het zijn mensen die het gewoon leuk vrij interpreteren voor hun gebruik. Gewoon lekker als een makkelijk excuus om zo dingen voor elkaar te krijgen. Tis hoe dan ook een beetje achter dingen schuilen. Begrijpelijk, maar triest.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:15 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Mjah is zeker waar, maar goed, het geloof wordt hier niet door anderen bijgesleept hé, TS komt ermee dat dat de reden is dat het zo'n onoverkoombaar issue voor die vriend gaat zijn.
Jij weet al wat TS gaat doen? Vertel!quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:13 schreef 2NutZ het volgende:
Sowieso mooi van die mensen keihard iets afkeuren maar dan als ze zelf in een dergelijke situatie zitten dan is het in ene 180 graden omdraaien![]()
kan zulken sowieso niet echt serieus nemen. Grappig dom volk.
Niks. Want het is verzonnen. Denk dat niemand hier de conclusie nog gaat lezen.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Jij weet al wat TS gaat doen? Vertel!
En ook nog helderziend! Toe maar.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:19 schreef 2NutZ het volgende:
[..]
Niks. Want het is verzonnen. Denk dat niemand hier de conclusie nog gaat lezen.
Indigokind hequote:Op woensdag 4 februari 2015 15:21 schreef Lienekien het volgende:
[..]
En ook nog helderziend! Toe maar.
Nou ja, er zijn gewoon dingen waar je eigenlijk niets over kunt zeggen zonder er daadwerkelijk voor te hebben gestaan.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:13 schreef 2NutZ het volgende:
Sowieso mooi van die mensen keihard iets afkeuren maar dan als ze zelf in een dergelijke situatie zitten dan is het in ene 180 graden omdraaien![]()
kan zulken sowieso niet echt serieus nemen. Grappig dom volk.
Daarom een wijze les voor al die schreeuwerts, hou je mening lekker voor je als je het niet snapt en het niet hebt mee gemaaktquote:Op woensdag 4 februari 2015 15:23 schreef Lovechild het volgende:
[..]
Nou ja, er zijn gewoon dingen waar je eigenlijk niets over kunt zeggen zonder er daadwerkelijk voor te hebben gestaan.
Ik kan ook wel tegen jou zeggen dat je je mening ook maar lekker voor je moet houden als je het hele verhaal toch niet gelooft.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:25 schreef 2NutZ het volgende:
[..]
Daarom een wijze les voor al die schreeuwerts, hou je mening lekker voor je als je het niet snapt en het niet hebt mee gemaakt
Trek ik me niets van aan natuurlijk.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:28 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik kan ook wel tegen jou zeggen dat je je mening ook maar lekker voor je moet houden als je het hele verhaal toch niet gelooft.
Gaat leuk zo!
Ik raad alle 'schreeuwerds' aan om zich niks van jou aan te trekken.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:29 schreef 2NutZ het volgende:
[..]
Trek ik me niets van aan natuurlijk.
Als je klakkeloos alles geloofd kan je beter van internet gaan.
Trekken ze zich niets van aan, Lienekien.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:31 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik raad alle 'schreeuwerds' aan om zich niks van jou aan te trekken.
Daarom.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:32 schreef 2NutZ het volgende:
[..]
Trekken ze zich niets van aan, Lienekien.
De afspraak was dat als er ooit sprake mocht zijn van een zwangerschap, we zo spoedig mogelijk zouden trouwen en het kindje welkom was.quote:Op woensdag 4 februari 2015 13:24 schreef loveli het volgende:
Nog even dit:
[..]
Dus jullie hebben vooraf nagedacht over eventuele gevolgen van julie samenzijn? Wat was de afspraak die jullie hadden en waarom denk je daar nu anders over?
[..]
Als je abortus pleegt ben je ook je toekomst voor de komende periode kwijt, want dat is het einde van je relatie. Als je er eerlijk over bent is die meteen afgelopen, als je het verzwijgt leg je zelf een bom onder je relatie.
Makkelijk beoordelen he voor een buitenstaander. Ik denk dat je bepaalde dingen pas snapt als je het zelf meemaakt.quote:Op woensdag 4 februari 2015 14:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat vooral, want echt strenge Gristenen zouden ten eerste niet scheiden terwijl er kleine kinderen zijn, en ten tweede zouden ze zeker geen 3 jaar half om half verkering/part-time samenwonen met de volgende.
Met andere woorden: TS doet toch al jaren wat God, haar ouders en haar overtuigingen verboden hebben.
Bedankt voor je reactie, je hebt helemaal gelijk..quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:02 schreef Musil het volgende:
Ik snap de harde reacties wel, maar vanuit het perspectief van TS: dit is een heel lastige situatie, en bij dergelijk nieuws ben je, met name de eerste dagen, ook nogal overrompeld en spelen emoties je parten. Ik begrijp best dat het dan lastig is om helder na te denken, en dat je schippert in wat je nu wil. Zeker ook gezien de houding van ouders en vriend.
TS, dit is een probleem zonder ideale oplossing. Elke optie heeft zware minpunten. Ik zou mezelf als eerste afvragen: hoe zeker weet je dat je met je vriend op de lange termijn een toekomst wil opbouwen? Je bent verloofd voor de buitenwereld, niet omdat je zelf al wil trouwen. Je houdt van hem, maar hoe overtuigd ben je ervan dat hij degene is met wie je de rest van je leven wil delen? Als je dat nl niet zeker weet, dan is het kind houden terwijl je het zelf nog niet wil, alleeb omdat je hem niet kwijt wil, een groot risico. Wat als het na een jaar uitgaat? Bedenk dit eerst.
Dan stap 2: jij wil het kind nu niet, dat is duidelijk. Wat is je meer waard? Je relatie, of de opoffering van een kind, eerder dan je wil.
Dan het praktische deel: in hoeverre kun je je plannen uitvoeren? In hoeverre is je vriend bereid om je de ruimte te geven carrière te maken met kind?
Ik denk dat het niet vertellen geen optie is. Allereerst moreel gezien, tevens omdat als je kiest voor abortus een verborgen feit als dit gaat drukken op je relatie (en aangezien daar sowieso al wat druk op staat is dat wellicht het doosvonnis). Bovendien, als je na de eerste twee vraagstukken het kind houden nog als een optie ziet, dan gaan de praktische factoren meewegen en je weet pas of je je doelen kunt nastreven met kind als je weet hoe je vriend hierin staat. Dat lijkt me zeer relevant voor je definitieve beslissing.
Een ding: het is jouw leven. Elke keuze heeft verregaande consequenties voor jouw leven. Denk goed na over van welke keuze je het meeste spijt zou kunnen krijgen.
Succes!
Ps: jongens, het is toch logisch dat ze met een vraagstuk als dit wat irrelevante feiten fingeert ivm herkenbaarheid?
Ik denk dat je jezelf niet kent als je mening totaal omslaat zodra het zo ver is... En je kan je afvragen waar je relatie dan op gebouwd is.quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:22 schreef Wondertjex het volgende:
Ik denk dat je bepaalde dingen pas snapt als je het zelf meemaakt.
Gun je geliefde dan ook die kans en praat met hem, ipv hem hier buiten te laten staan. Wie weet verrast hij je wel.quote:Op woensdag 4 februari 2015 17:22 schreef Wondertjex het volgende:
[..]
Makkelijk beoordelen he voor een buitenstaander. Ik denk dat je bepaalde dingen pas snapt als je het zelf meemaakt.
In het begin van de relatie was ik nog niet aan de pil en hadden we een ongeluk met de condoom. Wel morning after enzo ingenomen, maar hij zei dat stel dat ik toch zwanger was, het kind niet weggehaald mocht worden, want ons kindje, van de vrouw waar hij van houdt, een geschenk van God.quote:Op woensdag 4 februari 2015 15:11 schreef Lovechild het volgende:
Jij veranderde toch ook van mening over abortus toen je zwanger bleek? Hoe weet je nou zo zeker dat hij dat niet zal doen?
Ja.. Ik zou vooral aannames doen dat ik niet weet hoe het is om ongewenst zwanger te zijnquote:Op woensdag 4 februari 2015 17:22 schreef Wondertjex het volgende:
[..]
Makkelijk beoordelen he voor een buitenstaander. Ik denk dat je bepaalde dingen pas snapt als je het zelf meemaakt.
Verder ben ik niet zo nauw met de christelijke regels, ik geloof wel en ga naar de kerk, maar dat is het wel zo'n beetje.
Doen ze bij de abortuskliniek sowieso voor ze tot actie overgaan.quote:Op woensdag 4 februari 2015 19:35 schreef loveli het volgende:
Ga je ook nog naar de dokter/verloskundige/echopraktijk/abortuskliniek om een echo te laten maken om zodat je weet hoe ver je bent?
Ik heb eind volgende week een afspraak bij een kliniek. Waarschijnlijk ga ik begin volgende week eerst even langs een verloskundige om de daadwerkelijk duur van de zwangerschap te laten bepalen. De komende dagen in ieder geval even oriënteren wat ik precies kan en moet doen en waar ik terecht kan.quote:Op woensdag 4 februari 2015 19:35 schreef loveli het volgende:
Ga je ook nog naar de dokter/verloskundige/echopraktijk/abortuskliniek om een echo te laten maken om zodat je weet hoe ver je bent?
Er is geen noodzaak om langs een verloskundige te gaan, denk ik zo. Of de vrucht 4 of 6 weken oud is, maakt voor het beëindigen van de zwangerschap niet zoveel uit qua curretage.quote:Op woensdag 4 februari 2015 19:47 schreef Wondertjex het volgende:
[..]
Ik heb eind volgende week een afspraak bij een kliniek. Waarschijnlijk ga ik begin volgende week eerst even langs een verloskundige om de daadwerkelijk duur van de zwangerschap te laten bepalen. De komende dagen in ieder geval even oriënteren wat ik precies kan en moet doen en waar ik terecht kan.
Van vriendinnen kreeg ik alleen informatie over abortus en hoe dat werkt, maar over het kind houden en wat de stappen zijn, werd er niet gepraat
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |